PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مضراب گذاری سنتور

عیسی پاشاپور
Wednesday 18 November 2009, 11:30 PM
سلام. من یک نوازنده سنتور هستم و با نتهایی از استادان بزرگ کارمیکنم اما از قدرت مچها و ظرافت ریزهایم راضی نیستم از بزرگان این ساز و هنر شریف تقاضای راهنمایی دارم .

دراب
Thursday 19 November 2009, 09:16 AM
سلام. من یک نوازنده سنتور هستم و با نتهایی از استادان بزرگ کارمیکنم اما از قدرت مچها و ظرافت ریزهایم راضی نیستم از بزرگان این ساز و هنر شریف تقاضای راهنمایی دارم .
تمرين روي كتاب خيلي موثر هست . به اين صورت كه شما يك متكا رو گذاشته و يك كتاب روي اون مي ذاريد و مضراب زدن رو از سرعت كم تا ريز روي كتاب تمرين مي كنيد. بعضي ها رو ديدم روي پشتي هم ( بدون كتاب ) اين كار رو انجام مي دهند . اين تمرين وقتي حداقل روزي نيم ساعت باشه فوق العاده موثر هست .

mehdihooman
Saturday 21 November 2009, 09:36 PM
يه روش ديگه براي اين كار اين هست كه آهسته مضراب بزنيد . ايراد من هم همين بود كه با آهسته مضراب زدن تونستم حلش كنم . البته به شرطي كه در لحظه اي كه مضراب مي زنيد به دستتون دقت كنيد تا از مچ بچرخه

z_m
Tuesday 11 January 2011, 08:32 PM
دوست عزیز من هم چنین مشکلی داشتم که با راهنمایی معلم سنتورم برطرف شد . من بهتون مضراب زدان با میل بافتنی فلزی رو پیشنهاد میکنم . میل بافتنی از اونجایی که سنگینه و طول بلندی هم داره (حدودا 25 تا 30 سانتی متر) شما رو مجبور میکنه تا از مچ مضراب بزنید .

ببخشید میشه بیشتر راجب این میل بافتنی توضیح بدین؟؟؟ نمیخواد به سر میل بافتنی چیزی بزنیم؟ مثل نمد؟ برای سیمها اتفاقی نمیفته؟ اصلا چه جوری تو دست بگیریم؟:39:

saeed2011
Tuesday 11 January 2011, 08:47 PM
یعنی وقتی داریم سنتور می زنیم بهتره از مچ هامون استفاده کنیم یا از بازو ؟؟؟

z_m
Tuesday 11 January 2011, 08:53 PM
یعنی چی منظورتون؟ خوب از مچ دیگه...همیشه از مچ...مچ...مچ...
تمام قدرتت رو از کل وجودت باید بیاری تو مچ تا قطعه رو از مچ بزنی...
مثلا شده که یه قطعه ای رو بزنی مخصوصا قطعه های سنگین رو که پشت ساق پاهات درد بگیره؟ برای من شده ..این یعنی که مچت هنوز فعال نشده...که در اثر مرور زمان تمام قدرتت میاد تو مچت...

Mezrab
Tuesday 11 January 2011, 10:00 PM
ببخشید میشه بیشتر راجب این میل بافتنی توضیح بدین؟؟؟ نمیخواد به سر میل بافتنی چیزی بزنیم؟ مثل نمد؟ برای سیمها اتفاقی نمیفته؟ اصلا چه جوری تو دست بگیریم؟:39:
منظور این نیست که به سنتور با میله بافتنی ضربه بزنید(!) منظور این هست رو بالش یا جایی اینکار رو با میله بافتنی انجام بدید.