PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یه نکته کوچولوی جالب؟!

vioman
Sunday 18 March 2007, 05:07 PM
به نام تصنی?گر هستی

سلام به همه کاربران انجمن موسیقی
امیدوارم روزگار خوشی داشته باشین و سال نو هم پیشاپیش بر شما مبارک باشه !

خوب نمی دونم تا حالا به این سوال ?کر کردین که چرا ویولن رو روی شونه چپ می ذارن ؟ چرا روی شونه راست نمی ذارند ؟اولین سازندگان و نوازندگان این ساز چرا شونه چپ رو انتخاب کردند؟

خوب قصد ندارم به این سوالا جواب بدم (شاید هم جوابی نداره!).......چند وقت پیش که به همین سوالا ?کر می کردم یه نکته ای به نظرم رسید که شاید براتون جالب باشه:
همون طور که می دونین نیمکره راست سر شما مسئول تجزیه و تحلیل اصوات موسیقایی است و بر اساس یه حقیقت علمی دیگه گوش چپ شما برای دریا?ت این اصوات بهتره (left ear advantage خوب وقتی ویلن روی شونه چپ باشه نزدیک ترین و بهترین محل را نسبت گوش چپ داره و با توجه به جای سوراخ صدای ویولن اصوات موسیقایی به بهترین شکل به گوش چپ می رسه و سپس به نیمکره راست.

Hes_r
Sunday 18 March 2007, 06:16 PM
خداییش محمد جان این سازندگان ویولن به چه چیزایی توجه داشتن ؟؟

واقعا اگه اونا به همین دلیل اینکارو کرده باشن نشان از هوش سرشارشون میده

amirlol
Sunday 6 May 2007, 06:14 AM
به این نکته ?کر نکرده بودم

m_vilon
Sunday 6 May 2007, 08:55 PM
شايد دقيقا از موضوع مطلع نبوده باشند ولي احتمالا به طور تجربي به اين موضوع رسيده بودند.

Hes_r
Monday 7 May 2007, 01:29 AM
جلوه جان شما اون زمان نبودی پس نمیخواد با اطمینان نظر بدی

Amir
Thursday 10 May 2007, 08:37 AM
خب این چه ربطی به این موضوع داشت ؟؟؟

bmoi_642
Thursday 10 May 2007, 12:52 PM
ببينين همه اعضاي بدن به غير سر اعصابش به سمت نيمكره مخال? ميره ولي خود سر اعصابش به همون نيم كره اي ميره كه هست پس كلا نكته مشكل داره :g

n.roomi
Friday 11 May 2007, 11:47 PM
جای تعمل داره

n.roomi
Friday 11 May 2007, 11:47 PM
جای تعمل داره

vioman
Saturday 12 May 2007, 01:04 PM
سلام

نکته ای که درباره شنیدن اصوات موسیقی و نیمکره مغز گ?ته شده کاملا درسته . نمی توان به درستی ان شک کرد

rezaahamdy
Saturday 19 May 2007, 01:14 AM
چون دست چ÷ برای انگشت گذاری بهتره ولطی? تره

bmoi_642
Monday 28 May 2007, 05:36 PM
ولي من در باره اينكه در مغز گوش راست به سمت راست ميره و گوش چپ به سمت چپ كاملا درست گ?تم ميخواي برو از كساني كه ?زيولوژي رو خوندن بپرس

Hamed_8
Tuesday 29 May 2007, 05:55 PM
پس دست چپ ها چكار مي كنن ؟
به نظر شما سازندگان ويلن دست راست نبودند ؟؟؟
به سوالتون ?كر كنيد !!!

ماریا
Monday 11 February 2008, 10:29 AM
در کل سوال جالبی بود نیاز به خوندن و تحقیق داره حسابی
ولی خداییش تو هر سازی یه دلایلی وجود داره که چرا ساز سمت چپه چرا راسته چرا این جوری چرا انجوری فکرش کن انهایی که سازندگان اصلی و اولیه ساز بودند بالاخره یک سری مسائل در نظر گرفتن همینجوری کاری رو انجام ندادند
یه مقدار اطلاعات داشتند :ay:ae:ap

AliB
Monday 11 February 2008, 11:42 AM
دوستان سلام.
من فکر می کنم که پاسخ ساده ی اینکه چرا ویلن بر روی شانه ی چپ قرار دارد این است که به طور طبیعی و برای اکثریتی که راست دست هستند دست چپ دستیست که برای گرفتن فواصل بر روی ساز استفاده می شود و به طور طبیعی و ناگزیر ویلن بر روی شانه ی همان دست قرار می گیرد. در ضمن به هر حال ویلن اولین سازی نبوده که بشر خلق کرده پیش از آن سازهای بسیاری حتی شبیه به ویلن موجود بوده و بنابر این با نحوه ی نواختن ساز آشنا بوده اند.
مطالبی که در مورد نیمکره ی راست و چپ مغز عنوان شد هم صحیح است ولی به نظر من ربطی به محل قرار گیری ساز ندارد.
با تشکر