PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید پیانو دیجیتال

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

pianist_h
Tuesday 9 September 2008, 01:03 PM
سلام من حامد هستم حدودا 1 ساله که به طور جدی پیانو می نوازم ولی متاسفانه در حال حاضر پیانو ندارم و با کیبورد تمرین می کنم (که البته خیلی عذابه!) و باید به فکر خرید پیانو باشم حتی دیجیتال
همینطور که میدانید پیانو های دیجیتال (که امروزه هم خیلی زیاد شدن) هرگز نمیتونن جای یه پیانوی آکوستیکو بگیرن البته مزایایی هم دارند!

دوستان عزیز اگه اطلاعات یا نظری در این مورد دارید بنویسید
ممنون

arian
Tuesday 9 September 2008, 01:15 PM
سلام من حامد هستم حدودا 1 ساله که به طور جدی پیانو می نوازم ولی متاسفانه در حال حاضر پیانو ندارم و با کیبورد تمرین می کنم (که البته خیلی عذابه!) و باید به فکر خرید پیانو باشم حتی دیجیتال
همینطور که میدانید پیانو های دیجیتال (که امروزه هم خیلی زیاد شدن) هرگز نمیتونن جای یه پیانوی آکوستیکو بگیرن

شما دوستان عزیز هم اگه اطلاعات یا نظری در ای مورد دارید بنویسید
ممنون

به مورد جالبي اشاره كرديد . من بيشتر الان مي بينم كه گرايش به سمت خريد پيانوي ديجيتال پيدا شده . فكر ميكردم كه جايگزين مناسبي براي پيانو شده هم از نظر هزينه و هم از نظر فضا . ولي اينطور كه شما ميفرماييد پس حتما مشكلاتي هم دارند . اگر براتون امكان داره بيشتر راهنمايي بفرماييد . مشكلات اينگونه سازها در چيست ؟ ممنون ميشم.

pianist_h
Tuesday 9 September 2008, 01:34 PM
ممنون از اینکه به این تاپیک اومید و نظر دادید
من در این مورد زیاد جستجو کردم و از استاد خودم هم پرسیدم. همه نظرشون اینه که پیانوی دیجیتال جایگزین نسبتا خوبیه و تا الان ندیدم کسی از عیبش بگه چون از نظر هزینه با صرفه است و فضای کمی اشغال می کنه همچنین احتیاج به کوک کردن هم نداره ولی من...

Leon
Tuesday 9 September 2008, 02:14 PM
لطفاً به تاپيک زير مراجعه کنيد.

نياز به راهنمايي براي شروع كار (You can see links before reply)

pianist_h
Thursday 11 September 2008, 09:04 PM
ولی من خودم که با پیانوی دیجیتال کار کردم احساس کردم که از لحاظ حجم صدا اصلا با اکوستیک قابل مقایسه نیست. شاید هم این فقط حس من بوده!

Amir
Thursday 11 September 2008, 10:48 PM
درسته

به نظر من هم دیجیتال اصلا به درد نمی خوره . یه جورایی مصنوعی هست و حس اکوستیک یا کلاسیک رو نمیده

یکی از دوستان من یک آکوستیک از تهران خرید 3 میلیون ولی انصافا ارزش داشت

می گم خب چرا کلاسیک نمی خری ( lol )

DJ AVR IRIS
Friday 12 September 2008, 12:07 AM
سلام
اگه به منه من پیانوی آکوستیک یا مکانیکی رو پیشنهاد میکنم حجم کمیم میگیره !؟ در ضمن قیمتشم مناسب
پیانوهای الکتریک چند بدی دارن اولا صدای کوبش رو اون توری که شاید و باید یه پیانوس واقعی نشون بده نمیده در نکته دیگه اینکه با رفتن برق در این دوره های متوالی فکر نکنم خریدش خوب باشه آخه مثلا برق میره حسش مساد بری ساز بزنی همه جا هم ساکت اما چه فایده
و یه چیز دیگه در مورد پیانو های مکانیکی بگم اینه که قیمت اونا نسبتا خوبه و نکته دیگه اگه پیانوی الکتریک می خواین بخرین حتما دنبال
Roland
باشید چون محشرا اگه ببینیشون و صداشونو بشنوین خودتون میفهمین اما گرونن !؟
تا بعد هرچی در توانم بود کمک کردم اگر جنس و مارک هم خواستید بگید معرفی میکنم با قیمتایی که خودم میدونم !؟

bamdadonline
Friday 12 September 2008, 09:56 AM
دوست من فرمودید پیانو آکوستیک قیمت مناسبی داره. پس خیلی مایه داری که 3.5 میلیون واسه شما مناسبه. اگه قیمت بالای آکوستیک نبود دیگه کسی به دیجیتال فکر هم نمی کرد.
بهر حال من که منظور شما رو درست حسابی نگرفتم.

DJ AVR IRIS
Friday 12 September 2008, 02:59 PM
سلام نه نه
3.5
چیه باباب ارزونتر من قیمتا رو میگیرم بهتون میگم واسه همینم اینو گفتم
تا بعد

pianist_h
Saturday 13 September 2008, 09:57 AM
درسته تا اونجایی که من اطلاع دارم قیمت یه پیانوی اکوستیک چینی سه و نیم میلیونه!
واقعا اگه ارزونتر سراغ دارین به منم خبر بدین.

pianist_h
Monday 15 September 2008, 10:20 AM
اگه کسی از آخرین قیمت پیانوی آکوستیک و دیجیتال اطلاع داره لطفا ما رو هم در جریان بزاره

arian
Monday 15 September 2008, 11:12 AM
سلام نه نه
3.5
چیه باباب ارزونتر من قیمتا رو میگیرم بهتون میگم واسه همینم اینو گفتم
تا بعد
جناب عرشيا خان فكر ميكنم اشتباه ميكنيد . منظور دوستان پيانوي ديجيتال نيست .

Guitaro
Monday 15 September 2008, 04:08 PM
قبلا هم صحبت هایی چه در مورد اینکه پیانوی دیجیتال بهتره یا آکوستیک و چه در مورد مدل ها و قیمت های پیانوی آکوستیک شده ، که تو این تاپیکها هست :

سوال در مورد قیمت پیانو دیجیتال (You can see links before reply)

نیاز به راهنمایی برای شروع کار (You can see links before reply)

قبلا تو این دو تا تاپیک هم صحبت شده ...

الان قیمت مدل های قابل قبول Clavinova و غیره 1.200 حداقلشه ...
ولی بر خلاف تصور عامه پیانوی دست دوم (البته اگر سالم باشه و از لحاظ اکشن مشکلی براش پیش نیومده باشه) از پیانوی دیجیتال و حتی پیانوی نو هم بهتره ... (تجربه ی شخصی منه ، به عنوان کسی که تا حالا با بیشتر از 50 تا پیانوی دیجیتال و نو و گرند و دست دوم و غیره زدم)

و قیمت یه پیانوی دست دوم قابل قبول حدود 1.700 هست به بالا ...
با توجه به تفاوتی که پیانوهای آکوستیک و دیجیتال دارن ، به نظر من اصلا 500تومن خنده داره در برابر تفاوتی که ایجاد میکنه بین کیفیت ها و استاندارد ها و غیره ...

الان قیمت پیانوهای نوی Nordiska حدود 2.700 تومنه ...
درضمن ، اینکه میگین پیانوی "چینی" سه و نیم قیمتشه ، مساله سازه خودش ! چون پیانو های چینی خودشون دو دسته میشن ، توضیحات کامل رو قبلا اینجا (You can see links before reply) دادم.

DJ AVR IRIS
Monday 15 September 2008, 04:25 PM
سلام
آریان جان من حواسم بود منظورم همون اکوستیکه
هنوز مسیرم پیش رفقم نخورده اما تا فردا دیگه قیمتا رو میگیرم به هتون میگم
شاید یه کم تفاوت قیمت باشه
تا بعد

pianist_h
Monday 15 September 2008, 07:58 PM
قبلا هم صحبت هایی چه در مورد اینکه پیانوی دیجیتال بهتره یا آکوستیک و چه در مورد مدل ها و قیمت های پیانوی آکوستیک شده ، که تو این تاپیکها هست :

سوال در مورد قیمت پیانو دیجیتال (You can see links before reply)

نیاز به راهنمایی برای شروع کار (You can see links before reply)

قبلا تو این دو تا تاپیک هم صحبت شده ...

الان قیمت مدل های قابل قبول Clavinova و غیره 1.200 حداقلشه ...
ولی بر خلاف تصور عامه پیانوی دست دوم (البته اگر سالم باشه و از لحاظ اکشن مشکلی براش پیش نیومده باشه) از پیانوی دیجیتال و حتی پیانوی نو هم بهتره ... (تجربه ی شخصی منه ، به عنوان کسی که تا حالا با بیشتر از 50 تا پیانوی دیجیتال و نو و گرند و دست دوم و غیره زدم)

و قیمت یه پیانوی دست دوم قابل قبول حدود 1.700 هست به بالا ...
با توجه به تفاوتی که پیانوهای آکوستیک و دیجیتال دارن ، به نظر من اصلا 500تومن خنده داره در برابر تفاوتی که ایجاد میکنه بین کیفیت ها و استاندارد ها و غیره ...

الان قیمت پیانوهای نوی Nordiska حدود 2.700 تومنه ...
درضمن ، اینکه میگین پیانوی "چینی" سه و نیم قیمتشه ، مساله سازه خودش ! چون پیانو های چینی خودشون دو دسته میشن ، توضیحات کامل رو قبلا اینجا (You can see links before reply) دادم.
دوست عزیز اگه میشه توضیح بدید چه جوری میشه یه پیانوی دست دوم تهیه کرد؟ و چطوری میشه از سالم بودنش اطمینان پیدا کرد؟؟؟

Guitaro
Wednesday 17 September 2008, 09:18 AM
معمولا توی روزنامه هایی مثل همشهری ، تو قسمت نیازمندی ها ، بخش خرید و فروشش یه سری آگهی مربوط به فروش پیانوهای دست دوم هست ...
اگر هم تهران هستی میتونی یه سر بری به خیابون لارستان (ابتدای مطهری) و اونجا از مغازه دار ها بپرسی ، معمولا هر فروشگاه چند تا پیانوی دست دوم هم سراغ داره ...

در مورد سالم بودنش هم ... بهترین راه اینه که یه نفر آشنا که به این موارد وارده پیانو رو ببینه (تاکید میکنم که آشنا ، چون اگر از اینایی باشه که به اسم "کارشناس" نظر میدن ، فایده ای نداره ، چون خیلی هاشون فقط پورسانتی از فروشنده میگیرن و میگن که آره ! پیانوی خیلی خوبیه !)

ولی در کل :

صفحه صدای پشت پیانو ترک نداشته باشه
گوشی های کوک صاف باشه و لق نزنه
چکش ها ترک نداشته باشه یا محورش کج نشده باشه
کلاویه ها رو وقتی فشار میدیم گیر نکنه (البته 60% مواقع این مشکل با رگلاژ حل میشه ولی مواردی هم بوده که مشکل جدی تر از این حرفا بوده و حل نشده)

کلا اینا موارد اصلیه ولی مهم تر از همه اینکه صدای ساز خوب باشه ... یعنی اگر کمی باهاش بزنی و صداش مشکلی نداشته باشه به احتمال 90% اون موارد بالا هم مشکلی نداره و نیاز به چک کردن نداره ...

justnooryes
Thursday 16 October 2008, 02:04 AM
با سلام ،من حدود دو سال هست که یک پیانوی دیجیتال clp230 دارم با اینکه اوایل کارم خیلی راضی و خوشحال بودم اما الان بسیار پشیمان هستم و فکر می کنم اگر کمی بیشتر خرج می کردم حداقل یک پیانوی دست دوم(و یا دست چندم)می خریدم بهتر بود.این روزها کمتر میل دارم که تمرین کنم و تصمیم گرفته ام حتما یک پیانوی آکوستیک بخرم متاسفانه قیمتها بسیار گران است یک پیانوی samick حداقل 5.5 میلیون و یاماها 6.5 میلیون قیمت داره.
لطفا اگر کسی قیمت پیانوی آکوستیک دست دوم خوب سراغ داره راهنمایی نماید. با تشکر

bamdadonline
Thursday 16 October 2008, 08:35 AM
با سلام, بعد از مدتی به خیابونه مطهری رفته بودم که به فکر این افتادم که قیمت جدیدی از پیانوهای آکوستیک بگیرم.
پیانوهای چینی و اندونزی 3.5 تا 4 تومن و ژاپنی مدل Toyo هم 4.5 بود. البته اصرار داشتم قیمت Samick رو بدونم که اون مغازه نداشت که یکی از دوستان قیمت اون رو هم قرار دادن.
بهر حال بنده که هنوز نمی دونم چه جوری بالاخره ما ها میتونیم صاحب یه پیانوی خوب بشیم. با این قیمتهای سرسام آور که روز بروز هم بالاتر میره من که چشم آب نمی خوره.
با هر شخص آشنا به بازار فروش پیانو هم که صحبت می کنی میگه خیلی مواظب پیانوهای دسته دو باش. چون هر تغییراتی که بگید روی یه پیانوی دسته صدم می آرن تا شبیه یه پیانوی ترتمیز بشه و فقط یه آدم بسیار وارد می تونه ایندو رو از هم تمییز بده....

خوشحال میشم دوستای خوبم در این مورد یعنی خرید پیانو آکوستیک دسته دو نظر بدن... با تشکر.

mojeab77
Thursday 16 October 2008, 09:51 AM
سلام دوستان
اگه کسی بتون و درآمدش برسه بهتره پیانوی مکانیکی بخره ، اما در غیر انصورت هر چقدر پول داری باید پیانو بخری . آخه وقتی مادر نداری باید با زن بابا بسازی دیگه !!!!!!!!
من خودم از صدای پیانوی مکانیکی لذت میبرم ، پیانوی من برقیه اما کسانی که صداشو میشنون بدشون نمیاد در ضمن اگه بتونم یه مکانیکیشو می خرم. در ضمن خیلی مبتدی هستم ، اگه در جمع بزرگان نظر دادم پوزش میخوام.
موفق باشین

justnooryes
Friday 24 October 2008, 03:10 AM
سلام
آریان جان من حواسم بود منظورم همون اکوستیکه
هنوز مسیرم پیش رفقم نخورده اما تا فردا دیگه قیمتا رو میگیرم به هتون میگم
شاید یه کم تفاوت قیمت باشه
تا بعد

سلام دوست عزیز
حدود دو ماه پیش قول داده بودی که اطلاعات خود را در خصوص قیمتهای پیانوی آکوستیک در اختیار سایر کاربران قرار دهی لطفا دریغ نفرمایید.با تشکر

bamdadonline
Friday 24 October 2008, 09:42 AM
با سلام خدمت دوست گرامی. خدمت ارز کنم بنده چند بار این کارو انجام دادم ولی احتمالا اون پستها رو ندیدید. یکبار دیگه قیمتهایی رو که خودم از خیابون لارستان گرفتم رو برای دوستان میزارم:

پیانوهای نو:

1- Toyo ژاپن 4.5 میلیون
2- yamaha چین 3.5 میلیون ( کلا پیانوهای چینی و اندونزی)
3- Samick (بهترین مدل پیانو) بالای 5 میلیون

اما دست دوم:

1- Nordiska (سوئد مونتاژ چین) 2.7 میلیون
2- Petrof ( چک) 2.2 میلیون

mehdiataei
Friday 31 October 2008, 03:46 PM
یاماها الکتریک سری p می تونه انتخابه خوبی باشه .

pianist_h
Saturday 8 November 2008, 05:25 PM
سلام مي بينم كه استقبال خوبي از اين تاپيك شده!!! ممنون از اينكه نظراتتون رو بيان مي كنين
در جواب اون دوست عزيز كه گفته بود پيانوي الكتريك داره اما زياد راضي نيست بايد بگم اونايي كه همون پيانوي الكتريكم ندارن و با كيبورد تمرين مي كنن بايد چي بگن؟؟؟؟؟؟

justnooryes
Wednesday 26 November 2008, 11:52 PM
با سلام.
شاید برای دوستانی که این تاپیک را دنبال می کنند اطلاعات زیر مفید باشد:
طی این یکی دو روز گذشته قیمت چند مدل پیانوی آکوستیک را از سه گالری مختلف پرس و جو کردم و دقایقی هم بعضی از آنها را امتحان نمودم.
1- مدلهای 121 سانتیمتری WEBER و YANG CHANG چینی و نو با درب هیدرولیک و صندلی قابل تنظیم ،حدودا بین 7/4 تا 5 میلیون بود البته این قیمتها ، قیمت اولیه ای بود که فروشنده اظهار می کرد و مسلما تخفیف می داد و حدود 60% قیمت را نقد و مابقی را با چک دریافت می کرد . اما نواختن با آنها بیشتر به یک شوخی مضحک شبیه بود تا یک پیانوی آکوستیک. موقع نواختن احساس می کردم که کلاویه ها خیلی پوک و سبک هستند دقیقا مثل اسباب بازی پلاستیکی کودکان! در مدل WEBER بعضی از کلاویه ها گیر می کردند و پس از سه تا چهار ثانیه آزاد می شدند ! فروشنده می گفت چون نو است این مشکل طبیعی است !! از این مضحک تر وقتی بود که پدال می گیرید : صداهای درهم برهم و گنگ.

2- دو پیانو با مارک ALBERT WEBER ساخت CHANG YANG کره جنوبی(البته به گفته فروشنده) با ارتفاع 131 سانتیمتر و با قیمت 2/8 میلیون . با اینکه از لحاظ ظاهری زیبا بود اما کلاویه های آن سبک و صدای آن چنگی به دل نمی زد و احساس می کردم یک نفر از داخل SOUND BOARD جیغ می کشد و از آدم کمک می خواهد که او را نجات دهد .

** بعد از تست این مدلها تازه قدر پیانوی دیجیتال CLAVINOVA CLP 230 خودم را دانستم و از آن گالری تا خانه دلم برایش تنگ شد. احساس گناه کردم که چرا از آن بدگویی می کردم.( صرف نظر از این شوخی حقیقتا شفافیت صدا و تاچ CLP 230 بسیار بسیار بهتر از مدلهای آکوستیک چینی بود)***

3- در گالری دیگری چند مدل SAMICK را هم امتحان کردم .همگی با درب هیدرولیک و صندلی قابل تنظیم و کاور با پایه آهویی و از لحاظ ظاهری زیبا و شکیل .
قیمت 121 سانتیمتری برحسب نوع رنگ و پوشش بدنه بین 5/5 تا 7/5 میلیون بود. قیمت 131 آن 2/6 میلیون و مدل 118 سانتیمتری 2/5 میلیون بود . تاچ و کلاویه های آنها از مدلهای WEBER و CHANG YANG چینی بسیار بهتر بود .خصوصا صدای آنها متانت خاصی داشت . اما حقیقتا در مقایسه با یک پیانوی دیجیتال CLAVINOVA این تفاوت قیمت توجیه پذیر نیست .یعنی تفاوت کیفیت آنها واقعا 4 میلیون تومان نیست. خصوصا برای افرادی مثل من که می خواهند با هزار بدبختی و قرض، پیانوی دیجیتال خود را به یک پیانوی آکوستیک نسبتا متوسط تغییر دهند.
در پایان از دوستان عزیزی که تجربه جدیدی در این خصوص دارند و مدلهای دیگری را امتحان کرده اند خواهشمندم تجربیات خود را بیان کنند . با تشکر

ligeti2
Thursday 27 November 2008, 02:12 AM
به نظر من هم یک پیانوی دیجیتال خوب بهتر از یک آکوستیک بدرد نخوره...اگر بالای 5 میلیون پول دارید برید طرف آکوستیک

pianist_h
Tuesday 13 January 2009, 11:02 AM
ligiti عزيز من با نظر شما موافق نيستم. چون اگه قرار باشه باشه مثل شما فكر بكنيم بايد براي هميشه تو روياهامون با پيانو بنوازيم! در حالي كه فكر كنم بشه با 2 و3 ميليون يه پيانوي اكوستيك نسبتا خوب ( البته دسته دوم) خريد.

pianist_h
Wednesday 28 January 2009, 11:49 AM
با سلام
دوستاني كه از آخرين قيمت خريد پيانو (ديجيتال يا آكوستيك) اطلاع دارن لطفا تو اين تاپيك مطرح كنن.
با تشكر

pianist_h
Wednesday 28 January 2009, 07:09 PM
اي بابا، پيانيستا خوابشون برده؟؟؟

rainysky50
Saturday 14 February 2009, 09:54 PM
سلام!!من باز هم اومدم!!یادتونه که میخواستم ارگ بگیرم!ولی با دیدن یکی از تاپیکهای این انجمن و راهنمایی دوستان کمی بیشتر با مسئله ی وارد شدن به موسیقی اشنا شدم!به خاطر همین میخوام از پایه یاد بگیرم و چه بهتر از این که به جای خرج کردن 1 میلیون تومان پول برای ارگ در همین ابتدای کار به جاش یک پیانوی دیجیتالی بخرم که اصولی و با پیانوی 8 اکتاوی وارد دنیای سازهای کلاویه ای بشم!!!:ax:ax
اما سوال من:نام مدلی از دیجیتال پیانوهای یاماها که مناسب باشه و از بیش از 7 اکتاو داشته باشه و حداکثر بین 300 تا 400 هزار تومن پولش باشه!!ممنون میشم راهنمایی کنید!!
این سوال اول!
سوال دوم!کلاسهای اموزش پیانو چه قیمت هستند(هر چند که من در خارج از ایران هستم(هند))ولی میخوام یه نرخی دستم باشه!!چه کتابهایی مناسب هستند برای یک فردی که تازه میخواد وارد دنیای موسیقی بشه!!!یعنی نت ها رو هم بلد نباشه!!!!!کتابی جامع که نت و پیانو رو اموزش داده باشه!!!
ممنون از جوابهاتون پیشاپیش!:ilovemusic::bgwzky:

rainysky50
Saturday 14 February 2009, 10:43 PM
m-audio چطوره؟؟؟مدل sx88 که 88 کلاویه هست!!؟؟؟؟قیمتش حدود 450 تومن!!!

rainysky50
Saturday 14 February 2009, 11:01 PM
یاماها مدل p65 که هامر اکشن هست و اسپیکر داخلی هم داره و تازه 50 تومن ارزونتره!!!!حالا کدومشون رو میگید شما؟؟؟m audio که 50 تومن گرونتره و اسپیکر نداره و هامر اکشن نیست ولی midi controller هست یا این مدل یاماها؟/؟روشنم کنید؟یه مدل معرفی کنید که همه رو داشته باشه ولی تا 500 تومن باشه فوقش!!!!یا 550 !!!
توی نظرات یوتیوب حتی دارندگان مدل sx88 m audio ازش بد گفتن!!!!اقایون مدل دیگه ای نیست که جواب پس داده باشه!!هلپ می پیلیز!!!

