PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دوره ی سلفژ چه مدت طول می کشد؟

hossein-18
Saturday 27 February 2010, 07:34 PM
سلام دوستان.دوره ی سلفژ برای آهنگسازی چه مدت طول می کشد؟.................با تشکر

Acoustic
Saturday 27 February 2010, 07:41 PM
سوال منم همینه .. البته میخوام بدونم در ابتدا چقدر زمان میبره تا نت خوانی رو یاد گرفت ؟ کار مشکلیه ؟

f28
Saturday 27 February 2010, 07:51 PM
نت خوانی بسیار آسونه و چیز عجیبی نیست ولی باید روان خوندن رو یاد بگیری نه اینکه مثلا یک ساعت فکر کنی تا بفهمی این چه نتی هست. و این کار نیاز به تمرین داره و بر حسب تجربه و گذشت زمان نیز بدست میاد....

setareh_hk
Saturday 27 February 2010, 09:02 PM
فقط تمرین می تونه سرعتتون رو بالا ببره.مگرنه خود سلفژ زمانی نمی بره.

hossein-18
Saturday 27 February 2010, 09:11 PM
برای من که 6 سال موسیقی کار می کنم(ساز می زنم) دوره ی سلفژ برای آهنگسازی چقدر طول می کشد؟.....................با تشکر از شما

hooman_gclassic
Saturday 27 February 2010, 10:11 PM
سلام
من یه چیز روال و معمولیش رو میگم شاید در جاهای مختلف فرق کنه ولی اصلش اینه که تو بیشتر آموزشگاه ها رعایت میشه
تمام ترمهای سلفژ 20 جلسه ایست
ترم اول: سلفژ مقدماتی ( می تونه کتاب آقای صحاف باشه یا کتاب آقای فریفته یا هر کتابی که کاملا مبتدی و مقدماتی باشه ) البته باید اضافه کنم در بعضی از آموزشگاه ها این تزم حذف شده و مستقیم وارد ترم دو میشن
ترم دوم: کتاب Pozzoli 1151 رو تدریس می کنن ( معمولا باید این کتاب در یک ترم به طور کامل تموم بشه اما بستگی به کلاس داره شاید 2 ترم طول بکشه من فرض میکنم که تو یک ترم تموم میشه )
ترم سوم: کتاب Pozzoli 1152 این کتاب هم مثل کتاب قبل یک ترم یا حداکثر 2 ترم طول میکشه
ترم چهارم: کتاب pozzoli 1153 این کتاب یکم سنگینه و معمولا تو 2 ترم تموم میشه اما میشه تو یک ترم هم تمومش کرد
ترم پنجم: ضمیمه کتاب pozzoli 1153
ترم ششم: کتاب pozzoli 1154
البته باید بگم که در این کلاسها مبانی آهنگسازی هم باید تدریس بشه ( گامها. فواصل. آکوردها و...)
امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم