PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عاشقانه های والنتاین

ماهک
Tuesday 2 February 2010, 10:03 AM
روی قلبی که می خوای هدیه بدی چی می نویسی؟

You can see links before reply

forever
Tuesday 2 February 2010, 10:31 AM
سپندار مذگان (29بهمن)
نه،
Valentine 14 February

:ap:9::53:

moein babayee
Tuesday 2 February 2010, 03:22 PM
متأسفانه می نویسم!
یک پایان تلخ بهتر از یک زندگی تلخ است!

Peddy
Tuesday 2 February 2010, 03:46 PM
درود

ببخشید که دخالت میکنم اما اول از همه از النا خانم تشکر میکنم در ضمن روزش هم 5 اسفند هستش نمیدونم چرا اشتباها 29 بهمن بین مردم جا افتاده

دوما بهتر نیست به جای ((عاشقانه های ولنتاین)) بنویسید ((عاشقانه های اسپندارمذگان)) !! یه کمی هم به فرهنگ کهن و فراموش شده ی خودتون بها بدید لطفا یه کم در موردش تحقیق کنید و ببینید چه قدر آیین های زیباتری نسبت به ولنتاین داره !!!

حالا اگر ماهک خانم با بنده موافق بودید خواشمندم اسم تاپیک رو به ((عاشقانه های اسپندارمذگان)) تغییر بدید تا در موردش صحبت کنیم
راستی این فقط یه پیشنهاد بود باور هر شخص محترم!!

you3f
Tuesday 2 February 2010, 04:30 PM
چیزی نمی نویسم ولی امیدوارم قلبم رو که همونطور صاف و پاک بهم داد رو بتونم همونطور پاک و صاف اما با درجه ای بالاتر از عشق به او تقدیم کنم.
در این دنیا هیچ چیز برای ما نیست و به صاحب اصلی اش بازمیگردد.
امانتدار خوبی باشید.

rumour
Tuesday 2 February 2010, 05:45 PM
بله 5 اسفند هست و 29 بهمن.
صبر می کنم تا همون موقع بعد پست می زنم.

Sohrab Iwis
Tuesday 2 February 2010, 06:08 PM
جشن اسپندارمذگان :

moein babayee
Tuesday 2 February 2010, 06:36 PM
درود

ببخشید که دخالت میکنم اما اول از همه از النا خانم تشکر میکنم در ضمن روزش هم 5 اسفند هستش نمیدونم چرا اشتباها 29 بهمن بین مردم جا افتاده

دوما بهتر نیست به جای ((عاشقانه های ولنتاین)) بنویسید ((عاشقانه های اسپندارمذگان)) !! یه کمی هم به فرهنگ کهن و فراموش شده ی خودتون بها بدید لطفا یه کم در موردش تحقیق کنید و ببینید چه قدر آیین های زیباتری نسبت به ولنتاین داره !!!

حالا اگر ماهک خانم با بنده موافق بودید خواشمندم اسم تاپیک رو به ((عاشقانه های اسپندارمذگان)) تغییر بدید تا در موردش صحبت کنیم

سلام پدرام جان، اولا همون طوری که سپهر گفت هم 29 بهمنه هم 5 اسفند.

فقط یک سوال این تعصب ها چیه که ما ایرانی ها داریم؟ کل دنیا دارن ولنتاین رو به عنوان روز عشق مطرح می کنن حالا ما بیایم بگیم نه یکی ما ....
هر موضوعی با یک فرهنگ جا می افته همون طوری که شاخه ی علم و دین از ایران و عربستان بوده شاخه ی این موردم از بریتانیا (درسته؟) بوده
حالا این که دلیل نمی شه چون ما هم یک سنت مشابه داشتیم ولنتاین رو رد کنیم و بگیم اسپندارمذگان اصلیه!

این موضوع هم عین پیتزا و گش لقمه ی چیه عین اون می مونه!
ما باید قبول کنیم که الان عصر، عصر ارتباطاته الان اون ور دنیا یکی جیغ می زنه همه ی دنیا می فهمن! الان باید یک سری فرهنگ ها رو ما به اشتراک همگان بزاریم یک سری رو اونا حتما نباید که سوسیالیسمی یا کومونیستمی برخورد کنیم!

