PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شاه ساز غربي ؟؟!؟!؟

Sohrab Iwis
Sunday 14 February 2010, 02:14 PM
درود دوستان ارجمند :

اين تاپيك ادامه ي همون تاپيك "شاه سازها" است كه به پيشنهاد يكي از دوستان (AliB) اينجا قرار گرفته تا شاه ساز غربي مشخص بشه

خواهش ميكنم از تعصب بپرهيزيد و صادقانه نظر بدهيد !

لازم به ذكر است كه نظر سنجي بعد 10 روز بسته ميشه و نتايج بعد 10 روز اعلام ميشه !

پيشاپيش از حضور گرمتان تشكر ميكنم !

ممنون.

اين تاپيك ادامه ي تاپيك شاه سازها و شاه ساز ايراني است .

"قسمت سوم"

Amirrelax
Sunday 14 February 2010, 02:22 PM
پیانو نه تنها شاه ساز غربی بلکه شاه ساز جهانی هست

Sohrab Iwis
Sunday 14 February 2010, 02:27 PM
پیانو نه تنها شاه ساز غربی بلکه شاه ساز جهانی هست

بله همينطوره اما نظر دوستان هم مهمه !

AliB
Sunday 14 February 2010, 02:44 PM
:دی
ویلن نوازها کجایین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حمله به نظر سنجی :دی

3pde
Sunday 14 February 2010, 05:27 PM
ویولن دوستان!
فقط ویولن !!!

Sina_Yanni
Sunday 14 February 2010, 11:19 PM
من که به ویولون رای دادم ، ولی ویولن دست چپ و پیانو دست راست هیکل موسیقی غربی رو تشکیل میده . نه ؟؟

3pde
Monday 15 February 2010, 09:24 AM
سپیده خانوم همه میدونن که پیانو شاهه نه ویولون. خواهشا تعصبی برخورد نکن. (شوخی)

نه آقا آرش!
توی تایپیک قبل به این نتیجه رسیدیم که پیانو مادر ساز ها و ویولن شاه سازها هستش!

سیاوش فریدونی
Tuesday 16 February 2010, 05:09 PM
دوستان باید بگم یک پیانیست یک نوازنده نیست بلکه دو نوازنده است شما با دست راست یک چیزی میزنید و با دست چپ ریگر چیز دیگر می توانید کارهای یوهان سباستین باخ رو مشاهده کنید ! انوانسیون سینفونیها پرلود و فوگ و سوئیت های فرانسوی

Sohrab Iwis
Wednesday 24 February 2010, 05:12 PM
خوب دوستان نظر سنجي بعد از 10 روز بسته شد و اين هم نتيجه ي نظرات شما دوستان :

شاه سازهاي غربي (چون نتونستم يكي رو انتخاب كنم)

1)پيانو
2)ويولن
3)گيتار الكتريك

موفق باشيد !!

Acoustic
Wednesday 24 February 2010, 08:58 PM
مهلت میدادید ما هم شرکت کنیم :دی

>>>>پیانو<<<<

mahdi9052
Tuesday 23 November 2010, 04:23 PM
ببخشید من خودم اصلا ساز کلاسیک نمیزنم ولی این واضحه که پیانو پایه تمام موسیقی هاست اصلا نیاز به بحث تخصصی هم نداره تعدادی کلید که همه نتها رو رو خودش داره به راحتی و با فشردن کلید میتونید صداش رو دربیارید به همین راحتی

Untouchable
Saturday 11 February 2012, 11:05 AM
ببخشید من خودم اصلا ساز کلاسیک نمیزنم ولی این واضحه که پیانو پایه تمام موسیقی هاست اصلا نیاز به بحث تخصصی هم نداره تعدادی کلید که همه نتها رو رو خودش داره به راحتی و با فشردن کلید میتونید صداش رو دربیارید به همین راحتی
خب...دقیقا بهمین علته که نمیتونه شاه ساز باشه!؟

Untouchable
Saturday 11 February 2012, 11:14 AM
سپیده خانوم همه میدونن که پیانو شاهه نه ویولون. خواهشا تعصبی برخورد نکن. (شوخی)
خدایی برین تو گوگل بزنین شاه ساز ببینین پیانو میاد یا ویولن.آخه همین جور الکی سلیقه ای که نباید نظر داد.دوستان پیانو نواز فکر کنم اگه از استاداشون بپرسن بهشون بگن که پیانو شاه ساز نیست.
اگر روزی رهبر ارکستر نتونه کارشو انجام بده این نوازنده ی ویولن یکه که جانشینشه.اون سختی هایی که یک ویولنیست باید بکشه تا جای درست یک نتو تشخیص بده گوششو کاملا تربیت میکنه و همچین چیزی به هیچ وجه در ساز های دیگه نیست و مثلا در پیانو کلید هر نت مشخصه و دیگه همین...شاه ارکستر و کلا شاه ساز از قدیم لقب ویولن بوده و نه هیچ ساز دیگه ای حالا اینکه تو یه نظرسنجی از نوازنده های متعصب اونم با 27 رای دهنده پیانو شاه ساز معرفی بشه هیچ چیزو عوض نمیکنه.:21ox66r::violinplay3:

Amirzrpdr
Sunday 12 February 2012, 06:08 PM
من هم همیشه این بحث رو با یکی دیگه داشتم! توی پیانو جای هر نت مشخصه و چیزی به اسم "فالش" زدن وجود نداره! فوق فوقش جابه جا زدن یکی دو تا کلاویه هست ولی توی ویولن شما حتی 1 میلی متر انگشتت رو جا به جا بزاری...خراب میشه!
Kosary: حق با شماست! اگر رهبر نیاد مایستر ویولن میشه رهبر!
برای مثال استاد خودم (ابراهیم لطفی) که بهش لقب پدر ویولن کلاسیک ایران دادن، خودش چند سال رهبر ارکستر مجلسی فرهنگسرای نیاوران بود.

ayaramv
Wednesday 23 May 2018, 12:31 PM
ارگان کلیسایی از نظر وسعت صدا،پیانو از نظر هارمونی و اکورد و ویولون از لحاظ تکنیک نوازندگی برترین هان