PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش میکس آهنگ برای بچه های نت آهنگ !

Porya
Monday 15 February 2010, 03:20 AM
درود

داشتم کارای بعضی از دوستان رو گوش میدادم بزنم به تخته همه از توانایی های بالایی تو نوازندگی و آهنگسازی برخوردارن و تنها مشکل کارشون ضعف تو میکس هست که با یه جستجو متوجه شدم که تو سایت زیاد به میکس اهمیتی داده نشده جالبه بدونین اگه 50 درصد موسیقی امروزی به تنظیم مربوط باشه 50 درصدش باقی مربوط به میکسه و یه میکس خوب میتونه اهنگسازی و تنظیم ضعیف رو بپوشونه . که الان هم تقریبا همینطور شده ! اهنگسازی از علم و هنر نوازندگی داره به سمت هنر پشت کامپیوتر نشینی و میکس میره ! (بی پرده بگم رفته)

سرتونو درد نیارم میرم سر اصل مطلب ..
تصمیم گرفتم یه اموزش هر چند جزئی در حد نیاز شما دوستان عزیز که گرم تر و صمیمی تر از این فروم تا حالا ندیده بودم هر چند منو تو جمعتون راه نمیدین ، قرار بدم که حداقل با روش های
حذف نویز و اعمال ریورب و اکولایزر و ایجاد حجم که تو تاثیر گذار کردن کارتون کمک میکنه اشنا بشین .
و همچنین اموزش ها رو به همراه فایل تصویری و اگه تو این سرعت رو به موت اینترنت ما نشانه های حیات به وجود اومد به همراه فایل صوتی قرار میدم
و اموزش ها هم با نرم افزار ها رایج اموزش میدم.

با نظرات گرمتون انرژی این کار رو ، رو من تشدید میکنید.

بدرود

HamedSedighi
Monday 15 February 2010, 03:49 AM
درود

این چه حرفی است؟ کی شما رو توی جمع راه نداده ؟

بفرمائید شروع کنید :

avm
Monday 15 February 2010, 10:10 AM
درود

داشتم کارای بعضی از دوستان رو گوش میدادم بزنم به تخته همه از توانایی های بالایی تو نوازندگی و آهنگسازی برخوردارن و تنها مشکل کارشون ضعف تو میکس هست که با یه جستجو متوجه شدم که تو سایت زیاد به میکس اهمیتی داده نشده جالبه بدونین اگه 50 درصد موسیقی امروزی به تنظیم مربوط باشه 50 درصدش باقی مربوط به میکسه و یه میکس خوب میتونه اهنگسازی و تنظیم ضعیف رو بپوشونه . که الان هم تقریبا همینطور شده ! اهنگسازی از علم و هنر نوازندگی داره به سمت هنر پشت کامپیوتر نشینی و میکس میره ! (بی پرده بگم رفته)

سرتونو درد نیارم میرم سر اصل مطلب ..
تصمیم گرفتم یه اموزش هر چند جزئی در حد نیاز شما دوستان عزیز که گرم تر و صمیمی تر از این فروم تا حالا ندیده بودم هر چند منو تو جمعتون راه نمیدین ، قرار بدم که حداقل با روش های
حذف نویز و اعمال ریورب و اکولایزر و ایجاد حجم که تو تاثیر گذار کردن کارتون کمک میکنه اشنا بشین .
و همچنین اموزش ها رو به همراه فایل تصویری و اگه تو این سرعت رو به موت اینترنت ما نشانه های حیات به وجود اومد به همراه فایل صوتی قرار میدم
و اموزش ها هم با نرم افزار ها رایج اموزش میدم.

با نظرات گرمتون انرژی این کار رو ، رو من تشدید میکنید.

بدرود

سلام
بسییار فکر خوب و انسان دوستانه ای هست ممنونم
فقط مواد لازم رو بگو که بزاریم کنار دستمون به قولی Automation موون رو آماده کنیم، و خوب اگه با نرم افزار های معروف مثل Cubase یا ProTools باشه و پلاگین های معروف مثل Waves که عالی ترم هست و مامنتظرییم...

