PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نمونه كارهاي سعيد ملكي

saeed_national
Saturday 23 January 2010, 05:20 PM
hhghghghg

(You can see links before reply)

ehsanmir
Saturday 23 January 2010, 06:46 PM
سلام
کارهاتون رو گوش کردم.متاسفانه من این اهنگها رو زیاد گوش نکردم.از این جهت به ملودیش زیاد اشنا نیستم.پس نمیتونم 100% نظر بدم.اما تو اکورد و نوازندگی خیلی خوب بود.دست همتون درد نکنه.بلاخره این بچه های کیبرد دارند راه میافتند و فعال میشند.
موفق باشید...........

ehsanmir
Thursday 28 January 2010, 07:35 PM
سلام
کارت رو گوش کردم.خوب مسلط هستید. موفق باشید. راستی یه جایی هست که بچه های کیبرد نواز کارشون رو اونجا میذارند.اگر شما هم اونجا کارت رو بذاری بهتره.
توقسمت کیبرد> نمونه کارهای اعضاء>قابل توجه کیبرد نوازان محترم

Sohrab Iwis
Monday 15 February 2010, 05:04 PM
سلام دوستان از اين به بعد من نيز نمونه كارهايم را تو اين تاپيك ميزارم اميد كه با نظر دهي در مورد كيفيت كارم من را كمك كنيد موفق باشيد دوستان
اهنگ اول اه و نص از نانسي عجرم البته شهرام صولتي نيز اين اهنگ را خواندن.
اجرا با or700
نوازنده سعيد ملكي
You can see links before reply

درود

نت اين آهنگو داريد ؟

HamedSedighi
Tuesday 16 February 2010, 11:41 PM
سعید جان اگر که جای دیگری آپلود کنی بهتر است.همین پائین سمت چپ آپلود کن توی سایت تا جایی که من کار کردم سرعتش مشکلی نداشته

M8H
Sunday 21 February 2010, 09:23 PM
برای اینکه این تاپیک بی منظم نشه تنها برای موافقت از دکمه تشکر استفاده کنید و به صورت خصوصی نظرتان را برای من ارسال کنید.
حامد جان حرف شما واسه نظم گرفتن تاپیک درسته.
ولی اگه اینجا نظر بدیم فعالیت بچه ها بیشتر میشه.در ضمن تاپیک در آخرین ارسال ها میادش تا بچه های کیبورد نواز دیگه هم با اینجا آشنا بشن.
سعید جان کارتو گوش کردم خیییلی خوب بود.

ehsanmir
Sunday 21 February 2010, 09:37 PM
سلام. اهنگي از كارهاي قديمي استاد اكبر گلپايگاني بنام ميدونستي كه خاك فرش منه رفتي نموندي
اجرا با or700
نوازنده سعيد ملكي

سلام کارت رو گوش کردم.عالی بود.دستت درد نکنه.فقط یه نکته که زیاد هم مهم نیست. اما میگم.چون این اهنگ قدیمیه و باید این حس رو القاء کنی , به نظر من بهتر بود از ریتمی استفاده میکردی که سنتی تر بود.منظورم اینه که تو ریتم صدای تنبک و از این جور چیزها شنیده بشه تا اون حس قدیمی بودنش بهتر القاء بشه.موفق باشید.........

Fereshteh_Baran
Monday 22 February 2010, 12:54 PM
سلام کارتون خیلی عالی بود

ehsanmir
Sunday 28 February 2010, 09:29 PM
سلام .دوستان اين بچه ها از بس پيانو پيانو كردن ما هم گفتيم بزار يك كار پيانويي بكنيم.مسلما نواقص زيادي داره چرا كه كاره يكروزه فكر نكنم بيشتر از اين بشه .باز منتظر نظرات دوستان هستم. موفق باشين.
اجرا با OR700
نوازنده سعيد ملكي
اهنگ از خودم

سلام.کار خوب بود.مشکلی نداشت.چرا فکر میکنید اشکال داره.فقط من فکر میکنم اگر از صدای grand piano استفاده کنید بهتره.بازم ممنون.موفق باشید......

ehsanmir
Friday 5 March 2010, 08:50 PM
سلام يك كار جديد پيانويي از من
اهنگ اذري evlerı var ayaman xana xana ( اولري وار اي امان خانا خانا )

اجرا با ياماها or700
نوازنده سعيد ملكي

سلام
خیلی خوب بود.دستت درد نکنه........................

sunshine
Monday 8 March 2010, 06:38 PM
سلام دوستان .

روز وصل دوستداران یاد باد یاد باد آن روزگاران یاد باد
کامم از تلخی غم چون زهر گشت بانگ نوش شادخواران یاد باد
گر چه یاران فارغند از یاد من از من ایشان را هزاران یاد باد
مبتلا گشتم در این بند و بلا کوشش آن حق گزاران یاد باد
گر چه صد رود است از چشمم روان زنده رود باغ کاران یاد باد
راز حافظ بعد از این ناگفته ماند ای دریغا رازداران یاد باد

كاري از استاد شجريان
اجرا با or700
نوازنده سعيد ملكي
منتظر انتقادات سازنده دوستان هستم.

آقا سعید خیلی قشنگ زدی یکم حین زدن تنوع بدی به صدای ملودیت واسه اینجور آهنگا خیلی جالبتر هم میشه چه ریتم خوشگلی هم واسش انتخاب کردی فقط نمیدونم چرا بصورت مونو ضبط کردی یعنی صدا از یک بلندگو پخش میشه .. کلا قشنگ بود مرسی

Amir Akbari
Monday 8 March 2010, 06:58 PM
سلام دوستان .

روز وصل دوستداران یاد باد یاد باد آن روزگاران یاد باد
کامم از تلخی غم چون زهر گشت بانگ نوش شادخواران یاد باد
گر چه یاران فارغند از یاد من از من ایشان را هزاران یاد باد
مبتلا گشتم در این بند و بلا کوشش آن حق گزاران یاد باد
گر چه صد رود است از چشمم روان زنده رود باغ کاران یاد باد
راز حافظ بعد از این ناگفته ماند ای دریغا رازداران یاد باد

كاري از استاد شجريان
اجرا با or700
نوازنده سعيد ملكي
منتظر انتقادات سازنده دوستان هستم.

