PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاپیک نوازندگان کتابهای پایور

payamf1
Tuesday 20 October 2009, 01:57 PM
دوستان عزیز در این تاپیک میتونید مسایل ، مشکلات و اسم کتابهایی رو که میزنید رو بگید. در ضمن سوالات رو هم همینجا بپرسید اگر هم هیچکس جواب نداد خودم جواب میدم!

به هرحال امیدوارم این تاپیک بتونه برای نوازندگان کتابهای استاد پایور مفید باشه

کسانی که این تاپیک رو میخونن بگن چه کتابی میزنن توی چه درسهایی ار این کتاب هستن.
:ilovemusic:

payamf1
Tuesday 20 October 2009, 02:01 PM
بد نیست خودم شروع کنم. من خودم الان قطعاتی از کتاب 30 قطعه چهار مضراب پایور رو میزنم. البته بعد از کلی کتابهای متفاوت تصمیم گرفتم این کتاب رو هم بزنم واقعا کتاب خوب و پرباریه
در ضمن من دیدم که بیشتر قطعات استاد پایور با ر کرن زده میشه چه توی 30 قطعه و چه توی ردیفهای ایشون (البته توی دستگاه شور منظورمه) پس سعی کنید حتما نت ر رو کردن کنید بعد این کتاب رو شروع کنید.
در حال حاضر در قطعات 3 و 4 هستم البته 1 و 14 رو هم زدم ولی تا جایی که بتونم این کتاب رو ادامه میدم چون در کنترلم روی ساز و روی مضراب زنی خیلی تاثیر داشته.

payamf1
Tuesday 20 October 2009, 10:49 PM
choolack جان در چه دستگاهی هستی؟

قبلا چی؟ کتابهای دیگه پایور رو هم زدی؟

kochar
Saturday 2 January 2010, 12:56 AM
سلام دوستان
من هم الان در حال زدن کتاب 30 قطعه چهار مضراب هستم و قبلا هم دوره ابتدایی رو کار کردم.
خوشحالم که می تونم اینجا از نظرات شما استفاده کنم

delavar
Sunday 10 January 2010, 11:08 PM
دوستان عزيز!آيا نوار يا سي دي صوتي موسيقي مجلسي وجود داره؟

آناهيتا 79
Monday 11 January 2010, 06:35 AM
من دارم درس اول کتاب دوره ابتدایی سنتور آقاي پایور رو كار مي كنم . ( بالاخره كتاب پشنگ خان كامكار رو تموم كردم !).

Mezrab
Monday 11 January 2010, 11:41 AM
من دارم درس اول کتاب دوره ابتدایی سنتور آقاي پایور رو كار مي كنم . ( بالاخره كتاب پشنگ خان كامكار رو تموم كردم !).
بسار خوب...دستور سنتور رو نمیزنید؟ توی چهارمضراب ها به مشکل میخورید ها، همچنین اجرای تکیه ها کمی مشکل میشه...

آناهيتا 79
Monday 11 January 2010, 11:57 AM
بسار خوب...دستور سنتور رو نمیزنید؟ توی چهارمضراب ها به مشکل میخورید ها، همچنین اجرای تکیه ها کمی مشکل میشه...
خوب تقصير من چيه ؟ وقتي استادم مي گه چكار كنم ؟ همينجوريش كه مشكل دارم . تو رو خدا من رو نترسون ! مي دوني اون كتاب اولي پايور رو يه خورده كار كردم . بعدش گفت نمي خواد برو كتاب پشنگ كامكار رو بگير . تازه اونم از اولش كه درس نداد ! با مضراب يه دونه مي كوبم توي سر خودم ، يه دونه روي سنتور . اما هر وقت مي رم مي گه : هوم .... نه خوبه ! حالا نمي دونم چي رو مي گه خوبه !!!

