PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Korg pa800 or Yamaha tyros2

HamedSedighi
Saturday 3 October 2009, 11:11 AM
این دو مدل را مقایسه کنید و نظرتان را بگوئید؟

arashkorg
Saturday 3 October 2009, 12:13 PM
pa800
You can see links before reply

tyros

HamedSedighi
Saturday 3 October 2009, 01:40 PM
pa800
البته به شرط استفاده از ترانس خوب !!!!

pa800 ترانسش کجا بوده؟ با یه کابل شبیه کابل های پاور کیس به برق متصل میشه

از تو که آدیت با نام کرگ مزین شده بعید بود!

ehsanmir
Saturday 3 October 2009, 06:29 PM
یه چیزی بگو که حداقل ما از بغلش رد شده باشیم. pa800 & tyros 2 ؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ D:

arashkorg
Saturday 3 October 2009, 09:34 PM
pa800 ترانسش کجا بوده؟ با یه کابل شبیه کابل های پاور کیس به برق متصل میشه

از تو که آدیت با نام کرگ مزین شده بعید بود!

بله شما درست میگید استاد .
ولی موقع نوشتن متن , اسمش تو ذهنم نیومد . وگر نه میدونم ترانس نداره !
ببخشید

شما هم که اطلاعاتتون از ما بیشتره , بهتره از بزرگ تر ها بپرسید نه ماها .
ما که با اینا کار نکردیم و فقط شنیدیم . ولی بازم از یادآوری ممنون و ببخشید .

HamedSedighi
Saturday 3 October 2009, 11:26 PM
آرش از این اشتباهات برای همه پیش میاد

در کل خواستم یه بحثی باشه که اگر کسی خواست یکی از این دو مدل رو تهیه کنه قیاسی صورت گرفته باشه

احسان خیلی از نکات رو میشه بدون کار کردن با دستگاه از روی عکس ها و توضیحات تولید کننده دریافت.

مثلا از لحاظ زیبایی بر خلاف نظر سایرین نظر من اینه که کرگ قشنگ تر طراحی کرده ،

لبه های تیز تایروس با چه منطقی طراحی شده اند؟

حتی شما دمو ها رو گوش کنید تایروس درام کیت های ضعیفی داره

تایروس 3 برخی درام کیت هاش ضعیفن

البته ضعیف بودن را با توجه به قیمیتی که بابت این ا پرداخت می کنیم می گویم

arashkorg
Sunday 4 October 2009, 10:14 AM
دقیقا !

تایروس کیبورد بسیار قوی و قدرتمندیه ولی نسبت به قیمتش نمی ارزه .
در ضمن با مقایسه ی اون اطلاعاتی که من لینکشو گذاشتم فکر می کنم pa800 بهتر باشه .

ehsanmir
Sunday 4 October 2009, 06:11 PM
من شنیدم pa800 مشکل داره.ولی اگه از لحاظ طراحی باشه من خودم همیشه کورگ رو ترجیح میدم.چون ظاهر خشن تری داره.ولی تو کیبرد تایروس چیزی که نظر من رو جلب کرده اسپیکرهاش هست که فکر میکنم کیفیت فوق العاده ای نسبت به کیبردهای pa800 و ......... که اسپیکرهای سرخود دارند , داشته باشه.

HamedSedighi
Sunday 4 October 2009, 11:17 PM
تا جایی که من شنیدم خروجی کیبردهای کرگ خوبه یعنی آن چیزی از سپیکرها شنیده میشه با همان کیفیت شاید هم بهتر از آن به خروجی audio داده میشه.قطعا pa800 هم از این ویژگی بهره میجوید.

کیبردهای یاماها تا جایی که من با آنها کار کردم صدایی فوق العاده رو از سپیکرهاشون عرضه میدارند.اما وقتی از خروجی audio آنها صدایی رو میشنویم با کیفیتی پائین تر از صداهای شنیده از سپیکر عرضه میشه.

audio هایی که من از تایروس شنیدم به نظر میاد که یاماها روی این بخش کار کرده و سعی در بهبود داشته.

