PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید سنتور،مشاوره

صفحه ها : 1 2 [3] 4

LiOneL999
Saturday 11 August 2012, 03:12 PM
من اینو می دونستم.
جمله بندی من اشتباه بود.
یکی از فامیل های ما سنتور ساز هست.
توی مازندران زندگی می کنه و میگه به علت وجود جنگل در اونجا،درخت ها رو خودش اره می کنه،سیم هارو خودش می سازه و نمد مضراب هارو خودش جا می اندازه.
اما یه سری دیگه چوب هارو آماده می خرن و باهاش سنتور می سازن...
تارهارو هم از اول با تیونر دیجیتال کوک می کنن...
مثل پدر دوستم.
به هر حال ببخشید.

maryam_freeze
Saturday 11 August 2012, 03:45 PM
من اینو می دونستم.
جمله بندی من اشتباه بود.
یکی از فامیل های ما سنتور ساز هست.
توی مازندران زندگی می کنه و میگه به علت وجود جنگل در اونجا،درخت ها رو خودش اره می کنه،سیم هارو خودش می سازه و نمد مضراب هارو خودش جا می اندازه.
اما یه سری دیگه چوب هارو آماده می خرن و باهاش سنتور می سازن...
تارهارو هم از اول با تیونر دیجیتال کوک می کنن...
مثل پدر دوستم.
به هر حال ببخشید.

این سنتور سازی که من می شناسم چوب رو سفارش میده به صورت کنده می گیره بعد برش می ده و بعد خشک می کنه بعد هم رنگ میزنه برای سنتورسازی ، سیم رو هم آماده از بازار می گیره !
قسمت نمد مصراب صحبتتونو متوجه نشدم !
کوک سنتور رو هم پیش استادم می برم !

santoori_hooman
Saturday 11 August 2012, 11:09 PM
واقعاٌ ؟!! لبنکش برای من کار می کنه ، نمی دونم چرا !
این یکی لینک رو امتحان کنید :
You can see links before reply
مرسی

الان این لینک / آدرس درسته برامن

خوب صدای ساز 1کم تیزه ولی خوب باتوجه به قیمته ساز و عدم گشتن در بازار تهران سازه بدی

نیست

مبارک باشه و بهترین هارو باش بنوازی

soheil.inv
Saturday 25 August 2012, 10:44 PM
سلام. در مورد سنتور ثاقبی کسی نظری نداره.
می خوام بدونم ارزش خریدن یه ساز 600 تومانی از این سازنده رو داره؟
با دلیل لطفا نظر بدهید.

ehsanparty
Thursday 30 August 2012, 06:11 PM
آدرس استاد سالاری اینده دقیقا : رسالت - خ فرجام شرقي - بين سي متري نارمك و تقاطع خاور - بعد از آيت - پلاك 57

- - - Updated - - -

یک ساز 2 مهر سالاری هم دارم که 2 ماه خردیم و تا 2 سال هم ضمانت داره صداش عالیه اینم لینک فروشش : You can see links before reply

paris_k
Friday 31 August 2012, 09:22 PM
سلام دوستان من تازه وارد این وبلاگ شدم و این اولین پستم هست میخواستم در مورد یک مهر یا دو مهر بودن ساز های سالاری بدونم . ایا کیفیتشون فرق داره با هم ؟یا چیزی دیگه؟؟
:43:

EleNaz
Friday 31 August 2012, 09:24 PM
سلام دوستان من تازه وارد این وبلاگ شدم و این اولین پستم هست میخواستم در مورد یک مهر یا دو مهر بودن ساز های سالاری بدونم . ایا کیفیتشون فرق داره با هم ؟یا چیزی دیگه؟؟
:43:
پاریس جان شک نکن که فرق داره :29:

paris_k
Saturday 1 September 2012, 10:13 AM
پاریس جان شک نکن که فرق داره :29:
چیش فرق داره ؟؟جنس چوبش مثلا؟:29:

EleNaz
Saturday 1 September 2012, 10:33 AM
مطمئنا هم جنس چوبش هم ساختش هم صداش. و هم قیمتش

paris_k
Saturday 1 September 2012, 04:05 PM
جدا؟ اهان. خیلی ممنون از لطفتون :5:

vahidsanturi
Sunday 2 September 2012, 08:24 AM
من برای خرید سنتور خوب باید به چه نکاتی توجه کنم؟آیا قیمت ساز به کیفیت ساز ارتباط داره؟من یه سازی می خوام که حالا حالاها برام کار کنه.اگه میشه منو توی خرید سنتور راهنمایی کنید.دوست ندارم سرم کلاه بذارن.
دوست عزیز .من خودم ی ساز از اقای غفاری گرفتم عالیه.پیشنهاد میدم بگیری.ی پیشنهاد هیچ وقت از مغازه دار نگیر.چون.............اره.ولی برای تشخیص سنتور خوب به ای ن نکات ساده دقت کن:صفحه ی روی سنتور ترک یا شکاف نداشته باشه.صفحه ی زیرین باد نداشته باشه.گوشی های سنتور ی شکل و ی اندازه باشن یعنی مماس کنار هم باشن اگه از بغل نگاه کنی میفهمی.خرک ها از ی جنس و ی اندازه باشن البته در هر پوزیسیون.سیم هایی که پیچیده شده هردو به دور هم پیچیده شده باشه.یعنی ی طرف سیم به دور اون یکی پیچیده نشده باشه.سیم های زرد از جنس برنج باشه.تا زنگ نزنه.چون اگه زنگ بزنه صدای گز میده.از همه مهمتر کوک بر نگردونه خیلی مهمه.به رنگ ساز زیاد اهمیت نده فقط به صدای ساز اهمیت بده.اگه سوالی بود در خدمتم.ایمیلم:vsanturi@yahoo.com:21ox66r :

- - - Updated - - -

من در تهرانم و الان 6 ماهه که سنتور میزنم. من سنتورمو بوسیله استادم مستقیما از خود داریوش سالاری خریدم و واقعا راضیم.البته من 170 تومن خریدم ولی سنتورهای 70 تومنیش هم خداییش خیلی خوب و عالی بودن .پیشنهاد میکنم اگه تو تهران آشنایی داری بگو بهش آدرس بدم بره بخره برات
سلام دوست عزیز.سنتوری که شما فرمودید سنتور حرفه ای نیست.ی سنتور مشقی هست.:21ox66r:

- - - Updated - - -

من از کجا باید متوجه بشم که رنگ و چوبش خوب هست؟علاوه بر اون من زیاد نام سازنده های ساز رو نمی دونم.160،180 تومن پول می خوام بدم.
دوست عزیز سلام:به رنگ ساز اصلا اهمیت نده.فقط فقط فقط به صدای ساز.و اینکه کوک بر نگردونه خیلی مهمه.میتونی با این پول ساز معمولی بخری.ولی هرگز از بهارستان یا فروشنده نخر.از سازنده بخر.اگه سوالی بود در خدمتم:vsanturi@yahoo.com

ehsanparty
Thursday 27 September 2012, 10:31 AM
این دوستمون که گفتن سالاری 170 تومان خریدن و 70 تومنیاش هم خوبه؟؟؟
سالاری سازه زیر 400 تومانی ندارند اصلان....یک مهر ایشان 450 تومان دو مهر 700 تا 800 تومان و 3 مهر تا 1 میلویون 300 تومان
البته من ساز های سالاری دیگه پیشنهاد نمیدم خیلی اوفت کرده و بازاری شدن ظاهرا قبلا سازها عالی می ساختند...ولی سازهای جدیدشان مانند قبل نیست با این مبلغ مشود سازهای بسیار بهتری را تهیه کرد

ehsanparty
Thursday 27 September 2012, 10:41 AM
اگر از دوستان کسی شماره سیروس رضوانی سازنده سنتورو داره ممنون میشم شمارشو بزاره
مرسی

wind2000
Saturday 20 October 2012, 09:24 PM
این صدای سنتور منه

لطفا نظرتونو بگید :)

wind2000
Saturday 20 October 2012, 10:42 PM
این دوستمون که گفتن سالاری 170 تومان خریدن و 70 تومنیاش هم خوبه؟؟؟
سالاری سازه زیر 400 تومانی ندارند اصلان....یک مهر ایشان 450 تومان دو مهر 700 تا 800 تومان و 3 مهر تا 1 میلویون 300 تومان
البته من ساز های سالاری دیگه پیشنهاد نمیدم خیلی اوفت کرده و بازاری شدن ظاهرا قبلا سازها عالی می ساختند...ولی سازهای جدیدشان مانند قبل نیست با این مبلغ مشود سازهای بسیار بهتری را تهیه کرد

البته تاریخِ گفته ی ایشون رو هم نگاهی بیندازید :)

ehsanparty
Sunday 21 October 2012, 11:39 AM
این صدای سنتور منه

لطفا نظرتونو بگید :)

خوبه، ساخت کیه؟

ms206
Thursday 25 October 2012, 04:18 PM
سلام دوستان من تازه به شماها پیوستم
میخواستم راهنماییم کنید در مورد خرید سنتور از شیراز,
من چیز زیادی ازش نمیدونم و تازه میخوام شروع کنم.
البته من محل زندگیم فعلن استکهلم سوید هست واینجا درس میخوم. ساز هم قراره به اینجا منتقل کنم بعد از خرید.ممنون میشم اگه طبق این مورد نظرتونو بدین.لطفا در مورد سی دی های خود اموز و کتاب و...هم لطف کنید راهناییم کنید
ممنون از همه ی دوستان

ehsanparty
Friday 26 October 2012, 04:13 PM
سلام دوستان من تازه به شماها پیوستم
میخواستم راهنماییم کنید در مورد خرید سنتور از شیراز,
من چیز زیادی ازش نمیدونم و تازه میخوام شروع کنم.
البته من محل زندگیم فعلن استکهلم سوید هست واینجا درس میخوم. ساز هم قراره به اینجا منتقل کنم بعد از خرید.ممنون میشم اگه طبق این مورد نظرتونو بدین.لطفا در مورد سی دی های خود اموز و کتاب و...هم لطف کنید راهناییم کنید
ممنون از همه ی دوستان

سلام
در جایی زندگی میکنی که شدیدا رطوبتیه سازی که میگیری باید چوبش بسیار قدیمی باشه و ترجیحا بدی بسازند و سازنده سعی کنه صفحه روی سنتورو کمی کلفت تر برش بده تا صفحه روی ساز در جای مرطوب طاب برنداره....البته با اینکار صدای ساز کمی خفه بگوش میرسه که با چند ماه مضراب خوردن صدای ساز جا میفته.... همنیطور گوشی های سازت حتما باید آبکاری باشه تا با شرایط اونجا زنگ یا جرم نزنه باز اگر سازنده مسر بود که صفحه روی ساز رو کلفت تر برش نده شما پیشنهاد بده که گل پشت خرک رو برات برش نده یا گل پشت خرک رو نندازه براتون و حتما از چوب گردوی بسیار قدیمی استفاده کنه چون شما در جایی شدیدا رطوبتی داری زندگی میکنی و سازت با شرایط معمولی بعد از چند هفته دچار مشکل خواهد شد....
من خودم در شمال زندگی میکنم و تجربه نگاهداری ساز تو این شرایط رو دارم...و از همین روش استفاده کردم و سفارشی ساز تهیه کردم....اگر خواستیین پیام خصوصی بدید چند سازنده خوب معرفی کنم

samira86
Saturday 27 October 2012, 10:48 AM
كسي اسم ساز صفري رو شنيده اصلا؟؟؟ من خريدمش 600 يه مهرشو!!! با اين نظراتي كه گذاشته شد اين مهر اسمي نيست يعني گرون خريدم آره؟ من مبتدي ام 7 ماهه شروع كردم اينم به پيشنهاد استادم خريدمش صداشم خوبه ولي ..........!

ehsanparty
Saturday 27 October 2012, 05:21 PM
كسي اسم ساز صفري رو شنيده اصلا؟؟؟ من خريدمش 600 يه مهرشو!!! با اين نظراتي كه گذاشته شد اين مهر اسمي نيست يعني گرون خريدم آره؟ من مبتدي ام 7 ماهه شروع كردم اينم به پيشنهاد استادم خريدمش صداشم خوبه ولي ..........!
ولی چی؟کجا تشریف دارید؟من صفوی نشنیدم ولی برای ساز یک مهر گرون خریدیش....
یک عکسی از سازت و صداش هم بزاری بهتر میشه نظر داد.

samira86
Sunday 28 October 2012, 07:39 AM
ولی چی؟کجا تشریف دارید؟من صفوی نشنیدم ولی برای ساز یک مهر گرون خریدیش....
یک عکسی از سازت و صداش هم بزاری بهتر میشه نظر داد.

صفوي نه، صفري... تهران سهروردي ،
خود استادم معرفي كرد ، يعني...؟!!

ehsanparty
Sunday 28 October 2012, 08:14 AM
صفوي نه، صفري... تهران سهروردي ،
خود استادم معرفي كرد ، يعني...؟!!

بنظر من برای ساز یک مهر گرون خریدیدحالا باید سازو دید و صداشو شنید تا بشه بهتر نظر داد...اگر میتونی چند تا عکس از سازت روی ساز زیر ساز و سمت گوشی ها بزار اینجا همنیطو صدای سازت هم یک جای آپلود کن لینکشو اینجا بزار تا بشنویم...

ms206
Thursday 1 November 2012, 10:38 AM
سلام
در جایی زندگی میکنی که شدیدا رطوبتیه سازی که میگیری باید چوبش بسیار قدیمی باشه و ترجیحا بدی بسازند و سازنده سعی کنه صفحه روی سنتورو کمی کلفت تر برش بده تا صفحه روی ساز در جای مرطوب طاب برنداره....البته با اینکار صدای ساز کمی خفه بگوش میرسه که با چند ماه مضراب خوردن صدای ساز جا میفته.... همنیطور گوشی های سازت حتما باید آبکاری باشه تا با شرایط اونجا زنگ یا جرم نزنه باز اگر سازنده مسر بود که صفحه روی ساز رو کلفت تر برش نده شما پیشنهاد بده که گل پشت خرک رو برات برش نده یا گل پشت خرک رو نندازه براتون و حتما از چوب گردوی بسیار قدیمی استفاده کنه چون شما در جایی شدیدا رطوبتی داری زندگی میکنی و سازت با شرایط معمولی بعد از چند هفته دچار مشکل خواهد شد....
من خودم در شمال زندگی میکنم و تجربه نگاهداری ساز تو این شرایط رو دارم...و از همین روش استفاده کردم و سفارشی ساز تهیه کردم....اگر خواستیین پیام خصوصی بدید چند سازنده خوب معرفی کنم

ممنون از لطفت احسان جان.پیغام دادم .

abolfazlshiri
Wednesday 21 November 2012, 07:13 PM
من آدرس استاد رضوانی رو دارم اگر آدرس کامل خواستید پیام بدید.

babak25m
Friday 23 November 2012, 11:56 PM
سلام دوستان و هنرمندان سنتور
اگر امکانش هست شماره راسخ و غفاری رو برام بفرستید میخوام بخرم.
عرفانی هم اگه دارید ممنون میشم.
در ضمن نمونه ای از صدای سنتور راسخ سل کوک دارم براتون میزارم
You can see links before reply Kuk.mp3

pooriaakbari1989
Saturday 24 November 2012, 10:23 PM
سلام دوستان و هنرمندان سنتور
اگر امکانش هست شماره راسخ و غفاری رو برام بفرستید میخوام بخرم.
عرفانی هم اگه دارید ممنون میشم.
در ضمن نمونه ای از صدای سنتور راسخ سل کوک دارم براتون میزارم
You can see links before reply Kuk.mp3
سلام دوست عزیز.قیمت این سنتور سل کوک که نمونه صداشو گذاشتین چنده؟ممنونم میشم بگید

babak25m
Saturday 24 November 2012, 10:43 PM
سلام دوست عزیز 1800000 تومن اگه گرون نشده باشه

ehsanparty
Sunday 25 November 2012, 08:43 AM
منم شماره راسخو میخوام اگر دارید ممنون میشم

babak25m
Sunday 25 November 2012, 10:26 PM
سلام دوستان خوبم امروز خودم با استاد سالاری صحبت کردم و در مورد کیفیت سنتورهای سالاری پرسیدم
ایشان مدعی بودند کسانی که میگویند سنتورهای سالاری آن کیفیت گذشته را نداره و یا با آن قیمت میشود سنتور بهتری خرید اینها در واقع همان دشمنانی هستند که به خاطر منفعت خود و سود بیشتر ،از کسانی ساز میگیریند که نجار هستند وتخصصی در زمینه ساخت سنتور ندارند
ایشان حتی اصرار داشتند که برای اثبات عرایض بنده میتوانید به دفتر بنده تشریف بیاوردید وخودتان کیفیت و صدای سنتور ها را بشنوید

edward71
Monday 26 November 2012, 01:51 AM
دوستان کسی هست برام سنتور بخره در حد صد تومن !!! میخوام تازه یاد بگیرم ، شهرستانم و اینجا کم ساز پیدا میشه !!! اگه کسی هست این ای دی منه ایمیل بزنه یا پی ام بده با هم صحبت کنیم

vahidmahmody@rocketmail.com

مرسی

santoori_hooman
Friday 14 December 2012, 02:08 PM
سلام دوستان من تازه به شماها پیوستم میخواستم راهنماییم کنید در مورد خرید سنتور از شیراز, من چیز زیادی ازش نمیدونم و تازه میخوام شروع کنم. البته من محل زندگیم فعلن استکهلم سوید هست واینجا درس میخوم. ساز هم قراره به اینجا منتقل کنم بعد از خرید.ممنون میشم اگه طبق این مورد نظرتونو بدین.لطفا در مورد سی دی های خود اموز و کتاب و...هم لطف کنید راهناییم کنید ممنون از همه ی دوستان سلام دوست عزیز شما اگه سوئد هستید میتونید به آقای اسماعیل فهیمی نیا که از سازندگان بنام ساز سنتور هستند و در سوئد زندگی میکنند سفارش یک ساز بدهید (البته سازهاشون ممتاز هستند و قیمتشون هم نباید پایین باشه)اونجا شما یک سازنده ی خیلی ممتاز دارید.حتما دنبال ایشون باشید و فکر کنم سنتور هم تدریس میکنن.. سپاس فراوان

jalaladdin
Friday 14 December 2012, 05:17 PM
نظر دوستان در مورد سنتور شمس ساخته استاد شهابی اهل استهبان فارس هستند چیست؟

- - - Updated - - -

نظر دوستان در مورد سنتور شمس ساخته استاد شهابی اهل استهبان فارس هستند چیست؟

sorush357
Sunday 6 January 2013, 01:36 AM
با سلام می‌خواستم ببینم کسی‌ از دوستان شمارهٔ آقای غفار پور سازنده‌ی سنتور در اصفهان رو داره؟

Narciso
Sunday 6 January 2013, 06:10 PM
دوستان برای شروع چه سنتوری رو باید سفارش بدیم؟ سل کوک یا لاکوک؟

paris_k
Monday 7 January 2013, 08:47 AM
دوستان برای شروع چه سنتوری رو باید سفارش بدیم؟ سل کوک یا لاکوک؟
سل کوک

arashzzzzz
Thursday 10 January 2013, 03:18 PM
سلام دوستان.میخواستم ببینم کسی از ساز ثاقبی اطلاعاتی داره بهم بده؟
قیمتش کیفیتش صداش چجوریه؟
ممنون میشم کسی راهنماییم کنه

nafassajad
Monday 21 January 2013, 11:13 AM
سلام دوستان
اگه میشه کمکم کنید
من مبتدی ام یعنی تازه میخوام سنتور بخرم و شروع کنم
چه سازی و از کجا باید بخرم و اصلا ماجرای یک مهر و دو مهر و سه مهر و هم نمیدونم :9:
کلا میخام بدونم باید چیکار کنم

santoori_hooman
Monday 21 January 2013, 02:55 PM
سلام
دوستان عزیزی که میاین سوال میپرسید که سنتور 1و2و3 مهر چیه جریانش و ساز ثابقی خوبه یا نه ؟! اگه صفحه های پیش این تاپپیک رو بخونید خیلی بهتون کمک میکنه و جوابتون رو میگیرید..چون تاحالا 10بار به این سوالا به طورهای گوناگون جواب داده شده
1و2و3 مهر جریان هتل رو دارن هرچی بیشتر, بهتر (اینم سیاستی شده برا بعضی سنتور سازاان !!)...وقتی رفتید کلاس سنتور ثبت نام کردید از استادتون راهنمایی بخواید برای برند ساز بعد بیاید اینجا از نظر دوستان هم مطلع شید و تصمیم خودتون رو بگیرید
سنتور ثابقی رو من به شخصه تابحال باش نزدم ولی بعضی دوستان میگن خوبه و بد نیست (حالا دیگه خود دانید...باید صداش رو شنید )..قیمتش رو هم دقیق نمیدونم ولی فکنم چند نرخه ساز دارن

سپاس

sarveazad
Monday 21 January 2013, 07:22 PM
سلام دوستان
اگه میشه کمکم کنید
چه سازی و از کجا باید بخرم و اصلا ماجرای یک مهر و دو مهر و سه مهر و هم نمیدونم :9:
سلام دوست عزیز.شما برای شروع باید یه سنتور سل کوک بخرید.اما یک مهر و دو مهر و... هر سازنده ای اسم خودش رو روی سازش میزنه این میشه مارک ساز بعدش بسته به درجه مرغوبیت جنس چوب سیم کیفیت صدا و... روی اون ساز مهر میزنه که هر چی تعداد مهرشون بالاتر باشه قیمت و کیفیت اون ساز بالاتره.
و اما اگه اهل اصفهانید بهم پیام بدید تا سازنده های خوب رو معرفی کنم و اگه هم نه که دوستان راهنمایی میکنن
موفق باشید

