PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کلاویه کیبورد

f28
Thursday 5 November 2009, 01:49 PM
با سلام. از دوستان سوالی داشتم. من هم مانند بسیاری از مردم به دلیل مشکلات مالی به جای پیانو سراغ کیبورد رفتم. حالا از دوستان سوال میکنم که با توجه به نرمی کلاویه های کیبورد نسبت به پیانو چه کار می توان کرد که تا حدودی از این نرمی کلاویه های کیبورد گرفته شود و دست ها بیش از حد ضعیف نشوند. منتظر پاسخ شما...موفق باشید...

ast1356
Thursday 5 November 2009, 02:55 PM
شما ميتونيد سراغ يك ميدي كنترلر ام- آئوديوي هامر اكشن بريد كه هم قيمتش به اندازه يك كيبرد تقريبن معموليه ولي ميتونيد به عنوان يك پيانو ازش استفاده كنيد.

You can see links before reply

f28
Thursday 5 November 2009, 07:02 PM
خیلی ممنون دوست عزیز ولی نمیدونم متاسفانه یا خوشبختانه من الان یک کیبورد یاماها 2000 دارم. کار از خریدن گذشته.البته بیشتر نظر خودم روی میدی کنترلر بود ولی خانواده کیبورد می پسندیدن و شاید انتخاب کیبورد دست خودم نبوده.لطفا کمکم کنید که الان چه کاری میتوانم بکنم... ممنون...

ehsanmir
Thursday 5 November 2009, 07:18 PM
خیلی ممنون دوست عزیز ولی نمیدونم متاسفانه یا خوشبختانه من الان یک کیبورد یاماها 2000 دارم. کار از خریدن گذشته.البته بیشتر نظر خودم روی میدی کنترلر بود ولی خانواده کیبورد می پسندیدن و شاید انتخاب کیبورد دست خودم نبوده.لطفا کمکم کنید که الان چه کاری میتوانم بکنم... ممنون...

سلام
ضمن تبریک باید بگم فکر نکنم دیگه بشه کاریش کرد.باید بسازی و بسوزی...:ilovemusic:
البته yamaha2000 کیبرد خوبیه.ولی برای کار کیبرد.برای کارهای پیانویی زیاد جالب نیست.چون 5 اکتاو هست و شما دچار مشکل میشید.
انشا ا... وضعیت مالیت بهتر میشه و یه پیانو میخری.

(تمام چیزهایی که در کنار ما هستند روزی رویا بوده اند)

HamedSedighi
Thursday 5 November 2009, 07:58 PM
شما ميتونيد سراغ يك ميدي كنترلر ام- آئوديوي هامر اكشن بريد كه هم قيمتش به اندازه يك كيبرد تقريبن معموليه ولي ميتونيد به عنوان يك پيانو ازش استفاده كنيد.

You can see links before reply

قیمت چقدر است؟

HamedSedighi
Thursday 5 November 2009, 09:04 PM
دقت کنید علاوه بر کلاویه ها،پدال گیری هم امهم است،باید تا جایی می شود سعی شود کیبرد های اکشن دار یا دارای کلاویه های با وزن که وزن آنها نزدیک به وزن کلاویه های پیانو یا حتی در حد همان وزن
تهیه می شود به امکان اتصال پدال ها هم توجه شود.

این مدل ام آدیو که نوشتید امکان اتصال چند پدال رو داره؟

f28
Thursday 5 November 2009, 10:38 PM
متاسفانه من به جوابم نرسیدم که الان با این کیبورد چه کنم که کمی از این حالت شل و ولی دربیاد...

HamedSedighi
Thursday 5 November 2009, 11:50 PM
متاسفانه من به جوابم نرسیدم که الان با این کیبورد چه کنم که کمی از این حالت شل و ولی دربیاد...

ببینید کیبرد همینه شل و ول نیست.کلاویه کیبرد باید راحت و روان باشه نه اینکه سنگین باشه.نیاز

های و انتظارات و کاربری یک کیبرد از کیبردش متفاوت است نسبت به پیانو.(کلاویه یاماها این جوریه)

به نظر من برای یک کیبرد متوسط خیلی هم کلاویه های خوبی داره.

کسی که میخواهد پیانو یاد بگیرد باید در درجه اول پیانو بگیرد.

