PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نمونه کارهای سنتور راز و نیاز

Razoniaz
Wednesday 25 November 2009, 07:40 AM
چهارمضراب تمنا

با سلام خدمت دوستان عزیز
چهارمضراب تمنا که از چهارمضرابهای بسیار زیبای زنده یاد استاد مشکاتیان هستش رو نواختم که اینجا برای دوستان می گذارم. خوشحال می شم اگه دوستان نظرشون رو بیان کنند.
دانلود چهارمضراب تمنا (You can see links before reply)

hrhgroup
Wednesday 25 November 2009, 09:36 AM
سلام
خیلی زیبا بود...واقعا تبریک...
ببخشید شما چند وقته سنتور کار میکنید؟

Razoniaz
Wednesday 25 November 2009, 09:56 AM
سلام
خیلی زیبا بود...واقعا تبریک...
ببخشید شما چند وقته سنتور کار میکنید؟

نظر لطف شماست دوست عزیز
تقریبا 5 یا 6 سالی هست که سنتور کار می کنم.

Mezrab
Wednesday 25 November 2009, 01:40 PM
بسیار زیبا بود، یاد استاد مشکاتیان همیشه در ذهن ما خواهند ماند...در مورد این قطعه فقط یک مشکلی که دیدم که بیشتر فنی هست، نحوه ضبط هست، میکروفون زیادی به سنتور نزدیک هست و عملا صدای تنبک شنیده نمیشه؛ که خوب این چهار مضراب زیباییش به همنوازی هست، بهتر هست میکروفون رو تنظیم میکردید. کیفیت هم خوب بود و در کل قطعه عالی بود.موفق باشید.

Razoniaz
Monday 14 December 2009, 07:31 AM
پوپک:

به یاد استاد فرامرز پایور، قطعه پوپک که یکی از زیباترین قطعات استاد پایور می باشد را اجرا کردم امیدوارم مقبول دوستان هنرمند واقع شود.
لازم به ذکر است این قطعه در آواز دشتی و دارای ریتم 4/4 می باشد و نت آن در کتاب "هشت آهنگ برای سنتور" زنده یاد استاد فرامرز پایور موجود می باشد. استاد پایور این قطعه را به همراه قطعاتی مانند ترانه، فرپرک و پرواز در سال 1357 ساختند که در زمان خود قطعات جدید و منحصر به فردی بودند. روحش شاد و یادش زنده باد.

دانلود قطعه پوپک (You can see links before reply)

Razoniaz
Friday 18 December 2009, 02:44 PM
قطعه خزان - استاد حسین علیزاده

با سلام
در سوگ هجران دو استاد عزیز در خزانی غمبار، قطعه خزان اثر هنرمند گرامی استاد حسین علیزاده را اجرا کردم امیدوارم مقبول نظر دوستان واقع شود خوشحال می شم نظر شما هنرمندان عزیز رو در مورد این اجرا بدونم.
این قطعه در دستگاه شور (شور سل) و دارای ریتم 3/4 می باشد.

دانلود قطعه خزان (You can see links before reply)

setareh_hk
Friday 18 December 2009, 08:47 PM
کارتون زیبا بود.ممنون
واقعا از دست دادن دو استاد بزرگ تاسف باره.

یادشان گرامی.

Razoniaz
Wednesday 23 December 2009, 08:27 PM
ماهی برای سال نو

با سلام خدمت دوستان عزیز
قطعه زیبای ماهی برای سال نو اثر هنرمند عزیز آقای اردوان کامکار را اجرا کردم امیدوارم مورد پسند دوستان و هنرمندان عزیز قرار بگیره و خوشحال می شم نظر شما عزیزان را در مورد این اجرا بدونم.
این قطعه در شور "می" اجرا شده و دارای ریتم 4/4 و 8/6 هستش. نکته مهم در این گونه قطعات اینه که دست راست آکورد می گیره و ملودی اصلی توسط دست چپ اجرا می شه . مبدع این نوع قطعات زنده یاد استاد فرامرز پایور بودند که با قطعه زیبای "فریبا" در واقع بنیان گذار این نوع قطعات بودند از اون به بعد بسیاری از سنتور نوازان این روش را دنبال کردند که موفقترینشون آقای اردوان کامکار است.

دانلود قطعه ماهی برای سال نو (You can see links before reply)

mos167
Wednesday 23 December 2009, 08:44 PM
قطعه زیبایی بود آفرین !

آناهيتا 79
Thursday 24 December 2009, 08:27 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز

قطعه زیبای ماهی برای سال نو اثر هنرمند عزیز آقای اردوان کامکار را اجرا کردم امیدوارم مورد پسند دوستان و هنرمندان عزیز قرار بگیره و خوشحال می شم نظر شما عزیزان را در مورد این اجرا بدونم.
این قطعه در شور "می" اجرا شده و دارای ریتم 4/4 و 8/6 هستش. نکته مهم در این گونه قطعات اینه که دست راست آکورد می گیره و ملودی اصلی توسط دست چپ اجرا می شه . مبدع این نوع قطعات زنده یاد استاد فرامرز پایور بودند که با قطعه زیبای "فریبا" در واقع بنیان گذار این نوع قطعات بودند از اون به بعد بسیاری از سنتور نوازان این روش را دنبال کردند که موفقترینشون آقای اردوان کامکار است.

دانلود قطعه ماهی برای سال نو (You can see links before reply)

خيلي قشنگ بود . من كه حالا ، حالا ها نمي تونم اين آهنگ رو بزنم ، اما اونو واسه خودم ذخيره كردم يه روزي بزنمش . مرسي.

آناهيتا 79
Thursday 24 December 2009, 08:29 AM
قطعه زیبایی بود آفرین !
ببخشيد البته . ! تو رو خدا جسارت نشه . اما هرچي فكر كردم نفهميدم معني اين شعري كه نوشتيد چيه : هوا بد است تو با كدامين باد مي روي ؟؟!!

forever
Thursday 24 December 2009, 11:19 AM
زیبا بود...
موفق باشید

Kamanche
Friday 25 December 2009, 01:26 AM
احسنت .
بسیار زیباست و شنیدنی و به یاد ماندنی .
واقعا هم اجراش کار هر کسی هم نیست و شما هم بسیار خوب بود از عهده ی اجرا بر اومدید . ولی به نظرم اومد یکی دوجا ، کوچیک یه خرده کاستی هایی هست نسبت به اجرای اصلی . البته من نت قطعه رو ندیدم و فقط اجرای آقای کامکار رو شنیدم . اطلاعی ندارم که توی نت همینطور نوشته شده یا نه .

بر هر روی و درهر حال بهتون خسته نباشید میگم .
باز هم حتما از کارهاتون روی سایت بگذارید . موفق باشید و سپاس .

Razoniaz
Friday 25 December 2009, 08:37 AM
احسنت .
بسیار زیباست و شنیدنی و به یاد ماندنی .
واقعا هم اجراش کار هر کسی هم نیست و شما هم بسیار خوب بود از عهده ی اجرا بر اومدید . ولی به نظرم اومد یکی دوجا ، کوچیک یه خرده کاستی هایی هست نسبت به اجرای اصلی . البته من نت قطعه رو ندیدم و فقط اجرای آقای کامکار رو شنیدم . اطلاعی ندارم که توی نت همینطور نوشته شده یا نه .

بر هر روی و درهر حال بهتون خسته نباشید میگم .
باز هم حتما از کارهاتون روی سایت بگذارید . موفق باشید و سپاس .

با سلام دوست عزیز
در ابتدا از شما و همه دوستانی که این اجرا را گوش دادند و نظرشون رو نوشتن بسیار سپاسگزارم. این قطعه رو از روی نتی که هنرمند عزیز آقای علیرضا جواهری تنظیم کرده بودند اجرا کردم. در مورد کاستی ها هم شما دقیقا درست می فرمایید من به خاطر اینکه قطعه طولانی نشه یک سری از تکرارهاش رو حذف کردم. نت این قطعه رو اینجا می گذارم تا دوستان عزیزی که مایلند این قطعه را اجرا کنند به نت دسترسی داشته باشند.

Razoniaz
Saturday 26 December 2009, 10:50 PM
شیرعلی مردون - تنظیم اردوان کامکار

با سلام
قطعه شیرعلی مردون با تنظیم زیبای آقای اردوان کامکار رو اجرا کردم امیدوارم مورد پسند دوستان عزیز قرار بگیره.
قطعه شیرعلی مردون یکی از قطعات زیبای محلی بختیاری می باشد که توسط هنرمند عزیز آقای اردوان کامکار تنظیم زیبایی شده که زیبایی این قطعه رو چند برابر کرده.
این قطعه در شور "سل" اجرا شده و دارای ریتم 4/6می باشد

دانلود قطعه شیرعلی مردون (You can see links before reply)

Razoniaz
Thursday 31 December 2009, 10:45 PM
قطعه رویا - اثر پژمان اختیاری

با سلام خدمت همه دوستان عزیز
قطعه رویا اثر استاد عزیزم آقای پژمان اختیاری را اجرا کردم که امیدوارم مورد پسند دوستان عزیز قرار بگیره. از همه دوستان عزیز ممنون می شم که نظرشون را راجع به این قطعه و اجرای اون بنویسند. این قطعه در دستگاه نوا و دارای ریتم4/6 (چهار/شش) هستش

Arash-hadian
Thursday 31 December 2009, 10:59 PM
سلام .من قبلا این قطعه رو از وبلاگشون دانلود کردم .قطعه زیباییست و پیشنهاد میکنم دوستان حتما دانلود کنند.

پیشنهاد میکنم قطعه انتظار آقای اختیاری رو هم قرار بدین .چون اون قطعه بسیار زیبا و بسیار اردوانیه

در ضمن razoniaz عزیز از شما ممنونم .انصافا که از وقتی که شما و چند تا دیگه از دوستان به بخش سنتور اومدین این بخش حسابی جون گرفته .

david_santoori
Friday 1 January 2010, 07:03 PM
چیزی برای گفتن ندارم جز اینکه پژمان در چرخش ذهن فوق العاده است .

siamaksadrara
Friday 1 January 2010, 07:09 PM
بسیار زیبا و دلنشین بود razoniaz عزیز
اگه امکانش هست نت این اهنگ رو هم بذار
سپاس

Razoniaz
Friday 1 January 2010, 10:07 PM
سلام .من قبلا این قطعه رو از وبلاگشون دانلود کردم .قطعه زیباییست و پیشنهاد میکنم دوستان حتما دانلود کنند.

پیشنهاد میکنم قطعه انتظار آقای اختیاری رو هم قرار بدین .چون اون قطعه بسیار زیبا و بسیار اردوانیه

در ضمن razoniaz عزیز از شما ممنونم .انصافا که از وقتی که شما و چند تا دیگه از دوستان به بخش سنتور اومدین این بخش حسابی جون گرفته .

ممنون Choolack جان بابت اظهار نظرتون. در مورد قطعه انتظار هم چشم به زودی اجراش می کنم و اینجا می گذارمش.

Razoniaz
Friday 1 January 2010, 10:10 PM
بسیار زیبا و دلنشین بود razoniaz عزیز
اگه امکانش هست نت این اهنگ رو هم بذار
سپاس

ممنون سیامک جان. نت قطعه رویا را برای شما دوست عزیز و همه عزیزانی که مایلند این قطعه رو اجرا کنند اینجا قرار می دم.

farzad.valve
Saturday 2 January 2010, 08:56 AM
سلام
دست شما درد نکنه . عالی بود
میشه خواهش کنم نت پوپک رو برای من بفرستید
من به کتاب هشت آهنگ دسترسی ندارم
متشکرم

Razoniaz
Saturday 2 January 2010, 09:24 AM
سلام
متشکرم

ممنون دوست عزیز.
در مورد نت هم حتما در اولین فرصت اسکن می گیرم و روی سایت قرار می دم

Razoniaz
Saturday 2 January 2010, 09:56 AM
چهارمضراب همایون - کیوان ساکت

با سلام خدمت دوستان عزیز
چهار مضراب همایون اثر آقای کیوان ساکت را اجرا کردم که امیدوارم مورد پسند دوستان عزیز قرار بگیره. اصل این قطعه که با تار آقای کیوان ساکت نواخته شده رو می تونید در آلبوم زیبای "سبکبال" گوش کنید.
نظر یادتون نره!

mos167
Saturday 2 January 2010, 10:47 AM
درود
عالی بود لذت بردیم

siamaksadrara
Saturday 2 January 2010, 02:32 PM
بسیار زیبا و صحیح نواختید آقا محسن( اگه اشتباه نکنم)

iranzamin
Saturday 2 January 2010, 05:13 PM
درود بسیار زیبا است
صدای ساز تو از جان خسته می اید چو شیونی که ز قلب شکسته می اید
صدای ساز تو را ناله های من داند که دل شکسته پی دل شکسته می اید

دوست عزیز من عاشق دستگاه همایون هستم

kochar
Sunday 3 January 2010, 01:28 AM
از اجرای زیبایتان ممنونم
سوالی داشتم. در کتاب هشت آهنگ زیر عنوان "پوپک" آنجایی که ریتم تغییر میکند ( صفحه ی 8) ادامه ی قطعه ی پوپک است یا قطعه عوض می شود؟ چون اجرای شما فقط اولین صفحه ی نت را شامل شده است

Arash-hadian
Sunday 3 January 2010, 03:10 AM
بسیار زیبا و قشنگ اجرا کردید .کمال تشکر رو دارم ازتون.

Arash-hadian
Sunday 3 January 2010, 03:15 AM
جناب razoniaz بسیار زیبا اجرا کردین .لذت بردیم. واقعا ممنونم .

Razoniaz
Sunday 3 January 2010, 07:53 AM
قطعه انتظار - اثر پژمان اختیاری

با سلام خدمت همه دوستان عزیز.
قطعه انتظار از ساخته های استاد عزیزم آقای پژمان اختیاری را اجرا کردم که امیدوارم مقبول نظر دوستان هنرمند واقع گردد. قطعه انتظار در دستگاه نوا و دارای ریتم های ترکیبی 6/16 و 4/4 و 2/4 می باشد.
این قطعه زیبا را تقدیم می کنم به همه دوستان عزیز نت آهنگی و برای همه شما عزیزان آرزوی موفقیت و شادکامی دارم.
در ضمن نت این قطعه را هم برای دوستانی که مایلند این قطعه را بنوازند اینجا قرار می دم.
ممنون می شم اگه نظرتون رو راجع به خود قطعه و اجرای اون بنویسید.

david_santoori
Sunday 3 January 2010, 10:45 AM
بسیار زیبا ، عمیق و دلنشین . امیدوارم از همین نوع قطعاتی که ریشه در تار و پود ما ایرانیا داره بیشتر در این بخش اجرا بشه . آرامشی که در این قطعه موج میزنه غنیمتیست که تنها در دل ایرانی به ودیعه گذاشته شده . امیدوارم حداقل خودمونا فراموش نکنیم.

Razoniaz
Sunday 3 January 2010, 07:35 PM
از اجرای زیبایتان ممنونم
سوالی داشتم. در کتاب هشت آهنگ زیر عنوان "پوپک" آنجایی که ریتم تغییر میکند ( صفحه ی 8) ادامه ی قطعه ی پوپک است یا قطعه عوض می شود؟ چون اجرای شما فقط اولین صفحه ی نت را شامل شده است

سلام دوست عزیز
ممنونم بابت اظهار نظرتون در مورد این اجرا.
حقیقتش این موضوع برای من هم سواله از یک طرف در آخر قطعه پوپک علامت پایان قطعه قرار دارد که خب به معنای اتمام قطعه هست و همچنین در اجراهایی که از استاد پایور شنیدم اون قسمت دوم را نشنیدم که اجرا کنند. و از طرف دیگر قطعه ای که بلافاصله بعد از اون نوشته شده بدون اسم هستش که این هم این احتمال را بوجود می آره که این قطعه بقیه قطعه پوپک هستش...

kochar
Tuesday 5 January 2010, 12:29 AM
زیبا بود بسیار ممنونم. می تونم خواهش کنم که نت قطعه رو هم بذارید؟

Razoniaz
Tuesday 5 January 2010, 07:00 AM
زیبا بود بسیار ممنونم. می تونم خواهش کنم که نت قطعه رو هم بذارید؟

سلام دوست عزیز ممنون بابت اظهار نظرتون در مورد اجرا
این هم نت قطعه شیرعلی مردون

khalseh
Tuesday 5 January 2010, 12:44 PM
سلام
قطعه بسيار زيبا بود و اجرا شما هم بسيار خوب.
موفق باشيد و كار خوب خود را ادامه دهيد.فقط فكر مي كنم كمي بايد روي نوانس ها كار كنيد.يك مقدار روي هماهنگي بين صداي قسمت بيس و ملودي فكر مي كنم بايد كار بشه.البته شايد مشكل از ضبط باشه.
به هر حال كار خوبي بود.ببخشيد بابت انتقاد.

Razoniaz
Tuesday 5 January 2010, 01:36 PM
سلام
قطعه بسيار زيبا بود و اجرا شما هم بسيار خوب.
موفق باشيد و كار خوب خود را ادامه دهيد.فقط فكر مي كنم كمي بايد روي نوانس ها كار كنيد.يك مقدار روي هماهنگي بين صداي قسمت بيس و ملودي فكر مي كنم بايد كار بشه.البته شايد مشكل از ضبط باشه.
به هر حال كار خوبي بود.ببخشيد بابت انتقاد.

ممنون دوست عزیز بابت اظهار نظرتون.
چشم حتما سعی می کنم این مواردی را که گفتید رعایت کنم. خوشحال می شم اگه لطف کنید بقیه اجراهای من را هم بشنوید و نظر و پیشنهادات خودتون رو راجع به اونها بگید.
به قول دوست عزیزم david-santoori متکلم را تا کسی عیب نگیرد / سخنش اصلاح نپذیرد بنده هم خوشحال می شم دوستان عزیز کارهای من را نقد کنند و ایرادهاش رو بهم بگند. چون معتقدم تا انتقاد نباشد پیشرفتی حاصل نمی شود.

dada_mehdi
Tuesday 5 January 2010, 01:39 PM
عالی بود

arish
Tuesday 5 January 2010, 05:26 PM
عالی بود.
میشه اجرای خود کامکارم برامون بزاری؟

Razoniaz
Wednesday 6 January 2010, 07:36 AM
عالی بود.
میشه اجرای خود کامکارم برامون بزاری؟

ممنون دوست عزیز بابت اظهار نظر
این هم اجرای خود آقای اردوان کامکار (You can see links before reply)

kochar
Thursday 7 January 2010, 12:58 AM
اجراتون بسیار زیباست و مرسی بابت نتی که گذاشتین. من قطعه ی شیر علی مردون را فقط در آلبوم ایران زمین شنیدم. به نظر می رسه تمپوی قطعه‌ای که استاد می زنه سنگین تر از اجرای شماست و اینکه دارای آکسان‌های بیشتریه که به قطعه حجم داده. شما اجرای دیگری از همین قطعه سراغ دارین؟

Razoniaz
Thursday 7 January 2010, 01:43 PM
اجراتون بسیار زیباست و مرسی بابت نتی که گذاشتین. من قطعه ی شیر علی مردون را فقط در آلبوم ایران زمین شنیدم. به نظر می رسه تمپوی قطعه‌ای که استاد می زنه سنگین تر از اجرای شماست و اینکه دارای آکسان‌های بیشتریه که به قطعه حجم داده. شما اجرای دیگری از همین قطعه سراغ دارین؟

سلام دوست عزیز
ممنون بابت اظهار نظرتون در مورد اجرا. حقیقتش من هم فقط اجرای ایران زمین را گوش دادم که به صورت گروهی این قطعه اجرا شده و اجرای دیگه ای از این قطعه گوش ندادم.

Razoniaz
Thursday 7 January 2010, 10:35 PM
سلام
متشکرم

سلام دوست عزیز
نت قطعه پوپک را براتون گذاشتم.

