PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید کتاب نت

f28
Sunday 24 January 2010, 01:11 PM
با سلام. خیلی از دوستان در تهیه کتاب نت دچار تردید میشوند و برای تمرین آهنگها مخصوصا آهنگ های ایرانی نمیدونن چه کتابی بگیرند. در تاپیک های دیگه درباره کتابهای موجود بحث شده ولی من خودم نتونستم تصمیمی بگیرم.
الان در بازار دو کتاب از جواد معروفی موجود هست که شاید برای خیلی ها سنگین باشه.
و کتابهای فریبرز لاچینی هست که بوی دیروز 1و2 و پاییز طلایی1و2و3و4 و مرثیه رو شامل میشه.
حالا ازدوستانی که در مورد این کتابهای لاچینی اطلاعاتی دارن یا اونها رو کار کردن میخوام ما رو هم راهنمایی کنند که کدوم رو بخریم.و از شما میخوام به سوالات زیر پاسخ بدید...
1. کدوم کتابها ساده تر و کدوم سخت تر هستند؟
2.کارهای کدوم کتاب زیباتر هست؟(چون من تمام آهنگهای لاچینی رو نشنیدم)
3.برای کسی که تازه کار هست(یکی از دوستانم) و می خواهد اولین کارهشو اجرا کنه کدوم کتاب براش بهتره؟
4. آیا کتابی غیراز اینها در بازار هست که آهنگ های پیانو (در سطح های ساده و متوسط) رو داشته باشه حالا چه کلاسیک یا ایرانی. ممنون... موفق باشید....

HamedSedighi
Sunday 24 January 2010, 04:10 PM
یک کتاب هست به نام آهنگ های ساده برای کیبرد و پیانو جلد سبز رنگ .

کتاب خوبی است.مثلا داخلش : خواب های طلایی ، گل سنگ ، سیمین بری و .... است

f28
Monday 25 January 2010, 05:40 PM
آقا یعنی کسی نیست به ما بگه کدوم رو بگیریم؟؟؟ دوستان خواهشی میکنم کمک کنین...

HamedSedighi
Monday 25 January 2010, 09:46 PM
3.برای کسی که تازه کار هست(یکی از دوستانم) و می خواهد اولین کارهشو اجرا کنه کدوم کتاب براش بهتره؟
4. آیا کتابی غیراز اینها در بازار هست که آهنگ های پیانو (در سطح های ساده و متوسط) رو داشته باشه حالا چه کلاسیک یا ایرانی. ممنون... موفق باشید....

جواب سوال هایی که می دانم :

3. تازه کار در چه مرحله ای است؟ شخصی که می خواهد بیاموزد فرضا جلسه سوم آموزش اوست ، اغلب توانایی نواختن را ندارند آخه چیزی یاد نگرفته که هنوز .

پس سوال کمی مبهم است.

4. همون کتابی را که نوشتم یادم بود.

f28
Tuesday 26 January 2010, 03:48 PM
سلام. ممنون از توجهتون. دقیقا نمیدونم ولی فکر کنم در حدی هست که بتونه کارهای ساده رو اجرا کنه و تا جایی که من میدونم نیمی از کتاب بیر رو کار کرده. ممنون...

keeps_gettin_better
Tuesday 26 January 2010, 08:57 PM
من در مورد بوی دیروز و پاییز طلائی 3 و 4 اطلاعاتی ندارم. ولی در مورد دیگر آثار لاچینی که گفتی، از لحاظ تکنیک (از سخت به آسون):

پاییز طلایی 2 - مرثیه - پاییز طلایی 1

البته خیلی کلی منطورمه. در پاییز طلایی 1 آثار دشوار هم هست، ولی فکر کنم یکی دو تا بیشتر نباشه. مرثیه از لحاظ موزیکالیته سخته، القای حس غمی که در قطعاتش داره، روباتو هم زیاد داره. از لحاظ زیبایی، من پاییز طلایی 2 رو از همه بیشتر دوست دارم.

البته به نظر من کسی که تازه نصف بیر رو زده این کتاب ها براش زوده. ولی مثلا پیش درآمد اصفهان معروفی خیلی ساده است، می تونه اون رو بزنه.

اما در زمینه کلاسیک، من خودم یه کتاب دارم: "قطعه های زیبا، ساده و آشنای دنیای موسیقی برای پیانو" از ناصر شکرایی انتشارات سرود که خیلی از قطعات معروف کلاسیک رو به صورت ساده شده داره و با این که سطح قطعات یکی نیستن، ولی از سطح مبتدی تا متوسط توش قطعه زیاد پیدا می شه.

f28
Tuesday 26 January 2010, 09:23 PM
سلام دوست عزیز. ممنونم. رفیق ما پیش درآمد و خوابهای طلایی و... رو زده حالا دنبال آهنگ هایی تو این مایه هاست که البته فکر نکنم آهنگهای ساده شده انتخاب خوبی باشند... اگه چیز دیگه ای سراغ داری خوشحال میشم بدونم چون خودم هم فردا قراره برم انقلاب....

mini
Tuesday 26 January 2010, 09:23 PM
راست میگه کسی که بیر رو نصفه کار کرده باشه این کتابا براش زوده.
ولی جواد معروفی یه کتاب داره به نام "آلبوم آهنگهای جواد معروفی" قطعات ساده رو توش نوشته و به راحتی اجرا میشن.
این کتاب شامل آهنگهای:
خوابهای طلایی، فانتزی ژیلا، رومی، کوکو، پیش درآمد اصفهان، ساری گلین، پرلود.
در ضمن آهنگهای زیبا و ماندگاری هم هستند. فقط فانتزی ژیلا براش سخته بقیشو میتونه اجرا کنه.
قیمتش هم 2500 تومان هست.