کار زیبات رو که زحمت کشیدی شنیدم دست گلت درد نکنه آهنگ اصلی رو با صدای استاد شجریان گوش نکردم ولی بخاطر اجرای زیبای شما دوست خوبم هم که شده این آهنگ رو تهیه و گوش میکنم فقط یه پرسش سازهایی که برای اجرا بکار بردی مثل نی و تار رو تک تک زدی یا با هم ؟

Amir Akbari
Tuesday 9 March 2010, 03:31 PM
سلام

اميرجان فكر كنم شما از اين سبك خوشتون بياد.

اهنگ سريال ömre bedel سه شنبه شبها از كانال fox تركيه
اجرا با or700
نوازنده سعيد ملكي

سعید عزیز آهنگ زیبا و آرومی که زحمتش رو کشیده بودی شنیدم و حسابی لذت بردم، ریتمش رو میتونستی با استفاده از درام و پرکاشین کمی پر تر کنی و به گیتارت کمی طنین بدی و بدون صدای دوم استرینگ ازش استفاده کنی از استرینگ به خوبی استفاده کردی چند مورد هم به ذهنم رسید که در پیام خصوصی برات میفرستم ممنون از زحمتی که برای اجراش کشیدی، پیروز باشی دوست من .

Amir Akbari
Sunday 14 March 2010, 09:10 AM
سلام دوستان.
اقا ما هم بالاخره زديم سيم اخر اين هم از خوانندگي ما

روز وصل دوستداران ياد باد كاري از استاد شجريان
اجرا با or700
نوازنده سعيد ملكي
خواننده سعيد ملكي

با سختی فراوان آلبوم بیداد استاد شجریان رو خریدم و تصنیف یاد باد رو گوش کردم راستش به خودم اجازه نمیدم در مورد موسیقی سنتی و اجرای خوبت نظر بدم ولی چند تا نکته در آهنگ تو دوست خوبم هست که به اون اشاره میکنم اول اینکه خواهش میکنم Bit Rate آهنگ رو پایین بیاری برای مثال 128 تا حجمش پایین بیاد و راحت تر بشه دانلود کرد و بعد اینکه صدای سازی که در طول خواندن ازش استفاده کردی کمی بلند هست و اجازه نمیده صدای خواننده خوب شنیده بشه، به نظرم صدای خوبی داری و اوج ها رو بخوبی اجرا کردی امیدوارم همیشه پیروز باشی دوست من .

ehsanmir
Friday 19 March 2010, 07:56 PM
مرسی. من که این اهنگ رو نشنیده بودم.ولی قشنگ بود.خودتون خوندید؟

Amir Akbari
Saturday 20 March 2010, 11:46 PM
سلام.
امير جان اين هم از اهنگ همراهي ياد باد ان روزگاران استاد شجريان كه صداش را كم كردم. و البته با يك ضبط ديگه.
البته هنوز از ميكروفونم راضي نيستم چونكه معموليه.

سعید عزیز آهنگت رو گوش کردم و بخاطر اجرای دوباره و زیبای این قطعه بهت تبریک میگم بطور کامل مشخص هست که برای این قطعه زمان گذاشتی و گامش رو به جا و متناسب با صدای خودت تغییر دادی و ممنون که ساز زیر صدای خودت رو کم کردی فقط ای کاش Bit Rate رو هم پایین می آوردی، صدای خوبی داری و برای بهتر خوندنت باید خیلی تمرین کنی چون من حس میکنم تنها از نیمی از توانایی صدای خودت استفاده میکنی امیدوارم شاد باشی دوست خوبم .

ehsanmir
Friday 26 March 2010, 06:32 PM
سلام دوستان. كار ديگه اي از استاد محمدرضا شجريان

تصنیف مخالف سه‌گاه
شعر: علی‌اکبر شیدا (تلفیقی از اشعار بابا طاهر و نورالدین عبدالرحمان جامی)
آهنگ: علی‌اکبر شیدا
خواننده سعيد ملكي
نوازنده سعيد ملكي
كيبورد or700

سلام
کارت خیلی زیبا بود.من موندم شما که به سنتی علاقه دارید چطور کیبرد کار میکنید؟ ساز دیگه ای هم بلدید؟
من زیاد از سنتی سر در نمیارم ولی فکر میکنم اگر در طول اهنگ ( موقع خوندن) از نی یا ویولن به جای استرینگ استفاده میکردید بهتر بود.البته ببخشیدا تو چیزی که سر رشته ندارم نظر میدم.
بازم ممنون

Amir Akbari
Saturday 27 March 2010, 04:48 PM
سعید عزیز ممنون از سلیقه ی خوبی که برای انتخاب آهنگهای زیبا به کار میبری و همچنین اجرات که خیلی خوب بود فقط دو مورد به بنظرم رسید اول اینکه ریتم آهنگت رو کمی پر تر کن چون تنها بر روی ریتم میخونی (بدون آکورد و تنها با یک ساز که نتهای صدای خودت رو اجرا میکنه) و بعد برای همراهی صدات سازهای دیگه رو هم امتحان کن مثل نی که دوستمون آقا احسان گفت از آهنگهات میشه اینجور برداشت کرد که هرچه میگذره خواندنت بهتر از پیش میشه، امیدوارم همیشه پیروز باشی .

