PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قابل توجه کیبرد نوازان محترم......

ehsanmir
Saturday 21 November 2009, 07:21 PM
سلام به بچه های خوب کیبرد.
همونطور که قبلا هم تو تاپیک ها نوشته بودم قسمت کیبرد از نظر هر گونه فعالیتی ضعیف شده.برای همین با هماهنگی مسئول بخش کیبرد تصمیم گرفتیم یه تاپیک راه اندازی کنیم تا بچه ها نمونه اهنگ بذارند و دیگران هم گوش کنند و نظراتشون رو بگند.یه طورایی هم تبادل اطلاعات بشه.هم با سبک کار دیگران اشنا بشیم.هم با کیبردها .
از اون جایی هم که من یه سری عضو جدید تو این سایت دیدم تصمیم بر این شد که این تاپیک رو راه بندازیم و کسانی که تو این کار هستند بیشتر فعالیت کنند و با هم اشنا بشن.
حالا سیستم کار چطوره؟
ما از کسانی که تو این تاپیک اعلام امادگی میکنند به طور اتفاقی( مثل بخش صندلی داغ) از یه نفر میخواهیم که یه چندتا نمونه اهنگ بذاره تا دیگران هم استفاده کنند.نظر بدند.انتقاد .پیشنهاد.

حالا برای اینکه بعداز 2 - 3 نفر تاپیک نخوابه از دوستان کیبرد نوازی که میخوان همکاری کنند تو همین قسمت امادگی خودشون رو اعلام کنند تا من و اقای arch عزیز یه برنامه ریزی با هم داشته باشیم.
فقط هر کس که میتونه بیاد تا این بخش کیبرد یه رونقی بگیره.
بازم ممنون...............

ehsanmir
Sunday 22 November 2009, 06:27 PM
اقای arch
تحویل بگیرررررررررررررررررررررر .
ببین چقدر بچه های کیبرد فعالند!

MA_Happy
Tuesday 24 November 2009, 09:11 PM
من آماده امممممممممممممممممم
:dw26i1::9powok::8ysyvb::drumsplay2::drumsplay3::d j10:

m_abdi
Wednesday 25 November 2009, 12:37 PM
من هم هستم

ehsanmir
Wednesday 25 November 2009, 07:16 PM
ممنون...............
امیدوارم بچه های بیشتری بیان..................

ast1356
Thursday 26 November 2009, 08:54 AM
me too!

reza_bet2000
Wednesday 2 December 2009, 10:36 AM
سلام بچه ها ،منم هستم

qweewq
Wednesday 2 December 2009, 04:56 PM
ســــــــــــــــــــــــ ــــــــــلام
منم هستم

ehsanmir
Wednesday 2 December 2009, 07:43 PM
فعلا 5 نفر.نبود بیشتر......................

arash music85
Wednesday 2 December 2009, 08:26 PM
سلام اميدوارم كه از تجربيات همديگه بطور نحو احسن استفاده كنيم

kafshin
Wednesday 2 December 2009, 09:50 PM
سلام ، منم هستم...:ilovemusic:

امیدوارم بقیه هم اعلام آمادگی کننند.

ehsanmir
Thursday 10 December 2009, 10:41 PM
سلام به همگی
تا حالا بد نبوده.از همگی ممنون.
هدف این تاپیک 3 چیز هست.
1.فعالیت بچه های کیبرد در سایت بیشتر بشه.
2.با تکنیکهای نواختن یکدیگر بیشتر اشنا بشیم.
3.با مدلهای کیبرد و کارایی اونها اشنا بشیم.مثلا من که pa500 دارم و نمونه اهنگی میزارم بچه ها میتونند با گوش کردن اون نمونه اهنگ با کیبرد من بیشتر اشنا بشند.
حالا بین دوستان اگر کسی دوست داره میتونه یه نمونه اهنگ با ذکر مشخصات کیبردش بذاره.چه کلاسیک چه پاپ و یا هر سبک دیگه.با نت یا بدون نت.بهترین کار خودتون رو .
اینجا قرار نیست کسی از کسی ایراد بگیره.هدف تبادل اطلاعات هست.نه چیز دیگه.
اگر کسی هم نظری داره بیان کنه.اگر خوب باشه حتما اجرا میشه.
موفق باشید...................

doorsfan
Thursday 10 December 2009, 10:58 PM
سلام دوستان من کیبورد ندارم اما این ساز رو خیلی دوست دارم منم میتونم تو بحث هاتون شرکت کنم؟؟؟؟؟؟
البته فقط در مورد آهنگ ها نظر میدم
کلا فضا سازیهایی که تو متال توسط کیبورد انجام میشه بسیار احساسی و زیباست

arashkorg
Friday 11 December 2009, 01:02 PM
منم هستم
pa50 دارم سمپلر
ایرانی پاپ کلاسیک
پیانو هم کار کردم
کار خیلی خوبیه هستم .

ehsanmir
Friday 11 December 2009, 06:10 PM
سلام دوستان من کیبورد ندارم اما این ساز رو خیلی دوست دارم منم میتونم تو بحث هاتون شرکت کنم؟؟؟؟؟؟
البته فقط در مورد آهنگ ها نظر میدم
کلا فضا سازیهایی که تو متال توسط کیبورد انجام میشه بسیار احساسی و زیباست
سلام
شما هم میتونید.همه میتونند شرکت کنند. شاید این برای شما انگیزه ای باشه برای خرید کیبرد.............:ilovemusic:

ehsanmir
Friday 11 December 2009, 06:15 PM
خسته نباشید سئوال...فقط نمونه کارهائی که با کیبورد نواخته شدن مجاز هستند؟چون کوچیک شما اکثر کارهامو با Cubase ساخت و تنظیم کردم اگه قبول است پس رو من هم حساب کنید...ممنون
سلام دوست من
این تاپیک مخصوص کیبرد نوازان هست.به دلایلی که قبلا گفتم.تکنیک های نواختن.معرفی و اشنایی با انواع کیبرد ها.
شما میتونید یه تاپیک بزنید و نمونه کارهاتون رو اونجا بذارید.مثل نمونه اهنگ های قبلی که من گوش کردم و خیلی خوشم اومد.ولی اگر نظرتون رو در مورد کارهای بچه ها بیان کنید خیلی خوش حال میشیم.
ممنون:Laie_28:

qweewq
Friday 18 December 2009, 07:12 AM
سلام خوب بود

ehsanmir
Saturday 19 December 2009, 06:14 PM
سلام
باز دم اقای arash korg گرم که یه صفایی به این تاپیک داده.بقیه دوستان فقط اولش اعلام امادگی کردند و بعد کنار کشیدند.
اقایان :
ast 1356
masood_boy8600
m_abdi
kafshin
reza_bet2000
qweewq
arashmusic85
persiankorg
شما هم بسم ا...

saead24
Wednesday 6 January 2010, 06:47 PM
من هم هستم و یه نظری دارم اگه اکثریت موافق باشند یک موزیک تلفیقی با کوکهای ترکیبی و بداهه نوازی و بذاریم تو سایت تا هر کسی ایرادات و اضافه ها رو به هم بگیم.....

ehsanmir
Wednesday 6 January 2010, 06:56 PM
من هم هستم و یه نظری دارم اگه اکثریت موافق باشند یک موزیک تلفیقی با کوکهای ترکیبی و بداهه نوازی و بذاریم تو سایت تا هر کسی ایرادات و اضافه ها رو به هم بگیم.....
سلام سعید جان
ببینید من این تاپیک رو برای این راه انداختم که همه دوستان هر سبک و هر چی که دارند رو اینجا بذارند تا دیگران هم نظر بدند و هم با کارها اشنا بشند.در کل رد و بدل داده ها و اطلاعات.ما اینجا محدودیت نداریم.
به قول معروف هر چه دل تنگت میخواهد بگو.
اگر شما هم چیزی دارید بسم ا...
موفق باشید

Sohrab Iwis
Friday 22 January 2010, 10:17 AM
آقا درود

من تازه اين تاپيكو ديدم و اعلام آمادگي ميكنم و به زودي كارهامو ميزارم

موفق باشيد.

ehsanmir
Friday 22 January 2010, 10:58 AM
سلام
از تمام دوستان که وقت صرف میکنند تا کارهاشون رو اینجا بذارند صمیمانه تشکر میکنم.
همگی موفق باشید...............

HamedSedighi
Saturday 30 January 2010, 01:06 AM
ضمن تشکر از همه کسانی که کارشون رو گذاشتند که شنیده بشود.

حالا نظرتون چیه درباره اینکه :

یه سری پارت از کارهای خوب انتخاب می کنم . و از همه می خوام با سلیقه خودشون با هر ریتم و صدا به طور کلی قالب بیانی اجرا کنند و کارشون رو آپلود کنند . و همگی درباره آن کارها نظر می دهیم.

و قطعا می توان راجع به کیبرد ها نظراتی روانه کرد. برای منظم بودن ابتدا من یه ملودی هایی را که همه شنیدید انتخاب میکنم .

برای اینکه این تاپیک بی منظم نشه تنها برای موافقت از دکمه تشکر استفاده کنید و به صورت خصوصی نظرتان را برای من ارسال کنید.

Fereshteh_Baran
Sunday 21 February 2010, 08:10 PM
سلام من حدود 5 ساله که کیبرد میزنم و دو سال پیانو هر دو شون حس و حال خوبی دارن اما پیانو یه چیز دیگه ایه. فقط نمیدونم چه جوری نمونه کارهامو باید براتون بفرستم. موفق باشید

M8H
Sunday 21 February 2010, 09:01 PM
سلام بچه ها!!
من تازه اینجارو دوباره پیدا کردم!
منم هستم!
سعید جان شرنده من اون پستتو نخونده بودم که در مورد کارت نظرمو بدم الانم هر چه قدر سعی میکنم نمیتونم دانلود کنم.
منم با اکثر بچه ها آشنا هستم.حالا دوباره بازم معرفی میکنم.
من حسین احمدیان هستم.
ساز تخصصیم پیانو بودش.(آخه الان دیگه پیانو نمیزنم یعنی فرصتشو ندارم.)
با امسال 13 سال هستش که کار موزیک انجام میدم.
خوب نفر بعدی من نمونه کار میزارم.
فکر کنم واسه شروع سلطان قلب ها خوب باشه.

ehsanmir
Sunday 21 February 2010, 09:18 PM
سلام بچه ها!!
من تازه اینجارو دوباره پیدا کردم!
منم هستم!
سعید جان شرنده من اون پستتو نخونده بودم که در مورد کارت نظرمو بدم الانم هر چه قدر سعی میکنم نمیتونم دانلود کنم.
منم با اکثر بچه ها آشنا هستم.حالا دوباره بازم معرفی میکنم.
من حسین احمدیان هستم.
ساز تخصصیم پیانو بودش.(آخه الان دیگه پیانو نمیزنم یعنی فرصتشو ندارم.)
با امسال 13 سال هستش که کار موزیک انجام میدم.
خوب نفر بعدی من نمونه کار میزارم.
فکر کنم واسه شروع سلطان قلب ها خوب باشه.

سلام .خوبه .شاید اگر شما هم نمونه کارهات رو اینجا بذاری این تاپیک باز راه بیفته.این بچه های کیبرد که خیلی بی حالند.اولش همه گفتند ما هم هستیم.بعدش همه جیم فنگ. در جواب دوستمون ( فرشته باران) , شما میتونید تو سایت You can see links before reply عضو بشی و کارهات رو اونجا اپلود کنی.بعد ادرسش رو اینجا بذاری.به همین راحتی.

saead24
Monday 22 February 2010, 08:14 AM
به نظر من سرپرست بیاد یک صفحه نت نسبتاً ساده بذاره بعد هرکس بنا به سلیقه خودش روش ریتم بذاره و بقول معروف شاخ و برگ بهش بده و پرش کنه بنا به سلیقه خودش بعدش بذاره تو سایت و بعد همگی به بحث و گفتگو بپردازن چون با کیبوردهای مختلفی هم نواخته میشه خیلی جالب در میاد

ehsanmir
Monday 22 February 2010, 06:52 PM
به نظر من سرپرست بیاد یک صفحه نت نسبتاً ساده بذاره بعد هرکس بنا به سلیقه خودش روش ریتم بذاره و بقول معروف شاخ و برگ بهش بده و پرش کنه بنا به سلیقه خودش بعدش بذاره تو سایت و بعد همگی به بحث و گفتگو بپردازن چون با کیبوردهای مختلفی هم نواخته میشه خیلی جالب در میاد
سلام . اقای arch همچین کاری رو میخواد انجام بده.اصلا یکی از هدفهای این تاپیک هم همین بوده.

HamedSedighi
Monday 22 February 2010, 08:06 PM
این هم نت : نیمه شب در مسکو - کتاب سوم آکسل بن تین - صفحه 23

به هر شیوه ای که تشخیص می دهید اجرا کنید .

فرصتی که در اختیار دارید را نیز اعلام خواهم کرد .

یک سری موارد هست که باید به آنها توجه کنید :

1-تنها و تنها با کیبرد اجرا کنید از هیچ گونه نرم افزار و vst استفاده نکنید .

2- تا آنجایی که می توانید کوانتایز نکنید .

3-سعی کنید از ابزارهای خوبی برای ضبط استفاده کنید .

4- فایل را از آپلود سنتر سایت آپلود نمائید . به علت اینکه سرعت خوبی دارد (یه جورایی فعلا عالیه)که درگیر دنلود کار از سایت های دیگر نشویم.

5-لطفا در صورتی که تمایل به ساخت ریتم و صدا دارید از سمپل استفاده نکنید.بلکه از متعلقات همان کیبرد مورد استفاده ، بهره گیرید .

دوستان می خواهیم کیبرد ها مورد قیاس واقع شوند ، قیاس سمپل و vst و.... هدف نیست .و اینکه از تجربیات هم استفاده کنیم .

کسانی که تا بحال اعلام آمادگی کردند :

احسان ( ایشون متاسفانه دسترسی به کیبردشان ندارند )
آرش
dishdish
حسین ( ایشون هم در این مقطع زمانی نمی توانند شرکت کنند )
ghazal
سعید ملکی
سعید 24
فرشته باران

ehsanmir
Monday 22 February 2010, 08:29 PM
به کارها نمره هم میشه داد؟

HamedSedighi
Monday 22 February 2010, 09:20 PM
به کارها نمره هم میشه داد؟

اگر که شما دوست دارید به کارها نمره بدهید ، پس نمره هم بدهید .

sunshine
Wednesday 24 February 2010, 04:19 PM
این هم نت : نیمه شب در مسکو - کتاب سوم آکسل بن تین - صفحه 23

به هر شیوه ای که تشخیص می دهید اجرا کنید .

فرصتی که در اختیار دارید را نیز اعلام خواهم کرد .

آقای arch منم تو این برنامه هستم فکر جالبیه فقط بیشتر از یه نت معرفی کنید که اگه یکیش واسمون جالب نبود بعدی رو بزنیم اینجوری اصل آهنگ اگه به دلت نشینه حوصلت نمیشه روش کار کنی

Fereshteh_Baran
Wednesday 24 February 2010, 04:20 PM
سلام من هنوز ارگم کامل نیست اگه اشکالی نداره میخوام یه آهنگ با گوشی ام پر کنم براتون بفرستم.

HamedSedighi
Wednesday 24 February 2010, 04:37 PM
آقای arch منم تو این برنامه هستم فکر جالبیه فقط بیشتر از یه نت معرفی کنید که اگه یکیش واسمون جالب نبود بعدی رو بزنیم اینجوری اصل آهنگ اگه به دلت نشینه حوصلت نمیشه روش کار کنی

بله نظر شما هم مهم است و اگر که همگی نظر بر این دارند که از نواختنش لذت نمی برند

قطعه ای انتخاب میشه که همه موافق باشند ؟

بقیه نظرشون چیه ؟

saeed_national
Wednesday 24 February 2010, 06:32 PM
سلام دوستان .بينيد دوستان شما مسابقه يا هر چيزي را محدود به يك نت و اهنگ نكنيد.بصورت كلي يك خواننده حالا در اولويت اول ايراني ودر اولويت دوم خارجي را تايين كنيد . هر كسي بسته به سليقه خودش يك اهنگي از اون خواننده را اجرا ميكنه .بنظر من اين جور نت گذاشتن براي يكي كه حرفه اي كار ميكنه خسته كننده هست اش .در ثاني موسيقي دلنشين تو اين جور نتها كمتر پيدا ميشه چرا كه قصد نويسنده القا بخشي از اموزش براي مبتدي هست.با تشكر

ehsanmir
Wednesday 24 February 2010, 06:34 PM
بله نظر شما هم مهم است و اگر که همگی نظر بر این دارند که از نواختنش لذت نمی برند

قطعه ای انتخاب میشه که همه موافق باشند ؟

بقیه نظرشون چیه ؟

سلام.
من هم موافقم.بهتره 3 تا 5 نت گذاشته بشه.شاید یه کسی از اهنگی که گذاشته میشه خوشش نیومد.بنابراین این فکر خوبیه.

عمو تمبکی
Monday 8 March 2010, 11:50 PM
سلام به همه دوستان نوازنده
به پیشنهاد یکی از دوستام امروز تو این سایت عضو شدم مدت زیادیه که کیبورد کار میکنم کار یکی دوتا از بچه هارو هم گوش کردم ظاهرا نوازنده های خوبی تو فروم داریم امیدوارم بتونیم در بهبود و اشکالزدایی از کار همدیگه مفید باشیم سعی میکنم بزودی کارای خودمم بزارم بچه های سایت ارزیابی کنند

HamedSedighi
Thursday 11 March 2010, 09:00 PM
مثل اینکه دوستان در جریان بحث اصلی تاپیک نیستند

لطفا دوستانی که کارهایشان به صورت midi است
به تعویض نمونه اجرا با فایل
با فرمت های audio رایج
اقدام کنند

در غیر این صورت پست های دوستان پاک خواهد شد

برای تشکر تنها از دکمه تشکر استفاده کنید

Amir Akbari
Friday 12 March 2010, 02:27 PM
دوست خوبم زمانی عزیز پیرو تذکر سرپرست محترم خواهش میکنم برای ضبط آهنگ بصورت MP3 از روش زیر استفاده کن :
[پیانو (و کیبورد) خودش حافظه برای ضبط داره اول قطعه رو اجرا کن و ضبط کن بعد با یک سیمی که دو سرش جک 3.5 میلی متر داره (جکهای استاندارد هدفون ها و وسایل صوتی) که یه سرش رو به خروجی هدفون پیانو (و یا کیبورد) بزن و سر دیگه رو به Line In کامپیوتر و به وسیله برنامه ی Sony Sound Forge (و برنامه های دیگه مثل Jet Audio ) صدای ورودی کامپیوتر که همون صدای پیانو (و یا کیبورد) هستش رو تو کامپیوتر ضبط کن .]
"نوشته شده توسط Peddy سرپرست بخش پیانو در قسمت اجرای Claudine توسط Peddy با اندکی تغییر "
با این روش به سادگی میتونی آهنگ رو با فرمت دلخواه ضبط و در سایت و یا هر جا که مایل بودی قرار بدی، امیدوارم توضیحاتم مفید بوده باشه .

saeed_national
Sunday 14 March 2010, 11:19 AM
سلام.
اميرجان ممنون از اينهمه لطف جنابعالي واقعيت اينه چون خوانندگي اولم بود و واقعا خواندنش برام خيلي سخت بود . در بعضي جاها هم اگر دقت كنيد. يك كمي نفس كم ميارم.براي اينكه اين نفس كم اوردنها را پر كنم .ملودي همراهيش را يك كم بالا گرفتم.چشم حتما bit rate را پايين ميارم. مطمئنن در اجراهاي ديگه ام به نكته اي كه اشاره كردي. حتما عمل ميكنم.پيروز باشيد

imanmusic
Sunday 14 March 2010, 01:21 PM
manam payam....

saeed_national
Sunday 14 March 2010, 07:58 PM
سلام
مهدي جان لينك شما مشكل داره دوباره اپلودش كنيد.

mehdi_saadat
Wednesday 17 March 2010, 09:59 AM
با سلام :
از همه بابت نظراتشون ممنونم ،چشم از اين به بعد از طريق سرور سايت،MP3 آپلود مي كنم .

zamani_m
Thursday 18 March 2010, 09:20 PM
به نظر من باید برای این پراکنده شدن بچه ها به جای به وجود آوردن تاپیک با نام مختلف کاربران بیا یم و تاپیک های سبک های مختلف موسیقی رو به وجود بیاریم که جنبه آموزشی آن بیشتر باشه و یک کار بر بدونه با چه سبکی روبروست و هم بتونه به سمت کارهای مورد علاقه اش بره وهم با سبکهای دیگه موسیقی هم آشنا بشه حالا هر کی با حرف من موافقه اعلام کنه

ehsanmir
Thursday 18 March 2010, 10:25 PM
به نظر من باید برای این پراکنده شدن بچه ها به جای به وجود آوردن تاپیک با نام مختلف کاربران بیا یم و تاپیک های سبک های مختلف موسیقی رو به وجود بیاریم که جنبه آموزشی آن بیشتر باشه و یک کار بر بدونه با چه سبکی روبروست و هم بتونه به سمت کارهای مورد علاقه اش بره وهم با سبکهای دیگه موسیقی هم آشنا بشه حالا هر کی با حرف من موافقه اعلام کنه

سلام
من دقیقا منظورتون رو متوجه نشدم.اما اگر منظورتون اینه که تاپیکهایی در مباحث سبکهای مختلف داشته باشیم, همچین چیزی تو سایت وجود داره.سبکهای راک و کلاسیک و ...........

zamani_m
Friday 19 March 2010, 06:30 AM
منظورم قراردادن نمونه کار همون سبک تو همون تاپیکه البته کارهای کیبوردی نه حالت کلی این سبک ها

saeed_national
Monday 22 March 2010, 10:13 AM
سلام دوستان اين عيد سعيد را به تك تك شما سروران تبريك ميگم.اميدوارم كه در سال جديد با كمك و همياري همديگر بتونيم بر مشكلات نوازندگي فارغ گرديم.

اقا امير خيلي ممنون از اينهمه هوش و دقت جنابعالي. واقعا وجود شما دوستان بزرگترين محرك در پيشرفت موسيقي اين انجمن هست. البته جا داره كه از زحمات ديگر دوستان نيز تشكر و قدرداني بشه.همينطور از اقا احسان گل و از زحمات دوستمان اقاي arckey عزيز كه با تلاش شبانه روزي و ايجاد نظم در تاپيكها تمام مسيرهاي پيشرفت را براي دوستان هموار ميكنه.

امير جان شرمنده دوباره دست از پا خطا كردم.اقا يك فرصت ديگه ميخوام تا جبران كنم.موفق باشين

Amir Akbari
Sunday 28 March 2010, 08:43 PM
با تشكر از نظرات اميرجان گل
اميرجان در موسيقي اصيل اكورد گيري اهنگ را شلوغش ميكنه. معمولا توي موسيقي اصيل هر سازي قسمتي از نوازندگي اصلي را دنبال ميكنه.اما در مورد ريتم حق كاملا باشماست.بعبارتي با تعويض حالتهاي نواختن تنبك ما ميتونيم اين تنوع را به اهنگمان بديم. البته من كار ريتم سازي را جديدا شروع كردم از انجايي هم كه كيبورد را هم جديدا عوض كرده ام يك مشكل ديگه هم كار كردن با كيبورد جديد هستش.بنابراين به يك مقدار زمان لازم دارم تا در هر دو مورد راه بيافتم.با همه اينها حتما تو اجراي جديدم فرمايشاتت را دنبال ميكنم.

درمورد سيمين بري.
بنظر من نوازندگي و اكورد گيري كاملا درست بود . در ضمن خيلي هم زيبا نواختي.اما امير جان توي قسمت اخر 3 تا اكورد را پشت سر هم با فاصله خيلي كم عوض ميكني.درسته كه هر چه قدر از اكورد بيشتري استفاده كنيم هارموني متنوع تر ميشه.ولي خوب بايد زماني هم باشه تا اكورد تعويضي خودي نشون بده. با تشكر

اول گرفتن ساز جدید رو بهت تبریک میگم دوست عزیزم و امیدوارم زیباترین کارها رو باهاش اجرا کنی، در مورد موسیقی سنتی حق با تو هست و من هم با تحقیقاتی که در مورد دریای بیکران موسیقی اصیل ایران عزیزمون انجام دادم متوجه شدم که نوازندگی به اون شکلی که ما با آکورد آماده میزنیم خیلی تفاوت داره و از اینکه دیدم تو دوست نازنین هم این موضوع رو رعایت میکنی برام خیلی خوش آیند بود بهمین خاطر گفتم روی ریتم بیشتر کار کنی، در مورد آهنگ سیمین بری جزو اولین اجراهام با ساز جدید بود، همه ی تلاشم رو میکنم تا نظرات دوستان رو در اجراهام بکار بگیرم ممنون از توجه ت و برای تو دوست خوبم بهترین ها رو آرزو دارم .

zamani_m
Monday 29 March 2010, 10:16 AM
به نظر من برای اینکه بتونی آکوردهای مناسبی برای قطعه مورد نظرتون استفاده کنید ابتدا به گام آهنگ توجه کنید وسپس تمام آکوردهای که قابلیت اجرا در آن گام را دارند درنظر بگیرید سپس از آکورد پایه شروع کنید و جاهای که میتوانید به آکورد پایه برگردید را مشخص کنید معمولاقبلاز وقتی میخواهید به آکورد پایه برگردید آهنگ به یک اوجی میرسه که معمولا یک آکورد سو ن دار از پایه پنجم استفاده میشودکه پس از رسیدن به آکورد پایه یک حس حل شدن ایجاد میکند و قبل از رسیدن به این حالت از یک آکورد پایه چهارم استفاده میشودوسایر آکوردها بینابین اینها باتوجه به نقاط اشتراکی که با هم دارندو رابطه ای که با ملودی دارند مورد استفاده قرار میگیرند.

