PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عایق بندی صوتی ( آکوستیک)

&unknown&
Wednesday 23 December 2009, 06:21 PM
سلام دوستان
برای خیلی از دوستان حتما این مشکل پیش اومده که صدای سازشون ممکنه زیاد باشه و مشکل ساز.
در این تاپیک به موضوع آکوستیک کردن میپردازیم تا ایشلا برای کسی این مشکل باعث نشه که نتونن تمرین کنن!

&unknown&
Wednesday 23 December 2009, 06:37 PM
اگر بخواهیم محل تمرین رو به صورت اصولی آکوستیک کنیم کمی خرج بر میداره! البته محیطمون خیلی مهمه هم از نطر اندازه و هم پنجره ها. برای پنجره ها که بخوایم سنگ تموم بزاریم میتونیم از پنجره 3 لایه استفاده کنیم که بینشون هم گازی وجود داره که من اسمش یادم نیست ! برای دیوار هم بهترین چیز فوم آکوستیک هرمی هستش. که به نسبت طول موج صدا در انواع مختلفی وجود داره! برای درز ها هم میشه از اسپری آکوستیک استفاده کرد. البته لاید توجه کنیم که نمیشه محیط 100% ایزوله ساخت ولی 70 تا 90% میشه صدا رو کاهش داد.
البته مهم ترین عامل سیستم تهویه اتاق که باید به طور کامل مسدود بشه! مخصوصا اگه به اتاق های دیگه راه داشته باشه!
کف رو هم که موکت پرز دار انتخاب خوبیه به شرطی که همکف باشین!:g
اگر هم که از آمپ استفاده میکنید حتما از پایه استفاده کنید.
ادامه دارد ....

moein babayee
Wednesday 23 December 2009, 06:49 PM
سلام دوستان
نه اتفاقا آکوستیک کردن خیلی ام کم خرجه البته اگه چهارچوب داشته باشین!
من اتاق خودم رو با یونولیت (آکاسیوه، چیه!) آکوستیک کردم و بعد روش کاغذ دیواری زدم پنجره ها ام دو جداره از اول بود واسه ی کفم زیره پارکت پشم شیشه پهن کردم الان با اینکه همیشه صدای دستگاهام بالای بالایه حتی صدا تا تو حیاطم نمی ره فقط یکم تو راه پله های اتاقا می پیچه که اونم به خاطر در طبیعیه
کل هزینه ای که ورداشت 130 تومن بود!

غیر از اینم از وقتی که علاقمند به استدیو و میکس شدم رو پشته بوم با ساندویج پنل یک اتاق 5 در 6 درست کردیم اونم بدون اسکلت تا حالا ام که باد نداختش! خلاصه بالا 1 تومن شد ولی دیگنه اصلا از بالا صدا در نمی آد
واسه ی سقفشم اول از آکاسیو بعد با گونی حالت هلال هلال درست کردیم و زنگ زدیم که یک حالت کلاسیکالی شد دیوارا ام اول ساندویج پنل بعد پشم شیشه و آخر یونولیت و رنگ واسه ی زمینشم از کچ صدا برداری استفاده کردیم درسته هزینش خیلی شد ولی انصافا دیگه صدا ازش در نمی آد!

ولی بازم هم اتاق خودم با هزینه ی خیلی کمی تقریبا آکوستیک شد و خیلی ازش راضیم
حالا شما مخاتارین می تونین با هزینه ی ملیونی آکوستیک کنید یا با چند تا تراول 100 تومنی

