PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره فوری در مورد خرید گیتار کلاسیک برای پاپ کار کردن

MA_Happy
Thursday 7 January 2010, 10:27 AM
سلام به بچه های نت آهنگی،
امروز یکی از بچه ها که میدونست من یکخورده(البته به خاک پای شما هم نمیرسیم)توی موسیقی سر در می آورم گفت 80 تومن پول دارم.چه گیتاری بخرم،بعد من گفتم که فردا بهت زنگ میزنم میگم.حالا به نظر شما کدام خوبه؟خواهشا زود تر جواب بدید تا من جلوی این پسره ضایع نشوم.گیتار کلاسیک و پاپ میخواهد بزنه.:guitarplay5:

MA_Happy
Thursday 7 January 2010, 12:15 PM
آقا خواهشا یکی جواب بده دیگه!من از بچه های نت آهنگ بیشتر انتظار داشتم

moein babayee
Thursday 7 January 2010, 12:20 PM
با 80 تومن گیتار که نمی شه خرید! اونم کلاسیک.
می تونه از این گیتارای زین بخره یا یاماها کارای قدیمی سری c
با این قیمت چیزی گیر نمی آد یاام اینکه بره دست دوم بگیره

Aless
Thursday 7 January 2010, 04:09 PM
يه گيتار خوب خوش صدا به من معرفي كنيد توي رنج هاي مختلف مالي.
مثلا تا 100 تومن چي ميشه گرفت.تا 200 و300 و همينطور به بالا...
ميسي

moein babayee
Thursday 7 January 2010, 04:36 PM
تو رنج 100 تا 150 فقط یاماها c40m البته سری ساخت قبلیش! ماله سال پیش
این ساز ساز خیلی خوبیه من خودم یکی از این دارم، این سری ساخت جدیدش پلیستر نداره! اون قبلی ها نمی دونم چه کخی داشتن هم چوب خیلی عالی دارن هم رنگ خیلی محشری، صداشونم واقعا خوبه.

بین 200 تا 300 به نظر من پول دور ریختنه! چون یکم دیگه بزاری روش می تونه یک ساز عالی (البته واسه یادگیری و تو خونه زدن بخری!) ولی بازم یاماها سری e اگه اشتباه نکنم! کلا تو همین رنجه یک c دیگه ام دیدم فکر c60 بود اون 280 بود خیلی ساز نازی بود.
تو بین 200 تا 300 اگه سازای آکوستیک آیبانز رو گیر بیاری چیزای خوبین!

حالا اگه اشتباه نکنی یکم صبر کنی تا پولت به 400 برسه می تونی با یک الحمرا معمولی شروع کنی.

گیتارای زین تو این رنج قیمت هستن که من کلا با زین خیلی اوخت نیستم. سازای خوبی نداره.

اگه با دست دوم مشکلی نداری سازای آریا که خیلی عالین! آریا ماله ژاپنه و الان یک 10 سالی هست که سازی تولید نکرده. سازای خوبی داره.

ولی از همه ی برند ها بهتر تو این رنج قیمت همون یاماهاست

maryam21
Monday 11 January 2010, 03:49 PM
ياماها سي چهل فكر ميكنم دست دومش صد تومن باشه ها الان صد و شصت فكر ميكنم

مارك خوب ريبوندو از همون دويست تومن داره تا ميليوني

mini
Monday 11 January 2010, 07:34 PM
من میخوام نوازندگی گیتار کلاسیک و پاپ یاد بگیرم.
باید گیتار کلاسیک بگیرم؟
از کجا معلوم میشه که گیتار کلاسیکه یا فلامینکو یا ملودیک یا ... ؟؟؟
بین 100 تا 130 یه گیتار معرفی کنید...

rumour
Monday 11 January 2010, 07:43 PM
مگه گیتار ملودیک داریم؟

mini
Monday 11 January 2010, 10:52 PM
گیتار ملودیک همون پاپ هست.

moein babayee
Tuesday 12 January 2010, 08:58 AM
ملودیک یا پاپ... فرقی ندارن

ببین الان خیلی ساده بهت بگم از تمام گیتاریست های سایت شاید یکی دوتاشون یک گیتار کلاسیک داشته باشه!
گیتار کلاسیکه اصل که واقعا باهش کلاسیک می زنن بالای یکی دو ملبون تومنه!
این گیتارایی ام که می بینی به ما به اسم کلاسیک می دن همه گیتار پاپ خوبه! که باهش می شه کلاسیک زد.

حالا تفاوت گیتار پاپ و کلاسیک تو این موضوعه که گیتار کلاسیک لهجه داره پاپ لهجه ی مشخصی نداره که تو کارای ما خیلی مهم نیست.

با اون قیمت همون c40خوبه!
من خودم یکی از این داشتم واسه اینه که این رو به همه پیشنهاد می کنم چون واقعا عالیه! (یک دلیل دیگش وقتی بردمش پیشه دوستم که بفروشش واسم گفت این گیتار رو نگه دار که این سری c40 خدا از کار در اومد! تو ام اگه بتونی سری قبلیش رو گیر بیاری خیلی خوبه! قیمت خریدش 80 تومنه فروشش اینجا 150)

در مورد فلامینکو و اینا تو کلاسیک رو می تونی با ملودیک کار کنی(فعلا) ولی فلامینکو رو یکم محدودیت داری! چون یک سری تکنیک هاش با ضربه زدن رو جداره ی گیتاره که با این پاپ ها صدایی در نمی آد

ولی در کل اگه هدفت ریتمه آکوستیک، آریا بخر
اگه هدفت آموزشه، c40 یاماها
هدفت کلاسیکه، الحمرا

abbaspoor
Tuesday 12 January 2010, 08:16 PM
گیتار آکوستیک صدای خیلی قشنگی داره هنگام ریتم زدن
بدرد ملودی زدن میخوره یا بیشتر برای ریتم زدنه؟

اگه کسی ۸۰ درصد استفادش ریتم در اجرای زنده باشه و ۲۰ درصد هم شروع سبک کلاسیک باشه گیتار آکوستیک رو پیشنهاد میدید یا کلاسیک

چند تا گزینه مناسب هم تا قیمت ۳۰۰-۴۰۰ تومن معرفی کنید (آکوستیک و کلاسیک) با مدل دقیق

ممنون

moein babayee
Wednesday 13 January 2010, 07:58 AM
خوب 100 درصد آکوستیک خیلی واسه ی ریتم بهتره ولی اشکالی که داره باهش خیلی سخت می شه ملودی زد پدر انگشتای بدبخت در می آد! و باید با پیک زد، که تو گیتارایی که جعبه صدا دارن پیک زدن یکم سخته و تا آدم راه بیفته و صدای پیکش نیاد خیلی طول می کشه.