Amir Akbari
Tuesday 30 March 2010, 01:41 AM
به نظر من برای اینکه بتونی آکوردهای مناسبی برای قطعه مورد نظرتون استفاده کنید ابتدا به گام آهنگ توجه کنید وسپس تمام آکوردهای که قابلیت اجرا در آن گام را دارند درنظر بگیرید سپس از آکورد پایه شروع کنید و جاهای که میتوانید به آکورد پایه برگردید را مشخص کنید معمولاقبلاز وقتی میخواهید به آکورد پایه برگردید آهنگ به یک اوجی میرسه که معمولا یک آکورد سو ن دار از پایه پنجم استفاده میشودکه پس از رسیدن به آکورد پایه یک حس حل شدن ایجاد میکند و قبل از رسیدن به این حالت از یک آکورد پایه چهارم استفاده میشودوسایر آکوردها بینابین اینها باتوجه به نقاط اشتراکی که با هم دارندو رابطه ای که با ملودی دارند مورد استفاده قرار میگیرند.

دوست خوبم با قسمتی از حرفهات موافقم و از خوندن متن تو دوست گلم که اینقدر زیبا و با احساس نوشتی "یک آکورد سون دار از پایه پنجم استفاده میشود که پس از رسیدن به آکورد پایه یک حس حل شدن ایجاد میکند" حسابی لذت بردم و سپاس فراوان از اینکه تجربیات خودت رو باهام در میون گذاشتی، در اینکه یک نوازنده و یا آهنگ ساز و حتا خواننده باید مبانی موسیقی رو فرا بگیره هیچ شکی نیست ولی بعد از یادگیری این دوره باید مبتنی بر آموخته ها و صد البته حس درونیش آهنگ رو بسازه یا اجرا و یا تنظیم کنه، فراموش نکنیم که موسیقی فرمول ریاضی نیست که برای گرفتن نتیجه از راهی خاص اون رو دنبال کنیم البته این نظر شخصی من هست، فکر میکنم گاهی برای ماندگار شدن باید نوآوری هم در کار وجود داشته باشه وگرنه پیشرفتی در کارمون حاصل نمیشه، امیدوارم همیشه پیروز باشی دوست من .

saeed_national
Tuesday 30 March 2010, 11:44 AM
سلام دوستان.
در يكي از سايتها يك مطلب جالبي در مورد موسيقي خوندم. البته عين جمله كاملا يادمه ولي نوسينده اش را شك دارم كه سقراط بود و يا افلاطون و ارسطو حالا هر كدوم.
متن نوشته اينطور بود .هرجا كه ديدين موسقي زيبا شد خودتان را زياد محدود به قانون و قواعد موسيقي نكنيد.
مسلما هر قانون و قواعدي اولش به صورت تجربه بوده و با نقاط مشتركي كه توسط تجربه عموم بدست امده به قانون تبديل شده است. طبعتا هر چه زمان ميگذره تجربه هاو اموخته هاي بشر فزوني ميابه.وخيلي از ضعفها و چاله چوله ها در اين ميان ترميم ميشند.البته اضافه كنم اين بدين معنا نيست كه يك نو اموز موسيقي بياد و ادعاي قانون بكنه.و بگه خوب من هم ميخواهم اينطور قاعده اي براي موسيقي ايجاد كنم. بحث بر سر جزئيات هست نه كليات.

من با اين نظر امير جان موافقم .كه موسيقي حساب و رياضي نيست كه فقط يك راه ثابت داشته باشه.اين حقير به شخصه در اكثر اهنگهايي كه كار كردم يك تغييرات جزئي مطابق با ميل و سليقه خودم ايجاد ميكنم.چرا كه معتقدم اگر اينطوري ميشد زيباتر نيز ميشد. البته باز ميگم اين تغييرات جزئي نبايد در حدي باشه كه قالب اهنگ را از محوريت خارج كنه.
ببينيد دوستان عمل از تئوري غني تر هست.هر چه قدر كه بيشتر روي ساز كار ميكني .يكسري تجربيات جديد كسب ميكني كه بيشتر شان هم قابل بيان نيست.ولي اين تجربه و فن بين شما و سازتونه. و در هيچ كتابي نوشته نشده.با تشكر

m_abdi
Tuesday 30 March 2010, 12:30 PM
من اینجا از زمانی عزیز بخاطر مطلب مهمشون تشکر میکنم. و از اینکه اطلاعاتشون رو در اختیار میزارن ممنون. امیدوارم بازهم شاهد این جور موارد باشیم.

در ضمن با گفته سعید عزیز هم موافقم. به نظر من برای ساخت یک آهنگ ابتدا باید همان اصول و مفاهیم اصلی و جزیی رو رعایت کرد. چون این تجربه گذشتگان هست که به علم تبدیل شده. و باید بنای ساخت بر پایه این علم باشه. وگرنه بعد از کلی صرف وقت به این نتیجه میرسیم که بهترین حالت همان حالت علمی است.

اما بعد از ساخت حالا این هنر نمایی و ذات درونی هر کس از درک موسیقی خودشه که میتونه مناسب با حال و هوای آهنگ و حتی خواننده احتمالی در جزییات تغییر بده و زیباترش کنه.

در موسیقی اینقدر دستمون باز هست. ممکن نظر یک فرد با فرد دیگه در مورد این تغییرات جزیی متفاوت باشه و این یک حسن است و باعث پیشرفت .

حالا یک سوال دارم:
به نظر شما بهترین حالت آکوردگیری روی کیبورد برای گرفتن راحت آکوردها سو ن دار و آکوردهای هفتم و ششم و....
کدام حالت است.
منظورم حالت های multi or singel or full,....fingered دقیقا...

ast1356
Tuesday 30 March 2010, 02:54 PM
من اینجا از زمانی عزیز بخاطر مطلب مهمشون تشکر میکنم. و از اینکه اطلاعاتشون رو در اختیار میزارن ممنون. امیدوارم بازهم شاهد این جور موارد باشیم.

در ضمن با گفته سعید عزیز هم موافقم. به نظر من برای ساخت یک آهنگ ابتدا باید همان اصول و مفاهیم اصلی و جزیی رو رعایت کرد. چون این تجربه گذشتگان هست که به علم تبدیل شده. و باید بنای ساخت بر پایه این علم باشه. وگرنه بعد از کلی صرف وقت به این نتیجه میرسیم که بهترین حالت همان حالت علمی است.

اما بعد از ساخت حالا این هنر نمایی و ذات درونی هر کس از درک موسیقی خودشه که میتونه مناسب با حال و هوای آهنگ و حتی خواننده احتمالی در جزییات تغییر بده و زیباترش کنه.

در موسیقی اینقدر دستمون باز هست. ممکن نظر یک فرد با فرد دیگه در مورد این تغییرات جزیی متفاوت باشه و این یک حسن است و باعث پیشرفت .

حالا یک سوال دارم:
به نظر شما بهترین حالت آکوردگیری روی کیبورد برای گرفتن راحت آکوردها سو ن دار و آکوردهای هفتم و ششم و....
کدام حالت است.

سلام مهدي خان؛ عيد شما هم مبارك به همراه خانواده محترمتون سال خوبي انشاالله در پيش رو داشته باشي

عرض كنم براي اينكه آكوردها رو به طور استاندارد و كامل بتوني بگيري بايد گزينه fingered رو انتخاب كني.

saeed_national
Tuesday 30 March 2010, 03:34 PM
من از fingered استفاده ميكنم.

zamani_m
Tuesday 30 March 2010, 05:12 PM
single finger برای تک انگشتی multifinger تک انگشتی و چند انگشتی برای هر دو جواب میده فقط باید حواست باشه که در گرفتن چند انگشتی همه را با هم بگیری وگرنه آکورد ی غیراز اونی که میخواهی اجرا میشه fingered برای چند انگشتی (3به بالا) fingered on bass که در سازهای حرفه ای هست چند انگشتی با تفکیک معکوس ها یعنی مثلا G دارای یک پایه ودو معکوس است که اگر در این حالت قراربدی نوع معکوس را هم نشان میدهد و صدا هم کمی متفاوت است واین قسمت حرفه ای ترین قسمت تنظیمات آکورد گیری هست که من fingered را پیشنهاد میکنم

m_abdi
Wednesday 31 March 2010, 01:13 AM
(علی جان عید شما و همه بچه های آستارا و نت آهنگ هم مبارک.)

ممنون از راهنمایی همه.

خوب پس خیالم راحت شد . من خودمم از همین حالت fingered استفاده میکنم. این fingered on bass رو نمیدونستم چیه که زمانی عزیز توضیح داد.
اینجور که فهمیدم یعنی ما برای آکورد G که سل - سی - ر رو میگریم. اگر آکورد معکوسش رو که مثلا یکیش ر سل سی هست بگیریم مثلا با باس بیشتر مواجه میشیم مثلا یا همون صدای متفاوت

Amir Akbari
Wednesday 31 March 2010, 03:15 AM
حالا یک سوال دارم:
کدام حالت است.

Single در این حالت با یک انگشت آکورد گرفته میشه و مورد استفادش برای اجرای باس آهنگ (به تنهایی) هست برای شروع ساخت هارمونی و ...
Fingred بیشترین و متداول ترین حالت استفاده از کلیدهای سمت چپ کیبورد برای آکورد گیری هست میتونیم در این حالت از بیشتر آکوردهای کیبورد (شش، هفت و ...) بهره بگیریم،
Full در این حالت تمام کلیدهای کیبورد آماده برای آکورد گیری هستند و برای اینکار باید دست کم سه کلید رو برای اجرای آکورد همزمان فشار بدیم استفاده از این روش برای آهنگهایی هست که برای نواختن ملودی از هر دو دست استفاده میشه (یعنی اجرای همزمان ملودی و آکورد) و البته در این روش نوازنده باید دارای مهارت و دقت بالایی باشه،
Expert این حالت امکانات بیشتری از حالتهای بالا داره برای مثال همونطور که میدونید با فشار بر روی کلیدهای G+B+D+F آکورد سل ماژور هفت بدست میاد و اگر در این حالت کلید فا (قبل از سل) رو همزمان با آکورد سل ماژور هفت بگیریم یعنی F+G+B+D+F آکورد سل ماژور هفت و فا ماژور رو بصورت معکوس خواهیم داشت G7/F .
من حالت Expert رو پیشنهاد میکنم چون در این حالت میتونیداز تمامی امکانات آکورد گیری کیبورد استفاده کنید، امیدوارم توضیحاتم مفید بوده باشه .

zamani_m
Wednesday 31 March 2010, 04:59 PM
منظور از معکوس این نیست که نت ها را برعکس بگریم گرچه اینی که دوستمون فرمودندن یکی ازمعکوسهای G هست. منظور تغییر بم ترین نت است یعنی سل سی ر که پایه اصلی آن سل است آکورد پایه نامیده میشود اگر سی ر سل را بگیرم معکوس اول نامیده میشود وبم ترین نت آن سی است و ر سل سی معکوس دوم نامیده میشود که در FINGERED ON BASS نمایش داده میشود

sunshine
Friday 2 April 2010, 11:33 AM
با تشکر از همه دوستان عزیز جناب زمانی اکبری سعید عزیز و همه نوازنده های عزیز که این تاپیک جالب رو سر پا نگه داشتن
یه عرضی که بنده دارم با توجه به اینکه کار همه بچه ها به نظرم خیلی عالیه و اکثرا از نوازنده های قوی هستن بیان تو سبکهای متفاوت تری هم نمونه کار ارائه بدن مثلا کارهای شاد و ایرانی هم کار کنن که از حالت یکنواختی و فقط کارهای کلاسیک بیرون بیایم

saeed_national
Saturday 3 April 2010, 10:08 AM
سلام دوستان.
به نظر من اينجا يك تاپيك عمومي و ايراني هستش. بايد تا ميتونيم مطابق با فرهنگ ايراني كار ارائه بديم.من قبلا نيز به اين مسئله اشاره كردم.و تا ميتونستم به بچه گوشزد كردم. ولي كمتر تحركي از بچه ها ديدم.اين حقير تا ميتونم كارهايم را در مايه خارجي و غير ايراني را اصلا و ابدا در اين تاپيك قرار نميدم. و انها را در يك تاپيك جداگانه (نمونه كارهاي سعيد ملكي ) قرار دادم.ببينيد دوستان ما داراي تمدن 2500 ساله اريايي هستيم.انزمانهايي را كه ما تمدن ارائه ميداديم .كشورهايي چون فرانسه و انگليس و امريكا و...هنوز نبودن كه اظهار وجود كنند.حالا چي شده كه ما فرهنگ غربي را جايگزين فرهنگ و تمدن 2500 ساله خودمان ميكنيم؟

دوستان ما در كنار نوازندگي بايد اصالتمان را حفظ كنيم.ايا انصاف است كه اين مملكت با داشتن هنرمنداني چون جواد معروفي وپرويز ياحقي و جليل شهناز و حنانه و... چشم براه نوازندگان و اهنگسازان خارجي باشد؟

اشتباه نشه من مخالف نوازندگي اهنگهاي خارجي نيستم.وخوب اين را همه ميدانيم اهنگسازان خيلي بزرگي نيز در خارج از ايران نظير بتهوون و باخ و اميروف و خيلي هاي ديگه داريم. كه واقعا اثارشان قابل تحسين هستن.

گفتن اندازه نگه دار كه اندازه نكوست. خودتان قضاوت كنين در تاپيك عمومي يك كشور فارسي زبان اهنگهاي خارجي جاي اهنگهاي ايراني را في الفور وبا كسرت زياد گرفته.مگر مسائل ديني و اعتقادي با حلال و حرام دونستن ساز و اهنگ كمتر ضربه اي به موسيقي اين كشور زده ؟ كه حالا ضربه دوم را نيز ما نوازنده ها با پناه بردن به اهنگهاي خارجي وارد كنيم؟

ببينيد دوستان عادت طبيعت ثانوي انسان هست.هيچ وقت خودتان را محدود به يك سبك موسيقي نكنيد..مطمئن باشيد با گوش دادن به انيكي سبك ها نيز علاقه را در خودتان ايجاد خواهيد كرد. و بدانيد ان شور و لذتي كه در فرهنگ نوازندگي و خوانندگي كشورتان هست.قابل مقايسه با اهنگهاي ديگر ملل نيست.براي اينكه از هر چه بگذريم ساختارمان ايراني كوك شده. با تشكر

ehsanmir
Saturday 3 April 2010, 06:51 PM
سلام به همه دوستان
اقا سعید من با شما هم مخالفم و هم موافق.موافقم چون منهم به تمدن ایران احترام میزارم و اون موقع که غرب هنوز بویی از تمدن نبرده بود ما دارای تمدن قوی بودیم.خوب تو این که هیچ شکی نیست.اما در مورد گذاشتن اهنگ در این تاپیک.من این تاپیک رو باز کردم تا همه بچه های کیبرد نواز کارهاشون رو اینجا بذارند به چند دلیل. 1 . تحرک بچه های کیبرد نواز کم شده بود.این کار رو من کردم تا بچه های کیبرد هم یه تکونی بخورند.نمونه کار بذارند.تبادل نظر کنند.تا سطح نوازندگی بچه ها بالاتر بره.بیشتر از اینکه هستند یاد بگیرند . 2 . بچه ها با برندها و مدلهای انواع کیبرد اشنا بشند. با صداها.ریتمها و ....... 3 . قرار بود اینجا نت بذاریم تا بچه ها به سلیقه خودشون اجرا کنند.یه طورایی مثل مسابقه که خوب بچه ها استقبال نکردند از این مورد.
حالا چه فرقی میکنه یه اهنگ از کلایدر من باشه یا یاحقی.البته من به این فکر شما احترام میزارم.و میدونم چه حسی نسبت به این قضیه دارید.اما هر کس به یه سبک علاقه داره.من خودم از سال 72 کیبرد کار میکنم.اما هیچ وقت نتونستم با سازها و سبک ایرانی کنار بیام.چرا؟ چون نمیتونم درکش کنم.چون چیزی که من دنبالشم تو سبک و اهنگهای ایرانی پیدا نمیکنم. حالا به نظر شما دوست عزیز ایرادی داره دوتا کار غربی هم ما تو این قسمت بذاریم. با توجه به اون چیزهایی که اول گفتم. اگر اشتباه میگم بگید اشتباه میگی .
بازم از نظرات خوبتون ممنون.............
موفق باشید.

saeed_national
Saturday 3 April 2010, 08:07 PM
با تشكر از نظر احسان جان
ببيند دوستان من نظر شخصي خودم را گفتم.در اين كه هر كس يك سبكي را دوست داره حرفي نيست.و هيچ كس را هم نميشه مجبور به پذيرفتن سليقه ديگري كرد. و اصولا اين كار صحيح هم نيست.ولي من در خودم اين ظرفيت را ديدم كه ميتونم خودم را به سبكهاي ديگر عادت بدم.و اين عادت را به راهي كه از نظر خودم منطقي هست.بكشانم.حالا شما ادعا ميكنين كه نميتونين اينجوري باشين.و نميتونين با سبكهاي ديگه كنار بياين.خوب هر طور راحتين رفتار كنيد.

Amir Akbari
Saturday 3 April 2010, 09:04 PM
دوستان خوبم به نظرم آهنگ زیبا و بحث اجرای اون با هم تفاوت داره، بنظر شما با بهترین کیبورد و ارزشمندترین سمپل ها میشه تار استاد جلیل شهناز رو اجرا کرد ؟ با کدامین کیبورد امکان اجرای ریتم لنگ وجود داره ؟؟ (حرف بنده در خصوص اجرای موسیقی سنتی با کیبورد هست)شکی نیست که موسیقی اصیل ما ریشه در وجود همگیمون داره، من با شنیدن آواز تو ای پری کجایی استاد قوامی به اوج لذت میرسم و دیگری با آهنگهای خانم قمر الملوک وزیری و یا استاد شجریان و...
برای پیشرفت در هر کاری باید هزینه ی اون رو پرداخت آیا برای گوش کردن به موسیقی مورد علاقه مون پولی پرداخت میکنیم دست کم اینکه آلبوم خواننده ی مورد علاقه مون رو (در صورت وجود در بازار) بخریم نه اینکه آلبومی که برای ساختش کلی هزینه شده رو از اینترنت دانلود کنیم و باعث دلسردی آهنگساز، خواننده، تنظیم کننده و.. بشیم .
یکی از عوامل زیبایی موسیقی ایران عزیز ما شعر پر محتوا و با ریشه ی اون هست که در زمان حاضر داره روز به روز بیشتر به بی محتوایی دچار میشه، شما خودتون بگید "هی باهام لج میکنه پاهاشو برام کج میکنه" یعنی چی ؟؟؟ من هیچ مشکلی با آهنگهای با معنی شاد "مثل آهنگ بسیار زیبای پریچه شعر از اردلان سرافراز با صدای معین و آهنگسازی فرید زولاند" ندارم ولی این کجا و آن کجا .
اجازه بدیم دوستان تجربه هاشون و نمونه کارهاشون در مورد نوازندگی رو بصورت عملی با اجرای آهنگ توسط کیبورد خودشون (که نوعش هیچ اهمیتی نداره) و در هر سبکی که علاقه دارن در اینجا قرار بدن تا افرادی که مثل من نا بلد هستند و تشنه ی آموختن با روشهای مختلف نوازندگی بیشتر آشنا بشن، برای همگی بهترینها رو آرزو دارم .

zamani_m
Sunday 4 April 2010, 08:22 AM
به هر حال به نظر من یک نوازنده خوب باید بتواند از پشت هر سبکی بر بیاد و برای اصولی کار کردن ما باید به موسیقی غربی هم توجه داشته باشیم چون اصولا چیزی که الان به عنوان علم موسیقی هست از غرب وارد شده است و موسیقی گذشته ما آنچنان قانونمند نبوده فقط روی توانایی گوش تاکید داشته است وموسیقی را با گوش یاد میدادند اگر من اشتباه می کنم شما درستش را بفرمایید .من در جایی دیگه گفتم که نظر هر شخصی محترمه ودر نقد منصفانه نباید علایق شخصی خودمون را وارد بحث کنیم چون نتیجه ای جزء جنگ وجدال ندارد. به نظر من نباید معقوله فرهنگ را این چنین کلی وارد بحث کرد وکلیه موسیقی غربی را خلاف فرهنگ واعتقادات ما دانست. این که هیچ کس نیست که مخالف این باشدکه واقعا قسمتی از موسیقی غربی خلاف فرهنگ ایرانی و شرقی است ونه تمام آن.
این که ما فرهنگ 7 هزار ساله داریم ودر گذشته چنین بودیم وچنان مهم نیست مهم اینه که ما الان چی هستیم؟آیا تونستیم از این فرهنگ غنی مون استفاده کنیم؟ یاهر جا که کم میاریم میگیم ما ملت با فرهگنی هستیم؟ما خودمون کاری برای این فرهنگمون کردیم؟آیا تلاش کردیم چیزهای خوب را بگیریم و چیزهای بد را دفع کنیم؟با تشکر

saeed_national
Sunday 4 April 2010, 11:38 AM
با تشكر از نظرات تك تك دوستان.
دوستان ما بايد در همه چي حد اعتدال را رعايت كنيم.به همان ميزان كه روي موسيقي ديگر ملل كار ميكنيم. روي موسيقي خود نيز كار كنيم.ما خيلي چيزها داشته و داريم.متاسفانه به چيزهايي بزرگي كه داريم كمتر ارزش ميديم و به چيزهاي كمي كه ديگران دارند بهاي بيشتر ميديم.بعبارتي مثل مرغ همسايه غاز هست به ميان مياد.

يكي از بزرگان يك سخني داره كه ميگه همه ميخواهند بشريت را اصلاح كنند اما هيچ كس نيست كه خود را اصلاح كند.
من و شما بايد دست بدست هم بديم و تمدن 2500 ساله را حفظ كنيم.وقتي از 10 تا اهنگ نواختني يك اهنگ ايراني هم در بين شان نباشه انتظار دارين اين فرهنگ حفظ بشه؟

ببينيد دوستان ما بزرگترين استعدادها و مغزها را در همه امور داريم.وقتي رئيس سازمان فضايي ناسا يك ايراني هست.اين معنيش چيه؟ما خيلي چيزها داريم ولي با كمال تاسف طرز نگهداري و استفاده اش را بلد نيستيم..من زياد وارد مساعل حاشيه اي نميشم. .براي اينكه از مقررات سايت خارجه.

براي حفظ فرهنگ و تمدن بايد كلمه من را كنار گذاشت وكلمه ما را بكار برد.اخيرا در بين 100 تا خواننده برتري كه در جهان انتخاب شد اسم استاد شجريان نيز در بينشان بود.معني اين جمله ميدونين يعني چي؟يعني اينكه خارجيها بهتر از ما شجريان را ميشناسند.متاسفانه ما هنوز چشم براه سالندينها هستيم.چرا براي اينكه جلوي يك كشتي يك پسره يك دختري را بغل كرده و سالندين هم my heart will go on را خونده.ويا در يك بينش عوام گونه اسم فلان خواننده خارجي را بردن با كلاس تر ه .باور كنين بيشترطرفداران شان اصلا معني اهنگي كه زمزمه ميكنن را نميدونن.

و اما دوستان براي اينكه كارمان تو نوازندگي لنگ نمونه بايد اموزش گوشي را نيز به همراه نت خواني ياد بگيريم.و در ضمن هيچ كجاي كيبورد ننوشته كه فلان سبك را نميشه باهاش كار كرد.و بالعكس مزيت كيبورد به اينه كه به همه جور سبك جواب ميده .ما در كيبورد با دنياي مجازي همه سبكها و سازهاكار ميكنيم.با اين اوصاف پس بايد به تك تك سارها وسبكهاي نوازندگي گير بديم. با تشكر

Amir Akbari
Monday 5 April 2010, 04:24 AM
سعید خوبم منظور من از نوشتن پست 204 این بود که هر قدر هم با کیبورد صدای سازهای ایرانی رو خوب اجرا کنی باز هم فاصله ی زیادی تا ساز اصلی برای مثال تار (استاد جلیل شهناز) داره وگرنه من هم گاهی با کیبورد آهنگهای اصیل اجرا میکنم (تنها برای دل خودم) .