تاپیک خوبیه، ممنون
یا علی

&unknown&
Wednesday 23 December 2009, 06:50 PM
روش پست قبل یه کمی گرون در میاد ولی جون میده برای کار حرفه ای البته میشه با استفاده از بلوک های آکوستیک کارمون رو حرفه ای تر بکنیم که هزینش خیلی میره بالا!!
البته روش های ارزون تری هم وجود داره!
در این موارد به جای پنجره 3 یا 2 لایه پنجره ها باید مسدود بشه که با نئوپان میشه این کارو کرد!
برای دیوار ها هم اول یه لایه پشم شیشه استفاده میشه( البته پشم شیشه به تنهایی برای سلامتی ضرر داره,پشم شیشه مخصوص عایق بندی تو بازار موجوده که روکش داره) و برای جلو گیری از بازتاب صدا هم میشه از شونه تخم مرغ استفاده کرد!( اگه محل تمرین جایی مثل زیر زمین باشه همین شونه تخم مرغ ها کافیه) برای سقف هم میشه از یونولیت استفاده کرد!
سوالی بود در خدمتم

moein babayee
Wednesday 23 December 2009, 06:53 PM
در مورد بلوکه که ناشناس عزیز گفتن هر یک بلوکه سیمانی به اصطلاح اسفنجی 700 تومنه و ابعادش رو یادم نمی آد ولی تو سه سایزه و اگه اشتباه نکنم 70*50*30 normalش بود
حالا می پرسم دقیقش رو می گم

&unknown&
Wednesday 23 December 2009, 06:56 PM
در آخرم باید یه فکری به حال اثاثیه کرد که باعت بازتاب صدا نشه محیط برای ضبط هم مناسب بشه!
خیلی بهتره که اتاق خالی باشه در غیر این صورت صفحه هایی هست که میشه همه جا نصب کرد و جلوی بازتاب رو گرفت.
در بعضی موارد هم از صفحه ی بیس گیر استفاده میشه که خودش پایه داره و میشه هر جایی گذاشتش!

&unknown&
Wednesday 23 December 2009, 07:04 PM
البته برای ساز هایی که خیلی فضا لازم نداره مخصوصا برای ضبط راحت ترین راه اتاقک آکوستیکه!!!
این اتاقک ها در سایز های مختلف توسط چند شرکت ایرانی عرضه میشه.
You can see links before reply

hmd_kro
Wednesday 23 December 2009, 09:04 PM
دوست عزیز امکان داره اطلاعات دقیق تری بدید؟

قیمت این اطاقکها چنده؟ و شرایط خرید چجوریه و نمایندگیش کجاست؟

ممنون.

&unknown&
Wednesday 23 December 2009, 09:14 PM
من خودم چون چون سازم امکان استفاده از ای اتاقکارو نمیده (درام توش جا نمیشه!:g)خیلی از نظر قیمت پرس و جو نکردم! قصد تبلیغ ندارم ولی شرکت ایران آکوستیک تو این زمینه خیلی کامله! شماره و آدرس سایت نمیدم که تبلیغ نکرده باشم!!!

MyViolon
Wednesday 23 December 2009, 10:44 PM
دوستان خیلی کار خوبی کردید این پست رو زدید
من خودم الان می خواستم این پست رو بزنم دیدم شما زدید
راجع به اکوستیک کردن به نظر من فقط حرف زدن کافی نیست میشه چندتا عکس از زوایای مختلف اتاقی که درست کردین بدید واقعا تاثیر گذاره
در رابطه با اون اسپر که گفتید و همچنین وسایل اتاق چه وسیلی بازگشت ایجاد میکنن
سوال بعد اینکه چه طوری یونولیت رو به دیوار می چسبونید ؟ آیا ماده خاصی به کار میبرید ؟
حتما عکس ضمیمه کنید

siamaks
Wednesday 23 December 2009, 11:10 PM
سلام . من با اطلاعات كمي كه داشتم فقط مي دونستم كه با شونه تخمه مرغ مي شه كاري كرد .

بنابرين تصميم گرفتم شونه تخمه مرغ بزنم به درو ديوار .
خلاصه با كلي بد بختيو عذاب با كمك بابام تونستيم انباريمونو درست كنيم .
بد نشده ولي خوب اگه يه كارت صداي خوب با يه ميكروفون حرفه اي داشتم ، ميشد گفت مي شه به انواع يه استوديو نيمه حرفه اي ازش استفاده كرد .

موفق باشيد .