Amir Akbari
Tuesday 6 April 2010, 04:23 PM
سلام دوستان.
اينهم اولين كار ازمايشي و مشترك من با نوازنده ضرب اقاي اكبري
تصنيف مرغ سحر
شعر از ملك الشعرا بهار
اهنگساز مرتضي ني داوود
دستگاه ماهور
نوازنده كيبورد سعيد ملكي
نوازنده ضرب اقاي اكبري
كيبورد ياماها او ار 700

دوست خوبم هم نوازندگی ضرب و هم اجرای خودت با کیبورد بسیار زیبا و تحسین برانگیز بود، به عنوان شنونده خدمتت میگم که از شنیدنش حسابی لذت بردم و شادی م دو چندان شد وقتی شنیدم با هم نوازی ضرب (طبیعی و نه کیبورد) اجراش کردی، به هر دوی شما بزرگواران خسته نباشید میگم و براتون بهترینها رو آرزو میکنم، امیدوارم همیشه پیروز باشین .

ehsanmir
Tuesday 6 April 2010, 06:37 PM
اقا سعید
خیلی خوب بود.من این اهنگ رو خیلی دوست دارم.مخصوصا وقتی با اهنگت شعرش رو هم زمزمه میکنم خیلی جالب تر میشه.به هر جهت خیلی عالی بود.
موفق باشید

Fereshteh_Baran
Wednesday 7 April 2010, 10:54 AM
سعید آقا کارتون خیلی قشنگ بود مرسی از این که کلامش رو هم گذاشته بودید. موفق باشید

Amir Akbari
Thursday 8 April 2010, 12:29 PM
سلام دوستان.
تصنيف سپيده
خواننده اصلي استاد شجريان
اهنگساز محمدرضا لطفي
شعر هوشنگ ابتهاج
دستگاه ماهور
خواننده و نوازنده سعيد ملكي
كيبورد او ار 700

دوست خوبم بخاطر انتخاب این قطعه ی بسیار زیبا و اجرای خوبت تبریک میگم وقتی برای اولین بار این آهنگ رو با صدای استاد شجریان شنیدم به قدری لذت بردم که نمیتونم وصفش کنم .
در مورد آهنگت دو نکته هست که خدمتت میگم، اول اینکه اگر سرعتش رو کمی پایین بیاری به نظرم بهتر میشه و دوم گام آهنگ رو متناسب با صدای خودت تغییر بده تا بتونی راحت تر و با تسلط بیشتر روی قطعه بخوانی و بعد اینکه خواهش میکنم اسم کارت رو هم روی فایلت قرار بده .
کارت خیلی خوب بود و با شنیدنش حسابی به وجد اومدم امیدوارم پیروز باشی .

ehsanmir
Thursday 8 April 2010, 06:46 PM
اقا سعید
خیلی ممنون.این اهنگ هم خیلی زیباست.من با اهنگهای شجریان زیاد رابطه ندارم.ولی بعضی اهنگهاش قشنگه.این هم یکی از اونهاست. در ضمن این که متن شعر رو تو تاپیک مینویسید خیلی خوبه.به نظر من اهنگ رو جذاب تر میکنه.
فقط یه چیزی .تو این اهنگ یه جاش هست که میگه ای ایران , غمت مرساد . مرساد به چه معنیه؟

sunshine
Friday 9 April 2010, 12:35 PM
سلام دوستان.

احسان جان مرساد يك فعل دعايي هست. از مصدر رسانيدن و به معني در امان باد هست.

با تشكر از راهنماييهاي بسيار مفيد دوستمان اميرجان
امير جان ترانس پوس را 2تا پايين اورده ام.اگر دقت كني كه مطمئن هستم با هوش و زكاوت كه جنابعالي دارين حتما هم متوجه شدين. جاي زير و بم را مطابق با اهنگ اصلي نرفتم .بعبارتي انجا كه شجريان زير خوانده من بم اجرا كردم.وبالعكس
بعبارتي با اين گام چاره اي جز اين نداشتم. و كاملا مشخص كه ابيات اخر از قدرت صداي من خارجه.امروز ترانس پوس را روي صفر ميارم.و تمپو را هم 5 تا كمش ميكنم.و اهنگ را مطابق با اهنگ اصلي اجرا ميكنم.اميد كه با نظر دهي مجدد و سودمند شما سروران اشكالات جديدم را نيز رفع كنم.با تشكر

سعید جان دوست عزیز من فکر میکنم که صدای خوبی داری که میتونی با کار کردن روش خیلی بهتر از این هم باشی فقط در مورد این مساله خوانندگی در نظر داشته باش که شما با پایین آوردن ترانسپوز صرفا نمیتونی هر ترانه از هر خواننده ای رو اجرا کنی چرا؟ علتش اینه چون ممکنه گستره صدای شما به اندازه اون خواننده نباشه مثلا شما کسایی مثل حبیب یا ابی رو میتونی ببینی که صداهاشون حین خوندن شایددو اکتاو بالا پایین میشه خوب هرکسی نمیتونه اینجوری بخونه و شما با پایین آوردن ترانس پوز داری قسمت سنگین و پایین آهنگ رو هم پایین تر میبری که ممکنه این بار نتونی قسمت پایین رو به خوبی اجرا کنی بنا بر این بهتره اول ببینی آیا این توانایی در حنجره شما وجود داره که بتونی مثل خواننده اصلی صداتو، تو اون محدوده ای که خواننده اجرا کرده بسط بدی یا خیر
در این مورد یه معلم سلفژ خیلی بهتر و علمی تر میتونه بهت توضیح بده
امیدوارم هرروز کارهاتو از قبل بهتر و زیباتر ببینیم

sunshine
Friday 9 April 2010, 12:58 PM
كا ملا راست ميفرمايين AMINRFZH جان من هم با در نظر گرفتن همين فرمايش جنابعالي ترانس پوس را پايين اوردم.بعبارتي اول قسمت بم خواندن را با ترانس پوس جديد امتحان كردم .و بعدش اقدام به تغيير كردم.ميتونم خواهش كنم در اجراي جديدم به اين قسمت گوش كنيد و بفرمايين كه تونستم خوب رعايت كنم اين موضوع را .يا نه. با تشكر از نظر مفيد و سودمند شما دوست عزيز موفق باشين
very good
این بار خیلی خوب اجرا کردی یه لرزش خیلی کوچیک تو صدات اول آهنگ حس کردم که میتونی با تمرین برطرف کنی