rainysky50
Sunday 15 February 2009, 12:14 AM
اقا من میخوام پیانو نوازی رو شروع کنم!!مایه پیله هم حداکثر 700 تومن داشته باشم!!!مدلی توی اینترنت دیدم به نام p70 yamaha که هم زیبا بود هم هامر اکشن و البته دیجیتالی!نظر شما در مورد این مدل چیه؟؟مدلهای بهتری در این رده و یا حتی ارزانتر پیدا میشه؟؟؟اگر پیانوی تاپ دیجیتالی تا 500 تومن بهم معرفی کنید که مشخصاتش عین p70 باشه ممنون میشم!

rainysky50
Sunday 15 February 2009, 08:24 PM
کسی نبود جواب ما رو بده!!اقا p85 یاماها اومده خیلی خفنه و 800 تومنه!!دارندگانش راضی بودن!!!بخرم!!!کسی نیست کمک کنه؟؟؟بحث رو به پیانو اکوستیک نکشونید که هم بزرگه هم پول نیست هم من دانشجو پیانو اکوستیک رو بزنم تو سرم؟؟؟

bamdadonline
Monday 16 February 2009, 09:30 AM
سلام دوست عزیز امیدوارم خوب باشید. تا حالا که فقط صحبت از مدلهای YDPو CLPو CVP بود و جدیدا هم مدلهای کلاوینوا وارد بازار شدن که من خودم چند روز پیش در خیابان لارستان رفته بودم پشت یکی از اونا نشستم و واقعا باید بگم که کلاویه ها نسبت به مدل های قبلی(مثلا clp clavinova نسبت به clp معمولی) تغییر محسوسی کردن. هیچ موقع به پای هامراکشن های آکوستیک نمیرسن ولی مدلهای قبلی هامرشون کاملن مصنوعی بود. اما کلاوینوواها مصنوعی بودن کلاویه هاش کمتر محسوس شده.

bamdadonline
Monday 16 February 2009, 09:51 AM
اما برم سر پاسخ سوال شما. خدمت شما عرض کنم که پیانو دیجیتال مدل P-85 جدیدترین مدل پیانوهای یاماها هستش که هنوز تا اونجا که من اطلاع دارم وارد ایران نشده و یا حداقل مراکز فروش پیانو هنوز این مدل رو برای فروش وارد فروشگاههاشون نکردن. این مدل فعلا در دو رنگ مشکی و نقره ای با سه پدال و سیستم hammer action با 88 کلید ارائه شده همراه با هدفون. ویژگیهای مهم این مدل عبارتند از :

1. 88 کلید استاندارد دارای hammer action
2. قابلیت ضبط صدا و دارای مترونوم داخلی
3. دارای سه پدال و تشخیص نیم پدال
4. دارای آمپلی فایر , آداپتر PA150 و اسپیکر استریو
5. دارای وردی/خروجی MIDI

ابعاد:
1,326mm x 295mm x 151.5mm
وزن :
11.6kg

bamdadonline
Monday 16 February 2009, 10:04 AM
در انتها هم عکسهایی از این مدل:

You can see links before reply

You can see links before reply@0_mall/reckb/cabinet/brand_y/y1_p85_1.jpg

rainysky50
Monday 16 February 2009, 12:04 PM
تشکر از پاسخ و توجهتون!من در هند هستم!این مدل پی85 عرضه ی جهانی که شده؟؟؟فقط توی ایران نیومده درسته؟؟؟در ضمن چرا با اینکه از پی70 جدیدتر هست و قابلیت رکورد داره و حتی در رreview ها امتیاز بیشتری نسبت به پی70 اورده ولی قیمت جهانیش 67 دلار از پی70 ارزانتر هست؟؟؟دلیلش طراحی ساده ترش هست و اینکه وزنش کمتره؟؟خواهشا منو روشن کنید!تو خود سایت یاماها با پی70 مقایسه اش کردم و مشخصاتش بالاتر از پی70 بود!به نظر شما حدود 600 تا 800 تومن هزینه کردن برای پیانوی دیجیتالی می ارزه؟؟؟من میخوام تازه وارد موسیقی بشم و میگن اگه میخواهی وارد موسیقی با ساز کلاویه ای بشی بهتره سازت پیانو باشه که انگشتهای دستت قویتر بشن و پایه ای یاد بگیری!از اونجا که بودجه ام به پیانو اکوستیک نمیرسه به نظرت این مدل پیانو دیجیتالی برام مناسبه؟؟بالاخره هر چی باشه یه شبیه سازی هست نسبت به اکوستیک به خصوص هامر اکشن اون!!تو این رنج قیمت بهتر از مدل پی85 یاماها وجود داره؟؟؟که هم اسپیکر داشته باشه هم هامر اکشنش مناسب باشه؟؟؟؟

bamdadonline
Tuesday 17 February 2009, 10:33 AM
بله دوست عزیز. بنده هم که بررسی میکنم میبینم از هر لحاظ p85 بهتره. حتی تعداد پلی فنی اون هم 32 تا بیشتر از p70 هست. چوب بکار رفته دراون بیشتر هست و اکشن هر دو هم از نوع GHS هست که بهترین شبیه سازی هامراکشه. و برخی قابلیتها که p70 نداره. اطلاع ندارم که چرا قیمت اون بیشتره. شاید بخاطر سبکی و طراحیش باشه. اما مسلما انتخاب شما با این مبلغ باید p85 باشه. اما اگر بیشتر بتونید هزینه کنید و به سمت CLP برید خیلی بهتره.
بهترین پیشنهاد من اینه که تلاش کنید اگر CLP نمی تونید بگیرید مدل YDPکه ارزونترین مدلهاش حدود 1 میلیون هست رو تهیه کنید.
چون مورد تایید اکثر اساتید پیانو هم هست.

rainysky50
Tuesday 17 February 2009, 10:46 AM
تشکر!ولی مدل p140 نیز حدود یک میلیون تومن هست!اون رو هم چکی کنید!از لحاظ امکانات که بالاتر از ydp140 هست و قیمتش یکسان هست با ydp 140!!همچنین نظر شما در مورد سری ypg و به خصوص مدل ypg 635 چیه؟؟؟قیمت و امکاناتش مناسبه ولی مثل اینکه هر کس که خریده با لرزش اسپیکر اون مشکل داشته!کلا بدنه ی ضعیفی داره!

bamdadonline
Tuesday 17 February 2009, 01:29 PM
راستش رو بخواین در ایران تمام مدلها وارد نمیشه. مثلا مدل 635 رو خودم تا حالا ندیدم. اما مدلهایی مثل 123 یا 140 اکثرا خریداری شده و راضی هم بودن. قیمت 140 دقیقا 1000 دلار هست که نمی دونم شما اونجا با چه قیمتی میتونید تهیه کنید. با 1 تومان این مدل ارزش خریدن رو داره. موفق باشین.

Khashayar
Tuesday 17 February 2009, 09:46 PM
درود
از این پیانو p80 خوشم اومد بد نیست قیمتش تو ایران چنده؟فکر نکنم اومده باشه.از سری cvp هم خوشم اومد قیمت این مدل ها تو ایران چنده؟
مثلا 305-307-309 تو ایران چنده؟cvp بهتره یا clp ؟این مدل های سایلنت هم خیلی برام جالب بوده.هم آکوستیک و هم دیجیتال خیلی جالب بود برام.قیمتش چنده تو ایران؟.در مورد پیانو های دیجیتال من خیلی اطلاعات ندارم.اما این مدل هارو اگه اطلاع دارید بگین تا همه استفاده کنیم
تشکر.

rainysky50
Tuesday 17 February 2009, 10:20 PM
ممنون از پاسخ همه دوستان!اقای بامداد انلاین جان من توی خود سایت یاماها دو مدل p140 و ydp140 رو مقایسه کردم!قیمت هر دو که یکسان هست!اما در امکانات ارائه شده p140 بسیار برتر هست!هم از تکنولوژی جدیدتر gh effect استفاده میکنه که بهتر از ghs هست و هم امکانات دیگری برای تغییرات صدا و رکورد کردن و غیره نسبت به مدل ydp140 در اختیار کاربر قرار میده!دلیل یکسانی قیمت این دو مدل در این هست که بدنه ی ydp 140 گران قیمت تر و لوکس تر هست وگرنه در قسمت امکانات و تکنولوژی پایینتر از p140 هست!در حالی که مدل p140 دارای بدنه ای لوکس نمیباشه ولی قیمتش به دلیل امکانات بالاترش هست!من در مقایسه های اینترنتی و review ها تا الان به این نتیجه رسیدم:
که بین p85 و p140 و یا مدل ypg635 یکی رو انتخاب کنم!که البته ناگفته نماند که ارزان بودن مدل 635 بدلیل کیفیت پایین ساخت اون هست و اسپیکرهای بسیار ضعیفی که داره و همچنین اونطور که در review ها گفته شده user friendly نیست و ghs اون به پای بقیه ی مدلها نمیرسه و مالکان این مدل با مشکل لرزش بدنه و اسپیکر اون مواجه هستن که ویدئویی هم در یوتیوب در این مورد هست:

از طرفی دیگه مدل p155 هم جدیدا اومده که هنوز در بعضی کشورها عرضه نشده و قیمتش احتمالا از بالای 1200 دلار شروع بشه که شخصا بدرد من نمیخوره!!!!!

bamdadonline
Wednesday 18 February 2009, 08:15 AM
بله مسلما مدلهای سری P بدلیل جدید بودنشون امکانات خوبی دارن. حتی بهتر از YDP . اما صحبت از userfriendly بودن این مدلها شد که خوب یکی از دلایلی که من گفتم YDP یا CLP بگیرین بهمین دلیل بود که حالا که نمی شه آکوستیک گرفت حداقل پیانویی که میگیریم شکل و شمایل یه پیانوی واقعی رو داشته باشه نه اینکه مثل مدلهای سری P و یا پیانوهای شرکت CAWAI تا تونستن از چوبش زدن و ساز اونا شده یه چیزی تو مایه های کیبورد. اگر اکشن هم نداشت دیگه کاملا میشد کیبورد.
نظر من اینه که در مورد قابلیتهای این پیانوها زیاد به مقایسه پرداختن و ریز شدن تو خصوصیات درست نیست. اگه شما قصد داشتین موسیقی الکترونیک کار کنید, ارگ بزنید خوب اصلا پیانو بدردتون نمی خورد. اما اگه میخواین پیانو بزنید باید بیشتر به خصوصیات پیانویی این سازها توجه کنید. نه اینکه مثلا یه مدلی 4 تا حافظه بیشتر داره یا پلی فنی اون بیشتر. فقط در مورد اکشن ها هر کدام بهتر بود شما اون رو انتخاب کنید.

bamdadonline
Wednesday 18 February 2009, 08:34 AM
درود
از این پیانو p80 خوشم اومد بد نیست قیمتش تو ایران چنده؟فکر نکنم اومده باشه.از سری cvp هم خوشم اومد قیمت این مدل ها تو ایران چنده؟مثلا 305-307-309 تو ایران چنده؟cvp بهتره یا clp ؟این مدل های سایلنت هم خیلی برام جالب بوده.هم آکوستیک و هم دیجیتال خیلی جالب بود برام.قیمتش چنده تو ایران؟.در مورد پیانو های دیجیتال من خیلی اطلاعات ندارم.اما این مدل هارو اگه اطلاع دارید بگین تا همه استفاده کنیم
تشکر.

جناب ashoo خدمتتون عرض شود که سری P تا اونجا که من اطلاع دارم هنوز وارد نشده. اما قیمتش به پوند حدود 600 پوند میشه که زیر 1 میلیون تومان در می آد. البته خدا میدونه بیاد تو ایران چقدر مالیات وعوارض میکشن روش.

درمورد CLP و CVP باید بگم که CVP مدل بعدی پیانوهای یاماها هستن که بعد از CLP ارائه شد و اماکاناتش بالاتر رفت . اما باید به این مسئله اشاره کرد که بزرگترین ضعف پیانوهای دیجیتال هنوز با تمام پیشرفت هموم صدادهیشون هست که به هیچ وجه صدای پیانوی آکوستیک رو ندارن.البته نه از نظر حجم صدا بلکه از نظر تقلید صدا. در پست بعدی برای اینکه بیشتر تفاوت این دو مدل مشخص بشه CLP-230 و CVP-305 رو از لحاظ قابلیتها و خصوصیاتشون با هم مقایسه میکنم.

bamdadonline
Wednesday 18 February 2009, 09:01 AM
CVP-305

1. هامراکشن GH3
2. تعداد 261 صدای مختلف بعلاوه صداهای طبیعی و صدای سازهای مختلف
3. دارای پورت USB برای اتصال به کامپیوتر و هر وسیله دیگر USB_Support
4. تعداد 128 Note-Polyphony
5. تعداد 16 track ضبط صدا
6. نمایشگر 240*320 DOT VGA
7. افکتهای صوتی مختلف
8. style یا همون ریتمهای مختلف
9. بهمراه مترونوم و سه پدال و ...

Khashayar
Wednesday 18 February 2009, 10:32 AM
درود
آفرین بامداد جان.خیلی تشکر از این توضیحات.تو اینترنت مراجع خیلی خوبی برای پیانو آکوستیک و دیجیتال نیست.و اونهایی هم که هست زیاد کاربردی نیست.حالا این تاپیک میتونه با وجود افرادی چون شما به مرجعی خوب تبدیل بشه.
بله من هم قبول دارم که پیانو دیجیتال و به خصوص یاماها نمیتونه صدای پیانو آکوستیک رو داشته باشه.اگرچه میشه از نظر اکشن تا حدودی نزدیک به پیانو آکوستیک باشه.اما خوب از قدیم گفتن کاچی بهتر از هیچی....
حالا به نظر شما برای کسی که میخواد پیانو شروع کنه و نهایتا تا 2 میلیون پول داره خرید پیانو آکوستیک بهتره یا دیجیتال؟
من فکر میکنم دیجیتال بهتر باشه.
در مورد قیمت این مدل هایی که توضیح دادی هم در ایران اگر میدونی بگو...
در مورد این پیانو سایلنت ها چی؟که هم آکوستیک هستند و هم با فشار یک پدال صداش قطع میشه و از توی هدفون میاد.اینا چجورین؟قیمتشون تو ایران چنده؟به نظرتون میشه این پیانو سایلنت ها رو در الویت نسبت به پیانو دیواری های معمولی قرار داد؟
bamdadonline
Wednesday 18 February 2009, 12:42 PM
ashoo عزیز , بنظر من با 2 تومان میشه یه اکوستیک دسته دو تمیز پیدا کرد(البته با ارتفاع حدود 120). من خودم در خیابان لارستان چند تاییش رو دیدم و اگر می بینید که این تاپیک اینهمه طولانی شده و بحثهای مختلف روی مدلها و قیمتها به این دلیل هست که خیلی ها با هزینه زیر 1 تومان می خوان بهترین پیانوی ممکن رو تهیه کنن.

درمورد قیمتها نمیشه خیلی دقیق صحبت کرد. باید با نمایندگی های یاماها تماس داشته باشین.چون یه نمایندگی قیمتهاش با دیگری فرق میکنه و دائما قیمتهای بالا و پایین میره. اما حدودی باید بگم که YDP ها حدود 1میلیون و 100 هستن. CLPها بین 1200 تا 1500 و CVP ها از این قیمت تا حدود 2000000 تومان.

درمورد پیانوهای اکوستیک جدیدی یاماها که بنام Silent معروفند مکانیسم اینجوریه که شما یه پیانوی آکوستیک داری که هرگاه نیاز بود که صدای اون کم بشه و قابل کنترل باشه مثلا شبها این پیانوها رو روی مد سایلنت قرار میدین که از این به بعد سیمهای پیانو مرتعش نمیشن بلکه با فشار کلاویه ها سنسورهایی که زیرشون قرار دارن نت مورد نظر رو تشخیص میدن و بعد صدایی به فرمت midi تولید میشه که با اسپیکر و یا هدفون قابل شنیدن هستش.

rainysky50
Wednesday 18 February 2009, 11:32 PM
اقا پرونده مختومه هست!!امروز قیمتهایی به گوشم خورد توی این هند خراب شده که سرسام گرفتم و روزم رو خراب کرد!!!قیمت مدل base و پایه ای ypg 635(یا نام دیگر این مدل که dgx 630 هست) یاماها که دارای امکاناتی مناسب و در عین حال کیفیتی پایین تر هست و قیمتش بین 700 تا 800 دلار در نوسان هست در هند به قیمت یک میلیون و 800 هزار تومن به فروش میرسه!!!!!!مدل p85 یاماها که قیمتش با احتساب مالیات و هزینه ی لوازم جانبی بین 650 تا 700 دلار برای خریدار تموم میشه در هند 1 میلیون و 200 هزار تومن برای خریدار تموم میشه!!جالبه که من از قیمتهای کشورهای دیگه مطمئن هستم چون در انجمنهای خارجی جست و جو کردم و خریداران با همین قیمتها با اختلاف حداکثر 100 دلاری تونستن محصول مورد نظرشون رو تهیه کنند ولی توی این هند خراب شده بابت یک مدل 800 دلاری من باید نزدیک به یک میلیون بیشتر پول بدم!!!!!!اما قیمتی که کار منو نزدیک بود به دعوا با نمایندگی یاماها بکشونه قیمت مدل p140 بود که تمام خریداران اون رو در دنیا با قیمت بین 1000 دلار تا حداکثر 1200 دلار با احتساب مالیات و لوازم جانبی تهیه کردند بود!در هند این مدل با قیمت پایه ی 2 میلیون و 250 هزار تومان عرضه میشه بدون لوازم جانبی!!!من که نا امید شدم!!!اینطوری پیش بره قید همه چیز رو باید بزنم!مدل p70 عتیقه رو که قیمتش 600 دلار هست تو هند 980 هزار تومن میفروشند!!!اقایون خواهشا یه قیمتی از این مدلها در ایران بگیرند تا ببینم وضعیت توی ایران چطوره؟؟چون اگه قیمت توی ایران مناسب باشه به خانواده ام میگم هر جوری شده از ایران برام بخرن و با خودشون بیارن به هند!!!!!!چاره ای نیست!!!ممنون میشم اگه یکی از دوستان قیمت این مدلهایی رو که دربالا گفتم برام از ایران بگیره!!البته مدل ygp635 در ایران احتمالا با نام dgx630 عرضه شده!

bamdadonline
Thursday 19 February 2009, 11:14 AM
با سلام. شما بنده رو یه کمی امیدوار کردین.چون فکر میکردم ایران از همه جای دیگه دنیا مالیات بیشتری برای ورود ساز وضع میکنن. در ایران که تا چند روز پیش قیمتها همونی بوده که در پستهای قبل گفتم. یعنی ydp140 رو با 1تومن یه کمی بالا یا پایین میتونی بگیری. ظاهرا اون قیمتهایی که شما میگی رو فقط توی هند آمیتاباچان و شاهرخ خان فقط میتونن پرداخت کنن...!!!!

rainysky50
Thursday 19 February 2009, 03:18 PM
دقیقا!!!!!!لعنت به این شانس!!!احتمالا از ایران میگم برام بیارن!!ولی گارانتی چی میشه؟اگه مشکلی وجود داشت؟؟؟؟

bamdadonline
Thursday 19 February 2009, 04:07 PM
والا معمولا کیبورد و پیانو دیجیتال موردی پیدا نمی کنن. یعنی بندرت مشکلی براشون پیش میاد.مخصوصا سازهای الکترونیکی شرکت یاماها. در ایران که نمایندگیش میگفت ما 5 سال گارانتی میکنیم. حالا با این وضعی که شما میخوای بگیری باید این ریسک رو قبول کنی.

apple00
Friday 20 February 2009, 12:16 AM
با سلام
دوستاني كه از آخرين قيمت خريد پيانو (ديجيتال يا آكوستيك) اطلاع دارن لطفا تو اين تاپيك مطرح كنن.
با تشكر
پرل ریور 3800000
یاماها از 4800000 به بالا
کاوایی 4000000 یا 5000000 به بالا

apple00
Friday 20 February 2009, 12:34 AM
با سلام, بعد از مدتی به خیابونه مطهری رفته بودم که به فکر این افتادم که قیمت جدیدی از پیانوهای آکوستیک بگیرم.
پیانوهای چینی و اندونزی 3.5 تا 4 تومن و ژاپنی مدل Toyo هم 4.5 بود. البته اصرار داشتم قیمت Samick رو بدونم که اون مغازه نداشت که یکی از دوستان قیمت اون رو هم قرار دادن.
بهر حال بنده که هنوز نمی دونم چه جوری بالاخره ما ها میتونیم صاحب یه پیانوی خوب بشیم. با این قیمتهای سرسام آور که روز بروز هم بالاتر میره من که چشم آب نمی خوره.
با هر شخص آشنا به بازار فروش پیانو هم که صحبت می کنی میگه خیلی مواظب پیانوهای دسته دو باش. چون هر تغییراتی که بگید روی یه پیانوی دسته صدم می آرن تا شبیه یه پیانوی ترتمیز بشه و فقط یه آدم بسیار وارد می تونه ایندو رو از هم تمییز بده....

خوشحال میشم دوستای خوبم در این مورد یعنی خرید پیانو آکوستیک دسته دو نظر بدن... با تشکر.

سلام دوست عزیز پیشنهاد میکنم پیانو آکوستیک رو نو و از یک فروشگاه مطمئن و معتتبر خریداری کنید.
چون بخاطر هزینه زیادی که دارید میکنید ریسک خیلی زیادی داره که دست دوم بخرید اگر صفحه صدای ساز مشکل داشته باشه و یا پین ها و قلابها ممکنه متوجه نشید. پیانوی دست دوم گارانتی نداره ولی نو حد اقل 1 سال گارانتی داره .

bamdadonline
Tuesday 17 March 2009, 09:17 AM
با سلام به همگی. امروز قصد دارم به معرفی یکی از جدیدترین مدلهای پیانو دیجیتال یاماها بپردازم که در این مدل دیگه میشه گفت یاماها تمام کوشش رو کرده که ظاهر ساز بیشترین شباهت رو به یک پیانوی آکوستیک داشته باشه (گرچه بنظر من هیچ موقع نه این شرکت و نه هیچ شرکت دیگه ای از نظر عملکرد نمیتونه به این مهم دست پیدا کنه!!!)
سری جدید این پیانوها مدل های سری MODUS است که در این تاپیک قصد معرفی مدل F01 از این سری رو دارم.

