PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید سنتور،مشاوره

صفحه ها : 1 2 3 [4]

mahan91145
Sunday 4 May 2014, 06:13 PM
سلام کسی آدرس یا تلفن از کارگاه فلاح یا رضوانی داره من تهران هستم میخوام بخرم.
ممنون میشم

سلام.پاسخ شما رو به صورت پیام خصوصی دادم

- - - Updated - - -

امروز استادم یک سنتور به قول خودشون حرفه ای برای یکی از شاگردها آورده بود صنعت ساختش واقعا تمیز و خوب بود و صدای واقعا خوبی داشت،فقط یک نکته اینکه صدای سیم های زردش بلندتر از سیمهای سفید بود و توی اجرای مضرابهای جفت(سیم سفید و سیم زرد) فقط صدای سیمهای زرد تقریبا شنیده میشد و سیم سفید شنیده نمیشد.وقتی که از استادم پرسیدم چرا اینجوریه گفت که سنتور کوک اولشه و هنوز مضراب نخورده که در کوکهای بعدی درست میشه.
حالا سوالم از شما اساتید اینه که آیا واقعا استادم درست گفته و درست میشه صداش یا سنتور ایراد فنی داره و مشکل از سنتوره و باید اصلاح بشه؟
خواهشا یه جواب کامل بدید.ممنون ازتون

mahan91145
Tuesday 6 May 2014, 04:45 PM
امروز استادم یک سنتور به قول خودشون حرفه ای برای یکی از شاگردها آورده بود صنعت ساختش واقعا تمیز و خوب بود و صدای واقعا خوبی داشت،فقط یک نکته اینکه صدای سیم های زردش بلندتر از سیمهای سفید بود و توی اجرای مضرابهای جفت(سیم سفید و سیم زرد) فقط صدای سیمهای زرد تقریبا شنیده میشد و سیم سفید شنیده نمیشد.وقتی که از استادم پرسیدم چرا اینجوریه گفت که سنتور کوک اولشه و هنوز مضراب نخورده که در کوکهای بعدی درست میشه.
حالا سوالم از شما اساتید اینه که آیا واقعا استادم درست گفته و درست میشه صداش یا سنتور ایراد فنی داره و مشکل از سنتوره و باید اصلاح بشه؟

دوستان لطفا جواب ما رو هم بدید.

sarveazad
Tuesday 6 May 2014, 07:50 PM
دوستان لطفا جواب ما رو هم بدید.

دوست من میشه نام سازنده ساز رو بگید.و در ضمن ساز باید مضراب بخوره تا صدای واقعیش معلوم شه.ولی بنیه هر سازی تقریبا از همون اول معلومه.

sina4403
Wednesday 7 May 2014, 12:52 PM
سلام.پاسخ شما رو به صورت پیام خصوصی دادم

- - - Updated - - -

من یکبار تجربه همچین سنتوری رو داشتم ولی هیچ وقت ندیدم فرقی تو این حالتش ایجاد بشه توی طول مدت زمان و مضراب خوردن. باز ممکنه بعضیا تجربه دیگه ای داشته باشن...

mohammad1983
Wednesday 7 May 2014, 01:31 PM
سلام
این هم عکس و صدای ساز من که از آقا غلامی گرفتم.شرمنده نواختنش کار خودم هست و خیلی مبتدیانه:9:
سوالی هم دارم دیروز اتفاقی ساز رو روی سطح صاف قرار دادم و کمی به سمت راست و چپ لنگر میندازه.بنده خدایی بهم گفت به دلیل کشیده شدن کلاف از 2 طرف هست.آیا این طبیعیه؟

sina4403
Wednesday 7 May 2014, 09:03 PM
به نظر سنتور خوش ساخت و به قول معروف خوش صنعتی میاد ولی خوب با این نوع نوازندگی شما من که قادر به تشخیص صدای واقعی سنتورتون نبودم. در مورد لنگر انداختن هم شما باید از صاف بودن صددرصدی سطحی که سنتور رو میذارین مطمئن باشین با وسیله ای مثل تراز. در کل سنتور تو حالت عادی تا جایی که من دیدم نباید هیچ قوصی داشته باشه...

mahan91145
Thursday 8 May 2014, 06:52 PM
دوست من میشه نام سازنده ساز رو بگید.و در ضمن ساز باید مضراب بخوره تا صدای واقعیش معلوم شه.ولی بنیه هر سازی تقریبا از همون اول معلومه.

سازنده ساز استاذ غفاری هسنتد که البته مهری روی سنتور نبود فقط کارتشون داخل ساز بود..

- - - Updated - - -

من یکبار تجربه همچین سنتوری رو داشتم ولی هیچ وقت ندیدم فرقی تو این حالتش ایجاد بشه توی طول مدت زمان و مضراب خوردن. باز ممکنه بعضیا تجربه دیگه ای داشته باشن...

به نظر شما تا آخر صدای سنتور همینجوری باقی میمونه و صداها هماهنگ نمیشن؟ ..یعنی اشکال از خوده ساز هستش؟..میشه بگید سنتور پس بده به استاد و سفارش یک ساز دیکه رو بده یا نگهش داره ؟
در ضمن سازهای استاد غفاری حرف ندارن چون خودمم یکیشونو دارم و خیلی راضی ام ولی نمیدونم این یکی چرا اینجوری شذه!

ehsanparty
Friday 9 May 2014, 06:38 AM
سازنده ساز استاذ غفاری هسنتد که البته مهری روی سنتور نبود فقط کارتشون داخل ساز بود..

- - - Updated - - -

به نظر شما تا آخر صدای سنتور همینجوری باقی میمونه و صداها هماهنگ نمیشن؟ ..یعنی اشکال از خوده ساز هستش؟..میشه بگید سنتور پس بده به استاد و سفارش یک ساز دیکه رو بده یا نگهش داره ؟
در ضمن سازهای استاد غفاری حرف ندارن چون خودمم یکیشونو دارم و خیلی راضی ام ولی نمیدونم این یکی چرا اینجوری شذه!

سلام
استاد غفاری یکی از بهترین سازندهاست شما سازو بدید یک نوازنده مضراب بزنه بعد صداشو اینجا بزارید ببینیم چطوره

sina4403
Friday 9 May 2014, 01:08 PM

من تا به حال سه تا ساز غفاری دیدم از نزدیک و باهاشون زدم و هیچ کدوم همچین مشخصه ای نداشتن. همونطور که دوستمون هم گفتن استاد غفاری از سازنده هایی هستند که سازهای خوبی میسازن. باز اگه نوازنده ای دارین که بتونه با ساز بزنه صدا رو ضبط کنین که بشه بهتر قضاوت کرد...

babak55
Sunday 11 May 2014, 11:41 AM
سلام
این هم عکس و صدای ساز من که از آقا غلامی گرفتم.شرمنده نواختنش کار خودم هست و خیلی مبتدیانه:9:
سوالی هم دارم دیروز اتفاقی ساز رو روی سطح صاف قرار دادم و کمی به سمت راست و چپ لنگر میندازه.بنده خدایی بهم گفت به دلیل کشیده شدن کلاف از 2 طرف هست.آیا این طبیعیه؟
ساز خوش ساختی هست.در مورد صداش هم با اینکه کیفیت ضبط خیلی پایینه ولی معلومه ساز خوش صدایی هست.لنگر انداختن ساز هم طبیعیه این یه تکنیک سازندگیه که سازندگانی مثل استاد راسخ استفاده میکنند و صفحه زیر یه مقدار انحنا به سمت پایین داره که جعبه حالت کاسه ای داشته باشه مثلا مثل کاسه تار و سه تار دلیل علمیش رو نمی دونم ولی ظاهرا روی صدا تاثیر مثبتی داره.

mohammad1983
Sunday 11 May 2014, 01:19 PM
مرسي از نظرتون
از خود آقاي غلامي هم پرسيدم گفتند كه حتي روي ساز هم انحنا كمي داره و تكنيك ساختش هست.

ehsanparty
Sunday 11 May 2014, 04:23 PM
ساز خوش ساختی هست.در مورد صداش هم با اینکه کیفیت ضبط خیلی پایینه ولی معلومه ساز خوش صدایی هست.لنگر انداختن ساز هم طبیعیه این یه تکنیک سازندگیه که سازندگانی مثل استاد راسخ استفاده میکنند و صفحه زیر یه مقدار انحنا به سمت پایین داره که جعبه حالت کاسه ای داشته باشه مثلا مثل کاسه تار و سه تار دلیل علمیش رو نمی دونم ولی ظاهرا روی صدا تاثیر مثبتی داره.

من بعید میدونم اون لنگری که ازش حرف میزنید ربطی به تکنیک سازندگی داشته باشه... دلیلش فشارییه که به صفحه میاد شما سازو که تازه تحویل میگیرد اون حالت در ساز وجود نداره...بنده ساز راسخو دیدم و همچین لنگری نداشت...جدیدا حتی سازنداه برای اینکه این مشکل پیش نیاد دو تیکه چوب بصورت عمودی مانند پلهای گیتار در صفحه زیر قرار میدند و اون پلهارو محکم به کلاف میچسبونند تا صفحه زیر در طول زمان تغییر شکل پیدا نکنه...سر فرصت سعی میکنم از داخل ساز عکس بگریم و اون پلهای عمودی چسبیده به صفحه زیر و کلافو نشونتون بدم

mahan91145
Thursday 15 May 2014, 06:04 PM
من تا به حال سه تا ساز غفاری دیدم از نزدیک و باهاشون زدم و هیچ کدوم همچین مشخصه ای نداشتن. همونطور که دوستمون هم گفتن استاد غفاری از سازنده هایی هستند که سازهای خوبی میسازن. باز اگه نوازنده ای دارین که بتونه با ساز بزنه صدا رو ضبط کنین که بشه بهتر قضاوت کرد...

سلام ممنون از پاسختون.
البته که استاد غفاری سنتورهاشون عالین و خودشون هم یکی از بهترین سازندگان ساز.
فقط بدلیل اینکه من دیگه دسترسی به سنتور ندارم متاسفانه نمیتوانم نمونه صدایی قرار دهم.فقط این رو هم بگم که استادم این مشکلو تایید کرد.
فقط جواب سوالی که برام خیلی اهمیت داره اینه که در یه همچین مواقعی مشکل از سنتور هست و باید ایرادش برطرف شود یا با گذشت زمان و با مضراب خوردن درست میشود؟
ممنون میشم اساتید پاسخ بدن.

sina4403
Thursday 15 May 2014, 06:56 PM
سلام ممنون از پاسختون.
البته که استاد غفاری سنتورهاشون عالین و خودشون هم یکی از بهترین سازندگان ساز.
فقط بدلیل اینکه من دیگه دسترسی به سنتور ندارم متاسفانه نمیتوانم نمونه صدایی قرار دهم.فقط این رو هم بگم که استادم این مشکلو تایید کرد.
فقط جواب سوالی که برام خیلی اهمیت داره اینه که در یه همچین مواقعی مشکل از سنتور هست و باید ایرادش برطرف شود یا با گذشت زمان و با مضراب خوردن درست میشود؟
ممنون میشم اساتید پاسخ بدن.

طیق تجربه ای که (شخص من) داشتم این مشکل با مضراب زدن قابل حل نیست. باز هم میگم این تجربه شخص من هست و ممکنه دوستان دیگه تجربه دیگه ای داشته باشن کاملا برخلاف من. یه راه دیگه هم این هست این مشکلتون رو با خود استاد غفاری درمیون بذارین و اگه مشکل جدی باشه به احتمال زیاد بتونن با رگلاژ مشکل رو حل کنن یا کلا سنتور رو براتون عوض کنن...

mohammad1983
Friday 16 May 2014, 01:07 PM
به نظر سنتور خوش ساخت و به قول معروف خوش صنعتی میاد ولی خوب با این نوع نوازندگی شما من که قادر به تشخیص صدای واقعی سنتورتون نبودم. در مورد لنگر انداختن هم شما باید از صاف بودن صددرصدی سطحی که سنتور رو میذارین مطمئن باشین با وسیله ای مثل تراز. در کل سنتور تو حالت عادی تا جایی که من دیدم نباید هیچ قوصی داشته باشه...
سلام
اینم صدای ساز من که دادم یکی از دوستان برام نواخت که صداش خوب در بیاد.
ehsanparty
Friday 16 May 2014, 07:57 PM
سلام
ساز به این خوش صدایی... با اینکه با موبایل رکورد کردید ، به نظر بنده ساز خوش صدایی هستش و مشکلی که شما میگیدو احساس نکردم...
اگر دوست داشتید بفرمایید سازو چند گرفتید...

morteza979
Friday 16 May 2014, 08:02 PM
ساز به این خوش صدایی... با اینکه با موبایل رکورد کردید ، به نظر بنده ساز خوش صدایی و صدای بازو یکدستی هم داره...
اگر دوست داشتید بفرمایید سازو چند گرفتید...

احسان جان ، فکر کنم این همون سازیه که ایشون قبلا ذکر کرده بودن :

ديشب با يكي از دوستانم كه استاد موسيقي هستند رفتم خدمت آقاي غلامي و با حوصله 5 تا سنتور خوبي كه حاضر بود رو تست كرديم.
در نهايت يكي از اون ها رو به قيمت 1500 خريدم.
كيفيت ساخت ساز ها و صداشون خيلي زيبا بود.
_____
ساز خوش آهنگیه
مبارک باشه :53:

sina4403
Saturday 17 May 2014, 03:08 PM
سلام
ساز خوش صدایی هست گرچه من به سلیقه شخصیم زیاد زردهاشو نپسندیم ولی در مجموع خوش صداست. مبارکتون باشه...

hrostami0
Thursday 29 May 2014, 04:50 PM
سلام من مبتدی هستم وتازه میخوام سنتورنوازی روشروع کنم ومیتونم یه سنتور بین500تا700هزار تومن بخرم؛به نظرشما سنتور های چه کسی دراین قیمت خوبه؟

کسی چیزی در مورد سنتور های بیژن میدونه؟؟؟

amir_santoor1374
Friday 30 May 2014, 02:48 PM
سلام من یه چند ماهی هست که سنتور کار می کنم و تازه با این سایت آشنا شدم . من میخواستم یه ساز خوب بخرم ممنون میشم راهنماییم کنید. در مورد قیمت مشکلی ندارم و در ضمن اهل تبریزم.

sina4403
Friday 30 May 2014, 10:59 PM
سلام من مبتدی هستم وتازه میخوام سنتورنوازی روشروع کنم ومیتونم یه سنتور بین500تا700هزار تومن بخرم؛به نظرشما سنتور های چه کسی دراین قیمت خوبه؟

توصیه میشه اگه استاد قابل اعتمادی دارین خرید سنتور رو به ایشون بسپارید یا اینکه اگر کسی از دوستان یا آشناهاتون سنتور میزنند و سنتور خوب را میشناسند با اونها نسبت به خرید اقدام کنین. با این قیمت از سنتورهای استاد رضوانی و غفاری در تهران و استاد غفارزاده در اصفهان هم میتونید بخرید. بنده چیزی در مورد این مهر سنتور چیزی نشنیدم.

