PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نمونه کار های سنتور Mezrab

Mezrab
Monday 11 January 2010, 03:12 PM
خوشحالم که تونستم اولین تاپیک رو در پی تاپیک دوره آموزشی سنتور نت آهنگ ایجاد کنم، این تاپیک صرفا آموزشی هست و برای مشخص شدن مشکلات ایجاد شده، خوشحال میشم مشکلات رو برام مشخص کنید..از طرفی بعد ها این قطعات(دوره ابتدای و ریدف استاد صبا) به صورت یک مجموعه مناسب آموزشی برای کسانی که ردیف رو شروع میکنند خواهد بود، بابت کیفیت ضبط عذر میخوام به هر حال امکانات آماتوریست! آهنگ هایی که مورد تایید دوست عزیزم راز و نیاز و بقیه دوستان در بیاد رو به عنوان کار نهایی تو همین تاپیک در لیست زیر اضافه می کنم که کسانی که میخوان دانلود کنند راحت تر باشند..
-----------------------------------------------------------------
دوره ابتدایی سنتور(استاد فرامرز پایور)

------دستگاه شور:

1) چهارمضراب شهناز (You can see links before reply)
2) قرچه (You can see links before reply)
3) گرایلی شستی (You can see links before reply)
4) حسینی (You can see links before reply)
5) درآمد اول شور (You can see links before reply)

---آواز ابوعطا
1) حجاز (You can see links before reply)
2) گبری (You can see links before reply)
3) شونی (You can see links before reply)
4) در آمد اول ابوعطا (You can see links before reply)
5) چهارباغ (You can see links before reply)
6) رنگ ابوعطا (You can see links before reply)

دوره متوسطه سنتور(استاد ابوالحسن صبا)

------دستگاه شور

1) چهار مضراب شور (You can see links before reply)

Razoniaz
Tuesday 12 January 2010, 07:17 AM
سلام آقا محسن
خیلی خوشحالم که دوره مجازی آموزشی سنتور راه افتاد. و تبریک می گم به شما که همت کردید و اولین کار را توی این زمینه ارائه دادید.
در اینجا من نظر خودم را در مورد نوازندگی شما و چهارمضراب شهناز که نواختید ارائه می کنم:
با توجه به مدت زمانی که سنتور می زنید پیشرفت خیلی خوبی داشتید. صدای مضرابهاتون خوبه و نشون می ده که دقت زیادی در مضراب زدن دارید.
من چهارمضرابی را که نواخته بودید چند بار گوش کردم و نکاتی که به نظرم رسید را اینجا عرض می کنم:
1- کوک نامناسب: ببینید آقا محسن همونطور که استاد پایور هم در کتاب دستور سنتور گفتند کوک ساز از مهمترین عاملهای نوازندگی است که حتما باید به اون دقت کرد. کوک سازتون اصلا مناسب نبود حتما سازت را کوک کن. اگه توی کوک کردن هم مشکلی داری از استادت کمک بگیر.

2- ریتم: تا ثانیه 41 ریتم به خوبی رعایت شده بود ولی از اینجا به بعد با توجه به اینکه جای مضرابهای چپ تغییر می کنه و دیگه روی نت دو ثابت نیست شاهد افت ریتم هستیم. این افت در ثانیه های 52 تا 59 به اوج خودش می رسه. این مورد به خاطر اینه که دست چپ شما توانایی اجرای این قطعه را در این سرعت نداره. پس بهتره قطعه را با سرعت پایینتری اجرا کنید و به مرور پس از این که دست چپ شما توانایی بیشتری پیدا کرد سرعت قطعه را بالا ببرید.

3- ضعف دست چپ: اگه خوب دقت کنید می بینید که صدای نت "دو سفید" که با دست چپ در این چهارمضراب نواخته می شه ضعیف هستش و گاهی بین قطعه گم می شه. همچنین همانطور که توی مورد قبلی اشاره کردم کند شدن ریتم در این قطعه به خاطر ضعف دست چپ هستش.محسن جان سعی کن از همین حالا بیشتر روی مضراب چپ کار کنی تا در آینده دچار مشکل نشی. یه سری اتودهایی در این زمینه هست که به مرور اونها را روی سایت قرار می دم. حتما از اون اتودها برای تقویت مضراب چپ استفاده کن.

با آرزوی موفقیت برای شما

Mezrab
Tuesday 12 January 2010, 11:08 AM
سلام آقا محسن
خیلی خوشحالم که دوره مجازی آموزشی سنتور راه افتاد. و تبریک می گم به شما که همت کردید و اولین کار را توی این زمینه ارائه دادید.
در اینجا من نظر خودم را در مورد نوازندگی شما و چهارمضراب شهناز که نواختید ارائه می کنم:
با توجه به مدت زمانی که سنتور می زنید پیشرفت خیلی خوبی داشتید. صدای مضرابهاتون خوبه و نشون می ده که دقت زیادی در مضراب زدن دارید.
من چهارمضرابی را که نواخته بودید چند بار گوش کردم و نکاتی که به نظرم رسید را اینجا عرض می کنم:
1- کوک نامناسب: ببینید آقا محسن همونطور که استاد پایور هم در کتاب دستور سنتور گفتند کوک ساز از مهمترین عاملهای نوازندگی است که حتما باید به اون دقت کرد. کوک سازتون اصلا مناسب نبود حتما سازت را کوک کن. اگه توی کوک کردن هم مشکلی داری از استادت کمک بگیر.

2- ریتم: تا ثانیه 41 ریتم به خوبی رعایت شده بود ولی از اینجا به بعد با توجه به اینکه جای مضرابهای چپ تغییر می کنه و دیگه روی نت دو ثابت نیست شاهد افت ریتم هستیم. این افت در ثانیه های 52 تا 59 به اوج خودش می رسه. این مورد به خاطر اینه که دست چپ شما توانایی اجرای این قطعه را در این سرعت نداره. پس بهتره قطعه را با سرعت پایینتری اجرا کنید و به مرور پس از این که دست چپ شما توانایی بیشتری پیدا کرد سرعت قطعه را بالا ببرید.

3- ضعف دست چپ: اگه خوب دقت کنید می بینید که صدای نت "دو سفید" که با دست چپ در این چهارمضراب نواخته می شه ضعیف هستش و گاهی بین قطعه گم می شه. همچنین همانطور که توی مورد قبلی اشاره کردم کند شدن ریتم در این قطعه به خاطر ضعف دست چپ هستش.محسن جان سعی کن از همین حالا بیشتر روی مضراب چپ کار کنی تا در آینده دچار مشکل نشی. یه سری اتودهایی در این زمینه هست که به مرور اونها را روی سایت قرار می دم. حتما از اون اتودها برای تقویت مضراب چپ استفاده کن.

با آرزوی موفقیت برای شما
خوب من کار اصلاحی رو با کوک کردن سنتور(فکر میکنم توی این کار دقیقتره) و اجرای بهتر میزارم، در مورد دست چپ بله متاسفانه دست چپ من توی قطعات سرعتی مخصوصا تغییر پوزیسیون کمی مشکل داره، توی این قطعه اصلاحی هم باز در انتهای قطعه وقتی تغییر پوزیسیون از سفید به زرد داریم کاهش ریتم رو احساس خواهید کرد که خوب فقط با تمرین باید درست بشه...

دانلود چهار مضراب شهناز-اجرای جدید (You can see links before reply)

Razoniaz
Tuesday 12 January 2010, 02:00 PM
سلام آقا محسن
نسبت به اجرای قبلی کوک سازتون خیلی بهتر شده بود و همینطور کیفیت ضبط بهتر بود. ولی هنوز همون مشکل ریتم را در قسمتی که پوزیسیون عوض می شه داشتید.
مسئله ای که باید در نظر بگیرید اینه که تند زدن اصلا مهم نیست مهم اینه که یک قطعه از اول تا آخرش با یک ریتم ثابت اجرا بشه. دقیقا اینطور فرض کنید که در حال اجرای این چهارمضراب هستی و یک نفر کنارت نشسته و همراه ساز زدن شما تنبک می زنه. اینجا دیگه تند زدن مطرح نیست بلکه چیزی که مهمه رعایت ریتم هستش.
پس این قطعه را یکبار دیگه با سرعت پایینتر اجرا کنید به نحوی که در کل قطعه ریتم ثابت بمونه.

Mezrab
Sunday 17 January 2010, 11:09 PM
گرایلی شستی رو به پیشنهاد استادم کمی زودتر زدم برای تنظیم سر مضراب ها، ضبط کردم دوستان نظراتشون و مشکلات رو بگند...:

دانلود گرایلی شستی (You can see links before reply)

راستی محسن آقا چهارمضراب شهناز با سرعت کم رو هم میخواستم ضبط کنم متاسفانه شارژ نوت بوک تموم شد، به همین زودی تصحیح شده چهار مضراب رو با نکاتی که زحمتش رو کشیدید اجرا میکنم...مرسی

Razoniaz
Wednesday 20 January 2010, 09:53 AM
سلام آقا محسن
بابت تاخیر در جواب عذر خواهی می کنم. حقیقتش دو سه روزیه وضعیت اینترنت یه کم ناجوره.
قطعه گرایلی را که نواخته بودید گوش کردم. ممنون خوب اجرا شده بود. فقط چند ایراد داشت که آنها را روی نت قطعه (که اینجا گذاشتمش) مشخص کردم.
البته چون دسترسی به اسکنر نداشتم مجبور شدم با موبایل از نت عکس بگیرم که صفحه دومش زیاد جالب در نیومد ولی خب مفهوم را بیان می کنه.
لطفا ایرادهای قطعه شهناز و همینطور این قطعه را برطرف کنید و مجددا آنها را روی سایت قرار دهید.

Mezrab
Wednesday 20 January 2010, 10:31 PM
سلام آقا محسن
بابت تاخیر در جواب عذر خواهی می کنم. حقیقتش دو سه روزیه وضعیت اینترنت یه کم ناجوره.
قطعه گرایلی را که نواخته بودید گوش کردم. ممنون خوب اجرا شده بود. فقط چند ایراد داشت که آنها را روی نت قطعه (که اینجا گذاشتمش) مشخص کردم.
البته چون دسترسی به اسکنر نداشتم مجبور شدم با موبایل از نت عکس بگیرم که صفحه دومش زیاد جالب در نیومد ولی خب مفهوم را بیان می کنه.
لطفا ایرادهای قطعه شهناز و همینطور این قطعه را برطرف کنید و مجددا آنها را روی سایت قرار دهید.
استاد اشتباهات فاحش که اصلا دقت نکرده بودم! خوب فکر میکنم اصلاح شدند، در ضمن اون قسمت ریز ها رو من که نوار استاد ثابت اجرای ردیفش رو گوش دادم ریز رو یه خورده میکشید مثل اجرای بنده...اجرای جدید رو ضمیمه کردم.

kochar
Thursday 21 January 2010, 10:26 PM
سلام. در مورد همین قطعه یک سوال دارم. در میزان ششم صفحه دوم این قطعه علامت "بکار" به چه معنیه؟
در ضمن از mezrab عزیز سپاسگزارم.

Mezrab
Thursday 21 January 2010, 10:32 PM
سلام. در مورد همین قطعه یک سوال دارم. در میزان ششم صفحه دوم این قطعه علامت "بکار" به چه معنیه؟
در ضمن از mezrab عزیز سپاسگزارم.
اگر یک علامتی توی یک میزانی قبل نتی بیاد، مثلا کرن پشت می، اون می تا آخر قطعه میشه گفت کرن خواهد موند که استثناهایی هم هست ، برای همین اینجام چون ر روی زرد میره و در واقع کرن میشه، برای اینکه تاثیرش از بین بره، ر رو بکار کرده که در واقع همون ر سفید میشه.

kochar
Thursday 21 January 2010, 10:43 PM
ممنونم. من به علامت کرن توجه نکرده بودم. تا جایی که من می دونم علامت کلید ، کوک سیم ها رو تا آخر مشخص می کنه و در صورتی که استثنایی وجود داشته باشه در میزان مشخص می شه و در این صورت کوک جدید تا آخر همون میزان اعتبار داره.

Mezrab
Thursday 21 January 2010, 11:22 PM
ممنونم. من به علامت کرن توجه نکرده بودم. تا جایی که من می دونم علامت کلید ، کوک سیم ها رو تا آخر مشخص می کنه و در صورتی که استثنایی وجود داشته باشه در میزان مشخص می شه و در این صورت کوک جدید تا آخر همون میزان اعتبار داره.
آره، منتها خوب دیگه برای اینکه این اثر خنثی بشه همون بکار رو گزاشتن!

Razoniaz
Saturday 23 January 2010, 07:28 AM
استاد اشتباهات فاحش که اصلا دقت نکرده بودم! خوب فکر میکنم اصلاح شدند، در ضمن اون قسمت ریز ها رو من که نوار استاد ثابت اجرای ردیفش رو گوش دادم ریز رو یه خورده میکشید مثل اجرای بنده...اجرای جدید رو ضمیمه کردم.

سلام آقا محسن
من هر دو قطعه را گوش دادم. ریتم چهارمضراب شهناز کاملا رعایت شده بود ممنون. در مورد قطعه گریلی شستی همه نکات تصحیح شدند به غیر از قسمت ریزها که باز هم از ضرب می افته!
در حقیقت شما ریز قسمت اول را تقریبا به اندازه 5 ضرب می کشید در صورتیکه با توجه به نت، باید این ریز به اندازه 3 ضرب کشیده شود و بعد از آن به اندازه یک ضرب سکوت کرد. اگر قطعه را گوش کنید و همراه با آن پا بزنید یا بشمارید این موضوع را متوجه می شوید.

Mezrab
Saturday 23 January 2010, 04:50 PM
باید ریز بهتر شده باشه توی این یکی قطعه، آواز قرچه رو هم زدم، هر دو ضمیمه شدند..