MyViolon
Wednesday 23 December 2009, 11:12 PM
جالبه ولی واقعا کار داده فقط با شونه تخم مرغ ؟

siamaks
Wednesday 23 December 2009, 11:15 PM
نه فقط شونه تخم مرغ نيست الان .
يه لايه يونوليتم كشيدم .
كاره منو كه راه انداخته . توش ضبط مي كنم . درسم مي خونم توش D:

MyViolon
Wednesday 23 December 2009, 11:20 PM
جالبه خیلی خوبه که خانواده از فرد حمایت کنه توی موسیقی واقعا باعث پیشرفت میشه .
ولی به نظر من فقط برای سازهای زنده اتاق اکوستیک لازمه .
آخه برای آهنگ سازی که میتونیم از کیبرد استفاده کنیم وبرای گو دادن هم نیاز به مونیتور نداریم (خیلی گرونه ) و از هدست استفاده می کنیم .
اینطوری صدا هم بیرون نمیره
ولی برا سازهای زنده مثل درام و گیتار برقی خیلی لازمه

you3f
Wednesday 23 December 2009, 11:21 PM
بحث خوب و کاربردی ای است ولی من واسه خودم اتاق ندارم که آکوستیک کنم...

MyViolon
Wednesday 23 December 2009, 11:27 PM
خیلی ها هستن که اتاق ندارن و یک اتاق اگوستیک روی پشت بوم میسازن .
راستی بچه ها فیلم کسی از گربه های ایرانی خبر نداره رو حتما نگاه کنید خیلی فیلم جالبی هست و در رابطه با مشکلات آهنگ سازها و کسایی که کار موسیقی می کنند بحث میکنن

scofild
Thursday 24 December 2009, 12:18 AM
نه فقط شونه تخم مرغ نيست الان .
يه لايه يونوليتم كشيدم .
كاره منو كه راه انداخته . توش ضبط مي كنم . درسم مي خونم توش D:

من یه سوال دارم.
شونه تخم مرغ رو از کجا تهیه کردید؟ یه جایی که به صورت عمده بفروشن ! مثلاً 200 تا یه جا بخریم .

چند نفر ازم سوال کردن و من نمیدونستم از کجا میشه شونه تخم مرغ عمده ای خرید ! واسه خودمم سوال شده !

&unknown&
Thursday 24 December 2009, 09:19 AM
شونه تخم مرغ به تنهایی کارایی نداره! مگر اتاق زیر زمین که بیشتر برای جلو گیری از بازتاب از شونه تخم مرغ استفاده میشه!
یونولیت رو بهترین راه اینه که به سقف پیچ بشه البته واشر هم باید برای پیچ بزارید تا بتونه یونولیتو نگه داره!
من خودم هنوز اتاقمو آکوستیک نکردم!!! لالایی بلدم ولی خوابم نمیبره!! یه خورده تحقیق کردم گفتم با دوستان به اشتراک بزارم تا از دوستان هم یه چیزایی یاد بگیرم.

scofild
Thursday 24 December 2009, 10:00 AM
من واسه خودم نمیخواستم ، من خودم اینجا یه home studio نقلی دارم ، سیستم هاشم ردیفن !
واسه دوستام پرسیدم قضیه شونه تخم مرغ رو !

siamaks
Thursday 24 December 2009, 11:55 AM
راستش ما خودمو يه جا نتونستيم گير بياريم .
رفتيم از اين فروشگاهاي تخم مرغ فروشي كه واسش هر روز تخم مرغ ميومد ، طي چند مرحله گرفتيم . اصلاً نياز به خريدن نيست ، چون ارزش رقمي ندارن .

moein babayee
Thursday 24 December 2009, 03:28 PM
سوال بعد اینکه چه طوری یونولیت رو به دیوار می چسبونید ؟ آیا ماده خاصی به کار میبرید ؟
باید یونولیت ضخیم باشه تا بشه وصلش کرد،من خودم با اول یونولیتا رو با بست به هم دیگه وصل کردم بعد به دیوار تکه دادم و آخر با چند تا میخ گنده اونا از طرفین به دیوار زدم (انگار یک قاب واسش درست کردم)