واسه ی ریتم یک گیتارای دیگه ای هست که خیلی خیلی خوش صدایه تو ایران فقط تو سایت مغازه ی آرشه اگه اشتباه نکنم دیدم! این گیتار 12 تا سیم داره و سیم ها 2 تا 2 تا با هم کوک می شن!
این واسه ی ریتم خیلی قشنگ تر و پخته تره

آکوستیک و معمولا واسه ی کارای پاپ می گیرن و اگه بشه بتونه باهش ملودی بزنه در یک کلام نور علی نوره!

قیمت ندارم، ولی آکوستیک همون آریا خوبه! البته نوش نیست چون از 10 سال پیش دیگه ساخته نشد

monolith
Wednesday 13 January 2010, 02:52 PM
گیتار آکوستیک صدای خیلی قشنگی داره هنگام ریتم زدن
بدرد ملودی زدن میخوره یا بیشتر برای ریتم زدنه؟

اگه کسی ۸۰ درصد استفادش ریتم در اجرای زنده باشه و ۲۰ درصد هم شروع سبک کلاسیک باشه گیتار آکوستیک رو پیشنهاد میدید یا کلاسیک

چند تا گزینه مناسب هم تا قیمت ۳۰۰-۴۰۰ تومن معرفی کنید (آکوستیک و کلاسیک) با مدل دقیق

ممنون
با گیتار اکوستیک همه کار میتونی بکنی.
در بیشتر جاهای دنیا فقط دو نوع گیتار کاربرد داره: الکتریک و اکوستیک (سیم فلزی). فقط بعضی جاها مثل اسپانیا هست که گیتار کلاسیک (سیم نایلونی) کاربرد زیاد داره.
اینکه بعضیها میگند اکوستیک برای ریتم زدنه کاملاً اشتباهه.
ولی اکوستیک زدن واقعاً سختتر هست. چون هم سیمهاش سفته و هم عرض دسته کمتره. ضمناً حجم صداش هم کمتره. خیلی هم سنگینه و حمل و نقلش سختتره. معمولاً گرونتر هم هست چون ساختش مشکلتره (به علت کشش بیشتر سیمهای فلزی، و وجود تراس راد در دسته ).
ولی در مقابل همه این مشکلات، (به اعتقاد اکثر افراد) صدای زیباتری داره.

mini
Thursday 14 January 2010, 07:05 AM
من آریا 35 گرفتم کلاسیک.
میتونم باهاش پاپ هم کار کنم؟

moein babayee
Thursday 14 January 2010, 07:20 AM
من آریا 35 گرفتم کلاسیک.
میتونم باهاش پاپ هم کار کنم؟

تو با همه جیز تو 7 سال اول می تونی پاپ کار کنی
پاپ اصلا یک سبک خاص نیست، یک دسته از موسیقی (از هر سبکی) رو که یک ملت بپسندن می گن پاپ!
هیچ مشکلی نداری حتی با گیتار کلاسیک لیلی افشار هم می تونی 6/8 بندری بزنی یا حتی بهش پیک آپ وصل کنی بزنی تو افکت یک صدایی شبیه الکتریک دریاری!:guitarplay1:

این آریات رو چند گرفتی؟

mini
Thursday 14 January 2010, 07:27 AM
150

mini
Thursday 14 January 2010, 07:30 AM
آخه من سبک کلاسیک رو دوست دارم ولی برای تنوع میخوام آهنگهای رضا صادقی و شادمهر و تو این سبکها رو هم بزنم. میخواستم ببینم این گیتاری که گرفتم جواب میده یا نه.

ریتم پاپ رو جواب میده؟

با چه قطعاتی شروع کنم؟

moein babayee
Thursday 14 January 2010, 08:22 AM
آره، جواب می ده
اگه آکوردگیریت خوبه، آرشیو آکورد همین سایت برو تا جایی که حوصله بود آکورد گذاشتم مشکلی بود بگوو کمکت کنم
You can see links before reply

قبلش اون دوتا راهنمای آکورد رو دانلود کن اونا خیلی کمک می کنن!

حجم آکوردا هم کمه سریع دانلود می شه!
فقط من سابقم خرابه این جا سوالات رو نپرس که این تاپیک هم پاک می شه و موضوع منحرف می شه!
یا پیام بزن یا یک تاپیک باز کن

dezire
Thursday 14 January 2010, 09:12 AM
سلام امیدوارم حالتان خوب باشه من خیلی به موسیقی مخصوصا خواندگی علاقه دارم البته صدای خوبی هم دارم اینو از خودم نمی گم رفتم تست صدا دادم بهم گفتن صدای شما هم به سنتی می خوره هم به پاب هماهنگی لازم را هم داره ولی سالهاست می خواهم نوازنگی را شروع کنم با گیتار ولی هیچوقت پا نمی ده نمی دونم یه گیتار خوب از کجا باید بگیریم نمی خوام زیاد گران باشه چون فعلا دست اولم است ولی یه چیز خوبی می خوام که فعلا بتونم باهاش کار کنم در ضمن یه آموزشگاه خوب و یا یه استاد خوب معرفی کنید که شهریش هم زیاد بالا نباشه (شغل من حسابدار هستم و 34 سالمه ) اگر راهنماییم بکنید لطف کردید باتشکر از شما دوستان خوب

dezire
Thursday 14 January 2010, 09:33 AM
نوشته شده مشاوره فوری منکه جوابی نگرفتم

