PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سلفژ برای آهنگسازی!

mini
Thursday 14 January 2010, 11:23 PM
سلام دوستان
دوتا کلاس سلفژ پیدا کردم میخوام بدونم کدوم روش تدریسش مناسبه واسه من.(که اولی تقریبا 50 دقیقه از خونمون تا اونجا راهه ولی دومی نزدیک خونمونه"حالا صرف نظر از راهش")
من سلفژ رو فقط برای کمک در امور آهنگسازی میخوام کار کنم نه اینکه واسه خوانندگی.
میدونم آهنگسازی مباحث مهمتری داره ولی در کنار اونها سلفژ هم کمک کننده ست.
1. از روی کتابهای آموزشی و متد (واسه خوانندگی)
2. روش جاذبه. (همون که مثلا نت دو رو جاذبه قرار میدی و بقیه ی نتها رو بدست میاری و اینجور چیزا)

آیا روش دوم برای یاری گرفتن در امر آهنگسازی و تنظیم کافیه؟
در ضمن، اولی استاد مخصوص سلفژ و آواز است.
اما دومی تخصص اصلیش پیانوست البته تحصیل کرده ی موسیقیه.

alone_composer
Friday 15 January 2010, 09:24 AM
سلام دوست عزیزم. در سوالتون یک ابهام برای من وجود داره. چون من خودم مدرس آهنگسازی (هارمونی کنترپوان و ارکستراسیون) هستم.

شما چرا سلفژ رو جدا از آهنگساری می خواهید کار کنید؟ سلفژ شاخه های متعددی داره. شم اگر هدف نهاییتون آهنگسازی هست چرا با استاد آهنگسازیتون همزمان با یادگیری آهنگسازی سلفژ کار نمی کنید؟

mini
Friday 15 January 2010, 08:33 PM
من استاد ندارم هر چی از آهنگسازی (هارمونی، کنترپوان و ارکستراسیون) یاد گرفتم از تو کتاب و اینترنت بوده.
البته کلاسهای کنترپوان و هارمونی و ... هم میخوام برم ولی رو این حساب که سلفژ علاوه بر خواننده ها به درد نوازنده ها و آهنگسازا هم میخوره و پایه و اساس موسیقیه خواستم با این شروع کنم.
سلفژ شاخه های متعددی داره یعنی چی؟
شما پیشنهاد میکنید من چکار کنم؟

mini
Saturday 16 January 2010, 11:24 AM
حالا باید چیکار کنم؟

mini
Saturday 16 January 2010, 03:01 PM
کی مارو تحویل میگیره؟!!!

mini
Sunday 17 January 2010, 09:51 AM
حالا نتیجه چی شد؟

mini
Monday 18 January 2010, 06:03 PM
آیا برای کمک به آهنگسازی و تنظیم همون روش جاذبه کافیه؟

you3f
Monday 18 January 2010, 09:30 PM
برای آهنگسازی روش جاذبه هم کافیه ولی نظر من اینه که هر چیز رو کامل و از راه اصلی یاد بگیر. بیشتر به دردت میخوره.

mini
Tuesday 19 January 2010, 10:19 AM
...