Amir Akbari
Friday 9 April 2010, 11:04 PM
دوستان اجراي جديد اهنگ سپيده

سعید عزیز ممنون که سرعت آهنگ رو کمتر کردی ولی منظور من از تغییر گام این بود که بتونی اوج قطعه رو مسلط تر اجرا کنی نه اینکه نت اجرایی قسمت آخر رو اینقدر پایین بیاری که آهنگ یکنواخت بشه، صدای هر کس مانند اثر انگشتش منحصر به فرده پس آهنگت رو بر روی تواناییهای صدای خودت تنظیم کن و نه صدای استاد شجریان، نت های بم رو بخوبی اجرا میکنی پیشنهاد میکنم گام این قطعه رو کمی پایین بیاری تا بتونی بهتر قسمت اوج رو (همونطور که در آهنگ اصلی هست) اجرا کنی، امیدوارم پیروز باشی دوست خوبم .

Amir Akbari
Friday 16 April 2010, 03:06 PM
سلام دوستان.
امير جان اين هم اجراي سه باره تصنيف سپيده به سليقه شما دوست خوب.

سعید عزیز اول سپاس ویژه بخاطر اینکه اونقدر این کار برات مهم بود که سه بار اجراش کردی، به خوبی معلوم بود که در اجرای آخر تمام ظرفیت صدای خودت رو بکار بردی، این کارت قابل تحسین هست البته لرزشهایی هم در زمان خواندنت به گوش میرسید که تنها راه بر طرف کردنش تمرین زیاد هست، کارت خیلی خوب بود بهت آفرین میگم و برای تو دوست خوبم بهترینها رو آرزو دارم .

Amir Akbari
Sunday 25 April 2010, 12:17 PM
با سلام

با توجه به يكسري مسائلي كه در تاپيك پيش اومد.و تعللي كه در تاپيك ايجاد شد بنده خودم را موظف دونستم براي اينكه تاپيك را از حالت سكوت در بياد و اون حالت قبلي حاكم بشه كاري از كارهاي قبليم را بزارم.تا اينكه هم از يك طرف تنوعي در نوع كارهام باشه و هم اينكه تاپيك به روال قبلي برگرده.

اهنگ اه و نص از نانسي عجرم يكي از كارهاي قبليم در سايتهاي تركي بود تقديم به تمام دوستان و نورچشمان.

اجرا با او ار 700
خوش باشيد.

سعید عزیز آهنگ رو خیلی باحال اجرا کردی و کارت قابل تحسین هست، پرکاشین عربی ریتم هم
زیبا و زنده ست چیزی که من رو شگفت زده کرد قوسی بود که در قسمت Fill In به Bass داده بودی
که زیبایی آهنگ رو دو چندان کرده، بخاطر زحمتی که برای اجرای این آهنگ کشیدی از تو دوست خوبم
سپاسگزارم و امیدوارم پیروز باشی .

Fereshteh_Baran
Monday 26 April 2010, 09:54 AM
درود بر شما آقاسعید
من هنوز جرات نکردم بعد از چند سال سراغ ریتم های عربی برم. دوتا سوال: به نظر شما اجرای آهنگهای عربی خیلی سخته ؟ در ضمن من نت این آهنگها رو از کجا میتونم تهیه کنم؟ موفق باشید

sunshine
Monday 26 April 2010, 02:43 PM
دوستان من فكر نميكردم شما از اينجور ترانه ها استقبال كنيد. حالا كه اينطور شد .يك كار تصويري از كارهام را ميزارم خدمتتان . البته اين اهنگ را زماني كه توي فروم هاي تركي بودم اجرا كردم..كيبوردم هم a1000

You can see links before replyشخبت_شخبت__نانسي_عجرم_-سعيد.flv.aspx (You can see links before reply _%D9%86%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%8A_%D8%B9%D8%AC%D8%B1 %D9%85_-%D8%B3%D8%B9%D9%8A%D8%AF.flv.aspx)

مرسی آقا سعید کارتو دیدم خیلی قشنگ زدی. من خودم خوزستانی هستم با اینجور سبک ها کاملا آشنا هستم

یه نکته من تو این فایل تصویری شما دیدم: طریقه آکورد گیری

شایدم من اشتباه دیدم ولی اولین باره میبینم به اون شکل کسی آکورد میگیره البته شاید شما اینجور راحت تر باشین as you like

Amir Akbari
Tuesday 27 April 2010, 12:26 PM
اميرجان خودت بهتر ميدوني من نه حوصله و نه وقت كاركردن با ريتم سازي را دارم .حالا بزار يك مدتي بگذره انوقت كاملا ميفهمين من چي ميگم.با اين همه كار شركت مشغله زندگي (اين بچه را به اين مدرسه ببر .اونيكي را ازاون مدرسه بيار).باور كنين همين كه لنگان لنگان از پشت سرتان ميام خيليه.ولي اميرجان بهتون توصيه ميكنم .بهترين زمان هست كه تا از دستتون بر مياد. حتما يك سي دي از كارتون پر كنيد.واقعا كارهاتون بيسته بيسته.باور كن بعدا شايد فرصت نكني.گرد و خاك كيبوردتون را پاك كنيد.