Sina_Yanni
Friday 8 January 2010, 12:51 PM
واقعا زیبا . واقعا . مرسی . حال کردم خداییش .

Razoniaz
Sunday 10 January 2010, 09:51 AM
باسلام خدمت دوستان عزیز
اجرای گروهی قطعه انتظار که توسط گروه فراق به سرپرستی پژمان اختیاری اجرا شده را می تونید از اینجا دریافت نمایید. (You can see links before reply)

mahdikarimiardekanii
Tuesday 19 January 2010, 09:14 AM
ممنون از اينكه نت آهنگ رو ميزاري تا كساي ديگه هم بزنن

mahdikarimiardekanii
Tuesday 19 January 2010, 09:25 AM
ممنون از اينكه نت كارو گذاشتي

قشنگ هم زده شده

Razoniaz
Saturday 30 January 2010, 08:17 AM
سه مضراب ابوعطا - استاد پایور:

با سلام خدمت دوستان عزیز
سه مضراب بسیار زیبای ابوعطا اثر زنده یاد استاد پایور را اجرا کردم که تقدیم به همه دوستان نت آهنگی می کنم. امیدوارم مقبول نظر واقع شود.
این سه مضراب را زنده یاد استاد پایور در آخرین کار گروهیشون چهارباغ (گروه اساتید با آواز علی رستمیان) اجرا کردند. نت این سه مضراب هم در کتاب "فالگوش" هستش.

E_h_s_a_n
Saturday 30 January 2010, 10:24 AM
سلام
بسیار زیبا عالی بود
میگم یکم در مورد سه مضراب توضیح میدید؟ با چهار مضراب فرق داره ؟

Razoniaz
Saturday 30 January 2010, 11:35 AM
سلام
بسیار زیبا عالی بود
میگم یکم در مورد سه مضراب توضیح میدید؟ با چهار مضراب فرق داره ؟

ممنون دوست عزیز بابت اظهار نظرتون
در خصوص سه مضراب عرض کنم که خود سه مضراب نام گوشه یا قطعه ای در آواز ابوعطا هستش و از طرف دیگه سه مضراب نوعی چهارمضرابه که با حرکات سه دست راست و یه دست چپ نواخته میشه.

david_santoori
Saturday 30 January 2010, 09:53 PM
ممنون
من اگه این سه مضراب استاد پایور ،در نوار چهارباغ را تا آخر عمرمم گوش بدم بازم کمه. واقعا این جاست که تفاوت ها ظاهر میشه (در مقابل آثار دیگران)

kochar
Saturday 30 January 2010, 11:38 PM
بسیار ممنونم عالی بود و فراوان لذت بردیم

Razoniaz
Wednesday 3 February 2010, 07:52 AM
چهارمضراب مخالف سه گاه- استاد مشکاتیان:

با سلام خدمت دوستان عزیز نت آهنگی
چهارمضراب مخالف سه گاه اثر زنده یاد استاد پرویز مشکاتیان را اجرا کردم که امیدوارم مورد قبول دوستان واقع شود.
این چهارمضراب دارای ریتم ترکیبی 2/4 و 6/16 می باشد و نت آن در کتاب "بیست قطعه" استاد مشکاتیان موجود است.
ممنون می شوم اگه نظرتون رو در مورد اجرا بنویسید.

arjang
Wednesday 3 February 2010, 01:25 PM
درود
این قطعه مورد علاقه من
قطعه رو عالی اجرا کردی
ولی چون من معمولا این قطعه رو گوش می دم پاساژ اولش با اجرای استاد کمی فرق داشت
دقیقه 3:12 هم فکر کنم کمی فرق داشت
ولی در کل عالی بود

Razoniaz
Wednesday 3 February 2010, 02:12 PM
درود
این قطعه مورد علاقه من
قطعه رو عالی اجرا کردی
ولی چون من معمولا این قطعه رو گوش می دم پاساژ اولش با اجرای استاد کمی فرق داشت
دقیقه 3:12 هم فکر کنم کمی فرق داشت
ولی در کل عالی بود

ممنونم دوست عزیز بابت اظهار نظرتون
من متوجه منظورتون از پاساژ اول قطعه نشدم ممنون می شم اگه دقیقا بگید کدوم قسمت. در مورد دقیقه 3:12 هم دقیقا حق با شماست. حتما تصحیحش می کنم و دوباره می گذارمش.
ممنون بابت یادآوری

arjang
Wednesday 3 February 2010, 05:13 PM
درود منظورم همون پاساژیه که ریتم قطعه عوض میشه
دقیقه 1:40 به بعد
البته دوست عزیز حرف من رو زیاد جدی نگیر چون این ها خیلی نا محسوس اند

Razoniaz
Sunday 21 February 2010, 09:53 AM
گلنوش(پیش درآمد افشاری)-اثر زنده یاد مشکاتیان :

با سلام
قطعه زیبای گلنوش اثر زنده یاد پرویز مشکاتیان را اجرا کردم که امیدوار مورد پسند دوستان عزیز قرار بگیره. نت این قطعه در کتاب 20 قطعه برای سنتور در افشاری "دو" نوشته شده ولی اجرای این قطعه در کاست "افشاری مرکب" در افشاری "سل" هستش.
با توجه به اینکه این قطعه در افشاری "سل" بسیار زیباتر هستش من هم اونا در این گام اجرا کردم. امیدوارم مقبول دوستان هنرمند قرار بگیره.
راستی نظر و انتقاد یادتون نره.

دانلود قطعه گلنوش (You can see links before reply)

david_santoori
Sunday 21 February 2010, 03:29 PM
با عرض درود و تشکر صمیمانه.

باید بگم شما قطعه رو خوب فهمیدید و در ابتدا خوب گوش کردید مخصوصا از عراق به بعد خیلی خیلی خوب اجرا شده و همه دوستان دقت کنند که این موضوع تنها با خوب گوش کردن درست میشه .ولی مشکلی که همه ی ما ها رو درگیر خودش کرده هماهنگ نبودن دست و ذهنه که خوشبختانه من هم تا حدودی در دام این معذل گرفتارم . البته معتقدم نت این قطعه خیلی خوب نوشته نشده استاد خودتونم( جناب آقای اختیاری )تا اونجایی که من یادمه در بزرگداشت استاد مشکاتیان قطعه را همون طوری که در نوار هست اجرا کردند مخصوصا اون 7تاییا رو.

Mezrab
Sunday 21 February 2010, 08:23 PM
خیلی زیبا بود محسن آقا...آدم خیلی تو فکرش میرفت...من وقتی فهمیدم تموم شده که تکرار شد..

Razoniaz
Monday 22 February 2010, 06:38 AM
از دوستان عزیز آقا داود و آقا محسن که وقت گذاشتن و قطعه را گوش دادند و نظر دادند صمیمانه سپاسگزارم.
بدون شک راهنماییها و دلگرمی های شما عزیزان تاثیر بسزایی در نوازندگی من خواهد داشت.

Razoniaz
Tuesday 23 February 2010, 06:59 AM
دل انگیزان :

با سلام
امروز یکی از قطعاتی رو که از صمیم قلب دوستش دارم را اجرا کردم. بعضی از قطعات هستند که مثل یه دوست یا بهتر بگم یه راهنما، توی کوره راههای تاریک و پرظلمت زندگی اونجایی که آدم نمی دونه باید کدوم راه را بره دست آدم رو می گیرن و برای یک لحظه به قول فرهاد ما را می برن "به شهر قصه" و برای مدتی ذهن ناآرام ما را "ز دنیا و شر و شورش"آزاد می کنند.
قطعه "دل انگیزان" اثر گرانبهای زنده یاد استاد پرویز مشکاتیان برای من یکی از این قطعات هستش. قطعه ای که هر وقت گوش می دم همراهش همسفر می شم، سفری شیرین به "شهر قصه"

امیدوارم قطعه رو جوری اجرا کرده باشم تا بتونم توی این سفر شیرین با شما همسفر باشم.

دانلود قطعه دل انگیزان (You can see links before reply)

آناهيتا 79
Tuesday 23 February 2010, 09:59 AM
تعريفي كه از اين قطعه آهنگ كرديد مثل نواختنتون هنرمندانه بود. من در حد و اندازه بررسي كردنش نيستم اما ازش لذت بردم . مرسي.

Mezrab
Tuesday 23 February 2010, 06:11 PM
زیبا بود محسن آقا...این قطعه دل انگیزان واقعا دل انگیز هست.

ham-nafas
Tuesday 23 February 2010, 06:22 PM
عالی بود.خیلی زیباست.لذت بردم.متشکرم.

david_santoori
Tuesday 23 February 2010, 07:40 PM
اگه اون توضیحاتم نمیدادید من از اسم قطعه متوجه میشدم که اون تو چه غوغاییه.اسم گذاری های استاد مشکاتیان بی نظیر اند . واقعا دل انگیزانه . دست شما درد نکنه بسیار زیبا اجرا کردید. راستش من از اون چهار مضراب خیلی ایده گرفتم اینم باز از ابتکارات بی نظیر ایشون در افشاری سل هستش .

Razoniaz
Monday 1 March 2010, 09:35 AM
چهارمضراب دشتی(بداهه)

با سلام
چند روز پیش حسابی دلم گرفته بود و می دونید اینجور مواقع دیواری کوتاه تر از سنتور نیست که آدم بره سراغش و دق دلش رو سرش خالی کنه و تلافی تمام زجرهایی که کشیده و غصه هایی که خورده را با دو تا مضراب تو سر سنتور بیچاره خالی کنه.
گاهی فکر می کنم من و سنتور شباهت زیادی به هم داریم هر دوتامون ساخته شدیم تا ناله کنیم، سنتور با مضرابهای من و من با مضرابهای بی امان خدا!
وقتی مضراب می زنیم سنتور بیچاره ناله می کنه، گاهی ناله هاش برامون دلنشینه و گاهی نه، ولی مسلما اگه ناله اون دلنشین نیست تقصیر سنتور نیست. بهتره یه نگاهی به مضراب زدن خودمون بندازیم!!!
ای کاش این موضوع را خدا هم میدونست که اگه ناله های ما زیاد براش دلنشین نیست شاید تقصیر از مضراب زدن خودشه و یا... شاید تقصیر از کسی باشه که ما را بدصدا ساخته ...!!!

معذرت می خوام از موضوع اصلی دور شدم. چهارمضرابی در مایه دشتی "لا" اجرا کردم که کاملا بصورت بداهه بود. با توجه به اینکه در بداهه نوازی کار بدون تمرین و تنظیم قبلی و ناخودآگاه شکل می گیره مسلما کاستی هایی وجود داره چه از نظر ریتم و چه از نظر ملودی که امیدوارم به بزرگواری خودتون مرا ببخشید.
چهارمضراب از درآمد دشتی شروع می شه بعد گوشه عشاق و فرود از عشاق - سارنج و بالاخره فرود در درآمد.
امیدوارم مورد پسند واقع بشه.

saeed.pa
Monday 1 March 2010, 10:19 AM
سلام
دستت درد نکنه ،
طبق تعریف شما اگه مضرابهای شما آهنگ های زیبا میسازه ، پس باید مضرابهای خدا هم آهنگهای دلنشین بسازه .
در ضمن به موسیقی فقط به چشم خالی شدن غم و غصه هات نگاه نکن فکر کنم چیزای بهتری از جمله تکامل ذهن و روح و ... رو میشه تو موسیقی جستجو کرد . موفق باشی

Razoniaz
Monday 1 March 2010, 10:56 AM
سلام
دستت درد نکنه ،
طبق تعریف شما اگه مضرابهای شما آهنگ های زیبا میسازه ، پس باید مضرابهای خدا هم آهنگهای دلنشین بسازه .
در ضمن به موسیقی فقط به چشم خالی شدن غم و غصه هات نگاه نکن فکر کنم چیزای بهتری از جمله تکامل ذهن و روح و ... رو میشه تو موسیقی جستجو کرد . موفق باشی

ممنون دوست عزیز بابت اظهار نظرتون.
نگاه هر کسی به موسیقی ممکنه متفاوت باشه. من به موسیقی به چشم عصیان و نافرمانبرداری در برابر آنچه که هست نگاه می کنم به عنوان صدایی برای برهم زدن سکوت سرد زمان، به عنوان اثبات این حقیقت که بودن و نبودنم یکسان نیست. به نظر من موسیقی تلاشی است در جهت اثبات وجودم در این دنیای بیکران... من سنتور می زنم پس هستم!!!

ولی اینکه مضرابهای خدا آهنگهای زیبا ساخته یا خواهد ساخت خود بحثی است که هر کس از دیدگاه خودش به آن نگاه می کند و البته جوابها به اندازه تمام تفاوتهای بشریت متفاوت خواهد بود.
باز هم از شما سپاسگزارم.

آناهيتا 79
Monday 1 March 2010, 12:24 PM
ممنون از آهنگتون . خيلي قشنگ بود . من نمي تونم نظر خاصي( كارشناسي ) بدم اما در كل خوشم اومد . ( اين پيوند مضراب خدا با مضراب خودمون هم يه بداهه بود ! ) مرسي.

AliB
Monday 1 March 2010, 01:46 PM
آقا دم شما گرم.
حال کردم با ساز و چار مضراب شما.
صدای سنتور همیشه گرم و گیرا و زیباست و شما هم خوب صدا در میاری از ساز.
پاینده و برقرار باشی.

david_santoori
Monday 1 March 2010, 06:01 PM
درد دل سوخته را من دانم / زانکه خود بی دل و دلسوخته ام

دورد بر شما جناب راز و نیاز .بحث من در مورد نمونه کار اعضاء نیست ،چون کار شما کار دله و باید جور دیگری بهش توجه بشه!
من خودم را در جایگاهی نمی بینم که خدای ناکرده بخوام کسی را نصیحت کنم ولی همیشه به دوستانم وصیت میکنم .
شما را به خدا مواظب خودتون باشید ما در این دنیا اومدیم که پخته بشیم نه سوخته . غم دشتی خانمان آدمی را میسوزونه ، آیا وجود ما اینقدر بی ارزشه که باید بسوزه؟ . غم دشتی یعنی به اونجایی رسیده که میخواد از ته دل اهی بکشه و این آه جهان را در خودش به آتش میکشه.
ما به ناچار باید جبر زمانه و زندگی را بپذیریم .من شما را دعوت میکنم به گذران خوش زندگی (که البته با خوش گذرانی خیلی حیلی فرق داره خودتون دیگه بهتر از من میدونید) و این تنها در صورتی میسر میشه که شما فکر ش را نکنید (شاید دارید با خودتون فکر میکنید که من دارم چرت میگم ولی این تنها چیزیست که بنده از بزرگانی چون حافظ و خیام در مواقعی که غم گریبان اونا را میگیرفته برداشت کردم اون هم دم غنیمت شمردن و گذران خوش زندگیست . میدونید که خون به دل این عزیزان بوده ،وقتی حافظ میگه فغان .....تو را به خدا داد و بیداد های این مرد را دست کم نگیرید بخاطر اینکه درد به جون این عزیزان بوده که این طوری مینالیدند و جالبه بدونبد این ها دردمندی خودشون را هم با هیچ چیز عوض نمیکردند با اینکه این همه مینالیدند) به هر حال هر کسی توی این دنیا یه جورایی مبتلاست و من وقتی پیام ساز شما را شنیدم بر خودم دونستم که چند سطری وقتتون را بگیرم. به هر حال عذر خواهی میکنم.
خوش باشید.

ساقیا برخیز و درده جام را / خاک بر سر کن غم ایام را

Razoniaz
Monday 1 March 2010, 09:22 PM

دورد بر شما جناب راز و نیاز .بحث من در مورد نمونه کار اعضاء نیست ،چون کار شما کار دله و باید جور دیگری بهش توجه بشه!
من خودم را در جایگاهی نمی بینم که خدای ناکرده بخوام کسی را نصیحت کنم ولی همیشه به دوستانم وصیت میکنم .
شما را به خدا مواظب خودتون باشید ما در این دنیا اومدیم که پخته بشیم نه سوخته . غم دشتی خانمان آدمی را میسوزونه ، آیا وجود ما اینقدر بی ارزشه که باید بسوزه؟ . غم دشتی یعنی به اونجایی رسیده که میخواد از ته دل اهی بکشه و این آه جهان را در خودش به آتش میکشه.
ما به ناچار باید جبر زمانه و زندگی را بپذیریم .من شما را دعوت میکنم به گذران خوش زندگی (که البته با خوش گذرانی خیلی حیلی فرق داره خودتون دیگه بهتر از من میدونید) و این تنها در صورتی میسر میشه که شما فکر ش را نکنید (شاید دارید با خودتون فکر میکنید که من دارم چرت میگم ولی این تنها چیزیست که بنده از بزرگانی چون حافظ و خیام در مواقعی که غم گریبان اونا را میگیرفته برداشت کردم اون هم دم غنیمت شمردن و گذران خوش زندگیست . میدونید که خون به دل این عزیزان بوده ،وقتی حافظ میگه فغان .....تو را به خدا داد و بیداد های این مرد را دست کم نگیرید بخاطر اینکه درد به جون این عزیزان بوده که این طوری مینالیدند و جالبه بدونبد این ها دردمندی خودشون را هم با هیچ چیز عوض نمیکردند با اینکه این همه مینالیدند) به هر حال هر کسی توی این دنیا یه جورایی مبتلاست و من وقتی پیام ساز شما را شنیدم بر خودم دونستم که چند سطری وقتتون را بگیرم. به هر حال عذر خواهی میکنم.
خوش باشید.

داود عزیز بسیار سپاسگزارم
واقعا ممنون که درکم کردید. همیشه جای دوستانی مثل شما که دردم را واقعا درک کنند توی زندگیم خالی بوده و حالا از صمیم قلب خوشحالم که این جای خالی با وجود شما و دیگر دوستان عزیز پر شده. خودتون بهتر از من می دونید که بزرگترین درد برای انسان اینه که هیچکس اونطور که باید درکش نکنه. مولوی چندصد سال پیش گفت: "مردم اندر حسرت فهم درست"
داود عزیز سخنان شما واقعا برام امیدبخش بود پس با شما هم صدا می شم و این شعر زیبای خیام را از صمیم قلب زمزمه می کنم:
اوضاع جهان بی می و ساقی هیچ است

Razoniaz
Monday 1 March 2010, 09:25 PM

خوش باشید.

داود عزیز بسیار سپاسگزارم
واقعا ممنون که درکم کردید. همیشه جای دوستانی مثل شما که دردم را واقعا درک کنند توی زندگیم خالی بوده و حالا از صمیم قلب خوشحالم که این جای خالی با وجود شما و دیگر دوستان عزیز پر شده. خودتون بهتر از من می دونید که بزرگترین درد برای انسان اینه که هیچکس اونطور که باید درکش نکنه. مولوی چندصد سال پیش گفت: "مردم اندر حسرت فهم درست"
داود عزیز سخنان شما واقعا برام امیدبخش بود و راهگشای راهی زیباتر. پس با شما هم صدا می شم و این شعر زیبای خیام را از صمیم قلب زمزمه می کنم:
اوضاع جهان بی می و ساقی هیچ است - بی زمزمه ساز عراقی هیچ است
هرچند در احوان جهان می نگرم - حاصل همه عشرت است و باقی هیچ است
از صمیم قلب از شما و همه دوستان عزیزم سپاسگزارم.

AliB
Monday 1 March 2010, 09:56 PM

خوش باشید.

