PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین مارک پیانو از نظر پیانو شناسان ؟؟!!؟؟

Sohrab Iwis
Tuesday 12 January 2010, 03:43 PM
یک نظر سنجی

بهترین مارک پیانو از نظر شما چیه ؟؟ با دلیل گزینه بزنید !

rumour
Tuesday 12 January 2010, 04:59 PM
دوست عزیز سوال شما خیلی کلیه.تو کجا ایران فقط یا کلا؟ چون کلا پیانو هایی مثل steinway and sons حرف اول میزنه.
توی ایران توی رنج قیمتی پایین تر زیر 20 میلیون سمیک ها به غیر از مدل 044 که ساخت اندونزیه.
از 20 به بالا هم مدل های ژاپنی یاماها.

Sohrab Iwis
Tuesday 12 January 2010, 05:21 PM
دوست عزیز سوال شما خیلی کلیه.تو کجا ایران فقط یا کلا؟ چون کلا پیانو هایی مثل steinway and sons حرف اول میزنه.
توی ایران توی رنج قیمتی پایین تر زیر 20 میلیون سمیک ها به غیر از مدل 044 که ساخت اندونزیه.
از 20 به بالا هم مدل های ژاپنی یاماها.

شما چرا انقدر رو قیمت بالا صحبت میکنی ؟

تو ایران گفتم و زیر 12 میلیون تومن

khalseh
Tuesday 12 January 2010, 05:21 PM
بله دوست من پيانو steinway and sons رو هم بايد اضافه كني و همچنين kawai

Sohrab Iwis
Tuesday 12 January 2010, 05:26 PM
بله دوست من پيانو steinway and sons رو هم بايد اضافه كني و همچنين kawai

kawai رو شنیدم اما تا حالا stienway and sons رو نشنیدم !!!!!

rumour
Tuesday 12 January 2010, 05:31 PM
کاوایی که میگن ورشکست شده وعضش خرابه ولی زیر 12 میلیون 100% سمیک

keeps_gettin_better
Tuesday 12 January 2010, 05:32 PM
steinway and sons رو اضافه کن. بهترین پیانوی جهان اونه.

khalseh
Tuesday 12 January 2010, 05:45 PM
دوست عزيز اگر توي ايران و زير 12 نظرتون هست توي اين تاپيك ها قبلا بحث شده
You can see links before reply

rumour
Tuesday 12 January 2010, 05:49 PM
خوب پس پدرام جان اگه میشه این دو تارو با هم ادغام کن.تازه این هم جاش زیاد جالب نیست.توی بخش نته

Sohrab Iwis
Tuesday 12 January 2010, 05:56 PM
ببخشید من بلد نیستم گزینه ها رو تغییر بدم !!!

Sohrab Iwis
Wednesday 13 January 2010, 01:20 PM
steinway and sons رو اضافه کن. بهترین پیانوی جهان اونه.

بهترین پیانوی دنیا ؟؟!!

نه بهترین که شاید نشه گفت چون نظر دادنش سخته

به نظر من weber بهترینه برای خودم دلیل هم دارم !

alone_composer
Wednesday 13 January 2010, 01:56 PM
من بعد از کلی تحقیق و بررسی دقیق (چون خودم مدرس پیانو هستم) با رنج قیمتی 6 میلیون تومان عاشق یکی از مدل های سمیک شدم. با اینکه اول نظرم نسبت به سمیک چندان مثبت نبود ولی با شنیدن صدای جادوییش نظرم عوض شد و فهمیدم اشتباه می کردم.

الانم واقعا از داشتن این پیانو راضی هستم و از صدای بلوری و زنگ دارش کیفففف می کنم.

Sohrab Iwis
Wednesday 13 January 2010, 04:04 PM
من بعد از کلی تحقیق و بررسی دقیق (چون خودم مدرس پیانو هستم) با رنج قیمتی 6 میلیون تومان عاشق یکی از مدل های سمیک شدم. با اینکه اول نظرم نسبت به سمیک چندان مثبت نبود ولی با شنیدن صدای جادوییش نظرم عوض شد و فهمیدم اشتباه می کردم.