دوستان من هدفم از امدن به تاپيك اموختن موسيقي اصيل از تك تك شما سروران بود با اين تصور كه اينجا يك سايت فارسيه.متاسفانه چيزي كه تو سايت نديدم فعاليت موسيقي اصيل از شما دوستان بود.
خيلي دوست داشتم. بيشتر در كنارتون باشم و از محضرتون بيشتر استفاده كنم.اما به توجه به اينكه سن و سالم پيشتون فاش شد ديگه عرف اجتماع به من اين اجازه را نميده كه با كوچكتر از خودم يك و بدو كنم.احسان جان واقعا با ادب بودي.و از اينكه چندين جا من را به اشتباهم واقف كردي بينهايت سپاسگرارم.رفيق خوزستاني امين جان از كمكاتون بي نهايت تشكر ميكنم.اقاي زماني عزيز از شما كه واقعا منظم و دقيق بودين سپاسگزارم و از ساير دوستانكه ديگه تك تكشان را اسم نميبرم.شرمنده ام كه با جوي كه در تاپيك حاكمه نميتونم به فعاليتم ادامه بدم.arckey عزيز با شما نيز خداحافظي ميكنم.اميدوارم در شيوه رفتاري كه در پيش گرفتي موفق باشي. ياهو

ممنون که به پستی که نوشته بودم پاسخ گفتی همینطور از حامد عزیز هم سپاس که توضیحات خوب
و جامعی در این خصوص داد، راستش تا حدودی از کارایی کیبورد یاماها اطلاع داشتم و میدونستم که
این شیوه در Fill In کیبورد وجود داره هدف اصلیم از عنوان کردنش این بود که اعضا وقتی آهنگ رو
گوش کردن به این قسمت بیشتر دقت کنند چون همونطور که حتمی همگی شنیدید در تنظیماتی که
به تازگی برای آهنگها انجام میدن خیلی این روش رو به کار میبرند و دوست داشتم دوستان هم از این
روش در نمونه کارهاشون استفاده کنند چون به نظرم در زیبایی آهنگ اثر فراوانی داره .

Amir Akbari
Thursday 29 April 2010, 12:03 PM
با تشکر از حامد عزیز که در پست 272 مفصل در مورد تکنیک گلیساندو (همون قوس خودمون) توضیح داد،
چند سال پیش که کیبورد یاماها 1000 داشتم میخواستم ریتم مست چشمات (از آهنگهای ابی با آهنگسازی
فرید زولاند) رو بسازم و برای قمست آخر آهنگ به Bass قوس بدم این موضوع چند روزی از وقتم رو گرفت و آخر
به این نتیجه رسیدم که تنها راهش استفاده از پچ بند هست این قضیه در مورد کورگ Pa80 هم وجود داشت
ولی با پیشرفت تکنولوژی مشکل استفاده از تکنیک گلیساندو هم حل شد دوستانی که کیبورد کورگ
(مدلهای Pa2x و Pa800 و Pa500) دارن (چون با این مدلها کار کرده مثال زدم) در قسمت صداهای Bass رفته
و صداهایی رو انتخاب کنند که پسوند RX داره حالا خیلی آروم روی کلاویه کیبورد فشار بدن (در حد 15 از 1 تا 127)
اونوقت میبینید صدای Bass تغییر میکنه و جالبتر اینکه وقتی کلاویه رو محکم فشار بدید (نهایت استفاده از تاچ)
باز هم صدا تغییر میکنه به راحتی میتونید در ریتم سازی از این روش استفاده کنید و به صداهای Bass قوس
بدید و یا از تکنیکهای متنوع موجود استفاده کنید، اگر آهنگ گل گلدون از نمونه کارهای بنده ی کمترین رو شنیده
باشید و به Bass آهنگ بیشتر دقت کنید میبینید در ساختش از این تکنیک ها استفاده شده (خدا رو شکر
تبلیغ کار خودم هم کردم) حالا از دوستان خواهش میکنم اگر تجربه ای در این مورد داشتن اینجا بیان کنند
تا از این تکنیک بیشتر در کارهامون استفاده کنیم، پیروز باشید .

m_abdi
Thursday 29 April 2010, 03:48 PM
سعید جان . زیبا بود - مرسی از اینکه در مورد ریتم و نوع صدا های انتخاب شده توضیح دادی. امیدوارم این رسم برای بقیه دوستان هم رعایت بشه.
کلا این آهنگ ترکی خیلی زیباست و شما هم خیلی قشنگ اجراش کردی. فقط چرا از ریتم های main a b برای تنوع در ریتم استفاده نکردی ؟ پیچ بند آخر دقیقه 3:17 یکجوری بود. اما در کل بسیار زیبا بود.
من با این آهنگ خاطره دارم.
در مورد آکورد هاش هم یک توضیح بده.
فکر میکنم باید توی تنظیمات آکورد(function) چون می رو کورن کردیم اونجا هم این تغییرات رو اعمال کنیم.
منظورم باید function/scale tune روی گزینه style تیک بزنیم فکر میکنم درسته؟

ehsanmir
Saturday 1 May 2010, 09:44 PM
با سلامي دوباره

اهنگ اه و نص از نانسي عجرم يكي از كارهاي قبليم در سايتهاي تركي بود تقديم به تمام دوستان و نورچشمان.

اجرا با او ار 700
خوش باشيد.

سلام
خیلی زیبا و شاد نواختی. من این ریتم رو تو تبلیغ or700 که خود یاماها ساخته بود تو youtube دیدم.ریتمهای شرقی خیلی خوبی داره.
موفق باشید:am

M8H
Sunday 2 May 2010, 01:02 AM
دوست خوبم آقای m_abdi کارتو دانلود کردم.زیبا بود ولی حیف که به صورت MIDI بود.

ehsanmir
Sunday 2 May 2010, 07:36 PM
دوستان اينهم mp3 زيباي مهديار عبدي گل.

واقعا حيفم امد اهنك به اين زيبايي و از همه مهمتر اجراي زيباي دوستمان m-abdi عزيز بصورت ميدي بمونه.
دوستان خواهشا و خواهشا تشكرها را از كامنت خودشان بكنيد.موفق باشيد.

You can see links before reply (You can see links before reply)

اقا سعید دستت درد نکنه.
اقا مهدیار حالا این شد .من چند بار اهنگت رو گوش کردم هر دفعه بیشتر لذت بردم.صداهای استفاده شده خیلی زیبا و دلنشین بودند.
:am

ehsanmir
Monday 3 May 2010, 07:27 PM
سلام دوستان اينهم اهنگ mavi mavi با اجراي اين حقير اضافه كنم. اين نوازندگي بر ميگرده به سال 1374 .و كيبوردم هم رولند TR هستش. اگر هم ميبينين كيفت يك كمي پايينه براي اينه كه اون موقع امكانات ضبط پايين بود.و كامپيوتر و اين چيزا را نداشتيم.