زمانی عزیز گفتگو نداره که همه ی ما با سلیقه ی شخصی خودمون نظر میدیم و هیچ جدالی هم پیش نمیاد چون اصل جامعه ی آزاد یعنی همین که ما با نظرات متفاوت کنار هم دوست بمونیم و به راحتی عقاید خودمون رو در چهار چوب احترام به شخصیت هم بیان کنیم، در اینکه موسیقی ما سینه به سینه به نسل ما رسیده شکی نیست و در این بین خیلی از ریزه کاریها فراموش شده و یا اینکه روش آموختنش با گوش بوده چیزی از ارزش این موسیقی بی مانند کم نمیکنه البته با این کلامت موافقم که نوازنده ی خوب باید از پس هر سبکی (ایرانی و...) بر بیاد .

به نظرم موسیقی اصیل ما اونقدر گسترده هست که نیاز هر شنونده ای با هر سبکی رو برآورده کنه و دلیل استقبال نشدن از اون تبلیغات و سرمایه گذاری اندک هست و در این بین ما خیلی خوش بخت هستیم از اینکه اشخاصی مانند استاد شجریان رو داریم که اقدام به جمع آوری ردیفها و گوشهای آواز ایرانی میکنند تا در اینده علاقه مندان بتونن از تجربیاتشون بهره بگیرن .

در آخر هم میخوستم گلایه ای از احسان گل بکنم، این درسته که اقدام به ایجاد این تاپیک بکنی و هیچ نمونه کاری از خودت نگذاری ؟

m_abdi
Monday 5 April 2010, 05:18 PM
آخه فکر کنم احسان الان کیبورد نداره.!!!

ehsanmir
Monday 5 April 2010, 06:29 PM
سلام
امیر جان, من به خاطر شغلم در تبریز هستم و چند سالی میشه که به کیبرد دسترسی ندارم.و به خاطر یه سری مسائل امکان داشتن یه کیبرد هم برام نیست.ولی برروی چشم.اگر تا 2-3 هفته دیگه رفتم مرخصی چند تا کار اماده میکنم.

saeed_national
Monday 5 April 2010, 07:25 PM
اميرجان صداي تموم تارها كه عين هم نيست.تار از 100 هزار تومان هست تا يك ميليون و پانصد تومان.ما هم بنا را بر اين ميزاريم يك تار 200 هزار توماني خريديم.در ثاني وقتي عادت ميكني ديگه فرقي نداره. همش تو همون دو روز اول حساسيت نشون ميدي. ثالثا تا يك حدي كيفيت به قيمت مرتبط ميشه .يك مقدارش هم بازار گرميه. به نظر من تار or700 واقعا زيباست. با تشكر

saeed_national
Wednesday 7 April 2010, 01:25 PM
اقاي زماني جان نوبت شماست منتظريم براي يكبار هم كه شده بزني كانال ايران.باتشكر

saeed_national
Friday 9 April 2010, 11:14 AM
دوستان اجراي جديد و تصحيح شده تصنسف سپيده

You can see links before reply

saeed_national
Friday 23 April 2010, 06:25 PM
سلام دوستان.
اينهم تيكه اي از اهنگ بيداد ساخته زنده ياد پرويز مشكاتيان
اجرا با كيبورد او ار 700
نوازنده سعيد ملكي

HamedSedighi
Friday 23 April 2010, 07:45 PM
سلام دوستان.
اينهم تيكه اي از اهنگ بيداد ساخته زنده ياد پرويز مشكاتيان
اجرا با كيبورد او ار 700
نوازنده سعيد ملكي

خب فرصت پیش بیاد خیلی دوست دارم همه کارهایی که گذاشته اید دوستان گوش کنم .:39:

همین الان دنلود کردم و گوش کردم .

چیزی که مشخص شما به این نوع موسیقی خیلی علاقه دارید چون که عنوان پست های قبلی این را می رساند .

راستی اگه کسی دوست نداره من برداشتم رو از اجراش بنویسم بگوید . هههههههههه

در مورد این اجرایت

من اجراهای قبلیت رو گوش نکردم ، اما جاهایی که قرار است ریز بگیری یک کم بیشتر ریز بگیر البته شاید می خواستی به اصل آهنگ نزدیکتر بنوازی . ولی میشه برای بهتر شدن چنین چیز هایی تاچ رو خاموش کنی .

و مهم ترین چیز اینکه حجم رنگ صوت ها مناسب حالشون نیست .

نی یه جاهایی میزنه بالا و کلا در حجم رنگ ها تجدید نظر کن .

حتی می تونی باس رو هم برایش تعریف کنی گرچه در آهنگ نباشه و الزاما هم نباید این باس گیتار باشه از ویولن سل میشه بهره جست .

اون جایی هم که سنتور میاد یه جورایی جواب میده خیلی کم بهش فکر کن ببین میشه جور دیگه ای هم باشه .

در کل حس خوبی رو منتقل میکنه .

خیلی باحالی . اکسلنت .:41:

saeed_national
Friday 23 April 2010, 09:23 PM
خب فرصت پیش بیاد خیلی دوست دارم همه کارهایی که گذاشته اید دوستان گوش کنم .:39:

همین الان دنلود کردم و گوش کردم .

چیزی که مشخص شما به این نوع موسیقی خیلی علاقه دارید چون که عنوان پست های قبلی این را می رساند .

راستی اگه کسی دوست نداره من برداشتم رو از اجراش بنویسم بگوید . هههههههههه

در مورد این اجرایت

من اجراهای قبلیت رو گوش نکردم ، اما جاهایی که قرار است ریز بگیری یک کم بیشتر ریز بگیر البته شاید می خواستی به اصل آهنگ نزدیکتر بنوازی . ولی میشه برای بهتر شدن چنین چیز هایی تاچ رو خاموش کنی .

و مهم ترین چیز اینکه حجم رنگ صوت ها مناسب حالشون نیست .

نی یه جاهایی میزنه بالا و کلا در حجم رنگ ها تجدید نظر کن .

حتی می تونی باس رو هم برایش تعریف کنی گرچه در آهنگ نباشه و الزاما هم نباید این باس گیتار باشه از ویولن سل میشه بهره جست .

اون جایی هم که سنتور میاد یه جورایی جواب میده خیلی کم بهش فکر کن ببین میشه جور دیگه ای هم باشه .

در کل حس خوبی رو منتقل میکنه .

خیلی باحالی . اکسلنت .:41:

سلام خوشالم كه arckey عزيز شما را دوباره ملاقات ميكنيم. خيلي وقت نبودي دلمان برات تنگ شده بود.

در مورد نظر دهي ما هر زمان منتظر نظر و انتقاد غير مغرضانه دوستان هستيم.

البته من بعضي از نوشته هاتون را نتونستم معني كنم.يكي همين نوشته (هههههههههه )كه منتظرم برام ترجمه اش كني.

دوم اينكه ميتونم بپرسم تا حالا به چندتا موسيقي اصيل گوش دادين كه اين طور ناشيانه نظر ميدين.به نظر من بايد قبل از هر گونه نظر دهي اطلاعات ازساختار موسيقي مربوطه داشته باشي.فرق موسيقي اصيل با كلاسيك اينه كه كلاسيك پا را به تحرك وا ميداره ولي اصيل روح را. در اصيل هر چه قدر اهنگ خلوتر بشه به همان اندازه زيباتر و بهتر وبيشتر حس را انتقال ميده .نمونه اش را در اجراهاي استاد شجريان ميشه ديد .ميبيني استاد اينهمه راه را از ايران تا انگليس براي اجراي برنامه ميره تنها با يك نوازنده ضرب و فلوت و تار. ميتونم بپرسم كه شما كي و كجا ديدين استاد شجريان با ويولن سل كار ارائه بده.چرا در مورد چيزي كه اطلاعات نداري نظر بي خود و بي جهت ميدي؟ البته از نظر روانشناسي به نظر مياد اين كار هايي كه من گذاشتم يك كمي به مزاج جنابعالي خوش نمياد.

ميتونم بپرسم معني اين جمله ات چيه (خیلی باحالی ) دوست عزيز ادب مرد به ز دولت اوست. مگه اينجا خدمت سربازيه شما اين اصطلاحات را به كار ميبرين.من و شما كي .و چگونه اينطور خودماني شديم كه از اين الفاظ در مورد من به كار ميبرين؟

دوستان اگه نمونه كارهام به هر دليلي شماها را ناراحت ميكنه .ميتونين رك و پوست كنده بگين.ديگر دليلي بر كنايه و ... نميبينم.

ehsanmir
Friday 23 April 2010, 10:00 PM
سلام خوشالم كه arckey عزيز شما را دوباره ملاقات ميكنيم. خيلي وقت نبودي دلمان برات تنگ شده بود.

البته من بعضي از نوشته هاتون را نتونستم معني كنم.يكي همين نوشته (هههههههههه )كه منتظرم برام ترجمه اش كني.

دوم اينكه ميتونم بپرسم تا حالا به چندتا موسيقي اصيل گوش دادين كه اين طور ناشيانه نظر ميدين.به نظر من بايد قبل از هر گونه نظر دهي اطلاعات ازساختار موسيقي مربوطه داشته باشي.فرق موسيقي اصيل با كلاسيك اينه كه كلاسيك پا را به تحرك وا ميداره ولي اصيل روح را. در اصيل هر چه قدر اهنگ خلوتر بشه به همان اندازه زيباتر و بهتر وبيشتر حس را انتقال ميده .نمونه اش را در اجراهاي استاد شجريان ميشه ديد .ميبيني استاد اينهمه راه را از ايران تا انگليس براي اجراي برنامه ميره تنها با يك نوازنده ضرب و فلوت و تار. ميتونم بپرسم كه شما كي و كجا ديدين استاد شجريان با ويولن سل كار ارائه بده.چرا در مورد چيزي كه اطلاعات نداري نظر بي خود و بي جهت ميدي؟ البته از نظر روانشناسي به نظر مياد اين كار هايي كه من گذاشتم يك كمي به مزاج جنابعالي خوش نمياد.

ميتونم بپرسم معني اين جمله ات چيه (خیلی باحالی ) دوست عزيز ادب مرد به ز دولت اوست. مگه اينجا خدمت سربازيه شما اين اصطلاحات را به كار ميبرين.من و شما كي .و چگونه اينطور خودماني شديم كه از اين الفاظ در مورد من به كار ميبرين؟

دوستان اگه نمونه كارهام به هر دليلي شماها را ناراحت ميكنه .ميتونين رك و پوست كنده بگين.ديگر دليلي بر كنايه و ... نميبينم.

اقا سعید
ما این تاپیک رو راه انداختیم تا بچه ها نمونه کارهاشون رو بذارند تا دیگران نظر بدند.نه فقط تعریف کنند.مهم اینه که تو همین نظرات مختلف 2 تا چیز یاد بگیریم.حالا اینکه این نظرات به مزاق ما خوش بیاد یا نیاد بحثه دیگه ای هست.ولی بد نیست یه مقدار ظرفیتمون رو بالا ببریم.این جور صحبت کردن شما به هیچ عنوان درست نیست.من 10 بار نظر اقای arckey رو خوندم و هیچ بی احترامی به شما ندیدم که شما این طور جبهه گیری میکنید.کسی هم از نمونه اهنگ های شما ناراحت نیست و نمیدونم چطور این برداشت رو کردید.
به هر جهت بد نیست در طرز صحبتمون مراقب باشیم تا دیگران رو نرنجونیم.
ممنون

HamedSedighi
Friday 23 April 2010, 11:28 PM

هههههههههههههههههه
هههههههههههههههههه
ههههههههههههههههههه

آروم باش

ههه نام آوایی است که من برای لبخند زدن استفاده می کنم .

من شوکه شدم

دقیقا از کجای نوشته اینگونه برداشتی داشتی ؟

اتفاقا یک گروه هست به نام خودمونی توی این انجمن و این "هههههههه " از هر کدام از اعضای آن گروه که فعال هستند بپرسی می داند چیست

واقعا موندم چه برداشتی داشتی ،

من الان دقیقا باید چی بگم ؟

سربازی چیه ؟ چه ربطی داره ؟

HamedSedighi
Friday 23 April 2010, 11:53 PM
این پست و پست های پیش از این که در این مورد هستند پاک خواهند اما باید ابتدا جوابش رو بخواند.

اما خیلی باحالی :

یکی از استاد های من که از اساتید دانشگاه تهران هستند گاهی اوقات برای اینکه به کسی بر نخورد در مورد موضوعی که صحبت می کنند از عبارت "خیلی با حالی" استفاده می کنند . وسپس می گویند ببین این اتود خیلی باحاله ولی فلان مورد رعایت نشده پس اینجوری بشه بهتر یا مثلا ایشان می گویند خیلی باحالی ولی این بخش را رعایت نکردی .

این عبارت به دایره لغاتم اضافه شده و گاهی استفاده می کنم .

مشخصا با زبان فارسی آشنایی نداری

من به حساب خودم چقدر خوب و تشویق کننده نظر دادم .:39:

نظر اصلی رو خواهم نوشت .

Don_Ramtin
Saturday 24 April 2010, 12:47 AM
دوست عزیز جناب saeed_national !
اصولا من کارم موسیقی دستگاهی و موسیقی مقامیه و شاید نباید اصلا گذرم به اینجاها میافتاد ، اما چون فی نفسه آدم فضولی هستم و به همه جا سرک می کشم ، اینجا اومدم و اون پست آخری ات رو هم خوندم .
دوست من ، چرا اینقدر خشن و مغرضانه و حتا گاه بدور از آداب صحبت کردن با دوستان دیگه برخورد می کنی ؟! نگو به تو ربطی نداره چون یکی اینکه من گفتم ذاتا فضولم ، پس همه چی بهم مربوطه و دیگه اینکه اینجا یه مکان عمومیه و زمانی میشه گفت به شما چه ، که یه حصار مجازی دورش بکشی و بگی " کسی اینجا نیاد من می خوام هر چی دلم می خواد بگم . " ضمنا اگه ما نسبت به چنین مواردی واکنش نشون ندیم ، یواش یواش این باب میشه و یه روز یقه ی خودمون رو هم می گیره .
گفته بودی :
فرق موسيقي اصيل با كلاسيك اينه كه كلاسيك پا را به تحرك وا ميداره ولي اصيل روح را . پسرم ، اول اینکه مگه چیزهایی که اینجا اجرا شده کلاسیکه ؟ ضمنا کی چنین حکمی رو داده ( البته بجز شما ) ؟ آیا کسی هست که کمی - فقط کمی - شعور و احساس داشته باشه و با شنیدن موومان آخر سنفونی نهم بتهون ( بخش کرال ) ، روحش تکون نخوره ؟! آیا آثار شوپن رو تا حالا با تمام وجودت شنیدی ؟ از آثار بقول شما " اصیل " اگه چیزی بیشتر نداشته باشه ، قطعا کمتر نداره . دوست من ، من 22 ساله کارم موسیقی ایرانیه و با خیلی از بزرگان موسیقی این مملکت - از جمله استاد شجریانی که شما دایم ذکر خیرش رو می کنید - نشست و برخاست کرده ام . پس نمی تونی به من انگ ندونستن موسیقی ایرانی و یا غرب زدگی و دوری از فرهنگ ایرانی رو بزنی . این لحن و ادبیات روزنامه ی کیهان چیه که بکار می بری ؟ شما دیگرون رو به جرم اینکه نظری خلاف طبعتون داده اند ، به راحتی متهم به نشناختن موسیقی و " ناشی " بودن می کنی ؛ آیا به من هم حق میدی که بخاطر این جمله ای که نوشته ای
نمونه اش را در اجراهاي استاد شجريان ميشه ديد .ميبيني استاد اينهمه راه را از ايران تا انگليس براي اجراي برنامه ميره تنها با يك نوازنده ضرب و فلوت و تار. ، به همون صفاتی که ذکر کرده بودی موصوف کنم ؟ آخه دوست عزیز ، شما هنوز تفاوت " فلوت " رو با "نی " نمی دونی !
گفته بودی که :
البته از نظر روانشناسي به نظر مياد اين كار هايي كه من گذاشتم يك كمي به مزاج جنابعالي خوش نمياد.
. دوست گرامی ! اگه یه روانشناس این چیزهایی رو که شما نوشته اید بخونه ، قطعا به این نتیجه میرسه که شما یه آدم خودشیفته ای که طاقت و تحمل انتقاد رو نداره و هر انتقادی رو با حمله و تهمت بی سوادی جواب میده . شک نکن .
به هر حال ، یه توصیه برات دارم : یا هیچ وقت خودت و هنرت رو در یه جای عمومی عرضه نکن ، یا اگه کردی ، آماده ی انتقادات و نظرات به حق و نا حق باش . به قول خودت ، ادب مرد ، به ز دولت اوست .
من آماده ی جوابت با هر لحن و بیانی هستم و خیالت راحت که اصلا ازت ناراحت نمیشم ؛ می تونی با من راحت باشی . خوش و پیروز باشی . فعلا ، یا حق !

Don_Ramtin
Saturday 24 April 2010, 01:03 AM
دوستان کیبرد نواز ، ببخشید که تو کارتون فضولی کردم و اینجا رو هم با چرت و پرت نویسی هام اشغال کردم . سعی می کنم دیگه مزاحمتون نشم . خوش باشید . یا حق !

Amir Akbari
Saturday 24 April 2010, 02:15 AM
اول سپاس ویژه از دوست خوبم سعید که با پستش موجب شد تاپیک مهم بشه و رامتین عزیز افتخار
بده و ما رو از نظرات خوبش آگاه کنه، دوستان اگر بخواهیم بی طرفانه به این موضوع بپردازیم باید در
نظر بگیریم در این مدت اگر دوستمون حامد عزیز (سرپرست تاپیک) محبت میکرد و بیشتر به این تاپیک
سر میزد و در مورد کار اعضا بیشتر نظر میداد دیگه این قضایا پیش نمییومد و دوستان با طرز گفتگوی
ایشون (که خیلی صمیمی با اعضا گفتگو میکنن) هم آشنا میشدن، البته من با مطرح کردن موضوع
بصورت این چنین تند توسط سعید عزیز موافق نیستم و امیدوارم در آینده تمامی اعضا اونقدر با هم
صمیمی بشیم که اینگونه گلایه ها پیش نیاد .

HamedSedighi
Saturday 24 April 2010, 03:09 AM
اول سپاس ویژه از دوست خوبم سعید که با پستش موجب شد تاپیک مهم بشه و رامتین عزیز افتخار
بده و ما رو از نظرات خوبش آگاه کنه، دوستان اگر بخواهیم بی طرفانه به این موضوع بپردازیم باید در
نظر بگیریم در این مدت اگر دوستمون حامد عزیز (سرپرست تاپیک) محبت میکرد و بیشتر به این تاپیک
سر میزد و در مورد کار اعضا بیشتر نظر میداد دیگه این قضایا پیش نمییومد و دوستان با طرز گفتگوی
ایشون (که خیلی صمیمی با اعضا گفتگو میکنن) هم آشنا میشدن، البته من با مطرح کردن موضوع
بصورت این چنین تند توسط سعید عزیز موافق نیستم و امیدوارم در آینده تمامی اعضا اونقدر با هم
صمیمی بشیم که اینگونه گلایه ها پیش نیاد .

از اینکه به من توهین و بی ادبی کرد ِ سپاس میکنی . :21:

کی گفته تاپیک مهم نیست .

ایده این تاپیک یه جورایی بین احسان و من بود و قرار بر این شد که احسان تاپیک رو ایجاد کنه .

در ضمن من سرپرست تاپیک نیستم ، در حال حاضر مسئول بخش هستم اصلا فرض کن یک کاربر

عادی هستم

من به این تاپیک سر می زدم ولی اصلا وقت اینکه چیزی بنویسم را نداشتم

هیچ کدام از این ها دلیل بر این نوع برخورد نیست

GhazalMusic
Saturday 24 April 2010, 07:15 AM
ودوم اينكه ميتونم بپرسم تا حالا به چندتا موسيقي اصيل گوش دادين كه اين طور ناشيانه نظر ميدين.به نظر من بايد قبل از هر گونه نظر دهي اطلاعات ازساختار موسيقي مربوطه داشته باشي.فرق موسيقي اصيل با كلاسيك اينه كه كلاسيك پا را به تحرك وا ميداره ولي اصيل روح را. .

دوست گرامی شیوه ی برخوردتون به هیچ وجه در خوره یک روحیه ی هنرمند نیست اینطور که مشخصه شما انتقاد پذیر نیستید .میشه توضیح بدید پس دلیل اینکه نمونه کارهایتان اینجا گذاشتید چیست؟؟
پیشنهاد می کنم اگر از انتقاد رنجیده حال میشوید از قرار دادن نمونه کارتان خودداری کنید..اگر شخصی نقد و پیشنهادی میده هدفی جز بهتر شدن اجرا نداره.
موسیقی اقیانوسیت بی انتها حتی بزرگان نامدار موسیقی همچنان در حال یادگیری و تمرین هستند و همیشه انتقادات رو با آغوش باز از شنوده ها می پزیرند..ما که هنوز الفه اول راهیم.
خواهشن در برخوردتان تجدید نظر کنید..و در مورد اینکه "کلاسیک پا تکان میده اصیل روح را",,,این فرضیه ی شماست به نظر من موسیقی هر سبکی باشه روح و احساس رو تهد تاثیر قرار میده.
پیروز باشید

saeed_national
Saturday 24 April 2010, 09:03 AM
سلام دوستان.
با تشكر از نظرات شما دوستان كه هر كدام بنوعي و با يك ايده اي نوشته هاي دوستمان arckey را تحليل كرديد.
اول از همه خدمتتون عرض كنم كه جمله موسيقي كلاسيك پا را تكون ميده و اصيل روح را از من نيست از بزرگترين كمانچه زن جهان هابيل علي اوف هستش.فكر ميكنم با اين سخن مشكل بعضي از دوستان حل ميشه.

اقاي رامتين عزيز اينكه جنابعالي از يك طرف ادعا ميكني كه فلان اعمال صحيح نيست (در يك حالت ريش سفيدي )و از يك طرف ديگه گوي سبقت جدال لفظي را در دست ميگيري.و از مدعيان جدال لفظي پيش ميگيري مثل اين جمله تان (من آماده ی جوابت با هر لحن و بیانی هست.) به نظر مياد ادم ماجراجويي هم نياشي كم ماجراجو نيستي.و اما در اين نظر دهي تان فرق بين فلوت و ني اشاره كردين ولي ههههههههه را كنايه ندونستين .از شما ميپرسم بنظرتان يك كم عجيب نيست؟

اقاي رامتين عزيز به نظر مياد شما پست هاي من را خوب نگاه نكرديد كه به حس انتقاد پذيري من گير ميديد.من هر چيز جديدي كه ياد گرفتم به كمك همين دوستان توي تاپيك هست و بارها و بارها اشكالاتم را با نظر دهي مفيد و بدور از كنايه لفظي همين بچه ها برطرف كردم.و هميشه هم گفتم و ميگم من هنر اموزم .و هيچگونه ادعايي بر دانسته هام ندارم.و تا زماني كه دوستان لطف ميكنن و اشكالاتمان را ميگويند سپاسگزار تك تك شان هستم.

اقاي arckey عزيز اينكه جنابعالي ميگويين من شوكه شدم از طرز جواب دادن شما. من اين حرف شما را قبول دارم .و چه بسا منظور خواصي نداشتي ولي دوست عزيز شما نحوه نظر دادنتان حالت تمسخر اميز داشت.ما هيچكدام همديگر را نميشناسيم هر تك تكمان از يك قسمتي از ايران عزيز اينجا جمع شديم.شمايي كه سن و سال مرا نميدونين وبا من اياق نيستين چطور به خود اجازه ريشخند ميدين؟

دوست من شما هميشه توي نظرهايتان با يك حالت مغرورانه و ديكتاتورانه برخورد ميكنين.فكر ميكني مسئول 10 تا كيبورد نواز بودن مقام حيلي بزرگيه؟اصلا اين تاپيك نيازي به نظم نداره البته اگه شما دوست عزيز با اين الفاظ نظم را رعايت كني . ذوست عزيز يادت باشه كه خوي و خصلت بد در ادمي بمانند يك خاري هست كه بيشتر از هر كس خودش را زخم ميكنه.اگه با پاك كردن نوشته ها و يا با اخراج من از بين شما اين مشكل جنابعالي حل ميشه به والله به اين امر راضيم.دوست من نوشته هاتون را نگاه كنين و ببينين كه چندين جا با اين الفاظ تان دوستانتان را ازردين؟

اقاي arckey جان عزيز شما به عنوان يك مسئول بايد تك تك حركاتتان براي ساير اعضا الگو باشه نه اينكه با سخنان انچناني موجبات ناراحتي اعضا را در تاپيك فراهم كني. اگه يادتون باشه بهتون يك بار گفتم كه رهرو ان نيست كه تند و كند برود .لطفا خودت بدون جانبداري نگاه كن . نزديك به يك ماهه توي تاپيك نيستي حالا هم كه اومدي اينطوري با يكسري حركات كودكانه و داشي مشتي.
با تشكر از انتقاد تك تك دوستان فعلا با اجازه

Don_Ramtin
Saturday 24 April 2010, 11:03 AM
saeed_national عزیزم ! سلام . ممنونم که به بخشی از دری وری های من جواب دادی و اونم جوابی دوستانه و مؤدب . گفتی که :
اول از همه خدمتتون عرض كنم كه جمله موسيقي كلاسيك پا را تكون ميده و اصيل روح را از من نيست از بزرگترين كمانچه زن جهان هابيل علي اوف هستش.فكر ميكنم با اين سخن مشكل بعضي از دوستان حل ميشه.

