PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : میگن کسی که کلاسیک کار کرده بره فلامینکو دستش خراب می شه!!

kiyana
Friday 18 December 2009, 07:43 PM
کسی تا به حال این تجربه رو داشته؟!!میشه توضیح بدین..
اصلا حقیقت داره؟!

moein babayee
Friday 18 December 2009, 09:32 PM
من تجربش رو نداشتم، گقتم بهتره از عطا (عطا فلامینکو) بپرسی اون نسبت به بقیه شناختش در این باره بیشتره

ولی در کل با توجه به شناختی که داشتم فکر نکنم

کسی ام می شناسم که بهترین فلامینکوی شهره(عبدی گرایلی) و قبلا کلاسیک کار می کرده، فکر کنم مشکلی واسش پیش نیومده که بهترین شده، حالا بازم واست ازش می پرسم

hks
Monday 8 March 2010, 05:42 PM
اگه با نوازندگان مطرح فلامنکو آشنا باشی باید اسم پاکو دلوسیارو شنیده باشی. این نوازنده بزرگ گیتار که خیلی ها معتقدن که تا 200 سال دیگه کسی مثل اون نخواهد اومد. حالا این نوازنده گفته که اول کلاسیک کار کرده و تمام آهنگ های معروف کلاسیک زده مثل الحمرا بعد از اون اومد سراغ فلامنکو . حالا هم که می بینی کجاست
در ضمن استاد من هم خودش فلامنکو کار می کنه و جزء شاگرد های بهرام آقاخان(یکی از استادای موسیقی ایران در سبک فلامنکو هست که شهرت جهانی داره) اون هم واسه شروع از کلاسیک شروع کرد من هم یه سالیه که دارم کلاسیک کار می کنم تا دستام برای فلامنکو آماده بشه

arezuhaa
Monday 8 March 2010, 09:37 PM
نه،هیچ مشکلی پیش نمیاد ،اصولا به همه ی کسانی که میخوان سبکهای مختلف گیتار مثل(فلامینکو،الکتریک و...)کار کنند پیشنهاد میشه که اول موسیقیو با کلاسیک شروع کنن چون پایه ی تمام اونهاس من خودم سبکم کلاسیک بوده ولی الان دارم فلامینکو کار میکنم هیچ مشکلی هم برام پیش نیمده تازه خیلی بهم کمک کرده تا توی فلامینکو به مشکل بر نخورم چون سبکیه که به قدرت و سرعت و تسلط دست چپ خیلی نیاز داره و همچنین تکنیک دست راست که تو ی کلاسیک به خوبی میشه این مهارت هارو کسب کرد و با توانایی کامل به این سبک پا گذاشت...

SOBHANTOTo3
Saturday 10 July 2010, 08:13 PM
از فلامينكو كارها مي خوام منو ببخشن ولي من اگه كلمو بزنن كلاسيك رو ول نمي كنم
و روش غيرت دارم
كلاسيك به نظر من به اندازه كافي گسترده هست
نيازي نيست ادم دلش بخواد فلامينكو كار كنه
به نظر من هر كي سبك خودشو كار كنه بهتره

Mohammad_ngml
Saturday 10 July 2010, 09:42 PM
دوست عزیزم. اگه شما کلاسیک رو به صورت حرفه ای کار کردی بهتره بیخیال فلامنکو شی. من ید اوایل که دوره ی آماتور کلاسیک رو دیده بودم و بعد میخواستم وارد سبک فلامنکو بشم واقعا شکنجه شدم. چون استایل دستم برای کلاسیک حالت پیدا کرده بود. دوستان درست میگن. اگه میخوای کلاسیک رو ول کنی بری دنبال فلامنکو هرچند زمان میبره. ولی ممکنه. ولی نمیشه هر دو سبک کلاسیک و فلامنکو رو همزمان به صورت حرفه ای کار کرد. چون استایل دست و الگوریتم نواختن در فلامنکو کااااااااااااملا با کلاسیک متفاوته. حالا تصمیم با خودته. موفق باشی

kiyana
Wednesday 14 July 2010, 10:02 AM
دوست عزیزم. اگه شما کلاسیک رو به صورت حرفه ای کار کردی بهتره بیخیال فلامنکو شی. من ید اوایل که دوره ی آماتور کلاسیک رو دیده بودم و بعد میخواستم وارد سبک فلامنکو بشم واقعا شکنجه شدم. چون استایل دستم برای کلاسیک حالت پیدا کرده بود. دوستان درست میگن. اگه میخوای کلاسیک رو ول کنی بری دنبال فلامنکو هرچند زمان میبره. ولی ممکنه. ولی نمیشه هر دو سبک کلاسیک و فلامنکو رو همزمان به صورت حرفه ای کار کرد. چون استایل دست و الگوریتم نواختن در فلامنکو کااااااااااااملا با کلاسیک متفاوته. حالا تصمیم با خودته. موفق باشی

منظورتون اینه که همزمان نمی شه کار کرد؟
پس اونایی که ادعا می کنن این کارو کردن یا دارن این کارو انجام می دن چی؟!!
(ببخشید من تازه الان جوابتون و دیدم!)

