PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : word

moein babayee
Monday 16 November 2009, 09:48 PM
...

scofild
Monday 16 November 2009, 11:42 PM
اصلاً در قدیم هم آهنگسازی به همین روال بوده ، آهنگساز و ترانه سرا پا به پای هم پیش میرفتن ، آهنگساز یک ملودی خلق میکرده و ترانه سرا با استفاده از هنرش ، روی اون ملودی به اصطلاح کلمه میزاشته و اگه دقت کرده باشید به همین خاطره که آثاره قدیمی هنوز هم شنیده میشن و تاریخ مصرف ندارن ، جون رو حساب ساخته شدن ، نه مثله امروز که همه چیز در دسته خوانندگانه بی تجربه ای قرار میگیره که حتی کوچک ترین اطلاعاتی نه از شعر دارن نه از موسیقی... میان و هم ترانه رو انتخاب میکنن هم آهنگساز رو و آهنگساز بیچاره هم باید بشینه روی اون ترانه که به سلیقه ی خواننده انتخاب شده یک آهنگ بسازه و بعد اون خواننده با صدای نخراشیدش بیاد و اونو اجرا کنه....
این نوشته ها رو آقای یغما گلرویی هم توی وبلاگشون بهش اشاره کردن و به حق که واقعیت ها رو عنوان کردن...

HamedSedighi
Tuesday 17 November 2009, 12:10 AM
این چه کاریه روی کار دیگران ترانه بنویسم ؟

این کارها فاقد ارزش اند؟

اصلا این که یک کار انتخاب کنیم که هیچ اجازه ای از آهنگساز آن نداریم یک ترانه به زور بچسبونیم ، فاقد هر گونه ارزش هنری است.

حالا چه برسد به اینکه از نوابغ هم کار انتخاب کنیم یک ترانه بچسبانیم به آن.

پس آهنگ ساختن دیگه چیه؟این همه ؟آهنگ بریم روی هر کدام که پسندیدم یک ترانه بنویسیم؟

تاسف بار است تاسف

scofild
Tuesday 17 November 2009, 03:30 PM
خب البته من کلمه گذاشتن رو به دو قسمت تقسیم میکنم که البته خودتون میدونید...
اول اینکه روی آثار معروف کلمه بزاریم و دوم اینکه مثلاً منه آهنگساز بیام و یه ملودی خلق کنم و بدم به یه ترانه سرا تا روش کلمه بزاره و بعد وارده بازار بشه ، یعنی همون کاری که در قدیم انجام میشد و الان متاسفانه کم کم داره منقرض میشه...
خب از اونجایی که خودم سابقه ی آهنگسازیه طولانی دارم ، تواناییه خلقه ملودی رو دارم و نیاز نیست از آثاره مشهور استفاده کنم ، کمااینکه اگه روی آثار معروف هم کلام گذاشته بشه خیلی خوبه ! همون کاری که یانی توی آلبوم آخرش با آهنگای خودش کرد... آهنگای معروفی که داشت رو به دسته ترانه سرا ها داد تا روش کلام بزارن و ایندفعه با کلام اجرا شد...

البته من میدونم که جنابه arch منظور رو درست متوجه نشدن و تصور کردن که فقط میگیم روی آهنگای معروف دیگران باید کلام بزاریم....

Hes_r
Tuesday 17 November 2009, 05:05 PM
با سلام

جناب moein babayee ، لفظ هایی که به کار می برید به هیچ وجه در حد انجمن نیست ، و به جای وازه های بسیاز مناسب تر از کلمات نا مناسبی مثل مزخرف ، مسخره و ... و به تمسخر گرفتن عقیده ی دیگران میپردازید .

در صورت تکرار پست هاتون ویرایش یا حذف می شه .

موفق باشید

یا علی