درسته فرهنگ ما یک چیزی دیگه رو واسه ی ما به هدیه باقی گذاشته ولی باید به اینم فکر کنیم که این فقط یک یادگاریه! یک یادگاری خوب! و ما نباید با برخورد یک جانبمون یک یادگاری بد واسه ی فرداهامون باقی بزاریم

یکم خوشبین باشین، نه ایران رو فراموش کنین، نه تو فرهنگ های غیرایرانی (نه بیگانه) غرق شین

فکر می کنم این طوری بهتر باشه

HamedSedighi
Tuesday 2 February 2010, 06:52 PM
حالا بیخیال ! شما می توانید هر روزتون روزی چنین روزی بدانید یا اینکه هیچ روزی را چنین روزی ندانید.

Peddy
Tuesday 2 February 2010, 06:54 PM
درود

معین جان با اینکه خیلی دوست دارم جوابت رو بدم اما متاسفانه قوانین سایت نمیذاره (چون بحث ما نا مربوط به تاپیک هستش)

ولی تا این رو بهت بگم که اگه میبینی همه ی دنیا ولنتاین رو پذیرفتن چون کشور خودشون همچنین چیزی رو نداشته !!! ولی ما که داریم برای چی تقلید کنیم فکر میکنی چرا پیشرفت نمیکنیم ؟!! چون تقلید میکنیم !!!
در ضمن مگه من چی گفتم !!! میخوام بدونم کدوم ایرانی رو دیدی اسپندارمذگان رو جشن بگیره!!!! هیچ کس!!! چون فراموشش کردن!!! این همون چیزیه که من رو از درون میسوزونه !!!
در ضمن من نه تعیین کننده ی سرنوشت تو هم نه بقیه من فقط گفتم قضیه این طوریا هم هست حالا زندگی خودت به خودت مربوطه پس از بنده اشکال نگیر !!!! اگه دقت میکردی به پستم میدیدی من گفتم که فقط پیشنهاد دادم (امیدوارم معنیش رو بدونی) زور نکردم!!!!

Peddy
Tuesday 2 February 2010, 07:09 PM
درود

ممنون حامد جان
منم همین رو میگم نمیدونم چرا هر جا این موضوعات رو مطرح میکنم بعضی ها سریع موضع میگیرن متاسفانه !!!!

ما انسان ها معمولا دنبال بهانه برای شادی و دور هم جمع شدن هستیم حالا که بهانه اش این روز ها و آیین های باستانی هستن چرا کنار بذاریمشون

فکر کنم دو تا پست آخر من پاک بشه چون خیلی به ربطه

Sina_Yanni
Tuesday 2 February 2010, 07:09 PM
پدرام جان ، وقتی تاپیک والنتاین رو دیدم ، گفتم 100 % اومدی از اسپندارمذگان دفاع کنی ( رجوع به امضات !! ) و دیدم که اومدی ... . بی خیال بابا ، حق با arch عزیزه . هر وقت دلت واسه کسی که دوسش داری ، داره از جا کنده میشه ، با یه شاخه گل و یه دوستت دارم حل میشه به خدا ... . تازه این فرهنگم فقط در حد یه روز و یه تبریک به کسی که دوسش داری هستش ، نه دیگه یه شکاف عمیق تو فرهنگ ما ... . اکثر بچه ها کریسمس رو به یکدیگر تبریک گفتن ، این دلیل نمیشه که نوروز فراموش شده ... .

Peddy
Tuesday 2 February 2010, 07:13 PM
میدونم سینا جان به خدا میدونم !! (ای خدا!!) به چه زبونی بگم من نگفتم کسی کریسمس تبریک نگه من میگم برای خودمون فراموش نشه همین

Sina_Yanni
Tuesday 2 February 2010, 07:20 PM
میدونم سینا جان به خدا میدونم !! (ای خدا!!) به چه زبونی بگم من نگفتم کسی کریسمس تبریک نگه من میگم برای خودمون فراموش نشه همین

حالا چرا عصبانی میشه پدرام ؟؟؟ لووووووول !!! بی خیال بابا . اون تیکه کریسمسم مثال بودا ، نگفتم تو گفتی ... . به زندگی بچسب . دنیا 2 روزه ، ولی انسان همیشگی ... .

shabnam68
Tuesday 2 February 2010, 07:59 PM
من تمام زندگیمو بهش هدیه میکنم.چون واقعا عاشقشم.سعی میکنم هیچ وقت ناراحتش نکنم.
واقعا بهترین پسر دنیا هستش.خیلی مهربون و شاد
از همین جا میبوسمش.

