PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین نوازنده ی پیانو چه کسی بود ؟؟؟

Sohrab Iwis
Tuesday 12 January 2010, 06:03 PM
با ایجاد نظر سنجی به پاسخ به این سوال میپردازیم !

rumour
Tuesday 12 January 2010, 06:11 PM
فقط و فقط فرانس لیست.هیچ کس به پاش نمی رسیده و نمی رسه. قطعاتی داره که می گن فقط خودش می تونسته بزنه.و الان فقط 4 دستی اجرا می کنن

Sohrab Iwis
Tuesday 12 January 2010, 06:15 PM
فقط و فقط فرانس لیست.هیچ کس به پاش نمی رسیده و نمی رسه. قطعاتی داره که می گن فقط خودش می تونسته بزنه.و الان فقط 4 دستی اجرا می کنن

ببخشید شما آهنگاشو دارین ؟؟؟

یا بیوگرافی ازش دارین ؟

اگر دارید بدید ممنون میشم !

mini
Tuesday 12 January 2010, 06:35 PM
منم فرانس لیست رو قبول دارم ولی تو نظرسنجی نیست
میگن طوری نوازندگی میکرده که عینا چهارتا دست دیده میشد!!!

Sina_Yanni
Tuesday 12 January 2010, 07:58 PM
wow !!! من یانی زدم . اگه از این آقا ( فرانس لیست ) آهنگی دارین ، بذارین ببینیم چه جوریاس .

ehsanmir
Tuesday 12 January 2010, 08:43 PM
سلام
به نظر من اینجور نظر سنجی ها درست نیست و کاملا اشتباه هست.
چون هر اهنگساز و نوازنده ای یه سبک و طریقی برای خودش داره.شاید همین اقای فرانس لیستی که میگید فقط تکنیک داشته باشه و تو اهنگهاش هیچ لطافتی وجود نداشته باشه.پس نمیشه گفت کی از همه بهتره.میشه چند نفر رو بعنوان بهترینها معرفی کرد.ولی این که یکی رو بعنوان بهترین انتخاب کنیم , منطقی نیست .
فراموش نکنیم هر کس یه نظر داره و مطلق وجود نداره.

M8H
Tuesday 12 January 2010, 08:47 PM
سلام!
سهراب جان خداییش این نظر سنجی ای که گذاشتی خیییییلی سخته!
چون تمام این افراد از شگفتی های موسیقی بودن.
نمیشه تصمیم گرفت که کی از کدومشون بهتره!

M8H
Tuesday 12 January 2010, 09:10 PM
in nazar sangi vaghan sakhte va man migoyam hameye anha behtarin and rasti kasi note ahang noctrno 2 dare
دوست عزیز لطفا تو انجمن فارسی تایپ کنید.
حالا من برای از بین نرفتن نوشتتون به فارسی مینویسم!

این نظر سنجی واقعا سخته و من میگم همه ی آنها بهترینند.
راستی کسی نت آهنگ نکترنو2 داره؟!

Sohrab Iwis
Tuesday 12 January 2010, 09:32 PM
خوب اگه سخت نبود که نظرسنجی نمیشد !!

من میخوام بدونم کدوم یک محبوبترند و چرا ؟؟

خوب این که مشخصه همشون بهترینند و در این شکی نیست !

ممنون

ehsanmir
Tuesday 12 January 2010, 10:01 PM
خوب اگه سخت نبود که نظرسنجی نمیشد !!

من میخوام بدونم کدوم یک محبوبترند و چرا ؟؟

خوب این که مشخصه همشون بهترینند و در این شکی نیست !

ممنون
پس شما باید عنوان تاپیک رو به این صورت مینوشتید:
آهنگساز و نوازندهء پیانوی محبوب شما چه کسی هست؟
اینطوری دیگه بحث بهترین در کار نبود.محبوب ترین مطرح بود.همون چیزی که شما در نظر داشتید.

HamedSedighi
Tuesday 12 January 2010, 11:54 PM
شما مطمئنی که همگی موارد نظر سنجی نوازنده پیانو بوده اند ؟اصلا یه چیزی توی زمان همه این افراد پیانو اختراع شده بوده؟

من فکر می کنم که یک یا شاید دو مورد نوازنده ارگ بوده اند (کیبرد نه)

Who i am
Wednesday 13 January 2010, 01:23 AM
پس فرانس لیست کوووو؟؟؟؟؟؟
اتودهاش واقعا شاهکار و شنیدنی هستن
برای نمونه قطعه la companella

در ضمن بتهون و شوپن کجااااا و کلایدرمن و یانی کجا!!!!!سبک اونا کلاسیکه سبک اینا لایت موزیکه مثل این میمونه که ابی و پاوارراتی رو کنار هم بزاری!!!!
درسته که هر کدوم گارشون ارشمنده ولی آخه هیچ ربطی ندارن به هم چطوری میخواین کنار هم مقایسشون کنید

HamedSedighi
Wednesday 13 January 2010, 01:28 AM
پس فرانس لیست کوووو؟؟؟؟؟؟
اتودهاش واقعا شاهکار و شنیدنی هستن
برای نمونه قطعه la companella

گل گفتی

من هر وقت که این لا کامپانلا را می شنوم از خود بیخود می شود.