ارسلان

Porya
Monday 15 February 2010, 10:11 AM
درود

نه برادر ، ما شوخی کردیم :ap کلا ما هرجا بریم چه بخوان چه نخوان ما صاب مجلسیم :bh
حلا بگذریم

فقط یه نکته ای به ذهنم رسید این که میخوام اموزش ها رو با نرم افزار سونار که تقریبا نرم افزار قدرتمندی هست و نرم افزار تخصصی بنده هم هست اموزش بدم و سعی میشه با ابزار خود نرم افزار اموزش داده بشه که دیگه دوستان دونبال این نرم افزار اون نرم افزا نباشن.
از طرفی برای حذف نویز باید دست به دامن ادوب ادیشن شد چون باز اگه بخوام با سونار اموزش بدم باید به سراغ پلاگین ها (vst) رفت که شاید بعضی از دوستان با vst اشنا نباشن.

الان میگین این که فقط حرف میزنه !!
چشم اموزش ها رو شروع میکنم فقط کسی با این نرم افزار ها مشکلی که نداره ؟
چون خیلی راحت گیر میان تو بازار.

Porya
Monday 15 February 2010, 10:18 AM
سلام
بسییار فکر خوب و انسان دوستانه ای هست ممنونم
فقط مواد لازم رو بگو که بزاریم کنار دستمون به قولی Automation موون رو آماده کنیم، و خوب اگه با نرم افزار های معروف مثل Cubase یا ProTools باشه و پلاگین های معروف مثل Waves که عالی ترم هست و مامنتظرییم...

ارسلان

درود ارسلان جان

ولا کیوبیس هم میتونم ولی همون طور که عرض کردم تخصصم تو سونار هست . حلا زیاد فرق نمی کنه چون تقریبا مثل همدیگن.
pro tools رو خوب اومدی ==> پس دوستان برن فعلا یه سیستم دیجی دیزاین بگیرن !!! :65: (شوخی کردما )

SINGER1
Monday 15 February 2010, 10:21 AM
سلام پوریا جان :

اگه ممکنه تو نرم افزار ادوبی ادیشون 3 آموزش بده که اکثرا تو سیستم دارن وکار کردن باهاشم راحت است.

منتظر آموزشت هستم که خیلی دنبالش بودم.. مخصوصا تصویری همراه با فایل صوتی.که هیچ کجا چنین آموزشی رو ندیدم

با تشکر

.

avm
Monday 15 February 2010, 11:23 AM
درود ارسلان جان

ولا کیوبیس هم میتونم ولی همون طور که عرض کردم تخصصم تو سونار هست . حلا زیاد فرق نمی کنه چون تقریبا مثل همدیگن.
pro tools رو خوب اومدی ==> پس دوستان برن فعلا یه سیستم دیجی دیزاین بگیرن !!! :65: (شوخی کردما )

سلام
مرسی سونار هم خوبه فرق نداره چون اونم راه دست هست فقط یه مسئله، من وقتی سونار رو با adobe audition دارم، سونارم بالا نمیباد، و کلا میترسم پروژه هام بپره؟!! شما همچین موردی رو نداری؟!! در مورد پلاگین هم خوب اگه بچه ها VST ها رو ندارن میتونم اینجا upload کنم؟!!

منتظریم کماکان (چشمک)
مرسی ارسلان

Porya
Monday 15 February 2010, 11:17 PM
سلام
مرسی سونار هم خوبه فرق نداره چون اونم راه دست هست فقط یه مسئله، من وقتی سونار رو با adobe audition دارم، سونارم بالا نمیباد، و کلا میترسم پروژه هام بپره؟!! شما همچین موردی رو نداری؟!! در مورد پلاگین هم خوب اگه بچه ها VST ها رو ندارن میتونم اینجا upload کنم؟!!