MA_Happy
Thursday 14 January 2010, 02:31 PM
نوشته شده مشاوره فوری منکه جوابی نگرفتم
سلام،دزیره جان ناراحت نباش منم نوشتم مشاوره فوری ولی 2 - 3 نفر بیشتر جواب نداد و جلوی دوستم فقط تونستم دو تا سه مدل را بگم که کم آوردم.
حالا ببین به نظر من اول بودجه مالی خودت را نگاه کن.مثلا بگو من میتونم 200 تومن برای گیتار پول بگذارم.بعدش بین دو سبکی که میخوای یکی را انتخاب کن(پاپ بهتره!البته نظر منه)بعدش برو یک فروشگاه منصف(من میشناسم اگر خواستی بگو تا من آدرس و شمارشو بگم)بعد برو اونجا و بگو با چه شرایطی میخواهی و اون راهنماییت میکنه و بعدش هم خوب که خدا بخواهد میخری.
البته اگر میخواهی از بچه های نت آهنگی مشاوره بگیری یک تاپیک جدید بده و نکات زیر را حتما توش بیار:
پولی که داری-سبکی که میخواهی بزنی؟-چند وقته گیتار میزنی
و البته اینکه انتظار نداشته باش تو تاپیکت یک روزه 30 نفر جواب بدن.من خودم یک تاپیک زدم بر ای خرید کیبورد بهد از یکی،دو هفته تازه حدودا 14-15 نفر جواب دادن.
راستی اگر میخواهی تاپیکت زود تر جواب داده بشه هر وقتی که می ایی بیا تو تاپیکت یک چیزی بنویس،چون این باعث میشه اسم تاپیکت توی قسمت((آخرین ارسالهای انجمن)) بیاد و بچه ها بیشتر ببیننش.:guitarplay5:
یا علی

((با خدا باش چون جز او یار و یاوری نیست با خدا باش چون با او درد و غمی نیست))

moein babayee
Thursday 14 January 2010, 06:58 PM
سلام امیدوارم حالتان خوب باشه من خیلی به موسیقی مخصوصا خواندگی علاقه دارم البته صدای خوبی هم دارم اینو از خودم نمی گم رفتم تست صدا دادم بهم گفتن صدای شما هم به سنتی می خوره هم به پاب هماهنگی لازم را هم داره ولی سالهاست می خواهم نوازنگی را شروع کنم با گیتار ولی هیچوقت پا نمی ده نمی دونم یه گیتار خوب از کجا باید بگیریم نمی خوام زیاد گران باشه چون فعلا دست اولم است ولی یه چیز خوبی می خوام که فعلا بتونم باهاش کار کنم در ضمن یه آموزشگاه خوب و یا یه استاد خوب معرفی کنید که شهریش هم زیاد بالا نباشه (شغل من حسابدار هستم و 34 سالمه ) اگر راهنماییم بکنید لطف کردید باتشکر از شما دوستان خوب

کلا بچه های گیتاریست سایت معروفن به گروه دیازپام! همیشه خوابن!

پست های قبلی رو بخون توش اشاره های خوبی کردن اگه به جایی نرسیدی یکم صبر کن من امشب دارم می رم سر مغازه ی بچه ها یکم قیمت می گیرم بعد با دست پر آخر شبی می آم

یاعلی

dezire
Friday 15 January 2010, 12:48 AM
سلام دوستان .از راهنمایی و جواب شما ممنون هستم .من تازه می خوام شروع کنم تا حالا سازی نزدم ولی خیلی علاقه دارم .در حال حاضر وضعیت مالی بد نیست ولی چون تازه کار هستم نمی خوام یه چیز بدرد نخور بگیرم و سر رشته ای هم تو این کار ندارم راهنمایی از نطر کدوم مارک با چه مشخصه ای البته خودم بیشتر پاپ دوست دارم در ضمن فراموش نکنید یه آموزشگاه خوب ویا استاد خوب معرفی کنید شماره تلفن و یا آدرس را برام بفرست ممنون می شم (در مورد وضعیت مالی بدک نیست به اندازه حقوق 6000000 ریال یه حسابدار ماهانه
لطف عالی زیاد

dezire
Friday 15 January 2010, 01:00 AM
خوشبختی ما در سه جمله است

تجربه از ديروز، استفاده از امروز، اميد به فردا
ولي ما با سه جمله ديگر، زندگي مان را تباه مي کنيم
حسرت ديروز، اتلاف امروز، ترس از فردا
دكترشریعتی

mini
Friday 15 January 2010, 01:10 AM
خوشبختی ما در سه جمله است

تجربه از ديروز، استفاده از امروز، اميد به فردا
ولي ما با سه جمله ديگر، زندگي مان را تباه مي کنيم
حسرت ديروز، اتلاف امروز، ترس از فردا
دكترشریعتی
جمله ی زیباییست.
منم تازه گیتار را شروع کردم البته تو موسیقی تازه وارد نیستم تو گیتار تازه واردم.
یه گیتار کلاسیک آریا AK35 گرفتم به قیمت 150 هزار تومان و فعلا ازش راضیم ولی خب باید سیمهاشو عوض کنم-

moein babayee
Friday 15 January 2010, 09:02 AM
سلام دوستان .از راهنمایی و جواب شما ممنون هستم .من تازه می خوام شروع کنم تا حالا سازی نزدم ولی خیلی علاقه دارم .در حال حاضر وضعیت مالی بد نیست ولی چون تازه کار هستم نمی خوام یه چیز بدرد نخور بگیرم و سر رشته ای هم تو این کار ندارم راهنمایی از نطر کدوم مارک با چه مشخصه ای البته خودم بیشتر پاپ دوست دارم در ضمن فراموش نکنید یه آموزشگاه خوب ویا استاد خوب معرفی کنید شماره تلفن و یا آدرس را برام بفرست ممنون می شم (در مورد وضعیت مالی بدک نیست به اندازه حقوق 6000000 ریال یه حسابدار ماهانه
لطف عالی زیاد

متأسفانه گیتار یک سازیه که خیلی زود ملت رو به خودش جذب می کنه و در حین کار خیلی ناگهانی دل هنرجوها رو می زنه! واسه همین خیلی از استادای گیتار می گن که با یک گیتار ارزون و خوش صدا باید شروع کرد و بعد از اینکه طرف در حد normal یاد گرفت بره یک گیتار نسبتا حرفه ای با توجه به سبکی که انتخاب می کنه بره بخره. این حرف رو من خودم از یک نظر دیگه ام قبول دارم چون همیشه اولین ساز آدم، خراب ترین سازشم هست! انقدر به در و دیوار می خوره، پدر سازه در می آد! می گی نه برو از هر کی موسیقی کار می کنه بخواه که ساز اولش رو بهت نشون بده!