فکر کنم پنجه خیلی بزرگی داشته یا اینکه فوق العاده سریع بوده شایدم هر دو

justnooryes
Wednesday 13 January 2010, 07:45 AM
با عرض معذرت ، فکر می کنم این سوال بدرستی و دقت مطرح نشده است . افراد ذکر شده بیشتر به مصنف و آهنگساز بودن مشهورند تا نوازندگی .واقعا کدامیک از ما می توانیم قدرت نوازندگی هنرمندان قرون 18 و 19 را تشخیص دهیم ؟ مگر اجرای شخصی آنها را شنیده ایم ؟ خیر .
بهتر است مقوله آهنگسازی را از نوازندگی جدا کنیم.

rumour
Wednesday 13 January 2010, 08:11 AM
فکر کنم لیست خیلی وقته که مرده باشه ها.بیو هم توی ویکیپدیا هست.

pianist_h
Wednesday 13 January 2010, 11:29 AM
من فكر كنم شوپن باشه. البته نميدونم منظورتون فقط نوازندگيه يا آهنگسازي؟؟؟

Sohrab Iwis
Wednesday 13 January 2010, 12:41 PM
سلام

خیلی ممنونم از اینکه جواب دادید

هدف من محبوبیته نه آهنگسازی نه نوازندگی !!!

خیلی سادس چرا این قضیه رو می پیچونید انقدر ؟؟!!؟؟

vhd
Wednesday 13 January 2010, 01:07 PM
اگه از نظر محبوبیت منظورتون هست من فکر میکنم بتهون ... حداقل اسمش رو اغلب مردم شنیدن.

Franz List
هنر لیست در این بود که قطعه‌ای را که برای ارکستری با صد ساز نوشته‌شده بود به گونه‌ای به پیانو برمی‌گرداند که ذره‌ای از تأثیرگذاری موسیقیایی قطعه کاسته‌نمی‌شد و تمام زیر و بمها و نکات ظریف آن در برگردان پیانویی حفظ می‌شد..( نقل از ویکی پدیا) یه نمونه از کارهاش تو ( ویکی پدیا ) هست حتما گوش کنید.

از لینک زیر می تونید Dream Of love و بقیه اثار لیست رو گوش کنید
You can see links before reply
و بیو گرافی لیست (1811-1886)
You can see links before reply D8%B3%D8%AA

FARZANEH.ZAFAR
Wednesday 13 January 2010, 02:36 PM
به نظر من بتهوون

scofild
Wednesday 13 January 2010, 04:06 PM
من شخصاً نوازندگیه ریچارد کلایدرمن و یانی رو دوست دارم ، اما توی کتاب رکورد های گینس اسمه ریچارد کلایدرمن به عنوانه بهترین نوازنده ی پیانو ثبت شده.

keeps_gettin_better
Wednesday 13 January 2010, 06:33 PM
بحث از لیست بزرگ شد و من نبودم؟! چه معنی داره؟! ;)

به نظر من (و صدها موسیقیدان و پیانیست حرفه ای) فرانتس لیست یکی از بهترین نوازنده در تاریخ پیانوه و صد البته از تمام آهنگسازایی که تو این نظر سنجی هست بهتره (Strauss؟! اصلا قطعه معروفی برای پیانو داره؟!!). پیانیست های بهتری از لیست هم در تاریخ وجود داشتتن، یکیش Alkan که هم دوره لیست و یکی از دوستانش بود و خود لیست گفته بود که نوازندگی Alkan از او بهتره. ولی تا اون جایی که من می دونم، کسانی مثل آلکان یا Thalberg ممکنه از لحاظ تکنیک از لیست برتر بوده باشن (تکنیک "سه دست" برخلاف اون چیزی که خیلی ها فکر می کنن، از ابداعات تالبرگه نه لیست.) ولی موزیکالیته ای که لیست در نوازندگی اش داشت از هم عصرهای خودش (شاید به جز شوپن) برتر بوده. شاید یکی دیگه از دلایلی که اسم لیست به عنوان بهترین پیانیست در تاریخ ثبت شده، این بوده که آهنگساز فوق العاده ای هم بوده و قطعاتش در عین دشواری، بسیار هم زیبا هستند.

برای اون دوستانی که با la campanella خیلی حال می کنن، بگم که la campanella و کلا مجموعه ی "شش اتود بزرگ پاگانینی" از لحاظ سختی در مقایسه با دیگر آثار لیست مثل "Réminiscences de Don Juan" یا transcendental etudes بیشتر حالت جوک داره!

این هم که می گید اسم کلایدرمن در گینس ثبت شده باید دید تعریف از "بهترین" در اونجا چی بوده؟ اگه محبوب ترین بوده شاید درست باشه.

scofild
Wednesday 13 January 2010, 06:38 PM
این هم که می گید اسم کلایدرمن در گینس ثبت شده باید دید تعریف از "بهترین" در اونجا چی بوده؟ اگه محبوب ترین بوده شاید درست باشه.