- - - Updated - - -

سلام دوستان
اگه میشه کمکم کنید
سلام دوست عزیز.شما برای شروع باید یه سنتور سل کوک بخرید.اما یک مهر و دو مهر و... هر سازنده ای اسم خودش رو روی سازش میزنه این میشه مارک ساز بعدش بسته به درجه مرغوبیت جنس چوب سیم کیفیت صدا و... روی اون ساز مهر میزنه که هر چی تعداد مهرشون بالاتر باشه قیمت و کیفیت اون ساز بالاتره.
و اما اگه اهل اصفهانید بهم پیام بدید تا سازنده های خوب رو معرفی کنم و اگه هم نه که دوستان راهنمایی میکنن
موفق باشید

s_A
Monday 4 February 2013, 10:30 PM
سلام
من میخوام یه سنتور بخرم قیمت بین 1/5 تا 2 کدوم سازنده ها بهترن؟؟
بی زحمت اگه کسی شماره آقای راسخ و امید علیزاده و بیگلری رو داره بهم بده ممنون میشم

ehsanparty
Wednesday 6 February 2013, 04:22 PM
سلام
من میخوام یه سنتور بخرم قیمت بین 1/5 تا 2 کدوم سازنده ها بهترن؟؟
بی زحمت اگه کسی شماره آقای راسخ و امید علیزاده و بیگلری رو داره بهم بده ممنون میشم

سلام
متاسفانه همه الان بازاری شدن و ساز خوب سخت میشه تهیه کرد....
من به شما استاد رضوانیو پیشنهاد میدم که سفارش بدید براتون بسازند بسیار خوش ساخت و خوش صدا... ایشون از چوب خشک شده قدیمی استفاده میکنند بر عکس حضرات دیگه که درخت خیسو میارن ساز میسازند یا با فر خشک میکنند....
سالاری ، راسخ .... ساز هاشون خوب بود اما تا 7 8 سال پیش... الان بازری شدندو تولیدی راه انداختند
سازهای سالاری که هر کی جدیدا میگره پس میفرسته به دلیل حرکت چوب ساز یا صفحه رو میخوابه یا باد میکنه و ترک میگیره....
آقای علیزاده سازشون خوبه اما نه 2 تومان یا 2.5 میلیون....
باز پیشنهاد من به شما استاد رضوانی هستش....
شماره آقای علیزاده: 02812234835
شماره آقای راسخ :22938297-22955252 - 021

pooriaakbari1989
Wednesday 6 February 2013, 08:05 PM
سلام
من به شما استاد رضوانیو پیشنهاد میدم که سفارش بدید براتون بسازند بسیار خوش ساخت و خوش صدا... ایشون از چوب خشک شده قدیمی استفاده میکنند بر عکس حضرات دیگه که درخت خیسو میارن ساز میسازند یا با فر خشک میکنند....
سالاری ، راسخ .... ساز هاشون خوب بود اما تا 7 8 سال پیش... الان بازری شدندو تولیدی راه انداختند
سازهای سالاری که هر کی جدیدا میگره پس میفرسته به دلیل حرکت چوب ساز یا صفحه رو میخوابه یا باد میکنه و ترک میگیره....
درود
منظورتون از استاد رضوانی ، استاد سیروس رضوانی هستش؟اگه میشه آدرس یا شماره تلفنشونو بدید ، خیلی ممنون.

ehsanparty
Thursday 7 February 2013, 07:11 AM
بله براتون پیغام گذاشتم

santoori_hooman
Friday 8 February 2013, 11:15 AM
سلام

دوست عزیز من از کی تاحالا آقای راسخ تولیدی راه انداختند ؟! واز درخت خیس ساز میسازن ؟؟ یا دیگر اساتید بنام (راسخ-معمارزاده-رضایی-فهیمی نیا و..)؟
بقیه اساتید که گفتید رو هم مشخص کنید چون دوستان سردرگم میشن
و چون سازی از آقای رضوانی(سیروس) دارید تعصب زیادی نداشته باشید و فقط راهنمایی درست کنید
درضمن شما سازهای کنونیه سالاری رو با راسخ مقیاس میزنید !!؟
اگر حرف شما فقط سالاری بود تاحدی میتونست درست باشه (تاحدی چون بعضی از سازهای ایشون هم گل میکنه حتی درحال حاضر اما در کل دیگه اعتبار قدیم رو از دست داد و خیلی از اساتید هم پیشنهاد نمیدن) اما نه دیگر سازندگان بنام!!!
من نمیگم ولی اما دوتا از بزرگان سنتورنوازی (لازم به ذکر اسم نیست)سنتورهای ساخته شده راسخ از دهه ی 80 به بعد کاملا تکامل یافته اند نه 7-8سال پیش , بعدش هم شما خودتون از رضوانی هم بپرسید بتون میگه کدوم سازندگان سازاشون خوبه و چه کسی تجارب و علم شناخت چوب و سازندگی رو داره
من تعصب خاصی ندارم اما از پایین اوردن و کم ارزش کردن بی جا و نادرست بدم میاد چون باعث اشتباه فکر کردن مردم میشه و به همین دلیل جواب خواهم داد...
قصد توهین نباشه یه وقت احسان جان ,فقط منظورم درست راهنمایی کردن بود
سپاس

ehsanparty
Friday 8 February 2013, 11:45 AM
دوست عزیز من از کی تاحالا آقای راسخ تولیدی راه انداختند ؟! واز درخت خیس ساز میسازن ؟؟ یا دیگر اساتید بنام (راسخ-معمارزاده-رضایی-فهیمی نیا و..)؟
بقیه اساتید که گفتید رو هم مشخص کنید چون دوستان سردرگم میشن
و چون سازی از آقای رضوانی(سیروس) دارید تعصب زیادی نداشته باشید و فقط راهنمایی درست کنید
درضمن شما سازهای کنونیه سالاری رو با راسخ مقیاس میزنید !!؟
اگر حرف شما فقط سالاری بود تاحدی میتونست درست باشه (تاحدی چون بعضی از سازهای ایشون هم گل میکنه حتی درحال حاضر اما در کل دیگه اعتبار قدیم رو از دست داد و خیلی از اساتید هم پیشنهاد نمیدن) اما نه دیگر سازندگان بنام!!!
من نمیگم ولی اما دوتا از بزرگان سنتورنوازی (لازم به ذکر اسم نیست)سنتورهای ساخته شده راسخ از دهه ی 80 به بعد کاملا تکامل یافته اند نه 7-8سال پیش , بعدش هم شما خودتون از رضوانی هم بپرسید بتون میگه کدوم سازندگان سازاشون خوبه و چه کسی تجارب و علم شناخت چوب و سازندگی رو داره
من تعصب خاصی ندارم اما از پایین اوردن و کم ارزش کردن بی جا و نادرست بدم میاد چون باعث اشتباه فکر کردن مردم میشه و به همین دلیل جواب خواهم داد...
قصد توهین نباشه یه وقت احسان جان ,فقط منظورم درست راهنمایی کردن بود
سپاس

سلام
من 4 تا ساز دارم 1 سالاری 2 تا رضوانی 1 راسخ
ساز سلاریو 1 تومان گرفتم و الان حاظرم 700 توما بفروشم
راسخ رو 2 تومان گرفتم حاظر 1300 هم بفروشم تا همین سایت هم اگهی دادم
ساز های رضوانی را 1 تومان و گرفتم 5 تومان هم نمیفروشم....
از دوستان هم جدیدا از سالاری ساز تهیه کردند شدیدا شاکیند...
راسخ هم جدیدا مثل سابق نیست اینجوری که شنیدم....
من نظر و تجربه ای که داشتمو عرض کردم
قصد جسارت به کسیو نداشتم جهت اطلاع دوستانم
ممنون از راهنمایی شما هومن جان باز هم شرمنده اگر منظورمو کسی بد برداشت کرد

ارادتمند

s_A
Friday 8 February 2013, 12:49 PM
از راهنمایی دوستان ممنون,یه چیزی که نگفتم اینه که من تو شمال زندگی میکنم(بابل)با توجه به رطوبت
زیاد شمال که واسه سازها خوب نیست کدوم استاد میتونه از چوب و مخصوصا چسبی استفاده کنه که بتونه
دووم بیاره تو این رطوبت,چون اگه خوب نباشه بعد یه مدت یا باد میکنه یا کلاف هاش جدا میشن
اگه امکان داره آدرس و شماره اقای رضوانی رو هم بهم بدین
ehsanparty
Friday 8 February 2013, 06:45 PM
از راهنمایی دوستان ممنون,یه چیزی که نگفتم اینه که من تو شمال زندگی میکنم(بابل)با توجه به رطوبت
زیاد شمال که واسه سازها خوب نیست کدوم استاد میتونه از چوب و مخصوصا چسبی استفاده کنه که بتونه
دووم بیاره تو این رطوبت,چون اگه خوب نباشه بعد یه مدت یا باد میکنه یا کلاف هاش جدا میشن
اگه امکان داره آدرس و شماره اقای رضوانی رو هم بهم بدین
اگر پست بنده رو دقت میکردید متوجه میشدید منم شمال زندگی میکنم و استاد رضوانی از یک پل هارومونیک متفاوت برای این منظور استفاد میکنه همینطور از چوب های فردار قدیمی
موافق باشید.

santoori_hooman
Monday 11 February 2013, 02:43 PM
سلام
من 4 تا ساز دارم 1 سالاری 2 تا رضوانی 1 راسخ
ساز سلاریو 1 تومان گرفتم و الان حاظرم 700 توما بفروشم
راسخ رو 2 تومان گرفتم حاظر 1300 هم بفروشم تا همین سایت هم اگهی دادم
ساز های رضوانی را 1 تومان و گرفتم 5 تومان هم نمیفروشم....
از دوستان هم جدیدا از سالاری ساز تهیه کردند شدیدا شاکیند...
راسخ هم جدیدا مثل سابق نیست اینجوری که شنیدم....
من نظر و تجربه ای که داشتمو عرض کردم
قصد جسارت به کسیو نداشتم جهت اطلاع دوستانم
ممنون از راهنمایی شما هومن جان باز هم شرمنده اگر منظورمو کسی بد برداشت کرد

ارادتمند

مرسی دوست عزیزم
راستی عکس و اطلاعات 4تا ساز رو (عکس به همراه توضیحات و نمونه صدا) در مجموعه ی چندرسانه ای سنتور قرار بده که دوستان استفاده کنن و 1چندتا عکس و نمونه صدا بذار برا این ساز راسخ که داری ببینم و بشنوم شاید خوشم اومد برداشتمش برا خودم یا دوستان چون من آگهی شما رو ندیدم یا یادم نیست

درود

ehsanparty
Tuesday 12 February 2013, 08:56 AM
مرسی دوست عزیزم
راستی عکس و اطلاعات 4تا ساز رو (عکس به همراه توضیحات و نمونه صدا) در مجموعه ی چندرسانه ای سنتور قرار بده که دوستان استفاده کنن و 1چندتا عکس و نمونه صدا بذار برا این ساز راسخ که داری ببینم و بشنوم شاید خوشم اومد برداشتمش برا خودم یا دوستان چون من آگهی شما رو ندیدم یا یادم نیست

درود

سلام باشه چند تا عکس دارم میزام چندتاشون با موبایل کیفیت نداره

ساز راسخو قرار شد براش بفرستم نگاه کنه شاید یه ساز دیگه بفرسته نمیدونم.... ساز سالاری هم صفحه روی ساز بشدت رفته پایین چون متسفانه چوبش قدیمی نیست و اینکه این اساتید برای اینکه ساز صدای حجیم تری داشته باشه صفحه روی ساز رو 4 میل برش میدن البته ساز راسخ خیلی بهتر از سالاریه و اونقدر صفحه طاب بر نداشته ولی ساز سالاری.... ساز سالاریو 700 اگر خواستید در خدمت...راسخ هم ببینم چه سازشو پس میگره یا خیر....
نمومه صدا هم چشم سر فرصت

lexus
Tuesday 12 February 2013, 12:23 PM

درود بر شما
معمولا ظاهر ساز خودش همه چی رو میگه
بین 3 سازی که گذاشتید کاملا مشخصه که این سنتور چوب خوب و همچنین ساخت خوبی داره You can see links before reply
اما 2 ساز بعدی
نمیدونم چه پولیه شما واسه سازهایی با گل های مسخره که سازنده خودش ابداع کرده میدید.!

santoori_hooman
Tuesday 12 February 2013, 12:51 PM
سلام باشه چند تا عکس دارم میزام چندتاشون با موبایل کیفیت نداره

ساز راسخو قرار شد براش بفرستم نگاه کنه شاید یه ساز دیگه بفرسته نمیدونم.... ساز سالاری هم صفحه روی ساز بشدت رفته پایین چون متسفانه چوبش قدیمی نیست و اینکه این اساتید برای اینکه ساز صدای حجیم تری داشته باشه صفحه روی ساز رو 4 میل برش میدن البته ساز راسخ خیلی بهتر از سالاریه و اونقدر صفحه طاب بر نداشته ولی ساز سالاری.... ساز سالاریو 700 اگر خواستید در خدمت...راسخ هم ببینم چه سازشو پس میگره یا خیر....
نمومه صدا هم چشم سر فرصت

ممنون احسان جان
ساز رضوانی از صفحه رویی خوبی استفاده کرده مبارکت باشه و صداش هم گذاشته بودی خوب بود فقط چون تازه ساز رو گرفتی خام بود که با کوک و رگلاژ درست میشه
سالاری هم نمونه صدا بذار ببینیم چطوره چون اصل صداست ن قیافه ساز (با اینکه رگه راست و صفحه مخملی تاثیر در صدا دارند) ولی با سالاری حال نمیکنم کلا..
** ساز راسخ هم حتما عکس و نمونه صدا بذار ببینم و بشنویم چون خیلی عجیبه برام چون من خودم از راسخ 1سل دارم و 1لا داشتم که لاکوک رو یکی از دوستان خرید و با بالغ بر 10-15 تا از سازاش نواختم و مشکلی ندیدم!! **

lexus
Tuesday 12 February 2013, 01:24 PM
چون اصل صداست ن قیافه ساز (با اینکه رگه راست و صفحه مخملی تاثیر در صدا دارند)

100% اصل صداست. . اما از جوب نامناسب و گل های من در اوردی هم نباید انتظار صدای خوب داشت

ehsanparty
Tuesday 12 February 2013, 02:38 PM
ممنون احسان جان
ساز رضوانی از صفحه رویی خوبی استفاده کرده مبارکت باشه و صداش هم گذاشته بودی خوب بود فقط چون تازه ساز رو گرفتی خام بود که با کوک و رگلاژ درست میشه
سالاری هم نمونه صدا بذار ببینیم چطوره چون اصل صداست ن قیافه ساز (با اینکه رگه راست و صفحه مخملی تاثیر در صدا دارند) ولی با سالاری حال نمیکنم کلا..
** ساز راسخ هم حتما عکس و نمونه صدا بذار ببینم و بشنویم چون خیلی عجیبه برام چون من خودم از راسخ 1سل دارم و 1لا داشتم که لاکوک رو یکی از دوستان خرید و با بالغ بر 10-15 تا از سازاش نواختم و مشکلی ندیدم!! **

بله سالاری صداش خیلی هم بد نیست (معمولی) اما کوک نگاه نمیداره صفحه روی ساز طاب برداشته شدیدا رفته تو یکی دیگه از دوستام سالاری داره صفحه روش باد کرده استادم ساز سالاری داشت اونم سازش صفحش رفته تو من ساز سالاری زیاد ازش گرفتم خودم 3 تا ساز سالاری داشتم اگر دوست داشتید عکس اونهارو هم میزام ساز های سالاری من همشون صفحه روشون رفته تو بخاطر قطر نازک صفحه رو و استفاده از چوب تازه و قیمتش شاید 300 تومانم ارزش نداشته باشه ولی چون اسمش سالاری 1 تومانه.... سالاری یه زمانی سالاری بود....
ساز باید چوبش خشک و قدیمی باشه....اما...
سعی می کنم یه قطعه با ساز سالاری بزارم بشنوید...
اون قطعه که ساز رضوانی شنیده بودید ساز تازه رسیده بود دستم الان صداش باز شده و ساز جا افتاده و صداشه خیلی بهتر شده

- - - Updated - - -

100% اصل صداست. . اما از جوب نامناسب و گل های من در اوردی هم نباید انتظار صدای خوب داشت

بله دیگه عرض میکنم که بازاری شدن همه .... چه معنی دار اسمشو به اون بزرگی وسط ساز بندازه جز تبلیغات

santoori_hooman
Wednesday 13 February 2013, 02:41 PM
بله حرف شما درسته لکسوس جان .. صحبت من فقط از چوب های کهنه و قدیمی است که گفتم ظاهر زیاد مهم نیست و اصل صداست چون ساز ایشون رو از نزدیک ندیدم نمیدونستم از چه نوع چوبی استفاده کردن با اینکه سازای آقای سالاری (به جز سازهایی که کاملا سفارشی هستند) معمولا از چوب درجه 1 و 2 استفاده نمیکنند.
چون سنتورهایی هستند که زیبایی آنها آدم رو به سمتش میکشونه اما به دلایلی(برش ها - پل گذاری ها - انتخاب نادرست چوب برای هر قسمت از سنتور و...) صدای مطلوب ندارند ولی سنتورهایی هستند که ساده اند اما صدای آنها بسیار عالی است(شرط اینکه همیشه از چوب کهنه استفاده شود را میگویم واگرنه آن که مسئله اش جداست).

سپاس

ehsanparty
Wednesday 13 February 2013, 03:12 PM
ساز ها منم که از آقای سالاری گرفتم مثلا سفارشی بوده...ولی داستان اینکه که آقای سالاری الان یک کارگاه زده تو کرج و 4 5 تا شاگرد سازهارو درست میکنند یه کارگاه کوچیک هم بالای آموزشگاه دفترشه که اونجام یه سری ساز میسازن که سازهای انجا هم شاگردش (شهرام) میسازه
آقای سالاری فقط نظارت میکنند....
گذشت اون زمان که ساز سازها چوب قدیمی استفاده می کردند الان همه تو فر یا پهن خشک میشه یه سریم که اصلا تو فرو پهن هم خشک نمی کنند باز اگر چوب تو پهن خشک بشه خیلی بهتر تا تو فر خشک بشه
میگن در قدیمی از نمی دونم اصفهانو کردستان و همدان استفاده می کنیم اما شما باور نکن...من نوازنده نیستم اما ساز خریدن دنبال این سازو اون سازنده زیاد بودم تجربه کردم و با چشم دیدم...

- - - Updated - - -

یک نکته هم بگم تو پستها قبلیم گفتم آقای راسخ کارگاه را انداختند منظورم بیشتر آقای سالاری بود آقای راسخ سازش مشکل داشت اما نه به اندازه سازهای سالاری....و سازهای دیگه که من ازشون دیدم خیلی خوب بود...

Arash-hadian
Wednesday 13 February 2013, 06:39 PM
سنتور برای فروش
تاریخ ساخت 1381
نمونه صدای ساز : You can see links before reply

santoori_hooman
Wednesday 13 February 2013, 11:29 PM
بله موافقم وهمه میدونیم جریان تولیدیه سنتورسازی ها رو
بخاطره همینه که من خودم هم نه سازهای "کنونیه" سالاری رو حتی برای ساز متوسط(متوسط نه حتی نیمه حرفه ای) ترجیح میدم و نه پیشنهاد میدم و منظورم از "کاملا سفارشی" سفارش از اساتید بنام برای خودشان رو گفتم ولی به شخصه خیلی احترام خاصی به شخصه استاد راسخ و سازهای ایشون دارم ...ناگفته نماند بعضی اوقات سازنده از بهترین چوب کهنه و قدیمی استفاده میکنه و همان دقت و همان تمرکز را خرج یک ساز میکنه اما آن ساز مثل آن بلبلی که باید مثله همیشه عالی بخواند نمیخواند و سازنده مقصر نیست پس نباید بخاطر یک ساز ,سوابق و تجارب استادی رو زیرسوال ببریم..

چاکر آقا احسان هم هستیم

- - - Updated - - -

سنتور برای فروش
تاریخ ساخت 1381
نمونه صدای ساز : You can see links before reply

سلام آرش جان
قیمت ساز رو لطف میکنید بگید چقد مد نظرتون هست
صدای ساز انگار از چوب آزاده ..درسته ؟
ساخت کیه ؟

ممنون

Arash-hadian
Thursday 14 February 2013, 12:08 PM
درود
نه از گردوئه و اتفاقا خیلی هم گردوی قدیمی ای هست
ساخت این مردکِ سالاری (البته نه این سالاریِ ... مال اون زمانیه که سرش به تنش می ارزید)
قیمت هم حدودا 700 تومانِ ناقابل

santoori_hooman
Friday 15 February 2013, 09:04 AM
درود
نه از گردوئه و اتفاقا خیلی هم گردوی قدیمی ای هست
ساخت این مردکِ سالاری (البته نه این سالاریِ ... مال اون زمانیه که سرش به تنش می ارزید)
قیمت هم حدودا 700 تومانِ ناقابل

ممنون

Ablord
Sunday 17 February 2013, 10:22 PM
سلام دوستان

اگر دنبال سنتور واقعا حرفه ای هستید سنتور های استاد ناظمی از همه بهترند اما بسیار هم کمیاب و بسیار گرون اند
به نظر بنده فعلا سنتور های استاد محسن راسخ بهترینند اما قیمتشون کمی بالاست
اما طنین صداشون خیلی پر حجم و شفاف و پر هست
کنسرت سیامک آقایی به همراه سالار عقیلی به اسم یاد باد رو ببینید که اولش تک نوازی با سنتور راسخ هست اونوقت میفهمید چی میگم
بعدش سنتور های معمارزاده و کفاش زاده و سالاری و ...

