PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کدام ساز اصیل ایرانی برای خوداموزی؟

arre
Friday 13 November 2009, 05:34 AM
با سلام
من خارج از ایران داشنجو هستم و دوست دارم بتونم یکی از سازهای اصیل ایرانی را بزنم اما اینجا هیچ معلمی نیست , من این تابستان انشاءالله میام ایران می خواستم بدونم اگه من از ایران یه ساز بخرم ایا خوداموزی هست که بشه باهاش یاد گرفت؟ و کدوم ساز را راحت تر میشه با خود اموز یاد گرفت؟سه تار , تار و یا...
ممنون میشم اگه کمکم کنید که یه الت موسیقی انتخاب کنم
شروطی که لازمه داشته باشه: 1 > بشه با خود اموز و بدون معلم یادش گرفت
2> به تنهایی و بدون صدای ساز دیگه ای هم صدای خوبی داشته باشه
با تشکر

bamdadonline
Friday 13 November 2009, 08:35 AM
سلام دوست عزیز. تقریبا هیچ سازی رو شما نمی تونید خیلی عالی صرفا با خوداموز یاد بگیرید اما اگه بخواهید تا حدودی پیشترفت کنید یکسری اهنگها رو بزنید CD های خوداموز همه سازها وجود داره. البته چند ماهی با یه استاد حتما کار کنید تا راه بیوفتید. فکر کنم سه تار کم دردسر تر باشه...

aerelm
Friday 13 November 2009, 06:45 PM
همونطور که bamdadonline عزیز گفتن، بین سازهای ایرانی، ساز سه تار برای شروع از بقیه سازها آسون تره و CDهاو کتابهای خوبی هم براش موجوده، ولی مسلما اگر بخواید هر سازی رو به طور حرفه ای ادامه بدید نیاز به یه استاد خوب دارید.

فقط اگر انتخاب شما تار یا سه تار بود یه نکته رو حتما توجه کنید، اونم اینه که بعد از خرید ساز حتما ساز رو پیش یه تعمیرکار ِ ساز ببرید تا پرده های اون رو براتون عوض کنه ، چون پرده هایی که روی سازهای نو هست ، هرچقدر هم خوب باشه ولی بعد از چند ماه به اصطلاح "خودش رو ول میکنه" و بعدا دچار مشکل میشید ، ولی اگه پرده ی نو روی سازتون بسته بشه در صورت استفاده و نگهداری ی درست حداقل تا یکی دو سال در حد مناسبی باقی میمونه.
(هر چند که میگن بهتره هر 6 ماه یه بار ساز رو پیش یه تعمیرکار ببرید تا پرده ها رو دوباره ببنده ، ولی با توجه به شرایط شما ، همین روش فعلا جوابگوئه)

arre
Saturday 14 November 2009, 03:48 AM
من متاسفانه حداکثر زمانی که توی سال ایران می تونیم باشیم , حدود یک ماهه , توی اون یک ماه هم فک نکنم بتونم چیز زیادی یاد بگیم
یعنی باید از خیرش بگذرم دیگه؟
در مورد سازهای غبر ایرانی مثل ویولون و گیتار چی ? از روی خود اموز میشه اولشو شروع کرد؟ چون بعد اگه اولشو خودم بتونم یادبگیرم , زبانم که بهتر شد , اینجا باید کلاس اونجور سازها باشه

aerelm
Saturday 14 November 2009, 03:08 PM
یه سری اساتید هستن که کلاس های فشرده برای همچین شرایطی میذارن، ولی شرط اصلی موفقیت در اون کلاس ها پشتکار خود هنرجو هست، اون کلاس ها به این صورته که تعداد جلسات در هفته دو یا سه برابر میشه و عملا درسی که توی سه ماه قراره داده بشه توی یه ماه داده میشه ؛ توی سه ماه میشه تا حدودی مبانی کلی سه تار رو یاد گرفت.

در مورد سازهای کلاسیک هم ، به نظر من ساده ترین ساز برای مراحل مقدماتی همون گیتاره و کتابهای خودآموز زیادی هم تو بازار موجوده. (البته بیشتر کتابهای خودآموزی که من دیدم برای سبک پاپ یا فلامنکو بوده، ولی کتابهای خودآموز خوب برای سبک کلاسیک هم بین کتابهای چاپ شده هست)

fagher
Saturday 14 November 2009, 03:14 PM
به نظر من میتونید نی رو خودتون یاد بگیرید...لول
ساز دهنی رو میشه به راحتی خود آدم یاد بگیره.