منتظریم کماکان (چشمک)
مرسی ارسلان

درود بر ارسلان گرامی

چرا بپره ؟ مگه هر دو رو با هم باز میکنی؟ تازه هر دو رو با هم باز کنی نباید مشکلی باشه !
سونار کلا باز نمیشه یا صدا نداره؟

بحث پلاگین ها هم شاید یه عده کلا ندونن vst چیه چه برسه به پلاگین هایی مثلا waves که همون طور که میدونید با نصب پکش سی ، چهل تا پلاگین نصب میشه ! و شاید بعضی از بچه ها سر در گم بشن و از اونجا که این سری اموزش رو برای دوستانی که تکنوازی انجام میدن ترتیب دیدم و با میکس یک لایه صدا روبرو هستیم ، نظرم اینه اموزش ساده و قابل فهم برای همه باشه و بعد انشا الله مرحله به مرحله تخصصی تر بحث رو ادامه میدیم

البته خود سونار هم پلاگین های مناسبی مثل Sonitus Fx رو داره شما نگران کیفیت نباشید مهم اینه با کمترین امکانات دم دست همه بالا ترین بازده و کیفیت رو ایجاد کنیم .

آموزش ها رو به زودی در سایت قرار میدم
آموزش ها هم با سونار نسخه 8.3 یا 8 فرق نمیکنه و آدوب ادیشن 2 انجام بدم

Porya
Monday 15 February 2010, 11:32 PM
سلام پوریا جان :

اگه ممکنه تو نرم افزار ادوبی ادیشون 3 آموزش بده که اکثرا تو سیستم دارن وکار کردن باهاشم راحت است.

منتظر آموزشت هستم که خیلی دنبالش بودم.. مخصوصا تصویری همراه با فایل صوتی.که هیچ کجا چنین آموزشی رو ندیدم

با تشکر

.

درود مرتضی جان

متاسفانه من از نسخه ادیشن 3 که اگه اشتباه نکنم اسمش شده sound booth استفاده نکردم.
از نسخه 2 هم فقط برای ادیت فایل صوتی و حذف نویز استفاده میکنم.

Majed
Tuesday 16 February 2010, 07:53 AM
ما منتظر شروع دوره هستیم :-"
پوریا جان بسم الله /m\

avm
Tuesday 16 February 2010, 10:19 AM
درود بر ارسلان گرامی

چرا بپره ؟ مگه هر دو رو با هم باز میکنی؟ تازه هر دو رو با هم باز کنی نباید مشکلی باشه !
سونار کلا باز نمیشه یا صدا نداره؟

بحث پلاگین ها هم شاید یه عده کلا ندونن vst چیه چه برسه به پلاگین هایی مثلا waves که همون طور که میدونید با نصب پکش سی ، چهل تا پلاگین نصب میشه ! و شاید بعضی از بچه ها سر در گم بشن و از اونجا که این سری اموزش رو برای دوستانی که تکنوازی انجام میدن ترتیب دیدم و با میکس یک لایه صدا روبرو هستیم ، نظرم اینه اموزش ساده و قابل فهم برای همه باشه و بعد انشا الله مرحله به مرحله تخصصی تر بحث رو ادامه میدیم

البته خود سونار هم پلاگین های مناسبی مثل Sonitus Fx رو داره شما نگران کیفیت نباشید مهم اینه با کمترین امکانات دم دست همه بالا ترین بازده و کیفیت رو ایجاد کنیم .

آموزش ها رو به زودی در سایت قرار میدم
آموزش ها هم با سونار نسخه 8.3 یا 8 فرق نمیکنه و آدوب ادیشن 2 انجام بدم

سلام
باشه با هر چی شروع کنی ما هم باهات میایم جلو، ایشالا تو مباحث بعدی با چیزای دیگه ادامه بدی و ما هم بتونیم بیشتر استفاده کنیم،
در مورد اون مشکل هم، اره وقتی با هم باز میکنم، میپرخ بیرون ، البته شاید باگ سونار من باشه چون من هنوز از نسخه 6 استفاده میکنم.