دوست دارم

Sina_Yanni
Tuesday 2 February 2010, 08:09 PM
ای بابا خودمم یادم رفت والنتاین رو به یکی تبریک بگم !!! ولی کی ؟؟؟ هیش کی ... . والنتاین بر شما دوستان مبارک . ( با اجازه از پدرام جان !!!! ) واسه ما که نشده ... . انشاا... آینده ... . لول

linda_6811
Tuesday 2 February 2010, 10:17 PM
درود

ببخشید ولی روزش 25 بهمن نیست!؟

forever
Wednesday 3 February 2010, 11:19 AM
درود

بله، حق با شماست!
اشتباه از من بود. 5 اسفند درستشه!!!:9:
خیلی ممنون بابت تصحیحتون آقا پدرام:5:
در ضمن خیلی خوشحالم، کسانی هستند که به فرهنگ و آداب رسوم ایرانی اهمیت میدن و ازش دفاع میکنن، واقعا حیفه که فراموش بشن...

جشن های اصیل ایرانی:53: (You can see links before reply)

moein babayee
Wednesday 3 February 2010, 02:40 PM
بله، حق با شماست!
اشتباه از من بود. 5 اسفند درستشه!!!:9:
خیلی ممنون بابت تصحیحتون آقا پدرام:5:
در ضمن خیلی خوشحالم، کسانی هستند که به فرهنگ و آداب رسوم ایرانی اهمیت میدن و ازش دفاع میکنن، واقعا حیفه که فراموش بشن...

جشن های اصیل ایرانی:53:
(You can see links before reply)

من 29 بهمن رو چند جا شنیدم قضیه اون چی بود؟

forever
Wednesday 3 February 2010, 02:57 PM
29 اسفند همون 5 اسفند هست!!!
در واقع که همونطور که آقا پدرام فرمودن، به اشتباه شده 29 بهمن(به تاریخ الان) و در اصل 5 اسفند بوده(به تاریخ یکتایی)...
خوب کسی از مراسم سپندار مذگان میدونه؟؟؟! این ترم ما سر کلاس داشتیم در موردش بحث میکردیم که متاسفانه کسی اطلاعات دقیقی نداشت؟؟!!

جشن سپندار مذگان(۵ اسفند به تاریخ یکتایی) نکته اش اینجاست!!!

این جشن نیز علاوه بر تلاقی ماه و روز به جشن "زن ایرانی" مشهور است. لازم به ذکر است که این روز، "روز عشق های پاک و مقدس" نیز نامگذاری شده است که مظهر همه اینها زنان هستند. زنان ایرانی در چهار هزار و اندی سال پیش یک روز را در سال در حکم پادشاه خانه، بر تخت می نشستند و مردان باید به پاس زحمات، تلاش دلسوزانه، فداکاری، فروتنی و... از آنان قدردانی می کردند و مقام والای وی را ارج می نهادند. این جشن تا قبل از اسلام برقرار بود ولی در چند سال اخیر دوباره زنده شد و ایرانیان اصیل آن را جشن می گیرند. محتوا و دلیل این جشن درست به مانند ولنتاین اما تعاریف متفاوته...(مثلاً ویکی پدیا نوشته که ربطی به ولنتاین نداره!!!)است که همه ساله 14 فوریه نه تنها در خارج از ایران، بلکه در ایران نیز برگزار می شود.
بله، این بود اصل مطلب! پس هم 29 بهمن درسته هم 5 اسفند!

Nassim_Agha
Wednesday 3 February 2010, 11:28 PM
14 فوریه بقول شما "ولانتینا" یا 5 اسفند یا 25 بهمن یا 29 بهمن
اما ببخشید این وسط عاشقانه ها چی شدند ؟ :-)!

Mehraneh
Thursday 4 February 2010, 11:44 AM
اگه می خوایم عاشق باشیم عاشق وطمنمون باشیم اول و بعد عاشق کس دیگه
ولنتاین بریتانیا خیلی بعد از سپندارمذگان ما به وجود اومد...کسی نمی گه ولنتاین رو حساب نیاریم اما کارای اصلی و روز اصلی عشق ما باید همون سپندارمذگان باشه
ایران ما فرهنگ ما و اصالت و ریشه ما از همه ی اونا بهتر و بالاتره

درود بر ایران

Peddy
Thursday 4 February 2010, 01:52 PM
*mehraneh$an* (You can see links before reply) جان قربون دهنت

mehdihooman
Thursday 4 February 2010, 07:25 PM
ولنتاین بریتانیا خیلی بعد از سپندارمذگان ما به وجود اومد...کسی نمی گه ولنتاین رو حساب نیاریم اما کارای اصلی و روز اصلی عشق ما باید همون سپندارمذگان باشه
ایران ما فرهنگ ما و اصالت و ریشه ما از همه ی اونا بهتر و بالاتره

درود بر ایران

درود به تو و درود به ايران

HamedSedighi
Thursday 4 February 2010, 09:52 PM

اصلا چه ربطی داره؟ مگه میشه کسی به وطنش عشق نورزه ؟ شما یک موش را که در نظر بگیری به لانه اش عشق می ورزه .