یک ایرادی که بچه های ما دارن فکر می کنن که از همون جلسه ی اول استاد می آد یک سبک خاص رو شروع می کنه در حالی که اصلا این طوری نیست! شاید بعد از 2 سال یک هنرجو کاملا وارد یک سبک واحد بشه. بهرحال بهتره قعلا به یک گیتار حداکثر 200 تومنی کفایت کنی تا هم سبکت رو آگاهانه پیدا کنی هم اگه یک وقتی ازش دل بریدی کمترین ضرر رو بکنی.

گیتار تو این رنج قیمت و خوب بیشتر زین، آریا و یاماها می گیرن که نسبتا جا افتاده ترن. فقط مسأله ای که هست سعی کن تنها نری واسه ی خریدش حتما یک نفر رو که بتونه فرق یک ساز 200 تومنی رو با یک 250 تومنی تشخیص بده.

و یک چیزه دیگه چون گیتار یک سازیه که دست سازه و صداش طبیعی تولید می شه نمی شه گفت فلان مارک از همه بهتره! می شه احتمال داد. واسه همین من می گم یاماها، آریا و زین تو این رنج بهتر و شناخته شده ترن باید اونجا تک تک تست کنی.

dezire
Friday 15 January 2010, 01:30 PM
سلام ممنون از راهنمایی صمیمانه شما ...من کسی را نمی شناسم که برم باهاش ساز بخرم یه جای خوب ویه آدم خوب ویا یه فروشنده منصف و خوب معرفی کن که برم بگیرم قرار شد آدرسشو برام بفرسی اگه امکان داره لطف می کنید

moein babayee
Saturday 16 January 2010, 07:44 AM
کدوم شهری؟
به هر حال هر فروشنده ای کاسبه! نه آدم....

mini
Saturday 16 January 2010, 03:02 PM
با پیک روی گیتار کلاسیک کار کردن به گیتار صدمه میزنه؟

moein babayee
Saturday 16 January 2010, 03:42 PM
نه، با پیکم بعضی وقت ها می زنن ولی معمولا چون چند نت تو کلاسیک با هم صداش در می آد نمی شه با پیک کار کرد

dezire
Saturday 16 January 2010, 10:44 PM
سلام خسته نباشید بنده ساکن تهران -تهرانپارس هستم ....درسته کاسب هم کارخودشو می کنه ولی کاسب با انصاف و خداشناس هم توی این دوره زمونه پیدا می شه

moein babayee
Sunday 17 January 2010, 07:23 AM
سلام خسته نباشید بنده ساکن تهران -تهرانپارس هستم ....درسته کاسب هم کارخودشو می کنه ولی کاسب با انصاف و خداشناس هم توی این دوره زمونه پیدا می شه

تو این زمونه مرد جایی پیدا نمی شه دیگه چه برسه به آدمیزاد و کاسب و ... (ای وای از دسته استکبار! یا شایدم استحمار...!) واسه ی تهران من فقط ارشه رو می شناسم از اینکه می تونه کمکت کنه یا نه ام خبری ندارم!
یکی حسین M&H , یک ام علی ((اسکوفیلد)) تهرانی ان و تا جایی که به گوش ما رسیده تو قیمت ها و مغازه ها هستن یک پیام به اونا بزن اصلا شاید باهت اومدن با هم رفتین خریدین

بازم اگه تنها رفتی حتما یک سری نکات هست که باید چک کنی، اگه خدایی نکرده خواستی تنها بری بگو کپی پیستشون کنم این جا

یاعلی

mini
Sunday 17 January 2010, 09:45 AM
تو این زمونه مرد جایی پیدا نمی شه دیگه چه برسه به آدمیزاد و کاسب و ... (ای وای از دسته استکبار! یا شایدم استحمار...!) واسه ی تهران من فقط ارشه رو می شناسم از اینکه می تونه کمکت کنه یا نه ام خبری ندارم!
یکی حسین M&H , یک ام علی ((اسکوفیلد)) تهرانی ان و تا جایی که به گوش ما رسیده تو قیمت ها و مغازه ها هستن یک پیام به اونا بزن اصلا شاید باهت اومدن با هم رفتین خریدین

بازم اگه تنها رفتی حتما یک سری نکات هست که باید چک کنی، اگه خدایی نکرده خواستی تنها بری بگو کپی پیستشون کنم این جا

یاعلی

لطفا نکاتی که برای خرید پیانو دیجیتال باید چک کنیم ، اینجا بنویسید...

mini
Monday 18 January 2010, 06:29 PM
واسه گیتار کلاسیک واسه تمرین چه سیمی بخرم؟

mini
Monday 18 January 2010, 09:35 PM
برای تمرین چه سیمی بگیرم؟

khalseh
Monday 18 January 2010, 09:39 PM
برای تمرین چه سیمی بگیرم؟
سلام
من سيمD'Addario مدل EJ47 Normal Tension رو بهتون پيشنهاد مي كنم.قيمتش هم فكر كنم 10 يا 12 باشه.

mini
Wednesday 20 January 2010, 01:37 PM
من کلاس گیتار ثبت نام کردم و یک جلسه هم رفتم.
استادش از کتاب مبانی فراگیری گیتار "کلاسیک" تالیف و ترجمه: امیر جاودان درس میده.
میگه این کتابی که کار میکنیم بدون استاد هم میشه یاد گرفت.
البته از تاریخچه و روانشناسی و پزشکی هم تا حدودی که به درد موسیقی میخوره میگه.
جلسه ای 7500 تومان.
به نظر شما همین کلاس رو برم یا خودم از رو همین کتابه کار کنم یاد میگیرم؟

moein babayee
Wednesday 20 January 2010, 07:28 PM
سلام، شرمنده من مشکلی واسم پیش اومد نشد این چند روز سری بزنم
در مورد کتاب من اون کتاب رو فقط دیدم، ازش خیلی خوشم نیومد. گیتارم سازی نیست که بشه راحت بدون استاد یادش گرفت بازم خود دانی

در مورد سیم هم j47 عالیه اگه یکم hardتر می خوای j50شو بگیر
اگه ام دستت عادت نکرده u900 لابه لا ام خوبه خیلی ظریفه!

