PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره ي روز (جهت خريد هارمونیکا)

صفحه ها : [1] 2 3

Mezrab
Wednesday 25 November 2009, 02:18 PM
دوستان میخواستم یه قیمتی از سازدهنی های Hohner داشته باشم، بهترین محصول کروماتیکش چنده؟ توی قیمت 30-40 چی معرفی می کنید؟ بعد شما چند سوراخه رو پیشنهاد میکنید؟ چون میخوام خودم شروع کنم و سازم رو هم در آینده عوض نخواهم کرد، برای همین میپرسم...ممنون

salarone
Monday 30 November 2009, 04:03 PM
تو کلوپ سازدهنی دوستان فعال نیستند، بیشتر دوستان نظر به این دارن که برای شروع یه سازدهنی 12 سوراخه بهتره (که سه اکتاو کامل داشته باشه) ولی هنوز هم من خودم موندم که آیا با خرید یه سازدهنی 10 سوراخه هم میشه به همون کارایی 12 سوراخه رسید یا نه! چون تنوع 10 سوراخه خیلی زیاد هست و هم از لحاظ قیمتی هم پایین تره

Mezrab
Friday 25 December 2009, 02:52 PM
دوستان توی تهران جایی رو برای فروش ساز های Hohner میشناسید؟

moein babayee
Friday 25 December 2009, 04:30 PM
من خودم یک 2540/48 سی دارم و خیلی ازش راضیم! (تو این مارک)
قیمته خرید مغازه دارش تو مشهد 20 تومنه و به عموم بین 25 تا 30 تومن می دنش

واسه ی شروع فقط با 24 سوراخه بخر

Mezrab
Friday 25 December 2009, 08:29 PM

من یه چیز میخوام بعدا دوباره پا نشم 40 تومن بدم و یکگی دیگه بخرم، یه ساز حرفه ای که تا آخر بتونم باهاش کنار بیام.قیمت بالا 60 نره!پیشنهادچی میدید؟

moein babayee
Friday 25 December 2009, 08:39 PM
مدلاشو نمی دونم
ولی در کل اون چیزی که تو می خوای از این سازدهنی های کلید داره که می شه باهشون دیز و بمل دارا هم زد که واسه ی یاد گیری خیلی سخته و واقعا الان به دردت نمی خوره بازم خود دانی
اینا قیمتش (چینی ها) از 35 تومن هست تا حداکثر 200 تومن ولی آلمانی های اصلش از همون 120 شروع می شه تا آسمون!

این یکی که من گفتم هم آلمانیه، هم نیمه حرفه ای
یعنی راحت یگم تا آخر این ساز واست می مونه و به دردت می خوره

فقط سعی کن وقتی می خوای سازت رو بخری با یک نفر آشنا به صدا های موسیقی بری چون متأسفانه رو این موضوع اصلا دقت نمی کنن و هر سازی رو دوستان می خرن و می آن می گن اونی که معرفی کرده .... داشتم می گفتم با یک نفر ببری که تشخیص بده تمام نت ها کوک باشن چون بعدن خیلی مشکل توش پیدا می کنی

بازم اگه می خوای من فردا می رم سمت مغازه ی بچه ها واست یک قیمت تو بگیرم

khalseh
Friday 25 December 2009, 09:07 PM
سلام
ساز mellow tone از hohner صداي بسيار خوبي داره و فكر مي كنم اگر بخواين سازتون رو عوض نكنيد اين ساز عالي هست ولي خوب قيمتش بالاست فكر مي كنم حدود 170 تومن باشه.در مورد چند سوراخه بايد بگم اگر سازي باشه كه نمي خوايد عوضش كنيد 12 يا 16 سوراخه بايد بگيريد هر 4 سوراخ 1 اكتاو صدا توليد مي كنه ساز 24 سوراخه اي كه دوستمون گفتن هم كروماتيك نيز ترومولو هست و كوك ثابت داره.
اما اگر ميخواييد كم هزينه كنيد اصلا خرج اضافي نكنيد سازهاي 10 سوراخه swan بهترين گزينه براي شروع هستند فكر كنم حدو 18 تومن هم باشند.
در مورد سازهاي 10 يا 12 سوراخه هم بايد بگم كه تا سطح بالاي نوازندگي عملا از دو سوراخ آخر استفاده چنداني نمي شه پس اگر ميخواهيد شروع كنيد باز همون 10 سوراخه swan رو پيشنهاد مي كنم كه به مراتب از 12 سوراخه آن بهتره.
توي خيابون انقلاب تقريبا روبه روي پاساژ اعلاالدين از طرف سعدي كه به طرف ميدون انقلاب بريد دست راستتون 300 متر قبل از پل 1 پاساژ هست اسمش يادم نيست طبقه ي پايين اون اسم مغازه فكر كنم سرنا هست اونجا ساز hohner داره اگر بدونيد همون پاساژي كه مغازه ي آوانس هست (به اين اسم اگر بپرسيد همه مي دونن آوانس كجاست)
به هر حال براي اطلاعات بيشتر به اين سايت هم سري بزنيد بد نيست.
You can see links before reply
موفق باشيد.

khalseh
Friday 25 December 2009, 09:36 PM
در ضمن موقع خريد چك كنيد تما سوراخ ها در دم و بازدم صدا ميدن كليدش درست كار مي كنه و با نگه داشتن كليد هم در دم و بازدم همه ي سوراخها صدا ميدن اگر بتونيد كسي رو كه مي نوازه همراهتون ببريد بهتره

harmonicana
Sunday 27 December 2009, 06:22 PM
به نظر من هم برای شروع مدل 10 سوراخ Swan بهترین انتخابه!

Mezrab
Sunday 27 December 2009, 09:53 PM
همه نظرشون روی همین Swan 10 سوراخه هست...آیا برای خریدش لازمه کسی رو همراه خودم ببرم؟چون واقعا کسی نیست که با خودم ببرم...نکات خاصی هست بگید اگر خودم رفتم بگیرم رعایت کنم.

khalseh
Sunday 27 December 2009, 10:15 PM
mezrab عزيز مراجعه كنيد به چند پست بالاتر توضيح دادم

Mezrab
Monday 28 December 2009, 12:55 AM
دوستان چقدر تفاوت کیفیت صدا بین ساز Swan و Hohner هست...؟ارزش داره پول بیشتر بدم و کروماتیک 12 سوراخه Hohner بگیرم؟

Mezrab
Tuesday 29 December 2009, 10:45 PM
سلام
ساز mellow tone از hohner صداي بسيار خوبي داره و فكر مي كنم اگر بخواين سازتون رو عوض نكنيد اين ساز عالي هست ولي خوب قيمتش بالاست فكر مي كنم حدود 170 تومن باشه.در مورد چند سوراخه بايد بگم اگر سازي باشه كه نمي خوايد عوضش كنيد 12 يا 16 سوراخه بايد بگيريد هر 4 سوراخ 1 اكتاو صدا توليد مي كنه ساز 24 سوراخه اي كه دوستمون گفتن هم كروماتيك نيز ترومولو هست و كوك ثابت داره.
اما اگر ميخواييد كم هزينه كنيد اصلا خرج اضافي نكنيد سازهاي 10 سوراخه swan بهترين گزينه براي شروع هستند فكر كنم حدو 18 تومن هم باشند.
در مورد سازهاي 10 يا 12 سوراخه هم بايد بگم كه تا سطح بالاي نوازندگي عملا از دو سوراخ آخر استفاده چنداني نمي شه پس اگر ميخواهيد شروع كنيد باز همون 10 سوراخه swan رو پيشنهاد مي كنم كه به مراتب از 12 سوراخه آن بهتره.
توي خيابون انقلاب تقريبا روبه روي پاساژ اعلاالدين از طرف سعدي كه به طرف ميدون انقلاب بريد دست راستتون 300 متر قبل از پل 1 پاساژ هست اسمش يادم نيست طبقه ي پايين اون اسم مغازه فكر كنم سرنا هست اونجا ساز hohner داره اگر بدونيد همون پاساژي كه مغازه ي آوانس هست (به اين اسم اگر بپرسيد همه مي دونن آوانس كجاست)
به هر حال براي اطلاعات بيشتر به اين سايت هم سري بزنيد بد نيست.
موفق باشيد.
دوست عزیز، خلصه..امروز برای خرید ساز مراجعه کردم پاساژ پیروز شعبه 2 سرنا، یه Swan 10 سوراخه تهیه کردم... خیلی مناسب هست...فقط دوستان کتاب اول منصور پاک نژاد رو هم برای اجرا بایدشماره گذاری کرد، درسته؟

khalseh
Wednesday 30 December 2009, 01:44 PM
سلام به شما دوست عزيز .مضراب
اول از همه چيز تبريك به خاطر سازه جديدتون و اميدوارم خيلي سريع پيشرفت كنيد تا بتوانيد از نواختن سازتون لذت ببريد.
بله ولي من براي شروع معمولا كتاب ديگه اي رو پيشنهاد مي كنم كه از پايينترين اكتاو(بم ترين صدا)شروع كرده ولي خوب متاسفانه الان كمي در گيرم اگر كمي آزادتر شد وقتم حتما براتون مي فرستم اسكن كتاب رو.البته با همون پاكنژاد شروع منيد چند آهنگ اول رو شماره گذاري كنيد از هر جايي كه ديگه حفظ شديد جاي نتها رو ديگه شماره گذاري نكنيد.
اگر هم سوالي داشتيد يا به مشكلي برخورديد من تا جايي كه بتونم دوست دارم راهنماييتون كنم.
موفق باشيد

harmonicana
Wednesday 30 December 2009, 08:52 PM
شماره گذاری یه روش پیشنهادیه و الزامی نیس.

Mezrab
Wednesday 30 December 2009, 10:02 PM
شماره گذاری یه روش پیشنهادیه و الزامی نیس.
روش پیش نهادی خوبی هست، ولی من چون قبلا و ساز دیگری(سنتور) هم میزدم و دشیفراژم هم بد نبود، زیاد به اعداد دقت نمیکردم، اما در هر صورت برای اینکه یاد بگیرم مکان هر نت توی سازدهنی کجا هست سعی کردم خودم رو با شماره ها منطبق کنم.

omid_yooyoo
Tuesday 5 January 2010, 11:49 AM
سلام دوست عزیز من پیشنهاد میدم 24 سوراخ سوزوکی بگیری .خیلی عالیییییییییییییییی
من هوهنر هم داشتم اما این زمین تا آسمون با اون فرق داره

Mezrab
Tuesday 5 January 2010, 09:34 PM
سلام دوست عزیز من پیشنهاد میدم 24 سوراخ سوزوکی بگیری .خیلی عالیییییییییییییییی
من هوهنر هم داشتم اما این زمین تا آسمون با اون فرق داره
Swan خریدم. من ترمولو نمیخواستم.کروماتیک لازم داشتم.

mosafer13
Monday 11 January 2010, 06:25 PM
Swan خریدم. من ترمولو نمیخواستم.کروماتیک لازم داشتم.

سلام چند خریدی؟ با کسی رفتی یا تنهایی؟؟؟
میشه ادرس دقیق بدی از کجا گرفتی؟

Mezrab
Monday 11 January 2010, 09:07 PM
سلام چند خریدی؟ با کسی رفتی یا تنهایی؟؟؟
میشه ادرس دقیق بدی از کجا گرفتی؟
من 23 گرفتم، تنها، بعد پل حافظ ععنی اون دست چهار راه دنبال پاساژ پیروزی باش، پیدا که کردی برو طبقه پایین فروشگاه سورنا شعبه 2....

jjboy
Friday 2 April 2010, 04:37 AM
سلام،،،من میخوام از صفر سازدهنیو شروع کنم،،، معلوماتمم خیلی کمه

میخوام راهنماییم کنین که اولن برای شروع یه ساز بهم معرفی کنین تا بخرم

سوال بعدی اینکه میشه ساز دهنیو با مقاله و کتاب یاد گرفت؟

ممنون

2HM
Monday 5 April 2010, 09:56 AM
من 23 گرفتم، تنها، بعد پل حافظ ععنی اون دست چهار راه دنبال پاساژ پیروزی باش، پیدا که کردی برو طبقه پایین فروشگاه سورنا شعبه 2....

سلام فکر می کنم یک مقداری گرون گرفته باشی قیمت 10 سوراخ swan الان فکر میکنم دورو بر 18 باشه معمولا جمهوری نسبت به بهارستان قیمت هاشون حداقل 5 ,6 تومن گرون تره

Mezrab
Monday 5 April 2010, 07:26 PM
سلام فکر می کنم یک مقداری گرون گرفته باشی قیمت 10 سوراخ swan الان فکر میکنم دورو بر 18 باشه معمولا جمهوری نسبت به بهارستان قیمت هاشون حداقل 5 ,6 تومن گرون تره
مطمئن تر بود، چون من حوصله تعویض ساز و این حرف ها رو ندارم ترجیح دادم از یه جای خوب بگیرم، حالا 4-5 تومن اشکال نداه، از کیفیتش راضیم.

jjboy
Thursday 6 May 2010, 09:38 PM
من 24 سوراخه swan گرفتم حالا موندم با چه آموزش ببینم؟

dark angel7
Friday 16 July 2010, 11:32 PM
آخر تیر ماه
hohner
coromatic

M25501 c-12 89000

M25701 c-14 98000

M753401 c-12 LARRY ADLER 145000

M753501 c-12 MELLOW TON 185000

M757401 -------------------- 198000

vahid.com
Friday 30 July 2010, 02:38 PM
با سلام
من آشنايي زيادي با سازدهني ندارم دنبال يه ساز دهني هستم كه بشه باهاش آهنگ هاي ايراني زد مثل غوغاي ستارگان حالا شما چي ‍يشنهاد مي ديد قيمتش هم در حدود 30 تا 40 تومن باشه بد نيست (حداكثر قيمت)

Lili Rochefort
Friday 30 July 2010, 02:47 PM
وای چه جالب! من جدی نمی دونستم ساز دهنی سوراخاشو می شمورن!!
منم یه دونه دارم... بلد نیستم درست بزنم... ولی ببینم چند سوراخس!؟:106:

ARDALAN_m
Thursday 2 September 2010, 09:22 PM
درود
من مي خوام يه ساز كروماتيك بگيرم در حد 20-30 تومن چي پيشنهاد مي كنين دوستان راستي كدوم يكي از اين سازا به درد راك ميخوره
ممنون

siavash_shams
Saturday 4 September 2010, 02:42 PM
با سلام
من آشنايي زيادي با سازدهني ندارم دنبال يه ساز دهني هستم كه بشه باهاش آهنگ هاي ايراني زد مثل غوغاي ستارگان حالا شما چي ‍يشنهاد مي ديد قيمتش هم در حدود 30 تا 40 تومن باشه بد نيست (حداكثر قيمت)

درود
دوست عزیز بهتره به جای خرید یه دونه ساز ، ابتدا با یه ساز مبتدی شروع کنید و وقتی فرمت کار دستتون اومد ، یه ساز نیمه حرفه ای بخرید

پیش نهاد می کنم یه کروماتیک 24 سوراخ golden cup بخرید (قیمتش 6-7 تومنه) و اگه پیش رفت خوبی داشتین یه کروماتیک 10سوراخ Swan بخرید که قیمتش 18 تا 20 تومنه.

siavash_shams
Saturday 4 September 2010, 02:47 PM
درود
من مي خوام يه ساز كروماتيك بگيرم در حد 20-30 تومن چي پيشنهاد مي كنين دوستان راستي كدوم يكي از اين سازا به درد راك ميخوره
ممنون

درود

شما یه کروماتیک 10 سوراخ Swan بخرید قیمتش 18 تا 20 تومنه.

توی بیشینه ی مواقع برای راک ، کروماتیک پیش نهاد میشه .

ARDALAN_m
Wednesday 8 September 2010, 10:21 AM
درود

شما یه کروماتیک 10 سوراخ Swan بخرید قیمتش 18 تا 20 تومنه.

توی بیشینه ی مواقع برای راک ، کروماتیک پیش نهاد میشه .
درود
ممنون هيف كه درير اومدم اينو نديدم يه 10 سوراخه دياتونيك HOHNER گرفتم:22:

Orpheus
Wednesday 8 September 2010, 10:36 AM
درود
من یه 24 سوراخه ی اکتاو دارم یه متد راک هم دارم ولی جای نت ها رو بلد نیستم...
اگه میشه راهنماییم کنید
ممنون

siavash_shams
Wednesday 8 September 2010, 03:46 PM
درود
من یه 24 سوراخه ی اکتاو دارم یه متد راک هم دارم ولی جای نت ها رو بلد نیستم...
اگه میشه راهنماییم کنید
ممنون

درود به شما

سازتون کروماتیکه یا دیاتونیک یا ترمولو؟؟؟

Orpheus
Wednesday 8 September 2010, 07:47 PM
درود به شما

سازتون کروماتیکه یا دیاتونیک یا ترمولو؟؟؟

فکر کنم کروماتیک باشه این عکسشه

siavash_shams
Thursday 9 September 2010, 10:38 AM
درود

بله کروماتیک 24
در مورد این ساز توی همین تالار زیاد گفتم
ترتیب نت ها رو توی لینک زیر طراحی کردم...ببینید

در مورد نحوه ی کار باهاش توی این تاپیک :
و این گروه :

مطالب زیادی نوشتم.

alireza_0027
Friday 17 December 2010, 12:41 PM
سلام

از دوستان تشکر میکنم که این سایت رو راه اندازی کردن .مخصوصا این بخش .
الان 3-4 روز دنبال سازدهنی میگردم اما هنوز . بتر گیج شدم .

من 22 سالم میخوام تازه شروع کنم هیچ اطلاعات موسیقی ندارم (عاشق صدای ساز دهنیم ). از شانس منم در این شهر ما هم کلاس سازدهنی خبری نیست (من ندیدم ).