سلام من یه چند ماهی هست که سنتور کار می کنم و تازه با این سایت آشنا شدم . من میخواستم یه ساز خوب بخرم ممنون میشم راهنماییم کنید. در مورد قیمت مشکلی ندارم و در ضمن اهل تبریزم.

توی تبریز دو تا برادر هستند به نام مسعودی که سازهای خوبی میسازند. من یکی از سازهاشون رو دیدم و باهاش ساز زدم و در مجموع ساز خوب و خوش صنعت و خوش صدایی بود. توصیه میکنم خودتون برید سازهاشون رو از نزدیک ببینید و اگر مناسب دیدین تهیه بفرمایید. این هم سایتشون هست: santourmasudi.ir
وگر نه سازنده هایی که معرفی کردم هم هستند و میتونید ازشون ساز تهیه کنید.

amir_santoor1374
Saturday 31 May 2014, 07:06 AM
ممنون از نظرتون.
تا به حال اسم سنتور غلامي گرگري رو شنيديد. استاد من يه سنتور ازشون خريده به قيمت يك ونيم ميليون تومان. به نظرتون ارزش چنين پولي رو داره؟

shobar
Saturday 31 May 2014, 10:19 AM
ممنون از نظرتون.
تا به حال اسم سنتور غلامي گرگري رو شنيديد. استاد من يه سنتور ازشون خريده به قيمت يك ونيم ميليون تومان. به نظرتون ارزش چنين پولي رو داره؟

سلام. باید تصویر و صدای ساز رو دید تا بشه نظر تقریبی داد وگرنه برای نظر قطعی باید از نزدیک دیدش

sina4403
Saturday 31 May 2014, 11:20 AM
ممنون از نظرتون.

دوست گرامی مهر سنتور چیز زیادی از کیفیت اون سنتور نشون نمیده، همونطور که بارها هم گفته شده چند مهره بودن سنتور یا اینکه ساخته‌ی فلان سازنده هست نشان از خوب بودن سنتور نیست بلکه کیفیت ساخت و همچینین صدادهی سنتور هست که ارزش و قیمت اون ساز رو مشخص میکنه. چه بسا پیش اومده که سنتوری بوده که هیچ مهر و نشونی از سازندش نداشته ولی سنتور خیلی خوش صدا و خوبی هم بوده... شما هم اگر میخواید نظر دوستان رو بدونین سعی کنین از سنتورتون چند تا عکس به همراه یه نمونه صدا ارسال بفرمایید تا دوستان بتونن در موردش نظر بدن.

ehsanparty
Saturday 31 May 2014, 02:56 PM

سلام سنتور های رضوانی ، منطقی ، کفاشزاده ، داود غلامی , شهرام غلامی ، مدنی

- - - Updated - - -

سنتور آقای مسعودی در گوگان سنتورهای خوبی هستش میتونم شمارشو براتون ارسال کنم

amir_santoor1374
Sunday 1 June 2014, 01:31 PM
ممنون از راهنماييتون. خودم شمارشون رو از سايتشون برداشتم.
شما كسي به اسم ملك زاده كه توتبريز ساز درست ميكنه مي شناسيد؟ كيفيت سنتوراش چطورن؟

sina4403
Sunday 1 June 2014, 03:59 PM
ممنون از راهنماييتون. خودم شمارشون رو از سايتشون برداشتم.
شما كسي به اسم ملك زاده كه توتبريز ساز درست ميكنه مي شناسيد؟ كيفيت سنتوراش چطورن؟

متاسفانه من چیزی از ایشون نشنیدم ولی باز شما رو به پست بالای خودم رجوع میدم.

hrostami0
Tuesday 3 June 2014, 08:30 AM
سلام دوستان من با آقای کفاش زاده تماس گرفتم گفت قیمت پایه سنتورهاش 1.5میلیون تومان هستش؛به نظر شما ازنظر
کیفیت،صدا،ماندگاری و....ارزشش رو داره سنتور به این قیمت ازشون بخرم؟؟؟

راستی دوستان نظرتون راجع به خرید سنتور های روانکوک ساخته آقای داوود غلامی چیه؟؟به نظرتون روانکوک مشکلی نداره؟؟

روانکوک:900تومن کفاش زاده:1.5میلیونT

sina4403
Tuesday 3 June 2014, 01:26 PM
سلام دوستان من با آقای کفاش زاده تماس گرفتم گفت قیمت پایه سنتورهاش 1.5میلیون تومان هستش؛به نظر شما ازنظر

راستی دوستان نظرتون راجع به خرید سنتور های روانکوک ساخته آقای داوود غلامی چیه؟؟به نظرتون روانکوک مشکلی نداره؟؟

خوب متاسفانه توی یکی دو سال اخیر قیمت سازها به شدت افزایش داشته و حتی اونهایی که سازهاشون به خوش قیمتی مشهور بوده قیمتها رو بالا بردند. طبق چیزهایی که من دیدم و تست کردم سنتورهای جناب کفاش زاده خوش صداتر از سنتورهای جناب غلامی بوده. البته ممکنه جناب غلامی هم سنتورهای خیلی خوب داشته باشه ( شاید من ندیدم ) ولی طبق اون کلیتی که من دیدم و به سلیقه خودم سنتورهای جناب کفاش زاده رو بیشتر پسندیدم. در ضمن روانکوک میتونه روی هر سنتوری نصب بشه ولی معمولا خیلی کم دیدم که روانکوک رو درست و حسابی و دقیق نصب کنن که کوک دچار مشکل نشه. در هرصورت اگه روانکوک بخواید حتما با هزینه اضافه آقای کفاش زاده هم میتونن براتون نصب کنن.

shobar
Tuesday 3 June 2014, 02:04 PM

سلام. بنده هم مانند جناب sina4403 (You can see links before reply) به شما توصیه میکنم که از آقای غلامی نخرید مخصوصا که روانکوک دار ها رو هم خودش نمیزنه تعدادی شاگرد هستن و این کار رو انجام میدن. یکی از دوستان داده بود روانکوک بزنه و پشیمون شده بود میگفت خوب نمیزنه .
اگر نمونه صدایی از آقای کفاش زاده دارید لطفا برای ینده و بقیه دوستان اینجا قرارش بدید.

ehsanparty
Tuesday 3 June 2014, 03:23 PM
سنتور های خوش صدای آقای داود غلامی از 1.5 شروع میشه 900 تومانی ها معمولی هستند.

a_h_s
Tuesday 3 June 2014, 05:25 PM
اصلا من متوجه نمی شم شما که میگی تازه شروع کردی چرا همچین قیمتی می خی خرید کنی
اصلا عاقلانه نیست
1% هم اگه ادامه ندی
ساز 1500 را 500 هم ازت نمی خرند

hrostami0
Tuesday 3 June 2014, 05:47 PM
با سلام ممنون از راهنمایی های همه دوستان.....من تصمیم گرفتم سنتور آقای کفاش زاده بگیرم فقط اگر میشه یک نمونه صدا واسم بزارید .....اگه میشه از رضوانی،صادقی هم نمونه صدا بزارید...بازهم از همه دوستان تشکر میکنم

- - - Updated - - -

اصلا من متوجه نمی شم شما که میگی تازه شروع کردی چرا همچین قیمتی می خی خرید کنی
اصلا عاقلانه نیست
1% هم اگه ادامه ندی
ساز 1500 را 500 هم ازت نمی خرند
دوست عزیز وقتی از اول یک چیز ماندگار و خوش صدا بگیریم درواقع از خرج اضافه جلوگیری میکنیم....در ضمن سنتور کارکرده که گرون تره!؟!؟!؟

sina4403
Tuesday 3 June 2014, 06:50 PM
سلام. بنده هم مانند جناب sina4403 (You can see links before reply) به شما توصیه میکنم که از آقای غلامی نخرید مخصوصا که روانکوک دار ها رو هم خودش نمیزنه تعدادی شاگرد هستن و این کار رو انجام میدن. یکی از دوستان داده بود روانکوک بزنه و پشیمون شده بود میگفت خوب نمیزنه .
اگر نمونه صدایی از آقای کفاش زاده دارید لطفا برای ینده و بقیه دوستان اینجا قرارش بدید.

متاسفانه نه تنها نصب روانکوک ها بلکه سنتورها هم ساخت خودشون نیست و فقط در حد نظارته...
متاسفانه من نمونه صدایی الان از سنتور جناب کفاش زاده ندارم چون تمام تست های من از سنتور ایشون برمیگرده به خیلی سال پیش که داخل آموزشگاه سنتورهاشون موجود بود و خیلی نسبت به قیمتشون اون زمان خوش صدا بود.

سنتور های خوش صدای آقای داود غلامی از 1.5 شروع میشه 900 تومانی ها معمولی هستند.

راستش من سنتورهای قیمت بالای ایشون رو هم دیدم ولی بازهم صدای نت های بمشون اصلا به دلم نچسبیده. حالا کلاف های جمع شدشون به کنار ...

با سلام ممنون از راهنمایی های همه دوستان.....من تصمیم گرفتم سنتور آقای کفاش زاده بگیرم فقط اگر میشه یک نمونه صدا واسم بزارید .....اگه میشه از رضوانی،صادقی هم نمونه صدا بزارید...بازهم از همه دوستان تشکر میکنم

- - - Updated - - -

دوست عزیز وقتی از اول یک چیز ماندگار و خوش صدا بگیریم درواقع از خرج اضافه جلوگیری میکنیم....در ضمن سنتور کارکرده که گرون تره!؟!؟!؟

قبل از اینکه تصمیم قاطعانه بگیرین توصیه میکنم سنتورهای اساتید رضوانی و غفاری رو هم حتما ببینید. این دو سازنده هم سازهای بسیار خوبی میسازند. گرچه من سازهای جناب غفارزاده رو هم دوست داشتم تا جایی که دیدم ولی بهتره همه رو ببینید و بعد انتخاب نهاییتون رو بفرمایید.

a_h_s
Tuesday 3 June 2014, 08:16 PM

- - - Updated - - -

بنده در قسمت *** این ساز ها فعالیت میکنم و براساس تجربم میگم شما که تازه کاری گرون نگیر و 100% هم می دونم درست میگم

به هیچ وجه سنتور کار کرده گرون تر نیست قاطعانه می گم
برای امتحان همین طوری برو مغازه ها بپرس بگو مثلا یک سنتور غلامی دارم مال 7 سال پیش خریدم 7 سال پیش 1/5 بیارم شما 1 ملیون می خرید خودت متوجه می شی مقتم بعدی کسی خریدار نیست و فقط باید دستی رد کنی
اگه در سایت های که جنس دست 2 توش خرید و فروش می شه بری متوجه می شی پر رونق ترینن مربوط به ساز هاست چون
1- فکر می کنند ساز زدن راحت است ولی مثل درس خوندن سعی تلاش و پشتکار می خواهد و لی بعد نمی تونند ادامه بدهند
2-نمی تونند به مغازه دار بفروشند حتی مفت هم ازشون بر نمی دارند

حال از ما گفتن بود خواه پند گیر خواه ...

در ضمن عزیز کیفیت ساز را نمی شه از طریق صدای ضبط شده تشخیص داد
چون کیفیت صدا
1-بستگی به نوارننده داره
2-به کیفیت ضبط داره
3-هر سنتور میزان 10% تفاوت کیفیت داره

ehsanparty
Wednesday 4 June 2014, 08:31 AM

- - - Updated - - -

سنتور های داود غلامی واقعا خوش صداست اگر بودجشو دارید هزینه کنید و تهیه کنید... . گوش باید به صدای خوب عادت کنه.
به بخش نمونه کارهای بنده برید صدای ساز های رضوانی منطقی سالاری و سینکیو می تونید گوش بدید.
در مورد سنتور مضراب خورده بله سنتوری که خوب باشه و مضراب خورده باشه یا به اصطلاح کار کرده باشه گران تر هستش ، ساز هرچه قدر بیشتر مضراب بخوره ارزشش بیشتر خواهد داشت، البته نه اینکه برید در مغازه بخواهید بفروشیدش...
در مورد اینکه سازو از کارگاه بگیرید گرون تر هستش یا خیر ؛ بله سازی که شما از کارگاه تهیه میکنید و به سازنده سفارش میدید گران تر هستش چون سفارشی و با چوب مرغوب تر ساخته میشود در ثانی شما یک ساز سفارش میدهید در حالی که سازنده برای فروشگاه 100 ساز سفارش میگیره و ارزون تر به فروشگاه میده و این چرخه ادامه داره برای همین سازو از مغازه بخواهید تهیه کنید ارزون تر تمام میشه
....البته سازنده های مانند داود غلامی , عارفی , سینکی , کفاشزاده , معمارزاده , غفاری , سالاری و ... به فروشگاهها ادوات موسیقی ساز نمیدند و خودشون مستقیم سازو بدست خریدار میدند یعنی برای تهیه ساز این اساتید باید مستقیم با خودشون تماس بگیرید.
سازهی آقای منطقی و رضوانی نیز در فروشگاه عارف و درویشخوان عرضه میشه؛ یا می توانید مسقیم به خودشان سفارش بدید که البته هزینش بیشتر خواهد بود.
و در کل برای تهیه ساز سعی کنید از کسی که نوازنده هستش کمک بگیرید .

shobar
Wednesday 4 June 2014, 08:51 AM
سنتور های داود غلامی واقعا خوش صداست اگر بودجشو دارید هزینه کنید و تهیه کنید... . گوش باید به صدای خوب عادت کنه.
به بخش نمونه کارهای بنده برید صدای ساز های رضوانی منطقی سالاری و سینکیو می تونید گوش بدید.
در مورد سنتور مضراب خورده بله سنتوری که خوب باشه و مضراب خورده باشه یا به اصطلاح کار کرده باشه گران تر هستش ، ساز هرچه قدر بیشتر مضراب بخوره ارزشش بیشتر خواهد داشت، البته نه اینکه برید در مغازه بخواهید بفروشیدش...
در مورد اینکه سازو از کارگاه بگیرید گرون تر هستش یا خیر ؛ بله سازی که شما از کارگاه تهیه میکنید و به سازنده سفارش میدید گران تر هستش چون سفارشی و با چوب مرغوب تر ساخته میشود در ثانی شما یک ساز سفارش میدهید در حالی که سازنده برای فروشگاه 100 ساز سفارش میگیره و ارزون تر به فروشگاه میده و این چرخه ادامه داره برای همین سازو از مغازه بخواهید تهیه کنید ارزون تر تمام میشه
....البته سازنده های مانند داود غلامی , عارفی , سینکی , کفاشزاده , معمارزاده , غفاری , سالاری و ... به فروشگاهها ادوات موسیقی ساز نمیدند و خودشون مستقیم سازو بدست خریدار میدند یعنی برای تهیه ساز این اساتید باید مستقیم با خودشون تماس بگیرید.
سازهی آقای منطقی و رضوانی نیز در فروشگاه عارف و درویشخوان عرضه میشه؛ یا می توانید مسقیم به خودشان سفارش بدید که البته هزینش بیشتر خواهد بود.

