PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معيار هاي خريد گيتار الکتريک

montreux
Sunday 28 February 2010, 01:28 PM
وقطي وارد مغزه اي ميشيد براي خريد ساز شما با تعدادي گيتار رو به رو ميشين با قيمتهاي مختلف ويک سوال پيش مياد که کدوم رو بخرم ؟

ابتداي امر مقدار بودجه اي که براي خرييد مي زاريي مهم است بر فرض ( 400 تومن) طبق مراحل زير پيش مرويم :

1 ) _ شما همیشه متناسب با بودجه بدنبال برندهاي معتبر (نه برندی که تا حالا اسمش رو نشنیدین ) و کمپانيهاي مناسب بگرديد

( هيچ وقط خودتون رو محدود به برند و مدل و طرح و رنگ خاص نکنييد که بي شک بزرگتريين اشتباه رو ميکنييد)

به فرض با ايين بودجه ميشه سازي با برند هاي معتبري با کمپانيهاي همچون اندونزِي و ... خرييد
از ايين به بعد کار انتخواب شروع ميشود :

2 ) _ در داخل مغازه اي که 100 عدد گيتار هست بر اساس ( مرحله 1 ) از بين ايين 100 ساز 30 عدد را
انتخواب ميکنييد

( بدون توجه به شکل . رنگ و فقط مد نظر شما تعدادي برند معتبر و چند کمپاني مختلف است)

3) _ در ايين مرحله گيتار بطور خشک دست گرفته ( بدون وصل کردن به امپ) و خوش دست بودن و سالم بودن ساز را چک ميکنييد

و سازها ي خوشدست وسالم را انتخواب و جدا کرده يا نشان ميکنيم درا يين مرحله حدودا از بين اين 30 گيتار حدود 10 گيتار مطابق فيزيک بدن و پنجه و عادت شما انتخواب مي شود

4) _ در ايين مرحله اون تعداد گيتار بطور مثال 10 عدد است را به امپ وصل وکرده وصدا هاي انها را تست می کنید
وسازهاي سالم ( از نظر پیکاپ)و انهايي که نزديک ويا شبيه صداي مورد علاقه شما هست را دوباره انتخواب ميکنيم
( سعي کنييد تست شما هم با صداي خام گيتار يعني (وقطي همه اپشنهاي امپ خاموش است) باشد وهم با افکتهاي مختلف )

در ايين مرحله هم تعدادي ساز براي مثال 3 ساز را بدون توجه به برند و طرح ورنگ انتخواب شده است

5) _ درايين مرحله که مرحله پاياني نيز هست از بين ايين تعداد ساز (براي مثال 3عدد ) اون رنگ وطرحي که دوست داريد را انتخواب وخريداري مي کنييد

( شک نکنييد بهتريين ساز رو با ايين بودجه خريداري کرده ايد ) :9:

احتمال ايين که در هر مرحله سازه مناسبي انتخواب نشود هم هست و بعد به مغازه ديگر مي روييد:ad

:am

miralienca
Monday 15 March 2010, 01:01 PM
سلام
راهنمایی خوبی بود. ولی اگه خود شما فروشنده باشید اجازه میدید هر خریدار 10 گیتار رو تست و صداگیری کنه؟در آخر هم ممکنه خرید نکرده خارج بشه.
خودتون هم میدونید اینجا ایرانه و اصولا" وقتی بیشتر از دو سه تا ساز رو تست کنی دیگه براحتی نمیتونی دست خالی از فروشگاه خارج بشی و ممکنه......
از لوازم و گیتارهای دوستانتون و تجربه های اونها غافل نشید.
فرصت خوبی برای تست گرفتن میتونه باشه.
زمان طولانیتری هم برای تست خواهید داشت.
در زمان خرید حداقل 24 ساعت مهلت تست و شرط تایید استاد بگیرید و به یک فرد با تجربه در این زمینه نشون بدید.
هیچوقت فکر نکنید که گیتار نو و اکبند 100% سالم هم هست.
همان روز گیتار را برای تنظیم دست استاد این کار بدهید.
منتظر نمانید که سیمهای اولیه عمرشان را بکنند و بعد به فکر تعویض سیم و تنظیم ساز بیفتید.
هنگام تنظیم ساز ایرادهای پنهانی امکان آشکار شدن دارند و بهتر زودتر از آنها باخبر شوید تا فرصت مرجوع کردن ساز را از دست ندهید.
مواظب گیتارهای چینی با برندهای معروف باشید. گول چک کردن سریال نامبر ساز را در سایتهای مربوطه نخورید.

montreux
Monday 15 March 2010, 08:37 PM
حرف شما درسته در فروشگاههای ایران نهایت برای تست صدا اگه به 2 الی3 عدد گیتار برسی شانس اوردی تو همین جمهوری من تا 3 گیتار هم با امپ تست کردم ومورد پسندم نشده وچیزی هم نگفتن
البته برای خریید گیتار زیاد میرم جمهوری سالی 6 الی 10 بار برای کمک و ...