بعد از تحقیق های مکرر (اینترنت ) به این نتیجه رسیدم از دیاتونیک باید استفاده کنم به برای شروع کار بهتر است

در دیاتونیک
10سوارخ بهتر یا 12 تای هم از لحاظ یادگیری و هم از لحاظ کتاب های اموزشی موجود (کتاب 10 تای بیشتر هست یا 12 دیاتونیک )

من چند مدل مد نظر دارم کدوم بهتر ؟؟؟

1-پلاستیک Big River Harp

حدودا 20 تومان

2-Pro Harp MS پلاسیک حدودا 30 تومان

3-Blues Harp MS حدودا 30 تومان جنس از چوب

من خودم مد نظر اولی رو مد نظر دارم .نظر شما چی

از ذوستانی که دستی تو فروش یا مسیر شون به مکان های فروش موسیقی هست ممنون میشدم قیمت به من میدادن من تهران نیستم برای همین مشکل دارم ممنون میشم .

SOBHANTOTo3
Friday 17 December 2010, 01:15 PM
تحقيقات اشتباه بوده دوست عزيز

براي شروع كار بهترين نوع سازدهني 24 سوراخ ترمولو هست كه همونجور كه مي دوني دياتونيك بهترين نوع براي شروعه
كه ترمولو هم نوعي دياتونيكه
ولي ايناي كه شما نوشتي من يهشون مي گم هارپ دياتونيك كه كتاب سوم پاكنژاد هست و سخت ترين نوع سازدهني
اين رو به هيچ عنوان نخر دوست من
تو هيچ آموزگاهي و هيچ جاي ايران از اين نوع سازدهني براي شروع استفاده نمي شه
مرسي

alireza_0027
Friday 17 December 2010, 03:34 PM
از راهنمای و پاسخ سریع تون ممنون

فقط یه چیزی برای شروع مگه دیاتونیک بهتر نیست ؟؟؟ ترمولو یه نوع جداست که !!! تو سایتش این نوع رو جدا کرده
مثل یک دسته دیاتونیک یه دسته کروماتیک و یه دسته ترمولو و دسته ....(بر گرفته از سایت هارمونیک دسته بندی سمت چپ)

بعد شما چه مدلی رو معرفی میکنید قیمتش زیاد بالا نباشه

راستی 24 تای رو پیش نهاد کردی تو هیچ کتابی که من گشتم نبود همه 10 یا 12 سوراخ هست 24 کروماتیک یا من اشتباه میکنم؟؟

SOBHANTOTo3
Friday 17 December 2010, 06:16 PM
خواهش مي كنم

ترمولو نوعي دياتونيكه
براي اين جدا دسته بندي كرده كه قاطي نشه و شلوغ نشه

ترمولو 24 سوراخ بهترين ساز براي شروعه
و طبق كتاب هاي پاكنژاد كه الان پر طرفدار ترين كتاب هاي كشور هستند شماره يك ترمولو و كتاب دوم كروماتيك كتاب سوم بلوز هست كه با اين سازي كه شما گفتيد زده مي شه

توي همه اموزشگاه هاي كشورم اول ترمولو تدريس مي شه بدليل راحت تر بودن البته گاهگاههي هم كروماتيك ديده مي شه

ترمولو من چند نوع ديدم

چيني گلدن كاپ يك مدله ولي از چهار هزارتومن مي فروشن تا 10 هزار تومن همونو من يك جا 4 تومن ديدم يك جا10تومن

هوهنر كه مي گن اصله 25 تومن داره به بالا كه معمولا همه جا همون 25 تومنه

سوزوكي اصل 50 تومني هست همين حدود

سوان چيني هست از 12 تومن به بالا

من اينا رو ديدم

مرسي

alireza_0027
Friday 17 December 2010, 08:31 PM
خیلی ممنون از راهنماییتون .عالی بود توضیحاتتون.
فقط یه زحمتی دارم این هوهنر 25 ت میشه مدلش رو بگید ممنون میشم و راستی با کوک c باشه ؟؟؟
یا شکلشو بذارید

SOBHANTOTo3
Saturday 18 December 2010, 11:35 AM
مدل خاصي اسم نداره يا من نمي دوتم بگيد هوهنر 25 تومني مي دونن اگه گفتن اصلا هوهنر اصل 25 تومن نيست
بگيد هممون چيني كه امتياز هوهنر رو خريده
اخه من يك جا بهم گفتن اصله يك جا گفتن چين امتياز هوهنر رو خريده

به هر حال مشخصه بري مغازه بگي ترمولو 24 سوراخ مي خوام نمونه هاشو برات مي زاره پيداش كن

alireza_0027
Monday 20 December 2010, 01:55 PM
سلام
اقای SOBHANTOTo3 خوبید ؟؟

من 24 ترمولو ocen star هوهنر گرفتم 18

یه کتاب هم دانلود کردم (اموزش مقدماتی سازدهنی ) صابرنعیمی . مشکل داشتم 12 تا توضیح داده ایا کتاب اول، کتاب خودآموز سازدهنی استاد منصور پاک نژاد هم توضیح 12 تای داده ؟؟ یا 24 هم هست ؟؟

چه کتابی هست واسه 24 تای ؟؟

راستی ترتیب نت ها هم مثل 12 تای

مثل تو 12 تای

1-4 cdefgabc low
5-8 middle
9-12 high

حالا تو 24 تای چه جوری ؟؟

میشه شکل دمش و مکش بذارید چون گیج شدم

alireza_0027
Monday 20 December 2010, 05:20 PM
راستی با کروماتیک شروع کنم بهتر ترمولو ؟؟؟

hosein7777
Monday 20 December 2010, 08:50 PM
دوست عزیز شما کتاب اول اقای پاکنزادو تهیه کنید برای ترمولو هست ترتیب نت ها هم توی اون کتاب هست

SOBHANTOTo3
Tuesday 21 December 2010, 07:30 AM
همون جور كه گفتم ترمولو 24 سوراخ بهترينه براي شروع

كتاب اينترنتيش خوش بختانه نيست
خوشبختانه
بايد يك هزينه كوچيك كنيد كتابش كه سي دي هم داره بگيريد
كتاب اول پاكنژاد ابي هم هست

nina
Monday 17 January 2011, 12:09 PM

میگن تو مشهد گنجشک رنگ میکنن جای قناری میفروشن (شوخی)گرون خریدی دوست من من همین مدل گرفتم 16 تومن جرمنی هم هست شایدم من ارزون گرفتم کاتالوگشو دیدم هوهنر دیاتونیک ترمولو 24 سوراخه فقط همین یه مدل داره بقیه اش قیمت ها میزد بالا دیگه تا 3 میلیون

nina
Monday 17 January 2011, 12:37 PM
لیبل میخورن جرمنی اما چین یا المان خدا میدونه ولی هر چی هست تو کل بازار ایران احتمالا همش همینه!
یعنی اون فروشنده که گرونتر میده بت بگه اصل جرمنی دارم بت میدم و اونا اصل نیست دروغ گفته

در مورد دیاتونیک ترمولو یا کروماتیک اگه مبتدی هستین که دیگه چویس دیگه ای ندارین
کتاب های پاک نژاد شروعش با دیاتونیک-ترمولو 24 سوراخه هست

SOBHANTOTo3
Tuesday 18 January 2011, 10:37 AM
با سلام
اين ترمولو هايي كه تو بازار به عنوان ترمولو اصل هوهنر فروخته مي شه و قيمتش بين 20 تا 30 هست رو من فكر نمي كنم اصل باشه ولي يكي از فروشنده ها به من گفت مي توني بري سريالشو چك كني تو اينترنت
وقت نكردم اين كارو كنم
به هر حال فعلا بهترين ترمولو ها براي شروع اين مارك و سوزوكي اصل هست كه روش نوشته ميد اين ژاپن
سيدل هم شنيدم خوبه
مارك سوان ترمولوش رو من دو نوعش رو ديدم افتضاح بوده خيلي سبك و نفس گير

nina
Tuesday 18 January 2011, 09:23 PM
فروشنده هم که خودش این کاره بود به من گفت swan که مزخرفه

nina
Tuesday 18 January 2011, 09:48 PM
توی لوازم ارایشی میگن اگه مارک پاک بشه معلوم میشه که اصل نیست خب هوهنر من رنگ نقره ای طلایی که روی حک شده ی hohner روش یه کم پاک شد تازه چینی هم اگه باشه دستشونم درد نکنه که با 16 تومن میشه یه ساز نسبتا خوب هوهنر گرفت و باهاش کار کرد حالا تا مراحل بعد

SOBHANTOTo3
Wednesday 19 January 2011, 09:07 AM
من هم همين فكرو كردم و البته يكي هم بهم گفت چين امتياز هوهنر رو خريده البته مثل شوعبه و بعد با قيمت كمتر توليد مي كنه
اصل نيست ولي هوهنر روشم نوشته المان
والله نمي دونم

farid_64
Wednesday 19 January 2011, 10:30 AM
سعی کن کرو ماتیک بگیری حالا هر مارکی . من خودم با دیاتونیک اصلا حال نکردم
نکته مهم نگهداری ساز دهنی مراقب نباشی از نفس می افته و دوبل باید نفس بذاری
به هیچ وجه هم باز نکن النم همش شده چینی

hosein7777
Wednesday 19 January 2011, 11:25 PM
من swan دارم راضیم بدک نیست

SOBHANTOTo3
Thursday 20 January 2011, 09:21 AM
كروماتيك سوان خوبه ولي ترمولوش و دياتونيكش نه اصلا خوب نيست گلدن كاپ هم بهتره

در ضمن پيشنهاد مي كنم همتون اول توي سازدهني ترمولو و دياتونيك وارد بشيد و كم كمش 6 ماه كار كنيد بعد دياتونيك كار كنيد تا لذت نواختن دياتونيك رو احساس كنيد
من با اينكه كسي هم نمي تونست مجبورم كنه چون استاد خاصي نداشتم ولي با برنامه ريزي جلو رفتم

parham.p
Sunday 27 February 2011, 08:04 PM
با سلام و تشکر

من برای شروع یه big valley hohner tremolo diatonic گرفتم که ترتیب نتهاش واقعا عجیبه فک کنم اگه از اول کروماتیک میگرفتم بهتر بود.اگه میگیرید حتما ocean star بگیرید.

من مدتهاست پیانو میزنم و ساز دهنی رو برای کارای yann tiersen می خام که با پیانو بزنم.

mellow tone خوبه و صداشو گوش دادم فقط برای شروع گرونه ولی نمیدونم swan چه جوراست.

من با نتها کاملا آشنایی دارم و ساز برام جنبه آموزشی نداره.به نظرتون چی بگیرم؟ آیا می ارزه 150 بیشتر نسبت به swan برای mellow tone خرج کنم؟

eole
Monday 28 February 2011, 08:51 PM
من 10 سوراخه کروماتیک SWAN رو دارم...
صداش خوبه ضمن اینکه نفس زیادی براش نمیذارم... خیلی نرم صداش در میاد
35000 تومان
یک مدل داره که تو کیف چرمی عرضه میشه و یک مدل هم با جعبه سخت شیک...
فکر نکنم فرقی داشته باشن...
برای من واقعا عالیه...

اما الان تو فکر Larry Adler 16 از HOHNER هستم

من این مدل هاهنر رو پیشنهاد میکنم...
هر قدر روی ساز سرمایه بگذاره آدم ارزش داره...

:21ox66r:

---------------------------------------------------------
اما خدا نیاره آدم از خرید سازش دل چرکین بشه

SOBHANTOTo3
Wednesday 2 March 2011, 06:20 AM
براي كسي كه نمي خواد حرفه اي سازدهني بزنه و كنار كار ديگه مي خواد
البته من بازم تاكييد مي كنم روش قانوني و متداول اينه كه از ترمولو شروع كنيد بعد كروماتيك
ولي كروماتيك 10 سوراخه سوان خوبه فقط يكم تكسوراخ زدن باهاش سخته چون نسبت به كروماتيك هاي ديگه هم سوراخش ريز تره

eole
Friday 4 March 2011, 04:56 PM
دوستان کسی 12 سوراخه SWAN کروماتیک داره؟
قیمت و ارزش و راحتی توی تک سوراخه زدن چجوریه؟

MA_Happy
Friday 4 March 2011, 06:04 PM
دوستان سلام،من پیانو میزنم و از گیتار یکچیز هایی میدانم،عاشق این دو نوازی های گیتار و سازدهنی توسط یک نفر هستم،پس و جو کردم گفتند برای اینکه سازدهنیت پشتش دست نخواهد باید دیاتونیک بگیرم،میشه یک مارک خوب و یک کتاب آموزش خوب به من معرفی کنید.

eole
Friday 4 March 2011, 07:14 PM
دوستان سلام،من پیانو میزنم و از گیتار یکچیز هایی میدانم،عاشق این دو نوازی های گیتار و سازدهنی توسط یک نفر هستم،پس و جو کردم گفتند برای اینکه سازدهنیت پشتش دست نخواهد باید دیاتونیک بگیرم،میشه یک مارک خوب و یک کتاب آموزش خوب به من معرفی کنید.

توی همین فروم با یک خود آموز خوب آشنا شدم من
منم تازه ساز دهنی رو شروع کردم

HOHNER مارک مشهموریه
ابن دوتا شاهکارهای HOHNER توی شاخه دیاتونیک هستن
برای چه سبکی میخوای؟

یه سر هم به این وبلاگ بزن

MA_Happy
Friday 4 March 2011, 07:48 PM
توی همین فروم با یک خود آموز خوب آشنا شدم من
منم تازه ساز دهنی رو شروع کردم

HOHNER مارک مشهموریه
ابن دوتا شاهکارهای HOHNER توی شاخه دیاتونیک هستن
برای چه سبکی میخوای؟

یه سر هم به این وبلاگ بزن
lممنون ولی واقعا 48 هزارتومان یا 95 هزار تومان ارزش خرید یک سازدهنی برای مبتدی مثل من که تفریحی میخواهد ساز دهنی و گیتار را بزنه(آخه قدرتم را رو پیانو گذاشتم) ارزش داره؟مثلا یک چیزی تو حدود های 20 هزار تومان چی خوبه؟

eole
Saturday 5 March 2011, 07:44 AM
lممنون ولی واقعا 48 هزارتومان یا 95 هزار تومان ارزش خرید یک سازدهنی برای مبتدی مثل من که تفریحی میخواهد ساز دهنی و گیتار را بزنه(آخه قدرتم را رو پیانو گذاشتم) ارزش داره؟مثلا یک چیزی تو حدود های 20 هزار تومان چی خوبه؟

من این ساز ها از SUZUKI رو پیشنهاد میکنم هم قیمت خوبی دارند هم اینکه هوا فقط از سوراخ ساز تو و بیرون میره میاد... (نسبت به قیمت کیفیت خوبی دارن)
Pro Master MR-350V‎

Pro Master MR-350

Harp Master MR-200

Blues Master MR-250

دو گزینه آخر رو دارم...
فقط باید قبل نواختن تو دستاتون گرم بشن و گرم بمونن... :5:
مدل BLUES MASTER دوست خوبیه فقط یکم موقع پاک کردن بدنه خش میفته ضمن اینکه باید گرم بمونه

شما این مدل FOLK MASTER از SUZUKI رو ببینید
هوا از زیر درز محافظ ها میره و صدای فوت میده
با محکم کردن پیچ ها هم فایده زیادی حاصل نمیشه

اون 4 گزینه بالا خوب هست
دوتا اولی رنج 40 تا 50 تومان و دوتا دومی رنج 20 تا 30 تومان

ولی اینکه برای هم نوازی با گیتار میخواید بسته به نت انتخابی شما برای هم نوازی ممکنه نت مورد نظر رو سازهای دیاتونیک 10 سوراخه نتونن ایجاد کنند.

SOBHANTOTo3
Saturday 5 March 2011, 12:18 PM
من براي شما دو دوست خوب توضيحاتي رو به پروفايلتون فرستادم
يك نكاتي رو هم اينجا مي گم

اول اينكه براي همنوازي ترمولو 24 سوراخ هوهنر بين 20 تا 35 هزار تومان در سراسر كشور هست براي خريد مارك خوبي هم هست

در مورد سوزوكي هم اگر اصلش گير بياد روش نوشته باشه ميد اين ژاپن از هوهنر ها هم بهتره البته قيمتشم
40 به بالاست
ايناي كه من مي دونستم

schadmehr
Sunday 6 March 2011, 11:51 PM
سلام.
من سازم ويولنه و عاشق سازم هستم.
ولي بعد از ويولن،سازدهني خيلي روم تاثير ميذاره.
شايد باورتون نشه(!)ولي من كل تاپيك و خوندم وآخرشم نفهميدم چه سازي بخرم!
1)10 سوراخه swan
2)كروماتيك ترمولو 24 سوراخه!
فرقشون 14 تا سوراخه ولي توي همين تاپيك دوستان دوتاشونو براي شروع پيشنهاد دادن!!!!!!
نميدونم شايد من درست متوجه نشدم ولي خيلي گيج شدم.
ميخوام از صفر شروع كنم،خداقل تا 1 سال ديگه ساز عوض نكنم،سبك خاصي ندارم(فقط ميخوام هر آهنگي كه نتشو داشتم و برام مقدور بود بزنم و سازم كم نياره(مثل همون ديز و بمل(اگه واقعا براي همه ي اهنگا لازمن).
مممنون ميشم بهم جواب بديد.