در بین سنتورهای نیمه حرفه ای هم سنتورهای آقای بیوک تو اصفهان خیلی خوبن که صدای سیمهای زردش خیلی خوبه قیمتشون هم مناسبه
و برای شروع هم یه سنتور مشقی بگیرید که قیمتش از 250 تومن بالاتر نباشه

این نظر شخصیه من بود

s_A
Monday 18 February 2013, 10:16 AM
سلام دوستان

اگر دنبال سنتور واقعا حرفه ای هستید سنتور های استاد ناظمی از همه بهترند اما بسیار هم کمیاب و بسیار گرون اند
کنسرت سیامک آقایی به همراه سالار عقیلی به اسم یاد باد رو ببینید که اولش تک نوازی با سنتور راسخ هست اونوقت میفهمید چی میگم

در بین سنتورهای نیمه حرفه ای هم سنتورهای آقای بیوک تو اصفهان خیلی خوبن که صدای سیمهای زردش خیلی خوبه قیمتشون هم مناسبه

این نظر شخصیه من بود
کنسرت یادباد اون سنتور که اقایی باهاش تک نوازی کرد سنتور لا کوک استاد مشکاتیان ساخته استاد ناظمی که
استاد دادن به شاگردش سیامک آقایی

ehsanparty
Monday 18 February 2013, 12:20 PM
سلام دوستان

این نظر شخصیه من بود

این که برای شروع هنرجو ساز مشقی بگیره کاملا اشتباست ،همیشه باید درست شروع کرد در هر کاری، ساز خوش صدا و خوش ساخت رقبت و نشاط در هنرجو ایجاد میکنه ، ساز مشقی هنرجورو از ساز و صدای ساز زده میکنه....
ساز سالاری هم یه زمانی خوب بود الان....
بچه ها تو همین تایپیک مشکلات ساز سالاریو گفتن منم چندتا ساز ازش گرفتم ولی راضی نیستم....
پیشنهاد من رضوانی ، قفاری ، سینکی ، عطایی

santoori_hooman
Tuesday 19 February 2013, 09:56 AM
کنسرت یادباد اون سنتور که اقایی باهاش تک نوازی کرد سنتور لا کوک استاد مشکاتیان ساخته استاد ناظمی که
استاد دادن به شاگردش سیامک آقایی

سلام دوستان

این نظر شخصیه من بود

همینطور که دوستمون گفت اون سازی که در بخش اول کنسرت استفاده شد سنتور لاکوک ساخت لئون-ناظمی(هیچوقت نام لئون را فراموش نکنیم) بوده و فکنم سال ساختش هم 75 بوده که خود استاد آقایی از یک فردی که نابینا بودند و کلکسیون سنتور داشتند چند سال پیش بکمک یکی از سازندگان(اهل تهران) این ساز رو خریدند(آنچه که من میدانم دیگه الل.. اعلم)
به نظر بنده هم اگه قصد شروع کردن 1ساز رو دارید پس تا آخرش برید و ابتدا و وسط راه رهاش نکنید پس 1سنتور برای شروع بهتره ساز متوسط (1کم پایین تر هم)باشه که بتونه جوابگوی ما در دوره ی ابتدایی و متوسطه هم باشه حالا چه برسه به دوره های بالاتر ...
که الان حدود 1ساز متوسط(شاید هم رو به پایینتر) 500 هست اما سعی کنید باهر مبلغی که میخواهید خرج کنید صدای ساز رو خوب انتخاب کنید(شاید تو این سازهای متوسط سازی گل کند که صدای آن نیمه حرفه ای باشه و بلعکس) ولی مطمئنا دیگه تا مدتی دوباره خرج کردن نداریم تا وقتی که قصد خرید 1ساز حرفه ای رو داشته باشید..

سپاس

santoori_hooman
Tuesday 19 February 2013, 10:35 AM
البته این مسئله هم هست که همه ی سازهای استاد مرحوم ناظمی-لئون عالی نبودند چراکه اگر سر کلاس استاد ثابت(سعید) میرفتید(البته چندسال پیش الان را نمیدانم) سازی که برای آموزش هنرجویان بود یکی از همین سازای ناظمی بود که صدای خوبی آنچنانی نداشت...
پس نمیتوان گفت هر سازی از ...سازنده از ...سازنده بهتر است فقط باید نواخت و شنید
اما در کل چند تن از سازندگان عالی سنتور که مرحوم شده اند : ناظمی&لئون - ساغری - سرخوش - دلشاد و...
چند تن از سازندگان عالی و ممتاز سنتور در حال حاضر : محسن راسخ - سیروس رضوانی - معمارزاده - فهیمی نیا
اینشالا در فرصتی مناسب که پیش بیاد طی تحقیقاتی که کردم از چندین منابع و مطالعات گوناگون و پرسش هایی از اساتید مختلف و سازندگان رنکینگی(رتبه بندی) در هر لول(عالی و ممتاز- خوب و گاها ممتاز- متوسط و خوب) از سازندگان رو در تایپیکی قرار بدم و دوستان هم نظراتشون رو بدن و یک جمع بندی کنیم که به تمام دوستان کمک بشه
درود فراوان

nafassajad
Saturday 9 March 2013, 10:35 AM
سلام
من یه سنتور 2مهر منطقی خریدم هفته پیش 530 تومن
میخواستم نظر دوستان خوبم رو راجع به سنتورهای منطقی بدونم. سنتورهاش خوبه؟ چون اولین سازی هست که میخرم و تجربه در خرید سنتور ندارم. البته استادم تائید کرده ولی میخاستم نظر شماهارو هم بدونم

Yasin_santouri
Saturday 9 March 2013, 07:28 PM
سلام
دوستای گلم یه سوال در مورد قیمت سنتورا دارم
قیمت سنتور های اقای محسن راسخ یا اقای منطقی الان (((کم ترین و متوسطشون))) چنده؟؟؟؟
چه سنتوری پیشنهاد می کنید واسه حول 600 تومن؟؟؟
ممنون

arya20012
Wednesday 13 March 2013, 06:41 PM
سلام دوستان من میخوام سنتور بخرم 600 تا 800
استادم تو این رنج ساز های استاد صبا که اصفهان هستن رو پیشنهاد دادن نظر شما چیه؟

sarveazad
Wednesday 13 March 2013, 07:28 PM
سلام دوستان من میخوام سنتور بخرم 600 تا 800
استادم تو این رنج ساز های استاد صبا که اصفهان هستن رو پیشنهاد دادن نظر شما چیه؟

سلام دوست عزیز من پیشنهاد میکنم یه سری هم به سنتورهای بیوک و سولیست بزنید.اونا هم سازهای خوبی میسازند

arya20012
Wednesday 13 March 2013, 07:48 PM
سلام دوست عزیز من پیشنهاد میکنم یه سری هم به سنتورهای بیوک و سولیست بزنید.اونا هم سازهای خوبی میسازند

ممنون دوست عزیز
این دو که گفتین اصفهان هستن یا تهران؟

sarveazad
Wednesday 13 March 2013, 07:58 PM
اینها اصفهان هستند من خودم هم از جفتشون ساز دارم و راضی هم هستم

mldnaderi
Saturday 6 April 2013, 03:11 PM
سلام .ببخشید پریدم وسط صفحه .سنتور های آقای فلاح خوب هست ولی مثلا مورد تایید سیامک آقایی قطعا نیست .اگر حرفه ای بهش نگاه کنید میفهمید
اگر ارزان میخواید باید از شهرستان تهیه بکنید یک سوم قیمت این جاهاست .مت از یاسوج سنتور خریدم 300 اما این جا 800 پیداش کردم (تهران) هرچه از پایتخت دور تر بشید ارزان تره.از نظر کیفیت هم اگر پول دارید همون جا ساز 3 میلیونی بود یه سیم که میزدی آواز میخوند .استاد پشنگ کامکار هم تایید کرده .

- - - Updated - - -

ببخشید من پاسخ یه حرفی رو میخواستم بدم سریع نوشتم توجه هم نکردم این که به موضوع شما کلا ربطی نداشت .ببخشید شرمنده .

darya22
Saturday 6 April 2013, 09:04 PM
سلام من درقم زندگی میکنم دنبال سنتور خوب می گردم از کجا تهیه کنم
:redguitar::violinplay3:

arya20012
Sunday 7 April 2013, 12:23 PM
سلام دوستان من بلاخره یه سنتور لاکوک خریدم
سنتور لاکوک استاد بیوک هست که به آقای کیوان قاضی داده بودن و من با ایشون از قبل هماهنگ کرده بودم که گفتن اگه میخوای این سنتور رو 800 بردار منم رفتمو ایشون با ساز زدن و آخرش 700 خریدم ساز رو
خود ایشون گفتن اگه خواستی ساز رو بفروشی بیارش برا خودم منظورم اینه تایید کردن ساز رو
نمونه صدای ساز هم به زودی میزارم

- - - Updated - - -

سلام من درقم زندگی میکنم دنبال سنتور خوب می گردم از کجا تهیه کنم
:redguitar::violinplay3:

من خودم تهران بودم نسبت به هزینه ای که میخواستم برای ساز خرج کنم بهتر دونستم از اصفهان ساز تهیه کنم
بستگی به خودتون داره من از سازنده ها در قم اطلاعی ندارم

arya20012
Sunday 7 April 2013, 01:10 PM
اینم صدای ساز خوشحال میشم دوستان نظرشونو بدن

abehzadi
Sunday 7 April 2013, 06:30 PM
سلام بر عزیزان
در نظر دارم یه سنتور تهیه کنم خواهشا دوستان راهنماییم کنن چه مسائلی موقع خرید باید مورد توجهم قرار بگیره البته سنتور نزدم ولی تار و سه تار کم و بیش کار کردم. در ضمن این اصطلاح لا کوک به عنوان ساز استاندارد تلقی میشه یا معنی دیگه ای داره؟ چون به هر حال میشه کوک سازو تغییر داد.
ممنونم.

Mahshar_sensational
Monday 8 April 2013, 09:35 AM
"فروش سنتورهای دست ساز استاد معمارزاده- سازنده نامی سنتور"

با قیمت مناسب و طنین بسیار عالی - و ساخته شده از درهای قدیمی 100 ساله با بهترین چوب گردو .

شماره تماس آگهی
09139745370

Yasin_santouri
Monday 15 April 2013, 08:09 PM
سلام و درود
ببخشید سنتور الان دور وبر 500 تومن چه چیزی میشه خرید؟؟؟
لطفا کمک کنید من دارم سنتورمو عوض می کنم

itman
Tuesday 16 April 2013, 02:55 PM
سلام دوستان
توی رنج 400 تومن چه مدل سنتوری میشه گرفت ؟

ehsanparty
Tuesday 16 April 2013, 05:37 PM
سلام دوستان

رضوانی 2 مهر میتونید با 500 الان تهیه کنید...
من برای دوستانم از رضوانی ساز میگیرم یعنی سفارش میدم که بسازه با توجه به شرجی بودن شهرمون که در شمال هستیم (شهسوار)
و راضی هستم

iman70
Tuesday 16 April 2013, 08:49 PM
سلام دوستان

دوست عزیز من خودم سالاری دو مهر دارم ازش خوشم نمیاد با توجه به پولی که دادم،رضوانی هم همینه،اینایی که معروف میشن بیخیال کیفیت البته تو ایران اینجوریه،و گرنه اشتنوی تو پیانو چندین دهه ست که بهترین پیانو هارو تولید میکنه،
به نظر من سنتور حمید موسوی گزینه خوبیه،فروشگاهش تو بهارستانه"فروشگاه صبا".
من 2و3سال پیش یه سنتور ازش گرفتم 250 خیلی هم صداش از سنتور سالاری که 4و5سال پیش گرفتم 500 بهتره.
میتونی خودت بری بزنی و از نزدیک ببینی،اگر چند ساله که سنتور میزنی،حتما متوجه میشی.

mil_2010
Thursday 18 April 2013, 04:02 PM
سلام
من تو سنندج هستم
میخواستم سنتور بگیرم
اگه میشه یه نفر رو معرفی بکنید که کارش خوب باشه چون اینجا صدها فروشگاه ساز هست
در حدود250 ال 300
برای کسی که میخواد از اول سنتور بخره و هیچی بلد نیست
و اینکه چه نوع سنتوری و چند خرک باشه
ممنون

- - - Updated - - -

سلام
من تو سنندج هستم
میخواستم سنتور بگیرم
در حدود250 ال 300
ممنون

santoori_hooman
Monday 29 April 2013, 10:06 AM
سلام
من تو سنندج هستم
میخواستم سنتور بگیرم
در حدود250 ال 300
ممنون

- - - Updated - - -

سلام
من تو سنندج هستم
میخواستم سنتور بگیرم
در حدود250 ال 300
ممنون

سلام دوست عزیز
برای شروع بهتره که یک سنتور سل کوک 9خرک از چوب گردو تهیه کنید و تو این قیمت یک سنتور مشقی میتونید بگیرید که بهتره بعد از رفتن به کلاس از استادتون راهنمایی بگیرین و باید چند ساز را چک کنید و یکی را که صدای بهتر و صنعته ساخته بهتر و کوک نرم تر و راحت داشت را انتخاب کنید
سپاس

santoori_hooman
Monday 29 April 2013, 10:24 AM
سلام دوستان

سلام و درود
ببخشید سنتور الان دور وبر 500 تومن چه چیزی میشه خرید؟؟؟
لطفا کمک کنید من دارم سنتورمو عوض می کنم

رضوانی 2 مهر میتونید با 500 الان تهیه کنید...
من برای دوستانم از رضوانی ساز میگیرم یعنی سفارش میدم که بسازه با توجه به شرجی بودن شهرمون که در شمال هستیم (شهسوار)
و راضی هستم

اگر منظور احسان خان "سیروس رضوانی" باشه ..منم موافقم که سنتورهای آقای رضوانی خوب هستد
اگر نه دوستان درحال حاضر با این قیمت به نظر بنده یا باید چندین ساز رو ببینید و بنوازید و چک کنید و همچنین از استادتون هم مشورت و کمک بگیرید...شاید دوستان دیگه تو این رنج سازنده ی خوبی بشناسن و بتونن بیشتر راهنمایی کنن

سپاس

ehsanparty
Monday 29 April 2013, 01:05 PM
سلام
بله سنتور سیروس رضوانی منظورم هستش
البته پیشنهاد من اینه که از خودش بگیرید

mute92
Tuesday 30 April 2013, 07:47 AM
سلام.
دوستان اگر كسي اطلاعاتي راجع به سنتور با مهر غزل ساخت همدان داره به من كمك كنه . مخصوصا حدود قيمت و كيفيتش . ممنون

Libra
Tuesday 30 April 2013, 10:47 AM
سلام
من با 300000 تومن میتونم یه ساز خوب بگیرم ؟ تازه کارم . واسه شروع میخوام

ehsanparty
Friday 3 May 2013, 02:41 PM
سلام
من با 300000 تومن میتونم یه ساز خوب بگیرم ؟ تازه کارم . واسه شروع میخوام

سلام
یکم بودجتونو افزایش بدید ساز خوب میتونید تهیه کنید ساز خوب بگیرید تا گوشتون با صدای خوب کار کنه و صدای تمیزو بشنوفید...

mute92
Saturday 4 May 2013, 06:23 AM
سلام.
دوستان اگر كسي اطلاعاتي راجع به سنتور با مهر غزل ساخت همدان داره به من كمك كنه . مخصوصا حدود قيمت و كيفيتش . ممنون
با تشكر از عدم همكاري دوستان . بنده اين سنتور رو خريدم به قيمت 000/400 تومان . صداش خيلي خوبه اما به لحاظ نو بودن هنوز نمي تونم نظر قطعي بدم .

- - - Updated - - -

سلام
یکم بودجتونو افزایش بدید ساز خوب میتونید تهیه کنید ساز خوب بگیرید تا گوشتون با صدای خوب کار کنه و صدای تمیزو بشنوفید...
به نظر من اگر تازه كار هستيد به هيچ عنوان شخصا به مغازه ها جهت خريد نرويد يا با فرد با تجربه برويد و يا اين كار را به استادتان بسپاريد . هر چند كه استادها هم اين روزها با افراد خاصي كار مي كنند اما باز هم قابل اعتمادتر هستند .

ArchAngeL
Saturday 4 May 2013, 11:08 AM
با تشكر از عدم همكاري دوستان . بنده اين سنتور رو خريدم به قيمت 000/400 تومان . صداش خيلي خوبه اما به لحاظ نو بودن هنوز نمي تونم نظر قطعي بدم .

به نظر من اگر تازه كار هستيد به هيچ عنوان شخصا به مغازه ها جهت خريد نرويد يا با فرد با تجربه برويد و يا اين كار را به استادتان بسپاريد . هر چند كه استادها هم اين روزها با افراد خاصي كار مي كنند اما باز هم قابل اعتمادتر هستند .

با سلام
در تکمیل حرف های دوست عزیز باید عرض کنم که:
از تجربه ی شخصی خودم عنوان میکنم به هیچ وجه به فروشندگان ساز اطمینان نکنید چرا
الان عرض میکنم
اول اینکه خیلی هاشون ساز رو بالا کوک میکنن به عنوان مثال 445 که این باعث میشه صدای واقعی ساز رو نشنوید
دوم اینکه اکثرا" وقتی سازی رو به شما پیشنهاد میکنن زیر ساز رو خالی میکنن و قطعه رو مینوازن (با انتخاب همین قطعه هم شما رو گمراه میکنن)که این هم صدای ساز رو کلا" عوض میکنه

پشنهاد من اینه که اولا" در انتخاب استاد دقت کنین و وقتی شما استادی رو انتخاب کردین از همه نظر باید اعتماد داشته باشین
پس انتخاب ساز با هر قیمتی رو به استاد محول کنین
دوما" اگر بنا به هر دلیلی خودتون ساز تهیه میکنین از سازنده خرید کنید نه فروشنده و....
به عنوان مثال در اصفهان ساز های آقای بیوک.انصاری.درخشان و...خوبه از اداره ی صنایع دستی آدرس میشه گرفت و از خود سازنده خرید
که اکثرا" ضمانت هم میکنن
همانطور که دوست عزیز عنوان کردن حتما" با یه حرفه ای به خرید برین
با تشکر از دوستان امید وارم که مفید باشه مطالبی که ذکر کردم
حتما" وقت کردین کتاب مجموعه مقالات سنتور رو مطالعه کنید مشخصات ساز خوب گفته شده همچنین
خیلی موارد دیگه که 100% به شما کمک میکنه
قیمت های هم که اینجا باب هستش
سنتور چوب جنگلی:250-400
سنتور چوب گردو :500 به بالا

Libra
Tuesday 7 May 2013, 03:46 PM
ممنون از نظرات و راهنماییاتون

راستش من اول رفتم پیش استادی که انتخاب کرده بودم که باهاشون مشورت کنم ، خودشون غیر از مدرس بودن فروشنده هم هستن و دیروز رفتم و پیش خودشون یه ساز خریدم.
به سازم اطمینان دارم چون قبلا" تعریفشونو شنیده بودم. البته اینجا شهر نسبتا" کوچیکیه!:)

شنبه هم کلاسم باهاشون شروع میشه.

بازم ممنون :53:

ArchAngeL
Tuesday 7 May 2013, 08:58 PM
ممنون از نظرات و راهنماییاتون

راستش من اول رفتم پیش استادی که انتخاب کرده بودم که باهاشون مشورت کنم ، خودشون غیر از مدرس بودن فروشنده هم هستن و دیروز رفتم و پیش خودشون یه ساز خریدم.
به سازم اطمینان دارم چون قبلا" تعریفشونو شنیده بودم. البته اینجا شهر نسبتا" کوچیکیه!:)

شنبه هم کلاسم باهاشون شروع میشه.