من صدای سپیکرهای تایروس رو نشنیدم تا با خروجیش مقایسه کنم.

ast1356
Monday 5 October 2009, 03:31 PM
بحث تايروس ها با بحث بقيه كيبرد هاي ياماها كلن فرق ميكنه.

تايروس 2 يه كيبرد كاملن حرفه اي هستش با امكانات بسيار زياد و غير قابل مقايسه به پي آ 800

من هردوي اين دستگاهها رو داشتم .

صداهاي تايروس 2 فوق العاده هستش و خيلي كارهاي وحشتناكي ميشه باهاش كرد.

كلاويه تايروس 2 از نوع fsx هستش كه فقط توي سه مدل از كيبردهاي ياماه استفاده شده كه تا باهاش ننوازين متوجه نخواهيد شد.

كار كردن با تايروس خيلي راحتهنسبت به 800.

رم تايروس 2 ؛ 1گيگ هستش ولي رم 800 ؛ 64 مگ هست كه قابل مقايسه نيست.

خروجي تايروس كاملن در دست كاربر هستش كه ميتونه با شرايط وسيله صوتي تنظيم بشه .

آئوديو ركوردر داره كه يه استوديوي كامل هستش.

تنها ايراد (ايراد كه نميشه اسمشو گذاشت) تايروس 2 در صداهاي سينتش هست كه من زياد دوستشون ندارم.
در عوض رم سمپل 800 خيلي خطرناكه و خيلي زود ميسوزه و تعميرش 800 تومن هزينه ور ميداره.
ميكرو سوئيچ هاي استفاده شده در زير كليدها خيلي ضعيف هستن و خيلي زود از بين ميرن .
چون من شخصن 50 تاشو با اين دستهاي خودم عوضش كردم تو خونه:c.

اگه بازم سوالي باشه در خدمتم.

ولي توصيه من به اونهايي كه مشكل مالي ندارن و ميخوان يه كيبرد بخرن در خريدن تايروس 3 شك نكنن.

چون واقعن نميشه با هيچ ارنجر كيبردي مقايسش كرد.

ast1356
Thursday 8 October 2009, 04:52 PM
تايروسها محصول خود كشور ژاپن هستند ولي هيچكدوم از مدلهاي ديگه در ژاپن توليد نميشن.

تايروسها ارنجر كيبردهاي حرفه اي ياماها هستند ولي بقيه كيبردهاي متوسط قيمت به حساب مياد.

HamedSedighi
Saturday 10 October 2009, 12:07 AM
این ها رو گوش کنید ببینید آیا چیز خاصی تایروس 3 برای گفتن داره؟

درام کیت آکوستیک :

خب این گونه درام کیت توی اس700 او ار 700 هم هست که(از لحاظ کیفیت).خیلی کم کیفیت بهبود یافته

این کیت ترکی رو بشنوید .or700 که سال 2007 تولید شده هم چنین کیفتی را عرضه می دارد البته چون اورینتال هست در قسمت اورینتال قوی تر.

ast1356
Saturday 10 October 2009, 07:03 AM
این ها رو گوش کنید ببینید آیا چیز خاصی تایروس 3 برای گفتن داره؟

درام کیت آکوستیک :

خب این گونه درام کیت توی اس700 او ار 700 هم هست که(از لحاظ کیفیت).خیلی کم کیفیت بهبود یافته

این کیت ترکی رو بشنوید .or700 که سال 2007 تولید شده هم چنین کیفتی را عرضه می دارد البته چون اورینتال هست در قسمت اورینتال قوی تر.

خوب درام كيتهاي همه دستگاهها تقريبن شبيه هم هستند. اين دليل نميشه بگيم تايروس 3 با 700 فرقي نداره.

شما فقط كافيه يه بار پشت تايروس 3 بشيني اونوقت قضاوت كنيد . ارگي كه ميتونه 1 گيگ سمپل رو در خودش لود كنه آيا با كيبردي كه فقط 64 مگ يا 256 مگ رم سمپل داره برابره؟

مسئله درام كيتهاي دستگاه نيست ، مهم اونه كه شما بتونيد سمپل دلخواه خودتون رو در دستگاهتون لود كنيد بعدش بنوازيد.