MODUS - F01

این مدل در اولین نگاه دارای طراحی بسیار مجلل و چشم نواز است و از نظر صدا به گفته یاماها متناسب برای قرار گرفتن در هر نوع اتاقی است. صفحه پشتی پیانو در سه طراحی با زنگهای : آبی براق - آبنوس جلاداده - نارنجی براق و قرمز براق میباشد. یکی از قابلیتهای جالب ساز اینست که میتوان flash memory را مستقیما به پورت USB ساز متصل و فایلهای MIDI از طریق ساز بصورت رندم یا متوالی پخش شود.

نکته بعدی در مورد طراحی کلاویه هاست که همانند پیانوهای آکوستیک از چوب ساخته شده.
صدای ساز با سمپلگیری های پیشرفته از پیانوهای گرند Full Concert گرفته شده است.
ضمن اینکه عملکرد طبیعی پدالها نیز با شبیه سازی های بسیار دقیق از نوع آکوستیک و میزان سنگینی چکشها بر روی سیمها در موقع فشار دادن پدالها بدست آمده.

مشخصات کلی

1. دارای 88 کلید از چوب طبیعی و قابلیت تنظیم تاچ کلاویه ها در 4 حالت Hard و Medium و Soft و Fixed.
2. دارای 64 پلی فنی و صداهای :
Grand Piano 1, Grand Piano 2, Electric Piano 1, Electric Piano 2, Harpsichord, Organ 1, Organ 2, Strings, Vibraphone/Guitar, Bass و افکت Reverb.

3. دارای مترونوم وتنظیمات Tunning.
4. دارای حافظه برای ضبط اجراها.
5. سه پدال و قابلیت نیم پدال.
6. دارای 10 اهنگ دمو و 50 آهنگ کلاسیک و جاز.
7. دارای کنکتورهای Phone و Aux-In و Aux- out و MIDI و Usb To Device
8. آمپلی فایر و دو اسپیکر.
9. ابعاد: 1427mm x 400mm x 995mm
10. وزن: 76 kg

pianist_h
Tuesday 17 March 2009, 09:53 AM
cvp-305 حرف نداره سال پيش قيمت كردم 2 ميليون بود ميخواستم بخرمش ولي انقدر تو فروشگاه پيانوهاي جور واجور ديدم كه پشيمون شدم. لووول

bamdadonline
Wednesday 18 March 2009, 08:19 AM
با دو میلیون به هیچ وجه CVP یا هیچ نوع پیانوی دیجیتالی رو پیشنهاد نمی کنم. با دو میلیون یا بیشتر فقط بدنبال یه پیانو آکوستیک تمیز و سالم بگردین.

vhd
Monday 6 April 2009, 05:41 PM
سلام
بامداد جان شما اطلا عاتی در مورد یاماها CLP-280 دارید . قیمتش حدودا چند هست؟؟
درمقایسه با CLP-230 چه امکانات بیشتری داره ... و کدوم بهتره ؟

bamdadonline
Tuesday 7 April 2009, 10:18 AM
با سلام

خدمتتون عرض کنم که CLP-280 از نظر امکانات خیلی با مدلهای قبلی من جمله 230 فرق نداره. البته منظورم تفاوتهای عمده و اینکه کلی امکانات در این مدل اضافه شده باشه.اما خوب بمرور در مدلهای جدیدتر نحوه ارتباط با کامپیوتر - امکانات ضبط و همینطور آهنگها و پلی فنی ها بیشتر شده.

بنده قصدم اینه که شرح کامل امکانات رو در چند مدل معروف CLP طی امروز و روزهای آینده بمرور ارائه بدم تا دوستان با این مدلها و امکانات و قیمتهاشون آشنا بشن... پس این تاپیک رو بمرور حتما دنبال بفرمایید.

موفق باشین.

sefro1
Tuesday 7 April 2009, 10:47 AM
سلام
بامداد جان شما اطلا عاتی در مورد یاماها CLP-280 دارید . قیمتش حدودا چند هست؟؟
درمقایسه با CLP-230 چه امکانات بیشتری داره ... و کدوم بهتره ؟

اولين فرق تو قيمتشه كه حدود يك ميليون تومان 280 گرون‌تره، دومين فرق در كلاويه‌هاشه كه در 280 چوب طبيعي است اما در 230 مواد است، اما از نظر وزن كلاويه و استاندارد بودن اكشن تفاوت زيادي ندارد، سومين فرق در صداهايش است كه 280 ، داراي 38 + 480 XG Voices مي‌باشد در حاليكه 230، فاقد XG مي‌باشد، چهارمين فرق در قدرت خروجي صدا است كه 280 صداي قوي تر آمپلي فاير توسعه يافته تري دارد (Amp with 2 x 60 Watt & 2 x 20 Watt )، پنجمين فرق در LCD آن است كه 230 فقط يك سون سگمنت است اما 280 صفحه ديجيتال دارد.بعلاوه كلي فرق ديگر، اما اين تفاوت‌ها بيش از 400 تا 500 هزار تومان نمي‌ارزد. اما نكته مهم براي شما اين است كه اگر نخواستيد 280 بخريد حتما CLP240 بخريد از 230 دويست هزار تومان گران تر است اما ويژگي مهمي دارد كه مي‌ارزد اما آن ويژگي چيست بعدا عرض خواهم كرد

:ilovemusic:

vhd
Tuesday 7 April 2009, 05:39 PM
سلام
با تشکر از جواب هایی که دادید .
امروز من رفتم خیابان لارستان ( فروشگاه ارشه جام جم ) و قیمت چند تا از مدل های clp رو گرفتم
clp-230 1,450,000 T و clp-240 1,900,000 T و clp-280 3,500,000 T
من قبل از گرفتن قیمتها نظرم clp 280 بود ...
دوستان نظر شما چی هست؟

sefro1
Wednesday 8 April 2009, 08:39 AM
سلام
با تشکر از جواب هایی که دادید .
امروز من رفتم خیابان لارستان ( فروشگاه ارشه جام جم ) و قیمت چند تا از مدل های clp رو گرفتم
clp-230 1,450,000 T و clp-240 1,900,000 T و clp-280 3,500,000 T
من قبل از گرفتن قیمتها نظرم clp 280 بود ...
دوستان نظر شما چی هست؟

بستگي به دو چيز داره: كاري كه مي‌خواهي بكني و توان مالي‌ات

اگر مشكل مالي اصلا نداري CLP280 قطعا دستگاه كامل‌تري است، اما براي يادگيري و نوازندگي پيانو CLP240 كاملا كارت را راه‌ مي‌اندازد.
CLP230 هم نگير چون پورت USB ندارد و اين موضوع مهمي است.
:8ysyvb:

vhd
Wednesday 8 April 2009, 12:06 PM
با تشکر از جوابتون
sefro1 جان من می خوام تازه پیانو یاد بگیرم

من که از خرید clp 280 منصرف شدم . به خاطر مشکل مالی اینقدر پول نمی تونم هزینه کنم :icon_frown:
با توجه به ریویو های که از مدل clp240 تو سایت pianoworld خوندم و جواب های شما این مدل رو مناصبتر می دونم .
فک کنم با کمی تلاش بتونم این مدل رو یخرم (خدا کنه)

bamdadonline
Wednesday 8 April 2009, 02:14 PM
با سلام.امیدوارم همگی خوب باشین.همونطور که قبلا قول داده بودم از امروز میخوام بطور خلاصه به معرفی ویژگی های مهم پیانوهای دیجیتال یاماها سری CLP بپردازم. امروز با مدل 220 شروع میکنم.

CLP-220

1. سیستم اکشن GH
2. سیستم سمپلگیری AWM که همون Advanced Wave Memory
3. تعداد 30 سمپل
4. 10 Voice شامل:

Grand Piano 1
Grand Piano 2
Electric Piano 1
Electric Piano 2
Harpsichord 1
Harpsichord 2
Vibraphone
Church Organ 1
Church Organ 2
Strings

5. تعداد 64-نت پلی فنی
6. افکت Digital Reverb, Chorus/Effect
7. یک track برای ضبط صدا
8. Flash Rom داخلی
9. آمپلی فایر 20W x 2
10. مترونوم
11. سه پدال
12. ورودی خروجی MIDI
13. تعداد 50 اهنگ پیانو بهمراه نتها
و وسایل جانبی...

ابعاد: 1,408mm x 424mm x 822mm

وزن: kg 45

قیمت: تقریبی 1,400,000 تومان

bamdadonline
Wednesday 8 April 2009, 02:21 PM
خوب برای دوستانی که میخوان بیشتر با این مدل و جزئیاتش آشنا بشن میتونن دفترچه راهنمای این مدل رو که براتون میزارم از اینجا داونلود کنید.

sefro1
Thursday 9 April 2009, 06:44 AM
YAMAHA _ CLPS308
,
.
-بدنه از چوب آبنوس - چوب محكم و سياهي كه از انواع درختان خرمالو در نواحي حاره اى آسيا و افريقا به دست مي آيد
-88کلاوی از چوب طبیعی و خالص
-ترکیبی از عاج سفید رنگ و براق شده
بهرنگ (You can see links before reply)

بهرنگ عزيز، در اين مدل فقط كلاويه‌هاي سفيد از چوب طبيعي هستند و در حقيقت بايد بفرماييد:
" 52 كلاويه با چوب طبيعي "
كلا دوستان عزيز در خريد پيانوهاي ديجيتال Natural Wood ياماها به اين مسئله توجه داشته باشند.
همچنين جنس روكش كلاويه از عاج مصنوعي است نه عاج فيل واقعي كه اگر اينطور بود قيمت پيانو سر به فلك مي‌زد.
مرجع: اينجا را كليك كنيد (You can see links before reply)
دقت كنيد به عبارات:
(Wood is used for the white keys) (چوب فقط براي كلاويه‌هاي سفيد بكار رفته است)
(Synthetic Ivory Keytops) ( روكش عاج سنتز شده )
:guitarplay4:

bamdadonline
Thursday 9 April 2009, 09:36 AM
بهرنگ جان این تاپیک کمی شلوغ شده و برای دوستانی که می خوان استفاده کنن سر در گم کننده شده. چون من چند بار خواستم بطور سری پیانوهای یاماها رو بترتیب معرفی کنم اما پست هایی که دوستای دیگه میزنن خیلی این تاپیک رو بی نظم کرده.
من در این سری فقط قصد دارم بمرور مهمترین مدلهای CLP دیواری رو معرفی کنم.Grand پیانوها بمونه واسه بعد
با تشکر...

bamdadonline
Thursday 9 April 2009, 10:09 AM
CLP-230

1. سیستم اکشن GH3
3. تعداد 30 سمپل
4. 14 Voice
5. تعداد 64-نت پلی فنی
6. افکت Digital Reverb, Chorus , Brilliance
7. دو track برای ضبط صدا
8. Flash Rom داخلی
9. آمپلی فایر 20W x 2
10. مترونوم
11. سه پدال
12. MIDI IN/OUT/THRU
13. اتصال به کامپیوتر از طریق پورت USB
14. تعداد 50 اهنگ پیانو بهمراه نتها
15. نمایشگر LED 7-ُSegment
و وسایل جانبی...

ابعاد: 1,411mm x 506mm x 892mm

وزن: kg 65

قیمت: تقریبی 1,400,000 تومان

sefro1
Thursday 9 April 2009, 03:23 PM
CLP-230

1. سیستم اکشن GH3
.
.
.
.
13. اتصال به کامپیوتر از طریق پورت USB

با تشكر از دوستان، خواهش من اين است كه وقتي لطف مي‌كنيد و اطلاعات تخصصي مي‌دهيد، از مراجع معتبر استفاده فرماييد تا ديگران دچار اشتباه نشوند، در پست‌هاي قبلي هم عرض كردم CLP230 داراي پورت USB نيست و اين امكان در مدل CLP240 وجود دارد.
مرجع: اينجا را كليك كنيد (You can see links before reply)
باز هم تشكر
:drumplay1:

bamdadonline
Thursday 9 April 2009, 07:13 PM
دوست عزیز منظور از اتصال از طریق پورت USB این نیست که ساز هم پورت USB داره. در این مدل و مدلهای پایین تر ساز از طریق پورتهای MIDI IN/OUT دیتا میفرسه و یا دریافت میکنه و کامپیوتر از طریق پورت USB دیتا دریافت یا ارسال میکنه. یعنی یه طرف کابل MIDI و طرف دیگه USB. یعنی اصطلاحا USB To Host .

اما در مدل CLP-240 به بالا پورت USB به interface های ساز اضافه شده که کار رو خیلی راحت کرده.

bamdadonline
Friday 10 April 2009, 09:58 AM
CLP-240

- مهمترین قابلیت اضافه شده به این مدل ارتباط با کامپیوتر توسط کابل USB To USB

1. سیستم اکشن GH3
2. سیستم سمپلگیری AWM سه مرحله ای که همون Advanced Wave Memory
3. تعداد 30 سمپل
4. 28 Voice
5. تعداد 64-نت پلی فنی
7. دو track برای ضبط صدا
8. Flash Rom داخلی
9. آمپلی فایر 40W x 2
10. مترونوم
11. سه پدال
12. MIDI IN/OUT/THRU
13. اتصال به کامپیوتر از طریق پورت USB یا USB To Host
14. ارتباط ساز از طریق پورت USB یا USB To Device
15. تعداد 50 اهنگ پیانو بهمراه نتها
16. نمایشگر LED 7-ُSegment
و وسایل جانبی...

ابعاد: 1,411mm x 506mm x 892mm

وزن: kg 68

قیمت: تقریبی 1,900,000 تومان

bamdadonline
Friday 10 April 2009, 10:12 AM
برای اطلاعات بیشتر در مورد دو مدل اخیر CLP-230/240 میتونید Pdf زیر رو که دفترچه راهنمای ساز هست رو داونلود و مطالعه بفرمایید.

bamdadonline
Friday 17 April 2009, 10:22 AM
CLP-270/280

- اول لازمه این توضیح رو بدم که این دو مدل فقط از نظر کلاویه ها با هم فرق دارن. در مدل 280 کلاویه ها از چوب واقعی درست شدن ولی در 270 کلاویه ها پلاستیکی هستن. ضمن اینکه سیستم اکشن در 280 پیشرفته تر شده که باعث تفاوت قیمت 800 دلاری بین این دو مدل شده. اما از لحاظ امکانات هر دو مدل مشترکند:

1. سیستم اکشن GH3
2. سیستم سمپلگیری AWM چهار مرحله ای که همون Advanced Wave Memory
3. تعداد 50 سمپل
4. 38 voice بهمراه 480 XG voice
5. تعداد 128-نت پلی فنی
7. شانزده track برای ضبط صدا
8. Flash Rom داخلی
9. آمپلی فایر 60W x 2 + 20W x 2
10. مترونوم
11. سه پدال
12. MIDI IN/OUT/THRU
13. اتصال به کامپیوتر از طریق پورت USB یا USB To Host
14. ارتباط ساز از طریق پورت USB یا USB To Device
15. تعداد 50 اهنگ پیانو بهمراه نتها
16. نمایشگر LCD 24*2
و وسایل جانبی...

ابعاد: 1,418mm x 520mm x 915mm

وزن: kg 91~94

قیمت: تقریبی 3,500,000 تومان (برای مدل 280)

bamdadonline
Sunday 19 April 2009, 09:40 AM
CLP-311

1. سیستم اکشن AE
3. شامل صداهای: Piano, E. Piano, Clavinova tone, Harpsichord, Organ
4. تعداد 28-نت پلی فنی
5. حالات اجرا: Normal, Dual (Adjustments: Balance, Octave Shift)
6. یک track برای ضبط صدا تا 1300 نت
7. آمپلی فایر 40W (20 W x 2)
8. مترونوم
9. دو پدال
10. MIDI IN/OUT و AUX IN/OUT
11. تعداد 5 آهنگ
و وسایل جانبی...

ابعاد: 1,375mm x 525mm x 843mm

وزن: kg 57.5

قیمت: تقریبی 1,000,000 تومان

bamdadonline
Sunday 19 April 2009, 10:07 AM
دفترچه راهنمای این مدل برای مطالعه جزئیات امکانات ساز.

bamdadonline
Tuesday 21 April 2009, 08:38 AM
CLP-411

1. سیستم اکشن AE
3. شامل صداهای: Piano, E. Piano, Clavinova tone, Harpsichord, Organ
4. تعداد 32-نت پلی فنی
5. حالات اجرا: Normal, Dual; Adjustments for: Balance, Octave Shift, Dual Detune, Effect Depth
6. یک track برای ضبط صدا تا 4200 نت
7. آمپلی فایر 40W (20 W x 2)
8. مترونوم
9. سه پدال
10. MIDI IN/OUT و AUX IN/OUT و Pc Interface
11. تعداد 37 آهنگ
12. حساسیت Touch در 4 حالت: Hard, Medium, Soft, Fixed
13. دارای افکت Chorus
14. نمایشگر LED

و وسایل جانبی...

ابعاد: 1,390mm x 525mm x 863mm

وزن: kg 62

bamdadonline
Tuesday 21 April 2009, 08:47 AM
CLP-511

1. سیستم اکشن AE
3. شامل صداهای: Piano, E. Piano, Clavinova tone, Harpsichord, Organ, Strings
4. تعداد 32-نت پلی فنی
5. حالات اجرا: Normal, Dual, Split; Adjustments for: Balance, Octave Shift, Dual Detune, Effect Depth, Split Point, Damper Mode

6. دو track برای ضبط صدا تا 4200 نت
7. آمپلی فایر 60W (30 W x 2)
8. مترونوم
9. سه پدال
10. MIDI IN/OUT/THRU و AUX IN/OUT و Pc Interface
11. تعداد 39 آهنگ
13. دارای افکت Chorus, Brilliance, Reverb
14. نمایشگر LED

و وسایل جانبی...

ابعاد: 1,410mm x 511mm x 879mm

وزن: kg 56.7

bamdadonline
Tuesday 21 April 2009, 09:08 AM
دفترچه راهنمای مدل 411 , 511 :

bamdadonline
Wednesday 22 April 2009, 08:58 AM
CLP-611

1. سیستم اکشن AE
3. شامل صداهای: Piano, E. Piano, Clavinova tone, Harpsichord, Organ , Vibes, Strings,
Choir, Organ Combination

4. تعداد 32-نت پلی فنی
5. حالات اجرا: Normal, Dual, Split; Adjustments for: Balance, Octave Shift, Dual Detune, Effect Depth, Slow Attack Strings, Split Point, Damper Mode

6. دو track برای ضبط صدا تا 4200 نت
7. آمپلی فایر 120W (60 W x 2)
8. مترونوم
9. سه پدال
10. MIDI IN/OUT/THRU و AUX IN/OUT و Pc Interface
11. تعداد 41 آهنگ
13. دارای افکت Chorus,Tremolo,Symphony,Echo, Brilliance, Reverb
14. نمایشگر LCD

و وسایل جانبی...

ابعاد: 1,418mm x 511mm x 879mm

وزن: kg 60

bamdadonline
Thursday 23 April 2009, 08:55 AM
CLP-810

1. سیستم اکشن HE (Hammer Effect)
3. شامل صدای Grand Piano
4. تعداد 32-نت پلی فنی
5. آمپلی فایر 20W
6. مترونوم
7 دو پدال
8. MIDI IN/OUT
9. دارای افکت Reverb

و وسایل جانبی...

ابعاد: 1,379mm x 447mm x 823mm

bamdadonline
Friday 24 April 2009, 09:49 AM
CLP-811

1. سیستم اکشن GH (Graded Hammer Effect)
3. شامل صدای Piano, E. Piano, Clavinova tone, Bass, Harpsichord, Organ, Vibes, Strings, Choir, Organ Combination

4. تعداد 64-نت پلی فنی
5. آمپلی فایر 120W(60W*2)
6. مترونوم
7 دو پدال
8. Aux: in/out, MIDI: in/out/thru, PC Interface
9. دارای افکت Brilliance,Reverb
10. حالات تاچ: Hard, Medium, Soft, Fixed
11. حالات اجرا: Normal, Dual, Split (Adjustments for: Balance, Octave Shift, Dual Detune, Effect Depth, Slow Attack Strings, Split Point, Damper Mode)

12. دو تراک حافظه با 4200 نت
13. نمایشگر LCD

و وسایل جانبی...

ابعاد: 1,436mm x 513mm x 906mm

وزن: kg 67

bamdadonline
Saturday 25 April 2009, 03:51 PM
CLP-820

1. سیستم اکشن HE (Hammer Effect)
3. شامل صداهای Grand Piano, E. Piano, Harpsichord, Strings, Pipe Organ
4. تعداد 32-نت پلی فنی
5. آمپلی فایر 20W*2
6. مترونوم
7 دو پدال
8. AUX OUT R AND L/L+R, AUX IN R AND L/L+R, MIDI IN/OUT/THRU, HOST SELECT,
TO HOST, PEDAL
9. دارای افکت Reverb
11. حالات اجرا: Normal, Dual
12. دو تراک حافظه با قابلیت ذخیره تا 5000 نت
13. نمایشگر LED

و وسایل جانبی...

ابعاد: 1,379mm x 515mm x 851mm

وزن: kg 48

bamdadonline
Saturday 25 April 2009, 04:00 PM
CLP-840

3. شامل صداهای Grand Piano, Classical Piano, E. Piano1, E. Piano 2, Harpsichord, Strings, Pipe Organ
4. تعداد 32-نت پلی فنی
5. آمپلی فایر 40W*2
6. مترونوم
7. سه پدال
TO HOST, PEDAL
9. دارای افکت Reverb , Brilliance , Chorus, Symphonic, Tremolo, Delay
12. دو تراک حافظه با قابلیت ذخیره تا 5000 نت
13. نمایشگر LED

و وسایل جانبی...

ابعاد: 1,397mm x 515mm x 870mm

وزن: kg 57

bamdadonline
Sunday 26 April 2009, 08:55 AM
CLP-860

3. شامل صداهای Grand Piano, Classical Piano, Jazz Piano, Rock Piano, E. Piano1, E. Piano 2, Harpsichord, Strings, Pipe Organ, Bass
4. تعداد 64-نت پلی فنی
5. آمپلی فایر 40W*2
6. مترونوم
7. سه پدال
TO HOST, PEDAL
12. دو تراک حافظه با قابلیت ذخیره تا 10000 نت
13. نمایشگر LED

و وسایل جانبی...