درسته ، من اشتباه کردم ، الان که فکر کردم یادم اومد که نوشته بود موفق ترین پیانیست در سراسر دنیا !!
ولی خوب ، نوازندگیشم خوبه !

keeps_gettin_better
Wednesday 13 January 2010, 06:39 PM
راستی جناب سهراب شما نمی خوای این همه آدم گفتن "لیست"، اسم "لیست" رو به نظرسنجی اضافه کنی؟ مخصوصا به جای pachelbel یا strauss؟ یا حتی باخ که اصلا برای پیانو یک قطعه هم نداره؟!

Sohrab Iwis
Wednesday 13 January 2010, 06:44 PM
راستی جناب سهراب شما نمی خوای این همه آدم گفتن "لیست"، اسم "لیست" رو به نظرسنجی اضافه کنی؟ مخصوصا به جای pachelbel یا strauss؟ یا حتی باخ که اصلا برای پیانو یک قطعه هم نداره؟!

سلام
دوست دارم این کارو انجام بدم ولی بلد نیستم !

Sina_Yanni
Thursday 14 January 2010, 04:39 PM
من از رو علاقم به آهنگای یانی اونو انتخاب نکردما . به نظر شما ، کسی که هیچ چی از نت موسیقی نمیدونه ، و بتونه چنین آهنگایی بسازه که بهترین آهنگساز قرن 21 شه ، میشه با کلایدر من یه جا شه ؟؟ البته من کارای کلایدرمن رو دارم و گوشم میدم . اینظوری فرض کنین که کسی سواد ابتدایی نداره ، ولی بیاد صد تا مقاله ی علمی بده !!!!
بهتر بود که این سوال در مورد سبک های مختلف آهنگسازی ( new age , classic ) پرسیده میشد . چون دیگه بتهوون ، باخ و ... کجا ... این یکیا کجا .

Sohrab Iwis
Friday 15 January 2010, 07:18 PM
من از رو علاقم به آهنگای یانی اونو انتخاب نکردما . به نظر شما ، کسی که هیچ چی از نت موسیقی نمیدونه ، و بتونه چنین آهنگایی بسازه که بهترین آهنگساز قرن 21 شه ، میشه با کلایدر من یه جا شه ؟؟ البته من کارای کلایدرمن رو دارم و گوشم میدم . اینظوری فرض کنین که کسی سواد ابتدایی نداره ، ولی بیاد صد تا مقاله ی علمی بده !!!!
بهتر بود که این سوال در مورد سبک های مختلف آهنگسازی ( new age , classic ) پرسیده میشد . چون دیگه بتهوون ، باخ و ... کجا ... این یکیا کجا .

گل گفتی سینا جان
من خودم شنیدم اینو (از استادای پیانوی ایران !) که یانی هیچ کار خاصی نمیکنه و فقط آهنگ ساخته و با 4 نفر موسیقی دان مشورت کرده و یه ارکست هم درست کرده و شده یانی !!!

Sohrab Iwis
Friday 15 January 2010, 07:27 PM
نتیجه ی نظر سنجی :

1)لیست
2)بتهوون

Sina_Yanni
Friday 15 January 2010, 07:32 PM
سهراب جون همین آهنگ درست کردن بدون نتش سخته دیگه شده یانی ... . اگه استادای پیانوی ایران به جز برادران روحانی و ... هم می تونستن ، میکردن این کارو . البته اینا نت بلدن ، اما یانی نه .

Peddy
Friday 15 January 2010, 07:43 PM
درود

منم با سینا جان موافقم به نظرم بعضی ها از روی حسودی که به استعداد یانی دارن این حرفا رو میزنن یانی از روی نگارش بین المللی نت آهنگهاش رو ثبت نمیکنه میگن یه سبک اختراع کرده و به کسانی این نگارش رو یاد داده تا نتهاش رو به صورت اینی که به دست ما میرسه در بیارن به هر حال از نظر من یانی نابغه زمان خودشه فرقی هم نمیکنه که دیگران چی بگن

Sohrab Iwis
Friday 15 January 2010, 08:18 PM
سهراب جون همین آهنگ درست کردن بدون نتش سخته دیگه شده یانی ... . اگه استادای پیانوی ایران به جز برادران روحانی و ... هم می تونستن ، میکردن این کارو . البته اینا نت بلدن ، اما یانی نه .

درود

بهتره بگم كه اگه استاداي ايراني موقعيتش رو داشتن ياني كه هيچي بتهوون ميشدن !!

باور كن راست ميگم !
من اينو ديدم !

Sohrab Iwis
Friday 15 January 2010, 08:21 PM
درود

منم با سینا جان موافقم به نظرم بعضی ها از روی حسودی که به استعداد یانی دارن این حرفا رو میزنن یانی از روی نگارش بین المللی نت آهنگهاش رو ثبت نمیکنه میگن یه سبک اختراع کرده و به کسانی این نگارش رو یاد داده تا نتهاش رو به صورت اینی که به دست ما میرسه در بیارن به هر حال از نظر من یانی نابغه زمان خودشه فرقی هم نمیکنه که دیگران چی بگن

خوب به هرحال هركي يه نظري داره ديگه !!