مرسی ارسلان

saeed_national
Tuesday 16 February 2010, 10:32 AM
سلام .دوست عزيز شما اين لطف را ميكني لااقل يك نرم افزاري را اموزش بده كه دم دست همه باشه (مثل ادوب اديشن).من بعد فرمايشات شما دوست عزيز رفتم تا سونار را دانلود كنم ديدم 11 قسمت هر كدام هم 190 مگا بايت هستش.گفتم پس بزار بخريم ديدم قيمتش را به همراه سي دي اموزشش 9000 تومان زده . با تشكر

avm
Tuesday 16 February 2010, 10:38 AM
سلام .دوست عزيز شما اين لطف را ميكني لااقل يك نرم افزاري را اموزش بده كه دم دست همه باشه (مثل ادوب اديشن).من بعد فرمايشات شما دوست عزيز رفتم تا سونار را دانلود كنم ديدم 11 قسمت هر كدام هم 190 مگا بايت هستش.گفتم پس بزار بخريم ديدم قيمتش را به همراه سي دي اموزشش 9000 تومان زده . با تشكر

سلام
والا من فکر میکنم سونار دیگه خیییلی دم دستی هست توی نرم افزار های جدی، اره نمیشه DL کرد حجمش بالاس، باید بخری، ولی بگیری فرقش رو واقعا احساس میکنی، نمیخواد سی دی آموزشی شو بخری فایده نداره فقط خودشو بگیر، چند مدل داره، یه سری هاش باهاش چند تا VST هم میاد، مثل Dimention Pro و guitar rig , چند تا دیگه، میتونی ناقص اش رو بگیری که فکر کنم خیلی ارزون تر از 9000 بشه.

ارسلان

SINGER1
Tuesday 16 February 2010, 03:34 PM
درود مرتضی جان

متاسفانه من از نسخه ادیشن 3 که اگه اشتباه نکنم اسمش شده sound booth استفاده نکردم.
از نسخه 2 هم فقط برای ادیت فایل صوتی و حذف نویز استفاده میکنم.

اوکی پوریا جان ادوبی 2 با 3فکر نکنم چندان فرقی داشته باشه...

منظور من اینه که فقط با برنامه ادوبی آموزش بده با استفاده از وی اس تی iZotope Ozone 4 اگه ممکنه چون دم دستر از نرم افزار سونار هست...

بازم اگر خواستی با سونار آموزش بدی ما پایه ایم میریم گیرش میاریم

.

avm
Tuesday 16 February 2010, 03:41 PM
اوکی پوریا جان ادوبی 2 با 3فکر نکنم چندان فرقی داشته باشه...

منظور من اینه که فقط با برنامه ادوبی آموزش بده با استفاده از وی اس تی iZotope Ozone 4 اگه ممکنه چون دم دستر از نرم افزار سونار هست...

بازم اگر خواستی با سونار آموزش بدی ما پایه ایم میریم گیرش میاریم

.

فرق نداره اگه بخوای با ozone کار کنی چون ozone استاندارد هست، تو سونار هم میتونی ازش استفاده کنین،فقط dll باشه الباقی اش کار میکنه، گرچه فکر کنم بحث از جای دیگه ای میخواد شروع بشه، و امیدوارم این تاپیک یه تاپیکی بشه که سطح اش رو بشه جلو برد و بخ جاهای خوبی رسید در مورد پلاگین ها چون تعدد زیادی وجود داره، فکر کنم شروع کنن ببینیم از چیا استفاده میشه و بالاخره بحث و صحبت میکنیم و ببینیم با چیا میشه کار کرد. به قولی ادامش هم بدیم.

ارسلان

rumour
Tuesday 16 February 2010, 04:13 PM
یه لینک دانلود هم از هر برنامه ای که کار می کنید بزارید لطفا ممنون

SINGER1
Tuesday 16 February 2010, 04:19 PM
فرق نداره اگه بخوای با ozone کار کنی چون ozone استاندارد هست، تو سونار هم میتونی ازش استفاده کنین،فقط dll باشه الباقی اش کار میکنه، گرچه فکر کنم بحث از جای دیگه ای میخواد شروع بشه، و امیدوارم این تاپیک یه تاپیکی بشه که سطح اش رو بشه جلو برد و بخ جاهای خوبی رسید در مورد پلاگین ها چون تعدد زیادی وجود داره، فکر کنم شروع کنن ببینیم از چیا استفاده میشه و بالاخره بحث و صحبت میکنیم و ببینیم با چیا میشه کار کرد. به قولی ادامش هم بدیم.