احسان جان شما از نزدیک سازای آقای غلامی رو دیدی؟ آخه یکی از دوستام که دیده بود میگفت سنتوراش مشقیه و حرفه ای نمیسازه. در ضمن سازاش با روان کوکه که حدود 400قیمت داره یعنی شما قیمت خود ساز رو اگر 1500باشه ،1100باید حساب کنی.

ehsanparty
Wednesday 4 June 2014, 09:48 AM
احسان جان شما از نزدیک سازای آقای غلامی رو دیدی؟ آخه یکی از دوستام که دیده بود میگفت سنتوراش مشقیه و حرفه ای نمیسازه. در ضمن سازاش با روان کوکه که حدود 400قیمت داره یعنی شما قیمت خود ساز رو اگر 1500باشه ،1100باید حساب کنی.

بله شبر جان منم اولش انتظار صدای عالی از سازهاشو نداشتم ولی سازشو دیدم واقعا خوب میخوند
تو فیس / ب.و.کشم You can see links before reply
میتونین باهاش در ارتباط باشین و نمونه صدای سازهاشو بشنوید اگر صدای ساز آقای علیزاده رو شنیده باشید صداش تقریبا مثل صدای ساز آقای علیزادست.

shobar
Wednesday 4 June 2014, 11:01 AM
بله شبر جان منم اولش انتظار صدای عالی از سازهاشو نداشتم ولی سازشو دیدم واقعا خوب میخوند
میتونین باهاش در ارتباط باشین و نمونه صدای سازهاشو بشنوید اگر صدای ساز آقای علیزاده رو شنیده باشید صداش تقریبا مثل صدای ساز آقای علیزادست.

راستشو بخوای من صدای سنتور های آقای علیزاده خیلی خوشم میاد اما جیبم خالیه. هم زردش خوبه و هم سفیدش مخصوصا پشت خرک.
متاسفانه من توی فیس بوک عضو نیستم اگر نمونه صدایی از آقای غلامی داری لطفا برامون بذار

sina4403
Wednesday 4 June 2014, 12:22 PM

این رو هم من اضافه کنم که نظر بنده در مورد صدای سنتورهای جناب غلامی کاملا شخصی بود همونطور که گفتم. ولی نظرم همچنان پابرجاست که سنتورهای ایشون ساخته خودشون نیست و کسی دیگه سازهاشون رو میسازه. در ضمن سنتورهای عارفی و معمارزاده اصلا در رنج قیمت سنتورهای دیگه که گفتین نیستن و بسیار گرونتر هستند و به نظر شخصیم قابل مقایسه هم نیستن.

بنده خودم یکی از سازهای استاد علیزاده رو دارم و به جرات میگم که کیفیت ساخت، صنعت ساخت، کیفیت صدای سنتور جناب علیزاده اصلا قابل مقایسه با سنتور داود غلامی نیست. دقت کم نظیری که توی سنتورهای استاد علیزاده دیدم توی کمتر سنتوری دیدم. درسته که قیمته سنتورهاشون کمی بالاست ولی سازشون اونقدر تمیز ساخته میشه که نگاه کردن به سازشون هم لذت بخشه چه برسه به نوازندگیش...

shobar
Wednesday 4 June 2014, 12:42 PM
این رو هم من اضافه کنم که نظر بنده در مورد صدای سنتورهای جناب غلامی کاملا شخصی بود همونطور که گفتم. ولی نظرم همچنان پابرجاست که سنتورهای ایشون ساخته خودشون نیست و کسی دیگه سازهاشون رو میسازه. در ضمن سنتورهای عارفی و معمارزاده اصلا در رنج قیمت سنتورهای دیگه که گفتین نیستن و بسیار گرونتر هستند و به نظر شخصیم قابل مقایسه هم نیستن.

بنده خودم یکی از سازهای استاد علیزاده رو دارم و به جرات میگم که کیفیت ساخت، صنعت ساخت، کیفیت صدای سنتور جناب علیزاده اصلا قابل مقایسه با سنتور داود غلامی نیست. دقت کم نظیری که توی سنتورهای استاد علیزاده دیدم توی کمتر سنتوری دیدم. درسته که قیمته سنتورهاشون کمی بالاست ولی سازشون اونقدر تمیز ساخته میشه که نگاه کردن به سازشون هم لذت بخشه چه برسه به نوازندگیش...

سینای عزیز لطفا قیمت سازای آقای علیزاده رو بفرمایید
اگرم یک نمونه صدا از سنتور خودتون بدید خیلی ممنون میشم.

sina4403
Wednesday 4 June 2014, 01:54 PM
سینای عزیز لطفا قیمت سازای آقای علیزاده رو بفرمایید
اگرم یک نمونه صدا از سنتور خودتون بدید خیلی ممنون میشم.

فکر میکنم سنتورهاشون الان حدود 3.5 باشه. نمونه صدا هم چشم براتون ارسال میکنم.

ehsanparty
Wednesday 4 June 2014, 08:58 PM
سلام
سنتور آقای علیزاده 2.5 میلیون تومان هستش، در مورد سازهای آقای علیزاده بله واقعا خوب میخونن در ضمن آقای داود غلامی قبل از اینکه سازنده ساز باشه نوازنده هستش و از شاگردان اردوان خود آقای علیزاده در صفحه شخصیشون ذکر کردند با تحقیق و همکاری با آقای غلامی به این کیفیت صدا رسیدند
این سایت آقای علیزاده You can see links before reply نمونه صداش تو سایت هست موزیکی که پخش میشه با ساز خودشونه
اینم یک نمونه دیگه You can see links before reply
You can see links before reply

نمونه صدای ساز داود غلامی : You can see links before reply با گوشی معمولی رکورد شده و صدای ها ماشینو بوق هم میشه شنید ولی با این حال شفافیت و تمیزی صدای سازو میشه شنید.
البته این ساز قیمتش 1.5 هستش در ضمن سازهای ایشون بدون گل هستش

sina4403
Wednesday 4 June 2014, 09:10 PM
سلام
سنتور آقای علیزاده 2.5 میلیون تومان هستش، در مورد سازهای آقای علیزاده بله واقعا خوب میخونن در ضمن آقای داود غلامی قبل از اینکه سازنده ساز باشه نوازنده هستش و از شاگردان اردوان خود آقای علیزاده در صفحه شخصیشون ذکر کردند با تحقیق و همکاری با آقای غلامی به این کیفیت صدا رسیدند
این سایت آقای علیزاده You can see links before reply نمونه صداش تو سایت هست موزیکی که پخش میشه با ساز خودشونه

نمونه صدای ساز داود غلامی : You can see links before reply با گوشی معمولی رکورد شده و صدای ها ماشینو بوق هم میشه شنید ولی با این حال شفافیت و تمیزی صدای سازو میشه شنید.

مورد اول اینکه سنتورهای جناب علیزاده 3.5 هست نه 2.5، جهت مطمئن شدن با خودشون هم صحبت کردم و تایید فرمودند.
مورد دوم اون تحقیق و برسی که جناب علیزاده توی سایت نوشتن با جواد غلامی هست که کلا فرد دیگری هست و منظور ایشون داود غلامی نبوده.

ehsanparty
Wednesday 4 June 2014, 09:36 PM
مورد اول اینکه سنتورهای جناب علیزاده 3.5 هست نه 2.5، جهت مطمئن شدن با خودشون هم صحبت کردم و تایید فرمودند.
مورد دوم اون تحقیق و برسی که جناب علیزاده توی سایت نوشتن با جواد غلامی هست که کلا فرد دیگری هست و منظور ایشون داود غلامی نبوده.

من صفحه فیسبوکشون عرض کردم تا سایت منضورشون استاد جواد غلامی قزوینی هستش تو فیسبوکشون که تشریف ببرید در با آقای داود غلامی عکسهای قرار دادند و از ایشون تشکر کردند بابت راهنمایی و همکاری...
در مورد قیمت من قبل از عید باهوشون صحبت کردم گفتند 2.5 و هم اینکه استاد بنده جناب آقای بهرامی مقدم با این قیمت ازشون ساز میگیره.

shobar
Wednesday 4 June 2014, 10:42 PM
سلام

سلام. این ساز،ساز خوبیه البته شکل کلاف جلو رو میشه توی سنتورای رسول پرنور هم دید چون اتصالات خاصی بین کلاف ها برقرار شده

hrostami0
Wednesday 4 June 2014, 11:08 PM
اگه به سایت آقای غلامی به آدرس: You can see links before reply برید آقای علیزاده نمایندگی فروش سازهای آقای غلامی در قزوین هستش

shobar
Wednesday 4 June 2014, 11:12 PM
اگه به سایت آقای غلامی به آدرس: You can see links before reply برید آقای علیزاده نمایندگی فروش سازهای آقای غلامی در قزوین هستش

آقای علیزاده نماینده فروش روان کوک هست و خودش ساز خوب میسازه.
هیچ سازنده ای نماینده فروش ساز سازنده دیگری نمیشه

sina4403
Wednesday 4 June 2014, 11:54 PM
من صفحه فیسبوکشون عرض کردم تا سایت منضورشون استاد جواد غلامی قزوینی هستش تو فیسبوکشون که تشریف ببرید در با آقای داود غلامی عکسهای قرار دادند و از ایشون تشکر کردند بابت راهنمایی و همکاری...
در مورد قیمت من قبل از عید باهوشون صحبت کردم گفتند 2.5 و هم اینکه استاد بنده جناب آقای بهرامی مقدم با این قیمت ازشون ساز میگیره.
منبع صحبت های شما فیسبوک و چیزهایی که شنیدین هست منبع صحبت بنده خود استاد علیزاده، من برای اطمینان یکبار دیگه با استاد صحبت کردم و ایشون با اطمینان گفتند که تا به حال به جناب بهرامی مقدم هیچ وقت سازی با این قیمت نفروختند...

سلام. این ساز،ساز خوبیه البته شکل کلاف جلو رو میشه توی سنتورای رسول پرنور هم دید چون اتصالات خاصی بین کلاف ها برقرار شده
واقعا آفرین، حدس شما کاملا درست هست، من قصد نداشتم بگم ولی خوب شما واقعا خوب متوجه شدین. تمامی سنتورهای جناب غلامی ساخت همین جناب پرنور هست...

ehsanparty
Thursday 5 June 2014, 10:23 AM
شما با بودجه ای که دارید پیشنهاد بنده سازهای آقای رضوانی و منطقی هستش که با 1 تا 1.5 سازهای خیلی خوبی میتونید ازشون تهیه کنید اگر میخواهید ساز بالای 2 تومان بخرید سازهای آقای سینکی رو پیشنهاد میکنم

mohammad1983
Thursday 5 June 2014, 08:24 PM
سلام
چند صفحه قبل هم صدای ساز من هست که از آقای غلامی گرفتم.
این درسته که ساز ها برای آقای غلامی ساخته شده میاد.
وقتی هم میخواهید تحویل بگیرید مهر پورنور رو میزنه با تاریخ ساختش

mafton
Friday 6 June 2014, 11:24 AM
سلام دوستان کسی راجب سازهای اقای فیلی اطلاعی نداره ؟
سازنده شیرازی هستن

- - - Updated - - -

سلام دوستان کسی راجب سازهای اقای فیلی اطلاعی نداره ؟
سازنده شیرازی هستن

sahar2525
Sunday 15 June 2014, 05:08 PM
سلام دوستان من می خوام سنتور بخرم
البته مبتدی هستم می خوام به خاطر علاقم به این ساز اونو یاد بگیرم به نظرتون چه نوعی بخرم بهتره
می تونید راهنمایییم کنید
من بودجم هم زیاد نیست بیشترین مقداری که می تونم هزینه کنم 800 تومن هستش
ممنون می شم اگه راهنماییم کنید

morvaridmoradi
Monday 16 June 2014, 09:07 AM
سلام
کسی شماره استاد رضوانی یا آدرسی از ایشان داره؟؟ ممنون میشم کمکم کنید

ehsanparty
Monday 16 June 2014, 12:07 PM
سلام
کسی شماره استاد رضوانی یا آدرسی از ایشان داره؟؟ ممنون میشم کمکم کنید

سلام
شمارشو براتون در پیغام خصوصی ارسال کردم

Aynil
Saturday 21 June 2014, 02:49 PM
سلام
من مبتدی هستم و میخوام یه سنتور معمولی در حدود 300000 تومن بخرم بهم سنتور صالحی راد رو معرفی کردن ولی میخوام ببینم شاید چیز مناسب تری پیدا کردم
کلاس هم تازه ثبت نام کردم و هنوز شروع نشده
تا جمعه میخوام ساز رو بخرم
ویژگیهای یه سنتور مناسب من چیه؟
اگه میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم :53:

ehsanparty
Sunday 22 June 2014, 06:22 AM
سلام
من مبتدی هستم و میخوام یه سنتور معمولی در حدود 300000 تومن بخرم بهم سنتور صالحی راد رو معرفی کردن ولی میخوام ببینم شاید چیز مناسب تری پیدا کردم
کلاس هم تازه ثبت نام کردم و هنوز شروع نشده
تا جمعه میخوام ساز رو بخرم
ویژگیهای یه سنتور مناسب من چیه؟
اگه میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم :53:

با 340 تومان میتونید سنتور با مهر غزل (ویژه) را تهیه کنید از فروشگاه عارف (تهران، بهارستان، ظهیرالاسلام، نبش کوچه محمودی، فروشگاه موسیقی عارف)
سنتور خوبیم هم هست و خوب میخونه و برای هنرجو و شروع آموزش مناسبه

Aynil
Sunday 22 June 2014, 01:13 PM
با 340 تومان میتونید سنتور با مهر غزل (ویژه) را تهیه کنید از فروشگاه عارف (تهران، بهارستان، ظهیرالاسلام، نبش کوچه محمودی، فروشگاه موسیقی عارف)
سنتور خوبیم هم هست و خوب میخونه و برای هنرجو و شروع آموزش مناسبه
مچکرم
این سنتور رو جاهای دیگه هم میفروشن یا فقط همین فروشگاه اونو داره؟

ehsanparty
Sunday 22 June 2014, 02:52 PM
مچکرم
این سنتور رو جاهای دیگه هم میفروشن یا فقط همین فروشگاه اونو داره؟