الانم واقعا از داشتن این پیانو راضی هستم و از صدای بلوری و زنگ دارش کیفففف می کنم.

پس مگه شما نمیدونی که صدای زنگی پیانو بعد از یه مدتی گوش رو اذیت میکنه ؟
صدا باید بم باشه تا پس از چند سال ضربه های مکرر چکش ها روی سیم صدا تازه شروع به نازک شدن بکنه

و زیر 10 میلیون تنها سازی که برای من این خصوصیتو داشت weber بود
من هم 10 ماه داشتم تحقیق میکردم تا به این نتبجه رسیدم

ممنون !

iranianpianist
Wednesday 13 January 2010, 05:01 PM
به نظر من در بين پيانو هاي ديواري به جز U1 ياماها اصلاً به گزينه ديگري حتي فكر هم نمي‌شه كرد ...

bamdadonline
Wednesday 13 January 2010, 05:17 PM
در بین پیانوهای دیواری stainway & son و دربین رویال ها Yamaha بهترین هستن.

keeps_gettin_better
Wednesday 13 January 2010, 06:36 PM
در بین پیانوهای دیواری stainway & son و دربین رویال ها Yamaha بهترین هستن.

اتفاقا من برعکس شنیدم! اگه رویال های یاماها بهترین هستن، پس چرا در اکثر مسابقات حرفه ای بین المللی پیانو و رسیتال های پیانیست های معروف از steinway and sons استفاده می شه؟!

alone_composer
Wednesday 13 January 2010, 08:43 PM
پس مگه شما نمیدونی که صدای زنگی پیانو بعد از یه مدتی گوش رو اذیت میکنه ؟
صدا باید بم باشه تا پس از چند سال ضربه های مکرر چکش ها روی سیم صدا تازه شروع به نازک شدن بکنه

و زیر 10 میلیون تنها سازی که برای من این خصوصیتو داشت weber بود
من هم 10 ماه داشتم تحقیق میکردم تا به این نتبجه رسیدم

ممنون !

خیر. صدای پیانو کاملا مرتبط به سلیقه افراد است و اینکه گوش شما را اذیت میکنه ممکنه برای من خوشایند باشه. من بر عکس شما از پیانوهای وبر خوشم نیومد (حتی با اینکه نمایندگی وبر به من توصیه کرد که هنر جوهامو بفرستم به من پورسانت خوبی می دن!!!!) ولی اینکه من از این صدا خوشم نیومده دلیل نمی شه که نسخه بپیچم برای همه.

عده ای صدای برایت و شفاف دوست دارن و عده ای دیگر صدای ملو. این هم کاملا سلیقه ای است. اگر قرار است صدای زنگ دار (الزاما) گوش کسی را اذیت کند سنتور کلا همش زنگ است! در حالیکه کلی از افراد با صدای سنتور آرامش می گیرند.

من شخصا عاشق پیانوی خودم هستم و در این رنج قیمتی شیفته این صدا شدم.

ممنون!!

bamdadonline
Thursday 14 January 2010, 04:14 PM
من در بسیاری از کنسرت های بزرگ کلاسیک دیدم که از پیانوهای یاماها استفاده می شه. در بسیاری از اجراها هم Stainway & son استفاده شده و میشه. نمی دونم از جایی میشه کیفیت ایندو مدل رو کاملا با هم مقایسه کرد یا نه؟

Sohrab Iwis
Thursday 14 January 2010, 04:35 PM
در کنسرت های یانی کاملا شاهد این موضوع هستیم که سازش یاماهاست اما این دلیل بر این نیست که ساز خوبیه !

Sohrab Iwis
Thursday 14 January 2010, 04:46 PM
خیر. صدای پیانو کاملا مرتبط به سلیقه افراد است و اینکه گوش شما را اذیت میکنه ممکنه برای من خوشایند باشه. من بر عکس شما از پیانوهای وبر خوشم نیومد (حتی با اینکه نمایندگی وبر به من توصیه کرد که هنر جوهامو بفرستم به من پورسانت خوبی می دن!!!!) ولی اینکه من از این صدا خوشم نیومده دلیل نمی شه که نسخه بپیچم برای همه.