SOBHANTOTo3
Monday 7 March 2011, 08:14 AM
عليك سلام

نميشه يك سال ساز عوض نكنيد
چون براي سروع در سراسر كشور همه مدرسان از 24 سوراخ ترملو استفاده مي كنن همينطور كتاب شماره 1 پاكنژادم ترملو هست چون ياد گيريش راحتتره ولي ديز و بمول نداره و قانونا بايد از 24 سوراخ ترملو شروع كنيد
بعد از 1 سال يا 6 ماه بستگي به يادگيريتون داره بعد 10 سوراخ سوان يا . .. رو مي تونيد كار كنيد و كروماتيك هست ديز و . .هم مي زنه

شما نمي تونيد از اول كروماتيك بزنيد چون نمي تونيد باهاش تك سوراخ بزنيد براي كسي كه كار هم كرده باشه سخته چه برسه براي شروع

پس براي شروع از دياتونيك ترملو 24 سوراخ

schadmehr
Monday 7 March 2011, 10:37 AM
عليك سلام

نميشه يك سال ساز عوض نكنيد
چون براي سروع در سراسر كشور همه مدرسان از 24 سوراخ ترملو استفاده مي كنن همينطور كتاب شماره 1 پاكنژادم ترملو هست چون ياد گيريش راحتتره ولي ديز و بمول نداره و قانونا بايد از 24 سوراخ ترملو شروع كنيد
بعد از 1 سال يا 6 ماه بستگي به يادگيريتون داره بعد 10 سوراخ سوان يا . .. رو مي تونيد كار كنيد و كروماتيك هست ديز و . .هم مي زنه

شما نمي تونيد از اول كروماتيك بزنيد چون نمي تونيد باهاش تك سوراخ بزنيد براي كسي كه كار هم كرده باشه سخته چه برسه براي شروع

پس براي شروع از دياتونيك ترملو 24 سوراخ

ممنون دوست عزيز.
من خودم ميخوام شروع كنم،پس اينطور كه شما گفتي متاب اول منصور پاكنژاد رو هم بايد تهيه كنم.
مارك خاصي نداره اين ساز؟يه مارك خوب توي رنج قيمت 40 تومن.
بازم تشكر.:21ox66r::violinplay3:

SOBHANTOTo3
Monday 7 March 2011, 09:53 PM
خواهش مي كنم

اره كتاب اول پاكنژاد خوبه ولي استاد خيلي بهتره چون كتاب اول پاكنژادم مشكلاتي داره مثلا دست گرفتن سازش خرابه
تك سوراخ بايد بالا نواخته بشه به كلي دليل كه بعدا مي گم

مارك هوهنر بين 20 تا 35 هزار تومان همه جاي ايران تقريبا هست ترملو 24 سوراخ
مارك متوسط يا خوبه اين سازه

schadmehr
Tuesday 8 March 2011, 10:10 PM
خواهش مي كنم

اره كتاب اول پاكنژاد خوبه ولي استاد خيلي بهتره چون كتاب اول پاكنژادم مشكلاتي داره مثلا دست گرفتن سازش خرابه
تك سوراخ بايد بالا نواخته بشه به كلي دليل كه بعدا مي گم

مارك هوهنر بين 20 تا 35 هزار تومان همه جاي ايران تقريبا هست ترملو 24 سوراخ
مارك متوسط يا خوبه اين سازه
بازم تشكر.
هوهنر خريدم كه روش هك شده made in germany ولي مطمئنم جنس آلماني با اين قيمت توي ايران نمياد!
همه چيش خوبه،خريدم از بهارستان،18 هزار تومن.
متشكر از راهنماييتون

:21ox66r::violinplay3:

SOBHANTOTo3
Wednesday 9 March 2011, 08:45 AM
خواهش مي كنم وظيفست

قيمت خيلي خوبي خريديد
همون 24 سوراخه ديگه؟
ايشالله يكي از بهترين نوازندگان سازدهني بشيد
مشكلي چيزي داشتيد بگيد يا به وبلاگم سر بزنيد

اميدوارم موفق باشيد

schadmehr
Wednesday 9 March 2011, 12:45 PM
خواهش مي كنم وظيفست

قيمت خيلي خوبي خريديد
همون 24 سوراخه ديگه؟
ايشالله يكي از بهترين نوازندگان سازدهني بشيد
مشكلي چيزي داشتيد بگيد يا به وبلاگم سر بزنيد

اميدوارم موفق باشيد
بله 24 سوراخه.
مرسي شماهم موفق باشيد

schadmehr
Wednesday 9 March 2011, 01:16 PM
ميشه يه راهنمايي كني؟!
24 تا سوراخ دارهولي من نميدونم كدوم چه نتيه!!!!!

ميشه يكي از دوستان،روي عكس يه ساز 24 سوراخه نتها رو بنويسه و بذاره اينجا؟
اگه اين كارو كنيد ممنون.
يه طرف سازم نوشته "C" كه صداش بم هست.
نتها ازون طرف شمرده ميشن؟

schadmehr
Wednesday 9 March 2011, 01:22 PM
اين يه عكس از ساز 24 سوراخه
لطفا اگه ميشه روي اين عكس راهنمايي كنيد

SOBHANTOTo3
Wednesday 9 March 2011, 01:43 PM
شما براي ياد گيري بايد كتاب اول منصور پاكنژاد رو بخريد مربوط به همين نوع سازدهني هم هست با سي و فايل صوتي

نتها از سمت چپ و صداي بم شمرده مي شن ولي همه نت ها به ترتيب نيستن
سوراخ شماره 1 . فالش استفاده نمي شور
سوراخ شماره 2 . نت ر مكش
سوراخ شماره 3 . نت دو دمش
سوراخ شماره 4 . نت فا مكش
سوراخ شماره 5 . نت مي دمش
سوراخ شماره 6 . نت لا مكش
سوراخ شماره 7 . نت سل دمش
سوراخ شماره 8 . نت سي مكش
سوراخ شماره 9 . نت دو دمش
سوراخ شماره 10 . نت ر مكش
سوراخ شماره . 11 . نت مي دمش
سوراخ شماره 12 . نت فا مكش
سوراخ شماره 13 . نت سل دمش
سوراخ شماره 14 . نت لا مكش

و ...............

توي كتاب پاكنژاد كامل توضيح داده توي كاتالگ سازدهني تون هم توضيح داده بريد ببينيد
اين نتهاي هم كه من نوشتم مي تونه كار ساز باشه

SOBHANTOTo3
Wednesday 9 March 2011, 01:44 PM
بقيه نت ها هم كمتر كاراي دارند
يعني تقريبا هيچي

schadmehr
Wednesday 9 March 2011, 02:22 PM
شما براي ياد گيري بايد كتاب اول منصور پاكنژاد رو بخريد مربوط به همين نوع سازدهني هم هست با سي و فايل صوتي

نتها از سمت چپ و صداي بم شمرده مي شن ولي همه نت ها به ترتيب نيستن
سوراخ شماره 1 . فالش استفاده نمي شور
سوراخ شماره 2 . نت ر مكش
سوراخ شماره 3 . نت دو دمش
سوراخ شماره 4 . نت فا مكش
سوراخ شماره 5 . نت مي دمش
سوراخ شماره 6 . نت لا مكش
سوراخ شماره 7 . نت سل دمش
سوراخ شماره 8 . نت سي مكش
سوراخ شماره 9 . نت دو دمش
سوراخ شماره 10 . نت ر مكش
سوراخ شماره . 11 . نت مي دمش
سوراخ شماره 12 . نت فا مكش
سوراخ شماره 13 . نت سل دمش
سوراخ شماره 14 . نت لا مكش

و ...............

توي كتاب پاكنژاد كامل توضيح داده توي كاتالگ سازدهني تون هم توضيح داده بريد ببينيد
اين نتهاي هم كه من نوشتم مي تونه كار ساز باشه

بقيه نت ها هم كمتر كاراي دارند
يعني تقريبا هيچي

دست گلت درد نكنه.
كتابم گرفتم.

:21ox66r::violinplay3:

SOBHANTOTo3
Wednesday 9 March 2011, 03:49 PM
ممنون
شما الان تازه كاريد ولي چون قبلا موسيقي كار كرديد خيلي سريع پيشرفت مي كنيد
براي اطلاعات بيشتر و تكنيك ها و نت هاي بيشتر به وبلاگم كه ادرسش تو امضام هست مراجعه كنيد
چون اينجا نمي شه مقاله رو تو فروم گذاشت من اونجا مي زارم
جز قوانين هست

mehdicvl
Thursday 31 March 2011, 12:33 AM
سلام خسته نباشین. میخواستم بدونم برای شروع این مدل سوزوکی که دوستمون عکسشو گذاشتن خوبه؟
مدل دیگه یی هم اگه توصیه میکنین حتما بگین ممنون.
من هیچ پیش زمنیه ای درباره موسیقی ندارم. خواستم بدونم که برای کسی که اطلاعات زیادی درباره موسیقی نداره، کتاب اول پاکنژاد مفیده یا باید قبلش کتاب دیگه یی رو بخونم؟
راستی اگه بخوام کلاس برم، کلاسا معمولا چند روز در هفته است (و چند ساعت)؟
خیلی خیلی ممنون

SOBHANTOTo3
Friday 1 April 2011, 10:57 PM
اره اين مدلي كه گذاشته خوبه
بايدد 24 سوراخ ترمولو باشه كه هست
اره براي شروع اگه نمي تونيد بريد كلاس كتاب منصور پاكنژاد كتاب شماره يك رو تهيه كنيد مربوط به همين نوع سازه
ممنون

M_T
Friday 1 April 2011, 11:10 PM
سلام

من برای تولد یکی از دوستام میخوام سازدهنی هدیه بدم.

زیر 50 تومن و صدای بم تر، چه مارکی و چه نوعی هست؟

mehdicvl
Saturday 2 April 2011, 08:15 PM
اره اين مدلي كه گذاشته خوبه
بايدد 24 سوراخ ترمولو باشه كه هست
اره براي شروع اگه نمي تونيد بريد كلاس كتاب منصور پاكنژاد كتاب شماره يك رو تهيه كنيد مربوط به همين نوع سازه
ممنون

ممنون از راهنماییتون. فقط اگه مدل خوب دیگه یی با قیمت پایین تر هست، میشه معرفی کنین؟ هوهنر خوب چی؟ قیمتش؟
در ضمن اگه احیانا تصمیم به خرید همون مدلی که تو "سایت چاره" هست گرفتم، با توجه به اینکه گفته میشه هنگام خرید ساز رو باید امتحان کنیم، خرید اینترنتی رو توصیه میکنین؟

باز هم تشکر و سپاس بابت پیگیری و پاسخگوییتون.

SOBHANTOTo3
Sunday 3 April 2011, 07:51 AM
سلام

من برای تولد یکی از دوستام میخوام سازدهنی هدیه بدم.

زیر 50 تومن و صدای بم تر، چه مارکی و چه نوعی هست؟

اره واقعا بهترين هديه براي تولد همين سازدهنيه
تقريبا بيشتر سازهاي موجود زير 50 هزار تومنن
ولي چون اون مي خواد شروع كنه بهترين پيشنهاد ساز 24 سوراخ تررمولو هوهنر هست كه الان تو بازار حدود 20 هزار تومنه

SOBHANTOTo3
Sunday 3 April 2011, 07:53 AM
ممنون از راهنماییتون. فقط اگه مدل خوب دیگه یی با قیمت پایین تر هست، میشه معرفی کنین؟ هوهنر خوب چی؟ قیمتش؟
در ضمن اگه احیانا تصمیم به خرید همون مدلی که تو "سایت چاره" هست گرفتم، با توجه به اینکه گفته میشه هنگام خرید ساز رو باید امتحان کنیم، خرید اینترنتی رو توصیه میکنین؟

باز هم تشکر و سپاس بابت پیگیری و پاسخگوییتون.

خوب همون كه به دوست ديگمونم گفتم هوهنر هست قيمتشم حدود 20 هزارتومن يك مدل ترمولو بيشتر نداره
سازدهني الان خداراشكر تو تمام كشور هست نيازي به اينترنتي نيست البته به نظر من

mehdicvl
Sunday 3 April 2011, 06:53 PM
خوب همون كه به دوست ديگمونم گفتم هوهنر هست قيمتشم حدود 20 هزارتومن يك مدل ترمولو بيشتر نداره
سازدهني الان خداراشكر تو تمام كشور هست نيازي به اينترنتي نيست البته به نظر من

متشکر. راستی شما تو وبلاگتون در مورد مشکلات کتاب آقای پاکنژاد گفتین مخصوصا نحوه در دست گرفتن ساز. کتاب بهتر از کتاب آقای پاکنژاد هم که ظاهرا وجود نداره! از کجا و چه منبعی میشه درستشو یاد گرفت؟ اگه نحوه در دست گرفتن ساز رو به صورت صحیحی که جای دیگه گفته شده اجرا کنم، در ادامه روند با کتاب آقای پاکنژاد با مشکل مواجه نمیشم؟

SOBHANTOTo3
Tuesday 5 April 2011, 06:46 AM
شما زياد با كتاب با مشكل مواجه مي شيد
يكيش اينكه درس هاي اصلا به ترتيب نيست خيلي ها رو از اين سازه جالب دور كرده و زده كرد
يهو در درس هاي تقريبا اول كتاب خواب هاي طلائي كه يكي از نت هاي سخت سازدهني هست رو گذاشته
شما سعي كن به ترتيب جلو نري و هر كدوم رو فكر مي كني راحتتر مي زني بزن

براي در دست گرفتن ساز هم همون عكساي كه تو كتاب پاكنژاده خوبه ولي نوشته و كشيده كه تك سوراخ رو با سوراخ هاي پايين بزنيد ولي شما با سوراخ هاي بالا تك سوراخ بزن
مرسي
همين :دي

mehdicvl
Tuesday 5 April 2011, 09:39 PM
شما زياد با كتاب با مشكل مواجه مي شيد
يكيش اينكه درس هاي اصلا به ترتيب نيست خيلي ها رو از اين سازه جالب دور كرده و زده كرد
يهو در درس هاي تقريبا اول كتاب خواب هاي طلائي كه يكي از نت هاي سخت سازدهني هست رو گذاشته
شما سعي كن به ترتيب جلو نري و هر كدوم رو فكر مي كني راحتتر مي زني بزن

براي در دست گرفتن ساز هم همون عكساي كه تو كتاب پاكنژاده خوبه ولي نوشته و كشيده كه تك سوراخ رو با سوراخ هاي پايين بزنيد ولي شما با سوراخ هاي بالا تك سوراخ بزن
مرسي
همين :دي

ممنون. خب با توجه به اینکه شما در زمینه ساز دهنی، تجربه زیادی دارین، میشه یه پروسه پیشنهادی از درسای کتاب رو بگین که منطقی و قابل استفاده باشه؟ یعنی اول کدو، بعد کدوم درس و.... تا آخرین درس؟
راستی کتاب دیگه یی (برای تئوری موسیقی و نت خوندن و...) در کنار این کتاب توصیه میکنین؟ اگه آره یه کتاب خوب رو معرف کنین. متشکرم

mehdicvl
Tuesday 5 April 2011, 09:43 PM
یادم رفت بگم...
امروز رفتم فروشگاه سرنا، یه ساز 24 سوراخ ترمولو هوهنر خریدم.
Hohner Ocean Star 18000T
Suzuki Su24 32000T
سوزوکی همونه که تو سایت چاره 40 تومن بود...

M_T
Tuesday 5 April 2011, 10:04 PM
سلام

نظرتون راجع به ساز دهنی زیر چیه؟
دیاتونیکه؟ کیفیتش خوبه؟

SOBHANTOTo3
Wednesday 6 April 2011, 07:23 AM
ممنون. خب با توجه به اینکه شما در زمینه ساز دهنی، تجربه زیادی دارین، میشه یه پروسه پیشنهادی از درسای کتاب رو بگین که منطقی و قابل استفاده باشه؟ یعنی اول کدو، بعد کدوم درس و.... تا آخرین درس؟
راستی کتاب دیگه یی (برای تئوری موسیقی و نت خوندن و...) در کنار این کتاب توصیه میکنین؟ اگه آره یه کتاب خوب رو معرف کنین. متشکرم

ممنون نظر لطفتونه
ببينيد شما وقتي كه به درسي مي رسيد و نمي تونيد اونو اجراء كنيد بايد بريد درس بعدي
مثلا خيلي ها بودن كه شخصا خودم ديدم با 4 جلسه يا كمتر هنرجوي خودم بودن نت خوب بد زشت و ارانخوئز رو مي زنن ولي نمي تونن خوابهاي طلايي رو بزنن
اين ديگه بستگي به علاقه اي كه به اون قطعه داريد داره
من خودم دو سال قبل از اينكه اون كتاب رو بخونم گيتار كلاسيك كار مي كردم و از لحاظ تئوري مشكلي پيدا نكردم
فكر مي كنم اين كتاب خيلي خوب تئوري رو توضيح داده البته مقداريش كه لازم بوده براي سازدهني

SOBHANTOTo3
Wednesday 6 April 2011, 07:24 AM
یادم رفت بگم...
امروز رفتم فروشگاه سرنا، یه ساز 24 سوراخ ترمولو هوهنر خریدم.
Hohner Ocean Star 18000T
Suzuki Su24 32000T
سوزوکی همونه که تو سایت چاره 40 تومن بود...

