PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث: اشکالات چاپی ردیف ابولحسن صبا

Hes_r
Tuesday 17 April 2007, 08:54 PM
سلام خدمت دوستای گلم

همون طور که میدونید ردیف ابولحسن صبا که یکی از بهترین ردیف های در حال حاضر ( شاید این به دلیل کم بودن ردیف های روایت شده باشه ) هستش که بعد از کتاب 1 و 2 و 3 و 4 آموزش مقدماتی هنرستان موسیقی از روح الله خالقی توسط اساتید آموزش داده میشه . این کتاب اشکالات چاپی زیادی داره میخوام هر کس هر اشکالی رو که هر بار میبینید بگید .

فقط دلیل یادتون نره

خوب مثلا من یکیش رو میگم .

صفحه ی 22 چهار مضراب کوک می لا می سل اشتباهه

دلیل : خط چهارم یا هفتم دست باز سیم ر هستش به خاطر همین کوک صحیح می لا ر سل هست .

خیلی اوقات هم ممکنه اشکال گرفته شده اشتباه باشه شما میتونید تصحیح کنید . چون انسان جایزالخطاست .

Hes_r
Friday 19 October 2007, 07:15 PM
این تاپیک رو چرا کسی تحویل نمیگیره ؟؟؟

ص 144 : چهارمضراب بیات ترک کوک صحیح ر لا دو سل هست ( که به اشتباه ر لا دو لا قید شده ) چون دست باز سیم آخر در خط دوم ص 145 سل هست .

akanani
Saturday 20 October 2007, 10:57 AM
چشم حسام جام من به فکر این موضوع نبودم که این کتابها اشگال چاپی دارند یا خیر . می گردم هر چی را دیدم باز گو می کنم

Amir
Saturday 20 October 2007, 11:46 AM
چاپ جدید کتاب صبا به نظر من کلا ضرر داره

حالا جدا از اشکالات چاپی که به اون دیگه داریم عادت می کنیم

ناشر اومده نحوه نوشتن نت ها رو هم عوض کرده و به قول خودش بهبود داده در صورتی که فوق العاده بدتر شده و هنرجو رو یه جورایی می ترسونه :aw :ax

انشاءالله پس از راه اندازی کامل فروشگاه نسخه چند ده سال پیش ردیف صبا از طریق نت آهنگ در اختیار دوستان قرار داده خواهد شد

نسخه ای که اشکال گرفتن ازش یه مقدار مشکله :aq

akanani
Saturday 20 October 2007, 11:51 AM
چاپ جدید کتاب صبا به نظر من کلا ضرر داره

حالا جدا از اشکالات چاپی که به اون دیگه داریم عادت می کنیم

ناشر اومده نحوه نوشتن نت ها رو هم عوض کرده و به قول خودش بهبود داده در صورتی که فوق العاده بدتر شده و هنرجو رو یه جورایی می ترسونه :aw :ax

انشاءالله پس از راه اندازی کامل فروشگاه نسخه چند ده سال پیش ردیف صبا از طریق نت آهنگ در اختیار دوستان قرار داده خواهد شد

نسخه ای که اشکال گرفتن ازش یه مقدار مشکله :aq

حسام جان من هم یک کمی با شک پست قبلی ام را زدم . امیر یادم انداخت من نسخ کتاب جدید را ندارم که بدونم اشکالش چیه من کتابهای استادم را گرفتم مال ایشان هم قدیمیه

Amir
Saturday 20 October 2007, 11:53 AM
والا منم نسخه جدید را چون جلدش قشنگه گذاشتم رو تاقچه ولی اصلا ازش استفاده نمی کنم

به اینا می گن زهر دادن به خورد موسیقی ایرانی

Hes_r
Saturday 20 October 2007, 04:45 PM
بابا توروخدا انقد پس تبی ربط ندین دیگه بچه ه انظم تاپیک به هم ریخت الان کلی پست الکی خورد تاپیک نامنظم شد .

صبای من 3 جلدی هست

ص 144 . خط سوم . میزان پنجم جای این که رو نت 5 علامت گذاشته بشه روی نت 6 ام گذاشته شده .

ص 145 خط اول . میزان اول خط بالای نتها قرار نگرفته .

Amir
Saturday 20 October 2007, 08:58 PM
حسام جون پست بی ربط نیست

گفتی اشکال ما هم داریم اشکال میگیریم

کتابی که دست شما هست سه جلدی هست ولی اونایی که کتابشون یک جلدی هست چی

Hes_r
Saturday 20 October 2007, 09:08 PM
آقا هر کش اشکال داره تو این موارد ( مثل همینایی که گفتم بگه )

هر کی هم نمیدونه ببینه و اشکالات رو رفع کنه .

arian
Wednesday 14 November 2007, 02:49 PM
هر وقت داخل سايت ميشم و عنوان اين تاپيك "اشکالات ردیف ابولحسن صبا " را مي بينم به خدا چهار ستون تنم ميلرزه .نميشه عنوان تاپيك را به "اشکالات چاپي ردیف ابولحسن صبا " اصلاح كرد .تا ما اينقدر شبها دچار كابوس نشيم.

Hes_r
Wednesday 14 November 2007, 02:55 PM
پیشنهادت عالیه منم موافقم .

Mojtaba
Wednesday 14 November 2007, 05:08 PM
ولی حسام جان مزه زدن این جور آهنگها خصوصا ردیف 2 و 3 صبا به سختیش هست که دیگه واقعا حکم غربال رو داره که هرکس نمی تونه به اونجاها برسه

و اشکالات ردیف در چهار مضراب عشاق ردیف 2 در چاپی که اخیرا شده بود کاملا اشتباه چه از نظر نت و چه از نظر آرشه به نظرم ردیفی که با ویرایش استاد رحمت الله بدیعی هست خیلی عالی هست و اکثرا این کتاب رو قبول دارن

Hes_r
Wednesday 14 November 2007, 06:21 PM
در مورد تیکه ی اول حرفت متوجه نشدم مالاریا جان

البته کتاب دو نمیشه گفت آهنگاش خیلی سخته ولی برای شروع راست کوک سخته چون دست باید عادت کنه به راست کوک .

Mojtaba
Thursday 15 November 2007, 05:45 AM
بله اینو کاملا قبول دارم:aq