Falllen
Thursday 15 July 2010, 10:10 AM
سلام
اگه کسی مبتدی باشه چی؟
یعنی بدون تست کردن میشه خرید؟ میشه تو جمهوری به کسی اعتماد کرد؟

rezaranjbaraan
Thursday 15 July 2010, 07:14 PM
به نظر من اولا باید ساز رو از نمایندگی خرید و اون یه خورده اضافه قیمت رو پرداخت و تا 60%کار اینجا تمومه ثانیا بریم سر همون مراحل آقای گیبسون...!
1.با توجه به بوجه مون و با تحقیق از اینترنت و نوازنده ها واساتید چندتا برند رو انتخاب میکنیم مثلا من نوعی که 1 میلیون به بالا بودجه دارم و عشق هاردراک و ملودی هستم و ویبره برام حیاتیه گیبسونو بیسی ریچو prs های بی ویبره رو حذف میکنم میرم سراغ ایبانزو جکسونو دینو esp...!
2.سراغ سازای تقلبی که اسم پیکاپای بزرگو یدک میکشن نمیرم مثال cort..
3.معمولا سازای فلاینگ v و سری های موسوم به x نخرید چون به علت مصرف زیاد چوب توی بدنشون کمپانی ها به ندرت چوبای خوب توشون استفاده میکنن...!
4.neck type رو بررسی کنین که چجوری و جنسش چیه و اینکه آیا به کارتون میاد... مثلا ساز neck thru یا bolt on یا.. هستش که مزایا و معایب هرکدوم گفته شده به نظر من سازایی که دسته با بدنه یه تیکس بر خلاف تصور عامه از فرت 15 پایین دسته کلفت میشه به رادیوس دسته و جنس فینگر برد دقت کنید وجامبو یا اکسترا جامبو بودن ساز مهمه...!
جنس فینگر برد هم ابونی خیلی باکلاسه و بعد میپل و آخر هم رزوود غلیظ خوبه البته اینا سلایق شخصیه...!
به سر دسته و سالم بودن و هرز نبودن پیچ داخل دسته دقت کنید به هرگونه مخدوش بودن آرم کمپانی حساس باشید سر کوک ها هرز نباشن...!
تمامه فرت هارو امتحان کنید گز تا حد کمی قابل قبوله اما اگه زیاد بود حساس بشین...!
5.برای امتحان پیکاپا حتما توی حالت دیست هم آمپو بزارید از سلامت ویبره اتمینان حاصل کنید و حتمابا ساز هارمونیک مصنوعی و طبیعی بزنید....
اگر در هنگام میوت ساز صدای جالبی نداشت با استفاده از سویچر =یکاپارو عوض کنید واگه در هه حالت این مشکل رو داشتید مطمئن باشید ساز تقلبیه جون پیکاپایی توی جمهوری دیدم که آرم emg رو با دقت روی پیکاپ چسبونده بودن و توی ریتم صدای خش خش میداد و جای باتری به پیکاپا سیم کشی نشده بود....!
6.از مغازه دار نترسید مگه چکار میتونه بکنه در ضمن مطمئن باشید 80% حرفاش در عین ظاهر بیتفاوتش حاکی از دروغو و فریبکاریه...!:24:

iliya_superstar
Sunday 18 July 2010, 05:35 PM
اگه انقد حساسیت واسه خریدن همه چیز بزاریم خیلی خوب میشه

hvnprs
Thursday 19 August 2010, 05:11 PM
دوستان توجه کنید اولین معیار اینه که شما علاقه مند به چه سبکی هستید و طبق اون دوست دارید ساز شما چه صدایی رو بتونه تولید کنه ( برای این منظور میتونید یکی از نوازنده های مورد علاقه خودتون رو معیار قرار بدید ) ...

بعد از این مرحله تکلیف شما در مورد چند چیز مشخص میشه :

اول : جنس چوب های تشکیل دهنده Body و Fingerboard و Neck ساز هستش .
دوم : نوع و تعداد Pick Up ها .
سوم : نوع Bridge ساز که میتونه Stop Tail باشه یا Tremolo ( یا به عبارتی ثابت و متحرک ) .
چهارم : میشه Radius و Shape دسته گیتارتون ( یعنی دسته گیتار تخت باشه یا با انحنا و اگر انحنا داره , این انحنا چقدر باشه و همچنین فرم پشت دسته به چه حالتی باشه - مثل D Shape یا C Shape - یا به عبارتی قطور باشه یا باریک ) .

مرحله بعد میشه بودجه اتون و در کنار اون در نظر داشتن آمپلیفایر مناسب برای اون ساز ... اینرو فراموش نکنید که یک آمپلیفایر خوب میتونه خیلی روی صدا ساز تاثیر بگذاره ...

نکاتی هم که بعد از اون باید مورد نظر قرار بدید این هستش که ساز سالم باشه ( مثلا ً دسته اش نتابیده باشه , فرت ها خوردگی نداشته باشه , فرتی از فرت های ساز فرو رفتگی نداشته باشه , بریج در مکان صحیح پیچ شده باشه , پیک آپ ها نویز نداشته باشند و سالم باشند و ... )

بقیه مسائل مثل اکشن ساز و یا سیم گیتار و ... قابل تنظیم هستش ... البته خاطرتون باشه که سازها هر چی ارزون تر هستند یکم تنظیم کردنشون توام با مشکلات خاص خودشون هست ! زیرا متریال یا وسایل به کاربرده شده در اونها ارزون تر و کم کیفت تر هستش .

اگر سوالی در مورد این مراحل داشتید , در حد توان و اطلاعاتم در خدمتتون هستم .

موفق باشید