HamedSedighi
Sunday 17 January 2010, 03:11 AM
شما مطمئنی که همگی موارد نظر سنجی نوازنده پیانو بوده اند ؟اصلا یه چیزی توی زمان همه این افراد پیانو اختراع شده بوده؟

من فکر می کنم که یک یا شاید دو مورد نوازنده ارگ بوده اند (کیبرد نه)

کسی جواب نداد؟

اصلا باخ پیانو میزده؟

توی زمان همه این افراد پیانو اختراع شده بوده؟

اینکه قطعه ای برای پیانو تنظیم شده بعد از زندگی این اهنگسازان ، دلیل نمیشه که نوازنده فوق العاده ای بوده

HamedSedighi
Sunday 17 January 2010, 03:18 AM
برای اون دوستانی که با la campanella خیلی حال می کنن، بگم که la campanella و کلا مجموعه ی "شش اتود بزرگ پاگانینی" از لحاظ سختی در مقایسه با دیگر آثار لیست مثل "Réminiscences de Don Juan" یا transcendental etudes بیشتر حالت جوک داره!

این دو اثری که نام بردید را گوش نکرده ام . لینکشان را بگذارید.

من نگفتم لا کامپانلا سخترین قطعه اش است یا بهترین . من گفتم با این کارش خیلی حال می کنم و لذت می برم.

Sina_Yanni
Sunday 17 January 2010, 08:06 AM
درود

بهتره بگم كه اگه استاداي ايراني موقعيتش رو داشتن ياني كه هيچي بتهوون ميشدن !!

باور كن راست ميگم !
من اينو ديدم !

سهراب جونم مگه یانی کدوم موقعیت رو داره که بعضی از استادان ما ندارن ؟؟؟ بعضی هاشون از موقعیت هاشون استفاده می کنن میشن شهرداد و انوشیروان روحانی ، علی رهبری ، لوریس چکناوریان ، داریوش دولتشاهی ، ایرج صهبایی ، نادر مشایخی ، حسین علیزاده ، داریوش طلایی ، و ... بعضیاشونم توانایی انجام این کار رو ندارن مثل گربه ای که دستش به گوشت .... ( گوشت منظورم شهرت در موسیقی هست ) نمیرسه میشن . به خدا کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می خواهد و مرد کهن .

keeps_gettin_better
Sunday 17 January 2010, 11:31 AM
کسی جواب نداد؟

اصلا باخ پیانو میزده؟

توی زمان همه این افراد پیانو اختراع شده بوده؟

اینکه قطعه ای برای پیانو تنظیم شده بعد از زندگی این اهنگسازان ، دلیل نمیشه که نوازنده فوق العاده ای بوده

تا اون جایی که من اطلاع دارم، اواخر عمر باخ پیانوهای اولیه ساخته شده بوده ولی چون کیفیت بالایی نداشتند، باخ علاقه ای بهشون نشون نداده. البته طبق اطلاعاتی که از اون دوره مونده، باخ یک نوازنده ی بسیار خوب ارگ و هارپسیکورد بوده (chromatic fantasy and fugue رو گوش بدید، کاملا معلوم می شه باخ برا خودش نوازنده ای بوده!). حتی در حدی شهرت داشته که یه دوئل با یه نوازنده ی دیگه می ذاره (اسمشو یادم نیست، تو ویکیپدیا این موضوع هست)، ولی انقدر باخ شهرت نوازندگیش زبان زد خاص و عام بوده که طرف مقابل قبل از دوئل در می ره!

پاکلبل هم برای دوره باروکه که قاعدتا پیانو اون زمان اختراع نشده بوده. ولی در زمان بقیه ی آهنگسازای این لیست، پیانو وجود داشته.

جمله ی آخرتون هم نفهمیدم دقیقا یعنی چی!

این دو اثری که نام بردید را گوش نکرده ام . لینکشان را بگذارید.

من نگفتم لا کامپانلا سخترین قطعه اش است یا بهترین . من گفتم با این کارش خیلی حال می کنم و لذت می برم.

من فقط منظورم این بود که اگه با لاکامپانلا حال می کنید، این قطعاتی که من گفتم رو بشنوید کلا از هوش می رید! :ap یکی دو تا از اتودهاش رو آپلود می کنم لینکش رو می ذارم اینجا.

Sohrab Iwis
Sunday 17 January 2010, 07:56 PM
سهراب جونم مگه یانی کدوم موقعیت رو داره که بعضی از استادان ما ندارن ؟؟؟ بعضی هاشون از موقعیت هاشون استفاده می کنن میشن شهرداد و انوشیروان روحانی ، علی رهبری ، لوریس چکناوریان ، داریوش دولتشاهی ، ایرج صهبایی ، نادر مشایخی ، حسین علیزاده ، داریوش طلایی ، و ... بعضیاشونم توانایی انجام این کار رو ندارن مثل گربه ای که دستش به گوشت .... ( گوشت منظورم شهرت در موسیقی هست ) نمیرسه میشن . به خدا کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می خواهد و مرد کهن .

