PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید سنتور،مشاوره

صفحه ها : 1 [2] 3 4

arakali
Thursday 20 January 2011, 04:16 PM
سنتور فقط مهر استاد صادقی

hossein_wanted
Thursday 20 January 2011, 11:15 PM
دوست من یه سنتور خوب 3 پارامتر مهم باید داشته باشه
1خوب کوک نگه داره
2خوب بخونه
3قیمتش مناسب باشه
------------------------------------
به نظر من اگه فعلا گروه نوازی نمیکنی نیاز خاصی به لا کوک نداری
سل کوک بگیر حتما از بهارستان نگیر!!!
مهر اقای صادقی راسخ طلوعی رضوانی از نظر من مطلوبه

ALI2323
Thursday 20 January 2011, 11:17 PM
حسین جان دقیقا باهات موافقم...اما ضرافت صدا توی ضبط هم نکته ای هست که خیلی از ساز ها نداره...البته من در تائید حرفای شما گفتم

ali_chita
Friday 21 January 2011, 01:20 AM
دوستان همونطور که میدونید

صدای سنتور در اثر لرزشی هست که مضراب اونو ایجاد میکنه

پس بیاید با هم بررسی کنیم که چه پارامتر هایی در صدادهی موثر هستند ( بجز مارک و قیمت)

مضراب و جنس و نوع تراش آن

نمد و نوع آن و نوع چسبی که استفاده میشود و روش چسباندن

مضراب زدن ( ودنیایی از نکته ها...)

سیم ها و نوع و کیفیت آن ها و نحوهء قلاب کردن آن

جنس و فرم خرک

و از همه مهم تر که مربوط به خود ساز هست:

جنس چوب صفحه
چون در اصل لرزش سیم ها از صفحه به داخل جعبه منتقل میشود

اگر به ساز خودتون توجه کنید ، بدون شک جنس چوب صفحه با کلاف متفاوت است ( واگر غیر از این باشد احتمالا جنس چوب صفحه ساز شما مرغوب نیست)

متاسفانه بعضی از سازندگان ، سنتور را با یک جعبه چوبی اشتباه گرفته اند!!!

بگذریم

یکی از مرغوب ترین جنس چوب برای صفحه که صدای عالی را بوجود می آورد ، چوب صدفی هست که نشانه آن موجهایی است که اگر از بالای سر سنتور به آن نگاه کنید، بصورت عمودی(نسبت به پهنای سنتور که افقی است ) مشاهده میشوند.
در ذیل نمونه هاییی را مشاهده میکنید

You can see links before reply
You can see links before reply (You can see links before reply)

(خوشحال میشم مطالب ذکر شده رو نقد کنید)
موفق باشید

peyman_n
Saturday 22 January 2011, 08:53 AM
سلام
استاد غفاری به من گفتند که این هفته ساز رو حاضر میکنند
ولی متاسفانه من کسی رو ندارم باهام بیاد ( جهت خالی نبودن عریضه )
کسی از شما میتونه چند ساعتی وقت بذاره و با من بیاد
البته شاید زیاد هم مهم نباشه و قرار به خرید از مغازه نیست ، بلکه از یک استاد معتبره
شما چی میفرمایید ؟

mahdi9052
Thursday 27 January 2011, 09:22 PM
سلام به همه کسی میدونه سنتورهای آقای نظری در قم چه جوریه؟خوب هست؟

ali_chita
Thursday 27 January 2011, 10:12 PM
سلام به همه کسی میدونه سنتورهای آقای نظری در قم چه جوریه؟خوب هست؟

سلام دوست عزیز

آقای نظری تازه کار هستن ولی سازهایی که تا الان ساختن ( تا اونجایی که من میدونم) خوب از کار درآمدن

البته ناگفته نماند که ایشون در ساخت سه تار تجربهء خوبی دارند.

milad88
Thursday 27 January 2011, 10:44 PM
سلام
استاد غفاری به من گفتند که این هفته ساز رو حاضر میکنند
ولی متاسفانه من کسی رو ندارم باهام بیاد ( جهت خالی نبودن عریضه )
کسی از شما میتونه چند ساعتی وقت بذاره و با من بیاد
البته شاید زیاد هم مهم نباشه و قرار به خرید از مغازه نیست ، بلکه از یک استاد معتبره
شما چی میفرمایید ؟
استاد گرفتی؟یه نمونه بزار از صداش لذت ببریم

ali_chita
Thursday 27 January 2011, 10:55 PM
دوستان خوبم
یکی از نمونه کار های این حقیر با نام " سحر " که در قسمت نمونه کارها موجود میباشد با ساز استاد محسن راسخ نواخته شده
که میتونید تقریبا جنس و رنگ صدای سازهای استاد راسخ را در آن بشنوید

البته بندهء حقیر در اجرا ، حق این ساز رو ادا نکرده م که امیدوارم به بزرگواری خودتون ببخشید

mahdi9052
Friday 28 January 2011, 05:27 PM
ممنون از ali chita حالا به نظر شما خوبه با 550 ساز آقای نظری رو بخرم؟

peyman_n
Friday 28 January 2011, 05:44 PM
استاد گرفتی؟یه نمونه بزار از صداش لذت ببریم

نه هنوز
این هفته میام میگیرمش

ali_chita
Friday 28 January 2011, 06:21 PM
ممنون از ali chita حالا به نظر شما خوبه با 550 ساز آقای نظری رو بخرم؟

چی بگم !؟

مثل این میمونه که من از شما بپرسم خوبه با 5 میلیون یه پراید بخرم !؟ ( تازه پراید کارخانه ای تو لید میشه نه دستی )

شما ساکن قم هستید ؟
هنرجوی کدوم استاد هستید ؟

peyman_n
Friday 28 January 2011, 07:47 PM
دوستان خوبم
یکی از نمونه کار های این حقیر با نام " سحر " که در قسمت نمونه کارها موجود میباشد با ساز استاد محسن راسخ نواخته شده
که میتونید تقریبا جنس و رنگ صدای سازهای استاد راسخ را در آن بشنوید

البته بندهء حقیر در اجرا ، حق این ساز رو ادا نکرده م که امیدوارم به بزرگواری خودتون ببخشید

علی اقا من پیداش نکردم

کجاست ؟

ali_chita
Friday 28 January 2011, 08:28 PM
سلام آقا پیمان
برای شنیدن نمونه کارها میتونید روی گزینه " نمونه کارهای من " کلیک کنید که کنار صفحه هر پست وجود داره

اینم آدرس اون کاری که خواسته بودید:

mehdihooman
Friday 28 January 2011, 10:35 PM
من 3 ساله از بهارستان سنتور خریدم 200000تومان روش حک شده افشین که 2سال پیش کوک نگه نمیداشت بردم رایگان عوض کرد

الانم حس میکنم زیاد کوک نگه نمیداره صداش بم تره
چه کنم؟
آیا کسی هست مرا یاری کند؟
باید یکی دیگه بخرم.. اون موقع میخاستم بهترشو بخرم :23:ولی استادم گفت برای شروع همین خوبه
:106:

راستی ایمیلم:LOVEABLE.DEY71@YAHOO

اگه برای شروع می خوای هر سنتوری خوبه . ولی اگه دوسالی هست که داری می زنی فکر می کنم یواش یواش باید فکر یه سنتور نو و بهتر باشی

فرزانه مسكوگر
Saturday 29 January 2011, 06:20 AM
فكر مي كنم رو دست سنتوراي سالاري هنوز نيومده

peyman_n
Saturday 29 January 2011, 07:42 AM
بی خیال بابا

عارفی
راسخ
غفاری
رضایی
طاهری
سالاری

mahdi9052
Saturday 29 January 2011, 12:11 PM
چی بگم !؟

مثل این میمونه که من از شما بپرسم خوبه با 5 میلیون یه پراید بخرم !؟ ( تازه پراید کارخانه ای تو لید میشه نه دستی )

شما ساکن قم هستید ؟
هنرجوی کدوم استاد هستید ؟
منظورم اینه که سازهای استاد سالاری که تو این رنج قیمت هستن بهتر از آقای نظری نیستند؟من قم هستم استاد حافظی

milad88
Saturday 29 January 2011, 02:53 PM
یه کوچولو زیاد تعصب به خرج دادی!ساز من هم از استاد سالاری واقعا حرف نداره! ولی بقیه ساززندگان هم ساز های خیلی خوبی میسازن!مثل استاد معمار زاده که واقعا صدای سازشون دل نشینه و آدم لذت میبره!به حق که شاگرد آقای ناظمی هستند!!!

hashem2
Saturday 29 January 2011, 03:25 PM
به نظرمن استاد سالاری بهترین سنتورساز ولی در چند سال اخیر به خاطر تولید انبوه سازهای نه چندان حرفه ای و خوب( که البته حدس من اینه که هیچکدوم رو حتی دست هم نزده و شاگرداش میسازن) سازهای جالبی بیرون نداده

peyman_n
Tuesday 1 February 2011, 03:58 PM
سلام
میخام خریدم و دیدارم رو با استاد غفاری براتون بازگو کنم
خواهشا چند دقیقه وقت بذارید برای خوندنش ، ارزشش رو داره
بالاخره تونستم صبح روز دوشنبه برم به خونه ی استاد غفاری
عجب ادم نازنین و محترم و راستگویی بودند
بعد از احوال پرسی و کلی صحبت کردن و غیره ، استاد از خودشون و کارهاشون گفتند
1- فارغ التحصیل رشته موسیقی هستندو از سال 1363 دارند ساز میسازند و پیش هیچ کسی هم نرفته اندکه یاد بگیرند و فقط خودشون بودند و خودشون
2 – چند قطعه برام نواختند که از درک خیلی از این اساتید خارجه
تمام کتابهای استاد مشکاتیان و پایور رو کار کرده بودند
یک 4 مضراب هم نواختن که پراکندگی زیادی داشت و الحق کار میخواست و خودشون نت نویسی کرده بودند

3- یک عکس از کارگاهشون به من نشون دادند و گفتند که هیچ کس به کارگاه ایشون نرفته و فقط و فقط خودشون کار میکنند و اصلا هم شاگرد ندارند ، انبار هم بیرون از شهر بود
دستهای استاد بریده بریده و تیکه تیکه بود، از بس خودش رو سنتورهایی که فروخته کار کرده
4 – یک کتابخونه داشتند که چند صد کتاب در زمینه چوب و برش و سنتور و نگهداری و غیره داشت
5 – شاگرد استاد شافعیان بوده اند به مدت 7 سال
6 – گفت که ضمانت مادام العمر میده که تا روزی که زنده است ( اگر خودم نشکنمش ) با هر ایرادی یا برام درستش میکنه یا عوضش میکنه ، و اینکه اگر بذارمش تو بشکه اب چسبش وا نشه
7 – چند روز پیش از اون هم در اموزشگاه موسیقی پارس همایش ساز سازی داشتند که برای سنتور سازی و یک مقدار هم بداهه نوازی ایشون رو دعوت کرده بودند
8 – از سوابق کاری خودش و وجدان وشرف کاری خودش ( با دلیل ) صحبت کرد و منم مطمئنم دروغی در کارش نبود چون عیان بود و حاجت به بیان نبود
چند ساز از ساز خودم بهترش رو نشون داد که معرکه بود
من با این بیسوادی خودم تفاوتش رو حس میکردم
9 – رنگ ساز من عنابی و تقریبا قهوه ای ( تو رنگ ها بیسوادم ) هستش و واقعا استادانه این رنگ رو در اورده بودند
10 - با اون سرمای زمستانی از خونه ی ایشون بردم ترمینال غرب و بعدش هم تو جعبه ی اتوبوس گذاشتم و تو اون سرما اوردمش خونه که گرم گرم بود ، باور کنید کوکش تکون نخورده بود
خودشون فرمودند که ساز من به نگه داشتن کوک معروفه ،صداش هم ادم رو دیوونه میکنه و البته اون ساز هنوز ضرب نخورده بود و جا برای بهتر شدن داره
11 – چند سنتور دیگه بهم نشون داد که برای کشورهای دیگه و بعضی اساتید داخلی ساخته بود
چند تا لا کوک و 12 خرک هم داشت ولی سنتور خودش محشر بود و میگفت 10 تومان هم بدی نمیفروشمش
12 – اخرش هم گفت که من مشتری زیادی ندارم چون باید با درصدهایی که افراد سودجو میگن کار کنم ولی من هیچ وقت قبول نکرده ام ، گفت من همیشه با 20 درصد موافقم ولی بعضی از این سودجویان میان میگن 70 درصد ، یعنی ساز 1000000 تومانی رو به یک شاگرد مثل شما بدم و استادت که معرفت به من بوده بیاد و قیمت اصلی ساز که 300 تومان هستش رو بپردازه ، میگفت ادم باید به حال این وضع و این دکون بازیها گریه کنه ، شرافت هنر رو زیر پا گذاشتن
در حرف هاشون هیچ کسی رو زیر سوال نبردند و حتی از همکاراشون تعریف کردند مثل اقای معمارزاده عارفی راسخ طلوعی ، ولی از نجومی بودن قیمت ها ناراحت بودند
خلاصه خیلی دلشون پر بود ولی حاضر بود هیچ کس ازش نگیره ولی کارش رو هم بی ارزشش نکنه
13 – در اخر هم چند دست مضراب عالی و چند تا خرک و مایحتوی و یک کیف شیک بهم دادند

خلاصه سرتون رو درد نیارم ، از خریدم راضی هستم ، نهایتش 950 بهم داد ، چونه نزدم ولی خودش گفت 50 تومان برای خرج سفرت و اینکه از راه دوری اومدی تو این سرما و اینکه حرف های من رو باور کردی ، چندین بار هم با قسم خوردن خودش رو مواخذه ی من کرد برای اینکه سازی که به من داده همین قیمته و سرم رو کلاه نذاشته ، شما حساب کنید یک استاد با این وضع جامعه باید چی جوری ساز بفروشه ، واقعا باید برای همچین وضعی گریست
شاید بگید همه اینها به کنار ، خود ساز چی جوریه؟ صداش ؟ چوبش ؟
چشم ، در اسرع وقت

milad88
Tuesday 1 February 2011, 07:59 PM
سلام
میخام خریدم و دیدارم رو با استاد غفاری براتون بازگو کنم
خواهشا چند دقیقه وقت بذارید برای خوندنش ، ارزشش رو داره
بالاخره تونستم صبح روز دوشنبه برم به خونه ی استاد غفاری
عجب ادم نازنین و محترم و راستگویی بودند
بعد از احوال پرسی و کلی صحبت کردن و غیره ، استاد از خودشون و کارهاشون گفتند
1- فارغ التحصیل رشته موسیقی هستندو از سال 1363 دارند ساز میسازند و پیش هیچ کسی هم نرفته اندکه یاد بگیرند و فقط خودشون بودند و خودشون
2 – چند قطعه برام نواختند که از درک خیلی از این اساتید خارجه
تمام کتابهای استاد مشکاتیان و پایور رو کار کرده بودند
یک 4 مضراب هم نواختن که پراکندگی زیادی داشت و الحق کار میخواست و خودشون نت نویسی کرده بودند

3- یک عکس از کارگاهشون به من نشون دادند و گفتند که هیچ کس به کارگاه ایشون نرفته و فقط و فقط خودشون کار میکنند و اصلا هم شاگرد ندارند ، انبار هم بیرون از شهر بود
دستهای استاد بریده بریده و تیکه تیکه بود، از بس خودش رو سنتورهایی که فروخته کار کرده
4 – یک کتابخونه داشتند که چند صد کتاب در زمینه چوب و برش و سنتور و نگهداری و غیره داشت
5 – شاگرد استاد شافعیان بوده اند به مدت 7 سال
6 – گفت که ضمانت مادام العمر میده که تا روزی که زنده است ( اگر خودم نشکنمش ) با هر ایرادی یا برام درستش میکنه یا عوضش میکنه ، و اینکه اگر بذارمش تو بشکه اب چسبش وا نشه
7 – چند روز پیش از اون هم در اموزشگاه موسیقی پارس همایش ساز سازی داشتند که برای سنتور سازی و یک مقدار هم بداهه نوازی ایشون رو دعوت کرده بودند
8 – از سوابق کاری خودش و وجدان وشرف کاری خودش ( با دلیل ) صحبت کرد و منم مطمئنم دروغی در کارش نبود چون عیان بود و حاجت به بیان نبود
چند ساز از ساز خودم بهترش رو نشون داد که معرکه بود
من با این بیسوادی خودم تفاوتش رو حس میکردم
9 – رنگ ساز من عنابی و تقریبا قهوه ای ( تو رنگ ها بیسوادم ) هستش و واقعا استادانه این رنگ رو در اورده بودند
10 - با اون سرمای زمستانی از خونه ی ایشون بردم ترمینال غرب و بعدش هم تو جعبه ی اتوبوس گذاشتم و تو اون سرما اوردمش خونه که گرم گرم بود ، باور کنید کوکش تکون نخورده بود
خودشون فرمودند که ساز من به نگه داشتن کوک معروفه ،صداش هم ادم رو دیوونه میکنه و البته اون ساز هنوز ضرب نخورده بود و جا برای بهتر شدن داره
11 – چند سنتور دیگه بهم نشون داد که برای کشورهای دیگه و بعضی اساتید داخلی ساخته بود
چند تا لا کوک و 12 خرک هم داشت ولی سنتور خودش محشر بود و میگفت 10 تومان هم بدی نمیفروشمش
12 – اخرش هم گفت که من مشتری زیادی ندارم چون باید با درصدهایی که افراد سودجو میگن کار کنم ولی من هیچ وقت قبول نکرده ام ، گفت من همیشه با 20 درصد موافقم ولی بعضی از این سودجویان میان میگن 70 درصد ، یعنی ساز 1000000 تومانی رو به یک شاگرد مثل شما بدم و استادت که معرفت به من بوده بیاد و قیمت اصلی ساز که 300 تومان هستش رو بپردازه ، میگفت ادم باید به حال این وضع و این دکون بازیها گریه کنه ، شرافت هنر رو زیر پا گذاشتن
در حرف هاشون هیچ کسی رو زیر سوال نبردند و حتی از همکاراشون تعریف کردند مثل اقای معمارزاده عارفی راسخ طلوعی ، ولی از نجومی بودن قیمت ها ناراحت بودند
خلاصه خیلی دلشون پر بود ولی حاضر بود هیچ کس ازش نگیره ولی کارش رو هم بی ارزشش نکنه
13 – در اخر هم چند دست مضراب عالی و چند تا خرک و مایحتوی و یک کیف شیک بهم دادند

خلاصه سرتون رو درد نیارم ، از خریدم راضی هستم ، نهایتش 950 بهم داد ، چونه نزدم ولی خودش گفت 50 تومان برای خرج سفرت و اینکه از راه دوری اومدی تو این سرما و اینکه حرف های من رو باور کردی ، چندین بار هم با قسم خوردن خودش رو مواخذه ی من کرد برای اینکه سازی که به من داده همین قیمته و سرم رو کلاه نذاشته ، شما حساب کنید یک استاد با این وضع جامعه باید چی جوری ساز بفروشه ، واقعا باید برای همچین وضعی گریست
شاید بگید همه اینها به کنار ، خود ساز چی جوریه؟ صداش ؟ چوبش ؟
چشم ، در اسرع وقت

استاد ما منتظر صدای سازتون هستیماااا

Mezrab
Tuesday 1 February 2011, 11:04 PM
تبریک..استاد غفاری انصافا از استادان با اخلاق هنری هست..کسی نیست که کار های ایشون رو تصدیق نکنه..

