PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کیبرد Korg بخرم یا پیانو دیجیتال؟!

mini
Friday 18 December 2009, 02:49 AM
سلام
من یه مشاوره میخوام از شما دوستان عزیز.
میخوام دستگاه م رو عوض کنم. ولی موندم پیانو دیجیتال بخرم یا کیبرد (Korg) .
در ضمن دلیل این دو دلی من اینه که هدف من از موسیقی آهنگسازی و تنظیم برای ارکستر هست.
از یه طرف میگن برای آهنگسازی و تنظیم ارگ خوبه و یه عده میگن پیانو. ولی من هدفم پارتیتور نویسی و کار با سازهای واقعی در کنسرت هست.
البته نوازندگی پیانو رو بیشتر از نوازندگی ارگ دوست دارم.
اگه کیبرد بگیرم انگشتام به کلاویه های پیانو آشنا نمیشه و به کیبرد عادت میکنه. اگر هم پیانو بگیرم دیگه صدای فلوت و ویولن و ... ندارم. خیلی ها میگن اگه کیبرد بگیری با یه تیر دو نشون زدی هم میتونی کیبرد کار کنی هم پیانو. ولی همه تون میدونین حس و حال پیانو با کیبرد قابل مقایسه نیست.

کمکم کنید...

qweewq
Friday 18 December 2009, 07:17 AM
سلام دوست عزیز
من ترجیع میدم یه کرگ بگیری خیلی عالیه حتی علاقه تو رو تو نوازندگی دو چندان میکنه
موفق باشی

mini
Sunday 20 December 2009, 07:12 PM
ممنون از شما.

در مورد پیانو دیجیتال کسی میتونه برام توضیح بده که چی بگیرم؟ هامر اکشن اش برام مهمه.
بودجه م 700 هزار تومن یا نهایتا 850 هزار تومن هست.
اصلا پیانویی با این قیمت وجود داره؟!!!

heiran
Sunday 20 December 2009, 08:01 PM
سلام دوست خوب
منم با شما همدردم.
پیانو دیجیتال با این قیمت BEHRINGER رو من سراغ دارم اما قیمت جهانیش اینه و باید تو ایران جست و جو کنیم.

behringer ساخت آلمان هست و جزء مارک های خوب و ارزان! به شمار میره

من یکیشو از نزدیک مورد مضاربه!!!(زدن) قرار دادم و کلاویه ها که عالی بودند! سمپل هایی هم داشت مثل string, acoustic guitar, orgun, soft string که بسیار عالی بودند! اگه این پیانو رو بشه به عنوان MIDI Controller هم با کامپیوتر استفاده کرد دیگه خیلی راحت میشه از سمپلهای PC و صداهای Synth میتونیم با کامپیوتر بسازیم استفاده کنیم.

باز توضیحات دیگه ای اگه دست گیرم شد میگم.

mini
Monday 21 December 2009, 07:07 PM
تحقیق کردم دیدم با این قیمت هایی که پیانو دیجیتال داره فعلا نمیتونم پیانوی قابل قبولی بگیرم.

من میخواستم الان پیانو دیجیتال بگیرم که انگشتام به کلاویه های سنگینش عادت کنه.
به نظر شما چیکار کنم؟ شما جای من بودید چیکار میکردید؟

از طرفی نوازندگی پیانو رو دوست دارم و از طرف دیگه آهنگسازی و تنظیم رو خیلی دوست دارم.
عقل سلیم میگه برای آهنگسازی کیبورد Korg بهتره.

راهنماییم کنید.

mini
Monday 21 December 2009, 07:10 PM
اگه Korg بخوام بگیرم واسه آهنگسازی چه جورش خوبه؟
Yamaha2000 چطوره؟

mini
Wednesday 23 December 2009, 02:21 AM
گویا فعلا به فکر Korg باشم بهتره؟ نه؟

MyViolon
Wednesday 23 December 2009, 11:16 PM
سلام منم تازه می خوام وارد آهنگ سازی بشم و ساز اصلیم ویولن . می خواهم کیبرد بگیرم ولی موندم کیبرد بگیرم یا پیانو دیجیتال . خیلی دوست دارم پیانو یاد بگیرو ولی از طرفی نمی تونم از صدای سازهای دیگه بگذرم چون فقط با کیبرد میشه آهنگ سازی کرد .
به نظر شما کیبردی هست که اندازه پیانو اکتاو داشته باشه ؟
لطفا قیمت و مارکش رو یگید .
ضمنا قیمت پیانو دیجیتا توی چه رنجی هست من نمیدونم

mini
Thursday 24 December 2009, 01:17 AM
فکر میکنم چنین کیبوردی که گفتی وجود داشته باشه.
والله اینطور که بوش میاد قیمت پیانو دیجیتال از یک میلیون به بالاست...

MyViolon
Thursday 24 December 2009, 05:21 PM
پولم به پیانو دیجیتال که نمیرسه مجبورم کیبرد بگیرم . دوستان بیشترین اکتاوی که دیدید چندتایی بوده لطفا بگید .

bamdadonline
Friday 25 December 2009, 09:52 AM
با سلام. شما با حدود 800هزار تومان اگه خوب بگردی میتونی پیانو دیجیتال دسته دو پیدا کنی.
درمورد پیانو دیجیتال نو هم با این قیمت yamaha dgx-630 انتخاب مناسبیه چون شما از یه پیانوی دیجیتال مسلما 88 کلاویه اکشن دار می خوای و ورودی پدال sustain.
البته با حدود 900 تومان هم میتونی p70 بگیری.

bamdadonline
Friday 25 December 2009, 09:56 AM
Yamaha P70

88-notes graded hammer action
32-notes of polyphony
10 voices: grand piano, EP, pipe organ, and strings
Dual voice mode and Digital reverb
FC5 sustain pedal and music rest included

You can see links before reply

ehsanmir
Friday 25 December 2009, 10:40 AM
با سلام. شما با حدود 800هزار تومان اگه خوب بگردی میتونی پیانو دیجیتال دسته دو پیدا کنی.
درمورد پیانو دیجیتال نو هم با این قیمت yamaha dgx-630 انتخاب مناسبیه چون شما از یه پیانوی دیجیتال مسلما 88 کلاویه اکشن دار می خوای و ورودی پدال sustain.
البته با حدود 900 تومان هم میتونی p70 بگیری.
سلام
کلا' dgx ها کیفیت بالایی ندارند.من از نزدیک دیدمشون.چینی بودنش کاملا تو ذوق میزنه.مشخصه که چیز جالبی نیست .البته من باهاش کار نکردم.صداشون رو هم نشنیدم.اما سالی که نکوست از بهارش پیداست.
قیمتشون هم بالاست.حدود 1 تومن.
pa 70 رو ندیدم.اما فکر میکنم از dgx ها برتر باشه.
یه سری پیانو هم هست که مثل کیبرد صدا و ریتم های زیادی داره.ولی فکر کنم قیمتشون خیلی بالا باشه.
در ضمن شما میتونید کیبرد های 76 نته بگیری.ولی باید بری جمهوری بگردی.شاید یه چیز خوب پیدا کنی.
شما که به پیانو زدن علاقه داری سعی کن کیبردت 5 اکتاو نباشه.چون دچار مشکل میشی.این مشکلی هست که خودم الان درگیرشم.حداقل 76 نته باشه.ولی باید بری جمهوری و بگردی.
:ilovemusic:

mini
Friday 25 December 2009, 02:12 PM
ممنون از لطف شما دوستان.
این P70 هامر اکشن ش خوبه؟

mini
Friday 25 December 2009, 09:37 PM
از P70 خوشم اومد.
فقط میشه در مورد این اطلاعاتی که در مورد P70 دادید یه توضیح مختصر بدید؟
مثلا FC5 sustain pedal and music rest included
ممنون میشم ازتون.

M8H
Friday 25 December 2009, 10:12 PM
دوست عزیز به نظر من اگه واسه تنظیم و آهنگ سازی میخوای یه کیبرد KORG PA800 بگیر.
ولی اگه پیانو دوست داری بسیاری از پیانوهای دیجیتالی هستن که به غیر از صدای پیانو صداهای دیگه هم دارن.
:ilovemusic:

HamedSedighi
Saturday 26 December 2009, 01:31 AM
از P70 خوشم اومد.
فقط میشه در مورد این اطلاعاتی که در مورد P70 دادید یه توضیح مختصر بدید؟
مثلا FC5 sustain pedal and music rest included
ممنون میشم ازتون.