آره درسته ولي آيا همه ي دنيا اينايي كه گفتيو ميشناسن ؟؟!؟؟؟!؟!؟

در ضمن اون چيزي كه ياني داشت فرهنگي بود كه كشورش داشت و روش سرمايه گذاري كرد !!

همين

متاسفانه ما (موسيقي دانان) از نظر كشورمان يه زماني قدغن بوديم !!!

اين يه فاجعست و فرهنگمان به اين زودي ها هم درست نخواهد شد !!

ممنون.

Sina_Yanni
Sunday 17 January 2010, 08:20 PM

.

مگه قراره همه دنیا یک موسیقی دان رو بشناسه ؟؟؟ فک کنم برادران روحانی رو بشناسن . بابا من خودم 3 سال پیش یانی رو شناختم !!!! همه ی آهنگای کنسرت آکروپولیسش رو داشتم ، ولی نمی دونستم کی بود !!!!!!!!!!!!!!!! دیگه من که تو کارم اینقدر دیر شناختمشون ، ببین بقیه مردم چین ... .

Amirrelax
Monday 18 January 2010, 09:33 AM

در ضمن اون چيزي كه ياني داشت فرهنگي بود كه كشورش داشت و روش سرمايه گذاري كرد !!

همين

متاسفانه ما (موسيقي دانان) از نظر كشورمان يه زماني قدغن بوديم !!!

اين يه فاجعست و فرهنگمان به اين زودي ها هم درست نخواهد شد !!

ممنون.

به نظر من شما شناخت کاملی از یانی ندارید
بهتره زندگی نامه و مصاحبه های یانی را یکبار مطالعه کنید

Sohrab Iwis
Monday 18 January 2010, 02:55 PM
به نظر من شما شناخت کاملی از یانی ندارید
بهتره زندگی نامه و مصاحبه های یانی را یکبار مطالعه کنید

من حرفي از ياني زدم دوست عزيز ؟
فعلا بحث بحث فرهنگ ماست !

راستي مصاحبرو مطالعه نميكنن بلكه بهش نگاه ميكنن و ازش نتيجه ميگيرن !

ممنون.

Sohrab Iwis
Monday 18 January 2010, 02:59 PM
مگه قراره همه دنیا یک موسیقی دان رو بشناسه ؟؟؟ فک کنم برادران روحانی رو بشناسن . بابا من خودم 3 سال پیش یانی رو شناختم !!!! همه ی آهنگای کنسرت آکروپولیسش رو داشتم ، ولی نمی دونستم کی بود !!!!!!!!!!!!!!!! دیگه من که تو کارم اینقدر دیر شناختمشون ، ببین بقیه مردم چین ... .

ببخشيد تعريف يك موسيقي دان از نظر شما چيه ؟

موسيقي دان اونيه كه كتاب بده بيرون و كنسرت اجرا كنه ؟!؟!؟

Sina_Yanni
Monday 18 January 2010, 03:03 PM
سهراب جان ، منظور امیر مصاحبه با روزنامه و مجلاته ، نه تلویزیون . جد منم مصاحبه یانی با تلویزیون رو ندیده . راستی امیر داشت کلی می گفت ، نه فقط پست آخر شما . مگه شما از یانی و موقعیتش حرف نمیزدین ؟؟

Sohrab Iwis
Monday 18 January 2010, 03:06 PM
سهراب جان ، منظور امیر مصاحبه با روزنامه و مجلاته ، نه تلویزیون . جد منم مصاحبه یانی با تلویزیون رو ندیده . راستی امیر داشت کلی می گفت ، نه فقط پست آخر شما . مگه شما از یانی و موقعیتش حرف نمیزدین ؟؟

چرا از ياني صحبت ميكردم اما بعدش چي ؟
از فرهنگ كشور اونا !!!!

Sina_Yanni
Monday 18 January 2010, 03:07 PM
والا اینایی که گفتین تاثیر داره ، ولی کامل نیست . کسی که موسیقی رو بفهمه و درکش کنه .

Sina_Yanni
Monday 18 January 2010, 03:13 PM
د امیر واسه همین میگه برین زندگی نامه اش رو بخونین ببینین دیگه . اصلا آخه اون زمانی که موسیقی رو شروع کرد ، تو یونان بود ؟؟؟؟؟؟؟؟
کنسرت آکروپولیس یه آهنگ داره یانی به نام nostalgia . یعنی دل تنگی برای وطن . میدونی چرا این آهنگ رو ساخته بود ؟؟؟؟؟؟ فک کنم دیگه معلومه واسه چی ساخته بود . الانم یه یانی یه شهروند آمریکایی ه و تمام کاروبارش آمریکاست . فقط یه چند وقت یه بار میاد به بابا ننش ( که باباشم مرد )سر میزنه .

Amirrelax
Monday 18 January 2010, 03:26 PM
من حرفي از ياني زدم دوست عزيز ؟
فعلا بحث بحث فرهنگ ماست !

راستي مصاحبرو مطالعه نميكنن بلكه بهش نگاه ميكنن و ازش نتيجه ميگيرن !

