PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکاتیان کجا رفت...!

moein babayee
Friday 27 November 2009, 08:38 PM
سلام دوستان امروز بعد از تقریبا یک ماه تونستم برم نیشابور به دیدار استاد مشکاتیان ولی...
با دو تا از استادام (آقایان جوادیان -سنتوریست و همنواز شادروان- و سمغانی -استاد دف و بازم همنواز استاد-) رفتیم سر خاکشون ولی... هیچ اثری از سنگ قبر و تشریفاتی نبود... حتی حدود قبر هنوز معلوم نبود... نامردا اومده بودن اطراف خیام جای هنرمندان یک جای پرت دفنشون کرده بودن و بعد از اون همه سر کله زدن حتی یک سنگ قبر نزاشته بودن...

رفتم از یک نفر از نگهبانای اونجا پرسیدم گفت : (اون مطرب حقش همینه ولی قراره که واسش سنگ بسازن و بزارن اونجا) می بینین چه وضعیه؟!؟ واسه امام زاده محروق که -من از هر کی پرسیدم نمی دونست- معلوم نیست از کجا اومده انقدر ارزش می زارن و به خاطرش یک رصد خونه رو رها می کنن بعد واسه این بزرگا ....

ما کجا داریم می ریم؟

امروز اشکم در اومد وقتی دیدم لوح هایی که دم مقبره ی خیام زندن رو به خاطر اسم چند تا گنده ی قبل انقلاب شکستن و این طوری با استاد پرویز مشکاتیان برخورد کردن !!!

ما کجاییم؟ اصلا کجا داریم می ریم؟!؟

scofild
Friday 27 November 2009, 08:55 PM
بله ! باعثه تاسفه ! یعنی میشه گفت شرم آوره !!

دل من پر از ملال این جفا ها شده است
آن خطا گفت سهراب، چشم هارا باید بست

شعر از شاعر دو فرسخی(مایکل اسکوفیلد)

دراب
Monday 30 November 2009, 07:50 AM
سلام دوستان امروز بعد از تقریبا یک ماه تونستم برم نیشابور به دیدار استاد مشکاتیان ولی...
با دو تا از استادام (آقایان جوادیان -سنتوریست و همنواز شادروان- و سمغانی -استاد دف و بازم همنواز استاد-) رفتیم سر خاکشون ولی... هیچ اثری از سنگ قبر و تشریفاتی نبود... حتی حدود قبر هنوز معلوم نبود... نامردا اومده بودن اطراف خیام جای هنرمندان یک جای پرت دفنشون کرده بودن و بعد از اون همه سر کله زدن حتی یک سنگ قبر نزاشته بودن...

رفتم از یک نفر از نگهبانای اونجا پرسیدم گفت : (اون مطرب حقش همینه ولی قراره که واسش سنگ بسازن و بزارن اونجا) می بینین چه وضعیه؟!؟ واسه امام زاده محروق که -من از هر کی پرسیدم نمی دونست- معلوم نیست از کجا اومده انقدر ارزش می زارن و به خاطرش یک رصد خونه رو رها می کنن بعد واسه این بزرگا ....

ما کجا داریم می ریم؟

امروز اشکم در اومد وقتی دیدم لوح هایی که دم مقبره ی خیام زندن رو به خاطر اسم چند تا گنده ی قبل انقلاب شکستن و این طوری با استاد پرویز مشکاتیان برخورد کردن !!!

ما کجاییم؟ اصلا کجا داریم می ریم؟!؟
دوست گرامي نگران نباش ، به قول معروف : دور گردون گر چند روزي بر مراد ما نگشت دائما يكسان نباشد غم مخور. درود بر مردم هنر دوست نيشابور كه با اون استقبال گرم و خداحافظي صميمي ، حال بعضي ها رو گرفتند . مشكاتيان در قلب من ، قلب تو و همه هنرمندان و هنردوستان هست . هر بار كه آهنگهاشو مي زنيم روحش رو شاد مي كنيم . حالا بذار چند تا بي فرهنگ هم عقده دلشون رو اينجوري خالي كنند . مگر با بزرگ فرزانه مهدي اخوان ثالث چه كردند ؟ آيا مزار اين بزرگ مرد را در توس ديده ايد ؟ خوشحاليم كه دلسوزاني چون تو عزيز عاشق فرهنگ و موسيقي اين مرز و بوم هستند و مطمئن كه اين عشق را سينه به سينه به نسلهاي آينده منتقل خواهيد كرد تا روز موعود .

mehdihooman
Monday 30 November 2009, 08:25 AM
آنكه را انديشه اي همچون تو نيست
نيست در روي زمينش حق زيست؟

دوست عزيزم متاسفانه تنها جرم استاد مشكاتيان اين بود كه انديشه زيبا و زيبايي آفريني داشت . خوشحالم كه شما به جاي ما به زيارت اين مرد بزرگ رفتيد . مطمئنم چراغي كه توسط اساتيدي جون پايور و مشكاتيان روشن شده سر خاموشي ندارد .

petrushka
Monday 30 November 2009, 08:41 AM
واقعا متاسفم!!!!!
اما چیزی که بیشتر منو ازار میده مرده پرست بودن ایرانیاست!!!برای مثال جمعه هفته گذشته تو اصفهان برای استاد مراسم بزرگداشت گرفتن و اثارشو بررسی کردن اما وقتی زنده بود نکردن دعوتش کنن و در مقابل خودش این برنامه رو بذارن!!!!
خیلی بده و خیلی تاسف اوره....

moein babayee
Monday 30 November 2009, 02:18 PM
واقعا متاسفم!!!!!
اما چیزی که بیشتر منو ازار میده مرده پرست بودن ایرانیاست!!!برای مثال جمعه هفته گذشته تو اصفهان برای استاد مراسم بزرگداشت گرفتن و اثارشو بررسی کردن اما وقتی زنده بود نکردن دعوتش کنن و در مقابل خودش این برنامه رو بذارن!!!!
خیلی بده و خیلی تاسف اوره....
اینم باید گفت که وقتی زندن از کشور فراریشون می دن وقتی مردن ....

تمام دنیا روز مولانا رو جشن می گیرن (ترکیه که خودشو آتیش می زنه) بعد ما یک همایش برگزار می کنیم و خوشحالیم که رد تکلیف کردیم