PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مضراب، آري يا خير؟!

3tar
Sunday 18 March 2007, 05:15 AM
دوستان عزيز
آيا مي‌دانيد که نوازندگان بزرگ سه تار از مضراب است?اده مي‌کنند يا نه؟
نظر شخصي شما در اين باره چيست؟
آيا است?اده از مضراب صداي دلنشين ايجاد ميکند؟ آيا خوب است؟ آيا بد است؟ به نظر شما آيا چطور آست؟ zabun

Hes_r
Sunday 18 March 2007, 09:28 AM
من بعید میدونم همشون از یه شیوه است?اده کنند برای ساز زدن

3tar
Sunday 18 March 2007, 05:10 PM
ممنونم که پاسخ دادی! ولی حالا چرا دوبار؟
من به یک بار هم راضیم!

Hes_r
Sunday 18 March 2007, 05:12 PM
نه عزیز این مشکل سایته اگه دوبار رو ارسال به طور ناگهانی کلیک کنی دوبار میاد

خوب شد تذکر دادی پاکش کردم

moomak
Thursday 14 June 2007, 07:16 AM
مضراب................ خیر
اگر ناخن نداری ....مجبوری
اگر شکسته ......?قط تا زمانی که دو باره ناخنت در بیاد
مضراب دست و ناخن رو تنبل می کنه و صدای واقعی سه تار رو بهت نمیده
با احترام
moomak

susan
Friday 28 September 2007, 11:25 AM
استفاده از مضراب براي 3 تار ؟
من چند نفر كه بنام بودن و ديدم كه از مضراب استفاده مي كردن ....
اما كلا سليقه ايه ...

alireza_amirsamimi
Friday 28 September 2007, 10:51 PM
سلیقه ای هست.بعضی ها هم ناخنشون ضعیفه

animator
Monday 26 November 2007, 12:49 PM
من چون استادم از مضراب استفاده مي كردند فكر مي كردم مخصوص حرفه اي هاست و رفتم و خريدم و خوشحال بودم كه صدا چه قدر بلندتر شد.
اما بعد از دو جلسه استادم برام توضيح داد كه چون خودشون پيانو هم كار مي كنند و ناخن هاشون كوتاهه از مضراب استفاده مي كنند و گرنه ناخن بهتره چرا كه وقتي سه تار از اجزا طبيعي ساخته مي شه چرا ما با ناخن ضربه نزنيم كه صداي طبيعي تري داره. صداي برخورد فلز به فلز كار رو غير طبيعي مي كنه.

Majed
Monday 26 November 2007, 01:07 PM
من هم به شخصه صدای ناخن رو ترجیح میدم.... خیلی دلنشین تره.. اما استفاده از اون فکر میکنم بیشتر سلیقه ای باشه.

خره
Tuesday 27 November 2007, 07:35 AM
منم ناخن رو ترجيح مي دم ولي خوب گاهي وقتا به قول مومك جون مجبورم از مضراب استفاده كنم.
بعضيا هم ديدم كه بخاطر شكل ناجور و جنس ضعيف و شكننده ناخن مجبورن از مضراب استفاده كنن ولي اكثرا صداي ناخن رو بيشتر مي پسندن. حتي يكي از همين بچه ها رو مي شناسم كه از ناخن مصنوعي استفاده مي كنه ( چه زجري مي كشه بيچاره)

Majed
Tuesday 27 November 2007, 08:09 AM
اتفاقا استاد من هم یکی 2 سری با ناخن مصنوعی میزد.. البته اون موقع ناخنش رفته بود لای در شکسته بود.. هاها

ولی صدای مضراب حسنی که داره اینه که در همنوازی هایی که به صورت خصوصی برگذار میشه که سیستم صوتی نداره صدای بلند تری رو ایجاد میکنه که صدای سهتار بین سازهایی مثل تنبک گم نشه

4rman
Wednesday 30 July 2014, 06:21 PM
ناخن....مضراب های فلزی صدای خوشایندی ندارن

hamed8624
Wednesday 30 July 2014, 06:48 PM
من در این زمینه کم تجربه ام. اما در حد تجربه کمم، فکر میکنم صدای ناخن شیرین تر و دلنشین تر از صدای مضرابه ولی صدای مضراب بلندتر از صدای ناخنه.
اما تا جایی که اطلاع دارم استاد ذوالفنون هم از مضراب فلزی استفاده می کردند. همینطور استاد شعاری و استاد ساکت هم شنیدم از مضراب استفاده می کنند. وقتی این اساتید از مضراب استفاده می کنند، پس یعنی، مضراب مشکلی نداره دیگه. اگر کسی با مضراب تمرین کنه و قلقش دستش بیاد، با مضراب هم صدای سازو در میاره.

amircpu
Sunday 17 August 2014, 01:25 PM
سلام
مضراب فقط برای افراد حرفه ای نیست بعضی از افراد جنس ناخنشون طوریه که نمیتونند باهاش سه تار مثلا خیلی نرمه-یا خیلی شکننده اس یا وقتی ناخنشون بلند میشه سرش به طرف پایین میره حتی استاد لطفی هم همین مشکل رو داشتن که سر ناخنشون رو به پایین میرفته برا همین بیشتر اوقات از مضراب استفاده میکردند
ولی همه ی سه تار نواز ها میدونند که هیچییییییییییی یعنی واقعا هیچیییییی ناخن نمیشه