PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی درباره انتخاب سیم گیتار(حیاتیه)

papilon
Tuesday 1 December 2009, 03:45 PM
سلام و خسته نباشید.
ببخشید من میخاستم یه سیم برای گیتارم انتخاب کنم می خواستم اگه ممکنه راهنماییم کنید:
مشخصات گیتارمalhambra 3c
اکشن گیتارم در فرت 12 تقریبا 1سانتی متره البته یه خورده کمتر.
خودم هم فلامنکو کار میکنم.
یکی میگه لابلا،یکی میگه ساوارز و...
در ضمن اگه در مورد سیم داداریو مدل exp هم اطلاعاتی دارید ممنون میشم بزارید.
شرمنده اگه سوالمو جای نامربوطی گذاشتم

moein babayee
Tuesday 1 December 2009, 06:15 PM
سلام یک تاپیک هست که مفصل توش بحث شده اگه پیداش کنی خیلی کمکت می کنه
ولی به طور خلاصه:
سیم های گیتار 2 نوعن:
1-کنسرتی: که حداکثر تا یک هفته اون حالت خودش رو نگه می داره و بهترینش ساوارزه که خوب اصلش تو ایران پیدا نمی شه!
2- سیم های عادی: حالا فلامینکو رو نمی دونم ولی کلا تو این مدتی که گیتار می زدم 2 تا سیم خیلی واسم پر استفاده بوده یکی داداریا (جی 47) و یکی دیگه (یو 900) لابه بلا این دو تا عالی بودن هم خیلی خوش صدان همم اثر صداش خیلی می مونه

واسه گیتارای الحمرا بهتره سیم های ساوارز بگیری -اگه پول داری- چون حیفه اون صدا و سازه که با هم مچ نشن!

خلاصه گفتم اگه کامل می خوای و اون تاپیک رو پیدا نکردی بگو تا یا لینکش رو بزارم یا دوباره شرح بدم
موفق باشی

papilon
Wednesday 2 December 2009, 04:56 PM
ممنونم دوست عزیز از راهنمایی تون.اون مقاله رو که درباره سیم های گیتاره خوندم.راستش خودم تا حالا هم از داداریو و هم از لابلا استفاده کردم.لابلا مدل820 فلامنکو بود.گفتم شاید کسی از دوستان بدونه دقیقا چه سیمی روی الحمبرا می زارن که همونو بزارم.خودم دودل شدم داداریو بزارم یا لابلا...نظرتون راجع به داداریو EJ50 چیه؟

moein babayee
Wednesday 2 December 2009, 08:26 PM
نمی شه دقیقا گفت چه سیمی بهتر جواب می ده!
خودت بعد از مدتی که 5، 6 مدل سیم عوض کردی می فهمی کدوم واسه ی سازت مناسب تره آخه هیج دو گیتاری عین هم نیستن که بشه جواب دقیق داد!
کلا سیم های داداریا از لابه لا ها بهتره
هم خوش صدا تره، هم عمری تر
j50 با j47 در یک سطحن من خودم واسه الحمرا 50 می گرفتم، ولی واسه ی یاماها و زینم 47. چراشم این بود که دوستم این رو پیشنهاد کرد و منم به خاطر تجربش بهش اعتماد کردم

اما از نظر ظاهر 47 شیک تره -مخصوصا اگه رنگ گیتارت روشن باشه-

papilon
Thursday 3 December 2009, 01:42 PM
دوست عزیز بسیار ممنونم.
j47 مدل نرماله ولی j50 هارده.احتمال زیاد 47 بزارم البته اگه فروشنده مخمو با یه مارک دیگه نزد!!!!

alireza_0027
Thursday 28 June 2012, 03:32 PM
سلام واسه سی 70 چه سیم رو اساتید پیش نهاد میکنید .صدای شفاف با کیفیت
خودم با اطلاعات کمم به نظرم داداریو میرسه ولی نمیدونم کدوم شماره 49 50 47 ...
7 ماه کار میکنم سیمم واسه سبک کلاسیک و پاپ میخوام

ممنون میشم راهنمای بفرمایید