PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالی در مورد سلفژ

hossein-18
Thursday 31 December 2009, 10:09 PM
سلام دوستان.به نظر شما کتاب سلفژ پوزولی کتاب چه نوع کتابی است و نحوه ی کار کردن با آن به چه نحو است؟.............با تشکر

&unknown&
Thursday 31 December 2009, 10:24 PM
سلام دوست عزیز منظورت از اینکه چه نوع کتابیه چیه؟
من از سلفژ پازولی 1151 و 1152 برای تمرین ریتم استفاده میکنم!

hossein-18
Thursday 31 December 2009, 11:38 PM
سلام.منظور من اینه که از لحاظ محتوا چه جوریه؟ آیا می تواند سلفژ آن شخص را قوی و ورزیده کند؟ و در چه سطحی است؟ و اگر لطف کنید می توانید بگویید هر کدام از شماره های آن در چه موضوعی است؟......................با تشکر

hmd_kro
Friday 1 January 2010, 08:17 AM
سرایش نتها از روی کتاب به تنهایی به صورت طوطی وار فایده ای نداره بلکه با تمرین زیاد باید فواصل بین نتها تو ذهن خودتون شکل بگیره.
بله پوزوزلی کتاب خوبی اما باز هم فقط میشه گفت با تمرین باید به درک اون برسید. به طور مثال وقتی دو نت لا و سی بمل رو پشت سر هم دارید بتونید تشخیص بدید که این فاصله چقدره و همین طور در پرش ها و غیره...

موفق باشید.

ماریا
Friday 1 January 2010, 09:20 AM
برای سلفژ نیاز به یه وسیله دارید که کوکتون باهاش چک کنید و نمشه همین جوری شروع کنید به خوندن یا نیاز دارید به یه کیبورد یا اگه پیانو دم دست دارید که چه بهتر کتاب پوزولی هم بد نیست و لی کتاب new approach to sight singing کتابی که الان اکثر ا قبولش دارن البته کتاب سنگینی و کار زیادی داره

باید تمرین کنید

setareh_hk
Friday 1 January 2010, 11:21 AM
چرا از دیاپازون برای کوکتون استفاده نمی کنید؟ کتاب پوزولی هم کتاب کامل و خووبیه که می تونه کمک کنه.
پوزولی :E.R.1099 که این کتاب مبتدیه. و پارلاتیه
E.R 1152 این کتاب هم شامل پارلاتی می شه هم کانتاتی که بخش کانتاتی کتاب سی دی هم داره باری تمرین.
بازم هست ولی فکر کنم اینا بیشتر از همه کمک کنه.

heiran
Friday 1 January 2010, 03:39 PM
سلام دوست من

ممنون از حضرت "ماریا" که این کتاب خوب رو معرفی فرمودند . اما به تازگی کتاب progressive sight singing مورد توجه اساتید در دنیا قرار گرفته و بنده هم خیلی مورد استفاده دیدم این اثر ارجمند رو.

اما در مورد کتاب POZZOLI باید بگم: این کتاب خیلی قدیمی هست و حتی من! با سواد کمی که دارم چند نقد عمده بهش وارد کردم که مورد قبول اهل فن واقع شده. اما.............

اگه هدف شما از سلفژ کار کردن چیزی مثل قبولی در دانشگاه یا یک امتحان عملی در خاک مقدس! این کشور هست بی شک بنده pozzoli رو پیشنهاد میکنم چون اینجا به یکمنبع مرجع تبدیل شده وگرنه نه!

سلفژ رواز یک نظر به 2 قسمت تقسیم میکنند:

1- سیسم "DO"ثابت
2- سیستم "DO" متغیر

که سالهاست در دنیا شیوه دوم رو کار میکنند اما در کشورما هنوز....

من کتاب "(2071) pozzoli" رو مقداری کار کردم که اترکیبی از ریتم و تون بوده.......

سوالی بود باز هستیم...

