PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرتون راجع به کلیپ مجاز برای خواننده های مجاز چیه؟

Mehraneh
Tuesday 10 November 2009, 08:54 PM
سلام دوستای عزیزم ....
تو این تاپیک می خوام این سوال ازتون بپرسم به نظر شما ایجاد فرصت برای پخش کلیپ های کجاز از خواننده های مجاز در صدا و سیمای داخل کشور چیه؟
به نظرتون اصلا مفید هست؟
اگه مفید هست چه فایده ای داره؟
یا اگه خوب نیست دلیلش چیه؟
دلیل مخالفت فعلی با این کار رو در چه چیزی می بینید؟؟:279:

HamedSedighi
Tuesday 10 November 2009, 10:02 PM
سلام

قطعا مفید خواهد بود.البته نه هر کلیپی.

در حال حاضر کارهایی که در داخل عرضه می شود،عده ای به واسطه شهرتشان مخاطب ها از عرضه کار آنها با خبر می شوند

اما گروهی که به تازگی آلبومی یا کاری ارائه کرده اند و گاها کارشان گوش نواز تر از گروه معرفی شده است -

عده کمی از انتشار آلبومشان با خبر می شوند و وجود کانالی در میان کانال های داخل برای نمایش کلیپ های با مجوز در داخل ، مناسب است.

mehdihooman
Saturday 21 November 2009, 10:16 PM
به نظر من بستگي داره كليپ چه خواننده اي پخش بشه . خوانندگاني كه كپي خوانندگان خارج از كشور هستند يا خواندگاني كه صدا و شخصيت مستقل خودشون رو دارن ؟
قطعاً مي تونه كمك كنه به شرطي كه خوانندگان دسته دوم انتخاب بشن

scofild
Saturday 21 November 2009, 11:19 PM
در کل رویای خوبیه !
البته تا جایی که ارزش ها از بین نره ... ! لول !

maryam21
Monday 23 November 2009, 05:47 PM
به نظر من خوبيش اينه كه تعداد خواننده هاي غير مجاز و اون ور ابي كمتر ميشه چون خيلي هاشون به عشق كليپ خواننده شدن اما مهمه كه به كساني مجوز كليپ داده بشه كه لياقت دارن و شر و ور نميخونن

moein babayee
Monday 23 November 2009, 08:26 PM
دلیل مخالفت فعلی با این کار رو در چه چیزی می بینید؟؟:279:

مگه مخالفت می کنن؟ تا جایی که من دیدم فقط سنگ جلو پای هنرمندا می ندازن مخالفتی من که ندیدم!!

من دلیل مخالفتشونو گم کردن راه می دونم!

به نظر من بهتره به کلیپا و کارا با دست باز مجوز بدن تا کارای زیر زمینی ام کم تر بشه و کلا هنرجوها امیدی برای آموختن موسیقی داشته باشم

Mehraneh
Monday 23 November 2009, 08:36 PM
همیشه هم اینطور نیست درسته که مجوز گرفتن خیلی سخت شده اما خواننده هایی هستن که کلیپ هایی ازشون پخش شده یا اجرای زندشون رو پخش می کنن
به نظر باید یه ارزش گذاری درست وجود داشته باشه نمی شه گفت چون کلیپ نمیشه بیرون داد پس همه می رن سمت موسیقی زیرزمینی یه جورایی کارای فاخر داره کم می شه

moein babayee
Monday 23 November 2009, 08:45 PM
به نظر باید یه ارزش گذاری درست وجود داشته باشه
می شه یکم توضیح بدی منظورت دقیقا چیه؟

ببین ما هنرمندای بزرگی رو تو این چند سال از دست دادیم چه تو موسیقی چه تو سینما

کارای گروه هایی که اوایل زیرزمینی بودن و بعد رفتن سمت مجاز رو یکم نگاه کن

اینا تا به استاد نوری رحم نمی کنن دیگه چه برسه ما تازه واردا!!!