Razoniaz
Monday 25 January 2010, 07:39 AM
سلام آقا محسن
ممنون که قطعه گرایلی را دوباره اجرا کردید.
چند جای قطعه مشکل ریتم داره:
1- اونجایی که به اندازه یک میزان کامل باید سکوت کنید شما تقریبا به اندازه نیم ضرب اضافه سکوت می کنید.
2- در قسمت ریزها، ریز اول مشکل ریتمی نداشت (گرچه مطابق نت باید به اندازه سه ضرب ریز اجرا کرد و به اندازه یک ضرب سکوت کرد ولی شما ریزها را به اندازه چهارضرب کشیدید). ریز دوم را شما تقریبا به اندازه 2 ضرب کشیدید در صورتیکه مثل ریز قبلی باید به اندازه سه ضرب ریز می زدید و به اندازه یک ضرب سکوت می کردید.
3- قسمت آخر، سه نت جفت (سل ، دو ، سل که به اصطلاح بال کبوتر معروفند) کندتر از خود قطعه اجرا شدند.
ببینید محسن جان شما باید تکیه بیشتری روی ریتم داشته باشید. بهترین کار استفاده از مترونم هست. حتما اگه ندارید یکی تهیه کنید و سعی کنید تمام قطعات ضربی را همراه با مترونم اجرا کنید. در این صورت پس از مدتی در اجرای قطعات ریتمیک فوق العاده قوی می شوید.
منتظر درسهای بعدی شما هستم
با تشکر

Mezrab
Monday 25 January 2010, 03:56 PM
سلام آقا محسن
ممنون که قطعه گرایلی را دوباره اجرا کردید.
چند جای قطعه مشکل ریتم داره:
1- اونجایی که به اندازه یک میزان کامل باید سکوت کنید شما تقریبا به اندازه نیم ضرب اضافه سکوت می کنید.
2- در قسمت ریزها، ریز اول مشکل ریتمی نداشت (گرچه مطابق نت باید به اندازه سه ضرب ریز اجرا کرد و به اندازه یک ضرب سکوت کرد ولی شما ریزها را به اندازه چهارضرب کشیدید). ریز دوم را شما تقریبا به اندازه 2 ضرب کشیدید در صورتیکه مثل ریز قبلی باید به اندازه سه ضرب ریز می زدید و به اندازه یک ضرب سکوت می کردید.
3- قسمت آخر، سه نت جفت (سل ، دو ، سل که به اصطلاح بال کبوتر معروفند) کندتر از خود قطعه اجرا شدند.
ببینید محسن جان شما باید تکیه بیشتری روی ریتم داشته باشید. بهترین کار استفاده از مترونم هست. حتما اگه ندارید یکی تهیه کنید و سعی کنید تمام قطعات ضربی را همراه با مترونم اجرا کنید. در این صورت پس از مدتی در اجرای قطعات ریتمیک فوق العاده قوی می شوید.
منتظر درسهای بعدی شما هستم
با تشکر
حتما دوباره اجرا میکنم، فقط قرچه چی؟ چطور بود؟

Razoniaz
Tuesday 26 January 2010, 07:02 AM
در مورد اجرای قرچه عرض کنم که با احساس نواخته بودی ممنون. فقط چند جایی ایراد جزیی داشت مثلا در قسمت های آخر قطعه پس از مضراب جفت بر روی "فا"، باید روی نت "می" ریز می گرفتید که روی همون نت "فا" ریز را اجرا کردید. اگه اجرای خودتون را همزمان با مرور کردن نت گوش بدید متوجه ایرادها خواهید شد.
فقط یه نکته ای که در قطعات آوازی هم باید رعایت کنید اینه که سعی کنید نت هایی که ارزش زمانی یکسان دارن در تمام طول قطعه با یک سرعت مشخص اجرا شوند. مثلا دولاچنگها یا چنگها را در کل قطعه با یک سرعت اجرا کنید و اینطور نباشه که بعضی جاها دولاچنگها کندتر اجرا شوند و بعضی جاها سریع.
البته مواقعی برای حس دادن به اجرا می تونیم تا حد کمی نتها را از حالت معمولیش تندتر یا کندتر اجرا کنیم ولی در کل باید کشش زمانی نتها را در قطعات آوازی هم در نظر بگیریم.

Mezrab
Sunday 31 January 2010, 08:48 PM
این هم کار ها با اصلاح، تو شستی طول ریزم باید درست شده باشه، قرچه رو هم ریز رو روی می گرفتم...

Razoniaz
Monday 1 February 2010, 07:43 AM
آفرین. بسیار خوب
ریتم قطعه گریلی را خیلی خوب رعایت کرده بودید و قسمت ریزها هم خوب اجرا شده بود.
قرچه را هم خوب اجرا کردید فقط یک نت "فا" جفت دیگه قبل از قسمتی که روی نت "می" ریز می گیرید باید بزنید.
در کل بسیار خوب بود ممنونم که اینقدر روی خوب اجرا کردن وسواس به خرج می دید. راستی کوک سیمهای زرد یه کم به هم ریخته، حتما کوکش کن.

خب درس بعدی چی باشه؟ چهارمضراب حسینی خوبه؟

Mezrab
Monday 1 February 2010, 02:48 PM
آفرین. بسیار خوب
ریتم قطعه گریلی را خیلی خوب رعایت کرده بودید و قسمت ریزها هم خوب اجرا شده بود.
قرچه را هم خوب اجرا کردید فقط یک نت "فا" جفت دیگه قبل از قسمتی که روی نت "می" ریز می گیرید باید بزنید.
در کل بسیار خوب بود ممنونم که اینقدر روی خوب اجرا کردن وسواس به خرج می دید. راستی کوک سیمهای زرد یه کم به هم ریخته، حتما کوکش کن.

خب درس بعدی چی باشه؟ چهارمضراب حسینی خوبه؟
سلام، مرسی... قرچه رو هم اجرا میکنم باز، نمیخوام این کتاب رو سر سری تمومش کنم..! کوک سیم ها رو هم درست میکنم. درس بعدی که رضوی هست، برای اینکه چهارمضرابم داشته باشیم، چهارمضراب حسینی رو میزنم، بعدشم باید تصمیم بگیریم، بریم روی ابوعطا یا اینکه درسای قبل چهار مضراب شهناز رو باز بزنیم که اونارم اشکال گیری کنیم، تصمیم با خودته محسن آقا.. پیشنهادم دارم اونم اینکه برای اینکه هم نت خوانیم خوب بشه، هم اینکه قطعه هم در کنار ردیف کار کنیم، یه درسم به عنوان قطعه هر دفعه بزنم، چه کتابی پیشنهاد میدی محسن اقا؟ گلنار یا موج یا ...؟

Razoniaz
Tuesday 2 February 2010, 07:42 AM
سلام آقا محسن
به نظر من بهتره بعد از اتمام دستگاه شور، قسمتهای قبل از شهناز را هم بزنید تا اگه احیانا ایرادی داشت اونا را هم برطرف کنیم.
در مورد پیشنهادتون در مورد قطعات ضربی هم پیشنهاد خیلی خوبیه البته قطعات کتاب "موج" الان خیلی سنگینه برای شما و کتابهایی مثل گلنار و سپیده و ... هم چون تصنیف هستند زیاد برای این منظور مناسب نیستند.
به نظر من بهترین قطعات ضربی در این مرحله همین قطعات دوره ابتدایی سنتور و قطعات "دوره های ردیف صبا" هستند. بعد از اونا می شه سراغ کتابهایی مثل "سی قطعه چهار مضراب" استاد پایور و "بیست قطعه" استاد مشکاتیان و همینطور کتاب "موج" استاد کامکار رفت.
البته در این بین قطعات خیلی زیادی از نوازندگان دیگه می شه کار کرد که به مرور اونها را بهتون معرفی می کنم.

شما برای درس آینده گوشه های رضوی و حسینی (تا سر چهارمضراب) را کار کنید و اگه تونستید چهارمضراب حسینی را هم بزنید.

Mezrab
Saturday 6 February 2010, 12:35 AM
بابت تاخیر بسیار عذر میخوام، قرچه رو بار دیگه با کمی صحیح تر مضراب زدن زدم، مثل اینکه کارهای قبلی مضراب رو محکم میزدم...! آواز حسینی رو هم زدم...برای یکی دو روز دیگه هم رضوی و و مقدمه شور رو میزنم که از اول تا چهار مضراب شهناز درس ها رو همه رو زده باشیم و بریم سراغ ابوعطا، حقیقتش در مورد تصنیف ها و قطعه ها با استادم صحبت کردم گفت خوبه و قرار شد اگر کتاب مجموعه تصانیف قدیمی برای سنتور رو داشت برام بیاره و اون رو هم در کنار ردیف کار کنیم...نظر شما چیه؟اینجا هم درس های اون رو کار کنیم؟یا اینکه تمرکز رو روی ردیف بزاریم؟

Razoniaz
Sunday 7 February 2010, 07:20 AM
بابت تاخیر بسیار عذر میخوام، قرچه رو بار دیگه با کمی صحیح تر مضراب زدن زدم، مثل اینکه کارهای قبلی مضراب رو محکم میزدم...! آواز حسینی رو هم زدم...برای یکی دو روز دیگه هم رضوی و و مقدمه شور رو میزنم که از اول تا چهار مضراب شهناز درس ها رو همه رو زده باشیم و بریم سراغ ابوعطا، حقیقتش در مورد تصنیف ها و قطعه ها با استادم صحبت کردم گفت خوبه و قرار شد اگر کتاب مجموعه تصانیف قدیمی برای سنتور رو داشت برام بیاره و اون رو هم در کنار ردیف کار کنیم...نظر شما چیه؟اینجا هم درس های اون رو کار کنیم؟یا اینکه تمرکز رو روی ردیف بزاریم؟

سلام آقا محسن
درسها را خیلی خوب اجرا کرده بودید ممنونم. درس حسینی دوتا مورد داشت که توی تصویر براتون مشخص کردم درس قرچه هم خیلی خوب بود.
در مورد قطعات ضربی هم نظر من اینه که اگر برای تقویت نوازندگی می خوای ازشون استفاده کنی در حال حاضر بهترین گزینه همین قطعات ضربی دوره ابتدایی سنتور و ردیف استاد صبا هستش چون مختص سنتور نوشته شده اند و در جهت تقویت هنرجویان.
ولی اگه هدفتون آشنایی کلی با موسیقی ایرانی و دستگاهها و گوشه ها باشه خب تصنیف ها می تونن مفید باشن، گرچه زیاد در تکنیک نوازندگی شما موثر نیستند.
اگه کتاب ردیف سنتور استاد صبا را دارید لطفا "چهارمضراب شور" آن را به عنوان قطعه ضربی برای درس بعدی تمرین کنید.
راستی نت "لا پشت خرک" کوکش زیاد جالب نبود حتما کوکش کنید.

Mezrab
Sunday 7 February 2010, 09:01 PM
سلام آقا محسن
درسها را خیلی خوب اجرا کرده بودید ممنونم. درس حسینی دوتا مورد داشت که توی تصویر براتون مشخص کردم درس قرچه هم خیلی خوب بود.
در مورد قطعات ضربی هم نظر من اینه که اگر برای تقویت نوازندگی می خوای ازشون استفاده کنی در حال حاضر بهترین گزینه همین قطعات ضربی دوره ابتدایی سنتور و ردیف استاد صبا هستش چون مختص سنتور نوشته شده اند و در جهت تقویت هنرجویان.
ولی اگه هدفتون آشنایی کلی با موسیقی ایرانی و دستگاهها و گوشه ها باشه خب تصنیف ها می تونن مفید باشن، گرچه زیاد در تکنیک نوازندگی شما موثر نیستند.
اگه کتاب ردیف سنتور استاد صبا را دارید لطفا "چهارمضراب شور" آن را به عنوان قطعه ضربی برای درس بعدی تمرین کنید.
راستی نت "لا پشت خرک" کوکش زیاد جالب نبود حتما کوکش کنید.
حسینی رو تصحیح میکنم، من متاسفانه کتابش رو ندارم، باید تهیه کنم، این چهارشنبه تهیه میکنمش و چهار مضراب رو هم میزنم، فعلا باید گوشه های دستگاه شور رو تکمیل کنیم!

Mezrab
Thursday 11 February 2010, 04:18 PM
خوب، یک ذره طولانی شد، اما چند تا نمونه کار رو با هم زدم، حسینی رو تصحیح کردم، مقدمه شور رو + درآمد اولش رو هم زدم، روی چهارمضراب استاد صبا هم دارم کار میکنم که امشب یا فردا بزارمش...
--------------------------------------
دوستان انتهای درآمد اول اشتباه فاحشی کردم...تصحیحش میکنم.

Razoniaz
Wednesday 17 February 2010, 11:59 AM
خوب، یک ذره طولانی شد، اما چند تا نمونه کار رو با هم زدم، حسینی رو تصحیح کردم، مقدمه شور رو + درآمد اولش رو هم زدم، روی چهارمضراب استاد صبا هم دارم کار میکنم که امشب یا فردا بزارمش...
دوستان انتهای درآمد اول اشتباه فاحشی کردم...تصحیحش میکنم.

سلام آقا محسن
بابت تاخیر عذر خواهی می کنم. حقیقتش توی این چند روز تعطیلی زیاد نتونستم بیام سراغ اینترنت. قطعات را دانلود کردم و گوش کردم چندجاییش مورد داشت که به زودی خدمتتون عرض می کنم.
راستی پایان درآمد را اصلاح کردید یا نه؟

Mezrab
Wednesday 17 February 2010, 09:12 PM
سلام آقا محسن
بابت تاخیر عذر خواهی می کنم. حقیقتش توی این چند روز تعطیلی زیاد نتونستم بیام سراغ اینترنت. قطعات را دانلود کردم و گوش کردم چندجاییش مورد داشت که به زودی خدمتتون عرض می کنم.
راستی پایان درآمد را اصلاح کردید یا نه؟
نه متاسفانه، وقت نکردم، این پنجشنبه جمعه همه اش رو اصلاح میکنم، سعی کنید تا آخر شب پنجشنبه اشکال ها رو بگید...ممنون

Razoniaz
Friday 19 February 2010, 02:42 PM
سلام آقا محسن
قطعات شما را گوش کردم و مواردی که لازم بود رو خدمتتون عرض می کنم:
1- درآمد اول شور را خیلی خوب اجرا کردید. ممنونم. فقط قبل از اونجایی که سه لاچنگها شروع بشن نت ریزی که روی "لا" اجرا می شه باید تا روی "سل" هم بیاد.

