PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چقدر باید سبک کلاسیک کار کنم تا حرفه ای شم؟

kiyana
Monday 7 December 2009, 09:37 AM
من میخوام سبکای دیگه رو هم کار کنم!!

لطفا دقیقا راهنمایم کنین چند سال؟:confused:

Palasht
Monday 7 December 2009, 11:59 AM
هر وقت دستت راه بیافته دیگه !
ینی چه سبکی مثلا" ؟
اگه فلامینکو و اسپنیش و این جور چیزا میخوای بری به نظر من کنار کلاسیک کار کن !
البته من روی این سبکها اصلا" سواد ندارم

Wieniawski
Monday 7 December 2009, 12:22 PM
بستگی به خودت داره, حرفه ای شدن دیگه انتها نداری .

arezuhaa
Monday 7 December 2009, 01:23 PM
بستگي به ميزان علاقه‌،پشت كارو ساعات تمرين داره و در هر كسي متفاوته !!!!!ولي اگه منظورتون تسلته خوب بستگي به سازش هم داره .

M8H
Monday 7 December 2009, 01:34 PM
دوست عزیز شما وقتی توی یک سبک حرفه ای میشی که بتونی اون سبک رو درکش کنی.وبا تمام قانوناش آشنا بشی.و این درک از موسیقی با تمرین و هارمونیک به دست میاد.وقتی شما اولین سبک خودتو تونستی درک کنی و با هارمونیکا آشنا شدی میتونی بری روی سبکای دیگه ای کار کنی.
من خودم الان دارم سبک بلوز کار میکنم.هر چند به کاره تخصصیم(ریتم سازی کنسرت) ربطی نداره ولی دوسش دارم.
:ilovemusic:

panii60
Monday 7 December 2009, 03:44 PM
برای حرفه ای شدن سالین سال باید وقت بزاری و به قول دوستان هیچ انتهایی نداره
شرط اول اینه که با هر مقدار زمانی که دارید با کیفیت تمرین کنید
کیفیت براتون مهم باشه نه کمیت تمرینات
شرط دوم اینه که وقفه بینش نیفته
شرط سوم اینه که زمانت زیاد بشه پشتکارت زیاد باشه
شرط سوم اینه که اطلاعاتتون رو بالا ببرید کارای نوازنده های ساز مد نظرتون رو زیاد ببینید دقتتون رو بالا ببرید
و مهم ترین چیز هم استعداد شخصه اگه ادم ب استعدادی هستید هیچ وقت به خودتون مغرور نشید که پیشرفتتون رو سخت می کنه
حرفه ای شدن به هیچ وجه آسون نیست

moein babayee
Monday 7 December 2009, 05:48 PM
من بر خلاف اکثر دوستا که خلاصه گفتن یک روزی حرفه ای می شی می گم هیچ پایانی وجود نداره!

کسی رو تو یک کار حرفه ای می دونن که بتونه تمام زیر مجموعه های اون کار رو درست انجام بده
حالا خودت بگو فکر می کنی با این عمرای کوتاه اصلا می تونی فقط یک دور تمام نت های فلان سبک رو بزنی؟ دیگه چه برسه به درست زدن!

اما اگه منظورت راه افتادن و دیگه همه چی زدنه باید بگم حداقل بعد از 2 سال از اون تاریخی که بیش تر قواعد موسیقی رو یاد گرفتی (یعنی وقتی تونستی یک 3 لاچنگ و یک سیاه و مثلا چنگ رو پشت سر هم درست بزنی

kiyana
Wednesday 9 December 2009, 03:28 PM
ممنونم از همتون.من دقیقا 2 ساله که فقط کلاسیک کار میکنم.اخرین قطعه ای که روش مسلط شدم بوره ی باخ بود.

مدت ها بود فکر میکردم کی میتونم سبک فلامینکو هم کار کنم.استادم خودش میگه 6 سال فقط کلاسیک کار کرده!

