PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر خواهی راجع به cd های تصویری آموزش ویولن

amir1055
Tuesday 16 February 2010, 10:05 AM
سلام به همه دوستان خوبم.
من امیر هستم و بیشتر فعالیتم تو گروه خانواده سازهای کلاویه ای (You can see links before reply) هستش ساز تخصصیمم پیانوه. راستش سوالی که از شما دارم سوال یکی از دوستانمه که ازم خواسته راجع به این موضوع کمی تحقیق کنم من هم جایی رو مناسب تر از اینجا سراغ نداشتم.
دوست من مدت نسبتا کمیه که ویولن میزنه(کلاسیک) استاداش از رو کتاب خاصی بهشون درس نمیدادن بلکه از روی نت هایی که خودشون داشتن میگفتن بزن.
تا اینکه بخاطر مشغله زیاد کاری کلا کلاس رو به اجبار ترک کرد. همه شما میدونید آموزش هر سازی باید مستمر باشه تا به خوبی جواب بده اینطور که یک ماه کلاس بریم و یک سال نریم دوباره دو ماه بریم ..... این خیلی مطلوب نیست. ایشون ازم خواستن تحقیق کنم با توجه به اینکه امکان کلاس رفتن براشون میسر نیست تهیه cd های تصویری آموزش ویولن و تمرین و پیشرفتن با اون میتونه کمک کنه به فراگیری این ساز مشکل ؟ (ایشون پشتکار خوبی دارن)
من تو اینترنت کمی جستجو کردم آگهی های زیادی دیدم مثلا 13 سی دی آموزش تصویری ویولن !
میخواستم نظر شما دوستان آشنا به این ساز رو بدونم.

ممنونم. :53:

Wieniawski
Tuesday 16 February 2010, 01:35 PM
سلام یه سری cd های آموزشی مربوط به آموزش کتاب روح الله خالقی تو بازار هست که به نظر من کیفیت مناسبی از لحاظ آموزشی نداره و این اطمینان رو میدم که آموزش دیدن بدون سایه استاد کار بیهوده ایه, تازه اون هم تو یادگیری سازی مثل ویولن.

amir1055
Tuesday 16 February 2010, 01:48 PM
منون از پاسختون البته این سی دی ها فکر نمیکنم مربوط به استاد خالقی بزرگ باشن.

این متن در تبلیغ سی دی ها اومده "** شامل 6 CD آموزشی از 5 جلد کامل کتابهای Le Violin تالیف استاد بلژیکی آقای ماتیو کریک بوم به تدریس آقای رجا محمدی ** "

Wieniawski
Tuesday 16 February 2010, 01:54 PM
خواهش میکنم چیزی در مورد cd آموزشی le violin نشنیده بودم ولی اگه همچین چیزی باشه خیلی بهتر از cd آموزشی ایرانی(خالقی).

amir1055
Tuesday 16 February 2010, 02:00 PM
آخه میدونی محمود عزیز من هیچی از ویولن نمیدونم این کارو یکم سخت تر میکنه باز هم اگه از کسی راجع به این چیزی شنیدنی ممنون میشم مطرح کنی.

Wieniawski
Tuesday 16 February 2010, 02:05 PM
من بهت پیشنهاد میدم که کلاسیک کار کنی حالا چه با cd چه بی cd .

farid_64
Tuesday 16 February 2010, 09:28 PM
من نرم افزار افرا رایان رو دیدم که آقای استاد جمالی کتاب اول و دوم هنرستان خالقی رو تدریس کردن بد نیست ولی خوب هم نیست ولی واسه کسی که دقیق هستش و می تونه خودش درک کنه خوبه یعنی خیلی توضیح ندادن درس ها رو زدن
حالا بماند که یکم
ولی اینجا
You can see links before reply

از این سایت می تونی استفاده کنی خیلی عالی تکنیک های مختلف رو توضیح می ده و اجرا می کنه
فقط باید باهوش باشی و به حرکاتش دقت کنی

amir1055
Wednesday 17 February 2010, 08:56 AM
بینهایت متشکرم بابت لینک خوبتون ولی خوب ایرانه و اینترنت کم سرعتش.
گویا بیشتر دوستان کتاب های خالقی رو مد نظر دارن. کسی از le violin چیزی نشنیده ؟

professor violine
Thursday 18 February 2010, 06:19 AM
بینهایت متشکرم بابت لینک خوبتون ولی خوب ایرانه و اینترنت کم سرعتش.
گویا بیشتر دوستان کتاب های خالقی رو مد نظر دارن. کسی از le violin چیزی نشنیده ؟

