PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در خصوص گز گز سیم

ehsanebadi
Tuesday 10 November 2009, 12:20 PM
من خیلی تو گیتار صفر کیلومترم ( 2 روزه گیتار گرفتم ) . . . وقتی که انگشتمو نزدیک فرت می ذارمو میزنم سیم گز نمی کنه ولی وقتی انگشتمو یه کم عقب تر میذارم و به فرت نمی چسبونم گز می کنه . . . اگه اساتید لطف کنن بگن این به خاطره چیه خیلی ممنون میشم اشکال از انگشت گذاری منه یا گیتار مشکل داره ؟ . . . اگه یه توضیحه کوچولو هم در مورد روش درست انگشت گذاری و حالت دست و انگشتها و مچ . . و میزان فشار انگشتها بدین که دیگه عالی میشه . . . ممنون :guitarplay5:

Vahid_FDR
Tuesday 10 November 2009, 02:07 PM
گیتاریست شدنت مبارک
این عادیه، معمولا باید انگشت رو بیخ فرت بگیری و بیشتر به خاطر اینه که تازه کاری.
انگشت 1 و 4 با زاوبه ی 45 درجه و انگشت 2 و 3 به صورت 90 درجه نسبت به فرت بورد باید قرار بگیرن.
کف دستت هم نباید به پشت دسته بچسبه (خیلی مهمه)
بعد یه مدت که سر انگشتات عادت کرد، و تجربه کسب کردی، خودت یاد می گیری چه طوری باید انگشت گذاری کنی.
البته ممکنه این به خاطر مشکلات Neck گیتارت هم باشه. ممکنه یه تاب جزئی داشته باشه یا بعضی از فرت هاش خوب نباشه و ...
گیتار سازیه که به هیچ وجه نمی تونی بدون استاد یاد بگیری چون اگه یه جای کارو اشتباه کنی، تا ثریا اشتباه می ری و نمی تونی بعدش درستش کنی.
پیشنهاد من اینه که بری پیش یه استاد

ehsanebadi
Tuesday 10 November 2009, 07:02 PM
خیلی ممنون . . . بدون استاد یاد گرفتن تقریبا غیر ممکنه . . . اگرم بشه چیزی یاد گرفت حتما پر از ایراد و اشکال میشه . . . ولی متاسفانه تا چند ماه آینده نمی تونم کلاس برم چون ترم آخرم و اصلا فرصتش رو ندارم . . . از طرفی هم نمی تونم سراغ گیتار نرم . . . واسه همینم تا یه مدت ناچارم مزاحم شما دوستان بشم و از تجربیاتتون استفاده کنم . . . تو آکورد گرفتن ( مثلا Am ) که انگشت 2 و 3 باید کنار هم تو یه ردیف باشن دیگه نمی شه انگشت 2 رو به فرت چسبوند . . . هر چقدر فشار میدم و عمود می ذارم بازم گز میکنه در حالی که وقتی همون جا انگشتمو می چسبونم به فرت دیگه گز نمی کنه . . . من که گیج شدم فک نمی کنم این قدر فشار لازم باشه . . . فقط امیدوارم اشکال از گیتار نباشه ( C70 YAMAHA ) . . . بازم اگه نکته ای به ذهن دوستان میرسه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .

meshki24
Monday 12 July 2010, 01:59 PM
سلام دوست من

این مشکلات واسه روز اول کاملا عادیه در خصوص بدون استاد یاد گرفتن هم میتونم بگم شدنیه ولی زمان

بیشتری میبره شما 6 ماه دیگه اگه تمرین کنی و بعد برگردی و به این سوالت نگاه کنی خندت میگیره چون

اون وقت دیگه اینکه انگشت دوم یا سوم کجا هستن یا زاویشون چقدره رو ناخود آگاه درست گرفتی.:21ox66r::redguitar::am

SOBHANTOTo3
Monday 12 July 2010, 02:06 PM
سلام دوست من

این مشکلات واسه روز اول کاملا عادیه در خصوص بدون استاد یاد گرفتن هم میتونم بگم شدنیه ولی زمان

بیشتری میبره شما 6 ماه دیگه اگه تمرین کنی و بعد برگردی و به این سوالت نگاه کنی خندت میگیره چون

اون وقت دیگه اینکه انگشت دوم یا سوم کجا هستن یا زاویشون چقدره رو ناخود آگاه درست گرفتی.:21ox66r::redguitar::am

