PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاریخچه power chord ها از کجاست؟ (گیتار الکتریک)

rumour
Thursday 5 November 2009, 08:28 PM
امروز داشتم سمفونی 5 بتههون کار می کردم که فرانس لیست برای پیانو تنظیم کرده. به یه آکوردی رسیدم که بود سل-ر-سل و دقیقا هم همون نت هایی که روی سیم شش گیتار هست.G5 روی سیم 6.
ولی خیلی جاها پاور کورد هارو به Link Wray نسبت دادن از آهنگ Rumble . حالا این فقط یه اتفاق بوده یا نه؟

HamedSedighi
Thursday 5 November 2009, 09:00 PM
امروز داشتم سمفونی 5 بتههون کار می کردم که فرانس لیست برای پیانو تنظیم کرده. به یه آکوردی رسیدم که بود سل-ر-سل و دقیقا هم همون نت هایی که روی سیم شش گیتار هست.G5 روی سیم 6.
ولی خیلی جاها پاور کورد هارو به Link Wray نسبت دادن از آهنگ Rumble . حالا این فقط یه اتفاق بوده یا نه؟

منظور از پاور کورد چیست؟

rumour
Friday 6 November 2009, 10:13 AM
یه جور آکورد که توی موسیقی و عموما روی گیتار الکتریک و سبک و زیر شاخه های راک استفاده میشه.
You can see links before reply
اینجا اگه انگلیسیتون خوبه و میتونید بخونید که توضیح داده اگه نه بگید یه مقدارشو ترجمه میکنم.

doorsfan
Friday 6 November 2009, 06:09 PM
یه چیز بی ربط میگم شاید بدرد بخوره
همونطور که میدونید بلک سبث خالق سبک متال هست
جالبه گروههای متال و در واقع متال امروزی(از 2000 به بعد) پاور کورد هاشون خیلی شبیه به بلک سبث هست یه جور میشه گفت بازگشت به ابتداست البته هممون میدونیم متال امروزی با متال 20 سال پیش زمین تا آسمون فرقش هست

rumour
Friday 6 November 2009, 06:20 PM
فکر کنم منظورتون این بود که پاور کورد ها بوده ولی استفادش کم شده ولی بعد باز دوباره رو اومده؟
بعد هم بلک سبث که خالف متال نبوده. پس جوداس پرسیت و لد زپلین و rainbow و دیپ پرپل و اینا چی؟ البته ابن خارج از موضیع تاپیکه.

doorsfan
Friday 6 November 2009, 07:16 PM
آره سپهر جان منظورم تقریبا همینه از سال 90 تا2000 کم استفاده شده تو گروههای درست و حسابی
آره خوب اینا تو تکمیل متال یه نقش عالی داشتن اما خوب معمولا بلک سبث رو خالق این سبک میدونن شاید به این خاطره که اولین آلبومشون چند سال زودتر اومد البته همونطور که خودت واردی متال زیر شاخه های مختلفی داره که زمین تا آسمون با هم تفاوت ساختاری دارن امیدوارم بحثمون منحرف نشده باشه

Radiohead
Tuesday 10 November 2009, 11:47 AM
بعد هم بلک سبث که خالف متال نبوده
Tony Iommi اولین کسی بود که ریتم های سنگین هوی متال رو بوجود آورد ، ریتم های که برگرفته از بلوز آمریکایی بودن که با کم کردن تکنیک ، و افزودن Overdrive و distortion به این سبک بود .

parsasalehi38
Wednesday 24 August 2011, 12:07 AM
Tony Iommi اولین کسی بود که ریتم های سنگین هوی متال رو بوجود آورد ، ریتم های که برگرفته از بلوز آمریکایی بودن که با کم کردن تکنیک ، و افزودن Overdrive و distortion به این سبک بود .

درود..اگه سایتی در این مورد میشناسید که اطلاعاتی داره در این مورد راهنمایی کنین لطفا...مرسی