پس این روزها (حالا فرضا همونی که شما دوست دارین باشه) برای بیان نوع دیگری از علاقه نام گذاری شده اند.

شخص خاصی نیست که من بخوام با توجه به مفهوم اصلی این روز براش چیزی بنویسم

Sina_Yanni
Friday 5 February 2010, 12:16 AM
peddy ، moein babayee، sina yani ، mehraneh ، elena و نسیم سحر عزیز

روز سپندارمذگان روی قلبی که می خواین هدیه بدین چی می نویسید ؟

والللا مهسا خانم ، خوشبختانه ( یا بدبختانه ) دیگه کسی رو دوست نداریم فعلا . خودم آقای خودمم . ولی اگه یه وخ ( با عرض معذرت ، کنایس دیگه ، چه میشه کرد !!! ) گوشام دراز شد ، می گم : یک بار خواب دیدن تو ، به تمام دنیا و کائنات می ارزد ... . نمی گویم دوستت دارم . می گویم عاشقتم ... . نه !! عاشقت هم نیستم ، خاک پایتم ... . ( آخرشم میگم بابا خفه شدم ، این پاتو بردار بابا مردیم ... . می خوام نفس بکشم آخه !!!! لول ... . )

3pde
Friday 5 February 2010, 10:35 AM
مهسا جون خودت بگو چی مینویسی؟ ;)

Mojtaba
Friday 5 February 2010, 11:11 AM
اگر او در ساده ترین لباس. ساده ترین سطح زندگی . ساده ترین قیافه هم باشه باز هم به همه دنیا میگم این همه دنیای من هست

Peddy
Friday 5 February 2010, 02:29 PM
من که هنوز درگیر این مسائل نشدم اما اگه یه وقتی بشم مینویسم:

عشق را با تو یافتم پس هنوز هم عشق زندست

3pde
Friday 5 February 2010, 04:28 PM
آدم همیشه دنبال بهترین جمله ها و بهترین کلمه ها میگرده ، وقتی همه ی حرفای خوب دنیارو جمع میکنی ، لحظه ای که باید بگیشون همش یادت میره!
همشم به خاطر حضورشه...
تو حضورش همیشه گفتن همه ی حرفا ساده اس ولی گفتنش توی یه زمان خاص یا حتی نوشتنش سخت میشه...

ولی اینو حتماً مینوسیم: ... عزیزم خیلی زیاد دوستت دارم.
البته ادامه هم داره که اینجا نمیگم! ;)

obvious
Friday 5 February 2010, 09:37 PM
ای بابا... خوش به حالتون ما که نه ولنتاین می فهمیم کیه نه اسپن...(پدی عزیزم ببخش، خوب اسمش سخته دیگه!!!(چشمک))

موفق باشید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(چشمک)

Nassim_Agha
Saturday 6 February 2010, 02:13 PM
اگه یه روز واقعا راستی راستی عاشق باشم( نه اینجوری که روزی صد بار عاشق میشم و شب همه فراموشم میشه! :-) ) فکر می کنم بگم :

" برف در دلم در جانم آب می شود. بهار بودن توست. حضور توست"

GameMaster
Saturday 6 February 2010, 02:48 PM
چي هستش ؟

Sina_Yanni
Saturday 6 February 2010, 02:59 PM
مستر جان خداییششش نمی دونی چیه ۀۀۀۀۀ. .... ؟؟؟؟؟

Mojtaba
Saturday 6 February 2010, 03:51 PM
قانون معرفت میگه:..... به قلب ما نزدیک است کسی که از چشمهای ما دور است.

rumour
Saturday 6 February 2010, 03:59 PM
جونه من یکی بیاد بهش بگه 22 بهمن تظاهر... نره.
من چی کار کنم؟؟؟؟ دارم از دلشوره می میرم.

GameMaster
Saturday 6 February 2010, 04:00 PM
نه نميدونم چيه سينا

Nassim_Agha
Saturday 6 February 2010, 04:47 PM
قانون معرفت میگه:..... به قلب ما نزدیک است کسی که از چشمهای ما دور است.

مجتبی جان خیلی خوب گفتی!

یه دوست شاعر من هم همینو به شعر گفته بود ا:

که گفته رفته ز دیده برون رود از دل؟

کنون تو هم به دل و هم به دیده جا داری!

forever
Saturday 6 February 2010, 06:30 PM
حتی با وجود فرسنگ ها فاصله، میخوام بدونی که چقدر بهم نزدیکیم.
و نه تنها روز سپندار مذگان بلکه هر 365 روز سال، فقط و فقط به تو فکر می کنم.