Mezrab
Monday 11 January 2010, 12:15 PM
خوب تقصير من چيه ؟ وقتي استادم مي گه چكار كنم ؟ همينجوريش كه مشكل دارم . تو رو خدا من رو نترسون ! مي دوني اون كتاب اولي پايور رو يه خورده كار كردم . بعدش گفت نمي خواد برو كتاب پشنگ كامكار رو بگير . تازه اونم از اولش كه درس نداد ! با مضراب يه دونه مي كوبم توي سر خودم ، يه دونه روي سنتور . اما هر وقت مي رم مي گه : هوم .... نه خوبه ! حالا نمي دونم چي رو مي گه خوبه !!!
نه مشکلی نیست، ببینید یکی از مشکل های کتاب استاد کامکار طولانی نبودن قطعه هاست، بیشتر روی تکنیک ایشون تمرکز داشتند اما چه بسا یه سنتور نواز خوب استقامت بالا هم میخواد، شما برای اینکه ببینید چقدر استقامت دارید میتونید سه گاه رو از دستور سنتور اجرا کنید، کتاب اول استاد پایور از دیدگاه من روی استقامت بیشتر تاکید داشتند و تکنیک ها رو در حد اجرای دوره ابتدائی در انتهای کتاب آوردند..ولی به هر شکل کتاب پشنگ به اندازه کافی برای اجرای دوره ابتدائی مناسب هست.

kija
Monday 17 May 2010, 05:52 PM
من با کتاب دستور سنتور شروع کردم.....ولی با گذشت حدودا9 ماه هنوز تمومش نکردم...
چون زمان بدی شروع کردم 3ماه کامل کلاس نرفتم بخاطر سنگینی درسها و امتحانات و 2ماه هم بخاطر شرایط خاص نتونستم هر هفته برم...الآنم که بازم رسیدیم به امتحانات.
استادم تو هفته دومم به من گفت تو جز کسایی هستی که میتونی این کتاب رو دو سه ماهه تموم کنی...
ولی..........

Mezrab
Monday 17 May 2010, 05:55 PM
من با کتاب دستور سنتور شروع کردم.....ولی با گذشت حدودا9 ماه هنوز تمومش نکردم...
چون زمان بدی شروع کردم 3ماه کامل کلاس نرفتم بخاطر سنگینی درسها و امتحانات و 2ماه هم بخاطر شرایط خاص نتونستم هر هفته برم...الآنم که بازم رسیدیم به امتحانات.
استادم تو هفته دومم به من گفت تو جز کسایی هستی که میتونی این کتاب رو دو سه ماهه تموم کنی...
ولی..........
بعضی وقتا آدم باید از بعضی چیز ها بزنه..البته فکر نمیکنم یک ساعت سنتور زدن یا نیم ساعت لطمه به امتحانات بزنه..منم محصلم ولی وقت میزارم..باید برای ارزش ها وقت گزاشت.

kija
Monday 17 May 2010, 06:07 PM
بعضی وقتا آدم باید از بعضی چیز ها بزنه..البته فکر نمیکنم یک ساعت سنتور زدن یا نیم ساعت لطمه به امتحانات بزنه..منم محصلم ولی وقت میزارم..باید برای ارزش ها وقت گزاشت.
با حرفاتون موافقم...
اما شرایط من طوریه که نمیتونم بعضی وقتها همین نیم ساعت تمرین رو هم داشته باشم...
با این حال سعی میکنم که تابستون حتما جبران کنم..

david_santoori
Monday 17 May 2010, 07:02 PM
با حرفاتون موافقم...
اما شرایط من طوریه که نمیتونم بعضی وقتها همین نیم ساعت تمرین رو هم داشته باشم...
با این حال سعی میکنم که تابستون حتما جبران کنم..

دوست عزیز یک نوازنده هیچ موقع تمرینش حذف نمیشه . اصلا خودش هم که بخواد نمیتونه!!!! بخاطر اینکه یک جذبه ای بین اون و سازش اتفاق می افته و هرچه شما پیشتر میرید این کشش دو طرفه زیاد تر میشه تا اینکه اگه یه روز ساز نزنید انگار بیمارید و حالتون خوب نیست . این رابطه مستقیم با شما داره هرچه شما بیشتر تمرین کنید ،سازتون هم بیشتر شما را جذب میکنه ولی اینکه شما یکدفعه ساز زدنتونو کنار میذارید یک آسیب جدیه!!!!که جبرانش به همین سادگی نیست که شما میگید تابستان جبران می کنم!!!!!ساز زدن ممکنه در زمان امتحانات شما کم رنگ بشه ولی حذف کردن اون .....هم به لحاظ روحی و روانی و هم به لحاظ مسائل آموزشی کار خطر ناکیه .شاید میخندید که من این قدر دارم مسئله را بزرگش میکنم و شاید در نظر شما تا این حد موضوع اهمیت نداشته باشه ولی همین قدر بدونید که هرجلسه ای که شما از او روند منظم کلاستون عقب بیوفتید و بعدا بخواهید شروع کنید، به اندازه 4-5 جلسه زمان میبره تا اون یک جلسه جبران بشه . در مورد شکل گیری ذهن و دست هم که فعلا نیازی نمیبینم توضیح بدم چون اون هم در یک روند منظم اتفاق می افته !!!!و وقتی شما اون روند رو به هم میزنید دیگه انتظار خیلی چیز ها رو هم نباید داشته باشید و روی خیلی از مسائل باید خط بکشید پس خواهشا اگه سنتور رو میخواهید جدی دنبال کنید ،دیگه هیچ موقع کنار نذاریدش.
چون در ابتدای کار هستید واجب دونستم که یاد آوری کنم .
در آخر تصمیم با خودتونه . موفق باشید.