دوست من ، اگه هابیل علی اف بزرگ ، که من براش بسیار احترام قائلم ( و اصلا من کی هستم که براش احترام قائل باشم یا نباشم ) هم چنین حرفی زده باشه ، حرفیست بشدت غلط و دلیلی نداره که ما هم دوباره اونو تکرار کنیم . مگه اینکه شما هم شخصا با این حرف موافق باشی که بازم از نظر من تو اصل ماجرا فرقی نمی کنه و این حرف از پایه و اساس غلطه .

به نظر مياد ادم ماجراجويي هم نياشي كم ماجراجو نيستي

دوست من ، با این قسمت حرفت بشدت موافقم . من با اینکه بیش از 36 سالمه ، اما از یه نوجوان 15 یا 16 ساله ماجراجوتر و شر ترم و خودم هم اصلا از این وضعیتم ناراحت نیستم . ( البته همسرم و خیلی از اطرافیانم از این خصلت من ، دل خوشی ندارند ، ولی اینم دیگه ) . حالا این ماجرا چه ربطی به حرفای من داره ، شما حرف های منو می تونی قبول کنی و یا با دلیل رد کنی ، چی کار به روحیه و اخلاق من داری ؟ " من قال " است یا " ما قال " ؟!
یادم میاد حدود 10 یا 11 سال پیش ، من یه نقدی درباره ی یه کتاب آموزش نی نوشته بودم که در دو شماره ی 14 و 15 ( یا 15 و 16 ) مجله ی " هنر موسیقی " چاپ شد و انتشار این نقد مشکلاتی رو برام بوجود آورد که شرحش طولانیه و ربطی به اینجا نداره . اما جالب بود که نویسنده ی این کتاب ، بجای اینکه جواب ایرادات و انتقادات منو بده ، به این گیر داده بود که سن و سالت کمه ، تا حالا چند تا کتاب نوشتی ، چه آثاری در زمینه ی موسیقی منتشر کردی و ... بابا جواب انتقاد رو بدین !

اما در اين نظر دهي تان فرق بين فلوت و ني اشاره كردين ولي ههههههههه را كنايه ندونستين .از شما ميپرسم بنظرتان يك كم عجيب نيست؟

دوست من ، خداوکیلی این ههههههههههه کنایه است ؟! شما ظاهرا خیلی " ککت منیژه خانومه ها " ! این جمله ای که اون بنده خدا - با رنگ قرمز - نوشته بود ، خطاب به همه است . ضمنا تازه تو وقتی می تونی این ههههههههه ی کذایی رو کنایه و ریشخند بدونی که یه جای کار خودت ایراد داشته باشه و در واقع تو باشی که از نقد و انتقاد بدت میاد . وگرنه من که اونو ریشخند و کنایه ای به حساب نیاوردم .

اقاي رامتين عزيز به نظر مياد شما پست هاي من را خوب نگاه نكرديد كه به حس انتقاد پذيري من گير ميديد.من هر چيز جديدي كه ياد گرفتم به كمك همين دوستان توي تاپيك هست و بارها و بارها اشكالاتم را با نظر دهي مفيد و بدور از كنايه لفظي همين بچه ها برطرف كردم.و هميشه هم گفتم و ميگم من هنر اموزم .و هيچگونه ادعايي بر دانسته هام ندارم.و تا زماني كه دوستان لطف ميكنن و اشكالاتمان را ميگويند سپاسگزار تك تك شان هستم.

دوست من ! من قبل از اینکه اون گلایه رو ازت بکنم ، همه ی پست هاتو خوندم و اتفاقا رفتم پروفایلت رو هم دیدم و سعی کردم که تا جای ممکن ، اول بشناسمت ( البته تا جای ممکن ) . اتفاقا برام عجیب بود که شمایی که وقتی اثری اینجا گذاشتی و برخی دوستان اونو نقد کردن و پیشنهاد هایی برای بهبودش بهت دادن ، اونقدر مؤدبانه انتقادشونو پذیرفتی و حتا ترتیب اثر دادی ، پس چرا یهو اینجا اینجوری شدی و با دوستان اینقدر غیر منطقی برخورد کردی ؟! من تو پست های قبلی تو یه سعید رو شناختم ، و تو اون پست کذایی و جنجال برانگیزد ، یه سعید دیگه رو دیدم .
دوست من ، من اثرت که قسمتی از کار زنده یاد مشکاتیان بود رو شنیدم . اگه من می خواستم اونو نقد کنم ، با توجه به روحیه ای که ازت دیدم قطعا کارمون به دست به یقه شدن می کشید !
دوست من ! من یکی از افتخاراتم اینه که خودمو در بند این ادب فرمایشی و ریا کارانه و پر فریب مرسوم در جامعمون نمی کنم و اتفاقا دارای لحنی به قول شما " داش مشتی " ام و نه می تونم و نه دوست دارم خیلی مؤدب و پاستوریزه صحبت کنم . اما آداب گفتگو و بحث رو خیلی خوب بلدم و حاضر به هر گونه مناظره ای هستم .
خوش و چیروز باشی . فعلا یا حق !

sunshine
Saturday 24 April 2010, 12:46 PM

آقا سعید چرا اینقدر تند میری کسی چیزی ننوشته که اینجوری شما با این ادبیات جواب دادی به نظرم خیلی دوستانه تاپیک شما نقد شده
عزیز من شما داری با کیبرد آهنگ رو اجرا میکنی حکم خدا نیستش که حتما از همون سه تا سازی که استاد شجریان استفاده میکنه شما هم استفاده کنی خوب برای زیبایی کارت سازهای دیگه ای هم میتونی کنارشون بزاری مگه میخوای آلبوم برای فروش ارائه بدی که اینقدر وسواس نشون میدی که عین ترانه اصلی باشه
در کل ملایم تر باشین با این جوی که ایجاد میکنین دیگه کسی رغبت به فعالیت تو انجمن نشون نمیده

Khashayar
Saturday 24 April 2010, 01:22 PM
درود
جناب سعید گرامی نظر شخصی من اینه که آقای arckey نه نیشخند زدند و نه قصد بی احترامی و تمسخر و... رو داشتند..ایشون نظرشون رو با ادبیات خودشون که لحن بدی هم نداشت بیان کردند،حالا احتمالا شما به خاطر همون مشکلات که میگید قبلا با هم داشتید برداشت منفی کردید و این شده که اون پست رو با تندی در جواب ایشون زدید...
رامتین خان از شما هم تشکر ...

به هر حال امیدوارم دیگه از این جور مسائل پیش نیاد در فروم چون ما همه با هم دوست هستیم در کنار هم فعالیت میکنیم و از در کنار هم بودن لذت میبریم . چیز یاد میگیریم...

تمام پست های مربوط به این مسئله رو پاک میکنم و تاپیک به روال عادی خودش بر میگرده،و منتظر نمونه کارهای دوستان هستیم...
پاینده باشید

Don_Ramtin
Saturday 24 April 2010, 01:39 PM
Ashoo عزیزم ! کاش این پست ها رو پاک نکنی و فقط توصیه کنی حالا که دوستان به بد بودن برخوردشان پی بردن و همه چیز ختم بخیر شد ، دیگه کسی دنبال این ماجرا رو نگیره و کش اش نده والا پستش پاک میشه . بودن این پست ها شاید برای آیندگان مفید باشه و ضمنا ما به همون مرض همیشگی جامعمون دچار نشیم که همیشه بجای حل مسأله ٌ صورت مسأله رو پاک می کنیم . البته این نظر منه و می تونی قبولش نکنی و کار خودتو بکنی .

ehsanmir
Saturday 24 April 2010, 06:55 PM
Ashoo عزیزم ! کاش این پست ها رو پاک نکنی و فقط توصیه کنی حالا که دوستان به بد بودن برخوردشان پی بردن و همه چیز ختم بخیر شد ، دیگه کسی دنبال این ماجرا رو نگیره و کش اش نده والا پستش پاک میشه . بودن این پست ها شاید برای آیندگان مفید باشه و ضمنا ما به همون مرض همیشگی جامعمون دچار نشیم که همیشه بجای حل مسأله ٌ صورت مسأله رو پاک می کنیم . البته این نظر منه و می تونی قبولش نکنی و کار خودتو بکنی .

سلام
منهم با رامتین عزیز موافقم.به نظر من هم اگر پاک نشه بهتره.چون در اینده ممکنه باز این مسائل بوجود بیاد که این تاپیکها این رو میرسونه که اینجا جو دوستانه هست و همه در کنار هم هستند.نه روبروی هم.
چون من از این مسائل متاسفانه تو تاپیکهای دیگه هم دیدم که بد نیست دوستان تازه وارد به این سایت از این مسائل با خبر بشند و تکرار نشه.البته این یه نظر هست و تصمیم نهایی با شماست.
از دوستان خواهش دارم که دیگه این موضوع رو فراموش کنند تا تاپیک از روال خودش خارج نشه .ممنون
تمام

saeed_national
Saturday 24 April 2010, 07:45 PM
سلام دوستان من هم با نظر دوستان موافقم براي اينكه در اينده رفتار و سخنان انچناني كه باعث بوجود امدن مشكل و ايجاد يك سري عكس العملهاي تند از جانب اعضا نشه بايد كنترل بشه.در ضمن روحيات ادمي هميشه سرجاي خود نيست كه به يكسري رفتار و حركات و سخنان كاملا واكنش سنجيده و حساب شده بده اين ماييم كه بايد با سنجيده صحبت كردن از وقوع چنين حركاتي جلوگيري كنيم.با تشكر

zamani_m
Sunday 25 April 2010, 10:54 AM
سلام دوستان.
با تشكر از نظرات شما دوستان كه هر كدام بنوعي و با يك ايده اي نوشته هاي دوستمان arckey را تحليل كرديد.

اقاي رامتين عزيز اينكه جنابعالي از يك طرف ادعا ميكني كه فلان اعمال صحيح نيست (در يك حالت ريش سفيدي )و از يك طرف ديگه گوي سبقت جدال لفظي را در دست ميگيري.و از مدعيان جدال لفظي پيش ميگيري مثل اين جمله تان (من آماده ی جوابت با هر لحن و بیانی هست.) به نظر مياد ادم ماجراجويي هم نياشي كم ماجراجو نيستي.و اما در اين نظر دهي تان فرق بين فلوت و ني اشاره كردين ولي ههههههههه را كنايه ندونستين .از شما ميپرسم بنظرتان يك كم عجيب نيست؟

اقاي arckey عزيز اينكه جنابعالي ميگويين من شوكه شدم از طرز جواب دادن شما. من اين حرف شما را قبول دارم .و چه بسا منظور خواصي نداشتي ولي دوست عزيز شما نحوه نظر دادنتان حالت تمسخر اميز داشت.ما هيچكدام همديگر را نميشناسيم هر تك تكمان از يك قسمتي از ايران عزيز اينجا جمع شديم.شمايي كه سن و سال مرا نميدونين وبا من اياق نيستين چطور به خود اجازه ريشخند ميدين؟

دوست من شما هميشه توي نظرهايتان با يك حالت مغرورانه و ديكتاتورانه برخورد ميكنين.فكر ميكني مسئول 10 تا كيبورد نواز بودن مقام حيلي بزرگيه؟اصلا اين تاپيك نيازي به نظم نداره البته اگه شما دوست عزيز با اين الفاظ نظم را رعايت كني . ذوست عزيز يادت باشه كه خوي و خصلت بد در ادمي بمانند يك خاري هست كه بيشتر از هر كس خودش را زخم ميكنه.اگه با پاك كردن نوشته ها و يا با اخراج من از بين شما اين مشكل جنابعالي حل ميشه به والله به اين امر راضيم.دوست من نوشته هاتون را نگاه كنين و ببينين كه چندين جا با اين الفاظ تان دوستانتان را ازردين؟

اقاي arckey جان عزيز شما به عنوان يك مسئول بايد تك تك حركاتتان براي ساير اعضا الگو باشه نه اينكه با سخنان انچناني موجبات ناراحتي اعضا را در تاپيك فراهم كني. اگه يادتون باشه بهتون يك بار گفتم كه رهرو ان نيست كه تند و كند برود .لطفا خودت بدون جانبداري نگاه كن . نزديك به يك ماهه توي تاپيك نيستي حالا هم كه اومدي اينطوري با يكسري حركات كودكانه و داشي مشتي.
با تشكر از انتقاد تك تك دوستان فعلا با اجازه
باقسمت اول حرفتون موافق نیستم چون که نظر هر بزرگی نمی تواند درست باشد چون نه وحی الهی است نه قانون الهی.چه بسا بسیاری از بزرگان عالم با حرفهای نادرستشون سالها انسانها را به اشتباه می انداختند وقرن ها انسانها را تو یک جا متوقف کردند. بسیاری از این نظر ها تو تاریخ هست که اگه بخوای ردیف شون کرد هر کی یک نظری داده و جالب اینجاست که بسیاری از آنها خلاف هم دیگه هستند.
با جانب داری از یک سبک وکوچک دانستن بقیه سبک ها هم موافق نیستم چون بیش از 6 میلیارد آدم تو دنیاهستند و هیچ کدومشون مثل هم نیستن و هر کدومشون علایق خودشون را دارند و نباید کسی را به خاطر علاقه اش به یک سبک موسیقی عقب افتاده یا .. تصور کرد.. این را به هر دو طرف میگم .

HamedSedighi
Monday 26 April 2010, 09:45 AM
این تاپیک خیلی شلوغ شده ، مثلا یه کار از آقای اکبری یادم هست گوش کردم فکر کنم اولین کارهای ایشون بود و هی دوست داشتم یه پست راجع بهش بزنم چون اجرای قشنگ و ظریفی بود و هر چه گشتم پست رو ندیدم

با توجه به اینکه هدف تاپیک یه جورایی و یه مقداری این روند حاضرش فرق میکرد یه فکرایی توی ذهنم می چرخه

که به نوعی فضای رقابتی و بالطبع آموزنده تری بوجود بیاد .

>>>>>>>>>>>>> ARCKEY

HamedSedighi
Monday 26 April 2010, 11:39 PM
چیزی که من رو شگفت زده کرد قوسی بود که در قسمت Fill In به Bass داده بودی
که زیبایی آهنگ رو دو چندان کرده

ریتم از ریتم های اصلی or700 است و fill in مذکورهم به هین ترتیب از fill in های خود ریتم است .
از گیتار باسش از صداهای مگا ویس است که هنگام ساخت این نوع صداها که یه جورایی از سری موتیف آغاز شدند سعی بر این طبیعی تر از سایر صدا ها جلوه کنند.

یه سری سوال در مورد or700 برام پیش اومده بود که هنگام پیش آمدن سوال ها کسی در انجمن نبود که or700 داشته باشه یا من نمی دونستم .

و 97% احتمال می دادم کسی جوابش رو نداند

حالا چون به این fill in مربوط می شود می پرسم .

خب تا جایی که می دونم این تکنیک گلیساندو است که در گیتار باس هم به مانند سازهای دیگر کاربرد دارد و چنین صدایی تولید می شود .

وقتی یک ریتم را می سازیم یا حالا هر جایی مثلا bass line ها یا ریف ها یا .......

برای اینکه چنین صدایی رو در قسمت گیتار تولید کنیم از پیچ بند استفاده می کنم .

اما یه سری کارهای ریتم ساز های خوب رو شندیم که با or700 داخل fill in هاشون از مگا ویسی که چنین گلیساندو های شفافی داره استفاده کرده بودند .

همون طور که می دانید در or700 در حالت معمولی و طبیعی نمی شود مگا ویس رو برای صدا های دست راست و چپ استفاده و طیق دفترچه راهنما برای متعلقات ریتم میشه بهره جست .
( البته با یه سری تنظیمات میشه برای این منظور به کار گرفت )

تازه وقتی شما در بخش ریتم سازی مثلا فرضا نایلون گیتار رو بر میگزینید و به اقتضای ریتم تاچ هم روشن باشد

در حداکثز ضربه جواب نمی دهد صدای قشنگی تولید نمیشه البته سازندگانش سعی کردند که قشنگ باشد.دقیقا حالتی پیش میاد که اون صدا خارج بخش ریتم سازی برای مثلا دست راست انتخاب شده .

حالا خودمونیم میشه درستش کرد

فرض میکنیم که ما نمی دونیم چجوری درست میشه .

حالا شخصی از همین دور و بر خودمون که اون ریتم رو ساخته بود و fill-in ش هم گیتار باسش مگا ویس بود و گلیساندویی مثل همین متعلقات ریتم های اصلی دستگاه داشت چجوری این کارو کرده ؟

کی می دونه ؟

یه سوال دیگه : وقتی می خواهخیم ریتم بسازیم 6/8 وجود نداره اما می بینیم که در ریتم های اصلی دستگاه چنین چیزی وجود داره و حتی کسر های دیگر

اما در بخش ریتم سازی نهایتا 5/8 وجود داره

خب پس چگونه اون ریتم ها 6/8 بودند ؟

:39:

پس از مدتی پست به بخش مربوط or700 منتقل می شود.

saeed_national
Tuesday 27 April 2010, 09:30 AM
سلام دوستان.

خدمت فرشته باران گل عرض كنم. من يك نرم افزار ميزارم تو تاپيك كه شما ميتونين با اين نرم افزار كليه فايلها با فرمت midi را بصورت نت ببينين و حتي بشنوين.البته اين فابليتها كه نام بردم گوشه اي از عملكرد اين نرم افزار است.با اين نرم افزار كمتر احتياج پيدا ميكني كه تا دنبال نت بگردي. فقط و فقط بايد فايلها با فرمت ميدي جمع كني كه تا دلتون بخواهد همه جا پر فايل ميديه.فقط كافيه تو گوگل بنويسين كلمه ميدي با اسم خواننده مذكور را كه دنبال نتش هستين.موفق باشين .

saeed_national
Tuesday 27 April 2010, 10:39 AM
سعید عزیز آهنگ رو خیلی باحال اجرا کردی و کارت قابل تحسین هست، پرکاشین عربی ریتم هم
زیبا و زنده ست چیزی که من رو شگفت زده کرد قوسی بود که در قسمت Fill In به Bass داده بودی
که زیبایی آهنگ رو دو چندان کرده، بخاطر زحمتی که برای اجرای این آهنگ کشیدی از تو دوست خوبم
سپاسگزارم و امیدوارم پیروز باشی .

اميرجان خودت بهتر ميدوني من نه حوصله و نه وقت كاركردن با ريتم سازي را دارم .حالا بزار يك مدتي بگذره انوقت كاملا ميفهمين من چي ميگم.با اين همه كار شركت مشغله زندگي (اين بچه را به اين مدرسه ببر .اونيكي را ازاون مدرسه بيار).باور كنين همين كه لنگان لنگان از پشت سرتان ميام خيليه.ولي اميرجان بهتون توصيه ميكنم .بهترين زمان هست كه تا از دستتون بر مياد. حتما يك سي دي از كارتون پر كنيد.واقعا كارهاتون بيسته بيسته.باور كن بعدا شايد فرصت نكني.گرد و خاك كيبوردتون را پاك كنيد.

دوستان من هدفم از امدن به تاپيك اموختن موسيقي اصيل از تك تك شما سروران بود با اين تصور كه اينجا يك سايت فارسيه.متاسفانه چيزي كه تو سايت نديدم فعاليت موسيقي اصيل از شما دوستان بود.
خيلي دوست داشتم. بيشتر در كنارتون باشم و از محضرتون بيشتر استفاده كنم.اما به توجه به اينكه سن و سالم پيشتون فاش شد ديگه عرف اجتماع به من اين اجازه را نميده كه با كوچكتر از خودم يك و بدو كنم.احسان جان واقعا با ادب بودي.و از اينكه چندين جا من را به اشتباهم واقف كردي بينهايت سپاسگرارم.رفيق خوزستاني امين جان از كمكاتون بي نهايت تشكر ميكنم.اقاي زماني عزيز از شما كه واقعا منظم و دقيق بودين سپاسگزارم و از ساير دوستانكه ديگه تك تكشان را اسم نميبرم.شرمنده ام كه با جوي كه در تاپيك حاكمه نميتونم به فعاليتم ادامه بدم.arckey عزيز با شما نيز خداحافظي ميكنم.اميدوارم در شيوه رفتاري كه در پيش گرفتي موفق باشي. ياهو

Amir Akbari
Tuesday 27 April 2010, 12:37 PM
در مورد این موضوع همونطور که در پست خصوصی گفتم بودنت در این تاپیک برای من خیلی ارزشمند
هست پس از تو دوست خوبم خواهش میکنم در تصمیمت تجدید نظر کنی .

m_abdi
Tuesday 27 April 2010, 07:22 PM
درود بر همه.
من زیاد مطلب نمی نویسم . توی این تاپیک که اصلا. از بس کار دوستان درسته جرات نمی کنم نمونه کار بزارم. در نتیجه انتقاد هم که خود به خود ......
فقط دکمه تشکر رو میزنم.
------------------------------------
اول از همه amir-korg عزیز از اجرای آهنگ ابی خصوصا سر دوراهی خیلی خوشم اومد. حتی به نظرم زیر صدا ها رو هم خوب انتخاب کردی و اصالت آهنگ حفظ شده بود. البته این نظر منه....

اونقدر که من هم مجبور شدن این آهنگ رو بزنم. ولی یک صدای ساکسیفون از نوع sweet که بالاترین سطح صدا در or700 و کلا یاماها هست انتخاب کردم و حالش رو میبرم. واقعا آهنگت من رو سر ذوق آورد.
متاسفانه هیچی ندارم که ضبط کنم بزارم توی سایت. اما با ریتم slow-rock or700 زدم.

اما در مورد سعید نشنال عزیز:
سعید جان با آهنگ های شما هم خیلی حال میکنم خصوصا چون با or700 میزنی و از قابلیت های اون در سبک های مختلف استفاده میکنی.

اما کوتاه بگم که چند مطلب قبلی این تاپیک مجبورم کرد که اینجا بنویسم.

باید بگم من 32 سالم هست. مهندس کامپیوتر هستم و مدیر عامل یک شرکت هستم.تو کار واردات از چین هم هستم خلاصه مثل شما. خیلی وقت هم هست عضو نت آهنگم. متاهل و گرفتار....

من هم یکبار با arc عزیز یک مشکل پیدا کردم. البته برعکس مشکل شما. میدونی من هم توی نوشته ها کمی خود مونی مینویسم. مثلا برای یک دوست پس از کلی توضیح نوشته بودم : وای به حالت اگه این کیبورد رو نخری. که arc هم برام یک مطلب نوشت. منم دلخور شدم. چرا؟چون کلی وقت گذاشته بودم 40 خط توضیح نوشته بودم با این همه گرفتاری...دلسرد شدم و .....

بعد از چند وقت یک پیام خصوصی دادم به arc و نوشتم. درسته که ما از هم دوریم و هر کسی از یکجای دنیاست ، اما اینجا یک فضای مجازی هستش همه یکجورایی اهل یک سرزمین بنام نت آهنگیم.

یادم میاد براش نوشتم خیلی تاپیک ها خشک باشن خوب نیست . : مثلا: شما اجرای زیبای عربی نانسی رو گذاشتی. من هم در ادامه بنویسم: جناب آقای سعید اجرای بسیار خوبی بود.موفق باشی.

اما درسته که شما رو نمیشناسم و تا حالا ارادت حضوری نداشتیم. ولی از این جمله بیشتر خوشم میاد:
" سعید جان آفرین. صا ایران شدی . هر روز بهتر از دیروز. ملت رو چرا سر کار میزاری . بگو این pitch band باس توی fill-in مال خود or700 و ریتم عربی اورژینالش اینجور هست اصلا.البته بچه ها این چیزی از اجرای قشنگ سعید کم نمیکنه. راستی سعید جان هر چی زور زدم نتونستم با or700 خودم ملودی رو بزنم یا حتی گام رو پیدا کنم. این آهنگ رو (البته خوانندش رو!!!) خیلی دوست دارم. بگو ما هم یاد بگیریم کوک نیم پرده سوری یا کورن داره که باید تنظیم کنیم یا نه؟

بعد به خاطر یک مشکلی که برای کیبورد Arc عزیز پیدا شدو با من تماس گرفت.من کمکش کردم و یادم هست که آدرس پشتیبانی گارانتی یاماها رو هم بهش دادم. اونجا فهمیدم چه بچه با حالیه و چقدر وقت میزاره واسه سایت. بعد دیدم یک پست هم زده و اطلاعاتی رو که بهش داده بودم رو با تجربیات خودش ادغام کرده و دراختیار همه بخصوص دارندگان or700 گذاشته بودو کلی هم از من تشکر کرده بود.