خواهش میکنم . خیر فقط در همین فروشگاه این سازو عرضه می شود، اگر محل زندگیتون شهر دیگه ای هستش میوتنید تماس بگیرید براتون سازو ارسال کنند ،ولی سازو ببنید خیلی بهتره ، در کل با این بودجه انتظار زیادی نباید داشته باشید.

hirbod_GH
Monday 23 June 2014, 02:34 PM
سلام مغازه درویش خان تو بهارستان هم ساز های خوبی داره.خودشون پخش کننده هم هستن.اگر تشریف ببرید خودشون راهنماییتون میکنن که با این قیمت چه سازی میتونید بگیرید.ادرسش خیابان بهارستان بالاتر از متروی بهارستان روبه روی پمپ بنزین هست.
سنتور خوب هم ویژگی‌های زیادی داره مثلا جنس چوبش که گره زیاد نداشته باشه یا جنس گوشی هاش خوب باشه.محل اتصال گوشی با چوب سنتور تمییز کار شده باشه.جنس صدا زمان تغییر گام از سیمهای سفید به زرد تو ذوق نزنه، صدای سنتور وقی باش میزنی به قول معروف خفه نیاشه و طنین داشته باشه و صدای نت بعد از ضربه بمونه و ... البته شما که مبتدی هستید یک مقدار فهمیدن این مسائل براتون سخته ولی این جایی که معرفی کردم کاراشون مطمئنه و یه چیز خوب بهتون میدن.من که خودم چندین سال ازشون خرید میکنم همیشه راضی بودم

mafton
Thursday 17 July 2014, 04:18 PM
سلام دوستان ممکن هست راهنمایی کنید که با قیمت 1.5 تا 2 چه گزینه هایی برا خرید سنتور دارم ؟ من شیراز هستم

ehsanparty
Thursday 17 July 2014, 09:26 PM
سلام دوستان ممکن هست راهنمایی کنید که با قیمت 1.5 تا 2 چه گزینه هایی برا خرید سنتور دارم ؟ من شیراز هستم

سلام
منطقی ، کفاشزاده ، معمارزاده ، رضوانی ، راسخ (مطفی) ، وظیفه دوست ، مدني ، غفاری و ....

mafton
Friday 18 July 2014, 11:22 AM
سلام
منطقی ، کفاشزاده ، معمارزاده ، رضوانی ، راسخ (مطفی) ، وظیفه دوست ، مدني ، غفاری و ....
ممنون خوب یه مشاوره میدین که گزینه ها به 2 3 تا برسه ؟

ehsanparty
Friday 18 July 2014, 01:09 PM
ممنون خوب یه مشاوره میدین که گزینه ها به 2 3 تا برسه ؟

خیلی سخته ... کفاشزاده ،غفاری ، منطقی

sina4403
Saturday 19 July 2014, 04:56 PM
سلام

آقا انقدر سر به سر ما نذار :) ، از کی تا حالا جناب معمارزاده سنتورهاشو 1.5 یا دو تومن میفروشه؟ سنتورهاشون خیلی وقته بالای 3.5 قیمت داره... کفاش زاده هم بالای دو تومنه سنتورهاش، محسن راسخ هم که جدیدا قیمتش سنتورهای درجه یکش رو طبق چیزی که شنیدم حدود 7 تومن کرده ( که البته توصیه نمیکنم سنتورهاشونو)

ehsanparty
Saturday 19 July 2014, 09:49 PM
آقا انقدر سر به سر ما نذار :) ، از کی تا حالا جناب معمارزاده سنتورهاشو 1.5 یا دو تومن میفروشه؟ سنتورهاشون خیلی وقته بالای 3.5 قیمت داره... کفاش زاده هم بالای دو تومنه سنتورهاش، محسن راسخ هم که جدیدا قیمتش سنتورهای درجه یکش رو طبق چیزی که شنیدم حدود 7 تومن کرده ( که البته توصیه نمیکنم سنتورهاشونو)

بنده کی و کجا سر به سر حضرت عالی یا عزیز دگیری گذاشتم...؟ سعی کن با دقت بخونی، ایشون فرمودند با بودجه 1.5 تا 2 تومان....
سازهای آقای مرتضی کفاشزاده 1.5 هستش, ساز های آقای معمار زاده از 2.5 تومان به بالا...اگر خیلی نگرانو دلواپسی و احساس سر به سر شدن داری می تونی باهشون تماس هم بگیری تا مطمئن بشی و ازاین احساس در بیایی .......نکته بعدی اینکه من یادم نمیاد حرفی از استاد محسن راسخ زده باشم اگر با دقت پستمو میخوندی گفتم مصطفی راسخ ، فرزند آقای محسن راسخ سازهاشون هم 1.5 هستش

shobar
Saturday 19 July 2014, 10:11 PM
ازدوستان کسی در مورد سنتور های آقای طلوعی اطلاعی داره؟

ehsanparty
Monday 21 July 2014, 12:46 PM
ازدوستان کسی در مورد سنتور های آقای طلوعی اطلاعی داره؟

سلام شبر جان استاد طلوی سازاشون خوش صداست شمارشو برات در پیغام خصوصی ارسال کردم
سازهای حرفه ایش حدود 1,700 تا 2 تومان هستش

sheykhi
Wednesday 30 July 2014, 05:42 PM
سلام به همه ی دوستانه سنتوری !:redguitar:
من دو سالی هست که سنتور می زنم صدای سنتورم اصلا خوب نیست و می خوام یه سنتور حرفه ای نهایتا تا 1میلیون و دویست - 1میلیون و سیصدمی خوام بخرم تا حالا هم استادی نداشتم که بخوام از طریق اون اقدام بخرید کنم !
اینجوری هم که از کامنتا متوجه شدم با این پول می تونم یه سنتور عارفیه خوب بخرم ، گزینه های دیگه هم مثل غفاری و راسخی و طاهری هم رو میز هست :39: در ضمن آشنا هم ندارم که از سالاری سنتور بگیرم بخاطره همینم بی خیالش شدم
می خوام بدونم نظر دوستان چیه ؟ :5:
هرچی هم دنبال شماره های اساتید بالا توی کامنتا گشتم نتونستم چیزی پیدا کنم
اگه کسی از دوستان شماره های این بزرگوران رو دارن بهم بگن تا بتونم باهاشون یه صحبتی داشته باشم و اقدام بخرید کنم.

shobar
Wednesday 30 July 2014, 06:45 PM
من دو سالی هست که سنتور می زنم صدای سنتورم اصلا خوب نیست و می خوام یه سنتور حرفه ای نهایتا تا 1میلیون و دویست - 1میلیون و سیصدمی خوام بخرم تا حالا هم استادی نداشتم که بخوام از طریق اون اقدام بخرید کنم !
اینجوری هم که از کامنتا متوجه شدم با این پول می تونم یه سنتور عارفیه خوب بخرم ، گزینه های دیگه هم مثل غفاری و راسخی و طاهری هم رو میز هست :39: در ضمن آشنا هم ندارم که از سالاری سنتور بگیرم بخاطره همینم بی خیالش شدم
اگه کسی از دوستان شماره های این بزرگوران رو دارن بهم بگن تا بتونم باهاشون یه صحبتی داشته باشم و اقدام بخرید کنم.

سلام. شما به هیچ وجه نمیتونی با 1200الی1300ساز عارفی بخری چون الان سازاش 6میلیونه. از سالاری هم اصلا نخر چون 300الی400بیشتر نمیرزه گول اسمشو نخور.نهایتا باید صبر کنی و پول جمع کنی تا بودجه شما برسه به حد اقل 1500تا ساز درست و حسابی گیر بیاری با این حا شما با آقای نیک فرجام -ehsanparty (You can see links before reply) مشورت کن ایشون بهتر شما رو راهنمایی میکنه.

ehsanparty
Thursday 31 July 2014, 12:58 AM

سلام
با بودجه شما همینطور که "شبر" عزیز فرمودند نمیتونید سازهای اساتیدی که در نظر دارید را تهیه کنید.
البته با یک میلیون دویست شما سازهای بسیار خوبی میتونید تهیه کنید...
پیشنهاد بنده اینهاست : کفاشزاده ، منطقی ،رضوانی ، غفوری ، مبارکی املشی ، طلوعی ، غلامی (شهرام) ، وظیفه دوست
در مورد سالاری هم خدماتی که ایشان به صنعت سنتور سازی در ایران نمودند بر هیچ کس پوشیده نیست و نخواهد بود ولی اگر نظر بنده که کوچیکترین عضو و هنرجوی این انجمن هستم بپرسید، با کمال احترام به ایشان در حال حاظر سازهای این بزرگوارو پیشنهاد نمیکنم
(نه اینکه اینجا بخوام این حرفو بزنم...بارها به خودشون مشکل سازهاشونو عرض کردم)
البته سازهای که آقای سالاری تا قبل از سال 84 85 ساختند بینظیره

shobar
Thursday 31 July 2014, 08:57 AM
سلام
با بودجه شما همینطور که "شبر" عزیز فرمودند نمیتونید سازهای اساتیدی که در نظر دارید را تهیه کنید.
پیشنهاد بنده اینهاست : کفاشزاده ، منطقی ،رضوانی ، غفوری ، مبارکی املشی ، طلوعی ، غلامی (شهرام) ، وظیفه دوست
در مورد سالاری هم خدماتی که ایشان به صنعت سنتور سازی در ایران نمودند بر هیچ کس پوشیده نیست و نخواهد بود ولی اگر نظر بنده که کوچیکترین عضو و هنرجوی این انجمن هستم بپرسید، با کمال احترام به ایشان در حال حاظر سازهای این بزرگوارو پیشنهاد نمیکنم

عرض ادب -واقعا سالاری های قدیمی مهشر بودن چقدر ادم لذت میبره از صداشون. یه دونه آقای جواهری داره واقعا زیبا میخونه.امثال این غفار پور واقعا بهش نمیرسن ولی حیف درست ادامه نداد......
آقا من چند وقتی هست دارم فکر میکنم اگر شرایطش جور بشه یه سنتور دیگه بخرم به نظر شما طلوعی بهتره یا غفاری؟

ehsanparty
Thursday 31 July 2014, 09:10 AM
عرض ادب -واقعا سالاری های قدیمی مهشر بودن چقدر ادم لذت میبره از صداشون. یه دونه آقای جواهری داره واقعا زیبا میخونه.امثال این غفار پور واقعا بهش نمیرسن ولی حیف درست ادامه نداد......
آقا من چند وقتی هست دارم فکر میکنم اگر شرایطش جور بشه یه سنتور دیگه بخرم به نظر شما طلوعی بهتره یا غفاری؟

شبر جان خودت بهتر میدنی صدای بیشتر سلیقه ای هستش تو سازهای حرفه ای بنظرم همشون خوب میخونند بعضی سازها تمیزترو زنگدار تر
بهضی با هارمونی بیشتر و وصعت صدای بالاتر در کنار صنعت خوب ساز...شما باید سازیرو پیدا کنید که همه این مواردو در کناره هم داشته باشه...من تا جایی که متوجه شدم فکر مینم شما جنس صدای سازهای آقای معمازاده رو خیلی خلیلی قبول کنی ولی هزینش بالاست یکم
باز بنظرم شما سعی کنید به کارگاهای این اساتید سر بزنیدو سازهارو از نزدیک ببینید

shobar
Thursday 31 July 2014, 09:16 AM
شبر جان خودت بهتر میدنی صدای بیشتر سلیقه ای هستش تو سازهای حرفه ای بنظرم همشون خوب میخونند بعضی سازها تمیزترو زنگدار تر
بهضی با هارمونی بیشتر و وصعت صدای بالاتر در کنار صنعت خوب ساز...شما باید سازیرو پیدا کنید که همه این مواردو در کناره هم داشته باشه...من تا جایی که متوجه شدم فکر مینم شما جنس صدای سازهای آقای معمازاده رو خیلی خلیلی قبول کنی ولی هزینش بالاست یکم
باز بنظرم شما سعی کنید به کارگاهای این اساتید سر بزنیدو سازهارو از نزدیک ببینید

حرف شما درسته صدا سلیقه ای هست باید خودم اگه جور شد برم کارگاه این دو بزرگوار ببینم کدومو میپسندم. البته من به سیم های زرد خیلی بیشتر اهمیت میدم. این طور که پرسیدم اکثر شاگردهای سیامک آقایی غفاری دارند.
البته قبلا میخواستم دو تا سنتورمو بفروشم یک غفار پور خوب بخرم البته از طریق معلمم که شاگرد اردوانه اما این طور که شنیدم انگار اونم به سرنوشت سالاری دچار شد...

ehsanparty
Thursday 31 July 2014, 10:01 AM
حرف شما درسته صدا سلیقه ای هست باید خودم اگه جور شد برم کارگاه این دو بزرگوار ببینم کدومو میپسندم. البته من به سیم های زرد خیلی بیشتر اهمیت میدم. این طور که پرسیدم اکثر شاگردهای سیامک آقایی غفاری دارند.
البته قبلا میخواستم دو تا سنتورمو بفروشم یک غفار پور خوب بخرم البته از طریق معلمم که شاگرد اردوانه اما این طور که شنیدم انگار اونم به سرنوشت سالاری دچار شد...

امیدوارم یک ساز خوب تهیه کنی شبر جان با کارگاه این اساتید اگر تونستی سر بزن
معمارزاده ، کفاشزاده، منطقی ، علی غفاری ، شهرام غلامی ، حمید موسوی، غفوری هم یک سر بزن فکر کنم به نتیجه برسی

shobar
Thursday 31 July 2014, 10:18 AM
امیدوارم یک ساز خوب تهیه کنی شبر جان با کارگاه این اساتید اگر تونستی سر بزن
معمارزاده ، کفاشزاده، منطقی ، علی غفاری ، شهرام غلامی ، حمید موسوی، غفوری هم یک سر بزن فکر کنم به نتیجه برسی

منونم احسان جان-شما شماره ای از معمار زاده دارید؟

sheykhi
Thursday 31 July 2014, 09:56 PM
سلام. شما به هیچ وجه نمیتونی با 1200الی1300ساز عارفی بخری چون الان سازاش 6میلیونه. از سالاری هم اصلا نخر چون 300الی400بیشتر نمیرزه گول اسمشو نخور.نهایتا باید صبر کنی و پول جمع کنی تا بودجه شما برسه به حد اقل 1500تا ساز درست و حسابی گیر بیاری با این حا شما با آقای نیک فرجام -ehsanparty (You can see links before reply) مشورت کن ایشون بهتر شما رو راهنمایی میکنه.

