PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک سوال مهم

hossein-18
Sunday 27 December 2009, 09:33 AM
سلام دوستان.من چند وقت پیش کتاب آشنایی با زبان موسیقی(آهنگسازی و تنظیم به زبان ساده) را گرفتم.به نظر شما آیا این کتاب برای آهنگسازی خوب است یا نه؟ و اینکه برای آهنگسازی چه چیزهایی خوب است خوانده شود تا در آهنگسازی(البته به روش کلاسیک)مهارت پیدا کنیم؟.................................با تشکر

alone_composer
Sunday 27 December 2009, 11:46 AM
دوست عزیزم سلام. کتابی که فرمودین کتاب خوبی هست اما کامل نیست.

کتابی هست اگر اشتباه نکنم به اسم Hormony in Practic"" که به زبان انگلیسی روان و بسیار ساده نوشته شده است. ترجمه هایی از این کتاب (به اسم هارمونی کاربردی) و (هارمونی در عمل) وجود دارند که متاسفانه بسیار گنگ و ضعیف هستند و توصیه نمی کنم.

خود کتاب دارای متن انگلیسی ساده و روانی است که به راحتی مهارت های شما را افزایش می دهد همچنین مثال های خیلی خوبی هم برای هر موضوع ارائه شده.

اما....

یک امای مهم در اینجا وجود دارد و آن اینکه اگر می خواهید به واقع در آهنگسازی موفق باشید مطالعه ابدا کافی نیست و سعی کنید حتما از تجارب یک استاد کارآزموده در این زمینه بهره مند شوید که بتواندایرادهای کارتان را به شما گوشزد گند.

تا می توانید پارت بنویسید که تجربه از همه چیز با ارزش تر است.

پیروز باشید.

heiran
Sunday 27 December 2009, 03:38 PM
با کسب اجازه از محضر دوست خوبمون بنده هم نکاتی عرض کنم..

بنده کتاب "هارمونی کلاسیک" اثر دوست و برادر گرامی! حاج آقا "کیتسون" رو با ترجمه استاد پورتراب رو هم خیلی بد و مضر نمیبینم!

در ضمن به توصیه اساتید گوش کردن آگاهانه به آثار موزیسین های بزرگ بسیار کمک میکنه ما رو... و اگه بتونید نت های این کارهای سمفونیک رو پیدا کنید و همزمان به نت ها نگاه کنید و گوش بدید جهش خوبی در سیر توانایی هاتون به وجود خواهد اومد

بحول الله و قوته!

دوستان اگه مطالبی دارند حقیر رو هم از ارشاد ها و الطافشون بی بهره نگذارند...

khalseh
Sunday 27 December 2009, 04:20 PM
سلام
منم با نظر alone_composer كاملا موافقم عملا كار غير ممكني به نظر مي رسه كه بتونيد خودتون بخونيد ولي اگر تونستيد بدونيد واقعا با استعداد هستيد.بهتون پيشنهاد مي كنم تئوري موسيقي رو كاملا مسلط شويد و عملي انجام بديد (به جاي اينكه از روي كتاب فقط بخونيد روي سازتون بريد و پياده كنيد ببينيد مثلا سوم كوچك چيه يا مثلا گام ها و مدها و آكورد ها چگونه ساخته مي شن يا وزن ها يا ريتم هاو.... .در ضمن تا 1 سطح معقولي به سلفژ هم نياز داريد اگر نگيم كاملا.فكر كنم اينها بتونن بهتون كمك كنن در اين راه البته من اين راه رو نرفتم(يادگيري هارموني بدون استاد)
ولي فكر مي كنم ميتونن مفيد باشن اطلاعات بالا
در ضمن همانطور كه alone_composer گفتن تا جايي كه مي تونيد پارت بنويسيد چون 20 30 تاي اول با اينكه ايده هاي خوبي بعدا بهتون مي ده هميشه بعدا باعث خندتون مي شه.البته براي من كه اينجوري بود براي بقيه هم اينطوري هست؟؟؟؟
در ضمن كتابي كه من معرفي مي كنم كتاب هارموني نيست ولي اگر مي خواي كلاسيك بسازي از نظر من حتما حتما حتما حتما حتما حتما حتما بايد بخونيش
درك و دريافت موسيقي اثر راجر كيمي ين ترجمه حسين ياسيني از نشر چشمه.