ولی من اینجوری دوست ندارم..

moein babayee
Wednesday 9 December 2009, 03:41 PM
ببین من خودم از اون 6 ماهه های عجولم
هر کی اتاقم رو می بینی تا 1 سال مسخرم می کنه
شاید باورت نشه سازی نیست که تو اتاقم پیدا نشه! -غیر از پیانو- ولی دارم روراست بهت می گم این طوری به هیچ جایی نمی رسی!
یک استاد که نه یک دوست داشتم که باهش گیتار کار می کردم به من گفت: فکر دانشمندا عین لیزر می مونه روی هر چیزی بیفته اونو سوراخ می کنه و تا ته می ره بعد می ره سراغ جا و هدفه بعدی ولی فکر آدمای معمولی عین مهتابیه رو همه جا می افته ولی فقط یک درک سطحی ازش می کنه و بعد خاموش می شه!

من ضرری نکردم ولی سودی ام -سود کردم ولی نه زیاد- نکردم!
در رابطه با فلامینکو حالا عطا بهتر از من می دونه ولی یک سبکیه که واقعا عاشق می خواد! به نظرم یا فلامینکو رو واقعا انتخاب کن یا کلاسیک

panii60
Thursday 10 December 2009, 05:57 AM
آره درست می گن آقا معین اینجوری به هیچ جایی نمی رسی یه سبک انتخاب کن
استاد قبلی که داشتم چند تا سبک کار می کرد تقریبا از هر سبکی یه چیزی بلدم اما حالا که فکر می کنم می بینم که چقدر ضرر کردم از اول فقط باید یه سبک کار می کردم علاوه بر اون نوازنده همش در این مورد که حالا که این فلان سبک انتخاب کردم سبک قبلیم چی می شه تشویش داره
قبل از اینکه کلاسیک کار کنم پاپ و... کار کردم و همشون دوست داشتم اما الان با ورود به دنیای کلاسیک ذهنیتم به کل تغییر کرده دیگه نمی تونم با سبکهای دیگه ارتباط برقرار کنم

kiyana
Thursday 10 December 2009, 10:05 AM
من خودم کلاسیک و خیلی دوست دارم واسه همین با این سبک شروع کردم, ولی راستش از اونجا که عاشق موسیقیم دلم میخواد بقیه سبک ها و سازهارو هم امتحان کنم:v البته منطورم از بقیه سبک ها و سازها همشون نیست,مگه به قول اقا معین چه قدر زمان دارم؟!:22:

پس نظر شما اینه که سراغ سبکای دیگه نرم ؟زهرا جون شما مطمئنی که الان از اینکه چندتا سبک و با هم کار کردی پشیمونی؟

اقا معین شما جدا رو چندتا ساز همزمان کار میکنی؟!!:43: احتمالا رشتت موسیقی نیست؟

moein babayee
Thursday 10 December 2009, 12:24 PM
من سازایی که واقعا می زنم : گیتار(کلاسیک و هوی متال) و سنتوره
این ساز ها رو خونه دارم و به صورت گوشی یاد گرفتمشون و بیش تر دارمشون تا بزنمشون!!!
سه تار، تنبک، ویالن 3/4 و یک دستگاه دی جی
من خودم عشق موسیقی و آهنگ سازی ام تو اتاقم اکثر وسایل استدیو (میکسر، میکروفون و...) پیدا می شه
من تا 6 ماه پیش فقط 4 گیتار و 1 سنتور داشتم یک دفعه غرقشون شدم و جو منو گرفت و تا یک پولی دستم می اومد می رفتم ساز می خردیم

نه من رشتم موسیقی نیست ولی عشقم موسیقیه!

panii60
Saturday 12 December 2009, 06:05 AM
[quote=kiyana;89546]من خودم کلاسیک و خیلی دوست دارم واسه همین با این سبک شروع کردم, ولی راستش از اونجا که عاشق موسیقیم دلم میخواد بقیه سبک ها و سازهارو هم امتحان کنم:v البته منطورم از بقیه سبک ها و سازها همشون نیست,مگه به قول اقا معین چه قدر زمان دارم؟!:22:

پس نظر شما اینه که سراغ سبکای دیگه نرم ؟زهرا جون شما مطمئنی که الان از اینکه چندتا سبک و با هم کار کردی پشیمونی؟

راستش واقعا نه
شایدبه خاطر وقفه یا استاد باشه و شاید....