ممنون شبر جان !
راستش خیلی ضد حال خوردم :40:
ولی حالا تا 1ونیم هم اگه شد یه کاریش می تونم بکنم ! با این مبلغ می تونم ساز حرفه ای گیر بیارم ؟؟؟

- - - Updated - - -

سلام

ممنون از راهنماییتون !:5:
یه سوال ؟ این اسامی رو به ترتیب اولویت نوشتین ؟؟؟ اگه نه میشه خواهش کنم به ترتیب بنویسین ؟
شماره یا آدرس کارگاه هاشون رو چجوری بدست بیارم ؟
آدرس یا شماره های عارفی و راسخس(پدر) و طاهری رو اگه دارین میشه محبت کنین برام بفرستین ؟ اگه نه از کجا می تونم شماره و آدرسشون رو گیر بیارم ؟ می خوام اگه بشه یه صحبتی باهاشون داشته باشم ، شاید ضرری نداشته باشه !
بازم ممنون بابت کمکی که میکنید:9::18:

shobar
Friday 1 August 2014, 07:03 AM
ممنون شبر جان !
راستش خیلی ضد حال خوردم :40:
ولی حالا تا 1ونیم هم اگه شد یه کاریش می تونم بکنم ! با این مبلغ می تونم ساز حرفه ای گیر بیارم ؟؟؟

- - - Updated - - -

ممنون از راهنماییتون !:5:
یه سوال ؟ این اسامی رو به ترتیب اولویت نوشتین ؟؟؟ اگه نه میشه خواهش کنم به ترتیب بنویسین ؟
شماره یا آدرس کارگاه هاشون رو چجوری بدست بیارم ؟
آدرس یا شماره های عارفی و راسخس(پدر) و طاهری رو اگه دارین میشه محبت کنین برام بفرستین ؟ اگه نه از کجا می تونم شماره و آدرسشون رو گیر بیارم ؟ می خوام اگه بشه یه صحبتی باهاشون داشته باشم ، شاید ضرری نداشته باشه !
بازم ممنون بابت کمکی که میکنید:9::18:

سلام.چند تا شماره داشتم که براتون فرستادم

sheykhi
Friday 1 August 2014, 11:02 AM
سلام.چند تا شماره داشتم که براتون فرستادم

سلام
یه دنیا ممنون :X

mafton
Monday 4 August 2014, 05:59 PM
سلام دوستام شکاره استاد سازنده سنتوری که تو شیراز کارگاه داشته باشه رو کسی نداره ؟
درست دارم یه کارگاه و از نزدیک ببینم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

DIN
Wednesday 3 September 2014, 06:46 PM
دوستان عزیز سلامیک ماه و نیم پیش سنتورمو ازم دزدیدن الان چهارصد میتونم هزینه کنم . با این پول من میتونم دو مهر منطقی یا یک مهر رضوانی یا سولیست گردو بخرم .به نظر شما کدوم بهتره آیا شماره یا آدرسی از این دو استاد دارین که بتونم مستقیم ازشون خرید کنم .متاسفانه ساز با مهر تقلبی خیلی خیلی زیاد شده.ممنون

ehsanparty
Thursday 4 September 2014, 07:45 AM
دوستان عزیز سلامیک ماه و نیم پیش سنتورمو ازم دزدیدن الان چهارصد میتونم هزینه کنم . با این پول من میتونم دو مهر منطقی یا یک مهر رضوانی یا سولیست گردو بخرم .به نظر شما کدوم بهتره آیا شماره یا آدرسی از این دو استاد دارین که بتونم مستقیم ازشون خرید کنم .متاسفانه ساز با مهر تقلبی خیلی خیلی زیاد شده.ممنون

سلام

نگران نباشید با بودجه شما میتونید سازهای اساتیدی که فرمودیدو از فروشگاه عارف تهیه کنید منطقی 2 مهرش فکر میکنم همین قیمت باشه
همینطور سنتور غزال هم همین حدوداست که خوب میخونه و فروشگاه عارف هم تنها عرضه کننده سنتور غزل هستش

DIN
Friday 5 September 2014, 07:23 PM
ممنون دوست عزیز متاسفانه سایت فروشگاه عارف باز نمیشه که بتونم آدرس یا تلفنشو بردارم .شما داری که بهم بدی فردا یه سر برم

ehsanparty
Friday 5 September 2014, 09:19 PM
ممنون دوست عزیز متاسفانه سایت فروشگاه عارف باز نمیشه که بتونم آدرس یا تلفنشو بردارم .شما داری که بهم بدی فردا یه سر برم

خواهش میکنم، آدرس بهارستان ، ظهیرالاسلام سرکوچه محمودی فروشگاه عارف (جدیدا فروشگاه اصلی به 10 متر قبل از کوچه محمودی منتقل شده و دفتر و کارگاه داخل کوچه محمودی پلاک 3 هستش) تلفن : 33976430 الی 1 ، سازو با گارانتی بهتون میدند البته اگر بودجتون بالاتر بود از خود سازنده ساز میگرفتید بهتر بود به هرحال بهترین گزینه برای شما عارف هستش که بسیار منصف هم هستند

DIN
Friday 12 September 2014, 02:56 PM
مرسی دوست عزیز خیلی لطف کردی .چه جای خوبی بود فروشگاهشون .فروشنده شون و اون آقای که اونجا کار کوک سنتور انجام میدادن چقدر خوش برخورد بودن .یه غزل ویژه خریدم به مبلغ 340 واقعا خوش صداس.ممنون

ehsanparty
Monday 15 September 2014, 08:13 AM
مرسی دوست عزیز خیلی لطف کردی .چه جای خوبی بود فروشگاهشون .فروشنده شون و اون آقای که اونجا کار کوک سنتور انجام میدادن چقدر خوش برخورد بودن .یه غزل ویژه خریدم به مبلغ 340 واقعا خوش صداس.ممنون

سلام
خداروشکر، خوشحالم که تونستم کمک کنم ساز مناسب تهیه کنید.
موفق باشید

abtine
Sunday 21 September 2014, 02:36 PM
دوستان کسی ساز با مهر بیداد شنیده ؟

mohammadrsh
Wednesday 22 October 2014, 02:33 PM
سلام به همه دوستان عزیز
من می خوام یک ساز برای شروع تا قیمت 400 تومان از مشهد خریداری کنم
صفحات قبلی رو اکثرا خوندم، می خواستم بدونم اگر اطلاع دارید بهترین جا برای خرید در مشهد کجاست و چه سازی تا این رنج میشه خرید (در صفحات قبل ویژه غزل رو دیدم، آیا در مشهد هم موجوده؟

ehsanparty
Friday 24 October 2014, 01:03 PM
سلام به همه دوستان عزیز
من می خوام یک ساز برای شروع تا قیمت 400 تومان از مشهد خریداری کنم
صفحات قبلی رو اکثرا خوندم، می خواستم بدونم اگر اطلاع دارید بهترین جا برای خرید در مشهد کجاست و چه سازی تا این رنج میشه خرید (در صفحات قبل ویژه غزل رو دیدم، آیا در مشهد هم موجوده؟

سلام
خیر فقط فروشگاه عارف این سازو موجود دارند با کمی هزینه بیشتر ساز آقای دریاباری را تهیه کنید حدود 600 تومان
موفق باشید

mafton
Wednesday 12 November 2014, 09:46 PM
سلام دوستان
کسی هست که ساز اقای طلوعی رو داشته باشه یا باهاش زده باشه ؟
که یه نمونه صدایی چیزی به من بده یا مشاوره ؟ مثل اینکه سل کوکشون 2 تومن هست

mafton
Wednesday 10 December 2014, 07:20 PM
سلام
برا خرید سنتور بین سنتور های اقایان معمار زاده و کفاش زاده و غفارپور موندم قیمت هم نمیخوام بیشتر از 3 تومن بشه
قول میدم دیگه اینو به نتیجه رسیدم سنتور و بخرم و انقدر اینجا پست نذارم : دی
کسی میتونه راهنمایی کنه ؟

shobar
Wednesday 10 December 2014, 10:19 PM
سلام
برا خرید سنتور بین سنتور های اقایان معمار زاده و کفاش زاده و غفارپور موندم قیمت هم نمیخوام بیشتر از 3 تومن بشه
قول میدم دیگه اینو به نتیجه رسیدم سنتور و بخرم و انقدر اینجا پست نذارم : دی
کسی میتونه راهنمایی کنه ؟

مفتون عزیز غفار پور و کفاش زاده رو کنار بذار . در مورد معمار زاده هم اطلاع ندارم.
غفار پور یک سری سنتور پیش اردوان میفرسته برای فروش که الان حدود3500الی4000هستن که حتی 2000ارزش ندارن. اردوان الان سازهای غلامی رو شنیدم میفروشه که باروانکوک هستن و از 2500شروع میشه تا 3500 من تا به حال ازش ندیدم و باید ساز رو دید تا نظر داد.من دوتا انصاری دارم که شاگرد اردوانه الان سنتوراش از1500هست تا2500احتمالا من هم یکیدوباره ازش بخرم

- - - Updated - - -

سلام دوستان

طلوعی هم شنیدم خوبن. بهتره با آقای احسان نیک فرجام در این مورد مشورت کنید

- - - Updated - - -

سلام دوستان

برای طلوعی با آقای ehsanparty (You can see links before reply) مشورت کنید

mafton
Thursday 11 December 2014, 09:03 AM
با اقای کفاش زاده دیروز صحبت کردم
گفتن که قیمت 2 تومن هست 1 تا 1 و نیم ماه هم طول میکشه من اینجا سازشونو دیدم و خوشم اومد البته میگن صدای ضبط شده فرق داره و ادم باید از نزدیک بشنوه You can see links before reply %D9%84%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D9%87_%D9%87%D8%A7. ..%D8%B3%D9%81%D8%B1

سنتور اقای غفارپور هم یکی از دوستان سنتورشو اورده بود کلاس وقتی میزد از صداش خوشم اومد البته من بیرون کلاس نشسته بودم و فقط صداشو میشنیدم بعد ازش پرسیدم گفت که غفارپور هست نگاشم کردم خوش ساخت بود و روش وقت گذاشته شده بود البته گفت عید خریده 2 تومن الاد متاسفانه 2.8 میفروشه اقای غفارپور
معمازاده هم که فقط تو اینترنت تعریفش و شنیدم و ندیدم

shobar
Thursday 11 December 2014, 02:56 PM
با اقای کفاش زاده دیروز صحبت کردم
گفتن که قیمت 2 تومن هست 1 تا 1 و نیم ماه هم طول میکشه من اینجا سازشونو دیدم و خوشم اومد البته میگن صدای ضبط شده فرق داره و ادم باید از نزدیک بشنوه You can see links before reply %D9%84%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D9%87_%D9%87%D8%A7. ..%D8%B3%D9%81%D8%B1

سنتور اقای غفارپور هم یکی از دوستان سنتورشو اورده بود کلاس وقتی میزد از صداش خوشم اومد البته من بیرون کلاس نشسته بودم و فقط صداشو میشنیدم بعد ازش پرسیدم گفت که غفارپور هست نگاشم کردم خوش ساخت بود و روش وقت گذاشته شده بود البته گفت عید خریده 2 تومن الاد متاسفانه 2.8 میفروشه اقای غفارپور
معمازاده هم که فقط تو اینترنت تعریفش و شنیدم و ندیدم

مفتون عزیز همون طور که گفتم غفار پورهای جدید زیاد خوب نیستن. حتی اون انصاری که گفتم 2500از غفار پورها بهتر هستن.البته قبلا غفار پور سازهای بسیار عالی هم ساخته. اما در هر صورت شما باید خودت انتخاب کنی و اگر بتونی کفاش زاده ازون قدیمیهاش که بم خوان هستن پیدا کنی خیلی خوب میخونن. سازهای علی غفاری هم شنیدم که خوبن. البته خوب کار کردن سنتور سازها خیلی مسخرست. طرف سازاش خوب میشن و گل میکنه بعداز چند سال سازهای افتضاح دست ملت میده و نون مهر ساز رو میخوره. حالا به کارگاه این افراد سر بزن و ازنزدیک ببین البته نمیدونم چقدر تجربه داری. ولی آدم باید خودش پشت ساز بشینه و باهاش درست و حسابی بزنه تا درک کنه البته فقط این نیست بلکه باید ساز زیاد دیده باشی تا قلق کار دستت بیاد.
ولی درکل انتخاب با شماست.

parivash69
Sunday 14 December 2014, 01:16 PM
سلام وقت بخیر
چند وقت پیش متوجه شدم که صفحه زیر سنتورم یکم تو رفتگی و برآمدگی داره به قول معروف تاب برداشته
ممکنه که به مرور زمان بیشتر بشه و تاثیر بدی روی صدای سازم داشته باشه ؟

shobar
Sunday 14 December 2014, 02:59 PM
سلام وقت بخیر
چند وقت پیش متوجه شدم که صفحه زیر سنتورم یکم تو رفتگی و برآمدگی داره به قول معروف تاب برداشته
ممکنه که به مرور زمان بیشتر بشه و تاثیر بدی روی صدای سازم داشته باشه ؟

بله ممکنه

pinfo
Sunday 14 December 2014, 11:55 PM
سلام دوستان کسی از سازهای تیموری اطلاعاتی داره ؟
میدونم مهر ملاک نیست دوستم سه مهرش و داره و میخواستم ببینم چه جوریه ؟

shobar
Monday 15 December 2014, 09:52 PM
سلام دوستان کسی از سازهای تیموری اطلاعاتی داره ؟
میدونم مهر ملاک نیست دوستم سه مهرش و داره و میخواستم ببینم چه جوریه ؟

سلام-لطفا صدا و عکس بذارید

mldnaderi
Saturday 20 December 2014, 06:42 PM
سلام دوستان ببخشید سوالی داشتم ... سنتور 12 خرک یا 14 خرک قیمت مناسب سراغ دارید ؟؟؟

sohrabijam
Sunday 21 December 2014, 03:26 PM
سلام دوستان
می خواستم ببینم کسی از دوستان هست که سنتور مدنی رو بشناسه!؟
ایشون تو کرج ساز میسازن
اگر میشناسین کیفیت صدا و سازشون چطوره!؟
ممنون

ehsanparty
Monday 22 December 2014, 06:27 AM
سلام دوستان
می خواستم ببینم کسی از دوستان هست که سنتور مدنی رو بشناسه!؟
ایشون تو کرج ساز میسازن
اگر میشناسین کیفیت صدا و سازشون چطوره!؟
ممنون

سنتور های خوش ساخت و خوش صدای می سازند

sohrabijam
Monday 22 December 2014, 07:22 AM
ببخشید,قیمت ساز هاشون رو میدونید حدودا چند هست!؟
شما خودتون سازشون رو امتحان کردید!؟

sohrabijam
Thursday 25 December 2014, 09:15 AM
ببخشید دوستان بین سنتور رضوانی سه مهر و وظیفه دوست دو مهر کدوم بهتره به نظرتون؟

ehsanparty
Thursday 25 December 2014, 04:38 PM
ببخشید دوستان بین سنتور رضوانی سه مهر و وظیفه دوست دو مهر کدوم بهتره به نظرتون؟