ماوي ماوي
كيبورد رولند TR
نوازنده سعيد ملكي

و اينهم خود ترانه ماوي ماوي با فرمت MP4

با تشكر از همگي

سلام اقا سعید.
گل کاشتی با انتخاب این اهنگت.من این اهنگ رو خیلی دوست دارم.ولی نتونستم اهنگ اصلی که گذاشتی رو دانلود کنم.یه چکش کن ببین مشکل چیه.
در ضمن کیبردتون چه مدلی بود ؟ roland tr........
ممنون.......
موفق باشید.........

Amir Akbari
Monday 3 May 2010, 09:21 PM
سلام دوستان اينهم اهنگ mavi mavi با اجراي اين حقير اضافه كنم. اين نوازندگي بر ميگرده به سال 1374 .و كيبوردم هم رولند TR هستش. اگر هم ميبينين كيفت يك كمي پايينه براي اينه كه اون موقع امكانات ضبط پايين بود.و كامپيوتر و اين چيزا را نداشتيم.

ماوي ماوي
كيبورد رولند TR
نوازنده سعيد ملكي

با تشكر از همگي

درود بر سعید عزیزم آهنگی که زحمت اجراش رو کشیده بودی شنیدم این آهنگ رو به اسم ساقی با
صدای خانم الهه شنیده بودم همونطور که گفتی کیفیت صدا کمی پایین هست و نمیشه به خوبی در
مورد این آهنگ (بخصوص آکوردها) اظهار نظر کرد ولی ملودی رو خوب و مسلط اجرا کردی، سپاس از تو
دوست نازنین که خاطرات قدیم رو برام زنده کردی امیدوارم شاد باشی .

Fereshteh_Baran
Tuesday 4 May 2010, 06:51 PM
درود بر شما مثل همیشه اجراتون خیلی قشنگه هم ریتمش هم صداهایی که انتخاب میکنید.

GhazalMusic
Tuesday 4 May 2010, 07:00 PM
سعید گرامی دوباره گل کاشتید

بسیار زیبا دست شما درد نکنه..ریتم رو خودتون ساختید؟اکسنتهای به جا و تعغییر واریاتسیونها حرف نداره ممنون شادمون کردید.

ehsanmir
Wednesday 5 May 2010, 09:37 PM
سعید جان کارت حرف نداشت.خیلی شاد و زیبا بود.اهنگش اشنا بود.فکر میکنم تو تلویزیون زیاد گذاشته بود.
به هر جهت ممنون بابت کارهای شادت............

Amir Akbari
Thursday 6 May 2010, 07:46 AM
سلام دوستان اين هم كار امروز من يك سبك جديد. رينك 6.8 اذري تقديم به تموم دوستان گلم

رينك شاد اذري
اجرا با او ار 700
نوازنده سعيد ملكي

ياشاسين دوستلار

سعید نازنین خیلی این آهنگ رو با سلیقه نواختی همونطور که احسان عزیز گفت این آهنگ خیلی از
رادیو و تلویزیون پخش میشه ولی اینکه بهش درام اضافه کردی بهتر شده و همچنین قسمت آخر که ریتم
رو تند میکنی زیبایی آهنگ رو دو چندان کرده بخصوص که خیلی مسلط اجراش کردی، کارت عالی بود،
امیدوارم همیشه شاد باشی دوست من .

Fereshteh_Baran
Thursday 6 May 2010, 07:52 AM
درود بر شما آقا سعید
با این همه آهنگ قشنگی که توی این سایت میگذارید به این فکر افتادم که یه سی دی از آهنگهای شما تهیه کنم.

m_abdi
Thursday 6 May 2010, 10:59 AM
درود
سعید جان دو آهنگ آخری رو گوش کردم. خیلی زیبا بود خصوصا دومیش. راستی ریتمش با صداش کدوم ریتم 700 بود؟
فقط گر چه صدای آهنگ های آذری همینه که انتخاب کرده بودی اما در طول آهنگ حداقل یکبار با یک صدای دیگه جواب ملودی قبل آکاردئونت رو بدی بد نیست.آخرش هم که خیلی زیبا با تمپوی بالا تموم شد.

ادریس عزیز هم که کارهاش رو گوش کردم بسیار زیبا بود.و کاملا حرفه ای.
احسان جان کار شما هم زیبا بدون نقص و کاملا منطبق بر نت خود کتاب بود اما کار قبلیت که گل سنگم بود پر از خلاقیت بود و مهارت.

Amir Akbari
Wednesday 12 May 2010, 12:05 AM
احسان عزیز درست گفتی این کار رو فقط چند بار از تلویزیون شنیده بودم و کامل نبود،
امین جان سپاس از لطفت دوست خوبم،
سعید نازنین باز هم من رو شرمنده کردی به نکاتی که گفتی گوش جان فرا میدم و در اجراهام ازش
استفاده میکنم، راستی اسم آهنگ رو نمیدونی ؟

Moh@mad
Wednesday 12 May 2010, 05:19 PM
سلام دوستان
كار 6.8 اذري استانبولي جديد از من

اي ساچي بورما
كيبورد او ار 700
نوازنده سعيد ملكي

من پیشنهاد میکنم عوض کردن آکورد رو یاد بگیر !

sunshine
Wednesday 12 May 2010, 06:29 PM
سلام دوستان

اي ساچي بورما
كيبورد او ار 700
نوازنده سعيد ملكي

سعید جان باید بگم عالی بود.
عجب حالی کردم با آهنگت. این سبک آهنگا رو طرفای ما کسی گوش نمیده واسه همین واسمون تازگی داره. کیفیت رکوردت هم که در حد تیم ملی بود.
تشکر اساسی بابت این آهنگ زیبا

