PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال: راهنمایی کنید!!!!!!صدای نی چه جوری در می آید؟

3tar
Sunday 25 March 2007, 10:33 AM
کسی از دوستان می تونه اینجانب را راهنمایی کنه که چه جوری میشه صدای نی را درآورد؟
یه توضیحی هم در مورد نت ها میخواهم!
اصلا برای صدا درآوردن باید سوراخ ها را گر?ت؟ نباید گر?ت؟ چه باید کرد؟ mang
یکی این ها را به من بگه tars

Hes_r
Sunday 25 March 2007, 10:49 AM
در مورد سوال اول که خوب یه حالت خاصی برای گر?تن تو دهن هست که این شکلی نمیشه توضیح داد .

نت هاش هم که خوب با گر?تن سوراخ ها ی مختل? نت های مختل?ی به وجود میاد

برای صدا در آوردن هم بستگی به نتی که داره باید سوراخ ها رو بگیری و یا نگیری

m.atfi
Friday 18 May 2007, 04:31 AM
يكم سخته ولي ميشه ?قظ بايد علاقه داشته باشي
سعي كون زبونت رو دهانه ني حركت بدي تا صدا بياد

3tar
Friday 18 May 2007, 09:14 AM
دوست عزيز لط? کردي که جواب دادي. ولي خيلي از تاريخ اين تاپيک گذشته. خدا را شکر مو?ق شدم!

hedayat
Tuesday 5 June 2007, 06:08 PM
خیلی خویه . .کتاب قدیمی آموزش نی اثر کیانی نژاد رو پیدا کن به دردت می خوره .
یادت باشه چاپ قدیمیش رو پیدا کن . یه دایره المعار? برای سازه نی هست . کلی از نتهای کارای کسایی هم توش هست که بعد کسایی اجازه چاپ توی چاپ بعدیش رو گر?ت .
حالا وقتش که ?الشی های سازت رو بگیری .
سخت کوش باشی و پر توان

badshans
Wednesday 7 November 2007, 12:13 PM
کسی از دوستان می تونه اینجانب را راهنمایی کنه که چه جوری میشه صدای نی را درآورد؟
یه توضیحی هم در مورد نت ها میخواهم!
اصلا برای صدا درآوردن باید سوراخ ها را گر�?ت؟ نباید گر�?ت؟ چه باید کرد؟ mang
یکی این ها را به من بگه tars

درمورد صدا در اوردن ساز نی چیزی نیست که بشه به صورت تئوری گفت بلکه پیشنهاد می کنم که به شخصی که ساز نی میزنه مراجعه کنید
اما اگه بتونین کتاب اقای مظفر موید را گیر بیارین در صفحات اول اون کتاب طرز نشستن صحیح ، طرز درآوردن صدای نی و .. .را با عکس های متناسب شرح داده
البته این شیوه ای که آقای موید گفتند و متاسفانه اکثر اساتید نیز از همین شیوه استفاده می کنند شیوه ای است کاملا غلط
بهترین شیوه را جناب استاد کیانی نژاد ارائه می دهند که بین نی نوازان و شاگردان ایشون به فرم فوت معروف است که خود بحثی فوق العاده مفصل است که نوازنده معمولا 2 یا 3 سال اگه وقت زیاد بزاده میتونه به اون چیزی که مد نظر استاد کیانی نژاد است نزدیک بشه
در مورد نت ها منظورتون را نفهمیدم
نی هم مانند بقیه ساز ها دقیقا از همان هفت نت استفاده می کنه
شیوه نگارش هم مانند بقیه هستش
اما اگه منظورت قرار گرفتن جای نت ها روی نی است بگو تا توضیح بدم چون این هم قضیش مفصله
در کل این سوال و بقیه سوالاتتون در مورد نی خیلی کلی هست و نیاز به وقت و زمان زیاد برای شرح دادن

Majed
Thursday 8 November 2007, 11:40 AM
تا جایی که بنده حقیر اطلاع دارم صدای نی برای اول کار اگه سوراخاش رو نگیری(دست باز)بزنی راحت تر در میاد ...

در ضمن(محسن)3تار عزیز اینجا بچه ها برای همه پست میزنن.... این اطلاعات به درد همه می خوره

badshans
Thursday 8 November 2007, 12:53 PM
تا جایی که بنده حقیر اطلاع دارم صدای نی برای اول کار اگه سوراخاش رو نگیری(دست باز)بزنی راحت تر در میاد ...

البته این درسته که اگه ابتدای کار برای صدا در اوردن نی سوراخ های ان گرفته نشه و لی دلیل اصلیش اینه که چون کاربر مبتدی اصولا در ابتدا نمیتونه تسلط روی دست گرفتن ساز داشته باشه باعث میشه که سوراخ ها را ناقص بگیره (غیر اصولی) و همین امر باعث میشه که صدا خفه بشه و همون یکم صدایی هم که ازش در میاد دیگه در نیاد

BARF
Tuesday 23 September 2008, 12:47 PM
ساز ني جزء سازهاي بادي حساب ميشه و نه فقط ني بلكه همه سازهاي بادي بعد از طي مراحل اوليه اموزش فقط و فقط به شيوه دميدن نوازنده بستكي دارد و دميدن صحيح است كه يك نوازنده خوب را از بقيه جدا ميكند