سلام دوستان
نظر دوست خوبم رو خوندم و البته شاید مقصود حقیقی نظرشون رو درک کردم اما به نکته ای می خوام اشاره کنم. در فرمایشات دوست خوبم بود که غم دشتی خانمان سوز هست . البته صرفنظر از بیان شاعرانه ای که در نگاشتن متن بالا استفاده شده کمی اگر بخوایم جدی تر به قضیه نگاه کنیم باید بگم بستگی به این داره که با چه رویکردی آواز دشتی نواخته بشه .
ای ایران استاد خالقی رو همه شنیدن و حفظن ! وقتی می شنوید غمگین میشید؟ مو بر تن انسان راست میشه ! حس غرور و سلحشوری دست میده به آدم ! دشتیه!
کلا اتفاقا آواز دشتی به تعبیر و بر داشت من ترجمان زیبایی سادگی و فراخی مردم دشتستان هست . بسیار زیبا گرم و همراهه ... و بعد برسیم به غم ... غم در فرهنگ ایران دارای ابعادیست که اون رو از برداشت عادی از غم متفاوت میکنه! غم در فرهنگ ایرانی در واقع در ادبیات و عرفان و موسیقی ایران عین زیبایی لذت آرامش و سرخوشیست .... تا آتشی در دل نباشه ... شعله ای درنمیگیره ... همین سازی که دوستمون زدن اگر مبتنی بر شناخت و حال دردمندانه ای نبود کوچکترین اثری نداشت ...
ولی همونطور که عرض کردم متوجه فرمایش شما هم هستم.
پاینده باشید.

Razoniaz
Sunday 4 April 2010, 08:35 AM
بداهه نوازی (چهارگاه)

سلام دوستان
سال نو را به همه شما عزیزان تبریک می گم و امیدوارم سالی خوش، توام با سلامت، موفقیت، ثروت و زیبایی، را در پیش رو داشته باشید.

از اونجا که دستگاه "چهارگاه" یه جورایی حال و هوای عید و بهار رو داره، قطعه ای رو در این دستگاه به صورت بداهه اجرا کردم که امیدوارم مورد پسند دوستان قرار بگیره.
قطعه بیشتر حول محور درآمد و مخالف می گرده و گوشه هایی مثل زابل و حصار و ... اجرا نشده اند.
راستی امیدوارم در سال جدید با توجه به اینکه سال همت و تلاش مضاعف هستش، همه دوستان فعالیت مضاعفی در این انجمن داشته باشن.:am

دانلود قطعه (You can see links before reply)

آناهيتا 79
Sunday 4 April 2010, 11:57 AM
سلام .
مثل هميشه من خونه نيستم ، ريختمش توي فلش ، اگه اشكالي نداره فردا نظرمو مي دم . ( البته نظر فني و اينجور چيزها رو ياد ندارم .):am

Mezrab
Sunday 4 April 2010, 12:46 PM
بسیار زیبا، کیفیت ضبط نسبت به کارهای قبلی بهتر شده بود. خیلی بهتر..

Razoniaz
Sunday 4 April 2010, 02:03 PM
آناهیتا خانم ممنون که دانلود کردید خوشحال می شم که نظرتون رو راجع به این قطعه بشنوم اگه زحمت بکشید و نظرتون رو بگید خیلی خوشحال می شم.
آقا محسن ممنونم که قطعه رو گوش کردید امیدوارم مورد پسند بوده باشه.

mohsen1706
Sunday 4 April 2010, 02:35 PM
سلام دوست عزیز
با تشکر از قطعه اجرا شده،جسارتا چیزهایی رو که به ذهنم اومد می خواستم مطرح کنم.
نمی دونم از لحاظ علم موسیقی و ردیف شناسی در چه حدی هستید ولی به لحاظ نوازندگی من شخصا چندان تکنیکی ، سرعت عملی و شمرده زدنی از شما ندیدم.من کوچکتر از آنم که بخواهم نظر بدم فقط چیزی که به گوشم رسید رو گفتم انتظاری که از یه نوازنده با تجربه میره رو ندیدم
بازم منو ببخشید که روک بودم.

Razoniaz
Sunday 4 April 2010, 02:51 PM
سلام دوست عزیز
با تشکر از قطعه اجرا شده،جسارتا چیزهایی رو که به ذهنم اومد می خواستم مطرح کنم.
نمی دونم از لحاظ علم موسیقی و ردیف شناسی در چه حدی هستید ولی به لحاظ نوازندگی من شخصا چندان تکنیکی ، سرعت عملی و شمرده زدنی از شما ندیدم.من کوچکتر از آنم که بخواهم نظر بدم فقط چیزی که به گوشم رسید رو گفتم انتظاری که از یه نوازنده با تجربه میره رو ندیدم
بازم منو ببخشید که روک بودم.

خواهش می کنم محسن جان
ممنون که نظرتون رو صریحا بیان کردید. در بداهه نوازی من سعی می کنم احساس را به تکنیک ترجیح بدم و اون چیزی رو که دقیقا توی ذهن دارم روی سنتور پیاده کنم. برا همینه که بداهه هام شاید خالی از تکنیک به نظر برسن.
بازهم سپاسگزار از شما

sam720
Sunday 4 April 2010, 07:58 PM
سلام دوست عزیز کارتون رو گوش کردم خیلی زیبا بود.

david_santoori
Sunday 4 April 2010, 08:27 PM
درود و سپاس بنده را هم پذیرا باشید .

خیلی خوب .خیلی . چه به لحاظ فرم و چه به لحاظ محتوی . اتحاد جملات هم خوب بودند .
ببخشید کجا این چهار مضراب خالی از تکنیک بود که من نفهمیدم ؟ پس اینهمه فرم های مضرابی متنوع که اجرا شد ، چی بودند ؟
پایه و تم چهارمضرابتون به نظر من که خیلی پره مرسی .مرسی.به قول آواز خون های قدیمی ،مایش خیلی خوبه.
بجز یک مورد اون هم در حرکت بالا رونده ء شروع درآمد(که میتونم بگیم چنین چیزی غلطه ) ،بقیه ء اجرای شما برای من قابل قبوله و به نظرم شما فظای چهار گاه را خوب حس کرید .بخصوص وقتی کرشمه مخالف اجرا کردید .

خیلی ممنونم .

kochar
Sunday 4 April 2010, 11:03 PM
بسیار زیبا بود و متناسب با این عید ما . من هم نمی تونم به لحاظ تکنیکی نظر بدم ولی احساس متضاد غم و شادی بهم دست داد. ممنونم

mohsen1706
Monday 5 April 2010, 12:30 AM
درود و سپاس بنده را هم پذیرا باشید .

خیلی خوب .خیلی . چه به لحاظ فرم و چه به لحاظ محتوی . اتحاد جملات هم خوب بودند .
ببخشید کجا این چهار مضراب خالی از تکنیک بود که من نفهمیدم ؟ پس اینهمه فرم های مضرابی متنوع که اجرا شد ، چی بودند ؟
پایه و تم چهارمضرابتون به نظر من که خیلی پره مرسی .مرسی.به قول آواز خون های قدیمی ،مایش خیلی خوبه.
بجز یک مورد اون هم در حرکت بالا رونده ء شروع درآمد(که میتونم بگیم چنین چیزی غلطه ) ،بقیه ء اجرای شما برای من قابل قبوله و به نظرم شما فظای چهار گاه را خوب حس کرید .بخصوص وقتی کرشمه مخالف اجرا کردید .

خیلی ممنونم .

با عرض ادب خدمت دوست عزیز
من نگفتم خالی از تکنیکه.گفتم که نظر شخصیم رو نوشتم.بیشتر منظورم رو کردن سرعت نوازندگی هست که در سنتور خیلی زیبا میشه رسوند. من ریزترین چیز رو گفتم.
ولیکن از لحاظ رسوندن فضای چهارگاه در مدت زمان کم،با حوصله و دقت نواختن، و ظرافت های چهارگاه بسیار هنرمندانه و استادانه بود.

بازم میگم من قصد جسارت یا زیر سوال بردن کسی رو نداشتم.
ممنون از شما

Razoniaz
Monday 5 April 2010, 07:53 AM
از همه دوستانی که نظر دادند و انتقاد کردند صمیمانه سپاسگزارم از داوود عزیز، آقا محسن و ... باور کنید انتقادات و تشویق های شما باعث می شه هر بار مصمم تر از قبل سراغ ساز برم.
راستی داوود جان در مورد اون قسمت بالا رونده شروع درآمد من دقیقا متوجه نشدم کدوم قسمت را گفتید، اگه لطف کنید دقیقا بگید کدوم قسمت قطعه منظورتون بود ممنون می شم.

آناهيتا 79
Monday 5 April 2010, 09:34 AM
سلام
واي يه چيزي بگم باور كنيد : ديشب رفتم خونه تا كامپيوتر رو روشن كردم كه آهنگ شما رو كپي كنم ، مي دوني چي شد ؟ ويندوز بالا نيومد !!! زنگ زدم به دوستم اونم از برادرش پرسيد ، گفت : ويندوزش پريده و بايد دوباره نصب بشه ! حالا من موندم و يه كامپيوتر خراب و كلي عكس و فيلم شخصي داخل اون . امروز اومدم جاي دوستم و با كامپيوتر اون گوش دادم . بگذريم :
آهنگتون واقعا قشنگه ، مخصوصا از دقيقه يك تا سه اون كه خيلي با احساس و لطيف زديد . من عاشق اينجور موسيقي هستم . ضبط صداي اون هم خيلي با كيفيته . درود به شما :41: در ضمن من مي خوام يه اجازه ازتون بگيرم : اگه اجازه بدي اين آهنگ رو توي موبايلم داشته باشم ؟.

Razoniaz
Monday 5 April 2010, 01:38 PM
سلام
واي يه چيزي بگم باور كنيد : ديشب رفتم خونه تا كامپيوتر رو روشن كردم كه آهنگ شما رو كپي كنم ، مي دوني چي شد ؟ ويندوز بالا نيومد !!! زنگ زدم به دوستم اونم از برادرش پرسيد ، گفت : ويندوزش پريده و بايد دوباره نصب بشه ! حالا من موندم و يه كامپيوتر خراب و كلي عكس و فيلم شخصي داخل اون . امروز اومدم جاي دوستم و با كامپيوتر اون گوش دادم . بگذريم :
آهنگتون واقعا قشنگه ، مخصوصا از دقيقه يك تا سه اون كه خيلي با احساس و لطيف زديد . من عاشق اينجور موسيقي هستم . ضبط صداي اون هم خيلي با كيفيته . درود به شما :41: در ضمن من مي خوام يه اجازه ازتون بگيرم : اگه اجازه بدي اين آهنگ رو توي موبايلم داشته باشم ؟.

سلام آناهیتا بابت اتفاقی که برای کامپیوترتون افتاده متاسفم امیدوارم زودتر درست بشه...
از اینکه قطعه مورد پسند شما بوده خیلی خوشحالم و از لطفی که به بنده داشتید سپاسگزارم. من هر قطعه ای که اینجا میگذارم یه هدیه ناقابل هستش به همه دوستان عزیز نت آهنگ. پس بابت این قطعه هم شما صاحب اختیارید و اصلا نیازی به اجازه من نیست. بزرگترین آرزوی من اینه که شنیدن ساز ناکوک بنده باعث بشه حتی یک نفر به موسیقی زیبای ایرانی و ساز عزیز سنتور علاقه مند بشه. این برای من افتخار بزرگیه...

david_santoori
Tuesday 6 April 2010, 05:29 PM
درود مجدد

عذر خواهی میکنم از اینکه با تاخیر جواب میدم . راستش من نباید خیلی ایراد بگیرم و دلم نمی خواد ذهن شما خیلی مشغول این موضوع بشه ولی از اون جایی که کرشمه ی مخالف اجرا کردید حیفم اومد که نگم .درضمن من اجرای شما را 2روز پیش گوش کردم و تا اونجایی که یادمه خدمتتون عرض میکنم :
ببینید یک نکته ی ظریف و باریک هستش که شما میبایست خیلی مراقبش باشید و اون اینه که (ارجاع میدم به درآمد چهارگاه دوره ی متوسطه ی استاد صبا یا هر ردیف مکتوب دیگه ) وقتی میزنید لا -لا -سل -لا -دو ، این میشه جمله اول که روی دو ایست داریم و ریز میزنیم . جمله ی دوم میشه دو-سی-دو-ر-دو-سی-لا(یک سکوت عمیق اینجا داریم) جمله ی بعد (به طور خیلی ساده) میشه سل - لا -سی -دو-لا-سی باز روی سی ایست و ریز ،جمله ی بعد میشه لا -سی -دو -ر-سی-دو باز روی دو مکث داریم ،بعد از این ، نت بعدی شما بدون هیچ شکی باید به "می"ختم بشه (حالا روی هر نتی هم که میخواهید بازی کنید ،بازگشتتون باید روی"می"باشه) وگرنه فظای درآمد چهارگاه را درست معرفی نکردید درضمن روی" می"حرکت ایستا به اون مفهوم خودش نداریم و باید سریع ازش عبور کنیم .
تا اون جایی که من یادم میاد شما اصلا روی فا مکث کردید و از همه اشتباه تر سل -فا یی که پشتش زدید که فظای درامد ازین جا به بعد بهم ریخت یعنی جای این جمله اصلا اینجا نیست . برای همین عرض کردم چنین چیزی به هیچ عنوان در شروع درآمد نمیتونه درست باشه .
حالا خودتون میتونید بگید این جمله جاش کجاست؟

به هر حال همونطور که گفتم من نباید ایراد بگیرم اینها به مرور زمان درست میشند، با شنیدن خیلی ازین موارد حل میشه (دستان مرحوم مشکاتیان را تحلیلی گوش کنید).
باز هم معذرت میخوام و اگه چیزی متوجه نشدید قطعا ایراد از منه .

Razoniaz
Wednesday 7 April 2010, 07:45 AM
بدون شک نام چهارگاه با نام "دخترک ژولیده" اثر جاودانی زنده یاد "استاد علینقی وزیری" عجین شده است. به طوریکه وقتی صحبت از چهارگاه به میان میآید ذهن نوازنده یا شنونده ناخودآگاه به سمت و سوی "دخترک ژولیده" کشیده می شود.
یکی از بهترین اجراهای گروهی این قطعه در آلبوم وزین "دستان" اثر زنده یاد استاد مشکاتیان وجود داد که بدون شک بسیاری از شما دوستان عزیز بارها آن را گوش داده اید.
در مورد زنده یاد علینقی وزیری و خدمات ارزنده ای که به موسیقی ایرانی انجام داده می توانید کتاب "سرگذشت موسیقی ایرانی" اثر زنده یاد روح الله خالقی را مطالعه فرمایید.
البته در مورد وجه تسمیه این قطعه من هرچه گشتم چیزی پیدا نکردم از دوستان عزیز تقاضا دارم اگر وجه تسمیه آن را می دانند اینجا عنوان نمایند.

به هر حال... بنده حقیر نیز این قطعه را اجرا نمودم که امیدوارم توانسته باشم هرچند اندک، زیبایی و لطافت این قطعه را به شما عزیزان انتقال دهم و دٍین سنگینی را که استادانی همچون علینقی وزیری بر من دارند ادا کرده باشم.
امیدمندم که مقبول طبع صاحب نظران واقع گردد.

دانلود قطعه دخترک ژولیده (You can see links before reply)

siamaksadrara
Wednesday 7 April 2010, 07:50 AM
بسیار زیبا و دلنشین بود
نوازندگیتون جدا قابل تمجید و ستایش هست

Black_Violin
Wednesday 7 April 2010, 10:21 AM
تبریک میگم خیلی زیبا بود.موفق باشید

david_santoori
Wednesday 7 April 2010, 03:58 PM
هنوز جای کار خیلی داره . در ضمن این سرعت برای دست شما مناسب نیست. با سرعت کمتر اگر اجرا میکردید خیلی بهتر از این می بود.
به هر حال فرم کارهای وزیریه دیگه ،نمیشه کاریش کرد .وقتی دخترک ژولیده را گوش میکنی انگار همین دیروز ساخته شده ، خیلی به روزه و هر چه گوش میدی کهنه نمیشه. در ضمن اگه از برگردان های آقای جواهری استفاده میکنید باید بگم زیاد اطمینانی بهش نیست .

از فعالیت روز افزون شما خیلی خوشحالم ، حداقلش اینه که بهانه ای برای گپ زدن در مورد سنتور نوازی و مرور آثار گذشتگان پیدا میشه.

Razoniaz
Wednesday 7 April 2010, 08:04 PM
از همه دوستانی که وقت گذاشتن و این قطعه رو گوش دادند صمیمانه سپاسگزارم از سیامک عزیز، Blackviolin عزیز و داود عزیز. بدون شک تشویق ها و انتقادهای شما عزیزان در راه پر پیچ و خم موسیقی راهنمایی است بس ارزشمند.

آناهيتا 79
Thursday 8 April 2010, 07:09 AM
مرسي . خيلي خيلي قشنگ بود . ( ببخشيد دير جواب مي دم ) من پر رويي مي كنم و آهنگهاتون رو مي ريزم توي گوشي ام . تو رو خدا راضي باشيد . در ضمن ببخشيد اين رو مي گم چون من مثل استادهاي خوبمون ياد ندارم اما احساس مي كنم هر چي آهنگ رو به آخر مي ره سرعت نوازندگيتون كم مي شه ! يا شايدم من اينجوري فكر مي كنم . بازم ممنون.:am

Razoniaz
Thursday 8 April 2010, 02:19 PM
مرسي . خيلي خيلي قشنگ بود . ( ببخشيد دير جواب مي دم ) من پر رويي مي كنم و آهنگهاتون رو مي ريزم توي گوشي ام . تو رو خدا راضي باشيد . در ضمن ببخشيد اين رو مي گم چون من مثل استادهاي خوبمون ياد ندارم اما احساس مي كنم هر چي آهنگ رو به آخر مي ره سرعت نوازندگيتون كم مي شه ! يا شايدم من اينجوري فكر مي كنم . بازم ممنون.:am
ممنون آناهیتا بابت اظهار لطفتون. در مورد قطعات که عرض کردم هدیه ای ناقابله به همه دوستان عزیز. در مورد سرعت این قطعه هم عرض کنم که من سعی خودم را کردم که قطعه با سرعت ثابت اجرا بشه ولی ممکنه به خاطر طولانی بودن قطعه و این نکته که تنبک همراه قطعه نبوده ریتم قطعه کمی بالا و پایین شده باشه. ممنون از اینکه وقت گذاشتید و قطعه رو گوش کردید.

Razoniaz
Wednesday 28 April 2010, 10:35 PM
چهارمضراب اصفهان - اثر زنده یاد استاد فرامرز پایور

با سلام خدمت دوستان عزیز
چهارمضراب اصفهان اثر زنده یاد استاد فرامرز پایور را اجرا کردم که امیدوارم مورد پسند دوستان عزیز قرار بگیره. ریتم این چهارمضراب 8/6 هست و نتش در کتاب ارزشمند "قطعات موسیقی مجلسی" موجود هست.
ممنون می شم اگه نظرات و انتقادات خودتون را در مورد اجرای این قطعه بنویسید.

Mezrab
Thursday 29 April 2010, 08:50 PM
بسیار زیبا بود محسن آقا...خیلی وقت بود کار جدیدی رو نداده بودید..راستی این اهنگ من رو یاد سال نو یا چیزی مثل جشن میندازه!