kija
Wednesday 19 May 2010, 12:15 PM
دوست عزیز یک نوازنده هیچ موقع تمرینش حذف نمیشه . اصلا خودش هم که بخواد نمیتونه!!!! بخاطر اینکه یک جذبه ای بین اون و سازش اتفاق می افته و هرچه شما پیشتر میرید این کشش دو طرفه زیاد تر میشه تا اینکه اگه یه روز ساز نزنید انگار بیمارید و حالتون خوب نیست . این رابطه مستقیم با شما داره هرچه شما بیشتر تمرین کنید ،سازتون هم بیشتر شما را جذب میکنه ولی اینکه شما یکدفعه ساز زدنتونو کنار میذارید یک آسیب جدیه!!!!که جبرانش به همین سادگی نیست که شما میگید تابستان جبران می کنم!!!!!ساز زدن ممکنه در زمان امتحانات شما کم رنگ بشه ولی حذف کردن اون .....هم به لحاظ روحی و روانی و هم به لحاظ مسائل آموزشی کار خطر ناکیه .شاید میخندید که من این قدر دارم مسئله را بزرگش میکنم و شاید در نظر شما تا این حد موضوع اهمیت نداشته باشه ولی همین قدر بدونید که هرجلسه ای که شما از او روند منظم کلاستون عقب بیوفتید و بعدا بخواهید شروع کنید، به اندازه 4-5 جلسه زمان میبره تا اون یک جلسه جبران بشه . در مورد شکل گیری ذهن و دست هم که فعلا نیازی نمیبینم توضیح بدم چون اون هم در یک روند منظم اتفاق می افته !!!!و وقتی شما اون روند رو به هم میزنید دیگه انتظار خیلی چیز ها رو هم نباید داشته باشید و روی خیلی از مسائل باید خط بکشید پس خواهشا اگه سنتور رو میخواهید جدی دنبال کنید ،دیگه هیچ موقع کنار نذاریدش.
چون در ابتدای کار هستید واجب دونستم که یاد آوری کنم .
در آخر تصمیم با خودتونه . موفق باشید.
واقعا ممنونم از شما....
دقیقا میفهمم که منظورتون چیه...چون من واقعا ضربه خوردم بعد اینکه چند ماه تمرین نکردم....دست چپم دچار مشکل شد و الآن هم خیلی دارم سعی میکنم که به حالت اول برش گردونم اما خیلی مشکله....
اینکه گفتین یه رابطه ای بین نوازنده و سازش بوجود میاد که جدا کردن اونا از هم سخته شاید واسه من و سازم این رابطه کامل شکل نگرفته باشه اما میتونم درکش کنم... روزی هم که داشتم سنتورم رو میخریدم سازندش عین همین حرفهارو به من گفت...
الآن احساس عذاب میکنم عذاب وجدان دارم که اینقدر بیخیال از کنار این مسئله گذشتم...
ولی اگه گفتم از تابستون جبران میکنم دیگه واقعا میخوام جبران کنم!میخوام بترکونم!
خیلی خیلی ممنونم از اینکه راهنماییم کردین.:25:

jalaladdin
Saturday 17 July 2010, 07:43 AM
ساده شده این نتهای که دور آن خط کشیده شده است به چه صورت است (درآمد ماهور)
You can see links before reply

Razoniaz
Saturday 17 July 2010, 09:51 AM
ساده شده این نتهای که دور آن خط کشیده شده است به چه صورت است (درآمد ماهور)