در مورد شونه تخم مرغم هم می شه از مرغداری ها گرفت هم از مرکز اصلی بازیافتی ها

در مورد عکسم چشم امروز که وقت ندارم ولی فردا حتما می زارم

MA_Happy
Thursday 7 January 2010, 07:56 PM
آقا یک کار راحت چرا آنقدر خودتون را اذیت میکنید الآن متر مربعی 30 تومن تو خونه آگوستیک میزنن.خوب اگر یک دونه 2 در 1.5 بگیری به راحتی با 90 تومن راحت یک آگوستیک اصولا و کاملا آگوستیک بگیری

ashburtongrove
Tuesday 22 June 2010, 10:12 AM
ای بابا, بالاخره چیکارکنیم که هم ارزون در بیاد هم خوب
من که به هرکی میگم میگه واسه ویولن فایده نداره ! هرچی خرج کنی بازم حتی 40 درصد صدا رو نمیگیره

flamenco33
Tuesday 22 June 2010, 10:36 AM
salam

flamenco33
Tuesday 22 June 2010, 10:37 AM
mitonam shomare tamase shoma ro dashte basham?

shahriyaran
Tuesday 22 June 2010, 11:02 AM
درود بر تمامی دوستان

در مورد عایق نمودن صوتی می توان از محصول پتینه نیز استفاده کرد که هم ارزان است وهم مفید وهم نوعی نما است که برای اناق زیبا است و اگر کسی بخواهد کار اساسی کند یک لایه یونولیت هم قبل آن کار کند .

بدرود

panii60
Tuesday 22 June 2010, 01:07 PM
اتاق من آگوستیک نیست اما بعضی وقتا یه پارچه می زارم تو حفره گیتارم تا صداش خفه بشه
تمرین کردن به این صورت سخته اما خوب دیگه .............

شهریور
Sunday 25 July 2010, 01:19 PM
من تو زیر زمین ساز میزنم
اصلا هم از این چیزا استفاده نمیکنم تازه بعضی وقتا در رو هم نمیبندم
دور و برم هم پر آت و آشغاله
فقط نمی دونم چرا اصلا حوصله تمرین کردن ندارم!

mamad gonzo
Friday 24 September 2010, 11:00 AM
اقا من كلي شونه تخم مرغ گرفتم .. يه 500 تا جمع كردم ....
ولي اول عمل كردم بعد فكر كردم .... حالا توش موندم چطور اينارو به ديوار وصل كنم كه ديوار اسيب نبينه ...
خانواده هم كه نه تنها كمكم نميكنه بلكه سنگ جلو پام ميزاره ....
اتاقم تا چند وقت پيش زير زمين بود و سرم تو كار خودم ولي بي دليل مجبورم كردن بيام اتاق بالا ...
چند روز ديگه درامم رو ميخرم و ميترسم از سر و صداش اطرافيانم به درامز اسيبي بزنن
شونه تخم مرغ ها رو چيكا كنم ؟؟؟....
زيادم نميتونم هزينه كنم و فقط ميخوام اتاق عيق صدا بشه

r_a_m_i_n
Friday 24 September 2010, 07:58 PM
من تو زیر زمین ساز میزنم
اصلا هم از این چیزا استفاده نمیکنم تازه بعضی وقتا در رو هم نمیبندم
دور و برم هم پر آت و آشغاله
فقط نمی دونم چرا اصلا حوصله تمرین کردن ندارم!

خب بخاطر محیط تمرینته که حوصله نداری دیگه:21:

Porya
Friday 24 September 2010, 09:06 PM
اقا من كلي شونه تخم مرغ گرفتم .. يه 500 تا جمع كردم ....
ولي اول عمل كردم بعد فكر كردم .... حالا توش موندم چطور اينارو به ديوار وصل كنم كه ديوار اسيب نبينه ...
خانواده هم كه نه تنها كمكم نميكنه بلكه سنگ جلو پام ميزاره ....
اتاقم تا چند وقت پيش زير زمين بود و سرم تو كار خودم ولي بي دليل مجبورم كردن بيام اتاق بالا ...
چند روز ديگه درامم رو ميخرم و ميترسم از سر و صداش اطرافيانم به درامز اسيبي بزنن
شونه تخم مرغ ها رو چيكا كنم ؟؟؟....
زيادم نميتونم هزينه كنم و فقط ميخوام اتاق عيق صدا بشه