بازم ممنون :53:
امیدوارم که نوازنده ی خوبی بشین:am

alimetallica_2
Thursday 9 May 2013, 07:20 AM
دوستان من قدیم یک سنتور معمولی داشتم که یکی نیاز داشت و دادم بهش و یک سنتور معمولی تر گرفتم که خیلی تمیز نیست. یعنی چند تا از گوشی هاش لق شده. فکر میکنم این ساز رو سال 77 خریده باشند 35 تومان. من مال خودم رو 75 خریدم 40 تومان. استاد براتیان هم این سنتور رو انتخاب کرده همنطور که مال من رو. حالا الان مدتیه پول لازمم و سنتور هم که نمیزنم. کیس هم داره. فکر میکنیم چه قیمتی باید بفروشمش؟

ArchAngeL
Thursday 9 May 2013, 10:51 AM
دوستان من قدیم یک سنتور معمولی داشتم که یکی نیاز داشت و دادم بهش و یک سنتور معمولی تر گرفتم که خیلی تمیز نیست. یعنی چند تا از گوشی هاش لق شده. فکر میکنم این ساز رو سال 77 خریده باشند 35 تومان. من مال خودم رو 75 خریدم 40 تومان. استاد براتیان هم این سنتور رو انتخاب کرده همنطور که مال من رو. حالا الان مدتیه پول لازمم و سنتور هم که نمیزنم. کیس هم داره. فکر میکنیم چه قیمتی باید بفروشمش؟
سنتور سالمه صفحه ش نخوابیده؟!
چوبش چیه؟!

nayuop
Thursday 9 May 2013, 12:55 PM
دوستان من یه ساز قدیمی دارم. کسی سازنده ی این سنتور رو میشناسه؟
این مهرش اگر نیاز بود از خود ساز هم بذارم
9458

soroush1985
Friday 10 May 2013, 07:21 PM
با سلام ، من یه سنتور دو مهر سالاری دارم که ساخت سال 78 هست ، و اون زمان یادمه 50 تومن فقط پول کارشناس دادم که در مدت یکماه سازهای مختلف توی فروشگاه سالاری رو تست کنن تا بتونم بهترینشو بخرم ولی در حال حاضر قصد فروشش رو دارم میخواستم بدونم بهترین سنتور سالاری حدوداً قیمتش چنده؟؟؟
و اگه کسی آدرس سالاری توی پاسداران یا شماره تلفنتشو داره ممنون میشم بهم بده

- - - Updated - - -

با سلام ، من یه سنتور دو مهر سالاری دارم که ساخت سال 78 هست ، و اون زمان یادمه 50 تومن فقط پول کارشناس دادم که در مدت یکماه سازهای مختلف توی فروشگاه سالاری رو تست کنن تا بتونم بهترینشو بخرم ولی در حال حاضر قصد فروشش رو دارم میخواستم بدونم بهترین سنتور سالاری حدوداً قیمتش چنده؟؟؟

- - - Updated - - -

mute92
Saturday 11 May 2013, 12:04 PM
دوستان من یه ساز قدیمی دارم. کسی سازنده ی این سنتور رو میشناسه؟
این مهرش اگر نیاز بود از خود ساز هم بذارم
9458

اگر اشتباه نكنم مارك سنتور سليك است . اگر سليك باشه فكر نكنم ديگه ساز بسازه . شايدم تو بازار كم باشه . اما من دست يه نفر ديگه هم يه زماني مارك سليك رو ديدم .

ehsanparty
Wednesday 15 May 2013, 05:28 PM
سلام
امیدوارم خلاف قوانین عمل نکرده باشم
اگر کسی ساز خوش صدا و خوش ساخت خواست من یکی از سازهامو دارم میفروشم یعنی 2 تا بود یکیو فروختم اینم میخوام رد کنم (You can see links before reply)
لینک : (You can see links before reply)

نمونه صدا : You can see links before reply

sadra60
Monday 3 June 2013, 09:47 AM
با سلام به دوستان گرامي لطفا جهت خريد سنتور راهنمايي كنيد سنتور صادقي آذر خوبه يا نه يه سازنده ديگه رو معرفي مي كنيد مبلغي كه مي خوام هزينه كنم هم از 800 تومن تا يك تومنه ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

paris_k
Monday 3 June 2013, 12:02 PM
با سلام به دوستان گرامي لطفا جهت خريد سنتور راهنمايي كنيد سنتور صادقي آذر خوبه يا نه يه سازنده ديگه رو معرفي مي كنيد مبلغي كه مي خوام هزينه كنم هم از 800 تومن تا يك تومنه ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
بهتره اول با استادتون مشورت کنید اما من ساز سالاری رو معرفی میکنم خودم دو تا دارم خیلی هم راضیم

montazerart
Monday 3 June 2013, 04:43 PM
هم بیوک عالیه
هم دلنوازم تازه شروع کرده که استاد من خیلی تعریف کرد از سازهای ایشون با مبلغ 800 تومان میتونی یکی عالیشو بگیری که میشه گفت 800 تومان مهر دلنواز معادل 1 میلیون 500 هزار بیوک و صادقی است
سوالی بود در خدمتم

sarveazad
Monday 3 June 2013, 05:30 PM
منم یه ساز لا کوک از اقای بیوک دارم همه چیزش خوبه اما صداش ماشینیه سازهای اقای کفاش زاده به نظرم بهتر هستش

alimetallica_2
Wednesday 5 June 2013, 01:42 AM
سنتور سالمه صفحه ش نخوابیده؟!
چوبش چیه؟!
تقریبا سالمه. فقط یکی دو تا از جاهای کوکش کج شده که باید درست بشه. مشکل دیگه ای جز جای چند تا از کوکهاش که کج شده نداره.
نمیدونم چوبش چیه.
نمیدونی چه قیمتی میتونم تقریبا بفروشم؟
الان خیلی پول لازمم. میگم خودم سنتور سالم دارم اما دادم پسر خالم و این رو گرفتم ازش چون اون علاقمند بود و حیف بود سنتور من که نمیزدم تو خونه بخوابه. حالا همین رو هم بفورشم ته جیبم رو بگیره خوبه. تا چقدر میتونم رو پولش حساب کنم؟

ehsanparty
Thursday 6 June 2013, 11:55 AM
تقریبا سالمه. فقط یکی دو تا از جاهای کوکش کج شده که باید درست بشه. مشکل دیگه ای جز جای چند تا از کوکهاش که کج شده نداره.
نمیدونم چوبش چیه.
نمیدونی چه قیمتی میتونم تقریبا بفروشم؟
الان خیلی پول لازمم. میگم خودم سنتور سالم دارم اما دادم پسر خالم و این رو گرفتم ازش چون اون علاقمند بود و حیف بود سنتور من که نمیزدم تو خونه بخوابه. حالا همین رو هم بفورشم ته جیبم رو بگیره خوبه. تا چقدر میتونم رو پولش حساب کنم؟

سلام
ساز باید سالم باشه و کوکش کنید تا صداشو بشنویم....همنیطور چند عکس از ساز بگیر از زاویه های مختلف (از سمت گوشیها و سیم گیر ها صفحه رو و صفحه زیر ساز به صورتی که بشه صفحه روی ساز رو کامل دید به صورت مایل) همینطور چندتا نت که گوشیهاش سالمه رو کوک کنید و صداشو آپلود کنید بشنویم , تا بشه قیمت داد...
مثلا نت سل ، لا و سی زرد و سفید رو کوک کنید و مضراب بزنید

ehsanparty
Thursday 6 June 2013, 12:14 PM
سلام
من ساز سالاریو به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم مگر دست دوم باشه و زیر سال 84 ساخته شده باشه... متسفانه الان سالاری تولیدی زده و به چوب زنده ساز میسازه خودش هم نمیسازه کارگر داره اونا میسازند....
با بودجه شما ساز رضوانی حرفه ای رو پیشنهاد میکنم که عالی میخونه همینطور ساز مدنی
هردو هم در کرج هستند.
من 2 تا ساز سالاری دارم و 2 تا سار رضوانی صداهای سازهای رضوانی قابل مقایسه نیستند...البته سفارشی ساخته شدند هم سازهای رضوانی و سالاری اما سازهای سالاری دیگه ارزشی نداره...
باز شما مشورت کن اما از بنده اینو داشته باش طرف سازهای سالاری نرو که فقط وقت و اعصابتو میگره....

alimetallica_2
Friday 7 June 2013, 01:05 AM
حالا شما یک قیمت حداقلی از چیزی که میشه فروخت بدید که من ببنم اصلا ارزش وقت گذاشتن داره یا نه. مثلا اگر حداکثر 50 تومان بخرند خوب نگهش دارم بد نیست. اما اگر بالای 100 میشه فروخت خوب قابل تامل میشه.

ehsanparty
Saturday 8 June 2013, 07:07 AM
حالا شما یک قیمت حداقلی از چیزی که میشه فروخت بدید که من ببنم اصلا ارزش وقت گذاشتن داره یا نه. مثلا اگر حداکثر 50 تومان بخرند خوب نگهش دارم بد نیست. اما اگر بالای 100 میشه فروخت خوب قابل تامل میشه.

آقا دکور نیست :D سازو باید دید حد اقلش چندتا عکس ازش بزارید....
اگر قدیمی باشه و زدگی نداشته باشه یا ساز باز و یا کاس نشده باشه و چوبش چوب خوبی باشه , بیشتر از اینها میتونی روش حساب کنی.

mute92
Saturday 8 June 2013, 08:42 AM
من يك ساز سالاري خريدم سال 89 ( دو مهر ). فوق العاده است . واقعا حرف آقاي سالاري درست هست كه مي گه سازهاي ساخت من فقط سالي دو دفعه كوك مي خوان . به هيچ عنوان كوك آزاد نمي كنه . صداي پيانويي داره و موقع كوك اصلا اذيتت نمي كنه . البته اين رو هم اضافه كنم قبلش يك ساز از ايشون خريدم صداش خوب نبود و پس دادمش و واسطه اي كه اين رو برام خريد با خود آقاي سالاري صحبت كرد و ايشون ضمن عذرخواهدي گفت يك دو مهر ساخت دست خودم دارم و اين سازي كه دارم رو فرستاد . پس اگه بتوني ساخته هاي خودش رو (و نه شاگرداشو و يا تقلبي هاش كه مهر سالاري رو مي زنند )پيدا كني خيلي خوبه . البته يك ساز با مارك غزل ساخت همدان سال گذشته خريدم كه به قيمتش (400 تومن ) مي ارزه نسبت به ساز سالاري صداش بم هست اما صداي رساتري داره فقط تو كوك يه خورده اذيتت مي كنه .

Ablord
Saturday 8 June 2013, 09:01 AM
اگر امکان داره صدای سازتون هم بذارید تا استفاده کنیم

ehsanparty
Saturday 8 June 2013, 11:47 AM
من يك ساز سالاري خريدم سال 89 ( دو مهر ). فوق العاده است . واقعا حرف آقاي سالاري درست هست كه مي گه سازهاي ساخت من فقط سالي دو دفعه كوك مي خوان . به هيچ عنوان كوك آزاد نمي كنه . صداي پيانويي داره و موقع كوك اصلا اذيتت نمي كنه . البته اين رو هم اضافه كنم قبلش يك ساز از ايشون خريدم صداش خوب نبود و پس دادمش و واسطه اي كه اين رو برام خريد با خود آقاي سالاري صحبت كرد و ايشون ضمن عذرخواهدي گفت يك دو مهر ساخت دست خودم دارم و اين سازي كه دارم رو فرستاد . پس اگه بتوني ساخته هاي خودش رو (و نه شاگرداشو و يا تقلبي هاش كه مهر سالاري رو مي زنند )پيدا كني خيلي خوبه . البته يك ساز با مارك غزل ساخت همدان سال گذشته خريدم كه به قيمتش (400 تومن ) مي ارزه نسبت به ساز سالاري صداش بم هست اما صداي رساتري داره فقط تو كوك يه خورده اذيتت مي كنه .

سلام
من پیش آقای سالاری زیاد میرفتم ایشون 5 ساله دیگه ساز نمیسازن من 4 تا ساز ایشون داشتم همرو رد کردم....
شهرام غلامی شاگردش + 3 4 نفر دیگه سازهارو الان میسازند تو گارگاه ایشون
اینم عکساش

اینم آخریش بوده که از شرش خلاص شدم : You can see links before reply
همه این سازها مثلا سفارشی ساخته شده بود
نمیگم خوب نیست ... نه اما در حد ساز متوسط هستش قیمتش نسبت به کیفیت سازهاش بالاست قیمت سازهای سالاری باید زیر 500 باشه در حالی که الان 3 مهرشو 1,500 میده....اونم با چوب زنده ....چوبش باهات صحبت میکنه از بس که زنده و تازه هست...
بنده فقط قصد دارم این دوستمون پولشو درست برای ساز هزینه کنه...
مشکل عمده سازهای سالاری در حال حاظر زنده بودن چوبشه که باعث حرکت ساز صفحه رو کاس میشه و صفحه زیر هم به شدت طاب برمیداره...گوشی های ساز به دلیل بافت زنده چوب حالت چرخشی پیدا می کنند...صدای ساز شلوغ و درهم به گوش میرسه
70 80 درصد سازهای سالاری الان این مشکلات رو دارند....من از بین این سازها فقط از یکشون راضی بودم
البته 10 بار این سازهارو بردم عوض کردم پیشش رفتم کارگاه چوبو خودم انتخاب کردم اینها در امد که باز رضایتمو جلب نکرد....البته برای دوستانم هم از ایشون ساز میگرقتم که راضی نبودند و پس میدادند اکثرا....
باز میگم اگر سازی از ایشون پیدا کردید دست دوم باشه و زیر سال 84 5 ساخته شده باشه بگیرش....وگرنه پولتو دور نریز....

mohammad_es
Saturday 8 June 2013, 01:27 PM
به نظر شما هنوز ساز 50 تومنی وجود داره؟
اگر ساز سالم باشه با این تورم بازار خیلی بیشتر از این حرفا می ارزه

mute92
Sunday 9 June 2013, 06:59 AM
سلام
من پیش آقای سالاری زیاد میرفتم ایشون 5 ساله دیگه ساز نمیسازن من 4 تا ساز ایشون داشتم همرو رد کردم....
شهرام غلامی شاگردش + 3 4 نفر دیگه سازهارو الان میسازند تو گارگاه ایشون
اینم عکساش

اینم آخریش بوده که از شرش خلاص شدم : You can see links before reply
همه این سازها مثلا سفارشی ساخته شده بود
نمیگم خوب نیست ... نه اما در حد ساز متوسط هستش قیمتش نسبت به کیفیت سازهاش بالاست قیمت سازهای سالاری باید زیر 500 باشه در حالی که الان 3 مهرشو 1,500 میده....اونم با چوب زنده ....چوبش باهات صحبت میکنه از بس که زنده و تازه هست...
بنده فقط قصد دارم این دوستمون پولشو درست برای ساز هزینه کنه...
مشکل عمده سازهای سالاری در حال حاظر زنده بودن چوبشه که باعث حرکت ساز صفحه رو کاس میشه و صفحه زیر هم به شدت طاب برمیداره...گوشی های ساز به دلیل بافت زنده چوب حالت چرخشی پیدا می کنند...صدای ساز شلوغ و درهم به گوش میرسه
70 80 درصد سازهای سالاری الان این مشکلات رو دارند....من از بین این سازها فقط از یکشون راضی بودم
البته 10 بار این سازهارو بردم عوض کردم پیشش رفتم کارگاه چوبو خودم انتخاب کردم اینها در امد که باز رضایتمو جلب نکرد....البته برای دوستانم هم از ایشون ساز میگرقتم که راضی نبودند و پس میدادند اکثرا....
باز میگم اگر سازی از ایشون پیدا کردید دست دوم باشه و زیر سال 84 5 ساخته شده باشه بگیرش....وگرنه پولتو دور نریز....

با سلام .
سازي كه من خريدم توسط يك فرد بسيار نزديك به جناب سالاري بود و در حضور خودم با ايشان صحبت كرد . ضمن اينكه سازم را به دو تا از اساتيد بزرگوار نشان دادم ( كه يك نفر رهبر اركستر نيز هست ) ساز را تائيد كردند . از پائيز سال قبل كوك شده و هنوز دست به كوكش نزدم ( در دستگاه اصفهان ) البته من منكر اين نيستم كه هر سازي معايبي داره چون توسط دست ساخته مي شه . اما من به جرائت مي گم اين ساز از ساخته هاي خوب ايشان است . من آهنگهامو ضبط نمي كنم و گاهي هم اگر اين كار رو بكنم تنها وسيله ضبط يك گوشي نوكيا عهد قاجار هست كه به هيچ عنوان نمي توان صداي ساز رو با اون سنجيد . در اينكه شاگردهاي ايشان ساز مي سازند ( حتي شنيدم بعضي از شاگردهاش افغاني هستند ) شكي نيست . و اينكه كار ايشان را با مهر ايشان كپي مي كنند نيز بحثي نيست ( به همين دليل نيز در مقطعي شكل گل ساز رو تغيير دادند ) اما نمي توان به قطعيت گفت هر سازي كه بعد از سال 84 ساخته شده به درد نخور هست ( بحث ساز من نيست . بحث كلي سازها است ) شما ساز هر استادي را كه خودشان دست به كار ساخت ساز مي زنند را امتحان كنيد همه با هم فرق مي كنند . به نظر من اين تخريب زحمات استادهايي است كه ساليان سال براي امثال چو مني تازه از راه رسيده ساز ساختند . به هرحال دوست عزيز به لحاظ عدم بضاعت و نوع كارم نمي توانم صداي سازم را به اون نحوي كه شايسته است براي شما عزيزان در سايت بگذارم . اگر اون دوستي كه با 800 تومن مي خواست ساز بخره موفق شد يك ساز خوب گير بياره به ما هم معرفي كنند چون من دنبال ساز سومم هستم كه بخرم .
راستي تا فراموش نكردم : شما كه فرموديد از شر ساز جناب سالاري خلاص شديد پس چرا در آگهي فروش ساز اينگونه تعريف و تمجيد از سازتان كرديد ؟؟!! :
فروش سنتور حرفه ای سالاری : این سنتور به صورت سفارشی و برای شرایط آب و هوای مرطوب ساخته شده (استفاده از چوب قدیمی تر و استفاده از پل هارمونیک و تکنیک های دیگر )
-چوب گرده
-گوشی آبکاری
-حفظ کوک بالا حتی تا 3 ماه
قیمت 900 هزار تومان
در صورت تمایل تماس بگیرید: 09354538189
علت فروش : خروج از کشور

ehsanparty
Sunday 9 June 2013, 10:50 AM
با سلام .
سازي كه من خريدم توسط يك فرد بسيار نزديك به جناب سالاري بود و در حضور خودم با ايشان صحبت كرد . ضمن اينكه سازم را به دو تا از اساتيد بزرگوار نشان دادم ( كه يك نفر رهبر اركستر نيز هست ) ساز را تائيد كردند . از پائيز سال قبل كوك شده و هنوز دست به كوكش نزدم ( در دستگاه اصفهان ) البته من منكر اين نيستم كه هر سازي معايبي داره چون توسط دست ساخته مي شه . اما من به جرائت مي گم اين ساز از ساخته هاي خوب ايشان است . من آهنگهامو ضبط نمي كنم و گاهي هم اگر اين كار رو بكنم تنها وسيله ضبط يك گوشي نوكيا عهد قاجار هست كه به هيچ عنوان نمي توان صداي ساز رو با اون سنجيد . در اينكه شاگردهاي ايشان ساز مي سازند ( حتي شنيدم بعضي از شاگردهاش افغاني هستند ) شكي نيست . و اينكه كار ايشان را با مهر ايشان كپي مي كنند نيز بحثي نيست ( به همين دليل نيز در مقطعي شكل گل ساز رو تغيير دادند ) اما نمي توان به قطعيت گفت هر سازي كه بعد از سال 84 ساخته شده به درد نخور هست ( بحث ساز من نيست . بحث كلي سازها است ) شما ساز هر استادي را كه خودشان دست به كار ساخت ساز مي زنند را امتحان كنيد همه با هم فرق مي كنند . به نظر من اين تخريب زحمات استادهايي است كه ساليان سال براي امثال چو مني تازه از راه رسيده ساز ساختند . به هرحال دوست عزيز به لحاظ عدم بضاعت و نوع كارم نمي توانم صداي سازم را به اون نحوي كه شايسته است براي شما عزيزان در سايت بگذارم . اگر اون دوستي كه با 800 تومن مي خواست ساز بخره موفق شد يك ساز خوب گير بياره به ما هم معرفي كنند چون من دنبال ساز سومم هستم كه بخرم .
راستي تا فراموش نكردم : شما كه فرموديد از شر ساز جناب سالاري خلاص شديد پس چرا در آگهي فروش ساز اينگونه تعريف و تمجيد از سازتان كرديد ؟؟!! :
فروش سنتور حرفه ای سالاری : این سنتور به صورت سفارشی و برای شرایط آب و هوای مرطوب ساخته شده (استفاده از چوب قدیمی تر و استفاده از پل هارمونیک و تکنیک های دیگر )
-چوب گرده
-گوشی آبکاری
-حفظ کوک بالا حتی تا 3 ماه
قیمت 900 هزار تومان
در صورت تمایل تماس بگیرید: 09354538189
علت فروش : خروج از کشور

برای اینکه این ساز تو اون سازها بهتر بوده نمونه صداشم هست : You can see links before reply
یعنی منی که 5 میلیون سر سازهای سالاری هزینه کردم نباید بین یک سازها ساز خوب دستم میومد؟
در ضمن همانطور که گفتم آقای سالاری خودش دیگه ساز نمیسازه این سازیم که دست شماست تو اون 20 30 درصدی که عرض کردم خوب در میاد بوده....
در هر حال من منکر زحمات آقای سالاری در این سالها نیستم بازم تکرار میکنم سازهاش تا قبل از سال 84 85 خوبه......متاسفانه الان تولیدی زدند یه سری از اساتید...در ضمن بله کاملا درست شنیدید من با خود ایشون رفتم کارگاشون کارگر افغانی هم دارند اما کسی که سازهارو الان سر هم میکنه شاگرد اصلیش آقای شهرام غلامی هستش که بچه جولفا هم هستش پسر خیلی خوبیم هست...
بازهم میگم آقای سالاری بیشتر تو دفترشون تو فرجام شرقی تشریف دارند تا مشغول به ساخت ساز باشند حالا قسمت باشه برین اونجا پیشش سازو ببینید بخرید متوجه میشید که چرا میگم دیگه ساز نمی سازند خودشون....البته خودش این موضوع رد میکنه ولی از نزدیک ببیینیدشون متوجه عرضم میشید.
موفق باشید....

paris_k
Sunday 9 June 2013, 10:58 AM
[QUOTE=mute92;359202] واقعا حرف آقاي سالاري درست هست كه مي گه سازهاي ساخت من فقط سالي دو دفعه كوك مي خوان . به هيچ عنوان كوك آزاد نمي كنه . صداي پيانويي داره و موقع كوك اصلا اذيتت نمي كنه .
من خودم دو تا ساز یه مهر سالاری دارم راحت هفته ای دو دفعه نیاز به کوک داره هوای اتاقم هم اون چنان تغییر دما نداره که بخواد رو کوک سازم اثر بزاره تازه اون یکی سازم هم بعد از چند ماه که نزدم ترک برداشت:22:

mil_2010
Sunday 9 June 2013, 10:19 PM
سلام
دوستان یه سوال:
سنتور دومهر سازنده ی همای به نظرتون چقدر میارزه؟
ممنون میشم جواب بدید دوستان اهل فن

ehsanparty
Sunday 9 June 2013, 10:30 PM
سلام
دوستان یه سوال:
سنتور دومهر سازنده ی همای به نظرتون چقدر میارزه؟
ممنون میشم جواب بدید دوستان اهل فن

سلام
نشنیدم اگر میشه عکس و نمونه صداشو قرار بدید....

mil_2010
Sunday 9 June 2013, 10:43 PM
سلام
نشنیدم اگر میشه عکس و نمونه صداشو قرار بدید....