SOBHANTOTo3
Wednesday 14 July 2010, 11:36 AM
بنظر من نمي شه هم كلاسيك كار كني هم فلامنكو
اخه مگه ميشه ادمي هم به فرهنگ كلاسيك علاقه داشته باشه هم اسپانيش اگرم داره به هيچ جاي نمي رسه
شما شنيديد يك نوازنده بزرگ هم كلاسيك بزنه هم فلامنكو ؟
ادم بايد موسيقي كه مي خواد بزنه رو درك كنه بدونه چي مي زنه نه اينكه فقط مي خوام فلامنكو بزنم همين

Mohammad_ngml
Wednesday 14 July 2010, 06:49 PM
منظورتون اینه که همزمان نمی شه کار کرد؟
پس اونایی که ادعا می کنن این کارو کردن یا دارن این کارو انجام می دن چی؟!!
(ببخشید من تازه الان جوابتون و دیدم!)

بله. منم دیدم چنین افرادی رو. ولی کسی که هر 2 سبک فلامنکو و کلاسیک رو به صورت حرفه ای بتونه اجرا کنه. نابغه به حساب میاد. ولی این افراد اقلیت گیتاریستها رو تشکیل میدن و من درمورد عموم حرف میزنم

reydellagitarra
Saturday 14 August 2010, 07:37 AM
به نظر من بايد در يكي از سبك هاي كلاسيك يا فلامنكو تخصص كسب كرد. اما كسي كه كلاسيك كار كرده باشد مشكلي براي شروع فلامنكو ندارد ولي به مرور زمان استايل دست بخصوص دست راست به فلامنكو شبيه مي شود كه با اينكه قابليت هاي دست را افزايش داده اما اين نوع استايل دست مورد پسند اساتبد صرفا كلاسيك كار نيست. مي توانيد به آلبوم آرانخوئز پاكودلوسيا رجوع كنيد كه اوج گيتار كلاسيك را براي يك فلامنكونواز نشان مي دهد و در همان جا مورد تقدير آندرس سگوويا قرار گرفته است.

farzen2
Monday 6 September 2010, 05:19 PM
بنظر من نمي شه هم كلاسيك كار كني هم فلامنكو
اخه مگه ميشه ادمي هم به فرهنگ كلاسيك علاقه داشته باشه هم اسپانيش اگرم داره به هيچ جاي نمي رسه
شما شنيديد يك نوازنده بزرگ هم كلاسيك بزنه هم فلامنكو ؟
ادم بايد موسيقي كه مي خواد بزنه رو درك كنه بدونه چي مي زنه نه اينكه فقط مي خوام فلامنكو بزنم همين

شك نكنيد كه ميشه!!!
استاد خودم فلامينكو ميزنه توي كلاساي خوان مارتين هم شركت كرده ولي كلاسيك هم كاملا عالي ميزنه در حدي كه نفر 2 كشوري تو كلاسيك اومد پيش ايشون تا بهش درست كلاسيك زدن و ياد بدن و نفر 3 كشور تو فلامينكئ هم هنرجوي خودشون بوده از اول

parsboy
Sunday 12 December 2010, 09:26 AM
با احترام به نظرات دوستان
من تا جایی که فهمیدم سبک کلاسیک دنیایی است که هر هنرجویی رو در خودش جای میده و هر چه ادم برم جلو غرق زیبایی هاش میشه
و سبک فلامینگو به گفته استادم (که چند سالی کار کرده و بعد پشیمون شده برگشته به کلاسیک) :
سبک فلامینگو سبکیه که باید درک و فهم نسبت به فرهنگ اسپانیا داشته باشی نمیشه گفت یک استاد در ایران می تونه با فلامینگو کارهای اسپانیا رقابت بکنه اخه باید با اون احساس و فرهنگ خاص خودشنون بتونه رقابت کنه البته من شنیدم استادهای بزرگی در ایران هست و برای همشون احترام قائلم ....
به نظرم حرف استادم درسته اخه مثلا" یک نفر از اروپا نمی تونه تار یا سنتور مثل اساتید بزرگ ایران اجرا کنه اخه این موزیک جزء فرهنگ و رسوم ایرانه و باید این اگاهی رو داشته باشه ...
ولی سبک کلاسیک سبک جهانی ست که هر کسی می تونه با سالها تلاش به جایگاهی که دوست داره برسه

SOBHANTOTo3
Sunday 12 December 2010, 09:35 AM
شك نكنيد كه ميشه!!!
استاد خودم فلامينكو ميزنه توي كلاساي خوان مارتين هم شركت كرده ولي كلاسيك هم كاملا عالي ميزنه در حدي كه نفر 2 كشوري تو كلاسيك اومد پيش ايشون تا بهش درست كلاسيك زدن و ياد بدن و نفر 3 كشور تو فلامينكئ هم هنرجوي خودشون بوده از اول

دوست من نفر اول كلاسيك پارسال شد

ببين شدن ميشه ولي نمي شه روي حرفه اي شدنش فكر كرد
كلاسيك و فلامنكو دوسبك كاملا متفاوتن
منظورت از عالي زدن چيه؟؟؟

شما مي توني اجراشو با نوازندگان بزرگ مقايسه كني
مثلا چه قطهاي مي زنه ؟؟
حس در نوازندگي مهمه
منم استورياس و . . .مي زنم ولي كاملا درست زدن و بدون گز و با حس زدن سخته

من جان وليامز دارم كه فلامنكو مي زنه ولي خود فلامنكو كارا مي گن به خوبيكلاسيك نمي تونه فلامنكو بزنه
ميشه هر دو سبك رو زد ولي نمي شه هر دوتاشو عالي زد

farzen2
Sunday 12 December 2010, 05:41 PM
دوست من نفر اول كلاسيك پارسال شد

ببين شدن ميشه ولي نمي شه روي حرفه اي شدنش فكر كرد
كلاسيك و فلامنكو دوسبك كاملا متفاوتن
منظورت از عالي زدن چيه؟؟؟

شما مي توني اجراشو با نوازندگان بزرگ مقايسه كني
مثلا چه قطهاي مي زنه ؟؟
حس در نوازندگي مهمه
منم استورياس و . . .مي زنم ولي كاملا درست زدن و بدون گز و با حس زدن سخته

من جان وليامز دارم كه فلامنكو مي زنه ولي خود فلامنكو كارا مي گن به خوبيكلاسيك نمي تونه فلامنكو بزنه
ميشه هر دو سبك رو زد ولي نمي شه هر دوتاشو عالي زد

استاد من آقاي عبدي گرايلي هستن؛ معروف ترين استاد مشهد مخصوصا بهترين بهترين.
اگه خودشون نگن سبكشون چيه كسي اصلا نميفهمه!!
با حس فوق العاده!!!!!

vvv
Saturday 12 March 2011, 08:13 PM
شك نكنيد كه ميشه!!!

سلم دوست عزیز.میشه استادتون رو به ما هم معرف کنین؟کدوم شهر؟آدرسشون؟اسمشون؟تلفن تماس؟هزینه ی کلاسا؟بنده هم دنبال یه استاد واقعی برای گیتار هستم.

SOBHANTOTo3
Sunday 13 March 2011, 11:53 AM
جالبه اسم استادتونو بگيد
چون كلاسيك كاملا استايلش با فلامنكو فرق مي كنه
ادم تو نوزندگي گيتار وقتي مي خواد فلامنكو بزنه بايد لهجه نوازندگي فلامنكو داشته باشه
ولي كلاسيك خيلي فرق مي كنه
استادتون مگر اينكه كلاسيكشون خوب نباشه در حد عادي بزنه كه فلامنكوش خوب باشه
يا اينكه بهرام اقاخانه :دي

farzen2
Tuesday 15 March 2011, 12:23 AM
نه دوست عزیز!
بنده که عرض کردم ! اقای عبدی گرایلی استاد بنده هستن ،و بهترین استاد بی چون و چرای مشهد.
8420987
این تلفن اموزشگاه فا هستش، اینجا هم تدریس میکنن، شماره ی خودشون رو نمیتونم بدم.
جلسه ای 12 تومن فک کنم

serin
Tuesday 12 April 2011, 07:18 PM
استاد من هم هر دو را عالی مینوازد و به من هم هر دو را باهم آموزش میده
مشکلی پیش نمیاد ولی خودمونیم من که هرچقدر از کلاسیک خوشم میاد از فلامنکو بدم میاد

farzen2
Friday 12 April 2013, 09:10 PM
سلم دوست عزیز.میشه استادتون رو به ما هم معرف کنین؟کدوم شهر؟آدرسشون؟اسمشون؟تلفن تماس؟هزینه ی کلاسا؟بنده هم دنبال یه استاد واقعی برای گیتار هستم.

عبدی گرایلی
آموزشگاه ماهور _ شباهنگ _ فا
شباهنگ: مشهد . سجاد . حامد شمالی 9

- - - Updated - - -

عبدی گرایلی
آموزشگاه ماهور _ شباهنگ _ فا
شباهنگ: مشهد . سجاد . حامد شمالی 9