Arash-hadian
Thursday 29 April 2010, 09:15 PM
از رازونیاز عزیز ممنونم بخاطر اجرای زیبا و بدون نقصش.
خیلییییییییییی زیبا بود . ممنونم ازت.
چیزی که به ذهنم اومد در طول گوش دادن قطعه این بود که احساس کردم وسطای قطعه مترونوم یه کم سریعتر شده بود.البته این "یه کم" بسیار ناچیز بود به نظرم . شاید هم اشتباه کرده باشم ولی به هر حال ممنونم از اجراتون...

asghar3267
Thursday 29 April 2010, 10:43 PM
با سلام
آهنگ خیلی قشنگیه
خوب هم اجراش کردی ازت ممنونم که این آهنگ رو تو سایت گذاشتی
اگر امکان داره نت این آهنگ رو تو سایت بذار

Razoniaz
Thursday 29 April 2010, 10:54 PM
از همه دوستان عزیز که به من لطف داشتن سپاسگزارم
محسن عزیز امیدوارم همیشه زندگیت بهاری باشه و آهنگ زندگیت همیشه شاد شاد باشه. این چهارمضراب واقعا شاد هستش برای خود من هم تداعی کننده جشن و شادیه.
آرش عزیز ممنون به خاطر این که قطعه رو به دقت گوش دادید. می دونی برای افرادی مثل بنده که حرفه ای نیستند اگه ضرب یا مترونم همراه ساز نباشه یه کوچولو ریتم از دستمون فرار می کنه. :)
اصغر عزیز در مورد نت هم چشم در اولین فرصت توی همین تاپیک میگذارمش

damavand
Friday 30 April 2010, 01:43 PM
سلام دوست گرامی
با تشکر از اجرای شما،مشکلاتی که در این اجرا وجود داشت عرض میکنم:
بعضی جاها مضرابها درست به سیمها نمیخورد،سرعت اجرا تند و کند میشد و در بعضی جاها تکیه ها درست اجرا نمیشدن و چسبیده به هم بودن.
موفق باشید

Mezrab
Friday 30 April 2010, 03:11 PM
سلام دوست گرامی
با تشکر از اجرای شما،مشکلاتی که در این اجرا وجود داشت عرض میکنم:
بعضی جاها مضرابها درست به سیمها نمیخورد،سرعت اجرا تند و کند میشد و در بعضی جاها تکیه ها درست اجرا نمیشدن و چسبیده به هم بودن.
موفق باشید
ثانیه مشخص کنید چون اینکه مضراب درست به سیم نمیخورد برای من جای تفکر داره..!مضراب ها درست بود..!

damavand
Friday 30 April 2010, 05:30 PM
یعنی اینکه به عنوان مثال مضراب هم به سیم سل و هم به سیم لا میخورد،مضراب نباید به 2 سیم برخورد کنه و صدای خارج از نت اصلی بده.

Mezrab
Friday 30 April 2010, 07:16 PM
یعنی اینکه به عنوان مثال مضراب هم به سیم سل و هم به سیم لا میخورد،مضراب نباید به 2 سیم برخورد کنه و صدای خارج از نت اصلی بده.
ثانیه چند؟ من که به همچین چیزی برخورد نکردم!

damavand
Friday 30 April 2010, 08:55 PM
00:39
00:47
1:00
1:09

Razoniaz
Friday 30 April 2010, 09:33 PM
00:39
00:47
1:00
1:09

ممنون دوست عزیز از اینکه قطعه رو اینقدر دقیق گوش دادید. حق با شماست حتما اصلاحش می کنم.

Razoniaz
Saturday 1 May 2010, 10:19 PM
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
مواردی را که دوست عزیزم damavand فرمودند تا حد امکان سعی کردم اصلاحش کنم و چهارمضراب رو دوباره اجرا کردم. البته بابت کوک سیمهای زرد عذرخواهی می کنم چون بعضی از سیمهاش جدید هستن موقتا بین کار کوک خالی می کنه که امیدوارم به بزرگواری خودتون این موضوع رو ببخشید. ممنون می شم اگه نکات ضعفی که در اجرا به نظرتون می رسه یادآوری کنید.

Razoniaz
Saturday 1 May 2010, 10:38 PM
جامه دران

با سلام خدمت همه دوستان عزیز نت آهنگ
"چهارمضراب جامه دران" اثر زنده یاد استاد پرویز مشکاتیان را اجرا کردم که امیدوارم مورد پسند دوستان عزیز قرار بگیره. ریتم این چهارمضراب 8/3 و در آواز اصفهان هستش.
ممنون می شم ایرادات موجود در اجرا را یادآوری کنید تا در اجرای بهتر قطعه از نظرات شما استفاده کنم.

violon13
Saturday 1 May 2010, 11:10 PM
خوبه

damavand
Saturday 1 May 2010, 11:53 PM
ممنون از جناب راز و نیاز،این اجرا خیلی تمیز بود، قابل مقایسه با اجرای قبلی نبود و ایرادی نداشت،حتما شما هم همین عقیده رو دارید که اجرای دوم با اجرای اول از نظر کیفیت اجرا تفاوت زیادی داره.

Avazekhan
Sunday 2 May 2010, 12:02 AM
سلام دوست من
پنجه ی شیرینی دارید و سبک استاد مشکاتیانو هم "در حد خودتون" خوب اجرا میکنید
البته این کار رو باید بیشتر روش کار کنین
استادتونو میشه معرفی کنین؟
تهران هستین؟

Razoniaz
Sunday 2 May 2010, 06:52 AM
سلام دوست من
پنجه ی شیرینی دارید و سبک استاد مشکاتیانو هم "در حد خودتون" خوب اجرا میکنید
البته این کار رو باید بیشتر روش کار کنین
استادتونو میشه معرفی کنین؟
تهران هستین؟

ممنون دوست عزیز بابت اینکه وقت گذاشتید و قطعه رو گوش دادید. بدون شک اجرای این قطعه ایرادات زیادی داره و بخاطر همین گذاشتم که دوستان عزیز زحمت بکشند و ایرادات را مشخص کنند تا درحد امکان بتونم برطرفشون کنم. البته می دونم زحمتتون می شه ولی اگه لطف کنید و دقیقا ایرادات قطعه رو قید کنید خیلی سپاسگزار می شم.
در مورد سوالتون هم عرض کنم که من اصفهان هستم و استادم هم آقای پژمان اختیاری هستند.

Razoniaz
Sunday 2 May 2010, 07:05 AM
ممنون از جناب راز و نیاز،این اجرا خیلی تمیز بود، قابل مقایسه با اجرای قبلی نبود و ایرادی نداشت،حتما شما هم همین عقیده رو دارید که اجرای دوم با اجرای اول از نظر کیفیت اجرا تفاوت زیادی داره.

سلام دوست عزیز صحبت شما دقیقا درسته این اجرا خیلی بهتر از اجرای قبلی بود. ولی بدون شک اگه انتقادات شما دوست عزیز و بقیه عزیزان نبود بدون شک این اجرا در همان حد قبلی باقی می موند. به خاطر اینکه کمکم کردید تا بتونم اجرای بهتری ارائه بدم سپاسگزارم.

Arash-hadian
Sunday 2 May 2010, 10:56 AM
تشکر از دوست خوبم رازونیاز عزیز.
بسیار زیبا اجرا کرده بودین.با چند بار گوش دادن تنها نکته ای که به نظرم رسید تریوله های آخر بود که به نظرم دوتا سفیدی که در هر تریوله زده بودین یه مقدار کم صدا بود و در برابر صدای سیم زرد مشخص نبود.
ولی در کل ممنونم از اجرای خوبتون...

david_santoori
Friday 7 May 2010, 02:05 PM
سلام . می بخشید اگه خیلی با تاخیر دارم جواب می دم بخاطر اینکه من یه چند روزی اصفهان نبودم و امکان دانلود قطعات و گوش دادن به اون ها رو نداشتم . به هر حال عذر می خوام . ولی ساز زدنتون خیلی بهتر شده !!!صدای سازتون دلنشین تر از قبل شده . البته چیز دیگری هم از شما انتظار نمی رفت .
من یک ظرافتی را در ساز زدنتون حس می کنم که قبلا خیلی کم رنگ بود ولی حالا خیلی پخته تره .
به هر حال مرسی . ممنون.

david_santoori
Friday 7 May 2010, 02:10 PM
یه سوال ؟ حفظ ریتم در این قطعه سخت تره یا اون بیات اصفهان پایور که اجرا کردید؟ دلیلش رو هم لطفا بگید؟ممنونم !!!

merh1367
Friday 7 May 2010, 08:28 PM
درود . این قطعه رو من تا حالا نشنیده بودم و در حدی هم نیستم که بخام نقد کنم ، ولی به نظرم خیلی خوب و بی نقص بود . سرفراز باشی

merh1367
Friday 7 May 2010, 08:58 PM
آفرین بر شما جناب رازونیاز ، هم به خاطر ادب و فروتنی هم به خاطر اجرای زیبا . در مورد این اجرا اساتید باید نظر بدهند ، و نه افرادی مثل من ، چون یک استاده که میتونه حواسش به تک تک ریزه کاری ها باشه . خیلی خوب بود . سرفراز باشی

redhorizon
Sunday 9 May 2010, 01:16 PM
سلام دوست عزيز لذت بردم از صداي سازت،قطعه ات هم قشنگ بود،به اميد پيشرفت بيشتر و موفقيتت

redhorizon
Sunday 9 May 2010, 01:19 PM
مرسي عزيز دستت بي بلا،خوب بود،موفق باشي

redhorizon
Sunday 9 May 2010, 01:32 PM
مرسي خوب بود بيشتر تمرين و تمركز كن،موفق باشي

Razoniaz
Wednesday 12 May 2010, 07:17 AM
پرچین - دونوازی سنتور و تنبک

سلام دوستان
در زمینه خلق آثار دونوازی، زنده یاد استاد فرامرز پایور را می توان از بهترین ها دانست. قطعات رهگذر (دونوازی فلوت و سنتور)، فانوس (دونوازی دو سنتور)، گفتگو (دونوازی ویلن و سنتور)، فالگوش (دونوازی تار و سنتور) و پرچین (دنوازی تنبک و سنتور) و ... قطعاتی هستند که در زمان خود نوآوری های شگرفی بودند و با وجود گذشت نزدیک به نیم قرن از خلق آنها، هنوز برای شنونده تازگی و زیبایی خیره کننده ای دارند.
بنده و دوست عزیزم آقای جواد علیرضایی قطعه پرچین را اجرا کرده ایم که امیدوارم مورد پسند قرار بگیرد و توانسته باشیم حق مطلب را ادا کنیم.
قطعه پرچین در آواز دشتی و دارای ریتمهای ترکیبی 4/4 و 16/6 و 4/2 می باشد. نت این قطعه در کتاب فالگوش زنده یاد پایور موجود هست.
ما آنچه را که در توان داشتیم اجرا کردیم و حال قطعه تقدیم به شما تا در کوره نقد و بررسی شما پخته تر گردد و شود آنچه که باید شود.

ahoorezaee
Wednesday 12 May 2010, 07:39 AM
مرسي راز و نياز خيلي زيبا بود .

Arash-hadian
Wednesday 12 May 2010, 09:06 AM
ممنونم ازت محسن عزیز بسیار زیبا بود.دست شما درد نکنه. از نوازنده تنبک هم ممنونم.
بازم ممنون...

ساینا
Wednesday 12 May 2010, 09:16 AM
:53:واقعا عالی بود مرسی.

david_santoori
Wednesday 12 May 2010, 11:09 AM
درود بر شما و دوست تنبک نوازتون
خیلی خوب بود خیلی آفرین بر شما.
جناب راز و نیاز، مشخصه که خیلی تمرین داشتید و آقای علیرضایی هم عالی اجرا کردند از قول من از ایشون هم تشکر کنید. مرسی .

Mezrab
Wednesday 12 May 2010, 03:01 PM
بسیار زیبا، البته به نظر میومد ریتم تنبک در ابتدای کار با قطعه اصلی اجرا شده تفاوت هایی داشت درسته؟

Razoniaz
Wednesday 12 May 2010, 05:18 PM
ممنونم دوستای عزیز که قطعه رو گوش دادید. انتقادها و تشویقهای شما برای ادامه کار به من دلگرمی و نیروی بیشتری می ده. ممنون می شم اگه دوستهای تنبک نواز هم نظرشون رو در مورد اجرای تنبک بگن. بدون شک نظرات شما باعث اصلاح کار می شه.

nazi-santoori
Wednesday 12 May 2010, 09:42 PM
خیلی عالی بود خداییش من که حال کردم . امیدوارم همیشه همینطور درخشان و خوش سلیقه باشین.

Razoniaz
Wednesday 12 May 2010, 11:20 PM
بسیار زیبا، البته به نظر میومد ریتم تنبک در ابتدای کار با قطعه اصلی اجرا شده تفاوت هایی داشت درسته؟

محسن جان دقیقا کدوم قسمت را می گید؟ اگه منظورتون دو میزان اول قطعه هست حق با شماست این دو میزان تقریبا با تمپوی بیشتری نسبت به قطعه اصلی اجرا شده.

merh1367
Thursday 13 May 2010, 08:21 PM
خیلی زیبا و استادانه بود جناب رازونیاز . سرفراز باشی

kochar
Friday 14 May 2010, 11:48 PM
بسیار بسیار زیبا بود.
مرسی از شما و خوشا به حال ما به خاطر داشتن استادی چون پایور.

Mezrab
Friday 14 May 2010, 11:58 PM
محسن جان دقیقا کدوم قسمت را می گید؟ اگه منظورتون دو میزان اول قطعه هست حق با شماست این دو میزان تقریبا با تمپوی بیشتری نسبت به قطعه اصلی اجرا شده.
دو میزان اول ریتم تمبکش متفاوت بود، کلا بعضی جاها ریتم با ریتم اجرا شده تو قطعه اصلی متفاوت بود.

hanibaboo
Saturday 15 May 2010, 09:36 AM
بسیار زیبا

hajaliakbar
Monday 17 May 2010, 05:45 PM
آفرین ، بسیار ریبا نواخته بودید . من هر دو اجرای شما را گوش دادم و بنظر بنده اشکالات جزئی در فایل اول بود که جناب دماوند اعلام کرده بودند ولی در فایل دوم برطرف شده بود فقط همانطور که خودتان اظهار کردید یکی دو تا نت فکر کنم زرد از تنظیم خارج شده بود . ولی کلا بسیار زیبا نواخته بودید . شاد باشید .

hajaliakbar
Monday 17 May 2010, 06:39 PM
آقای دانشمند عالی بود و با احساس نواختید ،لذت بردم . یک مورد را بگویم در زمان 18 تا 21 ثانیه فایل بنظر بنده با آهنگ اصلی فرق میکند یا شاید من اشتباه میکنم .شما بسیار واضح مینوازید و نتها بخوبی از هم متمایز هستند .
خسته نباشید و به تمرین و پیشرفت ادامه دهید .

Razoniaz
Thursday 20 May 2010, 02:54 PM
آقای دانشمند عالی بود و با احساس نواختید ،لذت بردم . یک مورد را بگویم در زمان 18 تا 21 ثانیه فایل بنظر بنده با آهنگ اصلی فرق میکند یا شاید من اشتباه میکنم .شما بسیار واضح مینوازید و نتها بخوبی از هم متمایز هستند .
خسته نباشید و به تمرین و پیشرفت ادامه دهید .

سلام دوست عزیز
اول از همه ورودتون رو از طرف خودم و بقیه دوستان به نت آهنگ خوش آمد می گم. امیدوارم بتونیم از تجربیات گرانبهای شما در ساز زیبای سنتور کمال استفاده را ببریم.
در مورد زمان 18 تا 21 هم دقیقا حق با شماست فکر کنم ایراد از ضبط بوده. از شما سپاسگزارم که قطعه را گوش کردید و نظرتون رو ارائه کردید.
راستی بابت چهارمضراب ماهور که قرار دادید سپاسگزارم. منتظر کارهای زیبای بعدی شما در سایت هستیم.

iranzamin
Thursday 20 May 2010, 04:34 PM
درود عالی بود من افشاری خیلی دوست دارم

merh1367
Thursday 20 May 2010, 10:44 PM
درود . با تشکر از کار زیبای شما . میشه بگید فرق افشاری سل با شور سل (که در کتاب های مبتدی سنتور هست ) چی هست ؟

Razoniaz
Thursday 20 May 2010, 11:12 PM
درود . با تشکر از کار زیبای شما . میشه بگید فرق افشاری سل با شور سل (که در کتاب های مبتدی سنتور هست ) چی هست ؟

سلام دوست عزیز
ممنون بابت اینکه این اجرا را گوش دادید. و اما در مورد سوالتون به طور کلی عرض کنم در موسیقی ایرانی معمولا دو کوک اصلی وجود داره که عبارتند از راست کوک (که معمولا خواننده های مرد در این کوک می خوانند) و چپ کوک (که برای خواننده های زن مناسب است).
آنچه که در کتاب سنتور دوره ابتدایی زنده یاد استاد پایور و یا ردیف زنده یاد استاد صبا هستش در راست کوک هستش.
در سنتور برای راست کوک اغلب از شور "سل" استفاده می شود که در این حالت افشاری که درجه چهارم شور هستش در حقیقت افشاری "دو" می شود (سل-لا-سی-دو).
ولی در چپ کوک اغلب شور "ر" نواخته می شود که در این حالت افشاری که درجه چهارم شور هستش افشاری "سل" می شود (ر-می-فا-سل).
در بیست قطعه زنده یاد استاد مشکاتیان قطعات گلنوش و دل انگیزان در افشاری "سل" یا همان افشاری چپ کوک تنظیم شده اند.
من برای اینکه تونسته باشم به طور کامل جوابتون را بدم کوک سنتور در شور "ر" (چپ کوک) را ذکر می کنم کوک شور "سل" را که حتما خودتون می دونید:
شور "ر":
زرد: دو بکار (یا می کرن در کارهای استاد پایور) - فا بکار - سل بکار - لا بکار - سی کرن- دو بکار - ر بکار - می بمل - فا بکار
سفید: می کرن - فا بکار - سل بکار - لا بکار - سی بمل - دو بکار - ر بکار - می بمل - فا بکار
پشت خرک: می کرن - فا بکار - سل بکار - لا کرن- سی بمل - دو بکار - ر بکار - می بمل - فا بکار

AliB
Friday 21 May 2010, 12:47 AM
دوستان سلام و درود
رازونیاز عزیز من هم کار ات رو کوش دادم ،البته من سنتور نواز نیستم و از زاویه ی تکنیک سنتور نوازی ، نظری نمی دم فقط مطالب موسیقایی که مشترک هست رو اشاره ای می کنم:
اولین مورد این هست که سرعت اجرای شما در کل به نظرم پایینتر از سرعت اجرای اصلی توسط استاد فقید مشکاتیان هست و همین مساله از حس و حال و هوای قطعه کم میکنه . مورد دوم که به نظرم میرسه در گوش دادن کار این هست که از نظر ریتم یک مقدار مشکل داره یعنی به طور واضح چندین جا از ریتم می افته قطعه مثلا دقیقه ی 4:05 و بعدش در 4:12 برای شروع پایه که کاملا مشهوده و در تکرار جمله هم همینطوره و چندین جای دیگر هم بود که من یادداشت نکردم . و در همین مبحث وزن و ریتم، با توجه به اینکه شما با تمپوی پایین تر اجرا کردید قطعه رو و تحریر هایی که به اصطلاح گنجونده شده در کار رو هم شمرده زدید ، یک مقدار به عقیده ی من وسواس زیادی که بخرج دادید در این مساله باعث شده که این تحریر ها در میزان بندی اجرای شما خوب جفت و جور نشه و از ریتم بزنه بیرون و از همین دست اجرای ریز هاست که گاها طولانی تر از اندازه ی ریتم مورد نظر اجرا شده بعضی جاها. مورد بعدی که به نظرم میرسه این هست که در برخی جاها تحریر ها و جملات تفاوت های اساسی با اجرای استاد مشکاتیان داره که گوش گرسنه میمونه در شنیدن اجرای شما . و مورد بعدی هم موردیست که خیلی مهمه رعایتش و اون هم دینامیک هاست. این قطعه رو خیلی تخت اجرا کردید و اون بالا پایین ها رو بهش توجه لازم نداشتید (البته می دونم کلا اجرای دینامیک ها کار سختیه و تو سنتور هم سختی خودش رو داره) ولی بطور مثال در 5:48 اون جمله به تمام معنا از پیانو شروع میشه و یک کرشندوی عظیم داره و به فورته فورته ختم میشه ! و مثلا کل قسمت عراق هم از این کنتراست ها داره و در کل قطعه هم همینطور و اکثر نت های کشیده که با ریز اجرا میشه از ضعیف به قوی هستو همینطور سرضرب های پایه ها روی بم با تاکید هست و بقیه پایه نرم اجرا میشه .
اینها مواردی بود که در انتقاد از کار شما به نظزم می رسید و دلیل اینکه با جزییات بیشتر نظر دادم این هست که 5 6 سال پیش با دوستان روی این قطعه کار می کردیم برای گروه و از اون زمان تو ذهنم مونده فرم و حالتش .
اما در کل باید تقدیر کنم از شما برای اجرای این قطعه ی زیبای استاد فقید مشکاتیان که به نظر من همه ی آثارش شاهکاره ، چه تکنوازی های ایشون و چه قطعاتی که ساخته اند. برای شما هم آرزوی پیشرفت و روزافزون دارم.
ارادتمندت
علی

Razoniaz
Friday 21 May 2010, 03:44 PM
دوست عزیزم جناب علی آقای گل
بسیار سپاسگزارم. نکاتی را ذکر کردید که تاثیر زیادی در بهبود اجرای قطعه خواهد داشت. بنده همه نکاتی را که فرمودید به ذهن می سپارم و در اجرای این قطعه زیبا به کار می گیرم.
بابت اینکه اینقدر با دقت قطعه را گوش دادید و نقدهای بسیار زیبایی را ارائه کردید صمیمانه سپاسگزارم.