اين قيمتاتون كاملا درسته
البته اون هوهنر رو 18 خيلي خوبه چون من همه جا 20 تومن ديدم
البته اون سوزوكي خيلي بهتره اينو مطمئنم

mehdicvl
Wednesday 6 April 2011, 02:05 PM
اين قيمتاتون كاملا درسته
البته اون هوهنر رو 18 خيلي خوبه چون من همه جا 20 تومن ديدم
البته اون سوزوكي خيلي بهتره اينو مطمئنم

حق با شماس. من در حال حاضر، سر کار میرم، کلاس زبان میرم و از همه بدتر این که پایان نامه کارشناسی ارشدم رو دارم کارم میکنم... قصد دارم بعد از دفاع پایان نامه برم سر کلاس ساز دهنی که بهتر یاد بگیرمش. بعد احتمالا سراغ کروماتیک و دیاتونیک 10 سوراخ و... تا اون موقع میخواستم خودم یه کم کار کنم، برای همین ترجیح دادم هوهنر رو بخرم.
بازم ممنون از راهنمایی های خوبتون
(در مورد کتاب تئوری هم من کتاب تئوری موسیقی ترابیان (؟) رو هم واسه اطمینان خریدم. ابته دوستم میگه یه کم سنگینه ولی گرفتم دیگه :دی)

SOBHANTOTo3
Wednesday 6 April 2011, 02:59 PM
خواهش مي كنم
بله حتما كلاس بريد چون كلاس صددرصد از كتاب بهتره صددرصد
خوبه به وبلاگمم مي تونيد سر بزنيد پر نت و مطالب مفيد براي سازدهني هست

a.p
Wednesday 27 July 2011, 11:33 PM
سلام دوستان

آیا ساز دهنی در سبکهای مختلف صداهاشون با هم فرق می کنه؟؟
یا بسه به قیمتشون صداهاشون متفاوته

armic1
Friday 29 July 2011, 01:54 PM
سلام دوستان

آیا ساز دهنی در سبکهای مختلف صداهاشون با هم فرق می کنه؟؟
یا بسه به قیمتشون صداهاشون متفاوته
خوب البته که سبکهای مختلف صداهای متفاوت دارن:am

a.p
Saturday 30 July 2011, 12:30 AM
دوستان میشه چند نمونه از سبکهای مخلف بزارین؟؟

mohsen741
Sunday 31 July 2011, 02:26 PM
سلام به همه.
سلام به سبحان عزيز...
آقا هميشه از خوندن مطالبت لذت ميبريم...

مثلا خيلي ها بودن كه شخصا خودم ديدم با 4 جلسه يا كمتر هنرجوي خودم بودن نت (You can see links before reply) خوب بد زشت و ارانخوئز رو مي زنن ولي نمي تونن خوابهاي طلايي رو بزنن

من خوابهاي طلايي رو بدون كلاس و فرداي روزي كه هارمونيكا خريدم خودم زدم.....

آدم كلاس كه ميره.انگار خودشو دست كم ميگيره.....
عجبا!!!!!!!!!!!!

سبحان چي ميكشي با اين شاگردا!!!!!!

armic1
Sunday 31 July 2011, 09:50 PM
دمت گرم بابامحسن نشون میده واقعااستعداد موزیک حسابی داری:21ox66r:

mohsen741
Monday 1 August 2011, 10:39 AM
لطف داری شما.

آره.تا حدودی.بابک بیات خدا بیامرز به بابام میگفت این بچه گوش موسیقاییه خوبی داره.
نزار حیف شه....
که شد!
ای کاش میرفتم هنرستان موسیقی...
مامانم نزاشت.
الان فقط میگه لیسانس بگیر زودتر برو موسیقی....

نمیدونه دیگه ذوقی نیست....
پیر شدیم....

Pathetique
Friday 2 September 2011, 03:02 PM
از سایت چاره ساز Hohner Ocean Star رو سفارش دادم . کار خوبی کردم ؟

mohsen741
Saturday 3 September 2011, 01:21 AM
بله كه كاره خوبي كردي...
خوش اومدي به جمع هارمونيكا داران...
البته من بودم ميرفتم جمهوري دلمم باز شه كمي...

Pathetique
Saturday 3 September 2011, 12:11 PM
مرسی عزیزم .
آخه گفتم من که مجبورم جمعه برم جمهوری قیمتشم که همونه خوب از همینجا میگیرم زودتر میاد دستم بیشتر یاد میگیرم .
البته بدیه کار اینه که من نمیتونم کلاس برم . مجبورم با توی خونه کار کنم .
چیزایی که باید یاد بگیرم چیاس ؟
مثلأ نت خوانی و این حرفا دیگه ...

راستی کتاب پاک نژاد رو هم جمعه از انقلاب میگیرم .

mohsen741
Saturday 3 September 2011, 02:02 PM
سلام دوست عزيز.
اولين سازت هارمونيكاست...
چه عالي.
خوب شما كه كتاب آقاي پاك نژاد رو بگيري.يه تئوريه موسيقيه پرويز منصوري رو هم بگير.الان جلدش بنفشه و قيمتش 7 تومنه.
هرچند كه كتاب پاك نژاد تئوري هم داره.اما اونو بگيري ديگه خوب كامله...(تا مدته مديدي).
اما خب قطعا مسائلي پيش مياد كه نياز داري از فرد بپرسي.
كه تا اون موقع انشا ا... ميتوني بري كلاس....

Pathetique
Saturday 3 September 2011, 02:42 PM
تشکر میکنم ازت محسن جان .
امیدوارم خیلی زود بتونم به اساتیدی مثل شما برسم .
البته چیزایی که هست اینه که من این ساز رو برای همنوازی میخوام .
گفتنش زیاد جالب نیست ولی این ساز رو برای این انتخاب کردم که تا وقتی که بتونم پیانو تهیه کنم سازی رو یاد بگیرم که در کنارش همنوازی کنم .

بازم سپاسگذارم ازت .

SOBHANTOTo3
Saturday 3 September 2011, 02:52 PM
ایشالله

من در کنسرت گروه رساوا قطعه عجیب با سازدهنی با همراهی سازهای سنتی زدم که شاید تا کنون در جهان با ساز سنتی و در یک کنسرت سنتی به این سبک نواخته نشده بود
به زودی کلیپش رو می زارم

mohsen741
Monday 5 September 2011, 01:41 AM
تشکر میکنم ازت محسن جان .

سلام دوست عزيزم...
خواهش ميكنم.خيلي خوشحال ميشم هرچند ناچيز و ناقص .كمك و راهنمايي اي كرده باشم...
انشا ا... كه صاحب سبك ميشي تو اين ساز براي خودت...
همنوازي؟
اين ساز از اين نظر ها همه جوره باهات راه مياد...
نمونه ي كورد و ترمولو ي اين ساز بهترين گزينه براي هم نوازي و هارمونيه.
و نمونه ي كروماتيك و دياتونيك هم عالي براي 2 نوازي ها و سولو و ملودي هست.

در مورد پيانو هم بچه هاي توپي مثله هاني111 داريم كه خيلي گل و آقاست.
و هارمونيكا هم كه سبحان جان به درجاتي از استادي درش رسيده و از كمك و راهنمايي هم دريغ نداره.

امیدوارم خیلی زود بتونم به اساتیدی مثل شما برسم .
منظورت صبحان و بقيه است ديگه...:35:
من فقط بلدم با هارمونيكا بازي كنم:44:
به اميد روزي كه نمونه كار هات يو تيوب رو بتركونه...
كه دير نيست اون روز....

سلام سبحان جان.
خوبي دوست گلم؟
:41:تبريك منو باصميميت بپذير...:41:
خيلي از شنيدنش خوشحال شدم...:36:
بي صبرانه منتظره شنيدنشم استاد...:am

SOBHANTOTo3
Monday 5 September 2011, 09:37 AM
شما نظر لطفته
منتظرم کات بشه بزارم که نمی شه
جالب بود
شما هم نمونه کارهاتونو بزارید ما ببینیم
با تشکر از محسن خان

mohsen741
Monday 5 September 2011, 04:18 PM
با تشکر از محسن خان
دست راستت رو سره ما استاد...

چي جالب بود؟؟!

SOBHANTOTo3
Monday 5 September 2011, 05:13 PM
قطعه

گذاشتم می تونید دانلود کنید و ببینید

mohsen741
Thursday 8 September 2011, 02:24 AM
خسته نباشيد ميگم و ميخوام كه با تمامه وجود بري جلو...
جامعه ي هارمونيكا بهت احتياج داره...

rain-man
Thursday 8 September 2011, 08:52 AM
من hohner ocean star دارم ساز خوبیه اگه اصلشو بگیی من 2 سال پیش خریدم 25

mohsen741
Thursday 8 September 2011, 05:09 PM
من hohner ocean star دارم ساز خوبیه اگه اصلشو بگیی من 2 سال پیش خریدم 25
فريد؟؟؟؟؟
2 ساله هارمونيكا داري و نگفتي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟/

armic1
Thursday 8 September 2011, 06:45 PM
قطعه

گذاشتم می تونید دانلود کنید و ببینید

سبحان جان از کجا باید دانلود کنیم:39:

mohsen741
Thursday 8 September 2011, 09:08 PM
تاپيكي به اين اسم هست دوسته عزيز...
لينك توي اونه.

فريد؟؟؟؟؟
2 ساله هارمونيكا داري و نگفتي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟/

با كسي اشتباه گرفتم...
ببخشيد...

alireza_jafarian
Tuesday 11 October 2011, 04:53 PM
سلام دوستان
امروز رفتم جمهوری یه ساز بخرم. من آماتور هستم و ساز اولم هارمونیکا نیست. یه دونه swan 1040 کروماتیک دیدم چهل تومن. خیلی به درد نخوره؟ بخرمش؟

mohsen741
Tuesday 11 October 2011, 07:56 PM
سلام علیرضا جان نه نخر بزار پولت جم شه خوبشو بخر...

SOBHANTOTo3
Wednesday 12 October 2011, 06:14 AM
خیلی گرون بهت گفته البته اگه این مدل باشه chromatic M 1040

من اینو یک هفته پیش خریدم 26 البته به من داد 25 چون منو می شناخت خیلی گرونبهت گفته

SOBHANTOTo3
Wednesday 12 October 2011, 06:17 AM
به هر حال بهت بگم این ساز از نظر هوادهی سازه خوبیه ولی برای یکی که می خواد شروع کنه افتضاحه

چون سوراخ هاش استاندارد نیست یعنی فاصله بین سوراخ ها 2 میلی نیست همینطور قطرسوراخ ها چون دایره ای هستن حتی وسطش به 4 یا 5 میلی نمیرسه برای یکی که هارمونیکا هم کار کرده مشکله چه برسه برای شروع

قانونا طبق گفته استادان باید از ترمولو شروع کنی ولی اگه دوست داری از کروماتیک شروع کنی
یک سازی بخر که سوراخ هاش استاندارد باشه که بتونی باهاش شروع کنی
مثل ملون تون البته گرونه حدود200 هزار تومن :دی

alireza_jafarian
Wednesday 12 October 2011, 08:38 AM
مرسی. کجا با این قیمت گرفتی؟
من همه ی مغازه های جمهوری رو دیدم همشون همین قیمت رو میگفتن.
آره من از کروماتیک میخام شروع کنم و فکر میکنم مجبور هستم همین ساز رو بخرم چون با این قیمت چیز دیگه ای نبود.

SOBHANTOTo3
Wednesday 12 October 2011, 03:38 PM
من بوشهر خریدم

البته قبلا گرونتر بود سری اولش من پارسال خریدم 35 ولی همین یک هفته پیش خریدم 26 بود

به هر حال بازم من پیشنهاد می دم زیر نظر استاد و ز ترمولو شروع کنید

mohsen741
Monday 17 October 2011, 09:50 PM
خريدي عليرضا؟
چي شد؟

MOU
Sunday 23 October 2011, 08:56 PM
سلام دوستان من قصد خرید یه ساز دیاتونیک از آلمان رو دارم،لطفا راهنمایی کنید که چه مدلی رو بگیر.
مرسی

MOU
Monday 24 October 2011, 03:05 PM
کسی پاسخگو نیـــست؟؟
نظرتون راجع به مدل XB40 هوهنر چیه؟کسی از شما این مدل رو داره؟
You can see links before reply (You can see links before reply)
Hohner XB40 Harmonica in Chrome - Key of B - 1101B

mohsen741
Wednesday 26 October 2011, 12:05 AM
سلام دوست عزيز شرمنده همه تقريبا گرفتار دانشگاه هستيم.
ببينم تا چه حد ميخواي هزينه كني؟؟
اگه 200 تومن داري بهترين گزينه ي هارمونيكا ي روي زمين sydel 1847 noble
هست.
آلمانيه از هوهنر هم شاخ تره.

بله من ايكس بي 40 دارم سوراخهاش واقعا عاليه براي لب.
اما ويند سيور هاش زود خراب ميشه و سروسي زود به زود ميخواد اين ساز...
بيشتر براي اجراي حرفه اي و روي صحنه مناسبه نه هميشه نواختن.

البته گزينه هاي ديگه اي هم هست مثل هرينگ مدل 1923 كه 60 هزار تومنه.

شما رنج قيمت رو بگين تا بگيم...

MOU
Wednesday 26 October 2011, 05:19 PM
ممنون محسن جان که پاسخ دادید راستش بین 100 تا 150 تومن میخوام هزینه کنم

mohsen741
Wednesday 26 October 2011, 06:09 PM
sydel 1847 كلاسيك هم كللي عاليه....
تو همين رنج هستش....
يه سرچ بكن.

mohsen741
Wednesday 26 October 2011, 06:09 PM
130

140
هست...

MOU
Wednesday 26 October 2011, 06:27 PM
130

140
هست...
یعنی این از ایکس بی 40 بهتره به نظر شما؟؟؟

mohsen741
Wednesday 26 October 2011, 06:36 PM
من نه استادم...
نه حرفي براي گفتن تو دنياي هارمونيكا دارم.
اما هر دو ساز رو امتحان كردم.
نوبل دارم و ايكس بي 40.
مقايسه كه ميكنم ميبينم واقعا حال بهتري ميده به آدم ...
سيدل رو ميگم.
تيغه هاي استيل معركه هست...
اما هوهنر برنجيه....
و استيل رو ميتوني براي هوا بندي بندازي تو روغن زيتون يا حتي آب
اما با ايكس بي 40 نميشه اين كارو كرد...
نتيجه چيه؟؟؟؟
خودت بگو:
؟؟

MOU
Wednesday 26 October 2011, 09:12 PM
راستش این که میگی حس خوبی به آدم میده خیلی برای من هم مهمه،اما بدی موضوع اینجاست که من هیچ کدوم رو امتحان نکردم تابحال فردا تصمیم دارم برم جفت مدل ها رو از نزدیک ببینم،حتما شما رو هم در جریان تصمیم نهایی قرار میدم.
باز هم بسیار ممنون که پاسخگو هستید

SOBHANTOTo3
Thursday 27 October 2011, 02:14 PM
مرسی محسن جان ما که نباشیم محسن همیشه هست
از بچه های فعال هارمونیکاست

توضیحاتش خیلی خوبه :D

MOU
Thursday 27 October 2011, 06:50 PM
دوستان جریان چیه که یه ساز توی امازن و سایت های دیگه 109 دلار هست (130 تومن) ولی توی سایت سازنده اون حدود 100 یورو یعنی چیزی حدود 180 تومن؟؟؟
سیدل 1847 نوبل رو میگم!
سایت آمازن
(You can see links before reply)سایت سیدل (You can see links before reply)

mohsen741
Friday 28 October 2011, 01:46 PM
خواهش میکنم صبحان جان...
لطف داری.
دست راستت رو سر ما استاد...

والا دوست عزیز این بحث رو داریم تو تاپیک دیگری...
طبیعیه...
پیش میاد....
بر حسب سیاست هایی تو جاهای مختلف فرق داره قیمت که ممکنه منطقی بنظر نیاد...

چه کردی بالا خره ؟؟

mohsen741
Friday 28 October 2011, 01:54 PM
راستی باید اضافه کنم که ایکس بی 40 لبه های خیلی تیزی داره که جیبمو سوراخ کرد و دست دو هم به خارش میندازه ...
اذیت میکنه..
فکر کنم زدی تو کار سیدل...
تبریک میگم پیشاپیش...

MOU
Friday 28 October 2011, 10:17 PM
سلام محسن جان
اگه سیدل 1847 نوبل رو بتونم با 130 تومن بگیریم حتما میخرمش،توی سایت های خارجی مقایسه دوتا ساز رو خوندم و اکثرا نظرشون به سمت سیدل بود و مخصوصا به همین ظاهر هوهنر xb40 ایراد گرفته بودند،من با آقای رفیعی وارد کننده سیدل (تا 3 ماه پیش) صحبت کردم و ایشون گفتن که آلمان حداقل 40 تومن ارزون تر از ایرانه اما اگه 99 یورو باشه تقریبا هم قیمت ایران هست!
2 تا سوال دیگه... فرق نوبل با کلاسیک و سیلور چیه؟
این سیدل های مینی نت هاش چطوره؟؟؟ باحاله...قیمتش هم مناسبه شاید یدونه مینی هم بغلش گرفتم.

Product Information

Mini-Harmonica with 4 holes and 8 notes
Baffle your friends with a hot Blues played on this instrument.
Amazing!

Price: $10.95

mohsen741
Wednesday 2 November 2011, 08:06 PM
سلام دوست عزيزم.
شرمنده دير جواب دادما...
130؟؟؟
بزار يه آمار بگيرم از كسي كه هميشه ازش ميخرم هارمونيكا...
ابوذر رفيعي؟؟؟؟
خيلي مرده ماهيه...
صبحان يادته گفتم يه استاد ميشناسم با ساز دياتونيك چيني ميزنه 7 تومن خريده سازشو ولي عالي ميزنه؟؟
همين ابوذر رفيعيه...
اينجا كم مياد.
ميشناسيش البته خودتم....

و اما دوست عزيزم اين تفاوت ها رو ببين:
اينها در واقع ورژن هستن كه تو اين روند توليد يه چيز كم شده و مثلا 2 چيز بهتر تو ساز جايگزين شده.
البته امكانات رو كم و زياد كردن تا قيمت هم متفاوت باشه...

اول كلاسيك بود با تيغه هاي استيل و پشت كاور كاملا باز كه تمام افكت خروجي رو براي دست باز گذاشته بود...
مزيت اينكه هواي كمي بدمي در عوض شدت صداي بلندي بگيري رو هم داشت...
و response فوق العاده سريعي داره.

بعد سيلور اومد و علاوه بر مزيت هاي كلاسيك از نقره ي آلماني كاور شده و تيغه هاش هم از نقره بود.
بعد سيلور پلاس اومد كه سوراخهاش كوچك تر بود و به جاي مستطيل .شكل مربع داشت.از تكنيك كم ميكنه اما نوازندگي رو راحته راحت ميكنه.

