PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حسین عمومی را چقدر می شناسید ؟

mos167
Tuesday 17 November 2009, 08:09 PM
دانلود ویدئو حسین عمومی و آواز خواندن زن انگلیسی زبان

You can see links before reply l

sina4ney
Tuesday 17 November 2009, 09:43 PM
حسین عمومی در سال ۱۳۲۳ در اصفهان متولد شد. ابتدا از پدرش درس‌هایی از ردیف موسیقی سنتی را آموخت و سپس مسحور نوازندگی استاد حسن کسائی شد و در سن چهارده سالگی شروع به نواختن نی کرد. سپس در سال ۱۳۴۷ به محضر این استاد بزرگ شتافت. همزمان نیز نزد استاد محمود کریمی به آموختن ردیف آوازی مشغول شد. با کسب مهارت بالا در نواختن ساز نی و همچنین آواز به اجرا و ضبط برنامه‌هایی برای رادیو و تلویزیون ایران پرداخت. وی در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی، هنرستان موسیقی و دانشکده هنرهای زیبا به آموزش مشغول شد. در سال ۱۳۶۳ وطن را ترک کرد و فعالیت‌های هنری اش را در سراسر اروپا و ایالات متحده آمریکا پی گرفت. در فرانسه و به دعوت مرکز مطالعات موسیقی شرقی انستیتوی موسیقی شناسی پاریس، سوربن به تدریس موسیقی ایرانی در آن مرکز مشغول شد وی همچنین در دانشگاه یوسی‌ال‌اس در نیویورک و نیز دانشگاه واشنگتن در سیاتل به تدریس موسیقی ایرانی پرداخت.وی هم اینک به عنوان پروفسور دپارتمان موسیقی در دانشگاه کالیفرنیا مشغول به تدریس موسیقی ایرانی است

mos167
Tuesday 17 November 2009, 10:01 PM
عکسی از این ویدئو

You can see links before reply

sina4ney
Tuesday 17 November 2009, 10:15 PM
تشكر ولي اي كاش فايل صوتيشو هم ميزاشتين

Nassim_Agha
Tuesday 17 November 2009, 11:31 PM
با سلام
از آنجا که مننی نوازی اقای عمومی را دیده ام و همچنین تا حدودی او را شناسم با ید عرض کنم که
اولا ایشان یک به اصطلاح" ابداعی" از خود کرده که آنهم اضافه کردن یک سوراخ به نی است که با یک کلید فلزی فلوت آن را کنترل می کند.
در نتیجه صدای نی ایشان شفافیت نی ایرانی راندارد بلکه یک صدای گنگ و خفه است.
سبک نی زدن ایشان بیشتر شبیه نی نوازان ترکیه است یعنی صدائی مخلوط از زیر و بم که اصلا کوچکترین شباهتی به صدای نی شفاف استاد کسائی ندارد.
بقول استاد کسائی نی چیزی کم ندارد که اقای عمومی بخواهد با اضافه کردن سوراخ چیزی به آن بیافزاید.
آینهم که نوشته اید در فلان دانشگاه آمریکا یا فلان جا نی تدریس می کند مصداق ضرب مثل معروف خودمان است که یک چشم در مملکت کوران پادشاه است :-)
اگرایشان استاد نی بود و می خواست نی تدریس کند بهترین جایش همین ایران خودمان بود وگرنه شما مثلا فکر می کنید آمریکائی چه چیزی از نواختن اقای عمومی می فهمد یا چه قضاوتی نسبت به او می تواند داشته باشد؟ استاد نی در آمریکا بودن همان قدر معنی دارد که مثلا خاله بنده در استرالیا استاد ابگوشت باشد :-)
از خصوصیات شخصی ایشان می گذرم فقط یک خاطره کوچک را که خودم شاهد بودم عرض کنم.
یکی از خوانندگان مشهورمان شبی کنسرت داشت. آقای عمومی با یک شیشه نوشابه در دست با تاخیر وسط کنسرت وارد سالن شد و روی صندلی نشست و مشغول نوشیدن نوشابه اش بود که انتظامات سالن آمد به ایشان تذکر داد که این جا جای نوشابه خوردن نیست و بهتر است ایشان سالن را ترک نماید و آقای عمومی را به بیرون از سالن کنسرت هدایت نمود.