Amir Akbari
Wednesday 12 May 2010, 07:12 PM
اي ساچي بورما
كيبورد او ار 700
نوازنده سعيد ملكي

درود بر سعید عزیز خیلی زیبا و مسلط ملودی آهنگ رو اجرا کردی گمون میکنم اگر کنارت بودم و نحوه ی
نواختنت رو میدیدم چشمم حسابی از دنبال کردن انگشتهات روی کلاویه ی کیبورد خسته میشد،
خواهش میکنم در مورد اجرای ملودی در زمانهای "46 تا "50 و "54 تا "58 کمی برام توضیح بده اون
صدایی که همراه ملودی به گوش میرسه رو همزمان اجرا کردی ؟

Fereshteh_Baran
Thursday 13 May 2010, 11:07 AM
کار این آقا رضا خیلی جالب بود من که حسودیم شد

molka
Thursday 13 May 2010, 11:59 AM
سلام دوستان، اينهم نمونه كار تصويري اقا رضا كوچولوي 5 ساله،دوستان اقا رضا امادگي ميره. پسره يكي از دوستامه،كه من گاه و گداري نت به باباش ميدم.از اونجايي كه اين هم بچه كنجكاويه موقع تمرين باباش ازش ياد گرفته.ديروز هم پيش باباش به فروشگاه اومده بود.منهم اين فيلم 3gp را با گوشيم ازش گرفتم.

اي ايران
كيبورد او ار 700
نوازنده اقا رضا كوچولوي 5 ساله

خوب بود

HamedSedighi
Thursday 13 May 2010, 12:29 PM

اي ساچي بورما

دست راست ورزیده است . اکسلنت

رنگ صوت ها خوب و مناسب هستند حتی ترتیب آنها هم به گوش خوب می آید .

-
هارمونی از ریتم جداست ، آیا توالی آکوردها صحیح است ؟صدای پیانو در بخش ریتم را گوش کنید

می شنوید که جدا از ملودی به ایفای نقش پرداخته .

باز هم حجم صدای ملودی زیاد است ، که به سادگی می شود تعادل بین حجم صدای ریتم و ملودی را بر قرار کرد .

HamedSedighi
Wednesday 19 May 2010, 10:27 PM
.

نيكاه ماساسي (ميز عقد)
خواننده اصلي اميد بسان
نوازنده سعيد
خواننده سعيد
كيبورد او ار 700i

انتخاب خیلی خوبی کردی آهنگ قشنگی است .
رنگ صدایت به نظر من خوب است ، اگر هنگام خواندن برخی حروف مثل "پ" یا حالات تلفظی شبیه این به فاصله دهان از میکروفون توجه کنی خوب است .

رنگ صوت فلوت مانندی که زیر وکال خودنمایی می کند خوب به گوش میاد .اکسلنت

این اجرا یک نکته داره ، حالا نکته اش چیه ؟ کی می دونه ؟ شما - شما .......

خب پس می گم :

نکته این است ، اکوردها تعویض می شوند اما بخش باس ریتم به همراه تعویض آکورد تعویض نمی شود

اینکه چه کار کردی این جوری شده نمی دونم اما زمانی که 640 داشتم وقتی زیاد از فلاپی درایو ریتم

لود می کردم این حالت پیش می آمد یعنی با تعویض آکورد بخش باس هنگ باقی می ماند و مدام یک

نت را می نواخت .

sunshine
Thursday 20 May 2010, 03:43 PM
درود

ببينيد دوستان ساختار موسيقي تركي ايني نيست كه با موسيقي فارسي و يا ساير مليتها مقايسه بشه.حالا صرفنظر از اين مسئله،من خيلي جاها عملا نقطه ضعف اهنگهاي فارسي را مشاهده ميكنم.حتي در مورد زير صداها و هارموني بيشتر نظراتي كه دوستان لطف ميكنن.(كه اين حقير از تك تك نظرات سروران ممنونم).در چارچوب يكسري كتابهاي نوازندگي و اهنگهاي فارسي هست.

دوستان من كوچيك تك تك شما هستم.و واقعا سطح نوازندگي تاپيك با نمونه كارهايي كه توسط تك تك دوستان هنرمند ايفا ميشه.بالاست.اما دوستان اين را بايد بهش توجه كنيم.كه دنياي موسيقي خيلي بزرگتر از اين حرفهاست.بعبارتي بقول شاعر ما مو را ميبينيم ولي اونها پيچش مو را

يك نمونه مثال بزنم خدمتتان،عالم قاسموف يكي از خوانندگان صاحب نام اذربايجان هست اخيرا هم اسمش به همراه استاد شجريان جز يكي از 100 تا خواننده برتر جهان مطرح شد.ايشون با سازهاي سبك جاز، موسيقي مقامي اذري ارائه داده و كارش هم شديدا حتي در ساير كشورها هم تحسن بر انگيز واقع شده است.دوستان با ديد كاملا باز بايد به موسيقي بنگريم.

با تشكر از نظرات حامدجان گل و ساير دوستان

عمو سعید بابا یکمی ساده بگیر قضیه رو به قول خارجیها TAKE IT EASY:am
از شوخی که بگذریم ببینید همه که نمیتونن یه باره بشن یانی یا همون عالم قاسموف شما.
من موسیقی رو یک علم میدونم در دنیای علم هم هیچ انتهایی وجود نداره . هرچی بیشتر کار کنی و بیشتر تمرین کنی قویتر و حرفه ای تر خوای بود. اینکه بخوایم بگیم فلان شخص فلان کارو میکنه خوب صد ها موزیسین هستند که میشه اسم برد و در سطوح فوق حرفه ای دارن آهنگ میسازن و نوازندگی میکنن. اگه حرفی از هارمونی میزنیم اگه صحبتی از فضاسازی آهنگ هامون میکنیم داریم درمورد منو شما حرف میزنیم نه جردن رودز و در مورد این سطح کار ها با این امکانات. داریم در مورد مثلا همین امیر خودمون حرف میزنیم که با کمترین امکانات این همه استعداد از خودش نشون میده و اینطوری میاد یک کاری رو به این زیبایی با چندین صدای مختلف با هم هماهنگ و میکس میکنه و یک چنین کارهای قشنگی رو ارائه میده. وگرنه خوب اگه قراره بیایم خودمونو بزاریم کنار یک خبره موسیقی و کسی که شبانه روز کارش اختصاصی همینه و کلی امکانات در اختیارشه تا منی که هر دو هفته یک بار به خاطر مشکلات کاری دستم به کیبوردم میخوره قبول کنید که نمیشه اصلا هیچ مقایسه ای انجام داد.