قبول دارم که هیچ آدمی کاملا بی نقص و ایراد نیست و هر کسی ممکنه نقطه ضعف یا تصمیم اشتباهی بگیره (مثلا خودم) ولی من متوجه شدم در مورد arc با خودم دچار سو تفاهم شدم و بد برداشت کردم همون جوری که اون هم بد برداشت کرده بود.
و حالا من این رو میزارم به حساب دوری از هم از نظر فیزیکی و نداشتن شناخت حضوری در فضای مجازی .
حالا نتنها ناراحت میشم از خداحافظیت (خصوصا چون or700 داری هر چی میزنی منم سریع copy/paste میزنم!)

بلکه اصلا چه خوشت بیاد چه نیاد، اصلا می خوام خودمونی بهت بگم.
حق نداری و نداری ونداری که این دور و برا پیدات نشه. باید پیدات بشه. والا هر چی نمایندگی panasonic میترکونم!!!

حیف واقعا . مگه چقدر کیبورد زن داریم تو کشور. چه جوری میشه بهتر از اینجا دور هم جمع بشیم. هر کی هر وقت که وقت داره میتونه بیاد.لازم نیست پول تاکسی بده. لازم نیست کیبوردش رو با خودش بیاره تا نمونه کارش رو ببینیم.و...... کلی مزایای دیگر که فضای مجازی داره.
به نظرم این همه حسن رو میشه به خاطر اون ضعفش که بالا با قرمز نوشتم بخشید و
باز هم برای دوستان نواخت.

در ضمن منتظر جواب کوک پرده ها یا گام واسه آهنگ نانسی هستم.

saeed_national
Wednesday 28 April 2010, 12:46 PM
سلام دوستان.
با تشكر از عزيزان اقاي امير گل و دوست عزيزمان اقاي عبدي از اين كه اينقدر به اين حقير لطف دارين بينهايت سپاسگزارم.البته اين حقير براي دفاع از خودم خدمت رسيدم براي اينكه اين تصور پيش اومده بين دوستان كه من بخاطر مسئله fıll ın دارم خداحافظي ميكنم.

دوستان من كي و كجا ادعا كردم اين ريتم را من ساختم؟اصلا مسئله قوس برام اهميت نداشت كه بخوام در موردش كلاس هم بزارم.اقاي arckey عزيز چرا من را به گناهي كه نكردم متهم ميكني؟يك حرفي را دوستمان اميرجان به تصور خودشان گفتند.اجازه ميدادين من جوابش را ميدادم بعد اين مارك را به من مي چسبوندين. اخه مگه ميشه ريتم يك دستگاهي را كه جلوي بيشتر دوستان هست.برداشت و ادعا كرد اين مال منه.چرا من را به گناهي كه نكردم متهم ميكنيد؟

اصلا مسئله ريتم سازي براي من اون اهميتي را كه دوستانمان اميرجان و سايرين ميدن نداره.هر كس تو موسيقي كار كردن يك سليقه اي را دنبال ميكنه.و من هم در سليقه هام به پر كردن و تزيين ملودي يك اهنگ بيشتر اهميت ميدم.و تا از دستم بر بياد دوست دارم بيشتر سبكها را كار كنم.و خوب اميرجان هم تو نوازندگيش به ريتم و موسيقي پس زمينه خيلي اهميت ميده.در ضمن هميشه هم گفتم توي موسيقي اصيل با مشكل ريتم سازي روبرو هستم.در ضمن مجددا خواهش ميكنم هر كدوم از دوستان ميتونه براي اين حقير دو سه تا ريتم اصيل بسازه.

اين همه ريتم عربي ريخته چه لزومي داره من وقتم را صرف ريتم سازي به يك زبان و فرهنگ ديگه بكنم. همين كه تشخيش دادم اين ريتم براي اين اهنگ خوبه اون مهمه.

باور كنيد اصلا مسئله خداحافظي به خاطر اين نبود.من براي رعايت حال عموم به اين نتيجه رسيدم.با اين جوي كه مشاهده ميكنين...

خواهشا من را توي حصار اخلاقي قرار ندين.

در ضمن با اين سن و سالم بهتر ميتونم فرق انتقاد را از استهزا و همينطور سوال كردن را از كنايه تشخيص بدم.

اقاي عبدي عزيز من با كمال ميل در خدمتتونم.سعي ميكنم جواب سوالتان را هم به ايميلتون ارسال كنم.

موفق باشين عزيزان

sunshine
Wednesday 28 April 2010, 03:40 PM
سلام دوستان.
با تشكر از عزيزان اقاي امير گل و دوست عزيزمان اقاي عبدي از اين كه اينقدر به اين حقير لطف دارين بينهايت سپاسگزارم.البته اين حقير براي دفاع از خودم خدمت رسيدم براي اينكه اين تصور پيش اومده بين دوستان كه من بخاطر مسئله fıll ın دارم خداحافظي ميكنم.

دوستان من كي و كجا ادعا كردم اين ريتم را من ساختم؟اصلا مسئله قوس برام اهميت نداشت كه بخوام در موردش كلاس هم بزارم.اقاي arckey عزيز چرا من را به گناهي كه نكردم متهم ميكني؟يك حرفي را دوستمان اميرجان به تصور خودشان گفتند.اجازه ميدادين من جوابش را ميدادم بعد اين مارك را به من مي چسبوندين. اخه مگه ميشه ريتم يك دستگاهي را كه جلوي بيشتر دوستان هست.برداشت و ادعا كرد اين مال منه.چرا من را به گناهي كه نكردم متهم ميكنيد؟

اصلا مسئله ريتم سازي براي من اون اهميتي را كه دوستانمان اميرجان و سايرين ميدن نداره.هر كس تو موسيقي كار كردن يك سليقه اي را دنبال ميكنه.و من هم در سليقه هام به پر كردن و تزيين ملودي يك اهنگ بيشتر اهميت ميدم.و تا از دستم بر بياد دوست دارم بيشتر سبكها را كار كنم.و خوب اميرجان هم تو نوازندگيش به ريتم و موسيقي پس زمينه خيلي اهميت ميده.در ضمن هميشه هم گفتم توي موسيقي اصيل با مشكل ريتم سازي روبرو هستم.در ضمن مجددا خواهش ميكنم هر كدوم از دوستان ميتونه براي اين حقير دو سه تا ريتم اصيل بسازه.

اين همه ريتم عربي ريخته چه لزومي داره من وقتم را صرف ريتم سازي به يك زبان و فرهنگ ديگه بكنم. همين كه تشخيش دادم اين ريتم براي اين اهنگ خوبه اون مهمه.

باور كنيد اصلا مسئله خداحافظي به خاطر اين نبود.من براي رعايت حال عموم به اين نتيجه رسيدم.با اين جوي كه مشاهده ميكنين...

خواهشا من را توي حصار اخلاقي قرار ندين.

در ضمن با اين سن و سالم بهتر ميتونم فرق انتقاد را از استهزا و همينطور سوال كردن را از كنايه تشخيص بدم.

اقاي عبدي عزيز من با كمال ميل در خدمتتونم.سعي ميكنم جواب سوالتان را هم به ايميلتون ارسال كنم.

موفق باشين عزيزان

واقعا حیفه که با وجود این پدیده اینترنت و این همه نوازنده های خوب و متبحر در حالی که دنیایی از اطلاعات رو میتونیم بدون هیچ هزینه ای با هم ردوبدل کنیم با صرف کمترین زمانی نواخته هامون رو توسط همدیگه سنجش کنیم، اونوقت بخوایم از این چیز دوری کنیم.

من سال 83 برای یک گروه نوازندگی میکردم اونجا از 50 ساله که ساکسیفون واسمون میزد تا 18 ساله داشتیم و اونجا من فهمیدم که در موسیقی و پیشرفت سن مطرح نیست موسیقی نسل هارو به هم پیوند میزنه. در موسیقی بالا بودن سن نمیتونه دلیلی برای عدم توانایی ارتباط با بقیه باشه

من خودم تو همین فروم ها و دنیای اینترنت دنیای اطلاعات رو از بچه های واقعا بامعرفت ایرونی گرفتم. باور کنید ما ایرانیها همیشه نشون دادیم که از نظر استعداد و توانایی در رده های اول دنیا هستیم باید بجای وقت گذاشتن برای بحث و جدل در مورد چیزهای بی ارزش داشته ها و آموخته هامون رو در اختیار هم بزاریم.

ضمنا از سعید عزیز هم ضمن اینکه دوست دارم همچنان کنارمون باشن تشکر میکنم امیدوارم بخش کیبورد همچنان پرکار و با فعالیت دوستان همراه باشه

جناب archey عزیز فکر میکنم این بخش از فروم نیازمند یه تغییراتی هستش که یه مقدار فضای موجود رو گرم و بچه هارو ترغیب به فعالیت بیشتر بکنه امیدوارم بتونید این کارو انجام بدید. با تشکر

saeed_national
Thursday 29 April 2010, 10:29 AM
سلام دوستان.

قبل از هرچيز از تك تك سروران بخاطر لطف و محبتي كه به بنده دارند بينهايت سپاسگزارم.با نظرات و اظهار ارادتي كه در پيامهاي خصوصي دادين يكدنيا متشكرم. و از اينكه مرا به اشتباه بودن طرز فكرم در مورد مسئله سن و سال واقف كردين.متشكرم. دوستان من ديشب كلي راجبه اين مسئله فكر كردم و به اين نظر رسيدم كه صرف نظر از مسئله يادگيري اينجا ما بصورت اعضاي يك خونواده در اومديم.و واقعا پشت كردن به اينهمه اردت و لطف و محبت شما سروران بي ادبي است.و از اينكه اين مسئله باعث شد تا اين حقير سن و سال دوستان را بدونم و بيشتر در بينشان احساس ارامش كنم. خوشحالم

اميدوارم دوست عزيزمان arckey عزيز نيز بيشتر از اين مسئله را كش نده وتا يكسري سوالات در نحوه اجراي اهنگهاي عربي هست. بتونيم اينجا تبادل افكار كنيم. با تشكر

saeed_national
Saturday 1 May 2010, 08:05 AM
سلام دوستان.

با توجه به اينكه تاپيك عموميه اعضا كيبورد نواز (قابل توجه كيبورد نوازان محترم...)مسدود شده واعضا فعال در اين تاپيك در يك حالت سردرگمي هستند.اين حقير اين تاپيك را ايجاد كردم. تا دوستان فعاليتشان را در اين تاپيك دنبال كنند.

و اينهم دو تا نمونه كار زيبا از امير اكبري و احسان عزيز

گل گلدون من
كيبورد كورگ 500 pa پرشين
نوازنده امير اكبري

اهنگ زيباي for elıs
كيبورد كورگ 500 pa
نوازنده ehsanmır

saeed_national
Saturday 1 May 2010, 11:39 AM
با سلامي دوباره

اهنگ اه و نص از نانسي عجرم يكي از كارهاي قبليم در سايتهاي تركي بود تقديم به تمام دوستان و نورچشمان.

اجرا با او ار 700
خوش باشيد.

M8H
Sunday 2 May 2010, 12:00 AM
سلام دوستان.
نمیدونم چرا من فقط میتونم کار احسان و سعید رو دانلود کنم!!!!:ad
احسان جان و سعید جان کارتون خیلی زیبا بود لذت بردم.

Amir Akbari
Sunday 2 May 2010, 08:38 AM
سلام دوستان.
نمیدونم چرا من فقط میتونم کار احسان و سعید رو دانلود کنم!!!!:ad
احسان جان و سعید جان کارتون خیلی زیبا بود لذت بردم.

دوست من از اینکه نتونستی کار بنده ی کمترین رو گوش کنی ناراحت نباش چون چیز زیادی از دست
ندادی (شوخی بود) خیلی دوست دارم نظرت رو درباره ی کارهام بدونم اگر موفق به گرفتنشون شدی
درباره ش برام بنویس، امیدوارم شاد باشی دوست خوبم .

saeed_national
Sunday 2 May 2010, 11:34 AM
مهديار عزيز بينهايت تشكر ميكنم از راهنماييتان.من تيك هر چهارتا را گذاشتم .(رايت-لفت-استيل-و مولتي پد).در ضمن براي كامل شدن اطلاعاتمون از سايتهاي تركي نيز تحقيق ميكنم.اما يك چيزي من را متعجب كرده و اون هم قانون اكوردهاست.كه تا به حال نتونستم مطلبي در مورد ربع پرده توش ببينم.ممنون ميشم اگه اطلاعات ديگه اي نيز در اين مورد داري ما را بي نصيب نزاري.مجددا از اموزشت سپاسگذارم.

zamani_m
Sunday 2 May 2010, 04:49 PM
در موسیقی کلاسیک غربی ها هم همین اتفاق می افتد ولی نه با کرون وسورن بلکه با دیز و بمل در گامهای مینور. مثل اینکه کلاسیک ها به این کار علاقه داشتند.

HBAVM
Friday 7 May 2010, 11:51 AM
ME TOO . . . .

HBAVM
Friday 7 May 2010, 12:01 PM
:am من هم نمونه کارهای زیادی دارم . . .

ehsanmir
Friday 7 May 2010, 01:08 PM
:am من هم نمونه کارهای زیادی دارم . . .

شما هم نمونه کارهات رو بذار تا همه استفاده کنند.
ممنون:am

saeed_national
Saturday 8 May 2010, 07:32 PM
سلام دوستان.
ولي دوستان به نظر من اهنگي را كه توي يك مرحله اجرا ميكنيم اون ارزش داره.بعبارتي كاري را كه ميگذاريم توي تاپيك عين همون را پيش دوستان بصورت زنده اجرا كنيم. والا با دستكاري كردن و ضبط چندين باره ميشه يك گروه سمفوني با كيبورد راه انداخت .اينجور كار كردنها به نظر من از هنر نوازندگي كم ميكنه و اسم اون هنر ميكسري ميشه. بنظر من ما بايد كارهاي زنده مان را اينجا بگذاريم.تا من مخاطبي كه به ان گوش ميكنم.الگو برداري كنم كه با يك اجرا و ركورد اين كارها را ميشه كرد.
ببينيد دوستان چرا سعي ميكنين كه حتما كارتان بايد هيچ كم و كسري نداشته باشه تا توي تاپيك قرار دهين؟مثل من راحت باشين.ميبينين يك اجرا را دوسه بار با نظرات شما تغيير ميدم.خيلي هم راحتم. ما اينجا جمع شديم تا كم و كسريهايمون را از هم پر كنيم.چرا از ارائه كار وحشت دارين. چرا فكر ميكنين كه با يك اجراي بر فرض اشتباه همه چي به اخر ميرسه.نه عزيزان اينطور نيست.بقول سهراب سپهري جوري ديگه بايد فكر كرد.
اين طرز فكر غلط را از خودمان بايد دور كنيم .كه بر فرض يك جاي كارمان ايراد داشت .ديگر دوستان فكر ميكنن كه من ضعيفم يا بلد نيستم.
ببينيد دوستان نوع كار زياد مهم نيست.مهم اون جسارتي هست كه كارمان را توي تاپيك ميگذاريم.تا همه ببينند. والا ضعف نوازندگي را با دو ساعت تمرين بيشتر ميشه پر كرد.
موفق باشين

sunshine
Saturday 8 May 2010, 08:31 PM
سلام دوستان.
ولي دوستان به نظر من اهنگي را كه توي يك مرحله اجرا ميكنيم اون ارزش داره.بعبارتي كاري را كه ميگذاريم توي تاپيك عين همون را پيش دوستان بصورت زنده اجرا كنيم. والا با دستكاري كردن و ضبط چندين باره ميشه يك گروه سمفوني با كيبورد راه انداخت .اينجور كار كردنها به نظر من از هنر نوازندگي كم ميكنه و اسم اون هنر ميكسري ميشه. بنظر من ما بايد كارهاي زنده مان را اينجا بگذاريم.تا من مخاطبي كه به ان گوش ميكنم.الگو برداري كنم كه با يك اجرا و ركورد اين كارها را ميشه كرد.
موفق باشين

سعید عزیز کاملا درست میفرمایین ولی...

اینکه کارها رو بصورت میکس شده قرار میدیم دلیلش اینه که من که دارم آهنگی رو میزنم و میخوام ارائه بدم دوست دارم تا جایی که مهارت من اجازه بده کاری باشه که شنونده از شنیدنش لذت ببره. شما این همه که از شنیدن ترانه های بازاری لذت میبری بخاطر اینه که نتیجه یک کار گروهی هستش یا اگه هم گروه بزرگی نباشه کاریه که کلی روش کار شده و زحمت کشیدن و گرنه اگه یه کیبورد بزارن با اجرای لایو مطمئن باشید که به هیچ وجه لذت شنیدن اون کاری رو که چندین نوازنده دارن روش کار میکنن نداره.
مشکل کاری که در یک بار اجرا رکورد میشه اینه که شما مجبوری همون بک گراندی که ریتم و آکورد در اختیار شما میزاره فقط به همون راضی بشی در صورتی که به این شکل شما میتونی با اجرای صداهای دوم و سوم زمینه آهنگ رو به شکلی که میخوای تغییر بدی
الانم این کاری که ما میکنیم به نظر من هیچ چیزی از ارزش کار کم نمیکنه چون به هر حال اجرای آهنگ با شماست فقط هدف از این کار اینه که حس اجرای یک کار گروهی رو به شنونده منتقل کنیم.

Amir Akbari
Sunday 9 May 2010, 03:35 AM
سعید عزیزم در اینکه نوازنده باید بتونه آهنگی رو که اجرا کرده پیش روی دیگران بنوازه شکی نیست
ولی این نباید ما رو محدود به اجرای یکباره ی آهنگ کنه، در بیشتر موارد نمیشه با یکبار اجرا به
نتیجه ی مطلوب رسید و چاره ای جز اجرای چند باره و میکس سازهای پس زمینه و ساز اصلی
نیست، بنده ی کمترین با امکانات کیبورد این کار رو انجام میدم و بنظرم این کار تمرینی هم برای
نوازندگی ست، برای یک بار امتحان کن دوست خوبم تنها یک آهنگ رو با سازهای پس زمینه اجرا کن
زحمتی که برای نوشتن نتها میکشی اینکه کجا قرارشون بدی تا با ساز اصلی تداخل پیدا نکنه قسمت
شروع رو چطور اجرا کنی و اوج آهنگ رو چگونه ادامه بدی سازهای مختلف رو برای بهترین نتیجه
امتحان کنی همه و همه با شنیدن کار نهایی تبدیل به چنان لذت میشه که نمیشه با کلام بیانش کرد
سعید نازنین پیشنهاد میکنم امتحان کنی و در کنار نمونه کارهای بسیار خوبت یک کار (به قول خودت
میکس شده) قرار بدی، امیدوارم پیروز باشی دوست من .

saeed_national
Sunday 9 May 2010, 09:32 AM
سلام دوستان.
امين جان كار شما واقعا زيباست.و نوازندگيتان هم زيباست من در اين مسئله كوچكترين شكي ندارم.
ولي امير جان و امين جان و ساير دوستان ببينيد. هنر نوازندگي تو اينه كه شما تمومي اون كارهايي كه ميتونين روي كيبورد انجام دهيد.به يكباره اين كار را بكنيد.ببينيد دوستان اسم تاپيك هست.قابل توجه كيبورد نوازان محترم. و الا ميتونست باشه قابل توجه كيبورد نوازان و ميكسران محترم.

ميكسري يك هنر هست و اصلا و ابدا در اين شكي نيست.و اينكه شما روي كاهاتون بيشتر زحمت ميكشين و ميكس را نيز به اون اضافه ميكنيد.جاي تقدير و تشكر داره. ولي دوستان به اين نكته توجه كنين .من اومدم توي تاپيك تا نوع نوازندگي شما را ببينم و نوازدگي ياد بگيرم.و ببينم كه شما دوستان چطوري به يكباره از كيبورد كار ارائه ميدين؟مهارتتان چقدر هست؟سرعت عملتان تا چه حدي هست؟ اگر قرار بر اين باشد كه ريتم و اكورد يكبار ضبط بشه و صدا ها يكي يكي در ركوردهاي بعدي به اون اضافه بشه. اين را هر مبتديي ميتونه با دو سه ماه تمرين به راحتي انجام بده. در ثاني اگه قرار بر اين باشه كه من كارهاي ميكس شده را گوش بدم.همون بهتر كه خود ترانه اصلي را گوش بدم .كه ميكسريشان خيلي حرفه اي تر از مال من و شماست.اين نوع كار كردن روي كيبورد باعث ميشه كه روز به روز تو نوازندگي افت كنيم.براي اينكه اگه به اين نوع ميكسر كردن پايبند نباشيم يك راه براي كم و كسريه اون قسمت نوازندگيمان ميتونيم بيابيم. و مطمئنا هم راههاي زيادي هست. كه يكيش پر كردن ملودي تا حد امكانه.

ببينيد دوستان من با ميكس كردن شما مخالف نيستم.و اگر اين ميكس كردن در حد زيبا كردن كيفيت صداست .(در حد افكت و تنظيمات اكولايزري و...) كاملا صحيح هست و لازم.ولي اينكه ما بياييم بصورت بخش بخش اهنگ را توي چندين ركورد در يكجا جمع كنيم.اين ديگه به نظر من از هنر نوازندگي بدور هست.اگر هم چنين كاري را ميكنيم بايد اين كار را براي خود و دوستان در بيرون از تاپيك استفاده كنيم. به نظر من اون يك كار دستكاري شده ميشه.و براي بررسي در تاپيك مناسب نيست.يا اگر هم در تاپيك.ميگذاريم.اجراي زنده را نيز در كنارش قرار بديم.و مشخص كنيم كه هر كدوم از چه نوع هست.
موفق باشين

zamani_m
Sunday 9 May 2010, 10:36 AM
سعید جان این کار دوستان فقط برای آشنا شدنشون با تمام زوایای یک کار موسیقی اون هم به سبک کنسرتی آن هست .حرف شما درست ولی هیچکس نمیاد یک کار را به صورت کاملا تفکیک شد اجرا کنه. ولی چون ما آکثرا یک کیبورد داریم و کار کردن با یک کیبورد محدودیت خودش را دارد نا گزیر مجبور میشویم برای یک آهنگ چند رکورد انجام بدیم. که شما مطمئن باشید که رکورد های بعدی هم به صورت زنده است مثل حضور دریک کنسرت شما فقط در هر دفعه یک ساز رو اجرا میکنید.در واقع با play شدن track قبلی شما رو ن قسمت جدید را اضافه می کنی که در دفعه اول امکان آن نبود.
من هم با استفاده از از پاسخی که دوستمون امین به سوال من دادند یک کار از کتاب سوم روش نوین ارگ نوازی که به نظر من بهترین فطعه این کتابه آماده کردم .این قسمت را در برنامه jet audio پیدا کردم .این کار به شکلی است که تمام اجزای آن از قبیل صداهای هارمونی را خودم اجرا کردم و مرحله به مرحله اضافه کردم البته آن هم به صورت اجرای زنده البته اگر مشکلاتی میبینید اولین کارمه به این شکل ولی امیدوارم خوشتون بیاد منتظر نقد های فنی تون هستم
نام قطعه:ردای سبز
تنظیم و اجرا: زمانی.م

saeed_national
Sunday 9 May 2010, 11:14 AM
درود
اقاي زماني اهنگتون زيباست نوازندگيتون هم خوب است.ولي حجم ولوم را خيلي كم برداشتي و صدا خيلي ضعيف هست.
و اينكه دو تا اجرا را كنار هم گذاشتي يك كمي فاصله پيانو و ريتم را خيلي نزديك به هم برداشتي.و پيانو تموم نشده استرينگ بلافاصله خودش را نشون ميده. بعبارتي ضعف كاريتون توي ميكسه نه نوازندگي البته از نظر اين حقير.

در ثاني اين اهنگ شما نيازي به دو ركورد و يا بيشتر نداشت.ميتونستين صداها و ريتمها و حتي واريشن و حجم صداها و....قابل استفاده در اهنگتون را از قبل توي بانك كيبورد ذخيره كنيد. و به هنگام نوازندگي ازش استفاده كنيد.

و اما در مورد نظرتان در مورد ركورد بايد اضافه كنم.

در كل نظر من اينهست كه روي ركورد اوليه نبايد چيزي اضافه بشه حالا چه زنده و چه غير زنده.

اما حساب شما با موضوع مورد بحث ما فرق ميكنه. چرا كه شما قصد ريختن ساز جديد به نوازندگي قبليتان را نداريد مشكل شما چسباندن دو تيكه بوده. من فكر ميكنم. كه با اين اوضاع يا شما از قابليتهاي كيبوردتان بي خبريد و يا كيبورتان اون امكاناتي را كه بالا بهش اشاره كردم را نداره.