ماریا
Friday 1 January 2010, 05:42 PM
سلام دوست من

ممنون از حضرت "ماریا" که این کتاب خوب رو معرفی فرمودند . اما به تازگی کتاب progressive sight singing مورد توجه اساتید در دنیا قرار گرفته و بنده هم خیلی مورد استفاده دیدم این اثر ارجمند رو.

اما در مورد کتاب POZZOLI باید بگم: این کتاب خیلی قدیمی هست و حتی من! با سواد کمی که دارم چند نقد عمده بهش وارد کردم که مورد قبول اهل فن واقع شده. اما.............

اگه هدف شما از سلفژ کار کردن چیزی مثل قبولی در دانشگاه یا یک امتحان عملی در خاک مقدس! این کشور هست بی شک بنده pozzoli رو پیشنهاد میکنم چون اینجا به یکمنبع مرجع تبدیل شده وگرنه نه!

سلفژ رواز یک نظر به 2 قسمت تقسیم میکنند:

1- سیسم "DO"ثابت
2- سیستم "DO" متغیر

که سالهاست در دنیا شیوه دوم رو کار میکنند اما در کشورما هنوز....

من کتاب "(2071) pozzoli" رو مقداری کار کردم که اترکیبی از ریتم و تون بوده.......

سوالی بود باز هستیم...

ممنون از توضیحات مفیدتون یه سوالی داشتم شما این کتاب چه جوری تهیه کردید ایا جایی هست که ما هم تهیه کنیم یا امکانش هست که پی دی افی از این کتاب رو برای دانلود بزارید

ممنون منتظر هستم باز هم مرسی

heiran
Saturday 2 January 2010, 03:26 PM
خواهش میکنم.

بنده این کتاب رو از یکی از دوستان گرفتم و در کمال بی شرمی! کپی کردم!! و البته ایشون کتاب رو از آلمان سفارش داده بودند و به قیمت گزافی هم بدستشون رسیده بود...

حتما" در مورد نسخه PDF تحقیق میکنم و شما رو در جریان قرار میدم.

با تشکر...

ماریا
Saturday 2 January 2010, 05:16 PM
میشه یه توضحی در مورد کتاب بدید که شیوه کاریش چه جوریه ؟ از چند بخش تشکیل شده و چه تفاوت و شباهتهایی با کتاب new approach داره ؟

در مورد pdf هم ممنون که دنبالش میگردید

you3f
Saturday 16 January 2010, 09:26 PM
پوزولی رو چطوری میشه کار کرد؟ هیچ توضیحی نداره فقط نت نوشته.
خودمون هم میتونیم کار کنیم؟

hooman_gclassic
Sunday 28 February 2010, 11:32 AM
پوزولی رو چطوری میشه کار کرد؟ هیچ توضیحی نداره فقط نت نوشته.
خودمون هم میتونیم کار کنیم؟
پوزولی و معمولا همه کتابهای سلفژ از دو بخش cantati (دید سرایی ) و parlati (دید خوانی ) تشکیل شده
که باید باهم تمرین بشن
بخش اول کتاب پوزولی پارلاتیست و با تمرینات فوق العاده ساده شروع میشه و به سخت میرسه
درمورد پارلاتی باید بگم که در این بخش فقط کافیه که شما بتونید نتها رو وزن خوانی کنید یعنی به صورت ریتمیک بتونید نتها رو بخونید
اما در قسمت کانتاتی شما نیاز به یک پیانو دارید که به تونید صداتون رو کوک کنید چون در قسمت باید بتونید علاوه بر وزن خوانی و درک ریتمیک تمرین فرکانس نت رو عینا اجرا کنید
درمورد اینکه خودتون می تونید کار کنید یا نه بستگی به شناخت خودتون از سلفژ داره اگه تاحالا سلفژ کار نکردید باید برید کلاس چون در قسمت دوم ( کانتاتی ) اگه به مشکل بخورید و نتها رو از لحاظ فرکانس درست نخونید گوشتون دچار مشکل میشه

sorena67
Tuesday 1 June 2010, 02:04 PM
سلام
من پوزولی 1151 (سی دی هم داشت) رو کامل تموم کردم البته با کلاس رفتن فقطم قسمت کانتاتی چون برای اواز هست
1152 رم گرفتم ولی سی دی شو گیر نیاوردم،
جون هرکسی که دوست دارید سی دی 1152 رو هر جور می تونید برسونید به من !
هر جا گشتم پیدا نکردم ! ممنونتون می شم .