2- در قسمت آواز حسینی هنوز توی تکیه ها مشکل دارید. این نکته را در نظر داشته باشید که تکیه ای که روی یه نت قرار می گیره مربوط به نت بعدی می شه نه خود اون نت. اگه اجرای آقای ثابت را دارید حتما چندبار گوش بدید متوجه می شید. اگه هم ندارید بگید که من براتون اجرا کنم.

3- مقدمه شور قابل قبول نبود. از لحاظ نت درسته ولی ریتمش اصل خوب رعایت نشده بود.
ببینید این گونه قطعات را حتما بشمارید یا پا بزنید و یا از مترونم استفاده نمایید.
به طور مثال در این درس که ریتمش 8/3 می باشد. شما می تونید به ازای هر چنگ یک شماره بشمارید و یا یک پا بزنید در این صورت در هر میزان سه پا می زنید. یعنی در اصل به ازای هر دوتا دولاچنگ یک پا به ازای هر چنگ یک پا، به ازای هر سیاه دو پا و به ازای هر سیاه نقطه دار سه پا و ...
قسمتهایی را که مشکل ریتم داشتید من علامتگذاری کردم لطفا اصلاح کنید و حتما دوباره اجرا کنید.

با تشکر

Mezrab
Sunday 21 February 2010, 11:08 PM
اصلاح شده قبلی ها...حسینی، مقدمه شور، و درآمد اول..

david_santoori
Monday 22 February 2010, 07:45 PM
آفرین، شما ساز زدنتون خیلی بهتر شده امیدوارم همین طور ادامه بدید و خسته نشدید تا وقتی که این میوه نوازندگیتون کاملا برسه .
از جناب راز و نیاز هم به شخصه تشکر ویژه دارم که اینقدر با حوصله و دقیق به شما و بقیه ی عزیزان کمک میکنند.

Mezrab
Monday 22 February 2010, 08:50 PM
آفرین، شما ساز زدنتون خیلی بهتر شده امیدوارم همین طور ادامه بدید و خسته نشدید تا وقتی که این میوه نوازندگیتون کاملا برسه .
از جناب راز و نیاز هم به شخصه تشکر ویژه دارم که اینقدر با حوصله و دقیق به شما و بقیه ی عزیزان کمک میکنند.
ممنون، البته راه دراز هست و جا برای کار زیاد، من سعی میکنم تا جایی که بشه رو قطعات وسواس داشته باشم تا به اجرای درست برسم. تا همین الانشم به راز و نیاز عزیز خیلی زحمت دادم، خیلی بیشتر از یک استاد عمل کردند و من واقعا ممنونم. امیدوارم روزی بشه جبران کرد چون بخش اعظمی از نوازندگیم رو مدیون ایشون و بچه های گل سایتم. امیدوارم این سایت همیشه پر باشه از آدمایی مثل راز و نیاز و آرش و بقیه دوستانی که دارند زحمت میکشند...

Razoniaz
Wednesday 24 February 2010, 12:47 PM
اصلاح شده قبلی ها...حسینی، مقدمه شور، و درآمد اول..

سلام آقا محسن خسته نباشد. قطعات را خیلی خوب نواخته بودید ممنونم. امیدوارم همیشه با همین جدیت و پشتکار در راه پر پیچ و خم موسیقی گام بردارید که اگه اینطور باشه مسلما آینده هنری درخشانی در انتظارتون هست...
قطعات شما رو گوش دادم قطعه حسینی را خیلی خوب اجرا کرده بودید. آفرین!

پیش درآمد شور هم دوتا ایراد کوچیک داشت یکی ثانیه 58 قبل از ریز باید روی نت "سل" مکث بیشتری بکنید چون چنگ هستش. و دیگه قسمت پایانی درآمد که قبلا اشتباه زده بودید دو تا نت نمی زنید اگه خوب دقت کنید متوجه می شوید.

مقدمه شور هم نسبت به قبل خیلی بهتر شده بود ولی ایراداتی داشت که توی خود نت براتون مشخص کردم.
راستی برای درس بعدی چهارمضراب شور ردیف استاد صبا را آماده کنید.
ممنونم.

Mezrab
Wednesday 24 February 2010, 02:46 PM
سلام آقا محسن خسته نباشد. قطعات را خیلی خوب نواخته بودید ممنونم. امیدوارم همیشه با همین جدیت و پشتکار در راه پر پیچ و خم موسیقی گام بردارید که اگه اینطور باشه مسلما آینده هنری درخشانی در انتظارتون هست...
قطعات شما رو گوش دادم قطعه حسینی را خیلی خوب اجرا کرده بودید. آفرین!

پیش درآمد شور هم دوتا ایراد کوچیک داشت یکی ثانیه 58 قبل از ریز باید روی نت "سل" مکث بیشتری بکنید چون چنگ هستش. و دیگه قسمت پایانی درآمد که قبلا اشتباه زده بودید دو تا نت نمی زنید اگه خوب دقت کنید متوجه می شوید.

مقدمه شور هم نسبت به قبل خیلی بهتر شده بود ولی ایراداتی داشت که توی خود نت براتون مشخص کردم.
راستی برای درس بعدی چهارمضراب شور ردیف استاد صبا را آماده کنید.
ممنونم.
مرسی، پیش در آمد رو تصحیح میکنم، این مقدمه شور خیلی نکات ریزی رو گفتید که جالب بود برام، باید دقت کنم! چون من تو ضرب این قطعات هم کمی مشکل دارم باید بیشتر تمرین کنم، در مورد اون صدای ناجور هم که تو عکس گفتید فکر میکنم از خستگی زیاد وقتی ریز گرفتم مضراب رفت روی پشت خرک:دی چهارمضراب استاد صبا هم واقعا ببخشید که اونروز نشد، کاملش میکنم و قرار میدم.مرسی

Mezrab
Saturday 6 March 2010, 02:55 PM
بابت تاخیر زیاد عذر میخوام، چهارمضراب شور رو آماده کردم، اشکالات مقدمه شور رو هم دارم میگیرم، درآمد اول رو هم باز میزنم و حداکثر تا جمعه قرار میدم! این مدت فرصتام خیلی کم بود..

Mezrab
Sunday 14 March 2010, 09:11 PM
خوب دوستان 2 تا از قطعه ها رو آماده کردم، مقدمه ابوعطا و درآمد اول ابوعطا، محسن آقا، چهارمضراب شور و درآمد دوم شور و مقدمش هم آمادست. اون ها رو هم خواهم گزاشت.

Mezrab
Tuesday 16 March 2010, 09:21 PM
چهار مضراب شور از کتاب استاد صبا، و در آمد دوم شور از کتاب استاد پایور...

Mezrab
Thursday 18 March 2010, 06:02 PM
محسن آقا و بقیه دوستانی که تا اینجا پا به پای من اومدند، من از فردا تا بعد عید در خدمتتون نیستم(سفرم)..امیدوارم سال خوبی داشته باشید، بابت همه زحمت ها عذر میخوام..انصافا باید صبر و حوصله شما دوستان مخصوصا محسن آقای گل رو الگو قرار داد...هر بدی هر خوبی که داشتیم ببخشید و در انتها دوباره سال نو مبارک.

Razoniaz
Thursday 18 March 2010, 10:09 PM
محسن آقا و بقیه دوستانی که تا اینجا پا به پای من اومدند، من از فردا تا بعد عید در خدمتتون نیستم(سفرم)..امیدوارم سال خوبی داشته باشید، بابت همه زحمت ها عذر میخوام..انصافا باید صبر و حوصله شما دوستان مخصوصا محسن آقای گل رو الگو قرار داد...هر بدی هر خوبی که داشتیم ببخشید و در انتها دوباره سال نو مبارک.

آقا محسن امیدوارم که سفر خوش بگذره. من هم سال جدید را خدمت شما و همه دوستان عزیز نت آهنگ تبریک عرض می کنم. برای تک تک شما سالی توام با موفقیت و سلامتی و شادکامی آرزومندم.

Razoniaz
Monday 5 April 2010, 06:42 AM
خوب دوستان 2 تا از قطعه ها رو آماده کردم، مقدمه ابوعطا و درآمد اول ابوعطا، محسن آقا، چهارمضراب شور و درآمد دوم شور و مقدمش هم آمادست. اون ها رو هم خواهم گزاشت.

سلام آقا محسن
مقدمه ابوعطا و درآمد اول ابوعطا را گوش کردم. مقدمه ابوعطا را خیلی خوب اجرا کرده بودید آفرین:41: فقط قسمت آخر (تقریبا از 1:55 به بعد) از لحاظ ریتم و نت چندتا ایراد داشتید.
در مورد درآمد اول ابوعطا هم فکر کنم با عجله اجرا کرده بودید و دقت لازم را نداشتید. چندتا از نتها را اجرا نکرده بودید و در چندجا هم به ارزش زمانی چنگ و دولاچنگ دقت نکرده بودید.
می خواستم خواهش کنم یک بار دیگه نت درآمد را خوب بررسی کنید و اجرای آقای ثابت رو هم با دقت گوش بدید و درآمد را دوباره اجرا نمایید.
همینطور قسمت آخر مقدمه ابوعطا را هم اصلاح کنید و دوباره اجراش کنید.
سپاسگزارم

Mezrab
Monday 12 April 2010, 08:28 PM
انشالله همین پنجشنبه یه ساز خیلی خوب به دستم میرسه و از این به بعد کار ها رو با اون ضبط میکنم..!بابت تاخیر عذر می خوام چون منتظر این سازم..

Mezrab
Friday 16 April 2010, 03:53 PM
خوب، این هم سه قطعه حجاز، گبری و شونی از دوره ابتدایی قسمت ابوعطا و با سنتور جدید! در آمد اول رو دوباره ضبط خواهم کرد، راستی محسن آقا چهارمضراب و در آمد دوم شور رو نگفتید چطور هست؟راستی به خاطر کم کیفیت شدن صداها عذر میخوام، حجم بالا میره..

Mezrab
Friday 16 April 2010, 06:49 PM
سلام مضراب جان.مرسی از کارایی که میزنی
در مورد قطعه حجاز کلا خیلی خوب زده بودی ولی یه چند تا نکته به نظرم رسید که گفتم بد نیست اگه بگم.
اول : خط سوم، جمله وسط خط(جایی که از فای پشت خرک شروع میشه) : به نظرم اگه پشت سر هم نواخته بشه بهتره، یعنی بین نت چهارم(فا) و نت پنجم (می بمل) یه فاصله ای هست که با توجه به دولا چنگ بودن نتها باید پشت سر هم نواخته بشه.
دوم : خط هفتم ، بعد از ریز روی سی سفید و پشت خرک ، اون تکیه ای که روی دو هست رو به نظرم خیلی گشاد زدی .به نظرم باید یه حالت دراب گونه داشته باشه
سوم : خط آخر هم جمله قبل دراب ها یه نتشو نزدی(چشمک)

در مورد گبری :
خیلی خوب زدی. آفرین.
فقط اون سینمال صغیر هارو یه کم محسوس تر و مشخص تر اجرا کن. منظورم خط سوم، دولاچنگهاییه که روش خط کمان داره.

در مورد شونی :
این قطعه رو هم خیلی خوب اجرا کردی. خیلی خوبه که توی قطعه هات سرعت اضافی نداری و این باعث میشه بتونی مفهوم رو برسونی.
فقط خط آخر اون سه تا جمله رو میتونی سریع تر هم بزنی.

ولی در کل مشخصه که هنرجوی خوبی هستی .ایول. کارت درسته.
مرسی آرش جان، چشم ما به جمال شما هم افتاد، در مورد حجاز کاملا درست میگی، یه فاصله ای افتاده، نکته دوم سوم رو هم دفعه بعد برطرف میکنم، در مورد گبری، ولله مشکل از ضبط هست، البته من هم خیلی آروم و محسوس زدم ولی کلا اجراشون درست بوده، در مورد شونی هم حرفت درسته، یه ذره اومدم حس بدم، مصل اینکه از دو لاچنگ بودن در اومده:دی وقت کنم درستش میکنم.
معلومه شما هنرجویه خوبی بودید که به این خوبی اشکال میگیرید:دی ما که هیچی بارمون نیست!

sam720
Friday 16 April 2010, 11:23 PM
همه جوره کارت درسته Mezrab عزیز
گوش کردم آهنگارو خیلی زیبا بود
موفق باشی

Razoniaz
Wednesday 21 April 2010, 11:44 PM
محسن جان سلام
قطعه بهار دلنشین رو گوش دادم خیلی زیبا اجرا کرده بودید ممنونم. بهتون تبریک می گم ریتمتون خیلی قوی شده. همینطور مضراب زدنتون خیلی خوبه. معلومه حسابی تمرین می کنید.
دو تا نکته کوچیک بود که توی نت براتون مشخص کردم.
یه اجرا هم که فکر کنم مال آقای حامد رایجی باشه براتون می گذارم، می تونه کمکتون کنه.
موفق باشید.

Mezrab
Thursday 22 April 2010, 10:09 AM
محسن جان سلام
قطعه بهار دلنشین رو گوش دادم خیلی زیبا اجرا کرده بودید ممنونم. بهتون تبریک می گم ریتمتون خیلی قوی شده. همینطور مضراب زدنتون خیلی خوبه. معلومه حسابی تمرین می کنید.
دو تا نکته کوچیک بود که توی نت براتون مشخص کردم.
یه اجرا هم که فکر کنم مال آقای حامد رایجی باشه براتون می گذارم، می تونه کمکتون کنه.
موفق باشید.
البته آهنگ رو اینجا نزاشتم چون عملا به ردیف مربوط نمیشید، در مورد اون نت فا ولله دیدم اجرا میکنم به دلم نمیشینه وگرنه اجرا میکردم، ولی در هر صورت قطعه جدید رو با اون زینت و عین نت اجرا میکنم، بهار دلنشین رو تنبکش رو دادم به یکی از دوستان برام بزنه، و یا اینکه اگر فرصت نکرد در نهایت خودم بزنم، و کار میکس شده رو توی همین بخش نمونه کارهای اعضا قرار خواهم داد، امیدوارم کار قشنگی در بیاد. اون اجرا رو قبلا هم خیلی گوش دادم و واقعا اجرای زیبایی هم هست.