موفق باشين

zamani_m
Sunday 9 May 2010, 02:18 PM
شما درست می فرمایید ولی این دو از هم جدا نیستند ودر واقع یک قطعه هستند.شاید یک خورده زمان بین دو تکه کم باشه قبول دارم.
امادرمورد بانک صدا که فرمودید شاید من بلد نباشم ولی این طور که من فهمیدم بانک صدا و افکت هایی که بر روی صدا قرار میدید در واقع برای نواختن ملودی به درد میخورد وهمزمان هارمونی را نمیشه باهاش زد مگر با قسمت left کیبورد که آن هم به علت محدودیت شاید نتواند آن طور که میخواهید جوابگو باشد.
با یک رکورد میشود این آهنگ را زد ولی با آکورد گیری ولی من اینجا آکوردها را در رکورد بعدی خودم زدم و بهش اضافه کردم یعنی ساز های دلخواه همراهی کننده را بعدا بهش اضافه کردم.
بله مشکل من چسباندن بود ولی با راهنمایی دوستان که من ازشون تشکر می کنم فهمیدم که می توان یک ساز جدید را به صورت زنده روی فایل قبلی اجرا کردو قطعه را کامل تر کرد.
ممکنه در مورد این بانک و امکاناتش توضیح بیشتری بدید.

saeed_national
Sunday 9 May 2010, 04:07 PM
درود
زماني جان من نميدونم كه كيبورد شما ماركش چيه .ولي توي ياماها او ار 700 توي قسمت انتخاب نوع هارموني يك مطلبي خونده بودم.كه صفحه كليد كيبورد به سه بخش تقسيم ميشد.قسمت چپ براي پخش هارموني و اكورد تنظيم ميشه. قسمت وسط براي ساز دست چپ و قسمت راست براي دو تا ساز دست راست يعني 1و2 تنظيم ميشه.

حالا اگر بنا را بر اين بزاريم كه كيبورد شما اين امكان را نداشته باشه.باز شما ميتونستين با صرفنظر از بيس با دو ساز دست راست ويك ساز دست چپ به همراه ريتم اهنگ را در يگ مرحله بنوازين.البته تاكيد ميكنم اگه اون امكان اولي را نداشتين.

ولي با همه اينها من نميدونم براي چي شما بين پيانوي اوليه و ريتم دو تا ركورد انجام دادين.حالا ركورد بعدي را اگه موسخ بدونيم.(كه البته اون هم با توجه به توضيحاتي كه دادم خدمتتان راه حلي داشت) بخاطر كم اوردن شستي و ساز بوده.

با تشكر

saeed_national
Sunday 9 May 2010, 06:42 PM
دوستان من يك كار ازمايشي با دو اجراي متفات پشت سر هم ميزارم.در اجراي اول ملودي ضعيف هست و براي كامل شدن مجبوريم از موسيقي پس زمينه يا ملودي همراهي استفاده كنيم.ولي در اجراي دوم اهنگ را كاملا پر كرديم و براي شنونده نيز اين نوع شنيدن تازگي داره به عبارتي هم تنوع در نوازندگي ايجاد كرديم. و هم نت تزيين بهش اضافه كرديم. و اهنگ هم به اندازهاي پر شده كه نيازي به ملودي همراهي نيست.چيزي كه بيشتر من تو كار دوستان ميبينم ضعيف بودن ملودي هست و براي اينكه اين خلا پر بشه به ملودي همراهي بيشتر رو ميارند.و از انجايي كه امكانات كيبورد در بعضي جاها اجازه نميده.به ناچار به چندين ركورد پناه ميارند.

دوستان چيزي كه توي كارهاي بيشترمان هست.نبودن خلاقيت و نو اوري و تزيين هست.و اين را هم بايد بدانيم كه يك مخاطب سعيش از شنيدن يك موسيقي چند سال پيش يافتن چيزهاي جديد توي اجراي ماست.اگه قرار بر اين باشه كه مال ما كاملا عين همون اجراي خواننده نواخته بشه.بعبارتي تزيين و تنوع در كار ما نباشه.موسيقي اصلي خيلي حرفه اي تر از مال ما اجرا شده. اهنگ ما را يكبار گوش ميكنه ميزاره كنار. چرا چون چيز جديدي نتونست براي شنيدن پيدا كنه.و براي همين زود خسته ميشه. ببينيد دوستان كيفيت كار همه شما سروران بالاست و اگه ميبينين من پر حرفي ميكنم براي اينه كه كاملا زمينه و هنر خلاقيت را دارين.و سعي اين حقير گفتن اين چيزها تجربه اي هست كه در اين چند سال كسب كردم.والا شما همه استاد ماييد و ما خاك پاي شما سروران. با تشكر

sunshine
Sunday 9 May 2010, 07:06 PM
سعید جان این کار دوستان فقط برای آشنا شدنشون با تمام زوایای یک کار موسیقی اون هم به سبک کنسرتی آن هست .حرف شما درست ولی هیچکس نمیاد یک کار را به صورت کاملا تفکیک شد اجرا کنه. ولی چون ما آکثرا یک کیبورد داریم و کار کردن با یک کیبورد محدودیت خودش را دارد نا گزیر مجبور میشویم برای یک آهنگ چند رکورد انجام بدیم. که شما مطمئن باشید که رکورد های بعدی هم به صورت زنده است مثل حضور دریک کنسرت شما فقط در هر دفعه یک ساز رو اجرا میکنید.در واقع با play شدن track قبلی شما رو ن قسمت جدید را اضافه می کنی که در دفعه اول امکان آن نبود.
من هم با استفاده از از پاسخی که دوستمون امین به سوال من دادند یک کار از کتاب سوم روش نوین ارگ نوازی که به نظر من بهترین فطعه این کتابه آماده کردم .این قسمت را در برنامه jet audio پیدا کردم .این کار به شکلی است که تمام اجزای آن از قبیل صداهای هارمونی را خودم اجرا کردم و مرحله به مرحله اضافه کردم البته آن هم به صورت اجرای زنده البته اگر مشکلاتی میبینید اولین کارمه به این شکل ولی امیدوارم خوشتون بیاد منتظر نقد های فنی تون هستم
نام قطعه:ردای سبز
تنظیم و اجرا: زمانی.م

زمانی جان آهنگت، آهنگ قشنگیه. قشنگ هم زدیش فقط برای بهتر شدن کارت:

اول اینکه خیلی خیلی ضعیف رکورد شده بود من صدای پلیر رو تا آخر بالا بردم بازم صدای آهنگ نمیومد

دوم اینکه بین قطعه اول و شروع ریتمت یه ارتباط ناموزونی بود یعنی انگار دو قسمتو رو از بد نقاطی به هم مرتبط کردی و به نظر میومد اصلا دو آهنگ مختلف به هم چسبیده بود

به نظرم بیا این کار رو با یکی از نرم افزارهای میکسر انجام بده خیلی نتیجه بهتری میگیری

sunshine
Sunday 9 May 2010, 07:29 PM
دوستان من يك كار ازمايشي با دو اجراي متفات پشت سر هم ميزارم.در اجراي اول ملودي ضعيف هست و براي كامل شدن مجبوريم از موسيقي پس زمينه يا ملودي همراهي استفاده كنيم.ولي در اجراي دوم اهنگ را كاملا پر كرديم و براي شنونده نيز اين نوع شنيدن تازگي داره به عبارتي هم تنوع در نوازندگي ايجاد كرديم. و هم نت تزيين بهش اضافه كرديم. و اهنگ هم به اندازهاي پر شده كه نيازي به ملودي همراهي نيست.چيزي كه بيشتر من تو كار دوستان ميبينم ضعيف بودن ملودي هست و براي اينكه اين خلا پر بشه به ملودي همراهي بيشتر رو ميارند.و از انجايي كه امكانات كيبورد در بعضي جاها اجازه نميده.به ناچار به چندين ركورد پناه ميارند.

سعید عزیز من این چیزی که زدی رو گوش کردم و منظورتو هم کاملا فهمیدم چی میگی. آره قبول دارم که بایستی یکم ملودی ها رو روشون بیشتر کار کرد و یکم بیشتر بهشون زینت داد این حرفت درست.

sunshine
Sunday 9 May 2010, 08:03 PM
سلام دوستان.

ببينيد دوستان من با ميكس كردن شما مخالف نيستم.و اگر اين ميكس كردن در حد زيبا كردن كيفيت صداست .(در حد افكت و تنظيمات اكولايزري و...) كاملا صحيح هست و لازم.ولي اينكه ما بياييم بصورت بخش بخش اهنگ را توي چندين ركورد در يكجا جمع كنيم.اين ديگه به نظر من از هنر نوازندگي بدور هست.اگر هم چنين كاري را ميكنيم بايد اين كار را براي خود و دوستان در بيرون از تاپيك استفاده كنيم. به نظر من اون يك كار دستكاري شده ميشه.و براي بررسي در تاپيك مناسب نيست.يا اگر هم در تاپيك.ميگذاريم.اجراي زنده را نيز در كنارش قرار بديم.و مشخص كنيم كه هر كدوم از چه نوع هست.
موفق باشين

سعید جان فقط جهت اطلاع عرض کنم که اصلا اینجور نیست که این آهنگ های میکس شده اگه لایو اجرا بشه یه چیز متفاوتی باشه خیر
حالا من فعلا کیبورد دم دستم نیست انشالله رفتم خونه دوکار ضبط میکنم یکی به شکل لایو و یکی هم میکس شده و اونجا شما رو متوجه این مساله میکنم که این دستکاری اصلا اصل کار رو تغییر نمیده و فقط داره به زیبایی کار اضافه میکنه

ببینید این یه کاری هستش که من قبلا ضبط کردم میکس شده هم هستش ولی این میکس فقط در حد اضافه کردن یکی دو صدای جزئی همراه ملودی اصلیه که اگه تونستم کار لایوش رو هم بعد ها میزارم متوجه بشین که همچین هم کار متفاوتی نخواهد شد .

ضمنا آهنگ کاملا منطبق با نت اصلی و آکوردها دقیقا همون آکوردهای اصلی آهنگ اولیه هستند.

نام آهنگ: سیاه چشمون
کیبورد: KORG PA80
نوازنده: امین

ehsanmir
Monday 10 May 2010, 10:33 PM
یک کار لایت کوتاه دو دقیقه ای. البته فکر کنم بچه ها همه تو این سبک کارها استاد هستند.

ملودی اصلی با تک صدای گیتار اصلی pa80 نواخته شده که من خیلی صداشو به خاطر شفافیتش دوست دارم. زیاد شاخ و برگی به آهنگ ندادم ساده و بدون افکت خاصی ضبط شده قسمت پایانی آهنگ رو هم از نظر کشش نت ها در میزان یه تغییر کوچیکی خودم دادم.البته مربوط به الان نیست قبلا اینو زدم.

نام آهنگ: غریب آشنا
کیبورد:korg pa80
نت از کتاب چهل سال پاپ
کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟:ad

zamani_m
Tuesday 11 May 2010, 08:03 AM
سعید جان این برنامه که گذاشته بودی نصب نشد.خودت هم از این برنامه استفاده می کنی؟

HamedSedighi
Tuesday 11 May 2010, 11:35 PM
لطفا نظرتان را راجع به این تاپیک بگویید. اگر بحث تخصصی است در همان تایپک اگر بحث کلی است در تاپیک پیشنهادات بنویسید

ehsanmir
Wednesday 12 May 2010, 06:33 PM
من پیشنهاد میکنم عوض کردن آکورد رو یاد بگیر !

دوست عزیز
منهم به شما پیشنهاد میکنم درست انتقاد کردن و خوب حرف زدن رو یاد بگیرید...

HamedSedighi
Thursday 13 May 2010, 04:45 PM
شرح : پست شماره 2 این تاپیک (You can see links before reply)

Download (You can see links before reply)

برخی دوستان این را شنیده اند . اما چند وقت پیش که 4shared ف.... شد و این کار انجا بود . من فایل های آپ شده رو پاک کردم.

حالا برخی که نشینده اید . گوش کنید .

saeed_national
Friday 14 May 2010, 10:09 AM
سلام دوستان
دوستان من معتقدم يكسري انتقادات اساسي را بايد مطرح كنيم.انتقاداتي كه جنبه سليقه اي داره، نيازي به مطرح كردن توي تاپيك نيست. به نظر من انتقاداتي كه جنبه بالا بردن كيفيت صدا و ضبط را داره مطرح كردن براي دو طرف انتقاد كننده و انتقاد شونده خوشايند هست.ولي انتقادي كه در مورد نقص كاري هست،دوستان اين انتقاد بايد محترمانه و كاملا با در نظر گرفتن روحيات طرف مقابل مطرح بشه.و در ثاني اينجور انتقادها(انتقادهاي تخصصي) بصورت گفتاري مشكل طرف مقابل را كه حل نميكنه هيچ، بلكه يك مقدار نيز حالش را ميگيره.من معتقدم براي انتقاد كردن در مورد نقص كاري طرف مقابل بايد قسمتي از اهنگي را كه بنظرمان اشتباه هست را خودمان اجرا كنيم. و بزاريم توي تاپيك و بگيم اين قسمت را لطفا گوش كنيد .يارو هم با گوش كردن اهنگ،خودش فرق كار را براحتي لمس ميكنه.و از طرف مقابل هم ممنوع ميشه. در ضمن اين كار يك فايده نيز براي فرد انتقاد كننده داره و اون اينه كه خودش نوع كار را از نزديك لمس ميكنه.

و الا يكسري انتقادهاي اضافي، دوستان جز اينكه در روند تاپيك خلل وارد كنه،وبه يكسري كاربران كم رو اجاز گذاشتن نمونه كار را نده فايده ديگري نداره.
با تشكر

djmamad
Sunday 16 May 2010, 07:39 PM
سلام منم هستم من pa50 دارم دوست دارم از تجربتون استفاده کنم

sahab
Sunday 16 May 2010, 09:16 PM
سلام من نيز كيبورد كار ميكنم.نمونه كارهاتون زيباست.از اين به بعد من هم اينجا نمونه كارم را ميزارم

saeed_national
Tuesday 18 May 2010, 09:41 AM
:41: آهنگ KHATERKHAH برای سال 87 هستش که با سه ملودی طی سه مرحله ضبط انجام شده .

به امید خاطـــره های خوش نظر یادتون نـــره . . .

NO.2 KHATERKHAH (You can see links before reply)
(You can see links before reply)
درود
لينك دانلود مشكل داره يكبار ديگه امتحان كن اگه نشد توي 4share اپلود كن.

khaksar
Wednesday 19 May 2010, 10:07 AM
salaaam be baro bach

HamedSedighi
Wednesday 19 May 2010, 09:11 PM
بد نیست که آخرین ریتمی را که ساخته ام گوش کنید

HBAVM
Thursday 20 May 2010, 12:27 AM
درود بر همه ی دوستان نازنین آهنگ پیچک رو اجرا کردم که امیدوارم از شنیدنش لذت ببرید
این آهنگ از ساخته های زیبای سیاوش قمیشی هست با صدای ابی، بی صبرانه منتظر
نظرات، پیشنهادات و البته انتقادات سازنده ی دوستان هستم، لحظات سرشار از شادی برای
تمامی خوبان آرزو دارم .

کیبورد : Pa500 (Persian)i

:41::41::41: :41::41: VERY EXELLENT

واقعاّ عــــالی بــــود . همه چی سر جاش بود .

HamedSedighi
Thursday 20 May 2010, 05:11 PM
ادامه اش را تاپیک You can see links before reply
پست ها هم به این تاپیک منتقل می شوند

mohammad_composer
Thursday 20 May 2010, 06:24 PM
سلام دوستان . اقا یه کسی که دانشجوی رشته موسیقی هستش اینجا من میخواستم کاردانی رشته ی کامپیوتر و بگیرم بعد رشته موسیقی شرکت کنم میخاستم ببینم شرایطش چطوریه خیلی خیلی سخته قبول شدنش یا نه ممنون میشم

joojefarary
Thursday 20 May 2010, 09:27 PM
من وقتی بچهای اینا رو ببینم حیجانم برای یادگیر سازم بیستر میشه .

saeed_national
Monday 24 May 2010, 04:26 PM
درود

نه عزيزم اين جديد را ميگم .منظورم پست 444 همين تاپيكه

HamedSedighi
Tuesday 25 May 2010, 07:46 PM
کاربران محترم و گرامی

لطفا از این به بعد نمونه کارهای خود را در تاپیک نمونه کار شخصی ارائه کنید
و دیگران در صورت تمایل در تاپیک شما در مورد کار شما می نویسند.

saeed_national
Thursday 15 July 2010, 08:22 PM
سلام به همگي دوستان گلم با توجه به وقفه اي كه در نمونه كارهاي همگاني و يكجاي اعضاي كيبورد نواز پيش امد و با توجه به سستي كه در اين مدت از اعضاي كيبورد نواز ديده شده اين حقير اين تاپيك را ايجاد كردم تا طبق روال قبلي نمونه كارهايمان را بصورت عمومي در اين تاپيك قرار بديم و در موردش به بحث و بررسي و تبادل نظر بپردازيم.اميد كه با همكاري دوستانمان چون احسان جان و امير جان و امين جان و مهديار جان و حامد جان و خانم اناهيتاي گل ( كه در اين مدت كمك اين حقير در بحثهاي ارپژ بودن)و زماني عزيز و حبيب و... بيشتر دوستان كه من الان بهترحضور ذهن ندارم و هينطور دوستان جديد بتونيم تاپيك را پر رونق تر از قبل به تحرك در بياريم.دوستان من براي شروع با اهنگي كه 2 يا 3 ماهه پيش از حضورتان خداحافظي كردم به همراه ديكلمه خدمت گلتان ميزارم و منتظر كارهاي جديد تك تك دوستان هستم،موفق و كامياب باشيد.

geri dun (برگرد)
كيبورد or700
نوازنده سعيد ملكي
ديكلمه سعيد

ehsanmir
Thursday 15 July 2010, 09:07 PM
سلام سعید جان
از دیدنت خوشحالم.فقط یه سوال برام پیش اومد .اونهم اینکه مگه همچین چیزی قبلا وجود نداشت؟ مگه کم استقبال شد؟ اخر عاقبتش هم که خودت شاهد بودی.حالا چطور شد باز به این فکر افتادید.کی به شما و ما تضمین میده همون اتفاق بعد از مدتی دوباره نیوفته؟ شما یا مسئول کیبرد؟نمیخوام بچه ها رو سرد کنم.ولی فکر میکنم خودت در جریان کار باشی.اول این قضیه رو مشخص کن تا همه مطمئن بشند.
در ضمن اگر قراره این تاپیک هم مثل همون تاپیک قبلی(قابل توجه ....) باشه و به کارش ادامه بده چرا همون تاپیک قبلی که قفل شده دوباره باز نشه؟
موفق باشید

ehsanmir
Thursday 15 July 2010, 10:00 PM
ای بابا تکلیف معلوم نیست.تاپیک زده میشه.پاک میشه.دوباره باز میشه...........معلومه چه خبره؟؟؟؟؟

joojefarary
Thursday 15 July 2010, 10:37 PM
ایول سعید جان دلمون واست تنگ شده بود از وقتی رفتی بچهای کیبیورد زنم دیگه زیاد نمونه کاری نمیزاشتن اشاالاه تاپیک ذوباره رونق بگیر البته احسان جان راست میگن اگر قرار باشه دوباره بسته بشه فایده نداره ولی خدا کنه که اینجوری نباشه .

sunshine
Tuesday 27 July 2010, 01:21 AM
با تشکر از جناب Ashoo من با توجه به حل شدن مشکلات بخش، پست اول رو اصلاح میکنم.

کلیه دوستان چنانچه تمایل داشته باشن در این تاپیک به صورت همگانی نمونه کارهاشون رو بزارن تا با نقد سایر دوستان همگی بتونیم از تجربیات هم به نحو احسن استفاده کنیم.

Khashayar
Tuesday 27 July 2010, 10:48 PM
درود
بارها گفتم به سعید گرامی هم گفتم قرار بود اون تاپیک تا هفته اینده باز بشه...
من نمیدونم چرا کاربران بخش کیبورد انقدر لج باز هستند و به خاطر یک تاپیک به خودشون و بخش خودشون صدمه میزنند..
حالا بماند که بعضی مسائل و تحریک ها در پیام های خصوصی مشاهده شده که به موقع بهش می پردازم....
ولی بار ها گفتم باز هم میگم...هر تاپیکی که بر خلاف قوانین سایت و اهداف سایت نباشه به راحتی و آزادانه میتونه به کار خودش ادامه بده...
ولی در هر تاپیکی چه این تاپیک چه تاپیک های دیگه اگر قوانین زیر پا گذاشته بشه بسته میشه...
تاپیک قبلی هم به خاطر بعضی نقض قوانین ها و حاشیه رفتن ها و گوش نکردن به تذکر ها گویا بسته شده بود...
الان هم هنوز تاپیک شروع به کار نشده ببینید چند تا پست بی ربط زده شده بود..
به هر حال امیدوارم در این تاپیک به مشکلی بر نخوریم و از نقد ها و بررسی های تخصصی دوستان برخوردار بشیم و شاهد پیشرفت دوستان کیبورد نواز باشیم...
اما هر گونه پست بی ربط و تشکر و نقض قوانین و ... دیده بشه پاک میشه مثل سایر بخش های انجمن...
پاینده باشید همگی و موفق..

sunshine
Wednesday 28 July 2010, 01:00 AM
خوب من به عنوان کار اول، خودم یه نمونه کار میزارم. یکی از آهنگهای آلبوم باران عشق اثر استاد چشم آذر

ضبط شده بصورت لایو
کیبورد korg pa80

joojefarary
Wednesday 28 July 2010, 09:35 AM
امین جان کارت خیلی خوب بود به عنوان دوست کوچیکت . به نظر من وقتی آهنگی مثل خودش نواخته بشه زیباتر است . در قسمتهایی که پیانو به کار برده بودی صدای پیانو خیلی پایین یهو صدا از بالا میاد پایین . فکر کنم از استرینگ و فلوت استفاده کرده بودی و از پیچ بندم خوب استفاده کرده بودی لحظه که از استرینگ به فلوت میره خیلی خوب بود ولی بعدش میره به پیانو خیلی افت میکنه .

saeed_national
Wednesday 28 July 2010, 10:23 AM
سلام ،
اهنگتون زيبا بود امين جان سازها و ريتم همه و همه مناسب حال اهنگ بود.فقط يك سوال داشتم از خدمتتون اين اهنگ را در يك ركورد ضبط كردي يا دو ركورد؟ (منظور يكبار با كيبورد ركورد شده و موقع انتقال از كيبورد به كامپيوتر روش يك ساز هم زدي)

حامد جان من اينجا پيانويي نميشنوم،استرينگي هم در كار نيست.حالا خود امين جان لطف ميكنن و كامل توضيح بدهن،ممنون از اجراي زيباتون

arashkorg
Wednesday 28 July 2010, 10:36 AM
خوب من به عنوان کار اول، خودم یه نمونه کار میزارم. یکی از آهنگهای آلبوم باران عشق اثر استاد چشم آذر

ضبط شده بصورت لایو
کیبورد korg pa80

با سلام خسته نباشید
خیلی زیبا و هنرمندانه نواخته شده بود
ممنون
اگر از روی نت زدید لطف کنید نتش رو بذارید ممنون میشم
آهنگ زیبایی هست
صدای پیانو هم یه کم بیشتر بود زیبا تر میشد
ولی صدای ریتم و آکورد بسیار زیبا و دلنشین بود
با سپاس:am

sunshine
Wednesday 28 July 2010, 12:37 PM
سلام ،
اهنگتون زيبا بود امين جان سازها و ريتم همه و همه مناسب حال اهنگ بود.فقط يك سوال داشتم از خدمتتون اين اهنگ را در يك ركورد ضبط كردي يا دو ركورد؟ (منظور يكبار با كيبورد ركورد شده و موقع انتقال از كيبورد به كامپيوتر روش يك ساز هم زدي)

حامد جان من اينجا پيانويي نميشنوم،استرينگي هم در كار نيست.حالا خود امين جان لطف ميكنن و كامل توضيح بدهن،ممنون از اجراي زيباتون

سعید جان آرش جان و همه دوستان ممنون که واسه آهنگ من وقت گذاشتید. اما در مورد این آهنگ:

ملودی فقط با دو صدای فلوت و پیانو نواخته شده بود که صدای فلوت خودش تلفیقی از سه مدل صدای فلوت مختلف و نی بود. اون صدای استرینگ که دوستمون میگه درسته، بود، ولی به عنوان صدای همراهی کننده دست چپ به همراه آکورد بوده نه صدای ملودی. خیلی سعی میکنم جوری صدا سازی کنم که با احساس اون آهنگ همخوانی داشته باشه دیگه نمیدونم تا چه حد موفق هستم.

سعید جان بله این آهنگ فقط در یک سری نواختن ضبط شده بود از بس اصرار داشتی به ضبط بصورت لایو این بار دیگه طبق نظر شما ضبط کردم.

من آهنگ رو با هدفون گوش میکردم بخاطر همین متوجه نشدم که صدای پیانو کم بوده و با شدت صدای بیشتری باید نواخته میشد.

آرش جان متاسفانه اینترنت رو شخم زدم و نتونستم نت این آهنگ رو پیدا کنم بصورت گوشی تونستم در این حد درش بیارم.
بازم سپاس از همه دوستان عزیزم

saeed_national
Wednesday 28 July 2010, 04:13 PM
درود امين جان واقعا كارت خيلي درسته خيلي هم زيبا بود .مرسي

دوستان اينهم كاري با اجراي گيتار اذري كيبورد از من البته براي بعضي از دوستان شايد تكراري باشه در هر صورت به بزرگي خودتون ببخشيد.