دوست عزیز امیر جان
من بیشتر از 7 ساله که دارم ویولون کار میکنم هم سنتی کار کردم هم کلاسیک ضمناً روح الله خالقی رو کار کردم - ل ویولون کار کردم - سوزوکی کار کردم و صدها آهنگ و نت دیگه رو به صورت نت دست نویس یا گوشی کار کردم . اما الان که خودم تمام این سی دی های آموزشی رو دارم می بینم که اگه من چه با استاد و چه بی استاد - چه کلاسیک و چه سنتی اون زمانی که مبتدی یا نیمه حرفه ای بودم اگه این سی دی ها رو داشتم الان خیلی خیلی زودتر به نتیجه ای که می خواستم رسیده بودم اما افسوس که اون زمون ها اینها نبودن - من این ها رو به خاطر این نمی گم که خودم فروشندۀ اینها هستم فقط به خاطر این میگم که وقتت رو بیهوده تلف نکنی و از زمان نهایت استفاده رو ببری
ضمناً من یه پیشنهاد دیگه هم دارم حتماً و حتماً کلاسیک کار کن نه اینکه سنتی کار نکنی ، سنتی خیلی زیباتر و دلنشین تره اما کلاسیک به پنجه هات نیروی خاصی میده قابلیت های زیادی میده چه در تکنیک های دست راست و چه در چپ چه در انگشت گذاری و چه در آرشه کشی ضمناً این سی دی هایی که 5 تا کتاب رو نت به نت به صورت تصویری آموزش میدن فقط به قیمت یک یا دو جلسه آموزش حضوری هست پیش استاد - واقعاً مفت هستش - یه زمونی کتاب شش درس ویولون نوشته منوحین یهودی اومد تو بازار اونهایی که خیلی زرنگ بودن زود خریدن اما کسانی که دو دل بودن یا دیر فهمیدن الان در بدر دارن دنبالش می گردن اما نمی تونن پیداش کنن چون بیشتر از 2 ساله که دیگه چاپ نمی شه این سی دی ها هم مثل همون کتاب یه نعمت هستن اما بعضی ها فعلاً قدرش رو نمی دونن . به قول معروف من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پند گیری خواه ملال . جهت اطلاعات بیشتر می تونی به آدرس درج شده در امضا مراجعه کنی. موفق باشی انشالله.

Black_Violin
Thursday 18 February 2010, 06:52 AM
سلام به همه دوستان خوبم.
من امیر هستم و بیشتر فعالیتم تو گروه خانواده سازهای کلاویه ای (You can see links before reply) هستش ساز تخصصیمم پیانوه. راستش سوالی که از شما دارم سوال یکی از دوستانمه که ازم خواسته راجع به این موضوع کمی تحقیق کنم من هم جایی رو مناسب تر از اینجا سراغ نداشتم.
دوست من مدت نسبتا کمیه که ویولن میزنه(کلاسیک) استاداش از رو کتاب خاصی بهشون درس نمیدادن بلکه از روی نت هایی که خودشون داشتن میگفتن بزن.
تا اینکه بخاطر مشغله زیاد کاری کلا کلاس رو به اجبار ترک کرد. همه شما میدونید آموزش هر سازی باید مستمر باشه تا به خوبی جواب بده اینطور که یک ماه کلاس بریم و یک سال نریم دوباره دو ماه بریم ..... این خیلی مطلوب نیست. ایشون ازم خواستن تحقیق کنم با توجه به اینکه امکان کلاس رفتن براشون میسر نیست تهیه cd های تصویری آموزش ویولن و تمرین و پیشرفتن با اون میتونه کمک کنه به فراگیری این ساز مشکل ؟ (ایشون پشتکار خوبی دارن)
من تو اینترنت کمی جستجو کردم آگهی های زیادی دیدم مثلا 13 سی دی آموزش تصویری ویولن !
میخواستم نظر شما دوستان آشنا به این ساز رو بدونم.