Mezrab
Thursday 22 April 2010, 10:35 PM
این هم اصلاح شده های در آمد اول ابوعطا و پیش در آمد ابوعطا یا همون مقدمه، امیدوارم درست شده باشند!در ضمن قطعات چهار باغ(ضربی) و رنگ ابوعطا رو هم اجرا کردم. دوستان دیگر هم دانلود کنند و نظراتشون رو بگند..قطعات زیبایی هستند..
---------------------------------------------
بهار دلنشین رو هم با همنوازی تنبک در تاپیکی جداگانه قرار خواهم داد.

Mezrab
Saturday 24 April 2010, 10:22 PM
بهار دلنشین قطعه ای از استاد خالقی که هست که در آواز اصفهان هست و توسط استاد خالقی ساخته شده، این قطعه رو آوازش رو مرحوم استاد بنان خونده بودند، چند روز پیش این قطعه رو ضبط کردم و منتظر بودم تا تنبکش رو هم بزنم/بزنند اما متاسفانه تا الان نشده و به نوعی این قطعه سولو محسوب میشه، قطعه همراه با میکس رو بعدا قرار خواهم داد.. من خوشحال میشم دوستان نظراتشون رو در این رابطه بیان کنند...
پ.ن: از Razoniaz عزیز هم به خاطر کمکشون ممنونم...

Razoniaz
Thursday 29 April 2010, 10:32 AM
این هم اصلاح شده های در آمد اول ابوعطا و پیش در آمد ابوعطا یا همون مقدمه، امیدوارم درست شده باشند!در ضمن قطعات چهار باغ(ضربی) و رنگ ابوعطا رو هم اجرا کردم. دوستان دیگر هم دانلود کنند و نظراتشون رو بگند..قطعات زیبایی هستند..
---------------------------------------------
بهار دلنشین رو هم با همنوازی تنبک در تاپیکی جداگانه قرار خواهم داد.

سلام آقا محسن
قطعات را گوش کردم بسیار زیبا نواخته بودید. سپاسگزارم.
نکاتی که به نظرم اومد توی تصاویر ذکر کردم. فقط در مورد مقدمه ابوعطا عرض کنم که سری قبل خیلی بهتر اجرا کرده بودید و ریتمش خیلی بهتر رعایت شده بود. ولی این سری علاوه بر مشکل قسمت آخرش، ریتمش هم خوب رعایت نشده بود. ریزها بعضی مواقع زیادتر از حد کشیده می شدند و نوسان ریتم به خوبی مشاهده میشد. لطفا اگه اجرای این قطعه را دارید چند بار با دقت گوش بدید و سعی کنید روی ریتم قطعه زیاد کار کنید.

Mezrab
Friday 30 April 2010, 09:11 PM
مقدمه رو باز خواهم زد..باید دوباره بشمرم و بزنم. این ها اصلاحیه چهارباغ و درآمد اول ابوعطا و رنگ ابوعطا هستند. فقط توی رنگ یک سل زرد اضافه زدم که دیگه چون خسته بودم دوباره اجرا نکردم..

Razoniaz
Wednesday 5 May 2010, 12:23 PM
مقدمه رو باز خواهم زد..باید دوباره بشمرم و بزنم. این ها اصلاحیه چهارباغ و درآمد اول ابوعطا و رنگ ابوعطا هستند. فقط توی رنگ یک سل زرد اضافه زدم که دیگه چون خسته بودم دوباره اجرا نکردم..

سلام آقا محسن
کارها را گوش دادم خوب زده بودید ممنونم. چند تا نکته بود که توی شکل مشخص کردم براتون. راستی چرا برخلاف قبل اینقدر بی حس و حال ساز زده بودید؟ بخصوص توی اجرای درآمد یه لحظه فکر کردم توی خواب اجراش کردی :)

Mezrab
Wednesday 5 May 2010, 03:21 PM
سلام آقا محسن
کارها را گوش دادم خوب زده بودید ممنونم. چند تا نکته بود که توی شکل مشخص کردم براتون. راستی چرا برخلاف قبل اینقدر بی حس و حال ساز زده بودید؟ بخصوص توی اجرای درآمد یه لحظه فکر کردم توی خواب اجراش کردی :)
خوب به این موضوع پی بردید، چون از فرط تکرار کاملا چشمام تو خواب بود و واقعا تو خواب میزدم:دی
چهارمضراب حجاز رو هم اجرا میکنم و قرار میدم..

درآمد اول ابوعطا-دوره ابتدایی سنتور (You can see links before reply)
چهارباغ-دوره ابتدایی سنتور (You can see links before reply)
رنگ ابوعطا-دوره ابتدایی سنتور (You can see links before reply)

Razoniaz
Saturday 8 May 2010, 10:26 AM
خوب به این موضوع پی بردید، چون از فرط تکرار کاملا چشمام تو خواب بود و واقعا تو خواب میزدم:دی
چهارمضراب حجاز رو هم اجرا میکنم و قرار میدم..

درآمد اول ابوعطا-دوره ابتدایی سنتور (You can see links before reply)
چهارباغ-دوره ابتدایی سنتور (You can see links before reply)
رنگ ابوعطا-دوره ابتدایی سنتور (You can see links before reply)

آفرین آفرین. بسیار خوب و زیبا اجرا کرده بودید.
1- در خصوص درآمد اول خیلی عالی بود فقط یه مشکل کوچیک داشت که در دقیقه 2:00 یکی از جمله ها را ("دو سی لا" دولاچنگ) را اجرا نکرده بودید.
2- چهارباغ را هم زیبا اجرا کرده بودید. البته سرعتش نسبت به اجراهای قبلی تون سنگین تر بود.
3- رنگ ابوعطا را خیلی زیبا اجرا کرده بودید. خیلی خیلی زیبا. فقط نت جفت "دو ، سل" آخری (که توی قطعات بال کبوتر نامیده می شوند) را با مکث زده بودید. اگه بشمارید درست میشه.

روی هم رفته باید عرض کنم که بسیار عالی بودند. سپاسگزارم

Mezrab
Sunday 16 May 2010, 12:06 PM
خوب بلاخره فرصت شد چهارمضراب حجاز رو بزنم، روش زیاد کار کردم چون پاساژ هاش هی خراب میشد...ممکنه بعضی جاها یه کمکی از ریتم بیفته..
-------------------------
پست اول ویرایش شد.

Razoniaz
Sunday 16 May 2010, 09:43 PM
خوب بلاخره فرصت شد چهارمضراب حجاز رو بزنم، روش زیاد کار کردم چون پاساژ هاش هی خراب میشد...ممکنه بعضی جاها یه کمکی از ریتم بیفته..
-------------------------
پست اول ویرایش شد.

سلام محسن جان
ممنونم. خیلی خوب اجرا کرده بودید قابل تحسینه:41:
فقط توی میزان سه تا به آخر مونده (قبل از شروع چنگ ها) نت "سل" و "لا" اول میزان را اجرا نکرده بودید یعنی توی این میزان به جای شش دولاچنگ فقط چهارتا دولاچنگ اجرا کردید. این قسمت را حتما تصحیحش کنید. راستی سیم "دو" زرد را هم کوک کنید.
موفق باشید.

Mezrab
Monday 17 May 2010, 12:22 AM
سلام محسن جان
ممنونم. خیلی خوب اجرا کرده بودید قابل تحسینه:41:
فقط توی میزان سه تا به آخر مونده (قبل از شروع چنگ ها) نت "سل" و "لا" اول میزان را اجرا نکرده بودید یعنی توی این میزان به جای شش دولاچنگ فقط چهارتا دولاچنگ اجرا کردید. این قسمت را حتما تصحیحش کنید. راستی سیم "دو" زرد را هم کوک کنید.
موفق باشید.
استاد من چک کردم دقت کنید نت لا و سل زده میشه، شاید چون سرعت پاساژ بالاست متوجه نشدید؟

david_santoori
Monday 17 May 2010, 09:05 AM
درود بر محسن عزیز

خیلی خوب بود مرسی فقط چند تا نکته مختصر عرض میکنم:

سرعت شما یه خورده زیاد بود (نمیشه که قسمتی از قطعه که ساده هستو با سرعت بالا بزنیم بعد به اون راست -چپ-چپ ها که میرسه یدفعه ....)پس باید سرعتی رو انتخاب کنیم که از اول تا آخر قطعه و در پیچ و خم ها راحت ساز بزنید.
نکته ی دیگه اینکه اون دو-سی-لا-سل آخر که تو ضرب نبود ؟!!!! یه کمی دیر زدید . اونو تصحیحش کنید .
قصد بزرگنمایی ندارم ولی همین درس نکاتی در دل خودش داره که اگه ساده ازش عبور کنیم بعدا دچار مشکل خواهیم شد . مثل همین راست-چپ-چپ و اون دوتا میزان آخر . خواهشا اینا رو با جدیت بهش توجه کنید که مثل من بعدا به مشکل برنخورید.
در کل خیلی خوب آفرین. اگه سازتونم خودتون کوک میکنید که دیگه جای صد آفرین داره!!!

Razoniaz
Monday 17 May 2010, 09:28 AM
درسته حق با شماست در این مورد من اشتباه کردم عذر می خوام. راستی داوود عزیز نکات خوبی رو اشاره کردند حتما اونها رو مد نظر بگیر بخصوص در مورد چهارتا نت چنگ آخر که باید با سرعت بالاتری اجراشون کنی.

Mezrab
Monday 17 May 2010, 09:31 AM
درود بر محسن عزیز

خیلی خوب بود مرسی فقط چند تا نکته مختصر عرض میکنم:

سرعت شما یه خورده زیاد بود (نمیشه که قسمتی از قطعه که ساده هستو با سرعت بالا بزنیم بعد به اون راست -چپ-چپ ها که میرسه یدفعه ....)پس باید سرعتی رو انتخاب کنیم که از اول تا آخر قطعه و در پیچ و خم ها راحت ساز بزنید.
نکته ی دیگه اینکه اون دو-سی-لا-سل آخر که تو ضرب نبود ؟!!!! یه کمی دیر زدید . اونو تصحیحش کنید .
قصد بزرگنمایی ندارم ولی همین درس نکاتی در دل خودش داره که اگه ساده ازش عبور کنیم بعدا دچار مشکل خواهیم شد . مثل همین راست-چپ-چپ و اون دوتا میزان آخر . خواهشا اینا رو با جدیت بهش توجه کنید که مثل من بعدا به مشکل برنخورید.
در کل خیلی خوب آفرین. اگه سازتونم خودتون کوک میکنید که دیگه جای صد آفرین داره!!!
بله تمپو بالا بود، این مشکل تو شهناز هم برام اتفاق افتاد، منظورتون رو متوجه نشدم یعنی نبود تو قطعه؟! ولی دقیق اجرا شده بود. بله ساز رو خودم کوک میکنم و یه فکری هم به حالش کردم، سیم های اول با تیونر کوک میشه سیم های بعدی رو با گوشم کوک میکنم، این ساز هم که الان گوش میدید بهش از موقع خرید تا حالا کوک رو نگه داشته و هنوزم خیلی ناکوک نشده...به هر حال کوکش میکنم باز..ممنون داوود جان.

Mezrab
Monday 17 May 2010, 10:52 AM
این اصلاح شدست، فکر میکنم هم از نظر ریتم و هم از نظر تمپو و کوک نسبت به قبلی بهتر شده باشه..(آقا راستی این زکام بودن سر سنتور زدن چقدر دردسر!آدم حواسش باید به دماغشم باشه:دی)

Mezrab
Monday 17 May 2010, 05:03 PM
:41::41::41:
محسن جان احسنت به تو بابت این اجرای بی نقص... بسیار زیبا و خوب اجرا کرده بودی.واقعا لذت بردم.

همونطور که گفتی از نظر ریتم و تمپو و همه چی صحیح بود...مرسی...

(راستی چه جوری کاراتو انقدر باکیفیت ظبط میکنی؟ ممنون میشم اگه توی پیام خصوصی جوابمو بدی که اینجا بحث تاپیک عوض نشه)
ممنون آرش جان.
ولله بدون هیچ هزینه ای، مودم دایل آپم یه میکروفون داشت دیدم به درد بخوره، از اون استفاده میکنم، برای Record هم از Windows Recorder یا همون برنامه خود ویندوز استفاده میکنم بعد پسوندش رو دستی میکنم mp3.
راستی عمدا رو اون کتاب گرفتم که معرفشیم بکنم به سنتور نوازا، حتما این کتاب رو بخونید، خاطرات جالبی از استاد کیایی هست.

david_santoori
Monday 17 May 2010, 06:43 PM
این اصلاح شدست، فکر میکنم هم از نظر ریتم و هم از نظر تمپو و کوک نسبت به قبلی بهتر شده باشه..(آقا راستی این زکام بودن سر سنتور زدن چقدر دردسر!آدم حواسش باید به دماغشم باشه:دی)

به به حالا شد . شسته رفته ، منظم و با دقت .

مطمئن باشید تا خودتون از ساز زدنتون لذت نبرید ، دیگران هم لذت نخواهند برد . این بار شما این چهار مضراب حجاز رو لمسش کردید و برای من هم خیلی دوست داشتنی و ارزشمنده.
این موضوعیه که شما تجربه اش کردید و باید در ذهنتون ذخیره اش کنید .

Mezrab
Friday 21 May 2010, 09:20 PM
دوستان اجراهای دیگه ای از این قطعه دارید؟غیر از اونی که در وبلاگ سنتور پایور هست؟

Razoniaz
Saturday 22 May 2010, 07:01 AM
دوستان اجراهای دیگه ای از این قطعه دارید؟غیر از اونی که در وبلاگ سنتور پایور هست؟

سلام آقا محسن اجرای تصویری این قطعه در اصفهان "فا" توسط آقای پژمان آذرمینا را می تونید اینجا (You can see links before reply) (Youtube) مشاهده کنید.