ابعاد: 1,414mm x 512mm x 887mm

وزن: kg 56

bamdadonline
Sunday 26 April 2009, 09:00 AM
CLP-880

3. شامل صداهای:
Grand Piano, Classical Piano, Jazz Piano, Rock Piano, E. Piano1, E. Piano 2, Harpsichord, Strings, Pipe Organ, Church Organ, Jazz Organ, Bass
4. تعداد 64-نت پلی فنی
5. آمپلی فایر 60W*2
6. مترونوم
7. سه پدال
TO HOST, PEDAL
11. حالات اجرا: Norman, Dual, Split
12. دو تراک حافظه با قابلیت ذخیره تا 10000 نت
13. نمایشگر LED

و وسایل جانبی...

ابعاد: 1,427mm x 506mm x 969mm

وزن: kg 70

bamdadonline
Tuesday 28 April 2009, 08:24 AM
CLP-920

3. شامل صداهای:
Grand Piano, E. Piano, Church Organ, Choir, Strings
4. تعداد 32-نت پلی فنی
5. آمپلی فایر 20W*2
6. دو پدال
7. AUX IN/OUT , MIDI IN/OUT/THRU, TO HOST
8. دارای افکت Reverb , Dual
9. دارای 4 صدای دمو

و وسایل جانبی...

ابعاد: 1,370mm x 501mm x 843mm

وزن: kg 49

من یک پیانیست میشوم!
Tuesday 28 April 2009, 08:59 AM
سلام جالب بود من هر مطلبی که راجع به پیانوباشه میخونم این هم مثل بقیه عالی بود.:ilovemusic:

bamdadonline
Wednesday 29 April 2009, 03:50 PM
CLP-930

3. شامل صداهای:

Grand Piano
E. Piano 1
E. Piano 2
Harpsichord
Vibraphone
Church Organ
Choir
Strings

4. تعداد 64-نت پلی فنی
5. آمپلی فایر 20W*2
6. سه پدال
8. دارای افکت های Reverb,Chorus, Phaser, Tremolo, Delay,Dual
9. دارای 8 صدای دمو
11. دارای 2 track برای ضبط صدا تا 10000 نت
12. دارای 50 آهنگ

و وسایل جانبی...

ابعاد: 1,370mm x 501mm x 843mm

وزن: kg 50

bamdadonline
Thursday 30 April 2009, 07:40 AM
CLP-950

3. شامل صداهای:

Grand Piano 1
Grand Piano 2
E. Piano 1
E. Piano 2
Harpsichord
Vibraphone
Church Organ
Jazz Organ
Choir
Strings
Wood Bass
E. Bass

4. تعداد 64-نت پلی فنی
5. آمپلی فایر 20W*2
6. سه پدال
8. دارای افکت های Reverb,Chorus, Phaser, Tremolo, Delay,Dual,Brilliance,Split,Stereo Sustain Samples,Key-off Samples,Soundboard Reverb
9. دارای 12 صدای دمو
11. دارای 2 track برای ضبط صدا تا 10000 نت
12. دارای 50 آهنگ

و وسایل جانبی...

ابعاد: 1,372mm x 504mm x 843mm

وزن: kg 68

bamdadonline
Thursday 30 April 2009, 07:57 AM
CLP-970

3. شامل صداهای:

Grand Piano 1 - 2
E. Piano 1 - 2
Synth Piano
Wood Bass
Electric Bass
Bass and Cymbal
Harpsichord 8'
Harpsichord 8'+4'
Electric Harpsichord
Vibraphone
Marimba
Celesta
Pipe Organ Principal
Pipe Organ Flute1 - 2
Pipe Organ Tutti
Jazz Organ
Strings
Synth Strings
Slow Strings
Choir
Slow Choir
Scat

4. تعداد 128-نت پلی فنی بهمراه 32XG
5. آمپلی فایر 60W*2
6. سه پدال با قابلیت تشخیص نیم پدال در پدال راست
7. AUX IN/OUT , MIDI IN/OUT/THRU, TO HOST ,AUX Pedal
8. افکتهای: Variation: Delay LCR, Delay LR, Echo, Cross Delay, Symphonic, Rotary Speaker, Tremolo, Vibe Rotor, Auto Pan, Phaser, Auto Wah, Soundboard Reverb, Off,Soundboard Reverb,Brilliance,Dual,SplitReverb,Chorus
9. دارای 6 صدای دمو
11. دارای 16 track برای ضبط صدا
12. دارای 50 آهنگ
13. مترونم

و وسایل جانبی...

ابعاد: 1,384mm x 571mm x 1022mm

وزن: kg 74

bamdadonline
Thursday 30 April 2009, 08:10 AM
CLP-990

1. سیستم اکشن کاملا طبیعیGH (Graded Hammer Effect)
3. شامل صداهای:
Grand Piano 1/2, E. Piano 1/2, Synth Piano Wood Bass, Electric Bass, Bass & Cymbal
Harpsichord 8', Harpsichord 8' + 4', Electric Harpsichord Vibraphone, Marimba, Celesta Pipe Organ Principal, Pipe Organ Flute 1/2, Pipe Organ Tutti, Jazz Organ Strings, Synth Strings, Slow Strings Choir, Slow Choir, Scat
4. تعداد 192-نت پلی فنی بهمراه 32XG
5. آمپلی فایر 60W*2
6. سه پدال با قابلیت تشخیص نیم پدال در همه پدالها
7. AUX IN/OUT , MIDI IN/OUT/THRU, TO HOST ,AUX Pedal
8. افکتهای: Reverb, Chorus, Variations, Brilliance, Dual, Split, Reverb
9. دارای 6 صدای دمو
11. 750KB حافظه داخلی
12. دارای 50 آهنگ
13. مترونم
14. دارای درایو فلاپی
و وسایل جانبی...

ابعاد: 1,384mm x 570mm x 1033mm

وزن: kg 95

bamdadonline
Friday 1 May 2009, 08:49 AM
CLP-320

- مدل CLP220 یکی از محبوب ترین مدلها و مدل مورد علاقه بنده هست که کم کم با همون قیمت 1400000 داره جاش رو میده به مدل جدیدتر CLP320 که در این پست می خوام این مدل رومعرفی کنم:

1. سیستم اکشن GH
3. تعداد 30 سمپل
4. 10 Voice شامل:

Grand Piano 1
Grand Piano 2
Electric Piano 1
Electric Piano 2
Harpsichord 1
Harpsichord 2
Vibraphone
Church Organ 1
Church Organ 2
Strings

5. تعداد 128-نت پلی فنی
6. افکت Reverb
7. یک track برای ضبط صدا
8. Flash Rom داخلی
9. آمپلی فایر 20W x 2
10. مترونوم
11. سه پدال
12. ورودی خروجی MIDI
و وسایل جانبی...

ابعاد: 1,386mm x 408mm x 815mm

bamdadonline
Friday 1 May 2009, 09:12 AM
CLP-340

1. سیستم اکشن GH3
3. تعداد 30 سمپل
4. 14 Voice
5. تعداد 128-نت پلی فنی
6. افکت ,Reverb,Chorus/Effect,Brilliance,Dual,Split,Damper,Resonance
7. دو track برای ضبط صدا
8. Flash Rom داخلی
9. آمپلی فایر 40W x 2
10. مترونوم
11. سه پدال
12. پورتهای USB To Host/Device, LAN, SP/HP Control, MIDI IN/OUT/THRU, AUX IN/OUT
14. نمایشگر LED 7ُSegment

و وسایل جانبی...

ابعاد: 1,414mm x 510mm x 916mm

وزن: kg 68.95

mahdyar
Saturday 2 May 2009, 02:08 AM
سلام
دوست عزیز قیمت این پیانو رو می تونی بنویسی.در ضمن از کجا میشه خریداری کرد؟

bamdadonline
Saturday 2 May 2009, 03:26 PM
در مورد قیمت من قبلا توضیح دادم که نمی شه قیمت دقیقی گفت.میشه به دلار گفت اما تومان نه.. چون هیچ حساب کتابی نداره و شما باید به نمایندگی های یاماها مثل آرشه جام جم سر بزنید. تازه من فکر نکنم اونجا بتونید خیلی از مدلها رو پیدا کنید چون همه مدلها وارد ایران نمی شه که اگه بشه هم استقبالی برای خریدشون نمی شه.
هنوز که هنوزه مدلهای رایج همون Arius YDP 140 و CLP-220 و CLP240 و CVP های سری 300 هستن.

درمورد خریداری هم میتونید به نمایندگی آرشه جام جم ولیعصر روبروی خیابان جام جم و یا تقاطع مطهری با ولیعصر و یا ابتدای خیابان لارستان سر بزنید.

bamdadonline
Saturday 2 May 2009, 03:51 PM
CLP-370

1. سیستم اکشن GH3
3. تعداد 30 سمپل
4. 14 Voice
5. تعداد 128-نت پلی فنی
7. دو track برای ضبط صدا
8. Flash Rom داخلی
9. آمپلی فایر 40W x 2
10. مترونوم
11. سه پدال
12. پورتهای USB To Host/Device, LAN, SP/HP Control, MIDI IN/OUT/THRU, AUX IN/OUT
14. نمایشگر LED 7ُSegment

و وسایل جانبی...

ابعاد: 1,414mm x 482mm x 916mm

وزن: kg 77.56

bamdadonline
Saturday 2 May 2009, 04:08 PM
CLP-380

1. کلاویه ها از چوب طبیعی NW
3. تعداد 30 سمپل
4. تعداد صداها: 530
5. تعداد 128-نت پلی فنی
7. شانزده track برای ضبط صدا
8. Flash Rom داخلی
9. آمپلی فایر 35W + 20W + 20W *2 + 12W x 2
10. مترونوم
11. سه پدال
12. پورتهای USB To Host/Device, LAN, SP/HP Control, MIDI IN/OUT/THRU, AUX IN/OUT/Pedal
14. نمایشگر LCD 24*2

و وسایل جانبی...

ابعاد: 1,400mm x 510mm x 916mm

وزن: kg 94.8

bamdadonline
Sunday 3 May 2009, 10:18 AM
- با سلام.قصد دارم چند تاپیکی هم درمورد مدلهای جدید CVP سری 400 بزنم تا دوستانی که به این سری علاقه دارن هم اطلاعات مفیدی داشته باشن.

CVP-401

1. سیستم اکشن: GH
2. نمایشگر: LCD 4.2" 320*240
3. دارای 6 زبان English, Japanese, German, French, Spanish, Italian
4. سیستم سمپلگیری: Stereo Sampling AWM (Advanced Wave Memory)
5. تعداد سمپل ها: 30
6. نت پلی فنی: 96
7. تعداد 296 صدا بهمراه 480 صدایXG
8. افکت ها: Reverb / Chorus / DSP 1-4
9. تهداد ریتم ها: 191
10. تعداد 61 آهنگ
12. قابلیت اتصال به اینترنت
13. مترونوم
14. آمپلی فایر 20ٌٌW * 2
15. پورتها: USB to HOST , USB to Device , LAN , AUX In/Out/Thru , AUX PEDAL
16. سه پدال
17. حافظه داخلی: 1.4MB
18. ابعاد: 1372mm x 595mm x 894mm
19. وزن: 61Kg

و وسایل جانبی...

bamdadonline
Tuesday 5 May 2009, 09:15 AM
CVP-403

1. سیستم اکشن: GH3
2. نمایشگر: LCD 5.7" 320*240
4. سیستم سمپلگیری: Stereo Sampling AWM 3-Step (Advanced Wave Memory)
5. تعداد سمپل ها: 30
6. نت پلی فنی: 96
7. تعداد 340 صدا بهمراه 480 صدایXG
9. تعداد ریتم ها: 243
10. تعداد 120 آهنگ
13. مترونوم
14. آمپلی فایر 40ٌٌW * 40W
15. پورتها: USB to HOST , USB to Device , LAN , AUX In/Out/Thru , AUX PEDAL , MIC
16. سه پدال
17. ضبط صدا از طریق میکروفون USB
18. حافظه داخلی: 1.4MB
19. ابعاد: 1432mm x 614mm x 888mm
20. وزن: 73Kg

و وسایل جانبی...

bamdadonline
Saturday 9 May 2009, 06:55 PM
CVP-405

1. سیستم اکشن: GH3
2. نمایشگر: LCD 5.7" 320*240
4. سیستم سمپلگیری: Stereo Sampling AWM 4-Step (Advanced Wave Memory)
5. تعداد سمپل ها: 50
6. نت پلی فنی: 128
7. تعداد 414 صدا بهمراه 480 صدایXG
9. تعداد ریتم ها: 344
10. تعداد 120 آهنگ
13. مترونوم
14. آمپلی فایر 40ٌٌW * 40W
15. پورتها: USB to HOST , USB to Device , LAN , AUX In/Out/Thru , AUX PEDAL , MIC , Video Out
16. سه پدال
18. حافظه داخلی: 1.4MB
19. ابعاد: 1430mm x 609mm x 890mm
20. وزن: 79Kg

و وسایل جانبی...

bamdadonline
Sunday 10 May 2009, 07:33 PM
CVP-407

1. چوب طبیعی NW
2. نمایشگر: LCD 7.8" 640*480
6. نت پلی فنی: 256
7. تعداد 590 صدا بهمراه 480 صدایXG
8. افکت ها: Reverb / Chorus / DSP 1-6
9. تعداد ریتم ها: 480
10. تعداد 120 آهنگ
13. مترونوم
14. آمپلی فایر 60W x 2 + 20W x 2
15. پورتها: USB to HOST , USB to Device , LAN ,Midi In/Out/Thru , AUX In/Out/Thru , AUX PEDAL , MIC , Video Out , RGB Out
16. سه پدال
18. حافظه داخلی: 3.2MB
19. ابعاد: 1430mm x 609mm x 885mm
20. وزن: 84Kg

و وسایل جانبی...

bamdadonline
Monday 11 May 2009, 03:13 PM
CVP-409

- این مدل تفاوت چندانی با مدل قبلی نداره...

1. چوب طبیعی NW
2. نمایشگر: LCD 7.8" 640*480
6. نت پلی فنی: 256
7. تعداد 590 صدا بهمراه 480 صدایXG
8. افکت ها: Reverb / Chorus / DSP 1-6
9. تعداد ریتم ها: 408
10. تعداد 120 آهنگ
13. مترونوم
14. آمپلی فایر 60W x 2 + 20W x 2
15. پورتها: USB to HOST , USB to Device , LAN ,Midi In/Out/Thru , AUX In/Out/Thru , AUX PEDAL , MIC , Video Out , RGB Out
16. سه پدال
18. حافظه داخلی: 3.2MB
19. ابعاد: 1430mm x 609mm x 890mm
20. وزن: 88Kg

و وسایل جانبی...

rainysky50
Sunday 7 June 2009, 12:42 PM
clp340 قیمتش به دلار چنده؟؟!!

leila_t
Tuesday 30 June 2009, 02:04 AM
سلام
ممنون از مطالب عالیتون برای انتخاب پیانو، من میخوام یه پیانو بگیرم اما بین این دو مدل موندمDGX630 و p85 :
درمورد p85 چند تا سئوال دارم
آیا پایه مخصوص خودش رو ایران میفروشند؟ چون پایش جداست و اینکه کسی قیمت این پایه ها رو میدونه چنده؟ در ضمن فکر کنم پدالشم که به صورت LP5 هست هم جدا فروخته میشه قیمت این پدالها به چه صورته؟
You can see links before reply You can see links before reply

قیمت P85 با وسایل جانبیش فکر کنم هم قیمت DGX 630 بشه بخاطر همین میخواستم بدونم کدومشون بهتره ، ممنون میشم راهنماییم کنید

bamdadonline
Tuesday 30 June 2009, 09:11 AM

اگر اشتباه نکنم 3400$.

درمورد p85 چند تا سئوال دارم
آیا پایه مخصوص خودش رو ایران میفروشند؟ چون پایش جداست و اینکه کسی قیمت این پایه ها رو میدونه چنده؟ در ضمن فکر کنم پدالشم که به صورت LP5 هست هم جدا فروخته میشه قیمت این پدالها به چه صورته؟

بله همراهش فروخته میشه.شما به نمایندگی های آرشه جام جم در ولیعصر مراجعه کنید...

قیمت P85 با وسایل جانبیش فکر کنم هم قیمت DGX 630 بشه بخاطر همین میخواستم بدونم کدومشون بهتره ، ممنون میشم راهنماییم کنید

خدمتتون عرض کنم که امکانات DGX630 بیشتر از P85 و قیمتش هم بالاتر هست.بدلیل قیمتهای متفاوتی که ارائه میشه من اینجا قیمتی رو اعلام نمی کنم اما این دو مدل قیمتهای خیلی پایین تری نسبت به مدلهای Clpو. .. داره.

amir1055
Monday 2 November 2009, 08:26 AM
سلام دوست عزیز امیدوارم خوب باشید. تا حالا که فقط صحبت از مدلهای YDPو CLPو CVP بود و جدیدا هم مدلهای کلاوینوا وارد بازار شدن که من خودم چند روز پیش در خیابان لارستان رفته بودم پشت یکی از اونا نشستم و واقعا باید بگم که کلاویه ها نسبت به مدل های قبلی(مثلا clp clavinova نسبت به clp معمولی) تغییر محسوسی کردن. هیچ موقع به پای هامراکشن های آکوستیک نمیرسن ولی مدلهای قبلی هامرشون کاملن مصنوعی بود. اما کلاوینوواها مصنوعی بودن کلاویه هاش کمتر محسوس شده.

دوست عزیزم سری پیانو های دیجیتال clavinova نزدیک به بیست و پنج ساله که در دو سری clp و cvp تولید میشه.

amir1055
Monday 2 November 2009, 08:30 AM

یه سری به بازرگانی واقف واقع در خیابان مطهری بزنید قیمت clp-340 چیزی در حدود 1700000 تومنه. در مورد پیانو های دیجیتال یاماها خیلی دنبال قیمت دلاریش نباشید چون بر خلاف انتظار خیلی بالاتر از قیمت ریالیشه.

md608008
Wednesday 18 November 2009, 01:49 PM
چه پول مفتی شما ها دارین
من که یه

md608008
Wednesday 18 November 2009, 01:50 PM
یه مدل ساده ام خویه ....

amir1055
Saturday 21 November 2009, 07:57 AM
منم برا دیجیتال بیشتر موافق یه مدل ساده ام ولی منظور شما چه مدلیه دقیقا ؟ در ضمن دوست خوبم لفظ "چه پول مفتی دارید" کمی غیر مودبانست.

you3f
Saturday 28 November 2009, 02:12 AM
اینطور که به نظر میاد cvp-305 خیلی جالبه.
فقط اگه هامر اکشنش GHS بود چی میشد!!!

قیمتش تا چه حدودی هست؟

amir1055
Tuesday 1 December 2009, 08:13 AM
ghs چیه ؟ جدیده ؟ فکر میکنم فعلا gh3 معمول باشه که cvp-305 هم از همون اکشن استفاده میکنه. ولی ghs رو تا بحال نشنیده بودم.

atb
Saturday 5 December 2009, 10:55 AM
با سلام
من قصد خرید کیبورد را داشتم ولی به من بیانو دیجیتال هم بیشنهاد شد2سوال از خدمت دوستان داشتم
1-تا 1.300بهترین بیانو دیجیتال را چی بیشنهاد می کنید؟(cvp-305 وcvp409وcvp407مدلهای بیشنهادی خودم هستن)
2-ایا با یادگیری بیانو دیجیتال می توان کیبورد را هم به صورت حرفه ای اموخت؟

nima71
Saturday 5 December 2009, 02:06 PM
سلام،
آقا این Yamaha P155 تو ایران پیدا میشه؟
فروشگاه آرشه رفتم، نداشت.
جمهوری رو هم کامل گشتم.
کسی میدونه از کجا باید بخرم؟
راستی قیمتش حدودا چقدره؟

nima71
Saturday 5 December 2009, 02:11 PM
سلام
من خودم مدتی دنبال Yamaha P155 می گردم ولی پیدا نمی کنم از اساتیدی که این مدل را در جایی دیدن خواهش می کنم پاسخ بدن. با تشکر

Acoustic
Saturday 5 December 2009, 07:54 PM
سلام به همه ی اساتید .. میدونم سوالم تکراریه .. اما من میخوام یه پیانو دیجیتال تا قیمت 2 تومن بگیرم که اکشن و همچنین قیافش در حد خوب باشه .... ممنون میشم راهنمایی کنید و اینکه هیچ اطلاعات فنی و تخصصی هم ندارم و میخوام از صفر شروع کنم

atb
Saturday 5 December 2009, 08:44 PM
با سلام
من تمام انجمن بیانو را هر چه جستجو کردم مثل انجمن کیبورد تابیکی برای کمک به کسانی که میخوان بیانو بخرن ندیدم(البته دیجیتال).به همین خاطر از کلیه دوستان ممنون میشمکه نهتنها به بنده حقیر بلکه به سایرینی مثل بنده کمک نمایند.اما این سوالات خودم»»
من قصد خرید کیبورد را داشتم ولی به من بیانو دیجیتال هم بیشنهاد شد2سوال خودم:
1-تا 1.300بهترین بیانو دیجیتال را چی بیشنهاد می کنید؟(cvp-305 وcvp409وcvp407مدلهای بیشنهادی خودم هستن)

nima71
Saturday 5 December 2009, 08:59 PM
اگه به سایت یاماها بری می تونی اطلاعات خوبی رو بگیری.ابتدا باید مشخض کنی که پیانو مبله می خواهی یا سر صحنه
(عکس: مدل Yamaha P155)(آخرت پیانو سر صحنه!!!)

(عکس: مدل Yamaha CLP320) (متوسط)

ولی سوالت هیچ ربطی به موضوع نداشت.
اگه به تاپیک پیانو های دیجیتال بری میتونی جوابتو پیدا کنی.

bamdadonline
Sunday 6 December 2009, 08:57 AM
با سلام به شما. تاپیکهای زیادی در بخش پیانو وجود داره که بارها و بارها به سوالات در زمینه خرید پیانو و معرفی مدلهای مختلف پیانو دیجیتال اشاره شده. با اینکه تکرار مکررات هست اما برای اینکه به شما کمکی شده باشه من یه جمع بندی از مطالب مهم میکنم تا شما هم بتونید درست تصمیم بگیرید.

اولا قصد خودتون رو مشخص کنید که میخواین کیبورد یاد بگیرید یا پیانو. اگه کیبورد که پیانو رو بی خیال بشید و یه سر برید بخش کیبورد. اونجا توضیحات کافی در مورد مدلهای مختلف کیبورد و امکانات و مقایسه بین مدلها و قیمت روزشون هست.