واسه آینده ام که ساوارز و این حرفا

اون نکات رو باید تو گوگل برم دنبالشون الان حالم خیلی خوب نیست تو همین چند روز می گردم می زارم

mini
Wednesday 20 January 2010, 11:20 PM
ولی خیلیها بدون استاد یاد گرفتن...

heiran
Wednesday 20 January 2010, 11:34 PM
پیشنهادم به همه دوستان در مورد هر سازی اینه که:

حداقل چند ماه اول رو به طور پیوسته کلاس برند و تمرین زیادی داشته یاشند- مثلا روزی 4 ساعت- بعد از اون میشه خیلی کارها رو به تنهایی انجام داد

مخصوصا دوستانی مثل mini که قصدشون نوازنده شدن نیست و آهنگسازیست.

moein babayee
Thursday 21 January 2010, 07:37 AM
ببین من خودمم الکتریکم رو بدون استاد یاد گرفتم خوبم می زنم ها ولی نه اصطلاحاتش رو یاد دارم، نه تکنیک ها رو درست اجرا می کنم نه ....
مثلا سره گام ها می خوای چیکار کنی؟ پزسیون های گام ها رو خیلی ها اصلا یاد ندارن، تو هیچ کتابی ام نمی تونی پیداشون کنی

البته چون پیانو می زدی کارت راحت تره، ولی بازم اشتباه نکن 6 ماه یک سال رو کلاس برو (خصوصی ام بری راندمانش بیشتره و سریع تر راه می افتی)

خیلی ها یک مسیر رو اشتباه رفتن و دیر به نتیجه رسیدن حالا چرا ما این مسیر رو دوباره اشتباه بریم؟

jjboy
Sunday 11 April 2010, 09:05 AM
سلام به دوستان عزیز

من یه مدت قبلا پاپ کار کردم الان دوباره میخوام شروع کنم،،،از سازهای جدید اظلاعات زیادی ندارم

میخواستم یه ساز خوب با صدای عالی بهم معرفی کنین (بین 100 تا 200 تومان)

ممنونم از همگی

DesironnA
Sunday 11 April 2010, 01:05 PM
من فکر نکنم با این بودجه بتونی یه ساز عالی بخری!

jjboy
Sunday 11 April 2010, 11:50 PM
من فکر نکنم با این بودجه بتونی یه ساز عالی بخری!

البته منظورم یه ساز حرفه ای نبود یه سازی که صداش با یه دست سیم ساوارز آدمو ارضا کنه و صدای

بیس و تریبلش استاندارد باشه

ممنونم

samiaz
Monday 2 August 2010, 08:29 PM
من Yamaha c70 رو پیشنهاد میدم و برا تمرین , با این رنج قیمت مناسبه ... ولی برا اونایی که یه ساز پیکاپ داره خوش صدا و خوش دست می خوان من sanchez s20 رو پیشنهاد میکنم ضیمتشم حدود 800 تومنه , امضای antonio sanchez ام توشه ..

danger9597
Wednesday 4 August 2010, 05:58 PM
ساز cg101a هم ساز خوبی هست 220 تومن

amir11
Tuesday 24 August 2010, 09:31 AM
سلام دوستان .گيتار خوب براي سبك پاپ تا سقف 150 يا 200 چيه؟

احسان صولتی
Thursday 26 August 2010, 03:21 PM
این توضیحات شما رو در خریدن یک گیتار مناسب راهنمایی میکند (You can see links before reply)
توضیحات زیر شما رو در خریدن یک گیتار مناسب راهنمایی میکند
ابتدا گيتار از اين قسمتها تشکيل شده :

۱=سر دسته
۲=گوشی ها (‌برای کوک کردن گيتار )
۳=تيغه سر دسته (ميشه گفت فرت صفر!!!)
۴=دسته
۵=صفحه انگشت گذاری
۶=بدنه
۷=خرک
۸=تيغه خرک
ظاهر فريبنده: کاری به تزئينات روی گيتار نداشته باشيد بيشتر به خوشدستی و و صدای آن توجه کنيد
سر دسته :

هيچ گون ترکی و يا خراشی نداشته باشه ... به محل گوشيهای کوک گيتار توجه کنيد که کاملا به سر دسته چسبيده باشد و هيچ شکافی و يا ترکی ندارد...و در موقع چرخاندن براحتی حرکت کنه به اصطلاح رد نکنه ....
دسته گيتار :
(You can see links before reply)

بايد کاملا صاف باشد و سطح پشت دسته کاملا صيغلی باشد و دقت کنيد دسته تاب نداشته باشد
بر ای اينکه دسته تاب داره يا نه:از پایین نگاهی به دارازای دسته بکنید ، بطوری که فواصل بین فرت ها در یک امتداد و عمود بر راستای چشم قرار بگیرن . همه فرتها در يه رديف ديده شوند.... اگه ديدين دسته از حالت افقی خارج شده و پرانتزی شده()... از خريد اون گيتار منصرف بشين
اما نکته بعد در فرت ها (همان ميله های فلزی در روی دسته گيتار ) با همون روشی که در دسته وجود داره ببينيد ... نبايد فرتها بالا يا بايين باشن همه بايد مساوی در يه رديف منظم باشه و همچنين نوک فرتها تيز نباشه و يکدست باشه لبه آنها اريب باشد برای امتحان دست چپ خود را در امتداد هر دو لبه سر بدهيد ( بکشيد)
تيغه سر دسته و تيغه خرک :