AFRooGH
Saturday 22 May 2010, 09:12 AM
اقا تشکر بسیار واقعا عالی بود
یه تمبک و یه ویولن هم باهاش میزد مهشر میشد.....

Mezrab
Saturday 22 May 2010, 10:45 AM
اقا تشکر بسیار واقعا عالی بود
یه تمبک و یه ویولن هم باهاش میزد مهشر میشد.....
من خیلی علاقه دارم از ویلنی ها اگر کسی هست اجرا کنه میکس کنیم یا ضربی ها البته من خودم ضرب هم کار میکنم ولی ضرب زیبا همراهش فکر نکنم بتونم داشته باشم...ولی در هر صروت من خیلی خوشحال میشم..
------------------------------------------

سلام آقا محسن اجرای تصویری این قطعه در اصفهان "فا" توسط آقای پژمان آذرمینا را می تونید اینجا (You can see links before reply) (Youtube) مشاهده کنید.
همه قطعاتی که تو نت رو بود گوش دادم این رو هم خیلی گوش دادم یکی از اجراهای بسیار زیباست منتها به نت نیست.

david_santoori
Saturday 22 May 2010, 02:53 PM
آفرین احساسش درست بود و به لحاظ رنگ آمیزی صوتی هم هیچ مشکلی نداره .

یه سوال یه آدم دیگه چی کار باید بکنه ؟
این قطعه خیلی خیلی ساده است ، خیلی ساده ولی همه رو تکون میده و تا حالا مونده و خواهد ماند!!!!!!!!!خواهشاً در مورد این موضوع فکر کنید.

به نظرتون ساده تر از ای ایران میشه؟ سل-ر-ر-ر-سل.... همه میگفتند باید چهار گاه بسازی.... ولی دشتی ساخت اونم چه دشتی........محشر .تا حالا مونده بعد از اینم خواهد ماند!!!!!!
نتیجه این که چرا هیچ کس چهار مضراب های مثلا علیزاده یا خدای سرعت کیوان ساکت یا .... حفظ نیست ؟ چرا این بهار دل نشین اینقدر با احساسات آدم بازی میکنه؟؟؟؟ .... چرا همه یار مبارک باد میخونند ؟؟؟؟
اصلا از سادگی این قطعات آدم شاخ در میاره .
ساده تر از گل سنگم یا آهنگ تولد مگه هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟ : تولد-تولد-توادت مبارک و......؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
راجع به جواب این موضوع فکر کنید!!!!!!!!!!
دوست دارم همه دوستان نظرشونو بگند شاید هم من اشتباه میکنم!!!!
مرسی

AFRooGH
Saturday 22 May 2010, 04:30 PM
[quote=Mezrab;115842]من خیلی علاقه دارم از ویلنی ها اگر کسی هست اجرا کنه میکس کنیم یا ضربی ها البته من خودم ضرب هم کار میکنم ولی ضرب زیبا همراهش فکر نکنم بتونم داشته باشم...ولی در هر صروت من خیلی خوشحال میشم..
شما اینو تو اصفهان لا زده بودین؟؟

Mezrab
Monday 24 May 2010, 01:20 PM
[quote=Mezrab;115842]من خیلی علاقه دارم از ویلنی ها اگر کسی هست اجرا کنه میکس کنیم یا ضربی ها البته من خودم ضرب هم کار میکنم ولی ضرب زیبا همراهش فکر نکنم بتونم داشته باشم...ولی در هر صروت من خیلی خوشحال میشم..
شما اینو تو اصفهان لا زده بودین؟؟
توی اصفهان دو اجرا شده بود.

Mezrab
Wednesday 26 May 2010, 09:24 PM
دروس من توی کلاس سنتورم از بیات ترک و دشتی یه جهش به سه گاه داشته تا پس از سه گاه دوباره به بیات ترک و دشتی برگردیم و شور رو تکمیل کنیم، برای همین نمونه کارهای درسام رو از این به بعد از شروع سه گاه میزارم که مشکلی در کوک هم نباشه، برای شروع مقدمه و درآمد اول رو اجرا کردم، امید هست دوستانی مثل راز و نیاز و بقیه دوستان اشکالاتی که موجود در کار هست رو گوشزد کنند تا برطرف کنم.

Razoniaz
Monday 31 May 2010, 11:26 AM
دروس من توی کلاس سنتورم از بیات ترک و دشتی یه جهش به سه گاه داشته تا پس از سه گاه دوباره به بیات ترک و دشتی برگردیم و شور رو تکمیل کنیم، برای همین نمونه کارهای درسام رو از این به بعد از شروع سه گاه میزارم که مشکلی در کوک هم نباشه، برای شروع مقدمه و درآمد اول رو اجرا کردم، امید هست دوستانی مثل راز و نیاز و بقیه دوستان اشکالاتی که موجود در کار هست رو گوشزد کنند تا برطرف کنم.

سلام آقا محسن عزیز
بابت تاخیر در جواب عذر می خوام. قطعات شما را گوش کردم ممنونم. مثل همیشه پر احساس و زیبا نواخته بودی. چندتا مورد توی مقدمه و درآمد بود که توی تصویر مشخص کردم.
راستی کوک سنتورت زیاد مناسب نیست. حتما کوکش کن.

Mezrab
Monday 31 May 2010, 01:38 PM
سلام آقا محسن عزیز
بابت تاخیر در جواب عذر می خوام. قطعات شما را گوش کردم ممنونم. مثل همیشه پر احساس و زیبا نواخته بودی. چندتا مورد توی مقدمه و درآمد بود که توی تصویر مشخص کردم.
راستی کوک سنتورت زیاد مناسب نیست. حتما کوکش کن.

متاسفانه من نمیدونم چه دردشه تو این هوا این کوک! این هم اصلاحیه..

hanibaboo
Monday 31 May 2010, 03:24 PM
سلام...نه خسته برادر...

محسن جون خیلی کارت درسته...

راستی اسمه آقای رازو نیاز چیه؟:دی

Mezrab
Monday 31 May 2010, 03:50 PM
سلام...نه خسته برادر...

محسن جون خیلی کارت درسته...

راستی اسمه آقای رازو نیاز چیه؟:دی
ممنون هانی جان، این یه ذره چیزی رو که بلدم رو مدیون استادم، رازو نیاز عزیز و داوود خان هستم..و لطف شماها. آقای راز ونیاز هم اسمش محسن هست، هم اسم هستیم:دی

david_santoori
Monday 31 May 2010, 04:20 PM
خیلی خوب و بسیار پر بار تر از قبل . نمی دونم خودتون متوجه هستید که چقدر مضراب زدنتون بهتر شده یا نه؟ ردیف نوازیتون کم کم داره شکل می گیره و اینقدر باید روی جملات فکر کنید که انشاءالله یک روزی شخصیت مستقلی بتونید برای ردیف نوازیتون قائل بشید.
سیر پیشرفت شما در این چند وقته برای من قابل توجه . آفرین.

Mezrab
Monday 31 May 2010, 04:35 PM
خیلی خوب و بسیار پر بار تر از قبل . نمی دونم خودتون متوجه هستید که چقدر مضراب زدنتون بهتر شده یا نه؟ ردیف نوازیتون کم کم داره شکل می گیره و اینقدر باید روی جملات فکر کنید که انشاءالله یک روزی شخصیت مستقلی بتونید برای ردیف نوازیتون قائل بشید.
سیر پیشرفت شما در این چند وقته برای من قابل توجه . آفرین.
ولله تنها چیزی که از خودم احساس میکنم بهتر شدن ریزم هست..بقیه حس ها رو باید اطرافیان بگن..

Razoniaz
Monday 31 May 2010, 07:50 PM
ممنون هانی جان، این یه ذره چیزی رو که بلدم رو مدیون استادم، رازو نیاز عزیز و داوود خان هستم..و لطف شماها. آقای راز ونیاز هم اسمش محسن هست، هم اسم هستیم:دی

محسن عزیز پیشرفت شما حاصل تلاش و پشتکار و همت خودت هستش. امیدوارم همیشه همینطور با تلاش و انگیزه به راهت ادامه بدی. براتون آرزوی موفقیت دارم.

Mezrab
Monday 31 May 2010, 08:11 PM
داود خان کی هست؟

آقا من خیلی رو ریزم ضعیفم...چجوری درستشون کنم؟
ریز به مرور درست میشه و تمرین خاصی جز همون تمرین انتهای دستور سنتور یعنی به طور مرتب ریز زدن نیستنش، شما اگه سر مضراب هات درست بشه ریزت هم درست میشه..من جای شما باشم برای خودم اتود میزنم، و با ساز بازی میکنم..من اینطوری ریزم بهتر شد. david_santoori (You can see links before reply) عزیز اسمشون داوود هست.

hanibaboo
Monday 31 May 2010, 09:42 PM
منظور از درست شدن سر مضراب چیه؟

چی باید بشه که بفهمم درست شده؟

Mezrab
Monday 31 May 2010, 10:07 PM
منظور از درست شدن سر مضراب چیه؟

چی باید بشه که بفهمم درست شده؟
رنگ بیات ترک از کتاب پشنگ کامکار رو اجراش رو تو سایت بزارید مشخص میشه.

Razoniaz
Tuesday 1 June 2010, 10:00 AM
متاسفانه من نمیدونم چه دردشه تو این هوا این کوک! این هم اصلاحیه..

سلام آقا محسن
خوب بود ممنونم. توی مقدمه یه مورد کوچولو بود توی زمان 1:08 ثانیه که نت "می" رو به جای اینکه به صورت ریز و متصل به نت قبلی یعنی نت "فا" اجرا کنید اونا به صورت دولاچنگ اجرا کرده بودید. که البته توی جملات مشابه دیگه این ایراد وجود نداشت. فکر کنم ناخودآگاه بوده.
البته نکته خیلی مهمی که در مورد مقدمه هست اینه که هنوز ریتمش خیلی کار داره. به خصوص توی قسمتهای ریز و سکوتها مدام ریتم تند و کند می شه و چاره کار فقط و فقط استفاده از مترونم هستش. بهت سفارش می کنم از همین حالا خودت رو عادت بدی که قطعات ضربی را با مترونم تمرین کنی تا بعد مشکلی توی ریتم نداشته باشی. اولش یه کم سخته ولی کم کم بهش عادت می کنی.
درآمد اول هم چندتا ایراداش برطرف شده بود و چند تای دیگه هنوز وجود داشت. که توی شکل براتون مشخص کردم.
درمورد کوک سازتون هم عرض کنم سعی کنید ساز را جایی نگهداری کنید که دمای یکسانی داشته باشه. حتما وقتی باهاش کاری نداری بزارش توی جعبه و سعی کن توی این فصل سازت جلوی کولر نباشه.

Mezrab
Wednesday 2 June 2010, 12:53 AM
کار با مترونوم خیلی برام مشکله..اصلا نمیتونم خودم رو هماهنگ کنم..!

Razoniaz
Wednesday 2 June 2010, 07:17 AM
کار با مترونوم خیلی برام مشکله..اصلا نمیتونم خودم رو هماهنگ کنم..!

باید بتونی آقا محسن. "If one can do it, U too can do it, If none can do it, U must do it"

Mezrab
Thursday 3 June 2010, 07:10 PM
استاد این تمیزتر اجرا بشه یعنی چی؟ من هرچی سعی میکنم تمیزتر و واضح تر از این اجرا نمیکنم تو آهنگ قبلی هم تریل ها رو آروم تر زدم، حالا باز جای سوال هست؟میشه این قسمت رو اجرا کنید؟

Razoniaz
Thursday 3 June 2010, 10:56 PM
استاد این تمیزتر اجرا بشه یعنی چی؟ من هرچی سعی میکنم تمیزتر و واضح تر از این اجرا نمیکنم تو آهنگ قبلی هم تریل ها رو آروم تر زدم، حالا باز جای سوال هست؟میشه این قسمت رو اجرا کنید؟

سلام محسن جان. توی این قسمت چون تغییر پوزیسیون از سیمهای زرد به سیمهای سفید انجام میشه و اینکار همراه با تریل هستش اجراش یه مقدار نیاز به تمرین و دقت زیادتری داره تا دقیقا صدای مضرابها شفاف باشه و هنگام تغییر پوزیسیون وقفه ای ایجاد نشه.
اگه چند بار همین قسمت را که اجرا کردید با دقت گوش بدید متوجه منظور من می شید. چشم حتما من این قسمت رو اجرا می کنم براتون.

Mezrab
Friday 4 June 2010, 11:35 AM
آقا محسن اشکال کار رو فهمیدم، به همین دلیل هم شما احساس وقفه میکردید هم اینکه یه قسمت از تریل جا میفتاد که البته قسمت آخر نبود..شک من هم برای همین بود، من ر-می کرن-فا تریل رو اجرا نمیکردم و مستقیم می کرن فا سل تریل رو اجرا میکردم. این اجرا رو گوش بدید با مضراب قدیمیم هم نواختم که نمد کلفت تری داره و به همین دلیل فکر میکنم برای آواز ها مناسب تر از نمد نازک باشه..

Mezrab
Friday 4 June 2010, 07:51 PM
امروز فرصت کردم باز هم ضبط کنم.. یه تصمیمی برای استقامت نوازندگی دارم اون هم این هست که ازاین به بعد اگر امکانش باشه قطعاتی که رو که میشه متصل کرد رو متصل کنم و یک دفعه اجرا کنم.. تو این اجرا چهارمضراب زابل رو اجرا کردم، بعدش یک فرود داریم و بعد مخالف شروع میشه. میخواستم سه مضراب سه گاه رو هم بگذارم که اون رو چون کامل اجرا نکردم و طولانی هم هست امکانش بود وسطاش خراب بشه..فقط در انتهای قطعه 1 فا رو کم زدم و سکوت بین مخالف و فرود رو هم به اندازه زمانیش نکشیدم..به خاطر کم شدن کیفیت صدا زنگ دار شده!ببخشید.

