PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آهنگ از موتزارت (رکوئیم مرگ)

mini
Thursday 28 January 2010, 11:35 PM
میگن یه نفر همسرش از دنیا میره و به موتزارت سفارش ساخت آهنگ برای همسرش میده.
این میشه که موتزارت به فکر ساختن رکوئیم مرگ برای خودش می افته.
حتی میگن روزهای آخر عمرش طریقه ی تموم کردن قطعات رو به شاگردش میگفته که اگه عمرش کفاف نداد اون تمومش کنه.
خواهر زن موتزارت گفته: موتزارت در لحظات پایانی عمر خود سعی میکرد صدای طبل های این قطعه رو با دهان تولید کند.
لطفا اگه کسی فایل کامل این آهنگها رو داره، برای دانلود بذاره...
متشکرم

scofild
Friday 29 January 2010, 12:26 AM
ممنون بابته توضیحاتتون .

اینم هر چهار تا آهنگ توی یک فایله rar :
حجم 7 مگابایت

You can see links before reply

REZ
Monday 24 January 2011, 11:22 PM
رکویم که در ایران رکوئیم تلفظ میشه نوعی از موسیقی است که برای مرگ کسی ساخته میشه .
در اون زمانها وقتی کسی فوت میشده دوستداران او اگر استطاعت مالی می داشتند به یک آهنگساز سفارش ساخت یک رکویم می دادند .
تعریف درست رکویم اینه .
نوعی از موسیقی که برای آمرزش روح مردگان (اشاره به فرد خاص) ساخته و اجرا می شود .
رکویم ها از چند قسمت متفاوت تشکیل شده اند که یک استخوان بندی مشخص رو تشکیل می دهند .
در رکویم موتسارت این بخشها رو داریم :
Requiem and Kyrie
Dies irae
Rextremendae
Recordare
Confutatis
Lacrymosa
Domine Jesu
Hostias
Sanctus
Benedictus
Agnus Dei

اغلب این بخشها در سایر رکویم ها نیز وجود دارند .
رکویم موتسارت یکی از مهمترین و در عین حال از زیباترین و مشهور ترین رکویم ها است .
..

موتسارت این رکویم رو از شخص ناشناسی که گفته میشه احتمالا آهنگسازی به نام سالیری بوده سفارش می گیره ولی چون به بستر بیماری میافته و کم کم متوجه می شه که رو به مرگ هست در واقع این رکویم رو برای خودش می نویسه .
.
.
این اثر موتسارت بر خلاف اکثر آثار دیگر او ، که معمولا روحیه ای شاد و فرحمند در آنها وجود داره ،کاملا سنگین ، فلسفی و در عین حال به طور معجزه آسایی زیبا و مسخ کننده است .

abel
Sunday 20 February 2011, 07:01 PM
شوپن وصیت کرده بود که در هنگام تدفینش این مارش نواخته شود.

kastorvapolux
Tuesday 28 June 2011, 05:43 PM
این اثر بی نظیره.همه ی موومنتاش با ادم صحبت می کنند.با این حال من موومنت 1و3و4و5و7و9 رو به بقیه ترجیح میدم مخصوصا 3 و 5
رکوییم موتزارت با بقیه ی اثارش حتی با great massموتزارت خیلی متفاوته و کسی که اهنگسازشو ندونه نمیتونه تشخیص بده اهنگسازش موتزارته.

piano4all
Wednesday 7 December 2011, 05:52 PM
برنارد شاو در مورد این موسیقیدان بزرگ گفته است كه :
"جای تعجب نیست كه برخی آوازهایی را كه موتزارت سراییده از دهان فرشتگان بارگاه خداوند بشنویم".
ركوییم موسیقی یی است برای مرگ كه عموما" كاتولیك های رومی از آن در مراسم مرگ استفاده میكنند. اصل لغت بمعنای نماز ترس و وحشت است ولی در موسیقی نوعی رقص سه قسمتی است كه بدون تنفس در سه مومان اجرا میشود.
قسمت اول این فرم به بیان ارتباط انسان با مرگ می پردازد و معمولا" سنگین و با وقار است. قسمت دوم بازیگوشانه و تفریحی تر بوده و نمایانگر زندگی انسانی است و در نهایت قسمت سوم عموما" بیان كننده این مطلب است که چگونه انسان به دام مرگ اسیر می شود. منبع:هارمونی تالک