AliB
Friday 21 May 2010, 09:52 PM
راز و نیاز عزیز سلام دوباره
آمدم که بهت تبریک بگم برای روحیه ی خوبت و بگم که معلومه که راهت برای پیشرفت بازه بازه . اگر چه انتقادات من مستدل بود ، اما خیلی مستقیم ابرازش کردم که به نوعی امتحانی هم برای روحیه و نگرش شما به موسیقی و سازی که میزنی هم هست و در پاسخ شما متجلی شد . نشون داد روحیه ی علمی و نقد پذیر داری و این بهترین و بزرگترین دستمایه و سرمایه ی شما خواهد بود در این راه پر یچ و خم و دشوار ...
اگر چه انتقادات من همه جنبه ی نرم افزاری داشت و مسلما از ارزش کار شما چیزی کم نمیکنه و منتظر شنیدن اجراهای دیگر شما هم هستم .
همیشه پاینده و برقرار باشی دوست خوبم.
ارادتمندت
علی

Razoniaz
Saturday 22 May 2010, 08:35 AM
به یاد استاد مشکاتیان

سلام دوستان
به نیشابور که رسیدم بیش از همه، شوق زیارت آرامگاه زنده یاد پرویز مشکاتیان در دلم شور انداخته بود. گفته بودند آرامگاهش در کنار عطار است و من به محض ورود به محوطه آرامگاه عطار از باغبانی که چمن ها را کوتاه می کرد سراغ مشکاتیان را گرفتم. او با دست به بیرون از محوطه و جایی که هفت هشتا درشکه و اسب و شتر و ... آماده سوار کردن مسافران بودند اشاره ای کرد و گفت چند متری آن درشکه ها سنگ قبر سیاهی است، همانجاست.
توی چشمانش زل زده بودم و دهانم از تعجب باز مانده بود می خواستم بگویم پرویز مشکاتیان را می گویم، خالق دستان و بیداد و نوا و آستان جانان. خالق قاصدک را می گویم مگر او را نمی شناسی؟ که یکدفعه به خودم آمدم که مگر بزرگان ما پرویز را شناختند که این باغبان ساده بشناسد.
سرم را پایین انداختم و به بیرون از محوطه رفتم. از لابلای درشکه چی های سمج که چرخ درشکه شان صدای مرگ و زوال می داد به زور گذشتم و خودم را رساندم به آرامگاه مشکاتیان.
برخلاف زندگیش که مرکب نوازیی بود از درد و رنج و سختی، سنگ قبرش بسیار ساده بود و تنها عبارات زیر به چشم می آمدند:
سرو آزاد - پرویز مشکاتیان - اردیبهشت 1334 شهریور 1388 - Parviz Meshkatian - May1955 Sep 2009
تمنای استاد را گذاشتم و گریستم و گریستم. و بعد خزان را زیرلب زمزمه کردم. قطعه ای عظیم و اعجاب انگیز که استاد آن را از افتادن یک برگ درخت در فصل پاییز الهام گرفته. واقعا چقدر تفاوت هست در نگاهها.
در آن حال با قلبی شکسته تمنای خزان کردم. تمنای خزان هرچه هنرمند کشی و سفله پروری است. تمنای خزان هرچه نامردمی است. تمنای خزان...

قطعه ای که اجرا نمودم عبارت است از درآمد بسیار زیبای تمنا و همچنین قطعه وزین خزان که امیدوارم درآمدی باشد بر خزان نابخردی ها و نامردمی ها.
لازم به ذکر است قطعه خزان را به همراه تنبک دوست عزیزم آقای جواد علیرضایی اجرا نموده ام. بدون شک این کار نیز مانند سایر کارهای بنده پر است از خطاها و کاستی ها که امیدوارم با یاری شما دوستان عزیز و نقدهایی که بر این قطعه دارید، مرا در اجرای هر چه بهتر یاری دهید.

دانلود قطعه (You can see links before reply)

Mezrab
Saturday 22 May 2010, 10:54 AM
بسیار زیبا بود و واقعا اجرایی متفاوت از شما بود راز و نیاز عزیز..

SOLAIEN
Saturday 22 May 2010, 12:35 PM
عالی بود حال کردم .... میگم از رو گل آیین زدی ؟
اون آخر قطعه که میخواهی وسط ریز زدن اکتاو عوض کنی فکر کنم اشتباه میزنی !!!

Razoniaz
Saturday 22 May 2010, 12:54 PM
عالی بود حال کردم .... میگم از رو گل آیین زدی ؟
اون آخر قطعه که میخواهی وسط ریز زدن اکتاو عوض کنی فکر کنم اشتباه میزنی !!!

ممنونم فرزان عزیز که قطعه رو گوش دادید. در مورد نت قطعه عرض کنم که از روی نتی که آقای پژمان اختیاری تنظیم کردند اجرا کردم.
راستی اگه زحمت بکشید و زمان قسمتی را که ذکر کردید بنویسید سپاسگزار می شم چون من دقیقا متوجه نشدم کدوم قسمت رو می فرمایید.

SOLAIEN
Saturday 22 May 2010, 08:24 PM
7:03 تا 7:15 البته شاید رو نت درست باشه اما من با قطعه ی اصلی که مقایسه کردم همه جاش را عینه خودش زدی اما فقط همین یه قسمتش بود ....
میگم آقای اختیاری کجای اصفهان تدریس میکنند ؟ شما میدونید ؟

david_santoori
Saturday 22 May 2010, 10:33 PM
در این زمانه که هنر گشته است بازیچه / هر آن که بی هنر افتد بود هنر پرورتر
در این زمانه که بجز نام از آن نشانی نیست / بجای عود بلند است دود از این مجمر

هر وقت صحبت از مشکاتیان به میون میاد ، سکوت منو تا لحظاتی در آغوش خودش می شکه و یه دفعه نفسم سنگین تر و عمیق تر و گرم تر از قبل به بیرون فوران می کنه !!!جالبه بدونید من این احساس رو در مورد هیچ یک از هنر مندان دیگه ندارم .
به هر حال شما هم جناب راز و نیاز چه بخواهید و چه نخواهید گره خورده ی این دیار کهنه سفله پرور غم آهنگ وطنید . چاره ای جز تحمل نیست !!!

اجراتونو خیلی دوست داشتم . می دونی ، ضرب آهنگ این قطعه خیلی خوشگله ، ملوسه و خوب هم اجرا شده بود . از نظر من مرحوم مشکاتیان در موسیقی خوشگل پسند و مشکل پسند بود .
راستی دوستتون چند ساله با تنبک دمسازند؟ مشخصه که ریتم رو خیلی خوب می شناسند .
از قول من ازیشون هم تشکر کنید.

Razoniaz
Sunday 23 May 2010, 06:49 AM
در این زمانه که هنر گشته است بازیچه / هر آن که بی هنر افتد بود هنر پرورتر
در این زمانه که بجز نام از آن نشانی نیست / بجای عود بلند است دود از این مجمر

هر وقت صحبت از مشکاتیان به میون میاد ، سکوت منو تا لحظاتی در آغوش خودش می شکه و یه دفعه نفسم سنگین تر و عمیق تر و گرم تر از قبل به بیرون فوران می کنه !!!جالبه بدونید من این احساس رو در مورد هیچ یک از هنر مندان دیگه ندارم .
به هر حال شما هم جناب راز و نیاز چه بخواهید و چه نخواهید گره خورده ی این دیار کهنه سفله پرور غم آهنگ وطنید . چاره ای جز تحمل نیست !!!

اجراتونو خیلی دوست داشتم . می دونی ، ضرب آهنگ این قطعه خیلی خوشگله ، ملوسه و خوب هم اجرا شده بود . از نظر من مرحوم مشکاتیان در موسیقی خوشگل پسند و مشکل پسند بود .
راستی دوستتون چند ساله با تنبک دمسازند؟ مشخصه که ریتم رو خیلی خوب می شناسند .
از قول من ازیشون هم تشکر کنید.

ممنونم داوود عزیز اول به خاطر شعر زیبایی که نوشتید و بعد هم به خاطر این که قطعه رو گوش دادید. در مورد آقا جواد عرض کنم که ایشون حدود 4سالی می شه که تنبک کار می کنه از جوونهای با استعداد و البته پر کار هم هستش.

Razoniaz
Sunday 23 May 2010, 06:59 AM
7:03 تا 7:15 البته شاید رو نت درست باشه اما من با قطعه ی اصلی که مقایسه کردم همه جاش را عینه خودش زدی اما فقط همین یه قسمتش بود ....
میگم آقای اختیاری کجای اصفهان تدریس میکنند ؟ شما میدونید ؟

سلام فرزان عزیز
من حتما دوباره نت و همینطور اجرای اصلی رو چک می کنم و موردش رو برطرف می کنم. البته من با دقت که گوش دادم احساس کردم دراب ها تمیز اجرا نشده و یه ذره ریتم کند می شه توی این قسمت، شاید علت اصلیش همین باشه. ممنون بابت یادآوری این نکته.
در مورد مکانهای تدریس آقای اختیاری هم توی پیغام خصوصی خدمتتون ارسال می کنم.

ghajar
Sunday 23 May 2010, 08:03 AM
عالي بود، انشاءالله پاينده باشي.

mb.q
Sunday 23 May 2010, 08:21 AM
بایدازمرگ نترسید اگر بایدعشق
بسیار عالی بود ؛ موفق باشید.

AliB
Monday 24 May 2010, 01:45 PM
محسن جان سلام
خوب ، من موفق شدم این کار شما رو هم گوش بدم و از این بابت خوشحالم.
اول بگم که من از 20 به شما میدم 18.5 البته به عنوان یک شنونده فقط چون تخصصی در سنتور زدن ندارم. و باز از منظر موسیقایی فقط مطالبی عرض می کنم.
باید بگم که از قسمت آوازی که اجرا کردی خوشم اومد چون جمله بندی ها خوب بود به نظر من و مکث ها و کلا فاصله گذاری بین جملات هم پخته و خوب بود .
در مورد قطعه ی شاهکار خزان هم که باز از قضا این رو هم سالیان پیش خیلی روش کار کردم باید بگم از دید غیر سنتور نوازی خوب اجرا کردید(از نظر مضراب زدن و این حساب و کتاب ها تو سنتور من چیزی نمی تونم بگم چون بلد نیستم) و فقط همون نکته ای هم که قبلا اشاره کرده بودم ، تو این کار هم قابل اشاره هست و اون توجه به حس و هوای کار از نظر بالا و پایین بردن شدت و آکسان صدا ها . که مثلا در اجرای مژده ی بهار مشهوده که جمله ی ابتدایی که تکرار میشه کرشندو داره و از ضعیف به قوی هست و یا تاکید هایی که تو قسمت های مختلف هست که حتما با مراجعه به نوار کاملا متوجه اش خواهید شد . مطلبی رو که مسعود شعاری اوایلی که خدمت ایشون ریسده بودم به من تذکر داد بعد از 10 سال ساز زدن من همین بود ، عدم رعایت آکسان ها که فرمودن _مثل این هست که تا به حال زبان انگلیسی رو از یک معلم ایرانی با لهجه ی معمولی فرا گرفتی و حالا می خواهی از یک معلم انگلیسی زبان و با لهجه ی انگلیسی بیاموزی_ این حرف رو از همون روز جدی گرفتم و خودم هم به وجود این ضعف در کارم واقف شدم و باید بگم تغییرالت زیادی لازم بود تا در کارم بدم تا بتونم واعا این تسلط رو بر ساز پیدا کنم که بنا به خواست خودم در اکشن های مختلف ساز زدن ، همواره بر آکسان ها و دینامیک های اجرایی مسلط باقی بمونم. مستلزم تسلط کامل بر مضراب بود بیشتر که این تسلط همراه شد با تغییرات جدی در استایل مضراب زدن من روی سه تار چون با استایل گذشته هر چه هم سعی می کردن ، توان اجرای دینامیک ها رو در حین اجرای قطعات به خوبی نداشتم.
مرادم از نقل این داستان این بود که گاها موارد جزیی و پیش پا افتاده ، یک پشتوانه ی عظیم می خواد و توجه به همین جزییات ، انسان رو وارد وادی دیگری میکنه و سطح و لِوِل نوازندگی رو ارتقاع میده . البته من هنوز به این مساله توجه دارم و سعی دارم با ایجاد کنتراست های اغراق آمیز ، از عادت کردن به تخت ساز زدن دور بشم و این مساله رو در وجودم نهادینه کنم. و البته اینگونه ضعف ها برمیگرده به کیفیت آموزش های اولیه ... چون خود معلم ها اکثرا از این امر غافلند و شاید ناتوان در انجامش همین ضعف رو منتقل می کنند به هنر جو..
و اما یک نکته ی کوچیک دیگه اینکه فقط یک جا به نظرم ریتم اونچه میزنید با اونچه در حافظه ی من ثبته تفاوت اندکی داره دقیقا جمله های ثانیه های 6:07 6:11 6:15 و تکرار هاش که شما میزنی "دادادا" و فکر می کنم این باشه "داد دا دا" البته اونچه از کار گروه یادمه اینه شایدم سنتوریش رو همینجور زده باشند.
پاینده باشی و روز به روز موفق تر
ارادتمندت علی

Arash-hadian
Monday 24 May 2010, 06:46 PM
سلام محسن عزیز... واقعا ممنونم ازت .بسیار زیبا بود. مخصوصا از خزان به بعد اجرا واقعا محشر بود. خدا بیامرزه استادمون رو .
دست آقای علیرضایی هم درد نکنه... ترکیب بسیار زیبایی شده بود از تنبک و سنتور.

Arash-hadian
Tuesday 25 May 2010, 12:23 AM
سلام به همه دوستان عزیز سنتورنواز...

لازمه عرض کنم که تمامی نمونه کارهای دوست خوبم ،جناب رازونیاز عزیز، به این تاپیک منتقل شد. جا داره از ایشون بخاطر همکاریشون تشکر کنم.

دوستانی که درمورد هرکدوم از نمونه کارها نظر ،پیشنهاد یا انتقادی دارند لطفا حتما در عنوان پستشون اسم قطعه مورد نظرشونو قید بکنند تا مشخص بشه منظورشون در مورد کدوم کار هست.

Razoniaz
Tuesday 25 May 2010, 06:52 AM
محسن جان سلام
خوب ، من موفق شدم این کار شما رو هم گوش بدم و از این بابت خوشحالم.
اول بگم که من از 20 به شما میدم 18.5 البته به عنوان یک شنونده فقط چون تخصصی در سنتور زدن ندارم. و باز از منظر موسیقایی فقط مطالبی عرض می کنم.
باید بگم که از قسمت آوازی که اجرا کردی خوشم اومد چون جمله بندی ها خوب بود به نظر من و مکث ها و کلا فاصله گذاری بین جملات هم پخته و خوب بود .
در مورد قطعه ی شاهکار خزان هم که باز از قضا این رو هم سالیان پیش خیلی روش کار کردم باید بگم از دید غیر سنتور نوازی خوب اجرا کردید(از نظر مضراب زدن و این حساب و کتاب ها تو سنتور من چیزی نمی تونم بگم چون بلد نیستم) و فقط همون نکته ای هم که قبلا اشاره کرده بودم ، تو این کار هم قابل اشاره هست و اون توجه به حس و هوای کار از نظر بالا و پایین بردن شدت و آکسان صدا ها . که مثلا در اجرای مژده ی بهار مشهوده که جمله ی ابتدایی که تکرار میشه کرشندو داره و از ضعیف به قوی هست و یا تاکید هایی که تو قسمت های مختلف هست که حتما با مراجعه به نوار کاملا متوجه اش خواهید شد . مطلبی رو که مسعود شعاری اوایلی که خدمت ایشون ریسده بودم به من تذکر داد بعد از 10 سال ساز زدن من همین بود ، عدم رعایت آکسان ها که فرمودن _مثل این هست که تا به حال زبان انگلیسی رو از یک معلم ایرانی با لهجه ی معمولی فرا گرفتی و حالا می خواهی از یک معلم انگلیسی زبان و با لهجه ی انگلیسی بیاموزی_ این حرف رو از همون روز جدی گرفتم و خودم هم به وجود این ضعف در کارم واقف شدم و باید بگم تغییرالت زیادی لازم بود تا در کارم بدم تا بتونم واعا این تسلط رو بر ساز پیدا کنم که بنا به خواست خودم در اکشن های مختلف ساز زدن ، همواره بر آکسان ها و دینامیک های اجرایی مسلط باقی بمونم. مستلزم تسلط کامل بر مضراب بود بیشتر که این تسلط همراه شد با تغییرات جدی در استایل مضراب زدن من روی سه تار چون با استایل گذشته هر چه هم سعی می کردن ، توان اجرای دینامیک ها رو در حین اجرای قطعات به خوبی نداشتم.
مرادم از نقل این داستان این بود که گاها موارد جزیی و پیش پا افتاده ، یک پشتوانه ی عظیم می خواد و توجه به همین جزییات ، انسان رو وارد وادی دیگری میکنه و سطح و لِوِل نوازندگی رو ارتقاع میده . البته من هنوز به این مساله توجه دارم و سعی دارم با ایجاد کنتراست های اغراق آمیز ، از عادت کردن به تخت ساز زدن دور بشم و این مساله رو در وجودم نهادینه کنم. و البته اینگونه ضعف ها برمیگرده به کیفیت آموزش های اولیه ... چون خود معلم ها اکثرا از این امر غافلند و شاید ناتوان در انجامش همین ضعف رو منتقل می کنند به هنر جو..
و اما یک نکته ی کوچیک دیگه اینکه فقط یک جا به نظرم ریتم اونچه میزنید با اونچه در حافظه ی من ثبته تفاوت اندکی داره دقیقا جمله های ثانیه های 6:07 6:11 6:15 و تکرار هاش که شما میزنی "دادادا" و فکر می کنم این باشه "داد دا دا" البته اونچه از کار گروه یادمه اینه شایدم سنتوریش رو همینجور زده باشند.
پاینده باشی و روز به روز موفق تر
ارادتمندت علی

با عرض سلام خدمت دوست عزیزم علی آقا
مثل همیشه نقد شما سازنده و بسیار مفید بود و پر بود از نکاتی که چکیده سالها تجربه و سختی و مشقت هستش. صمیمانه از شما تشکر می کنم علی آقا. می دونم فقط افراد فرهیخته ای مثل شما هستند که به راحتی ماحصل سالها تجربه را به راحتی در اختیار دیگران قرار می دهند.
از این به بعد حتما روی حالتهای دینامیکی و آکسانها و شدت و ضعف قطعات بیشتر کار خواهم کرد چون همانطور که شما فرمودید تاثیر بسزایی در زیبایی اجرای قطعات داره.
در مورد زمانهای 6:07 6:11 6:15 هم دقیقا حق با شما بود. اونها رو هم اصلاح می کنم. ممنون که یادآوری کردید.
برای شما دوست عزیز آرزوی موفقیت و شادکامی دارم
ارادتمند شما
محسن

Razoniaz
Wednesday 26 May 2010, 08:04 AM
سلام دوستان
به خاطر اینکه کارها پراکنده شده بود و دسترسی بهش سخت شده بود همه اونها رو اینجا گذاشتم.