چهارمضراب زابل-فرود-مخالف (You can see links before reply)

david_santoori
Friday 4 June 2010, 09:21 PM
سلام
از فرود به بعد رو شنیدم غلط زیاد داشتید . حدود 4 تا غلط تو یه صفحه زیاده !!!بیشتر باید دقت کنید . اگه فقط یک فرود رو درست اجرا کنیم خیلی بهتر از اینه که کل کتاب رو غلط بزنیم !!! یک سری نکات ساده خدمت شما عرض می کنم ممکنه به دردتون بخوره :

1) اول غلط های سطحی( که مربوط میشه به دقت نت خونی شما ) باید اصلاح بشند ، من کتابم قدیمی هستش ( با اینکه حفظم ولی برای ادرس دادن مجبور شدم برم سراغش) ببینید بعد از فرود یا خط چهارم کتاب یدونه "و" وجود داره که باید به اون بیش از اینها شخصیت بدید!!!

2)خط 8 تکیه ی سل رو باید با لا بمل بگیرید ، اگه صدای لا بمل شنیده نشه دیگه مخالف زدنتون در ادامه کار بیهوده ای هست !!!بعداً بیشتر متوجه خواهید شد!!!

3)همون خط 8 می-فا-می-فا-می-فا-می-سل هستش یعنی یه دونه می-فا کم زدید!!! مطمئن باشید همه ی اینها حساب کتاب داره !!!یه دونه کم بزنید فاتحه فرود خوندست!!! اصلا داره داد می زنه ، دستشو بلند کرده داره داد میزنه من یه دونه می-فا کم دارم اینجا ، هرکسی یه کم (نه خیلی)گوشش با ردیف آشنا باشه متوجه این موضوع میشه!!!

4)همونطور که خودتون متوجه شدید باید به اندازه ی کافی به اون فرود فظا بدید ، و بعد مخالف رو شروع کنید. اون فای آخر رو هم که متوجه شدید!!! این ارزشمنده که شما می دونید کجا ی کار ایراد داره !!!

درضمن من تا حالا پیچ سختگیریمو برای هیچ کسی یک دور نپیچوندم !!! اینها حداقل مواردی بود که بنده بهش اشاره کردم. درصورتی که اصلاح بشند اون پیچه رو یه اپسیلون بیشتر براتون میچرخونمش.

موفق باشید.

Mezrab
Friday 4 June 2010, 09:29 PM
آقا تسلیم! همش درسته، فقط یه حقی به من بیچاره بدید این لا بمل رو در کتاب به شدت ناواضح و ریز هست یعنی به اندازه نقطه هست که ندیدمش! اون می فا می فا می فا می سل رو چک کردم درسته، یه چک بفرمایید.

Mezrab
Friday 4 June 2010, 09:43 PM
سلام
از فرود به بعد رو شنیدم غلط زیاد داشتید . حدود 4 تا غلط تو یه صفحه زیاده !!!بیشتر باید دقت کنید . اگه فقط یک فرود رو درست اجرا کنیم خیلی بهتر از اینه که کل کتاب رو غلط بزنیم !!! یک سری نکات ساده خدمت شما عرض می کنم ممکنه به دردتون بخوره :

1) اول غلط های سطحی( که مربوط میشه به دقت نت خونی شما ) باید اصلاح بشند ، من کتابم قدیمی هستش ( با اینکه حفظم ولی برای ادرس دادن مجبور شدم برم سراغش) ببینید بعد از فرود یا خط چهارم کتاب یدونه "و" وجود داره که باید به اون بیش از اینها شخصیت بدید!!!

2)خط 8 تکیه ی سل رو باید با لا بمل بگیرید ، اگه صدای لا بمل شنیده نشه دیگه مخالف زدنتون در ادامه کار بیهوده ای هست !!!بعداً بیشتر متوجه خواهید شد!!!

3)همون خط 8 می-فا-می-فا-می-فا-می-سل هستش یعنی یه دونه می-فا کم زدید!!! مطمئن باشید همه ی اینها حساب کتاب داره !!!یه دونه کم بزنید فاتحه فرود خوندست!!! اصلا داره داد می زنه ، دستشو بلند کرده داره داد میزنه من یه دونه می-فا کم دارم اینجا ، هرکسی یه کم (نه خیلی)گوشش با ردیف آشنا باشه متوجه این موضوع میشه!!!

4)همونطور که خودتون متوجه شدید باید به اندازه ی کافی به اون فرود فظا بدید ، و بعد مخالف رو شروع کنید. اون فای آخر رو هم که متوجه شدید!!! این ارزشمنده که شما می دونید کجا ی کار ایراد داره !!!

درضمن من تا حالا پیچ سختگیریمو برای هیچ کسی یک دور نپیچوندم !!! اینها حداقل مواردی بود که بنده بهش اشاره کردم. درصورتی که اصلاح بشند اون پیچه رو یه اپسیلون بیشتر براتون میچرخونمش.

موفق باشید.
این هم اصلاحیه خدمت شما!

david_santoori
Friday 4 June 2010, 10:23 PM
بله درست شد . اون می-فا و... هم قبلا سرهم نزده بودید که حالا درست اجرا کردید ،( چون من یک بار گوش کردم یادم بود که اونجا یه چیزی رو غلط زدید ، ولی درستش اینه که حداقل دوبار شنیده بشه)، ببخشید ولی به هر حال غلط زده بودید!!! روی جملات پایانی فرود بیشتر تامل کنید (یا در این مقطع درست میشه یا نه نمیشه )
اما خط آخر مخالف از جمله ی می-فا-سل و....اون " دو-فا " باید سرهم زده بشه بدونه وقفه (مثل دوتا دولاچنگ)!!!
تا اینجا همون چیز هایی هست که تقریباًهمه بهش توجه میکنند .
و اما یه مقدار اگه از دید خودم بخوام بهتون ایراد بگیرم شما در واقع هیچی برای من نزدید !!! باز هم در فرود دقت کنید ببینید چیزی جا نیوفتاده ؟!!!اگه اون قسمت جا بیوفته اصلا برای من شنیدن اون درس هیچ ارزشی نداره !!! انشاءالله در فرصت بعد ببینیم چقدر تغییر میکنه!!!

Mezrab
Friday 4 June 2010, 11:11 PM
بله درست شد . اون می-فا و... هم قبلا سرهم نزده بودید که حالا درست اجرا کردید ،( چون من یک بار گوش کردم یادم بود که اونجا یه چیزی رو غلط زدید ، ولی درستش اینه که حداقل دوبار شنیده بشه)، ببخشید ولی به هر حال غلط زده بودید!!! روی جملات پایانی فرود بیشتر تامل کنید (یا در این مقطع درست میشه یا نه نمیشه )
اما خط آخر مخالف از جمله ی می-فا-سل و....اون " دو-فا " باید سرهم زده بشه بدونه وقفه (مثل دوتا دولاچنگ)!!!
تا اینجا همون چیز هایی هست که تقریباًهمه بهش توجه میکنند .
و اما یه مقدار اگه از دید خودم بخوام بهتون ایراد بگیرم شما در واقع هیچی برای من نزدید !!! باز هم در فرود دقت کنید ببینید چیزی جا نیوفتاده ؟!!!اگه اون قسمت جا بیوفته اصلا برای من شنیدن اون درس هیچ ارزشی نداره !!! انشاءالله در فرصت بعد ببینیم چقدر تغییر میکنه!!!
گوش بدید..فکر میکنم یافتمش.

david_santoori
Saturday 5 June 2010, 11:33 AM
:1:نه خیر درست نشد . نیاز به زمان بیشتری داره . بیشتر روش فکر کنید . یک دور همه ی نت ها رو با دقت چک کنید و بعد که همه چیز درست شد بگردید دنبال اون قسمت اعظم فرود که فراموش شده !!!خیلی واضحه ولی من نمی دونم چرا همه بی تفاوت از کنارش رد میشند. شما بزرگترین قسمت فرود رو جا انداختید !!! بگردید دنبال اصل کاری !!!

Mezrab
Saturday 5 June 2010, 11:52 AM
:1:نه خیر درست نشد . نیاز به زمان بیشتری داره . بیشتر روش فکر کنید . یک دور همه ی نت ها رو با دقت چک کنید و بعد که همه چیز درست شد بگردید دنبال اون قسمت اعظم فرود که فراموش شده !!!خیلی واضحه ولی من نمی دونم چرا همه بی تفاوت از کنارش رد میشند. شما بزرگترین قسمت فرود رو جا انداختید !!! بگردید دنبال اصل کاری !!!
من این قسمت رو جا انداخته بودم که توی اجرای قبلی اجراش کردم، ملاحظه بفرمایید.

david_santoori
Saturday 5 June 2010, 12:27 PM
من دلم میخواد شما بیشتر فکر کنید، ازاولشم میشد خودم بنویسم ولی خوب هرجور خودتون دوست دارید!!!من هم متناسب با شما جواب میدم .
ببین محسن جان به اون بیت بیشتر فکر کنید !!!نقش اون بیت چیه !!!اصلا اگه به درد نمیخوره چرا گذاشتندش؟
همینطور برای قشنگی!!!یا قراره یه پیامی رو با ما برسونه یا خیلی چیز های دیگه ....

Mezrab
Saturday 5 June 2010, 01:06 PM
من دلم میخواد شما بیشتر فکر کنید، ازاولشم میشد خودم بنویسم ولی خوب هرجور خودتون دوست دارید!!!من هم متناسب با شما جواب میدم .
ببین محسن جان به اون بیت بیشتر فکر کنید !!!نقش اون بیت چیه !!!اصلا اگه به درد نمیخوره چرا گذاشتندش؟
همینطور برای قشنگی!!!یا قراره یه پیامی رو با ما برسونه یا خیلی چیز های دیگه ....
بله چیزی که استادم هم گفت، من فکر کردم مشکل در نت هست که البته بود! اون شعر وزن اجرا رو مشخص میکنه، ولی آقا صدای من اصلا برای خودندن خوب نیست ها!!:دی امکانش نیست من همراه آواز ضبط شده نخونم و پیش خودم بخونم؟!؟! افتضاح میشه!

david_santoori
Saturday 5 June 2010, 03:34 PM
بله چیزی که استادم هم گفت، من فکر کردم مشکل در نت هست که البته بود! اون شعر وزن اجرا رو مشخص میکنه، ولی آقا صدای من اصلا برای خودندن خوب نیست ها!!:دی امکانش نیست من همراه آواز ضبط شده نخونم و پیش خودم بخونم؟!؟! افتضاح میشه!

مگه روزی که قرار بود ساز بزنید مثل الان ساز می زدید؟ خوب اونم همین طور (به مرور زمان درست میشه)!!! من اصلا دلم نمی خواد شما حالا این وسط خواننده بشید و برامون تحریر بزنید و .... ، این یه آواز خیلی ساده در حد سلفژه (که مطمئناً شما اگه بخواهید به راحتی از پسش بر می آیید )!!!
مطمئن باش جوری نوشته شده که ساده ترین افراد هم به راحتی میتونند اینو بخونه !!!

تنها کافیه صداتون با نت مورد نظر ژوست باشه ،اگه براتون بالاست خوب بمشو بخونید این که نگرانی نداره!!! ولی اگه می خواهید من کمکتون کنم ، باید حتما بخونید . مگه شما نگفتید از اون نکات خفنت بگو!!! ، من که حرفی ندارم محسن جان ، فقط شما ببین کسی حاضره این راه رو بره !!!

بعد هم اجازه بدید من و بقیه در مورد خوندنتون نظر بدیم . تشخیص افتضاح شدن و نشدنش با منه !!!
در مورد این هم فکر کنید ، ما به دنبال چی هستیم ، نه جداً ما به دنبال چی هستیم؟ هدفمون از این کارها چیه ؟!!!

چرا پایور شد استاد پایور؟ خوب اگه به این سادگی ها بود که منم فردا میشدم استاد مسلم موسیقی !!!ما همیشه نوک قله رو میبینیم ، ولی نمیبینیم اون طرف چه سختی هایی کشیده تا این دامنه رو طی کرده و به اون نوک رسیده!!!

حالا دیگه تصمیم با خودتون ، می تونید باز همون مسیری رو که قبلا می رفتید پیش بگیرید و من هم مثل گذشته نظرمو در مورد نمونه کار هاتون می دم ، یعنی نه خانی اومده و نه خانی رفته . یا می تونید مواردی رو که گفتم رعایت کنید و بنده هم با کمال میل در خدمت شما خواهم بود (که در این صورت متوجه شدید که نه این راه ،راه تفریحیه ، نه بنده در این مسیر اهل خوش گذرونیم ، قطعا درین چند وقت اخیر متوجه تغییر رفتار من هم شدید!!!)

به هر حال در هر شرایطی بنده براتون آرزوی موفقیت می کنم . صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

موفق باشید.

Mezrab
Saturday 5 June 2010, 04:38 PM
مگه روزی که قرار بود ساز بزنید مثل الان ساز می زدید؟ خوب اونم همین طور (به مرور زمان درست میشه)!!! من اصلا دلم نمی خواد شما حالا این وسط خواننده بشید و برامون تحریر بزنید و .... ، این یه آواز خیلی ساده در حد سلفژه (که مطمئناً شما اگه بخواهید به راحتی از پسش بر می آیید )!!!
مطمئن باش جوری نوشته شده که ساده ترین افراد هم به راحتی میتونند اینو بخونه !!!

تنها کافیه صداتون با نت مورد نظر ژوست باشه ،اگه براتون بالاست خوب بمشو بخونید این که نگرانی نداره!!! ولی اگه می خواهید من کمکتون کنم ، باید حتما بخونید . مگه شما نگفتید از اون نکات خفنت بگو!!! ، من که حرفی ندارم محسن جان ، فقط شما ببین کسی حاضره این راه رو بره !!!

بعد هم اجازه بدید من و بقیه در مورد خوندنتون نظر بدیم . تشخیص افتضاح شدن و نشدنش با منه !!!
در مورد این هم فکر کنید ، ما به دنبال چی هستیم ، نه جداً ما به دنبال چی هستیم؟ هدفمون از این کارها چیه ؟!!!