بستگی به سلیقه شما دارد بشخصه سازهای آقای وظیفه دوستو بیشتر می پسندم و خوش صدا تر هستش

sohrabijam
Thursday 25 December 2014, 05:05 PM
بستگی به سلیقه شما دارد بشخصه سازهای آقای وظیفه دوستو بیشتر می پسندم و خوش صدا تر هستش

سنتور وظیفه دوست مثل خیلی های دیگه نیست که دیگه خودشون نسازند یا کیفیتشون اومده باشه پایین؟
سنتور مدنی رو شما خودتون زدید؟یکی از دوستان میگفت خیلی ساز های خوبی میسازن.

shobar
Thursday 25 December 2014, 06:31 PM
سنتور وظیفه دوست مثل خیلی های دیگه نیست که دیگه خودشون نسازند یا کیفیتشون اومده باشه پایین؟

دوست عزیز سنتور مدنی نسبت به قیمتش خوب میخون فکر کنم حدود 850 باشه. برو به سایتش و از خودش قیمت رو بگیر شاید گرون تر شده باشه. صداش هم اونجا هست.You can see links before reply

sohrabijam
Thursday 25 December 2014, 08:35 PM
دوست عزیز سنتور مدنی نسبت به قیمتش خوب میخون فکر کنم حدود 850 باشه. برو به سایتش و از خودش قیمت رو بگیر شاید گرون تر شده باشه. صداش هم اونجا هست.You can see links before reply (You can see links before reply)
فکر نمیکنید خیلی بالا باشه قیمتی که میگید؟چون یک فروشگاه نسبتا گرون 850 میگه که شما خودتون بهتر میدونید فروشگاه ها چقدر میکشن رو ساز

shobar
Thursday 25 December 2014, 08:40 PM
فکر نمیکنید خیلی بالا باشه قیمتی که میگید؟چون یک فروشگاه نسبتا گرون 850 میگه که شما خودتون بهتر میدونید فروشگاه ها چقدر میکشن رو ساز

شما به سایت مدنی برید و شمارشو بگیرو باهاش صحبت کن و مستقیما هم از خودش بگیر. به شما توصیه میکنم هیچ وقت از مغازه ساز نخری. مسیتقیم از سازنده بگیر. حتی مشقی

sohrabijam
Thursday 25 December 2014, 10:42 PM
شما به سایت مدنی برید و شمارشو بگیرو باهاش صحبت کن و مستقیما هم از خودش بگیر. به شما توصیه میکنم هیچ وقت از مغازه ساز نخری. مسیتقیم از سازنده بگیر. حتی مشقی
ممنون.متشکر.
به نظر شما ساز مدنی بهتر از رضوانی و وظیفه دوست نیست؟
اخه یکی از دوستان استاد سنتور هستند تو شهرستان ایشون خیلی تایید میکردن می گفتن به نظر من از این دو تا ساز های بهتری میسازه

ehsanparty
Friday 26 December 2014, 09:48 PM

آقای رضوانی و آقای مدنی هردو سازنده خوبی هستند آقای وظیقه دوست هم سازنده خوبی هستند هم نوازنده خوبی ساز های هر 3 عزیزو من دیدم ساز آقای مدنی و رضوانیو داشتم و دارم و سازهای آقای وظیفه دوست هم دیدم اما بدلیل اینکه 3 مهرشون تقریبا 2 تومان هست نتونستم تهیه کنم ولی حتما بفکر تهیه سازشون خواهم بود

sohrabijam
Friday 26 December 2014, 10:51 PM
آقای رضوانی و آقای مدنی هردو سازنده خوبی هستند آقای وظیقه دوست هم سازنده خوبی هستند هم نوازنده خوبی ساز های هر 3 عزیزو من دیدم ساز آقای مدنی و رضوانیو داشتم و دارم و سازهای آقای وظیفه دوست هم دیدم اما بدلیل اینکه 3 مهرشون تقریبا 2 تومان هست نتونستم تهیه کنم ولی حتما بفکر تهیه سازشون خواهم بود
ممنون احسان بابت جوابت
ساز رضوانی تون چند مهره؟به نظرت یعنی رضوانی و مدنی هر دو خوبن و فرقی ندارن؟خودم دلم بیشتر میگه مدنی رو بگیرم.
مدنی درجه بندی یا تعداد مهر نداره سازاش؟
برای خرید از هر دو استاد باید حتما یکی که سر در میاررو ببرم یا نباشه هم میشه؟
ببخشید اگه سوال هام زیاده.تازه میخوام وارد سنتور بشم واسه همین رو خرید اولین ساز خیلی حساسم

ehsanparty
Saturday 27 December 2014, 05:31 PM
ممنون احسان بابت جوابت
ساز رضوانی تون چند مهره؟به نظرت یعنی رضوانی و مدنی هر دو خوبن و فرقی ندارن؟خودم دلم بیشتر میگه مدنی رو بگیرم.
مدنی درجه بندی یا تعداد مهر نداره سازاش؟
برای خرید از هر دو استاد باید حتما یکی که سر در میاررو ببرم یا نباشه هم میشه؟
ببخشید اگه سوال هام زیاده.تازه میخوام وارد سنتور بشم واسه همین رو خرید اولین ساز خیلی حساسم

سلام خواهش میکنم انجام وظیفه هستش
آقای مدنی قبلا دو نو ساز می ساختند قیمت یکی 600 هزار تومان و یکی هم هم 900 تومان؛ الانو خبر ندارم چجوری هستش

sohrabijam
Sunday 28 December 2014, 01:00 PM
دوستان دیروز زنگ زدم به اقای مدنی گفت کف قیمت 850.فروشگاه عرف هم رضوانی 3مهر رو میگفت 770 و وظیفه دوست دو مهر رو780.
به نظر شما کدوم بهتره که بگیرم
مدنی که میگفت ببر پیش هر استادی زیر 1.5-2 قیمت نمیذاره.میگفت پدرم درومد تا سازم باب میل استاد ثابت بشه و از این حرفا

raminfarhad
Thursday 15 January 2015, 10:54 PM
سلام دوستان
کسی می دونه سنتوری که سیامک آقایی می زنه ساخت کیه , قیمت و ...؟؟
ممنون
لطفا اگر ممکنه ایمیل کنید
BIG_BANG_67@YAHOO

ehsanparty
Sunday 18 January 2015, 11:06 AM
سلام دوستان
کسی می دونه سنتوری که سیامک آقایی می زنه ساخت کیه , قیمت و ...؟؟
ممنون
لطفا اگر ممکنه ایمیل کنید
BIG_BANG_67@YAHOO
آقای سیامک آقای که یک ساز ندارند شاید بیشتر از 20 ساز داشته باشند
و سازهای که دارند سازهای آقای راسخ ، منطقی ، تقوی آلاشتی (اینها که بنده میدونم و چند اجرا با این سازها همیشه داشتند)

shobar
Sunday 18 January 2015, 12:14 PM
آقای سیامک آقای که یک ساز ندارند شاید بیشتر از 20 ساز داشته باشند
و سازهای که دارند سازهای آقای راسخ ، منطقی ، تقوی آلاشتی (اینها که بنده میدونم و چند اجرا با این سازها همیشه داشتند)

یکی از دوستان میگفت که بردارش توی دانشگاه هنر تهران که سیامک آقایی تدریس میکنه رشته تار درس میخونه. میگفت یک بار که با دوستش رفته بودن خونه سیامک آقایی ،یک اتاق داشت پر از قفسه هایی که سنتورهای مختلف از سازندگان مختلف اونجا بود. فکر کنم از هر سازنده خوبی ساز داشته باشه

M_saeed
Friday 6 February 2015, 02:31 PM
سلام به همه دوستان و اساتید محترم
من حدود شش ماهیه سنتورنوازی رو شروع کردم ولی روی سنتور دوستم که از شهر تبریز خرید کردن تمرین داشتم . حالا خودم قصد تهیه سنتور تو رینج 300000 تا 450000 تومان دارم ...... ساکن کرمانشاه هم می باشم . کسی میتونه راهنمآیی کنه ؟؟

ehsanparty
Sunday 8 February 2015, 07:32 PM
سلام به همه دوستان و اساتید محترم
من حدود شش ماهیه سنتورنوازی رو شروع کردم ولی روی سنتور دوستم که از شهر تبریز خرید کردن تمرین داشتم . حالا خودم قصد تهیه سنتور تو رینج 300000 تا 450000 تومان دارم ...... ساکن کرمانشاه هم می باشم . کسی میتونه راهنمآیی کنه ؟؟

ساز رضوانی یک مهر یا سنتوز غزل یا دریاباری

mahyar1545
Thursday 12 February 2015, 10:51 AM
سنتور ثاقبی بخر همه جا هست

FMETAL
Monday 23 February 2015, 10:00 AM
سلام دوستان،

برای یکی‌ از دوستان که رودربایستی هم دارم باهاش، یه سنتور برای مبتدی میخواستم. تازه میخواد بره کلاس و تهران هم زندگی‌ نمیکنه و بندرعباس هستند. میشه لطف کنید بفرمایید:

۱ - حداقل هزینه خرید برای یه ساز خوب چقدره؟

۲ - ساخت چه کسی‌ باشه بهتره؟

۳ - از کجا تهیه کنیم که مطمئن باشه؟

۴ - آیا اگر سنتور در تهران ساخته شده باشه و بره بندرعباس، چوبی که در ساخت استفاده شده تغییر فرم خواهد داد یا خیر؟ سالها پیش وقتی‌ کسی‌ میرفت شمال و با خودش تخته نرد میاورد، بخاطر مرطوب بودن آب و هوای شمال و خشک بودن تهران، بعد از چند وقت خوب‌ش ترک می‌خورد. آیا این مشکل برای ساز‌های ساخته شده در تهران و ارسال آن به مناطق مرطوب هم پیش میاد؟

۵ - ممنون از وقتی‌ که میگذارید.

ehsanparty
Tuesday 3 March 2015, 06:16 AM
سلام
سنتور خوب قیمتش 1 تومان به بالاست البته این روزها همه ادعای سنتور سازی حرفه ای دارند...
سازنده مهم نیست مهم اینه که ساز صدای خوب و صنعت مناسبی داشته باشد
بهتر هستش در هر شهری که هستید از همان استان یا شهر بهترین سازنده را انتخاب کنید یا اینکه به سازنده ای که مد نظر دارید بفرمایید که در چه شرایط آب و هوای زندگی می کنید ، سازهای که در مناطق خشک مانند تهران اصفهان تبریز شیراز و... ساخته میشوند بعد از انتقال به شهر های رطوبتی مانند شهرهای شمالی و جنوبی بعد از مدتی کاست شده و تغییر حالت میدهند ، مگر اینکه سازنده از چوب های بسیار خشک با قدمت 50 سال یا 100 سال استفاده کند که تمام آوندها و شیره چوب کاملا خشک و مرده باشد...

سلام دوستان،

برای یکی‌ از دوستان که رودربایستی هم دارم باهاش، یه سنتور برای مبتدی میخواستم. تازه میخواد بره کلاس و تهران هم زندگی‌ نمیکنه و بندرعباس هستند. میشه لطف کنید بفرمایید:

۱ - حداقل هزینه خرید برای یه ساز خوب چقدره؟

۲ - ساخت چه کسی‌ باشه بهتره؟

۳ - از کجا تهیه کنیم که مطمئن باشه؟

۴ - آیا اگر سنتور در تهران ساخته شده باشه و بره بندرعباس، چوبی که در ساخت استفاده شده تغییر فرم خواهد داد یا خیر؟ سالها پیش وقتی‌ کسی‌ میرفت شمال و با خودش تخته نرد میاورد، بخاطر مرطوب بودن آب و هوای شمال و خشک بودن تهران، بعد از چند وقت خوب‌ش ترک می‌خورد. آیا این مشکل برای ساز‌های ساخته شده در تهران و ارسال آن به مناطق مرطوب هم پیش میاد؟

۵ - ممنون از وقتی‌ که میگذارید.

avazghoo
Wednesday 18 March 2015, 10:32 AM
سلام به همه دوستان لطفا منو راهنمایی کنیدوخواهشاازجانبداری ازشخص خاصی خودداری کنید. من یه چندسالی گیتارمیزدم اما ازاونجایی که روحیه ام بیشترباموسیقی سنتی نزدیکتره میخوام شروع به یادگیری سنتوربکنم. اولا استادخوب روچطور انتخاب کنم ؟ سنتورقیمت مناسب حدود200تا300 تومن (فعلا تادستم راه بیفته) چی بگیرم؟ به مغازه های میدون بهارستان میشه اعتمادکرد ؟ اگه یه باانصافشو سراغ دارین بهم بگین . حالا شایدبعضی دوستان بگن به استادت بگوبرات تهیه میکنه اما من دوست دارم خودم سازم روبخرم . اینقدرمارک ومهر وغیره توی بازارهست که آم گیج میشه که کدوم روانتخاب کنه .شما عزیزان که باتجربه هستین لطفا راهنماییم کنین . بهارستان رفتم اما هرفروشنده ازمال خودش تعریف میکنه ونمیدونم به کدومشون میشه اعتمادکرد . درضمن دوستان اگرکسی سازدست دوم سالم وخوب وقابل اعتمادداره که قصدفروش داره بهم بگه. باتشکرازهمه دوستان

ehsanparty
Wednesday 18 March 2015, 07:11 PM
سلام
بهارستان ظهیرالاسلام سر کوچه محمودی فروشگاه موسیقی عارف