به یاد مشکاتیان (درآمد تمنا و خزان) (You can see links before reply) - زنده یاد استاد مشکاتیان
پرچین (دونوازی سنتور و تنبک) (You can see links before reply) - زنده یاد استاد پایور
جامه دران (You can see links before reply) - زنده یاد استاد مشکاتیان
چهارمضراب اصفهان (You can see links before reply) - زنده یاد استاد پایور
دخترک ژولیده (You can see links before reply)- استاد علینقی وزیری
بداهه نوازی چهارگاه (You can see links before reply)
بداهه نوازی (چهارمضراب دشتی) (You can see links before reply)
دل انگیزان (You can see links before reply) (چهارمضراب افشاری) - زنده یاد استاد مشکاتیان
گلنوش (پیش درآمد افشاری) (You can see links before reply)- زنده یاد استاد مشکاتیان
چهارمضراب مخالف سه گاه (You can see links before reply) - زنده یاد استاد مشکاتیان
سه مضراب ابوعطا (You can see links before reply)- زنده یاد استاد پایور
انتظار (You can see links before reply)- پژمان اختیاری
چهارمضراب همایون (You can see links before reply)- کیوان ساکت
رویا (You can see links before reply)- پژمان اختیاری
شیرعلی مردون (You can see links before reply) - تنظیم اردوان کامکار
ماهی برای سال نو (You can see links before reply)- اردوان کامکار
خزان (You can see links before reply)- استاد حسین علیزاده
پوپک (You can see links before reply) - زنده یاد استاد پایور
چهارمضراب تمنا (You can see links before reply)- زنده یاد استاد مشکاتیان

mb.q
Wednesday 26 May 2010, 08:38 AM
سلام
آقا حقا که شما مثل رازید ! وما سراپا نیاز .

stkwm
Wednesday 26 May 2010, 08:49 AM
سلام اقاي راز ونياز از سال 2008 به بعد من تو اين سايت نيامده بودم .مرسي كه منو راهنمايي كردي
حسين جعفري. راستي كار را چطور ميشه شنيد

stkwm
Wednesday 26 May 2010, 08:55 AM
مرسي محسن جان شيرين منوازي

Razoniaz
Wednesday 26 May 2010, 09:08 AM
سلام
آقا حقا که شما مثل رازید ! وما سراپا نیاز .

دوست عزیز شما به بنده حقیر لطف دارین. بنده سراپا عیبم و کاستی و نیاز. امیدوارم کارهایی که می گذارم کمکی باشد هر چند ناچیز به شما عزیران در راه شناخت موسیقی پر راز و رمز ایرانی و ساز زیبای سنتور و نوازندگانی مانند زنده یاد استاد پایور و مشکاتیان.

Razoniaz
Wednesday 26 May 2010, 09:11 AM
سلام اقاي راز ونياز از سال 2008 به بعد من تو اين سايت نيامده بودم .مرسي كه منو راهنمايي كردي
حسين جعفري. راستي كار را چطور ميشه شنيد

حسین جان مطمئنم دوستان عزیزی که توی این سایت فعالیت می کنند کمکت می کنند تا دوباره انگیزه نوازندگی پیدا کنی و ساز زیبای سنتور رو دوباره شروع کنید. اگه توی دانلود یا اجرای قطعات مشکلی بود توی پیغام خصوصی من در خدمتتون هستم.

stkwm
Thursday 27 May 2010, 04:22 PM
عاليه محسن جان عالي:41:

stkwm
Thursday 27 May 2010, 04:24 PM
مرسي داره كم كم شعله مي كشم و اتشم روشن ميشه مرسي :21ox66r:

stkwm
Thursday 27 May 2010, 04:29 PM
روحم داره جلا پيدا مي كنه مرسي محسن جان
من 2 سال دنبال كتاب قطعات مجلسي هستم ولي از هيجا نتونستم تهيه كنم !
از كجا ميشه گير آورد:41:

stkwm
Thursday 27 May 2010, 04:30 PM
محشره !!!

Mezrab
Friday 28 May 2010, 02:35 PM
سلام محسن جان . شما هر جايه تهران رو كه بگي من رفتم . ولي هيچ كدومشون نداشتن!
شما بازارچه کتاب توی میدون انقلاب مراجعه کن، یک مغازه موسیقی هست اونجا هست، همچنین توی خیابون دوازده فروردین نرسیده به خیابون جمهوری هم یک مغازه موسیقی هست اونجا هم داره، همچنین از سایت انتشارات ماهور هم میتونید خرید کنید.

مي خوام يه چند تا از درسا رو دوباره بزنم بزارم اينجا لطفا منو راهنمايي كنيد
You can see links before reply

stkwm
Friday 28 May 2010, 05:40 PM
مرسي از راهنمايي هاتون و اينكه اينقدر پي گيري مي كنين

Mezrab
Friday 28 May 2010, 06:57 PM
مرسي از راهنمايي هاتون و اينكه اينقدر پي گيري مي كنين
خواهش میکنم، وظیفه امثال من هست که به همه کمک کنیم، متاسفانه بخش سنتور یه زمانی خیلی خلوت بود..اما برای همچین سازی نباید فرصت ها رو از دست داد. موفق باشید دوست عزیز...از رازو و نیاز عزیز هم بخاطر مختل کردن تاپیکش عذر میخوام!

Razoniaz
Sunday 30 May 2010, 08:23 AM
سلام دوستان
از وقتی قطعه راز و نیاز استاد پایور رو گوش کردم واقعا مجذوب و شیفته این قطعه بسیار زیبا شدم. واقعا این اثر یکی از شاهکارهای استاد پایور هستش که توسط گروه ارکستر سازهای ملی اجرا شده.
این قطعه با ریتم سنگین 3/4 شروع میشه و بعد به 3/4 نسبتا تند می رسه و بعد 3/8 و در آخر هم 6/16. همانطور که از زنده یاد استاد پایور انتظار هست جابجایی و تغییر ریتمها بسیار استادانه و متناسب با نوع ملودی صورت گرفته است. در این قطعه زنده یاد استاد پایور از ملودی زیبای "رشید خان" نیز در آخر قطعه استفاده کرده که به زیبایی قطعه افزوده است.
این قطعه در دستگاه شور تنظیم شده و نتش در کتاب "قطعات موسیقی مجلسی" موجود هست.
بنده این قطعه بسیار زیبا رو اجرا کردم که امیدوارم مورد پسند دوستان عزیز قرار بگیره. بدون شک این اجرا کاستی ها و نواقص زیادی داره که امیدوارم دوستان عزیز مثل همیشه بنده رو با راهنمایی ها و انتقادهای سازنده وزیبای خودشون در جهت اجرای هرچه بهتر این اثر گرانبها یاری کنند.

توضیحات بیشتر در مورد این قطعه و خود قطعه اصلی که توسط استاد پایور و گروه ارکستر سازهای ملی اجرا شده رو می تونید توی این تاپیک (You can see links before reply) مشاهده فرمایید.

دانلود اجرای قطعه راز و نیاز (You can see links before reply)

Avazekhan
Sunday 30 May 2010, 11:47 AM
ممنون
میشه قطعه ی اصلی استاد پایور رو هم بزارید؟؟؟!؟

Mezrab
Sunday 30 May 2010, 12:22 PM
سلام دوستان
از وقتی قطعه راز و نیاز استاد پایور رو گوش کردم واقعا مجذوب و شیفته این قطعه بسیار زیبا شدم. واقعا این اثر یکی از شاهکارهای استاد پایور هستش که توسط گروه ارکستر سازهای ملی اجرا شده.
این قطعه با ریتم سنگین 3/4 شروع میشه و بعد به 3/4 نسبتا تند می رسه و بعد 3/8 و در آخر هم 6/16. همانطور که از زنده یاد استاد پایور انتظار هست جابجایی و تغییر ریتمها بسیار استادانه و متناسب با نوع ملودی صورت گرفته است. در این قطعه زنده یاد استاد پایور از ملودی زیبای "رشید خان" نیز در آخر قطعه استفاده کرده که به زیبایی قطعه افزوده است.
این قطعه در دستگاه شور تنظیم شده و نتش در کتاب "قطعات موسیقی مجلسی" موجود هست.
بنده این قطعه بسیار زیبا رو اجرا کردم که امیدوارم مورد پسند دوستان عزیز قرار بگیره. بدون شک این اجرا کاستی ها و نواقص زیادی داره که امیدوارم دوستان عزیز مثل همیشه بنده رو با راهنمایی ها و انتقادهای سازنده وزیبای خودشون در جهت اجرای هرچه بهتر این اثر گرانبها یاری کنند.

توضیحات بیشتر در مورد این قطعه و خود قطعه اصلی که توسط استاد پایور و گروه ارکستر سازهای ملی اجرا شده رو می تونید توی این تاپیک (You can see links before reply) مشاهده فرمایید.

دانلود اجرای قطعه راز و نیاز (You can see links before reply)

به به، استاد بسیار زیبا بود، واقعا نام قطعه با ملودی برابری داره..

aragon
Sunday 30 May 2010, 12:34 PM
واقعا از زحماتتون ممنون

david_santoori
Sunday 30 May 2010, 12:54 PM
جناب راز و نیاز ، خودتون بهتر میدونید که مثل پایور ساز زدن خیلی خیلی مشکله . اون چیزی که شنیدم تنها نیاز به زمان داره . واقعا پوست نوازنده کنده میشه تا یه قطعه مثل راز و نیاز رو بتونه در نهایت دقت اجرا کنه .

اما در مورد اجرای این قطعه توسط ساز های ملی ، همه ی دوستان به خوبی در جریانند که نقش استاد پایور به عنوان سرپرست گروه در اون اجرا چقدر حساس،ظریف و جدیست. حتی برای هر رهبر ارکستر ی ممکنه تا حدودی با استرس همراه باشه بخصوص در اجرای زنده!!!! اداره کردن گروهی بدین شکل اصلا کار ساده ای نیست !!!در واقع در اون اجرا برای استاد پایور کمترین کار ، ساز زدن هستش !!!

مرسی

Razoniaz
Sunday 30 May 2010, 01:34 PM
ممنون
میشه قطعه ی اصلی استاد پایور رو هم بزارید؟؟؟!؟

سلام دوست عزیز. این هم اجرای قطعه (You can see links before reply)توسط گروه ارکستر سازهای ملی به سرپرستی استاد پایور. البته تا اونجایی که من اطلاع دارم تک نوازی این اثر توسط خود استاد پایور موجود نیستش ولی از اینجا (You can see links before reply) می تونید اجرای تکنوازی سنتور این قطعه رو توسط آقای پژمان آذرمینا از شاگردان استاد پایور مشاهده کنید.

Avazekhan
Sunday 30 May 2010, 01:37 PM
مرسی
تشکرفراوان

Razoniaz
Sunday 30 May 2010, 01:44 PM
جناب راز و نیاز ، خودتون بهتر میدونید که مثل پایور ساز زدن خیلی خیلی مشکله . اون چیزی که شنیدم تنها نیاز به زمان داره . واقعا پوست نوازنده کنده میشه تا یه قطعه مثل راز و نیاز رو بتونه در نهایت دقت اجرا کنه .

اما در مورد اجرای این قطعه توسط ساز های ملی ، همه ی دوستان به خوبی در جریانند که نقش استاد پایور به عنوان سرپرست گروه در اون اجرا چقدر حساس،ظریف و جدیست. حتی برای هر رهبر ارکستر ی ممکنه تا حدودی با استرس همراه باشه بخصوص در اجرای زنده!!!! اداره کردن گروهی بدین شکل اصلا کار ساده ای نیست !!!در واقع در اون اجرا برای استاد پایور کمترین کار ، ساز زدن هستش !!!

مرسی

ممنون داود عزیز هم از شما و هم از همه عزیزانی که قطعه رو گوش دادند. دقیقا حق با شماست این قطعات نیاز به زمان زیادی دارند تا واقعا پخته بشند و اون چیزی که بایسته و شایسته است از کار دربیاند. باز هم سپاسگزارم

hanibaboo
Sunday 30 May 2010, 02:10 PM
یه روزی شخصی از استاد مشکاتیان پرسید...استاد من کی میتونم مثل شما بزنم...

استاد با همان لهجه ی زیبا پاسخ داد: خوب من هستم که !مثله خودت باش

Razoniaz
Saturday 5 June 2010, 12:51 AM
سلام دوستان
چهارمضراب بسیار زیبای بیات ترک اثر زنده یاد استاد پایور رو با همراهی تنبک دوست عزیزم آقای جواد علیرضایی اجرا کردیم که امیدوارم مورد پسند دوستان قرار بگیره.
با آغوشی باز پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما دوستان بهتر از گلم هستم.
لازم به ذکره این چهارمضراب زیبا دارای ریتم 6/8 هستش که نتش هم در کتاب "قطعات موسیقی مجلسی" موجوده

دانلود اجرای چهارمضراب بیات ترک
(You can see links before reply)

mit2007
Saturday 5 June 2010, 11:25 AM
سلام دوستان
چهارمضراب بسیار زیبای بیات ترک اثر زنده یاد استاد پایور رو با همراهی تنبک دوست عزیزم آقای جواد علیرضایی اجرا کردیم که امیدوارم مورد پسند دوستان قرار بگیره.
لازم به ذکره این چهارمضراب زیبا دارای ریتم 6/8 هستش که نتش هم در کتاب "قطعات موسیقی مجلسی" موجوده

درود بر هر دوی شما.
واقعا زیبا اجرا کردید آفرین.

Mezrab
Saturday 5 June 2010, 01:15 PM
سلام دوستان

بسیار زیبا، فقط ای کاش کیفیت ضبط کمی بیشتر میشد! خیلی زیبا در میومد.

david_santoori
Saturday 5 June 2010, 08:35 PM
سلام دوستان

آقا دستتون درد نکنه . طبق معمول مراتب تشکر بنده رو هم از جناب آقای علیرضایی به جا بیارید . ممنونم .

اما جداً خیلی سخته . قطعاً خودتون بهتر از من متوجه نوسانات ریتم میشید !!! که البته این معذل همه ی سنتوری هاست حتی خود من !!! از این بلای خانمان سوز فراگیر که بگذریم بنده چند مورد غلط هایی که به نظرم میرسه رو خدمت شما عرض میکنم:

این چهار مضراب 3 صفحه است که در صفحه ی دوم خط ششم اون دوتا دو ی قبل از پایه فکر می کنم بیشتر نباز به فکر داره!!!صفحه ی سوم ، خط 8 ، ارزش زمانی اون دو میزان سفید و سفید نقطه دار درست رعایت نشده.

در کل خوب بود . مرسی

Razoniaz
Sunday 6 June 2010, 07:15 AM
آقا دستتون درد نکنه . طبق معمول مراتب تشکر بنده رو هم از جناب آقای علیرضایی به جا بیارید . ممنونم .

اما جداً خیلی سخته . قطعاً خودتون بهتر از من متوجه نوسانات ریتم میشید !!! که البته این معذل همه ی سنتوری هاست حتی خود من !!! از این بلای خانمان سوز فراگیر که بگذریم بنده چند مورد غلط هایی که به نظرم میرسه رو خدمت شما عرض میکنم:

این چهار مضراب 3 صفحه است که در صفحه ی دوم خط ششم اون دوتا دو ی قبل از پایه فکر می کنم بیشتر نباز به فکر داره!!!صفحه ی سوم ، خط 8 ، ارزش زمانی اون دو میزان سفید و سفید نقطه دار درست رعایت نشده.

در کل خوب بود . مرسی

ممنون داوود عزیز که با دقت قطعه رو گوش کردید. در مورد اون دو موردی که گفته بودید من حتما نت رو چک می کنم و اصلاحش می کنم.
اما در مورد نوسان ریتم داوود جان اصطلاح "بلای خانمان سوز" خیلی براش سنگینه (این اصطلاح رو بیشتر برای اعتیاد به مواد مخدر به کار می برن :) ) بالاخره این واقعیت رو باید پذیرفت که حتی بسیاری از نوازندگان دست اول ما هم تا حد کمی نوسان ریتم توی کارهاشون بوده چون اونها هم مثل من و شما انسان بودن و جایزالخطا...
البته من فکر می کنم استفاده از مترونم تو این زمینه خیلی موثر و مفید باشه.
راستی ممنون می شم زمان اون قسمتهایی رو که فکر می کنید نوسان ریتم داره رو ذکر کنید تا من اصلاحش کنم.

Razoniaz
Sunday 6 June 2010, 08:55 AM
سلام دوستان
برای اینکه دوستان راحتر به کارهای بنده دسترسی داشته باشن و اونها رو نقد و بررسی کنند همه اونها رو اینجا قرار دادم.

چهارمضراب بیات ترک (سنتور و تنبک) (You can see links before reply)- زنده یاد استاد پایور

راز و نیاز (You can see links before reply) - زنده یاد استاد پایور
به یاد مشکاتیان (درآمد تمنا و خزان - سنتور و تنبک) (You can see links before reply) - زنده یاد استاد مشکاتیان
پرچین (دونوازی سنتور و تنبک) (You can see links before reply) - زنده یاد استاد پایور
جامه دران (You can see links before reply) - زنده یاد استاد مشکاتیان
چهارمضراب اصفهان (You can see links before reply) - زنده یاد استاد پایور
دخترک ژولیده (You can see links before reply)- استاد علینقی وزیری
بداهه نوازی چهارگاه (You can see links before reply)
بداهه نوازی (چهارمضراب دشتی) (You can see links before reply)
دل انگیزان (You can see links before reply) (چهارمضراب افشاری) - زنده یاد استاد مشکاتیان
گلنوش (پیش درآمد افشاری) (You can see links before reply)- زنده یاد استاد مشکاتیان
چهارمضراب مخالف سه گاه (You can see links before reply) - زنده یاد استاد مشکاتیان
سه مضراب ابوعطا (You can see links before reply)- زنده یاد استاد پایور
انتظار (You can see links before reply)- پژمان اختیاری
چهارمضراب همایون (You can see links before reply)- کیوان ساکت
رویا (You can see links before reply)- پژمان اختیاری
شیرعلی مردون (You can see links before reply) - تنظیم اردوان کامکار
ماهی برای سال نو (You can see links before reply)- اردوان کامکار
خزان (You can see links before reply)- استاد حسین علیزاده
پوپک (You can see links before reply) - زنده یاد استاد پایور
چهارمضراب تمنا (You can see links before reply)- زنده یاد استاد مشکاتیان

david_santoori
Wednesday 9 June 2010, 07:37 PM
ممنون داوود عزیز که با دقت قطعه رو گوش کردید. در مورد اون دو موردی که گفته بودید من حتما نت رو چک می کنم و اصلاحش می کنم.
اما در مورد نوسان ریتم داوود جان اصطلاح "بلای خانمان سوز" خیلی براش سنگینه (این اصطلاح رو بیشتر برای اعتیاد به مواد مخدر به کار می برن :) ) بالاخره این واقعیت رو باید پذیرفت که حتی بسیاری از نوازندگان دست اول ما هم تا حد کمی نوسان ریتم توی کارهاشون بوده چون اونها هم مثل من و شما انسان بودن و جایزالخطا...
البته من فکر می کنم استفاده از مترونم تو این زمینه خیلی موثر و مفید باشه.
راستی ممنون می شم زمان اون قسمتهایی رو که فکر می کنید نوسان ریتم داره رو ذکر کنید تا من اصلاحش کنم.