peyman_n
Wednesday 2 February 2011, 09:32 AM
البته ارش خان هم قبلا به دیدار این استاد رفته اند

milad88
Wednesday 2 February 2011, 03:03 PM
البته اونطور که من اطلاع دارم و خوندم استاد ناظمی شاگردی به اون معنای امروز که تمام فوت و فن ساختن رو یاد بدند نداشتند و جناب معمارزاده و رضایی و .. همگی بر اساس چیز هایی که دیدند در کارگاه ایشون حالا به صورت مخفیانه یا در کنار دست استاد سنتورسازی رو فرا گرفتند و بقیه چیز هایی که تا الان از اون ها مشاهده می کنیم حاصل تجربه اون ها هست، و اینکه من موافق نیستم بکه بگیم فلان شخص پایه گذار سبک سنتور سازی هست، خیر اگر قرار به عقب بگردیم و نگاهی به گذشته بندازیم که چه کسی سنتور سازی اصولی رو در پیش گرفت باید نگاهی به استاد ناظمی انداخت، بعد از دوران ایشون هم نزدیکان ایشون این راه رو ادامه دادند که به طور مثال جناب عارفی رو میشه معرفی کرد که هنوز که هنوز هست تنین صدای سازهای ایشون در گوش همه هست...نمیشه به طور خلاصه روی چند نفر انگشت گزاشت و گفت این ها پایه گذار بودند..
حرف شما درسته!ولی آقای معمارزاده را با توجه به گفته خود ایشون و تحقیق که بنده کردم در اواخر عمر آقای ناظمی همیشه با ایشون بودند و مراقبت از وی را بر عهده داشتند!!در ضمن اینقر ساز آقای ناظمی رو بزرگ کردن هم درست نیست!!به نظر من ساز بهتر از سازهای ایشون هم خیلی وجود داره به علاوه ایشون همون موقع هم سازهای کسایی که تو کارگاهش بودند رو مهر میکرد و می فروخت.دیگه آقای سالاری هم بحث جداس!به نظر من یه فردیه که خیلی واسه فراگیری موسیقی زحمت کشیده!البته دیگر اساتید هم هستند!به نظر من مقایسه اساتید نیاز به تجربه میخواد!نباید از روی احساس حرف زد!!

peyman_n
Wednesday 2 February 2011, 03:56 PM
اقا میلاد درست میگه
الان من از استاد غفاری گرفتم ، نباید بگم ایشون از همه سرترن ، اینا رو باید اساتید درباره اش بگن
الان یک پست در میان یکی میگه سالاری خوبه یکی میگه دکون باز کرده
برای همچین اساتیدی هم این تبلیغات باعث میشه ارزش کارشون زیر سوال بره
فرضا منی که استاد سالاری رو نمیشناسم بیام بگم نگیرید سرتون رو کلاه میذاره
ولی میبینید که اقا میلاد روی استاد سالاری نظر دارند که هنوز ساز ایشون بهتره

در ضمن ساخت سنتور هم علمی پیچیده نیست که بگیم استاد مرحوم ناظمی بلد بوده و دیگه هیچ کس دیگری بلد نیست ، مثل قدیما که اگر میگفتند این جنس ژاپنیه همه میخریدند حتی اگر اشغال هم بود
استاد غفاری به من گفت یک ساز از استاد ناظمی تو بازار بوده طرف گفته 15 میلیون و
وقتی هم که باهاش میزدیم در حد یک ساز عالی نبود

امروزه ادم میره یک کیلو پرتقال بگیره ، یک دنیا سوال میشه درباره اش پرسید چه برسه به ساز

peyman_n
Wednesday 16 February 2011, 04:48 PM
دوستان سلام
از ساز استاد غفاری بسیار راضیم ولی الان میخام ساز اولم رو بفروشم و یک ساز سالاری بگیرم
باهاش تماس گرفتم و فرمودند که ساز 3 مهر دارم و واقعا صداش عالیه
من تو معامله کردن زیاد چونه نمیزنم و همیشه هم تا حالا موفق بودم و چیز بد بهم ننداختن
به استاد هم گفتم خودم نمیتونم بیام و گفت که لازم نیست و فقط مشخصات بده برات میفرستم

بعدش گفتم (البته شماها ناراحت نشید ) که تو بعضی از سیات ها میگن که استاد کارخونه راه انداخته و کارگر گرفته
2 تا همکارش رو معرفی کرد و گفت که 20 ساله باهاش کار میکنند ، همه اش هم از عالی بودن صدای سازهاش حرف میزد ، حالا میخام ببینم چی میشه
نظر شما چیه ؟؟؟

z_m
Wednesday 16 February 2011, 05:34 PM
درود
آقا پیمان اون صدای ساز غفاری رو برامون نذاشتینا........ منتظریم.....

milad88
Friday 18 February 2011, 10:40 PM
دوستان سلام
از ساز استاد غفاری بسیار راضیم ولی الان میخام ساز اولم رو بفروشم و یک ساز سالاری بگیرم
باهاش تماس گرفتم و فرمودند که ساز 3 مهر دارم و واقعا صداش عالیه
من تو معامله کردن زیاد چونه نمیزنم و همیشه هم تا حالا موفق بودم و چیز بد بهم ننداختن
به استاد هم گفتم خودم نمیتونم بیام و گفت که لازم نیست و فقط مشخصات بده برات میفرستم

بعدش گفتم (البته شماها ناراحت نشید ) که تو بعضی از سیات ها میگن که استاد کارخونه راه انداخته و کارگر گرفته
2 تا همکارش رو معرفی کرد و گفت که 20 ساله باهاش کار میکنند ، همه اش هم از عالی بودن صدای سازهاش حرف میزد ، حالا میخام ببینم چی میشه
نظر شما چیه ؟؟؟
2تا از همکاراشون را من میشناسم!البته ساز سه مهر را همه کارشو خود استاد سالاری انجام میده!!

saeed2011
Saturday 19 February 2011, 08:47 PM
یکی جوابم رو نداد که بالاخره فرق یه مهر و دو مهر و سه مهر چیه ؟ اصلا چه فرقی با هم دارن؟نسبت به هم چه مزیتی دارن؟؟؟

ali_chita
Saturday 19 February 2011, 11:27 PM
یکی جوابم رو نداد که بالاخره فرق یه مهر و دو مهر و سه مهر چیه ؟ اصلا چه فرقی با هم دارن؟نسبت به هم چه مزیتی دارن؟؟؟

سلام دوست عزیز

بعضی از سازندگان ، ساز هاشون رو با توجه به نوع چوبی که به کار میبرند ، مقدار کاری که هر ساز میبره و از همه مهمتر ، وابسته به صدای اونها ، دسته بندی میکنند

معمولا هرچه تعداد مهر بیشتر باشه ، کیفیت صدادهی ساز بهتره و البته قیمتش هم بیشتر...!

و تا اونجاییی که من شنیدم ، حداکثر تا سه مهر داریم ( یعنی ساز هاشون رو از نظر کیفیت ساخت و صدا دهی به سه دسته تقسیم میکنند)

مثلا :

سنتور سالاری یک مهر ، سنتور سالاری دو مهر ، سنتور سالاری سه مهر:48:

yosefnejad
Sunday 20 February 2011, 07:38 AM
ساز دو مهر استاد سالاری رو یکی از دوستان تازگیا خریده 400 تومن.

صداش برای مبتدی ایده ال و برای نوازنده حرفه ای خوبه.

peyman_n
Sunday 20 February 2011, 08:30 AM
کسی سه مهرش رو نداره

saeed2011
Sunday 20 February 2011, 08:43 PM
اگه میشه یه عکس از مهر سازتون رو اینجا بزارین.

mehdihooman
Sunday 20 February 2011, 08:57 PM
سلام دوست عزیز

بعضی از سازندگان ، ساز هاشون رو با توجه به نوع چوبی که به کار میبرند ، مقدار کاری که هر ساز میبره و از همه مهمتر ، وابسته به صدای اونها ، دسته بندی میکنند

معمولا هرچه تعداد مهر بیشتر باشه ، کیفیت صدادهی ساز بهتره و البته قیمتش هم بیشتر...!

و تا اونجاییی که من شنیدم ، حداکثر تا سه مهر داریم ( یعنی ساز هاشون رو از نظر کیفیت ساخت و صدا دهی به سه دسته تقسیم میکنند)

مثلا :

سنتور سالاری یک مهر ، سنتور سالاری دو مهر ، سنتور سالاری سه مهر:48:
تعداد مهر لزوما نشون دهنده كيفيت ساز يا صداي سنتور نيست . اگه اين طور بود كه عارفي يا راسخ بايد سنتوراشون رو 5 مهر مي ساختن .

ali_chita
Monday 21 February 2011, 12:00 AM
تعداد مهر لزوما نشون دهنده كيفيت ساز يا صداي سنتور نيست . اگه اين طور بود كه عارفي يا راسخ بايد سنتوراشون رو 5 مهر مي ساختن .

دوست عزیز منظور این بود که سازهای خودشون رو دسته بندی میکنن و الا بعنوان مثال سنتور سه مهر سالاری به گرد پای سازی چون راسخ هم نمیرسه:48:

تازه بگزریم از اینکه این مهر بازی ها بهونه خوبی برای گرانفروشی و بالا بردن قیمت هم هست:33:

peyman_n
Monday 21 February 2011, 08:14 AM
اگر دوستان شماره اساتیدی مثل راسخ معمارزاده عارفی رو دارند بذارند تا بقیه هم چند اپشن برای پیگیری داشته باشند

شماره سالاری و غفاری تو تاپیک هست

santoori_hooman
Tuesday 1 March 2011, 10:20 PM
سلام به دوستان هومن هستم .من اندکی بیش نیست که با این سایت آشنا شدم و با مطالبش خیلی حال کردم

(جامع و کامل) به همین دلیل اومدم و به دوستان پیوستم.

من یه 1/5 میشه سنتور کار میکنم(اونم چون عاشقش شدم رفتم سمتش چرا که خواهرم اول سنتور کار میکرد )

سنتورم هم سل از مصطفی راسخ هست(پسر استاد محسن راسخ). سنتور خوبیه ولی الان یه سنتور سل دیکه

به خود استاد محسن راسخ سفارش دادم(که واقعا محشرن )اونم با راهنمایی های یه آشنای مهربان. چون خودم با

سنتور ایشون زدم توصیه میکنم به جای 2 سنتور خوب. 1سنتور عالی و حرفه ای بکیرید.

peyman_n
Wednesday 2 March 2011, 08:08 AM
چقدر گرفتی ؟
شماره تماس استاد راسخ چنده ؟

santoori_hooman
Wednesday 2 March 2011, 05:54 PM
چقدر گرفتی ؟
شماره تماس استاد راسخ چنده ؟

این سایتشونه .در اونجا گفته .

قیمت سنتور 1.5 هست.تازه احتمالا سال جدید 2 تومان میشه .:25:

rbrb
Sunday 6 March 2011, 07:01 PM
پس تا اینجا که من فهمیدم بهترین سنتور راسخ هست بعد هم سالاری درسته؟

راستی یه سوال صدای سنتور به نوع سیمها و همینطور نویی یا کهنگی سیمها هم بستگی داره؟

البته 100% داره ولی منظورم شدت تاثیرشه

milad88
Sunday 6 March 2011, 11:26 PM
پس تا اینجا که من فهمیدم بهترین سنتور راسخ هست بعد هم سالاری درسته؟

راستی یه سوال صدای سنتور به نوع سیمها و همینطور نویی یا کهنگی سیمها هم بستگی داره؟

البته 100% داره ولی منظورم شدت تاثیرشه
بهترین نداریم!!!بهترین رو در واقع احساست بهت میگه!!اینجا همه بحث ها احساسی!!مثلا به من باشه میگم استاد معمار زاده و استاد سالاری!!همین

peyman_n
Monday 7 March 2011, 03:27 PM
به منم باشه میگم استاد غفاری
محشره

Mezrab
Monday 7 March 2011, 07:51 PM
به نظرم بد نیست یک مجموعه ی کاملی از صداهای ساز های مختلف رو تو سایت بزاریم، راهنمای خوبی هست. نظرتون چیه؟

z_m
Monday 7 March 2011, 09:16 PM
درود
به نظر منم خوبه ولی مگه نه اینکه نوع مضراب تو صدا موثره؟؟ پس اینطوری زیاد نمیشه تشخیص داد که...
مگه اینکه یه نفر همه نوع مهر سنتور رو داشته باشه....

Mezrab
Tuesday 8 March 2011, 05:32 PM
درود
به نظر منم خوبه ولی مگه نه اینکه نوع مضراب تو صدا موثره؟؟ پس اینطوری زیاد نمیشه تشخیص داد که...
مگه اینکه یه نفر همه نوع مهر سنتور رو داشته باشه....
اونقدر ها هم تاثیر نداره. سنتوری که صداش خفه باشه به هر شکل مشخص میشه، ولی از هیچی بهتر هست به نظرم!

santoori_hooman
Wednesday 9 March 2011, 08:15 PM
سلام به دوستان عزیز

بجه ها یه تاپیک جدید ایجاد کردیم که همه : اطلاعات و عکس و صدای سنتورشون اونجا بذارن تا همه چی کامل

باشه برای کسانی که خواستار خرید سنتور جدید هستن و برای بیشتر شدن اطلاعات خودمون. فکر میکنم طرح

جالبیه در ضمن یه نظر سنجی هم داره ( که خیلی مفیده ).

در بخش سنتور / بحث و گفتگوی فنی و نظرخواهی / نظرسنجی:مجموعه چند رسانه ای سنتور

به این حتما یه سر بزنید .

امیدوارم دوستان کمک کنند . سپاس

gandomkhaan
Sunday 13 March 2011, 04:38 PM
دوستان سلام ، من یک سوال داشتم ، من از جایی‌ شنیده‌ام که سنتور خوب باید در قسمت صفحهٔ زیرین، کمی‌ (فقط کمی‌)قوس داشته باشد یعنی اگر آنرا روی صفحهٔ شیشه‌ای بگذاریم کمی‌ لق بخورد و به همین خاطر است که معمولا حوله ای زیر ساز میگذارند، میخواستم بپرسم آیا این درست است؟ آیا دوستانی که از اساتید معروفی مثل سالاری و غفاری ساز دارند میشود به من بگویند که آیا ساز آنها اینگونه است؟ ممنون

peyman_n
Tuesday 15 March 2011, 03:39 PM
مرتضی کفاش زاده متولد سال 1337- اصفهان کار ساخت سنتور را با پیشنهاد و تشویق زنده یاد سیروس ساغری و تحت نظارت ایشان در حالی که 15 سال سابقه کار مشبک و معرق روی چوب دارد آغاز می کند. و هم اکنون که حدود 20 سال از آن تاریخ می گذرد موفق به ساخت سنتورهایی در خور توجه، با صدا و طنینی دلنشین شده است.
از سازهای ساخته شده توسط ایشان می توان به انواع سنتور می کوک 9 خرک ، دو کوک ، سی کوک ، لا کوک و سل کوک 9-10-11و 12 خرک اشاره کرد که البته در حال حاضر مگر بنا به سفارشهای خاص فقط به ساخت سنتور سل کوک 9 خرک می پردازد.

اکنون به ارائه‌ی توضیحاتی از زبان خود ایشان می پردازیم:
ساز سنتور از سی قطعه چوب و تعدادی مفتول فلزی ساخته می شود که این قطعات شامل 2 قطعه چوب ذوزنقه ای شکل به عنوان صفحات زیر و رو ، 4 قطعه چوب به عنوان کلاف سنتور ، 4 قطعه پل یا ستون که در داخل سنتور قرار می گیرد و 2 قطعه چوب شیطانک یا هدایت کننده‌ی سیم از طرف سیم گیر به طرف گوشیها که این 12 قطعه چوبهای ثابت بکار رفته در ساز سنتور می باشند و 18 قطعه‌ی دیگر همان خرکهای سنتور هستند که قابلیت حرکت و جابجایی روی صفحه را دارند.
Sonorityیا صدادهی سنتور نیز بستگی به ابعاد دقیقی دارد که در مورد طول سیمها از خرک می تا خرک فا به ترتیب رعایت می‌شود همچنین محل قرار گرفتن پلها در داخل ساز در امر صدادهی و طنین آن بسیار حائز اهمیت است.
در سنتور سل کوک 9 خرک ابعاد 90Cm و 36Cm به ترتیب برای قاعده بزرگ و کوچک در شکل ذوزنقه‌ی صفحات و همچنین 27Cm جهت انداره ارتفاع وارد بر قاعده‌ی بزرگ یا عرض ساز رعایت می شود و این ابعاد برای سنتور لا کوک بصورت 82 در 32 با طول ارتفاع 25Cm متغییر است.
با این ابعاد و محاسبه مکان دقیق سوراخ زنی جهت گوشی ها و سیم گیرها طول سیم فا پشت خرک با فای سفید خرک نهم به یک اندازه در می آید و سبب یکصدا شدن آندو با کوک صحیح می شود.
از دیگر مسائل مهم در ساخت سنتور انتخاب چوب آن می باشد که از چوبهای کهنه با درصد رطوبت خاص (بسیارکم) استفاده می شود همچنین می بایست از برخی چوبها حتما بعنوان صفحه رو و از برخی دیگر بعنوان صفحه زیر استفاده شود که این امر با شناخت چوب و از همه مهمتر تجربه در امر ساز سازی حاصل می شود.
در مورد چسب استفاده شده در ساز، سریشوم از چسبهای قدیمی و عالی برای اینکار می باشد که اگر خوب عمل آید و همچنین در کار با آن سرعتی عمل شود به این سادگی باز نمی شود ولی به نظر اینجانب اگر از دو نوع چسب جهت چسباندن استفاده شود برای مناطق مختلف آب و هوایی بسیار موثر می افتد و آن استفاده از سریشوم و چسب سفید مخصوص بطور توئم در کلاف است بطوریکه نصف کلاف (در مقطع عرضی ) سریشوم و نصف دیگر از چسب سفید باشد. نکته مهم در این مقوله جلوگیری از مخلوط شدن این دو نوع چسب می باشد.
چند نکته برای برطرف کردن برخی ایرادهای معمول در ساز سنتور :
1- پاره شدن سیم خصوصا سیم زرد در سنتور به نوع ، جنس و قطر سیم و همچنین شیاری که روی چوب شیطانک زده می شود مرتبط است.
2- گز زدن سیم مربوط به مفتول روی خرک ، شیار روی خرک و هماهنگ نبودن کف خرک با روی صفحه سنتور می باشد.
3- هم کوک نشدن سیم سفید با سیم پشت خرک با رعایت فاصله چهار عدد سیم بطور یکدست و یک اندازه از همدیگر و همچنین با جابجا کردن مسیر سیم روی چوب شیطانک برطرف می‌شود.
4- تعویض سیمهای سنتور حتما باید یک به یک باشد نه به یکباره.
5- برای جلوگیری از ترک برداشتن بالای گوشیها روی چوب باید با مته خزینه، mm1 اول سوراخ گوشی را بعد از سوراخ کاری و کونیک کردن داخل چوب خزینه کرد تا انتهای گوشی راحت کار کند.

در مورد قرار دادن پل رگلاژ در داخل سنتور چون بعد از سیم کشی و کوک، فشار زیادی به صفحه رو و زیر وارد می شود اینجانب توسط وسیله ای که خود طراحی و ساخته ام تمام فشار صفحه رو را بلند کرده و می توانم پلها را در داخل ساز جابجا کنم که این وسیله خود تست کننده جای پلها نیز می‌باشد همچنین برای تنظیم مکان پلها می توان یک عدد پل در وسط ساز قرار داده و بعد از سیم کشی و کوک پایین بقیه پلها را در جای خود تنظیم نمود.

در آخر لازم به ذکر است مرتضی کفاش زاده تحقیق ، علم سازشناسی ، چوب شناسی ، فن نجاری ، رنگ کاری و همچنین تسلط بر نوازندگی ساز را از جمله عوامل مهم در امر ساختن هر سازی می داند.

Prana
Sunday 27 March 2011, 05:06 PM
سلام دوستان. بنده بزودی قصد دارم یادگیری سنتور رو شروع کنم.
برای خرید ساز تا 150 در نظر گرفتم. به نظر شما برای شروع کافیه ؟ یا بیشتر لازمه ؟
اگر ممکنه راهنماییم کنید که از کجا و چه کسی ساز بگیرم و چه نکاتی باید در نظر گرفت و ...
پیشاپیش ممنون.

peyman_n
Sunday 27 March 2011, 06:09 PM
همین قدر کافیه ، ولی سعی کن الکی خرید نکنی و با یکی که بلده خرید کنی
اگر بتونی تا 250 تومان هم هزینه کنی چه بهتر
تا چند سال کافیه
برای شروع یک مهر سالاری کافیه
اگر بتونی با اساتید مختلف صحبت کنی خوبه

ولی اگر با یکی دیگه بری بخری بهتره

Prana
Monday 28 March 2011, 11:59 AM
همین قدر کافیه ، ولی سعی کن الکی خرید نکنی و با یکی که بلده خرید کنی
اگر بتونی تا 250 تومان هم هزینه کنی چه بهتر
تا چند سال کافیه
برای شروع یک مهر سالاری کافیه
اگر بتونی با اساتید مختلف صحبت کنی خوبه

ولی اگر با یکی دیگه بری بخری بهتره

ممنون از راهنماییتون دوست عزیز.
متاسفانه کسی که آشنا به سنتور باشه نمیشناسم.
قیمت 1 مهر سالاری چنده ؟ برای خرید چه نکاتی در نظر داشته باشه ؟ (در مورد سالم بودن ساز و ...)
متشکرم.

peyman_n
Tuesday 29 March 2011, 04:08 PM
شما میتونید اول برید اموزشگاه اسم بنویسید و بعدش به مغازه دار یا کسی که میخری بگی که حتما باید استادم تایید کنه ، اینجوری بهتره

من یک سنتور در یک مغازه دیدم میگفت 800 تومان ، بیشر به یک کاردستی شبیه بود
خودم یک سنتور خریده بودم 450 تومان ، صدای سیم های زردش خیل خیلی طنین داشت و روی مخ راه میره
ولی بار اخر که سنتور گرفتم کلی تحقیق کردم و کلی براش زحمت کشیدم
شما هم اگر به سنتور علا قه پیدا کردید بعدها میتونی یک سنتور خوب بگیری ، و الان لازم نیست بیشتر از 200 یا 250 بدی ، ولی الان هم حتما بیشتر تحقیق کن

شماره ی استاد سالاری تو تاپیک هست

santoori_hooman
Sunday 10 April 2011, 11:32 PM
سلام به دوستان

راستی یه خبر : سنتورم با کوک دستگاه همایون از استاد «محسن راسخ» آماده شد .