Sina_Yanni
Saturday 6 February 2010, 06:37 PM
مستر جان ، اینه روز یه روزیه که در آن عاشق و معشوق به هم ابراز محبت می کنن . بدجوری ... . داستانش جالبه ، اگه تو اینترنت یه گشتی بزنی ، داستانه والنتاین شدنش جالبه ، یه کشیشه و ... .البته ایرانیان باستان عید سپندار مذگان رو که متناسب با همین محتواس ، جشن میگیرن .

forever
Saturday 6 February 2010, 07:13 PM
نه نميدونم چيه سينا
اول کمی پشیمون شدم که بحث تاپیک رو منحرف کردم!!!(با طرفداری از رسوم ایرانی که فراموش شدن)
اما حالا میبینم لازم بوده! در مورد پسندار مذگان چند صفحه قبل توضیح دادیم که چه خبره!!!
من واقعا شرمنده که دائما بحثها رو منحرف میکنم
اما لازمه دو مورد ولنتاین هم بگم تا خودتون مقایسه کنین که ما کجا و اونها کجا...

Valentine

روز والنتین یا والنتاین، (روز عشاق و یا روز عشق‌ورزی) عیدی در روز ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن‌ماه و بعضی سال‌ها ۲۶ بهمن‌ماه) و در برخی فرهنگ‌ها روز ابراز عشق است.
این ابراز عشق معمولاً با فرستادن کارت والنتین یا خرید هدایایی مانند گل سرخ انجام می‌شود. سابقهٔ تاریخی روز والنتین به جشنی که به افتخار قدیس والنتین در کلیساهای کاتولیک برگزار می‌شد، باز می‌گردد.
...
تاریخچه کامل و دقیق والنتین در دست نیست و آنچه از پیشینه این روز می‌دانیم با افسانه درآمیخته‌است.
امروزه کلیسای کاتولیک به این نتیجه رسیده‌است که حداقل سه قدیس به نام والنتین وجود داشته‌اند که همگی به شهادت رسیده‌اند، به همین دلیل چندین افسانه سعی در بازگوئی تاریخچه این آئین دارند.
....
در سده سوم میلادی که مطابق می‌شود با اوایل شاهنشاهی ساسانی در ایران، در روم باستان فرمانروایی بوده‌است بنام کلاودیوس دوم (Claudius II). کلودیوس عقیده داشت مردان مجرد نسبت به آنانی که همسر و فرزند دارند سربازان جنگجوتر و بهتری هستند. از این رو ازدواج را برای سربازان امپراتوری روم قدغن می‌کند. کلاودیوس به قدری بی‌رحم وفرمانش به اندازه‌ای قاطع بود که هیچ کس جرات کمک به ازدواج سربازان را نداشت. (شایان ذکر است که در آن هنگام هنوز امپراتوری روم، به آیین مسیحیت نگرویده بود و این امر تقریباً ۴۰ سال پس از دوران کلاودیوس دوم یعنی در دوران کنستانتین اول، موسوم به کنستانتین کبیر صورت گرفت). اما کشیشی به نام والنتین (والنتیوس)، مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می‌کرد. هنگامی که کلاودیوس این امر را دریافت، والنتین را دستگیر و زندانی کرد. کلاودیوس به منظور منصرف ساختن والنتین از باور خویش، به زندان و به استقبال وی شتافت و او را مورد محبت فراوان قرار داد. این در حالی بود که والنتین نیز به گونه‌ای متقابل کوشید تا کلاودیوس را به آیین مسیحیت فراخواند؛ امری که موجبات خشم امپراتور روم را فراهم ساخت و حکم به اعدام وی داد. هنگامی که والنتین در زندان به سر می‌برد، یکی از زندانبانان دختری نابینا داشت که به زندان می‌آمد به تفصیل با وَلِنتَین سخن می‌گفت و درست پیش از آن که والنتین به اعدام محکوم گردد، برای آن دختر نابینا کارتی فرستاد که بر روی آن نگاشته بود: ««از طرف والنتین ِ تو» (From Your Valentine)» امضاء کرده‌است، اصطلاحی که تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته و به وفور بر روی کارتهای والنتین مشاهده می‌شود.

