PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : میکروفن

doorsfan
Sunday 27 December 2009, 07:50 PM
سلام دوستان
یکی از رفیقام میخواد یه میکروفن بخره برای صدای وکال
طبق معمول همه ی فروشنده ها از جنساشون تعریف میکنند
میخواستم چند میکروفن معمولی و حرفه ای رو معرفی کنید با قیمتشون تو بازار (یه چیز که بشه یه رکورد خونگی قابل قبول باهاش انجام داد)
البته برای کارای harsh vocal میخواد تو سبک متال (انصافا کارای دیمو بورگیر رو از شاگراث بهتر میخونه یعنی اگه رو صداش کار کنه میتونه بهتر بخونه استعداد خوبی هم داره آهنگ serpentine offering از دیمو با یه میکروفن ضعیف رکورد کرده اینترنت پر سرعت که گیر آوردم براتون آپ میکنم)

HamedSedighi
Monday 28 December 2009, 01:27 AM
سلام دوستان
یکی از رفیقام میخواد یه میکروفن بخره برای صدای وکال
طبق معمول همه ی فروشنده ها از جنساشون تعریف میکنند
میخواستم چند میکروفن معمولی و حرفه ای رو معرفی کنید با قیمتشون تو بازار (یه چیز که بشه یه رکورد خونگی قابل قبول باهاش انجام داد)
البته برای کارای harsh vocal میخواد تو سبک متال (انصافا کارای دیمو بورگیر رو از شاگراث بهتر میخونه یعنی اگه رو صداش کار کنه میتونه بهتر بخونه استعداد خوبی هم داره آهنگ serpentine offering از دیمو با یه میکروفن ضعیف رکورد کرده اینترنت پر سرعت که گیر آوردم براتون آپ میکنم)

من در این زمینه تجربه ندارم.

به نظر من بهرینگر میکروفن های خوبی داره.

Solo
Monday 28 December 2009, 04:09 AM
خوب بگو تا چقدر می خوای هزینه کنی که از یه ***** رد کنیم چند تا میکرفن معرفی کنیم .
اینجوری نمیشه گفت . تعداد زیاده

scofild
Monday 28 December 2009, 05:09 AM
تو رنج قیمت 20 تا 80 تومن مدل های میکروفون شور SHURE رو می تونید تهیه کنید.

تو رنج قیمت 80 تا 150 ! 3 مدل میکروفون هستن که از بقیه بهترن !
1- بهرینگر B1 با قیمت حدوده 140 -150 تومن
2- بهرینگر C1 با قیمت حدوده 80 تومن
3 - بهرینگر C1-U که این مدل با USB به سیستم وصل میشه. با قیمت حدوده 100 تومن.

بعد از این 3 مدل میرسیم به بهرینگر B2 که قیمتش 250 تومنه و کیفیت خیلی خوبی داره !

از این مدل گرون تر ، AKG C2000 هست با قیمته حدوده 330 تومن.
بعدش RODE NT2000 هست که حدوده 400 و خورده ایه !
بعدش AKG C3000 هست که 600 تومنه !

و همینطور میره بالا !!! البته بین اینایی که گفتم مدل های دیگه ای هم هست که من تست نکردم.

اما میرسیم به بررسیه معایب و مزایای میکروفون هایی که معرفی کردم .

1- C1-U که با USB وصل میشه ، کیفیتش خوبه اما چون با USB وصل میشه عملاً نمیتونید از مانیتورینگه صداتون بهره ببرید چون صداتون رو با 1 تا 2 ثانیه تاخیر میشنوید.

2- C1 یکم کمیاب شده ولی تو رنج قیمتش چیزه خوبیه . برای استفاده از این مدل باید یا میکسری داشته باشید که فانتوم پاور داشته باشه یا کارت صداتون فانتوم پاور داشته باشه. برای ضبطه خونگی هم چیزه نسبتاً خوبیه.

3 - B1 از دو تا قبلی بهتره ، LARGE DIAPHRAGM هست یعنی وصعته صدایی که میتونه دریافت کنه زیاده . کاندنسره و با فانتوم کار میکنه.

4- B2 . من خودم خیلی این میکروفون رو دوست دارم ، چون نسبت به قیمتش چیزه فوق العادیه ! DUAL- DIAPHRAGM هست یعنی دو تا دیافراگم داره که خیلی قدرتش رو بالا برده. وضوحه صدای خیلی خوبی داره ! و کاندنسر استودیوییه و با فانتوم کار میکنه.

دیگه از این قیمت به بالا هم مسلماً نیاز به معرفی ندارن و همگی هر چی بالاتر میرن بهتر میشن.
مثلاً AKG C3000 یه میکروفونه فوق العادست که تو فضای خونه نمیشه ازش استفاده کرد و حتماً باید اتاق کاملاً آکوستیک باشه ، میدونید که میکروفون های معمولی به صدای خواننده یک رنگ و لعابی میدن اما خوبیه این میکروفون اینه که صدای واقعی رو رکورد میکنه و این خیلی مهمه.

توضیحات بیشتر هم خواستید در خدمتم.