واقعا محشرن (وقتی که در خونه ی یکی از دوستان با سازهای ایشون میزدم تفاوت حس میکردم اما وقتی

سنتور خودمو اوردم خونه و در تنهایی به تمام سیم ها گوش دادم .همه چیز رو فهمیدم)

از ظاهر هم صفحه ی رویی و هم زیرین مخملی (صدفی) پر از رگه متوالی و منظم است و خرک های زیبا وخوش فرم .

از نظر صدا هم که همه گوششون آشناست به سازهای ایشون .(در بیشتر کنسرت ها و ضبط ها ی نوازندگان بزرگ)

سپاس و درود

peyman_n
Monday 11 April 2011, 10:09 AM
حالا چند ؟؟؟
منظورتم از

سنتور دستگاه همایون ام از استاد «محسن راسخ» آماده شد

چیه ؟

Manda
Tuesday 12 April 2011, 07:05 PM
درود
اساتيد نيازمند يك سنتور ١١ يا ١٢ خرك ( ترجيهاً ١١ خرك ) بم يا بقول معروف پيانويى هستم
دنبال مهرو اسمو...... اينا هم نيستم فقط صداى خوش داشته باشه
ممنون ميشه اگر رفقا به موردى برخوردن اين حقير رو مطلع سازن
سپاسگذارم

ehsanealikhani
Tuesday 12 April 2011, 09:40 PM
راستی اون آقاهه که سنتور غفاری خریده بود نمونه صداش رو نذاشت ها

peyman_n
Thursday 14 April 2011, 08:50 AM
شرمنده به خدا
یک مشکل کوچولو برام پیش اومد
در اولین فرصت براتون میذارم
دیروز چهار شنبه استادم تو کلاس یک ترانه ی کردی اجرا کرد
تمام اموزشگاه تو کفش بودند
اخرش متوجه شدم حواسم نبوده که ضبطش کنم

santoori_hooman
Thursday 14 April 2011, 02:38 PM
حالا چند ؟؟؟
منظورتم از

سنتور دستگاه همایون ام از استاد «محسن راسخ» آماده شد

چیه ؟

1.5 قیمتشه و ما اندکی کمتر گرفتیم(پولی که هرکس میده فرق میکنه چون مثلا یک سازنده نسبت به قیمتی که گفته شده از

خانواده اش یه قیمتی میگیره و از دوستش یه قیمتی و از دیگران یه چیز دیکه چون کاره خودشه

و نباید اون تفاوت هم خیلی زیاد باشه )

منظورم این بود که این سنتور روی همایون کوک شده (شما بهتر میدونی که بهتره برا هر دستگاه یه

سنتور داشته باشی چراکه که به سنتور فشار وارد نشه و کوک هم ماندگاریش زیاد میشه )

سپاس :9:

z_m
Thursday 14 April 2011, 05:04 PM
شرمنده به خدا
یک مشکل کوچولو برام پیش اومد
در اولین فرصت براتون میذارم
دیروز چهار شنبه استادم تو کلاس یک ترانه ی کردی اجرا کرد
تمام اموزشگاه تو کفش بودند
اخرش متوجه شدم حواسم نبوده که ضبطش کنم

درود ... :5:
آقا پیمان به هر حال که ما منتظر شنیدن سازتون هستیم :)
ممنون...:am

Prana
Thursday 14 April 2011, 11:11 PM
سلام دوستان.
بین ساز های ارزان نظرتون نسبت به علیزاده و صفری چیه ؟
جایی که قیمت گرفتم:
علیزاده 220 هزار تومان
صفری 350 هزار تومان
ظاهرشون بد نبود.

Mezrab
Friday 15 April 2011, 11:00 AM
سلام دوستان.
بین ساز های ارزان نظرتون نسبت به علیزاده و صفری چیه ؟
جایی که قیمت گرفتم:
علیزاده 220 هزار تومان
صفری 350 هزار تومان
ظاهرشون بد نبود.
این مهر ها رو من ندیدم واقعتش، تو تهران هستید؟ موضوع این هست که باید خودتون از نزدیک بزنید باهاشون ببینید کدوم به دلتون میشینه . بعد انتخاب کنید.
از نظر ظاهری هم دقت کنید اگر سنتور رو روی یک سطح صاف گزاشتید تاب نخوره، چون باید چوب زیریش قوس نداشته باشه و اگه داشته باشه سنتور خوبی نیست، چوبش ترک نداشته باشه، فاصله بین محل عبور سیم ها از روی شیطانک یک اندازه باشه، چوبش رگه های زیادی داشته باشه(البته واجب نیست!)
تو این رنج قیمت، به نظر من ساز های آقای رضوی خوبن! ثاقبی هم سه مهره های خوبی داره که قیمتشون دور و بر 250 هست.

Prana
Friday 15 April 2011, 07:00 PM
این مهر ها رو من ندیدم واقعتش، تو تهران هستید؟ موضوع این هست که باید خودتون از نزدیک بزنید باهاشون ببینید کدوم به دلتون میشینه . بعد انتخاب کنید.
از نظر ظاهری هم دقت کنید اگر سنتور رو روی یک سطح صاف گزاشتید تاب نخوره، چون باید چوب زیریش قوس نداشته باشه و اگه داشته باشه سنتور خوبی نیست، چوبش ترک نداشته باشه، فاصله بین محل عبور سیم ها از روی شیطانک یک اندازه باشه، چوبش رگه های زیادی داشته باشه(البته واجب نیست!)
تو این رنج قیمت، به نظر من ساز های آقای رضوی خوبن! ثاقبی هم سه مهره های خوبی داره که قیمتشون دور و بر 250 هست.

بله بنده ساکن تهران هستم.
در زمینه ی خرید سنتور هیچ تجربه ای ندارم و به همین دلیل فقط میتونم از روی ظاهر این سازها انتخاب کنم. متاسفانه کسی هم که آشنا به سنتور باشه نمیشناسم تا هنگام خرید همراهیم کنه.
آیا شما مغازه و فروشنده ی منصفی میشناسید تا به افراد مبتدی مثل من ساز مناسبی بفروشه ؟؟
برای خرید هم 300 هزارتومان بودجه در نظر گرفتم.
بازم به خاطر وقتی که گذاشتید و پاسخ دادید از شما ممنونم.

peyman_n
Saturday 16 April 2011, 08:13 AM
از کجا بیاریم 7 میلیون پول هر ساز 1 میلیونی برای هر دستگاه

اگه اینجوری خوبه که ما بریم کنار و ثروتمندان بیان سنتور بزنن

شوخی نمودم

Mezrab
Saturday 16 April 2011, 01:29 PM
بله بنده ساکن تهران هستم.
در زمینه ی خرید سنتور هیچ تجربه ای ندارم و به همین دلیل فقط میتونم از روی ظاهر این سازها انتخاب کنم. متاسفانه کسی هم که آشنا به سنتور باشه نمیشناسم تا هنگام خرید همراهیم کنه.
آیا شما مغازه و فروشنده ی منصفی میشناسید تا به افراد مبتدی مثل من ساز مناسبی بفروشه ؟؟
برای خرید هم 300 هزارتومان بودجه در نظر گرفتم.
بازم به خاطر وقتی که گذاشتید و پاسخ دادید از شما ممنونم.
پاسختون رو توی پیغام خصوصی دادم...

از کجا بیاریم 7 میلیون پول هر ساز 1 میلیونی برای هر دستگاه

اگه اینجوری خوبه که ما بریم کنار و ثروتمندان بیان سنتور بزنن

شوخی نمودم
شور و نوا یکی هستند وتفاوتشون با سه گاه یه خرک جابه جایی هست، ماهور و راست پنجگاه هم یکی هستند، چهارگاه، همایون هر کدوم یک ساز، کلا 4 تا ساز لازم دارید! نه هفت تا.

peyman_n
Sunday 17 April 2011, 08:32 AM
در کل که اگر حساب کنیم اختلاف شاخی با هم ندارند و با کمی حوصله میشه کوک ها رو عوض کرد
من که ترجیح میدم یک ساز داشته باشم و اگر براش مشکلی پیش اومد یکی دیگه بگیرم
خودتون گفتید تا ساز بیشتر مضراب بخوره پخته تر میشه
اگر 4 تا ساز داشته باشیم و بخواهیم رو اهنگی ( که مثلا سخت باشه ) کار کنیم و فرضا 2 هفته طول بکشه
بقیه ساز ها بیکار میمونن ، خب چه کاریه

peyman_n
Tuesday 19 April 2011, 03:22 PM
نظرمن
مثل سنتورهای دیگه سیم های زردش شلوغه
گوش خراش

Mezrab
Tuesday 19 April 2011, 09:25 PM
دوستان نظرتون درباره این (You can see links before reply) صدای سنتور چیه؟
سنتورش صدای نرم نداره، ولی شفاف و خوبه و پر طنین هست، زرداشم خوب میخونه، به من باشه از این سنتور ها به خاطر صدای بم و سنتیشون خوشم میاد.
در هر صورت سنتور هایی هم هستند که صدای نرمی مثل قانون دارن اون ها هم خوبند..

Prana
Wednesday 20 April 2011, 05:28 AM
بنده ساز ثاقبی 1 مهر گرفتم. ظاهر بدی نداره ولی از نظر صدا بنده به دلیل آماتور بودن نمیتونم نظری بدم.
قیمت هم بسیار ارزان 150
دوستان نظرتون راجع به سازهای ثاقبی چیه ؟

فقط یک نکته: سنتورهایی که تا الان دیدم همه در قسمت کلاف جلو دارای یک سوراخ گرد هستن اما ساز من این سوراخ رو نداره! آیا مشکلی ایجاد میکنه ؟؟

mezrab talae
Wednesday 20 April 2011, 08:09 AM
به نظر منم ارتعاش سیم های زردش زیاده یکم شلوغه
ولی در کل خوبه

Mezrab
Wednesday 20 April 2011, 01:15 PM
بنده ساز ثاقبی 1 مهر گرفتم. ظاهر بدی نداره ولی از نظر صدا بنده به دلیل آماتور بودن نمیتونم نظری بدم.
قیمت هم بسیار ارزان 150
دوستان نظرتون راجع به سازهای ثاقبی چیه ؟

فقط یک نکته: سنتورهایی که تا الان دیدم همه در قسمت کلاف جلو دارای یک سوراخ گرد هستن اما ساز من این سوراخ رو نداره! آیا مشکلی ایجاد میکنه ؟؟
همونطور هم که قبلا گفتم ساز های خوبی هستند، اون سوراخ مربوط به ساز هایی هست که سازنده از قبل ایجاد میکنه تا اگر احیانا صدای ساز نامطلوب بود با رگلاژ یا پل فرعی گزاشتن صدای سنتور رو درست کنند، بعضی سنتور ها دارند، بعضی ها هم ندارند.
امروز با استادم صحبت کردم، ساز خوبی بهت داده، موفق باشی.

taffy
Wednesday 4 May 2011, 08:27 AM
با سلام خدمت دوستان می‌خواستم بدونم با ۲ تا ۳ میلیون چه مهره سنتوری می‌تونم بگیرم

peyman_n
Wednesday 4 May 2011, 08:36 AM
شما در چه سطحی هستید که اینقدر میخواهید هزینه کنید ؟؟

taffy
Wednesday 4 May 2011, 08:49 AM
درود
بنده ۶ سال پیانو زدم و الانم می‌خوام ساز دومم رو انتخاب کنم. در حد ابتدایی اما می‌خوام یک ساز حرفی‌ بخرم که بمونه باسم. حالا بین ۲ تا ۳ میلیون چه مهری خوبه؟

peyman_n
Wednesday 4 May 2011, 09:13 AM
صد البته که خوبه ولی ارزشش رو نداره که هنوز استفاده نکرده و یاد نگرفته بری حرفه ای حرفه ای بگیری

شما اگر رانندگی بلد نباشی میری ماکسیما بخری ؟؟ مسلما نه
به نظر من با استاد غفاری یا استاد سالاری صحبت کن و بگو تا 800 یا تا 1 تومان هزینه میکنم ، نگو هیچی بلد نیستم و تازه شروع کردم ، شاید ساز رو شروع کردی و دوست نداشتی

نگهداری ساز هم خیلی مهمه

taffy
Wednesday 4 May 2011, 09:41 AM
حرفت درسته.
حالا این آقای سالاری سایت دارن تا نمونه کار ایشون ببینم
اگه امکان داره آدرس ایشون رو هم بدید ممنون میشم

mezrab talae
Wednesday 4 May 2011, 09:42 AM
درود
بنده ۶ سال پیانو زدم و الانم می‌خوام ساز دومم رو انتخاب کنم. در حد ابتدایی اما می‌خوام یک ساز حرفی‌ بخرم که بمونه باسم. حالا بین ۲ تا ۳ میلیون چه مهری خوبه؟
ساز دو میلیونی هرچی باشه خوبه
ولی به نظر من راسخ و غفاری از همه بهتره

peyman_n
Wednesday 4 May 2011, 10:28 AM
خب اگر قرار به معرفی اساتیدی باشه که سنتور میسازن که بحثش رو مفصل داشتیم

من استاد غفاری رو میشناسم که خودم ازش گرفتم و در تاپیک چند رسانه ای نمونه کار گذاشتم
استاد های حرفه ای زیاد داریم

بگو از درخشانی شماره گرفتم ( چقدر خودم رو تحویل گرفتم )
09124454090

mahsa90
Wednesday 4 May 2011, 10:17 PM
وقت همگی بخیر
من 10 ماه سنتور میزنم کتاب دستور سنتور استاد پایور کامل زدم الانم کتاب ردیف استاد پایور دارم میزنم فقط دستگاه شور زدم البته کامل نه
می خواستم سنتور بخرم استاد خودم سنتور استاد برهانی را معرفی کرد نظرتون راجبش چیه؟
به نظرتون حدود قیمت 500 تومن میشه یه سنتور خوب خرید یا نه؟؟؟؟لطفا راهنماییم کنید.
البته من تعریف سنتور استاد سالاری خیلی شنیدم ولی چون تهران نیستم ممکنه نتونم سنتور خوبی را بخرم.
به نظرتون من چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟

Mezrab
Wednesday 4 May 2011, 10:54 PM
وقت همگی بخیر
من 10 ماه سنتور میزنم کتاب دستور سنتور استاد پایور کامل زدم الانم کتاب ردیف استاد پایور دارم میزنم فقط دستگاه شور زدم البته کامل نه
می خواستم سنتور بخرم استاد خودم سنتور استاد برهانی را معرفی کرد نظرتون راجبش چیه؟
به نظرتون حدود قیمت 500 تومن میشه یه سنتور خوب خرید یا نه؟؟؟؟لطفا راهنماییم کنید.
البته من تعریف سنتور استاد سالاری خیلی شنیدم ولی چون تهران نیستم ممکنه نتونم سنتور خوبی را بخرم.
نظر من این هست که حتما بیاید تهران، و با کسی که به صدای ساز ها آشنا هست برید خرید، خیلی از بچه ها اینجا هستند که میتونن برای اینکار کمکتون کنند، باهاشون هماهنگ کنید و به سراغ یکی دو تا از سازنده های خوب برید و ساز ها رو تست کنید ببینید از چه صدایی خوشتون میاد.
ساز های دو مهره سالاری در همین رنج 500 600 هست، اما موضوعی که این وسط هست اینکه ایشون ساز های خوبش رو دم دست قرار نمیده، به همین خاطر نیاز هست وقتی سنتور انتخاب میکنید به ساز تسلط داشته باشید و صدا و ویژگی هاش رو بدونید تا بتونید از اون مجموعه ساز ها یه خوبش رو انتخاب کنید.

mahsa90
Thursday 5 May 2011, 01:11 PM
نظر من این هست که حتما بیاید تهران، و با کسی که به صدای ساز ها آشنا هست برید خرید، خیلی از بچه ها اینجا هستند که میتونن برای اینکار کمکتون کنند، باهاشون هماهنگ کنید و به سراغ یکی دو تا از سازنده های خوب برید و ساز ها رو تست کنید ببینید از چه صدایی خوشتون میاد.
ساز های دو مهره سالاری در همین رنج 500 600 هست، اما موضوعی که این وسط هست اینکه ایشون ساز های خوبش رو دم دست قرار نمیده، به همین خاطر نیاز هست وقتی سنتور انتخاب میکنید به ساز تسلط داشته باشید و صدا و ویژگی هاش رو بدونید تا بتونید از اون مجموعه ساز ها یه خوبش رو انتخاب کنید.
خوب مشکل منم دقیقا همین اینجا حداقلش این که استاد خودم همراهم هست به هر حال ممنون از راهنمایتون

Mezrab
Thursday 5 May 2011, 07:44 PM
خوب مشکل منم دقیقا همین اینجا حداقلش این که استاد خودم همراهم هست به هر حال ممنون از راهنمایتون
در هر صورت اینجا هم هستن کسایی که کمکتون گنند. تصمیم با خودتون هست..اگر شهرتون ساز های خوبی داره میتونید بخرید..

peyman_n
Sunday 8 May 2011, 10:50 AM
شور و نوا یکی هستند وتفاوتشون با سه گاه یه خرک جابه جایی هست، ماهور و راست پنجگاه هم یکی هستند، چهارگاه، همایون هر کدوم یک ساز، کلا 4 تا ساز لازم دارید! نه هفت تا.

یعنی به هر استادی بگی که مثلا سازی در کوک چهارگاه برام بساز درکش میکنه ؟؟
منظورم استادان معروف نیست

shaghayegh1991
Tuesday 31 May 2011, 04:08 PM
وقت همگی بخیر

سلام
دوست عزیز من فکر می کنم شما در اصفهان باشید
اگر آقای برهانی از سازندگان اصفهانی رو می گید من در مورد ایشون زیاد شنیدم ولی نسبت به قیمتی که میدن تصورم اینه که از تهران بگیرید بهتره اما باز هم هرجور که صلاح می دونین

peyman_n
Tuesday 31 May 2011, 05:24 PM
جالبه

Mezrab
Wednesday 1 June 2011, 11:26 AM
جالبه

اگه بخوام بگم سنتوراش واقعا اکثرش مفد هم نمی ارزه..

Manda
Wednesday 1 June 2011, 08:58 PM
جالبه

خب اين همون سنتور صادقيه ديگه
همشون خوش ساختو خوشگلن
ولى متاسفانه از ١٠٠ تا ٩٥ تاشون جيزه دارن ( زنگ ميزنن) اون ٥ تا هم اتفاقى خوش صدان ولى تنين بلندى ندارن

santoori_hooman
Wednesday 1 June 2011, 09:59 PM
جالبه

خیلی هم جالبه اونم با این قیمت

آخه مگه تولیدیه ( ببخشیداااااآآآآآ ) .