عده ای صدای برایت و شفاف دوست دارن و عده ای دیگر صدای ملو. این هم کاملا سلیقه ای است. اگر قرار است صدای زنگ دار (الزاما) گوش کسی را اذیت کند سنتور کلا همش زنگ است! در حالیکه کلی از افراد با صدای سنتور آرامش می گیرند.

من شخصا عاشق پیانوی خودم هستم و در این رنج قیمتی شیفته این صدا شدم.

ممنون!!

خوب هر کی یه سلیقه ای داره و من هم به سلیقه ی شما احترام میزارم !

itmanager
Saturday 23 January 2010, 12:27 PM
اتفاقا من برعکس شنیدم! اگه رویال های یاماها بهترین هستن، پس چرا در اکثر مسابقات حرفه ای بین المللی پیانو و رسیتال های پیانیست های معروف از steinway and sons استفاده می شه؟!

اين که بحث نداره بيان خودتون موثق ببينيد کدوم پيانو از کدوم مارک بهتره !!!!

Mahla
Wednesday 17 February 2010, 10:39 PM
سلام من هفته پیش رفتم یکی از شعبه های سمیک ، قیمت پیانوی رویالش 11 میلیون بود عجب افت قیمتی باورتون می شه؟:drumsplay3:

pooriaroohi
Monday 22 February 2010, 04:58 PM
به نظر من بهترین موسیقیدان chopin بهترین پیانیست krystian zimerman بهترین پیانو رویال مخصوص کنسرت steinway & sons

Acoustic
Wednesday 24 February 2010, 08:33 PM
ما رو چه به بهترین پیانو :دی با همون CLP-340 دیجیتال ذوق هم میکنیم لووول

ولی من چند روز پیش رفتم تهران . ایران یاماها .. گفت پیانو CFIII یاماها دویست و 40 و 3 میلیون :c:dash2:

حالا بحث ما سر قیمت نیست در کل گفتم .. هرچند پیانو 200 و خورده ای میلیون یه چیزی داره که 200 میلیونه

Mahla
Friday 26 February 2010, 01:21 AM
من فکر می کنم یعنی 100 درصد فروشنده ها روی قیمت می کشند به خاطر پول گمرکی که میدن و همین طور به خاطر سرقفلی که دارند و گرنه نباید آنقدر گرون باشه 200 میلیون خیلی زیاده.

amir1055
Saturday 27 February 2010, 10:20 AM
گفت پیانو CFIII یاماها دویست و 40 و 3 میلیون

خیلی هم بد نمیداده، آخرین قیمتی که از این پیانو شنیده بودم 310 هزار دلار استرالیا بود که میشه حدود 270 میلیون تومن.

من خودم شخصا صدای بوزندورفر رو خیلی دوست دارم، البته استاین وی، یاماها و حتی بوزندورفر و فازیولی همه اینها تقریبا در یه سطحن خیلی تفاوت چشمگیری ندارن (البته صحبت من بیشتر در رده full concert هستش) و اینکه بگیم چون فلان هنرمند از فلان برند استفاده میکنه پس خیلی خوبه کمی استنتاجه عجیبیه.
مثلا ریختر بزرگ در برخی ضبط هاشون از بوزندورفر استفاده میکردن، بارنبویم از استاین وی و ......

بنظر من تو پیانو های موجود در کشور و رنج قیمت معقول (نه 200 300 میلیون) پیانو های شیمل و پتروف خیلی خوب و شاید بهترین باشن و البته نباید از برخی مدل های منحصر بفرد یاماها مثل u1 بسادگی بگذریم.

خدمت دوستان عزیز عرض کنم کاوایی ورشکست نشده این خبر یه شایعست از طرف برخی رقبای غیر حرفه ای. این برند یکی از معروف ترین هاست خصوصا سری k-3 به بالا. البته با کمال تاسف نماینده کاوایی در ایران (گالری آوا- خیابان لارستان) کمی در وارد کردن ساز های مرغوب کاوایی کم کارن و به وارد کردن برخی مدلهای نامرغوب چینی بسنده کرده. شاید دلیلش وجود چندین نمایندگی یاماها در تهران و شهرستانها باشه که تقریبا جایی برای این برند خوب و قابل احترام باقی نمیزاره.