یعنی اینکه این مدل یک پدال ساستین از نوع fc5 یاماها داره و یک music rest قطعه پلاستیکی که در تصویر مشاهده می کنید برای قرار دادن هرگونه کاغذ و ...

bamdadonline
Saturday 26 December 2009, 09:09 AM
شما همراه پیانوهای یاماها که سه پدال ندارن میتونید پدال sustain هم بگیرید و به ورودی پدال وصل کنید.
این پدالها دو نوع دارن: FC5 که حدود 25 تومنه و FC3 که 50 تومنه. تفاوتشم اینه که در پدال FC3 شما میتونید از امکان نیم پدال هم استفاده کنید.

mini
Saturday 26 December 2009, 01:43 PM
از نظر هامر اکشن چی؟

MyViolon
Saturday 26 December 2009, 01:52 PM
از همه دوستان ممنون من قید پیانو دیجیتال رو زدم
می خوام همون کیبرد رو بگیرم (USB)
ولی همونطور که گفتم باهاش پیانو هم می خواهم کارکنم
کسی هست بدون چه مارکی خوبه که 76 نته باشه؟
راستی یه سوالی که برام پیش اومده ---- من می تونم بدون استاد پیانو رو یاد بگیرم ؟
مثلا می دونم ویولن سازی هست که بدون استاد نمیشه یاد گرفت . ولی پیانو چطور

you3f
Saturday 26 December 2009, 02:13 PM
در مورد سوال اولت اطلاعی ندارم. ولی سوال دومت:
اگه واقعا بخوای و علاقه داشته باشی باعث میشه وقت بذاری و وقتی وقت بذاری و از تلاش خسته نشی موفق میشی.
البته باید حواست جمع باشه از همون اول درست تمرین کنی چون اگه درست تمرین نکنی دستت به همون روش غلط عادت میکنه. و "درست کردن روش غلط" خیلی سخت تر از "از اول درست زدنه"
و یه نکته ی دیگه اینکه:
وقتی نتی رو به شما میدن... تو کیبورد فرقی نمیکنه با چه انگشتی بزنی فقط مهم اینه که اون نت رو درست اجرا کنی، ولی تو پیانو فرق میکنه. تو پیانو یه نت رو با هر انگشت بزنی حس متفاوتی داره...

you3f
Saturday 26 December 2009, 02:18 PM
اگه خواستی پیانو رو خودت کار کنی این کتابها رو به همین ترتیب کار کن نتیجه میده:
1. بیر Beyer
2. هانون Hanon
3. چرنی مقدماتی Czerny Opus 599
4. چرنی پیشرفته Czerny Opus 299

MyViolon
Saturday 26 December 2009, 02:27 PM
ممنون
این کتاب ها جا نت هارو هم گفته که با چه انگشتانی بزنی ؟

ehsanmir
Saturday 26 December 2009, 04:55 PM
و یه نکته ی دیگه اینکه:
وقتی نتی رو به شما میدن... تو کیبورد فرقی نمیکنه با چه انگشتی بزنی فقط مهم اینه که اون نت رو درست اجرا کنی، ولی تو پیانو فرق میکنه. تو پیانو یه نت رو با هر انگشت بزنی حس متفاوتی داره...
سلام
اینکه در کیبرد جای انگشت ها مهم نیست اشتباه هست.حرف شما در مورد اهنگهای مجلسی صدق میکنه.اما شما اگر بخواید یه اهنگ کلاسیک کار کنید خواهید دید که شماره انگشت هم در بالای نت وجود داره.پس چون کار اصولیه, نواختنش هم باید رو اصول باشه.:ilovemusic:

you3f
Saturday 26 December 2009, 05:48 PM
بله جاهایی که لازمه گفته.
بیر، که تمرینات مقدماتی و آشنایی پیانو هست.
کتاب هانون دارای شصت تمرین هست که باید هر روزه تمرین بشه... اگه همشو بخوای پشت سر هم بزنی فقط یک ساعت طول میکشه. ولی مطمئن باش از همه لحاظ تضمینی.
اگه بخوای کلاسیک کار کنی، کتابهای چرنی هم برای پیشرفت بیشتر، خیلی مفیده.
ولی هر سبکی که میخوای کار کنی، بیر و هانون رو حتما تمرین کن.
اینا کتابهای اتود هستند. تو میتونی بعد از اینکه بیر و هانون رو تموم کردی، کتابهای برگمولر یا کلایدرمن یا پاییز طلایی 1 فریبرز لاچینی رو بگیری و کار کنی.
ehsanmir جان، من قصد توهین نداشتم شرمنده. ولی علاوه بر اصول، حس قطعه منظورم بود.