اگه قصد ساند پروف کردن اتاقتون رو دارید بهتر بود از پشم سنگ استفاده میکردید . ولی حالا که شونه تخم مرغ رو خریدید ، میتونید چند لایه شونه تخم مرغ رو روی هم بذارید و اون رو اول به موکت ضخیم وصل کنید و موکت رو به دیوار بچسبونید . برای چسبوندن هم میتونید از همین چسب های شیمیایی که معمولا رنگ فروشی ها دارن استفاده کنید .

البته با این کار ، اتاق کاملا ساند پروف نمیشه ولی نسبت به قبل بهتر میشه .

Solo
Friday 24 September 2010, 09:06 PM
يونوليت يا فوم به ابعاد بزرگ تهيه كن .
شونه تخم مرغ هارو روي يونوليت بچسبون بعد يونوليت رو روي ديوار نصب كن .

KingOFPop
Friday 24 September 2010, 11:19 PM
اونایی که ویالون میزنن:
بهترین و کم خرج ترین راه استفاده از سوردین یا همون موتر (Muter) من خریدم 3 تومن صدا رو هم تا 60% کاهش میده ولی از اون بهتر و کم خرج تر یک عدد شونه که میذاری رو سیم ویالون تا 80% صدا رو هم میگیره
البته قبول دارم باید صدای ساز کامل به گوش برسه ولی اینم یه روش خوبیه

aasef khashe
Saturday 25 September 2010, 02:29 AM
دوستان اشتباه نکنید... در ایران مد شده شونه تخم مرغ استفاده می کنن و
ببینید ما چقدر بدبختیم؟؟؟
به دلیل شباهت یک نوع عایق صدا با شونه تخم مرغ میایم از شونه تخم مرغ استفاده می کنیم
در حالی که این عایق در سایز 60 در 60 150 هزار تومن هست و شونه تخم مرغ....
قیمت اون باکسی که دوستمون معرفی کرد 3 ملیون هست
قیمت آکوستیک متری 600 هزار تومنه
من اگه وقت کنم سعی می کنم یه پست دربارهی آکوستیک دست ساز بزارم که ارزون باشه
موفق باشید

KingOFPop
Saturday 25 September 2010, 03:03 AM
دوستان اشتباه نکنید... در ایران مد شده شونه تخم مرغ استفاده می کنن و
ببینید ما چقدر بدبختیم؟؟؟
به دلیل شباهت یک نوع عایق صدا با شونه تخم مرغ میایم از شونه تخم مرغ استفاده می کنیم
در حالی که این عایق در سایز 60 در 60 150 هزار تومن هست و شونه تخم مرغ....
قیمت اون باکسی که دوستمون معرفی کرد 3 ملیون هست
قیمت آکوستیک متری 600 هزار تومنه
من اگه وقت کنم سعی می کنم یه پست دربارهی آکوستیک دست ساز بزارم که ارزون باشه
موفق باشید

این الان کجاش شبیه شونه تخم مرغه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:43:
جالبه بدونید شادمهرم در زمان جوانی اتاقشو با شونه تخمه مرغ اگوستیک کرده بود :am

z_m
Saturday 30 October 2010, 04:16 PM
ببخشید منظور از یونولیت همین یونولیتای معمولیه؟یا از اینا که حالت سوراخ سوراخ دارن به سقف ها میزنن؟؟

mamad gonzo
Sunday 31 October 2010, 11:20 AM
اقا ما رفتیم زیر زمین ساز میزنیم ... درامز ... یه در هه که صدا فقط از اونجا میره بیرون ...
پیشنهاد شده بین تخته سه لایه پشم سنگ بزارم ....
چیز بهتری هست؟؟