PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد ساز تار...

payamf1
Thursday 22 October 2009, 02:53 PM
سلام دوستان عزیز تار نواز

راستش بنده میخام در کنار سنتور تار بزنم میشه یه کم توضیح بدید که قیمت تار چنده در بازار؟ کلا تار به چند نوع تقشیم میشه ؟ چه کتابهایی رو باید تمرین کرد؟ چقدر زمان میبره بتونی یک قطعه نه چندان سخت و نه چندان آسون بزنی؟

لطفا توضیح بدید ممنون میشم.

payamf1
Friday 23 October 2009, 01:26 PM
فکر کنم بیخود نیست به انجمن تار میگن انجمن خواب!!!

arjang
Saturday 24 October 2009, 10:09 PM
درود من ساز تخصصیم سه تار ولی فکر کنم بتونم جوابتو بدم
اگه نت خونی خوبی داری و ردیف(میرزاعبدالله،صبا) رو کار کردی
همش 5 6 ماه طول میکشه تا مضراب زدنت راه بیفته
کتاب اول و دوم هنرستان روح الله خالقی خوبه

fagher
Wednesday 4 November 2009, 04:02 PM
قیمتش مثل هر ساز دیگه ای هست باید برید بگردید(اما یک توصیه : همیشه از کسی ساز بگیرید که اساتید تاییدش کنند)
فکر کنم شما با مشقی شروع کنید بهتر باشه(با اینکه من آخرشم فرق این مشقی رو با بقیه نفهمیدم...لول)
کتاب های ساکت و هنرستان برای شروع خوبن و بعد هم کتاب های انوش جانشاهی(چهار جلد) که اسم یکیش جان مریم هست آهنگ های زیبایی دارن...
فکر کنم یه سه ماهی طول بکشه که بتونید قطعه ای مثل نوایی رو بزنید(البته بستگی به تمرین شما داره)
شرمنده به خاطر دیر جواب دادن.

r_a_m_i_n
Tuesday 11 May 2010, 01:20 AM
درود
دوست عزيز براي شروع بايد بستگي به نظر استادت يا 3 تا كتاب خالقي رو بزني يا كتاب هاي آموزشي 1 2 3 4 5 كيوان ساكت
اينكه قبلا ساز زدي خيلي كمك ميكنه وزن خواني و درك ريتم آهنگا رو سريع ياد بگيري
اما راه افتادن دستت مثله يه مبتدي..بستگي به تمرين خودت داره كه چقدر زود دستت راه بيفته
يعني بعضي وقتا ميشه كه آهنگو درك ميكني و ميدوني بايد چطوري بزنيش و چه ريتم و صدايي بايد بده اما دستت ياري نميكنه ريز بزني يا غيره
اينم بگم كه يه پاساژ كه شما تو سنتور به راحتي ميزنيد تو تار خيلي بيشتر زمان ميگيره تا زميز در بياد
قيمتش هم...ارزون ترين تار موجود تو بازار 250.000 تومانه...فكر نكنم ارزونتر داشته باشيم
و نهايتا ميرسه به 2 مليون ( البته منهاي بعضي تارها كه 10 تا 20 مليون قيمت دارند كه اونا بدرد منو تو نميخوره)