حالا به هر دلیلی که نتوانست پیانو تهیه کند،خب در اینجا شما با فردی مطمئن مشورت میکردید و

هنگام خرید او را به همراه می بردید.

و قطعا زمانی که شما سوال میکردید شخص با اطلاع شما را از وضعیت کلاویه ها و پدال مطلع می

ساخت.

الان هم مشکل آنچنانی وجود نداره .ناراحت نباش

شاید خیلی از پیانیست های خوب همین مشکل تو را داشته اند و با یک کیبرد شروع کرده اند.

تنها مورد اینکه هنگامی با پیانو می خواهی بنوازی به دلیل عادت نداشتن ضعیف عمل میکنند.

من فکر می کنم که این ضعف با تمرین با پیانو حل شود.

خب راه حل پیشنهادی: با خانواده صحبت کن.سپس با فروشنده ای که ازش خریدی.

بگو که می خواهی پیانو بیاموزی و فلان مقدار هزینه.به نظر میاد که فروشنده سینتی سایزر های

دست دوم یا میدی کنترولر را به تو معرفی کند و مشکل تو حل شود.یعنی کیبردت رو با کیبردی

متناسب با نیازهایت تعویض کن.

ast1356
Friday 6 November 2009, 07:19 AM
به نظر من حالا كه شما 2000 رو خريدي ديگه كاريش نكن. با همون تمرينات رو شروع كن بعدن ايشالله وضعت بهتر شد يه دونه پيانو حالا آكوستيك يا ديجيتال ميگيري. خوب خانواده محتر شما حق دارن فرضن اگه يه تولد كوچيك تو خونتون باشه ميتوني با اون 2000 يه حالي بهشون بدي لااقل يه آهنگ تولد براشون بزني .
ناراحت نباش
در ضمن خدمت شما عارضم كه بغير از كيبردهاي 88 كلاويه اي مثل موتيف 88 كي و فانتوم 88 كي و شايد چند تا ديگه هم باشن بقيه اگه خيلي حرفه ي باشن نيمه سنگين وگرنه معمولين......
در ضمن اون پيانو ديجيتال ام آئوديو اگه اشتباه نكنم تو ايران 900 بايد باشه.

ast1356
Friday 6 November 2009, 07:37 AM
دقت کنید علاوه بر کلاویه ها،پدال گیری هم امهم است،باید تا جایی می شود سعی شود کیبرد های اکشن دار یا دارای کلاویه های با وزن که وزن آنها نزدیک به وزن کلاویه های پیانو یا حتی در حد همان وزن
تهیه می شود به امکان اتصال پدال ها هم توجه شود.

این مدل ام آدیو که نوشتید امکان اتصال چند پدال رو داره؟

sustain, sostenuto and expression pedal inputs (SP-2 sustain pedal You can see links before reply included)
در ضمن قابليت تشخيص نيم پدال رو هم داره.

شهرام11
Friday 6 November 2009, 08:54 AM
شما ميتواني از اسفنجهاي سفت يا نمد استفاده كني و زير كلاويه ها قرار دهيد -ما هم چون نوازنده قارمون بوديم اولش با كيبرد مشكل داشتيم واين كار را ميكرديم

HamedSedighi
Saturday 7 November 2009, 02:08 AM
شما ميتواني از اسفنجهاي سفت يا نمد استفاده كني و زير كلاويه ها قرار دهيد -ما هم چون نوازنده قارمون بوديم اولش با كيبرد مشكل داشتيم واين كار را ميكرديم

چه جالب.

این کار باعث آسیب دیدن کلاویه های کیبرد ها نمیشه؟

pianist_h
Saturday 7 November 2009, 11:33 AM

مرسي
منم اون زمان كه با كيبورد كار ميكردم از اسفنج( البته نرم) استفاده ميكردم تاثير زيادي نداره ولي يه مقدار باعث ميشه كلاويه ها سفتتر بشن. آسيبي هم به كلاويه نميرسه فقط باعث ميشه يه مقدار صدا كمتر بشه و مجبور بشيد ولوم رو بالاتر ببريد

در كل از هيچي بهتره

شهرام11
Sunday 8 November 2009, 08:01 AM
البته ميتوانيد حساسيت تاچ را كمي پايين بياوريد -براي كيبرد ضرري ندارد واتفاقا پستانكهاي كيبرد هم دير ميتركد