چون گفتی می خوای حرفه ای بشی گفتم بهتره یه سبک انتخاب کنی راستش منم مثه خود شما هستم که چند تاسبک و ساز دوست دارم کیانا جون دوست ندارم به یه تا سبک و ساز محدود بشم شاید چون خودم می خوام تا حدی پیش برم که بتونم تدریس کنم
وقتی با خودم فکر می کنم می گم که نمی شه تو چند تا سبک حرفه ای شد
نمی دونم این فکر درسته یا نه مطمئنن غلطه فکر کنم اگه بخوام اینجوری پیش برم خیلی ضرر کنم
البته به طور مطلق نمی شه گفت که اگه سبکهای دیگه کار کردی نمی شه مثه فلان کس که یه سبک کار می کنه متبحر بشی
البته دیگه سعی منم دیگه حرفی نزنم چون دلم نمی خواد کسی رو ناامید کنم
سعی می کنم دیگه فقط از نظرات دوستان بهره ببرم چون دلم می خواد نظرم تغییر کنه

جالااقا معین شمابگید که چقدر احساس می کنید حرفه ای هستید تو سازتون ؟

moein babayee
Saturday 12 December 2009, 01:46 PM
من تو گیتار (مخصوصا کلاسیک) خارج از تعریف با توجه به حرفایی می زنن از مدتی که کار کردم خیلی جلوترم
دلیلشم معلومه چون از همون روز اول واقعا با عشق تمرین می کردم
تو سنتورم تا حدی... ولی سازای دیگه نه مثلا ویالون حتی یاد ندارم درست آرشه بکشم، یا سه تار فقط 3، 4 تا از کارای نامجو رو گوشی یاد دارم!

ولی در کل فکر می کنم آدم مولتی پتانسیل باشه خیلی واسش خوبه

bamdadonline
Thursday 17 December 2009, 08:12 AM
هر چقدر شما کلاسیک کار کنید باز جای کار داره. یه جمله رو خیلی دوستانه بهت بگم و از من نشنیده بگیر. اگه تا آخره عمرت کلاسیک کار کنی نصف کلاسیک کارهای اروپایی هم نمی شی. دلایل زیادی هم داره که حالا بهش نمی پردازم.

qweewq
Thursday 17 December 2009, 09:31 AM
سلام
من خودم نوازنده هستم ولی در کل سبک کلاسیک رو خیلی ضعیفم اگه راهی برا پیشرفت سبک کلاسیک بلدین به منم بگین ممنون.

SOBHANTOTo3
Saturday 10 July 2010, 08:19 PM
به سال و روز نيست
بستگي به خودت داره ولي به نظر من پاياني نداره موفقيت يعني ثبات و ادامه دادن
به نظر من هيچ سبكي غير از كلاسيك كار نكن
بايد عاشق كلاسيك باشي تا به يك جاي برسي فايده نداره البته وارد بشي علاقه مند مي شي

ali157
Wednesday 21 July 2010, 11:15 PM
سلام به همگی
یکی از بهترین ها استاد بهزاد میر خانی ِ که من سالها افتخار شاگردیشون رو داشتم .

گیتارکلاسیک
Thursday 5 August 2010, 12:43 AM
من هم تازه میرم کلاس سبک کلاسیک
استادم اقای نوربخش خیلی راضیم

rezabatista
Thursday 5 August 2010, 03:44 AM
منم دوست دارم یه گیتاریست حرفه ای شم
منم یه روز عاقل بودن عشق تو دیوونم کرد...

HARDFINGER
Sunday 29 August 2010, 01:23 AM
با سلام
فکر می کنم اول باید به بعضی از کلماتی که تو سوالتون وجود داره بیشتر توجه بکنین(کار و حرفه ای).
کار چیزی هستش که در اکثر موارد با خوشنودی همراه نیست.
حرفه در واژه به معنی شغل هستش یعنی تلاشی که در راه امرار معاش صورت میگیره.
به نظر من شما ابتدا باید به خود شناسی برسین که اگر درباره خودتون به نتایج کاملی رسیدین و با تعاریف بالا مشکلی نداشته باشین بعد از 2 تا 3 سال تحقیقا" یک حرفه ای هستین.
با آرزوی روز افزون شما