چرا پایور شد استاد پایور؟ خوب اگه به این سادگی ها بود که منم فردا میشدم استاد مسلم موسیقی !!!ما همیشه نوک قله رو میبینیم ، ولی نمیبینیم اون طرف چه سختی هایی کشیده تا این دامنه رو طی کرده و به اون نوک رسیده!!!

حالا دیگه تصمیم با خودتون ، می تونید باز همون مسیری رو که قبلا می رفتید پیش بگیرید و من هم مثل گذشته نظرمو در مورد نمونه کار هاتون می دم ، یعنی نه خانی اومده و نه خانی رفته . یا می تونید مواردی رو که گفتم رعایت کنید و بنده هم با کمال میل در خدمت شما خواهم بود (که در این صورت متوجه شدید که نه این راه ،راه تفریحیه ، نه بنده در این مسیر اهل خوش گذرونیم ، قطعا درین چند وقت اخیر متوجه تغییر رفتار من هم شدید!!!)

به هر حال در هر شرایطی بنده براتون آرزوی موفقیت می کنم . صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

موفق باشید.
آقا داوود عزیز ، شرط می بندم با این صدای من آخرش از ما یه شجریان میسازی! جالب اینکه همه خواننده های بزرگ سنتور نوازند! استاد پایور با این شعراش چه کارا کرده!من که تسلیم شدم، این ادامه درامد دوم هست با صدای ناهنجار بنده خدمت شما! امیدوارم لذت کافی ببرید:21ox66r:

Mezrab
Saturday 5 June 2010, 05:47 PM
این هم زابل و فرود با شعر و صدای ناهنجار من.

david_santoori
Saturday 5 June 2010, 06:34 PM
راستش من می خواستم ببینم شما تا چقدر جدی هستید .مشخصه که خیلی علاقه مند هستید. خیلی خوشحال شدم وقتی دیدم در کارتون اینقدر جدی هستید.
بسیار خوب اینهارو گوش کن ولی اصلا معیار شما این نیست!!! بعدا همین ها تغییر میکنه !!! من فقط می خوام شما سیلاب گذاری رو الان یاد بگیری . در ضمن شما باید بتونی خیلی بهتر از من بخونی (چون بنده مشکلات تنفسی دارم )ولی باز مهم اینه که بتوینم درست کلمات رو ادا کنیم و احساس رو برسونیم دیدی که من هم خواننده نیستم و حالا هم قرار نیست کنسرت بدیم !!! داریم تمرین می کنیم !!!

یه نکته بگم که خیلی باید اینو جدی بگیرید :
اصلا در این شرایط سنی نباید به صداتون فشار بیارید!!!! اگه نمی تونید بالا بخونید ، بم بخونید!!!

و در آخرخوندنتون دوتا ایراد داره :

1)صداتون با صدای سازتون یکی نیست .
2) سیلاب گذاری ها اشتباه اند .

مرسی

Mezrab
Saturday 5 June 2010, 07:44 PM
آقا من میگم صدا ندارم باور ندارید! من صدای بمم افتضاح میشه ها ولی باز تست میکنم! راستی صداتون خیلی خوبه.

kak_maki_new
Saturday 5 June 2010, 08:04 PM
آقا داوود عزیز ، شرط می بندم با این صدای من آخرش از ما یه شجریان میسازی! جالب اینکه همه خواننده های بزرگ سنتور نوازند! استاد پایور با این شعراش چه کارا کرده!من که تسلیم شدم، این ادامه درامد دوم هست با صدای ناهنجار بنده خدمت شما! امیدوارم لذت کافی ببرید:21ox66r:
سلام .عالی بود مخصوصا سنتورش ....لذت بردم.خودت اجرا کردی سنتورش را ؟؟؟؟

راستی اکتاو صدات یه خورده پایین هستش ....
ولی در کل باحال بود
:am

Mezrab
Saturday 5 June 2010, 08:32 PM
راستش من می خواستم ببینم شما تا چقدر جدی هستید .مشخصه که خیلی علاقه مند هستید. خیلی خوشحال شدم وقتی دیدم در کارتون اینقدر جدی هستید.
بسیار خوب اینهارو گوش کن ولی اصلا معیار شما این نیست!!! بعدا همین ها تغییر میکنه !!! من فقط می خوام شما سیلاب گذاری رو الان یاد بگیری . در ضمن شما باید بتونی خیلی بهتر از من بخونی (چون بنده مشکلات تنفسی دارم )ولی باز مهم اینه که بتوینم درست کلمات رو ادا کنیم و احساس رو برسونیم دیدی که من هم خواننده نیستم و حالا هم قرار نیست کنسرت بدیم !!! داریم تمرین می کنیم !!!

یه نکته بگم که خیلی باید اینو جدی بگیرید :
اصلا در این شرایط سنی نباید به صداتون فشار بیارید!!!! اگه نمی تونید بالا بخونید ، بم بخونید!!!

و در آخرخوندنتون دوتا ایراد داره :

1)صداتون با صدای سازتون یکی نیست .
2) سیلاب گذاری ها اشتباه اند .

مرسی
مرسی بابت سیلاب گذاری! مشکل اصلی همینجاست، استادم وقتی با شعر میخونه باید ضبط کنم.
این دو تا کار رو هم گوش بدید فقط قسمت شعریه، ولی اساسا اینطوری بخونم راحت ترم!
سلام .عالی بود مخصوصا سنتورش ....لذت بردم.خودت اجرا کردی سنتورش را ؟؟؟؟
----------------------------------------------------------

راستی اکتاو صدات یه خورده پایین هستش ....
ولی در کل باحال بود
بله سنتورش رو موقع خوندن اجرا کردم. چیکار کنم ولله:دی من نوجوان هستم و هنوز اکتاو بم هنجرم فعال نیست! باز سعی خودم رو میکنم. این شعر خوندنم داستانی شد بسی جالب!

david_santoori
Saturday 5 June 2010, 08:55 PM
خیلی خب روی همین تمرین داشته باشید و به سیلاب ها دوباره دقت کنید و اصلا عجله نداشته باشید چون کار یک شب و دو شب نیست حداقل باید 2 هفته روش کار کنید،بهتره به اون چیزی که خوندم بیشتر گوش بدید و بالای کتابتون سیلاب ها رو بنویسید .
در مورد خوندنتون باید محدوده ی صوتی خودتونو بشناسید و سازتونو اگه نیازه پایین تر کوک کنید ، حتما نباید دیاپازون باشه !!!نیم پرده که پایین تر کوک کنید خیلی راحت می تونید 1.2-1.3 اکتاو رو بخونید .

Mezrab
Saturday 5 June 2010, 09:24 PM
خیلی خب روی همین تمرین داشته باشید و به سیلاب ها دوباره دقت کنید و اصلا عجله نداشته باشید چون کار یک شب و دو شب نیست حداقل باید 2 هفته روش کار کنید،بهتره به اون چیزی که خوندم بیشتر گوش بدید و بالای کتابتون سیلاب ها رو بنویسید .
در مورد خوندنتون باید محدوده ی صوتی خودتونو بشناسید و سازتونو اگه نیازه پایین تر کوک کنید ، حتما نباید دیاپازون باشه !!!نیم پرده که پایین تر کوک کنید خیلی راحت می تونید 1.2-1.3 اکتاو رو بخونید .
یک یا دو بمل کوک کنم؟ خدا بخواد با همون پیشبینی استاد پایور کتاب رو تموم میکنیم. من هم به فکر صدام باشم، کتاب استاد صبا هم که پر از شعر هست دوره عالی هم که غنی هست! آخر اینکار یه خوانندم در میایم، البته نا با این صدای ناهنجار...!

david_santoori
Sunday 6 June 2010, 12:57 PM
یک یا دو بمل کوک کنم؟ خدا بخواد با همون پیشبینی استاد پایور کتاب رو تموم میکنیم. من هم به فکر صدام باشم، کتاب استاد صبا هم که پر از شعر هست دوره عالی هم که غنی هست! آخر اینکار یه خوانندم در میایم، البته نا با این صدای ناهنجار...!

البته حدس زدن آخر اون سه نقطه (...) مشکل نیست منظورتون با تلاش و جدیت و پشتکار بود دیگه !!!
بله حق با شماست . همین طوره!!!

در مورد بمل و دوبل بمل و... کوک کردنتون به من هیچ ارتباطی نداره !!! حتی اگه نیازه باید سلتونو ، فا کوک کنید و با هر چیز دیگه ای این دیگه به خودتون مربوط میشه ، گفتم مهم اینه که در محدود ه ی صوتی شما باشه !!!و راحت بتونید بخونید!!! تنها باید صداتون با نتی که می خونید یکی باشه و سیلاب ها رو درست رعایت کنید !!!ببینیم تا هفته ی دیگه چه کار می کنید!!!

موفق باشید.

Mezrab
Sunday 6 June 2010, 08:38 PM
البته حدس زدن آخر اون سه نقطه (...) مشکل نیست منظورتون با تلاش و جدیت و پشتکار بود دیگه !!!
بله حق با شماست . همین طوره!!!

در مورد بمل و دوبل بمل و... کوک کردنتون به من هیچ ارتباطی نداره !!! حتی اگه نیازه باید سلتونو ، فا کوک کنید و با هر چیز دیگه ای این دیگه به خودتون مربوط میشه ، گفتم مهم اینه که در محدود ه ی صوتی شما باشه !!!و راحت بتونید بخونید!!! تنها باید صداتون با نتی که می خونید یکی باشه و سیلاب ها رو درست رعایت کنید !!!ببینیم تا هفته ی دیگه چه کار می کنید!!!

موفق باشید.
David عزیز، کوک دیاپازون سازم رو برای اجراها نیاز دارم، آخه مهم مگه سیلاب گذاری درست و اجرا هماهنگ نیست؟ من که نمیخوام خوانندگی کنم:د:ad

Mezrab
Sunday 6 June 2010, 11:02 PM
اگر از نظر همخوانی نت و صدا کمی گذشت کنید فکر میکنم سیلاب بندی شعر درست باشه، با این صدا انتظار بیشتری هم نمیره:D
فقط شعر فرود رو توی بم اجرا کردم که صدام بیشتر هماهنگ باشه..توی زابل یه قسمت که ریز میگیرم، نت بعد فا مه دو رو میخوایم بزنیم مضرابم یه ذره پایین خورد ممکنه صدا سی هم بیاد، انتهای قطعه یه زینت چسبیده رو تک اجرا کردم..

Razoniaz
Tuesday 8 June 2010, 10:10 AM
سلام آقا محسن
درآمد دوم سه گاه رو بررسیش کردم آفرین خوب زده بودید. فقط چندتا مورد بود که توی شکل براتون مشخص کردم. راستی چهارمضراب برای سه گاه چیزی آماده کردی؟ اگه کتاب سی قطعه چهارمضراب زنده یاد استاد پایور رو دارید چهارمضراب سه گاهش رو شروع کنیم.

Mezrab
Tuesday 8 June 2010, 11:23 AM
سلام آقا محسن
درآمد دوم سه گاه رو بررسیش کردم آفرین خوب زده بودید. فقط چندتا مورد بود که توی شکل براتون مشخص کردم. راستی چهارمضراب برای سه گاه چیزی آماده کردی؟ اگه کتاب سی قطعه چهارمضراب زنده یاد استاد پایور رو دارید چهارمضراب سه گاهش رو شروع کنیم.
ضربی از سه گاه، سه مضراب مخالف همین دوره بتدایی رو تا انتهای صفحه دوم زدم، چهارمضراب مخالف استاد مشکاتیان رو هم تا سر 6 شونزدهمش زدم(تفریحی!)، من کتاب رو ندارم، تا تهیش کنم میتونید اون صفحات رو برام ارسال کنید؟

Razoniaz
Tuesday 8 June 2010, 11:37 AM
ضربی از سه گاه، سه مضراب مخالف همین دوره بتدایی رو تا انتهای صفحه دوم زدم، چهارمضراب مخالف استاد مشکاتیان رو هم تا سر 6 شونزدهمش زدم(تفریحی!)، من کتاب رو ندارم، تا تهیش کنم میتونید اون صفحات رو برام ارسال کنید؟

باشه آقا محسن حتما نت رو براتون ارسال می کنم.

settareh
Wednesday 9 June 2010, 08:28 AM
چهار مضراب شور و رنگ ابو عطا و چارمضراب شهناز رو گوش دادم... رنگ ابوعطا رو به نظرم بهتر از چارمضرابا زده بودی.

همین دیگه! ((=

Mezrab
Wednesday 9 June 2010, 12:37 PM
چهار مضراب شور و رنگ ابو عطا و چارمضراب شهناز رو گوش دادم... رنگ ابوعطا رو به نظرم بهتر از چارمضرابا زده بودی.

همین دیگه! ((=
نمیدونم از طرف نواختن قطعه ها گفته بودی یا کیفیت، ولی چون چهارمضرابا مخصوصا ابوعطا رو با گوشی ضبط کرده بودم خودم هم حاضر نیستم گوش بدمشون! ولی رنگ ابوعطا چون با میکروفون ضبط شده بود و همچنین یه ساز تازه قاعدتا دلنشین تر هست برای خودم هم. سعی کن کارای جدیدتر رو توی صفحات آخر گوش بدی.

david_santoori
Wednesday 9 June 2010, 03:16 PM
اگر از نظر همخوانی نت و صدا کمی گذشت کنید فکر میکنم سیلاب بندی شعر درست باشه، با این صدا انتظار بیشتری هم نمیره:D
فقط شعر فرود رو توی بم اجرا کردم که صدام بیشتر هماهنگ باشه..توی زابل یه قسمت که ریز میگیرم، نت بعد فا مه دو رو میخوایم بزنیم مضرابم یه ذره پایین خورد ممکنه صدا سی هم بیاد، انتهای قطعه یه زینت چسبیده رو تک اجرا کردم..

خوب بود آفرین ، خیلی بهتر شده.