sorena67
Tuesday 1 June 2010, 02:04 PM
چرا از دیاپازون برای کوکتون استفاده نمی کنید؟ کتاب پوزولی هم کتاب کامل و خووبیه که می تونه کمک کنه.
پوزولی :E.R.1099 که این کتاب مبتدیه. و پارلاتیه
E.R 1152 این کتاب هم شامل پارلاتی می شه هم کانتاتی که بخش کانتاتی کتاب سی دی هم داره باری تمرین.
بازم هست ولی فکر کنم اینا بیشتر از همه کمک کنه.
سلام
من پوزولی 1151 (سی دی هم داشت) رو کامل تموم کردم البته با کلاس رفتن فقطم قسمت کانتاتی چون برای اواز هست
1152 رم گرفتم ولی سی دی شو گیر نیاوردم،
جون هرکسی که دوست دارید سی دی 1152 رو هر جور می تونید برسونید به من !
هر جا گشتم پیدا نکردم ! ممنونتون می شم .

alirahmjoo
Friday 2 July 2010, 02:58 AM
میشه یه توضحی در مورد کتاب بدید که شیوه کاریش چه جوریه ؟ از چند بخش تشکیل شده و چه تفاوت و شباهتهایی با کتاب new approach داره ؟

در مورد pdf هم ممنون که دنبالش میگردید
من حدود یک سال است که از روی کتاب Progressive Sight Singing تدریس سلفژ می کنم. کتاب خوبی است شامل دو بخش که هر کدام 18 فصل دارد: بخش اول ریتم خوانی است و بخش دوم ملودی خوانی. البته هر دو بخش باید به صورت همزمان کار شود. ویرایش دوم این کتاب هم به زودی منتشر خواهد شد. این کتاب و اکثر کتاب ها و متدهای جدید سلفژ روی سیستم دوی متغیر تاکید دارند که برای تقویت درک تونال بسیار موثر است. امیدوارم سیستم دوی متغیر به زودی در ایران هم جاافتاده شود.
البته اخیرا متد Gary Karpinksi در دو جلد به دستم رسیده است که متد بی نهایت مفید و موثری است و به جرات می توانم بگویم بهترین متد سلفژ و پرورش مهارت های شنوایی است که سراغ دارم. این کتاب مبتنی بر آخرین تحقیقات در زمینه ی پرورش مهارت های شنوایی در دانشجویان موسیقی است که توسط خود پروفسور Karpinksi صورت گرفته و مدت 25 سال به طول انجامیده و تا کنون جامع ترین تحقیقی است که در این زمینه ارائه شده است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد این تحقیق جامع می توانید به کتاب Aural Skills Acquisition نوشته Gary S. Karpinski مراجعه کنید.

رامش
Friday 2 July 2010, 11:32 AM
با سپاس از شما دوستان همین طور که درجریان هستید کتاب هایی که شما معرفی مکنید توی بازار نیست اگر ممکنه
نسخه pdf رو از انها برای استفاده ما بزارید بسیار بسیار نیازمند این کتاب ها هستیم

mahroo
Monday 26 July 2010, 05:20 PM
سلام
من حدود 1ساله که پیانو کار میکنم و حالا میخوام برم کلاسهای سلفژ.از همه پرسیدم گفتن که پیانو ربطی به چند ساله که داری میزنی نداره و میتونی بری کلاسهای سلفژ.میخوام ببینم آیا درست میگن یا نه؟
سوال بعدم اینه که تصمیم دارم آکادمیک دنبال کنم و امسال میخوام برم دانشگاه.آیا لازمه بازم کلاس سلفژ برم؟
ممنون