ارسلان

یعنی منظورتون اینه که محیط سونار مثل محیط ادوبی هست؟؟

بله بزار مبحث شروع بشه تا ببینم چی میشه..فکر کنم باید تاپیک دیگه ای ایجاد بشه..وآموزش رو اونجا قراربدن و بحث در مورد آموزش هم اینجا باشه.. اینطوری مباحث پشت سر هم میشن.. وآموزش راحتتر میشه

.

Porya
Tuesday 16 February 2010, 05:13 PM
درود بر شما

اول از همه یه نکته رو خدمت دوستان عرض کنم که تمامی نرم افزار های مولتی رکورد مانند سونار ، کیوبیس ، ادیشن و حتی پروتولز ، در 80 درصد شبیه به هم کار میکنن ! فقط ممکنه در شکل و نحوه دسترسی به ابزار و یه سری امکانات خاص شرکتی تفاوت داشته باشند .
پس ، از این بابت خیالتون جمع

مرتضی جان ایزوتوپ اوزون یه ابزار مسترینگ هستش که رو کل یه پروژه قرار داده میشه و معمولا برای میکس و روی یک ترک صوتی نمیذارن . البته در قدرت مند بودنش شکی نیست و شاید بعضی از افکتهاش مثل اکولایزرش به درد میکس بخوره ، ولی شما نمی تونی مثلا از ریورب اون ، به عنوان ریورب یک ترک ساز استفاده کنی .

آموزش ها هم احتمالا تا فردا شروع میکنم

بدرود

SINGER1
Tuesday 16 February 2010, 05:58 PM
درود بر شما

اول از همه یه نکته رو خدمت دوستان عرض کنم که تمامی نرم افزار های مولتی رکورد مانند سونار ، کیوبیس ، ادیشن و حتی پروتولز ، در 80 درصد شبیه به هم کار میکنن ! فقط ممکنه در شکل و نحوه دسترسی به ابزار و یه سری امکانات خاص شرکتی تفاوت داشته باشند .
پس ، از این بابت خیالتون جمع

مرتضی جان ایزوتوپ اوزون یه ابزار مسترینگ هستش که رو کل یه پروژه قرار داده میشه و معمولا برای میکس و روی یک ترک صوتی نمیذارن . البته در قدرت مند بودنش شکی نیست و شاید بعضی از افکتهاش مثل اکولایزرش به درد میکس بخوره ، ولی شما نمی تونی مثلا از ریورب اون ، به عنوان ریورب یک ترک ساز استفاده کنی .

آموزش ها هم احتمالا تا فردا شروع میکنم

بدرود

اوکی پوریا جان این وی اس تی چطوره؟؟ Waves 5.0 فکر کنم این یکی یه آموزش جداگونه بخواد؟؟

پس بی صبرانه منتظر آموزشت هستیم...

پیشاپیش تشکر میکنم

.

Porya
Tuesday 16 February 2010, 11:36 PM
درود بر دوستان عزیز

طبق قولی که داده بودم ، آموزش ها رو شروع کردم . برای اینکه منظم تر پیش بریم اموزش ها تو یه تاپیک جدید قرار گرفتن.
آموزش ها رو به دو بخش تقسیم بندی کردم ، بخش اول یک آشنایی مختصر از نرم افزار سونار و بخش دوم آموزش میکس که امیدوارم مورد توجه شما عزیزان قرار بگیره .

برای همراهی ما لطفا به لینک زیر مراجعه بفرمایید .

آموزش میکس (بخش اول) (You can see links before reply)

آموزش میکس (بخش دوم) (You can see links before reply)

molka
Thursday 13 May 2010, 12:15 AM
آقا پوریا میتونم بپرسم اول از چی شروع کردی؟ منظورم با چه نرم افزاری/