mini
Tuesday 26 January 2010, 09:31 PM
پس "برگمولر" هم میتونه گزینه ی مناسبی باشه...

f28
Tuesday 26 January 2010, 09:32 PM
آقا یعنی غیراز آلبوم جواد معروفی کتابی نیست؟؟؟؟

mini
Tuesday 26 January 2010, 09:35 PM
یا "ریچارد کلایدرمن"...

f28
Tuesday 26 January 2010, 09:38 PM
دوست عزیز ایرانی یا کلاسیک...ترجیحا ایرانی باشه...

keeps_gettin_better
Tuesday 26 January 2010, 11:03 PM
اول این رو بگم که به نظر من از آلبوم معروفی فقط خواب های طلایی، رومی و پیش درآمد برای یه مبتدی قابل زدنه. بقیه اش در سطح متوسط-پیشرفته طبقه بندی می شه. (من اینا رو دارم برا کسی که فقط نصف بیر رو زده می گم).

این که می پرسید غیر از جواد معروفی کتاب دیگه ای نیست، باید بگم که کلا برای پیانو، کمبود شدید کتاب های ایرانی وجود داره. جدا از این، دوست شما هنوز خیلی زوده بخواد یه قطعه درست و حسابی بزنه، همون ساده شده بزنه اصلا ایرادی نداره. چون در سطح مبتدی، هدف از قطعه زدن ترغیب بیشتر به یادگیریه. حالا باز اگه بیر رو تموم کرده بود، می شد قطعات خوبی پیشنهاد کرد.

برگمولر هم من 3-4 تا اتودش رو وقتی تمرینای 30-35 چرنی بودم زدم که تمپوی همشون بالا بود. فکر نکنم دوستتون بتونه از پس برگمولر بر بیاد. ولی شاید هم من فقط اتودهای سختش رو زدم.

keeps_gettin_better
Tuesday 26 January 2010, 11:05 PM
راستی یه چیز دیگه. برای خرید کتاب موسیقی به جای انقلاب که گفتید برید شهر کتاب نیاوران. آرشیو نتش فوق العاده است.

f28
Wednesday 27 January 2010, 05:22 PM
ممنون از همتون. بله مشکل کمبود نت داریم نه تنها آهنگهای ساده بلکه آهنگهای سختو حرفه ای هم چند کتاب بیشتر نیست.به هر حال ممنونم. امروز دوستم رو دیدم و همچین توپیدم بهش و گفتم که بشین بیرتو بزن آهنگ میخوای چی کار؟؟؟ موفق باشید...

keeps_gettin_better
Wednesday 27 January 2010, 11:09 PM
:)) طفلی دوستتون! ;)

آره قطعات دشوار هم سخت پیدا می شه، البته شهر کتاب نیاوران آرشیو خیلی خوبی داره ولی متاسفانه اکثر کتاباش چاپ خارجه و مثلا مجموعه 32 سونات بتهوونش 35000 تومنه!!

hossein_faran
Thursday 28 January 2010, 09:47 AM
من میتونم راهنماییت کنم و جاهاشم بهت میگم که اگه خواستی بگیری

فقط بگو در چه سطحی مسخوای دقیقا و هدفت چیه

واسم به صورت خصوصی بگو تا دقیق بتونم راهنماییت کنم

در ضمن بچه ها من یه کتاب دارم عمرا فکر نکنم کیس داسته باشه.اونم نت های solo piano از انوشیروان روحانی که فوق العاده قشنگ و سخته از لاچینی و حتی معروفی سطحش بالاتره خیلی.آهنگایی مثل گل سنگم دل کوچولو ......
اگه شد بعدا اسکن میکنم واستون فقط چون من زیاد نمیام هر کی که میخواد پیغام خصوصی بده

nazila68
Saturday 30 January 2010, 08:12 AM
سلام من دنبال یه کتب تک نوازی واسه دف میگردم که نتهاش جدید باشه ممنون اگه بتونید کمکم کنید در ضمن اگه یه خط باشه بهتره

f28
Thursday 4 February 2010, 04:52 PM
با سلام دوباره خدمت همه دوستان. اون دوستم رو یادتونه که کتاب میخواست و آخرهم پیدا نکرد. امروز اومد پیشم گفت پاییز طلایی1 رو گرفته و گفت که کتاب انگار چاپ جدید نیست. اون از من سوالی پرسید ولی من راستش دقیقا ماجرا رو نمیدونم.
دوستان این کتاب واسه انتشارات سرود هست و چاپ هشتم سال 86. من خودم هفته پیش انقلاب بودم کتابو دیدم با اینی که دوستم گرفته فرق داشت. فکر کنم(مطمئن نیستم) یه خورده اون قطورتر بود. و جلدش فرق داشت و فکر کنم واسه انتشارات پارت بوده باشه. حالا سوال اینجاست که آیا این دو کتاب یعنی کتاب چاپ سال 86 با کتاب چاپ سال 88 فرقی داره. جلدش مهم نیست محتوا مهمه که آیا فرقی دارن یا نه؟؟؟؟ منتظر جوابتون هستم. موفق باشید...