در مورد اینکه یکی از دوستان فرمودن "در بین پیانوهای دیواری stainway & son و دربین رویال ها Yamaha بهترین هستن" با احترام فراوان برای دوست ارجمندم، این نظر رو کاملا مردود میدونم.

amir11235
Saturday 17 April 2010, 06:09 PM
سلام این بستگی داره به نوع انتخاب شما از صدای ساز ،کلا میشه گفت سازهای شرقی صدای تیز و شفافی دارن و سازهای غربی صدای گرد ،من خودم Albert Weber با ارتفاع 131 دارم و از صداش بسیار راضی هستم البته برای دوستان یه نکته را باید روشن کنم و اون این هست که پیانو سری وبر همه چینی هستند و سری آلبرت وبر کره ای اصل، در ضمن مکانیزم آلبرت وبر هم رنر آلمان هست و صداش کاملا اروپایی، تو رنگینگ کتاب the piano book آلبرت وبر هم تراز یاماها و کاوایی و چند مارک معروف دیگه قرار داره و در مورد مکانیزم اون هم کاملا توضیح داده ، اما دوستان آلبرت وبر را با وبر ساخت چین اشتباه نکنند . حدود قیمتش 10 میلیون هست و پیشنهاد میکنم صدای این پیانو را هم بشنوید .

vahid.zolmat
Saturday 1 May 2010, 11:50 AM
من در بسیاری از کنسرت های بزرگ کلاسیک دیدم که از پیانوهای یاماها استفاده می شه. در بسیاری از اجراها هم Stainway & son استفاده شده و میشه. نمی دونم از جایی میشه کیفیت ایندو مدل رو کاملا با هم مقایسه کرد یا نه؟
دوست عزیز یاماهایی که یانی باهاش اجرا می کنه خدا تومان قیمتشه و ژاپنیه ، نه یاماهای پلاستیکی اندونزی که توی بازار ایران ریخته ، اگر در مورد یاماها بحث می کنید باید به این نکته اشاره کنید که یاماها ژاپنی یا اندونزی ؟ مدل ژاپنی از u1 که قیمتش 11 تومانه شروع می شه و افزایش پیدا می کنه و هر کس بگه پیانو بدیه دروغ گفته و قطعاتش هم پلاستیک نداره ، اما زیر 10 میلیون یاماها اندونزی پلاستیکی می دن به آدم ، کی حاضره چندین میلیون پول بده به یه ساز پلاستیکی ؟
در ضمن اینو فراموش نکنید که حداقل در مورد کنسرت های یانی ، بحث برند پیانو کاملا تبلیغاتی است، یانی با پیانویی می زنه که پول بیشتری بهش بدن در غیر اینصورت stainway and sons در ساخت پیانو بی رقیب است و انتخاب اول تمام پیانیست های درجه 1 است .

amir1055
Saturday 1 May 2010, 11:55 AM
قطعاتش هم پلاستیک نداره .