كاري 6.8 جديد از من و اهنگ ميخامه ها از نامي، خواننده اذري

meyxaneler
نوازنده سعيد ملكي
كيبورد or700

You can see links before reply ... saeed.html

ehsanmir
Wednesday 28 July 2010, 06:12 PM

ضبط شده بصورت لایو
کیبورد korg pa80

سلام
من همیشه طرفدار این آلبوم چشم آذر بودم و هستم.انتخاب اهنگت که بی برو برگرد عالی بود. بقیه اشکالات اعم از صدای کم پیانو و غیره رو هم که دوستان گفتند. فقط یه نکته که میتونه خیلی کمکت کنه اینکه اگر این البوم رو کامل گوش کنید دونوع اهنگ وجود داره.اهنگهایی که با ریتم نواخته میشه و اهنگهایی که فقط با پیانو نواخته میشه و از ریتم خبری نیست.اهنگهایی که با ریتم نواخته شده مثل این اهنگی شما نواختید یه ریتم خاصی دارند که تو تمام اهنگها خیلی شبیه به هم هست.حالا اگر شما بتونید یه ریتمی بسازید که نزدیک به اون ریتمها باشه کارتون خیلی بهتر جلوه میده.ساختش هم نباید سخت باشه.چون من که از ریتم سازی سر در نمیارم یه همچین ریتمی ساخته بودم که هم خیلی نزدیک بود و هم اینکه اکثر اهنگهای این البوم رو با همین ریتم میزدم.
ولی در کل کارت عالی بود.از این البوم کارهای بیشتری بذار.
موفق باشید

saeed_national
Wednesday 4 August 2010, 12:25 PM
سلام به همگي،

كاري جديد از من و اهنگ مشهور بلالم از ماهسون

بلالم
نوازنده سعيد ملكي
كيبورد ياماها or 700

firzi
Wednesday 4 August 2010, 02:00 PM
سلام به آقا سعید گل.
امیدوارم خوب باشی.
کارت رو گوش کردم مشکلی کلی نداره ولی خوب بعضی از آکوردها رو جا انداختی و یکمی آهنگت خالی هستش.
به نظر من یکمی ملودیش رو پرتر می زدی خیلی قشنگ تر از این ها میتونست بشه.ولی این نوشته های من اصلاً از ارزش کار شما کنم نمی کنه.:36:
با آرزوی موفقیت برای شما.:am

saeed_national
Wednesday 4 August 2010, 03:06 PM
سلام به آقا سعید گل.
امیدوارم خوب باشی.
کارت رو گوش کردم مشکلی کلی نداره ولی خوب بعضی از آکوردها رو جا انداختی و یکمی آهنگت خالی هستش.
به نظر من یکمی ملودیش رو پرتر می زدی خیلی قشنگ تر از این ها میتونست بشه.ولی این نوشته های من اصلاً از ارزش کار شما کنم نمی کنه.:36:
با آرزوی موفقیت برای شما.:am
مرسي فيرزي جان شما لطف دارين عزيزم،در مورد اكورد بعضي جاها از اكوردهاي كلي استفاده كردم،در مورد خلوت بودن ملودي قسمتي كه به خوندن مربوطه و با گيتار زدم خودم تا از دستم بر ميومد پر اش كردم ،ولي ان قسمتهاي ديكر ملودي را من زياد دستكاري نكردم چون توي اهنگ اصلي هم اينطوري نواخته ميشه.ولي قبول دارم كه ميتونست بهتر از اينها هم باشه، بخاطر سستي تاپيك اين اهنگ را زودتر از موعد توي سايت گذاشتم.6 روز بود كه اصلا تحركي تو اين تاپيك نبود ، باز هم ممنونم از نظرات سازنده شما گلم موفق باشين

Fereshteh_Baran
Wednesday 4 August 2010, 04:52 PM
سلام مثل همیشه کارتون قشنگ بود مخصوصا قسمت های پیانویی اش. موفق باشید

saeed_national
Wednesday 4 August 2010, 07:05 PM
دوستان اينهم شعر و ترجمه اهنگ بلالم

عزيزدرد کشیده ام

Yine hasretli bir güne دوباره به یه روز پرحسرت

Giriyorum hayalinle با خیالت وارد میشم

Aklımdan çıkmıyorsun belalım از ذهنم بیرون نمیروی

Sensiz geçen akşamlarda شبهای که بدون توبگذره

Yine başım belalarda بازم در رنج و درد به سر می برم

Mutlumusun oralarda belalım در اونجا آیا خوشبختی عزیزم

Belalım عزيزم

Yaban çiçeğim گل صحرایم

Belalım عزيزم

Aşkım gerçeğim عشقم ، حقیقتم

Belalım عزيزم

Tek sevdiceğim تنها عشق من

Belalım ah... yaralım مصیبت زدۀ من ، رنج کشیدۀ من

Sevdiğim dert ortağımsın عشق من تو شریک رنجهام هستی

Hazanımsın baharımsın sen benim tek varlığımsın پاییز و بهارم تو هستی هستی من تو هستی

Sensiz geçen akşamlarda شبهای که بدون توبگذره

Yine başım belalarda بازم در رنج و درد به سر می برم

Mutlumusun oralarda belalım در اونجا آیا خوشبختی عزیزم

Belalım عزيزم

ماهسون

arashkorg
Thursday 5 August 2010, 11:18 AM
سلام به همگي،

كاري جديد از من و اهنگ مشهور بلالم از ماهسون

بلالم
نوازنده سعيد ملكي
كيبورد ياماها or 700

با سلام
خیلی زیبا بود
صدای پیانو و استرینگ ( اگه اشتباه نکنم ) و اجرای اون لطیف و دلنشین بود
واقعا لذت بردم
فقط یه کم ریتم آهنگ خالی بود
بازم ممنون

arashkorg
Thursday 5 August 2010, 11:35 AM
سلام:am
راستش گفتم یه تنوعی بدم یه آهنگ شاد بذارم:9:
واسه همین یه سری به جنوب ایران زدم:5:
اینم آهنگش:21ox66r::redguitar:
نمیدونم آهنگ چیه یا کی خونده:39:
فقط ریتم بندری داشت منم گوشی زدم ( ضبط زنده ) گذاشتم اینجا:5:
امیدوارم گوش بدین و نظراتتون رو بگین تا بتونم کارم رو بهتر کنم:9:
از این که در جمع شما دوستان نت آهنگی هستم خوش حالم:9:
با کرگ پی ای 50 زدم:am
البته ریتم و صداها همه سمپل هستن:30:

firzi
Thursday 5 August 2010, 11:56 AM
سلام آرش جان خسته نباشی.:41:
خیلی قشنگ زدی هم انتخاب ریتمش خوب بود و هم صدایی که انتخاب کردی قشنگ بود.:5:
موق باشی آرش جان.:am

ehsanmir
Thursday 5 August 2010, 08:45 PM
سلام:am
راستش گفتم یه تنوعی بدم یه آهنگ شاد بذارم:9:
واسه همین یه سری به جنوب ایران زدم:5:
اینم آهنگش:21ox66r::redguitar:
نمیدونم آهنگ چیه یا کی خونده:39:
فقط ریتم بندری داشت منم گوشی زدم ( ضبط زنده ) گذاشتم اینجا:5:
امیدوارم گوش بدین و نظراتتون رو بگین تا بتونم کارم رو بهتر کنم:9:
از این که در جمع شما دوستان نت آهنگی هستم خوش حالم:9:
با کرگ پی ای 50 زدم:am
البته ریتم و صداها همه سمپل هستن:30:

سلام ارش جان
کار خیلی خوب و شاد بود.ایرادی نداشت که بگم.کیفیت ضبط هم که عالی بود.پس چیزه دیگه ای نمیمونه.
وقت تایمش کم بود.:45:
موفق باشی:am

joojefarary
Thursday 5 August 2010, 10:43 PM
کار قشنگی بود منم مشکلی توش ندیدم . انشالله یک روزی هم ما به جمع این دوستان بپیوندیم . ممکن تا مدت زیادی خبری از ما دیگه نباشه . همینجا از همگی دوستانی که کمک کردن بهم تشکر میکنم .

ehsanmir
Friday 6 August 2010, 08:05 PM
سلام به همه دوستان
باز فعالیت بچه ها کم شده.برای همین تصمیم گرفتم یه اهنگ که یه ماه پیش کار کردم رو براتون بزارم.
فقط چندتا نکته در مورد این اهنگ:
1.اجرا لایو نیست.همه کارش رو روی خود کیبرد انجام دادم.
2.به غیر از درام که اتوماتیک هست.بقیه اش دستیه.یعنی از هیچ اکوردی استفاده نکردم.
3.این اهنگ رو در عرض 3 ساعت از یاد گیریش تا اتمام کار طول کشید.برای همین توی انتقاد کردن زیاد سخت نگیرید:42:.
بازم ممنون:am

arashkorg
Friday 6 August 2010, 09:01 PM
سلام به همه دوستان
باز فعالیت . . . .

سلام احسان جان
ممنون
فضا سازی و حس قشنگی داشت:am
خیلی هم قشنگ قسمت های مختلفو نواخته بودی:21ox66r:
فقط صدایی که ملودی زده بودیو عوض کن قشنگتر میشه ( مثلا پیانو یا فلوت یا . . . باشه ) البته این سلیقه ای هست و منم نظر شخصی دادم:23:
هارمونی آهنگ هم خوب پیش رفت و شکل گرفت:25:
آقا اذیتت نکنم ، یه جمله : کلی لذت بردم:5:

firzi
Friday 6 August 2010, 09:32 PM
سلام آقا احسان گل
خسته نباشی.کارت رو شنیدم زیبا بود.فقط اسمش چیه؟
اگه ملودیت رو از یه اوکتاو عقب تر می زدی خیلی زیباتر می تونست بشه.:22:
ولی خوب در کل قشنگ بود.:am
راستی به درد زنگ موبایل هم می خوره.:36:

ehsanmir
Friday 6 August 2010, 10:22 PM
سلام آقا احسان گل
خسته نباشی.کارت رو شنیدم زیبا بود.فقط اسمش چیه؟
اگه ملودیت رو از یه اوکتاو عقب تر می زدی خیلی زیباتر می تونست بشه.:22:
ولی خوب در کل قشنگ بود.:am
راستی به درد زنگ موبایل هم می خوره.:36:

ممنون
راستش اسم اهنگ رو نمیدونم.چون این اهنگ تو کامپیوترم بود .نمیدونم مال کی هست یا اسمش چیه.ولی اینها یه سری اهنگ هستند که خیلی شبیه به هم هستند که بعضی هاشون برای زنگ موبایل زیاد استفاده میشه.
در مورد اکتاو هم عرض کنم همون چیزی رو که من شنیدم اجرا کردم.نه پایین.نه بالا.
بازم ممنون

alikamrany
Friday 6 August 2010, 10:34 PM
با عرض سلام خدمت شما استاد.منم کارتونو گوش کردم البته من خودمو در سطحی نمیدونم که نظری بدم فقط میتونم بگم عالی بود.
موفق باشید

saeed_national
Tuesday 10 August 2010, 05:19 PM
سلام به همگي دوستان،

كاري جديد از من با نام neynim (چكار كنم)

خواننده اصلي نيامدين موسايوو
اذري سبك جديد
نوازند و خواننده خودم
كيبورد or700

arashkorg
Tuesday 10 August 2010, 10:16 PM
سلام به همگي دوستان،

كاري جديد از من با نام neynim (چكار كنم)

خواننده اصلي نيامدين موسايوو
اذري سبك جديد
نوازند و خواننده خودم
كيبورد or700

با سلام
آهنگ قشنگی بود اگرچه اصل اون رو نشنیدم:9:
ملودی قشنگی هم داشت:5:
فقط یه کم ریتم آهنگ خالی و خلوت بود:39:
در ضمن با وجودی که من معنی شعر آهنگ رو متوجه نمیشدم ولی احساس خواننده خوب منتقل میشد و خیلی جالب بود :5:
متشکرم:am

saeed_national
Wednesday 11 August 2010, 08:55 AM
با سلام
آهنگ قشنگی بود اگرچه اصل اون رو نشنیدم:9:
ملودی قشنگی هم داشت:5:
فقط یه کم ریتم آهنگ خالی و خلوت بود:39:
در ضمن با وجودی که من معنی شعر آهنگ رو متوجه نمیشدم ولی احساس خواننده خوب منتقل میشد و خیلی جالب بود :5:
متشکرم:am
درود،خدمت ارش عزيز عرض كنم كه خيلي ممنون از نظراتتون،البته منتظر نظرات ديگر دوستان هم هستم،
ارش جان از انجايي كه من ريتمسازي كار نميكنم براي همين از ريتمهاي اماده استفاده ميكنم و هميشه هم ريتمهاي خود كيبورد را در اولويت قرار ميدم،و براي هماهنگي با اهنگ مجبور ميشم بعضي از اين ملودهاي همراهي ريتم را كه ناموزون با اهنگ هستند حذف كنم و يا تغيير صدا بدم،و يا بعضي جاها صداشون را كم كنم،و اين مسئله باعث كمرنگ و خلوت شدن ريتم ميشه،حالا ممنون ميشم كه شما دوست گلم بفرمايين كه در كجاي ريتم چه چيزي را اضافه ميكردم ريتم از حالت خلوت بيرون ميامد،البته با امكانات موجودي كه در دست دارم ،حقيقت حوصله ريتم سازي بيس سازي و ... ندارم.متشكرم

arashkorg
Wednesday 11 August 2010, 12:34 PM
درود،خدمت ارش عزيز عرض كنم كه خيلي ممنون از نظراتتون،البته منتظر نظرات ديگر دوستان هم هستم،
ارش جان از انجايي كه من ريتمسازي كار نميكنم براي همين از ريتمهاي اماده استفاده ميكنم و هميشه هم ريتمهاي خود كيبورد را در اولويت قرار ميدم،و براي هماهنگي با اهنگ مجبور ميشم بعضي از اين ملودهاي همراهي ريتم را كه ناموزون با اهنگ هستند حذف كنم و يا تغيير صدا بدم،و يا بعضي جاها صداشون را كم كنم،و اين مسئله باعث كمرنگ و خلوت شدن ريتم ميشه،حالا ممنون ميشم كه شما دوست گلم بفرمايين كه در كجاي ريتم چه چيزي را اضافه ميكردم ريتم از حالت خلوت بيرون ميامد،البته با امكانات موجودي كه در دست دارم ،حقيقت حوصله ريتم سازي بيس سازي و ... ندارم.متشكرم

شما لطف داری
اگر چه من خیلی کوچیک تر از این حرفا هستم که بخوام به استادم بگم چه کار کنه:9:
اینارو هم که میگم سلیقه ی شخصی هست
ریتم ابتدای آهنگ خوبه اما از ثانیه ی 43 که خواننده شروع به خوندن میکنه اگر مقداری درام کیت ریتم پر تر باشه ( یعنی از درام کیت سنگین تری استفاده بشه که ریتم رو پرتر کنه ) قشنگتر خواهد شد
پرکاشن ریتم خوب هست اما درام کیت خالی هستش:39:
صدای آکورد آهنگ هم کمه:39:
اگه اون قسمت هایی رو که خودتون صلاح میدونید باشن صداشون رو بیشتر کنید بسیار عالی خواهد شد:am
معنی شعر رو هم دوست دارم بدونم:9:
اگه زحمتی نیست اونم بفرمایید ممنون میشم:9:
بازم ممنون که نظر این حقیرو خوندید:5:

saeed_national
Wednesday 11 August 2010, 06:05 PM
مرسي ارش جان ،نظر لطفته عزيزم هدف از گذاشتن نمونه كار برطرف كردن كم و كاستي هاي كاره،و اينكه جنابعالي وقت ميزارين و با اظهار نظرتون كم و كسريهاي اين حقير را ياد اور ميشين، نشان از بزرگواري شما دوست گلم هست.البته من از تك تك دوستان هم اين انتظار را دارم.

در مورد درام كيت عرض كنم خدمت گلتان،در اهنگ قبلي (بلالم)از درام كيتهاي موجود خود ارگ يكي را انتخاب كردم،و اهنگ را ازمايشي براي خودم اجرا كردم،اما هركاري كردم نتونستم خودم را بهش عادت بدم بعبارتي بنظر شخصي من وقتي ريتم اهنگ يك كم شلوغ ميشه ان احساس حزن و اندوهي را كه توي اهنگ دنبال ميكني ازش كاسته ميشه،

در اهنگ دوم (نينم) ريتم كاملا شبيه به ريتم اهنگ اصلي هست،ولي صداهاي جانبي را ( اكورد و ملودي هاي همراهي)را يك كم كمتر از اهنگ اصلي برداشتم،و نظر شما كاملا در اين مورد صحيح و بجاست،يادم در مورد يك از كارهاي دوستمان فيرزي جان من در مورد زياد بودن حجم صداهاي همراهي نظر دادم،كه البته با سليقه من اينجوري برداشت ميشد،

دوست من ارش جان اين نكته را هم نيايد ازش غافل شد كه توي شنودهاي اوليه هر اهنگي به نظر يك كم غريب ميايد ولي با شنودهاي مكرر يواش يواش گوش بهش عادت ميكنه.بعبارتي عادت طبيعت ثانوي انسان هست

و اما معني شعر neynim

يكروز به دنيا امديم،يك روزي عاشق شديم ، يك روز هم جدا شديم،

چكار كنم من،چكار كنم جانم، چكار كنم چشمم، من حالا چكار كنم.

من عاشق تو شده ام ،توي قلبم تو را جا داده ام، قلبم را به تو داده ام

تو من را ول كردي و رفتي، براي هميشه تركم كردي، مرا به خاطر يكي ديگه مهو نابود كردي.

arashkorg
Wednesday 11 August 2010, 10:26 PM
با تشکر از شما
شعر آهنگ بسیار زیبا بود
و همون طور که گفتم با وجودی که معنیش رو متوجه نمیشدم ولی کاملا حس آهنگ منتقل میشد
و جالب اینه که همون چیزی رو که احساس کردم خیلی به معنی اصلی نزدیک بود
بازم ممنون از آهنگ بسیا زیباتون

arashkorg
Friday 13 August 2010, 10:58 PM
سلام:5:
نمیدونم کی خونده :9:
ولی قشنگ بود منم گوشی زدم ( کرگ پی ای 50 ) و آپلود کردم :9:
اسمش هست : عاشقت شدم ای گل بهار :am
منتظر نظرات خوب دوستان بسیار عزیزم هستم :am
:am

king_of_traditional_pop
Tuesday 17 August 2010, 02:00 PM
ارش جان سلام .. از کارت واقعا لذت بردم..ریتم و صداهایی که به کار بردی خیلی با هم مچ هستش و خیلی با احساس نوازندگی کردی..

firzi
Tuesday 17 August 2010, 04:01 PM
سلام آرش جان خسته نباشی کارت قشنگ بود.:41:
ولی راستش از قبلی ها بهتر نبود.:ad

ehsanmir
Tuesday 17 August 2010, 08:28 PM
سلام:5:
نمیدونم کی خونده :9:
ولی قشنگ بود منم گوشی زدم ( کرگ پی ای 50 ) و آپلود کردم :9:
اسمش هست : عاشقت شدم ای گل بهار :am
منتظر نظرات خوب دوستان بسیار عزیزم هستم :am
:am

سلام ارش جان
اقا کارت رو گوش کردم.مثل همیشه.عالی.بی نقص.خیلی هم مسلط زدی.توی انگشت گذاریت تردید نداری.برای همین کار خیلی ملایم و روونه.فقط تنها چیزی که من فکر میکنم یکم تو چشم میزد شروعش بود که یه دفعه شروع میشه.البته من اصل اهنگ رو نشنیدم.ولی ایرادی نداشت.
بازم ممنون
شاد باشی:36:

arashkorg
Saturday 21 August 2010, 03:21 PM
salam
bebakhshid fonte farsim moshkel dare
inam ahange googoosh
ba korg pa50 zadam
zabt ham ba jet audio boode
montazere nazarate doostan hastam
kasi ke ahang nemizare hadeaghal nazaretoono begin
bazam az hameye doostane noteahangi mamnoonam:9::9::9:

saeed_national
Saturday 21 August 2010, 05:02 PM
درود، بارك الله واقعا حال كردم ارش جان،كارت بسيار زيباست،موفق باشين گلم

ehsanmir
Saturday 21 August 2010, 06:56 PM
salam
bebakhshid fonte farsim moshkel dare
inam ahange googoosh
ba korg pa50 zadam
zabt ham ba jet audio boode
montazere nazarate doostan hastam
kasi ke ahang nemizare hadeaghal nazaretoono begin
bazam az hameye doostane noteahangi mamnoonam:9::9::9:

سلام
خیلی خیلی بود.روی کیبردت خیلی مسلطی.
موفق باشی:am

firzi
Saturday 21 August 2010, 07:00 PM
سلام آرش خسته نباشی.
کارت خوبه فقط مشکل ریتمت که همهش از یه ریتم استفاده کردی.
با او اوج گرفتن آهنگ باید ریتم از سبک به سنگین تغییر پیدا کنه.
ولی خدایی در کل قشنگ زدی.

joojefarary
Friday 27 August 2010, 11:50 PM
با جازه دوستان خوبم من یک انتقاد داشتم :

این تاپیک مثل اون قدیماش نیست . حمایت نمیشه ازش . پس کوشن اون دوستانی که در تاپیک قبلی بودن !!! من چند تا انتقاد از دوستانی دارم که نمونه کار میزارند . ببین دوستان اینجوری اصلا فایده نداره این بحث تبادل نظر نیست آهنگهایی که به کار برد میشه ساده و هیچ تکنینک به کاربرد نشده پس جای هیچ بحث نمیذاره و تبدیل شده به یک تاپیک که فقط میام توش میگیم آهنگ قشنگی نواختی و زیبا بود همین . این باز میشه همون نمونه کار اعضا . من دو تا پیشنهاد دارم :

یکی اینکه بیام روی گوشی کار کنیم مثلا یک آهنگی بذاریم با دوستان مشورتی هر کسی بره اون آهنگ گوشی در بیار بد بیاد اینجا بذار تا به هر کسی بگیم اشکالش کجاست تا گوشش قوی بشه مثلا یکی یه جا از آهنگ پنج نت میشنو یکی دیگه سه تاشو خوب با اینکار بهم کمکی میکنیم .

دوم اینکه یا بیام از یک آهنگی استفاده کنیم که درش تکنیک نوازندگی باشه اونا قرار بدیم حالا هر کسی به صورت تصویری ویدویو یا عکس همرا با فایل صئتی بیاد بذار تا بهش بگیم مشکلاتش تو نواختن کجا هاست .

در کل یک تاپیک بشه که سودمند باشه توش بحثهای تخصصی بشه . مفید واقعه بشه .

منتظر نظرات دوستان هستم .

arashkorg
Saturday 28 August 2010, 10:07 AM
منم موافقم
این جوری تاپیک سودمند و مفید تر میشه
من هستم

ashburtongrove
Saturday 28 August 2010, 12:51 PM
من کاملا مبتدی هستم و برای سرگرمی قسمت اول آهنگ Czardas رو زدم دوستان حرفه ای لطفا نظر بدین، البته اونایی که آهنگ رو شنیدن

مرسی

ashburtongrove
Saturday 28 August 2010, 02:40 PM
نظر نبود ؟؟

ehsanmir
Saturday 28 August 2010, 06:36 PM
من کاملا مبتدی هستم و برای سرگرمی قسمت اول آهنگ Czardas رو زدم دوستان حرفه ای لطفا نظر بدین، البته اونایی که آهنگ رو شنیدن

مرسی

سلام دوست عزیز
اهنگت رو گوش کردم.ولی چون من اهنگ رو نشنیدم دقیقا نمیتونم نظری بدم.ولی چیزی که مهمه شما ارزش نتها رو رعایت نکردید و این خیلی مهمه.چون در اهنگ همون ارزش نت هست که شکل و ریتم میده.حالا اگر رعایت نشه , هر چند نت ها سر جاشون باشند ولی باز اون اهنگ از حالت خودش خارج میشه.احتیاج به تمرین بیشتری دارید.
موفق باشید:am

ehsanmir
Saturday 28 August 2010, 06:50 PM
با جازه دوستان خوبم من یک انتقاد داشتم :

این تاپیک مثل اون قدیماش نیست . حمایت نمیشه ازش . پس کوشن اون دوستانی که در تاپیک قبلی بودن !!! من چند تا انتقاد از دوستانی دارم که نمونه کار میزارند . ببین دوستان اینجوری اصلا فایده نداره این بحث تبادل نظر نیست آهنگهایی که به کار برد میشه ساده و هیچ تکنینک به کاربرد نشده پس جای هیچ بحث نمیذاره و تبدیل شده به یک تاپیک که فقط میام توش میگیم آهنگ قشنگی نواختی و زیبا بود همین . این باز میشه همون نمونه کار اعضا . من دو تا پیشنهاد دارم :

یکی اینکه بیام روی گوشی کار کنیم مثلا یک آهنگی بذاریم با دوستان مشورتی هر کسی بره اون آهنگ گوشی در بیار بد بیاد اینجا بذار تا به هر کسی بگیم اشکالش کجاست تا گوشش قوی بشه مثلا یکی یه جا از آهنگ پنج نت میشنو یکی دیگه سه تاشو خوب با اینکار بهم کمکی میکنیم .