که کل ایران رو بگردی هر مغازه ای داره (فقط ظاهر داره چون اگه اونم نداشت که هیچ مبتدیی نمیخرید)

این حرف من تنها نیست .حرف بیشتر استاداست

درود

santoori_hooman
Wednesday 1 June 2011, 10:09 PM
وقت همگی بخیر

سلام دوست عزیز

شما با 500 تومن یه ساز نیمه حرفه ای میتونی بگیری که یکی از بهترین گزینه هات ساز

استاد فلاح هست که هیچ حرفی هم توش نیست .(ولی تهران هستن)

santoori_hooman
Wednesday 1 June 2011, 10:39 PM
با سلام خدمت دوستان می‌خواستم بدونم با ۲ تا ۳ میلیون چه مهره سنتوری می‌تونم بگیرم

سلام به دوست گرانقدر

اینکه ساز سنتور انتخاب کردی بهت تبریک میگم

بعدشم شما اگه پول داری خیلی کار خوبیه که 1 ساز عالی ی ی بخری چراکه اون ساز تا همیشه

میمونه چه برای تو چه برای کسی دیکه (ضرر که نمیکنی سود هم میکنی چراکه سال به سال

سازهای خوب گرونتر میشن)

حالا شما 3 راه داری :

اولیش راسخ هست (که 1.5 هست قرار بود بالاتر بره ) : که سازاش معرکه است همه اساتید

استفاده میکنن

دومیش غفاری هست (ایشون نسبت به پولت ساز میسازه از 800 تا 1 و 1.5

<ولی باید این رسمشه برداره و فقط بهترین سازی که میتونه درست کنه >):سازهای ایشون هم

اساتید قبول دارن و خیلی خوب هستند

سومیش رضایی هست(که 2.5 هست و کسی زیاد با سنتورهای ایشون آشنا نیست و

نه چیزی فقط چون صدای مرحوم استاد ناظمی ضبط کرده): اینو توصیه نمیکنم نه فقط من

بلکه خیلی ها

راستی سالاری هم برای ساز حرفه ای الان دیکه موقعش نیست(قبلا بود

چراکه خودش خراب کرد) البته برای اساتیدی که ساز ایشون به دلشون میشینه موضوع فرق میکنه...

نتیجه : راسخ یا غفاری

درود :41:

santoori_hooman
Wednesday 1 June 2011, 11:00 PM
دوستان سلام ، من یک سوال داشتم ، من از جایی‌ شنیده‌ام که سنتور خوب باید در قسمت صفحهٔ زیرین، کمی‌ (فقط کمی‌)قوس داشته باشد یعنی اگر آنرا روی صفحهٔ شیشه‌ای بگذاریم کمی‌ لق بخورد و به همین خاطر است که معمولا حوله ای زیر ساز میگذارند، میخواستم بپرسم آیا این درست است؟ آیا دوستانی که از اساتید معروفی مثل سالاری و غفاری ساز دارند میشود به من بگویند که آیا ساز آنها اینگونه است؟ ممنون

آره دوست عزیز فقط تا یه حدی نه خیلی زیاد که این برای ارتعاش صدا هست ولی اگه بیشتر از اون حد باشه صفحه

تاب ورداشته.

santoori_hooman
Wednesday 1 June 2011, 11:06 PM
یعنی به هر استادی بگی که مثلا سازی در کوک چهارگاه برام بساز درکش میکنه ؟؟
منظورم استادان معروف نیست

سلام آقا پیمان

اصلا ساز فرق خاصی نداره فقط اگر بخوای با یه سنتور هی ( به طور مداوم) کوک عوض کنی وخرک ها رو

جا به جا کنی این سیم ها هستند که شل و سفت میشوند واین حرکت به روی گوشی ها - پل گذاری و

صفحه پشت و جلوی سنتور تاثیر میذاره ( که به نظر من خوب نیست)

سپاس:41:

santoori_hooman
Wednesday 1 June 2011, 11:12 PM

این سنتور ساخته ی سبکه ورزنده نیست ؟

چون صداش به اون بیشتر میبره (خیلی هم زیاد) تا به این سبک حاضر .

peyman_n
Thursday 2 June 2011, 09:20 AM
منم با هومن عزیز موافقم
چند روز پیش با استاد راسخ تماس گرفتم
یکی جواب داد که استاد نبود و میگفتم ما از 2 تا 2.5 کمتر نداریم و سه چهار ماه هم منتظر باش
بگذریم

خدا وکیلی صدای ساز استاد غفاری خیلی قشنگه
طنین قشنگی داره ، کوک اصلا خالی نمیکنه ، خیلی کم اگر سیمی کمی خالی بشه
خلاصه تو این بازار ساز خوب با پول گیر میاد

من تصمیم گرفتم یک ساز دیگه بگیرم ، سنت شکنی کردم و به جای استاد غفاری با استاد سالاری صحبت کردم و چون سنتور قبلیم رو 200 تومان فروخته بودم به استاد گفتم 3 مهر چند ، ایشون گفتند 1200 ولی من گفتم قبلا گفته بودید 800 و کمی هم از تنگدستی صحبت کردم ، گفت همون 800 رو بفرست و سازی برات میفرستم که با 2.5 میلیونی فلانی برابری کنه

میخام کلا برای دستگاه شور کوکش کنم
به نظرم دوستانی که تازه شروع میکنند ( اگر مشکل پول ندارند) اول یک ساز نیمه حرفه ای بگیرند ، بعد از اتمام کتاب 1 و حتی کتاب 2 میتونن برن و سنتور حرفه ای بگیرن

کسی که بخاد رانندگی رو شروع کنه نمیره ماکسیما بخره

santoori_hooman
Friday 3 June 2011, 09:12 PM
منم با هومن عزیز موافقم
چند روز پیش با استاد راسخ تماس گرفتم
یکی جواب داد که استاد نبود و میگفتم ما از 2 تا 2.5 کمتر نداریم و سه چهار ماه هم منتظر باش
بگذریم

خدا وکیلی صدای ساز استاد غفاری خیلی قشنگه
طنین قشنگی داره ، کوک اصلا خالی نمیکنه ، خیلی کم اگر سیمی کمی خالی بشه
خلاصه تو این بازار ساز خوب با پول گیر میاد

من تصمیم گرفتم یک ساز دیگه بگیرم ، سنت شکنی کردم و به جای استاد غفاری با استاد سالاری صحبت کردم و چون سنتور قبلیم رو 200 تومان فروخته بودم به استاد گفتم 3 مهر چند ، ایشون گفتند 1200 ولی من گفتم قبلا گفته بودید 800 و کمی هم از تنگدستی صحبت کردم ، گفت همون 800 رو بفرست و سازی برات میفرستم که با 2.5 میلیونی فلانی برابری کنه

میخام کلا برای دستگاه شور کوکش کنم
به نظرم دوستانی که تازه شروع میکنند ( اگر مشکل پول ندارند) اول یک ساز نیمه حرفه ای بگیرند ، بعد از اتمام کتاب 1 و حتی کتاب 2 میتونن برن و سنتور حرفه ای بگیرن

کسی که بخاد رانندگی رو شروع کنه نمیره ماکسیما بخره

مبارکه عزیزم

اینشاا... تو کنسرت ها ببینیمت

:36:

peyman_n
Sunday 12 June 2011, 10:00 AM
سنتوری که از استاد سالاری گرفتم به دستم رسید
وقتی دیدمش داشت گریه ام میگرفت
با مشقی بازار فرقی نداشت
خداییش همچین افرادی دارن میگن سنتور میسازن و کلی ادعا ، ولی میفهمی هیچ
من از علی اقا غفاری سنتور گرفتم ، خدا شاهده با این بی سوادی خودم وقتی اهنگی میزنم کیف میکنم
دستم بشکنه که فکر کردم تنوعی باشه و از این اقا که کلی اسم و رسم داره بگیرم
سنتور اومده، استادم هم دیدش ، یا من بلد نیستم یا سیم های زردش صدای کاتیوشا میداد
سیم های سفیدش صدای اهنگری
سنتور قبلیم رو که 200 تومان فروخته بودم دقیقا با این برابره ، رنگش وحشتناک و زمخت بود
من از استاد غفاری گرفتم ، رنگش با ادم صحبت میکنه
گوشی هاش وحشتناک سفت بود و مثل پنچرگیری باید میرفتی روش
یک سیم صدای زرررر میده و یک سیمش بمه و یکی نازک
خداییش ما چرا اینجا یک پست در میان میایم میگیم سالاری؟ ها
من حداقل چند 10 سنتور دیده ام و با اونا نواخته ام و بررسیش کردم
این یکی وحشتناکه
زنگ زدم گفتم همین امروز پسش میفرستم و این سنتور به دردم نمیخوره و حتما هم پس میفرستم
ایشون هم خودش رو ناراحت نکرد و گفت این سبک سبک پایوره و اگر سبک کامکار یا مشکاتیان یا ورزنده هم بخواهی برات درست میکنم ، هر رنگی بخواهی برات درست میکنم . میگه تمام شاگردان کامکار میان از من میگیرن
میگه مشکل اینه که خودت اینجا نیستی وگرنه میتونم یک ساز خوب برات جدا کنم
بعدش گفت تو مشخصات بده من با همون برات درست میکنم

فعلا امروز یکشنبه میخام پسش بفرستم ، میتونم بگم اصلا نمیخام و پولم رو پس بفرسته
البته ایشون خیلی محترمانه جواب دادند ، ولی احترام برای من ساز نمیشه

به نظر شما چی کار کنم ؟
پس بفرستم و یک ساز دیگه بگیرم ؟ یا بگم پولم رو بده و از یک جا دیگه ساز تهیه کنم ؟
( یعنی همون واقعا استاده غفاری )

دوستان تهرانی ، میتونید کمکم کنید ؟
ارزشش رو نداره حداقل 80 تومان خرج کنم و بیام تهران ، ممنونتون میشم

shaghayegh1991
Sunday 12 June 2011, 11:22 AM
با مشقی بازار فرقی نداشت
من از علی اقا غفاری سنتور گرفتم ، خدا شاهده با این بی سوادی خودم وقتی اهنگی میزنم کیف میکنم
سنتور اومده، استادم هم دیدش ، یا من بلد نیستم یا سیم های زردش صدای کاتیوشا میداد
سنتور قبلیم رو که 200 تومان فروخته بودم دقیقا با این برابره ، رنگش وحشتناک و زمخت بود
این یکی وحشتناکه
زنگ زدم گفتم همین امروز پسش میفرستم و این سنتور به دردم نمیخوره و حتما هم پس میفرستم
ایشون هم خودش رو ناراحت نکرد و گفت این سبک سبک پایوره و اگر سبک کامکار یا مشکاتیان یا ورزنده هم بخواهی برات درست میکنم ، هر رنگی بخواهی برات درست میکنم . میگه تمام شاگردان کامکار میان از من میگیرن

به نظر شما چی کار کنم ؟
پس بفرستم و یک ساز دیگه بگیرم ؟ یا بگم پولم رو بده و از یک جا دیگه ساز تهیه کنم ؟

سلام آقا پیمان
من خیلی در مورد سنتورهای آقای سالاری اطلاع ندارم اما میدونم ایشون سازهای خوبشون رو به هر کسی نمیدن
به نظرم اگر نمی تونید برید تهران از یک دوست یا آشنایی که تهران دارید و شناخت داره در مورد سنتور بخواید بره از ایشون ساز بگیره البته اگه می خواین ساز سالاری بگیرین
می خواستم بگم ساز استاد راسخ رو اگه بتونین تهیه کنین خیلی خوبه البته با 800 تومن که نه، اگه می تونید مدتی صبر کنین و به بودجه تون اضافه کنین این کار رو بکنین. البته این یه پیشنهاده و تصمیم با خودتونه
ساز جناب غفاری رو هم که خودتون دید و شنیدید، به هر حال اگه چیزایی که بالا گفتم امکان پذیر نیست بهترین گزینه ساز ایشونه
بخشید اگه کمک خاصی نکردم
امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیری

Mezrab
Sunday 12 June 2011, 11:31 AM
با مشقی بازار فرقی نداشت
این یکی وحشتناکه

به نظر شما چی کار کنم ؟

استاد سالاری اگر ساز میخری خودت هم باید بری پیشش و کارگاهش، ساز های خیلی خوب و عالی هم داره، ولی باید خودت هم پیشش باشی، در ثانی ساز های خوبش قیمت بالا هستند.
به نظر من اگر دنبال ساز اردوانی هستی برو تهران سازتم ببر و یکی که به دلت میشینه بگیر، ایشون آدم محترمی هست و قطعا کارت رو راه میندازه.
اما اگر از سالاری نمیخوای بگیری، برو پیش آقای غفاری یا طلوعی که رنج سازاشون در همون حد 800 الی 900 هست. اگر بیشتر هم داری از راسخ یا معمارزاده ساز بگیر که سازاشون خوبه، البته معمار زاده اینطوریه که امسال شما پول میدی سال دیگه سازتون آمادست، هرچیم در بیاد ماله شماست!

پ.ن: بعد من نمیدونم شما این هم ساز رو برا چی می خواید؟ من نوعی هم که دارم صبا رو تموم میکنم دو تا ساز مشقی و نیمه حرفه ای جوابمو داده تا همین الان!

peyman_n
Sunday 12 June 2011, 07:58 PM
بله ممنون از شما
سعی میکنم پسش بدم
منتظر میشم بودجه ام زیاد شه از استاد راسخ میگیرم
اخه با یک دونه سنتور ادم خیلی محدوده

santoori_hooman
Wednesday 15 June 2011, 02:09 PM
با مشقی بازار فرقی نداشت
این یکی وحشتناکه

به نظر شما چی کار کنم ؟

سلام آقا پیمان

خدا خیرت بده این جه کاری بود کردی.اون موقع که گفتی سفارش دادم نخواستم بزنم تو ذوقت ولی

من قبلا هم خیلی گفته بودم که حتی برای خرید ساز 500 تومنی(تقریبا نیمه حرفه ای) به سالاری

سفارش ندید چراکه الان اگه ساز خوبی هم بسازه فقط برای آشناها و اساتید بنامه.(الان هم که

خودت که تجربه کردی)

با این پول یا بیشترش کن راسخ بگیر یا همون غفاری(شک نکن)

راستی سنتور خوب به تنوع نیست به صداشه.همه سنتورات عالی باشن بهتره تا از 100 تا مهر باشن.

در ضمن آقای عارفی هم بسیار سازهای عالی میسازن که الان نری طرفش بهتره چون به دلایلی اول

پولتو میگیره بعدشم خدا میدونه کی سازت آماده بشه(تازه اگه سفارشتو بگیره).آقای رضایی و

معارزاده هم من ندیدم آنچنان که باید اساتید تعریف کنن از سازهای ایشون نسبت دیگر سازنده های

بنام.

در ضمن این گفته ها فقط برای من نیست ....اگر هم زیاده گویی کردم ببخشید

دیگه بیش از این نمیشه راهنمایی کرد

موفق باشی :41:

Mezrab
Wednesday 15 June 2011, 11:34 PM
من ساز های عارفی رو برای ضبط اصلا پیشنهاد نمیدم، سازاشون صداش بسیار زیاده و صدای نرم و لطیفی هم نداره، بیشتر برای کسایی که ضبط نمیکنند و بدون میکروفون ساز میزنند مناسب هست!ولی ساز هاش خوبه.

yosefnejad
Thursday 16 June 2011, 09:19 AM
اینکه یه ساز بعد از ساخته شدن چه صدایی خواهدداشت رو هیچ سازنده ای نمی تونه تضمین کنه.

عوامل زیادی هستند که صدای ساز رو به وجود میارن.

استادی در پل امیربهادر (امیریه) تهران هستند به نام آقای ثاقبی.بیشتر از 40 سال سابقه در ساخت ساز

دارند.من از ایشون ساز میخرم.آخرین بار5 سال پیش که رفتم برای خرید چند ساز داشتند که همه رو با هم

ساخته بودن اما صدای همشون باهم فرق میکرد.

همشون با مواد و سیم یکسان کار شده بودن.

ایشون گفتن که صدای ساز در درجه اول به نوع چوب و آوندهای داخل چوب و اینکه چوب چطور خشک شده

بستگی داره.هرچوب گردویی یکجور صدا تولید میکنه.

همه این موارد در مورد چوب گردو که بهترین چوبه تا این حد در کیفیت صدا موثره حالا ببینید اگر به جای چوب گردو

از چوب توت یا آزاد یا.... یا مثل بعضی سازنده ها از ترکیب چند چوب باهم برای ساخت ساز استفاده کنیم آیا میشه

حدس زد که اون ساز بعد از ساخت چگونه صدایی خواهد داشت؟

اینکه اول پول اخذ بشه و سال بعد شما ساز رو تحویل بگیرید حالا با هر کیفیت صدایی دقیقا مصداق چیزه!

مبالغ بالایی رو که شما پرداخت میکنید بابت کیفیت بالای صدای ساز هست وگرنه اگه سنتور مهردار راضیتون میکنه میتونید

یه مهر درست کنید و هرقدر دلتون میخواد به سازتون مهر بزنید!

برای خرید سنتور حتما حضوری خرید کنید و فقط بابت کیفیت صدا پول پرداخت کنید نه تعریف و تمجید سازنده یا

دیگران.

موفق باشید.

santoori_hooman
Thursday 16 June 2011, 11:18 AM
من ساز های عارفی رو برای ضبط اصلا پیشنهاد نمیدم، سازاشون صداش بسیار زیاده و صدای نرم و لطیفی هم نداره، بیشتر برای کسایی که ضبط نمیکنند و بدون میکروفون ساز میزنند مناسب هست!ولی ساز هاش خوبه.

سلام مضراب خان اگر مشکل صدای زیاده که دیگه این مشکل نیست الان با هزار ابزار و وسیله صدابرداری حل میشه ولی صدای نرم و لطیف نداشتن سازای این استاد رو تا حالا نشنیدم کسی بگه .... اتفاقا سازای ایشون خیلی هم عالی اند شاید اتفاقی اون سازی که دیدی به این شکل بوده سپاس

Mezrab
Thursday 16 June 2011, 02:48 PM
سلام مضراب خان اگر مشکل صدای زیاده که دیگه این مشکل نیست الان با هزار ابزار و وسیله صدابرداری حل میشه ولی صدای نرم و لطیف نداشتن سازای این استاد رو تا حالا نشنیدم کسی بگه .... اتفاقا سازای ایشون خیلی هم عالی اند شاید اتفاقی اون سازی که دیدی به این شکل بوده سپاس
معیار انتخاب یکساز، صدای تولیدی اون به شکل تنها هست، بدون استفاده از هیچ ابزار جانبی.. لطافت و نرمی صدای یک ساز با حجم صدای اون رابطه عکس داره، هر قدر صدا بلندتر باشه لطفات و ریزه کاری اون به چشم نمیاد.
در مورد صدای بلندش و لطافت استاد سینکی هم چنین نظری دارند. کلا ساز های آقای عارفی زنگ دار هست، نه زنگی که صدای بد باشه، اما مثلا لطافت ساز ناظمی رو نداره، یا لطافت ساز آقای راسخ!

Mezrab
Thursday 16 June 2011, 02:50 PM
اینکه یه ساز بعد از ساخته شدن چه صدایی خواهدداشت رو هیچ سازنده ای نمی تونه تضمین کنه.

عوامل زیادی هستند که صدای ساز رو به وجود میارن.

استادی در پل امیربهادر (امیریه) تهران هستند به نام آقای ثاقبی.بیشتر از 40 سال سابقه در ساخت ساز

دارند.من از ایشون ساز میخرم.آخرین بار5 سال پیش که رفتم برای خرید چند ساز داشتند که همه رو با هم

ساخته بودن اما صدای همشون باهم فرق میکرد.

همشون با مواد و سیم یکسان کار شده بودن.

ایشون گفتن که صدای ساز در درجه اول به نوع چوب و آوندهای داخل چوب و اینکه چوب چطور خشک شده

بستگی داره.هرچوب گردویی یکجور صدا تولید میکنه.

همه این موارد در مورد چوب گردو که بهترین چوبه تا این حد در کیفیت صدا موثره حالا ببینید اگر به جای چوب گردو

از چوب توت یا آزاد یا.... یا مثل بعضی سازنده ها از ترکیب چند چوب باهم برای ساخت ساز استفاده کنیم آیا میشه

حدس زد که اون ساز بعد از ساخت چگونه صدایی خواهد داشت؟

اینکه اول پول اخذ بشه و سال بعد شما ساز رو تحویل بگیرید حالا با هر کیفیت صدایی دقیقا مصداق چیزه!

مبالغ بالایی رو که شما پرداخت میکنید بابت کیفیت بالای صدای ساز هست وگرنه اگه سنتور مهردار راضیتون میکنه میتونید

یه مهر درست کنید و هرقدر دلتون میخواد به سازتون مهر بزنید!