اگه امكانش بود شما يه 800 با يه تايروس 3 رو كنار هم بذاريد و صداهاي متناظر هر دو دستگاه رو اجرا كنيد. حتمن قضاوت خواهيد كرد كه جريان از چه قراره.

dishdish
Friday 11 December 2009, 01:18 AM
به نظر من هم تایروس ساز بهتری هستش البته تایروس 3 خیلی برتری نسبت به کرگ داره یکی همین 1 گیگ رمش هست

یکی صداهاش که خیلی قشنگ تز از 800 و pa2 هستش

از نظر پخش خب من نمیتونم الان چیزی بگم 800 و pa2x کیفیت خوبی دارن

من از تایروس هر چی شنیدم خوب بوده

شما میگین درام کیتاش خوب نیست پس لابود نشنیدین درام کتاش رو اصلا مقایسه نکنید

سازی که تکنولوژی جدیدی داره نمیشه مقایسه کرد با سازه قدیمی مثل pa2 x و 800

البته من درباره تایروس 3 صحبت میکنم

میدونید که pa2x چندان فرقی با 800 نداره فقط رمش بیشتر تعداد کلاویه جنس کلاویه با mp3 بورد

من خودم الان 800 دارم و میخوام تایروس 3 بخرم شما حساب کنید من میخوام 800 و فانتوم x6 خودم رو بفروشم و اون رو بخرم

800 منو بیچاره کرد کلاویش خیلی بد هستش ترس از رم سوختن میکرو سوییچ های مزخرف

مشکل در پیچ بند و خرابی

البته من 3 سال هست که 800 دارم

تنها بدی تایروس رو بورس نبودنش هست که خیلی یده ولی ایراد نداره وقتی که خریدم رو بورسشم میارم :D

مجبور میکنم همه شماها بخرید :

در ضمن دستگاه تولید ژاپن هستش هروقت یه ساز ژاپنی داشتی مثل فانتوم اونوقت این کرگ رو لعنت میکنی که انقدر مزخرف هست جنسش

فرقش مثل پلاستیک و پلاستیک کهنه هستش :))

ehsanmir
Sunday 13 December 2009, 06:19 PM
سلام
یه سوال
تو تاپیک های زیادی دیدم که بچه ها میگفتند مثلا میکرو سوئیچ های pa800 خیلی بد هست.ایا میشه گفت چون این مشکل در pa800 وجود داره در بقیه مدلهای این برند همچین مشکلی وجود داره.مثلا در pa50 و pa80 و pa500 و.........
و بقیه مشکلات pa800..........

dishdish
Monday 14 December 2009, 01:46 AM
اصلا از نظر کیفیت سخت افزاری همیشه کرگ مشکل داشته

pa80 و pa50 از نظر میکرو سوئیچ بهتز از 800 و pa2x و pa1 x هستن

pa500 رو نمیدونم

ولی 80 هم هزارتا مشکل داره از نظر پخش و هنگ و ایسی سوختن امپلی هزار تا دیگه

این شرکت کرک تاحالا هر سازی زده یه مشکل داشته

مثلا شما ببینید ادم 4000000 پول میده pa2x میگیره بعد از 4 ماه میکروسوئیچ ها خراب میشن

یه چیز جالب من ندیدم pa800 پستونکش پاره بشه ولی کلاویش خراب میشه علتشم از پستونک نیست از زغال روی بورد هستش

یعنی اینجا هم مشکل داره

من pa800 رو خیلی قبول دارم خودم هم باهاش 3 سال زندگی کردم قابلیتاش خیلی زیاد بود ولی جنس مزخرف پلاستیک کهنه :))

HamedSedighi
Monday 18 January 2010, 01:37 AM
یکی از دوستانم پک ریتمی را برای من ارسال کرده به عنوان ریتم های premium برای تایروس 2 و اغلب ریتمها دارای جزئیاتی هستند که در or700 هم وجود دارند بنابراین آن ریتم ها نیز در or700 به خوبی اجرا می شوند.حالا گوش کنید که آیا این ریتم اصلی تایروس نیست؟(یعنی premium است؟)

Download (You can see links before reply)