ممنون.
سینا جان همه چیز را گفت و من برای این گفتم برید و زندگی نامه و مصاحبه های یانی را مطالعه کنید (اگه یک جستجوی ساده هم تو اینترنت بکنید مصاحبه های یانی را پیدا می کنید) که ببنید کشورش اصلا سرمایه گذاری روش نکرده و همان طور که سینا گفت وقتی یانی موسیقی را شروع کرد یک شهروند آمریکایی بود

Sohrab Iwis
Monday 18 January 2010, 03:34 PM
سینا جان همه چیز را گفت و من برای این گفتم برید و زندگی نامه و مصاحبه های یانی را مطالعه کنید (اگه یک جستجوی ساده هم تو اینترنت بکنید مصاحبه های یانی را پیدا می کنید) که ببنید کشورش اصلا سرمایه گذاری روش نکرده و همان طور که سینا گفت وقتی یانی موسیقی را شروع کرد یک شهروند آمریکایی بود

خوب قبول روش سرمايه گذارري نكردن !
اما وقتي ديدن داره آهنگسازي ميكنه سريعا ازش استقبال كردن و تونست به اين موقعيت برسه !

اما اينجا چي ؟
هر كي كه آهنگ يسازه بايد 1 ماه بره تو صف مجوز اونم شايد بدن شايد ندن !

نظر شما چيه ؟!؟!؟

hamidham
Monday 18 January 2010, 08:59 PM
به نظر من هم هر کس سبک خودش داره کسی میتونه از انقلاب شوپن شگفت زده نشه؟؟ یا از آهنگ لاکامپانلا لیست متعجب نشه؟اگر میشه یه نظر سنجی از محبوب ترین نوازندگان ایرانی بگذارید

Sina_Yanni
Monday 18 January 2010, 09:07 PM
راستش سهراب من درباره ی چیزی که نمیدونم نمیتونم نظر خاصی بدم . اگه آهنگساز ، آهنگساز باشه که میدن ( ولی سخت ) فک کنما . چون همه چی تو شرایط فعلی سخته .
بعدشم آهنگساز داریم تا آهنگساز . مثلا کارای استادان سنتی مثل لطفی و شجریان و بی کلام مثل روحانی ، نمیشه با بنیامین بهادری و حمید عسگری و ... مقایسه کرد . چون دو نوع متفاوتن و هر کدومش طرفدار دارن و هر دوتاشونم الان تو ایران دارن آهنگ میسازن .

Sohrab Iwis
Monday 18 January 2010, 10:04 PM
راستش سهراب من درباره ی چیزی که نمیدونم نمیتونم نظر خاصی بدم . اگه آهنگساز ، آهنگساز باشه که میدن ( ولی سخت ) فک کنما . چون همه چی تو شرایط فعلی سخته .
بعدشم آهنگساز داریم تا آهنگساز . مثلا کارای استادان سنتی مثل لطفی و شجریان و بی کلام مثل روحانی ، نمیشه با بنیامین بهادری و حمید عسگری و ... مقایسه کرد . چون دو نوع متفاوتن و هر کدومش طرفدار دارن و هر دوتاشونم الان تو ایران دارن آهنگ میسازن .

معلومه كه نميشه شما داري استاداي آواز ايران رو با بنيامين مقايسه ميكنيد ؟

توي شرايط فعلي شايد اينجا سخت باشه اما جاي ديگه گمان نكنم !

Sina_Yanni
Monday 18 January 2010, 10:14 PM

سهراب من که مقایسه نکردم . گفتم که نمیشه مقایسه کرد . همینطور گفتم الان سخته ... .
موفق باشی دوست من .

Sohrab Iwis
Monday 18 January 2010, 10:23 PM
[b]

سهراب من که مقایسه نکردم . گفتم که نمیشه مقایسه کرد . همینطور گفتم الان سخته ... .
موفق باشی دوست من .

خواهش ميكنم !

خوبه حداقل به يه نتيجه رسيديم !

موفق باشيد.

keeps_gettin_better
Monday 18 January 2010, 11:15 PM
به نظر من هم هر کس سبک خودش داره کسی میتونه از انقلاب شوپن شگفت زده نشه؟؟ یا از آهنگ لاکامپانلا لیست متعجب نشه؟اگر میشه یه نظر سنجی از محبوب ترین نوازندگان ایرانی بگذارید

در این که اتود انقلابی شوپن بی نظیره شکی نیست، ولی دلیل نمی شه از برتری نوازندگی لیست نسبت به شوپن چشم پوشی کنیم! دلیل نمی شه اگه یه آهنگساز قطعات فوق العاده ای بسازه، حتما "بهترین نوازنده" هم باشه.

Nassim_Agha
Monday 18 January 2010, 11:51 PM
میون پیانیست های این دوره اگه قرار باشه بگیم به نظر من بهترین نوازنده پیانو یا بهتره بگم پیانیستی که از همه بیشتر دوستش دارم "کیت ژارت" است!
Keith Jarrett
هم کلاسک را بینهایت زیبا می نوازه و هم بزرگترین پیانیست جازه!
میون شماها کسی کاری از اون شنیده یا نه؟!