اما اگه قصد یادگیری پیانو دارید فقط به پیانو فکر کنید و به مدلهای آکوستیک (سیمی) و دیجیتال فکر کنید و مقایساتی انجام بدید تا به نتیجه مقتضی برسید. پیانوهای آکوستیک خوب از قیمتهای 4 میلیون به بالا هستن و ارزون تر از اون کیفیت لازم رو نداره ولی اگه دست دو تمیز بخواهید بگیرید مدلهای خوبی می تونید در خیابان لارستان با 2 تا 3 میلیون پیدا کنید.

اما در مورد دیجیتال. الان دیگه پیانوهای دیجیتال یاماها خیلی به پیانوهای آکوستیک نزدیک شدن. مخصوصا مدلهای جدید که باعث شده بدلیل قیمت مناسب و تاچ و اکشن قابل قبول در تمامی آموزشگاه های موسیقی برای آموزش استفاده بشن و اساتید پیانو این مدلها رو تایید می کنن. پس شما اگر محدودیت هزینه دارید با همون 1.300 یا 1.400 و حتی کمتر از این مبالغ میتونید پیانوی دیجیتال تهیه کنید. البته مدلهای CVP گرونتر هستن و باید بیشتر هزینه کنید.

مدل پیشنهادی من به شما CLP-320 هست که جزو بهترین های یاماها هست.... موفق باشید.

atb
Sunday 6 December 2009, 11:27 AM
سلام از توجه شما دوست عزیز سباسگذارم
ممنون میشم اگر به چند تا دیگه از سوالهای من باسخ بدین
1-مدلهایclp-340وclp-380چطورن؟
2-از مدلهای cvpشما کدوم مدل را بیشنهاد می کنین؟

bamdadonline
Sunday 6 December 2009, 01:14 PM
من قبلا امکانات چندمدل CVP رو در آدرس زیر دادم. میتونید امکاناتشون رو با هم مقایسه کنید. اما امکانات این مدلها به حدی بالا هست که هرکدوم رو تهیه کنید یه پیانوی نسبتا کامل در اختیار خواهید داشت.

CVP-403 در صورتیکه بودجه کافی برای تهیه کردنش داشته باشید یه انتخاب بسیار خوب بین پیانو دیجیتالهای یاماهاست. اکشن GH3 و صدای شفاف و بسیار نزدیک به پیانو گرند و امکانات عالی همون چیزیه که یه پیانیست احتیاج داره.
ضمن اینکه از مدل 407 به بعد از چوب طبیعی درست مثل پیانو های اکوستیک استفاده شده...

به این تاپیک یه سری بزنید:
You can see links before reply %8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84&page=5

atb
Sunday 6 December 2009, 05:57 PM
جناب بامداد از لطف شما ممنونم که با جوابهای خوبتون ما را شرمنده می کنین
ممنون میشم اگر این دو سوال حقیر را هم جواب بدین:
1-شاید این سوال کمی بچه گانه به نظر بیاد ولی من دوست دارم بدونم ایا کسی که بیانیست خوبی باشه متونه کیبورد زن خوبی هم باشه؟یا به عبارت دیگه ایا با یادگیری بیانو دیجیتال می توان کیبورد را هم به صورت حرفه ای اموخت؟
2-انتخاب من با توجه به راهنمایی های شما یکی از مدلهایcvp403-clp320یا clp340چون در شهر ما مرکز فروش بیانو نیست اگه ممکنه نمایندگی فروش در نزدیکترین شهر به ما که اصفهانه را در صورت اطلاع لطف کنید
از شما مجددآ ممنون.

nima71
Sunday 6 December 2009, 08:06 PM
سلام،
می خواستم ببینم کسی Yamaha P155 رو تو ایران دیده؟
اگه از قیمتش هم منو مطلع کنید ممنون میشم.

Acoustic
Sunday 6 December 2009, 10:58 PM
میدونم شبیح سوال من زیاد شده .... اما من یه تازه کارم لطفا جواب بدید .. پست های بالا هم دنبال میکنم

یه پیانو دیجیتال از هر مدلی با قیمت 2 میلیون میخوام ... اکشن و شکل و شمایل و شبیه بودن به اکوستیک برام مهمه

امکانات هم در حد متوسط

--------
البته اگه با 2 تومن یه پیانو دیواری یا اکوستیک نمیشه خرید ... چون من تا اینجا که تحقیق کردم فهمیدم نمیشه با 2 تومن یه پیانو اکوستیک در حد خوب خرید

راستی هر سایتی هم میرم قیمت نزده واسه پیانووو نمیدونم چرا ... مثلا یه سایت ایرانی خوب که مدل هایی که موجوده با قیمتشون بگه

amir1055
Monday 7 December 2009, 11:17 AM
atb عزیز اگه قصد شما یادگیری کیبورده (اگه درست فهمیده یاشم منظورتون سینتی سایزر بوده) چرا میخواید پیانو بخرید ؟ ضمنا بنظرم cvp407 دوروبر 4 تومن باشه مگه اینکه افت قیمت شدیدی داشته باشه که بعید میدونم.

Acoustic
Monday 7 December 2009, 01:49 PM
سلام به همه ی دوستان عزیز .. این فکر کنم سومین جایی هست که پست میزارم اما جوابی نمیگیرم :D

اگه کسی اطلاعاتی داره اگه ممکنه کمک کنه ممنون میشم ...

یه پیانو دیجیتال تا قیمت 2 تومان میخوام بدونم بهترین انتخواب از CLP و CVP چیه ؟

مدل هایی که میشه تو ایران گیر آورد رو مینویسم از هر کدوم قیمت داشتید بهم بگید :

CLP 320 , 330 , 340 , 370 , 380

CVP ها هم راجبش اطلاعاتی ندارم نمیدونم از CLP ها بهتر هستند یا نه ...

من خودم یه چند تا Review از CLP 380 دیدم که خیلی دلم رو گرفت .. اما فک کنم قیمتش بالا باشه :(

amir1055
Monday 7 December 2009, 02:01 PM
حق با شماست 380 خیلی گرونه و البته پیانو دیجیتال مرغوبی هم هست.
شما با 2 تومن میتونید یه clp-340 آکبند داشته باشید قیمتش تا 2 ماه قبل 1900000 تومن بود پیانو خوبیه.
330 320 توصیه نمیشه چون تعداد سطوح نمونه برداریش پایینه.

vhd
Monday 7 December 2009, 02:12 PM
میدونم شبیح سوال من زیاد شده .... اما من یه تازه کارم لطفا جواب بدید .. پست های بالا هم دنبال میکنم

یه پیانو دیجیتال از هر مدلی با قیمت 2 میلیون میخوام ... اکشن و شکل و شمایل و شبیه بودن به اکوستیک برام مهمه

امکانات هم در حد متوسط

--------
البته اگه با 2 تومن یه پیانو دیواری یا اکوستیک نمیشه خرید ... چون من تا اینجا که تحقیق کردم فهمیدم نمیشه با 2 تومن یه پیانو اکوستیک در حد خوب خرید

راستی هر سایتی هم میرم قیمت نزده واسه پیانووو نمیدونم چرا ... مثلا یه سایت ایرانی خوب که مدل هایی که موجوده با قیمتشون بگه

سلام دوست عزیز
تو این سایت چند تا پیانو و قیمتش هست.

قیمت های پیانو زیاد تغییر می کنه و هر کی یه قیمتی رو میده
برای قیمت گرفتن پیانو حتما به چندتا فروشگاه زنگ بزن .

من چند ماه پیش یه clp340 از جمهوری خریرم
1.750.000 تومن
مشخصات clp340

Acoustic
Monday 7 December 2009, 02:48 PM
VHD عزیز با شنیدن این قیمت اگه واقعا همین باشه خیلی خوشحالم کردی ...:bd

Acoustic
Monday 7 December 2009, 02:52 PM
370 CLP شنیدم 1 ملیون و 750 هست .... فک نکنم چیزی از 380 که اینقدر گرونه کم داشته باشه ...

amir1055
Tuesday 8 December 2009, 07:01 AM
شوخی میکنید ؟ از کی شنیدید ؟ البته 4 سطح نمونه برداری در مقابل 5 سطح باعث میشه کمی قیمت پایین بیاد ولی به هر حال قیمت یه clp-380 چیزی حدود 3.5 تا 3.800 هستش فکر نکنم بخاطر یک عمق نمونه برداری کمتر 2 میلیون افت کنه و قیمتش حتی از 340 هم کمتر بشه. شما چرا با نمایندگیهای یاماها تماس نمیگیرید؟

vhd
Tuesday 8 December 2009, 09:17 AM
VHD عزیز با شنیدن این قیمت اگه واقعا همین باشه خیلی خوشحالم کردی ...:bd

سلام , ببخشید مدل دستگاه رو اشتباهی نوشتم
منظورم CLP-340 بود.
شرمنده , حواسم نبود...

Acoustic
Tuesday 8 December 2009, 01:42 PM
آها :icon_biggrin: ممنون

Acoustic
Tuesday 8 December 2009, 01:44 PM
بله شرمنده قیمتو اشتباه نوشتم ...
راستی CLP 340 چند سطح نمونه برداری داره ؟ .. میتونه راضی نگه داره خریدار رو ؟

تو این انجمن یا جایی دیگه سراغ ندارین که CLP 340 رو با 370 و 380 مقایسه کرده باشه ؟

vhd
Tuesday 8 December 2009, 07:55 PM
بله شرمنده قیمتو اشتباه نوشتم ...
راستی CLP 340 چند سطح نمونه برداری داره ؟ .. میتونه راضی نگه داره خریدار رو ؟

تو این انجمن یا جایی دیگه سراغ ندارین که CLP 340 رو با 370 و 380 مقایسه کرده باشه ؟

سلام
یه نگاهی به این سایت بندازید.
clp-340 vs clp-370 (You can see links before reply)
امیدوارم به دردتون بخوره.

Acoustic
Tuesday 8 December 2009, 08:46 PM
ممنون خوب بود ...

Acoustic
Friday 11 December 2009, 02:09 AM
سلام دوستان خواستم بببینم فرق عمده ی بین سری CLP و YDP چی هست ؟ ممنون

Acoustic
Friday 11 December 2009, 03:49 PM
کسی نبود جواب بده ؟؟؟

Acoustic
Saturday 12 December 2009, 04:46 AM
سلام به همه ی دوستان عزیز ... یه مدته فعالیت کم شده توی قسمت پیانو ...

یه Review از سایت youtube دیدم از یاماها CLP 380PE که هم خود پیانو هم نوازندش بسیار جالب بودند برام ... پیشنهاد میکنم حتما ببینید وو فیلم رو تا اونجا که راه داشت کم حجم کردم دوباره آپلود کردم

Download - 4shared (You can see links before reply)

mehranxx
Monday 14 December 2009, 11:45 PM
سلام .
چند سالی هست که گیتار میزنم و جدیداً به طرز عجیبی به پیانو علاقه مند شدم . کارم به جایی رسید که بدون داشتن ساز ، رفتم کلاس پیانو ثبت نام کردم . فقط به خاطر اینکه می خواستم از نزدیک لمسش کنم . خلاصه 3-4 جلسه ای رفتم سر کلاس پیانو . راستش دیگه روم نشد برم . چون نمی تونستم درست نت بزنم چراکه تمرینی در کار نبود .
متاسفانه الآن شرایطم به گونه ای هست که نمی تونم پیانو آکوستیک بخرم . ولی چیزهای زیادی در مورد پیانو های الکتریکی شنیدم . اینکه از نظر اکشن ها با پیانو واقعی برابری می کنند و خلاصه اینکه واسه کسی که اول کار هست فکر می کنم یک انتخاب مناسب باشه . ضمن اینکه میشه هدفون بهش و شب و روز تمرین کرد .

ولی نکته ای که خیلی واسم مهمه کلید های پیانو الکتریک هست . ضمن اینکه یه سری مطلب در همین انجمن در مورد تفاوت عمده اکشن های پیانو آکوستیک با پیانو الکتریک خوندم می دونم که بهترین انتخاب یک پیانو Hammer Actione تمام عیار هست که صدای خوبی هم داشته باشه . ولی مدل ها رو نمیشناسم .
اگه دوستان عزیز لطف کنند من رو در این مورد راهنمایی کنند خیلی ممنون میشم .
راستی این رو هم بگم که بین 700 تا 1 میلیون تومن می تونم هزینه کنم . اگه مدل ارزون تر و مناسبی هم وجود داشته باشه که چه بهتر .

منتظرم ...

amir1055
Tuesday 15 December 2009, 07:17 AM
سلام دوست من. اولا باید عرض کنم اصطلاح پیانو الکتریک یکم اشکال داره چون اشاره داره به نسل های ابتدایی دستگاه های مولد صدا که برمیگرده با سالهای بسیار دور (شاید 50 سال). اصطلاح درست پیانو دیجیتال هستش.
برای بودجه کم این بهترین انتخاب میتونه باشه ولی بودجه شما برای خرید یک ساز حتی متوسط هم کمه.
ولی احتمالا میتونید کارتون رو با برخی ار مدلهای خوب سرصحنه (stage) شروع کنید هر موقع پولتون جور شد ساز مناسبتو رو تهیه کنی مثلا یه رولند سری fp دست دوم رو با 1 تومن به راحتی میتونید تهیه کنید. به هر حال من 2 3 تا مدل مناسب پیانو دیجیتال رو بهتون معرفی میکنم.
یاماها clp-340 با قیمت حدودیه 1900000 تومان
یاماها clp-280 با قیمت حدود 2800000 تومان
رولند dp-990 که اون هم مانند clp-280 هست قیمتش.

یه انتخاب دیگه که میتونید داشته باشید سری YDP از محصولات یاماها هست که از لحاظ امکانات صدا و تاچ در سطح پایین تر از clp قرار میگیره ولی خب قیمتش در حدود 1 میلیون باید باشه و انتخاب بدی هم برای شروع نیست.

در آخر، یه سر به نمایندگی های مجاز یاماها بزنید تا اطلاع کاملتری داشته باشید. اگه باز هم سوالی بود در خدمتم.

mehranxx
Tuesday 15 December 2009, 10:36 AM
ممنون از پاسختون .
قیمت هایی که شما گفتین خیلی بالا هستن . خوب فکر کنم با 2800000 تومن بشه یک پیانو UpRight واقعی خرید . اونقدر پول ندارم من . فکر کنم همون نوع stage چیز خوبی واسه شروع باشه . البته شما در مورد اکشن ها و قابلیت Hammer Action توضیح ندادین . در مدل های سری stage (یاما ها ، رولند و غیره) که قابلیت Hammer Action رو به خوبی پشتیبانی کنند کدوم مدل ها رو پیشنهاد می کنید ؟

amir1055
Tuesday 15 December 2009, 11:50 AM
پیانو upright دو میلیون تومنی بیشتر از یک سال براتون کار نمیکنه!
hammer action یه قابلیت نیست یه خصوصیته. چه توضیحی راجع به hammer action لازم دارید؟
مدلهایی که گفتم همه خوبن ولی اینم بگم مدلهای سرصحنه به لحاظ اکشن در سطح بسیار پایین تر از پیانو های دیجیتال قرار دارن ولی خب اگه عجله داری میتونه انتخاب خوبی باشه. اینکه بگی رولند یا یاماها (مدل بسیار معروف و معتبر kurzweil رو هم فراموش نکن) بستگی به خودت داره که چه صدایی رو بپسندی ولی من شخصا رولند رو ترجیح میدم مثلا مدل سر صحنه fp7 یه ساز معروفه. یه کاره دیگه هم میتونید انجام بدید. یه سر برید نمایندگی و ببینید قیمت یه clp-240 دست دوم رو چند میگن ؟ این مدل هم برا شروع بسیار عالیه.

mehranxx
Tuesday 15 December 2009, 02:28 PM
چه کنیم که همیشه شرایط اونطوری که دوست داریم نیست .. ناچاراً باید قید اون حس و لذتی که با پیانو آکوستیک القا میشه رو زد ... صدای پیانوی دیجیتال رو فقط با گوش میشه شنید ولی صدای پیانوی آکوستیک رو با کل وجود میشه احساس کرد اون لرزشی که ایجاد می کنه . اون بم دلنشین ...

clp-240
چند تا سوال :
مدل clp-240 چقدره الان ؟ (نو)

پیانو دیجیتال نوع Upright علاوه بر ظاهر مناسب تر ، چه برتری دیگه نسبت به انواع Stage داره ؟ در واقع آیا میشه این استنباط رو کرد که پیانو Stage فقط به دلیل نداشتن قاب چوبی و این حرف ها(ظاهر پیانو مانند) قیمت پایین تری داره ؟ یا موارد دیگه ای هم تاثیر گذار هستن ؟

به پیانو دیجیتال Stage میشه کلیه پدال ها رو متصل کرد ؟

راستش اگه یک پیانو دیجیتال Stage با قابلیت HA خوب و با صدای تا جای ممکن شبیه به پیانو آکوستیک دست دوم هم پیدا بشه واسه من مناسبه .

atb
Tuesday 15 December 2009, 07:40 PM
سلام
می خواستم از جناب AMIR1055سوالی ببرسم:
من هم می خوام بیانو دیجیتال بخرم خیلی ها مدل DYNATONE DPR2200را به من بیشنهاد دادن قیمتش هم 1950است میخوام خواهشی بکنم اگه اطلاعی درباره این برند دارن کمک کنن در ضمن ساخت کره می باشد
و بیانوهایی در حد بول MEHRANXXهم در این برند موجود می با شد
ممنون

amir1055
Wednesday 16 December 2009, 07:11 AM
ساز های سرصحنه همونطور که گفتم علاوه بر ظاهر به لحاظ اکشن و صدا هم با پیانو های دیجیتال فرق دارن مثلا در مورد رولند مثال میزنم fp7 یکی از بهترین مدل های سر صحنه این برند هست و hp-203 یه پیانو دیجیتال متوسط این برند. نوع اکشن هر دو اینها PHA2 هستش ولی خب اگه از نزدیک اونارو تست کنید به وضوح این تفاوت رو احساس میکنیدکه hp-203 به یک ساز اکوستیک نزدیکتره . البته این رو وقتی بهتر درک میکنید که قبلا با یه پیانو اکوستیک خوب کار کرده باشید. غیر از این مساله تقویت کننده هاست ببینید الان 2 تا مدل بسیار خوب از یاماها clp-280 و clp-380 هست. قیمت clp-380 بسیار بالاتر اولیه و همینطور سطح نمونه بردرایش هم یک سطح بیشتره ولی خیلی ها صدای clp-280 رو ترجیح میدن بخاطر تقویت کننده های متعدد و قویتر (این لزوما به معنیه تولید صدای بلندتر نیست) که این باعث زیباتر شدن صدا میشه. خب مطمئنا تقویت کننده های یه پیانو دیجیتال با یه ساز سرصحنه غیر قابل مقایسست. قیمت clp-240 رو راستش نمیدونم ولی حدس میزنم حول 1 میلیون باشه (نه کمتر). و با توجه به بودجتون این ساز رو به شما توصیه میکنم.
سخن آخرتون هم درسته ساز stage با اکشن های چکشی برای تمرین میتونه مناسب باشه.

amir1055
Wednesday 16 December 2009, 07:14 AM
DYNATONE DPR2200 ؟؟؟؟ راستش تاحالا اسمشو نشنیدم ! ولی اگه تصمیم به خرید پیانو دیجیتال دارید یاماها رولند و کورزوویل سازهای خوبین. البته پیانو های دیجیتال کاوایی هم کیفیت بالایی دارن که متاسفانه نمایندگیش در ایران بسیار کم کارن و سازهای مناسبی رو برای فروش وارد نمیکنن.

atb
Wednesday 16 December 2009, 05:37 PM
سلام
راستش amir1055من توي اصفهان 1مدل رولند ديدم به قيمت 2.5ميليون ولي كورزويل نديدم با اينكه ميدونم كورزويل يكي از بهترين هاست.اين سايت اين برند مي باشدYou can see links before replyاگه 1نگاه بندازي و نظرتو بگي ممنونت ميشم.راستي با 1900ميشه از پيانوهاي ديجيتال كورزويل چيزي گير اورد؟اگه مدلي معرفي كني ممنون ميشم.

moein babayee
Wednesday 16 December 2009, 05:41 PM
سلام دوستان شرمنده وسط بحثتون پریدم وسط

اگه بتونین از اسکوفیلد در این باره اطلاعات بکشین خیلی خوبه
من وقتی دنبال قیمت پیانو بودم خیلی کمکم کرد فکر کنم بتونه کمکتون کنه به هر حال خیلی وقته پیانو می زنه

mehranxx
Wednesday 16 December 2009, 10:08 PM
سلام دوستان شرمنده وسط بحثتون پریدم وسط

اگه بتونین از اسکوفیلد در این باره اطلاعات بکشین خیلی خوبه
من وقتی دنبال قیمت پیانو بودم خیلی کمکم کرد فکر کنم بتونه کمکتون کنه به هر حال خیلی وقته پیانو می زنه
سلام . والا تنها کاری من می تونستم بکنم این بود که با ایجاد تاپیک درخواست کمک کنم . مطمئناً ایشون اگه مشغله نداشته باشن مارو از راهنمایی های خودشون بی بهره نمیذارن .

bamdadonline
Thursday 17 December 2009, 08:15 AM
خدمتت عرض کنم که تو مدلهای YDP تاچ کلاویه ها ضعیف هست یا به اصطلاح سبک (Light-Weighted) هست یعنی تاچ سبک و نصفه نیمه ای داره اما در مدلهای بعدی مثل CLP تاچ خیلی خوب شده و نزدیک به پیانوهای آکوستیکه و هر چی به مدلهای بالاترش نگاه می کنیم می بینیم سیستم اکشن پیشرفته تر و نزدیک تر شده.

bamdadonline
Thursday 17 December 2009, 08:48 AM
اکشن GH یا همون Graded Action دارای تاچی شبیه پیانو آکوستیک و از چپ به راست حالت graded یا همون شل شدن کلیدها رو داره.
در GHE این اکشن سبک هست و در GH3 که در مدلهای بالا تر دیده میشه از اکشنی بسیار نزدیک به پیانو آکوستیک استفاده شده و از GH پیشرفته تره , و نهایتا در جدیدترین مدلها از NW یا همون چوب طبیعی استفاده شده که باعث میشه balance در کلیدها دقیقا مشابه پیانو آکوستیک بشه و صدای شفاف تری شنیده بشه.