ممنونم. :53:

سلام.
دوست عزیز هیچ وقت این سی دی ها جای استاد رو نمیگیره ویولون انگشت گذاری های فوق العاده سختی داره که اگر کسی بخواد با این سی دی ها یاد بگیره مطمئنا فالش میزنه و از رده خارج می کنه.این سی دی ها کمک اموزشیه اموزش کامل نیست.موفق باشید

Wieniawski
Thursday 18 February 2010, 07:59 AM
سلام من دقیقا با Blackviolin موافقم هیچ وقت cd های آموزشی جای استاد رو نمیگیرند مخصوصا که اول کار باشی و مبتدی در ضمن باعث میشه که هنرجو از همون ابتدا اشتباه بنوازه بدون اینکه کسی بالا سرش باشه و اشکالش رو بگیره ,

محمد ویولن
Thursday 18 February 2010, 08:27 AM
salam, CD haye amoozeshi be hich vajh bedard nemikhore makhsoosan baraye violon, chon age dast eshtebah ja biofte dige karish nemishe kard, man ostad ro tosie mikonam.

amir1055
Saturday 20 February 2010, 08:22 AM
از شما دوستان خودم خیلی ممنونم که وقت میزارید و اطلاعاتتون رو در اختیار من میزارید. ولی یه سوال مهم و اساسی، دوستان مخالف اینکار (یعنی cd تصویری آموزشی) ایا خودتون از نزدیک درسهای اون رو دیدید؟ یا اینکه حدس میزنید که خوب نیستن ؟ من خودم شخصا اطلاع خاصی از نحوه ویلون زدن ندارم چون همونطور که گفتم ساز من چیز دیگه ایه و این رو برا یکی از دوستانم میخوام. اینکه یکی از دوستان میفرمایند اینها عالین و بزرگوار دیگه ای میفرمایند به هیچ وجه جالب نیست و اصولا کار اشتباهیه کمی من رو سردرگم تر از گذشته کرده.

Wieniawski
Saturday 20 February 2010, 12:03 PM
من خودم این cd های آموزشی رو داشتم و به یقیین میگم که به درد هنرجوی مبتدی نمیخوره.

amir1055
Saturday 20 February 2010, 12:06 PM
البته همونطور که خودتون هم فرمودین شما نه این بلکه cd های آموزشی کتاب خالقی رو داشتید.

Wieniawski
Saturday 20 February 2010, 12:23 PM
البته باید بگم که من cd های آموزشی le violin رو ندیدم ولی با توجه به منابع آموزشیشون مطمنم که بهتر از cdهای آموزشی روح الله خالقیه.

amir1055
Saturday 20 February 2010, 12:28 PM
آخه یه چیز دیگه هم هست شاید منبع آموزشیش حالا بهتر باشه، ولی خب شاید کسی که از روی اون منبع آموزشی خاص به تدریس میپردازه از دانش و مهارت کافی برخوردار نباشه تا حق مطلب رو ادا کنه.

Wieniawski
Saturday 20 February 2010, 12:41 PM
دقیقا, ببین من عملا با این معضل روبرو شدم, همون اوایل که شروع کردم قبل از این که کلاس برم از همین cd آموزشی روح الله خالقی استفاده میکردم ولی من اصلا متوجه نبودم که دارم فالش میزنم و کلی مشکل دیگه که وقتی رفتم سر کلاس تونستم اونارو متوجه بشم و خیلی هم سخت تونستم عادت اشتباه زدن رو ترک کنم.

amir1055
Saturday 20 February 2010, 12:47 PM
فکر میکنید فالش زدنتون بخاطر کیفیت پایین تدریس بوده یا مثلا کیفیت پایین صدا و تصویر که نتونستید صدای درست رو در بیارید ؟ یا هردو ؟

Wieniawski
Saturday 20 February 2010, 12:57 PM
خب صدا که مشکلی نداشت ولی گوش من خیلی ضعیف بود تا بتونم صداهای درست رو تشخیص بدم مضافا اینکه تو انگشت گذاری درست هم مشکل داشتم مخصوصا تو پوزسیون.