طبق معمول با عذر خواهی بابت تاخیر باید شروع کنم (و البته قبلا هم عرض کرده بودم این روزهای کسالت آور امتحانی{ که هیچ موقع من دلیلش رو نفهمیدم که امتحان یعنی چی ؟ و اصلا برای چی اینا امتحان میگیرند و...}بنده یک مقدار در گیر هستم )

حالا بگذریم ، بریم سراغ اصلی ترین موضوع ، ساز زدن ، چی ازین مهم تر!!!

ببینید من به طور کلی گفتم ،منظورم از نوسانات ریتم این بود که به طور مرتب قطعه میخواد از ریتم خارج بشه و تا یه کم این طرف و اون طرف میشه تنبک سریع مهارش میکنه !!! این موضوع کم کم شما رو هشیار میکنه ، مخصوصاً وقتی بعدا گوش میکنید . در شروع هم خیلی خوب بود ولی تا انتها اون انسجام رو نداشت مثلا ثانیه های 5:08 فکر میکنم شروع شد و 5:20 باز همین مشکل رو داشت 5:32.....تا.....5:58 باز همین طور اون وحدته نبود!!! تا اینکه دوباره در آخر چهار مضراب خیلی خوب تموم شد . ولی این وسط یه کم کار داره . البته ناگفته نماند جملاتی که از ثانیه 4:40 شروع شد رو خیلی خوب فهمیده بودید من هم واقعاً دوست داشتم .

درضمن حق با شماست نوازندگان خیلی بزرگ هم در کارشون نوسان ریتم رو دارند (حالا اونهایی که به عمد ریتم رو دستکاری می کردند بماند) ولی محسوس نیست !!! این چیزی بنده شنیدم محسوسه!!! البته به خودتون نگیرید . همونطوری که گفتم این معذل همه ی سنتوری هاست حتی خود بنده که این وسط ایراد بگیر شدم. زمان میبره تا درست بشه . انشاء الله قصد دارم یه زمانی در مورد نوازندگی سخت ترین ساز جهان صحبت کنم اون موقع مطلب بیشتر میتونم ارائه بدم!!!

دیگه همین . مرسی

mori68_santoori
Sunday 13 June 2010, 01:33 AM
سلام دوست من
اجراهات بسیار خوبه اگه میشه نت تمنا رو برام بزاری و از کدوم کتابه متشکر میشم همراه با کوکش
مرسی

mori68_santoori
Sunday 13 June 2010, 02:01 AM
سلام
من مخالف سه گاه رو گوش کردم شما هم مثل دوست خوبمون اگه اشتباه نکنم فرزاد باید روی قسمت که مترونوم اهنگ زیاد میشه یکم بیشتر کار کنید و بقیه منوال خوب هست چند تا اشتباه دارید روی زدن نت ها که اونها هیچ مشکلی نداره توی اهنگ چون همه ااشتباه میکنن و فقط اخر اهنگ جایی که از پایین فا میره تا فا پشت خرک می کرن و فا پشت خرک جفتش مضراب چپ هست فکر کنم یکم روی زدن این هم باید کار کنی در کل بسیار زیبا مرسی دوست من
توی اجرای پوپک هم یه سری مشکلاتی هست که باید بیشتر دقت کنید چند تا نت را جا میگزارید اون جایی که از پایین میره بالا مخصوصا من اجراش میکنم شما هم یه بازبینی روش کنید شاید من اشکال داشته باشم راهنماییم کنید

Razoniaz
Sunday 13 June 2010, 06:52 AM
سلام دوست من
اجراهات بسیار خوبه اگه میشه نت تمنا رو برام بزاری و از کدوم کتابه متشکر میشم همراه با کوکش
مرسی

سلام دوست عزیز
نظر لطف شماست. بفرمایید این هم نت چهارمضراب تمنا در شور "سل"

Razoniaz
Sunday 13 June 2010, 06:58 AM
سلام
من مخالف سه گاه رو گوش کردم شما هم مثل دوست خوبمون اگه اشتباه نکنم فرزاد باید روی قسمت که مترونوم اهنگ زیاد میشه یکم بیشتر کار کنید و بقیه منوال خوب هست چند تا اشتباه دارید روی زدن نت ها که اونها هیچ مشکلی نداره توی اهنگ چون همه ااشتباه میکنن و فقط اخر اهنگ جایی که از پایین فا میره تا فا پشت خرک می کرن و فا پشت خرک جفتش مضراب چپ هست فکر کنم یکم روی زدن این هم باید کار کنی در کل بسیار زیبا مرسی دوست من
توی اجرای پوپک هم یه سری مشکلاتی هست که باید بیشتر دقت کنید چند تا نت را جا میگزارید اون جایی که از پایین میره بالا مخصوصا من اجراش میکنم شما هم یه بازبینی روش کنید شاید من اشکال داشته باشم راهنماییم کنید

سلام دوست عزیز
بسیار سپاسگزارم که قطعات رو با دقت گوش کردید و ایرادات رو بیان کردید. در مورد چهارمضراب مخالف چند تا ایراد بود که دوستان قبلا فرموده بودند و بنده اصلاح کردم ولی اجرای اصلاح شده رو دیگه اینجا نگذاشتم. در مورد پوپک هم دقیقا حق با شماست حتما قسمتهایی رو که گفتید اصلاح می کنم.
بازهم صمیمانه از شما دوست عزیزم سپاسگزارم.

SOLAIEN
Sunday 13 June 2010, 10:02 AM
سلام دوست عزیز
نظر لطف شماست. بفرمایید این هم نت چهارمضراب تمنا در شور "سل"

سلام مرسی ... ولی فایل باز نمی شه ... فرمت عجیب غریبی داره ... اگه میشه با یه فرمت دیگه بذارید و زیپش هم نکنید چون رو بعضی سیستم ها فایل های زیپ باز نمی شند ... البته اینو گفتم چون شما اینقدر زحمت می کشید ولی در آخر نمیشه استفاده کرد ...
از زحمات شما صمیمانه قدر دانی می کنم ... مرسی

Razoniaz
Sunday 13 June 2010, 10:27 AM
سلام مرسی ... ولی فایل باز نمی شه ... فرمت عجیب غریبی داره ... اگه میشه با یه فرمت دیگه بذارید و زیپش هم نکنید چون رو بعضی سیستم ها فایل های زیپ باز نمی شند ... البته اینو گفتم چون شما اینقدر زحمت می کشید ولی در آخر نمیشه استفاده کرد ...
از زحمات شما صمیمانه قدر دانی می کنم ... مرسی

سلام فرزان جان
بفرمایید این هم فرمت PDF

Mohammad_ngml
Saturday 10 July 2010, 02:07 AM
چهارمضراب تمنا

با سلام خدمت دوستان عزیز
چهارمضراب تمنا که از چهارمضرابهای بسیار زیبای زنده یاد استاد مشکاتیان هستش رو نواختم که اینجا برای دوستان می گذارم. خوشحال می شم اگه دوستان نظرشون رو بیان کنند.
دانلود چهارمضراب تمنا (You can see links before reply)

بسیار عالی دوست عزیزم. کارتون بسیار زیبا و حرفه ایه. البته بهتره بگم استاد عزیز

Razoniaz
Sunday 11 July 2010, 11:58 PM
سلام دوستان
قطعه بسیار زیبای چوپانی اثر زنده یاد استاد پرویز مشکاتیان را اجرا کردم. نت این چهارمضراب دشتی زیبا در کتاب بیست قطعه استاد مشکاتیان موجود هستش.
من خودم شخصا این قطعه را خیلی دوست دارم و امیدورام تونسته باشم حق مطلب را ادا کنم. از دوستان عزیز ممنون می شم که نظرشون رو در مورد این اجرا بیان کنند.

لینک دانلود (You can see links before reply)

(با اینکه حجم فایل کم بود -کمتر از 2مگابایت- نشد توی سایت آپلودش کنم)

mori68_santoori
Monday 12 July 2010, 12:18 AM
درود
بسیار زیبا و دلنشین اجرا کردید یکی دو جا در رفت ولی مهم اینه که مطلب رو کاملا رسوندید واقعا افرین بر شما

Razoniaz
Monday 12 July 2010, 09:41 AM
درود
بسیار زیبا و دلنشین اجرا کردید یکی دو جا در رفت ولی مهم اینه که مطلب رو کاملا رسوندید واقعا افرین بر شما

ممنون دوست عزیز از اینکه قطعه رو گوش دادید. فقط اگه دقیق بگید چی در رفت ممنون می شم، شاید بتونم بگیرمش :)
بازهم تشکر می کنم که وقت گذاشتید و قطعه رو گوش دادید.

david_santoori
Monday 12 July 2010, 10:17 AM
سلام

خوب بود . نه به نظر من مشکلی خاصی نداشت . خب البته خیلی مشکله . تمرین ، اجرا ، حفظ کردنش و...

مرسی

nazi-santoori
Monday 12 July 2010, 11:05 PM
سلام.
طبیعیه که من نمیتونم نظر فنی بدم اما استناد میکنم به نظر دوست خوبمون آقای داوود که فرمودن کار ایرادی نداره.
اما نظر شخصی خودم که فقط از لحاظ احساسی باید بگم خیلی هنرمندانه حسو پیاده کردی روی سازت من که واقعا حالشو بردم در ضمن همین الانم که این پست و میذارم دارم گوش میکنم و لذت میبرم.
منتظر کارهای بعدیتونیم آقا محسن دوست گرامی.

SOLAIEN
Tuesday 13 July 2010, 09:40 AM
بسیار عالی و زیبا بود ...
امیدوارم همینجوری پیشرفتتان ادامه داشته باشه ...

Razoniaz
Tuesday 13 July 2010, 11:46 AM
سلام

خوب بود . نه به نظر من مشکلی خاصی نداشت . خب البته خیلی مشکله . تمرین ، اجرا ، حفظ کردنش و...

مرسی

ممنونم داوود عزیز. بله درسته این قطعه یکی از قطعات زیبای زنده یاد مشکاتیان هستش و البته یکی از قطعات مشکل ایشون هم هست.

بسیار عالی و زیبا بود ...
امیدوارم همینجوری پیشرفتتان ادامه داشته باشه ...

ممنون فرزان عزیز. من تمام سعی خودم رو می کنم که به یک مرحله فراتر از اونچیزی که هستم برسم. نوازندگی مرحله به مرحله هستش و وقتی به یه مرحله جدید می رسی خودت دقیقا با تمام وجود حسش می کنی.
امیدوارم شما هم در کارتون موفق باشید. راستی چند وقته نمونه کار جدید از شما نداشتیم. سعی کنید حتما نمونه کار بگذارید اینجور خودتون رو ملزم می کنید که بیشتر تمرین کنید.

سلام.
طبیعیه که من نمیتونم نظر فنی بدم اما استناد میکنم به نظر دوست خوبمون آقای داوود که فرمودن کار ایرادی نداره.
اما نظر شخصی خودم که فقط از لحاظ احساسی باید بگم خیلی هنرمندانه حسو پیاده کردی روی سازت من که واقعا حالشو بردم در ضمن همین الانم که این پست و میذارم دارم گوش میکنم و لذت میبرم.
منتظر کارهای بعدیتونیم آقا محسن دوست گرامی.

بازهم سپاسگزارم نازنین خانم. شما همیشه به بنده لطف داشتید. بنده نمونه کارهایی که می گذارم فقط دنبال این نیستم که ببینم از نظر فنی ایراد داره یا نه (گرچه برام مهم هستش). هدف اصلی من اینه که قطعه واقعا به دل بشینه.
هدف من اینه که پی ببرم که آیا توی این دنیای پر هیاهو و پر سر و صدا و شلوغ و درهم و برهم، اجرای من ارزشش رو داره که شمای نوعی چند دقیقه از لحظات مغتنم سکوتت رو فدای شنیدن اون کنی یا نه؟ آیا اجرای من تغییری در نگرش شما نسبت به موسیقی ایرانی و سنتور داده یا نه؟ آیا شما را در شناختن بهتر موسیقی و هنرمندانی مثل استاد پایور و استاد مشکاتیان و نوع آثار آنها یاری داده است؟ آیا باعث ایجاد انگیزه در شما برای ادامه موسیقی شده یا خیر؟
اینها هدف های اصلی من هستند نازنین خانم و اینها سوالاتی هستش که من دوست دارم شمایی که زحمت می کشید و وقت می گذارید و قطعه رو گوش می دید جواب بدید.

mori68_santoori
Tuesday 13 July 2010, 05:33 PM
ممنون دوست عزیز از اینکه قطعه رو گوش دادید. فقط اگه دقیق بگید چی در رفت ممنون می شم، شاید بتونم بگیرمش :)
بازهم تشکر می کنم که وقت گذاشتید و قطعه رو گوش دادید.
درود
منظورم از در رفتم مضراب بود که بین دو سیم خورد همین که مشکل نمیشه گفت اشتباه هم نمیشه گفت میشه ناخاسته یعنی اینکه در واقعا نه مشکل هست نه اشتباه فقط بین دو سیم خورد که صدای هر دو سیم دراومد همین
در واقعا خیلی زیبا و دلنشین زدید دوست عزیز و گل بنده

nazi-santoori
Friday 16 July 2010, 09:24 PM
بازهم سپاسگزارم نازنین خانم. شما همیشه به بنده لطف داشتید. بنده نمونه کارهایی که می گذارم فقط دنبال این نیستم که ببینم از نظر فنی ایراد داره یا نه (گرچه برام مهم هستش). هدف اصلی من اینه که قطعه واقعا به دل بشینه.
هدف من اینه که پی ببرم که آیا توی این دنیای پر هیاهو و پر سر و صدا و شلوغ و درهم و برهم، اجرای من ارزشش رو داره که شمای نوعی چند دقیقه از لحظات مغتنم سکوتت رو فدای شنیدن اون کنی یا نه؟ آیا اجرای من تغییری در نگرش شما نسبت به موسیقی ایرانی و سنتور داده یا نه؟ آیا شما را در شناختن بهتر موسیقی و هنرمندانی مثل استاد پایور و استاد مشکاتیان و نوع آثار آنها یاری داده است؟ آیا باعث ایجاد انگیزه در شما برای ادامه موسیقی شده یا خیر؟
اینها هدف های اصلی من هستند نازنین خانم و اینها سوالاتی هستش که من دوست دارم شمایی که زحمت می کشید و وقت می گذارید و قطعه رو گوش می دید جواب بدید.

سلام دوست خوبم در مورد اینکه چقد کار شما تاثیر داشته اول اینو بگم که ساز سنتور همه جای ایران از مبتدی و حرفه ای گرفته تا اون کسی که این سازو نمیزنه و فقط گوش میده عجین شده با نام اساتید فقید پایور و مشکاتیان و این دو نام و شخصیت بزرگ دیگه تا ابد یک عضو جدا نشدنی از دنیای موسیقی ایران بخصوص سنتور شدن.
اما در مورد کار شما ها دوستان و در کل فعالیتتون تو این سایت و نمونه کارتون و بخصوص بداهه نوازیاتون فقط همینو میگم باعث شدین من به یکی از آرزوهای بزرگ زندگیم( هرچند قدری دیر) برسم و عذر منو بپذیر اگه نمیتونم واضحتر و بیشتر توضیح بدم بخاطر شخصی بودن این اتفاق بزرگ.
قطعا روح این اساتید و سلاطین موسیقی ایران شاده با وجود هنرمندان دلسوزی مثال شما اینو واقعا بدون هر گونه غلو و تعارف میگم دلیلش هم برمیگرده به همون تجربه شخصی......
موفق باشید و سربلند.

Razoniaz
Sunday 18 July 2010, 01:48 PM
سلام دوستان
چهارمضراب کرد بیات اثر زنده یاد استاد پرویز مشکاتیان را اجرا کردم که ممنون می شم نظر خودتون رو در مورد این اجرا بیان کنید. نت این قطعه در کتاب بیست قطعه استاد مشکاتیان موجوده.
کرد بیات یا بیات کرد یکی از آوازهای مستقل شور هستش که نت شاهد آن درجه پنجم نت شاهد شور هست. بعنوان مثال در شور "سل" شاهد آواز بیات کرد نت "ر" می باشد.
این گوشه حس و حال عجیبی داره که با غم و حسرت عجین شده. برای نمونه گوش کنید به این دو بیت آواز استاد شجریان در آلبوم آستان جانان اثر زنده یاد استاد مشکاتیان که در بیات کرد اجرا شده:
سینه مالامال درد است ای دریغا مرهمی - دل ز تنهایی به درد آمد خدارا همدمی
چشم آسایش که دارد از سپهر تیزرو - ساقیا جامی به من ده تا بیاسایم دمی

یا گوش دهید به تصنیف زیبای "سنگ خارا (You can see links before reply)" اثر استاد تجویدی بر روی شعر استاد معینی کرمانشاهی که توسط خانم مرضیه و جدیدا توسط آقای علیرضا قربانی اجرا شده است.

nazi-santoori
Sunday 18 July 2010, 08:23 PM
سلام
مث همیشه با احساس .به نکته خیلی خوبی هم اشاره کردی و اینکه ابیاتی از آلبوم استاد شجریان و یاداوری کردی واقعا بجا بود.
موفق باشی

mori68_santoori
Monday 19 July 2010, 07:41 AM
درود
به به خیلی زیبا نواختید تبریک دوست گلم هم زیبا هم با تسلط احساستون هم عالی کوک سنتور هم خیلی خوب

ehsansantoori
Monday 19 July 2010, 08:01 AM
اهنگ های قشنگی بود مرسی از همه بچه ها

SOLAIEN
Monday 19 July 2010, 09:53 AM
واقعا زیبا اجرا کردید ...
بسیار ممنون

Razoniaz
Saturday 24 July 2010, 08:16 AM
سلام دوستان
چهارمضراب سنتور و ارکستر اثر زیبای زنده یاد استاد مشکاتیان را به همراهی تنبک دوست عزیزم آقای جواد علیرضایی اجرا کردم. که امیدوارم حق مطلب آنگونه که باید ادا شده باشد و مورد پسند شما دوستان عزیز قرار بگیره.
این چهارمضراب در دستگاه نوا و دارای ریتم 6/8 هست. نت اون هم در کتاب "گل آوا" استاد مشکاتیان موجود هستش. اجرای این اثر را که با سنتور آقای "بهنام مناهجی" انجام شده را می تونید در آلبوم به یاد ماندنی و زیبای "دود عود" بشنوید.
پیشاپیش از نظرات و انتقادات سازنده شما دوستان صمیمانه سپاسگزارم.

ehsansantoori
Saturday 24 July 2010, 09:25 AM
به به بسيا بسيار زیبا بود

Arash-hadian
Saturday 24 July 2010, 10:33 AM
بسیار زیبا اجرا کردید محسن جان. از دوستتون هم تشکر بفرمایید.
ممنون.
تا اونجایی که میدونم استاد مشکاتیان توی نوا آثار زیادی ندارند و این از بهترین آثاز ایشون در نوا هست.

SOLAIEN
Saturday 24 July 2010, 10:33 AM
سلام دوست عزیز و هنرمند ...
من خودم عاشق این قطعه ام... واقعا زیباست مرسی زیبا اجرا کردید ...
یه چندتا نکته بنده ی حقیر برای زیباتر شدن قطعه میگم : 1)اگر تنبک زن (آقای علیرضایی ) در همون ابتدای قطعه بعد از میزان اول سر ضرب ها رو دو تا می زدند زیباتر می شد ...(دوب... دادادادادادادا... دوب دوب دادادادادا... امیدوارم منظورم رو فهمیده باشید ...)
2) مورد بعدی اینکه چون دف نیست بهتر است تا سنتور میخواهد وارد قطعه شود با یه مقدمه وارد شود یعنی ( سل جفت ) سل سل سل سل و شروع قطعه ...
باز هم تشکر از اجرای خوبتان
مرسی

Razoniaz
Saturday 24 July 2010, 10:46 AM
بسیار زیبا اجرا کردید محسن جان. از دوستتون هم تشکر بفرمایید.
ممنون.
تا اونجایی که میدونم استاد مشکاتیان توی نوا آثار زیادی ندارند و این از بهترین آثاز ایشون در نوا هست.