خیلی خب می تونید به بقیه ی درساتون ادامه بدید انشاءالله در آینده خیلی بهتر هم خواهد شد . الان من اگه بخوام ایراد بگیرم واقعا بیجاست و ایراد الکیه .
همین که یک جرقه ایجاد بشه و شما متوجه بشید یه چیز های دیگری هم وجود داشته ، خودش خیلیه!!!!
البته من زابل رو نتونستم گوش بدم؟شما مگه با چی ضبط می کنید؟چون من برای گوش دادن مشکل دارم؟!!!

Mezrab
Wednesday 9 June 2010, 03:21 PM
درآمد تصحیح شده، برای آقا داوود هم قسمت شعری درآمد دوم رو جدا اجرا کردم زحمت چکش رو بفرمایند، 3 مضراب مخالف رو هم با محالف شروع کردم و بعد وارد سه مضراب شدم، چون حجم سه مضراب زیاد هست اون رو به سه قسمت تقسیم کردم، سه قسمت رو جداگانه اجرا میکنم و در انتها یه کار کلی از همه اجرا میزارم..بقیه دوستان هم حتما سه مضراب رو دانلود کنند چون یکی از بهترین قطعات ضربی توی دوره ابتدایی هست.

خوب بود آفرین ، خیلی بهتر شده.

خیلی خب می تونید به بقیه ی درساتون ادامه بدید انشاءالله در آینده خیلی بهتر هم خواهد شد . الان من اگه بخوام ایراد بگیرم واقعا بیجاست و ایراد الکیه .
همین که یک جرقه ایجاد بشه و شما متوجه بشید یه چیز های دیگری هم وجود داشته ، خودش خیلیه!!!!
البته من زابل رو نتونستم گوش بدم؟شما مگه با چی ضبط می کنید؟چون من برای گوش دادن مشکل دارم؟!!!
بلاخره از خان آقا داوود هم گذشتیم:icon_mrgreen:
ولله من دانلود کردم مشکلی نبود تو اجرا، فقط اگه دانلود کردید تو همون پست یه چند تا اشکال هست چون فرصت نمیکنم ضبط کنم دوباره تکرار نکردم..ضبط کردن هم عین بقیه قطعات هست.

david_santoori
Thursday 10 June 2010, 09:23 PM
صداتون ، صداتون درست نیست .

سیلاب ها باز هم نیاز به فکر داره اگه منتظر شنیدن درستی و غلطی هستید ، بله درسته ولی یادتون باشه این حداقل کاره !!!
خوندنتون به دقت بیشتر نیاز داره . کم کم خودتون هم متوجه میشید که این دیاپازون دیجیتال چه بلایی داره سرتون میاره!!!

Mezrab
Thursday 10 June 2010, 09:42 PM
صداتون ، صداتون درست نیست .

سیلاب ها باز هم نیاز به فکر داره اگه منتظر شنیدن درستی و غلطی هستید ، بله درسته ولی یادتون باشه این حداقل کاره !!!
خوندنتون به دقت بیشتر نیاز داره . کم کم خودتون هم متوجه میشید که این دیاپازون دیجیتال چه بلایی داره سرتون میاره!!!
بله اینم هست، چاره راه همون پایین کوک کردنه.

Razoniaz
Saturday 12 June 2010, 08:51 AM
سلام آقا محسن
سه مضراب مخالف رو گوش دادم ایراداتی که داشت توی شکل براتون مشخص کردم. راستی سیم می زرد خرک اول کوک نیست حتما کوکش کن. سعی کن یه کمی هم حس و حال بدی به این سه مضراب چون واقعا قشنگه.

Razoniaz
Saturday 12 June 2010, 09:57 AM
سلام
درآمد دوم سه گاه خوب بود آفرین فقط چند تا نکته بود براتون توی شکل مشخص کردم.

Mezrab
Saturday 12 June 2010, 11:41 AM
سلام آقا محسن
سه مضراب مخالف رو گوش دادم ایراداتی که داشت توی شکل براتون مشخص کردم. راستی سیم می زرد خرک اول کوک نیست حتما کوکش کن. سعی کن یه کمی هم حس و حال بدی به این سه مضراب چون واقعا قشنگه.
آره این سه مضراب رو یه نوآنس تر و تمیز حسابی بهش حال و هوا میده.

سلام
درآمد دوم سه گاه خوب بود آفرین فقط چند تا نکته بود براتون توی شکل مشخص کردم.
اون دو لاچنگا رو نمیدونم چرا نمیشه به تریل چسبوند یعنی تا میخوام یه تریل سریع بعد دو لاچنگ اجرا کنم نمیشه!به هر حال سعیم رو میکنم اجرا بشه

عالی بود محسن. واقعا آفرین. به خدا اگه قدر خودتو بدونی نوازنده قابلی میشی. خیلی خوب ساز میزنی.
ای بابا آرش جان هنوز جا داره تا نوازنده بشم..!

Mezrab
Tuesday 22 June 2010, 04:08 PM
این مدت که کاری نزاشتم دوستان حسابی فعال شدند، خیلی خوبه بخش سنتور همیشه فعاله..دو تا نمونه کار میزارم از قسمت سه گاه دوره بتدایی، جغتائی و مغلوب، هر دو قطعات زیبایی هستند، جغتائی یه قطعه ضربی و مغلوب هم آواز هست که خیلی زیبا هستند.

Mezrab
Tuesday 13 July 2010, 12:52 PM
مقدمه دشتی و درآمد اول دشتی از قطعات زیبای کتاب دوره ابتدایی سنتور هستند..

درآمد اول دشتی (You can see links before reply)

مقدمه دشتی (You can see links before reply)

xنکته: قطعات رو دانلود باید بکنید، به صورت آنلاین اجرا نمیشه.

sh.sahraei
Tuesday 13 July 2010, 04:37 PM
کار قشنگی بود آفرسننننننننننننننننننننن نننننننننننننن......................

موفق باشی

mori68_santoori
Tuesday 13 July 2010, 05:42 PM
درود
خیلی زیبا و دلنشین چه قدر با این قطعات حال کردم مخصوصا اولی که یک لحظه رفتم توی لحظات مشکل زندگی و زمانه نامرد
افرین بر شما
با سپاس

Mezrab
Wednesday 4 August 2010, 06:40 PM
درآمد دوم دشتی از زیباترین اجراهایی بوده که داشتم، امیدوارم بتونید اشکالاتش رو مشخص کنید تا برطرف کنم..
پس از پایان این درآمد چهارمضرابی قرار داره که در کتاب دستور سنتور هست، میتونید سریعا بعد این قطعه به اون گوش بدید..
پ.ن: در ثانیه های بین 2:24 تا 2:31 تقریبا نت اجرا شده در کتاب رو کمی تغییر دادم، این تغییر با اقتباس از استاد مشکاتیان و مضراب های ایشون بوده که جالب میکنه قطعه رو..

درآمد دوم دشتی - دوره ابتدایی سنتور (You can see links before reply)

ادامه
.
.
.
چهارمضراب دشتی-دستور سنتور (You can see links before reply)

nazi-santoori
Wednesday 4 August 2010, 07:57 PM
خیلی زیبا اجرا کردین بحث فنی اون باشه واس دوستان با تجربه
اما من خیلی حال کردم مخصوصا که 4مضراب دشتی رو هم ضمیمه کرده بودین.
موفق باشید

Mehrdadgh4
Wednesday 4 August 2010, 08:41 PM
درآمد دوم دشتی از زیباترین اجراهایی بوده که داشتم، امیدوارم بتونید اشکالاتش رو مشخص کنید تا برطرف کنم..
پس از پایان این درآمد چهارمضرابی قرار داره که در کتاب دستور سنتور هست، میتونید سریعا بعد این قطعه به اون گوش بدید..
پ.ن: در ثانیه های بین 2:24 تا 2:31 تقریبا نت اجرا شده در کتاب رو کمی تغییر دادم، این تغییر با اقتباس از استاد مشکاتیان و مضراب های ایشون بوده که جالب میکنه قطعه رو..

ادامه
.
.
.

خيلي كارتون درسته لذت بردم.مخصوصا چهار مضرابش

Mohammad_ngml
Wednesday 4 August 2010, 09:06 PM
سلام محسن جان. بسیار زیبا بود. ساز خوش صدا و همینطور نوازندگی حرفه ایه شما باعث هرچه بهتر شدن این قطعات شده. تبریک میگم. موفق باشی دوست عزیزم (:

Lonely3tar
Wednesday 4 August 2010, 09:29 PM
mezrab جان من اولین بار بود کاراتو میشنیدم ...
خیلی خوب و زیبا ساز می زدی ... من چهارمضرابتو گوش کردم ...
و نسبت به سنت هم جای پیشرفت خیلی هست !! دست و پنجت مرسی ...

Scart
Thursday 5 August 2010, 12:03 AM
خوشحالم که اولین پستم در این انجمن ارسال میکنم و از خودم متعجبم که تا حالا اینجا رو ندیده بودم.

برای من که تازه میخوام سنتور رو شروع کنم شنیدن این قطعات خیلی دلنشین بود.

با اینکه تا الان فرصت نشده بود دنبال علاقه ام برای نواختن سنتور برم، ولی امیدوارم بتونم با راهنمایی های شما دوستان عزیز به صورت صحیح از پایه بالا بیام.

از مدیران وب سایت هم برای راه اندازی همچین فرومی تشکر میکنم.

Mezrab
Thursday 5 August 2010, 08:53 AM
از همه دوستان عزیز بابت لطفشون ممنونم، به Scart عزیز هم بابت ورودشون به جمع سنتور نوازان تبریک میگم، مطمئن باشید توی انجمن سنتور بچه ها هرکمکی از دستشون بیاد براتون انجام میدند..موفق باشید.

Razoniaz
Sunday 8 August 2010, 09:18 AM

ادامه
.
.
.

سلام آقا محسن عزیز
ممنون به خاطر اجراهای زیبای شما. از کارهای دشتی مقدمه رو گوش دادم که خیلی خوب و زیبا زده بودید ممنونم. درآمد دوم را با احساس زده بودید ولی خیلی غلط نتی داشت که براتون توی شکل مشخص کردم حتما دوباره اجراش کنید. چهارمضراب هم خیلی خوب بود.
موفق باشید.

Bide_Majnoon
Wednesday 18 August 2010, 08:53 AM
Mezrab جان من چند تا از کاراتو گوش کردم خیلی ازشون لذت بردم امیدوارم در کارت موفق باشی

pp017
Saturday 11 September 2010, 10:26 AM
راستشو بخوای چون این چهار مضراب رو تند تر از تمپوش میزنی یه ضره بعضی جاهاش مضرابت می خوره رو سیمای دیگه ولی در کل خوبه.افرین

Mezrab
Saturday 11 September 2010, 11:01 AM
راستشو بخوای چون این چهار مضراب رو تند تر از تمپوش میزنی یه ضره بعضی جاهاش مضرابت می خوره رو سیمای دیگه ولی در کل خوبه.افرین
این چهارمضراب با یه قطعه دشتی بود که متاسفانه لینکش حذف شده و باید دوباره آپلود کنم، در مورد خوردن به چند تا سیم ولله دیگه قطعه ای که از دستور سنتور باشه رو فکر نکنم به چند تا سیم بخوره، احتمالا کوکش کمی مشکل داره سیم چند صدایی بود.

hamid ef
Tuesday 14 September 2010, 10:50 PM
agar emkan dast yek bar dige aplod kon mer30

-----------------------------------------------------------------------

اگر امکان هست یکبار دیگه آپلود کن مرسی

Mezrab
Tuesday 14 September 2010, 10:53 PM
agar emkan dast yek bar dige aplod kon mer30
گزاشته بودم بعد ها دوباره قرار بدم با همه قطعات..همون قطعه هست منتها با رفع اشکالات:

درآمد دوم دشتی-دوره ابتدایی سنتور (You can see links before reply)

mojtaba_bahador
Wednesday 15 September 2010, 12:01 AM
فقط میتونم بگم عالی بود.:41:

Mezrab
Saturday 18 September 2010, 10:36 AM
خوب بعد از مدت ها و ردیف نوازی، تصمیمم بر این شد که یه تصنیف زیبا از استاد مشکاتیان رو اجرا کنم، این تصنیف به نام دلشکن ساخته میشه، دو نوازی سه تار یا تار و سنتور هست، نتش هم در کتاب شعر بی واژه که مجموعه تکنوازی های استاد مشکاتیان هست، اجرا کردم، امیدوارم مورد علاقه واقع بشه!(شعرش رو هم ضمیمه کردم)

تصنیف دلشکن-سنتور (You can see links before reply)

-------------------------------------------------------------------------
قطعه بعدی همون هزاردستان یا پیش درآمد معروف استادی نی داوود برای اصفهان هست، که با هم نوازی دوست عزیزم v.i.o.l.i.n انجام شده..امیدوارم لذت ببرید.

تکنوازی سنتور (You can see links before reply)

همنوازی با ویولن (You can see links before reply)

pp017
Saturday 18 September 2010, 10:46 AM
من تا حالا این قطعه رو نزدم ولی فکر کنم اصفهان سل باشه درسته؟

ولی بسیار زیبا اجرا کردید.خیلی رویاییه.

Mezrab
Saturday 18 September 2010, 01:36 PM
من تا حالا این قطعه رو نزدم ولی فکر کنم اصفهان سل باشه درسته؟

ولی بسیار زیبا اجرا کردید.خیلی رویاییه.
منظورتون کدوم قطعه هست؟قطعه اول که تصنیف دلشکن هست در دستگاه شور و آواز دشتی هست، قطعه دوم که پیش در آمد اصفهان استاد نی داوود هست، در ساز سنتور در گام اصفهان سل هست، اما در ایجا به خاطر هماهنگ شدن با ویلن و همچنین چون نت مربوط به ویلن بود، سنتور همایون لا یا همون اصفهان لا کوک شده بود.

ALI2323
Saturday 18 September 2010, 02:37 PM
خیلی عال بود محسن جان... هر دو قطعه رو خیلی زیبا زدی...

vahid azizi
Tuesday 14 December 2010, 03:52 PM
با سلام و خسته نباشید خدمت همه استادان هنرمند خودم
لطفا در صورت امکان قسمت شور از کتاب دوره ی ابتدایی سنتور استاد پایور را اجرا کنید
با تشکر از شما
عزیزی