PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : R&B

voice
Tuesday 20 October 2009, 11:31 PM
سلام. در مورد R&B مشتاقم بیشتر بدونم. با رپ قاطیش نکنید یا بهتر بگم اشتباه نگیرید.
چون میتونم بگم ما هنوز یه خواننده R&B فارسی نداریم یا اگه داریم فقط آرش هست که درست داره R&B میخونه که اونم تویه ایران نیست. بقیه یه جورایی الکی اومدن اسم R&B رو خودشون گذاشتنو بعد هم که شدن خوانده تویه سبک پاپ.
حالا اگه کسی از R&B چیزی میدونه بگه که بیشتر آشنا بشیم. نحوه اجرا رو ریتم یا ... چون تویه ایران الان یه سری هات دارن مثه رپ میخونن و فقط کششش میدن . که تا جایی که من گوش میدم کارهای AKON و rihanna رو زمین تا زیر زمین با اجرا های فارسی فرق دارن؟؟ الا آرش که به نظر درست میخونه.

payamf1
Wednesday 21 October 2009, 01:18 PM
ببین دوست عزیز آهنگ های رپ ایرانی هیچگونه سبک مشخصی ندارند اصلا خوانندگی در ایران سبک نداره به غیر از دو شاخه پاپ و سنتی. همین!

سبک R&B که در واقع مخفف کلمه Rap and Black است. این سبک بسیار سبک جالبی است و در حال حاضر بیشتر خوانندگان خارجی به سمت این سبک گرایش دارند همچون :Akon - Mariah Carey و خیلی های دیگه...

اگر به انگلیسی مسلط باشی میتونی بفهمی که شعرهای این سبک کاملا بی مفهوم است و هیچ معنایی نداره (مثل شعرهای آبکی آهنگهای به اصطلاح رپ ایرانی خودمون) بر خلاف سبک رپ که شعرهای پرمعنایی داره.

البته این سبک برخلاف رپ (که ریتم مشخصی داره) از نظر ریتم خیلی نوآورانه بوده و در اولین گوشی دادن شما را به سمت خود جلب میکند.

به هرحال سبک خیلی محبوبی است.

سوالی بود در خدمتم

voice
Wednesday 21 October 2009, 03:00 PM
دوست عزیز دیگه .. . R&B مخفف Rhythm & Blues نه این حرفی که از خودتون دراوردید. دیگه یه دیکشنری رو هم نگاه میکردید مشخص بود
در مورد ترانه تویه کار های R&B که درسته کلماتی عامیانه و ساده است واسه همین ام از پاپ فاصله داره کارهای انگلیسی هم که درسته نحوه ی اجرا خیلی مهمه ولی خود اجرا تویه R&B قاعده داره اختراعی که نیست. مثلا در اجرا از کیک اول آهنگ خواننده شروع نمیکنه. از سنار یا کلپ شروع میکنه. تویه کارهای آرش Akon , massari , nelly furtado, rihanna و... به این شکله. البته تویه پاپ هم همچین حالتی هست که من زیاد آشنایی ندارم که به این نحوه اجرا چی میگن. و بیشتر در این مورد میخام بدونم.؟؟؟؟؟ مثلا تویه آهنگ تنهام (آرش) شروع آهنگ "آگه ماله من باشی" *اگه* رو کلپ(سنار) هست. و در کروس (تنهام تنها تر از هر کی بگی ... ) یه جورایی مثله رپ از کیک اول میگه تنهام البته اجراش در ادامه با رپ تفاوت داره. این نمونه فارسیش در انگلیش هم که ترانه های همه کارها تویه نت پره. من کار های massari رو توجه کردم اون مثلا هم در کروس هم ورس ها از کلپ (سنار) شروع میکنه به خوندن. من چون خودم علاقه زیادی به این سبک دارم میخام بیشتر آشنا شم با ابن نحوه از اجرا.
چون این سبک سبکه جذابی میتونه باشه همینجور که هست فارسی هم کمه، ولی باز هم کارهای آرش طرف دار داره که ترانه های خیلی ساده است ولی خیلی خوب با اجرای دقیق و ریتمیک خیلی قشنگ میشه..