دوست عزیز منظور شما کدوم قطعات پلاستیکیه ؟

vahid.zolmat
Saturday 1 May 2010, 12:04 PM
سلام این بستگی داره به نوع انتخاب شما از صدای ساز ،کلا میشه گفت سازهای شرقی صدای تیز و شفافی دارن و سازهای غربی صدای گرد ،من خودم Albert Weber با ارتفاع 131 دارم و از صداش بسیار راضی هستم البته برای دوستان یه نکته را باید روشن کنم و اون این هست که پیانو سری وبر همه چینی هستند و سری آلبرت وبر کره ای اصل، در ضمن مکانیزم آلبرت وبر هم رنر آلمان هست و صداش کاملا اروپایی، تو رنگینگ کتاب the piano book آلبرت وبر هم تراز یاماها و کاوایی و چند مارک معروف دیگه قرار داره و در مورد مکانیزم اون هم کاملا توضیح داده ، اما دوستان آلبرت وبر را با وبر ساخت چین اشتباه نکنند . حدود قیمتش 10 میلیون هست و پیشنهاد میکنم صدای این پیانو را هم بشنوید .
کاملا موافقم ، صدای پیانو دو نوع است ، صدای شرقی و تیز ( مثل سمیک ) و صدای غربی و گرد و ملیح ( مثل ساز شما وبر ) اما من خودم به علت وسواس زیادم با تمام ساز های وبر در نمایندگیش چندین بار زدم و نهایتا با توجه به بودجه ام و مشورت هایی که با کوکر ها کرده بودم و سلیقه صدای دلخواهم ( صدای غربی ) وبر ارتفاع 121 را انتخاب کردم و البته که دوست داشتم آلبرت وبر 10 میلیونی بخرم اما به دلیل کمبود بودجه یک 121 مونتاژ چین که به گفته ی کوکر ها قطعاتش کاملا آلمانیه با هزینه ی 5 میلیونی انتخاب کردم و باید بگم به لحاظ صدایی و نگه داشتن کوک از سازی مثل سمیک خیلی سره ، چون خودم قبلا سمیک داشتم و راضی نبودم . با این حال یه مدل دیگه از وبر هم بود که مدل رنگیش نزدیک 7 میلیون بود ارتفاع 121 و پشتش زده بود ساخت کره ولی تفاوت صدایی چشمگیری با مدل مونتاژ چینش نداشت و از فروشنده ی نمایندگیش که پرسیدم گفت به خودت فشار مالی نیار ، بیشترین عامل تفاوت قیمتش با مدل مونتاژ چین ، بحث هزینه ی ساخت و دستمزد کارگر بالاتر در کره است و کیفیتش تفاوت چشمگیری با مدل مونتاژ چین نداره . به هر حال من خیلی از سازم راضی ام و از دوستانم هر کس باهاش زده خیلی حال کرده .

vahid.zolmat
Saturday 1 May 2010, 12:13 PM
دوست عزیز منظور شما کدوم قطعات پلاستیکیه ؟
قطعات اکشن پیانو از جنس پلاستیک ABS . اگر اکشن پیانو هایی مثل یاماها اندونزی ، پرلیور ، اوتومایستر ، کاوایی و .... را باز کنید به وضوح قابل مشاهده است .

amir1055
Saturday 1 May 2010, 12:39 PM
قطعات اکشن پیانو از جنس پلاستیک ABS .

دوستان خوبم توجه کنن موردی که vahid.zolmat عزیز به اون اشاره داشتن (البته به عنوان یک نقص) یکی از دستاوردهای بزرگ مربوط به برند خوب و قابل احترام kawai هستش که بنظر میاد آروم آروم سازنده های دیگه پیانو دیر یا زود به اون رو بیارن ولی دقت کنید این طرز ساخت اکشن فعلا تنها در اختیار کاوایی هست و نه برند های دیگه. ABS پلاستیکی نیست که شما در ساخت لوازم اسباب بازی مشاهده میکنید، بلکه نوعی ماده صنعتی هست که ساخت و کاربرد اون برای تولید اکشن پیانوهای کاوایی سالهای سال مطالعه و پژوهش لازم داشته. موارد ذیل رو برای نمونه از سایت خوب harmonytalk.com پیدا کردم تا دوستان هرچه بیشتر مطلع بشن :
مجموعه تحقیقاتی که اساتید دانشگاه و مهندسین صنعتی انجام داده اند، چنین نتایجی را در بر داشته :

- استفاده از قطعاتی که با جنس ABS ساخته می شود اقلآ 50 درصد استحکام بیشتری نسبت به قطعات مشابه چوبی دارند.

- قطعات ساخت ABS نسبت به چوب بیش از 30 برابر در مقابل رطوبت و تغییرات دما پایدار هستند.

- قطعه ABS ای که 25 سال از عمر و کارکرد آن می گذارد هنوز می تواند از یک قطعه کاملآ نو و مرغوب چوبی بهتر عمل کند.