برای خرید سنتور حتما حضوری خرید کنید و فقط بابت کیفیت صدا پول پرداخت کنید نه تعریف و تمجید سازنده یا

دیگران.

موفق باشید.
استاد بنده همکار همین آقای ثاقبی اند، من دو ت اساز از ایشون داشتم، هر دو هم ساز های خوبی بودند، حرفشون هم درست هست.
اما موضوع اینجاست که نمیشه صدای دقیق یک ساز رو تضمین کرد اما میشه حدود صدا رو فهمید، من نوعی میدونم حدود صدای ساز آقای راسخ به چه شکل هست، یا سنتور های آقای سالاری مشخص هست چه صدایی دارند اما اینکه یه سنتور بشه سنتور دریا استاد اردوان یا بشه سنتور ناظمی استاد پایور این دقیقا مشخص نیست..

santoori_hooman
Monday 20 June 2011, 11:02 PM
معیار انتخاب یکساز، صدای تولیدی اون به شکل تنها هست، بدون استفاده از هیچ ابزار جانبی.. لطافت و نرمی صدای یک ساز با حجم صدای اون رابطه عکس داره، هر قدر صدا بلندتر باشه لطفات و ریزه کاری اون به چشم نمیاد.
در مورد صدای بلندش و لطافت استاد سینکی هم چنین نظری دارند. کلا ساز های آقای عارفی زنگ دار هست، نه زنگی که صدای بد باشه، اما مثلا لطافت ساز ناظمی رو نداره، یا لطافت ساز آقای راسخ!

سلام چاکر آقا مضراب

بله اینو میتونیم بگیم که سازهای استاد عارفی زنگ دار هست(حجم صدای بالایی داره)تازه نه اونقدر زیاد

ولی این دلیلی بر این نیست که بگید اصلا پیشنهاد نمیکنم(شاید به سلیقه ی شما نشینه)

الان حرفتون درست شد

peyman_n
Tuesday 28 June 2011, 09:08 AM
این استاد سالاری هم ادم رو میپیچونه
سنتور قبلی رو براش فرستادم و قول داد یکی خوبتر رو برام بفرسته
ولی الان 2 هفته است منتظرم
و میفرمایند چند تا سنتور 3 مهر ساختم و منتظرم بهترین کوک در بیاد و بهترینشون رو برات میفرستم و چند بار هم قول دادند

milad88
Tuesday 28 June 2011, 05:45 PM
این استاد سالاری هم ادم رو میپیچونه
سنتور قبلی رو براش فرستادم و قول داد یکی خوبتر رو برام بفرسته
ولی الان 2 هفته است منتظرم
و میفرمایند چند تا سنتور 3 مهر ساختم و منتظرم بهترین کوک در بیاد و بهترینشون رو برات میفرستم و چند بار هم قول دادند
باید بری پیشش!!اینجوری فابده نداره ها!!!

peyman_n
Wednesday 29 June 2011, 10:06 AM
تشکر میلاد جان
من به احترام حرف هاش و سنش چیزی نمیگم
وگرنه اونقدر زنگ میزنم به کارگاهش تا متوجه بشه با کی طرفه
حرف راست بهتره ، وقتی بهش زنگ زدم گفت پول رو بفرست فردا برات میفرستم
اگر میگفت یک ماه ، من 2 ماه هم صبر میکردم
الان هم فرمود تا پنج شنبه میفرستم ، تا شنبه دستم نرسه پولم رو پس میگیرم

peyman_n
Tuesday 5 July 2011, 04:50 PM
این چی میگه ؟؟

Mezrab
Tuesday 5 July 2011, 11:05 PM
این چی میگه ؟؟

خوب یه سازنده که میخواد سازش رو بفروشه..حالا به هر شکل..مشکلش چیه دوست من؟

peyman_n
Wednesday 6 July 2011, 08:39 AM
اخه یکی دو سایت تبلیغش بود و اون سایت ها هم تایید کرده بودند

Mezrab
Wednesday 6 July 2011, 11:57 AM
اخه یکی دو سایت تبلیغش بود و اون سایت ها هم تایید کرده بودند
سازای خیلی ها تبلیغ میشه، اصلا مهم نیست سازندش کی هست، ساز باید صدا ازش در بیاد، حالا کار هرکسی میخواد باشه، حتی صادقی هم گاهی ساز های خیلی خوب داره..زیاد به اینا توجه نکنید:)

yakhforosh
Tuesday 26 July 2011, 05:36 PM
ادرس فروش سنتور داریوش سالاری کسی داره؟ می خوام 200 هزینه کنم چی خوبه

santoori_hooman
Tuesday 26 July 2011, 06:59 PM

به نظر من با این پول همون 1مهر سالاری بهتره تا بقیه( شمارش : 77899699-77806997)

ولی اگه تا 500 یا کمی بیشتر موضوع فرق میکنه

اگر هم از صدای ساز سنتور چیزی میدونی خوب برو بهارستان(اگه تهرانی) اونی که خوشت اومد رو بگیر

درود

Mezrab
Tuesday 26 July 2011, 09:39 PM
من ثاقبی رو پیشنهاد میدم یا رضوانی تک مهر

n1590
Sunday 11 September 2011, 03:27 AM
دوستان گرامی در مورد سنتور مهدی درویشی در اصفهان چیزی میدانید لطفا راهنمائی کنید
سپاسگذارم

n1590
Sunday 11 September 2011, 03:31 AM
در مورد سنتور ساخت استاد محمد انصاری چی

ممنون همه عاشقان سنتور

hamid_santori
Friday 16 September 2011, 07:45 PM
سلام دوستان من تازه می خوام یه سنتور بگیرم
به کارگاه استاد سالاری زنگ زدم و ایشون گفتن که
سنتور تک مهر از 100 تا 500 و سنتور 2 مهر 600 به بالا
و توی تاپیک دیدم که بچه ها گفتن که سازایه خوبشو به آشناها میده
در مورد استاد غفاری هم چیزایی شنیدم حالا موندم سراغه کدوم برم
خواهشا راهنمایی کنید

santoori_hooman
Thursday 22 September 2011, 04:03 PM
سلام دوستان من تازه می خوام یه سنتور بگیرم
به کارگاه استاد سالاری زنگ زدم و ایشون گفتن که
سنتور تک مهر از 100 تا 500 و سنتور 2 مهر 600 به بالا
و توی تاپیک دیدم که بچه ها گفتن که سازایه خوبشو به آشناها میده
در مورد استاد غفاری هم چیزایی شنیدم حالا موندم سراغه کدوم برم
خواهشا راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز

به نظر من از بین این دو استاد .بری پیش آقای غفاری بهتره

(البته اگر چند تاپیک و پست های دیگر رو بخونید میتونید خودتون راحتتر در مورد اساتید تصمیم بگیرید)

hamid_santori
Thursday 22 September 2011, 09:26 PM
سلام دوست عزیز

به نظر من از بین این دو استاد .بری پیش آقای غفاری بهتره

(البته اگر چند تاپیک و پست های دیگر رو بخونید میتونید خودتون راحتتر در مورد اساتید تصمیم بگیرید)

ممنون آره همین کارو کردم و واقعا با یه فرد با ارزش و با شرافتی روبه رو شدم که جای شکرش باقیه:21ox66r:

santoori_hooman
Tuesday 27 September 2011, 12:46 AM
ممنون آره همین کارو کردم و واقعا با یه فرد با ارزش و با شرافتی روبه رو شدم که جای شکرش باقیه:21ox66r:

کار خوبی کردی حمید جان

هر موقع سفارش دادی مبارکت باشه و سازهای خوبی میسازن ایشون.

هر موقع هم آماده شد اطلاعات سازتو در تاپیک مجموعه چند رسانه ایی سنتور بزار تا دوستان دیگر بتونن

استفاده کنن .:41:

سپاس

jalaladdin
Tuesday 27 September 2011, 09:28 AM
نظرتان در مورد سازها ی استاد امیر حمزه رضایی چطور است؟

m_mostafam65
Thursday 6 October 2011, 10:43 AM
از دوستان عزیز یه کمک میخواستم من 5 ساله سنتور میزنم اول هم با یه ساز 180 تومانی شروع کردم ولی الان میخوام یه ساز خوب بخرم حدود400 یه کم بیشتر یا کمتر استادم سنتور بیوک رو بهم معرفی کرده اگه کسی اطلاعاتی از این نوع سنتور داره خواهش می کنم راهنماییم کنه

peyman_n
Saturday 8 October 2011, 07:09 AM
نظرتان در مورد سازها ی استاد امیر حمزه رضایی چطور است؟

ظاهرا کسی اطلاع نداره چون کسی نخریده

از دوستان عزیز یه کمک میخواستم من 5 ساله سنتور میزنم اول هم با یه ساز 180 تومانی شروع کردم ولی الان میخوام یه ساز خوب بخرم حدود400 یه کم بیشتر یا کمتر استادم سنتور بیوک رو بهم معرفی کرده اگه کسی اطلاعاتی از این نوع سنتور داره خواهش می کنم راهنماییم کنه

شما کجا تشریف دارید ؟؟

santour
Saturday 8 October 2011, 01:37 PM
ظاهرا کسی اطلاع نداره چون کسی نخریده

شما کجا تشریف دارید ؟؟

من سنتور استاد سیروس رضوانی رو پیشنهاد میکنم ..خودم یکی از ساز های ایشون رو دارم که 12 سال پیش ساخته شده و یکی از بهترین سنتورهایی هستش که میشه تصور کرد..البته قیمت سازشون از 700 تومن شروع میشه تا 1200...اگه مایل بودید شماره تماسش رو بهتون میدم

peyman_n
Sunday 9 October 2011, 09:55 AM
والا بدید ما هم فیض ببریم
رضوانی اهل کجا هستند ؟؟

hamid_santori
Monday 10 October 2011, 08:00 PM
والا بدید ما هم فیض ببریم
رضوانی اهل کجا هستند ؟؟

سلام شرمنده آقا پیمان ساز استاد غفاری رو داشتید ؟ چه طور سازیه؟

peyman_n
Monday 10 October 2011, 11:26 PM
علیکم سلام
باور کنید محشر
من با بی سوادی خودم میزنم صداش در حد تیم ملی ه
قیمتش هم به نسبت ساز ، مناسب
باور کنید اصلا قصد تبلیغ برای استاد غفاری رو ندارم
ولی تجربه ی من حداقل این رو میگه

santoori_hooman
Thursday 13 October 2011, 11:42 AM

شما اگر کمی رو این مبلغ بذاری میتونی یه ساز نیمه حرفه ای بگیری که به نظر من بین سازندگان تو این قیمت استاد فلاح سازهای خوبی میسازن .

meisamf
Wednesday 9 November 2011, 12:46 PM
سلام ...
من شنیدم آقای سیامک آقایی همیشه از سنتور های کفاش زاده استفاده می کنند ولی تو اون کنسرت را زیاد مطمئن نیستم ولی فکر کنم کفاش زاده باشه...

سلام بر دوستان
اتفاقا چون من خودم در حال حاضر در حال تهیه ساز حرفه ای هستم خیلی تحقیق کردم. در مورد سیامک آقایی اول بگم که با خود آقای راسخ صحبت کردم و گفتند که اکثر سازهای ایشون ساز راسخ هست. با استاد میلاد کیایی صحبت کردم ایشان هم نظرشون روی سازهای راسخ خیلی مثبت بود. اما قیمت سازشون 2میلیون هست. استاد مشکاتیان هم 4تا سل کوک از راسخ و یک لا کوک از ایشان داشتند که الان دست آیین هست. اکثر اسانید از ساز راسخ دارند. استاد شفیعیان و ... جدیدا شنیدم سازهای طلوعی هم خوب میخونه. من یک ساز هم از آقایی به نام اشتری از اراک گرفتم. بد نبود اما بگیر نگیر داره. همین جا هم از دوستانی که اگر از آقای اشتری ساز گرفتند خواهش میکنم نظرشون رو بگن. پوزیسیون سوم صداش عالیه. اما سیمهای سفید به اون کیفیت نبود. فا بالا هم خفه بود. این تجربیاتی که من بدست آوردم. شاد باشید.
[QUOTE

[/QUOTE]

santoori_hooman
Thursday 10 November 2011, 09:18 PM
سلام بر دوستان
اتفاقا چون من خودم در حال حاضر در حال تهیه ساز حرفه ای هستم خیلی تحقیق کردم. در مورد سیامک آقایی اول بگم که با خود آقای راسخ صحبت کردم و گفتند که اکثر سازهای ایشون ساز راسخ هست. با استاد میلاد کیایی صحبت کردم ایشان هم نظرشون روی سازهای راسخ خیلی مثبت بود. اما قیمت سازشون 2میلیون هست. استاد مشکاتیان هم 4تا سل کوک از راسخ و یک لا کوک از ایشان داشتند که الان دست آیین هست. اکثر اسانید از ساز راسخ دارند. استاد شفیعیان و ... جدیدا شنیدم سازهای طلوعی هم خوب میخونه. من یک ساز هم از آقایی به نام اشتری از اراک گرفتم. بد نبود اما بگیر نگیر داره. همین جا هم از دوستانی که اگر از آقای اشتری ساز گرفتند خواهش میکنم نظرشون رو بگن. پوزیسیون سوم صداش عالیه. اما سیمهای سفید به اون کیفیت نبود. فا بالا هم خفه بود. این تجربیاتی که من بدست آوردم. شاد باشید.
[QUOTE

[/quote]

حرفاتون کاملا در مورد سازهای استاد راسخ صحیح و تایید شده است دوست عزیز (چون خودم این پرسش هارو قبلا از اساتید کردم).:41:

سپاس

Akherati
Monday 28 November 2011, 01:10 PM
انتخاب ساز جدا از کیفیتش یه مقدار سلیقه ای هم هست.
مثلا در عالی بودن سازهای راسخ شکی نیست.به هر حال ایشون نمونه های کاملا شبیه مرحوم ناظمی می سازند و خوب زیبایی کارشون رو میتونید در اجراهای سیامک آقایی با سنتور 14 خرک ببینی که ساخت ایشون و بسیار لطیف و دلنشینه .اما با همه این تفاسیر به فرض استاد اردوان سازهای ایشون رو اصلا نمی پسندند.و فقط سازهای غفاری رو به هنرجو ها پیشنهاد میدن.
راسخ و غفاری در حال حاضر جزو بهترین ها هستند.
در مورد سالاری هم که بهتره چیزی نگم دیگه ، فقط بگم یادش به خیر یه زمانی چه سازهایی داشت... حیف
شما بهتره خودتون یکی دو بار با ساز این اساتید بزنید و ببینید کدوم بیشتر به دل خودتون میشینه.چون کیفیت هر دو واقعا خوبه

Akherati
Monday 28 November 2011, 11:19 PM
یه چیز یادم رفت بگم .
جدیدا سازهای جناب غفارپور هم خیلی خوبه .که جناب اردوان هم باهاشون کار میکنه
من با یکی دو تا سازاشون زدم خیلی خوش صدا بود

santoori_hooman
Wednesday 30 November 2011, 07:38 PM
انتخاب ساز جدا از کیفیتش یه مقدار سلیقه ای هم هست.
مثلا در عالی بودن سازهای راسخ شکی نیست.به هر حال ایشون نمونه های کاملا شبیه مرحوم ناظمی می سازند و خوب زیبایی کارشون رو میتونید در اجراهای سیامک آقایی با سنتور 14 خرک ببینی که ساخت ایشون و بسیار لطیف و دلنشینه .اما با همه این تفاسیر به فرض استاد اردوان سازهای ایشون رو اصلا نمی پسندند.و فقط سازهای غفاری رو به هنرجو ها پیشنهاد میدن.
راسخ و غفاری در حال حاضر جزو بهترین ها هستند.
در مورد سالاری هم که بهتره چیزی نگم دیگه ، فقط بگم یادش به خیر یه زمانی چه سازهایی داشت... حیف
شما بهتره خودتون یکی دو بار با ساز این اساتید بزنید و ببینید کدوم بیشتر به دل خودتون میشینه.چون کیفیت هر دو واقعا خوبه

سلیقه ای بودن که شرط اول در انتخاب ساز است.

فقط اینجا یه مشکلی هست.اگر استاد اردوان ساز استاد راسخ نمی پسنده پس چرا تا همین الانشم داره ازش ساز میگیره !!!!!!؟؟ تازه در آلبوم فیلم سنتوری از سازهای راسخ استفاده کردند(فکنم شما خودتون از شاگردهای استاد اردوان بودید .میتونید بپرسید از ایشون .)میتونید از خود راسخ هم بپرسید

در کل سازهای استاد راسخ و همچنین غفاری مورد تایید اساتید هستند.

سپاس :41:

Akherati
Sunday 4 December 2011, 03:53 PM
فیلم سنتوری که برا چند سال پیشه خوب.من الان رو گفتم.(البته یه بار من پیش آقای سالاری بودم گفت سنتوری که تو سنتوری ازش استفاده شده ساخته ی ایشون بوده که سالها پیش به جناب اردوان دادن.حالا دیگه الله اعلم :d)
حالا ممکنه خود استاد سنتور خاصی بخاد و به جناب راسخ سفارش بدن . اما لا اقل در این چند ماه اخیر تمام سازهایی که به شاگردا دادن از ساخته های جناب غفارپور بوده(و یه مدت هم غفاری) . کنسرت آخرشون هم اگه اشتباه نکنم ساز غفارپور بود .
حالا اون قدر قضیه رو پیچیده نکنید :دی به هر حال همونطور که فرمودید سازهای استاد راسخ ، غفاری(+ غفارپور) مورد تایید تقریبا همه اساتید هست .دیگه انتخاب بین این 3 به نوازنده مربوطه وگرنه عیبی در ساز هیچ کدوم نیست.
فقط جناب راسخ خیلی قیمت رو بردن بالا جدیدا ، 2 هفته پیش یکیو دیدم ازشون ساز گرفته بود 2 میلیون.شنیدم 3 تومن هم دارن .اما هنوز مطمئن نیستم.

santoori_hooman
Friday 9 December 2011, 12:43 AM
دیگه نمیدونم. بقول شما الله اعلم :d

والا الان سازهای راسخ 2 تومنه و سازاش همه تک قیمتن یعنی درجه بندی نداره که بخواد قیمتاشو متنوع کنه (همشون عالی هستند).از کی شنیدین 3 تومنی رو ؟؟؟(البته شنیدیم که بعضی از اساتید مطرح حاضر سازهای ایشونو میخرن و به شاگرداشون 3 تومن میدادن)

درکل قیمت ساز رفته بالا و الان شما قیمت دیگران هم نگاه کنید متوجه میشید خوب بالاخره سابقه سازنده و کیفیت

سازها هم باید در نظر گرفت .

درود دوست عزیز

Akherati
Sunday 25 December 2011, 09:45 PM
من اینجا یه مطلبو تصحیح کنم . من تحقیق کردم در مورد سازهای 3 میلیونی استاد راسخ دیدک اشتباه شنیده بودم.همه سازاشون همون 2 تومنه.

abcdefghijklmnop
Sunday 1 January 2012, 10:11 AM
سلام.رنج قيمت 200تا250 چه چيزي رو پيشنهاد ميكنيد.اگه ميشه مشخصه هاي ظاهري يه ساز خوب رو هم بگيد.ممنون

Mezrab
Sunday 1 January 2012, 04:32 PM
سلام.رنج قيمت 200تا250 چه چيزي رو پيشنهاد ميكنيد.اگه ميشه مشخصه هاي ظاهري يه ساز خوب رو هم بگيد.ممنون
ثاقبی و یا سالاری به شرط خوش صدا بودن، یعنی باید برید بین ساز ها با یکی بزنید ببینید کدومش بهتره.

هیچ ترکی نباشه، وقتی ساز روی یه سطح صاف قرار میگیره لق نزنه(زیرش قوس نداشته باشه)، فرو رفتگی یا برامدگی رو چوبش دیده نشه، فاصله بین سیم ها منظم باشه، تراش ساز خوب باشه.

abcdefghijklmnop
Sunday 1 January 2012, 10:34 PM
ثاقبی و یا سالاری به شرط خوش صدا بودن، یعنی باید برید بین ساز ها با یکی بزنید ببینید کدومش بهتره.