ممنون از شما آرش عزیز. آثار مهم زنده یاد مشکاتیان در دستگاه نوا "نوا مرکب خوانی" و "دود عود" هستش که واقعا هر دوشون جزو شاهکارهای موسیقی ایرانی هستند.

سلام دوست عزیز و هنرمند ...
من خودم عاشق این قطعه ام... واقعا زیباست مرسی زیبا اجرا کردید ...
یه چندتا نکته بنده ی حقیر برای زیباتر شدن قطعه میگم : 1)اگر تنبک زن (آقای علیرضایی ) در همون ابتدای قطعه بعد از میزان اول سر ضرب ها رو دو تا می زدند زیباتر می شد ...(دوب... دادادادادادادا... دوب دوب دادادادادا... امیدوارم منظورم رو فهمیده باشید ...)
2) مورد بعدی اینکه چون دف نیست بهتر است تا سنتور میخواهد وارد قطعه شود با یه مقدمه وارد شود یعنی ( سل جفت ) سل سل سل سل و شروع قطعه ...
باز هم تشکر از اجرای خوبتان
مرسی

از راهنمایی های خوبتون صمیمانه سپاسگزارم فرزان عزیز. هر دو موردی که فرمودید مسلما به زیبایی قطعه کمک می کنه. حتما اونها رو توی اجراهای بعدی مد نظر می گیرم. بازهم ممنونم از شما.

Mezrab
Saturday 24 July 2010, 07:53 PM
محسن آقای عزیز شما برای ما خیلی کم آواز اجرا کردی، امکانش هست یکسری آواز هم برامون اجرا کنید، چه مکتوب چه بداهه؟

Razoniaz
Sunday 25 July 2010, 09:03 AM
محسن آقای عزیز شما برای ما خیلی کم آواز اجرا کردی، امکانش هست یکسری آواز هم برامون اجرا کنید، چه مکتوب چه بداهه؟

سلام آقا محسن عزیز
چشم حتما ردیف آوازی هم اجرا می کنم.

Razoniaz
Monday 2 August 2010, 08:45 AM
سلام دوستان
قطعه "بیداد" یکی از شاهکارهای زنده یاد استاد مشکاتیان رو اجرا کردم. امیدوارم تونسته باشم حقی را که این استاد بزرگ و همچنین این قطعه فوق العاده زیبا بر گردنم دارند را ادا کنم.

"بیداد" نام گوشه خیلی زیبایی هست در دستگاه همایون. با شنیدن نام این گوشه شاید این بیت شعر از آلبوم جاودانی بیداد را به یاد میارید "یاری اندر کس نمی بینیم یاران راچه شد - خون چکید از شاخ گل ابر بهاران را چه شد"

در خصوص این قطعه هم عرض کنم که الحق یکی از زیباترین و در عین حال مشکلترین قطعات زنده یاد مشکاتیان هستش که دارای ریتمهای ترکیبی 4/4 ، 16/6 و 4/2 هستش. نت این قطعه در کتاب "بیست قطعه" موجوده. این قطعه به صورت گروهی در آلبوم بیداد اجرا شده.
امیدوارم اجرای بنده مورد پسند قرار بگیره. پیشاپیش از نظرات و انتقادات شما صمیمانه سپاسگزارم.

دانلود قطعه بیداد (You can see links before reply)

sepsan25
Monday 2 August 2010, 11:26 AM
محسن جان خیلی زیبا اجرا کردی واقعا زیبا بود .
موفق باشی ....

199069
Thursday 5 August 2010, 01:06 PM
سلام خیلی کارات خوب بود
فقط یه خواهش داشتم اگه ممکنه نت چهار مضراب اصفهان استاد پایور رو بزاری برای دانلود
ممنون میشم

Razoniaz
Saturday 7 August 2010, 01:17 PM
سلام خیلی کارات خوب بود
فقط یه خواهش داشتم اگه ممکنه نت چهار مضراب اصفهان استاد پایور رو بزاری برای دانلود
ممنون میشم

سلام دوست عزیز ممنون از اینکه وقت گذاشتید و قطعات بنده را گوش کردید. چشم حتما در اولین فرصت نت این چهارمضراب رو روی سایت می گذارمش.

Razoniaz
Saturday 7 August 2010, 01:20 PM
سلام دوستان
نوا دستگاهی است پر از رمز و راز. آوایی است که انسان گمگشته در تکرار بی پایان روزمرگی و روزمردگی زندگی را لحظه ای به تنهایی و تفکر درباره خود وا می دارد و من و تو که همیشه در حال فرار از تنهایی خویش هستیم نیک می دانیم این تفکر چقدر سنگین و طاقت فرساست. شاید به همین خاطر تعداد آثار خوب اجرا شده در نوا از انگشتان دست تجاوز نمی کنند. و ما جسارت شنیدن همین تعداد کم را هم نداریم.
نوا دل خواننده و نوازنده و شنونده را به لرزه در میاورد. آتشی است که خشک و تر را با هم می سوزاند. اوج نوا، نهفت است. نهفت بانگ بلندی است که انسان را لحظه ای از زندگی روزمره خود جدا می سازد و او را به درون خود میخواند، به آنچه از ازل در دلش نهفته اند و وی از آن غافل است... آری نهفت ما را به آنچه در درونمان نهفته اند می خواند!
شاید با شنیدن گوشه نهفت این ابیات در خاطر شما یادآور شوند:
زین آتش نهفته که در سینه من است / خورشید شعله ای است که در آسمان گرفت
و یا
چون دلارام می زند شمشیر / سر ببازیم و رخ نگردانیم
دوستان در هوای صحبت یار / زر فشانند و ما سر افشانیم
و یا
آتش عشق تو در جان خوش تر است / جان ز عشقت آتش افشان خوش تر است
هر که خورد از جام عشقت قطره ای / تا قیامت مست و حیران خوش تر است
چون وصالت هیچ کس را روی نیست / روی در دیوان هجران خوش تر است
...

و نهفت هنگامی به اوج خود می رسد که سه استاد مسلم موسیقی در زمانهای متفاوت بر روی یک اثر کار کنند و یک قطعه خارق العاده را خلق کنند. آری قطعه نهفت قطعه ای است که زنده یاد استاد صبا آن را خلق کرد سپس زنده یاد استاد سعید هرمزی آن را پرورش داد و زنده یاد استاد مشکاتیان آن را به تکامل رساند.
قطعه نهفت را با مضراب هایی که از هیبت و بزرگی این قطعه لرزان بود به همراه تنبک دوست عزیزم آقای جواد علیرضایی اجرا کردم که امیدوارم آنطور که فراخور این قطعه هست مضراب زده باشم.

دانلود قطعه نهفت (You can see links before reply)

nazi-santoori
Saturday 7 August 2010, 11:15 PM
عالی بود آقا محسن
بیشتر از خود اجرا این نوشته هاتون بود که خیلی منو تحت تاثیر قرار داد
واقعا....آره .
دست مریزاد.

محمد . ح
Sunday 8 August 2010, 08:19 AM
سلام کارتون عالی بود
انشاا... همیشه دلتون شاد باشه . برام تو ماه مبارک دعا کن
خدانگهدار

آناهيتا 79
Sunday 8 August 2010, 08:47 AM
سلام
مرسي از كارهاي قشنگتون و احساس زيباي شما در نوشتن و نواختن كه هر دو هنرمندانه است.:41:
و اما بعد ....:45: در قطعه نهفت در دقيقه هاي 1:20،2:43،2:50،3،02،3:21 نمي دونم مشكل از ضبط هستش يا قطعه قطع مي شه :39: و در دقيقه 3:49 تا 3:54 نمي دونم چي مي شه اما فكر كنم يه خورده مي ريزه به هم :ad.
در ضمن من عاشق قطعه بيداد هستم و شما اون رو بسيار زيبا اجراء كرديد .:41:
تو رو خدا من رو ببخشيد ، شما يه دسته گل به من هديه كرديد و من به جاي لذت بردن از اون دنبال تفسير رنگ گلها هستم .
ممنون و مرسي از زحمتتون و كارهاي بسيار قشنگتون.:41:

Razoniaz
Sunday 8 August 2010, 09:44 AM
سلام کارتون عالی بود
انشاا... همیشه دلتون شاد باشه . برام تو ماه مبارک دعا کن
خدانگهدار

ممنونم محمد جان بابت اینکه وقت گذاشتید و اجراها را گوش دادید. چشم حتما محتاج دعای شما هستیم.

سلام
مرسي از كارهاي قشنگتون و احساس زيباي شما در نوشتن و نواختن كه هر دو هنرمندانه است.:41:
و اما بعد ....:45: در قطعه نهفت در دقيقه هاي 1:20،2:43،2:50،3،02،3:21 نمي دونم مشكل از ضبط هستش يا قطعه قطع مي شه :39: و در دقيقه 3:49 تا 3:54 نمي دونم چي مي شه اما فكر كنم يه خورده مي ريزه به هم :ad.
در ضمن من عاشق قطعه بيداد هستم و شما اون رو بسيار زيبا اجراء كرديد .:41:
تو رو خدا من رو ببخشيد ، شما يه دسته گل به من هديه كرديد و من به جاي لذت بردن از اون دنبال تفسير رنگ گلها هستم .
ممنون و مرسي از زحمتتون و كارهاي بسيار قشنگتون.:41:

سلام آناهتیا خانم
ممنون که اینقدر با دقت و موشکافانه گوش دادید شما اگه داور مسابقات مربی گری میشدید هیچکس موفق نمی شد کارت مربی گری بگیره :)
در مورد زمان 1:20 من مورد خاصی ندیم شاید یکی از نتها ضعیفتر اجرا شده. زمان 2:43 هم یک نت "دو" بم زرد خورده ولی قطعه قطع نشده. زمان 2:50 هم متوجه چیزی نشدم. زمان 3:02 حق باشماست البته مشکل از ضبط نیست از خودمه یه نت اشتباه زدم. زمان 3:21 هم چیز خاصی نبود.
زمان 3:49 تا 3:54 هم شاید به خاطر تغییر ریتمی که توی قطعه از 8/6 به 16/6 ایجاد می شه این حس بهتون دست می ده.
بازهم از شما سپاسگزارم که اینقدر با دقت گوش می دید قطعات رو. واقعا جای تقدیر داره. درضمن من خوشحال می شم که از اجراهام انتقاد بشه. این دسته گل ناقابلی که من به شما و بقیه دوستان عزیز هدیه میکنم اگه با نظر تک تک شما آراسته تر و زیباتر بشه نتیجه فوق العاده میشه. من معتقدم تنها نقد هستش که باعث رشد و تعالی می شه و از سکون و درجا زدن جلوگیری میکنه...
ممنونم از شما دوست عزیز.

mb.q
Monday 9 August 2010, 08:30 AM
سلام آقای دانشمند
خیلی عالی بود لذت بردیم هم از هنر وهم ازکمال ونوشته بسیار زیبای شما
درسخن زآن لب همی بارد شکر
درعرق زآن رو همی ریزد گلاب

منتظر تصویرزیبای شما در کارهای تصویری هستیم پاینده وسرافراز باشید

mojtaba_bahador
Friday 22 October 2010, 03:03 PM
بسیار عالی مینوازید.
ان شاء الله موفق باشید

Razoniaz
Tuesday 9 November 2010, 01:41 PM
سلام دوستان
بداهه ای در همایون اجرا کردم که امیدوارم مورد پسند دوستان عزیز قرار بگیره. گرچه این کار هم مثل بقیه کارهای بنده پر است از کاستی و لغزش ولی امیدوارم دوستان به بزرگی خودشون ببخشند و بنده را از تجربیات، انتقادات و پیشنهادهای ارزنده خودشون بهره مند کنند.

لازم به ذکره که این بداهه از درآمد همایون شروع می شه بعد از اون در گوشه های چکاوک و بیداد و بعد هم عشاق و بوسلیک ادامه پیدا می کنه و در آخر دوباره به درآمد همایون فرود میاد.

دانلود بداهه ای در همایون (You can see links before reply)

شایان سنتوری
Tuesday 9 November 2010, 03:12 PM
سلام آقا محسن.بسیار زیبا نواختین.خیلی لذت بردم.

من خیلی پایین تر از اون هستم که بخواهم از شما ایراد بگیرم.اینو بدون تعارف می گم.چون از سخننان شما توی تاپیک های دیگه مشخص هست که شما تو ساز سنتور استاد هستد. .ببخشید که اینو میگم.اما احساس کردم توی ثانیه ی 33 تا 35 که یک سری نت ها رو میزنید یکم تند هست.به نظر من اگر یکم سرعت رو کمتر کنید قطعه زیبا تر میشه.

من به عنوان شاگرد شما هستم.ای انتقاد رو از طرف یک شاگرد بپذیرید.

موفق باشید

Razoniaz
Wednesday 10 November 2010, 07:43 AM
سلام آقا محسن.بسیار زیبا نواختین.خیلی لذت بردم.

من خیلی پایین تر از اون هستم که بخواهم از شما ایراد بگیرم.اینو بدون تعارف می گم.چون از سخننان شما توی تاپیک های دیگه مشخص هست که شما تو ساز سنتور استاد هستد. .ببخشید که اینو میگم.اما احساس کردم توی ثانیه ی 33 تا 35 که یک سری نت ها رو میزنید یکم تند هست.به نظر من اگر یکم سرعت رو کمتر کنید قطعه زیبا تر میشه.

من به عنوان شاگرد شما هستم.ای انتقاد رو از طرف یک شاگرد بپذیرید.

موفق باشید

سلام شایان عزیز
دوست عزیزم شما و بقیه عزیزان نت آهنگ همگی استاد بنده هستید چون با راهنمایی ها، انتقادها و پیشنهادهای خودتون به من درسهای بزرگی می دید که در راهی که پیش رو دارم برام خیلی با ارزش هستن.
ممنونم از این که قطعه رو گوش دادید و نظر خودتون رو گفتید. چشم نکاتی که گفتید رو حتما در نظر خواهم گرفت و خوشحالم از اینکه قطعه مورد پسند شما قرار گرفت.
ارادتمند شما
محسن

mixer
Wednesday 10 November 2010, 08:24 AM
کار زیبای شما موجب سر افرازی ماست که بچه های ایران زمین اینقدر فعال هستند درود به روان پاکتان.مرسی

SOLAIEN
Wednesday 10 November 2010, 06:10 PM
سلام بر هنرمند بزرگ و قهار سنتورنواز...
واقعا لذت بردیم ... خیلی خیلی زیبا اجرا کردید و واقعا بداهه پر حس وحالی بود ...
واقعا قسمت بیدادش رو که شنیدم کیف کردم ...
شادکام و پیروز باشید

z_m
Wednesday 10 November 2010, 08:08 PM
بسیار بسیار زیبا بود آقا محسن... بسی لذت بردیم...

Razoniaz
Thursday 11 November 2010, 10:57 PM
کار زیبای شما موجب سر افرازی ماست که بچه های ایران زمین اینقدر فعال هستند درود به روان پاکتان.مرسی

دوست عزیزم سپاسگزارم. خوشحالم که اجرای ناقابل بنده مورد پسند شما قرار گرفته.

سلام بر هنرمند بزرگ و قهار سنتورنواز...
واقعا لذت بردیم ... خیلی خیلی زیبا اجرا کردید و واقعا بداهه پر حس وحالی بود ...
واقعا قسمت بیدادش رو که شنیدم کیف کردم ...
شادکام و پیروز باشید

سلام فرزان عزیز. سپاسگزارم از شما. شما خیلی به بنده لطف دارید. ولی باور کنید من لایق این صفاتی که فرمودید نیستم. من فقط یه نوازنده کوچیکم که نسبت به تک تک شما عزیزان ارادت دارم.

بسیار بسیار زیبا بود آقا محسن... بسی لذت بردیم...
ممنونم دوست عزیزم که وقت گذاشتید و گوش کردید. خوشحالم که خوشتون اومده.

Arash-hadian
Friday 12 November 2010, 11:02 AM
سلام خدمت محسن عزیز!

قطعه زیبایی بود! جمله ها خیلی قشنگ بودن! من الان بعد از دوبار گوش دادن به نظرم این قطعه به دوبخش میشه تقسیم کرد :
1-قبل از 2:25
2- بعد از 2:25

1- به نظرم شما از اونجاییکه شاگرد آقای اختیاری هستید خیلی از ملودیها و تمهای ایشون ناخودآگاه توی انتخاب جملاتتون تاثیر گذاشته و این 2 دقیقه و 25 ثانیه واقعا آدمو یاد ایشون میندازه! تبریک میگم که انقدر خوب و مشخص از ایشون تاثیر گرفتید!
من به شخصه کارای ایشونو خیلی دوس دارم!

2- از 2:25 به بعد قطعه فرمش عوض میشه! یعنی سبک نوازندگی و انتخاب جملات آدمو یاد قطعه یاد باد آن صحبت شبها، میندازه که اگه اشتباه نکنم اثر استاد مرحوم فرامرز پایور هست که استاد شجریان آواز میخونند در اون قطعه!

درکل خیلی قطعه زیبایی بود! ممنون!

Razoniaz
Monday 15 November 2010, 02:53 PM
سلام خدمت محسن عزیز!

قطعه زیبایی بود! جمله ها خیلی قشنگ بودن! من الان بعد از دوبار گوش دادن به نظرم این قطعه به دوبخش میشه تقسیم کرد :
1-قبل از 2:25
2- بعد از 2:25

1- به نظرم شما از اونجاییکه شاگرد آقای اختیاری هستید خیلی از ملودیها و تمهای ایشون ناخودآگاه توی انتخاب جملاتتون تاثیر گذاشته و این 2 دقیقه و 25 ثانیه واقعا آدمو یاد ایشون میندازه! تبریک میگم که انقدر خوب و مشخص از ایشون تاثیر گرفتید!
من به شخصه کارای ایشونو خیلی دوس دارم!

2- از 2:25 به بعد قطعه فرمش عوض میشه! یعنی سبک نوازندگی و انتخاب جملات آدمو یاد قطعه یاد باد آن صحبت شبها، میندازه که اگه اشتباه نکنم اثر استاد مرحوم فرامرز پایور هست که استاد شجریان آواز میخونند در اون قطعه!

درکل خیلی قطعه زیبایی بود! ممنون!

درود بر دوست خوبم آرش عزیز سپاسگزارم که قطعه رو گوش کردید و بابت نظرات زیبای شما صمیمانه سپاسگزارم. حقیقتش من هم نوازندگی استاد عزیزم آقای اختیاری رو خیلی دوست دارم و سعی می کنم توی بداهه ها از تکنیکهای ایشون استفاده کنم...

mehdireihani
Tuesday 12 June 2012, 05:31 PM
شیرعلی مردون - تنظیم اردوان کامکار

با سلام
قطعه شیرعلی مردون با تنظیم زیبای آقای اردوان کامکار رو اجرا کردم امیدوارم مورد پسند دوستان عزیز قرار بگیره.
قطعه شیرعلی مردون یکی از قطعات زیبای محلی بختیاری می باشد که توسط هنرمند عزیز آقای اردوان کامکار تنظیم زیبایی شده که زیبایی این قطعه رو چند برابر کرده.
این قطعه در شور "سل" اجرا شده و دارای ریتم 4/6می باشد

دانلود قطعه شیرعلی مردون (You can see links before reply)

بسیار زیبا بود خسته نباشی