- امکان ساخت دقیق و ظریف برای قطعات ABS به مراتب بیشتر از قطعات چوبی است

از شما دوست خوب تعجب میکنم ساز کم نام و نشانی مثل اتومایستر رو در کنار غولی مثل کاوایی قرار دادید. ضمنا برند یاماها مدل پلاستیکی نداره دوست من ! البته مطمئنا سازی که در ژاپن تولید میشه بسیار مرغوبتر بنظر میاد ولی هنوز هم اون یاماها که حتی در مالزی تولید میشه بسیار بهتر از خیلی از برندهای دیگست.
در آخر این رو اضافه میکنم که برخی سازهای چینی که به هر حال ممکنه کم نام و نشان باشن به هیچ وجه توصیه نمیشن ولی نه بخاطر چیزی به نام ABS یا برخی مواد پلاستیکی!

vahid.zolmat
Saturday 1 May 2010, 01:16 PM
دوستان خوبم توجه کنن موردی که vahid.zolmat عزیز به اون اشاره داشتن (البته به عنوان یک نقص) یکی از دستاوردهای بزرگ مربوط به برند خوب و قابل احترام kawai هستش که بنظر میاد آروم آروم سازنده های دیگه پیانو دیر یا زود به اون رو بیارن ولی دقت کنید این طرز ساخت اکشن فعلا تنها در اختیار کاوایی هست و نه برند های دیگه. ABS پلاستیکی نیست که شما در ساخت لوازم اسباب بازی مشاهده میکنید، بلکه نوعی ماده صنعتی هست که ساخت و کاربرد اون برای تولید اکشن پیانوهای کاوایی سالهای سال مطالعه و پژوهش لازم داشته. موارد ذیل رو برای نمونه از سایت خوب harmonytalk.com پیدا کردم تا دوستان هرچه بیشتر مطلع بشن :
مجموعه تحقیقاتی که اساتید دانشگاه و مهندسین صنعتی انجام داده اند، چنین نتایجی را در بر داشته :

- استفاده از قطعاتی که با جنس ABS ساخته می شود اقلآ 50 درصد استحکام بیشتری نسبت به قطعات مشابه چوبی دارند.

- قطعات ساخت ABS نسبت به چوب بیش از 30 برابر در مقابل رطوبت و تغییرات دما پایدار هستند.

- قطعه ABS ای که 25 سال از عمر و کارکرد آن می گذارد هنوز می تواند از یک قطعه کاملآ نو و مرغوب چوبی بهتر عمل کند.

- امکان ساخت دقیق و ظریف برای قطعات ABS به مراتب بیشتر از قطعات چوبی است

از شما دوست خوب تعجب میکنم ساز کم نام و نشانی مثل اتومایستر رو در کنار غولی مثل کاوایی قرار دادید. ضمنا برند یاماها مدل پلاستیکی نداره دوست من ! البته مطمئنا سازی که در ژاپن تولید میشه بسیار مرغوبتر بنظر میاد ولی هنوز هم اون یاماها که حتی در مالزی تولید میشه بسیار بهتر از خیلی از برندهای دیگست.
در آخر این رو اضافه میکنم که برخی سازهای چینی که به هر حال ممکنه کم نام و نشان باشن به هیچ وجه توصیه نمیشن ولی نه بخاطر چیزی به نام ABS یا برخی مواد پلاستیکی!

دوست عزیز خوشحالم که خودتون به دلیل ورشکستگی کارخانه کاوایی و اون اختراع عجیبش اشاره کردید ! ، از یک فیزیکدان در مورد خواص پلاستیک و چوب سئوال کنید ، بپرسید اگر یک قطعه پلاستیکی و یک قطعه ی چوبی را برای مدتی در معرض امواج صوت قرار دهیم پس از طولانی مدت چه اتفاقی می افتد ؟ خاصیت چوب این است که در مقابل امواج صوتی شکل می گیرد و به همین دلیله که هرچه با یک پیانو تمام چوب بنوازیم خوش صداتر می شود و وجود کوچکترین قطعه پلاستیکی می تواند روی خوش صدا شدن پیانو تاثیر معکوس بگذارد . اگر با یک پیانوی دارای قطعه پلاستیکی که چند سال بطور مداوم با آن نواخته شده ، نوازندگی کنید متوجه عرض بنده می شوید .
ABS دوام بیشتری نسبت به چوب دارد اما به قیمت از بین بردن صدا ! مطمئن باشید اگر ABS تجربه ی خوبی بود الان یاماها ژاپنی هم در سازهاش به جای چوب از پلاستیک ABS استفاده می کرد ، اما می دونند که این کار یعنی از بین بردن اصالت ساز !