هیچ ترکی نباشه، وقتی ساز روی یه سطح صاف قرار میگیره لق نزنه(زیرش قوس نداشته باشه)، فرو رفتگی یا برامدگی رو چوبش دیده نشه، فاصله بین سیم ها منظم باشه، تراش ساز خوب باشه.
ممنون.ميخواستم ببينم جنس خرك ها و چوب ساز هم تاثير داره؟.يه مساله ي ديگه هم اينه كه آيا ميشه به مهر ساز اعتماد كرد.چون من شنيدم مهر هاي تقلبي خيلي زياد شدن.اگه فروشگاه منصفي تو بهارستان ميشناسد هم لطفا تو پست خصوصي معرفي كنيد ممنون ميشم.

mori68_santoori
Sunday 1 January 2012, 11:55 PM
ممنون.ميخواستم ببينم جنس خرك ها و چوب ساز هم تاثير داره؟.يه مساله ي ديگه هم اينه كه آيا ميشه به مهر ساز اعتماد كرد.چون من شنيدم مهر هاي تقلبي خيلي زياد شدن.اگه فروشگاه منصفي تو بهارستان ميشناسد هم لطفا تو پست خصوصي معرفي كنيد ممنون ميشم.

درود
دوست من بی شک تاثیر داره هر چی پول بدی اش میخوری در مورد مهر الان میشه بپرسم چی هست که بشه بهش اعتماد کرد ؟

abcdefghijklmnop
Tuesday 3 January 2012, 09:00 AM
درود
دوست من بی شک تاثیر داره هر چی پول بدی اش میخوری در مورد مهر الان میشه بپرسم چی هست که بشه بهش اعتماد کرد ؟
درسته.ولي معمولا يه سري ساز ها به قيمتشون نمي ارزه.و معمولا چون مهر معروفي دارن و يا تزيينات بي فايده اي كه فقط براي زيبايي انجام ميشه قيمت ساز رو به صورت كاذب ميبره بالا.واسه همين ميخواستم ببينم كه ويژگي ساختي يه ساز خوب چه جوري بايد باشه.مثلا جنس چوبش چه باشه يا جنس خرك ها فلزي باشه يا چوبي.(البته ميدونم بهترين راه تشخيص صداي سازه).
درباره ي مهرم بايد بگم كه دوستمون تو اون رنج قيمتي كه گفتم مهر سالاري و ثاقبي رو پيشنهاد كردن.البته فكر كنم در حال حاضر جعل مهر زياد شده ونميشه به مهر اعتماد كرد

Mezrab
Tuesday 3 January 2012, 09:00 PM
درسته.ولي معمولا يه سري ساز ها به قيمتشون نمي ارزه.و معمولا چون مهر معروفي دارن و يا تزيينات بي فايده اي كه فقط براي زيبايي انجام ميشه قيمت ساز رو به صورت كاذب ميبره بالا.واسه همين ميخواستم ببينم كه ويژگي ساختي يه ساز خوب چه جوري بايد باشه.مثلا جنس چوبش چه باشه يا جنس خرك ها فلزي باشه يا چوبي.(البته ميدونم بهترين راه تشخيص صداي سازه).
درباره ي مهرم بايد بگم كه دوستمون تو اون رنج قيمتي كه گفتم مهر سالاري و ثاقبي رو پيشنهاد كردن.البته فكر كنم در حال حاضر جعل مهر زياد شده ونميشه به مهر اعتماد كرد
سازی بخرید که بدون تزئینات باشه، خوشگل کردن الکی برای جی؟ ما دنبال صدا هستیم.

مهر هایی که گفتم تقلبی ندارند، از بهارستان چیزی تهیه نکنید، مستقیم برید کارگاه خود سازنده ها، ثاقبی در امیربهادر نرسیده به منریه و سالاری هم در تهران پارس هست،

جنس خرک تاثیر داره، بهتر هست خرک ها چوبی باشند.

simsimm
Wednesday 4 January 2012, 08:48 AM
سلام دوستان راستش من خودم سالاری دارم و ازش راضیم ولی چون رنج قیمت مطرح شد لازم دونستم که در تایید حرف دوستمون mezrab بگم که حتما از کارگاه خودشون در فرجام بخرید و نکته دیگه اینکه در حال حاضر سنتور های 1 مهرش از 300 تومن شروع میشه

mori68_santoori
Wednesday 4 January 2012, 03:07 PM
من سنتور خودم مهر خاصی نداره ولی تا حالا با هر سازی هم که جلوم اورم زدم خودشون مقایسه کردن متوجه شدم که که سنتور خودم یه چی دیگست من سنتورم و 7 سال پیش 300 خریدم اون موقع بهترین سنتور تو ساری بود الان رو دیگه نمیدونم

Akherati
Tuesday 10 January 2012, 10:19 PM

جسارتا یه نکته اضافه کنم که ساز خوب باید صفحه زیرش تا حدودی قوس داشته باشه .این برگرفته از سبک مرحوم ناظمی هست.اگه در سازهای استاد راسخ هم دقت کنید این نکته هست و خیلی سازنده های دیگه.
البته صفحه بالا باید کاملا مسطح باشه

Akherati
Tuesday 10 January 2012, 10:23 PM
راستی خدمت استاد راسخ بودم . چقدر این انسان بزرگواره .من از نزدیک تا به حال زیارتشون نکرده بودم.چند ساعتی اونجا بودیم و سازی زدیم و چه ویولن زیبایی نواختند استاد .
یه سنتور می کوک هم تازه ساخته بودند که واقعا خوش صدا بود .طاقت نیووردم نگیرمش ازشون :دی ایشالا همین روزا یه قطعه ای باهاش میزنم میذارم رو سایت

Mezrab
Wednesday 11 January 2012, 01:23 AM
جسارتا یه نکته اضافه کنم که ساز خوب باید صفحه زیرش تا حدودی قوس داشته باشه .این برگرفته از سبک مرحوم ناظمی هست.اگه در سازهای استاد راسخ هم دقت کنید این نکته هست و خیلی سازنده های دیگه.
البته صفحه بالا باید کاملا مسطح باشه
این قوسی که دوست عزیز من میگید در تراش کار و از داخل سنتور ایجاد میشه، به بیرون منتقل نمیشه و در واقع سطح خارجی قوسی نداره.

Akherati
Wednesday 11 January 2012, 07:24 AM
بحث تراش که بله چیز ذیگه هست. اما از بیرون هم انحنای کمی باید داشته باشه.
حالا اگه تونستن چند تا عکس میذارم که معلوم باشه

199069
Wednesday 11 January 2012, 11:53 AM
سلام
می خواستم یه سنتور خوب بخرم سنتور خودم رو سه سال پیش( 120000تومن)خریدیم صداش بد نیست اما می خواستم یه سنتور با صدای بهتر بگیرم.توی شهر ما(کرمانشاه)یه کارگاهی هست که ساز های خوبی می سازه(زنگنه)که می گن برای استاد اردوان چند تا ساخته.زمانی که اونجا صدای یکی شون رو شنیدم که خیلی خیلی زیبا بود می گفت قیمتش 1.300.000تومن.حالا می خواستم از دوستان سوال کنم که از این تهیه کنم یا از تهران یا اصفهان(قیمتش مهم نیست (از 1.000.000تومن)بیشتر باشه.
خیلی ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.

Akherati
Wednesday 11 January 2012, 08:37 PM
سلام
می خواستم یه سنتور خوب بخرم سنتور خودم رو سه سال پیش( 120000تومن)خریدیم صداش بد نیست اما می خواستم یه سنتور با صدای بهتر بگیرم.توی شهر ما(کرمانشاه)یه کارگاهی هست که ساز های خوبی می سازه(زنگنه)که می گن برای استاد اردوان چند تا ساخته.زمانی که اونجا صدای یکی شون رو شنیدم که خیلی خیلی زیبا بود می گفت قیمتش 1.300.000تومن.حالا می خواستم از دوستان سوال کنم که از این تهیه کنم یا از تهران یا اصفهان(قیمتش مهم نیست (از 1.000.000تومن)بیشتر باشه.
چاکر گشت منالگان کرمانشان ( اگه درست گفته باشم : دی .من 6 سالی اونجا بودم. اون موقع ها کردیم خوب شده بود اما الان دیگه یادم رفته ) .
جناب زنگنه کارشون خوبه .اگه اشتباه نکنم و همون زنگنه معروف باشه یه دوره ای هم خدمت مرحوم ناظمی بودن اون اواخر . کرمانشاه یه سازنده ی خوبم داشت که من یه ساز ازش دارم به نام سعید رامیان .نمیدونم هنوز خوبه یا نه.
همونطور که قبلا هم گفتیم الان سازهایی که مورد تایید اساتید بزرگ هست سازهای جناب راسخ ،معمارزاده ،و غفارپور از اصفهان هست. اینا رو من میدونم سازهاشون خوبه .سازهای استاد راسخ 2 تومنه و غفارپور 1.5 ، معمارزاده هم اگه از خودش بگیری فک کنم همین حدوده.اطلاع دقیقی از ایشون ندارم.
اگه حال و وقتشو داری خوب یه سر به کارگاه این اساتید بزن تا سازیو که میخای پیدا کنی.البته استاد راسخ و غفارپور در ماه یه سنتور میسازن فک کنم.

santoori_hooman
Saturday 14 January 2012, 03:36 PM
راستی خدمت استاد راسخ بودم . چقدر این انسان بزرگواره .من از نزدیک تا به حال زیارتشون نکرده بودم.چند ساعتی اونجا بودیم و سازی زدیم و چه ویولن زیبایی نواختند استاد .
یه سنتور می کوک هم تازه ساخته بودند که واقعا خوش صدا بود .طاقت نیووردم نگیرمش ازشون :دی ایشالا همین روزا یه قطعه ای باهاش میزنم میذارم رو سایت

مبارک باشه دوست عزیز

یه چند تا قطعه بذار حالشو ببریم. عکس ها و بقیه اطلاعاتشم در مجموعه ی چند رسانه ای سنتور بذار

که دوستان استفاده کنند. :41:

santoori_hooman
Saturday 14 January 2012, 03:50 PM
سلام

سلام دوست عزیز

نظر من اینه اگه پولتون میرسه از استاد راسخ ساز بگیرید درغیراینصورت آقای غفاری

که هر دو در تهران هستند .(که البته نظرم رو به سختی و با تحقیق زیاد بدست اوردم )

در کل همون طور که دوست عزیزمون فرمود : راسخ - غفاری- عارفی-معمارزاده-رضایی این سازندها

هستند که میتونید خودتون باشون آشنا بشید.

درود

santoori_hooman
Saturday 14 January 2012, 04:16 PM
این قوسی که دوست عزیز من میگید در تراش کار و از داخل سنتور ایجاد میشه، به بیرون منتقل نمیشه و در واقع سطح خارجی قوسی نداره.

البته دوست عزیز صفحه ی پشت سنتور باید کمی قوس داشته باشه (بنا به سبک استاد ناظمی که

دوستمون هم فرمود) که فعلا سازندگانی مثل راسخ و دیگر سازندگان این اصل رو رعایت میکنند .

این سازه خودمه که ساخت راسخ هست .و اگه توجه کنید ساز کاملا بروی سطح نخوابیده وکمی قوس

داره .حالا یه لاکوک هم سفارش دادم بهشون اونم آماده شد میذارم که ببینید.

planet_kia
Saturday 14 January 2012, 08:36 PM
در زمان هايی که من کلاس ميرفتم (حدود 15 سال پيش) سنتور مرحوم ناظمی معروف بود که قيمت های سرسام آوری داشت.
سنتور رسول هم جزو ساز های خوب بود که البته من الان 10-12 سالی از ايران دور هستم و نميدونم که آيا ايشون هنوز ساز ميسازن يا نه و قيمت هاشون در چه حدّی هست
کسی اينجا تجربه يا آشنايی با سنتور های رسول داره؟

santoori_hooman
Monday 16 January 2012, 12:35 PM
در زمان هايی که من کلاس ميرفتم (حدود 15 سال پيش) سنتور مرحوم ناظمی معروف بود که قيمت های سرسام آوری داشت.
سنتور رسول هم جزو ساز های خوب بود که البته من الان 10-12 سالی از ايران دور هستم و نميدونم که آيا ايشون هنوز ساز ميسازن يا نه و قيمت هاشون در چه حدّی هست
کسی اينجا تجربه يا آشنايی با سنتور های رسول داره؟

الان هم سنتورهای ناظمی قیمت زیادی دارند (تازه بیشتر سازهای ناظمی دست چند تا از اساتید هست که اوناهم قصد فروش ندارند).

این رسول که میگید اسمشونه - فامیلشونه یا چی ؟

بعد هم در تهرانه یا جای دیگه ؟

planet_kia
Wednesday 18 January 2012, 12:45 AM
نميدونم که اسمشون هست يا فاميلشون
اين "مهر و آرمی" بود که هميشه روی سنتور هاشون ميزدن،
من اين سنتور رو از تهران تهيه کردم ولی نميدونم که خودشون اهل کجا هستن
از لحاظ قيمت هم اگر اشتباه نکنم 15 سال پيش حدوداً 1/4 - 1/5 قيمت سنتور های متوسط آقای ناظمی بود

sagheb1
Thursday 19 January 2012, 07:01 PM
سلام به همه دوستان
من یه سنتور مشقی خوب می خواهم بخرم بین 100 تا 300 هزار تومان اگه کسی از دوستان داره و می خواهد بفروشه اعلام کنه. در ضمن من تهران هستم.
با تشکر
09124304368

jalaladdin
Friday 20 January 2012, 06:55 PM

پس شما میگید سنتورهای استاد راسخ که یک مقدار قوس داره مشکل دارند

jalaladdin
Friday 20 January 2012, 06:57 PM
البته دوست عزیز صفحه ی پشت سنتور باید کمی قوس داشته باشه (بنا به سبک استاد ناظمی که

دوستمون هم فرمود) که فعلا سازندگانی مثل راسخ و دیگر سازندگان این اصل رو رعایت میکنند .

این سازه خودمه که ساخت راسخ هست .و اگه توجه کنید ساز کاملا بروی سطح نخوابیده وکمی قوس

سلام دوست عزیز سازتون مبارک، چه قیمت گرفتید؟

santoori_hooman
Saturday 21 January 2012, 06:58 PM
سلام دوست عزیز سازتون مبارک، چه قیمت گرفتید؟

سلام

تشکر دوست من .والا قیمتش که معلومه(2تومنه) خودتون میدونید حالا یکم بالا یا پایین تر .

jalaladdin
Saturday 21 January 2012, 07:15 PM
خوشحال میشم یک قطعه از این سازتون بشنوم

santoori_hooman
Monday 23 January 2012, 09:04 AM
خوشحال میشم یک قطعه از این سازتون بشنوم

آماده شد حتما میذارم .

vahabvafadar
Monday 23 January 2012, 11:01 PM
درود
جناب santoori_hooman (You can see links before reply)
شما که انقد زحمت میکشی و میبینم خیلی فعال این تاپیک و کلا موضوعات مربوط به اطلاعات سنتورهای مختلف رو اداره میکنید یجورایی با کامنتاتون یه پیشنهاد دارم واستون. در واقع یه خواهش یا زحمت دارم.......
اینکه توی یک پست مشخصا اطلاعات مربوط به تماس اساتید سازنده ساز رو قرار بدید.حالا هر کدوم و که ازشون شماره دارید. یا مثلا اگه دوستی شماره از استاد جدیدی بدست آورد اینو هم بگنجونید توی همون پست.
اینجوری دیگه یکی مث من مجبور نمیشم تک تک پستها و تمام 29 صفحه رو مرور کنم تا یه شماره از یه استاد پیدا کنم. البته ببخشیدا جسارت نشه یوقت.گفتم شما که انقد محبت داری این کارو هم بکنید.پیشاپیش سپاس
از همه دوستان هم بنده همین جا خواهش میکنم هر کسی هر شماره یا آدرسی از هر استادی توی هر شهری داره به صورت پیام خصوصی یا هرجور دیگه به اطلاع این آقا هومن سنتوری گرامی برسونه و ایشونو حمایت کنید جهت تکمیل این پست.
(You can see links before reply)

santoori_hooman
Wednesday 25 January 2012, 12:52 PM
درود
جناب santoori_hooman (You can see links before reply)
شما که انقد زحمت میکشی و میبینم خیلی فعال این تاپیک و کلا موضوعات مربوط به اطلاعات سنتورهای مختلف رو اداره میکنید یجورایی با کامنتاتون یه پیشنهاد دارم واستون. در واقع یه خواهش یا زحمت دارم.......
اینکه توی یک پست مشخصا اطلاعات مربوط به تماس اساتید سازنده ساز رو قرار بدید.حالا هر کدوم و که ازشون شماره دارید. یا مثلا اگه دوستی شماره از استاد جدیدی بدست آورد اینو هم بگنجونید توی همون پست.
اینجوری دیگه یکی مث من مجبور نمیشم تک تک پستها و تمام 29 صفحه رو مرور کنم تا یه شماره از یه استاد پیدا کنم. البته ببخشیدا جسارت نشه یوقت.گفتم شما که انقد محبت داری این کارو هم بکنید.پیشاپیش سپاس
از همه دوستان هم بنده همین جا خواهش میکنم هر کسی هر شماره یا آدرسی از هر استادی توی هر شهری داره به صورت پیام خصوصی یا هرجور دیگه به اطلاع این آقا هومن سنتوری گرامی برسونه و ایشونو حمایت کنید جهت تکمیل این پست.

ممنون دوست عزیز شما لطف دارید .

باشه یک تاپیک به نام " اطلاعات مربوط به سازندگان سنتور (You can see links before reply) " رو ایجاد کردم.

سپاس

Manda
Friday 27 January 2012, 03:08 PM
تائید میشه
منم یه ۱۲ خرک ویه ۹ خرک دارم که هردو خیلی خوش صدا هستن هردو هم زیرشون قوس دارن

santoori_hooman
Saturday 28 January 2012, 11:19 AM
تائید میشه
منم یه ۱۲ خرک ویه ۹ خرک دارم که هردو خیلی خوش صدا هستن هردو هم زیرشون قوس دارن

کدوم پست رو تاکیید کردی دوست عزیز ؟

سپاس

milad88
Monday 30 January 2012, 04:39 PM

دوست عزیز میدونی چرا باید قوس داشته باشه؟؟البته اگر این قوس بر اثر تر بودن چوب ایجاد شده باشه چی؟

Aliyp
Tuesday 31 January 2012, 05:41 PM
سلام دوستان...

من تازه می خوام برم سنتور بگیرم...

خودم می خوام برم از استادم تو خریدنش راهنمایی بگیرم...

ولی اگر شما هم راهنمایی ام کنید ممنون میشم...

arya20012
Wednesday 1 February 2012, 10:34 AM
سلام به همه دوستان
من یه سنتور مشقی خوب می خواهم بخرم بین 100 تا 300 هزار تومان اگه کسی از دوستان داره و می خواهد بفروشه اعلام کنه. در ضمن من تهران هستم.
با تشکر
09124304368
سلام دوست عزیز میتونی آگهی سنتورمو تو پرتال ببینی سنتور مافی

santoori_hooman
Thursday 2 February 2012, 06:36 PM
دوست عزیز میدونی چرا باید قوس داشته باشه؟؟البته اگر این قوس بر اثر تر بودن چوب ایجاد شده باشه چی؟

دوست عزیز من کاملا جواب علمی درباره ی این سوالو نمیدونم

ولی قوس خیلی ملایم و کم صفحه ی پشتی سنتور (حالا با تراش یا سمباده و...) برای هرچه بهتر شدن تنالیته ی صدا

و زنگ ساز است( که صدا درون ساز خفه نشه و..).

ولی اگر این قوس بدلیل تر بودن چوب باشه به مرور زمان صفحه ی تاب بر میداره .

santoori_hooman
Thursday 2 February 2012, 06:42 PM
سلام دوستان...

من تازه می خوام برم سنتور بگیرم...

خودم می خوام برم از استادم تو خریدنش راهنمایی بگیرم...

ولی اگر شما هم راهنمایی ام کنید ممنون میشم...

سلام دوست عزیز

اگر چندتا از تاپیک ها رو بخونید مطالب مفیدی گیرتون میاد .

خوب کار خوبی میکنید از استادتون راهنمایی میگیرین ولی بهتره که الان خودتون دارید جستجو میکنید.

خوب اول باید بگید که تو چه رنجی(قیمت) می خوای ساز بگیری ؟

milad88
Thursday 2 February 2012, 08:39 PM
دوست عزیز من کاملا جواب علمی درباره ی این سوالو نمیدونم

ولی قوس خیلی ملایم و کم صفحه ی پشتی سنتور (حالا با تراش یا سمباده و...) برای هرچه بهتر شدن تنالیته ی صدا

و زنگ ساز است( که صدا درون ساز خفه نشه و..).