شکافها کاملا دقيق بريده باشد تا سيمها با فاصله های مساوی و در يک سطح قرار گيرند ... اگر لازم بود ميتوان با نوارهای باريک پلاستيکی يا مقوايی ارتفاع تيغه ها را افزايش داد....
صفحه انگشت گذاری : در روی صفحه ترکی وجود نداشته باشه و هيچ گونه درز يا شکافی و يا عدم پرداخت نا مناسب و... نداشته باشه
مهم: بين جايی که دسته و بدنه گيتار بهم متصل ميشوند

نبايدهيچ گونه ترکی وجود داشته باشه ( در گيتار های ارزان اين ترک موجب ميشه بعد از مدتی سريعا گيتارتون دستش تاب خورده بعد گز بده آخرشم کنده ميشه!!!) ...پس کاملا بهم چسبيده باشه و حتی يه بر آمدگی هم بين محل اتصال وجود نداشته باشه
بدنه:نبايد ترک يا ضرب ديدگی و... وجود داشته باشه .... و يا بر آمده باشه ( بعلت رطوبت و...)
خرک ( پل) : کاملا به صفحه چسبيده باشه هيچ درز و يا شکافی نداشته باشه ( اگه درز داشته باشه با فشاری که بر روی اون مياد باعث کنده شدنش ميشه)
تيغه خرک:
(که سيمهای گيتار بر روی آن قرار ميگيرند) بايد کاملا در شکاف مخصوصی که تعبيه شده عمود قرار گرفته باشه ....جنس تيغه اکثرا از استخوان اما پلاستيکيش هم هست برای افزايش کارايی گيتار ميتونيد بعدا خودتون تعويضش کنيد ( البته اگه اندازه نيست بصورت استاندارد بايد سوهان بزنيدش )

اکشن :
فاصله سیمها نسبت به دسته باید کم باشه . چون هم اگه زیاد باشه برای ملودی زدن و اکورد گرفتن مشکل پیدا می کنیم بخصوص در فرتهای ۷ به بعد و مجبور هم ميشيد زور بيشتری و بنوعی انرژی بيشتری برای نواختن صرف کنيد
...البته اين اکشن در گيتار ها متفاوت عموما گيتار های نا مرغوب اکشن شون بالاست .... و يه چيزی : اگه گيتارتون گز ميده ميتونيد با عوض کردن تيغه خرک و بالا بردن اکشن گز دسته رو بگيرين ....
امتحان فرتها و عدم وجود گز :(گيتار رو کوک کنيد )
تک تک سيمها رو (از سيم ۱ تا ۶ ) از فرت اول شروع ميکنين تا ۱۲ (بصورت آپياندو )...امتحان ميکنيد ...نبايد هيچ صدای گزی وجود داشته باشه
پس گز نده .. فراموش نشه!
حاشيه!!!:
-موقع خريد از مغازه براتون مهم نباشه چقدر وقت صرف کنيد بايد اينقدر سازها رو امتحان کنيد تا بهترين رو پيدا کنيد ... بهيچ وجه کاری به حرفهای فروشنده ها نداشته باشه ...بهيچ عنوان ... حتما با کسی که آشنا و مهارت داره برای خريد برين
-در موقع خريد بعلت سر و صدای داخل مغازه ها بعضی اوقا ت نميتونيد صدای گز رو تشخيص بدين پس تو.جه داشته باشين... و در اتاقهای بدون فرش صدا منعکس ميشه و مانع تشخيص شما ميشه ....
-گيتار ها بايد حتما اکبند باشه ... بعضی اوقات گيتار رو رنگ ميکنن و جای نو قالب ميکنن ( بقدی تميز کار ميشه که هيچ فرقی با نو نداره!!!)...پس دقت کنيد
-هميشه قيمتهای گيتار بالاتر از رقم اصلی !!!...پس چونه زدن تا حد مرگ فروشنده يادتون نره
-اما مهمترين مورد :
گيتار رو به شرط تاييد استاد و پس اوردن (مهلت تعيين کنيد) و عدم کم کردن بهای گيتار بخريد .... اين مورد رو فراموش نکنيد .... به شرط تاييد استاد
============

اما چه گيتار با چه قيمتی :
نوازنده حرفه ای= گيتار حرفه ای
اما برای شروع کار ( چون اکثرا جو گير ميشن و ميان گيتار ميخرن و قابش ميکنن رو ديوار!!)با يه گيتار ارزون قيمت شروع کنيد
هزينه زير ۱۰۰ هزار تومان:
بشخصه برای کلاسيک من ياماها سی ۴۰ رو انتخاب ميکنم ...البته مرغوبيت پايينی داره اما طنين شفاف تر از ساير مارکهای ديگشه اما سی ۷۰ صدای بم تری داره و زياد بدرد کلاسيک نميخوره....بيشتر پاپ و فلامنکو
بقيه گيتار ها هم بيخيال ... در اين قيمت شما گيتار خوب خوب نميتونيد بگيرين پس بهترين گزينه يکی از همين ۲ تا گيتار
بالای ۲۰۰ هزار تومان
تنها ساز که ميتونه يکمی از توقعات کلاسيک کار رو بر اورده کنه آرياست (مدلهای آريا بيشتر برای کلاسيک )
اونم آريا SP3 - SP4 - AC 25 که به ترتيب حول حوش ۱۵۰ -۱۷۰ -۱۹۰
اما يه گيتار هست که صداش فوق العادست ( واقعا فوق العادست )
و اون ساچز دو مدل داره S 10 - S 20 قيمتشم بين ۱۷۰ تا ۲۰۰ و واقعا گيتار نازيه اما برای کلاسيک مناسب نيست اما طنين بسيار زيبا و بالايی داره و اکشن پايين و....
البته اين تنها نظر شخصی بندست ...همين!!!
البته مدلهای ديگه ای هم هست مثل رودريگوئز و الحمرا .....
راستی مدل های الحمرا :
برای پاپp فلامنکوF و.... کلاسيک C ( علامت اختصاری هر کدوم نوع گيتار رو نشون ميده )
گيتار ها با مارکهای مختلف ديگری هم هست ... شايد گيتاری که مارک معتبری هم نداشته باشه چه بسا بهتر از گيتار های معروف باشه .... پس دقت کنيد....
بالای ۳۰۰۰ هزار تومان(خيلی مايه داری !!!)
بايد با استادتون برين بخرين!!! چون هر چقدر پول بيشتری هزينه کنيد به همون مقدار کارتون سخت تر ميشه!...و مشورت يادتون نره ....
در کلاسيک شفافيت صدا حرف اول رو ميزنه .... پس گيتار فلامنکو و کلاسيک بسيار با هم متفاوت هستند
=================================
اما تفاوتهای گيتار کلاسيک و فلامنکو
در مورد اختلاف صداي گيتار كلاسيك و فلامنكو بايد بگم علتش در نوع چوب مورد استفاده براي تانك گيتار، جنس سيمها و فرايند ساخت گيتاراست مخصوصا چوب.در گيتارهاي سنتي فلامنكو از چوب كاج آلماني(German Spruce) براي رويه و از چوب سرو يا رزوود(Rosewood) براي دور و پشت تانك استفاده ميشود كه در گيتارهاي كلاسيك عمدتا از چوب رزوود كانادايي براي دور و پشت تانك استفاده ميشود و با استفاده از سيمهاي مخصوص فلامنكو صداي قوي، بم و خشن مخصوص گيتار فلامنكو ايجاد ميشود.ضمنا جنس دسته گيتارها عموما چنار يا رزوود و جنس Fingerboard در انواع مرغوب از آبنوس يا رزوود است.اگر صداي يك گيتار فلامنكو و كلاسيك رو با هم مقايسه كنيد متوجه اختلافشون خواهيد شد.