BaBak_ParSian
Sunday 29 August 2010, 01:32 AM
درود - در یک کلام در فضای موسیقی کلاسیک قرار بگیرد با توجه به تمرین و تلاش و جستجو گری که داشته باشید

alhambra
Friday 29 October 2010, 01:11 PM
دوست خوبم- سبک کلاسیک دریایی که بقیه ی سبک ها در اون نهفته است. برای رفع خستگی کنار سبک کلاسیک- پاپ یا فلامنکو کار کن. البته بهتره دستت رو گیتار نرم بشه بعد بری فلامنکو.
.................................................. ...........................................
*موسیقی باید در رگها جاری شود*

musical_destination
Saturday 30 October 2010, 08:10 PM
سلام من 2ساله که کلاسیک کار میکنم اما هنوز تو تریوله درست زدن لنگ میزنم برای پیشرفتم از استاد پریسدم جواب داد : اگه روزی 2 ساعت تمرین مفید داشته باشی همه چی حل میشه در ضمن گیتار کلاسیک بیشتر تمرین تا استاد به نظر من حس ردیفی که کلاسیک داره هیچ سبک دیگه ای نداره .فکر میکنم کنار سبک کلاسیک باید یک سبک دیگه ای کار کرد چون بعضی وقتا که واقعا آدم زده میشه سبک عوض کنه تا دوباره اشتیاقش برگرده مثل پاپ که تمامی آموزش هاش هم کامل پیدا میشه

juse ferandes tors
Saturday 30 October 2010, 08:56 PM
سلام
شما اگه میخواید موزیک شناس خوب یا نوازنده قوی بشین باید فقط کلاسیک کار کنی اتودها از کارکاسی جولیانی باخ در کنارش هم ریتم شناسی همین و بس یا بعد دو سه سال کلاسیک کار کردن خوشت نیومد فلامنکو نه اینکه برید گیر کنی به پاپ وقتت رو تلف کنی فلامنکو رو هم با کمپاس که تو تهران بهرام آقاخان مهدی محقق شاهین علوی احسان فرامرزی پور.... اگه فلامنکو هم نه جز بلوز راک گیتار الکتریک اما پاپ وقت تلف کردن هست درضمن همون سبکی رو کار میکنی انواع موسیقی ها سبکها رو گوش کن تا تو موسیقی تعصب نداشته باشی یکنواخت نباشی تو موزیک

parsboy
Tuesday 30 November 2010, 05:43 PM
واقعا" اینجا جو بسیار خوبی داره و همه به هم کمک می کنند با سپاس از همه دوستان
من هنرجویی هستم که فقط 5 ماهست که کلاسیک کار می کنم واقعا" در کنار سختی اش زیبایی خاصی داره البته تا به الان به این نکته رسیدم و می دونم باید خیلی بیش از این کار کنم تا بتونم درک و فهم بیشتری از دنیای کلاسیک کسب کنم .
واقعا" یکی از دوستان(اینجا) حرف زیبایی زد باید عاشق سبک کلاسیک بود تا پیشرفت کرد البته با ورود به این سبک این علاقه خود به خود ایجاد میشه .
ممنون

Weather_Storm
Tuesday 30 November 2010, 09:36 PM
موسیقی کلاسیک نیاز به زمان زیادی داره مهم درک و فهم ما از موسیقی کلاسیک نمیشه براش ماه و سال تعین کرد
ولی نظر شخصی خودمه که از همون ابتدای کار رو آوردم به سبک کلاسیک و این شاخه و اون شاخه نپریدم یعنی قبل
این که بخوام کلاسی برم هدفمو مشخص کرده بودم با اینکه روزهای اول دلسرد کننده بود ولی علاقم باعث شد که با
علاقه و پشتکار این راهو ادامه بدم و الان که ده سال از اون روزها میگذره میبینم که هنوز در ابتدای راه هستم با اینکه
هنرجوهام این عقیده رو ندارن ! خیلی مهمه که مطالعه داشته باشی و از استاتید خوب این رشته استفاده کرده اونم
گیتار کلاسیک که صبر ایوب میخواد و پشتکار !