دوست عزیز من میخوام بگیرم
عکس و نمونه صدا ندارم
ببخشید

mute92
Monday 10 June 2013, 09:33 AM
با تشكر از دوستان عزيز بنده مضرابم را روي ساز گذاشتم ! ( تسليم ) :27: حرف استادانم را قبول كردم . اما خوشحالم به دو دليل : 1- بحث بسيار خوبي بود مخصوصا براي افراد مبتدي مثل من كه دنبال ساز هستم و مي توانم سازهاي خوب را شناسايي و درصد اشتباهاتم را كم كنم2- حقير خيلي خوش شانس بودم كه توانستم سازي بخرم كه حداقل خودم را راضي نگه دارد . اما اگر سازي ديگه اي خريدم و يا دوستي ازم راهنمايي خواست سازهاي سالاري را پيشنهاد نمي كنم . بسيار ممنون از راهنمايي شما دوستان خوبم . برم سراغ سازم و به افتخار همه شما دوستان ، قطعه برگ خزان را بزنم و بخوانم و حالشو ببرم .

leilaz
Monday 10 June 2013, 06:29 PM
ساز 2 مهر وظیفه دوست خیلی عالیه. میتونی در اینده امتحانش کنی.

zarah
Sunday 30 June 2013, 10:58 AM
بله براتون پیغام گذاشتم

میشه منم راهنمایی کنید از کجا میتونم سنتور رضوانی رو تهیه کنم ؟

- - - Updated - - -

بله براتون پیغام گذاشتم

میشه منم راهنمایی کنید از کجا میتونم سنتور رضوانی رو تهیه کنم ؟

cybernaut2012
Sunday 30 June 2013, 04:06 PM
سلام،
پيشاپيش عذر ميخواهم كه سوالم خيلي ابتدايي هست،و ضمنا انجمن مناسب تري جز اينجا پيدا نكردم كه موضوعش مشاوره ي اوليه باشه!
راستش من كلا موسيقي كار نكردم تابحال،تازه ميخوام الان شروع كنم ونه واسه كار حرفه اي،فقط جهت علاقه خودم، كلا سبك سنتي ايراني رو ترجيح ميدم(و به خصوص نوازندگي سنتور) اما از طرفي كارهاي پيانو يا ويالون سل هم بسته به مورد(ياني-پيانو گايز و..) خيلي علاقه دارم،
وچون شنيدم با نرم افزار هاي كامپيوتر ميشه رو كيبرد(يا میدی کنترلر) ،پيانو رو شبيه سازي كرد، الان شك كردم كه به جاي سنتور،كيبرد بگيرم كه ضمنا با يادگيري كيبرد احتمالا پيش زمينه ي بهتري براي آهنگسازي كامپيوتري هم دستم بياد(البته آهنگسازي هدفم نيست و لي خوب علاقه دارم در حد آماتور اطلاعاتي بگيرم))!!
خلاصه يعني دليلم براي ترجيح كيبورد بر سنتور(كه چندين سال هست ميخواستم سنتور شروع كنم) اينه كه بتونم با كيبورد طي همون زماني كه احتمالا بايد براي سنتور بزارم، بتونم "كــمـــي" از آهنگ سازي هم سر در بيارم .كلا اطلاعاتم محدود به نوت خواني توي سنتور نشه!
خواستم بپرسم چقدر اين نظرم درسته و پيشنهاد شما براي من چيه؟(ضمنا 19 سالمه و امسال ميرم دانشگاه-اينم باس در نظر بگيرم كه نميتونم مثل تابستون ،طي ترم ها هم وقت زيادي بزارم، رشته ي درسي ام اولويت بيشتري برام داره تا موسيقي)

Sampler
Monday 1 July 2013, 04:37 PM
سلام،
پيشاپيش عذر ميخواهم كه سوالم خيلي ابتدايي هست،و ضمنا انجمن مناسب تري جز اينجا پيدا نكردم كه موضوعش مشاوره ي اوليه باشه!
راستش من كلا موسيقي كار نكردم تابحال،تازه ميخوام الان شروع كنم ونه واسه كار حرفه اي،فقط جهت علاقه خودم، كلا سبك سنتي ايراني رو ترجيح ميدم(و به خصوص نوازندگي سنتور) اما از طرفي كارهاي پيانو يا ويالون سل هم بسته به مورد(ياني-پيانو گايز و..) خيلي علاقه دارم،
وچون شنيدم با نرم افزار هاي كامپيوتر ميشه رو كيبرد(يا میدی کنترلر) ،پيانو رو شبيه سازي كرد، الان شك كردم كه به جاي سنتور،كيبرد بگيرم كه ضمنا با يادگيري كيبرد احتمالا پيش زمينه ي بهتري براي آهنگسازي كامپيوتري هم دستم بياد(البته آهنگسازي هدفم نيست و لي خوب علاقه دارم در حد آماتور اطلاعاتي بگيرم))!!
خلاصه يعني دليلم براي ترجيح كيبورد بر سنتور(كه چندين سال هست ميخواستم سنتور شروع كنم) اينه كه بتونم با كيبورد طي همون زماني كه احتمالا بايد براي سنتور بزارم، بتونم "كــمـــي" از آهنگ سازي هم سر در بيارم .كلا اطلاعاتم محدود به نوت خواني توي سنتور نشه!
خواستم بپرسم چقدر اين نظرم درسته و پيشنهاد شما براي من چيه؟(ضمنا 19 سالمه و امسال ميرم دانشگاه-اينم باس در نظر بگيرم كه نميتونم مثل تابستون ،طي ترم ها هم وقت زيادي بزارم، رشته ي درسي ام اولويت بيشتري برام داره تا موسيقي)

سلام دوست عزیز ..

اگر هدفتون رسیدن به آهنگسازی هست اون هم به صورت الکترونیک و با کامپیوتر به نظرم حتما باید کیبورد رو شروع کنید چون سنتور در این زمینه کمکی به شما نخواهد کرد ..

اما اگر هدفتون نوازندگی و یادگیری علم موسیقی به خصوص موسیقی سنتی هستش پیشنهاد می کنم سنتور رو شروع کنید ..

آرزوی موفقیت ..

moreka
Monday 8 July 2013, 11:45 AM
از دوستان کسی آدرس یا شماره آقای نظری (سازنده سنتور در قم) را دارد؟

MoReS
Monday 15 July 2013, 09:49 PM
سلام من هیچی از سنتور نمیدونم

لطف میکنید یه سنتور خوب تا 600 تومن حالا یکم بالا پایین معرفی کنید که حداقل دوسالی کار کنه؟

آیا اصن با همچین قیمتی میشه سنتور خرید یا باید بیشتر خرج کرد

تهران ، اصفهان ، کاشان هم باشه مشکلی نیست

santoor_REZA
Monday 15 July 2013, 10:41 PM
چرا نشه بیوک دو مهر
موسوی تک مهر پیشنهاد من
بیوکو نمیدونم
موسوی 450
عکس آواتارم سنتور خودمه فعلا 13 ماهشه آخ هم نگفته

alidel
Thursday 18 July 2013, 11:12 AM
دوستان عزیز اگر یک سنتورساز سازهایش را دسته بندی کرد یعنی یک مهر ودو مهر وسه مهر دیگه نباید شانسی باشه چون اگر اون شخص سازندس پس باید هنگام کوک کردن بتونه تشخیص بده ایا این ساز در چه قیمتی قرار دارد ولی اگر نگاه کرددید شما استاد نیستی وساز یک مهر یادو مهر را یک مهر دیگه زد و داد بشما به نظرمن این کار کلاه بر داری چون همه که اشنای استاد ندارن که انوبیارن برای خرید بزرگی میگه اگر سر من کلاه گزاشتی از زرنگی تو نبوده از اعتماد من به تو بوده به امید روزی که نظارتی روی کار این افراد که به هیچ چیزی به غیر از پول فکر نمی کنند باشد

santoor_REZA
Thursday 18 July 2013, 05:38 PM
دوستان عزیز اگر یک سنتورساز سازهایش را دسته بندی کرد یعنی یک مهر ودو مهر وسه مهر دیگه نباید شانسی باشه چون اگر اون شخص سازندس پس باید هنگام کوک کردن بتونه تشخیص بده ایا این ساز در چه قیمتی قرار دارد ولی اگر نگاه کرددید شما استاد نیستی وساز یک مهر یادو مهر را یک مهر دیگه زد و داد بشما به نظرمن این کار کلاه بر داری چون همه که اشنای استاد ندارن که انوبیارن برای خرید بزرگی میگه اگر سر من کلاه گزاشتی از زرنگی تو نبوده از اعتماد من به تو بوده به امید روزی که نظارتی روی کار این افراد که به هیچ چیزی به غیر از پول فکر نمی کنند باشد
من با حرف شما مخالم
الان خیلی از سازنده ها سازهاشونو دسته بندی میگنن ساز های خوبیم میدن دست مشتری
یعنی چی مثلا شما سازنده و من اومدم در کارگاه از شما ساز بخرم شما میای همه سازارو امتحان میکنی بعد یه ساز مناسب پول من میدی مگه میشه ؟
تازه اگه اینطوری باشه چون هیچ دو سازی صداشون مثل هم نیست و فرق میکنه پس تمام قیمت ها هم متغیر خواهد بود نمیشه که

pooriaakbari1989
Friday 19 July 2013, 12:39 AM
دوستان این تاپیک با همین نام قبلا ایجاد شده است...برای این که فضای تاپیک ها شلوغ نشود این تاپیک با تاپیک هم نام ادغام میشود...

aphro_dite
Friday 9 August 2013, 10:21 PM
سلام دوستان
من اصفهان هستم و تازه میخوام سنتور رو شروع کنم. رفتم پیش آقای اختیاری. ایشون گفتن برو یه ساز بخر. توی هر رنج قیمتی که میتونی. فرقی نمیکنه چی باشه! :ae
حالا من موندم چی بخرم. :39: اگه ممکنه راهنمایی کنید

moreka
Wednesday 14 August 2013, 10:01 AM
سلام دوستان
من اصفهان هستم و تازه میخوام سنتور رو شروع کنم. رفتم پیش آقای اختیاری. ایشون گفتن برو یه ساز بخر. توی هر رنج قیمتی که میتونی. فرقی نمیکنه چی باشه! :ae
حالا من موندم چی بخرم. :39: اگه ممکنه راهنمایی کنید
به نظر من اصلا سراغ سازهای ارزان و مشقی نرو چون گوشت با صدای درست تربیت نمی‌شود. توصیه من استاد کفاش‌زاده از سازندگان بنام سنتور در اصفهان است.

mute92
Sunday 18 August 2013, 07:49 AM
سلام.
با سلام . دوستان من سنتور غزل را خريدم . اما ديروز با هزار بدبختي و تقريبا نصف قيمت ردش كردم رفت ! از لحاظ صدا خوب بود اما كوك رو اصلا ، اصلا و اصلا نگه نمي داشت . تقريبا به ازاي هر آهنگي بايد يه بار كوكش مي كردي !!! من فكر كردم چون اولش هست اينجوريه اما بعد اشكالات ديگه اش هم در اومد ، گوشي ها از جاي خودشون بيرون مي اومدند !! سيم زردش هر چقدر هم كار كردم صداش خوب نشد !! و در كل كوك كردنش بيچاره ات مي كرد. به نسبت قيمتش اصلا نمي ارزيد.
اما واقعا متاسفم از استادهايي كه خيلي هم به نام هستند و افتادند توي كار كاسبي و فروش ساز !! با يك سازنده ساز مي ريزند رو هم و سازهاي مشقي رو دو لا پنج لا با شاگردهاي بيچارشون حساب مي كنند !!! :31:( استادم لطف كرده بود و اين ساز رو چهارصد هزار تومن با من حساب كرده بود البته با منت )
بگذريم . به قول يه بنده خدايي استاد سنتور بايد تدريس كنه نه فروشندگي !
ديروز يه ساز سه مهر طنين خريدم ( خودم خريدم بدون كمك و راهنمايي استادهاي كاسب!!!). البته از همون فروشنده اي خريدم كه ساز دو مهر سالاري رو ازش به چهارصد تومن خريدم و خيلي ازش راضي هستم .به هر حال اين سنتور هم تا اينجا كه من رو راضي كرده خيلي خوش صدا هم هست ، البته قيمتش هم خوب بود : ششصد هزار تومان :39: اما در مقابل قيمت غزل همدان كه استاد به نام ! به من فروخت مفت هست !! اما اين ساز كار آذربايجان هست و من شنيدم كه سازنده ساز در اصل معلم هست و اين سازها رو خودش ( بدون كمك هيچ شاگردي ) و نه بصورت سري سازي !! بلكه شخصا مي سازه و شايد در ماه چهار يا پنج تا ساز مي سازه . اين ساز چوب گردو هست و بسيار ظريف ساخته شده . و تا جايي كه من ديدم تمام نكات يك ساز خوب رو رعايت كرده بود . حتي يك مورد جالبي كه داشت اين بود كه اطراف گوشي ها رو يه خورده ساييده بود تا اگر ضربه به گوشي خورد باعث ترك خوردن چوب نشه . حالا اگه دوستان اطلاعاتي راجع به سازنده ساز و يا كلا سازهاي با مارك طنين دارند خوشحال مي شم به من كمك كنند. ممنون.

saka1
Wednesday 21 August 2013, 06:21 PM
رفیق سنتور شمس در حال حاضر بهترین نوع سنتور هستش و هیچ حرفی درش نیست ... شک نکن بخر ....

ehsanparty
Thursday 22 August 2013, 06:30 PM
سلام
دوستانی که اینجا فرمودند از فروشگاه ساز سالاریو خریدند باید عرض کنم سالاری سازاشو فقط و فقط خودش میفروشه و فروشگاهی سازهاشو نداره در ضمن به هیچ وجه پیشنهاد نمیکنم حتی 3 مهرشو مگر اینکه ساز قدیمیش باشه مثلا زیر سال 85 84...
در مورد چرخش گوشی ها و عدم نگاه داشتن کوک اینکه احتمالا گوشی های ساز آبکاری هستش برای همین حالت چرخشی پیدا مکنه یا اینکه چوب کلاف چوب خشکی نیست و خیسه....
برای حل این مشکل پیشنهادم اینه که از گوشی بدون ابکاری ویژه استفاده کنید همینطور در محل قرار گیری گوشی های پودر بچه بریزید بعد گوشیهارو در محلشون قرار بدید و با ملایمت چکش بزنید.
یا اگه سازتون ارزششو داره بدید روان کوک که اونم من پیشنهاد نیمدم (چون گرونه و هم اینکه سازو سنگین میکنه)
موفق باشید.

sarveazad
Thursday 22 August 2013, 06:37 PM
سلام
دوستانی که اینجا فرمودند از فروشگاه ساز سالاریو خریدند باید عرض کنم سالاری سازاشو فقط و فقط خودش میفروشه و فروشگاهی سازهاشو نداره در ضمن به هیچ وجه پیشنهاد نمیکنم حتی 3 مهرشو مگر اینکه ساز قدیمیش باشه مثلا زیر سال 85 84...
در مورد چرخش گوشی ها و عدم نگاه داشتن کوک اینکه احتمالا گوشی های ساز آبکاری هستش برای همین حالت چرخشی پیدا مکنه یا اینکه چوب کلاف چوب خشکی نیست و خیسه....
برای حل این مشکل پیشنهادم اینه که از گوشی بدون ابکاری ویژه استفاده کنید همینطور در محل قرار گیری گوشی های پودر بچه بریزید بعد گوشیهارو در محلشون قرار بدید و با ملایمت چکش بزنید.
یا اگه سازتون ارزششو داره بدید روان کوک که اونم من پیشنهاد نیمدم (چون گرونه و هم اینکه سازو سنگین میکنه)
موفق باشید.

اقا احسان میشه بگید روان کوک چیه توضیح بدید خواهشا

ehsanparty
Thursday 22 August 2013, 09:39 PM
اقا احسان میشه بگید روان کوک چیه توضیح بدید خواهشا

پیشنهاد نمیکنم

moreka
Friday 23 August 2013, 09:00 PM

پیشنهاد نمیکنم
میشه بیشتر توضیح بدید که چرا توصیه نمی‌کنید؟ تبلیغش که در و دیوار نت رو برداشته!

ehsanparty
Saturday 24 August 2013, 08:59 AM
1- هزینش بالاست 2-سازو سنگین میکنه 3- جدیدا تمیز کار نمیکنند 4- بعضی وقتها برای ساز مشکل ایجاد میشه چون از پیچ و مهره استفاده میشه پیش امده که برخی مهره ها هرز شده و هنگام نواختن صدای آزار دهنده به گوش میرسه این مورد برای خودم و دوستم پیش امد که مجبور شدیم کلا ساز رو عوض کنیم....
عرایض بنده فقط برای بهبود این سیستم هستش که در مراحل بعدی این اشکالات رفع بشه...

pooriaakbari1989
Saturday 24 August 2013, 10:36 AM
1- هزینش بالاست 2-سازو سنگین میکنه 3- جدیدا تمیز کار نمیکنند 4- بعضی وقتها برای ساز مشکل ایجاد میشه چون از پیچ و مهره استفاده میشه پیش امده که برخی مهره ها هرز شده و هنگام نواختن صدای آزار دهنده به گوش میرسه این مورد برای خودم و دوستم پیش امد که مجبور شدیم کلا ساز رو عوض کنیم....
عرایض بنده فقط برای بهبود این سیستم هستش که در مراحل بعدی این اشکالات رفع بشه...
منم یادمه اون اوایل که اومد خیلی صدا کرد...حتی استاد اردوان کامکار هم فکر میکنم یکی از ساز هاشونو دادند برای روان کوک...اما الان دیگه هیچ کس از روان کوک تعریف نمیکنه و خوب این میتونه نشون دهنده این امر باشه که کسانی که سنتور هاشونو روان کوک کردند از روان کوک راضی نیستند.در ضمن کوک کردن سنتور معمولی اون قدر ها هم سخت نیست که آدم بخواد بره هزینه کنه و روان کوک براش بذاره...خصوصا که این اواخر خیلی ها از این امر شاکی هستند که روان کوک سازشونو خراب هم کرده!

ehsanparty
Monday 26 August 2013, 08:37 AM
منم یادمه اون اوایل که اومد خیلی صدا کرد...حتی استاد اردوان کامکار هم فکر میکنم یکی از ساز هاشونو دادند برای روان کوک...اما الان دیگه هیچ کس از روان کوک تعریف نمیکنه و خوب این میتونه نشون دهنده این امر باشه که کسانی که سنتور هاشونو روان کوک کردند از روان کوک راضی نیستند.در ضمن کوک کردن سنتور معمولی اون قدر ها هم سخت نیست که آدم بخواد بره هزینه کنه و روان کوک براش بذاره...خصوصا که این اواخر خیلی ها از این امر شاکی هستند که روان کوک سازشونو خراب هم کرده!

یکی دوتا نکته یادم رفت بگم پوریا جان شما تو گوشی های معمولی با کمی چرخش گوشی سازو کوک میکنید اما در گوشی های روان کوک باید بیش از 10 دور هر گوشی بچرخونید تا به سر کوک برسید....فقط چون پیچ و مهره داره و راحت میچرخه راحت بنظر میرسه...ولی در اصل خسته کننده هستش...نکنته بعدی اینکه میتونی سازو دقیق تر کوک کنی در گوشی روان کوک شده اما در نگاه داشتن کوک فرقی با گوشی معملی نداره...
در کل , من و دوستانم و استادم از روان کوک قبلا استفاده کردیم و به این نتیجه رسیدیم مناسب نیست دلایلش هم عرض شد در بالا....

به زودی سیستم جدید گوشی برای سنتور که "برادارن زولانی" روش کار کردند وارد بازر میشه در این روش از سیستم کوک قانون با کمی تغییرات برای سنتور استفاده شده که وقعا عالیه.

9809

pooriaakbari1989
Monday 26 August 2013, 09:18 AM
یکی دوتا نکته یادم رفت بگم پوریا جان شما تو گوشی های معمولی با کمی چرخش گوشی سازو کوک میکنید اما در گوشی های روان کوک باید بیش از 10 دور هر گوشی بچرخونید تا به سر کوک برسید....فقط چون پیچ و مهره داره و راحت میچرخه راحت بنظر میرسه...ولی در اصل خسته کننده هستش...نکنته بعدی اینکه میتونی سازو دقیق تر کوک کنی در گوشی روان کوک شده اما در نگاه داشتن کوک فرقی با گوشی معملی نداره...
در کل , من و دوستانم و استادم از روان کوک قبلا استفاده کردیم و به این نتیجه رسیدیم مناسب نیست دلایلش هم عرض شد در بالا....

به زودی سیستم جدید گوشی برای سنتور که "برادارن زولانی" روش کار کردند وارد بازر میشه در این روش از سیستم کوک قانون با کمی تغییرات برای سنتور استفاده شده که وقعا عالیه.

9809

احسان جان ممنون از اطلاع رسانیتون...من سایتشون رو چک کردم و به سنتور جالبی برخوردم...سنتور هفت دستگاه...اگه اشتباه نکنم با همین سنتور هم خود آقای زولانی یه کلیپ اجرا کردند و توش تمام دستگاه ها رو اجرا کردند و خیلی از مشکلات کوک سنتور اعم از وقت گیر بودن کوک و پایدار بودن کوک که خیلی از سنتورای فعلی این مشکلاتو دارند،در سنتور هفت دستگاه بر طرف کردند...
البته امیدوارم کارشون باکیفیت باشه و مثل روان کوک بعد از یه مدت کارشون خراب نشه ان شاءالله

ehsanparty
Monday 26 August 2013, 11:00 AM
احسان جان ممنون از اطلاع رسانیتون...من سایتشون رو چک کردم و به سنتور جالبی برخوردم...سنتور هفت دستگاه...اگه اشتباه نکنم با همین سنتور هم خود آقای زولانی یه کلیپ اجرا کردند و توش تمام دستگاه ها رو اجرا کردند و خیلی از مشکلات کوک سنتور اعم از وقت گیر بودن کوک و پایدار بودن کوک که خیلی از سنتورای فعلی این مشکلاتو دارند،در سنتور هفت دستگاه بر طرف کردند...
البته امیدوارم کارشون باکیفیت باشه و مثل روان کوک بعد از یه مدت کارشون خراب نشه ان شاءالله

ظاهرا که عالی بنظر میاد همانطور که تو کلیپ و عکس مشخص هستش سیستم کوک این ساز پشت خرکها طراحی شده و با گوشی و کلافها درگیر نیست...من ایمیلی ارسال کرده بودم به ایشون و گفتش که به زودی وارد ایران میشه سازهاشون

hesamfisher
Monday 26 August 2013, 03:28 PM
بچه ها می خوام ی ساز جدید بخرم در حد 700 تا 1 تومن . بچه اصفهان هم هستم .
کدوم کارگاه هارو پیشنهاد میدید که برم ببینم . اگه میشه آدرس کارگاه های خوب توی اصفهان رو بگید .
یعنی چون بعد از این نمیخوام به این زودیا سازی بخرم می خوام دیگه فردا دغدغه ی عوض کردن ساز نداشته باشم .
ممنون .

ehsanparty
Monday 26 August 2013, 03:39 PM
بچه ها می خوام ی ساز جدید بخرم در حد 700 تا 1 تومن . بچه اصفهان هم هستم .
کدوم کارگاه هارو پیشنهاد میدید که برم ببینم . اگه میشه آدرس کارگاه های خوب توی اصفهان رو بگید .
یعنی چون بعد از این نمیخوام به این زودیا سازی بخرم می خوام دیگه فردا دغدغه ی عوض کردن ساز نداشته باشم .
ممنون .