دوم اینکه یا بیام از یک آهنگی استفاده کنیم که درش تکنیک نوازندگی باشه اونا قرار بدیم حالا هر کسی به صورت تصویری ویدویو یا عکس همرا با فایل صئتی بیاد بذار تا بهش بگیم مشکلاتش تو نواختن کجا هاست .

در کل یک تاپیک بشه که سودمند باشه توش بحثهای تخصصی بشه . مفید واقعه بشه .

منتظر نظرات دوستان هستم .

سلام
اگر اون تاپیک قبلی رو که من باز کرده بودم (قابل توجه کیبرد......) یادتون باشه هدفی داشت که اخرش هم به اون هدف نرسید. قرار بود ما توی اون تاپیک نتی قرار بدیم و یا اهنگی که بچه ها برن روی اون کار کنند.بعد از یه هفته یا کمتر کارشون رو بذارند برای نقد و بررسی.هر کس میتونست ریتم و صدا رو به دلخواه انتخاب کنه و اجباری نبود.یکی دونفر هم امتیاز میدادند.هم رقابت بود.هم بچه ها با سبکها مختلفی اشنا میشدند.همون اولش هم حامد یه نت گذاشت.ولی همه در رفتند.چون اهنگ کلاسیک بود هیچ کس حال نکرد.برای همین کلا تاپیک از اون روال خودش خارج شد.حالا کار نداریم که اون تاپیک گرفت یا نه.ولی اگر میخوایم پیشرفت کنیم باید در همه سبک کار کنیم.فقط ایرانی و سمعی نباشه.از رو نت.خلاقیت نشون بدیم.تکنیک نوازی.همه اینها هست.من هم تا کمتر از یه ماهه دیگه کیبردهام رو میارم تبریز و خودم هم یکم فعالیتم رو بیشتر میکنم.ولی اگر بچه ها موافق باشند مسیر تاپیک رو عوض کنیم و بریم به همون طرفی که گفتم.
شاد باشید:36:

joojefarary
Saturday 28 August 2010, 09:53 PM
اینم خیییییلی خوب احسان اگه موافقی شروع کنیم . من هستم شما هستی . سعید . امین و غزل و آرش و فیرزی اشبو بقیه دوستانم اضافه میشن وقتی تاپیک به روز بشه .

ehsanmir
Saturday 28 August 2010, 10:02 PM
اینم خیییییلی خوب احسان اگه موافقی شروع کنیم . من هستم شما هستی . سعید . امین و غزل و آرش و فیرزی اشبو بقیه دوستانم اضافه میشن وقتی تاپیک به روز بشه .

من هستم.100%.ولی در حال حاضر همونطور که گفتم به کیبرد دسترسی ندارم تا انشاا... بعد از ماه رمضان که برم تهران و کیبردهام رو بیارم تبریز.ولی شما و دوستان میتونید شروع کنید.فقط اول کسانی که با نظر من و این شیوه موافق هستند تو همین تاپیک امادگی خودشون رو اعلام کنند تا ببینیم چند نفر هستند.
در ضمن میخوایم تو همه سبکها فعالیت کنیم.نه فقط ایرانی.
سمعی.از رو نت.کلاسیک.شرقی.غربی.ایرانی. در هم................
زنده باشید:am

joojefarary
Saturday 28 August 2010, 10:18 PM
والا ما که در ابتدا راهیم ولی خوب اهنگها رو از روی نت میتونم تا حدودی بزنم این از من .

joojefarary
Sunday 29 August 2010, 10:35 PM
ای باب فکر کنم این تاپیک باید به خاطرهها سپرد شاید روزی دوباره دوستان کیبورد نواز مثل قدیم جمع بشن . ولی همیش میگن یک چیز اولش قشنگ .

sunshine
Monday 30 August 2010, 09:37 AM
من هستم.100%.ولی در حال حاضر همونطور که گفتم به کیبرد دسترسی ندارم تا انشاا... بعد از ماه رمضان که برم تهران و کیبردهام رو بیارم تبریز.ولی شما و دوستان میتونید شروع کنید.فقط اول کسانی که با نظر من و این شیوه موافق هستند تو همین تاپیک امادگی خودشون رو اعلام کنند تا ببینیم چند نفر هستند.
در ضمن میخوایم تو همه سبکها فعالیت کنیم.نه فقط ایرانی.
سمعی.از رو نت.کلاسیک.شرقی.غربی.ایرانی. در هم................
زنده باشید:am

منم با این کار موافقم
فقط یه چیزایی رو باید در نظر داشته باشین
شما حتما با من موافق هستین که معمولا ما برای انتخاب آهنگ سراغ آهنگ هایی میریم که شنیدنشون برامون لذت بخشه و به قول خودمون باهاشون حال میکنیم و گرنه حتی اگه اون آهنگ عالی باشه ولی سبکی باشه که ما دوستش نداریم اصلا حوصله ده دقیقه وقت گذاشتنو هم روش نداریم
حالا اینو میخوام بگم که یه شکلی این برنامه رو ردیف کنید که در بازه های زمانی محدود نشه به یه سبک خاص و هر بار بهتره که دو سه سبک مختلف رو در نظر بگیرید. مثلا من خودم با آهنگ های سبک مثلا تکنو زیاد جور نیستم اونوقت اگه زوم کنید رو این جور آهنگها کسایی مثل من فعالیتشون ضعیف میشه
راستی فعالیت کم من هم به دلیل مشابه احسان هستش و به دلیل مسائل کاری دائما به کیبوردم دسترسی ندارم.

ehsanmir
Monday 30 August 2010, 08:38 PM
منم با این کار موافقم
فقط یه چیزایی رو باید در نظر داشته باشین
شما حتما با من موافق هستین که معمولا ما برای انتخاب آهنگ سراغ آهنگ هایی میریم که شنیدنشون برامون لذت بخشه و به قول خودمون باهاشون حال میکنیم و گرنه حتی اگه اون آهنگ عالی باشه ولی سبکی باشه که ما دوستش نداریم اصلا حوصله ده دقیقه وقت گذاشتنو هم روش نداریم
حالا اینو میخوام بگم که یه شکلی این برنامه رو ردیف کنید که در بازه های زمانی محدود نشه به یه سبک خاص و هر بار بهتره که دو سه سبک مختلف رو در نظر بگیرید. مثلا من خودم با آهنگ های سبک مثلا تکنو زیاد جور نیستم اونوقت اگه زوم کنید رو این جور آهنگها کسایی مثل من فعالیتشون ضعیف میشه
راستی فعالیت کم من هم به دلیل مشابه احسان هستش و به دلیل مسائل کاری دائما به کیبوردم دسترسی ندارم.

سلام
ممنون امین جان.
حرفت درست.انشا ا... بچه ها جمع بشن.در مورد اونهم یه برنامه درست و حسابی میریزیم.من خودم در نظر دارم در هر بار چند تا کار بزارم تا بچه ها به انتخاب خودشون کار رو ارائه بدند.حالا تا من کیبردهام رو تبریز نیارم و شروع نکنم نمیتونم بگم چی میشه.چون همونطور که میبینید بچه ها زیاد استقبال نمیکنند.3 -4 نفر که شروع کنند بچه های دیگه هم میان.
شاد باشید:am

arashkorg
Thursday 9 September 2010, 12:00 AM
با سلام
امیدوارم حالتون خوب باشه
اینم یه آهنگ دیگه از گوگوش
آهنگ مخلوق ( داغ یک عشق قدیمو )
با کرگ پی ای 50 و نرم افزار جت آئودیو ضبط شده
البته دوتا فایل هست
یکی میدی هست که فایلی هستش که بار اول ضبط کردم
که چون از هیچ صدای سمپلی استفاده نکردم حتما روی همه ی کرگ ها خوب پخش میشه
یکی هم فایل MP3 هست که ضبط شده
فایل MP3 روی قسمت VOCAL موقع ضبط آهنگ پیانو زدم که تو فایل میدی نیستش
دوست دارم بقیه دوستان هم که آهنگ میذارن اگه ممکن بود فایل میدی رو بذارن
منتظر نظرات خوب شما دوستان هستم
لینک :

ehsanmir
Thursday 9 September 2010, 08:14 AM
سلام ارش جان
mp3 ش که خیلی قشنگ بود.فایل میدیش رو هم دانلود کردم تا ببینم روی کیبردم چطور اجرا میشه.
گذاشتن فایل میدی فکر خوبی بود.ممنون
شاد باشی:am

GhazalMusic
Thursday 9 September 2010, 09:57 PM
با سلام
امیدوارم حالتون خوب باشه
اینم یه آهنگ دیگه از گوگوش
آهنگ مخلوق

آرش عزیز بسیار زیبا به خصوص پایان آهنگ بهتون تبریک میگم
فقط در قسمت دوم اوج یک نیم پرده اشتباه شده که بر میگرده روی سل و شما سل دیز رو دوباره نواختید در عکس پائین برایتان مشخص کردم کجا رو میگم
غیر از این یک نکته کوچک همه جا بسیار خوب و زیبا اجرا شده.
دستتون درد نکنه.
منتظر کارهی زیبای دیگر شما دوست خوبم هستیم.
پیروز و پاینده باشید.
با پوزش از جسارتی کردم.

arashkorg
Thursday 9 September 2010, 11:26 PM
با تشکر از شما دوستان عزیز
ممنونم که گوش دادید
بازم منتظر نظرات شما هستم
متوجه اون اشتباه هم شدم ( سل دیز رو میگم )
ممنون

mariwan
Friday 10 September 2010, 06:47 PM
آقا سعيد خوب بود بلالم ولي كوش كن ببين در موزيكه اولي يك نت رو جا ميزاري
موفق باشي

saeed_national
Wednesday 15 September 2010, 12:06 PM
سلام دوستان،

ارش جان كارت را گوش دادم خيلي زيبا بود،

مريوان جان ،ممنونتم كه گوش دادي چشم سعي ميكنم در اولين فرصت بر طرف كنم.

دوستان شرمند من يك چند روزي گرفتارم، انشا الله تا چند روز ديگه در خدمتم.موفق باشين همگي

joojefarary
Thursday 16 September 2010, 12:01 AM
باز که داره همونجوری پیش میره !

mariwan
Thursday 16 September 2010, 12:11 AM
من كه نوازنده يه كيبورد نيستم ولي اميدوارم بتونم نمونه بزارم كه با or700 زدم
موفق باشيد

king_of_traditional_pop
Thursday 16 September 2010, 02:49 AM
با تشکر .. همیشه کار هات قشنگه ..آفرین

Amir Akbari
Thursday 30 September 2010, 04:35 AM
درود بر همه ی دوستان نازنینم در خانواده ی بزرگ نت آهنگ،
مدتی نتونستم در خدمت شما بزرگواران باشم و از دستم راحت بودید، در این مدت کارهای دوستان رو
شنیدم و حسابی لذت بردم ببخشید اگر نتونستم پستی بنویسم،
به درخواست احسان عزیزم نت و آکورد رومیو و ژولیت رو در این پست میگذارم تا دوستان دیگه هم در
صورت تمایل استفاده کنن، این آهنک نمونه کارم هست که در مسابقه کیبورد نوازی قرار داده بودم، نت و
آکورد اون رو گوشی درآوردم، آکوردها بالای خط حامل هستند و نوع سازی که استفاده کردم رو زیر خط
حامل نوشتم .
این کار رو با کمک نرم افزار Sibelius انجام دادم، از دوست خوبم ادریس (غزل موزیک) تشکر میکنم که من
رو با این نرم افزار آشنا کرد،
خواهش میکنم بعد از اجرا نظرتون رو باهام در میون بگذارید، برای همگی بهترین ها رو آرزو دارم .

نت رومیو و ژولیت برای کیبورد :

Amir Akbari
Thursday 30 September 2010, 04:59 AM
درود بر دوستان، به عنوان اولین نمونه کار در تاپیک جدید آهنگ قصه گل و تگرگ رو در سایت میگذارم، این
آهنگ بسیار زیبا از ساخته های سیاوش قمیشی هست و شعر اون رو ایرج جنتی عطایی گفته،
البته وکال اون رو اجرا نکردم و میخواستم خواهش کنم دوستان بصورت امتحانی روی آهنگ بخونن و یا
اینکه با ساز وکال رو اجرا کنن و نظرشون رو در مورد کاستی های تنظیم (ریتم، باس، سازهای پس زمینه)
باهام در میون بگذارند، امیدوارم همگی شاد باشید و پیروز .

آهنگ قصه گل و تگرگ اجرا شده با کیبورد Pa500 (Persian)i

firzi
Thursday 30 September 2010, 09:47 AM
سلام به آقا امیر گل
عالی بود:41::41::41::41::41:
حال کردم.
اگه میشه فایل میدش رو هم بزارید تا ما بی سوادها هم تو کیبوردمون حال کنیم.:9:
راستی ریتمش رو هم خودتون ساختید؟
همه چیز بجا و خوب اجرا شده.منظورم تراک هایی که ضبط کردین هستش.در کل همه اجزای با هم سازگاری کامل دارن.
من که شنیدم فهمیدم که هیچی بلد نیستم :46:
واقاً کارتون زیبا بود.تبریک میگم:36:
منتظرم نمونه های قشنگه دیگه از شما هستیم.
با آرزوی موفقیت برای همه ی بچه های نت آهنگ و بخصوص امیرخان عزیز.:am

ashburtongrove
Thursday 30 September 2010, 04:03 PM
خیلی عالی بود
فقط خواشها نتشو بزار خیلی فوری لازمش دارم

Amir Akbari
Thursday 30 September 2010, 05:29 PM
سلام به آقا امیر گل
عالی بود:41::41::41::41::41:
حال کردم.
اگه میشه فایل میدش رو هم بزارید تا ما بی سوادها هم تو کیبوردمون حال کنیم.:9:
راستی ریتمش رو هم خودتون ساختید؟
همه چیز بجا و خوب اجرا شده.منظورم تراک هایی که ضبط کردین هستش.در کل همه اجزای با هم سازگاری کامل دارن.
من که شنیدم فهمیدم که هیچی بلد نیستم :46:
واقاً کارتون زیبا بود.تبریک میگم:36:
منتظرم نمونه های قشنگه دیگه از شما هستیم.
با آرزوی موفقیت برای همه ی بچه های نت آهنگ و بخصوص امیرخان عزیز.:am

درود به تو دوست خوبم و سپاس فراوان از این همه لطفی که نسبت به من کمترین داری، راستش این آهنگ رو برای برادرم تنظیم کردم، ریتمش Unplugged Gtr 4 که از ریتم های اصلی Pa500 هست که
اون رو کمی تغییر دادم میزان ریتم شش چهارم هست که گمون میکنم این آهنگ بخوبی بروی اون
نشسته بخصوص باس اون که انگار برای همین آهنگ ساخته شده البته باس ریتم رو هم کمی تغییر
دادم (منظورم شروع و قسمت اوج آهنگ هست) خوشحالم که مورد پسند قرار گرفته،
امیدوارم همیشه شاد باشی دوست من .

arashkorg
Friday 1 October 2010, 01:02 PM
درود بر دوستان، به عنوان اولین نمونه کار در تاپیک جدید آهنگ قصه گل و تگرگ رو در سایت میگذارم، این
البته وکال اون رو اجرا نکردم و میخواستم خواهش کنم دوستان بصورت امتحانی روی آهنگ بخونن و یا
اینکه با ساز وکال رو اجرا کنن و نظرشون رو در مورد کاستی های تنظیم (ریتم، باس، سازهای پس زمینه)

بسیار زیبا و عالی بود
ریتم خیلی زیبایی هم داشت
منتظر کارهای بیشتر از شما دوست عزیزم هستم
ممنون

ehsanmir
Friday 1 October 2010, 05:09 PM

سلام امیر جان
از بابت نت خیلی خیلی ممنون.
در مورد اهنگ گل و تگرگ هم باید بگم خیلی عالی شده.اگر فایل میدیش رو برای من تنبل :37: بذاری خیلی ممنون میشم:10:.
شاد باشی:am

zamani_m
Saturday 2 October 2010, 09:25 AM
با سلام و عرض ارادت مخصوص خدمت همه دوستان عزیز
ببخشید من یک چند ماهی نبودم
در این مدت ماشالله کارهای بسیاری از دوستان ارائه شده که یکی از یکی بهتره و نشون میده که در طی این مدت دوستان عزیزم پیشرفت خوبی داشتند و کارهاشون بهترشده.
اما من و بعضی از دوستان به عنوان کسانی که هنوز دارند یاد میگیرند دوست داریم که از نحوه اجرای این قطعات زیبا اطلاعات بیشتری را داشته باشیم و ادامه رویه قبلی را از اینجا به بعد مفید نمیدونم.
پیشنهادات من
دوستان کارهای جدیدی که اجرا میکنن رو در همین تاپیک بذارن تا همه دوستان کیبردی یا غیر کیبردی وقتی میان اینجا سریعا به کارهای جدید بچه ها دسترسی پیدا کنند وشاید همین دلیل این موضوع بود که بعد ازتفکیک شدن از هم استقبال کم شد.
هریک از بچه ها تاپیک مخصوص به خود را دارند یا اگر ندارند ایجاد کنند و گفتگوی تخصصی به این آهنگی را که اجرا کردند به انجا منتقل کنند و بیشتر از خصوصیات این اجرا.چگونگی اجرا. سختی های اجرا و راهنمایی های لازم برای اجرای این قطعه توسط دیگران و... آن قسمت مطرح کنند تا کار آموزشی را هم انجام بدن چون اگر آشنا باشید چه بسا چیزهایی را که اصلا به آن توجه نداشتند را در این حین متوجه بشن وخودشون هم پیشرفت کنند ودوستانی هم که میخوان به طور تخصصی با این آهنگ حال کنند برن انجا و یاد بگیرندو یاد بدهند.
وپیام ها ی تشکر را هم به آن تاپیک منتقل کنندوبیشتر سوال بپرسند تا تعریف و تمجید کنند یا زیبایی های کاررافنی بیان کنندبالاخره دوستان باکسی که اصلا کیبرد کارنکرده یا با موسیقی آشنا نیست باید تفاوت کنند.
با تشکر

saeed_national
Friday 8 October 2010, 03:10 PM
سلام
اميرجان كارت (گل و تگرگ)‌ خيلي زيبا بود،دوستان عزيز شرمنده كه اين حقير يك مدتي بعلت مشغله كاري نبودم انشا الله از اين لحظه به بعد در خدمت دوستان خواهم بود،با تشكر از تمامي دوستان گل،

راستي تا يادم نرفته خدمت اميرجان عرض كنم كه صداي زير را يك كمي پايين بيار ، با تشكر از تماميه دوستان هنرمند.

ashburtongrove
Saturday 9 October 2010, 05:46 PM

من که خودم ویولن می زنم، کیبوردم ندارم، اینو از یکی قرض گرفتم، هوس کرده بودم چندتا آهنگ روش اجرا کنم
خداییش با کیبورد و پیانو آدم امیدوار می شه به موسیقی، ولی ویولن ...
-
به هر حال این آهنگ چارداش شادمهر رو اجرا کردم ببینید چطوره، خوشحال میشم نظر بدید،
همینطور گوشی زدم نتش پیدا نمی شه، چون این با آهنگ سزارداس مونتی (چارداش) که نتش همه جا هست فرق داره و شادمهر تغییرش داده و با ویولن زده

مرسی

ehsanmir
Saturday 9 October 2010, 06:58 PM

من که خودم ویولن می زنم، کیبوردم ندارم، اینو از یکی قرض گرفتم، هوس کرده بودم چندتا آهنگ روش اجرا کنم
خداییش با کیبورد و پیانو آدم امیدوار می شه به موسیقی، ولی ویولن ...
-
به هر حال این آهنگ چارداش شادمهر رو اجرا کردم ببینید چطوره، خوشحال میشم نظر بدید،
همینطور گوشی زدم نتش پیدا نمی شه، چون این با آهنگ سزارداس مونتی (چارداش) که نتش همه جا هست فرق داره و شادمهر تغییرش داده و با ویولن زده

مرسی

سلام
بهتره کارتون رو تو خود سایت اپلود کنید.چون یو تیوب بدون فی لترشکن تعطیله.........
ممنون:am

ashburtongrove
Sunday 10 October 2010, 11:02 AM
اینم لینکش

ehsanmir
Sunday 10 October 2010, 06:25 PM
سلام
امروز بعد از مدتها رو یه اهنگ کار کردم که خیلی وقت پیش کلیپ تصویریش رو تو همین سایت گذاشته بودم.البته چیزی نیست که قابل نظر دادن باشه.همین که دوستان گوش کنند برای ما کفایت میکنه.
بازم ممنون
.........................................
نام موزیک : song of ocarina
کیبرد : korg pa500

HamedSedighi
Sunday 17 October 2010, 08:19 PM
یه سوال :

آن همه اعتراض و تاپیک زدن و پیام خصوصی برای این بود که یک تاپیک ایجاد بشه و هفته ای یا دو هفته ای یک بار شخصی نمونه کاری بگذارد ؟ خب چرا اینقدر کم فعال هستید ؟

کو اون .... که شده بود سر دسته و می گفت : " تاپیک را بسته اید"

"جلوی پیشرفت ما سدی بوجود آمده"

چی شد؟

یک نتیجه میشه گرفت : می خواستید مسئول بخش کیبرد یکی دیگه باشه

درسته ؟

خب منم که مطابق میل شما عمل کردم ، شما تاپیک دلخواهتون رو ایجاد کردید و من هم استعفا دادم
حالا چرا نمونه کار نمی گذارید ؟

آیا به نظر شما منطقی است ؟

پس یک تاپیک ایجاد کنید برای رای گیری مسئول جدید بخش که خودتون انتخاب کنید و عده ای هم کاندید شوند . کیبردیستی بیاد که توانا و داناست

mariwan
Sunday 17 October 2010, 09:49 PM
ببخشيد ها فضوليه
جرا استعفا ميديد
جيزي شده؟

joojefarary
Sunday 17 October 2010, 10:52 PM
اخه دوست من اون موقع همه دوستان بودن ولي اون اتفاق باعث شد خيليها رفتن . الان كه باز شده چند تا از دوستان هستن . اين تعداد هم زياد تمايلي به كار كردن ندارند .

HamedSedighi
Monday 18 October 2010, 09:08 AM
اخه دوست من اون موقع همه دوستان بودن ولي اون اتفاق باعث شد خيليها رفتن . الان كه باز شده چند تا از دوستان هستن . اين تعداد هم زياد تمايلي به كار كردن ندارند .

پس .......... که بگن چرا تاپیک بسته شده ؟ :45:
پس کدوم ...... توی تاپیک اومدن گفتن " بلی چرا تاپیک بسته شده ؟"

تو نمایندشونی ؟ :39:

ببین پسر خوب همشون مثل .... آنلاین میشن ولی به نظر میاد که مشکل اساسی و بیسیک دارن که اول میگن چرا بسته شده بعدش که تاپیک ساختن کاری نمی کنن

HamedSedighi
Monday 18 October 2010, 09:24 AM
اگه می خواستین که اینجوری نمونه کار بگذارین که همون تاپیک های خودتون بهتره تا چند ساعت دیگر اگه جواب منطقی برای این حرکتتون داشتید که خب اتفاق خاصی رخ نمی ده وگرنه من به عنوان مسئولی که استعفا داده تا زمان روی کار آمدن مسئول جدید دیکتاتوری واقعی رو به عرصه ظهور می گذارم تا بفهمین چه موقع جو گیر بشین .

HamedSedighi
Monday 18 October 2010, 11:23 AM
ببخشيد ها فضوليه
جرا استعفا ميديد
جيزي شده؟

نه این چه حرفیه

استعفا رو که قبلا نوشتم

همین تاپیکی که درون آن پست می زنیم عامل یه بحث الکی بوده یه یاوریی اومد ک ..... گفت بقیه هم همراهش شدند گفتند نه باید چنین تاپیکی حتما وجود داشته باشه

حالا تاپیکو زدن و رفتن :39:

joojefarary
Monday 18 October 2010, 01:40 PM
البته من بهتون حق ميدم من نه نمايندم نه چيزي فقط به عنوان يك دوست نظرم گفتم . دوستان كوتاه كردين اين همه اعتراض كردن ولي تاپيك اونجوري كه بايد جلو نبردن و يك تاپيك بيهوده شد .

HamedSedighi
Monday 18 October 2010, 01:54 PM
البته من بهتون حق ميدم من نه نمايندم نه چيزي فقط به عنوان يك دوست نظرم گفتم . دوستان كوتاهی كردين اين همه اعتراض كردن ولي تاپيك اونجوري كه بايد جلو نبردن و يك تاپيك بيهوده شد .

اکسلنت :26:

saeed_national
Monday 18 October 2010, 09:03 PM
سلام به همگي دوستان، دوستان من يه مقدار درگير كارهام هستم، به والله منتظر اولين فرصتم كه يك وقت خلوتي پيش بياد تا با خيال راحت بشينم و چند تايي اهنگ جديد كار كنم، اما خوب اين را هم صراحتا اقرار ميكنم كه روحيه قبليم را ندارم، اميد وارم كه عذر اين حقير را موجه بدونين،مجددا پوزش ميخواهم از همه سروران