PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نوایی نوایی

ham-nafas
Monday 23 November 2009, 09:04 PM
سلام دوستان
درس 64 کتاب شیوه سنتور نوازی پشنگ کامکار رو که نت موسیقی محلی خراسانی هست رو اجرا کردم
دوستان نظرشون رو بگن
نظرتون رو میخوام در مورد نحوه نواختن صدای سنتورم و هر چیز دیگه ای که از این موزیک میشه فهمید بدونم

غمت در نهان خانه دل نشیند
به نازی که لیلی به محمل نشیند

لینک دانلود مستقیم از سرور سایت خودم (You can see links before reply)
لینک دانلود مستقیم از رپید شیر (You can see links before reply)
با حجم 700 کیلو بایت
:micfwi::micfwi:

fagher
Monday 23 November 2009, 09:20 PM
به نظرم لینک مشکل داره...
من نمی تونم دانلود کنم.

ham-nafas
Monday 23 November 2009, 10:39 PM
لینک دانلود دوم هم قرار گرفت
هرچند همون اولی رو که امتحان کردم درست بود
اما برای شما دوست عزیزی که گفتی مشکل داره من فایل رو در پرشین گیگ آپلود کردم

Mezrab
Tuesday 24 November 2009, 10:29 AM
بهش اکو دادی؟!
سنتور که اصلا کوک نداره... صدا خیلی میپیچه، انگار میکروفون رو زیر سنتور گزاشته باشی، ریتمت خوب بود، ولی جای کار داره، توی ریز هم ضربه آخر ریزت یه ذره فاصله می افتاد(a bit)، روی اون ها هم کار کن.
در هر صورت سنتور اگر کوک باشه خوب میشه.

fzahmadi
Tuesday 24 November 2009, 11:10 AM
شنيدم بهتر است از دروس ابتدائي تر شروع كني هيچ شباهتي به آهنگ مورد نظر داشت

fzahmadi
Tuesday 24 November 2009, 11:11 AM
ببخشيد منظورم نداشت بود.

Mezrab
Tuesday 24 November 2009, 11:28 AM
مشکلی تو اجرا نداشت. سنتور کوک نبود؛ نیازی به زدن درس های ابتدائی نیست.

fagher
Tuesday 24 November 2009, 12:37 PM
اتفاقا کاملا همین نوایی نوایی خراسان بود(البته تفاوت هایی داشت که بر میگرده به نت)
البته من سنتور نمیزنم و هیچ شناختی هم به سنتور ندارم ولی یک چیزی که به نظرم اومد این بود که بعضی وقت ها سیم رو گم میکردید(البته فکر کنم چون فاصله هایی می افتاد بعضی موقع ها)
ممنون بابت لینک دانلود.

ham-nafas
Tuesday 24 November 2009, 05:42 PM
بهش اکو دادی؟!
سنتور که اصلا کوک نداره... صدا خیلی میپیچه، انگار میکروفون رو زیر سنتور گزاشته باشی، ریتمت خوب بود، ولی جای کار داره، توی ریز هم ضربه آخر ریزت یه ذره فاصله می افتاد(a bit)، روی اون ها هم کار کن.
در هر صورت سنتور اگر کوک باشه خوب میشه.
مرسی از نظر لطفت که گوش کردی
اکو ندادم.اما فکر کنم چون میکروفون نزدیک به سنتور بود این احساس در تو ایجاد شده دوست عزیزم
البته این رو قبول دارم که ینتورم کوک نیست
خودم این رو احساس میکنم
در مورد اون ضرب آخر ریز هم اگه ممکنه ثانیه ای که این اتفاق می افته رو به من بگی
یعنی من باید ضرب اآخر ریز رو به نت بعدی وصل کنم؟؟