CLP-280 NW
CLP-295GP NW
CLP-380 NW
CLPS-308 NW
CVP-407 NW
CVP-409 NW
CGP-1000 NW

CLP-230 GH3
CLP-240 GH3
CLP-265GP GH3
CLP-270 GH3

CLP-330 GH3
CLP-340 GH3
CLP-370 GH3
CVP-403 GH3
CVP-405 GH3
CLPS-306 GH3

YDP-140 GHS
YDP-131C GHS
YDPS-30 GHS
YPG-625 GHS
YPG-635 GHS
DGX-630 GHS
P65 GHS
P70 GHS
P85 GHS

CP-300 GHE
CP-33 GHE
YDP-160 GHE
YDP-223 GHE
P-140 GHE

CLP-220 GH
CLP-320 GH
CVP-401 GH

atb
Thursday 17 December 2009, 01:12 PM
mehranxx:
شما هم دقیقا مشکل من رو داری چه خوب میشد همه کمک می کردن تا امثال ما تازه کارها راحت میتونستن تصمیم بگیرن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

amir1055
Saturday 19 December 2009, 07:40 AM
atb من واقعا اون مدلی که گفتید رو نمیشناسم و چیز خاصی نمیتونم راجع بهش بگم از رو سایت و مشخصات که نمیشه چیزی گفت. 1900 بودجه کاملا مناسبیه برای خرید پیانو دیجیتال من نمیدونم مشکلتون چیه . کورزوویل mark pro I ویاماها clp-340 در این رنج قیمت قرار دارند هر کدوم رو پیدا کنی خوبن و ضرر نکردی.

Core
Saturday 19 December 2009, 11:47 AM
سلام. من CLP220 دارم. اگه کسی سوالی چیزی داره با کمال میلی کمک خواهم کرد.

Acoustic
Saturday 19 December 2009, 11:53 AM
سلام به همه ی دوستان عزیز ... من هم میخوام پیانو دیجیتال بخرم و حدود یک ماه هست تو این فروم دارم تحقیق میکنم و خوشحال میشم به دوستان در حد توانم کمک کنم ... تا اینجا با بودجه ی 2 تومن به این نتیجه رسیدم CLP-340 بهتربن انتخابه ... از همه نظر خوبه فقط یه سوال ! از نظر بلندی و حجم صدا در چه حدی هست ؟
و سوال آخر اینکه اصولا CLP-340 باید از CLP-240 بهتر باشه درسته ؟ چون من راجب سری 200 تحقیق نکردم

M8H
Saturday 19 December 2009, 12:03 PM
سلام دوستان.
به نظر من پیانو دیجیتال KORG SP250 بخر.
هم حمل و نقلش راحته!
کلاویش خیلی نزدیکه به آگوستیکه.از لحاظ وزن.
صدای پیانوش خیلی عالیه!
قابلیت 2 تا هدفون داره.
قابلیت پخش در پشت آمپیلی داره.
قابلبت ترکیب صدا داره.
مثل آگوستیک میتونی تنظیم کنی که در پیانو چقدر باز باشه.البته با کلید.
مترونوم داره.
عین باقی پیانوها نیستش که باندش زیر باشه.
بانداش بالاست و قابلیت پن داره یعنی وقتی میزنی مستقیما به گوشت میرسه صدا نه اینکه اول به زمین برخورد کنه بعد به گوشت برسه.
قیمتشم خوبه.

amir1055
Saturday 19 December 2009, 12:20 PM
بله p30ware مدل clp-340 خیلی بهتر از clp-240 هستش. در مورد KORG SP250 هم باید بگم کلا korg یه برند معتبر و خوب در مدلهای stage به حساب میاد.

itmanager
Saturday 19 December 2009, 02:34 PM
سلام . من هم مشکل شما رو داشتم و به این فروم هم خیلی سر زدم ولی خوب بهتر دیدم خودم دست به کار بشم و تحقیقاتم رو شروع کنم. هم در اینترنت و هم در دنیای واقعی پس شروع کردم و نتایج زیر به دست آمد که امدیوارم برای شما مفید باشه:
قیمت پیانوهای قابل قبول با حدود بودجه 2 میلیون تومان به ترتیب:
1- پیانو دیجیتال Mark pro Tow kurzweil : پیانوهای کروزویل ساخت کره هستند و البته در آغاز در امریکا متولد شدند. و از نظر کیفیت صدا نزدیکترین صدا رو به پیانوهای رویال داره. این مدل که قابلیتهای زیادی داره مثل usb و ضبظ و ... در هفته سوم اذر امسال 1950000 قیمت داشت که البته این قیمت مربوط به رنگ قهوه ای ان است و رنگ مشکی 300 هزار تومان گران تر هستند. گارانتی این پیانو 1 سال رایگان و 4 سال وارانتی شرکت اصلی و گارانتی life time بازرگانی واقف به عنوان نمایندگی اصلی محصولات کرازویل هست که آدرس انها را از سایت خود شرکت گرفتم که اول خیابان مطهری بود. به همراه این پیانو یک صندلی پیانویی اصل که جا نوتی داره و یک هدفون عالی ارائه می شه. ضمن اینکه برگه گارانتی آن 2 برگه ای هست که یک قسمت دست خریدار می مونه و یک قسمت در پایگاه داده شرکت ریجستر می شه و در کل دنیا اعتبار داره.
2- پیانو دیجیتال YAMAHA CLP – 340 . این پیانو که توسط اکثر سایتهای دنیا و همجنین بچه هایی که در ایران دنبال پیانو دیجیتال بودند و خریدند تایید شده و کیفیت خیلی خوبی داره در فروشگاههای مختلف بین 2000000 تا 1680000 قیمت گرفتم البته با گارانتی های مختلف . پس از بررسی اینکه بین چندین شرکت ارائه دهنده پیانوهای یاماها که همگی ادعا می کنند گارانتی اصلی را می دهند به ایمیلی رسیدم که یکی از بچه ها با شرکت یاماها مکاتبه کرده بود و لیست نمایندگی های اصلی این شرکت در ایران را خواسته بود که آنها هم خیلی مادبانه جواب داده بودند و 3 نماینده برای ایران معرفی کردند با ادرس و شماره تلفن: 1- آرشه جام جم که در خیابان ولی عصر و هم در خیابان لارستان شعبه داره که از همه گرون تر می دن و تخفیف هم در کار نیست. 2- فروشگاه شهر موسیقی اقای چگینی که نماینده ایران یاماها هستند و سایت هم دارند و اگر از طریق سایت ثبت نام کنید و دانشجو موسیقی باشید به قیمت پخش می تونید پیانو رو خریداری کنید و گارانتی اصلی می ده با قیمت 1750000 و 3- فروشگاه .. قشم که نمایندگی فروش آن در ضلع شمالی میدان فاطمی قرار داره که مثل شهر موسیقی در صورت داشتن معرفی نامه از اموزشگاه یا دانشجو بودن تخفیف خوبی می ده و گارانتی هم هست قیمت 1765000 ولی هزینه حمل و نصب را حدود 30000 می گیره. ( بقیه رایگان حمل و نصب می کنند)
البته فروشگاه بازرگانی واقف هم این پیانو را با قیمت 1850000 می ده و اون هم می گه گارانتی اصلی رو می دیم و لی در این ایمیل به این فروشگاه اشاره نشده. ضمن اینکه اگر پیانو دیجیتال شما خدای نکرده پیانو شما خراب بشه همه نمایندگی هم به واقف ارجاع می دن برای تعمیر.
در خیابان جمهوری هم فروشگاههای دیگه ای مثل بازرگانی جام جم و فروشگاههای متفرقه دیگه ای بودند که قیمتهای پایین تری می فروختند ولی گارانتی قابل اعتمادی ارائه نمی کردند. ضمن اینکه بحثهایی مثل موندن در انبار و باد کردن رد دست و ... این جو موارد هم یکی از دلایل پایین بودن قیمت از طرف این جور فروشگاهها عنوان می شد.
3- پیانو دیجیتال YAMAHA CLP – 330: این پیانو با توجه به فاصله قیمتی کمی که با مدل قبلی داره و امکانات کمتر ان زیاد با استقبال مواجه نشده. قیمت در واقف: 1750000
4- پیانو دیجیتال Mark pro ONE kurzweil : این پیانو هم که قابلیتهای خیلی خوبی داره به قیمت 1550000 از طرف بازرگانی واقف ارائه می شه که صندلی معمولی داره و دکمه ها و امکانات دیجیتالی کمتری نسبت به مدل قبلی داره ولی امکان اتصال به کامپیوتر و ... رو داره البته رنگ مشکی آن هم 300000 گرون تر هست.
5- پیانو دیجیتال YAMAHA CLP – 320 : این پیانو هم پیانوی خوبی به نظر می رسه و قیمت آن هم مناسبه البته اکشن ان چکشی نیست ولی امکانات خوبی داره و قیمت ان هم 1250000
بقیه مدل ها clp 230 , ,… پایین تر هست و قیمت هم حدود 1000000 ولی خوب مدل های بالا بهتر هستند.
مدل 280 هم خیلی خوبه ولی قیمتش بالای 2000000 هست و گرونه.

itmanager
Saturday 19 December 2009, 02:36 PM
سلام . من هم مشکل شما رو داشتم و به این فروم هم خیلی سر زدم ولی خوب بهتر دیدم خودم دست به کار بشم و تحقیقاتم رو شروع کنم. هم در اینترنت و هم در دنیای واقعی پس شروع کردم و نتایج زیر به دست آمد که امدیوارم برای شما مفید باشه:
1- پیانو دیجیتال Mark pro Tow kurzweil : پیانوهای کروزویل ساخت کره هستند و البته در آغاز در امریکا متولد شدند. و از نظر کیفیت صدا نزدیکترین صدا رو به پیانوهای رویال داره. این مدل که قابلیتهای زیادی داره مثل usb و ضبظ و ... در هفته سوم اذر امسال 1950000 قیمت داشت که البته این قیمت مربوط به رنگ قهوه ای ان است و رنگ مشکی 300 هزار تومان گران تر هستند. گارانتی این پیانو 1 سال رایگان و 4 سال وارانتی شرکت اصلی و گارانتی life time بازرگانی واقف به عنوان نمایندگی اصلی محصولات کرازویل هست که آدرس انها را از سایت خود شرکت گرفتم که اول خیابان مطهری بود. به همراه این پیانو یک صندلی پیانویی اصل که جا نوتی داره و یک هدفون عالی ارائه می شه. ضمن اینکه برگه گارانتی آن 2 برگه ای هست که یک قسمت دست خریدار می مونه و یک قسمت در پایگاه داده شرکت ریجستر می شه و در کل دنیا اعتبار داره.
2- پیانو دیجیتال YAMAHA CLP – 340 . این پیانو که توسط اکثر سایتهای دنیا و همجنین بچه هایی که در ایران دنبال پیانو دیجیتال بودند و خریدند تایید شده و کیفیت خیلی خوبی داره در فروشگاههای مختلف بین 2000000 تا 1680000 قیمت گرفتم البته با گارانتی های مختلف . پس از بررسی اینکه بین چندین شرکت ارائه دهنده پیانوهای یاماها که همگی ادعا می کنند گارانتی اصلی را می دهند به ایمیلی رسیدم که یکی از بچه ها با شرکت یاماها مکاتبه کرده بود و لیست نمایندگی های اصلی این شرکت در ایران را خواسته بود که آنها هم خیلی مادبانه جواب داده بودند و 3 نماینده برای ایران معرفی کردند با ادرس و شماره تلفن: 1- آرشه جام جم که در خیابان ولی عصر و هم در خیابان لارستان شعبه داره که از همه گرون تر می دن و تخفیف هم در کار نیست. 2- فروشگاه شهر موسیقی اقای چگینی که نماینده ایران یاماها هستند و سایت هم دارند و اگر از طریق سایت ثبت نام کنید و دانشجو موسیقی باشید به قیمت پخش می تونید پیانو رو خریداری کنید و گارانتی اصلی می ده با قیمت 1750000 و 3- فروشگاه .. قشم که نمایندگی فروش آن در ضلع شمالی میدان فاطمی قرار داره که مثل شهر موسیقی در صورت داشتن معرفی نامه از اموزشگاه یا دانشجو بودن تخفیف خوبی می ده و گارانتی هم هست قیمت 1765000 ولی هزینه حمل و نصب را حدود 30000 می گیره. ( بقیه رایگان حمل و نصب می کنند)
البته فروشگاه بازرگانی واقف هم این پیانو را با قیمت 1850000 می ده و اون هم می گه گارانتی اصلی رو می دیم و لی در این ایمیل به این فروشگاه اشاره نشده. ضمن اینکه اگر پیانو دیجیتال شما خدای نکرده پیانو شما خراب بشه همه نمایندگی هم به واقف ارجاع می دن برای تعمیر.
در خیابان جمهوری هم فروشگاههای دیگه ای مثل بازرگانی جام جم و فروشگاههای متفرقه دیگه ای بودند که قیمتهای پایین تری می فروختند ولی گارانتی قابل اعتمادی ارائه نمی کردند. ضمن اینکه بحثهایی مثل موندن در انبار و باد کردن رد دست و ... این جو موارد هم یکی از دلایل پایین بودن قیمت از طرف این جور فروشگاهها عنوان می شد.
3- پیانو دیجیتال YAMAHA CLP – 330: این پیانو با توجه به فاصله قیمتی کمی که با مدل قبلی داره و امکانات کمتر ان زیاد با استقبال مواجه نشده. قیمت در واقف: 1750000
4- پیانو دیجیتال Mark pro ONE kurzweil : این پیانو هم که قابلیتهای خیلی خوبی داره به قیمت 1550000 از طرف بازرگانی واقف ارائه می شه که صندلی معمولی داره و دکمه ها و امکانات دیجیتالی کمتری نسبت به مدل قبلی داره ولی امکان اتصال به کامپیوتر و ... رو داره البته رنگ مشکی آن هم 300000 گرون تر هست.
5- پیانو دیجیتال YAMAHA CLP – 320 : این پیانو هم پیانوی خوبی به نظر می رسه و قیمت آن هم مناسبه البته اکشن ان چکشی نیست ولی امکانات خوبی داره و قیمت ان هم 1250000
بقیه مدل ها clp 230 , ,… پایین تر هست و قیمت هم حدود 1000000 ولی خوب مدل های بالا بهتر هستند.

itmanager
Saturday 19 December 2009, 02:43 PM

mehranxx
Sunday 20 December 2009, 08:44 AM
اکشن GH یا همون Graded Action دارای تاچی شبیه پیانو آکوستیک و از چپ به راست حالت graded یا همون شل شدن کلیدها رو داره.
در GHE این اکشن سبک هست و در GH3 که در مدلهای بالا تر دیده میشه از اکشنی بسیار نزدیک به پیانو آکوستیک استفاده شده و از GH پیشرفته تره , و نهایتا در جدیدترین مدلها از NW یا همون چوب طبیعی استفاده شده که باعث میشه balance در کلیدها دقیقا مشابه پیانو آکوستیک بشه و صدای شفاف تری شنیده بشه.

سلام . اگه امکانش هست در مورد اکشن نوع GHS هم توضیح بدین . من دارم رو مدل YDP-140 GHS تحقیق می کنم .

bamdadonline
Sunday 20 December 2009, 12:50 PM
در این تاپیک قصد دارم به معرفی مدلهای مختلف پیانو دیجیتالهای شرکت Dynatone بپردازم.

شرکت کره ای Dynatone در بین سالهای 1987 تا 1996 تولیدکننده کیبوردهای دیجیتال بود که پس از این زمان وارد بازار پیانوهای دیجیتال شده و در حال حاضر بهترین پیانوهای دیجیتال از لحاظ کیفیت توسط این شرکت به بازار عرضه می شود. در تمامی پیانوهای دیجیتال ساخت این شرکت از سیستم اکشن ARHA3 که مخفف Advance Real Hammer Action است استفاده شده که دقیقا حس نوازندگی با پیانوهای آکوستیک را میدهد یا لااقل ادعای این شرکت چنین است.

bamdadonline
Sunday 20 December 2009, 01:08 PM
VGP-3000

این مدل جزو گرند پیانوهای دیجیتال دایناتن است که مشخصات این مدل در زیر آمده:

Polyphony Note - 128
Preset Songs - 128
Rhythm - 80
128 X 64 Graphic LCD
Touch - 10
metronom and 3 pedals
USB Midi Interface
SD memory card - 2 track
8 Reverb, 8 Chorus, EQ
2Headphone, Mic In, Audio In/Out, MIDI In/Out, Pedal In, SD card In, USB In
1,400 x 1,420 x 980mm

bamdadonline
Sunday 20 December 2009, 01:12 PM
VGP-2200

Polyphony Note - 128
Preset Songs - 128
Rhythm - 80
128 X 64 Graphic LCD
Touch - 10
metronom and 3 pedals
USB Midi Interface
SD memory card - 2 track
8 Reverb, 8 Chorus, EQ
2Headphone, Mic In, Audio In/Out, MIDI In/Out, Pedal In, SD card In, USB In
1,400 x 1,392 x 854mm

bamdadonline
Sunday 20 December 2009, 01:16 PM
VGP-1200

Polyphony Note - 128
Preset Songs - 128
3 digit LED
Touch - 10
3 pedals
USB Midi Interface
2 track-1 Song
4 Reverb, 4 Chorus
2Headphone, Audio In/Out, MIDI In/Out, Pedal In
1,400 x 1,392 x 854mm

amir1055
Sunday 20 December 2009, 01:39 PM
پس از این زمان وارد بازار پیانوهای دیجیتال شده و در حال حاضر بهترین پیانوهای دیجیتال از لحاظ کیفیت توسط این شرکت به بازار عرضه می شود

باتشکر از شما لطفا راجع به جمله بالا منبعتون رو بفرمایید.

bamdadonline
Sunday 20 December 2009, 03:18 PM
بهتر بود می گفتم یکی از بهترین برندهای پیانو دیجیتال. اما در مورد منبع هم میتونید به سایت شرکت dynatone به آدرس You can see links before reply سر بزنید و یا از نمایندگی فروش اون در تهران تماس بگیرید.
بدلیل ساخته شدن این مدل از پیانو ها در کره و توجه بالا در کیفیت ساخت و در مقایسه با پیانوهای فعلی یاماها که در اندونزی ساخنه میشن میشه به این نتیجه گیری رسید.

bamdadonline
Sunday 20 December 2009, 03:24 PM
DPR-2200

این مدل جزو پیانوهای Upright دیجیتال دایناتن است که مشخصات این مدل در زیر آمده:

Polyphony Note - 128
Preset Songs - 128
Rhythm - 80
128 X 64 Graphic LCD
Touch - 10
metronom and 3 pedals
USB Midi Interface
SD memory card - 2 track
8 Reverb, 8 Chorus, EQ
2Headphone, Mic In, Audio In/Out, MIDI In/Out, Pedal In, SD Card In, USB In
1,422 x 473 x 873mm

bamdadonline
Sunday 20 December 2009, 03:27 PM
DPR-2100

Polyphony Note - 64
Preset Songs - 128
Rhythm - 80
3digit LED
Touch - 10
metronom and 3 pedals
USB Midi Interface
SD memory card - 2 track
8 Reverb, 8 Chorus
2Headphone, Mic In, Audio In/Out, MIDI In/Out, Pedal In, SD Card In, USB In
1,422 x 473 x 873mm

bamdadonline
Sunday 20 December 2009, 03:30 PM
DPR-1200

Polyphony Note - 64
Preset Songs - 128
3digit LED
Touch - 10
metronom and 3 pedals
2 track - 1song
4 Reverb, 4 Chorus
1,422 x 403 x 825mm

bamdadonline
Sunday 20 December 2009, 03:32 PM
DPS-1100

Polyphony Note - 64
Preset Songs - 128
3digit LED
Touch - 10
metronom and 3 pedals
2 track - 1song
4 Reverb, 4 Chorus
1,422 x 403 x 825mm

bamdadonline
Sunday 20 December 2009, 03:35 PM
DPS-1000

Polyphony Note - 64
Preset Songs - 128
Rhythm - 54
3digit LED
Touch - 4
metronom and 3 pedals
2 track - 1song
Reverb, Chorus
1,488 x 403 x 825mm

bamdadonline
Sunday 20 December 2009, 03:46 PM
البته مدلهای DP از این برند هم وجود دارند که بنده به این مدلها اشاره ای نکردم , البته در پستهای بعدی مدلهای DPP-420 و 620 رو هم معرفی می کنم. اما قیمت چند مدل از این پیانوها رو که از خود نمایندگی فروشش در تهران پرسیدم براتون قرار میدم:

DPR-2200 - 1,790,000
DPS-1000 - 1,170,000
DPP-620 - 1,100,000
DPP-420 - 900,000

amir1055
Monday 21 December 2009, 06:20 AM
بهتر بود می گفتم یکی از بهترین برندهای پیانو دیجیتال. اما در مورد منبع هم میتونید به سایت شرکت dynatone به آدرس You can see links before reply سر بزنید و یا از نمایندگی فروش اون در تهران تماس بگیرید.
بدلیل ساخته شدن این مدل از پیانو ها در کره و توجه بالا در کیفیت ساخت و در مقایسه با پیانوهای فعلی یاماها که در اندونزی ساخنه میشن میشه به این نتیجه گیری رسید.