بدون استاد غير ممكنه درست ياد بگيري
حتما بايد استاد داشته باشي
چون دست چپ ناخداگاه به گيتار مي چسبه بايد استاد هي بهت بگه و گوش زد كنه
شما بدون استاد پيشرفت نمي كني
مثلا اگه نت بزني نمي دوني ايا ريتمش كاملا درسته يا اين كه من مي زنم اشتباست
يا مثلا تو يك نت يك تكنيك مي بيني بايد حتما يكي تكنيك ها رو بهت نشون بده مثلا تكنيك گليساندو يا تريمولو يا ....هر چقدر هم تو كتاب بخوني به نظر من فايده نداره بايد ببيني

hossintak
Monday 18 April 2011, 12:20 AM
دوست عزیزمون SOBHANTOTo3 (You can see links before reply) راست میگه من خودم 3 ساله گیتار میزنم بدونه استاد که تازه فهمیدم بیشتر تکنیکام اشتباهه!
الآن دارم تو شهرمون دونبال یه استاده خوب میگردم که اونم شکر خدا پیدا نمیشه!
توام اگه میتونی از همون اول برو پیش یه استاد خوب که به مشکل من بر نخوری!
کتاب و سی دی های آموزشی خوبن ولی تا یه حدی بهت کمک میکنن(مبتدی) ولی دیگه از اون بیشتر باید دنبال یه استاد خوب بگردی!

hdhamid
Monday 18 April 2011, 07:01 AM
سلام....
من که هیچی بارم نیس .. ولی فقط اینو بگم ..

1. در مورد انگشت گذاری و اینکه انگشتت رو کجای فرت میذاری صدای گز میده یا نه!! .. اینو بدون .. الان طبیعیه .. چون انگشتات ضعیفن .. خصوصا برا بچه های سولو نواز .. باید انگشتات رو قوی کنی .. سرانگشتای دست چپت حالا حالاها باس درد بکشن .. پینه ببندن .. تا اونموقع البته میتونی دستت رو حتی اول فرت بذاری و سیم گیتار گز نکنه .. این که مشکلی نیس .. درست میشه ...

2. اما نکته مهم .. استاد!! کی میتونه ادعا کنه بدون مدرسه و معلم میتونست باسواد بشه؟!

اولا که تعیین کن چه سبکی رو میخوای یاد بگیری ...
بشین .. همچین خوشگل .. چندتا کار کلاسیک .. پاپ درست و درمون .. نه رضا صادقی و چند تا ایرونی در پیت زن .. پاپ مثل پاپ آرمیک .. اردشیر فرح .. برخی قطعات لیبرت رو گوش کن .. بعد برو فلامنکو .. گوش کن .. تصویریشو دیدی بهتر .. بشین ببین ..

بعد که تعیین کردی چی رو دوس داری .. برو بگرد یه استاد پیدا کن .. و شروع به یادگیری کن ..

عزیز من مگه گیتار یا حالا هر ساز دیگه ای .. خلاصه میشه به 4 تا تکنیک... همین آکوردایی که میگیرن ملت .. و دنگ و دونگشون گوش آسمون رو کر میکنه .. ازشون بپرس چطوری بدست اومده؟!..
اینا همش فرمول داره .. هارمونی داره .. باس بری یاد بگیری .. استاد بهت فواصل نتها رو یاد بده .. فرمول آکوردای استاندارد و بعضی تغییر یافته ها رو یاد بده .. و............................ خود من الان برای یکی از قطعاتم مجبور شدم آکورد ابداء کنم!! .. ریاضیه دیگه ..

میتونی مثل اونا بری خودتو به 4 تا ریتم و 4 تا آکورد تو گام دوماژور (حالا یاد میگیری یعنی چی) محدود کنی .. یا میتونی خودت رو وارد یه دنیای بی پایان کنی .. من الان تو هر گام برای خودم .. حدود 30 تا آکورد در اووردم .. تو دفترچه فرمولاشو نوشتم که استفاده کنم.. دیگه بگذریم از دنیای بی پایان تکنیک و ملودی .. که عشق منه .. آرمیک جونم اینا!!

sefarius
Tuesday 10 January 2012, 11:38 AM
من فرت 13 سیم می بمم گز میده.تازه کار نیسنم و فقط همین فا هست که اینجوریه.
خیلی ساز خوبی بوده تا الان و خیلی دوستش دارم.
لطفا کمکم کنین.

Mohammad_ngml
Tuesday 10 January 2012, 01:55 PM
اگه سیم high tension انداختی بازم مشکلی داشت فقط یه راه داره.. اونم اینکه از فرت 13 سیم می استفاده نکنی.. :دی