این سخت گیری ها رو، این محدودیت های نوشتاری رو من درست نمی دونم چون نه تو دین اینو نوشته نه تو قانون اساسیه مملکتمون

همه ی اینا ناشی از چیه؟

Mehraneh
Monday 23 November 2009, 10:59 PM
ببین منظورم از ارزش گذاری این بود که یه قوانین دقیق بر اساس چیزایی که تو یه کلیپ ارزشمنده گذاشته بشه و اون بشه حکم اصلی و بر اساس اون قضاوت بشه....البته شاید یه کمی رویایی به نظر برسه
ببین الآن موسیقی ما تو بد شرایطی هر کسی می تونی با پولش بیاد خواننده بشه و یه آلبوم بده بیرون آهنگ سازی ها اکثرا دارن با برنامه های کامپیوتری ساخته می شن صدا ها حسابی دست کاری میشه و 180درجه تغییر می کنه خیلی از شعرها تلف می شه به اسم کس دیگه ای بیرون میاد و هزار جور معضل دیگه
دیگه مثل دهه ی 50-60 نیست که هر کی فن خوانندگی داره بیاد بخونه...
منم مثل خیلی های دیگه با یک سری سخت گیری ها مخالفم رحم کردن شاید کلمه ی مناسبی نباشه باید عملکرد هر کس رو بررسی کرد و اتفاقات رو در نظر گرفت حرفام معنی طرفداری از وزارت ارشاد رو نداره اما موافق یک تنه به قاضی رفتن هم نیستم...
ما الآن خواننده هایی داریم که دارن آهنگ های قوی می دن بیرون راحت مجوز می گیرن کلیپ هاشون پخش می شه اجرای زنده داخل تلویزیون دارن که پخش می شه اونوقت خیلی ها میاد به دلایل شخصی کمر به تخریبشون می بندند پس مشکل از ما هم هست...
موسیقی زیر زمینی آفت موسیقی ما شده هرکی میاد یه سری کلمه میزاره کنار هم به زمین و آسمون توهین می کنه صداشو تغییر می ده و به لطف اهنگ بالاخره یه چیزی می ده بیرون الآن تازه وارد های ما غرق موسیقی زیرزمینی شدن...عشق رپ و اینجور سبک ها رو دارن فکر می کنی اگه واسه یه جوون 17 -18 ساله از موسیقی فاخر حرف بزنی چی بهت می گه؟
ببین همه چیز رو نباید اینقدر مشکی دید تو همین شرایط ما آدم های موفقو ماندگار هم داشتیم و داریم..
در رابطه با اینکه گفتی تو دین نیست...الآن تو جامعه خیلی چیزا اعمال می شه که تو دین نیست مثلا اسلام همه رو تشویق می کنه که سفید بپوشن اما الان اگه سفید بپوشی می گیرنت...
مسلما یه جایی یه قانونی وضع شده که این برنامه ها پیاده می شه که تشخیص درستیو غلطیش پای خودمونه...
به نظر من جامعه ما هنوز نتوسته هنر رو درست درک کنه و جایگاه هنرمند رو بفهمه که این مضوع هم به ما مربوط می شه هم به مسئولین...

mehdihooman
Tuesday 24 November 2009, 09:02 AM
باها موافقم . مثل دهه پنجاه كه انجمني از خوانندگان و ترانه سرايان و آهنگسازان تشكيل شده بود و روي آهنگها ارزش مي ذاشتند و مجوز مي دادند . اگه اين كار هم الان بشه و اساتيد واقعي موسيقي اين كار رو بكنن موسيق پيشرفت مي كنه . البته بايد در قوانين باشه كه اين كميته كاملاً مستقل باشه و وزارت ارشاد هم بر اساس نظر اين كميته مجوز آثار رو بده .
وقتي هيچ كميته اي براي نظارت نيست . به اشعار پر معني اجازه اجرا داده نميشه ، قطعاً مردم به سمت آهنگهاي بي محتوا و كم ارزش كشيده مي شن