Porya
Monday 26 July 2010, 06:23 PM
سلام
من حدود 1ساله که پیانو کار میکنم و حالا میخوام برم کلاسهای سلفژ.از همه پرسیدم گفتن که پیانو ربطی به چند ساله که داری میزنی نداره و میتونی بری کلاسهای سلفژ.میخوام ببینم آیا درست میگن یا نه؟
سوال بعدم اینه که تصمیم دارم آکادمیک دنبال کنم و امسال میخوام برم دانشگاه.آیا لازمه بازم کلاس سلفژ برم؟
ممنون

سلفژ که ربطی به پیانو زدن و نزدن نداره ولی اگه کار کرده باشید تا حدودی با صدای نت ها آشنایی دارید و میتونه کمک کنه به یادگیری سلفژ
برای رفتن به دانشگاه هم باید دوره سلفژ رو طی کرده باشید .

sorena67
Monday 26 July 2010, 11:18 PM
سلام
ممنون
من خودم 6 ماهه سلفژ کار می کنم به خاطره آواز
سلفژ با پیانو رو معمولا به خاطره آواز می گن کار کنین(pozoli 1151 &pozoli 1152)
ولی کلن سلفژ برای یاد گیری خوندن نت ها و فرکانس نت ها برای همه سازهاست
و قفط ماله پیانو نیست
یادگیری این دو تا کتابم زیاد سخت نیست مخصوصا که قبلا کار کردی!

mahroo
Tuesday 27 July 2010, 10:03 AM
ممنونم...از راهنمایی خوبتون ممنون.منو نجات دادین.

ماریا
Wednesday 28 July 2010, 12:48 PM
و قفط ماله پیانو نیست

ممنون از جوابهای بچه ها کلا سلفژ کار کنی و اگه اصولی و درست و درمان با هنرجو کار شه باید فارغ از نوع کتاب باشی فرقی نداشته باشه که ازت بخوان پورزولی بخونی new approach بخونی یا progressive to sight singing مهم اینه که وقتی کوک پیانو یا کیبورد ازت می گیرن از کوک نیفیتی حتی بتونی یه گام ماژور یا مینور با کوک صحیح بخ ونی و خوب مراحل پیشرفته تری هم داره

اصولا سلفژ با یه ساز کوک ثابت تدریس میشه که عرفا این ساز پیانو هست و مرتبط با ساز یا نوع اواز نیست برای اینکه شما صدای دقیق کوک تو گوشت باشه وبتونی رو سازت کوک بودن تشخیص بدی یا روی صدات ساز مثل ویلن ویلنسل و .... اواز هم که ایرانی و کلاسیک و برخی موارد پاپ

همیشه یه ساز کوک ثابت پایه و اساس کلاس سلفژهست تا هنرجو صدای دقیق نت تو گوشش باشه

البته فراموش نشه که نوع استادی هم که داره سلفژ تدریس می کنه خیلی مهمه

و در اخر هم اگه قرار دانشگاه کنکور هنر بدین و موسیقی شرکت کنید از جزئیات امتحان عملی هم باخبر بشید خیلی خوبه و بهتون کمک میکنه که با هدف و برنامه و با یه استاد که در جریان جدیدترین تغییرات کنکور عملی موسیقی باشه ا دامه بدید عالیه

اگه سوال داشتید من در خدمتم

mahroo
Thursday 29 July 2010, 06:04 PM
ممنونم...لطف کردین.من میخوام برم دانشگاه علمی-کاربردی و آزمون یا کنکور نمیگیرن.با شرط معدله.ولی کنکور هنر رو هم میدم اگه قبول نشم.میگن از آزاد بهتره و بیشتر از آزاد به دانشجوها یاد میدن.
بازم ممنون ماریا ی عزیز

9176
Friday 30 July 2010, 11:55 AM
بهترین روش برای تربیت شنوایی چیست ؟باتشکر

رامش
Friday 30 July 2010, 12:02 PM
از اساتید یک سوال داشتم : آموزش سلفژ به روش کاتاگوری یعنی چه ؟؟؟

ماریا
Saturday 31 July 2010, 01:13 PM
بهترین روش برای تربیت شنوایی چیست ؟باتشکر

سلام اصولا بهترین روش برای بالاتر بردن قدرت شنوایی اینه که اول بتونید صدای اصلی نتها رو از صداهای غیر صحیح ان نت تشخیص بدید مثلا اگه یه نتی رو برای شما زدن وبگن این صدایی که تو شنیدی صدای نت لا هست شما بتونید صحیح بودن یا غیر صحیح بو دن ان ر ا تشخیص بدید. که ایا واقعا صدایی که شنیدید لا یا چیز دیگه ای هست.