دوست عزیز نتیجه گیریتون چندان درست نیست. ضمن اینکه کارخانه سازنده و همینطور فروشنده ها سعی در تبلیغ کالا دارند اطلاع رسانی از این دو منبع میتونه تنها در حد بدست آوردن مشخصات فنی کالا باشه؛ بحث راجع به کیفیت کالا رو باید اول خودتوت بطور کامل تست کنید و بعد تحقیق کنید که استفاده کننده های از این کالا تا چه حدی این کالا رو جزء برندهای برتر دنیا میدونن و اونو به برندهای دیگه ترجیح میدن. من فکر نمیکنم چنین تحقیقی رو انجام داده باشید، واگه دادید لطفا منابع و اسنادتون رو ذکر کنید تا دوستان دچار اشتباه نشن و ما هم استفاده کنیم.

bamdadonline
Monday 21 December 2009, 08:11 AM
جناب amir1055 مبنده پیانو دیجیتالهای زیادی رو دیدم و مشخصاتشون رو بررسی کردم و با تحقیقات من این برند قابل رقابت با بهترین پیانوهای ساخت یاماهاست. ضمن اینکه هیچ کس انتظار اکشن فوق العاده از پیانوهای دیجیتال نداره چون هیچ زمانی این پیانوها نمی تونن کاملا جایگزین پیانوهای آکوستیک بشن و من واقعا به این مسئله ایمان دارم.
بهرحال برداشت بنده اینگونه بوده و اگه شما شک دارید میتونید خودتون شخصا تحقیق کنید.
بنده این تاپیک رو زدم تا به عده زیادی که می خوان یه مقایسه ای بین چند مارک مختلف بازار داشته باشن کمک بشه و استفاده از کلمات بهتر و بهترین و... فقط دریافت شخصی افراد هست. پس اصل رو ول نکنید و به مسائل فرع گیر ندین.

bamdadonline
Monday 21 December 2009, 08:16 AM
DPP-620

Polyphony Note - 128
Preset Songs - 128
Rhythm - 80
128 X 64 Graphic LCD
Touch - 10
USB Midi Intenace
metronom and 3 pedals
SD Card - 2 track
8 Reverb, 8 Chorus

bamdadonline
Monday 21 December 2009, 08:20 AM
DPP-420

Polyphony Note - 64
Preset Songs - 128
Rhythm - 54
3digit LED
Touch - 4
metronom and 3 pedals
1track - 1 song
1,382 x 390 x 745mm

amir1055
Monday 21 December 2009, 08:23 AM
بنظرم کمی از من دلخور شدید اگه اینطوره من از شما عذرخواهی میکنم.
من راجع به اکشن پیانو دیجیتال و مقایسه اون با پیانو اکوستیک اظهار نظر خاصی نکردم.
تاپیک بسیار مفیدیه که شما زحمتشو کشیدید ولی از شما میخوام از اظهار نظر شخصی پرهیز کنید یا حداقل اگه نظر شخصی دارید خوبه در انتهای مطلب به این نکته اشاره کنید تا خواننده اون رو به عنوان یه حقیقت مسلم تلقی نکنه.
حالا از این حرفا گذشته این سازها از چه پیانو اکوستیکی نمونه برداری میکنن ؟ نمونه برداریشون در چند سطح انجام میشه ؟ و آیا اصولا همه کلیدهارو نمونه برداری میکنن یا فقط اکتاوهای وسط رو ؟

mnbobo
Monday 21 December 2009, 10:59 AM
با سلام

پیانو yamaha clp-320 دارای hammer action هست. ولی از نوع GH هستش. yamaha clp-340 دارای Hammer actiong GH3 که من خیلی فرقشو نمی دونم.
از دوستان یک راهنمایی می خوام. کدوم یک از پیانوهای زیر را ترجیح می دهند؟ اگر تجربه نواختن با این پیانو را دارند، بگن hammer action کدوم بهتره:

Yamaha Clp-320
Kurzweil Mark Pro 1

مرسی

amir1055
Monday 21 December 2009, 11:45 AM
دوست عزیز هر دوی این مدلها سازهای بسیار خوبین ولی در ارتباط با اکشن باید بگم معمولا اکشن برند یاماها بالاتر از سایر برندهاست (بغیر از کاوایی) و اینکه جدا از مسائل فنی به سلیقه فردی هم بستگی داره خصوصا در ارتباط با پیانوهای اکوستیک مثلا کسی ممکنه از عملکرد اکشن یه ساز معروفی مثل U1 اصلا خوشش نیاد ولی این دلیل بر ناکارامد بودن اون نیست. با این حال من بین این دو مدلی که فرمودین kruzweil رو ترجیح میدم بنظر من ساز بهتریه از هر نظری. ضمن اینکه کورزویل اخیرا MARK PRO II رو هم معرفی کرده.

amir1055
Monday 21 December 2009, 11:47 AM
itmanager عزیز خودت شخصا mark pro 2 رو ترجیح میدی یا clp-340 ؟

itmanager
Monday 21 December 2009, 12:03 PM
سلام
بین Yamaha Clp-320
:Kurzweil Mark Pro1
خوب یکسری امکانات یاماها داره یک سری هم کروزویل ولی در کل امکانات کروزویل و قیمت آن هم بالاتره به نسبت. 300000 تفاوت قیمت دارن. ضمن اینکه کروزویل این قابلیت رو داره که می تونید مرتب به روزش کنید از طریق سایش که یاماها این امکان رو نداره . و یک مورد مهم دیگه اینکه کروزویل USB می خوره و می تونید بدون می دی به لپ تاپ یا کامپیوتر متصل بشین و پیانو مجازی داشته باشین یا اهنگاتونو ضبط کنید ولی این مدل یاماها این امکان رو از طریق usb نداره و باید سخت افزارشو برای اتصال به کامپیوتر بخرین.
اگر خیلی در انتخاب مردد هستید بهتره حضورا مراجعه کنید و با هر دو کار کند ببینید با کدوم ساز از نظر اکشن و صدا بیشتر میتونید خو بگیرید. بازرگانی واقف یه آقایی هست با حوصله کامل همه پیانو ها رو براتون امتحان می کنه اگر خودتون مبتدی هستید.

در انتخاب خودم راستش فقط تفاوت قیمتش و اینکه پول ندارم الان و باید صبر کنم باعث شده هنوز چیزی نخرم ولی کزوویل 2 خیلی امکانات داره به خصوص در مورد رکورد کردنش که قابلیت فوق العاده ای داره که می تونی روی اهنگ اولی که زدی یک اهنگ دیگه بزنی بعد با هم همزمان اجرا کنی انگار چندین ساز دارن با هم نواخته می شن. خیلی فوق العاده بود این امکان.
ولی ظاهر پیانوهای یاماها و اینکه بخوای در آینده راخت تر بفروشیش یک کم وسوسه بر انگیزه!!!

itmanager
Monday 21 December 2009, 12:06 PM
اگر تجربه نواختن با این پیانو را دارند، بگن hammer action کدوم بهتره:

Yamaha Clp-320
Kurzweil Mark Pro 1
در این مورد باید بگم خودم تجربه نواختن ندارم ولی در کاتالوگش نشون می ده هر سه مدل کروزویل از نوع Hammer actiong GH3 هستند ولی clp 320 اینطور نیست.

bamdadonline
Monday 21 December 2009, 12:12 PM
مسلما سمپلگیری از تمام نتها در محدوده 7 و 1/4 اکتاو انجام می گیره. درمورد چند سطحی بودنش که در پیانوهای یاماها بهش میگن AWM Sampling اینجا 3 و یا 4 سطحی انجام میشه (مطمئن نیستم).
سمپلگیری تمام مدلها هم از گرند پیانوهای آکوستیکه.

amir1055
Monday 21 December 2009, 12:20 PM
بله آقای کاتوزیان احتمالا منظورتونه از نزدیک همه پیانوهاشو تست کردم.
کورزوویل در ضمینه پردازش سیگنالهای صوتی استاد برندهایی از قبیل کاوایی و یاماهاست این امکانی که شما بهش اشاره کردید رو اصلا بهش توجه نکرده بودم یعنی کابل اتصالی که 2طرفش usb هست به کامپیوتر وصل میشه ؟ اگه این باشه که واقعا شاهکاره. چون تقریبا همه پیانو های دیجیتال از طریق کابلهای استاندارد midi به Pc وصل میشن و اگه بخوایم اونو به یه لپ تاپ وصل کنیم باید مبدلشو بخریم که اکثرا هم مشکل تاخیر در پاسخ دهی رو دارن.

amir1055
Monday 21 December 2009, 12:22 PM
itmanager جان فکر کنم تاپیک رو اشتباه اومدینا

itmanager
Monday 21 December 2009, 12:50 PM
خلاصه مقایسه پست قبل را در یک جدول اماده کردم امیدوارم مفید باشه:

itmanager
Monday 21 December 2009, 12:58 PM
مقایسه دو مدل پیانو کروزویل:

mnbobo
Monday 21 December 2009, 01:51 PM
با تشکر از راهنمایی دوستان

من فقط هنوز یک سوال برام پیش اومده. چرا تو اینترنت در خصوص Yamaha clp-320 هزار تا نظر و Review و ... هست ولی در مورد Kurzweil Mark Pro one یکی دوتا هم نیست. مثل اینکه یاماها خیلی پرفروش تر هستش. من خیلی شک دارم کدوم رو بخرم. ولی از انصاف نگذریم صدای Kurzweil یک چیز دیگه هستش.
مرسی

amir1055
Monday 21 December 2009, 02:01 PM
حق با شماست یاماها ساز بسیار پر فروشیه. هر کدوم از این دو ساز رو انتخاب کنید متضرر نمیشید چون هردو ساز های بسیار خوبین ولی بقول itmanager اگه بخوای بفروشی یاماها سریع تر فروخته میشه چون اکثر مردم اونو بهتر میشناسن. گفته میشه صدای kurzweil از همه پیانوهای دیجیتال فعلی (غیر از v-piano که حسابی کاملا جدا داره) بهتره ولی چیزی که یک ساز رو نسبت به سازهای مشابه ارجحیت میبخشه فقط صدا نیست.... به هر حال از نزدیک تست کنید ببینید کدوم رو بیشتر میپسندید. در انتخاب بین این دو ساز جای هیچ نگرانی نیست.

itmanager
Monday 21 December 2009, 02:07 PM
بله حق با شماست Kurzweil بیشتر برای سینتی سایزرهاش خیلی مشهوره و این مدل از پیانوهای دیجیتالش رو اخیرا وارد بازار کرده در حالی که یاماها سالهاست داره پیانوی دیجیتال تولید می کنه یکی از دلایل عمده اش اینه. برای همین ناشناخته تره نه تنها در ایران که در کل دنیا .
در همین رابطه در یک تاپیک دیگه یک مطلب گذاشتم که از نظرات مختلف پیانوهای دیجیتال سطح دنیا رو با هم مقایسه کردن در این طبقه بندی که حتی فروش مجدد پیانو رو هم در نظر گرفته یاماها اول و Kurzweil (You can see links before reply) پنجم است . یکی از دلایل پایین بودنش همین ناشناخته بودنش هست.
اگر دوست داشته باشین می تونید این مطلب را در لینک زیر مطالعه کنید:

البته نکنته ای که باید بگم اینه که در این مقایسه مدل های جدید Kurzweil در این مقایسه نیامده و مدل قدیمی ترش سنجیده شده. هر چند مقایسه مطلب مال سال 2009 هست.

amir1055
Tuesday 22 December 2009, 07:19 AM
برند classenti رو نمیشناسم با توجه با این جدول نباد ساز بدی باشه !

sina1808
Friday 25 December 2009, 03:19 PM
سلام
من هم میخوام یه پیانو دیجیتال بخرم
کمی توی سایت ها گشت زدم به این مدل رسیدم با بودجه 2 میلیونی من هماهنگی داره
امکانات خوبی هم داره
نظر دوستان و اساتید چیه ؟

CLP-340PE

مشخصات فنی در این لینک (You can see links before reply)

sina1808
Friday 25 December 2009, 03:53 PM
راستی الان این رو هم دیدم
به نظرتون چطوره ؟
کسی داره یا داشته یا باهاش کار کرده ؟؟
قیمتش چنده حدودا ؟ اصلا در ایران هست ؟

DGX-630 (You can see links before reply)

freeman
Friday 25 December 2009, 07:09 PM
راستی الان این رو هم دیدم
به نظرتون چطوره ؟
کسی داره یا داشته یا باهاش کار کرده ؟؟
قیمتش چنده حدودا ؟ اصلا در ایران هست ؟

DGX-630 (You can see links before reply)

این مدل در ایران در حال حاضر بیشتر با عنوان YPG 630 دیده می شه که هیچ فرقی با هم ندارن. منم می خوام بدونم چنده. ولی فکر کنم زیر 1 میلیون باشه.

freeman
Friday 25 December 2009, 07:12 PM
سلام
من هم میخوام یه پیانو دیجیتال بخرم
کمی توی سایت ها گشت زدم به این مدل رسیدم با بودجه 2 میلیونی من هماهنگی داره
امکانات خوبی هم داره
نظر دوستان و اساتید چیه ؟

CLP-340PE

مشخصات فنی در این لینک (You can see links before reply)

من با مدل های مختلف یاماها دیجیتال کار کردم. راستشو بخوای clp 220 رو به clp 340 ترجیح دادم.
چون صداش حالت توپر و بم تری داشت که برای من خوشایند تر بود. البته این سلیقه منه.

M8H
Friday 25 December 2009, 10:28 PM
با سلام
من تمام انجمن بیانو را هر چه جستجو کردم مثل انجمن کیبورد تابیکی برای کمک به کسانی که میخوان بیانو بخرن ندیدم(البته دیجیتال).به همین خاطر از کلیه دوستان ممنون میشمکه نهتنها به بنده حقیر بلکه به سایرینی مثل بنده کمک نمایند.اما این سوالات خودم»»
من قصد خرید کیبورد را داشتم ولی به من بیانو دیجیتال هم بیشنهاد شد2سوال خودم:
دوست عزیز پیانو دیجیتال فقط مارکKORGبخرید و پیانوی آگوستیک هم فقط YAMAHA.
من به شما با این رنج قیمت پیانوی دیجیتال KORG SP-250 رو بهت سفارش میکنم.به چند دلیل.
1_حمل و نقل آسان.
2_بانداش مثل یاماها پایین پیانو نیست و PAN داره.
3_سنگینه کلاوی و جنسش خیلی نزدیک به آگوستیکه!
4_صداش خیلی شبیه به پیانو آگوستیکه.
5_قابلیت ترکیب صدا داره.
6_مترونوم رو خود دستگاه داره.
7_خروجی آمپیلی داره.
8_شما میتونید میزان باز بودن در پیانورو رو دستگاه مشخص کنی.
9_پیانوهای دیجیتالی که چوبی هستن بیشتر پول جنس و زیبایی چوبشونو میخورن.

sina1808
Friday 25 December 2009, 10:43 PM
این مدل در ایران در حال حاضر بیشتر با عنوان YPG 630 دیده می شه که هیچ فرقی با هم ندارن. منم می خوام بدونم چنده. ولی فکر کنم زیر 1 میلیون باشه.

شما اینو میفرمایید درسته ؟
YPG 635

این پایه پایینش بهش چسبیده ؟ یا میشه جداش کرد ؟
چطوریه ؟
متاسفانه فایل swf رو نمیشه توی اینترنت دید وگرنه از توی یوتوب فیلم هاش رو تماشا میکردم

sina1808
Friday 25 December 2009, 10:46 PM
دوست عزیز پیانو دیجیتال فقط مارکKORGبخرید و پیانوی آگوستیک هم فقط YAMAHA.
من به شما با این رنج قیمت پیانوی دیجیتال KORG SP-250 رو بهت سفارش میکنم.به چند دلیل.
1_حمل و نقل آسان.
2_بانداش مثل یاماها پایین پیانو نیست و PAN داره.
3_سنگینه کلاوی و جنسش خیلی نزدیک به آگوستیکه!
4_صداش خیلی شبیه به پیانو آگوستیکه.
5_قابلیت ترکیب صدا داره.
6_مترونوم رو خود دستگاه داره.
7_خروجی آمپیلی داره.
8_شما میتونید میزان باز بودن در پیانورو رو دستگاه مشخص کنی.
9_پیانوهای دیجیتالی که چوبی هستن بیشتر پول جنس و زیبایی چوبشونو میخورن.

این مدل رو که شما معرفی کردید رو هم دیدیم
متاسفانه USB نداره نمیشه مثلا به لپ تاپ وصلش کرد!
توی مشخصات فنی که اصلا اشاره ای نکرده بود

M8H
Friday 25 December 2009, 10:57 PM

ولی قابلیت MIDI داره و میشه توسط کابل MIDI به لپ تاپ وصلش کرد.

sina1808
Saturday 26 December 2009, 09:49 AM
برای clp 340 pe همچین فیلمی ندارید برای ما آپلود کنید ؟ :)

atb
Saturday 26 December 2009, 05:12 PM
سلام
میخواستم ببینم تفاوت مدلهای:
CLP 340
CLP 340M
CLP 340C
CLP 340PE
درچیه؟

sina1808
Saturday 26 December 2009, 05:36 PM
ظاهرا تفاوتشون فقط در رنگ و جنس چوبشون هست
من 340pe ( مشکی رنگ براق ) رو انتخاب کردم :)

You can see links before reply (You can see links before reply) CLP-340PE (You can see links before reply)
Clavinova CLP Series
Polished Ebony finish mid-range class digital piano with GH3 keyboard and synthetic ivory keytops, and 4-level AWM Dynamic Stereo Sampling voices. Connect directly to the Internet and enjoy your favorite exercise and song. More » (You can see links before reply)

اینم سایر رنگ هاش :
You can see links before reply (You can see links before reply)
CLP-340M (You can see links before reply)
Clavinova CLP Series
Mid-range class digital piano with GH3 keyboard and synthetic ivory keytops, and 4-level AWM Dynamic Stereo Sampling voices. Connect directly to the Internet and enjoy your favorite exercise and song. More » (You can see links before reply)

CLP-340C (You can see links before reply)
Clavinova CLP Series
Mid-range class digital piano with GH3 keyboard and synthetic ivory keytops, and 4-level AWM Dynamic Stereo Sampling voices. Connect directly to the Internet and enjoy your favorite exercise and song. More » (You can see links before reply)

CLP-340 (You can see links before reply)
Clavinova CLP Series

vhd
Saturday 26 December 2009, 05:41 PM
سلام
میخواستم ببینم تفاوت مدلهای:
CLP 340
CLP 340M
CLP 340C
CLP 340PE
درچیه؟
از نظر فنی با هم فرق ندارن.
فقط تفاوت در رنگشون هست و همچنین از نظر قیمتی با هم فرق دارن .
M= Mahogany , C=Cherry , PE = Polished Ebony , Dark Rosewood

sina1808
Saturday 26 December 2009, 05:56 PM
از نظر فنی با هم فرق ندارن.
فقط تفاوت در رنگشون هست و همچنین از نظر قیمتی با هم فرق دارن .
M= Mahogany , C=Cherry , PE = Polished Ebony , Dark Rosewood

اختلاف قیمت دقیقش رو اطلاع دارید به چه شکلی هست ؟
قیمت بازار ایران رو عرض میکنم

mini
Saturday 26 December 2009, 06:21 PM
یه پیانو دیجیتال هم به من معرفی میکنید؟
با بودجه ی 900-800 هزار تومان.
با این بودجه توقع بهترین پیانو رو ندارم ولی
هامر اکشن ش برام خیلی مهمه.
میخوام طوری باشه که چند سال دیگه پیانو اکوستیک گرفتم مشکل نداشته باشم.

HamedSedighi
Saturday 26 December 2009, 07:07 PM

توی یک فروشگاه تست کردم این مدل را کلاویه های خوبی داشت ولی آن طور که باید می بودند نبودند.

به نظر من بیش از 600$ ارزش نداره که فکر کنم حدود 900$ باشه.

freeman
Saturday 26 December 2009, 07:58 PM

شما اینو میفرمایید درسته ؟
YPG 635

این پایه پایینش بهش چسبیده ؟ یا میشه جداش کرد ؟
چطوریه ؟
متاسفانه فایل swf رو نمیشه توی اینترنت دید وگرنه از توی یوتوب فیلم هاش رو تماشا میکردم

آره جدا می شه. یعنی می تونه بصورت یه کیبورد معمولی در بیاد. ضمنا پدال و کابل USB هم داره.
خیلی باحاله.
چرا اتفاقا توی یوتیوب، search کن DGX 630 demonstration.
DGX 630 همان YPG 635 هستش.
اگه کسی قیمتشو فهمید لطفا اطلاع بده. ممنون

vhd
Sunday 27 December 2009, 02:50 PM
اختلاف قیمت دقیقش رو اطلاع دارید به چه شکلی هست ؟
قیمت بازار ایران رو عرض میکنم

Dark Rosewood تقریبا 200 هزار تومن با بقیه فرق داره و بقیه رنگها تقریبا تو یه قیمت هستن
این رنگ یه رنگ خیلی زیبایی هسیت ولی مشکلی که داره اینه که به خاطر رنگ روغنی وبراقش زود گردو خاک رو می گیره و جای دست روی بدنه دستگاه می مونه و باید وقت زیادی رو صرف تمیز کردنش کنید..

یه پیانو دیجیتال هم به من معرفی میکنید؟
با بودجه ی 900-800 هزار تومان.
با این بودجه توقع بهترین پیانو رو ندارم ولی
هامر اکشن ش برام خیلی مهمه.
میخوام طوری باشه که چند سال دیگه پیانو اکوستیک گرفتم مشکل نداشته باشم.

با این مقدار پول فقط پیانوهای دیجیتالی کاسیو(PX720 – PX800) کابینت دار رو می تونید بگیرید که من توصیه می کنم اصلا بهش فکر نکنید ظاهر قشنگی دارن ولی کلاویه هاش خیلی سبک و مصنوعی هستند و بیشتر به درد بچه ها می خورن..
یا پیانو های یاماها سری P البته بعضی از مدل هاش رو .... که من قیمت هاش رو ندارم

Yamaha P85 Price
(You can see links before reply)

در نهایت به نظر من اگه کمی پول بیشتر هزینه کنید و یکی از مدل های یاماهاARIUS YDP-140(GHS) & ARIUS YDP-160(GH)e رو بگیرید
ARIUS-140 تقریبا 1.000.000 تومن هست و ARIUS-160 تقریبا 1.300.000 هست

این عکس هم اطلاعات فنی این دو مدله

توجه : این قیمت ها حدودی هستن بهتره برای قیمت دقیق حتما به چند تا فروشگاه زنگ بزنید
آمیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم .

doorsfan
Sunday 27 December 2009, 08:12 PM
ببخشید نمیخوام بحثتون رو منحرف کنم
اما یه سوال که خیلی وقته تو ذهن من مونده اینه که چرا قیمت پیانو انقدر گرونه مثلا یه پیانو حرفه ای چنده؟؟؟
(بخاطر چوبش هست که انقدر گرونه؟؟)

mini
Sunday 27 December 2009, 09:24 PM
vhd ممنونم از که اطلاعاتی دادی.
Aruis YDP 140 هم گزینه ی مناسبیه.
یاماها P70 چطوره؟
یه نفر تو همین سایت بهم معرفی کرد.

sina1808
Monday 28 December 2009, 07:40 AM
ببخشید دوستان clp 340 PEکه مشکی رنگ براق هست توی ایران هست ؟
من سایت های ایران یاماها و آرشه رو بررسی کردم این مدل رو ندارن سایر رنگ ها موجوده ! :(

vhd
Monday 28 December 2009, 04:58 PM
ببخشید نمیخوام بحثتون رو منحرف کنم
اما یه سوال که خیلی وقته تو ذهن من مونده اینه که چرا قیمت پیانو انقدر گرونه مثلا یه پیانو حرفه ای چنده؟؟؟
(بخاطر چوبش هست که انقدر گرونه؟؟)

پیانو ها بر عکس جثه بزرگی که دارن دستگاه های بسیار ظریفی هستن و از قسمت های زیادی تشکیل شدن
تو پیانوهای اکوستیک : از صفحه رزنانس استفاده می شه و به خاطر سیم های زیادی که دارن و همچنین به خاطر مکانیک تقریبا پیچیدشون ودرنهایت به خاطر طراحی و چوب های مرغوب قیمت بالایی دارند

پیانوهای دیجیتالی : به خاطر ترکیب دو نوع صدا . پلی فنیک بیشتر .بلند گوهای قویتر . افکت های بیشتر . ورودی های مختلف و حافظه .....قیمت بالایی دارند
یه نگاهی به این سایت بنداز
حرفه ای بودن پیانو اونقدر مهم نیست مهم تر از اون خود نوازنده است که باید حرفه ای پیانو بزنه .

vhd ممنونم از که اطلاعاتی دادی.
Aruis YDP 140 هم گزینه ی مناسبیه.
یاماها P70 چطوره؟
یه نفر تو همین سایت بهم معرفی کرد.