اما تفاوتهای گيتار ها با هم :
گيتار های نا مرغوب عموما از تخته ۳ لا -فيبر و ... درست ميشن ...صدای اوليشون تفاوتی با بعدش نميکنه (چوبشون نا مرغوبه ) ... با يه رطوبت دستش تاب بر ميداره و قوس پيدا ميکنه

احسان صولتی
Thursday 26 August 2010, 03:27 PM
این توضیحات شما رو در خریدن یک گیتار مناسب راهنمایی میکند (You can see links before reply)
توضیحات زیر شما رو در خریدن یک گیتار مناسب راهنمایی میکند
ابتدا گيتار از اين قسمتها تشکيل شده :

۱=سر دسته
۲=گوشی ها (‌برای کوک کردن گيتار )
۳=تيغه سر دسته (ميشه گفت فرت صفر!!!)
۴=دسته
۵=صفحه انگشت گذاری
۶=بدنه
۷=خرک
۸=تيغه خرک
ظاهر فريبنده: کاری به تزئينات روی گيتار نداشته باشيد بيشتر به خوشدستی و و صدای آن توجه کنيد
سر دسته :

هيچ گون ترکی و يا خراشی نداشته باشه ... به محل گوشيهای کوک گيتار توجه کنيد که کاملا به سر دسته چسبيده باشد و هيچ شکافی و يا ترکی ندارد...و در موقع چرخاندن براحتی حرکت کنه به اصطلاح رد نکنه ....
دسته گيتار :
(You can see links before reply)

بايد کاملا صاف باشد و سطح پشت دسته کاملا صيغلی باشد و دقت کنيد دسته تاب نداشته باشد
بر ای اينکه دسته تاب داره يا نه:از پایین نگاهی به دارازای دسته بکنید ، بطوری که فواصل بین فرت ها در یک امتداد و عمود بر راستای چشم قرار بگیرن . همه فرتها در يه رديف ديده شوند.... اگه ديدين دسته از حالت افقی خارج شده و پرانتزی شده()... از خريد اون گيتار منصرف بشين
اما نکته بعد در فرت ها (همان ميله های فلزی در روی دسته گيتار ) با همون روشی که در دسته وجود داره ببينيد ... نبايد فرتها بالا يا بايين باشن همه بايد مساوی در يه رديف منظم باشه و همچنين نوک فرتها تيز نباشه و يکدست باشه لبه آنها اريب باشد برای امتحان دست چپ خود را در امتداد هر دو لبه سر بدهيد ( بکشيد)
تيغه سر دسته و تيغه خرک :

شکافها کاملا دقيق بريده باشد تا سيمها با فاصله های مساوی و در يک سطح قرار گيرند ... اگر لازم بود ميتوان با نوارهای باريک پلاستيکی يا مقوايی ارتفاع تيغه ها را افزايش داد....
صفحه انگشت گذاری : در روی صفحه ترکی وجود نداشته باشه و هيچ گونه درز يا شکافی و يا عدم پرداخت نا مناسب و... نداشته باشه
مهم: بين جايی که دسته و بدنه گيتار بهم متصل ميشوند

نبايدهيچ گونه ترکی وجود داشته باشه ( در گيتار های ارزان اين ترک موجب ميشه بعد از مدتی سريعا گيتارتون دستش تاب خورده بعد گز بده آخرشم کنده ميشه!!!) ...پس کاملا بهم چسبيده باشه و حتی يه بر آمدگی هم بين محل اتصال وجود نداشته باشه
بدنه:نبايد ترک يا ضرب ديدگی و... وجود داشته باشه .... و يا بر آمده باشه ( بعلت رطوبت و...)
خرک ( پل) : کاملا به صفحه چسبيده باشه هيچ درز و يا شکافی نداشته باشه ( اگه درز داشته باشه با فشاری که بر روی اون مياد باعث کنده شدنش ميشه)
تيغه خرک:
(که سيمهای گيتار بر روی آن قرار ميگيرند) بايد کاملا در شکاف مخصوصی که تعبيه شده عمود قرار گرفته باشه ....جنس تيغه اکثرا از استخوان اما پلاستيکيش هم هست برای افزايش کارايی گيتار ميتونيد بعدا خودتون تعويضش کنيد ( البته اگه اندازه نيست بصورت استاندارد بايد سوهان بزنيدش )