کفاشزاده و معمارزداه در اصفهان / رضوانی تهران

santoori_hooman
Friday 30 August 2013, 08:00 PM
کفاشزاده و معمارزداه در اصفهان / رضوانی تهران

سلام دوست عزیز

تو این رنج قیمت معمارزاده که نمیشه ولی کفاش زاده احتمالا بتونی بگیری در اصفهان و سازاش خوبه
اما در تهران راسخ - (رضوانی ممتاز) تو این قیمت نیست ولی از فلاح میتونی با حدود تومن1 بگیری و سازها و صنعت ایشون خوبه و اصلا تیراژ(تعداد) کار نمیکنند
نظر من آقای فلاح است واگر تهران نمیاید همون کفاش زاده

سپاس

salamsalam
Wednesday 4 September 2013, 11:41 PM
دوستان! کسی در مورد سازهای با مهر فراهانی چیزی شنیده؟ در مورد قیمت و کیفیت و ....

jalaladdin
Friday 6 September 2013, 12:03 PM
من تهران هستم میخوام یک سنتور لا کوک بگیرم شما کدام سازنده را پیشنهاد میکنید قیمت مهم نیست

jalaladdin
Friday 6 September 2013, 12:58 PM
من تهران هستم میخوام یک سنتور لا کوک بگیرم شما کدام سازنده را پیشنهاد میکنید قیمت مهم نیست

ehsanparty
Friday 6 September 2013, 04:40 PM

سلام
رضوانی , سیلکی , مدنی

Z3IN4B
Saturday 7 September 2013, 10:19 PM
سلام دوستان

من تازه میخوام نوازندگی با سنتور رو شروع کنم ...
وضعیتم صفره صفره .. !
راهنمایی میخواستم ... اینکه چه نوع سنتوری بگیرم و از کجا ، و چجوری شروع کنم
یه راهنمایی کامل بدین ، مرسی

pooriaakbari1989
Saturday 7 September 2013, 10:48 PM
بودجه ای که برای خرید سنتور میخواید بذارید چه قدره؟تو چه استانی زندگی میکنید؟

Z3IN4B
Sunday 8 September 2013, 07:44 AM
بودجه ای که برای خرید سنتور میخواید بذارید چه قدره؟تو چه استانی زندگی میکنید؟
بودجه ش حددود 1-1/5 باشه ،
تو استان بوشهر ...

sandan
Sunday 8 September 2013, 09:06 AM
اولا که خیلی خوشحالم که میخوای سنتور را شروع کنی و پیشاپیش ورودت رو به جمع سنتوری ها خوش آمد میگم
با یک - یک و نیم یه ساز خوب رو به بالا میتونی بخری فقط تو استان شما کسی رو نمیشناسم ولی سعی کن که از بودجه ات کم نکنی و حتما یه ساز خوب بخری چون تو تربیت گوشهات خیلی موثره و تاثیر بسزایی داره .

در ضمن حتما کلاس برو و با یک استاد خوب شروع کن چون اقعا تاثیر داره و به قول معروف انرژی و وقتی که میخوای بزاری هرز و هدر نمیره . به نظرم بد نیست یکم تو انتخاب استاد وسواس به خرج بدی - بچه های همین جا هم که اهل جنوب ایران هستن حتما میتونن یه استاد خوب و دلسوز بهت معرفی کنن - در ضمن دقت داشته باش که الزاما بهترین و معروف ترین نوازنده ها ، بهترین اساتید نیستن مخصوصا اگه به فرمایش خودتون صفر صفر هستین .
در ضمن از وجود استادت استفاده کن و ازش برای خرید ساز کمک بخواه هر چند که بعضی استاد ها واقعا آدم را شرمنده اخلاق ورزشیشون میکنن :17:
پیروز باشید

Z3IN4B
Sunday 8 September 2013, 05:23 PM
اولا که خیلی خوشحالم که میخوای سنتور را شروع کنی و پیشاپیش ورودت رو به جمع سنتوری ها خوش آمد میگم
با یک - یک و نیم یه ساز خوب رو به بالا میتونی بخری فقط تو استان شما کسی رو نمیشناسم ولی سعی کن که از بودجه ات کم نکنی و حتما یه ساز خوب بخری چون تو تربیت گوشهات خیلی موثره و تاثیر بسزایی داره .

در ضمن حتما کلاس برو و با یک استاد خوب شروع کن چون اقعا تاثیر داره و به قول معروف انرژی و وقتی که میخوای بزاری هرز و هدر نمیره . به نظرم بد نیست یکم تو انتخاب استاد وسواس به خرج بدی - بچه های همین جا هم که اهل جنوب ایران هستن حتما میتونن یه استاد خوب و دلسوز بهت معرفی کنن - در ضمن دقت داشته باش که الزاما بهترین و معروف ترین نوازنده ها ، بهترین اساتید نیستن مخصوصا اگه به فرمایش خودتون صفر صفر هستین .
در ضمن از وجود استادت استفاده کن و ازش برای خرید ساز کمک بخواه هر چند که بعضی استاد ها واقعا آدم را شرمنده اخلاق ورزشیشون میکنن :17:
پیروز باشید
یه دنیا ممنون از شما بابت صبر و حوصلتون در پاسخ دادن:1:

خیلی ممنونم ، منم خوشحالم که تو این فروم بچه هایی رو میبینم که استاد هستن در نوازندگی

متاسفانه اینجا به موسیقی زیاد بها نمیدن و جایی رفتم برای شروع کلاس ، یه استاد داشتن ، از ایشون مشورت گرفتم واسه سنتور
گفتن که از اول با سنتور حرفه ای شروع کنید خیلی بهتر هست ، صدای واقعی رو میتونید از درآرید ...(همین نکته ای که شما فرمودید ) و پیشنهاد سنتور لا رو دادن که از تهران بگیرم
اما خوب من اطلاعاتی در این خصوص نداشتم و خودم نمیتونم برم تهیه کنم سنتور رو ، چون شناختی ندارم ..
تو تهران از کجا میشه خرید کرد که مطمئن باشه؟
و در آخر اینکه یه توضیح روان درباره سنتور خوب و حرفه ای میخواستم ، (فرض براین بذارید که خودم برم و سنتور رو خریداری کنم )

پیشاپیش سپاس :1:

sandan
Monday 9 September 2013, 08:20 AM
سلام
به نظرم بهتر هستش از اصفهان ساز تهیه کنید که از لحاظ مسیر 5 ساعت صرفه جویی میشه .دوستان اصفهانی زیاد هستند و میتونید از کمک آقای " راز و نیاز " استفاده کنید .
در ضمن در تهران مرکز فروش ساز و ادوات موسیقی بهارستان هست که آدرس موسیقی عارف را که به نسبت مشهور هست را برایتان پیغام خصوصی فرستادم ( بر ای اینکه تبلیغ نشه ) .
در مورد ساز خوب من حرفی ندارم میتونم دو ساعت برایتان شرح و تفضیل بنویسم که فلان یا بهمان ولی برای کسی که تا بحال ساز نزده و شناخت نسبت به صوت ندارد چندان مفید فایده نخواهد بود فقط می توان ظواهر یک ساز خوب را توصیف کرد ولی بسیار ساز خوش ساخت و خوش ترکیب دیده ام که صدای چندان مطلوبی نداشته اند .
برای شما بهتر است یا به کمک استاد خویش تکیه کنید یا به فروشنده ساز اطمینان کنید.
در ضمن میتوانید ساز را به شرط بخرید که در صورت عدم تایید استادتان مرجوع فرمایید.
در مورد ساز لا کوک من موافق فرمایش استادتان نیستم چرا که ساز لا کوک به قدر قابل توجهی کوچکتر از ساز سل کوک است و چون شمار میخواهید تازه شروع کنید به آن عادت میکنید و مقداری از استاندارد جاری انحراف پیدا می کنید در ضمن گوشتان هم به ساز لا کوک عادت میکند که چندان از دید بنده پسندیده نیست . پس فکر میکنم همان سل کوک را برای شروع انتخاب بفرمایید .
پیروز باشید

sandan
Monday 9 September 2013, 01:21 PM
راستی این لینک مطالعه بفرمایید

Sinaaaaaaa
Sunday 15 September 2013, 01:47 AM
شماره استاد غفاری چنده؟

ehsanparty
Sunday 15 September 2013, 07:53 AM
شماره استاد غفاری چنده؟

سلام
02144824175
09124454090

تماس: 02144824175 || همراه: 09124454090

alidel
Wednesday 2 October 2013, 06:49 AM
من سنتور سالاری را دارم یک میلیون دویست هزار تومن دادم اصلان راضی نیستم

ehsanparty
Wednesday 2 October 2013, 09:28 PM
من سنتور سالاری را دارم یک میلیون دویست هزار تومن دادم اصلان راضی نیستم

سلام
سالاری بزاری شده....ای کاش قبل از خرید کمی سرچ میکردید در انجمن تا زودتر به این نتیجه میرسیدید...خیلی ها میخرند و شاکین...
البته دیر نشده بنطزم ببر سازو پس بده و بگو نه من خوشم امد نه استادم تائید کرد...کمی پیگیر باشی میتونی مبلغو پس بگیری...
اگر ساز جدید خواستید ساز رضوانیو پیشنهاد میدم من برای خیلی ها ساز رضوانیو گرفتم ، واقعا خوب میخونه... سازهای خودم هم رضوانیه...از خودش تهیه کنید

alidel
Saturday 5 October 2013, 08:00 AM
من سنتور سالاری خریدم و خیلی پشیمانم هکسی دیده میگه حد اکثر 400 میارزه در صورتی که من 1200 خریدم5

alidel
Saturday 5 October 2013, 08:17 AM

من 3 مهر لا کوک سالاری دارم میفروشم م

- - - Updated - - -

من 3 مهر لا کوک سالاری دارم میفروشم می فروشم میحوام سل کوک بخرم

mehrdad_pk
Saturday 5 October 2013, 12:14 PM
یه سنتور میخوام تا حدود 1 تومن! دوست دارم صدای خشکی نداشته باشه، واسه موسیقی محلی گیلکی میخوام!! چه پیشنهادی میدین؟

alidel
Tuesday 8 October 2013, 07:14 AM
بدون استاد که بهش اعتماد داشته باشی نزد سالاری نرو که غیر از پشیمانی چیزی نصیبت نمیشه

ali_chita
Sunday 20 October 2013, 02:09 PM
سلام دوستان ، کسی میدونی سنتور مهر ایرانی ساخت چه کسی هست و از کجا میشه تهیه کرد ؟ آیا فروشگاه داره؟:39:

ehsanparty
Thursday 24 October 2013, 08:34 AM
من سنتور سالاری خریدم و خیلی پشیمانم هکسی دیده میگه حد اکثر 400 میارزه در صورتی که من 1200 خریدم5

تو همین انجمن بارها بحث شده بود راجب سازهای سالاری...سالاری سازهای 3 مهرش ارزشش زیر 500 تومان هست که الان بالا 1.500 میفروشه سارهای دو مهر و یک مهر هم که مفتش گرونه...

- - - Updated - - -

یه سنتور میخوام تا حدود 1 تومن! دوست دارم صدای خشکی نداشته باشه، واسه موسیقی محلی گیلکی میخوام!! چه پیشنهادی میدین؟

سلام
سازهای رضوانی و سیلکی خیلی خوبه...سازهای سعیدی راد در رودسر و سنتور صبا در رشت نیر بهمچنین...

benconer
Friday 25 October 2013, 06:02 PM
سلام من سنتور ساخته استاد ایرانی خریدم البته کارکرده بود به سفارش یکی از دوستان .میخواستم نظر دوستان رو بدونم.250000 پول دادم

ehsanparty
Friday 25 October 2013, 10:11 PM
سلام من سنتور ساخته استاد ایرانی خریدم البته کارکرده بود به سفارش یکی از دوستان .میخواستم نظر دوستان رو بدونم.250000 پول دادم

سلام
نمیشناسمشون...اگر میشه نمونه صدا آپلود کنید....در کل اگر از سار راضی هستید خیلی خوب خریدید.

benconer
Saturday 26 October 2013, 11:35 AM
سلام
نمیشناسمشون...اگر میشه نمونه صدا آپلود کنید....در کل اگر از سار راضی هستید خیلی خوب خریدید.

من تازه کارم و زیاد سر در نمیارم به کسی که عسل نخورده شکر بدی بگی عسله میگه بهبه لذا اینکه راضی هستم یا نه منم میگم بهبه اما در واقع یه استاد باید نظر بده اما اینکه صداش رو اپ کنم هنوز بلد نیستم بزنم مگه اینکه یه جورائی الکی صداش رو در بیارم

sasool
Monday 4 November 2013, 12:53 AM
سلام به همه ی دوستان
من میخوام سنتور یاد بگیرم. اصفهانیم. چند وقت پیش رفتم آموزشگاهی توی آمادگاه (که فک کنم دولتی بود). استاد روز جمعه هاش (اگه اشتباه نکنم) آقای اهتمام بود. ایشون پیشنهاد کردن برای خرید ساز برم آموزشگاهی توی بزرگمهر (ظاهرا خودشون اونجا ساز میسازن). گفتن بهتر ساز در حد 500-600 بگیرم، ولی خوب ساز 300 تومنی هم داره و گفتن همه سازاش مورد تاییدش!.
میخواستم از دوستان (اصفهانی) بپرسم ایشن رو میشناسن، نظرشون چه درمورد ساز و چه درمورد استادش چی؟ با این فرض که بیشتر از 300 نمیتونم فعلا بابت خرید سنتور بدم. با این مقدار پول میشه کجا ساز مناسبی گیر اورد؟
مرسی از همه.

ehsanparty
Monday 4 November 2013, 08:05 AM
از دوستان کسی شماره آقای مرادیو داره (سنتور با مهر غزل)

pooyaa
Friday 8 November 2013, 11:10 PM
- - - Updated - - -

سلام دوستان

من تازه میخوام نوازندگی با سنتور رو شروع کنم ...
وضعیتم صفره صفره .. !
راهنمایی میخواستم ... اینکه چه نوع سنتوری بگیرم و از کجا ، و چجوری شروع کنم
یه راهنمایی کامل بدین ، مرسی
سلام دوست من . شما در بوشهر یکی از بهترین نوازنده ها و بخصوص مدرسان موسیقی و ساز سنتور رو دارین . آقای مهندس تهرانیان در نیروگاه . ایشون معلم بسیار بسیار دلسوز و خوبی هستن و خودشون هم از بهترین اساتید کشور ساز تهیه میکنن بنا به هزینه ای که میخواین بکنین . من خودم افتخار شاگردی ایشون رو دارم . ایشون کارشناس موسیقی از هنرهای زیبا تهران هم هستن . اگر خواستین تا براتون شماره تماسشون رو بدم . موفق باشین .

ArchAngeL
Saturday 9 November 2013, 08:57 AM
سلام به همه ی دوستان
من میخوام سنتور یاد بگیرم. اصفهانیم. چند وقت پیش رفتم آموزشگاهی توی آمادگاه (که فک کنم دولتی بود). استاد روز جمعه هاش (اگه اشتباه نکنم) آقای اهتمام بود. ایشون پیشنهاد کردن برای خرید ساز برم آموزشگاهی توی بزرگمهر (ظاهرا خودشون اونجا ساز میسازن). گفتن بهتر ساز در حد 500-600 بگیرم، ولی خوب ساز 300 تومنی هم داره و گفتن همه سازاش مورد تاییدش!.
میخواستم از دوستان (اصفهانی) بپرسم ایشن رو میشناسن، نظرشون چه درمورد ساز و چه درمورد استادش چی؟ با این فرض که بیشتر از 300 نمیتونم فعلا بابت خرید سنتور بدم. با این مقدار پول میشه کجا ساز مناسبی گیر اورد؟
مرسی از همه.

با درود به همشهری خوبم
آموزشگاه سماع رو گفتن برای خرید یا آموزشگاه دیگه رو ؟!
استاد رو بنده نمیشناسم پیشنهاد من دو نفر هستش در اصفهان
درخشان:ساز اصفهان صبا واقع در مجتمع پارک فروشگاه اصفهان صبا
بلوکی : خیابان سروش کوچه ی 50 اگه اشتباه نکنم

ashokri
Friday 22 November 2013, 10:22 PM
سلام به همه دوستان گل و دوستداران موسیقی و این ساز خوش صدا.من تازه عضو این انجمن شدم و برخی ازسوالات دوستان و همچنین پاسخ های دوستان دیگر را در مورد تهیه این ساز خواندم.این دغدغه همیشه برای افراد مبتدی و نیمه حرفه ای وجود داشته و دارد.من حدود 20 سال پیش از طریق استادم با آقای سالاری آشنا شدم و تا حدود 5 سال پیش از ایشان سازهایم را تهیه می کردم.با توجه به اینکه دست بالای دست بسیار است امروزه سازنده بهتر از ایشان را نمیشناسم ولی بعید نیست که خیلی ها بتوانند از ایشان بهتر ساز بسازند.با توجه به شناخت طولانی مدت من از ایشان و همچنین گذراندن این مراحل که دوستان به تازگی درگیر آن شده اند لازم است که چند مطلب را به عرض دوستان برسانم.آقای سالاری در آن زمان جزو معدود استادانی بودند که به صورت علمی و با مبانی شناخت اجسام و اصوات سازهایشان را طراحی میکردند و میساختند.صفحه رویی که مهمترین بخش سازاست با دست تراش خورده و هر منطقه آن ضخامت متفاوتی با دیگر نقاط دارد.بر روی تهیه تک تک مصالح وسواس عجیبی به خرج می رفت و الی آخر.این نکات برای این نوشته شد که دوستان بدانند این استاد دوست داشتنی و متواضع تمام تلاششان را برای ساخت سازهایشان به کار می بندند.ولی دلیل افت کیفیت کار به نظر بنده این است که اولا حتما جهت خرید از ایشان به خودشان مراجعه نمایید.دوم اینکه حتما با آگاهی کامل از اینکه چه میخواهید برای خرید اقدام نمایید.(یا با تجربیات شخصی یا با تایید استاد).سوم اینکه سازهای ساخت ایشان پس از گذشت زمان خود را بهتر نشان می دهند.من 5 ساز از ایشان را دارم که همگی با گذشت زمان کاملا پخته شده اند(سازهای دیگری را نیز دیده ام که در ابتدا صدای خوشی داشته ولی پس از گذشت زمان کیفیت خود را از دست داده بودند.) نوشته های من دلیل بر خریدن یا نخریدن ساز از این استاد نیست بلکه خرید درست و با توجه به نیاز از هر شخص میباشد.خود بنده بارها پس از مراجعه به ایشان و دیدن چندین ساز ،قدرت انتخاب را از دست داده و پشیمان شدم،ولی با تعویض،ساز دلخواه خود را بدست آوردم.به امید موفقیت کلیه دوستان.

bahramdrv
Friday 29 November 2013, 04:13 PM
سلام خدمت دوستان اصفهانی
بنده میخواستم در مورد استاد دیهیم نیا سوال کنم و این که یه ساز 300-400 تومانی رو کجا میتونم بخرم

ممنون

sanaz998
Saturday 30 November 2013, 12:22 PM
سلام من میخوام غروب برم سنتور بخرم اگه میشه سنتور خوب بهم معرفی کنید
تا 450000 میخرم مازندران زندگی میکنم ساریمسئول انجمن سنتور: لطفا تاپیک تکراری ایجاد نکنید...این موضوع در تاپیکی با نام "مشاوره خرید سنتور"به تفصیل بحث شده...تا آخر امروز این تاپیک با تاپیک مذکور ادغام خواهد شد!

pooriaakbari1989
Saturday 30 November 2013, 12:40 PM
تا 450000 میخرم مازندران زندگی میکنم ساری
سلام
بد نیست به این وبلاگ سری بزنید:

majid55
Saturday 30 November 2013, 12:53 PM
سلام
بد نیست به این وبلاگ سری بزنید:
ممنون به لینک سری زدم مطالب خوبی گرداوری شده من خوشم اومد البته سازم سنتور نیست اغنای کنجکاویه

ehsanparty
Saturday 30 November 2013, 04:51 PM
تا 450000 میخرم مازندران زندگی میکنم ساریمسئول انجمن سنتور: لطفا تاپیک تکراری ایجاد نکنید...این موضوع در تاپیکی با نام "مشاوره خرید سنتور"به تفصیل بحث شده...تا آخر امروز این تاپیک با تاپیک مذکور ادغام خواهد شد!