بارنی و دوستان در روز والنتین در سال ۲۰۰۷ در کاخ سفید.
افسانه دیگر حاکی از آن است که هنگامی که والنتین را به زندان افکندند، مردم برای وی یادداشت‌هایی کوچک که در لفافه پیچانده بودند و در شکافهای دیواره سلول وی جاسازی می‌کردند می‌فرستادند و او آنها را یافت و در حق آنان نیایش کرد. به دیگر سخن، بنیاد تاریخی کارت والنتین همین امر است. کشیش والنتیوس در ۱۴ فوریه ۲۷۰ میلادی (در برخی روایات ۲۶۹ و مطابق با برخی روایات دیگر ۲۷۳ بعد از میلاد) اعدام شد. بنابراین او را به عنوان فدایی و شهید راه عشق می‌دانند و از آن زمان والنتین تبدیل به نمادی برای عشق شده‌است و بدین روست که در کشورهای جهان، به ویژه کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی، مراسم روز والنتین همه ساله در ۱۴ فوریه برگزار می‌گردد.
به نقل از ویکی پدیا

HamedSedighi
Saturday 6 February 2010, 08:04 PM
حتی با وجود فرسنگ ها فاصله، میخوام بدونی که چقدر بهم نزدیکیم.
و نه تنها روز سپندار مذگان بلکه هر 365 روز سال، فقط و فقط به تو فکر می کنم.

اِ اِ اِ پس شما هم عاشقی ...

Nassim_Agha
Saturday 6 February 2010, 08:06 PM
من فکر می کنم که نباید بطور سیستماتیک سعی کنیم آیین های ایرانی را در مقابل آیین های غربی قرار دهیم با مقایسه هایی از نوع اینکه کدام بهتر است و....
هر فرهنگی آیین ها و جشنهای خوب دارد و قابل احترام.
ما در فرهنگ خودمان ایرانی ها جشنهای بسیار خوب و انسانی فراوان داریم و غربی ها هم همینطور.
مثل نوروز ویا نوئل که هر دو زیبا و خوب هستند مثا عمو نوروز و حاجی فیروز و پاپا نویل!
حالا چه دلیل دارد که خود را ملزم به انتخاب میان مثلا پاپا نوئل و عمو نوروز و یا حاجی فیروز کنیم. می شود هر دو را در جای خودشان دوست داشت!
نکته دیگر اینکه در هر حال در جوامع مصرفی این آیین ها و جشنها طبیعت خود را از دست می دهند و تنها وسیله ای در دست منطق بازار می شوند تا هر چه بیشتر ما را به مصرف وادارند.
ولانتن هم در غرب امروز به این مصیبت دچار است و تنها به رستوران رفتن یا کادو خریدن ختم می شود ضمن آنکه مطلقا رنگ مذهبی ندارد (چه بهتر :-) !)

اما در روزگار ما که دهانت را می بویند شاید گفته باشی دوستت دارم خوب است که این جشنها را هم در فرهنگ خودمان (بخصوص) .و هم در فرهنگ غرب محترم بشماریم

HamedSedighi
Saturday 6 February 2010, 08:20 PM
جونه من یکی بیاد بهش بگه 22 بهمن تظاهر... نره.
من چی کار کنم؟؟؟؟ دارم از دلشوره می میرم.

می خواستم بگم چکار کنی . ولی گفتم نگم شاید ناراحت بشی .

rumour
Saturday 6 February 2010, 08:27 PM
می خواستم بگم چکار کنی . ولی گفتم نگم شاید ناراحت بشی .

نه ناراحت نمی شم. بگو.

rumour
Saturday 6 February 2010, 08:48 PM
نه خوب اون که خشونت داره ولی اگه دستم بهش می رسید می چسبیدم بهش که یا نره یا منم
با هاش برم.اه اه که من مشهدم.

Arash-hadian
Saturday 6 February 2010, 11:59 PM
به نظر من هیچ کلمه و جمله ای قدرت بیان عشق منو نداره . به هیچ زبونی نمیتونم حرف دلمو بهش بگم چون قابل گفتن نیست .به نظرم این چیزا کاملا حسیه .

اگه روزی بخوام قلبمو به عشقم هدیه کنم ترجیح میدم چیزی روش ننویسم و اونو همونطوری بهش هدیه کنم...

Nassim_Agha
Sunday 7 February 2010, 01:35 AM
به نظر من هیچ کلمه و جمله ای قدرت بیان عشق منو نداره . به هیچ زبونی نمیتونم حرف دلمو بهش بگم چون قابل گفتن نیست .به نظرم این چیزا کاملا حسیه .