Sohrab Iwis
Tuesday 19 January 2010, 05:17 PM
میون پیانیست های این دوره اگه قرار باشه بگیم به نظر من بهترین نوازنده پیانو یا بهتره بگم پیانیستی که از همه بیشتر دوستش دارم "کیت ژارت" است!
Keith Jarrett
هم کلاسک را بینهایت زیبا می نوازه و هم بزرگترین پیانیست جازه!
میون شماها کسی کاری از اون شنیده یا نه؟!

نه متاسفانه اگه پيدا كرديد به ما هم بديد !

arsalan212
Friday 4 June 2010, 08:27 PM
اقاول کنیدجان مادرتون.این حرفای غیرحرفه ای رو.چراماایرونیها فقط سفید یا سیاه میبینیم؟مگه کونگ فو یا کاراته است؟بدبختی ما اینه که افرادغیرکارشناس نظرهای غیرکارشناسانه میدن.یه روز اونو یه روزاینومیبرن بالا.مفتکی تبلیغ وتشویق میکنیم.انگاراگه نکنیم میمیریم.

arsalan212
Friday 4 June 2010, 08:35 PM
پیکان بهتره یا تلویزیون؟اسب تندترمیره یا خرمگس؟کی سازروبهترمیزنه؟منظورم کتک بود.کی تندترمیزنه؟کی با دست راستش گیتارمیزنه با دست چپ مینویسه؟مگه سیرکه؟اقا نوازندگی هزارویک مطلب مهمترازتکنیک داره؟امروزه موزیکالیته همه نوازندگیه؟اونایکه هنوزتویه ارپژدودستی موندن همه چیوبافکرکوچک خودشون میبینن.یه فورالیزساده اما با نوانس دقیق وتمیزخیلیا هنوزنمیزنن.همه زودی یه مارش ترک وانقلاب میزنن اونم کثیف بعدش پیانیست میشن.اقا یه سونات تا اخرما نداریم کسی که بزنه.اگه هم هست اندک.این بهتره.یااون؟این حرفاکفرادمودرمیاره.

deKXer
Saturday 8 January 2011, 01:09 PM
اقاول کنیدجان مادرتون.این حرفای غیرحرفه ای رو.چراماایرونیها فقط سفید یا سیاه میبینیم؟مگه کونگ فو یا کاراته است؟بدبختی ما اینه که افرادغیرکارشناس نظرهای غیرکارشناسانه میدن.یه روز اونو یه روزاینومیبرن بالا.مفتکی تبلیغ وتشویق میکنیم.انگاراگه نکنیم میمیریم.

شما بهتره زیادی جوش نیاری حالا. اینجور بحثا تو فرومای همه کشورا هست و مختص ایران نیست. همه دوست دارن بدونن بهترینها تو هر زمینه ای کی هستن. حالا بعضی وقتا معیاری برای تشخیص نیست بعضی وقتا هست. در مورد پیانیست بودن هم یه سری معیارها هست....

به گفته سایت ویکیپدیا و با گوش دادن به آثار و کارها میشه دید لیست (Liszt) یکی از بهترین پیانیستهای تاریخ بوده. منم اونو انتخاب می کنم اگرچه در "لیست" نیست!! عاشق La Campanella هستم. هربار گوش میدم مو بر تنم سیخ میشه و تاحالا هزار بار گوش دادم. بعد از اونم Hungarian Rhapsody No 2

Bide_Majnoon
Saturday 8 January 2011, 03:28 PM
من نمیدونم چرا خیلی ها فکر میکنن یانی بهترین نوازنده ی دنیاست متاسفانه تو این نظر سنجی هم خیلی ها یانی رو انتخاب کردند میشه بگید چرا؟؟؟ آخه تا اونجایی که من میدونم یانی فقط در ضمینه آهنگ سازی مطرح هست و نوازندگیش اصلا خوب نیست البته من آهنگ های یانی رو خیلی دوست دارم ولی زیبا بودن آهنگاش دلیل بر این نمیشه بیایم بگیم بهترین نوازنده پیانو هست.
اگه بگیم یانی بهترینه پس Evgeny Kissin ، Lang Lang ، Daniel Barenboim چی؟؟؟حالا Chopin و List بماند.

Bide_Majnoon
Saturday 8 January 2011, 03:50 PM
الان که پست های صفحات قبل روخوندم فهمیدم که موضوع تاپیک مبهمه و معیار انتخاب خیلی ها آهنگ سازی بوده نه نوازندگی خب اگه این طور باشه من هم یانی رو به عنوان یه آهنگ ساز موفق و محبوب قرن 21 قبول دارم.

deKXer
Saturday 8 January 2011, 04:47 PM
...
اگه بگیم یانی بهترینه پس Evgeny Kissin ، Lang Lang ، Daniel Barenboim چی؟؟؟حالا Chopin و List بماند.