سلام
من هم در شمال زندگی میکنم (تنکابن) شما باید سازی انتخاب کنید که در شمال مشکلی براش پیش نیاد...اگر بتونید ساز های رضوانیو از خودش تهیه کنید و بگید که در شمال هستید مشکلی برای ساز پیش نمیاد البته سازها سفارشی رضوانی بالا 1 تومان هزینشه...ساز های حق شناس هم که خودش در شمال زندگی میکنه (فکر کنم نور یا نوشهر) و سازهای بهروزی (در آمل) و سازهای مبارکی (در لنگرود) هم سازهای خوبی هستش چون این اساتید در شمال زندگی می کنند سازهای میسازند که در این شرایط رطوبتی مشکلی براس ساز پیش نیاد

ehsanparty
Saturday 30 November 2013, 04:56 PM
سلام خدمت دوستان اصفهانی
بنده میخواستم در مورد استاد دیهیم نیا سوال کنم و این که یه ساز 300-400 تومانی رو کجا میتونم بخرم

ممنون

در اصفهان کفاشزاده و معمارزاده اگر اشتباه نکنم فامیلیشونو سازهای خیلی خوبی میسازند

bahramdrv
Saturday 30 November 2013, 05:02 PM
در اصفهان کفاشزاده و معمارزاده اگر اشتباه نکنم فامیلیشونو سازهای خیلی خوبی میسازند
ممنون
تو این رنج سازدارن؟
میشه آدرسشون رو بدین؟

ehsanparty
Saturday 30 November 2013, 06:36 PM
ممنون
تو این رنج سازدارن؟
میشه آدرسشون رو بدین؟

خیر من آدرسی ندارم ازشون فقط دوستانم چند سال پیش از اصفهان ساز با این مهر تهیه کرده بودند که خیلی خوش صدا و خوش ساخت بود.
فکر کنم الان 500 تا 700 باشه سازشون
اگر شما اصفهان تشریف دارید راحت میتونین پیداشون کنید کافیه کمی پرسوجو کنید.

hesamfisher
Sunday 1 December 2013, 10:15 AM
ممنون
تو این رنج سازدارن؟
میشه آدرسشون رو بدین؟
فکر کنم آقای معمارزاده تهران باشن ...
آقای کفاش زاده هم فقط یک نوع ساز می سازن و قیمتش 1.5 میلیون هست .

hamidreza230
Tuesday 17 December 2013, 02:18 PM
سلام دوستای گلم من یه سنتور دارم که میخوام بفروشمش
سازه صادقی حاشیه دار
9خرکه You can see links before reply
اگه میخواید ببینید به این سایت برید
البته قیمتشاونی اونجا نوشته نی فقط مدل

- - - Updated - - -

سلام دوستای گلم من یه سنتور دارم که میخوام بفروشمش
سازه صادقی حاشیه دار
9خرکه You can see links before reply
اگه میخواید ببینید به این سایت برید
البته قیمتشاونی اونجا نوشته نی فقط مدل

arya20012
Wednesday 18 December 2013, 12:46 PM
اصفهان میتونین از استادایی مثل اختیاری و قاضی مشاوره بگیرین برای خرید ساز
من خودم یه لاکوک بیوک دارم
که ازش واقعا راضیم
مخصوصا از لحاظ ساخت و نگه داریه کوک

LEO_VAHID
Monday 20 January 2014, 12:44 PM
سلام دوستان. منظور از اینکه سنتور دارای مهر هستش چیه؟؟؟
مثلاً میگن ساخت سادقی و ثابتی و اینا یعنی چی؟ یعنی مثلا استاد صادقی هم سنتور میزنه هم سنتور میسازه؟ یه خورده برام توضیح بدید لطفاً. کجای سنتور مهر میخوره؟ یه عکسی چیزی اگر میشه بزارید تا بهم بگید.
یه سنتور خوب و خیلی خوب و عالی الآن قیمتش تو بازار چنده؟
من تازه 2 جلسه هستش که کلاس سنتور ثبت نام کردم.
از کجا میشه سنتور خرید؟ منظورم این هستش که بازار خاصی نداره؟
من کرج هستم. از تهران هم میتونم برم خرید کنم.
لطفاً راهنمایی کنید. پیشاپیش از شما ممنونم

ehsanparty
Monday 20 January 2014, 06:32 PM
سلام دوستان. منظور از اینکه سنتور دارای مهر هستش چیه؟؟؟
مثلاً میگن ساخت سادقی و ثابتی و اینا یعنی چی؟ یعنی مثلا استاد صادقی هم سنتور میزنه هم سنتور میسازه؟ یه خورده برام توضیح بدید لطفاً. کجای سنتور مهر میخوره؟ یه عکسی چیزی اگر میشه بزارید تا بهم بگید.
یه سنتور خوب و خیلی خوب و عالی الآن قیمتش تو بازار چنده؟
من تازه 2 جلسه هستش که کلاس سنتور ثبت نام کردم.
از کجا میشه سنتور خرید؟ منظورم این هستش که بازار خاصی نداره؟
من کرج هستم. از تهران هم میتونم برم خرید کنم.
لطفاً راهنمایی کنید. پیشاپیش از شما ممنونم

سلام
منطور اینه که سازنده ساز مهر خودشو که معمولا اسم و فامیل سازنده ساز هستش را روی ساز حک میکنه. این مهر معمولا روی کلاف پایین یا کلاف سمت سیم گیرها یا گوشیها سنتور حک میشود برخی هم زیر گل سنتور و داخل ساز یک کاغذ می چسبونند و نام خودشنونو ذکر میکنند (که این روش خیلی عالی هستش و سازو هم زخمی نمی کنند)
اینکه میگن یک مهر یا دو مهر یا سه مهر , بسته به نوع چوب استفاده شده, سازنده ها سنتورشونو درجه بندی میکنند 3 مهرها معمولا چوب های قدیمی و خوش صدا تری هستند که قیمت بالاتری دارند.
سنتور خوب و خوش صدا که از چوب خوبی هم استفاده شده باشه بالای 1 میلیون تومان هستش اگر از خود سازنده بگیرید ارزون تر میتونید تهیه کنید...سازهای معمولی هم از 400 تومان به بالا
موفق باشید.

LEO_VAHID
Tuesday 21 January 2014, 08:42 AM
از لطفت خیلی ممنونم.

شما میدونی که داخل تهران یا کرج؛
سازنده های سنتور در کجا ساکن هستند تا ازشون سنتور خریداری کنیم؟

ehsanparty
Tuesday 21 January 2014, 09:30 AM
از لطفت خیلی ممنونم.

شما میدونی که داخل تهران یا کرج؛
سازنده های سنتور در کجا ساکن هستند تا ازشون سنتور خریداری کنیم؟

سلام
بله براتون پیغام فرستادم چک کنید پیغام خصوصیتون

khoshnevis
Saturday 8 February 2014, 07:48 PM
سلام .به نظر من اگر هم میخای که سازی بگیری که دیگه مدتها بتونی باهاش بزنی بهتره همون ساز 9 خرک خوب بخری که حداکثر هم همون 2 تومنه.سازهایی که 3-4 تومن داده میشه رو اصلا نرو سراغش که حتما فروشنده سود کلونی داره روش میکنه. طی صحبتهایی که قبلا همینجا شد سازهای استاد راسخ (2 میلیون)،جناب غفارپور(اصفهان-حدود 1 میلیون) و جناب غفاری سازهایی هستند که کیفیت عالی دارند.استاد راسخ که خوب از کهنه های این کارند جناب غفار پور هم من دیدم سازهاشونو واقعا عالیه و جناب غفاری هم دوستان تعریف کردند.
در مورد 14 خرک علت اینکه من پیشنهاد نمیکنم اینه که شما هنوز نمیدونی باهاش چیکار میکنی.اتفاقا خدمت استاد راسخ هم یه روز بودیم همینو گفتند.اینکه شما میبینی سیامک آقایی به اون زیبایی با ساز 14 خرکش میزنه برا اینه که اول بررسی کرد چی میخاد و بعد طبق نیازش به جناب راسخ این سفارشو داد.اما از الان اگه بخای رو 14 خرک شروع کنی به نظر من یه مقدار دچار سردرگمی میشی.
بهتره فعلا رو همون سنتور 9 خرک به تسلط کافی بررسی و بعد که برا خودت استادی شدی ;) با توجه به نیازت یه سنتور سفارش بدی.
سلام ممنوع از اطلاعات مفیدتون لطف میکنید شماره تماس حسین غفارپور رو به ایمیل بنده ارسال کنید شنیدم سازهاشون عالین ولی نتونستم پیداشون کنم ممنون میشم KHOSHNEVIS.A.66@GMAIL.COM

- - - Updated - - -

سلام ممنوع از اطلاعات مفیدتون لطف میکنید شماره تماس حسین غفارپور رو به ایمیل بنده ارسال کنید شنیدم سازهاشون عالین ولی نتونستم پیداشون کنم ممنون میشم KHOSHNEVIS.A.66@GMAIL.COM

ehsanparty
Sunday 9 February 2014, 06:12 AM

سلام
ایشون کجا تشریف دارند؟من نشنیدم اسمشونو شاید علی غفاری منظورتون باشه؟

khoshnevis
Sunday 9 February 2014, 07:36 PM
اینجور که من شنیدم اصفهان هستند
من یه ساز خوش صدا از ایشون دیدم حسین غفارپور

ehsanparty
Sunday 9 February 2014, 08:10 PM
اینجور که من شنیدم اصفهان هستند
من یه ساز خوش صدا از ایشون دیدم حسین غفارپور

سلام
استاد کفاش زاده هم در اصفهان سازهاشون خوش صدا و خوش ساخت هستش

khoshnevis
Monday 10 February 2014, 07:28 PM
شما شماره ای از غفارپور ندارین

ehsanparty
Tuesday 11 February 2014, 07:54 AM
شما شماره ای از غفارپور ندارین
خیر متاسفانه ایشونو نمیشناسم

khoshnevis
Wednesday 12 February 2014, 04:39 PM
مرسی
ممنون میشم اگر دوستان شماره غفار پور رو به ایمیلم ارسال کننkhoshnevis.a.66@gmail.com

- - - Updated - - -

من یه ساز از راسخ تهیه کردم مبلغ خیلی زیادی دادم 3 تومن ولی ساز بیش از 2 تومن نمیارزه

jalaladdin
Thursday 13 February 2014, 06:26 AM
کسی با سازهای استاد پور جلیل اشنایی دارد؟ درتهران هستند

abtine
Friday 14 February 2014, 07:04 PM
سلام

کسی صدای سنتور ساخت استاد بیداد رو شنیده ؟
اصلا کسی اسم ایشون رو شنیده

aras12000
Saturday 15 February 2014, 04:25 PM
سلام
من یک سنتور 9 خرک محمودی دارم که کاملا نو است. کسی می داند چه قیمتی می توانم بفروشم؟ یا کسی را می شناسید که بخرد؟
ممنونم

ehsanparty
Monday 17 February 2014, 04:01 PM
سلام
من یک سنتور 9 خرک محمودی دارم که کاملا نو است. کسی می داند چه قیمتی می توانم بفروشم؟ یا کسی را می شناسید که بخرد؟
ممنونم

سلام
لطفا نمونه صدا و چند عکس از ساز ارسال کنید تا بشه قیمت گذاشت

soorena2014
Monday 17 February 2014, 06:05 PM
من مبتدیم
تازه دارم تئوری موسیقی رو می خونم
نیاز هست سنتور آنچنانی بگیرم. یا یه سنتور درحد 100 تومن میتونه خوب باشه؟
مثلا من خودم وقتی دوستان می خوان سیستم بگیرین اگه طرف خیلی مبتدی و کنجکاو باشه میگم زیاد هزینه نکنه.چون احتمالا سیستم رو به روز سیاه بنشونن ( رشته تخصصی من کامپیوتر-نرم افزاره)
حالا میخوام بدونم تو هنر هم همینه؟
با سلام
دوست عزیز سوال شما رو به دو صورت پاسخ خواهند داد. عده ای عقیده دارند چون کسی که شروع به یادگیری موسیقی و سازی می کند مشخص نیست که آیا ادامه خواهد داد و یا پس از مدتی خسته شده و گمشده خود را در نوازندگی نمی یابد لذا این کار را ترک می کند بنابراین لزومی ندارد از ابتدا هزینه بالایی جهت خرید یک ساز عالی متحمل شود. بهتر است سازی معمولی و یا مشقی تهیه کند و اگر دریافت که قطعاً سالها با ساز همنشین و همدم خواهد بود اقدام به خرید سازی درجه یک و خوش صدا نماید. ولی برخی دیگه که حقیر هم این نظر را می پسندم بر این باور هستند که حتی اگر فردی به مدت دو سه ماه جهت یادگیری نوازندگی فعال باشد هم باید بهترین و دقیق ترین صدا را بشنود و گوش وی با صداهای واقعی آشنا شود. به عبارتی اولاً اگر نت سل را شنید این صدا در ذهن و خاطره وی نقش بندد که تا همیشه صدای سل حقیقی را بداند. حافظه ما نیز خاطره ای دارد. کسی می تونه کیفیت صدای نت ها را تشخیص دهد که حافظه وی خاطره صدای واقعی نت ها را ذخیره داشته باشد. به عبارتی رفرنسی که برای خود تهیه دیده است بدون کمترین اشکال باشد. بنابراین موضوع بستگی به قبول یکی از این دو نظر از سوی شما دارد و البته بودجه ای که می توانید برای خرید یک ساز هزینه کنید.
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم. با کسب اجازه از دوستان و سروران که سمت استادی بر حقیر دارند. موفق باشید

soorena2014
Monday 17 February 2014, 06:29 PM
شما تحقیق کردید ولی از منبع خوبی نبوده!!استاد ناظمی به هر کسی راز سنتور سازیشون را نمیگفتند نه اینکه به هیچکسی...وگرنه شما مطمئن باشید که استاد معمارزاده و امثال ایشون از این رموز مطلع بودند!:106:
البته فقط واسه اطلاع رسانی میگم وگرنه که شما خودتون استاد هستید
با سلام و ارادت
دوست عزیز ، حقیر با ضرس قاطع عرض می کنم که مرحوم استاد ناظمی همه آنچه را که در مسیر ساخت سنتور یاد گرفته بودند و خود با تجربه به دست آورده اند را به کسی نیاموختند و این حقیقتی تلخ است . ما شادی روح آن استاد را از حضرت حق خواهانیم. اما اجازه بفرمایید صمیمانه نکته ای را به عرض برسونم . همه سازندگان ساز مدعی دانستن و یا کشف رموز و اسرار ساخت سنتور کامل هستند اما باید بدانید که راز و سرّ ساخت چنین سازی این است که " اصلاً راز و سرّی وجود ندارد!" برای اثبات این مطلب راه آسونی وجود داره. اگر سازنده ای توانست دو سنتور ساخت خودش را که از یک چوب ساخته شده است و دارای تمامی اجزا و تجهیزات مشابه هم باشد یعنی گوشی ها و سیم گیرها و خرک ها و سیم ها همه و همه از یک جنس باشند ، به شما نشان دهد که صدای این دو ساز از هر نظر مشابه همدیگه باشه یعنی مثلاً فرکانس لا در هر دو 440 هرتز باشه و قس علیهذا آن موقع می تونه بفرماید که بله ، راز و رمزی هست. ولی اگر نتوانست که قطعاً هم نخواهد تونست این عرض حقیر ثابت میشه که راز بزرگ اینه : رازی وجود نداره ! پیروز و سربلند باشید

aras12000
Tuesday 18 February 2014, 04:46 PM
سلام
لطفا نمونه صدا و چند عکس از ساز ارسال کنید تا بشه قیمت گذاشت

با سلام
ساز کوک ندارد و نمی توانم صدایش را برایتان بفرستم.
با تشکر از شما
10409

10410

ehsanparty
Wednesday 19 February 2014, 06:26 AM
با سلام
ساز کوک ندارد و نمی توانم صدایش را برایتان بفرستم.
با تشکر از شما
10409

10410

صنعت ساز خوب هستش اما مهم صدا دهی ساز هستش که باید صداشو شنید

danesh72
Wednesday 19 February 2014, 07:12 AM
صنعت ساز خوب هستش اما مهم صدا دهی ساز هستش که باید صداشو شنید.

با اين حرف شديدا!!! موافقم كلا ملاك خريد ساز ايراني رو صدا قرار بدين( نه سازنده) وگرنه باعث ضرر هنگفت مي شه .

mahan91145
Wednesday 26 February 2014, 09:12 PM
سلا

- - - Updated - - -

سلام.من تازه با این سایت اشنا شدم و خیلی خوشحالم که هر کس تجربیاتشو در اختیار دیگران قرار میده
راستش من می خوام یه سنتور خوب بخرم با یک و یک ونیم هم مشکلی ندارم میشه بهم بگید از چه کسی تهیه کنم دو ست دارم سنتور صدای لطیف و به اصطلاح پیانویی باشه.
من تقریبا 6ماهی هست دارم کار میکنم و تهران هستم.خواهشن کمک کنید یه چیز توپ بخرم.

pooriaakbari1989
Wednesday 26 February 2014, 10:58 PM
سلا

- - - Updated - - -

سلام.من تازه با این سایت اشنا شدم و خیلی خوشحالم که هر کس تجربیاتشو در اختیار دیگران قرار میده
راستش من می خوام یه سنتور خوب بخرم با یک و یک ونیم هم مشکلی ندارم میشه بهم بگید از چه کسی تهیه کنم دو ست دارم سنتور صدای لطیف و به اصطلاح پیانویی باشه.
من تقریبا 6ماهی هست دارم کار میکنم و تهران هستم.خواهشن کمک کنید یه چیز توپ بخرم.
دوست عزیز سلام...در وبلاگ زیر اطلاعات جالبی در مورد سنتور و به خصوص سنتورهایی که صدای پیانویی دارن میتونید پیدا کنید...نویسنده این وبلاگ اطلاعات زیادی در مورد سنتور و صنعت ساختش داره...همچنین تعداد زیادی عکس از سنتورهای ساخته شده دارن...البته خوب یا بد بودن مطالب موجود در وبلاگ با خودتون...صرفا هدفم معرفی هستش نه توصیه و یا پیشنهاد:
santuredivane.blogfa.com (You can see links before reply)

sarveazad
Wednesday 26 February 2014, 11:37 PM
سلام دوستان کسی شماره استاد تحویلیان سازنده سنتور رو داره تو اصفهان.ممنون میشم راهنمایی کنین

ehsanparty
Friday 28 February 2014, 10:18 AM
سلام دوستان کسی شماره استاد تحویلیان سازنده سنتور رو داره تو اصفهان.ممنون میشم راهنمایی کنین

سلام
در اصفهان استاد کفاش زاده سازهای خوش صدای می سازند

sarveazad
Friday 28 February 2014, 11:53 AM
سلام
در اصفهان استاد کفاش زاده سازهای خوش صدای می سازند

احسان جان ادرسی یا شماره ای از ایشون ندارین؟

Razoniaz
Friday 28 February 2014, 08:58 PM
احسان جان ادرسی یا شماره ای از ایشون ندارین؟

سلام آقا مجتبی
شماره تلفن و آدرس آقای کفاش زاده را در پیغام خصوصی خدمتتون ارسال می کنم. از دوستان دیگر هم اگر کسی شماره ایشون را خواست بفرماید تا براشون ارسال کنم.

farzinksh
Friday 28 February 2014, 10:28 PM
سلام دوستان. کسی تا به حال با سنتورهای استاد بیژن عارفی نوازندگی کرده؟ من شنیدم ایشون سازهای فوق العاده خوش صدایی می سازن. کسی شماره تماسی از ایشون نداره؟ ممنون

sarveazad
Saturday 1 March 2014, 04:17 PM
سلام آقا مجتبی
شماره تلفن و آدرس آقای کفاش زاده را در پیغام خصوصی خدمتتون ارسال می کنم. از دوستان دیگر هم اگر کسی شماره ایشون را خواست بفرماید تا براشون ارسال کنم.
خیلی ممنون اقا محسن گل.عزیز مایی

shobar
Tuesday 4 March 2014, 07:36 AM
سلام. سنتور های ایشون انگار بالای 6میلیون تومنه .یکی از دوستان که با یکی از سنتوراش زده بود میگفت اینقدرها هم نمی ارزه.

ehsanparty
Tuesday 4 March 2014, 06:03 PM
سلام. سنتور های ایشون انگار بالای 6میلیون تومنه .یکی از دوستان که با یکی از سنتوراش زده بود میگفت اینقدرها هم نمی ارزه.

سلام
سنتور آقای کفاش زاده 6 تومان؟
اگر آقای کفاش زاده رو میفرمایید نه قیمتش خیلی خیلی پایین تر هستش

shobar
Tuesday 4 March 2014, 10:17 PM
سلام
سنتور آقای کفاش زاده 6 تومان؟
اگر آقای کفاش زاده رو میفرمایید نه قیمتش خیلی خیلی پایین تر هستش
ببخشید دوست عزیز من تازه وارد هستم و زیاد قلق این پاسخ دادن ها دستم نیومده منظورم جواب farzinksh (You can see links before reply)بود که در مورد قیمت سنتور های بیژن عارفی پرسیده بودند ظاهرا آقای کفاش زاده دور و بر 1.5 میلیون هستش

pooriaakbari1989
Tuesday 4 March 2014, 10:24 PM
سوالی که مدت ها ذهنمو درگیر کرده اینه که سنتورهایی که استاد فضل ا... توکل و رضا ورزنده استفاده میکردند چه طوری بوده؟من خودم وقتی به کارهای این دو استاد گوش میدم احساس میکنم سنتورهاشون با سنتور های امروزی از لحاظ صدادهی فرق دارن...نمیدونم شاید هم به خاطر قدیمی بودن کارهاشون و کیفیت صدابرداری پایین در اون زمان این حس القا میشه...اما فکر میکنم سنتورهاشون (احتمالا)از لحاظ ساخت کمی با سنتورهای امروزی متفاوتند و از کسی شنیدم که میگفت این دو بزرگوار از سنتورهای با بیش از 9 خرک استفاده میکردند...البته این جواب سوال من نیست...

farzinksh
Wednesday 5 March 2014, 01:17 PM
سوالی که مدت ها ذهنمو درگیر کرده اینه که سنتورهایی که استاد فضل ا... توکل و رضا ورزنده استفاده میکردند چه طوری بوده؟من خودم وقتی به کارهای این دو استاد گوش میدم احساس میکنم سنتورهاشون با سنتور های امروزی از لحاظ صدادهی فرق دارن...نمیدونم شاید هم به خاطر قدیمی بودن کارهاشون و کیفیت صدابرداری پایین در اون زمان این حس القا میشه...اما فکر میکنم سنتورهاشون (احتمالا)از لحاظ ساخت کمی با سنتورهای امروزی متفاوتند و از کسی شنیدم که میگفت این دو بزرگوار از سنتورهای با بیش از 9 خرک استفاده میکردند...البته این جواب سوال من نیست...