ehsanmir
Saturday 22 May 2010, 07:16 PM
سلام دوستان
اينهم كاري متفاوت و ملايم از من،منتظر انتقادات شما سروران هستم.

geri dun
خواننده sozanakson
نوازنده سعيد ملكي
كيبورد او ار 700

سلام سعید جان
کارت واقعا ملایم و ارامش بخش بود.ریتم انتخاب شده هم بسیار زیبا بود.همچنین صداهای انتخاب شده.فقط به نظر من اون قسمت که با گیتار زده میشه یکم پر تر میشد بد نمیشد.
راستی من این اهنگ رو خیلی وقت پیش شنیده بودم .نمیدونم کجا.ولی میدونم که خودم هم خیلی سال پیش این رو میزدم. اگر فایل اصلیش رو داری ممنون میشم برای بفرستی.
ممنون
موفق باشید..........:am

Fereshteh_Baran
Saturday 22 May 2010, 08:58 PM
سلام آقا سعید
مثل همیشه کارتون عالی بود

Amir Akbari
Sunday 23 May 2010, 12:27 AM
سلام دوستان

geri dun
خواننده sozanakson
نوازنده سعيد ملكي
كيبورد او ار 700

سعید عزیزم خیلی خوب آهنگ رو آغاز کردی با ملودی و بعد ریتم و بعد از اون آکورد رو اضافه کردی بخوبی
هم اون رو اجرا کردی فقط چند پیشنهاد :

اول برای اینکه ریتم آهنگت زیباتر بشه Fill in رو با میزان بیشتری اجرا کن (دستکم از دو میزان با پایه ی چهار)
بخصوص زمانی که میخواهی ریتم رو از Variation شلوغ به Variation خلوت ببری اینطوری دست چپ برای
آکورد گیری زودتر آزاد میشه و مکث هر چند کوتاه در تعویض آکوردها بوجود نمیاد،

دوم وقتی سازی (برای مثال گیتار) رو اجرا میکنی فراموش کن که با کیبورد این کار رو انجام میدی در ذهنت
تجسم کن که نوازنده ی همون ساز هستی و صدا رو مانند ساز اصلی اجرا کن اون وقت نوازندگیت طبیعی تر
میشه، برای اجرای گیتار میتونستی بجای سکوت از زینت استفاده کنی که البته استاد این کار هستی،

دو پرسش هم دارم اول اینکه صدایی که در آخر آهنگ به گوش میرسه موج دریا هستش ؟
دوم لرزش گیتار در زمان "1:12 رو چگونه اجرا کردی ؟

سپاس فراوان از زحماتی که برای اجرای آهنگهای زیبا و منحصر به فردت میکشی، برات بهترینها رو آرزو دارم دوست خوبم .

HBAVM
Monday 24 May 2010, 12:23 PM
سلام دوستان

geri dun
خواننده sozanakson
نوازنده سعيد ملكي
كيبورد او ار 700

اول سلام ،

دوم اینکه کارتــون خوب بـــود . . .:41:
سوم اینکه این سبک کارها رو بازم برامون بیار چون که مورد علاقه اکثریت و بنده هستش .

با آرزوی موفقیت . . .

DesironnA
Monday 24 May 2010, 04:07 PM
درود
سعید عزیز، اون لینکی که فرمودید، در امضاء ایشان هست.
من گمان میکنم این لینک مورد نظر شما باشد:
You can see links before reply (You can see links before reply)

سپاس

ehsanmir
Monday 24 May 2010, 08:29 PM
سلام دوستان

متشكرم حبيب جان نظر لطفتونه، بفرما اين هم كار امروزم يك لايت موزيك براي گل روي شما و ساير دوستان هنرمند

light music
نوازنده سعيد
كيبورد او ار 700 ياماها

سلام سعید جان
من با این اهنگ خیلی حال کردم.کلا من اهنگهای لایت استانبولی رو خیلی دوست دارم.
راستی از سنگیز Cengiz همون نوازنده استانبولی که اهنگهای لایت بسیار خوبی داره چیزی بلدی؟ اگر بلدی یه چند تا نمونه بذار.
بازم ممنون...........:am

HBAVM
Monday 24 May 2010, 09:31 PM
سلام دوستان

متشكرم حبيب جان نظر لطفتونه، بفرما اين هم كار امروزم يك لايت موزيك براي گل روي شما و ساير دوستان هنرمند

light music
نوازنده سعيد
كيبورد او ار 700 ياماها

سعید جان از نظرت راجب آهنگ TURKISH (You can see links before reply) خیلی ممنونم :27:
و تشکر ویژه بابت کار لایت زیبات دستت درد نکنه ... آقا ما اشتهامون حدود نداره بازهم منتظر کارهای قشنگت هستیم .

(You can see links before reply)

ehsanmir
Tuesday 25 May 2010, 07:31 PM
درود

احسان جان و حبيب جان نظر لطفتونه عزيزان، بروي چشمم حتما ميزارم. راستي احسان جان ، اون اسمش چنگيز، توي حروف تركي c صداي ج ميده و ç صداي چ ميده. كه نوشته كاملش ميشه çengiz
موفق باشين

ok. من فکر میکردم چنگیز ایرانیه و تو زبون ترکی سنکیز خونده میشه.
بازم ممنون:am