PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترين نوازنده ي پيانوي ايران چه كسي بود ؟!؟!؟

Sohrab Iwis
Monday 18 January 2010, 09:45 PM
سلام

با ايجاد نظر سنجي به پاسخ به اين سوال ميپردازيم !

ممنون از لطفتون .

HamedSedighi
Monday 18 January 2010, 09:56 PM
با توجه به اینکه از فعل بود استفاده کردید - من که می گویم بهترین کسی بوده که پیانو را برای دستگاه های ایرانی کوک کرده -

Acoustic
Tuesday 19 January 2010, 02:43 AM
شخصا انوشیروان روحانی و سبک کاراشو خیلی دوست دارم ...

Sohrab Iwis
Tuesday 19 January 2010, 07:51 AM
یعنی بقیه ی بچه ها نظری ندارن ؟

f28
Tuesday 19 January 2010, 09:20 AM
استاد جواد معروفی

Sina_Yanni
Tuesday 19 January 2010, 03:19 PM
با شنیدن آلبوم beauty of love که کار شهرداد روحانیه و نوازنده پیانو ، برادر ایشون ، انوشیروان روحانی ، واقعا به قدرت این دو داداش تو موسیقی پی بردم .

iranianpianist
Tuesday 19 January 2010, 05:07 PM
دوستان فكر كنم يه خورده نظرسنجي تون مشكل داره آخه كساني مثل مجيد عليزاده و آوا ايوبي و رامين ذوالفنون و رحمت وطندوست و حميد دلشب (كه شايد خيلي ها حتي اسمشون رو نشنيده باشن) واقعاً اصلا در حد مقايسه با مرتضي محجوبي و جواد معروفي و فريبرز لاچيني و انوشيروان روحاني نيست! اگه قرار باشه از جوان تر ها و امروزي ها از كسي نام برده بشه، من به جرآت مي گم مثلاً فريبا جواهري و هوشيار خيام از تمام كساني كه اسم برديد برتر هستن. و حتي ميشه مثلاً از فريماه قوام صدري، دلبر حكيم‌آوا، خاچيك بابايان هم نام برد.
و مهم تر از همه اينا بدون هيچ شك و ترديدي بعد از اون چند تا غول، فقط از يه نفر نام مي برم:‌ سامان احتشامي

Sohrab Iwis
Tuesday 19 January 2010, 05:12 PM
دوستان فكر كنم يه خورده نظرسنجي تون مشكل داره آخ كساني مثل مجيد عليزاده و آوا ايوبي و رامين ذوالفنون و رحمت وطندوست و حميد دلشب (كه شايد خيلي ها حتي اسمشون رو نشنيده باشن) واقعاً اصلا در حد مقايسه با مرتضي محجوبي و جواد معروفي و فريبرز لاچيني و انوشيروان روحاني نيست! اگه قرار باشه از جوان تر ها و امروزي ها از كسي نام برده بشه، من به جرآت مي گم مثلاً فريبا جواهري و هوشيار خيام از تمام كساني كه اسم برديد برتر هستن. و حتي ميشه مثلاً از فريماه قوام صدري، دلبر حكيم‌آوا، خاچيك بابايان هم نام برد.

فكر كنم اينارو شما نشناسين اما جامعه ي موسيقي اينارو به خوبي ميشناسه !

بهتره راجع به اينا بيشتر تحقيق كنين و بخونين چون مثل اين ميمونه كه يكي داره از استاداني تعريف ميكنه كه خودش هيچي از پيانو و موسيقي نميدونه !

ناراحت نشو چون اين يه انتقاد دوستانست !

راستي گزينه ي ساير استادان واسه همين كار بود !

ممنون.

Mr_Mohammadreza
Tuesday 19 January 2010, 07:27 PM
نوازنده یا آهنگساز؟
خیلی با هم فرق دارن
فریبرز لاچینی بیشتر آهنگسازه نه نوازنده

Sohrab Iwis
Tuesday 19 January 2010, 10:30 PM
نوازنده یا آهنگساز؟
خیلی با هم فرق دارن
فریبرز لاچینی بیشتر آهنگسازه نه نوازنده

به سوال توجه كنيد نوشته نوازنده !
از طرفي ايشون نوازندگي خوبي هم دارند !

HamedSedighi
Wednesday 20 January 2010, 08:36 AM
ایمان داشته باش که سوالت از پایه اشتباه است.

کی بود و هست یعنی چی؟ خب اونی که این دنیا را ترک کرده دیگه "هستش" در کار نیست.

اصلا این لیست مواردش باید در یک بازه زمانی مشخص باشه نه انکه از شونصد سال پیش تا دیروز را بنویسی

justnooryes
Wednesday 20 January 2010, 09:33 AM
با سلام .
همین نظرسنجی توسط دوست عزیزمان برای پیانیستهای خارجی هم انجام شده.در آن تاپیک سایر دوستان ( از جمله اینجانب ) اشکالاتی از نحوه سوال عنوان کردند. انتظار میرود در طرح سوال جدید آن اشکالات برطرف گردد اما ظاهراً این مشکلات کماکان باقیست.به هر حال تلاش ایشان قابل تقدیر است و حقیقتا اگر من می توانستم منظور این سوال را بخوبی درک کنم حتما یک نظر ناقابل هم می دادم.
یا حق

آناهيتا 79
Wednesday 20 January 2010, 12:29 PM
من عاشق كارهاي آقاي معروفي و آقاي لاچيني هستم . مخصوصا آقاي معروفي.