سلام به همه دوستان لطفا منو راهنمایی کنیدوخواهشاازجانبداری ازشخص خاصی خودداری کنید. من یه چندسالی گیتارمیزدم اما ازاونجایی که روحیه ام بیشترباموسیقی سنتی نزدیکتره میخوام شروع به یادگیری سنتوربکنم. اولا استادخوب روچطور انتخاب کنم ؟ سنتورقیمت مناسب حدود200تا300 تومن (فعلا تادستم راه بیفته) چی بگیرم؟ به مغازه های میدون بهارستان میشه اعتمادکرد ؟ اگه یه باانصافشو سراغ دارین بهم بگین . حالا شایدبعضی دوستان بگن به استادت بگوبرات تهیه میکنه اما من دوست دارم خودم سازم روبخرم . اینقدرمارک ومهر وغیره توی بازارهست که آم گیج میشه که کدوم روانتخاب کنه .شما عزیزان که باتجربه هستین لطفا راهنماییم کنین . بهارستان رفتم اما هرفروشنده ازمال خودش تعریف میکنه ونمیدونم به کدومشون میشه اعتمادکرد . درضمن دوستان اگرکسی سازدست دوم سالم وخوب وقابل اعتمادداره که قصدفروش داره بهم بگه. باتشکرازهمه دوستان

sinasaloor
Saturday 28 March 2015, 12:49 PM
الان سنتور آقای غفار پور قیمتش در چه حدودیه؟

sinasaloor
Saturday 28 March 2015, 06:19 PM
به نظر من که مضراب فقط صادقی آذر اکثر مضراب های استاد اردوان کامکار صادقی آذر هستش سنتور هم فقط غفار پور استادم حدود3800000تومن خریده بود باهاش زدم عالیه حرف نداره سنتور صادقی آذر چطوره؟؟اونم زیاد تعریف میکنن

hamid65sr
Saturday 11 April 2015, 03:31 PM
سلام دوستان،من از استان بوشهر هستم یه ساز میخواستم حدود قیمت 500000 تا 650000 از کجا تهیه کنم که مطمعن تر باشه در ضمن از استادم سوال کردم گفتند سنتور طلوعی را بگیر نظر شما چیه؟

sazmuze
Saturday 11 April 2015, 09:24 PM
عجب طلوعی 650 خوبه والا الان رضوانی میده 1.300 طلوعی زیر 4 سراغش نرو اونم سل کوک هه قیمتارو نداریا طلوعی سایت مداره بپرس چند میده

masouds73
Tuesday 21 April 2015, 12:44 PM
می خوام شروع کنم 600 پول دارم تو این رنج تو شهر خودمون(ساوه)خسروانی سه مهر هستش استاد جوکار هم که از استادان سنتور ساوه هستند خودشون کارگاه سنتورسازی دارند و تو این رنج قیمت سنتور دارند نزدیکم به تهران ولی می ترسم بیام بهم بندازن خسروانی سه مهر خوبه؟

babak55
Tuesday 28 April 2015, 11:37 AM
آقا مسعود اگر تشریف اوردید تهران توصیه آقا احسان (موسقی عارف) پیشنهاد خوبی هست اونجا فروشگاه معتبری هست و می تونید مطﻤﺋن باشید نسبت به پولی که پرداخت می کنید ساز مناسبی تهیه می کنید.موفق باشید.

danesh72
Tuesday 28 April 2015, 03:26 PM

سلام
شما كه چند ساله گيتار ميزنيد حتما صدا رو ميشناسين.خودتون به فروشنده يا سازنده مراجعه كنين . طبق تجربه كمي كه من از سنتور دارم راهنمايي ميكنم .يكي خوش صدا بودنه كه با مضراب زدن مخصوصا مضزاب لخت(بدون نمد و ماهوت) امتحان كنيد.با توجه به اييكه گفتم حتما صدا شناس هستين. و مسئله ديگه اينه كه براثر پل گذاري غلط بيشتر سنتورها غير استاندارد صداشون تو ي چند تا نت مثلا سل و دو خفه شده مثل وقتي كه با گيتار انگشت به جا پشت فرت روي فرت قرار ميگيره.اگر هر 18 خرك رو امتحان كنين معلوم ميشه.مسائل بعدي هم يكي كوك نگه داشتنه كه با دو بار امتحان يك ساز در فاصله 24 ساعت كاملا معلوم ميشه و بعدي جنس چوبه كه بهتره از چوب گردوي كهنه وخشك باشه كه تشخيصش كمي سخت تره .البته من بيست سالي ميشه كه ديگه سنتور نزدم اميدوارم دوستان ديگه هم كمك تون كنند

masouds73
Sunday 3 May 2015, 01:26 AM
آقا مسعود اگر تشریف اوردید تهران توصیه آقا احسان (موسقی عارف) پیشنهاد خوبی هست اونجا فروشگاه معتبری هست و می تونید مطﻤﺋن باشید نسبت به پولی که پرداخت می کنید ساز مناسبی تهیه می کنید.موفق باشید.
موسیقی عارف سایت هم داره و من بین محصولات سنتوری که داشت توانایی خرید این سنتور ها رو دارم کدومش بهتره>>>؟؟؟؟
سنتور ایرانی دو مهر-سنتور دریاباری-سنتور رضوانی دو مهر-سنتور پارسا دو مهر
همچنین تو سایت های دیگه این سنتور ها رو دیدم خسروانی سه مهر-منطقی سه مهر-علیزاده دو مهر-موسوی یک مهر-مسعودی سه مهر
اگه جوابمو بدید یه دنیا ممنون می شم چون قصد خرید سنتور دارم تو این روزا لطفا زودتر کمکم کنید

danesh72
Sunday 3 May 2015, 09:15 AM
سلام
ساز ايراني رو از روي مارك ومهر وسازنده نميشه نظر داد .بايد ساز رو كوك كني بزني اگه خوشت اومد بخري!!!
يا با يك كاشناس براي خريد بري.

masouds73
Sunday 3 May 2015, 10:19 AM
سلام
ساز ايراني رو از روي مارك ومهر وسازنده نميشه نظر داد .بايد ساز رو كوك كني بزني اگه خوشت اومد بخري!!!
يا با يك كاشناس براي خريد بري.
حرف شما درست ولی من آشنایی زیادی با سنتورندارم کارشناس هم سراغ ندارم مخصوصا این که من از شهر دیگه ای دارم میام تهران برای خرید و اهل تهران نیستم اگه با مارک های سنتور آشنایی دارید یه راهنمایی بکنید به هر حال چاره ای ندارم اگه می تونی بین اینا دو سه تاش معرفی کن برم بزنم ببینم صدای کدوم دلنشین تره

danesh72
Sunday 3 May 2015, 11:18 AM
گفتم كه روي مارك نميشه حساب كرد.دوتا ساز يك مارك رو با يك صدا بعيده پيدا كني!!!اگه صدا رو ميشناسي برو بزن اگه از صداش خوشت اومد به ساخت و صنعتش نگاه كن پسنديدي بخر.

babak55
Monday 4 May 2015, 07:29 AM
موسیقی عارف سایت هم داره و من بین محصولات سنتوری که داشت توانایی خرید این سنتور ها رو دارم کدومش بهتره>>>؟؟؟؟
سنتور ایرانی دو مهر-سنتور دریاباری-سنتور رضوانی دو مهر-سنتور پارسا دو مهر
همچنین تو سایت های دیگه این سنتور ها رو دیدم خسروانی سه مهر-منطقی سه مهر-علیزاده دو مهر-موسوی یک مهر-مسعودی سه مهر
اگه جوابمو بدید یه دنیا ممنون می شم چون قصد خرید سنتور دارم تو این روزا لطفا زودتر کمکم کنید
از بین این اسامی که نام بردید رضوانی و موسوی بهترند ولی معمولا سایتشون به روز نیست از نزدیک باید ببینید و همون طور که گفتم قیمتهای موسیقی عارف تقریبا متناسب با کیفیت ساز هست و میتونید با توجه به بودجه تون ساز انتخاب کنید.اگر خواستید موسوی بگبربد برید موسیقی صبا خودشون اونجا هستند.به دلتون بد راه ندید ایشالا که ساز خوبی گیرتون میاد.

raminfarhad
Thursday 14 May 2015, 07:55 PM
:28:درود بر دوستان گرامی
می خواستم بدونم سنتور ناصر سیف چجوره و چنده
و دو دیگر اینکه الان سنتور معمارزاده چنده قیمتش....
بین معمارزاده...غفاری ...راسخ و وظیفه دوست کدام یک را ترجیح می دهید؟

و شماره موبایل از آقایان ناصر سیف و معمارزاده اگر داره کسی برام ایمیل کنه ممنون می شم
big_bang_67@yahoo.com
ممنون

sazmuze
Friday 15 May 2015, 09:51 AM
دوستان من شاگرد آقای کامکار بودم و کارم خرید و فروش ساز هست و سنتور رو هم درس میدمهم خوب میزنم و میشناسم همش درست اما بهترین سنتور سازان ایران در حال حاضر براتون میگم که صدای سنتورشون مثل اینا که گفتین روز اولی نیست یک عمر سازه و بهترین صدا دهی رو داره سنتور جواد طلوعی و سنتور صفری اگر این دو تا رو بتونید بگیرید برای کنسرت هم مناسبترند مخصوصن صفری چوب ازاد یا طلوعی زیر سال 90 کاراش عالیه قیمت سنتور طلوعی تو بهارستان بین 2.5 تا 3.5 هستش و صفری هم 2 تا 4 میلیون پس مطمئنا از رضوانی و موسوی خیلی بهتره سنتور موسوی رو به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم

raminfarhad
Monday 18 May 2015, 10:23 PM
سلام دوستان
یه سنتور عالی با حدود 2میلیون تومن
نظرتون چی هست ؟
ممنون میشم با اولویت بندی بگید
ممنون
---
بنده البته چندین ساله سنتور می زنم در شیراز و تدریس هم می کنم

sohrabijam
Wednesday 20 May 2015, 12:48 AM
دوستان من یک رضوانی دو مهر از فروشگاه عارف خریدم که صفحه رویی ساز تحدب داشت.بردم عوض کنم ساز رو که چندتا رضوانی دیدم همگی تحدب داشتند و اون اقایی که ساز هارو کوک میکنه تو فروشگاه گفتند که تحدب نکته منفی تو ساز نیستش و خیلی سازنده ها عمدی تحدب به وجود میارن.صداش خوبه.فقط ترس من از این تحدب صفحه روییه.نظر شما چیه دوستان؟

raminfarhad
Wednesday 20 May 2015, 11:22 PM
سلام دوستان
یه سنتور عالی با حدود 2میلیون تومن
نظرتون چی هست ؟
ممنون میشم با اولویت بندی بگید
ممنون
---
کسی از دوستان شماره ای از مهران ایزدی (سنتور نهفت )نداره؟؟؟

parham9007
Saturday 6 June 2015, 05:25 PM
سلام لطفا اگر کسی شماره استاد غفار پور رو داره اینجا بزاره یا پیام خصوصی بفرسته واسم ممنون میشم ...

BehnAm001040
Thursday 2 July 2015, 11:05 AM
سلام...خسته نباشید...واقعا از پاسخ هاتون استفاده کردم....
اما برای خودم یک سؤال پیش اومده""من بودجه ام چیزی بین 500تا550هزارتومن هست,حالا استادم سنتور دو مهر علیزاده و به ویژه سنتور موسوی رو معرفی کرده,,,حالا واقعا ممنون میشم از هرکسی که اطلاعاتی در این موارد داره و به من کمک کنه,,راستی من در خراسان رضوی هستم,,,,لطفا پاسخ هاتون رو برای من ایمیل کنید,,
این هم آدرس ایمیل من برای بزرگوارانی که لطف کنن جاب بدن و من رو راهنمایی کن:behnamarab79@gmail.coh

ho3einn
Friday 10 July 2015, 08:52 PM
سلام دوستان،من از تهران هستم یه ساز میخواستم حدود قیمت 1000000تا 1200000از کجا تهیه کنم که مطمعن تر باشه ؟
لطفاً ادرس سازنده هم اگر دارید بزارید که بی واسطه بخرم ممنون

hamid65sr
Friday 31 July 2015, 10:17 AM
سلام دوستان ارزان ترین سنتور طلوعی قیمتش چقدر می شه؟

avazghoo
Monday 3 August 2015, 02:00 PM
سلام به همه دوستان یه نظردارم میخواستم راهنماییم کنیدببینم درسته یادارم اشتباه میکنم.
1- میخوام یادگیری سنتورروشروع کنم اول برم استاد یا کلاس بعدسنتوربخرم یا سنتوربخرم بعدبرم کلاس ؟
2- همونجورکه توی پستهای قبلی گفتم چندسالی گیتارکارکردم حالا میخوام سنتوربخرم باخودم گفتم برم یه سنتوردست دوم تمیزارزون قیمت حدود100- 150 بخرم که اگه نتونستم موفق بشم خواستم بفروشم ضررنکنم واگرم دیدم موفق هستم ومیتونم ادامه بدم اونوقت باشناختی که ازسنتورپیداکردم برم یه سنتورقیمت بالاترخوب بگیرم. ازطرفی میترسم سنتورارزون قیمت کیفیت صدای خوبی نداشته باشه ودلزدم کنه .
لطفاراهنماییم کنیدچطورشروع کنم؟؟؟؟؟
باتشکر

ariyayi
Tuesday 25 August 2015, 11:43 PM
سلام دوستان، من میخوام یه سنتور خوب بخرم، حقیقتش چند ماهی با سنتور یکی از دوستان کار کردم حالا میخواهم ساز خودم داشته باشم و پولش هم مهم نیست از کی بخرم، ممنونم، کرمان هستم

avazghoo
Tuesday 22 September 2015, 07:36 AM
سلام به همه بالاخره یه سنتورخوب وتروتمیزدست دوم به قیمت 100 تومن خریدم احتمالا 2-3 سالی بلااستفاده بوده. صدای خوبی هم داره .برای من که تازه میخوام شروع کنم مناسبه .ولی یه چیزی فکرمومشغول کرده اونطورکه تحقیق کردم خرکهای سیمهای سفید2 میلیمترازخرکهای سیمهای زردبلندتره.حالاتوی این سنتورمن یکی ازخرکهای سیمهای زردازبقیه بلندتره ویکی ازخرکهای سیمهای سفیدازبقیه کوتاهتره. به نظرم موقع تعویض سیم این دوتاخرک اشتباه درجاشون قرارگرفتن وبایدجابه جابشن .حالا به نظرشماباتجربه ها سیمهاروشل کنم واین دوتاخرک روجابه جا کنم به بیخیال بشم ؟؟؟؟؟ درضمن سیمهای زردکمی اکسیده شدن اماصداشون خوبه .سیمهاروعوض کنم یا فعلا باهمین یادبگیرم؟؟؟ باتشکر

mmpmmo
Wednesday 23 September 2015, 01:15 AM
خرک خت اگه مشکل خاصی ایجاد نمیکنن زیاد لازم نیس که عوضشون کنید.سیم ها هم اگه اکسید شدنشون زیاده و خ وضعشون خرابه عوض کن وگرنه بزار باشن.نمیارزه عوض کنی

mary1510
Monday 5 October 2015, 07:19 PM
سلام
دوستان لطفا شماره تلفن سازنده سنتور باجلان وآدرس ایشون را ازطریق پیغام خصوصی ارسال فرمایید. ازشماممنونم
اگرهم مانعی نداره همین جا ارسال فرمایید متشکرم

mary1510
Tuesday 6 October 2015, 03:43 PM
سلام
دوستان لطفا جواب بدین .