روحش شاد

sea_men
Sunday 15 January 2012, 08:13 PM
واقعن چرت بود

MA_Happy
Sunday 15 January 2012, 09:12 PM
واقعن چرت بود
دوست عزیز نظرتون محترمه،اما شما این حرف را از روی سلیقه تان گفتید،این رکوئیم فوق العاده است،هم از لحاظ موسیقیایی هم از لحاظ زیبایی شناسی.

sea_men
Monday 16 January 2012, 01:28 PM
تیکه نیکه یه دقیقه ای گذاشته نمیفهمی چی شد تموم میشه

amir1055
Tuesday 17 January 2012, 09:36 AM
این اثر جاودانه رو در آرشیوم دارم (با اجرای کارل بوم و ارکستر فیلارمونیک وین) ولی متاسفانه حجم بسیار بالایی داره حدود 300MB. اگه عزیزی قسمتی از این رو میخواد میتونم اون رو به Mp3 تبدیل کنم و براشون ارسال کنم.
بهرحال فکر کنم این سایت (You can see links before reply)برای دوست داران این اثر جالب باشه.

amir1055
Tuesday 17 January 2012, 09:48 AM
تیکه نیکه یه دقیقه ای گذاشته نمیفهمی چی شد تموم میشه

دوست عزیزم هیچ اشکالی نداره که از اثری لذت نمیبرید. من هم با بسیاری از آثار کلاسیک، اونطور که باید ارتباط برقرار نمیکنم؛ حتی از برخی آثار کاملا بیزارم. ولی چون من از درک اثری - بدلیل دانش اندک و دید موسیقیایی محدود- عاجزم دلیل بر زیر سوال بردن اثر نیست. شاید هم اثری رو درک کنم ولی اونقدر دانشم از موسیقی بالا باشه، تا اون رو اثری به تعبیر شما چرت(!) بدونم. اگه دانش موسیقی فوق العاده ای دارید من و باقی دوستان بسیار خوشحال میشیم تعبیر و تفسیر خودتون رو در اینجا ذکر کنید تا مورد استفاده قرار بگیره. شاید هم صلاح بدونید از نظر هارمونی یا ارکستراسیون این شاهکار رو مورد تحلیل قرار بدید و اشتباهات و کاستی های اثر رو به ما گوشزد کنید تا ما هم بعد از سالها پی به چرت(!) بودن این اثر ببریم. در غیر اینصورت انتظار داریم، تاکید کنید، که درکی از اثر ندارید ویا دانش خاصی از موسیقی ندارید.

xinaa
Saturday 19 October 2013, 01:17 PM
دوستان سلام
من تازه عضو این انجمن شدم و به نظرم جای جالبیه و می تونم کلی چیز ازش یاد بگیرم
حداقلش اینه که آهنگ های جدیدی می تونم بشونم و با اصطلاحات موسیقی در محاوره آشنا بشم.
دلیل این که به این صفحه رسیدم این بود که دنبال یک رکوییم هستم که نمی دونم اسمش چیه و کی ساختش
فقط یادمه که در گذشته از تلویزیون ایران در روزهای عزا گاهی پخش می شد و انتهای یک فیلم انگلیسی به نام «مردی برای تمام فصول» هم میکس شده بود که در پخش های اخیر این فیلم دیگه خبری ازش نبود
من مدت هاست که هراز گاهی به یاد اون موسیقی می افتم و دنبالش می گردم ولی تابحال نتونستم پیداش کنم
ممنون می شم اگر کسی بتونه بهم کمک کنه
البته چند تا رکوییم از موتزارت، شوپن، لیست، گریک، پورسل و بتهوون شنیدم که هیچکدوم اونی که می گم نیست

esadri21
Sunday 22 March 2015, 11:58 AM
سلام، فکر کنم بدونم چیو میگی
اون رکوییم نیست؛ آداجیو از توماس آلبینونی هست
Adagio for Organ and String in G minor, Tomas Albinoni
من تقریبا تمامی قطعات تمامی آهنگسازهای قبل از پنجاه سال پیش رو دارم با اجراهای مختلف