از این همه برند های غول دنیا چندتاشون رو به جز کاوایی می شناسید که در ساز های رده بالاشون از پلاستیک استفاده می کنند ؟ فقط کاوایی این کارو می کنه و یاماها در مدل های ارزان قیمتش .

ضمنا تا جایی که بنده می دانم یاماها هیچ وقت در کشور مالزی پیانو تولید نکرده است ، میشه بگید با توجه به چه منبعی از یاماهای ساخت مالزی نام می برید ؟

یاماهای اندونزی که در آن قطعه پلاستیکی به کار رفته ، از سازهایی مثل اوتومایستر و پرلیور بهتره اما قیمتش از این سازها خیلی بالاتره که اصلا نمی ارزه .

amir1055
Saturday 1 May 2010, 01:57 PM
البته پیانو بر خلاف سازهای دیگه مثل گیتار و ویلن و .... هر چه از عمرش بگذره صدای بهتری تولید نمیکنه بلکه موضوع دقیقا برعکسه! اصولا یکی از تفاوتهای یک ساز مرغوب و نامرغوب در اینه که صدای یک ساز مرغوب در طول زمان کمتر عوض میشه اما به هر حال عوض میشه (البته من فیزیکدان نیستم ولی خب این رو بیشتر پیانیست ها میدونن).در مورد یاماها مالزی یا اندونزی منظورم کشوری غیر از کشور اصلی بوده و اینم اضافه کنم از ورشکستگی کاوایی بجز چند فروشنده پیانو در تهران کسی خبر نداره(حتی خودشون) به هر صورت نوآوری این برند هم موفق بوده و این گفته کسانی مثل من یا شما که کاملا آماتور هستیم نیست. (البته گفته چند فروشنده پیانو در خیابان لارستان هم نیست). اینکه چرا دیگران فعلا از این نو آوری استفاده نمیکنند موضوع بحث نیست و اصل قضیه رو هم زیر سوال نمیبره، ولی چیزی که مهمه اینه که بسیاری از محصولات کاوایی(با اکشن abs) در کتاب معروف larry fine در رده های بالا قرار گرفته و احتمالا باخبر هستید که K-3 در سال 2008 جایزه یکی از بهترین پیانو های آکوستیک رو از فروشندگان پیانو آمریکا برده و گفته میشه این مقام رو در سال 2009 تکرار کرده : You can see links before reply

امیدورام خدای نکرده صحبت های من راجع به برخی برند ها تبلیغ محسوب نشه. هدف هر چه غنی تر شدن سایت و اطلاعات من و دوستان دیگست.

amir11235
Saturday 1 May 2010, 09:36 PM
سلام ، در مورد قطعات پلاستیک ABS من با amir1055 موافقم ،تا اونجایی که من تحقیق کردن عمر این قطعات بیشتر از چوب هست ، اما در مورد اینکه آیا تو ایجاد صدا هم اینطور هست یا نه مطلب خاصی جایی ندیدم ،و بازم تحقیق کردم دیدم که ظاهرا کاوای از این قطعات استفاده میکنه ، اما یه نکته بسیار مهم میخوام بگم و اون اینکه برندهای معروف و بزرگ همشون مزایایی نسبت به بقیه برندها دارند بجز یکی دو تا برند که استثنایی هستند و تو همه زمینه ها سر هستند پیشنهاد میکنم دوستانی که به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند The Piano Book را مطالعه کنند که یکی از دوستان لینکشا تو صفحه قبل گذاشته ، میخوام بگم که کلا نمیشه یه برند خوب را رد کرد و نسبت به برندهای دیگه تعصب داشت چه یاماها باشه یا کاوای یا شیمل و یا آلبرت وبر ، همه برندهای معروف مزایایی دارن و ما که آماتور هستیم نمیتونیم به راحتی یه برند را تایید و یا رد کنیم ،این در حیطه تکنیسین های متبحر این ساز هست که وضعیت ساز را آنالیز کنند.حتی بهترین پیانیست ها عموما تکنیسین های خوبی نیستند البته اگر باشن من اطلاع ندارم !!!.
مسلما ما با توجه به علاقه به ساز خودمون یه سری نظراتی داریم که نباید به هر دلیل او را به دیگران دیکته کنیم ،من اگه صدای یاماها یا وبر را دوست دارم نباید کلا برندهای دیگر را رد کنم و بر عکس .
در پایان میخوام بگم همه برند های معروف از لحاظ کیفیت خوب هستند و هر کسی با توجه به سلیقه خودش یکی از اونارا انتخاب میکنه . من به همه اونهایی که به دنبال ساز خوب میگردن پیشنهاد میکنم کتاب فوق که یه کتاب کاملا حرفه ای هست را بخونن و اطلاعات کسب کنن تو اون کتاب تقریبا رنکینگ تمامی برندها وجود داره .
با تشکر از تمامی دوستان .