در کل خیلی لطف کردی که راهنمایی کردی

ham-nafas
Tuesday 24 November 2009, 05:45 PM
عزیزم مرسی از نظرت
لطف کردی گوش کردی
اما من درسای ابتدایی رو هم زدم
هر چند برای این قطعه مقداری جهش داشتم
حق با شماست
من باید همه دروس رو به ترتیب بزنم

اما فکر میکنم این که میگی هیچ شباهتی به اهنگ مورد نظر نداشت یا خیلی اغراق کردی یا اینکه فکر کردی من قطعه دیگه ای رو میخواستم بزنم
چون بالاخره این قطعه رو شنیدم که کس دیگه ای هم بزنه
و شبیه همینی بود که من زدم

در کل لطف کردی نظر دادی دوست عزیزم
خیلی خیلی سپاسگذارم

Razoniaz
Wednesday 25 November 2009, 06:50 AM
همنفس عزیز
با سلام
قطعه ای رو که نواخته بودید شنیدم و چند تا نکته هست که باید خدمتتون عرض کنم:
1- مهمترین اصل در نواختن ساز (فرقی نمی کنه سنتور، تار، ویلن و ...) کوک بودن ساز هستش. شما به هیچ وجه نباید با سازی که کوک نیست نوازندگی کنید چون ادامه این روند در آینده تاثیر بسیار بدی بر روی حس و درک شما از ملودی خواهد گذاشت. پس نکته اول اینکه حتما حتما سازت را کوک کن.
2- به نظر من هیچ چیز توی موسیقی به اندازه خوب گوش دادن مهم نیست. هیچ وقت فقط به نت اکتفا نکن خیلی از حالت ها هست که با نت نمیشه نشون داد. پس حتما تا می تونی موسیقی ایرانی و بخصوص سنتور گوش بده مسلما تاثیر اون را توی نواختنت مشاهده خواهی کرد.
3- مسئله مهم دیگه ریتم هستش که باید خیلی بهش دقت کنی. سعی کن روی درک ریتم بیشتر کار کنی.
4- مابقی، مسائل تکنیکی هستش مثل نوع مضراب زدن، مضرابهای ریز، مضرابهای جفت و ... که خوب به مرور زمان حل می شن.

ham-nafas
Wednesday 25 November 2009, 03:59 PM
همنفس عزیز
با سلام
قطعه ای رو که نواخته بودید شنیدم و چند تا نکته هست که باید خدمتتون عرض کنم:
1- مهمترین اصل در نواختن ساز (فرقی نمی کنه سنتور، تار، ویلن و ...) کوک بودن ساز هستش. شما به هیچ وجه نباید با سازی که کوک نیست نوازندگی کنید چون ادامه این روند در آینده تاثیر بسیار بدی بر روی حس و درک شما از ملودی خواهد گذاشت. پس نکته اول اینکه حتما حتما سازت را کوک کن.
2- به نظر من هیچ چیز توی موسیقی به اندازه خوب گوش دادن مهم نیست. هیچ وقت فقط به نت اکتفا نکن خیلی از حالت ها هست که با نت نمیشه نشون داد. پس حتما تا می تونی موسیقی ایرانی و بخصوص سنتور گوش بده مسلما تاثیر اون را توی نواختنت مشاهده خواهی کرد.
3- مسئله مهم دیگه ریتم هستش که باید خیلی بهش دقت کنی. سعی کن روی درک ریتم بیشتر کار کنی.
4- مابقی، مسائل تکنیکی هستش مثل نوع مضراب زدن، مضرابهای ریز، مضرابهای جفت و ... که خوب به مرور زمان حل می شن.
بله حق باشماست
از این راهنمایی شما شدیدا متشکرممخصوصا در مورد کوک بودن ساز.مساله ای که پیش نظر خودم بود اما به اون توجه چندانی نمیکردم

mos167
Thursday 26 November 2009, 10:25 PM
منم گوش کردم
البته گفتنی ها رو دوستان گفتند
اعتماد به نفس خوبی داری بهت تبریک می گم