ولی اگر این قوس بدلیل تر بودن چوب باشه به مرور زمان صفحه ی تاب بر میداره .
مــمنونم دوست گرامی!البته اکثر سازها این قوس رو بر اثر فشار زیادی که سیم ها تولید بر صفحه رویین سنتور وارد میکنه و این فشار از طریق پلها به صفحه پایینی منتقل میشه و باعث به وجود اومدن این قوس میشه!حالا اگر صفحه هم تر باشه که به قول شما پس از مدتی تاب بر میداره!

santoori_hooman
Friday 3 February 2012, 12:01 AM
مــمنونم دوست گرامی!البته اکثر سازها این قوس رو بر اثر فشار زیادی که سیم ها تولید بر صفحه رویین سنتور وارد میکنه و این فشار از طریق پلها به صفحه پایینی منتقل میشه و باعث به وجود اومدن این قوس میشه!حالا اگر صفحه هم تر باشه که به قول شما پس از مدتی تاب بر میداره!

بله درست می فرمایید فشار سیم ها هم هست .

سپاس دوست عزیز

Aliyp
Friday 3 February 2012, 10:22 AM
سلام دوست عزیز

اگر چندتا از تاپیک ها رو بخونید مطالب مفیدی گیرتون میاد .

خوب کار خوبی میکنید از استادتون راهنمایی میگیرین ولی بهتره که الان خودتون دارید جستجو میکنید.

خوب اول باید بگید که تو چه رنجی(قیمت) می خوای ساز بگیری ؟

حدود 350تومن دارم فقط نمیدونم کمه یا نه؟

santoori_hooman
Saturday 4 February 2012, 12:02 PM
حدود 350تومن دارم فقط نمیدونم کمه یا نه؟

ببین دوست عزیز با این قیمت میتونید یه سنتور مشقی (رو به بالا )را تهیه کنی که برای اول کار

میتونه خوب باشه .و همچنین تو این رنج قیمت سازندها زیادن ولی خوب گزینه های معتبرش میتونه ساز

سالاری -ثابقی (شنیدم دوستان گفتند) باشه (البته باید چوب- صفحه های جلو و پشت وسایر قسمت های سنتور

رو بررسی کنید که میتونید از استادتون راهنمایی بگیرید) .ولی باز بهتره با استادتون با توجه به زنگ ساز تصمیم بگیرید .

ولی اگر تا 600 یا حالا یکم بالاتر(چون دقیقا قیمت حال سنتور فلاح رو ندارم) میتونید یه ساز آقای فلاح بگیرید.که مسلما

ساز ایشون در درجه بهتری قرار داره.

درود

abcdefghijklmnop
Wednesday 8 February 2012, 02:00 PM
سلام.دوست من ميخواد .تازه شروع كنه.چه سازي رو پيشنهاد ميكنيد(لطفا ادرس كارگاه رو هم بنويسيد).ممنون

santoori_hooman
Friday 17 February 2012, 09:11 AM
سلام.دوست من ميخواد .تازه شروع كنه.چه سازي رو پيشنهاد ميكنيد(لطفا ادرس كارگاه رو هم بنويسيد).ممنون

سلام دوست عزیز

شما میتونید چندتا از پست های قدیمی رو بخونید مثل پست 471 .اگر تاپیک هم یه مرور کنی خیلی

کمکت میکنه.و البته راهنمایی استادت یادت نره .

سپاس

Aliyp
Monday 20 February 2012, 11:54 AM
ببین دوست عزیز با این قیمت میتونید یه سنتور مشقی (رو به بالا )را تهیه کنی که برای اول کار

میتونه خوب باشه .و همچنین تو این رنج قیمت سازندها زیادن ولی خوب گزینه های معتبرش میتونه ساز

سالاری -ثابقی (شنیدم دوستان گفتند) باشه (البته باید چوب- صفحه های جلو و پشت وسایر قسمت های سنتور

رو بررسی کنید که میتونید از استادتون راهنمایی بگیرید) .ولی باز بهتره با استادتون با توجه به زنگ ساز تصمیم بگیرید .

ولی اگر تا 600 یا حالا یکم بالاتر(چون دقیقا قیمت حال سنتور فلاح رو ندارم) میتونید یه ساز آقای فلاح بگیرید.که مسلما

ساز ایشون در درجه بهتری قرار داره.

درود

دوست عزیز من با استادم صحبت کردم قرار شد از استاد اشتری بگیرم...

فقط بخاطر یه سری مشکلات، من تو یه هفته 4روز توشهره خودمم 3روز یه شهر دیگه...

میخواستم ببینم میشه یه سنتور خیلی معمولی وخیلی ارزون بگیرم، یعنی در واقع 2تاسنتور بگیرم یکی

که از استاد اشتری تو خونه باش تمرین کنم، یکی هم ارزونتر فقط برای تمرین ببرم اونجا تمرین کنم،

آخه تو بردن و اوردن سنتور به یه شهر دیگه مشکل دارم...

میخوام بدونم تمرین با 2تا سنتور مختلف به مشکل نمی خورم...

santoori_hooman
Wednesday 22 February 2012, 06:23 PM
دوست عزیز من با استادم صحبت کردم قرار شد از استاد اشتری بگیرم...

فقط بخاطر یه سری مشکلات، من تو یه هفته 4روز توشهره خودمم 3روز یه شهر دیگه...

میخواستم ببینم میشه یه سنتور خیلی معمولی وخیلی ارزون بگیرم، یعنی در واقع 2تاسنتور بگیرم یکی

که از استاد اشتری تو خونه باش تمرین کنم، یکی هم ارزونتر فقط برای تمرین ببرم اونجا تمرین کنم،

آخه تو بردن و اوردن سنتور به یه شهر دیگه مشکل دارم...

میخوام بدونم تمرین با 2تا سنتور مختلف به مشکل نمی خورم...

انتخاب سنتور که حل شد برای اینکه دو سنتور داشته باشید هیچ مشکلی نداره فقط باید کوک رو با تیونر کنترل کنید(البته فعلا با تیونر).ولی در کل بعدا با یه ساز خوب تمرین کنید که گوشتون با بهترین صدا عادت کنه . سپاس

mohammadmono
Friday 24 February 2012, 08:51 AM
با سلام خدمت دوستان هنرمند
من می خوام یه سنتور بخرم.ولی نمیدونم چه سنتوری بخرم.
چون من در دوره ردیف ابتدایی سنتورم.و بعضی ها بهم میگن که لازم نیست یه سنتور خیلی گرون(در حد 3-4 میلیون) بخری.یه سنتور زیر 1 میلین بخری کفایت میکنه؟
حالا میخاستم نظر شما دوستان هنرمند رو بدونم.چی بهم پیشنهاد میکنید؟
من خودم خیلی به سنتورهای 14 خرکه یا بیشتر (اگه باشه) علاقه دارم.نمیدونم اگر از این سنتورها بخرم خوبه یا نه؟
چون ادم میتونه دو سه تا کوک رو همزمان روشون داشته باشه.
در ضمن میخام یه سنتوری باشه که دیگه حالا حالاها نخام به دلیل ضعف صدا یا پیشرفت خودم در سنتور یا هر دلیل دیگه ای عوضش کنم و یکی دیگه بخرم.چی پیشنهاد میکنید؟چیکار کنم؟
اگر این ویژگی هایی که گفتم داشته باشه یعنی هم به دردم بخوره (چون دوره ردیف ابتدایی سنتورم) هم اینکه حالا حالاها نخام عوضش کنم.قیمتش برام مهم نیست.
در ضمن نظرتون راجع به سنتور های 14 خرکه چیه به نظرتون به درد من میخوره؟
به نظرتون بهتر نیست یه سنتور 14 خرکه خوب بخرم که هم به درد دوره های پیشرفتم بخوره هم دو سه تا کوک رو همزمان داشته باشم؟
ممنون میشم اگه منو از این سر در گمی نجات بدبد.
با تشکر موحد

Akherati
Friday 24 February 2012, 10:41 PM
سلام .به نظر من اگر هم میخای که سازی بگیری که دیگه مدتها بتونی باهاش بزنی بهتره همون ساز 9 خرک خوب بخری که حداکثر هم همون 2 تومنه.سازهایی که 3-4 تومن داده میشه رو اصلا نرو سراغش که حتما فروشنده سود کلونی داره روش میکنه. طی صحبتهایی که قبلا همینجا شد سازهای استاد راسخ (2 میلیون)،جناب غفارپور(اصفهان-حدود 1 میلیون) و جناب غفاری سازهایی هستند که کیفیت عالی دارند.استاد راسخ که خوب از کهنه های این کارند جناب غفار پور هم من دیدم سازهاشونو واقعا عالیه و جناب غفاری هم دوستان تعریف کردند.
در مورد 14 خرک علت اینکه من پیشنهاد نمیکنم اینه که شما هنوز نمیدونی باهاش چیکار میکنی.اتفاقا خدمت استاد راسخ هم یه روز بودیم همینو گفتند.اینکه شما میبینی سیامک آقایی به اون زیبایی با ساز 14 خرکش میزنه برا اینه که اول بررسی کرد چی میخاد و بعد طبق نیازش به جناب راسخ این سفارشو داد.اما از الان اگه بخای رو 14 خرک شروع کنی به نظر من یه مقدار دچار سردرگمی میشی.
بهتره فعلا رو همون سنتور 9 خرک به تسلط کافی بررسی و بعد که برا خودت استادی شدی ;) با توجه به نیازت یه سنتور سفارش بدی.

jalaladdin
Saturday 25 February 2012, 06:18 AM
لطفا در مورد سنتور می کوک توضیحاتی بفرمائید

jalaladdin
Saturday 25 February 2012, 06:19 AM
در مورد سازهای استاد راسخ یک نمونه صدا از سازشون بذارید

Akherati
Saturday 25 February 2012, 10:27 AM
در سنتور می کوک خرک سوم می کوک میشه.یعنی از خرک اول ترتیب نتها به این شکل میشه : دو ر می فا سل لا سی دو ر
اگه بخاین به حالت معمول اون رو کوک کنید و خرک سوم رو برای مثال تنیک گام شور بگیرید ، در این حالت شوری که باهاش نواخته میشه شور می میشه.
برای کوک های چپ کوک هم استفاده میشه.من یه دونه می کوک استاد راسخ رو دارم.سعی میکنم یه نمونه باهاش براتون ضبط کنم و بذارم.
اگه توضیحات بیشتری میخاین در مورد سنتورهای می کوک بپرسید بگم

mohammadmono
Saturday 25 February 2012, 03:57 PM
سلام .به نظر من اگر هم میخای که سازی بگیری که دیگه مدتها بتونی باهاش بزنی بهتره همون ساز 9 خرک خوب بخری که حداکثر هم همون 2 تومنه.سازهایی که 3-4 تومن داده میشه رو اصلا نرو سراغش که حتما فروشنده سود کلونی داره روش میکنه. طی صحبتهایی که قبلا همینجا شد سازهای استاد راسخ (2 میلیون)،جناب غفارپور(اصفهان-حدود 1 میلیون) و جناب غفاری سازهایی هستند که کیفیت عالی دارند.استاد راسخ که خوب از کهنه های این کارند جناب غفار پور هم من دیدم سازهاشونو واقعا عالیه و جناب غفاری هم دوستان تعریف کردند.
در مورد 14 خرک علت اینکه من پیشنهاد نمیکنم اینه که شما هنوز نمیدونی باهاش چیکار میکنی.اتفاقا خدمت استاد راسخ هم یه روز بودیم همینو گفتند.اینکه شما میبینی سیامک آقایی به اون زیبایی با ساز 14 خرکش میزنه برا اینه که اول بررسی کرد چی میخاد و بعد طبق نیازش به جناب راسخ این سفارشو داد.اما از الان اگه بخای رو 14 خرک شروع کنی به نظر من یه مقدار دچار سردرگمی میشی.
بهتره فعلا رو همون سنتور 9 خرک به تسلط کافی بررسی و بعد که برا خودت استادی شدی ;) با توجه به نیازت یه سنتور سفارش بدی.

ممنونم از جواب خوب و به موقع تون.متشکرم.
جناب غفارپور و غفاری رو چطوری میشه پیدا کرد؟
سنتورشون رو دید و خرید؟
استاد راسخ رو چطور؟

Akherati
Saturday 25 February 2012, 04:26 PM
ممنونم از جواب خوب و به موقع تون.متشکرم.
جناب غفارپور و غفاری رو چطوری میشه پیدا کرد؟
سنتورشون رو دید و خرید؟
استاد راسخ رو چطور؟

استاد راسخ منزلشون و کارگاهشون تهرانه سمت شیان. جناب غفار پور اصفهان هستند و جناب غفاری رو اطلاعی ندارم. دوستان ديگه شاید بدونند.
من سعی میکنم تو همین چند روز شماره تماس این دو بزرگوار رو برای شما بگیرم و بهت تو پیام خصوصی بفرستم
میتونی بری و اگه سازی اماده داشته باشند سازهاشون رو ببینی

mohammadmono
Saturday 25 February 2012, 06:00 PM
واقعا مممنونم دوست عزیز و هنرمند.لطف بزرگی در حق بنده میکنید.پس من منتظرم.
باز هم ازت ممنونم و از بقیه دوستانم می خام اگه تذکری و یا راهنمایی در مورد خرید سنتور میتونن به من بدن دریغ نکنن و ممنون میشم اگه بنده رو راهنمایی کنن(با توجه به شرح حالی که خدمت دوستان گفتم.
باز هم از جناب akherati عزیز تشکر میکنم.

santoori_hooman
Saturday 25 February 2012, 11:21 PM
واقعا مممنونم دوست عزیز و هنرمند.لطف بزرگی در حق بنده میکنید.پس من منتظرم.
باز هم ازت ممنونم و از بقیه دوستانم می خام اگه تذکری و یا راهنمایی در مورد خرید سنتور میتونن به من بدن دریغ نکنن و ممنون میشم اگه بنده رو راهنمایی کنن(با توجه به شرح حالی که خدمت دوستان گفتم.
باز هم از جناب akherati عزیز تشکر میکنم.

سلام دوست عزیز

به نظر من و تجربه ی اساتید در گزینه ی اول استاد راسخ و در گزینه ی بعد آقای غفاری(تهران).

اگر شماره ی این اساتید هم دوست عزیز پیدا نکرد .بگید تا براتون بفرستم.

درضمن فعلا همون 9 خرک بهتره(برای 14 خرک دشواری حمل نقل هم در نظر بگیرید)

سپاس

mohammadmono
Sunday 26 February 2012, 04:48 PM
سلام دوست عزیز

به نظر من و تجربه ی اساتید در گزینه ی اول استاد راسخ و در گزینه ی بعد آقای غفاری(تهران).

اگر شماره ی این اساتید هم دوست عزیز پیدا نکرد .بگید تا براتون بفرستم.

درضمن فعلا همون 9 خرک بهتره(برای 14 خرک دشواری حمل نقل هم در نظر بگیرید)

سپاس

ممنونم از شما دوست هنرمند و عزیز.واقعا لطف کردین.ممنون میشم اگه بفرستین.باز هم از اینکه با نظرات خوبتون من رو راهنمایی کردین ممنون.

santoori_hooman
Monday 27 February 2012, 07:51 PM
ممنونم از شما دوست هنرمند و عزیز.واقعا لطف کردین.ممنون میشم اگه بفرستین.باز هم از اینکه با نظرات خوبتون من رو راهنمایی کردین ممنون.

چون طبق قوانین سرسخت دوستان شماره گذاشتن در تاپیک خلاف محسوب میشه .شماره هارو

برای شما در یک پیام فرستادم.

سپاس

sina1388
Wednesday 29 February 2012, 10:48 PM
سلام دوست عزیز
من این پیشنهادم دارم که حتما با فروشنده طی کن که ببری به استاد نشون بدی
من هر سازی خریدم این کارو کردم
موفق باشی

mohammadmono
Friday 2 March 2012, 09:33 AM
سلام دوست عزیز
من این پیشنهادم دارم که حتما با فروشنده طی کن که ببری به استاد نشون بدی
من هر سازی خریدم این کارو کردم
موفق باشی

دستت درد نکنه دوست عزیز پیشنهاد جالبی دادی.ممنونم:41:

jalaladdin
Wednesday 7 March 2012, 05:36 AM
من در شیراز زندگی میکنم یک سنتور سل کوک میخوام بین 800 هزار تا یک میلیون تومان به نظر شما از کدام سازنده بااین رنج رنج قیمت یک ساز خوش کوک و خوش صدا بگیرم؟

hamid_santori
Wednesday 7 March 2012, 02:45 PM
من در شیراز زندگی میکنم یک سنتور سل کوک میخوام بین 800 هزار تا یک میلیون تومان به نظر شما از کدام سازنده بااین رنج رنج قیمت یک ساز خوش کوک و خوش صدا بگیرم؟

سلام پيشنهاد من سازاي استاد غفاري و فلاح هست البته تهرانن و سازهاي 1 ميليون به بالا دارند
من خودم سازاي استاد غفاري رو پيشنهاد ميكنم كه معركه اند:violinplay3:

jalaladdin
Thursday 8 March 2012, 06:47 AM
لطفا شماره استاد غفاری و فلاح را برایم بفرستید

amirhos72
Friday 9 March 2012, 01:39 PM
سلام و خسته نباشيد خدمت اساتيد
ساز خسرواني چطوره؟

m_j_azad
Friday 13 April 2012, 11:34 PM
با سلام خدمت همه دوستان و عزیزان.
راستش من میخوام برای یکی از عزیزانم یک سنتور هدیه بگیرم و متاسفانه خودم از اصلا اهل ساز نیستم با این تفاسیر تمام فروم ها رو خوندم و کلی اطلاعات کسب کردم که جای تشکر داره.
من تهران هستم و سقف بودجه ای که موتونم بزارم بین 200 تا 300 هست.
از اونجایی که میخوام کادو بخرم باید خودم اقدام کنم و عزیزی هم که میخوام ساز رو براش بخرم سه تار میزنه ولی علاقه شدیدی به سنتور داره و در واقع تازه در سنتور تازه کار محسوب میشن.
اگر دستم باز بود به احتمال زیاد غفاری میگرفتم ولی متاسفانه الان امکانش رو ندارم.
می خواستم صادقی گل دار بگیرم که بعضا دوستان گفتن فقط ظاهر ساز خوبه ؟!
یکی از دوستان هم طلوعی رو پیشنهاد دادن که البته ظاهرا یکم بیشتر از رنج مورد نظر من هست
ثاقبی و سالاری یک مهر رو هم پیشنهاد دادن که البته استاد سالاری به نقل دوستان ساز یک مهرشون کار خودشون نیست و کیفیتش هم چنگی به دل نمیزنه ...
ار دوستان عزیز خواهشمندم که راهنمایی کنن که کدوم ساز رو بین صادقی، ثاقبی، سالاری یک مهر و طلوعی بگیرم البته نمیدنم طلوعی و سالاری با 300 میشه گرفت یا نه؟!

rabert
Monday 16 April 2012, 08:04 PM
سلام
من ساکن امل هستم ، می خواهم سنتور خوب بخرم
راهنمایی ام کنید که از کجا بخرم و چه سنتوری ؟
از شما دوستان خواهشمندم جواب دهید .

pooyaa
Monday 16 April 2012, 11:21 PM
سلام
در آمل میتونی با کمک استاد محسن غلامی (شاگرد استاد مشکاتیان و میلاد کیایی و ...) از سازهای آقای حق شناس بخری . بسیار با انصاف هستن و سازهاشون هم بسیار خوش صدا و خوش ترکیب هستن . من دو تا سا زاز ایشون دارم که بسیار عالی هستن . چند تا کنسرت از این سازها استفاده کردم که اتفاقا خیلی ها اومدن و سازم رو دیدن و آدرس ایشون رو از من گرفتن برای خرید ساز .

rabert
Tuesday 17 April 2012, 06:15 PM
سلام
در آمل میتونی با کمک استاد محسن غلامی (شاگرد استاد مشکاتیان و میلاد کیایی و ...) از سازهای آقای حق شناس بخری . بسیار با انصاف هستن و سازهاشون هم بسیار خوش صدا و خوش ترکیب هستن . من دو تا سا زاز ایشون دارم که بسیار عالی هستن . چند تا کنسرت از این سازها استفاده کردم که اتفاقا خیلی ها اومدن و سازم رو دیدن و آدرس ایشون رو از من گرفتن برای خرید ساز .