بله مطمئنا جسن صدای سنتورهاشون متفاوت بوده. به اون جور سنتورها اصطلاحا سنتورهای آب انباری میگن و فکر کنم به خاطر پژواک یا اکوی زیادی هست که ایجاد میکنن. البته ساز استاد ورزنده کلا یک سنتور خاص بوده با شکل و شمایلی عجیب و مضراب هاشون هم همینطور.
حتی اگر دقت کرده باشین قطعات استاد اردوان کامکار رو با هر سنتوری نمیشه زد. چون اگر پژواک یا اکوی سنتور زیاد باشه، در پاساژهای سریع قطعات اردوان، صداها با هم قاطی میشن و اصوات ناهنجاری تولید میشه. کلا این بحث خیلی بحث جالبیه. این که سنتور و صداش روی سبک نوازندگی تاثیر میذاره و ...

ehsanparty
Wednesday 5 March 2014, 02:18 PM

پوریا جان فضل الله توکل سبک خاص خودشو داره حتی کلیپ های تصویرشونو هم ببینید خرکهارو به شکل متفاوت قرار میده و کوک میکنه...شیوه سنتور نوازی فضل الله توکل بسیار نزدیک هستش به شیوه نوازندگی مجید نجاحی...صدای ساز این دو صدایی نرم تر و بم های آن پر حجم تر هستش. دلیل این امر پایین تر آوردن کوک ساز و استفاده از نمدهای قطور تر و سنگین تر در سر مضرابها ست. از طرف دیگر با پایین آمدن کوک سیم ها قابلیت ارتعاش بیشتری پیدا می کنه، با استفاده از همین خصوصیت این دو هنرمند در هنگام نواختن با فشار انگشت شست بر روی پشت خرک سیمها لرزش (ویبراسیون) های خاصی به ساز می دهند که ناله ها خاصی به به گوش میرسه...

mahan91145
Wednesday 5 March 2014, 09:04 PM
سلام. خیلی ممنون دادا پوریا...وبلاگ خوبی بود
فقط یه سوال دیگه داشتم که اگه یه جواب عالی بدید ممنون میشم میخواستم ببینم با سنتور نه خرک میشه تمام نت های پیانویی سنتور رو اجرا کرد یا باید یه سنتور با خرک بیشتر مثلا 12 خرک تهیه کرد

pooriaakbari1989
Wednesday 5 March 2014, 10:10 PM
سلام. خیلی ممنون دادا پوریا...وبلاگ خوبی بود
فقط یه سوال دیگه داشتم که اگه یه جواب عالی بدید ممنون میشم میخواستم ببینم با سنتور نه خرک میشه تمام نت های پیانویی سنتور رو اجرا کرد یا باید یه سنتور با خرک بیشتر مثلا 12 خرک تهیه کرد
سلام...سنتور نه خرک کافیه و تمام قطعات پیانویی سنتور و همه قطعات استاد اردوان رو هم با سنتور نه خرک میشه اجرا کرد و اصلا به سنتور با خرک های بیشتر نیازی نیست...

mahan91145
Wednesday 5 March 2014, 10:25 PM
خیلی خیلی گلی داداشم اقا پوریا

vivaldi12
Wednesday 5 March 2014, 10:41 PM
سلام دوستان اگر میشه یه تو ضیح کلی راجع سنتورهای اقای طلوعی دهید؟ممنون

shobar
Thursday 6 March 2014, 11:31 AM
سلام دوستان اگر میشه یه تو ضیح کلی راجع سنتورهای اقای طلوعی دهید؟ممنون

سلام دوست عزیز. بنده شنیدم سنتور های خوبی میسازه و سیامک آقایی هم چندتا کارش رو با اون زده اما اینها همه شنیده شده ولی از نزدیک ساز طلوعی ندیدم. یکی از چیز هایی که تاریخ مصرف داره ساز ساز ها هستند. مثلا آقای سالاری در گذشته سنتور های خیلی خوبی میساختند اما الان نه.بعضی ساز سازها بعد از اینکه اسم و رسمی در میکنند و سنی ازشون میگذره شاگرد میگرین و میدن سازهارو اونا بسازن. باز اگه درست و حسابی یادشون میدادن چطور ساز بسازن حرفی نبود اما متاسفانه بعضی ها از شاگردهاشون فقط ساز میخوان تا مهرش کنند و به قیمتهای آنچنانی بفروشنش و کیفیت براشون مهم نیست. چند وقت پیش یک نمونه صدای لاکوک سالاری شنیدم خیلی خوب بلکه عالی بود بعد از یک مدت دوباره یه لاکوک سالاری شنیدم که صداش خوب نبود بود.............
توصیه من به دوستان برای خرید سنتور اینه که حتما به سیمهای زرد توجه کنند حتی بیشتر از سیمهای سفید. سیمهای سفید اکثر خوب جواب میدن اما زردهاست که مهمه. همه زردها رو خوب جواب نمیدن! به عقیده بنده تار و سه تار و سنتور و سایر سازهای مشابه اینها یعنی سیم زرد.خودم اینجورسازهارو پسند میکنم

saeidahmadi
Thursday 6 March 2014, 01:54 PM
من از سنتور هیچی نمیدونم ولی از یه نفر پول می خواستم اینقدر پولمو بم نداد که آخرش مجبور شدم بگم به جای پولم یه سنتور برام بساز( کارش همینه یعنی کارگاه داره سنتور میسازه) و قولی که به من داد این بود که بهترین سنتورو برام بسازه به جای دیرکرد پولم دیگه نمیدونم سنتور خوبیه یا نه ولی به یه نفر تو این کاراست نشونش دادم گفت عالیه. حالا اگر خواستی من میفروشمش. نمی دونم قیمت چنده ولی من فقط پولی که از دوستم میخواستمو میفروشمش اگر کسی خواست میتونم عکسشم اینجا بذارم. من از دوستم 450 هزار می خواستم

P_Knight
Thursday 6 March 2014, 02:24 PM
سلام.من چند تا سوال دارم:
1.استاد تا چه حد مهمه؟؟؟من تو دانشکدمون یکی هست یه سال از خودم بزرگتره ولی 12 ساله سنتور کار میکنه و اجراشم دیدم خیلی عالی میزنه.جلسه ای همش 10 تومن میگیره.یکی هم آقای سیادت هست که نسبتا نزدیکه به خوابگاهمون.ایشونم در کانون موسیقی واقع در خیابان جمالزاده تدریس میکنن.بیشتر مسالم پول نیستا.مشکلم تایمه.واقعا سختم میاد سوار مترو شم برم انقلاب.به نظرتون واسه یه مبتدی خیلی مهمه استاد؟؟؟؟

2.سنتور "خوب" چنده؟من یه گیتار الکتریک دارم سه سال پیش 280 تومن گرفتم.دوستام میگن میتونم الان 700 تومن اینا بفروشم.نظرتون چیه؟؟؟میتونم این دور برا یه سنتور خوب بگیرم؟؟؟

3.همینطور که گفتم مشکل زمان دارم.من حداکثر روزی 1 ساعت میتونم تمرین کنم واقعا دیگه بیشتر از اینو وقت نمیکنم.درضمن سنمم 18 ه که فکر نمیکنم سن خوبی واسه شروع یه ساز باشه.نظر شما دوستان چیه؟؟؟

shobar
Thursday 6 March 2014, 08:26 PM
1.استاد تا چه حد مهمه؟؟؟من تو دانشکدمون یکی هست یه سال از خودم بزرگتره ولی 12 ساله سنتور کار میکنه و اجراشم دیدم خیلی عالی میزنه.جلسه ای همش 10 تومن میگیره.یکی هم آقای سیادت هست که نسبتا نزدیکه به خوابگاهمون.ایشونم در کانون موسیقی واقع در خیابان جمالزاده تدریس میکنن.بیشتر مسالم پول نیستا.مشکلم تایمه.واقعا سختم میاد سوار مترو شم برم انقلاب.به نظرتون واسه یه مبتدی خیلی مهمه استاد؟؟؟؟

2.سنتور "خوب" چنده؟من یه گیتار الکتریک دارم سه سال پیش 280 تومن گرفتم.دوستام میگن میتونم الان 700 تومن اینا بفروشم.نظرتون چیه؟؟؟میتونم این دور برا یه سنتور خوب بگیرم؟؟؟

3.همینطور که گفتم مشکل زمان دارم.من حداکثر روزی 1 ساعت میتونم تمرین کنم واقعا دیگه بیشتر از اینو وقت نمیکنم.درضمن سنمم 18 ه که فکر نمیکنم سن خوبی واسه شروع یه ساز باشه.نظر شما دوستان چیه؟؟؟

سلام. اگر منظورتون مهدی سیادت باشه که ایشون از شاگردهای خوب استاد پایور بوده اند وبنده به شما ایشون رو توصیه میکنم. برای مشاوره خرید سنتور هم میتونید پیش ایشون برید البته با 700000میتونید ساز مشقی خوبی داشته باشید. به نظر من یک نوازنده باید از اول از ساز خوب و استاد خوب بهره بگیره ربطی هم به مبتدی بودن نداره

mothit
Saturday 22 March 2014, 08:00 PM
سلام دوستان من تازه عضو این سایت شدم و دوست دارم سنتور یاد بگیرم هیچی هم از سنتور نمیدونم یعنی صفره صفرم.میخواستم ازتون در مورد خرید سنتور راهنمایی بگیرم که چه سنتوری بگیرم؟بودجه منم حداکثر 500 تومنه و تهران هستم.نمیدونم کدوم اموزشگاه استاداش خوبن و اینکه اول باید کلاس برم بعد سنتور بخرم؟من 23 سالمه برای یادگیری خیلی دیره؟ببخشید که خیلی سوال پرسیدم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.با سپاس

damavand
Saturday 22 March 2014, 10:55 PM

استاد اهمیت زیادی دارد و فرقی نمیکند که مبتدی باشید یا غیر مبتدی.
در مورد اهمیت استاد همینقدر بگویم که اگر با استاد نامناسبی در حال یادگیری سنتور باشید تقریبا تمام مدتی که با ایشان کار میکنید وقتتان به هدر خواهد رفت چه یک ماه با ایشان کار کرده باشید چه 10 سال، و بعد از آن، زمانی که برای فراگیری به سراغ استاد خوبی بروید باید از ابتدا شروع به یادگیری سنتور کنید، یعنی تمام کتابها از اول. ضمنا استاد نامناسب بر روی دست و نوع سنتور زدنتان نیز اثر نامناسبی خواهد گذاشت و بعدا باید حالت دست و سنتور زدنتان را نیز اصلاح کنید که آسان نخواهد بود.
در مورد سنتان هم اگر واقعا به فکر یادگیری سنتور باشید مشکلی نخواهید داشت.

mahmudmahmudizade
Saturday 5 April 2014, 05:25 PM
سلام براساتید محترم

از همه دوستان خواهش می کنم بنده را راهنمایی فرمایند برای خرید یک سنتور خوب با بودجه 750تومان بنده منتظر نظر اساتید محترم هستم با تشکر

ehsanparty
Saturday 5 April 2014, 05:47 PM
سلام براساتید محترم

از همه دوستان خواهش می کنم بنده را راهنمایی فرمایند برای خرید یک سنتور خوب با بودجه 750تومان بنده منتظر نظر اساتید محترم هستم با تشکر

سلام
با بودجه شما این اساتید سازهای خوبی براتون میسازند: رضوانی ، کفاشزاده ، منطقی ، موسوی

mahmudmahmudizade
Saturday 5 April 2014, 05:53 PM
سلام
با بودجه شما این اساتید سازهای خوبی براتون میسازند: رضوانی ، کفاشزاده ، منطقی ، موسوی

سلام دوست عزیز

سازهای این استادان خوب هستند من چندان با سنتور آشنا نیستم در دم دست سنتور آقای رضوانی را دارند سه مهر ولی قیمتش را من نمی دانم فروشنده یک و سیصد می گه

ehsanparty
Saturday 5 April 2014, 06:16 PM
سلام دوست عزیز

سازهای این استادان خوب هستند من چندان با سنتور آشنا نیستم در دم دست سنتور آقای رضوانی را دارند سه مهر ولی قیمتش را من نمی دانم فروشنده یک و سیصد می گه
بله خوب هستند فقط سعی کنید از خود سازنده ها ساز تهیه کنید که با قیمت و کیفیت مناسب تر سازو تهیه کنید.

mahmudmahmudizade
Saturday 5 April 2014, 06:24 PM
بله خوب هستند فقط سعی کنید از خود سازنده ها ساز تهیه کنید که با قیمت و کیفیت مناسب تر سازو تهیه

کنید.

شماره تماس استاد کفاش زاده دارید

ehsanparty
Saturday 5 April 2014, 06:37 PM
شماره تماس استاد کفاش زاده دارید

سلام بله براتون پیغام خصوصی ارسال میکنم

mahmudmahmudizade
Saturday 5 April 2014, 06:59 PM
سلام بله براتون پیغام خصوصی ارسال میکنم

سلام دوست خوبم

شماره خود استاد کفاش زاده را ندارید

ehsanparty
Saturday 5 April 2014, 08:11 PM
سلام دوست خوبم

شماره خود استاد کفاش زاده را ندارید

لطفا پیغام خصوصی رو چک کنید براتون ارسال کردم شماره آقای مرتضی کفاشزادرو...ایشون در اصفهان هستند حتما سازو ببنید و بخرید

leilyruzbahany
Monday 7 April 2014, 07:58 PM
سلاااااام بر سنتور بازان جوان...:give_rose:
من یکی از دوستانم 6سال پیش یه سنتور خرید 300تومن که ساخته ی مافی هست.یه 5ماهی زد دیگه گذاشتش کنار!درکل ساز سالمیه!الان میخواد بفروشه من یه چندنفرو بهش معرفی کردم اونام قراره به من خبربدن!ولی نمیدونیم قیمت واقعیش چنده...میشه حدود قیمتشو فهمید؟! ارزون نخرن ازش بعدا شرمندش شیم...:9:

shobar
Monday 7 April 2014, 11:16 PM
سلاااااام بر سنتور بازان جوان...:give_rose:
من یکی از دوستانم 6سال پیش یه سنتور خرید 300تومن که ساخته ی مافی هست.یه 5ماهی زد دیگه گذاشتش کنار!درکل ساز سالمیه!الان میخواد بفروشه من یه چندنفرو بهش معرفی کردم اونام قراره به من خبربدن!ولی نمیدونیم قیمت واقعیش چنده...میشه حدود قیمتشو فهمید؟! ارزون نخرن ازش بعدا شرمندش شیم...:9:

سلام. برای قیمت گذاری بهتره چند تا عکس و نمونه صدا ازش بذارید تا دوستان بتونن قیمت گذاری درستی داشته باشن

pooriaakbari1989
Monday 7 April 2014, 11:34 PM
سلام...همونطور که شبر عزیز هم گفتند برای اینکار حتما باید از زوایای مختلف ساز عکس گذاشته بشه و برای اینکه بشه نظر درستی در مورد قیمتش داد باید یه بار خوب کوک بشه و ازش یه نمونه صدا گذاشته شه به طوری که تمام پوزیسیون های ساز(پشت خرک-سیم های سفید و سیم های زرد)به صدا در بیاد...طبیعتا کیفیت صدا هر چی بهتر باشه بهتر میشه نظر داد...

leilyruzbahany
Tuesday 8 April 2014, 12:16 AM
دیگه پروسه خیلی طولانی شد... 5 ساله دست بهش نزده!بی شک هیچ اثری از کوک باقی نمونده!فی الحال من نه امکان عکس گذاشتنشو دارم نه نمونه صداشو...ینی تا من بجنبم بهش بگم ببره کوکش کنه بعد بشینه بزنه بعد برسونه به من و...نهایتا 2-3روز آینده میفروشتش!به هر روی ممنون از راهنماییتون

ehsanparty
Tuesday 8 April 2014, 07:40 AM
دیگه پروسه خیلی طولانی شد... 5 ساله دست بهش نزده!بی شک هیچ اثری از کوک باقی نمونده!فی الحال من نه امکان عکس گذاشتنشو دارم نه نمونه صداشو...ینی تا من بجنبم بهش بگم ببره کوکش کنه بعد بشینه بزنه بعد برسونه به من و...نهایتا 2-3روز آینده میفروشتش!به هر روی ممنون از راهنماییتون

leily جان قیمت ساز از روی صدا و صنعتش تعین میشه

alfredo
Thursday 10 April 2014, 09:48 AM
سلام به همه دوستان من یه سنتور خریدم که اسم سازندش علی انصاری هستش از شاگرد های استاد اردوان که صدای ساز مورد تایید استاد قرار گرفته با روان کوک خریدم 1.5 ملیون میخواستم نظر دوستان را درمورد صداش که آیا واقا خوبه یا نه بدونم You can see links before reply

shobar
Thursday 10 April 2014, 02:05 PM
سلام به همه دوستان من یه سنتور خریدم که اسم سازندش علی انصاری هستش از شاگرد های استاد اردوان که صدای ساز مورد تایید استاد قرار گرفته با روان کوک خریدم 1.5 ملیون میخواستم نظر دوستان را درمورد صداش که آیا واقا خوبه یا نه بدونم You can see links before reply

سلام . اگر منظور شما همون انصاری ساکن شهریاره منم یه سل ویدونه لا ازش دارم. ساز شما هم ساز خوبیه.مبارکتون باشه

mohammad1983
Thursday 17 April 2014, 08:28 PM
سلام دوستان
بنده 2 جلسه هست سنتور رو شروع کردم و کاملا مبتدی.
استادم گفت برای جلسه 3 به بعد نیاز داری تا تمرین کنی.از طرفی توی اینترنت رو مطالعه میکنم در مورد خرید سنتور بد تر گیج میشم.خود استاد گفت پدرشون سازنده ساز هست و قیمت 1 تومان.یکی از دوستانم هم یکی داره برای فروش که خیلی کم کارکرد هست میشه 850 تا 900 گرفت.عکس هاش رو ضمیمه کردم.
دوستان فايل صدا رو هم گذاشتم البته سازش كوك نيست و يكي از دوستانم همينجوري باهاش زد.
بعد اينكه كسي تجربه خريد ساز از آقاي غلامي رو داره چون آشنايي پيدا كردم كه از ايشون برام ساز خوب بگيره.

shobar
Thursday 17 April 2014, 11:49 PM
سلام دوستان
بنده 2 جلسه هست سنتور رو شروع کردم و کاملا مبتدی.
استادم گفت برای جلسه 3 به بعد نیاز داری تا تمرین کنی.از طرفی توی اینترنت رو مطالعه میکنم در مورد خرید سنتور بد تر گیج میشم.خود استاد گفت پدرشون سازنده ساز هست و قیمت 1 تومان.یکی از دوستانم هم یکی داره برای فروش که خیلی کم کارکرد هست میشه 850 تا 900 گرفت.عکس هاش رو ضمیمه کردم.
به صورت کوتاه میشه بگید سنتور با کوک های مختلف (سل-سی....) چه تفاوتی دارند و با خرید هر کدام عملا توی مسیر خاصی از نواختن میرم؟ یا هر سنتوری رو میشه کوکش رو عوض کرد.

سلام لطفا صدای ساز هم بذارید تا دوستان بتونن تخمین صحیحی داشته باشن.

mohammad1983
Saturday 26 April 2014, 06:07 PM
دوستان کسی از آقای غلامی سنتور گرفته؟ که روان کوک رو روی سنتور ها اجرا میکنند.

sina4403
Saturday 26 April 2014, 10:11 PM

کارشون خوبه ولی من کارهای آقای امید علیزاده توی قزوین رو بیشتر از ایشون پسندیدم

ehsanparty
Sunday 27 April 2014, 07:01 AM

سلام
سازشون خوبه فقط حتما سازو ببینید و مضراب بزنید که صدای گز گز نداشته باشه...سازهای آقای علیزاده هم خیلی خوبه اما گرونه

mohammad1983
Tuesday 29 April 2014, 08:38 AM
کارشون خوبه ولی من کارهای آقای امید علیزاده توی قزوین رو بیشتر از ایشون پسندیدم

در سايت خود آقاي غلامي ، جناب اميد عليزاده به عنوان نماينده قزوين ايشون معرفي شدند.

ديشب با يكي از دوستانم كه استاد موسيقي هستند رفتم خدمت آقاي غلامي و با حوصله 5 تا سنتور خوبي كه حاضر بود رو تست كرديم.
در نهايت يكي از اون ها رو به قيمت 1500 خريدم.
كيفيت ساخت ساز ها و صداشون خيلي زيبا بود.

sina4403
Tuesday 29 April 2014, 01:16 PM
در سايت خود آقاي غلامي ، جناب اميد عليزاده به عنوان نماينده قزوين ايشون معرفي شدند.

ديشب با يكي از دوستانم كه استاد موسيقي هستند رفتم خدمت آقاي غلامي و با حوصله 5 تا سنتور خوبي كه حاضر بود رو تست كرديم.
در نهايت يكي از اون ها رو به قيمت 1500 خريدم.
كيفيت ساخت ساز ها و صداشون خيلي زيبا بود.

مبارکتون باشه، اگه تونستین یه نمونه صدا و عکس سنتورتون رو هم بذارین بهتر میشه.

babak25m
Thursday 1 May 2014, 06:51 AM
سلام کسی آدرس یا تلفن از کارگاه فلاح یا رضوانی داره من تهران هستم میخوام بخرم.
ممنون میشم