نوبل اومد كه پوشش ضد چربي داره و علاوه بر تماميه مزيت هاي قبل.تماميه كليدهاي پاييين رو كاور ميكنه...
خيلي خفنه.....

و ليميتد اديشن هم داره.

كه هرچي تا حالا سيدل تو چنته داشته ريخته تو 1847 ليميتد اديشن...
بدنه و كاور و تيغه تماما نقره....
و چوبي خفن مرغوب براي جعبه ي چوبي و شونه ي ساز.
جعبه ي چوبيه ساز 15 برابر خود سازه .چوب يك تكه هست...

اين ميني هم كه 4 تا سوراخ اوله سمته چپه يه هارمونيكاي بلوزه!
به نظرم يه بيگ سيكس بخر.كه هم كوچولوه هم ميتوني باهاش چيزي كامل بزني!!!
60 تومن هست تو ايران.
واقعا سازه ها!!!
دقيقا 1847 كلاسيكه بدونه 4 سوراخ آخر!!!
(كه معمولا تو بلوز استفاده نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

SOBHANTOTo3
Friday 4 November 2011, 07:02 AM
سلام مجدد

اره ابوذر رفیعیکه معرف هممون هست
از زمان وبلاگ داشتنش میشناختمش که متاسفانه نوشت ادامه نمی ده
من هم که وبلاگمو کاملا از جا کندنش و غیب شد :دی

tabatabai1390
Friday 4 November 2011, 11:38 AM
با 60 تومن ساز دهنی چی بخرم ؟مارکش مهم نیست برام

SOBHANTOTo3
Saturday 5 November 2011, 12:18 PM
راستش من تو این قیمت چیزی نمی شناسم

البته شما بگید کروماتیک می خوایید یا دیاتونیک یا ترمولو یا . . ..1
تا بفهمیم چه مدل هارمونیکا میخوایید

mohsen741
Tuesday 8 November 2011, 12:12 AM
البته شما بگید کروماتیک می خوایید یا دیاتونیک یا ترمولو یا . .
سلام .
چه سوال باحالي....

دوست عزيزم من مارين باند از هوهنر با قيمت 45 هزار تومن.
و مدل 1923 از هرينگ با فيمت 60 هزار تومن رو پيشنهاد ميكنم...

مو عزيز اون طرف هنوز براش بار سيدل نيومده..
وگرنه بيادتم...

MOU
Tuesday 15 November 2011, 12:56 AM
محسن جان منتظر موندم ولی گویا بار های طرف اومدنی نیستند،من آدرس های نمایندگی های سیدل رو توی کلن با کمک آقای رفیعی پیدا کردم و تا یک هفته دیگه به سیدل 1847 نوبل میرسم :دی،توی این مدته خیلی بیشتر راجع بهش تحقیق کردم و دیگه تصمیم 100% شد!
ممنون از راهنمایی های کامل شما!

mohsen741
Tuesday 15 November 2011, 09:26 PM
شرمنده.تقصير من نبود.
خواهش ميكنم من هميشه هر كمك و راهنمايي از دستم بر بياد انجام ميدم.البته اگه.اگه اگه مال اين صحبتا باشم..
چون من واقعا هيچي از موسيقي بارم نيست...
خوشا بحالت...
بگو ببينم چقدر تموم ميشه برات..
من هميشه همه ساز هامو از اون طرف ميخرم...
اونم مثل ابوذر بارش گير گمركه.....
اي بر اون پدرشون صلوات....

بگو ببينم چطور سفارش براي ايران دادي عزيز؟
هزينه ها چطور شد؟؟

اسم بذار براي سازت...
اسم نوبل من شون هست.
shoun

اسم بذاري براي سازات كللي دنياتو رنگي ميكنن...
نميدوني چقدر ذوق دارم از خريدت...
مباركه

MOU
Tuesday 15 November 2011, 11:15 PM
خب راستش زحمت خرید ساز رو دائیم میکشه،قیمتش رو هم هنوز نمیدونم،اسم رو هم حتما میذارم!
مرسی که انقدر خوش قلب هستی،راستش من یه سوال دارم،من تابحال با ساز های دیاتونیک کار نکردم،این که میگن یه ساز روی چه کلیدی هست دقیقا منظور چیه؟ و من روی چه کلیدی تهیه کنم؟

mohsen741
Wednesday 16 November 2011, 09:58 PM
يعني نتي كه ساز با اون شروع ميشه .
فقط همين نيست.
اما قالب منظور اينه مو عزيز.
با كليد c نرمال ترين حالته...

البته بستگي به سبكي كار كني هم داره ها...

خوش قلب؟
من؟
نه...
من فقط كودك درونم خيلي فعاله...

اسمشو بگي هااا.....
منم عمه دارم آلمان .اما ارتباط ندارم...
خوش بحالت...

PSPHPC
Wednesday 16 November 2011, 11:35 PM
دوستان من برای شروع میخوام ساز دهنی بخرم چی پیشنهاد میکنید؟؟؟؟بودجه هم واقعا مجدودیت دارم.....توی مایه های 50 نهایتا 60 میتونم خرج کنم......دوستان یه راهنمایی کنن که ببینم بازار چه خبره توش......مرسی

PSPHPC
Wednesday 16 November 2011, 11:37 PM
راستی این چطوریا هست؟؟؟؟

MOU
Friday 18 November 2011, 01:17 AM
يعني نتي كه ساز با اون شروع ميشه .
فقط همين نيست.
اما قالب منظور اينه مو عزيز.
با كليد c نرمال ترين حالته...

البته بستگي به سبكي كار كني هم داره ها...
برای بلوز کدوم کلید رو استفاده میکنن؟

خوش قلب؟
من؟
نه...
من فقط كودك درونم خيلي فعاله...

اسمشو بگي هااا.....
منم عمه دارم آلمان .اما ارتباط ندارم...
خوش بحالت...
چه باحااال یعنی این خوب بودنت کودکست؛کودک نباشه آدولف هیتلر میشی؟
خب الان ساز میخوای بگو بش بگم!

MOU
Friday 18 November 2011, 01:29 AM
دوستان من برای شروع میخوام ساز دهنی بخرم چی پیشنهاد میکنید؟؟؟؟بودجه هم واقعا مجدودیت دارم.....توی مایه های 50 نهایتا 60 میتونم خرج کنم......دوستان یه راهنمایی کنن که ببینم بازار چه خبره توش......مرسی
شما چه مدل سازی رو میخوای بخری؟
دیاتونیک؛ترمولو. کروماتیک

PSPHPC
Friday 18 November 2011, 02:12 PM
اونطور که من تحقیق کردم فهمیدم که برای شروع باید دیاتونیک رو بخرم.....حالا اساتید واقعا همینطوره؟؟؟؟اگه آره روی همین دیاتونیک تا 40 تومن یه مشاوره بدن ببینم چی برای شروع خوبه؟؟؟؟

start_bis
Friday 18 November 2011, 10:29 PM
سلام دوستان
خسته نباشید
از اینکه میبینم یه سایت خوب ایرانی در مورد سازدهنی یه بخش جدا با کاربرهای هنرمند و متخصص داره خیلی خوشحالم

دوستان منم مثل عزیز بالایی میخوام تازه شروع کنم
اول عرض کنم منم واقعا نمیدونم دیاتونیک ، کروماتیک یا چیزای دیگه واسه شروع کدومش بهتره

ضمن اینکه دوست دارم جایی رو بهم معرفی بکنید (منبع اینترنت) تا اول با این ساز بیشتر آشنا بشم
توانایی این ساز ، نت هایی که واسش هست (حتی نت های خیلی پیشرفته) تکنیک هایی که داره و ... رو باهاش آشنا بشم

من خیلی قبل ها (حدودا از سال 81-82 ) گیتار فلامنکو کار میکردم حدود 3 سال
خیلی هم دوست داشتم و دارم اما بنا به دلایلی نشد ادامه بدم
با نت ها آشنایی دارم و با مرور کردنشون دوباره همه چیز یادم میاد

یه راهنمایی (حتی با گذاشتن لینک) در مورد این ساز بکنید منو و البته معرفی یه ساز تا 40 تومن که تو بازار پیدا هم بشه داشته باشید ممنونتون میشم

start_bis
Saturday 19 November 2011, 08:45 AM
دوستان با دیاتونیک نیم پرده ها رو نمیشه زد؟
پس کروماتیک خیلی بهتره که
درسته؟
کروماتیک 12 سوراخه بهتره یا 10؟

واقعا اینقدر نظر ها زیاده تو کل اینترنت که نمیدونم واسه شروع چی رو انتخاب کنم
یکی الان بهم گفت 24 سوراخ ارزونتر بگیر بعدا برو سمت دیاتونیک 10 سوراخ و اینا
چیکار کنم؟
البته اگه بتونم اوایل راه بیفتم و علاقم بهش حفظ بشه مطمئنا بعدا خیلی بیشتر پول میزارم واسه سازهای جدید و مشکلی نیست
اینی که میگفت 24 سوراخه بگیر میگفت تا 20 تومن میتونی بگیری و باهاش کار کنی فعلا
درسته؟

شما راهنماییم کنید

PSPHPC
Saturday 19 November 2011, 10:40 PM
دوستان جواب بدید دیگه....حوصلم سررفت....مرسی

SOBHANTOTo3
Sunday 20 November 2011, 07:05 AM
با سلامی مجدد

دوست عزیز همون 30 تومن رو بدید کروماتیک ده سوراخ سوان بگیرید خیلی بهتر از گلدن کاپ هست
من یک کروماتیک گلدن کاپ دارم اصلا نت هاش ردیفش مشکل داره یعنی هر چی ساز تو مغازه بود امتحان کردم همشون اینجوری بود
مشکل های بدی دارن گلدن کاپ
به نظر من همون 30 یا 27 رو بده سوان ده سوراخ بگیر هم قیافش هم صداش بهتره

SOBHANTOTo3
Sunday 20 November 2011, 07:10 AM
یک توضیح کلی بدم

برای شروع اغلب استاد ها و . . .دیاتونیک ترمولو رو پیشنهاد می دن
که حتی نوعی هوهنرش در ایران موجود هست که 20 تومن قیمتشه خیلی هم خوبه
نوع 7 تومنی هم گلدن کاپ داره

شما مقالات قبلی رو بخونید و یک چرخی بزنید تو سایت متوجه می شید بهترین ساز برای شروع دیاتونیک ترمولو هست
همین :دی
اگه سازهای دیگه می خوایید بخرید که حرفش جداست مثلا می شه با کروماتیک هم شروع کرد ولی کمی سختتره

start_bis
Sunday 20 November 2011, 09:33 AM
آقا ممنون از جوابتون
پس همین دیاتونیک ترمولو رو میگیرم تا 20 تومن
بعدا اگه پیشرفتی حاصل شد سازای بهتر :دی

فقط من شهرستان هستم اینجا زیاد گیر نمیاد
سایت یا کسی رو میشناسید که خرید اینترنتی داشته باشه این ساز رو؟

start_bis
Saturday 26 November 2011, 09:55 AM
با تشکر از راهنماییتون واقعا

dobaare
Monday 28 November 2011, 12:42 AM
اقا سبحان؟/حالا محسن نيست/شما نبايد جواب بدي؟/وبلاگتو بستن دل و دماغ هم نداريها/يه چي خوب گفتي اونم اينه كه برن مطالب قبلي رو بخونن/بيخودي كه ننوشتن!// start جان فروشگاه اينترنتي chare.ir فروش هارمونيكا داره/جمهوري هم اگه تهران اومدي پيام بده بگم اونجا بري كه من هميشه برا محسن خريد ميكنم/الان بگم ميگن طرف پسر خاتل بود و تبليغ و توبيخ و /
چه باحااال یعنی این خوب بودنت کودکست؛کودک نباشه آدولف هیتلر میشی؟نه هالك ميشه/تيريه گند اخلاق/فقط وختي كوچك است و نيني مثل جوجويي نمكيه/كودك درون باشه بهتره تا/راستي ببينم شما دختري يا پسر؟/MOU (You can see links before reply) رو ميگم//

dobaare
Monday 28 November 2011, 12:45 AM
اري اوشن استار از هوهنر بگير/25 تا 35 تومنه نهايتا/

dobaare
Monday 28 November 2011, 12:48 AM
خب الان ساز میخوای بگو بش بگم!
وايييي/محسن داره پولاشو جم ميكنه اكوستيك كنه اتاقشو/ساز جديد نچ نچ/بچه جديدم نچ نچ/

SOBHANTOTo3
Monday 5 December 2011, 11:51 AM
من خودم به زور انلاین می شم :دی

من بارها توضیح دادم و نظرمو گفتم اگه پست های قبلی رو بخونن متوجه می شن
برای شروع ترمولو 24 سوراخ اوشن هوهنر با 20 هزار تومن بهترین گذینه برای شروع هست که همه استاد ها و . . .توصیه می کنن و کمی هم فکر کنی دلیل بهتر بودنشو می فهمی
سوراخ هاش بزرگتره
یکی دمش یکی مکشه و با اشتباه دو صدا حاصل نمی شه
و . . ..1

ممنون :دی

dobaare
Friday 9 December 2011, 04:25 PM
زورت فراوان باد/

shahabgt
Friday 16 December 2011, 08:22 PM
سلام دوستان. من می خوام هارمونیکا رو شروع کنم (ساز اصلیم یه چیز دیگس) اگه میشه یه ساز دهنی سبک بلوز تا 100 هزار بهم معرفی کنید. از آنجا که هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم اگه یه توضیح مختصری هم بدید ممنون میشم.
با تشکر

dobaare
Sunday 18 December 2011, 09:19 PM
دوست گرامی سلام/شما مطالب تاپیکها رو خوندین؟/چند مدل سوزوکی داره/زیر 100 تومنه/.

shahabgt
Sunday 18 December 2011, 09:36 PM
دوست گرامی سلام/شما مطالب تاپیکها رو خوندین؟/چند مدل سوزوکی داره/زیر 100 تومنه/.
نه متاسفانه به علت کمبود وقت نتونستم.

dobaare
Sunday 18 December 2011, 09:41 PM
سلام/وقت بخیر/سایت چاره برین برای فروش داره/اصل هم هست/چندتا ساز خریدم ازش اصل بوده/یه سر بزنین بد نمیشه/محسن و صبحان اینجا واردن/اما اگه سوال خاصی هست بپرسین شاید بلد باشم/

shahabgt
Sunday 18 December 2011, 09:45 PM
اتفاقا به سایت چاره سر زدم اما سازهای زیادی موجود نداره. سوالم اینه که برای سبک بلوز باید چه مدل ساز بگیرم منظورم کروماتیک، دیاتونیک یا... هست. مدل های ترملو دار چطورن؟

dobaare
Sunday 18 December 2011, 09:50 PM
اهان بله متوجه شدم/شما باید دیاتونیک بگیرید.10 سوراخه/البته از 6 تا سوراخ اول زیاد استفاده میشه تو بلوز/هارمونیکای بلوز 6 سوراخه هم هست 65000 تومنه/سیدل/با تیغه های استیل/عالیه/

shahabgt
Sunday 18 December 2011, 09:53 PM
ممنون از شما . اگه مدل مشخصی رو به من معرفی کنید که دنبال همون باشم ممنون میشم. نظر شما راجبه این مدل چیه؟

dobaare
Sunday 18 December 2011, 11:08 PM
گفتم دیگه /sydel big six رو بگیرین....

dobaare
Sunday 18 December 2011, 11:09 PM
من مارین بند رو بهتر میدونم/شونه ی چوبی داره/چوب گلابی/هوابندیه عالی/سوراخهای کشیده که خوراک افکته/.

SOBHANTOTo3
Thursday 29 December 2011, 01:45 PM
دوست عزیز تمام تایپیک رو بخونید اطلاعات زیادی کسب خواهید کرد

shabboo
Thursday 29 December 2011, 04:33 PM
همه نظرشون روی همین Swan 10 سوراخه هست...آیا برای خریدش لازمه کسی رو همراه خودم ببرم؟چون واقعا کسی نیست که با خودم ببرم...نکات خاصی هست بگید اگر خودم رفتم بگیرم رعایت کنم.
دوست عزیز سلام.منم مثل شما سنتور نوازم و پارسال هوس کردم خودم ساز دهنی یاد بگیرم.به من هم 10 سوراخه swan پیشنهاد شد و متاسفانه خریدمش.حالا که تو کار خبره تر شدم و گوشم با صدا ها آشنا تر شده باید بگم که صداش افتضاحه.پیشنهاد میکنم یه مدت صبر کنید و پولاتون رو جمع کنید و یه کروماتیک هوهنر بخرید تفاوت صداشون از زمین تا آسمونه.و اینکه با روحیه ای که از سنتوری ها سراغ دارم میگم کروماتیک بخرید .10 سوراخه یا 12 زیاد تفاوتی نمیکنه.ولی خوب 12 سوراخ هوهنر ایده آل ترینه.توصیه اکید دارم swan نخرید.ساز دهنی آدم رو سیراب نمیکنه بلکه روز به روز تشنه تر میکنه و وقتی شما اون صدایی که مد نظرتون هست نتونید از ساز در بیارید خیلی کلافه میشید.