Acoustic
Thursday 21 January 2010, 03:18 PM
زیاد روی املا سخت نگیرید :D کافیه فقط به اونی که مورد علاقه ی شماست رای بدین .. البته هر نظرسنجی مشکلاتی داره .. مثلا ما نباید بگیم بهترین نوازنده ی پیانو کی بود و هست .. باید بگیم نوازنده ی مورد علاقه ی شما کیست ؟
چون بهتر بودن و بدتر بودنشون لازمه ی شناخت کامل این اساتید و مطالعات زیاد هست ...
مثلا من میدونم که 100% جواد معروفی یه استاد بزرگ بوده ولی با انوشیروان روحانی خیلی بیشتر حال میکنم

ممنون

iranianpianist
Thursday 21 January 2010, 03:50 PM
فكر كنم اينارو شما نشناسين اما جامعه ي موسيقي اينارو به خوبي ميشناسه !

بهتره راجع به اينا بيشتر تحقيق كنين و بخونين چون مثل اين ميمونه كه يكي داره از استاداني تعريف ميكنه كه خودش هيچي از پيانو و موسيقي نميدونه !

ناراحت نشو چون اين يه انتقاد دوستانست !

راستي گزينه ي ساير استادان واسه همين كار بود !

ممنون.

دوست عزيز! من هم نگفتم نمي‌شناسن يا اين‌ها در حدي نيستن كه اسمشون اينجا باشه. من فقط گفتم (و باز هم تكرار مي‌كنم) كه مثلاً دكتر هوشيار خيام - در زمينه موسيقي كلاسيك و اكادميك روز - و سامان احتشامي از تمام يا حداقل بعضي از اونا كه نام برده‌ايد به‌طور محسوسي قوي‌تر هستن و اگه قرار باشه نام كسي در ليست اصلي باشه حق اون‌هاست و بقيه بايد برن در بخش «ساير اساتيد»! (منهم اتفاقاً به شما توصيه مي‌كنم در مورد اينها تحقيق كنيد!)
بنده نمي‌خوام تعصب بيجا نشون بدم و اهل بحث و دعواي الكي هم نيستم؛ اما مثلاً در زمينه موسيقي ايراني، بعد از استاد معروفي، نزديكترين شاگردش به او فريبا جواهري است و قابل توجه اينكه دست استاد معروفي در لحظه مرگ در دست ايشان بود! و طي سال‌ها روز به روز سطح نوازندگي خود را ارتقا داده است. مثلاً اجراهاي دستگاهي كه ايشان با استاد همايون خرم داشته، اگر بهتر از معروفي نباشد، بدتر نيست. بعد از ايشان هم سامان احتشامي مشابه همان سبك را ادامه داده و بسيار هم به آن افزوده است.
اتفاقاً بنده خودم عاشق اجراهاي رامين ذوالفنون هستم و از سبك نوازندگي خشك و كلاسي هوشيار خيام متنفرم!!! ولي همه اين‌ها دليل نمي‌شود دكتر خيام را كه همه دنيا به عنوان يك موزيسين درجه اول پذيرفته اند (You can see links before reply) و بهش احترام مي‌گذارند با اين‌هاي ديگر مقايسه كنم.

shakiba-14
Saturday 27 February 2010, 04:51 PM
استاد معروفی

amir11235
Tuesday 6 April 2010, 11:19 PM
درسته که بیشتر ما استاد فریبرز لاچینی را به عنوان آهنگ ساز میشناسیم اما نکته مهم این هست که ایشون یکی از بزرگترین نوازنده های پیانو در این کشور هست که تو سبکهای مختلف در سالهای اخیر آثار بسیار قوی و کاملی ازشون وجود داره به نظر من مزیت استاد به دیگران در تنظیم های بسیار عالی ایشان در آهنگهای پاپ چند دهه اخیر- (آلبومهای بوی دیروز 1 تا 6 )- هست که خودشون هم پیانوی اون را اجرا کردن در ضمن قابل توجه اونهایی که به کارهای کلاسیک علاقه مند هستند پیشنهاد میکنم آلبوم های مرثیه 1 و 2 را حتما گوش کنند .پیشنهاد میکنم برای شنیدن آثار ایشان به سایت You can see links before reply مراجعه کنید و قدرت ایشون در نوازندگی و تنظیم آهنگ را ببینید ، به جرات میتونم بگم (اکوردها)دست چپ ایشون تو تمام کارهاشون کم نظیر و شاید هم بی نظیر باشه ،در ضمن آثار ایشون بخصوص پاییز طلایی 1 و2 مرجع کاملی برای آموزش نیز هست به نظر من ایشون در ارتقاء نوازندگی پیانو در این کشور سهم به سزایی داشتند .ضمن ارادت قلبی من به تمامی اساتید و نوازندگان چیره دست پیانو در ایران به خصوص انوشیروان روحانی به نظر من فریبرز لاچینی بهترین پیانیست ایران هست .

Khashayar
Tuesday 6 April 2010, 11:40 PM
درود
مقایسه هنرمندان اصولا کار صحیحی نیست و کاملا سلیقه ای هست...
مقایسه هنرمندان به نوعی توهین به هنرمندان محسوب میشه چون ارزش کار و زحمت یک عده از هنرمندان با نظر های غیر تخصصی و سلیقه ای زیر سوال میره...
بهتره به جای مقایسه به نقد وبحث و بررسی نوازندگی تک تک نوازندگان پرداخت که هم اصولی هست هم میشه کلی چیز از این بررسی ها یاد گرفت...
تاپیک قفل شد.