pianista
Monday 14 June 2010, 02:04 PM
دوست عزیز خوشحالم که خودتون به دلیل ورشکستگی کارخانه کاوایی و اون اختراع عجیبش اشاره کردید ! ، از یک فیزیکدان در مورد خواص پلاستیک و چوب سئوال کنید ، بپرسید اگر یک قطعه پلاستیکی و یک قطعه ی چوبی را برای مدتی در معرض امواج صوت قرار دهیم پس از طولانی مدت چه اتفاقی می افتد ؟ خاصیت چوب این است که در مقابل امواج صوتی شکل می گیرد و به همین دلیله که هرچه با یک پیانو تمام چوب بنوازیم خوش صداتر می شود و وجود کوچکترین قطعه پلاستیکی می تواند روی خوش صدا شدن پیانو تاثیر معکوس بگذارد . اگر با یک پیانوی دارای قطعه پلاستیکی که چند سال بطور مداوم با آن نواخته شده ، نوازندگی کنید متوجه عرض بنده می شوید .
ABS دوام بیشتری نسبت به چوب دارد اما به قیمت از بین بردن صدا ! مطمئن باشید اگر ABS تجربه ی خوبی بود الان یاماها ژاپنی هم در سازهاش به جای چوب از پلاستیک ABS استفاده می کرد ، اما می دونند که این کار یعنی از بین بردن اصالت ساز !

از این همه برند های غول دنیا چندتاشون رو به جز کاوایی می شناسید که در ساز های رده بالاشون از پلاستیک استفاده می کنند ؟ فقط کاوایی این کارو می کنه و یاماها در مدل های ارزان قیمتش .

ضمنا تا جایی که بنده می دانم یاماها هیچ وقت در کشور مالزی پیانو تولید نکرده است ، میشه بگید با توجه به چه منبعی از یاماهای ساخت مالزی نام می برید ؟

یاماهای اندونزی که در آن قطعه پلاستیکی به کار رفته ، از سازهایی مثل اوتومایستر و پرلیور بهتره اما قیمتش از این سازها خیلی بالاتره که اصلا نمی ارزه .

با تشکر از وحید بخاطر توضیحات خوب وکاملش من عایق بودن صدا رو هم به مطالب وحید جان اضافه میکنم که خیلی مطلب مهمی هست ... هنوز هم بهترین برند های دنیا تمام قطعات داخلی رو از چوب می سازند چون چوب عایق صداست و گردش صدا در چوب لطیف تر طبیعی تراست نسبت به پلاستیک یا حالا هر اسمی (مثل abs) ....

Green_moment
Wednesday 8 July 2015, 08:35 PM
نمیدونم منظور برند های داخل ایران بودند یا در سطح جهانی مد نظر بوده..

به هر حال در بین برند های موجود در ایران قطعا دو برند : schimmel و petrof با اختلاف بالا قطعا معتبرترین برند های موجود در ایران هستند...

و البته در برندهای جهانی Steinway & Sons , Charles R. Walter , Mason and Hamlin , Stuart and Sons , Fazioli , Bosendorfer برندهای بسیار برجسته ای هستند..