اکشن :
فاصله سیمها نسبت به دسته باید کم باشه . چون هم اگه زیاد باشه برای ملودی زدن و اکورد گرفتن مشکل پیدا می کنیم بخصوص در فرتهای ۷ به بعد و مجبور هم ميشيد زور بيشتری و بنوعی انرژی بيشتری برای نواختن صرف کنيد
...البته اين اکشن در گيتار ها متفاوت عموما گيتار های نا مرغوب اکشن شون بالاست .... و يه چيزی : اگه گيتارتون گز ميده ميتونيد با عوض کردن تيغه خرک و بالا بردن اکشن گز دسته رو بگيرين ....
امتحان فرتها و عدم وجود گز :(گيتار رو کوک کنيد )
تک تک سيمها رو (از سيم ۱ تا ۶ ) از فرت اول شروع ميکنين تا ۱۲ (بصورت آپياندو )...امتحان ميکنيد ...نبايد هيچ صدای گزی وجود داشته باشه
پس گز نده .. فراموش نشه!
حاشيه!!!:
-موقع خريد از مغازه براتون مهم نباشه چقدر وقت صرف کنيد بايد اينقدر سازها رو امتحان کنيد تا بهترين رو پيدا کنيد ... بهيچ وجه کاری به حرفهای فروشنده ها نداشته باشه ...بهيچ عنوان ... حتما با کسی که آشنا و مهارت داره برای خريد برين
-در موقع خريد بعلت سر و صدای داخل مغازه ها بعضی اوقا ت نميتونيد صدای گز رو تشخيص بدين پس تو.جه داشته باشين... و در اتاقهای بدون فرش صدا منعکس ميشه و مانع تشخيص شما ميشه ....
-گيتار ها بايد حتما اکبند باشه ... بعضی اوقات گيتار رو رنگ ميکنن و جای نو قالب ميکنن ( بقدی تميز کار ميشه که هيچ فرقی با نو نداره!!!)...پس دقت کنيد
-هميشه قيمتهای گيتار بالاتر از رقم اصلی !!!...پس چونه زدن تا حد مرگ فروشنده يادتون نره
-اما مهمترين مورد :
گيتار رو به شرط تاييد استاد و پس اوردن (مهلت تعيين کنيد) و عدم کم کردن بهای گيتار بخريد .... اين مورد رو فراموش نکنيد .... به شرط تاييد استاد
============

اما برای شروع کار ( چون اکثرا جو گير ميشن و ميان گيتار ميخرن و قابش ميکنن رو ديوار!!)با يه گيتار ارزون قيمت شروع کنيد
بشخصه برای کلاسيک من ياماها سی ۴۰ رو انتخاب ميکنم ...البته مرغوبيت پايينی داره اما طنين شفاف تر از ساير مارکهای ديگشه اما سی ۷۰ صدای بم تری داره و زياد بدرد کلاسيک نميخوره....بيشتر پاپ و فلامنکو
بقيه گيتار ها هم بيخيال ... در اين قيمت شما گيتار خوب خوب نميتونيد بگيرين پس بهترين گزينه يکی از همين ۲ تا گيتار
بالای ۲۰۰ هزار تومان
تنها ساز که ميتونه يکمی از توقعات کلاسيک کار رو بر اورده کنه آرياست (مدلهای آريا بيشتر برای کلاسيک )
و اون ساچز دو مدل داره S 10 - S 20 قيمتشم بين ۱۷۰ تا ۲۰۰ و واقعا گيتار نازيه اما برای کلاسيک مناسب نيست اما طنين بسيار زيبا و بالايی داره و اکشن پايين و....
راستی مدل های الحمرا :
برای پاپp فلامنکوF و.... کلاسيک C ( علامت اختصاری هر کدوم نوع گيتار رو نشون ميده )
گيتار ها با مارکهای مختلف ديگری هم هست ... شايد گيتاری که مارک معتبری هم نداشته باشه چه بسا بهتر از گيتار های معروف باشه .... پس دقت کنيد....
بايد با استادتون برين بخرين!!! چون هر چقدر پول بيشتری هزينه کنيد به همون مقدار کارتون سخت تر ميشه!...و مشورت يادتون نره ....
در کلاسيک شفافيت صدا حرف اول رو ميزنه .... پس گيتار فلامنکو و کلاسيک بسيار با هم متفاوت هستند
=================================
اما تفاوتهای گيتار کلاسيک و فلامنکو
در مورد اختلاف صداي گيتار كلاسيك و فلامنكو بايد بگم علتش در نوع چوب مورد استفاده براي تانك گيتار، جنس سيمها و فرايند ساخت گيتاراست مخصوصا چوب.در گيتارهاي سنتي فلامنكو از چوب كاج آلماني(German Spruce) براي رويه و از چوب سرو يا رزوود(Rosewood) براي دور و پشت تانك استفاده ميشود كه در گيتارهاي كلاسيك عمدتا از چوب رزوود كانادايي براي دور و پشت تانك استفاده ميشود و با استفاده از سيمهاي مخصوص فلامنكو صداي قوي، بم و خشن مخصوص گيتار فلامنكو ايجاد ميشود.ضمنا جنس دسته گيتارها عموما چنار يا رزوود و جنس Fingerboard در انواع مرغوب از آبنوس يا رزوود است.اگر صداي يك گيتار فلامنكو و كلاسيك رو با هم مقايسه كنيد متوجه اختلافشون خواهيد شد.

اما تفاوتهای گيتار ها با هم :
گيتار های نا مرغوب عموما از تخته ۳ لا -فيبر و ... درست ميشن ...صدای اوليشون تفاوتی با بعدش نميکنه (چوبشون نا مرغوبه ) ... با يه رطوبت دستش تاب بر ميداره و قوس پيدا ميکنه

ho3in
Saturday 28 August 2010, 01:36 PM
نظرتون درباره C80 یا AK 35 چیه؟

ho3in
Saturday 28 August 2010, 01:49 PM

بالای ۲۰۰ هزار تومان
راستی مدل های الحمرا :

در کلاسيک شفافيت صدا حرف اول رو ميزنه .... پس گيتار فلامنکو و کلاسيک بسيار با هم متفاوت هست

فکر کنم قیمتا رو اشتباه گفتی گیتارای سانچز زیر 500 پیدا نمیشه