SOBHANTOTo3
Friday 30 December 2011, 12:27 PM
باز هم می گم برای شروع اغلب استادان کشور و... روی دیاتونیک ترمولو24 سوراخ اصرار دارن

من هم بارها دلایلشو توضیح دادم
دلایلش هم واقعا قانع کنندست برای یک مبتدی خیلی بهتره

دیگه خود دانید

Bringel
Tuesday 3 January 2012, 09:34 AM
اقا اگر هونر اصل میخواهید ارزونترینش بالای 200/000 تومان است ویک مدل خیلی عالی که الآن تو ایران هست مستر کلاس است که حول 650/000 میچرخه اما ارزون تر است که خوب صدا بده که من برای شما توصیه میکنم ساز ملوتن یا هارد پوپر اگر یه روز خواستی پول خرج کنی در حد 200/00 یاد باشه فقط هونر cx12 gold یا cx 12 red to gold

dobaare
Wednesday 4 January 2012, 11:28 AM
ممنون از توضیحاتتون/تو این رنج قیمت/میلو تن بهترینه/cx12 پدر آدمو در میاره تو سرویس کردن...
نه ....
هوهنر اصل هست که 160000 تومن باشه.البته معلوم نیست روز بروز چقدر بره بالا...

mohsen741
Friday 10 February 2012, 03:34 AM
چه فیه بازار دستشه ماشالا...

mohsenmetal
Friday 17 February 2012, 09:15 PM
کسی میدونه فرق swan نقره ای با طلایی تو چیه ؟

SOBHANTOTo3
Saturday 18 February 2012, 08:55 AM
راستش من متوجه نشدم

طلایی و نقره ای ؟ شاید تفاوت مدلشون باشه
من توی سوان یک مدل با دو رنگ رو ندیدم

shabsokutkavir
Saturday 18 February 2012, 09:27 AM
درود
دوستان لطفا من رو راهنمایی کنید واسه خرید سازدهنی کروماتیک خوب
مارک؟ مدل؟ قیمت؟
مرسی

SOBHANTOTo3
Sunday 19 February 2012, 03:06 PM
کروماتیک
من هوهنر ملون تون و لاری ادلر رو امتحان کردم لاری ادلر خوشم اومد
ولی خیلی از دوستان می گن سیدل برند بهتریه و خیلی قوی تره صددرصد شما هم می تونید نظر خودتونو داشته باشید
امتحان کنید
ولی صددرصد بین همین دو برند هست بهترین ها :D

mohsen741
Monday 5 March 2012, 03:45 PM
سلام به همه.
سلام به سبحان جان.
سلام به مارال و بقیه...
بله استاد درست میگن.
سیدل بهتر از هوهنر هست.حتی کلید کروماتیکش نرم تر و سریع تره.
اما از هوهنر میلو تن بگیر.چون تیغه هاش استیله.
دلیل بهتر بودن تیغه استیل رو هم تو نوشته هام سرچ بدی پیدا میکنی دوست عزیز.عرض کردم...

mohsen741
Monday 5 March 2012, 03:46 PM
راستی مسئول بخش شدنت هم مبارک صبحان جان...

M_T
Monday 5 March 2012, 07:09 PM
سلام به دوستان

سلام به آقا محسن

راستی آقا سبحان، سازدهنی کرماتیک هوهنر Mellow Tone چنده؟

SOBHANTOTo3
Tuesday 6 March 2012, 03:28 PM
ممنون محسن جان

علیک سلام یار همیشگی :D

اقا اونی که من دیدم 210 هزارتومن بود نوش اون موقع که من می خواستم بخرم
بدون گارانتی تعمیر و . . .البته
الان خیلی بالاتر شده قیمتش متاسفانه من در جریانش نیستم :D

MOU
Monday 2 April 2012, 01:55 AM
دوستان سلام
من ساز نگرفتم هنوز خودم هم باورم نمیشه :(
سیدل 1847 نوبل چند شده ؟
سیلور چطور ؟

SOBHANTOTo3
Monday 2 April 2012, 08:30 AM
من دوباره نظر خودمو می گم
برای شروع بهترین ساز ترمولو هست به 10 دلیل
اگه شما میخواید کروماتیک کار کنید اول یک ساز عادی بگیرید شاید اصلا علاقه ای به سازدهنی پیدا نکردید یا انگیزتون کم شد. البته نظر خودمو می گم
سازهای سیدل عالی هستن بهترین نوع ساز ممکن
و تا الان هیچ گونه تقلبی رو بنده مشاهده نکردم.

psp2004
Monday 2 April 2012, 12:54 PM
با نام خدا و سلام

دوستان منم بالاخره ساز دهنی گرفتم ... بنا به گفته ی دوستان برای شروع از ترمولو گرفتم یه Hohner Tremolo Ocean Satar گرفتم به قیمت 20 تومن و یه خود آموز ساز دهنی پاک نژاد و یه تئوری موسیقی پور تراب

دوستان اگر روزی یکی دو ساعت کار کنم چقدر طول میکشه تا بتونم یه کارایی بکنم ؟؟؟

SOBHANTOTo3
Monday 2 April 2012, 01:31 PM
بهتون تبریک می گم

خیلی زود اگه واقعا پشتکار داشته باشید و خسته نشید و واقا نت به نت موسیقی رو درک کنید یک هفته ای می تونید
کلی قطعه بزنید البته من روزهای اولی که این کتاب رو کار کردم دقیقا یادمه توی 3 روز تمومش کردم.
ایشالله موفق باشید سوالی داشتید در قسمت های که در فروم ساخته شده بنویسید و سعی کنید تایپیک جدید باز نکنید مرسی

nafis
Thursday 5 April 2012, 01:13 PM
دوست عزیز، خلصه..امروز برای خرید ساز مراجعه کردم پاساژ پیروز شعبه 2 سرنا، یه Swan 10 سوراخه تهیه کردم... خیلی مناسب هست...فقط دوستان کتاب اول منصور پاک نژاد رو هم برای اجرا بایدشماره گذاری کرد، درسته؟

آدرس پاساژ پیروز کجاست؟
چند خریدید؟

stargirl
Thursday 5 April 2012, 04:33 PM
سلاااام کسی که اینجا جواب مارو نداد ولی منم بالاخره ساز خریدم...کروماتیک swan.
تونستم صداشو در بیارم ولی انگار یه سری از نت هارو نمیشه پیدا کرد!من ستار میزنم با ستار خیلی خوب میتونم گوشی آهنگارو دربیارم ولی با ساز دهنی آصلا...گیج میشم میشه لطفا راهنماییم کنید؟

mohsenmetal
Thursday 5 April 2012, 11:47 PM
تونستم صداشو در بیارم ولی انگار یه سری از نت (You can see links before reply) هارو نمیشه پیدا کرد!من ستار میزنم با ستار خیلی خوب میتونم گوشی آهنگارو دربیارم ولی با ساز دهنی آصلا...گیج میشم میشه لطفا راهنماییم کنید؟

سلام و مبارک
من منظور شما رو درست متوجه نشدم نت ها رو نمیشه پیدا کرد یعنی کدوم نت ها و چه اهنگی رو خواستید بزنید که نشد

SOBHANTOTo3
Friday 6 April 2012, 07:02 AM
سلام به همه مگه ممکنه نت رو پیدا نکرد ؟
شما روی کتاب های آقای پاکنژاد راحت می تونید ردیف نت های هر سازی رو ببینید.

stargirl
Friday 6 April 2012, 08:31 PM
سلام و مبارک
من منظور شما رو درست متوجه نشدم نت ها رو نمیشه پیدا کرد یعنی کدوم نت ها و چه اهنگی رو خواستید بزنید که نشد

ببینید عرض کردم من گوشی ساز میزنم نه از رو نت...توی ستار ترتیب نت ها پرده به پردس...راحت میشه نت هارو پیدا کرد(مثلا نت می روی پرده دوم بعد ر بکار اجرا میشه) ولی ساز دهنی اصلا اینطور نیست...شروع میکنم چیزی که تو ذهنمه رو بزنم تا ی جا پیش میرم اما بعدش گیر میکنم!:43:دم و بازدمو تو سوراخای مختلف امتحان میکنم اما باز اون چیزی ک میخوام پیدا نمیشه...:39:
وای چقد حرف زدم امیدوارم حداقل تونسته باشم منظورمو برسونم:17:

stargirl
Friday 6 April 2012, 08:53 PM
سلام به همه مگه ممکنه نت رو پیدا نکرد ؟
شما روی کتاب های آقای پاکنژاد راحت می تونید ردیف نت های هر سازی رو ببینید.

استاد صبحان من ستار میزنم و بیشتر آهنگایی که تو ذهنمه رو میتونم گوشی دربیارم اما تو اینکار با ساز دهنی اصلا موفق نیستم...کتاب آقای پاکنزاد هم دیدم چون خیلی با کتاب کار نکردم بنظرم نمیتونست زیاد کمکم کنه...دوست دارم چیزی که تو ذهنمه رو بزنم نه یه سری کلیشه...
منظورم از پیدا نکردن نت اینه که با وجود اینکه دم وباز دمو تو تمام سوراخ های سازم امتحان میکنم(کروماتیک 10 سوراخ swan) بازم صدایی که میخوام انگار نیست...
امیدوارم تونسته باشم مشکلمو تو قالب کلمات رسونده باشم آخه یکم سخته...
اگه کمک کنید ممنون میشم:5:

shoorideh
Saturday 7 April 2012, 04:52 PM
درود

دوست گرامی من فکر می کنم مشکل شما اینه که مدام سه تار را با ساز دهنی مقایسه می کنید.من فکر می کنم حالا که این ساز یعنی ساز دهنی را انتخاب کردید باید شرایط ویژه ی ان را هم بپذیرید و خود را با ان هماهنگ کنید.

mohsenmetal
Saturday 7 April 2012, 05:12 PM
ببینید عرض کردم من گوشی ساز میزنم نه از رو نت...توی ستار ترتیب نت (You can see links before reply) ها پرده به پردس...راحت میشه نت (You can see links before reply) هارو پیدا کرد(مثلا نت (You can see links before reply) می روی پرده دوم بعد ر بکار اجرا میشه) ولی ساز دهنی اصلا اینطور نیست...شروع میکنم چیزی که تو ذهنمه رو بزنم تا ی جا پیش میرم اما بعدش گیر میکنم!:43:دم و بازدمو تو سوراخای مختلف امتحان میکنم اما باز اون چیزی ک میخوام پیدا نمیشه...:39:
وای چقد حرف زدم امیدوارم حداقل تونسته باشم منظورمو برسونم:17:
بله تا حدودی فکرکنم فهمیدم منظورتون چیه اینو بدونید که ترتیب نت ها در سازدهنی منظم و متوالی نیست نمیخوام در مورد نت حرف بزنم چون میگید با نت کار نمیکنید سعی کنید اهنگ های کتاب رو از روی تبلچر های اون ها بزنید کم کم که به صداهای ساز عادت کردید میتونید کارهای خودتون رو بزنید

mahnoo1371
Friday 27 April 2012, 07:12 PM
سلام دوستان
من اگه بخوام یه هارمونیک بخرم که بتونم باهاش اهنگ های ایرانی( مثل الهی ناز ) رو بزنم باید چی بخرم ؟ قیمتشم تا 100

bigboy
Friday 27 April 2012, 09:25 PM
چون شما دوست دارین آهنگهای ایرانی رو بزنید دو انتخاب پیش رو دارید 1.ترمولو 2.کروماتیک که اگه شما تازه میخواین زدن سازدهنی رو امتحان کنین بهتره از ترمولو شروع کنی به حرف دوستانی هم که میگن ترومولو خیلی ابتدایی و سادست هم توجه نکنید چون وقتی زدن ساز رو شروع میکنید میفهمید که همین ترومولو چه رنج صدای وسیعی رو به شما میده.
سوالی بود در خدمتم عزیزم

mahnoo13711
Friday 27 April 2012, 10:05 PM
چون شما دوست دارین آهنگهای ایرانی رو بزنید دو انتخاب پیش رو دارید 1.ترمولو 2.کروماتیک که اگه شما تازه میخواین زدن سازدهنی رو امتحان کنین بهتره از ترمولو شروع کنی به حرف دوستانی هم که میگن ترومولو خیلی ابتدایی و سادست هم توجه نکنید چون وقتی زدن ساز رو شروع میکنید میفهمید که همین ترومولو چه رنج صدای وسیعی رو به شما میده.
سوالی بود در خدمتم عزیزم
خیلی ممنون که جواب دادین آخه دیدم تاریخ آخرین پست خیلی وقت پیش بودش امیدی نداشتم
ممنون
یه سوال دیگه اونوقت اگه بخوایم با گیتار یا پیانو همراهی کنیم همون ترومولو کفایت می کنه ؟:53::53:

bigboy
Friday 27 April 2012, 10:23 PM
خیلی ممنون که جواب دادین آخه دیدم تاریخ آخرین پست خیلی وقت پیش بودش امیدی نداشتم
ممنون
یه سوال دیگه اونوقت اگه بخوایم با گیتار یا پیانو همراهی کنیم همون ترومولو کفایت می کنه ؟:53::53:

خب بستگی به خیلی چیزها داره ولی. شما در باب آشنایی با ساز کروماتیک و تفاوت اونبا سازدهنی تروملو همین رو بدونین کهساز دهنی. کروماتیک تقریبا کاملترین نوع سازدهنیه که همونطور که از اسمش پیداست توسط اون میتونید تمام نیم پرده ها رو اجرا کنیدکه باز بستگی به هنر نوازنده داره ولی در کل با همین ساز تروملو. هم من خیلی ها رو سراغ دارم که بصورت همنوازی باگیتار هم اجرا میکنن.
راستی یادم رفت بگم برای شروع کار با سازدهنی بهتره این مدل از شرکت هاهنر رو بخرید
Ocean star
که در حال حاضر قیمتش بین 25 تا 30 هست
موفق باشید

mohsenmetal
Saturday 28 April 2012, 10:16 AM
سلام دوستان
من اگه بخوام یه هارمونیک بخرم که بتونم باهاش اهنگ های ایرانی( مثل الهی ناز ) رو بزنم باید چی بخرم ؟ قیمتشم تا 100

سلام دوست عزیز شما با تمام سازدهنی ها میتونید اهنگ های ایرانی رو بزنید ولی باتوجه به اینکه اکثر نت های اهنگ های ایرانی برای سازدهنی کروماتیک نوشته شده شما بهتره همون کروماتیک بگیرید هرچند برای شروع همون ترمولو خوبه ولی در اخر باید همون کروماتیک بگیرید با 100 تومن شاید فقط بتونید مدل chorometa بگیرید اگه گیر بیاد در غیر این صورت باید یه swan چینی بگیرید که اصلا ساز خوبی نیست پس بهتره فعلا همون ترمولو رو بگیرید مدلی که دوستمون معرفی کردن خیلی خوبه همون رو بگیرید

mohsen741
Saturday 12 May 2012, 08:06 AM
سلام به همه بچه هاي با صفاي هارمونيكا.
سلام بر سبحان بزرگ...
خوبي دوست و برادرم؟؟

دوستان سلام
من ساز نگرفتم هنوز خودم هم باورم نمیشه :(
سیدل 1847 نوبل چند شده ؟
سیلور چطور ؟
سلام مو...
واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واي چه بد!!!!!

بله استاد درست ميگه...
سيدل الان تنها برنده كه چيني نداره...
هوهنر هم تحت ليسانس و توليد چين شد!! به اسم المان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آقا نكن...ساز چيني نخر...نكن بازي با قلب من....

تونستم صداشو در بیارم ولی انگار یه سری از نت (You can see links before reply) هارو نمیشه پیدا کرد!من ستار میزنم با ستار خیلی خوب میتونم گوشی آهنگارو دربیارم ولی با ساز دهنی آصلا...گیج میشم میشه لطفا راهنماییم کنید؟
سلام.دوست عزيزم.
خدا كنه كه خوشت بيتد خوبشو بخري.
با مترونوم ديجيتال پيدا كن.
سرچ بدي چارت سازت هم هست تو اينترنت.
البته اميدوارم كه سازت خراب نباشه...

و اگر بخواهي اينجوري گوشي كار كني واقعا ساز كروماتيك گيجت ميكنه!!!!!!!!!!
يه نگاهي به چارت بنداز..

البته ممكنه تيغه ها ايراد داشته باشه.
و چون نميدونم قدرت گوش شما چقدره نميتونم نظر قطعي بدم...
سبحان جان ببخشيد.صاحبخونه شمايي...

ممنون

با تشكر از بيگ بوي عزيز.
دوستم بايد در نظر داشته باشه كه با سازت ميخواي اكورد هم بگيريو حجم هم مهمه يا نه.
اگه حجمه.ترمولو و اكتاو.
اگه بيشتر ملودي هست كروماتيك كاملتر و دياتونيك بسته به نوع سبك موسيقي.معمولا خوش نوا تر هست...

آره.كرومتا دوباره تو جمهوري اومده.بگير تا تموم نشده....!

mohsen741
Saturday 12 May 2012, 08:07 AM
سبحان جان بيا دلم برات تنگ شده...

مو عزيز :

حد اقل از 200 اونم نوع كلاسيكش شروع ميشه 1847 ها رو ميگم.
اگه ميخواي واقعا.يكي هست كه به من حتي 30 تومن هم تخفيف ميده.بيا با هم بريم بگيريم تا بار هاي بعدي گرونتر نيومده...

MOU
Monday 28 May 2012, 02:31 AM
سبحان جان بيا دلم برات تنگ شده...

مو عزيز :

حد اقل از 200 اونم نوع كلاسيكش شروع ميشه 1847 ها رو ميگم.
اگه ميخواي واقعا.يكي هست كه به من حتي 30 تومن هم تخفيف ميده.بيا با هم بريم بگيريم تا بار هاي بعدي گرونتر نيومده...
سلام
من میخوام و نمیدونم اجازه دارم شماره تماس اینجا بگذارم یا نه ،
شماره من 09354220612 هست محسن جان لطفن با من تماس بگیر یا Text
اگر برای نوشتن شماره تخلف کردم ، نا آگاهانه بوده و پیشاپش از مدیران پوزش میطلبم .

hdhamid
Monday 28 May 2012, 04:49 AM
سلام
من میخوام و نمیدونم اجازه دارم شماره تماس اینجا بگذارم یا نه ،
شماره من 09354220612 هست محسن جان لطفن با من تماس بگیر یا Text
اگر برای نوشتن شماره تخلف کردم ، نا آگاهانه بوده و پیشاپش از مدیران پوزش میطلبم .