اجرای راپسودی مجار رو از Lang Lang دیدم اصلا خوب نبود. خیلی آشفته و درهم برهم بود. تو یوتیوب. ولی Kissin فوق العادست...

you3f
Saturday 8 January 2011, 05:12 PM
فرانس لیست

EmadS
Tuesday 8 February 2011, 08:48 PM
به نظرم باید قابلیت انتخاب چند گزینه رو می ذاشتید . به نظر من بهترین پیانیست ، شوپن بوده . بدجور هم بهش تعصب دارم . خداییش زندگی منو متحول کرد .
لیست رو قبول دارم که خیلی تکنیک داشته اما من باهاش حال نمی کنم . نظر شخصیه !
من اول از همه شوپن . برید اتود ها و پولونز هاش رو ببینید . نوکتورن هاش که اصلاً یه بحث جداس توی پیانو و شیوه ی زدن خاصی داره . پیانو یه رشته داره که هست شوپن نوازی . از نظر آهنگسازی هم فوق العاده بوده. آهنگای شوپن با لیست قابل مقایسه نیستن . آهنگسازی شوپن خیلی دقیق و اصولی تر و البته زیباتره . از این بگذزیم .
بتهوون هم واقعاً غولی بوده . موومان سوم سونات مهتاب رو حتماً همه گوش کردید . فوق العاده سخته . . .
من اگه قرار بود چند نفر رو از توی لیست انتخاب کنم ، اینها بودن : شوپن ، بتهوون ، باخ و شوبرت

آخ آخ . همین الان پاخلبل رو دیدم . پاخل بل به اندازه ی بقیه معروف نیست اما معروف ترین کارش رو خیلی ها خواسته یا ناخواسته شنیدید . Canon in D که تنظیم ارگان داره ، کوارتت و . . . فوق العاده اس . پاخلبل به عبارتی استاد بابای باخ بوده :d:d این آهنگ رو توی خیلی از تبلیغ های تلویزیون هم گذاشتن . واقعاً یه شاهکاره . حتماً گوش کنید : Canon in D

amir_clk500
Tuesday 8 February 2011, 11:14 PM
به نظر من سختی کارای لیست با شوپن قابل مقایسه نیست

الان شوپن اتوداش میگن خیلی سخته
تو یوتیوب سرچ کنید بچه 8 ساله تو خونشون اتود اقیانوس و باد زمستونیشو میزنه!
N نفر تو خونه و اموزشگاه اتود انقلابیشو میزنن اونم درست

اما لیست رو سرچ کنید!
لاکامپانلاش رو فقط غولای پیانو دیدم من میزنن! نهایت دو سه تا از این دانشجو های چینی دیدم تو خونه میزنن(خوردن این چینیا پیانو رو!!)
لیست اصلا یه قطعاتی داره به نتش ادم نگاه میکنه گریه میکنه...

جمله تاریخی شوپن در دیدار با لیست رو هیچوقت فراموش نکنید که گفته بوده فرانس لیست آهنگای منو از خوده من بهتر میزنه!!!
و براین اساس یکی یا نمیدونم چند تا از قطعاتش رو تقدیم به لیست میکنه

اینکه از آهنگاش خوشتون میاد یا نه بیشتر سلیقه اییه..
من از بعضی آهنگای شوپن بخصوص نوکتورنها و والساش بدلیل تغیر مداوم ریتم خوشم نمیاد.

EmadS
Thursday 10 February 2011, 05:32 PM
اگه تکنیک می خواید چرا راخمانینف نیست ؟ تکنیکش فوق العاده بالا بوده . فوق العاده . 2 تا آهنگ ازش گوش بدید متوجه میشید . هر کدوم از آهنگاش .

Alice
Saturday 3 September 2011, 12:26 PM
من به ترتیب می گم:
1.موتسارت
2.بتهوون
3.باخ

موتسارت به خاطر این ه وقتی 4 سالش بوده ویولن درس می داده و این که اصلا نمی شد بهش پیانو یاد بدی هر چی بهش می گفتی بلد بود اونم در سن کمتر از 10 سال!! می تونست روزی یکی آهنگ بزنه و اهنگ های خیلی باحالی هم می زنه
بتهوون به خاطر این که اون با اینکه 1. کر شد 2. تنها عشقش اونو ول کرد 3. تنها زندگی می کرد هیچ کس باهاش نبود 4 . هیچ کس از اون خوشش نمی اومد و هزار تا چیز دیگه همچنان به موسیقثی ادامه داد و موسیقی رو از همه چی بیشتر دوست داشت!حتی بعد از همه ی اینا هم موسیقی می زد و با اینکه نمی تونست موسیقی خودش رو بشنوه بهترین آهنگ ها رو می زد و آهنگ هاش حتی بعد از یه عالمه سال همه می شناسن!
باخ به خاطر این که انوانسیون های خیلی معروفی داشت آهنگ های خیلی قشنگ می زد و یه روز که می خواست از کارش استعفا بده رئیسش اجازه نداد ( کارش در رابطه با موسیقی بود ) اون هی اصرار کرد ولی آخرش به خاطر همین رفت زندون!!!!ولی تو زندون تونست بدون هیچ گونه سازی فکر کنم 36 تا آهنگ واسه پیانو بسازه!