rahnam
Thursday 15 October 2015, 11:02 PM
سلام دوستان چندوقتیه دراردبیل دنبال یک سنتورخوب میگردم دریکی ازفروشگاهها روی یک سنتورنوشته بودند شناسنامه داراگر کسی دررابطه با سنتورشناسنامه داراطلاعاتی داردلطفا راهنمائی بفرمایدکه سنتورشناسنامه داریعنی چه متشکرم

tina1367
Thursday 29 October 2015, 03:57 PM
ببخشین یک سوال داشتم چون مبتدی هستم یک سنتور متوسط بگیرم یایک سفارشی قیمت اون سنتور اولی یک تومن هست و سفارشی هم 1500.000

moreka
Monday 4 January 2016, 11:27 AM
از چوب توت هم در ساخت سنتور استفاده می‌شود؟ کلا چه صدادهی دارد؟ اصلا چوب توت مناسب سنتور هست؟ ممنون می‌شم اگر دوستان تجربه‌ای در این زمینه دارند به اشتراک بذارن؟

avayedel74
Friday 11 March 2016, 09:49 PM
سلام دوستان،اساتید ،هنرپژوهان عزیز
من میخام یه سنتور بخرم .بودجه ام 500هزار تمنه ...واقعا موندم چطوری برم بخرم...همه میگن از فروشنده نخر...یکی میگه برو از سازنده بخر در حالی که سازنده ای تو نزدیکیامم نیس ..یکی میگه از سایت نخر ...رفتم پیش استاد گیتار تو آموزشگاه میگه اگه بخای من میتونم برات یه سنتور خوب بخرم ...خلاصه موندم خودمم مبتدی هستم در حدی نیستم که بتونم نت ها و صدا ها رو تشخیص بدم که بگم کدوم ساز بهتره کدوم بد...لطفا راهنماییم کنید
سوال دوم اینه> سنتور نو 500 تمنی بخرم بهتره یا 500تمن دست دوم؟ ممنون که هرچه زودتر جواب بدین:40::40::40::17::17:

Behnam1223
Sunday 27 March 2016, 09:37 PM
سلام دوستان
لطفا اگه امکان داره شماره تماس استاد وظیفه دوست یا آدرس ایشون رو ارسال بفرمایید.
ممنون از لطف همگی...

aliarshad2000
Friday 15 April 2016, 08:00 AM
سلام دوست عزیز به نظرم تو بودجه ی 500 تومن ساز دست دوم بخری بهتره چون ساز نو ساز آقای صادقی هست که افغانیا میسازنش اصلا ب درد نمی خوره . دست دوم بخر مال آقای مدنی یا بگلو .

Takta0017
Sunday 26 June 2016, 01:24 AM
سلام ببخشيد من دنبال يه سنتورهستم در حدود 1,000,000تومن، منتها ميخوام كادو بدم به همسرم، ميشه راهنماييم كنين؟؟؟ در ضمن شنيدم سنتورهاي استاد كفاش زاده بسيار خوش صدا هستن. ميشه اگه ادرسشون رو داريد در اختيارم بگذاريد؟؟ ممنون

- - - Updated - - -

سلام ببخشيد من دنبال يه سنتورهستم در حدود 1,000,000تومن، منتها ميخوام كادو بدم به همسرم، ميشه راهنماييم كنين؟؟؟ در ضمن شنيدم سنتورهاي استاد كفاش زاده بسيار خوش صدا هستن. ميشه اگه ادرسشون رو داريد در اختيارم بگذاريد؟؟ ممنون

- - - Updated - - -

ممكنه ادرس استاد رو براي من هم بفرستيد؟؟؟
و اينكه قيمتهاي سازهاشون از چه رنجي شروع ميشه؟؟؟

Takta0017
Sunday 26 June 2016, 02:49 PM
دوستان ممكنه كسي راهنماييم كنه؟؟؟
تشكر

Takta0017
Sunday 26 June 2016, 07:43 PM

amirhoseinl
Sunday 17 July 2016, 10:55 AM
سلام
دوستان لطفا شماره تلفن سازنده سنتور باجلان وآدرس ایشون را ازطریق پیغام خصوصی ارسال فرمایید. ازشماممنونم
اگرهم مانعی نداره همین جا ارسال فرمایید متشکرم
سلام شماره ی استاد باجلان این هستش ۰۹۱۲۳۷۷۷۶۳۴

saman2211372
Friday 22 July 2016, 09:07 PM
سلام ببخشین
سنتور آریانا ساخت استاد سفری
سه مهر
بهم گفتن یک میلیون
کسی در مورد این مارک و سازندش و
خوب بودن یا بد بودنش اطلاعی داره؟
جواب سریع میخوام.
سپاس فراوان

Khojaste1
Friday 7 October 2016, 11:51 AM
سلام ساکن اصفهانم به سنتور خیلی خوب احتیاج دارم حدود700.800 میتونم با همچین قیمتی یه ساز خیلی خوب بخرم.اگر سازنده خوبی میشناسید لطفا کمکم کنید

ehsanparty
Wednesday 16 November 2016, 10:03 PM
سنتور جناب عسگرزاده پیشنهاد میشود قیمت سازهایشان از 1 تا 2 تومان است ، بسیار خوشصدا و خوش ساخت

abtine
Friday 18 November 2016, 06:12 AM
سلام دوستان
لطفا یکی از دوستان یه کمک جامع به من بکنه
من خارج از ایران هستم و نمیتونم حضوری پیش سازنده برم حالا میخوام مابین ۳تا ۴ میلیون یک عدد سنتور بگیرم
میشه بگید سنتور چه کسی بگیرم و شماره تلفنش رو برام بفرستید ؟

farshid008
Saturday 19 November 2016, 10:15 PM
سلام من سنتور غفاری رو پیشنهاد می کنم اینم شمارش 09124454090

- - - Updated - - -

ایتن صداش

abtine
Monday 21 November 2016, 08:19 AM
ببخشید من نمیتونم صدا رو گوش کنم این ایفون دردسری هستش
میشه توی یه آپلودسنتر صداش رو اپلود کنید
سپاس

abtine
Monday 21 November 2016, 08:34 AM
راستی سنتورهای آقای مدنی خوشصدا هستند ؟
قابل قبول هستند ؟
من یک سنتور لاکوک میخوام

farshid008
Monday 21 November 2016, 09:17 PM
You can see links before replyترک_دیار.mp3.htm

- - - Updated - - -

You can see links before replyترک_دیار.mp3.htm

- - - Updated - - -

سنتور های اقای مدنی خوبن ولی در حد 3 یا 4 تومن نیستن

- - - Updated - - -

سنتور های اقای مدنی خوبن ولی در حد 3 یا 4 تومن نیستن

abtine
Monday 21 November 2016, 10:42 PM
عالی بود
سپاس

- - - Updated - - -

سازهای ایشون در چه رنج قیمتی هستند ؟

farshid008
Monday 21 November 2016, 11:01 PM
در حدود 2 تا 5 تومن

- - - Updated - - -

در حدود 2 تا 5 تومن

- - - Updated - - -

باید زنگ بزنید از خودش بپرسین

- - - Updated - - -

باید زنگ بزنید از خودش بپرسین

abtine
Wednesday 23 November 2016, 04:54 AM
سپاس
یک سوال دیگه هم داشتم
بین سنتور فلاح شمسی و مدنی کدوم یک بهتره؟

farshid008
Wednesday 23 November 2016, 08:18 AM
فلاح شمسی

- - - Updated - - -

فلاح شمسی

abtine
Wednesday 23 November 2016, 10:43 PM
چرا؟

farshid008
Saturday 26 November 2016, 10:35 PM
You can see links before reply۰۰۰۷.3gp.htm
سلام دوستان این یه قطعه که خودم زدم
به نطرتون صدای سازم تو چه رنج قیمتی هست؟

- - - Updated - - -

You can see links before reply۰۰۰۷.3gp.htm
سلام دوستان این یه قطعه که خودم زدم
به نطرتون صدای سازم تو چه رنج قیمتی هست؟

Arian6485
Friday 28 April 2017, 07:42 PM
سلام
قصد خرید یه سنتور حدود یه میلیون تومن هم دارم ساکن مشهدم دسترسی به کارگاه اساتید سازنده سایر شهرها هم برایم مشکله به نظر بهترین گزینه برای خرید چیه که هم سرم یه جورایی کلاه نره و هم ساز خوبی بتونم داشته باشم

siavashta735994
Monday 12 June 2017, 12:22 PM
سلام
نظرتون راجعبه سنتور ارزو اقاي غلامي چيه؟

siavashta735994
Monday 12 June 2017, 02:29 PM
سلام
نظرتون راجعبه سنتور ارزو اقاي غلامي چيه؟

Ramisaka
Saturday 26 August 2017, 10:03 PM
بنظر من هیچ وقت همچین اشتباهی رو نکنید از اول یه ساز خوب بخرید اا بعد هودتون رو درگیر خرید مجدد یه ساز جدید نکنید علاوه براینکه یک ساز خوشصدا علاقتون را چندین برابر میکنه و زمانی که تازه شروع میکنید و با یه سازخیلی پایین میزنید همون قطعات ابتدایی هم زیبا بنظر نمیاند

Ramisaka
Saturday 26 August 2017, 10:15 PM
سلام دوستان کسی ادرس کارگاه اقای برهانی وزیری یا طغیانی رو در اصفهان دارید ؟؟؟؟

boy_n
Saturday 16 December 2017, 12:59 PM
سلام به همه دوستان و بزرگوارام
می خواستم برای پسرم سنتور بخرم ولی اصلا آشنایی ندارم
با استاد غفاری صحبت کردم گفت در حدود ۱.۵ ساز داره که ساخته خودش هست
ولی آموزشگاهی که می‌ره سازهای روان کوک غلامی رو پیشنهاد میدن نظر شما چیه ممنون میشم راهنمایی کنید
حدود یک میلیون می خوان هزینه کنم ولی اگه لازم باشه حاضرم کمی بیشتر هم هزینه کنم

mahdisaaa
Sunday 8 April 2018, 01:53 PM
دوستان عزیز سلام
من دنبال اقای حسین غفاربور میگردم برای تهیه ی ساز سنتور
تگه کسی از شما دوستان شماره یا ادرسی از ایشون داره ممنون میشم به بنده هم بگید
باتشکر

- - - Updated - - -

دوست عزیز اصولا این سودای مهربازی جدیدا در بین سازنه های سنتور و سازهای دیگه خیلی باب شده گول تعداد مهر های ساز رو نخورید بیشتر به صدای ساز اهمیت بدید ضمن اینکه شما میخواید مبلغ چشم گیری برای تهیه ی ساز هزینه کنید بنابراین این قدم قدری حساب شده تر برداشته بشه بهتره

Alis6
Tuesday 5 June 2018, 12:34 AM
سلام دوست عزیز.
آقای غفارپور چند وقتی هست ساز نمیسازن باید دست دوم بگیری . روی ساز های آقای صادقی آذر و موسوی و غلامی هم تحقیق کن من میخواستم غفارپور بگیرم اما گیرم نمیاد الان بین ۳ تا ساز از این سازنده ها موندم

Alis6
Wednesday 6 June 2018, 04:03 PM
سلام
اققا من میخوام ساز بگیرم بین ۳ ساز سه مهر صادقی آذر .آرزویژه غلامی.۲مهر ویژه موسوی موندم .کسی ساز بهتر از اینا تا رنج ۲_۲.۵ سراغ داره معرفی کنه بهم.ساز های اقای معمار زاده از چه غیمت شروع میشن.صدا سیم های زرد و کوک خیلی برام مهمه چون بیشتر سنتور ها صدای سیم های زردشون توهم و تفکیک نشدس ممنون میشم جواب بدید

baran65
Sunday 1 July 2018, 04:54 PM
سلام.من میخوام یه سنتور بخرم تا ۳۵۰ میشه راهنمایی کنید
البته ی سنتور خوارزمی دست دوم پیدا کردم میده ۳۵۰ نظرتون چیه؟بخرمش

Saeedghamari
Wednesday 18 July 2018, 01:11 PM
سلام دوستان من یه مدت هست علاقه شدیدی به ساز سنتور پیدا کردم
و میخوام یه ساز حرفه ای بگیرم ولی متاسفانه ایران زندگی نمی کنم
قیمت مهم نیست برام یه ساز می خوام که صداش به دل بشینه
اگه کسی سراغ دارید که ساز حرفه ای بسازه و ۲۰ سالی از ساخت سازش گذشته باشه سری ساز نباشه
می خوام با سازی شروع کنم که یه عمر همدم و رفیقم باشه
لطفا اگه کسی سراغ دارید به من معرفی کنید یا شماره تماسش رو به من بدید

Asamiee
Saturday 22 September 2018, 02:10 PM
سلام دوستان من یه مدت هست علاقه شدیدی به ساز سنتور پیدا کردم
و میخوام یه ساز حرفه ای بگیرم ولی متاسفانه ایران زندگی نمی کنم
قیمت مهم نیست برام یه ساز می خوام که صداش به دل بشینه
اگه کسی سراغ دارید که ساز حرفه ای بسازه و ۲۰ سالی از ساخت سازش گذشته باشه سری ساز نباشه
می خوام با سازی شروع کنم که یه عمر همدم و رفیقم باشه
لطفا اگه کسی سراغ دارید به من معرفی کنید یا شماره تماسش رو به من بدید
سلام خدمت شما دوست عزیز من بهتون ساز اقای معمار زاده رو پیشنهاد میکنم قیمتشم ۷ تومنه و ساز بینهایت عالی از هر نظر بعد اونم میتونید ساز مدل الماس اقای داوود غلامی شیرازی رو بگیرید که اونم ساز خوبیه و یکی از خوبیاش اینکه روانکوکه میتونید در اینستاگرام پیجشون رو ببینیر santoorcenter
ساز های اقای موسوی هم هیلی خوبند اگر بتونید ساز استاد ناظمی رو پیدا کنید واقعا یینظیر هست ساز ایشون و خیلی هم کمیاب و خیلی کم میفروشن این ساز رو که قیمتشم اگه گیر بیاد بالایه ۵۰ میلیونه

Majid521
Monday 1 October 2018, 12:55 AM
با عرض سلام خدمت همه ي دوستان ، كسي ادرس و شماره ايي از استاد معمارزاده داره ؟ در اختيار ما هم بذاره ممنون و متشكرم

Kouroshyeganegi
Thursday 12 March 2020, 11:48 PM
سلام دوستان کسی از سازهای اقای شیخ شعاعی خبر داره ؟! کیفیتش خوب هست؟. و شماره ای از ایشون اگه کسی داره ممنون میشم
چند تا سنتور خوش صدا دیدم ازشون
گویا کرمان هستند

elahetaherii
Monday 30 March 2020, 04:41 PM
ای کاش الان هم با این قیمت ها میشد ساز خرید:(

masbmor
Friday 2 October 2020, 08:45 PM
سلام دوستان عزیز
قصد خرید سنتور آقای معمارزاده رو دارم ، محبت کنید اگر شماره تماس آقای معمارزاده رو دارید به بنده بدید سپاسگزارم