اگه روزی بخوام قلبمو به عشقم هدیه کنم ترجیح میدم چیزی روش ننویسم و اونو همونطوری بهش هدیه کنم...

choolack جان
البته در اینصورت دیگه اصلا برای خودت غیر ممکن میشه که بتونی چیزی هم روش بنویسی !
من اینو از روی تجربه میگم :-)
ولی از من بشنو قلبتو هدیه نکن نگهش داری پیش خودت و سعی کنی توش یه لونه کوچیک برای عشقت درست کنی خیلی بهتره!

forever
Sunday 7 February 2010, 10:35 AM
نه خوب اون که خشونت داره ولی اگه دستم بهش می رسید می چسبیدم بهش که یا نره یا منم
با هاش برم.اه اه که من مشهدم.
اینجا چه خبره؟

forever
Sunday 7 February 2010, 10:42 AM
اِ اِ اِ پس شما هم عاشقی ...
حالا من یک چیزی گفتم! شما جدی نگیر! اینم سرچ کردم، دیدم از همه بهتره گذاشتم!(اس ام اس سپندار مذگان)
عاشقی چیه اصلاً؟؟؟؟!!!!!:31::31::31::35::35::35::33 :
به قول انیشتین، وقتی قلب پر میشه، مغز خالی میشه! و من حالا حالاها به مغزم احتیاج دارم!:ad:ap

Atta-Flamenco
Sunday 7 February 2010, 05:06 PM
زيباترين قلب (You can see links before reply)

روزي مرد جواني وسط شهري ايستاده بود و ادعا مي كرد كه زيبا ترين قلب را درتمام آن منطقه دارد.

جمعيت زياد جمع شدند. قلب او كاملاً سالم بود و هيچ خدشه‌اي بر آن وارد نشده بود و همه تصديق كردند كه قلب او به راستی زيباترين قلبي است كه تاكنون ديده‌اند. مرد جوان با كمال افتخار با صدايي بلند به تعريف قلب خود پرداخت.

ناگهان پير مردي جلوي جمعيت آمد و گفت كه قلب تو به زيبايي قلب من نيست. مرد جوان و ديگران با تعجب به قلب پير مرد نگاه كردند قلب او با قدرت تمام مي‌تپيد اما پر از زخم بود. قسمت‌هايي از قلب او برداشته شده و تكه‌هايي جايگزين آن شده بود و آنها به راستی جاهاي خالي را به خوبي پر نكرده بودند براي همين گوشه‌هايی دندانه دندانه درآن ديده مي‌شد. در بعضي نقاط شيارهاي عميقي وجود داشت كه هيچ تكه‌اي آن را پرنكرده بود، مردم كه به قلب پير مرد خيره شده بودند با خود مي‌گفتند كه چطور او ادعا مي‌كند كه زيباترين قلب را دارد؟

مرد جوان به پير مرد اشاره كرد و گفت تو حتماً شوخي مي‌كني؛ قلب خود را با قلب من مقايسه كن؛ قلب تو فقط مشتي رخم و بريدگي و خراش است .

پير مرد گفت: درست است. قلب تو سالم به نظر مي‌رسد اما من هرگز قلب خود را با قلب تو عوض نمي‌كنم. هر زخمي نشانگر انساني است كه من عشقم را به او داده‌ام، من بخشي از قلبم را جدا كرده‌ام و به او بخشيده‌ام. گاهي او هم بخشي از قلب خود را به من داده است كه به جاي آن تكه‌ي بخشيده شده قرار داده‌ام؛ اما چون اين دو عين هم نبوده‌اند گوشه‌هايي دندانه دندانه در قلبم وجود دارد كه برايم عزيزند؛ چرا كه ياد‌آور عشق ميان دو انسان هستند. بعضي وقتها بخشي از قلبم را به كساني بخشيده‌ام اما آنها چيزی از قلبشان را به من نداده‌اند، اينها همين شيارهاي عميق هستند. گرچه دردآور هستند اما ياد‌آور عشقي هستند كه داشته‌ام. اميدوارم كه آنها هم روزي بازگردند و اين شيارهاي عميق را با قطعه‌ای كه من در انتظارش بوده‌ام پركنند، پس حالا مي‌بيني كه زيبايي واقعي چيست؟

مرد جوان بي هيچ سخني ايستاد، در حالي كه اشك از گونه‌هايش سرازير مي‌شد به سمت پير مرد رفت از قلب جوان و سالم خود قطعه‌ای بيرون آورد و با دستهاي لرزان به پير مرد تقديم كرد پير مرد آن را گرفت و در گوشه‌اي از قلبش جاي داد و بخشي از قلب پير و زخمي خود را به جاي قلب مرد جوان گذاشت .

مرد جوان به قلبش نگاه كرد؛ ديگر سالم نبود، اما از هميشه زيباتر بود زيرا كه عشق از قلب پير مرد به قلب او نفوذ كرده بود...