شما باید با یه ساز کوک ثابت مثل پیانو و یا نهایتا ارگ صدای دقیق نت ها رو به خاطر بسپارید
اول از گامهای ماژور یعنی دو ماژور که مادر گامهاست شروع کنید بعد به مراتب گامها ی بعدی بعد نوبت گامهای مینور و در نهایت التره ها می شه ولی خوب با یه روز دو روز نمیشه زمان میخواد

بهتر که سراغ یه استاد سلفژ خوب برید تا بتونید اصولی و زیر نظر ان تمرین کنید

به مرور اگه استاد استاد باشه و هنرجو هم خوب تمر ین کنه به جایی می رسید که به شما دیکته موسیقی میگن
با پیانو نتها رو برای مثلا چند میزان می زنند حتی شده یه صفجه و در برخی مراتب وامتحانها حتی چندین صفحه با یه تمپو خاص وشما باید مثل زبان فارسی و دیکته خودم ون نتها رو بنویسید

ولی از همون ابتدا حتی تو گام دو ماژور هم برخی استادها با چند میزان ساده این کار رو با هنرجو شروع میکنند

ماریا
Saturday 31 July 2010, 01:21 PM
از اساتید یک سوال داشتم : آموزش سلفژ به روش کاتاگوری یعنی چه ؟؟؟

اموزش مرحله به مرحله پله به پله

تو سلفژ ا ول به شما ریتم خونی میزانهای ساده یاد داده میشه
در کنار این خوند ن گام دو ماژور به روشهای مختلف با جاذبه ها و فاصله ها یاد داده میشه
بعد به مرور ازتون میخوان که روی ریتمی که براتون نوشتن گام گذاری کنید با گام دو ماژور بعد به مرور که تو نستید گام دوماژور را درست بخونید میخوان که این گام گذاری روی ریتم رو که گامتون دو ماژور هست رو با صدای واقعی نتهای گام بخونید
بعد جاذبه ها رو به صورت عادی، حذف ناقص و حذف کامل می خونید . اکتاو بالا و پایین ترکیب میشه به مرور گامها ی دیگه وارد کار میشه
بعد ارپژ خونی هر گام به مرور گامهای م ینور بعد التره ها و الی اخر

در این حین کتابهایی مثل New approach to sight singing , Progressivr to sight singing معرفی میشه که استاد باهاتون کار می کنه و خیلی تمرینات دیگه که تو ضیحش کلی زمان میخواد

بعد از این مراحل مراحل پیشرفته تر improvise یا بداهه پردازی تو گامها بون خارج شدن از کوک پیش می یاد و بعد هم مراحل پیشرفته دیکته موسیقی :ad:am:23::am:40::am

singlestar
Wednesday 17 July 2013, 01:21 PM
سلام. میشه خواهش کنم فایل های سی دی 1151 پوزولی را برام بفرستید؟ در به در دنبال سی دیشم. ممنون میشم از لطفتون
singlestars@ymail.com

- - - Updated - - -

و قفط ماله پیانو نیست

سلام. میشه خواهش کنم فایل های سی دی 1151 پوزولی را برام بفرستید؟ در به در دنبال سی دیشم. ممنون میشم از لطفتون
singlestars@ymail.com

Atousaabtahi22
Sunday 3 October 2021, 01:30 PM
میشه لطفا یکی فایل صوتی کتاب پوزولی ۱۱۵۲ را برام بفرسته؟ ممنون میشم