ehsanmir
Saturday 26 December 2009, 06:12 PM
ehsanmir جان، من قصد توهین نداشتم شرمنده. ولی علاوه بر اصول، حس قطعه منظورم بود.
من هم میدونم شما قصد توهین نداشتید.جهت اطلاع دوستان عرض کردم:ilovemusic:

MyViolon
Saturday 26 December 2009, 07:23 PM
دوستان ببخشید من دارم بحث رو به حاشیه می برم ولی قول میدم این سوال آخرمه
کسی از کیبرد های 88 کلاوی خبر داره ؟ قیمت و مدل به من معرفی کنید
من خیلی میترسم بگیرم و بدون استاد دستم رو خراب کنم ( بد عادت کنم ) آیا روی این کتاب میشه حساب کرد بدون استاد ؟
راستی برای پدال این کیبرد ها پدال براشون هست یا فقط روی پیانو دیجیتال هست
با تشکر

heiran
Saturday 26 December 2009, 10:47 PM
دوست خوب شما که احتمالا" 600به بالا داری میدی یه کیبورد! پس میتونی لااقل 4جلسه بری پیش یه مربی پیانو تا استایلت رو درست شکت بدی.

MyViolon
Saturday 26 December 2009, 10:58 PM
من غلط بکنم 600 به بالا بدم واسه این هم نمیرم پیش استاد چون واقعا خرجم بالاست . دارم ویولن هم کلاس میرم از طرفی دانشگاه . پولی واسه استاد پیانو نمیمونه

mohadgem
Sunday 27 December 2009, 02:13 AM
از همه دوستان ممنون من قید پیانو دیجیتال رو زدم
می خوام همون کیبرد رو بگیرم (USB)
ولی همونطور که گفتم باهاش پیانو هم می خواهم کارکنم
کسی هست بدون چه مارکی خوبه که 76 نته باشه؟
راستی یه سوالی که برام پیش اومده ---- من می تونم بدون استاد پیانو رو یاد بگیرم ؟
مثلا می دونم ویولن سازی هست که بدون استاد نمیشه یاد گرفت . ولی پیانو چطور

جواب : دوست عزیز اگه توان مالی خوبی داری کورگ مدل pa@1 'گزینه خوبی است (سه میلیون ) و اگه ارزان تر بخواهی ( یک میلیون ) ارگ جی ام مدل sk760
:guitarplay5:

MyViolon
Sunday 27 December 2009, 10:21 AM
دوستان من یه سری مدل پیدا کردم گذاشتم توی این تاپیک اگر دوست داشتین شما هم بخونین ولی قیمت هاشون بالاست
حالا یه سری یاماها پیدا کردم بهتون خبرشو میدم
You can see links before reply

bamdadonline
Monday 4 January 2010, 04:11 PM
شما بدون استاد برای یادگیری هر سازی مشکل پیدا خواهی کرد.
اگه می خواین غیر حرفه ای کار کنید اون یه بحث دیگس. اما همه نوازنده های برجسته دنیا و حتی نوازنده های معمولی بکمک اساتیدشون بوده که به اون سطح رسیدن. پس اول بفکر یه استاد خوب باش و بعد در مورد خرید ساز هم عجله نکن و از راهنمایی استادت استفاده.

mini
Saturday 23 January 2010, 11:03 PM
...
...

mohsencopol
Friday 29 October 2010, 03:38 AM
سلام.
من هم مثل شما هستم مشکلم با خرید 588 کرگبرطرف شد.
تا باهاش نزنی نمیدونی چی میگم.
88 کلید با اندازه استاندارد کلاویه پیانو و کاربرد پی ای 500.
خیلی کمه این ارگ حتما بگیر پشیمون نمیشی.
خواستی بیشتر بدونی اف بزار به
محسن6662001@یاهو.کام