سلام ...
من به عنوان رئیس سایت .. نه بابا اونکه سهله!! :21: .. رئیس کل جهان خلقت!! .. (با اجازه اوس کریم) ... پیشنهاد میکنم جای این پست 3 تا پست دیگه میزدی pmات باز شه .. بهش پیام خصوصی میدادی!! ..
کارا میکنین شما جووناها!! .. نمیگی 4 نفر سو استفاده کن شمارتو بر میدارن .. گولت میزنن!! :48: .. سازدهنیتو که خریدی میبرنت بیابون .. میکشنت .. ساز دهنیتو میدزدن!! .. :42:

:redguitar::redguitar::redguitar::redguitar::redgu itar::redguitar::redguitar:
من .. حمید .. گیتاریست درجه nام .. نت آهنگی!! عمر خوبی رو براتون آرزو مندم!! .. :redguitar::redguitar:
:redguitar::redguitar::redguitar::redguitar::redgu itar::redguitar::redguitar:

شادزی... :am

mohsen741
Friday 8 June 2012, 05:25 PM
سلام به همه و سبحان و مو .
خوبين؟

من 3 هفته اي ميشه نيومدم.
كللي دلم براتون تنگ شده بود..

ممنون از اين همه آرزوي خوبي كه برامون كردي حميد جان.
منم يكي ام عاشق موسيقي كه از روي عقده ساز ميخرم جم ميكنم رو هم :-)

varona59
Wednesday 11 July 2012, 09:32 AM
بچه ها یه سئوال برایه کسی که میخواد فقط یه دونه ساز کروماتیک داشته باشه فقط هم کلاسیک بزنه 12 سوراخه پیشنهاد میدید یا 16 سوراخه؟

mohsen741
Wednesday 11 July 2012, 06:06 PM
سلام.
براي اينكه سازت كامل باشه عاليه و ميتوني بخري..خود من هم همينكار رو ميكردم..
اما در مورد نوازندگي بدون كه از 12 به بعد كاربرد نداره.
اون هم براي كلاسيك!..
چون صدا ي سوت ماننده تيغه ي هارمونيكا در اين بازه ي نتي.گوش رو آزار ميده.
از اون گذشته براي شنونده تشخيص نتي اي نداره...
چون خيلي نزديك به هم شنيده ميشه به خاطره زير بودنش..
وبراي ملودي كه نه.
شايد براي هارموني در كنار چند ساز بشه استفاده كرد..

mehran42nd
Thursday 12 July 2012, 07:14 PM
12سوارخه swan بگیر مدل 1248 من دیروز خریدم 60 تومن از بهارستان،همین مدل مارک hohnerرو میگفت 270 تومن

mohsen741
Friday 13 July 2012, 02:36 AM
سلام بر مهران عزيز...
به بسلامتي.مباركه..
مهران جان؟؟
اين اولين هارمونيكاي كروماتيكه شماست؟؟؟؟
شما مگر نميدوني سوان ها بخصوص كروماتيكهاش به زور 8-9 ماه رو جواب ميده؟؟
تازه اگر از اون اول كه ميخري خراب نباشه!!!!!
توصيه ي زياد جالبي نيستا!!

اون ساز 270 تومني كه شما ميگي.آلمانيه.
اگر هم چيني باشه .تحته ليسانسه آلمان توليد ميشه..نه مثله سوان!
تيغه هاش به جاي پرس پيچ داره و ميشه عوضشون كرد..
ويند سيور داره براي هوابندي..
اگر منظورت لري ادلر باشه.شونه ي چوبي. اونهم از جنس چوبه گلابي داره!!
به نظرت به نفعه آدم بره 60 تومن بده كه خرابيه زياد داره؟
تعمير بشو هم نيست!!
صداش باز بشو هم نيست.
وقتي ميخواي صداشو باز كني يك سوم از تيغه هاش فالش ميشه!!يا حد اقل گز ميگيره!.
با مزايايي كه براي اون 270 تومنيه گفتم..
خودت باشي الان باز هم سوان ميخري؟؟

(البته از هيچيه هيچي خيلي بهتره! اما من براي اين هم نخريدمش! صبر كردم پولامو با زحمت جمع كردم سازي خريدم كه حد اقل رو تكنيك و رشد نوازندگي لنگ نزاره منو!!!)

Gol_Abi
Tuesday 24 July 2012, 03:07 PM
با سلام خدمت شما عزیزان!:دی
من جدیدن تو سایتتون عضو شدم!
یه سوال داشتم!
من یه ساز دهنی 10 سوراخته کروماتیک دارم!
تا حالا هم با هیچ ساز دهنی ای کار نکردم !
میخوام شروع کنم به یاد گرفتن!
از چه منبعی بهتره استفاده کنم؟!
با تشکر!

mohsen741
Tuesday 24 July 2012, 09:05 PM
سلام و درود به شما و خوش اومديد دوست عزيز...
اگر تاپيكهاي ديگر هم بخونيد ممنون ميشم ازتون...

اما به طور خلاصه ميشه گفت كه هارمونيكا رو بايد با ترمولو شروع كنيد..
ولي اگه ميخوايد همين رو فقط ياد بگيريد خب بهتره كه كلاس بريد..
اما كتابهاي آقا ي منصورذ پاك نژاد جلد 2 برا ي سازدهنيه كروماتيك هست..
خيلي ميتونه براتون مفيد باشه..

ee6687
Friday 10 August 2012, 07:27 PM
آقا من اول چند تا سوال اساسی داشتم بعد برم سر اصل مطلب! :دی
یکی اینکه مگه ترمولو نمی تونه هم جزو دیاتونیک ها باشه هم کروماتیک؟
تا اونجا که من خوندم، کروماتیک یعنی نیم پرده ها رو هم با فشار دادن اسلاید بغلش میتونیم بزنیم باهاش. ولی دیاتونیک این اسلایدو و درنتیجه این قابلیتو نداره، حالا این دیاتونیک ها میتونن دو زبانه باشن که میتونه اکتاو یا ترمولو باشه یا تک زبانه.
درست فهمیدم؟
دو سه تا تاپیک خوندم اینقد قاتی گفتن همه چیو اصلا آدم سر در نمیاره چی به کیه!!! به خصوص واسه کسایی مثل من که هیییییییییییچ از هارمونیکا نمی دونن دیگه سردرد ایجاد میکنه. خواهشا یک تاپیکی هم واسه ی انواع و تعاریفشون بزنین.
و اما سوال اصلی:
من در اصل گیتار دوس دارم،(ولی کلا میمیرم واسه موسیقی) حتی گیتار هم گرفتم پارسال ولی چون خوابگاهی بودم نشد (بچه ها اذیت میشدن منم دیگه ادامه ندادم) که ادامه بدم و فقط همون تابستون بود و همه چی یادم رفت.
بعد به فکرم افتاد که برم سراغ پیانو دیجیتال که بشه با هدفون هم کار کرد و بچه ها دیگه اذیت نشن! دیدم قیمتاش طوریه که باس یه کلیمو بدم تا بتونم بخرم.
بعد به فکر ساز دهنی افتادم. که بشه همه جا برد که بتونم بلکم یه جایی گیر بیارم که کسی اذیت نشه بشه کار کنم.
میخواستم ببینم چقد طول میکشه که یادگیریش؟ نه به صورت حرفه ای طوری که بشه واسه خودت بزنی؟
کتابش هم همون پاک نژاده؟
اینکه بخوام کار کنم، خودآموز هم میشه؟ (هزینه و وقت کلاس رفتنو ندارم:46: :2:)
واسه من که هیچ نمی دونم، چی بگیرم؟ چه مدلی؟ و از کجا که بهم نندازن(تو تهران)؟ تا حدودا 60 ، 70 ؟
چون حدودا دو هفته دیگه میام اونجا.
و یه چیز دیگه، سازش یه جوری باشه که برای صدا دادن زیاد مکش یا دمش نخواد.یعنی راحت صداش در آد و صداشم خوب باشه. (آخه تازه سیگارو گذاشتم کنار زیاد نفس ندارم! :))))))))))))) )

mohsen741
Friday 10 August 2012, 09:10 PM
سلام و درود بر شما دوست گرامي..

یکی اینکه مگه ترمولو نمی تونه هم جزو دیاتونیک ها باشه هم کروماتیک؟
تا اونجا که من خوندم، کروماتیک یعنی نیم پرده ها رو هم با فشار دادن اسلاید بغلش میتونیم بزنیم باهاش. ولی دیاتونیک این اسلایدو و درنتیجه این قابلیتو نداره، حالا این دیاتونیک ها میتونن دو زبانه باشن که میتونه اکتاو یا ترمولو باشه یا تک زبانه.
درست فهمیدم؟بله كاملا درست متوجه شديد.
اما 2 نكته وجود داره:

1 .كروماتيكه ترمولو ميشه درست كرد.ولي تا بحال ساخته نشده...چون بايد 8 تا تيغه براي يك سوراخ باشه!كه نميشه!!!ساز هم خيلي گنده ميشه.(اگر منظورتون اينه كه كروماتيك دياتونيك هم توش داره.درسته اما دسته بنديه دياتونيك قبل از كروماتيكه و سازه كروماتيك كه قابليته ترمولو نواختن داشته باشه رو نداره...پس ترمولو ها دياتونيك اند)

2.همه ي هارمونيكا ها ي كليد دار كروماتيك اند.اما همه ي ساز هاي بدونه كليد دياتونيك نيستند!!!!
(يني كروماتيك هم داريم كه كليد نداشته باشه)

خواهشا یک تاپیکی هم واسه ی انواع و تعاریفشون بزنین.
با اينكه چند جا گفته شده.اما چشم.

من در اصل گیتار دوس دارم،(ولی کلا میمیرم واسه موسیقی) حتی گیتار هم گرفتم پارسال ولی چون خوابگاهی بودم نشد (بچه ها اذیت میشدن منم دیگه ادامه ندادم) که ادامه بدم و فقط همون تابستون بود و همه چی یادم رفت.منم اصلا تا چند ماه پيش نميتونستم راحت تمرين كنم!

بعد به فکر ساز دهنی افتادم.هارمونيكا دوست عزيز...

که بشه همه جا برد که بتونم بلکم یه جایی گیر بیارم که کسی اذیت نشه بشه کار کنم.دقيقا به همين درد ميخوره اين ساز.

میخواستم ببینم چقد طول میکشه که یادگیریش؟ نه به صورت حرفه ای طوری که بشه واسه خودت بزنی؟
کتابش هم همون پاک نژاده؟موسيقي كلا چقدر نداره...
مثلا كتابي كه همه تو 1 ماه كار ميكنن من 1 روزه زدمش!تماما به علاقه و تمرينه خودتون بستگي داره.
بله بهترين كتاب همونه...

اینکه بخوام کار کنم، خودآموز هم میشه؟ (هزینه و وقت کلاس رفتنو ندارم:46: :2:)
بله ميشه.چرا نشه؟
اما بعد از مدتي 2-3 جلسه لازمه براي يادگيريه بعضي تكنيك ها!

واسه من که هیچ نمی دونم، چی بگیرم؟ چه مدلی؟ و از کجا که بهم نندازن(تو تهران)؟ تا حدودا 60 ، 70 ؟
چون حدودا دو هفته دیگه میام اونجا.
و یه چیز دیگه، سازش یه جوری باشه که برای صدا دادن زیاد مکش یا دمش نخواد.یعنی راحت صداش در آد و صداشم خوب باشه. (آخه تازه سیگارو گذاشتم کنار زیاد نفس ندارم! :))))))))))))) )
واقعا بهت تبريك ميگم...
شما اگر بخواي اصولي ياد بگيري.دياتونيكه ترمولو از مارك و برند هوهنر بخر...
مدله اوشن استار.جعبه ي ساز آبيه..

ee6687
Friday 10 August 2012, 09:47 PM
آقا محسن دمتون گرم خیلی فعالی شما، کاش همه مث شما فعال بودن.
و واقعا ممنون بابت پاسخ جامعت.
یکیش موند
جاییو سراغ داری شما که بگیرم؟ هم گرون نده، هم ساز سالم بهم بده؟

mohsen741
Friday 10 August 2012, 09:59 PM
خواهش ميكنم وظيفمه.
كاش همه به فكر بودن.من كه كاري نميكنم..

خيلي لطف داري شما...

پيام خصوصي ميكنيم دوست عزيز جواب سوال رو.

نمونه كار بگذاري هااااا...

ee6687
Friday 10 August 2012, 10:05 PM
لطف داری شما، وگرنه این همه بلدن و چیزی نمی گن کسیم نمی تونه بگه چرا؟
نمونه کااااااااااااار! مسخره میکنی؟ :دی
کوووووو تا نمونه کار.
ولی کاش یه دوست پر انرژی مثل شما داشتم من.

mohsen741
Friday 10 August 2012, 10:09 PM
زنده باشي..
پر انرژي خودتي...
دوست هم مگه نيستيم؟؟!!
هستيم ديگه!
نمونه كار بگذار ديگه...
زود و خوب تمرين كن نمونه بگذار...

ee6687
Friday 10 August 2012, 10:10 PM
خواستم پیغامو جواب بدم، ولی خوب پستام کم بود، نشد.
واقعا ممنونم از شما، امیدوارم بتونم جبران کنم.
و بتونم خوب یاد بگیرم! ;)

mohsen741
Friday 10 August 2012, 10:16 PM
اگر .
اگر ..
اگر قرار باشه چيزي رو جبران كني...
اون چيزي نيست جز شوق و ذوقت به موسيقي...
تو به خودت بده كاري...
پس با شادي و البته پشتكار برو تو دلش ودنياتو عوض كن...
منم آرزو دارم رو قله هاي موفقيت ببينمت...

ee6687
Friday 10 August 2012, 11:12 PM
يه جيز ديكه
تو دياتونيكا نيم برده هارو نميتونيم بزنيم خوب اينجوري اين ساز فقط واسه همون كتاب اول به درد ميخوره و اهنكاي ديكه رو نميشه زد
من كلي نوت دارم كه ميخوام بتونم با هارمونيكا بزنم ولي همشون نيم برده ميخوان واسه اونام كه بايد يه كروماتيك بخرم
درسته كه واسه يادكيري دياتونيك ترمولو بهتره ولي با اين اوصاف بازم همون ترمولو بخرم؟
اخه ميترسم يه ماه بيشتر واسم جواب نده و زده شم (با توجه به اينكه همه نتارو باش نميشه زد)
شرمنده با كوشي اومدم اينبار فقط فونت عربي داشت.

ee6687
Friday 10 August 2012, 11:14 PM
راستي بازم ممنون بابت كمك هات و ارزوهاي خوبت

mohsen741
Saturday 11 August 2012, 03:05 AM
تو دياتونيكا نيم برده هارو نميتونيم بزنيم
بله درسته.

خوب اينجوري اين ساز فقط واسه همون كتاب اول به درد ميخوره و اهنكاي ديكه رو نميشه زد
داداش ساز كه نبايد به كتاب بخوره!!!
كتاب رو براي اين ساز نوشتن!!!!
جلد 1 مخصوص هارمونيكاي دياتونيكه ترمولو ي دو ماژور هست..
:-)

من كلي نت (You can see links before reply) دارم كه ميخوام بتونم با هارمونيكا بزنم ولي همشون نيم برده ميخوان واسه اونام كه بايد يه كروماتيك بخرمشما حد اقل بايد 3 ساز داشته باشي...
البته ميشه با دياتونيك م نتهاي نيم پرده رو زد.
يجور قوص به صدا ميديم..
بهش ميگن bend كردنه نت...
كه جزو زيبايي هاي دياتونيك هست...
(ببين هارمونيكا رو براي اين ميخواي كه همينجوري يه ساز داشته باشي؟ يا ميخواي نوازنده ي هارمونيكا باشي؟منظورم حرفه اي نيست!اما همين كه بشه بهت گفت نوازنده ي هارمونيكا!!!!بايد اين 3 نوع ساز رو بتوني بزني و اشته باشي.)

درسته كه واسه يادكيري دياتونيك ترمولو بهتره ولي با اين اوصاف بازم همون ترمولو بخرم؟
كلا براي هارمونيكا ترمولو براي شروعه!
بدلايلي كه گفتم بار ها و گفتن بچه ها.
يكي از بهترين دلايلش يكي در ميون بودنه فوت و مكشه سوراخهاست...

اخه ميترسم يه ماه بيشتر واسم جواب نده و زده شم (با توجه به اينكه همه نتارو باش نميشه زد)والا چي بگم...
هارمونيكا دنياي بي نظيري داره...
تمامه فكرت ميشه نفسي كه داري ميدي به ساز!
ساز فقط بدنه ي هارمونيكات نيست!
ساز لب.زبون.بيني.نفس و دستها ي تو هم هست!
اينها هم اجزاي ساز بحساب ميان در هارمونيكا!
نمونه كارهاي منو گوش بده..
هارمونيكا زدم..
با دياتونيك!
واقعا قشنگه صداش.
سبك بلوز كه كلا يك سبك موسيقيه همه اش رو با هارمونيكاي دياتونيك مينوازند!!!!!!!!!!!!!!!!
اصلا اين كه نيم پرده ها رو نميشه زد باهاش ضعف نيست!!!
شرمنده با كوشي اومدم اينبار فقط فونت عربي داشت.زنده باشي...
راستي بازم ممنون بابت كمك هات و ارزوهاي خوبت:-)
من هم از تو ممنونم بابت قدر دانيت...
همين رو ي قله هاي موفقيت ميبره تو رو...

ee6687
Saturday 11 August 2012, 09:47 AM
داداش ساز كه نبايد به كتاب بخوره!!!
كتاب رو براي اين ساز نوشتن!!!!
جلد 1 مخصوص هارمونيكاي دياتونيكه ترمولو ي دو ماژور هست..
:-)

می دونم، ولی منظورم این بود که چون به غیر از تو اون کتاب نتی واسش پیدا نمی کنم اینجوریه، آخه همونطور که گفتم اکثر نتهایی که دارم نیم پرده دارن.