ذوالقرنین
Saturday 20 February 2010, 04:20 PM
میدونی چیه دوست گلم.CDهای آموزشی صرفنظر از اینکه دارای محتوای اموزشی بالا یا پایینی هستند،همگی یه نقص دارند و اون اینکه قادر به تصحیح مشکلات من و شما نیستند.من مبتدی ممکنه که فالش بزنم ولی در نظر خودم تصور کنم دارم خوب میزنم.این نظر منه نمیدونم درست هست یا نه.

meykou
Saturday 20 February 2010, 05:01 PM
اساسي ترين مشكل اينه كه وقتي استادي نباشه ايرادي كه دارين رو بهتون بگه تا برطرف كنين بعد از كلي زحمت كشيدن آخرش چيزي ازش در نمياد
خشت اول چون نهد معمار كج تا ثريا ميرود ديوار كج
جلسات ابتدايي خيلي خيلي مهمه كه زير نظر استاد باشه

hamdollahi
Saturday 20 February 2010, 10:52 PM
سلام به همه ی دوستان
خیلی عذر می خوام که بین سوال دوستمون، سوال خودمو مطرح می کنم. چون منم با همین مشکال مواجه هستم.
یعنی من الان می خوام تازه شروع به یادگیری ویولن کنم ولی به خاطر مشغله ای که دارم نمی تونم زیاد به کلاس برسم. (البته اینطور فکر می کنم)
می خواستم بدونم من که الان چیزی از ویولن نمی دونم، می تونم تا یه حدی (چند ماه) پیش استاد برم و بعد از فراگرفتن اصول اولیه و ... خودم از روی این سی دی ها ادامه بدم؟
البته دوستمون که این بحث رو باز کردند فرموده بودند، دوستشون یه مدتی به پیش استاد رفتند و الان می خوان خودشون ادامه بدن.
می خواستن بدونم می تونم اینطوری ویولن یاد بگیرم. (ضمنا من علاقه ی دیوانه واری به ویولن دارم و در نظر خودم اگه حتی هیچ کلاسی هم نرم بازم بتونم یاد بگیرم و تا حالا هم خیلی خواستم شروع کنم ولی همین موضوع پیش استاد رفتن باعث میشد کمی تنبلی کنم)

amir1055
Monday 22 February 2010, 07:27 AM
در مورد تصحیح اشکالات، حق با دوستان عزیزه. فراگیری از طریق cd تصویری یک ارتباط یک طرفست و این زیاد جالب نیست ولی چیزی که الان بنظرم رسد اینه، برای کسانی که بخاطر مشغله زیاد به هر دلیلی نمیتونن بطور مستمر از استادشون درس بگیرند میشه از این cd ها استفاده کرد ولی بشرط اینکه هر چند وقت برن پیش استاد تا استاد اگه اشکالی داشتن مشکلشون رو برطرف کنه. فکر میکنم این طرز یادگیری هرچند ناقصه ولی به هرحال از کنار گذاشتن کامل نوازندگی بهتر باشه، حالا تا نظر دوستان چی باشه.

amir1055
Monday 22 February 2010, 07:29 AM
جلسات ابتدايي خيلي خيلي مهمه كه زير نظر استاد باشه

البته همانطوری که توضیح دادم، دوست من چند ماهی رو بطور مستمر زیر نظر استاد بودن و بعدا بخاطر برخی مسائل این امر میسر نشد.

meykou
Tuesday 23 February 2010, 10:03 PM
البته همانطوری که توضیح دادم، دوست من چند ماهی رو بطور مستمر زیر نظر استاد بودن و بعدا بخاطر برخی مسائل این امر میسر نشد.

راهي كه هست اينه كه سي دي هاي آموزشي رو نگاه كنه ببينه توضيحاتش رو اگه متوجه ميشه و ميتونه بكار ببره كه اين سي دي ها ميتونه مفيد باشه و البته بهتر هس هر يكي دو ماهي هم يه جلسه بره پيش يه استاد تا اشتباهات احتمالي رو به ايشون گوشزد كنن

amir1055
Wednesday 24 February 2010, 07:25 AM
بله نظر منم همونی هست که شما فرمودین.