با تشکر از پویای عزیز که جواب دادند
آدرس یا شماره ای از استاد غلامی دارید ؟ و اینکه استاد غلامی در چه آموزشگاهی تدریس می کنند ؟

pooyaa
Wednesday 18 April 2012, 11:17 AM
سلام رابرت جان با ایمیل من تماس بگیر تا شماره تلفن آموزشگاه ایشون در محمود آباد و آمل رو به شما بدم و همینطور شماره خود استاد غلامی رو . موفق باشین .
pooya0087@yahoo.com

arya20012
Monday 30 April 2012, 06:31 PM
بچه ها یه راهنمایی فوری میکنین منو
یه مغازه گیر اوردم تو صادقیه سنتور با اقساط ماهی بیستومن میفروشه سالاری سه مهر رو میگه 600 و سالاری دو مهر رو میگه 400 چکار کنم ؟
از اساتید دیگه هم ساز دارن!

simsimm
Monday 30 April 2012, 06:40 PM
سلام دوست عزیز والا تا 3-4 ماه پیش که من از شخص اقای سالاری سنتور خریدم ساز یه مهر 300 دو مهر 600 و 3 مهر 1500000 بود و این قیمت حداقل هر سازه و بازم بسته به این که ساز چقدر قدیمی باشه گرونتر میشه . نمیدونم راستش چی بگم ولی اگه خواستید میتونم شماره ایشون رو برات بفرستم.

abcdefghijklmnop
Monday 30 April 2012, 09:38 PM
سلام.كسي اطلاع داره كه ساز تك مهر آقاي سالاري از لحاظ كيفيت چجوريه؟كلا تو اون رنج قيمت فكر مي كنم از همه بهتر باشه درسته؟

vahabvafadar
Tuesday 1 May 2012, 01:16 PM
بچه ها یه راهنمایی فوری میکنین منو
یه مغازه گیر اوردم تو صادقیه سنتور با اقساط ماهی بیستومن میفروشه سالاری سه مهر رو میگه 600 و سالاری دو مهر رو میگه 400 چکار کنم ؟
از اساتید دیگه هم ساز دارن!
سلام دوست گرامی. یه آدرس دقیقتری از این مغازه که اقساط میده رو اگه بدی ممنون میشم یا شماره ای اگه دارین ازشون. اینجام که ممنوعه میگن تبلیغ میشه لطف کن واسم میل کن
vahab755@yahoo.com

arya20012
Wednesday 2 May 2012, 11:19 AM
خب اگه اینطور که شما میگین احتمال داره تقلبی باشن
اگه کسی بود که با سنتور های سالاری کار کرده باش و بام بیاد بریم خیلی خوب میشد

arya20012
Tuesday 8 May 2012, 11:22 AM
بچه ها میشه یه توضیح بدین سنتور های سل کوک و می کوک چه فرقی دارن و من الان بخوام سنتور بخرم کدوم بهتره
دوست دارم سنتوری که میخوام بخرم بیشر برای اجرا های پاپ باشه حالا اگه بشه سنتوری خرید که هم بشه باش پاپ زد هم سنتی که عالی میشه تا 600 تومن میتونم هزینه کنم
پیشاپیش از راهنمایتون ممنونم

satarkhanboy
Monday 14 May 2012, 08:46 PM
سلام به همگی
من یک ساز به اقای راسخ سفارش دادم
2000000
نظرتون چیه؟ به نظر هنوز عاشق و استاد مانده اند و کاسب نشده اند...

satarkhanboy
Monday 14 May 2012, 09:08 PM
سلام
خوب هستید؟
میشه ازت خواهش کنم با من برای تحویل گرفتن سازم بیای بریم پیشه اقای راسخ؟

santoori_hooman
Saturday 19 May 2012, 12:35 PM
سلام دوست عزیز

مبارک باشه سنتورتون فقط اگه میتونی یکم با آقای راسخ صحبت کنید که کمتر ساز رو بگیرید

سازهاشون حرف نداره (من خودم یه سل و یه لا کوک از ایشون دارم)

ولی کلا قیمت ساز بی رویه بالا رفته ....... ؟!؟البته همه چی اینطوره

jalaladdin
Saturday 19 May 2012, 07:11 PM
لطفا یک نمونه صدا از سنتور راسخ بگذارید

jalaladdin
Saturday 19 May 2012, 07:12 PM
کسی سعید زارع سازنده سنتور در مرودشت شیراز میشناسه؟

satarkhanboy
Sunday 20 May 2012, 09:02 AM
سلام و مرسی از راهنماییتون هومن عزیز
چهقدر خوب میشد اگه میشد واسه گرفتن ساز میتونستید به عنوان معرف با من بییاید بریم پیش ایشون...

santoori_hooman
Sunday 20 May 2012, 03:41 PM
لطفا یک نمونه صدا از سنتور راسخ بگذارید

چشم دوست عزیز طی یه فرصت مناسب میذارم

santoori_hooman
Sunday 20 May 2012, 03:46 PM
سلام و مرسی از راهنماییتون هومن عزیز
چهقدر خوب میشد اگه میشد واسه گرفتن ساز میتونستید به عنوان معرف با من بییاید بریم پیش ایشون...

خواهش

دوست عزیز سازهایی که از آقای راسخ میگیرین نیاز به معرف نداره (مطمئن باشید)

نگران نباشید سازتون به امید خدا ساز خوش صدایی میشه

قیمتشم اگه براتون زیاده میتونید باهاشون صحبت کنید که یه مقدار.. (آدم خوبی هستن)

درود

alimetallica_2
Thursday 24 May 2012, 12:31 PM
سلام.
بنده خودم 14.15 سال پیش سنتوری مینواختم ولی خوب با اینکه بهش علاقه داشتم بیخیال شدم و رفتم سراغ موسیقی غربی، الان یکی از دوستانم میخواد سنتور بخره و من اصلا قیمت های جدید دستم نیست. تقریبا یک سنتور نه چندان خیلی مشقی برای کسی که میخواد تازه شروع کنه چقدر در میاد.
با 150 تا 200 تومان چیز خاصی میشه خرید؟

santoori_hooman
Thursday 24 May 2012, 07:29 PM
سلام.
بنده خودم 14.15 سال پیش سنتوری مینواختم ولی خوب با اینکه بهش علاقه داشتم بیخیال شدم و رفتم سراغ موسیقی غربی، الان یکی از دوستانم میخواد سنتور بخره و من اصلا قیمت های جدید دستم نیست. تقریبا یک سنتور نه چندان خیلی مشقی برای کسی که میخواد تازه شروع کنه چقدر در میاد.
با 150 تا 200 تومان چیز خاصی میشه خرید؟

دوست عزیز با این بودجه میتونه در بهارستان جستجو کنه و یک ساز که خوش صدا بود بگیره

موفق باشی

Koplol
Saturday 9 June 2012, 03:37 PM
با سلام
از دوستان عزیز یه مشاوره می خواستم

من به عنوان ساز دوم می خواستم یه سنتور دست دوم بخرم که قیمتش خیلی مناسبه ولی تنها ایرادش اینه که در قسمت کلاف بالا سمت چپ یه خورده ناخن می ندازه. یعنی یه خورده خیلی ضعیف چوبش جابجا شده.

آيا این سنتور رو بخرم؟ ممکنه بعداً دچار مشکل بشم...؟!

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

DIN
Sunday 24 June 2012, 01:08 PM
من در تهرانم و الان 6 ماهه که سنتور میزنم. من سنتورمو بوسیله استادم مستقیما از خود داریوش سالاری خریدم و واقعا راضیم.البته من 170 تومن خریدم ولی سنتورهای 70 تومنیش هم خداییش خیلی خوب و عالی بودن .پیشنهاد میکنم اگه تو تهران آشنایی داری بگو بهش آدرس بدم بره بخره براتميشه لطف كنيد و آدرس رو به من بدين

DIN
Sunday 24 June 2012, 01:09 PM
من در تهرانم و الان 6 ماهه که سنتور میزنم. من سنتورمو بوسیله استادم مستقیما از خود داریوش سالاری خریدم و واقعا راضیم.البته من 170 تومن خریدم ولی سنتورهای 70 تومنیش هم خداییش خیلی خوب و عالی بودن .پیشنهاد میکنم اگه تو تهران آشنایی داری بگو بهش آدرس بدم بره بخره براتميشه لطف كنيد و آدرس يا شماره تماسشون رو به من بدين

arya20012
Sunday 24 June 2012, 01:40 PM
بچه ها این اساتید سازنده بصورت اقساط هم ساز میفروشن یا خیر مثلا طی سه چک بخری
سه تا چک 300 تونی
راستی من نقد میتونم 400 جور کنم مگه ینکه کسی باش که چکی بتونم تا 800 - 900 تومن ازش ساز بخرم

arya20012
Sunday 24 June 2012, 05:53 PM
بچه ها لطفا یه کمک فوری بدیت یه سنتور میخوام برا بردن به خارج از کشور
اگه بشه بصورت اقساط خرید میتونم با سه تا چک 300 یا 400 تومنی از ساز های اساتید بخرم اما بحث سره اینه که آشنا ندارم اگه کسی از شما ها بتونه کمکم کنه برادری کرده
اگرم که نه با 600 - 700 تومن نقد چی بخرم؟
تا حالا ساز های استاد سالاری رو ندیدم و نزدم اگه کسی از شما بتونه یه عکسی فیلمی چیزی بزاره برام ممنونم
یه مغازه هست صادقیه که شرایطی میفروشه ساز چون ساز شناس نیسم میترسم برم بخرم البت ممکنه تا دو ماه دیگ نتونم بخرم چون سرم خیلی شلوغ فقط مخوام تصمیم رو قطعی کنم

vahidsanturi
Monday 25 June 2012, 09:42 AM
ادم هر چقدر پول بده همون قدرم اش میخوره شما اگه میخواید یه سنتور خوب داشته باشید باید هزینه کنید با مبلغی که شما گفتید نمیتونید سنتور خوب داشته باشید خیلی شانس بیارید یه سنتور معمولی پیدا کنید.اگه شانس بیاری.ولی اگه میخوای پول هزینه کنی از250تا600تومن میتونی یه سنتور خوب داشته باشی.حالا بگوتا چقدر گول داری تا بگم چی بخری.

santoori_hooman
Tuesday 26 June 2012, 03:01 PM
بچه ها لطفا یه کمک فوری بدیت یه سنتور میخوام برا بردن به خارج از کشور
اگه بشه بصورت اقساط خرید میتونم با سه تا چک 300 یا 400 تومنی از ساز های اساتید بخرم اما بحث سره اینه که آشنا ندارم اگه کسی از شما ها بتونه کمکم کنه برادری کرده
اگرم که نه با 600 - 700 تومن نقد چی بخرم؟
تا حالا ساز های استاد سالاری رو ندیدم و نزدم اگه کسی از شما بتونه یه عکسی فیلمی چیزی بزاره برام ممنونم
یه مغازه هست صادقیه که شرایطی میفروشه ساز چون ساز شناس نیسم میترسم برم بخرم البت ممکنه تا دو ماه دیگ نتونم بخرم چون سرم خیلی شلوغ فقط مخوام تصمیم رو قطعی کنم

درباره ی اقساطی باید با خوده سازندها صحبت کنید که فکر نمیکنم ولی شاید هم بشه ...

با این بودجه ی نقد یا کمی بیشتر میتونید از سازهای فلاح هم تحقیق کنید (اطلاعات تماسشونو ندارم

که بتون بدم)

سپاس و موفق باشی

arya20012
Sunday 1 July 2012, 09:23 PM
سلام نمیدونم این فروم چرا خوابه و فعالیت دوستان کمه
یه سوال اساسی داشتم من یه سنتور حرفه ای و عمری میخوام خواستم بدونم سنتور دو مهر سالاری چقدر با سه مهرش فرق داره
میشه روی دو مهرش برای یه ساز عمری حساب کرد

santoori_hooman
Monday 2 July 2012, 10:17 AM
سلام نمیدونم این فروم چرا خوابه و فعالیت دوستان کمه
یه سوال اساسی داشتم من یه سنتور حرفه ای و عمری میخوام خواستم بدونم سنتور دو مهر سالاری چقدر با سه مهرش فرق داره
میشه روی دو مهرش برای یه ساز عمری حساب کرد

دوست عزیز من سازهای سالاری رو برای یه ساز عمری پیشنهاد نمیکنم (مگراینکه شانست

صداش خوب در بیاد)

سعی کنید زود تصمیم نگیرید و بیشتر تحقیق کنید

من سازهای اساتید: راسخ - عارفی - غفاری رو در حاله حاضر(زمان حال )عمری میدونم ولی

خوب قیمت سازهارو واقعا بالا بردن تا جایی که داره به پیانو آکوستیک نزدیک میشه !!!!!

setareh1
Sunday 22 July 2012, 12:20 AM
سلام شماسازهاي استادراسخ روديديد، به نظربنده خيلي عالي هستند اشتباه مااينكه اگريكي هم انصافانه سازمي فروشه به جاي اينكه همايتش كنيم تخريبش ميكنيم.

setareh1
Sunday 22 July 2012, 12:31 AM
من يه سازسنتوراستادراسخ دارم واقعا عاليه

santoori_hooman
Sunday 22 July 2012, 11:29 PM
سلام شماسازهاي استادراسخ روديديد، به نظربنده خيلي عالي هستند اشتباه مااينكه اگريكي هم انصافانه سازمي فروشه به جاي اينكه همايتش كنيم تخريبش ميكنيم.

سلام دوست عزیز

منم از صدای سازهای آقای راسخ خوشم میاد و به دلم میشینه(هم خودم از سازشون دارم وهم با چندتا

از سازاشون زدم همه عالی بوده)

منظور از گرانی ساز به ایشون نبود .منظورم کلیه سازندگان ساز هست(الان عارفی شنیدم یکی از دوستان

سفارش داده 4 یا 4نیم تومن.البته شنیدم م م .....واقعا برای سنتور زیاده خوب)

LiOneL999
Thursday 26 July 2012, 12:34 PM
چرا دقیق نمی گید از کجا بخریم

santoori_hooman
Friday 3 August 2012, 11:48 AM
چرا دقیق نمی گید از کجا بخریم

دوست من چیو دقیقا از کجا بخرید ؟

با توجه به بودجتون باید تصمیم بگیرید و یه ساز خوب انتخاب کنید

maryam_freeze
Thursday 9 August 2012, 10:19 PM
سلام.
ببخشید می خواستم نظرتون رو راجع به صدای این سنتور بدونم! مرسی! :

LiOneL999
Friday 10 August 2012, 01:25 AM
من تا700 هزار تومن پول دارم!

santoori_hooman
Saturday 11 August 2012, 11:03 AM
سلام.
ببخشید می خواستم نظرتون رو راجع به صدای این سنتور بدونم! مرسی! :

سلام دوست عزیز

چیزی تو آدرس زیر دیده نمیشه که بشنویم .لطفا صحیحش کنید

santoori_hooman
Saturday 11 August 2012, 11:14 AM
من تا700 هزار تومن پول دارم!

دوست عزیز با آقای غفاری صحبت کنید ببینید که با این قیمت هم ساز میسازه (که فکر نمیکنم)

درغیراینصورت ساز آقای فلاح رو بگیرید(که شمارشو من ندارم) یا مصطفی راسخ(پسر محسن راسخ)

این نظره منه ویا سازی که از صداش خوشت بیاد

سپاس

LiOneL999
Saturday 11 August 2012, 11:15 AM
باید در موردش تحقیق کنم!
مرسی.

ghazal2012
Saturday 11 August 2012, 11:31 AM
سلام منم می خوام با همین حدودقیمت سنتور بخرم , چون تازه ارم شروع می کنم به یاد گرفتن اگر ممکنه راهنمائیم کنید از کجا (جائی که مطمئن باشه) می تونم تهیه کنم. مرسی

maryam_freeze
Saturday 11 August 2012, 11:47 AM
سلام دوست عزیز

چیزی تو آدرس زیر دیده نمیشه که بشنویم .لطفا صحیحش کنید

واقعاٌ ؟!! لبنکش برای من کار می کنه ، نمی دونم چرا !
این یکی لینک رو امتحان کنید :
مرسی

sol_do
Saturday 11 August 2012, 11:54 AM
واقعاٌ ؟!! لبنکش برای من کار می کنه ، نمی دونم چرا !
این یکی لینک رو امتحان کنید :
مرسی

صدای ساز که خوبه
ضرب تصنیف رعایت نمیشه

maryam_freeze
Saturday 11 August 2012, 12:05 PM
صدای ساز که خوبه
ضرب تصنیف رعایت نمیشه

سوالم در مورد نحوه نواختن نبود! ، در مورد صدای ساز بود ، چون می خوام از همین سازنده یک ساز دیگه بگیرم ، می خواستم بدونم صدادهی ساز چه طور هست !

LiOneL999
Saturday 11 August 2012, 12:55 PM
سوالم در مورد نحوه نواختن نبود! ، در مورد صدای ساز بود ، چون می خوام از همین سازنده یک ساز دیگه بگیرم ، می خواستم بدونم صدادهی ساز چه طور هست !

صدای ساز بد نیست،خوبه.ولی من بهتر از این روهم شنیدم:You can see links before reply

صدای سنتورت درکل خوبه، ولی لطیف نیست.جیغه! حتی نت بمش!
از کدوم سازنده می گیری؟

maryam_freeze
Saturday 11 August 2012, 01:09 PM
صدای ساز بد نیست،خوبه.ولی من بهتر از این روهم شنیدم:You can see links before reply

صدای سنتورت درکل خوبه، ولی لطیف نیست.جیغه! حتی نت بمش!
از کدوم سازنده می گیری؟

مرسی بابت نظرتون.
راستش من رشت زندگی می کنم از سازنده ای به نام فلاح زاده ساز گرفتم !
این رو یادم رقت بگم این ساز با چوب آزاد + آزاد پوست ماری ساخته شده ، یعنی خودم این جوری خواستم چون صدای بم سازهای چوب گردو رو دوست نداشتم می خواستم سازی با صدای زیر داشته یاشم .
مشکلم هم اینه که از تهران نمی تونم ساز خریداری کنم ، اگر هم ساز بگیرم توی رطوبت اینجا خیلی دوام نمیاره!! دنبال یه سازنده ی خوب توی همین منظقه می گردم.

LiOneL999
Saturday 11 August 2012, 01:35 PM
مرسی بابت نظرتون.
راستش من رشت زندگی می کنم از سازنده ای به نام فلاح زاده ساز گرفتم !
این رو یادم رقت بگم این ساز با چوب آزاد + آزاد پوست ماری ساخته شده ، یعنی خودم این جوری خواستم چون صدای بم سازهای چوب گردو رو دوست نداشتم می خواستم سازی با صدای زیر داشته یاشم .
مشکلم هم اینه که از تهران نمی تونم ساز خریداری کنم ، اگر هم ساز بگیرم توی رطوبت اینجا خیلی دوام نمیاره!! دنبال یه سازنده ی خوب توی همین منظقه می گردم.

راستش من سازنده های خوب تهران رو می شناسم، اما اونجا نه!
قیمت سازت چند بود؟

maryam_freeze
Saturday 11 August 2012, 02:14 PM
راستش من سازنده های خوب تهران رو می شناسم، اما اونجا نه!
قیمت سازت چند بود؟

480 تومان

LiOneL999
Saturday 11 August 2012, 02:21 PM
قیمت متوسطیه برای سنتور دست ساز!
دست ساز بود دیگه!
اینجا ها که دست ساز خوب زیر800 نیست!

sol_do
Saturday 11 August 2012, 02:35 PM
دست ساز بود دیگه!

"دست ساز بود دیگه" یعنی چی ؟ من اولین باره میشنوم
متاسفانه با این سطح اطلاعات چطور میخواهید به دیگران راهنمایی کنید ؟

LiOneL999
Saturday 11 August 2012, 02:45 PM
"دست ساز بود دیگه" یعنی چی ؟ من اولین باره میشنوم
متاسفانه با این سطح اطلاعات چطور میخواهید به دیگران راهنمایی کنید ؟

معذرت می خوام،میشه اشکالم رو بگید؟
خوشحال می شم از اطلاعات شما استفاده کنم.:30:

maryam_freeze
Saturday 11 August 2012, 03:00 PM
دست ساز بود دیگه!

منظورتون اینه که ارزونه؟!!
آره دیگه دست ساز ، تا اونجایی که من می دونم سنتور غیر دست ساز یا ماشینی نداریم !!