kiyana
Tuesday 30 November 2010, 09:49 PM
دوستان از نظراتتون ممنونم..
به نظر من که جواباتون خیلی منطقی و کارسازه.
از راهنماییتون متشکرم*

sadra2011
Tuesday 30 November 2010, 09:57 PM
بر عکس بقیه که می گن گیتار کلاسیک پایانی نداره (که واقعا نداره) من فکر می کنم اگر قصد تدریس و ساز زدن تو یک ارکستر رو نداری 3 یا 4 سال کار کردن کافیه.
اما اگر قصد ادامه دادن ساز داری هر چه قدر یاد بگیری باز هم کمه.
در ضمن هم سبک فلامنکو هم پاپ رو می تونی در کنار کلاسیک یاد بگیری بالاخره کلاسیک مادر همه ی اینهاست

SOBHANTOTo3
Wednesday 1 December 2010, 11:07 AM
كلاسيك پايان نداره
يعني اينكه الان قطعه هست كه تو دنيا فقط جان وليامز تونسته اجراش رو بده
يعني تا دلت بخواد سخت هست
نه اينكه بقينه نتونستن بزنن اجرا كردنش سخته رو سن زدنه يك قطعه 18 دقيقه اي .....

margan_abedi
Sunday 6 May 2012, 11:48 AM
حرفه ای...
منظورت اجرا کردنه؟ ضبط کردنه؟ یا جلو رفقا راحت قطعه زدن رو میگی حرفه ای؟؟؟

من الان مدت هاست با آقای محمد مسجدی گیتار کلاسیک میزنم....

ایشون هم چند تا مقام جشنوارهای دارن و هم آثار ضبط شده و حدود ۱۱ سال تجربه...

اما خودشون هنوز می رن سر کلاس آقای دانشمند و آقای پاکباز و ....

و تازه خود آقای پاکباز هم تا مدتی قبل داشتن اتریش دکتری می گرفتن....

امیدوارم منظورم رو فهمیده باشی....

Partrix
Sunday 6 May 2012, 01:19 PM
خیلی شرمنده ام ولی این سوال واقعا بی جاست !

به قول دوستمون منظورت از حرفه ای بودن چیه اینکه اجرا داشته باشی ؟ این کار رو هر نوازنده ای از مبتی تا با سابقش انجام میده ولی بازم نمی گه حرفه ای ام ! ( من جوجه ام تا حالا هفت . هشتا اجرای کوچیک و بزرگ داشتم که تو کمترینش 40 نفر و تو بیشترینش 500 600 نفر بودن !!! )

اگه منظورت اینه که بیشینی گیتار بزنی و ملت حال کنن اون که اصلا بحثش جداست کسی که یکی دو هفته هم کار کرده باشه میتونه همچین کاری کنه !

اگه منظورت آهنگ سازی اه که فکر نکنم خوان مارتین و کاراکاسی هم خودشونه حرفه ای نمی دونستن ( بماند که الان هر نهنه قمری آهنگ می سازه و خودشو آهنگ ساز و حرفه ای میدونه ! )

و ...

ولی من با این تفاسیر هم که گفتم ولی باز منظورت رو میفهمم . ببین کلاسیک و کلا موسیقی عالم بینهایت بزرگی داره ! اگه درست شروع کنی و یه استاد با سواد و کار درست داشته باشی بعد چند جلسه تغییر رو تو خودت احساس میکنی . بعد چند ماه طوری گیتار میزنی که خودت و اطرافیانت حال کنن . بعد یه سال اون قدر احساس تشنگی برای یاد گیری تو خودت احساس میکنی که قابل توصیف نیست . بعد دو سه سال تازه میبینی اول راهی و هنوز مونده تا نوازندگیت نسبتا راضیت کنه ! بعد چهار سال با همون تشنگی اولت گیتار میزنی ولی اگه عاشق باشی مثل چشمه یواش یواش میجوشی و یه نیمچه قطعه میسازی ! ولی سال های زیادی که گذشتن و از عمرت عزیز ترین چیزته گذشتی به عالم موسیقی هدیه ش کردی اون موقست که میتونی به خودت بگی حرفه ای اما اونموقع انقدر قد درخت پر بار داناییت خمیده شده که با این که حرفه ای ای خودتو حرفه ای نمی دونی ! وقتی دیدی مراحلی رو که گفتم سر موقع درست طی میکنی بدون که راهت درسته ولی اگه نه سریع راهتو کج کن که موسیقی همون طوری که میتونه بالا ببردت خیلی راحت میتونه پایینت بیاره ...

ببخشید اگه پر حرفی کردم !!!