PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمايي در مورد دستگاهها و كوك در نوازندگي تار

saeed_national
Tuesday 9 March 2010, 09:01 AM
سلام دوستان.
من اين تاپيك را باز كردم چون كه جايي نيافتم سوالم را مطرح كنم .

دوستان من به تار خيلي علاقه دارم. موسيقي اصيل را هم خيلي گوش ميدم.منتها ساز من كيبورد هستش.
سوالي كه از شما دوستان تارنواز دارم اينه من يك تيكه از كارم كه با ساز تار كيبوردم نواختم ميزارم.

لطفا من را راهنمايي كنيد اين روش كوكي ( ما بهش كرون ميگيم ) كه من براي اين اهنگ استاد شجريان انجام دادم صحيح است ؟

دوم اينكه اين چه دستگاهيه؟

سوم چند نوع كوك در تار يا در دستگاههاي ايراني داريم؟و فاصله پرده ها در دستگاههاي ايراني ( سه گاه .چهارگاه . ماهور. بيات. .راست پنجگاه و...) چقدر هست؟

اينهم اجرايي كه در موردش اطلاعات مي خواستم.
You can see links before reply

موفق باشين

mos167
Tuesday 9 March 2010, 11:32 AM
دوست عزیز ظاهرا لینک دانلود ایراد داره

saeed_national
Tuesday 9 March 2010, 12:37 PM
خيلي ممنونتم دوست عزيز درست شد.

mohsen1706
Saturday 3 April 2010, 02:39 AM
با سلام
عزیزم سوالی که شما پرسیدید یک سوال کاملا کلیه و باید مطلب زیادی در موردش گفته بشه.من هر چقدر بلد باشم میگم.
فعلا در مورد قطعع ای که اجرا کردی بگم که در دستگاه همایون از ساخته های استاد مشکاتیان در آلبوم بیداد بنام "یاد باد"بود. نتهای نلودیت درست بود فقط در انتهای جملاتت باید با نیم پرده اشاره به نت بم تر تموم کنی. در صورتی که شما با 3/4 (یا همون کرن) فاصله پرده بم تر تموم میکنی.
اگه نت ایست و DO تو(که معادل کدوم نت دیاپازونه) رو بدونم دقیق تر می تونم منظورمو برسونم.

saeed_national
Saturday 3 April 2010, 03:56 PM
سلام.
با تشكر از نظر تو دوست عزيز
منظور شما اين هستش نه؟ لطفا گوش كنيد.

با اين حساب قسمت از من ايشان را هزاران ياد باد.كه در قسمت اخر اين تيكه اجرا كردم درسته؟

mohsen1706
Saturday 3 April 2010, 05:51 PM
با سلام جایی رو که گفتم درست کردی ولی قسمت دوم(ثانیه 20 به بعد)که زدی 2تا نت فالش داره. وقتی که به نت های اصلیت(بم تر)فرود می کنی. اگه کار استاد شجریان رو داری یک بار دیگه به اونجاش گوش کن.

saeed_national
Sunday 4 April 2010, 05:14 PM
با سلامي دوباره

منظور شما اينه .يعني اينطوري بايد اجرا بشه؟