Atta-Flamenco
Sunday 7 February 2010, 05:33 PM
دل بزرگترين هديه تو دنياست نيازي نداره كه آدم روش چيزي بنويسه ،‌به شرطي كه آدم وقتي دلشو به كسي ميده و ميگه كه عاشقتم واقعا از ته دل باشه و تمام و كمال و به كسي دلشو بده كه لياقتشو داشته باشه و ارزششو بدونه و اونم دلشو بي هيچ قيد و بندي تمام و كمال به تو بده.

ايننم اضافه كنم كه عشق اوج دوست داشتن ، تفاهم ،‌برابري ،و..... نه پله اولش
بين دوست ،‌ دوست داشتن و>>>>>>>>>>عشق>>>> تفاوت هائي هستش

DesironnA
Sunday 7 February 2010, 06:39 PM
دل بزرگترين هديه تو دنياست نيازي نداره كه آدم روش چيزي بنويسه ،‌به شرطي كه آدم وقتي دلشو به كسي ميده و ميگه كه عاشقتم واقعا از ته دل باشه و تمام و كمال و به كسي دلشو بده كه لياقتشو داشته باشه و ارزششو بدونه و اونم دلشو بي هيچ قيد و بندي تمام و كمال به تو بده.

ايننم اضافه كنم كه عشق اوج دوست داشتن ، تفاهم ،‌برابري ،و..... نه پله اولش
بين دوست ،‌ دوست داشتن و>>>>>>>>>>عشق>>>> تفاوت هائي هستش

خیلی عالی بود!
خیلی لذت بردم.
ممنون

sahar98
Monday 8 February 2010, 10:18 AM
خوب من همه ی پستها رو خوندم هر کسی نظر خودشو گفت اما من:

من هرگز دلم رو به کسی نمیدم. قلب من پاکه و حریم امن خداست و هنوز کسی پیدا نشده که لیاقت همسایگی
خدا رو داشته باشه.

باید خریدارم شوی تا من خریدارت شوم

و از جان و دل یارم شوی تا عاشق زارت شوم

من نیستم چون دیگران، بازیچه ی بازیگران

اول به دام آرم تو را وآنگه گرفتارت شوم.

forever
Monday 8 February 2010, 11:31 AM
خوب من همه ی پستها رو خوندم هر کسی نظر خودشو گفت اما من:

من هرگز دلم رو به کسی نمیدم. قلب من پاکه و حریم امن خداست و هنوز کسی پیدا نشده که لیاقت همسایگی
خدا رو داشته باشه.

این جمله ات خیلی زیبا بود!
تا به حال با این دید بهش فکر نکرده بودم!

...
چه زیبا میگه سهراب سپهری...
یادمان باشد اگر خاطرمان تنها ماند
طلب عشق ز هر بی سروپایی نکنیم...

Mojtaba
Monday 8 February 2010, 02:26 PM
یافتن میلیون ها دوست معجزه نیست ، معجزه توئی که بین میلیون ها دوست ، تکی !

Sina_Yanni
Monday 8 February 2010, 02:26 PM
بابا ای ول ... . عجب جملاتی آدم اینجا می خونه . واقعا سحر آمیزه .

forever
Monday 8 February 2010, 03:46 PM
دنیا را بد ساخته اند

کسی را که دوست داری،تورادوست نمی دارد.

و کسـی که تورا دوست دارد ،تو دوستش نمی داری اما کسی که تو دوستش داری و او هم تو را دوست دارد به رسم و آیین هرگز به هم نمی رسند!

و این رنج است.

زندگی یعنی این ...

(دکترعلی شریعتی)

forever
Monday 8 February 2010, 03:51 PM
خدایا ، به هر که دوست می داری بیاموز که عشق از زندگی کردن بهتر است ، و به هر که دوست تر می داری ، بچشان که دوست داشتن از عشق برتر!

دکتر شریعتی

forever
Monday 8 February 2010, 04:10 PM
مثل شقایق باید زیست,

کوتاه اما زیبا.

مثل پرستو باید کوچ کرد,

فصلی اما هدف مند.

مثل پروانه باید جان سپرد,

سوزناک اما عاشق.

forever
Monday 8 February 2010, 04:27 PM
Time is very slow for those who wait

Very fast for those who are scared

Very long for those who lament

Is very short for those who celebrate

But

For those who love , time is eternal

William Shakespeare
:53:

morteza3164
Friday 2 April 2010, 04:04 PM
خوشا به حال اون پسره فقط بپا از شبنم خیس نشه(چشمک)