دوست عزیز طریقه اجرای نتهای تکیه را توی شکل براتون مشخص کردم فقط اگه توی تکیه ها مشکل دارید حتما به کتاب دستور سنتور قسمت دوم "ریزها و تکیه ها" مراجعه کنید.

jalaladdin
Monday 19 July 2010, 08:00 AM
لطفا ساده شده ایت نتها برایم بنویسید ممنون

Razoniaz
Monday 19 July 2010, 10:01 AM
لطفا ساده شده ایت نتها برایم بنویسید ممنون

سلام دوست عزیز
حقیقتش من دقیقا متوجه نشدم شما کدوم قسمت این نت را اشکال دارید اگه تکیه ها هست من توی شکل براتون مشخص کردم. اگه منظورتون چیز دیگه ای هستش هم بگید تا کمکتون کنم. راستی یه تاپیک به نام "برطرف نمودن اشکالات نتی (You can see links before reply)" ایجاد کردم که ممنون می شم اگه اینجور بحثها را اونجا عنوان بفرمایید.
باتشکر.

pezhvad
Tuesday 24 May 2011, 10:59 PM
سلام به همگی
من قطعات صوتی کتاب قطعات مجلسی استاد پایور رو میخام
حالا اگه همش هم نیست هرچی باشه خوبه
ممنون میشم کمک کنید

Razoniaz
Wednesday 25 May 2011, 07:52 AM
سلام به همگی
من قطعات صوتی کتاب قطعات مجلسی استاد پایور رو میخام
حالا اگه همش هم نیست هرچی باشه خوبه
ممنون میشم کمک کنید

سلام دوست عزیزم ابتدا از طرف خودم و دیگر دوستان ورودتون رو به نت آهنگ خوش آمد می گویم و از شما بابت فعالیتی که در انجمن دارید تشکر می کنم.
خوشبختانه اکثر قطعات کتاب "قطعات موسیقی مجلسی" توسط خود زنده یاد استاد پایور اجرا شده اند. البته تعدادی از آنها هم به صورت گروهی اجراه شده مانند "راز و نیاز" (در آلبوم گروه نوازی در شور و ماهور) ، "مقدمه چهارمضراب پژواک (در آلبوم لیلی و مجنون)" و ...
با توجه به قطعات فوق العاده زیبا و قابل تامل این کتاب فکر کنم ایجاد تاپیکی تحت عنوان "قطعات موسیقی مجلسی سنتور" ضروری باشه تا علاوه بر قرار دادن اجراهای صوتی یا تصویری قطعات این کتاب به بحث و بررسی و تجزیه تحلیل قطعات هم پرداخته بشه.
امیدوارم همه دوستان در این تاپیک فعالیت نمایند.

pezhvad
Wednesday 25 May 2011, 11:44 AM
سلام دوست عزیزم ابتدا از طرف خودم و دیگر دوستان ورودتون رو به نت آهنگ خوش آمد می گویم و از شما بابت فعالیتی که در انجمن دارید تشکر می کنم.
خوشبختانه اکثر قطعات کتاب "قطعات موسیقی مجلسی" توسط خود زنده یاد استاد پایور اجرا شده اند. البته تعدادی از آنها هم به صورت گروهی اجراه شده مانند "راز و نیاز" (در آلبوم گروه نوازی در شور و ماهور) ، "مقدمه چهارمضراب پژواک (در آلبوم لیلی و مجنون)" و ...
با توجه به قطعات فوق العاده زیبا و قابل تامل این کتاب فکر کنم ایجاد تاپیکی تحت عنوان "قطعات موسیقی مجلسی سنتور" ضروری باشه تا علاوه بر قرار دادن اجراهای صوتی یا تصویری قطعات این کتاب به بحث و بررسی و تجزیه تحلیل قطعات هم پرداخته بشه.
امیدوارم همه دوستان در این تاپیک فعالیت نمایند.

با سلام خدمت شما جناب رازو نیاز و همه عزیزان
باعث بسی افتخار بنده است که در جمع صمیمی عزیزان در انجمن نت اهنگ هستم
امید وارم بتونم از تجریبات دوستان که بدون چشم داشتی در اختیار همه قرار میدهند استفاده کنم
با اجازه شما ادرس تاپیک قطعات موسیقی مجلسی را اینجا قرار میدم
خیلی متشکرم