شما حد اقل بايد 3 ساز داشته باشي...

پس چون باید سه تا داشته باشم نهایتا با همون دیاتونیکه ترمولو گام C major شروع میکنم.

البته ميشه با دياتونيك م نتهاي نيم پرده رو زد.
يجور قوص به صدا ميديم..
بهش ميگن bend كردنه نت...

این رو هم حدس زده بودم که داره، ولی احساس میکنم که تکنیک سختی باشه.

(ببين هارمونيكا رو براي اين ميخواي كه همينجوري يه ساز داشته باشي؟ يا ميخواي نوازنده ي هارمونيكا باشي؟منظورم حرفه اي نيست!اما همين كه بشه بهت گفت نوازنده ي هارمونيكا!!!!بايد اين 3 نوع ساز رو بتوني بزني و اشته باشي.)

میخوام بتونم باهاش بزنم، هرچی که دلم خواست!!! :دی (یکم زیادی بلند پروازم!!!)

كلا براي هارمونيكا ترمولو براي شروعه!
بدلايلي كه گفتم بار ها و گفتن بچه ها.
يكي از بهترين دلايلش يكي در ميون بودنه فوت و مكشه سوراخهاست...

دلایل رو خوندم، و قبول دارم منطقیه.

نمونه كارهاي منو گوش بده..
هارمونيكا زدم..

گوش دادم واقعا قشنگ بودن.

سبك بلوز كه كلا يك سبك موسيقيه همه اش رو با هارمونيكاي دياتونيك مينوازند!!!!!!!!!!!!!!!!

این رو دیگه نمیدونستم.

من هم از تو ممنونم بابت قدر دانيت...
همين رو ي قله هاي موفقيت ميبره تو رو...
بازم ممنون و امیدوارم همینطور باشه.

mohsen741
Sunday 12 August 2012, 04:49 PM
می دونم، ولی منظورم این بود که چون به غیر از تو اون کتاب نت (You can see links before reply) واسش پیدا نمی کنم اینجوریه، آخه همونطور که گفتم اکثر نتهایی که دارم نیم پرده دارن.پيدا ميشه داداشي..همه آهنگها كه نيمپرده نداره!
اما ايراني ها تقريبا همه اش نيم پرده داره..
پس چون باید سه تا داشته باشم نهایتا با همون دیاتونیکه ترمولو گام C major شروع میکنم.بسيار هم عالي..
این رو هم حدس زده بودم که داره، ولی احساس میکنم که تکنیک سختی باشه.سخته.اما شيرينه.راستش منم بعد از 6 سال هارمونيكا زدن درست بند نميكنم(اشكال از تمرين نكردنه منه!!!) و رو سرعت نوازندگي كار كردم..اما با تمرين همه چي ممكنه..

میخوام بتونم باهاش بزنم، هرچی که دلم خواست!!! :دی (یکم زیادی بلند پروازم!!!)پس 3 تا كاور كمربندي هم بخر كه مثل من هميشه 3 تا سازت به كمرت باشه :-) .نه! چرا بلند پروازي؟؟خواسته ي توئه.و بهش ميرسي!
دلایل رو خوندم، و قبول دارم منطقیه. گوش دادم واقعا قشنگ بودن. زنده بااشي.ممنونم..
گوش دادم واقعا قشنگ بودن. :-)

بازم ممنون و امیدوارم همینطور باشه
همه چي از تو شروع ميشه!!!
سلامت باشي.
نمونه كار يادت نره...

arashp74
Wednesday 19 September 2012, 05:30 PM
سلام آقا محسن ...
دیدم خیلی باحال و فعالی گفتم یه کمکی هم به ما بکنی.
محسن جان من یه ساز دهنی سوان 1040 دارم چند وقت پیش خریدم.
میخواستم ببینم الان قیمتشون چنده ؟؟؟؟؟؟

ehsan_sharifi
Friday 21 September 2012, 11:18 AM
درود ... کروماتیک های هوهنر الان قیمت هایی که من داریم ایناست : لری آدلر دوزاده 275هزار تومن ، کرومونیکا حدود 230 تومن و میلوتون 400 تومن ... misteklass هم الان 675 تومنه .... کلا ساز خیلی گرون شده

M_T
Monday 1 October 2012, 09:45 AM
سلام به عزیزان هارمونیکا نواز

میخواستم ببینم سازدهنی های کروماتیک سوان خوب هستند یا نه؟
یعنی از لحاظ ساختار و کیفیت چجوری اند؟
یه نگاهی به صفحۀ زیر بندازید و منو در خرید ساز دهنی کروماتیک راهنمایی کنید:

با تشکر
مجتبی
:am

alireza_jafarian
Monday 1 October 2012, 05:05 PM
سلام مجتبی
البته من هیچ تخصصی ندارم ، اما پارسال یه دونه 1040 خریدم ، قبلش خیلی ازش بد شنیده بودم،اما خب مجبور شدم همونو بگیرم. تا الان من ازش راضی ام یعنی حداقل هیچ کدوم از صداهاش فالش نیست، و یا هیچ کدوم از سوراخاش مشکل پیدا نکردن...مسلما کیفیت صدای سازهای مطرح تر رو نداره اما مشکل بارزی هم نداشته برای من.

M_T
Monday 1 October 2012, 06:28 PM
سلام علیرضا جان

از اینکه از تجربۀ خودت منو راهنمایی کرده ممنونم.
اتفاقا توی یکی از تاپیک های همین بخش هارمونیکا یه عزیزی گفته بود همین مدل 1040 رو خریده بود و بعد از یکی دو هفته صداش به وز وز افتاد و برخی زبونه هاش لق شد و ...

با این حساب بنظر میرسه که این هارمونیکاهای سوان هم مثل سایر اجناس چینی شانسی خوب در میان.
من حتی توی سایت آمازون رفتم و نظرات افرادی که هارمونیکای سوان خریده اند رو خوندم.
اونجا هم مردم از اقصی نقاط جهان همینو میگن. یکی گفته سازم عالیه و هیچ مشکلی نداره، اون یکی گفته که سازم بعد از دو هفته دچار ایراد شده.

حالا نمی دونم به ریسکش می ارزه که سوان بخرم یا نه، ممکنه خوب در بیاد و ممکنه بد در بیاد...

بازم ممنون.
:am

dobaare
Monday 1 October 2012, 08:02 PM
نه/در واقع كساني كه از اين ساز راضي هستند هارمونيكا پلير نيستند/به قول محسن نمونه كارشونو بايد ديد تا متوجه بشيم چقدر و چطور هارمونيكا مينوازند/منظور طرز استفاده هست/هارمونيكاي سوان تو دست يه نوازنده ي هارمونيكا سالم نميمونه/اما تو دست كسي كه ميخواد هارمونيكا هم.بنوازه/شايد خوب بمونه!/

Brilliant
Monday 1 October 2012, 08:12 PM
سلام دوستان..من تا حالا دیاتونیک کار نکردم..یه دیاتونیک قابل قبول حدود پنجاه شصت تومن چی پیشنهاد میکنین؟

dobaare
Monday 1 October 2012, 08:18 PM
Marine band از هوهنر/عاليه براي اين قيمت/

mohsen741
Saturday 27 October 2012, 09:51 PM
چه هارپیست فعالی...
افرین...

tabiat
Saturday 10 November 2012, 11:31 AM
دوستان میخواستم یه قیمتی از سازدهنی های Hohner داشته باشم، بهترین محصول کروماتیکش چنده؟ توی قیمت 30-40 چی معرفی می کنید؟ بعد شما چند سوراخه رو پیشنهاد میکنید؟ چون میخوام خودم شروع کنم و سازم رو هم در آینده عوض نخواهم کرد، برای همین میپرسم...ممنونمن تو تاريخ 15 آبان 91 با مراجعه به فروشگاه سرنا (نمايندگي هونر ) سازدهني 12 سوراخ كروماتيك رو 400تومن قيمت كردمدر حدود 5 تا 7برابر قيمت مبدا

M_T
Saturday 10 November 2012, 06:26 PM
من تو تاريخ 15 آبان 91 با مراجعه به فروشگاه سرنا (نمايندگي هونر ) سازدهني 12 سوراخ كروماتيك رو 400تومن قيمت كردمدر حدود 5 تا 7برابر قيمت مبدا

منظورتون از قیمت مبدأ چیه؟:23:
منظورتون قیمت ارزی و بین المللی ساز در اینترنت هست؟:23:

mohsen741
Thursday 6 December 2012, 01:55 AM
لری ادلر و تمامیه مدلهای کرومونیکا چینی شده و تحت لیسانسه آلمانه...نه تولید خود آلمان!!..
توجه داشته باشید..

SOBHANTOTo3
Sunday 9 December 2012, 11:57 AM
سلام

راستش خیلی خوشحالم اینهمه بحث رو میبینم
و تقریبا همه هم نظرشون کامل و درست هست .
الان به شدت خیلی خیلی زیادی قیمت ها افزایش داشته
ترمولو 24 سوراخ سوان 50 هزار تومان
ترمولو 24 سوراخ گلدن کاپ 20 هزار تومان

در صورتی که همین مدل اخری رو من دو سال پیش حدودا خریدم 3 هزار تومان
و چند ماه پیش 7 هزارتومان در مدت 4 ماه رسید به 20 هزارتومان

تازه فروشنده می گه خیلی گرونتر هم می شه
روی قیمت نمی شه اصلا بحث کرد شدت بالا رفتن بسیار زیاده
ساز
ترمولو 24 سوراخ هوهنر تحت لیسانس چینه اینو مطمئنم ولی لاری ادلر ها و .. .رو نمی دونم

خلاصه که نظر ها خیلی خوب بودند من هم خیلی چیزا یاد گرفتم.

کروماتیک سوان 1040 من 3 تا خراب کردم صداش در حد عادی بزور می رسه یعنی خوباش در حد عادی صدا دارند
نمی شه گفت صداش خوبه
اصلا نمی شه گفت صداش خوبه

mohsen741
Tuesday 11 December 2012, 11:54 PM
سلام و درود بر سبحان عزیز.....
بیشتر بیا و با بیشتر اومدنت بقیه رو حسابی خوشحال کن.....

والا فاکتور و حواله ی چین رو من خودم دیدم....
اینا خوبه سبحان جان......
کروماتیک دلوکس از سیدل شده 850......البته قیمته همینجوری دادن!..باید دید پای خرید بیشتره یا کمتر......

SOBHANTOTo3
Wednesday 12 December 2012, 03:03 PM
من کوچیک بچه های سایتم متاسفانه وقتم اجازه نمی ده خیلی دوست دارم مثل قبلا فعال باشم ولی نمی شه راستش مشغله زندگی عادی یک طرف خودمم همینطور که می دونی قبلا گیتار کلاسیک کار میکردم در حال تنظیم قطعات برای سازدهنی هستم و همینطور نواختن قطعات کلاسیک وقت ادمو خیلی می گیره

- - - Updated - - -

من کوچیک بچه های سایتم متاسفانه وقتم اجازه نمی ده خیلی دوست دارم مثل قبلا فعال باشم ولی نمی شه راستش مشغله زندگی عادی یک طرف خودمم همینطور که می دونی قبلا گیتار کلاسیک کار میکردم در حال تنظیم قطعات برای سازدهنی هستم و همینطور نواختن قطعات کلاسیک وقت ادمو خیلی می گیره

mohsen741
Saturday 15 December 2012, 12:21 AM
چه خوبه که همیشه درگیریات اینا باشه ...موفق باشی عزیزم...

قیمت سیدل دلوکس (کروماتیک) :

895000 تومان

- - - Updated - - -

چه خوبه که همیشه درگیریات اینا باشه ...موفق باشی عزیزم...

قیمت سیدل دلوکس (کروماتیک) :

895000 تومان

Erfan_bigboss
Thursday 20 December 2012, 10:21 PM
سلام دوستان عزیز.اینجا کسی میدونه قیمت ساز سیدل saxsony چقدره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟دوستان ساز های سیدل ساخت چه کشوریه؟

mohsen741
Saturday 22 December 2012, 12:07 PM
سلام بر عرفان عزیز....
ساکسونی رو هرکی داره هرچقدر دوست داره میفروشه!!!!
سیدل ها تماما آلمانی هستند با 80-90 سال قدمتی بیش از هوهنر!!!!

- - - Updated - - -

سلام بر عرفان عزیز....
ساکسونی رو هرکی داره هرچقدر دوست داره میفروشه!!!!
سیدل ها تماما آلمانی هستند با 80-90 سال قدمتی بیش از هوهنر!!!!

Erfan_bigboss
Sunday 23 December 2012, 11:14 AM
مرسی آقا محسن.لطف کردیاینجور که معلومه باید خودمون بریم اونور و ساز بیاریم!!!فعلا به چینی اکتفا میکنم پس!

mohsen741
Tuesday 25 December 2012, 10:22 PM
خواهش میکنم...وظیفمه....
فک نکنم بشه فعلا ساز آورد از اونور....اما امیدوارم بشه..منم سفارش میدم بهتون... :-))

موفق باشید و پیروز منتزر نمونه کارتون هستم هاااااا............................

- - - Updated - - -

خواهش میکنم...وظیفمه....
فک نکنم بشه فعلا ساز آورد از اونور....اما امیدوارم بشه..منم سفارش میدم بهتون... :-))

موفق باشید و پیروز منتزر نمونه کارتون هستم هاااااا............................

Erfan_bigboss
Wednesday 2 January 2013, 07:30 PM
با کمال میل در خدمتم!!!نمونه کار واسه من خیلی زوده آقا محسن!!!!!

mohsen741
Friday 4 January 2013, 01:58 AM
تو همون چیزی هستی که فکر میکنی!!!!!
پس خوب و درست فکر کن!!!...
کجا زوده؟؟؟؟؟
چیزا میگیااا!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mostafa_fz
Tuesday 15 January 2013, 01:47 PM
سلام
من تازه عضو انجا شدم
خودم یه 5 سالی میشه ساز دهنی میزنم
اومدم اینجا ببینم وضعیت چطوریه دیدم همش بحث سازای چینی و آت و آشغالای سوان هست
بابا اینا که ساز نیست. قابلمه نوازی کنی بهتره تا این سازا ....
من خودم از همه مدلش داشتم اما واقعا مزخرفه
درسته که ساز اصل گرونه منم خودم همچین وضعم خوب نیست اما پولامو خورد خورد جمع میکنم تا یه ساز خوب بخرم
بقول انگلیس ها ارزون خری کار پولداراست
الانم اگه خدا بخواد دارم جمع می کنم برای hohner cx12 jazz

mohammad_12
Friday 18 January 2013, 06:32 PM
سلام
من تازه عضو شدم و از موسیقی جز گوش دادن چیزی سرم نمیشه
بعد عمری تازه میخوام استارت بزنم
از هارمونیکا خوشم میاد
دوست سنتورزن خالیبند ما آمار گرفت و گفت یه سوزوکی BLUE MASTER برا شروع بخر و کتاب کروماتیک زیاده تو میتونی!!
این ساز خوبه؟
قیمتش چه جوریاست؟
چینی ژاپنی داره؟
بی استاد میشه کلنگ بزنیم یا ...؟

mohsen741
Friday 18 January 2013, 09:47 PM
سلام بر همه.
مصطفی:

خودم یه 5 سالی میشه ساز دهنی میزنم
چه خوبه که افرادی با تجربه در نوازندگیه هارمونیکا اینجا میان...
باز هم سر بزنید.
ساز عالی ای هست cx12.شما اگر ملوتن بگیرید عالی هست.
cx12 تمیز کردن و سرویس بسیار سختی داره!

وشما محمد عزیز...
توجه داشته باشید سوزوکی تو ایزان 70 درصد چینیه....
و اینکه واردات هارمونیکا ممنوع هست و هر کس هر قیمتی بخواد میفروشه.

در این بازه ی زمانی پیشنهاد میکنم که به بازار جمهوری سری بزنید...

mostafa_fz
Friday 18 January 2013, 11:00 PM
این ساز خوبه؟
قیمتش چه جوریاست؟
چینی ژاپنی داره؟

---------------------------------------------------

دوست عزیز یه ترمولوی خوب میتونی با 40 تومان بگیری البته مدلای بهترش هم تا 75 تومان هست اما خوب من قیمت سوزوکی و ههنر دارم زیر 40 نیست برای شروع به نظر من بهتره با ترمولو شروع کنی یا اگه میخوای بیشتر هزینه کنی و علاقه زیادی به موسیقی داری میتونی یه کروماتیک توی رنج 80- 90 بخری

- - - Updated - - -

cx12 تمیز کردن و سرویس بسیار سختی داره!

--------------

ممنون دوست عزیز
آره حدس زدم سخت باشه کلا قیافه و رنگ خیلی خاصی داره اما خوب از طرفی برای سبک های بلوز و کانتری و اجراع انواع تکنیک ها عالیه و همینش کلی حرفه
حالا من سعی میکنم بچه خوبی باشم زیاد کثیف کاری نکنم...:10:

mohsen741
Sunday 20 January 2013, 08:45 PM
به نظر من بهتره با ترمولو شروع کنی یا اگه میخوای بیشتر هزینه کنی و علاقه زیادی به موسیقی داری میتونی یه کروماتیک توی رنج 80- 90 بخری

اینکه با ترمولو بهتره شروع کنن اصلا به این مرتبط نیست که چون هزینه ی ترمولو کمتره بهتره که با اون شروع بشه!....اشتباه نشه!!!!

حالا من سعی میکنم بچه خوبی باشم زیاد کثیف کاری نکنم... :10:
:-))
شاد و سالم باشی و موفق دوست عزیزم...
مواظب سوراخهای گردش هم باش...و اینکه شونه توی کاور پلاستیکی با زائده های پلاستیکی محکم شده که در صورت مراقب نبودن ممکنه خدایی نکرده بشکنه...
نمونه کار یادت نره مصطفی جان