من سری P رو از نزدیک ندیدم . اما تو بعضی از سایت ها نوشته بودن که صدای خوبی داره .
اینم مشخصات فنیش
تفاوت اونها تو 3 سطح نمونه برداریYDP-140 در مقابل یک سطح P-70 و مترونوم داخلی و پلی فنیک بشتردر YDP-140 هستش.
علاوه بر این P-70 کابینت و صندلی نداره ولی YDP-140 علاوه بر امکانات بیشتر جنبه تزئینی هم داره.

این هم یه عکس و دموی تبلیغاتی YDP-140 که براتون اپلود کردم .

حجم : 6M

mini
Monday 28 December 2009, 05:46 PM
ممنونم از لطفت... اگه تونستی یه نمونه عکسی چیزی هم از YDP-140 بذاری بد نیست...

atb
Monday 28 December 2009, 06:49 PM
سلام
اين تاپيك راهنمايي براي خريد پيانو ديجيتال را من ايجاد كردم براي كمك به امثال خود من وديگراني چون من و انصافا به خود من خيلي كمك شد مطمئن هم هستم كه خيلي ديگه از دوستان هم از گفته هاي خوب شما استفاده خواهند كرد خلاصه دست تك تكتون درد نكنه.اما:
اين تاپيك براي اينكه از هر نظر كامل و مرجع باشه اين سؤالها نبايد بي جواب بمونه
1-جدايي از اينكه در امر مشاوره براي خريد توضيحاتي داده شده در امر خريد بايد به چه نكاتي توجه كرد؟(منظور شماره سريال وسايل جانبي تست گارانتي و .......)كه اگر دوستان در باب هم توضيحاتي بدن ممنون ميشم
2-دوستان هنرمندي كه خودشون پيانو ديجبتال دارن مدل شو معرفي واز مزايا ومعايبش بگن(اين خودش خيلي كمك ميكنه در امر خريد )
3-اين سوال سوم را به اختيار خودتون ميزارم تا هر سوالي اطلاعاتي چيزي خودتون داشتين بگين
4-سوال چهارم هم تشكر از شماست.

Peddy
Monday 28 December 2009, 10:01 PM
درود و خسته نباشید

راستش من فقط میتونم سوال دومتون رو جواب بدم چون از سوال اول اطلاعات زیادی ندارم

خود بنده پیانو دیجیتال YAMAHA مدل YDP-151 رو دارم ساخت اندونزی هست میتونیم به جرات بگم که ازش خیلی راضیم (بستگی به سلایق داره دیگه) فقط تنها چیزی که باعث شده من تفاوتی بین آکوستیک و دیجیتال حس کنم یکی طنین صداش هست یعنی برای بنده صداش کاملا شبیه آکوستیک هست اما اون طنینی رو که آکوستیک ایجاد میکنه رو نداره و شما یه جورایی حس میکنید که صداش مصنوعی هست اما در کل برای بنده مشکل آنچنانی به حساب نمیاد و دیگری سیستم تاچش هست که با اینکه فوق العاده شبیه آکوستیک هست اما بازهم در بعضی مواقع مصنوعی بودنش حس میشه

ولی در کل راضیم

امیدوارم کمکی کرده باشم
باتشکر

sina1808
Monday 28 December 2009, 10:30 PM
این فیلم رو الان دیدیم در مورد مدل یاماها DGX-630 هست یکم وسوسه کننده هست :D

یا clp-340 میشه این مدل آهنگ ها رو نواخت ؟
مثلا صدای ساکسیفون داره clp-340 ؟

sina1808
Monday 28 December 2009, 10:43 PM
وای خدا این چییییه !!!
من دیوانه این شدم
Yamaha CVP-409

دوستان قیمت این توی ایران چنده ؟

vhd
Tuesday 29 December 2009, 10:27 AM
سلام
اين تاپيك راهنمايي براي خريد پيانو ديجيتال را من ايجاد كردم براي كمك به امثال خود من وديگراني چون من و انصافا به خود من خيلي كمك شد مطمئن هم هستم كه خيلي ديگه از دوستان هم از گفته هاي خوب شما استفاده خواهند كرد خلاصه دست تك تكتون درد نكنه.اما:
اين تاپيك براي اينكه از هر نظر كامل و مرجع باشه اين سؤالها نبايد بي جواب بمونه
1-جدايي از اينكه در امر مشاوره براي خريد توضيحاتي داده شده در امر خريد بايد به چه نكاتي توجه كرد؟(منظور شماره سريال وسايل جانبي تست گارانتي و .......)كه اگر دوستان در باب هم توضيحاتي بدن ممنون ميشم
2-دوستان هنرمندي كه خودشون پيانو ديجبتال دارن مدل شو معرفي واز مزايا ومعايبش بگن(اين خودش خيلي كمك ميكنه در امر خريد )
3-اين سوال سوم را به اختيار خودتون ميزارم تا هر سوالي اطلاعاتي چيزي خودتون داشتين بگين
4-سوال چهارم هم تشكر از شماست.

1-من روز اولی که پیانو رو خریدم اونقدر ذوق زده شده بودم :4: که یادم رفتش شماره سریال روی کارتون رو با شماره سریال زیر پیانو چک کنم فردای اون روز شماره سریال ها رو چک کردم دیدم که درسته ..(حتما شما هم چک کنید که شماره ها یکی باشن )
همراه پیانو یه کتاب نت (بهترین های نت) ویک سی دی (نرم افزار دستگاه ) و چندتا کاتالوگ (راهنمای استفاده) و یه کاتالوگ راهنمای ثبت دستگاه ((روش به چندتا زبان نوشته که میتونید دستگاه خودتون رو به وسیله شماره محصول و یا سریال نامبر (Product ID & Ser No) تو سایت یاماها رجیستر کنید . منم دستگاه هم رو رجیستر کردم)) و یه آچار...! گارانتیش هم یک ساله هست .
برای ثبت کردن پیانوتون به این سایت برید. You can see links before reply

2- من یه CLP-340دارم وساخت اندونزی هست.
ازش راضی هستم تا الان مشکلی با هاش نداشتم و تنها چیزی که به ذهنم میرسه صدای اکوی (طنین) کمش هست که بعضی مواقع کاملا مشخص میشه که این یه پیانوی دیجیتالی هست.... روی Hammer Action های CLP-340خیلی خوب کار شده و و سنگینی کلید ها رو زیر انگشتها خیلی خوب میشه احساس کرد. . کلا شرکت یاماها به نظر میرسه که بیشتر رو تاچ پیانوهای دیجیتالیش کار میکنه ...

3-به نظر من در درجه اول زیاد مهم نیست که . کدوم پیانوی دیجیتالی گرون تره یا امکاناتش بیشتره و نتیجه بگیریم که اون پیانو بهتره ...در درجه اول حرقه ای نواختن شخص مهمه.

برای مثال پدرام جان (PEDDY) با پیانوشون قطعه های بسیار زیبایی رو نواختن . که بهشون تبریک میگم.
موفق باشید.

amir1055
Tuesday 29 December 2009, 11:09 AM
vhd جان اگه سوالم تکراریه میبخشید. شما سازتون رو کی خریدی چند خریدید و از کجا ؟
در کل clp-340 ساز بسیار خوبیه من باهاش تجربه نواختن رو دارم کلاویه هاش همونطور که گفتید بسیار خوب طراحی شده.

freeman
Tuesday 29 December 2009, 07:01 PM
این فیلم رو الان دیدیم در مورد مدل یاماها DGX-630 هست یکم وسوسه کننده هست :D

یا clp-340 میشه این مدل آهنگ ها رو نواخت ؟
مثلا صدای ساکسیفون داره clp-340 ؟

چه چیزش وسوسه کننده اس؟ صداش که اصلا قابل مقایسه با سری clp نیست. (البته قیمتش هم همین طور!!)
اما در کل می شه گفت کیفیت صدای پیانوهای دیجیتالی یاماها(هر مدلی از یاماها که می خواد باشه) یه سر و گردن از تمام مارک های سازنده پیانو دیجیتالی بالاتره.

amir1055
Wednesday 30 December 2009, 07:06 AM
البته جنس صدا کاملا سلیقه ایه freeman جان. یاماها البته صدای زیبایی داره و یکی از معتبرترین برندهاست. ولی خوب، خیلی ها از جمله خود من صداهای mellow رو ترجیح میدیم مثلا رولند یا کوورزویل بر خلاف یاماها که صدای تیزتر و روشن تری داره و البته این بر میگرده به صدای پیانویی که ازش نمونه برداری میکنن یاماها معمولا از پیانو گراند معروف خودش CFIII نمونه برداری میکنه و رولند هم معمولا از استاین وی و همونطور که میدونید صدای استاین وی کمی گرمتره. در کل این چیزا کاملا سلیقه ایه.

soleimani
Wednesday 30 December 2009, 09:46 AM
حالا دوستان عزیز به من تازه کار بگید بالاخره با چقدر میشه یکی از این پیانوهارو خرید ممنمون میشم

amir1055
Wednesday 30 December 2009, 09:53 AM
با بودجه ای در حدود 1.700 تا 2 تومن میتونید یه clp-340 بخرید. البته گویا بعضی فروشنده ها در صورت دانشجو بودن یا هنرآموز بودن تخفیف ویژه ای هم میدن شرایطش رو تو تاپیک ها بگردید پیدا میکنید.

vhd
Wednesday 30 December 2009, 03:18 PM
vhd جان اگه سوالم تکراریه میبخشید. شما سازتون رو کی خریدی چند خریدید و از کجا ؟
در کل clp-340 ساز بسیار خوبیه من باهاش تجربه نواختن رو دارم کلاویه هاش همونطور که گفتید بسیار خوب طراحی شده.

سلام
ببخشید دیر جواب دادم
من این پیانو رو مرداد ماه از خیابان جمهوری فروشگاه shop music خریدم.
پیانو + هزینه حمل و نقل + یه محافظ برق شدش 1.800.000

موفق باشید

atb
Thursday 31 December 2009, 03:24 PM
حالا دوستان عزیز به من تازه کار بگید بالاخره با چقدر میشه یکی از این پیانوهارو خرید ممنمون میشم
شما شرایط مالی و میزان هزینه را که می خوای بکنی بگو بچه ها خوب و هنرمند این تابیک جوابتو میدن من خودم الان نظرم روی yamaha clp 340 است.تا ببینیم خدا چی می خواهد

iranianpianist
Thursday 31 December 2009, 03:55 PM
دوستان من قبل از پيانو اكوستيگ بگيرم يك CLP-330 گرفتم البته قبلش خيلي تحقيق كردم و به اين نتيجه رسيدم كه اين بهترين انتخابه چون از اون پايين تر جواب نميده و از اون بالاترش هم فقط امكانات ديجيتاي و نرم افزاريشون بشتره. . اولاً به نظر من جز ياماها هيچ مارك ديگري ديجيتالهاش خوب نيست. ياماها هم فقط اونايي كه GH3 دارن . اينجا (You can see links before reply)توضيح داده.
در گوگل هم سرچ كنين (You can see links before reply D9%8A%D8%A7%D9%86%D9%88+%D8%AF%D9%8A%D8%AC%D9%8A%D 8%AA%D8%A7%D9%84&spell=1) مياد

iranianpianist
Thursday 31 December 2009, 04:06 PM
دوستان من الان در يك تاپيك ديگه هم همين جواب رو دادم. من يك CLP-330 گرفتم البته قبلش خيلي تحقيق كردم و به اين نتيجه رسيدم كه اين بهترين انتخابه چون از اون پايين تر جواب نميده و از اون بالاترش هم فقط امكانات ديجيتاي و نرم افزاريشون بشتره. 340 الكي گرون تره به عقيده من. اينجا (You can see links before reply) و اينجا (You can see links before reply) رو ببينين توضيح داده. مقايسه كنين از 320 به بالا تقريباً همه عين همن فقط امكانات جانبيشون (و نه بخش پيانوشون) فرق ميكنه.

heiran
Thursday 31 December 2009, 04:12 PM
دوستان

پیانو هایی که با پورت usb میشه به کامپیوتر وصلشون کرد و به نوان midi controller استفاده کرد تو چه رنج قیمتی هستند؟ و کدوم کمپانی ها؟

مرسی

vhd
Thursday 31 December 2009, 05:21 PM
دوستان من الان در يك تاپيك ديگه هم همين جواب رو دادم. من يك CLP-330 گرفتم البته قبلش خيلي تحقيق كردم و به اين نتيجه رسيدم كه اين بهترين انتخابه چون از اون پايين تر جواب نميده و از اون بالاترش هم فقط امكانات ديجيتاي و نرم افزاريشون بشتره. 340 الكي گرون تره به عقيده من. اينجا (You can see links before reply) و اينجا (You can see links before reply) رو ببينين توضيح داده. مقايسه كنين از 320 به بالا تقريباً همه عين همن فقط امكانات جانبيشون (و نه بخش پيانوشون) فرق ميكنه.

دوست عزیز این دو مدل از نظر مشخصات فنی با هم فرق دارن
1- 4 سطح نمونه 340 در مقابل 3 سطح نمونه 330
2- اسپیکر های بزرگتر برای 340
3-امپیلی 2*40 وات 340 در مقابل 2*20 وات برای 330 و خروجی قویتر
4-Key off sampling & stereo sustain در 340 که باعث طبیعی تر شدن صدا میشه .

You can see links before reply Stereo Sustain Test
You can see links before reply Key-Off

موفق باشید

sina1808
Friday 1 January 2010, 12:49 AM
سلام
من یدونه clp 340 سفارش دادم ایشالا شنبه بهم تحویل میدن
از طریق یکی از فروشگاه های شهر خودمون اقدام کردم که ایشون هم از شهر موسیقی تهیه میکنند
فقط اینکه من اینو باید به چه شکلی تحویل بگریم ؟
بصورت آکبند بگیرم و خودم تو خونه مونتاژش کنم ؟

vhd
Friday 1 January 2010, 07:39 AM
سلام
من یدونه clp 340 سفارش دادم ایشالا شنبه بهم تحویل میدن
از طریق یکی از فروشگاه های شهر خودمون اقدام کردم که ایشون هم از شهر موسیقی تهیه میکنند
فقط اینکه من اینو باید به چه شکلی تحویل بگریم ؟
بصورت آکبند بگیرم و خودم تو خونه مونتاژش کنم ؟

مبارکه یه شیرینی افتادی :4: ...چه رنگی گرفتی ؟
نه . یکی رو باید بفرستن . بگو خودشون مونتاژ کنن تا مشکلی پیش نیاد.
10 دقیقه بیشتر کار نداره.

موفق باشید

sina1808
Friday 1 January 2010, 11:17 AM
البته استادم گفته چند تا از اینها مونتاژ کرده و میتونه سریع راهش بندازه :4: حالا ببینم چی میشه :)
قهوه ای سوخته گرفتم
dark rosewood

doorsfan
Friday 1 January 2010, 11:28 AM
مبارکت باشه دوست عزیز امیدوارم تو این ساز حرفه ای شی
همیشه زمانی که آدم یه ساز میخره خیلی خوشحال میشه کلا تا چند مدت خیلی حال میده:دی
خیلیم خوشکله
قیمت این پیانو چقدر بود(یکی از اقوام میخواد پیانو بخره اما پولش به دیجیتال میخوره)؟؟؟

sina1808
Friday 1 January 2010, 11:40 AM
ممنون :)

توی یه فروشگاه اینترنتی قیمتش رو زده 1.900.000 تومن ( فروشگاه چاره )
منم با تخفیف همین حدودا خریدم :4:
برای قیمت دقیق زنگ بزنید به یکی از فروشگاه های معتبر ( شهر موسیقی - آرشه جام جم و ... )

iranianpianist
Friday 1 January 2010, 05:36 PM
واسه من كه از خود همون يام آهنگ اومدن نصب كردن رفتن. البته يه خورده سنگين هست (فكر كنم حدود 50، 60 كيلو) اما بالا سرشون بودم و ديدم نصبش خيلي ساده هست تازه راهنماي كامل تصويري آموزش نصبش هم تو خود جعبه اش هست. خود شهر موسيقي هم موقع خريد گفتش كه ميتونين خودتون سرهمش كنين. اما مهم تر از نصبش حمل و نقلشه كه جز با وانت نميشه و بالا اوردن از پله هاي خونه، كه كار خودشونه.

iranianpianist
Friday 1 January 2010, 05:39 PM
البته استادم گفته چند تا از اینها مونتاژ کرده و میتونه سریع راهش بندازه :4: حالا ببینم چی میشه :)
قهوه ای سوخته گرفتم
dark rosewood

مبارك باشه

atb
Friday 1 January 2010, 07:57 PM
سلام خدمت همه دوستان وsina1808وتبریک به مناسبت خرید بیانو دیجیتال clp340
راستش من هم تا یکی دو هفته اینده (دقیقترش 20/10/88)میخرم
ممنون میشم اگه بس از راه اندازیش و نواختن ان همه چیزو در مورد کم وکیفش بگی تا دوستان و خود من بهتر بتونیم تصمیم گیری کنیم
بازم تبریک میگم به امید موفقیت شما و همه دوستان نت اهنگی

f28
Friday 1 January 2010, 09:13 PM
سلام. به به مبارکه. انشاا... چرخش واست بچرخه و موفق باشی...

itmanager
Saturday 2 January 2010, 07:47 AM
سلام خدمت همه دوستان وsina1808وتبریک به مناسبت خرید بیانو دیجیتال clp340
راستش من هم تا یکی دو هفته اینده (دقیقترش 20/10/88)میخرم
ممنون میشم اگه بس از راه اندازیش و نواختن ان همه چیزو در مورد کم وکیفش بگی تا دوستان و خود من بهتر بتونیم تصمیم گیری کنیم
بازم تبریک میگم به امید موفقیت شما و همه دوستان نت اهنگی

سلام

اول از همه آقا سينا مبارک باشه.
خوش به حالت ژس تا 20 /10 پيانو دار مي شي ! بابا اي ول
چي مي خواي بخري اخر؟ همون 340 ؟

از کجا ؟ تعريف کن؟:ilovemusic:

atb
Saturday 2 January 2010, 10:29 AM
سلام
با راهنمایی های شما و بقیه فعلا نظرمون روی همون 340است
از نمایندگی ارشه جام جم اصفهان که خودش گفت من با نمایندگی های اصلی تهران ایرن یاماها کار می کنم (یعنی مرکز بخش اونجاس )مغازشم که من رفتم دیدم خیلی شیک بود بش نمی اومد دروغ بگه(الله اعلم)
البته من 1700دارم با هم توافق کردیم الباقی طی 2 قسط باشه.
راستی قیمت clp380چقدری هست؟

amir1055
Saturday 2 January 2010, 10:36 AM
مبارک باشه atab جان clp-380 قیمتش بالای 3 میلیون تومنه اصلا نمی ارزه برای یه پیانو دیجیتال همچین هزینه ای. به شما چقدر قیمت دادن ؟

itmanager
Saturday 2 January 2010, 10:45 AM
سلام
با راهنمایی های شما و بقیه فعلا نظرمون روی همون 340است
از نمایندگی ارشه جام جم اصفهان که خودش گفت من با نمایندگی های اصلی تهران ایرن یاماها کار می کنم (یعنی مرکز بخش اونجاس )مغازشم که من رفتم دیدم خیلی شیک بود بش نمی اومد دروغ بگه(الله اعلم)
البته من 1700دارم با هم توافق کردیم الباقی طی 2 قسط باشه.
راستی قیمت clp380چقدری هست؟

سلام مجدد
ان اشالله به سلامتي
مگر چقدر قيمت داده که بقيه اش را بعدا مي دي؟!
اينجا با تخفيف 1700000 هست با تخفيف دانشجويي تازه کلي هم راه مي يان
در مورد 380 خبر ندارم بايد بپرسم.

atb
Saturday 2 January 2010, 10:46 AM
سلام ممنون
راستش تا حالا که نخریدم ولی 340را 2هفته بیش قیمت با هزینه حمل نزدیکای 1880تا1900در میاومد
380 را قیمتشو برای اطلاع برسیدم
ممنون

atb
Saturday 2 January 2010, 10:48 AM
سلام مجدد
ان اشالله به سلامتي
دو هفته بیش 1900بود الان نمی دونم

amir1055
Saturday 2 January 2010, 10:50 AM
سلام مجدد
ان اشالله به سلامتي

این دانشجویی باید حتما دانشجو هنر و موسیقی و اینا باشیم ؟

itmanager
Saturday 2 January 2010, 10:56 AM
این دانشجویی باید حتما دانشجو هنر و موسیقی و اینا باشیم ؟

سلام

اره البته من با شهر موسيقي که تماس گرفتم گفت تو سايتمون ثبت نام کن بزن دانشجو هستي تا تخفيف شاملت بشه. البته من دانشجو نبودم ولي گفت اگر بزني شاملت مي شه. بعضي از اموزشگاهها هم معرفي نامه مي دن براي خريد پيانو که مثلا فلاني دانشجوي ماست و ...

amir1055
Saturday 2 January 2010, 10:59 AM
جدی ؟ چه بامزست کاراشون. آخه قیافمم اصلا به دانشجوا نمیخوره اونم دانشجوای این دورو زمونه میترسم ضایع شم !!!

itmanager
Saturday 2 January 2010, 12:08 PM
جدی ؟ چه بامزست کاراشون. آخه قیافمم اصلا به دانشجوا نمیخوره اونم دانشجوای این دورو زمونه میترسم ضایع شم !!!

خوب اينترنتي ثبت نام کنيد به امتحانش مي ارزه
وقتي رفتين بخرين بگين براي داداشم مثلا
البته جسارت نباشه دانشجو بودن که سن و سال نداره
تازه قبلا قيافه ها بيشتر دانشجويي بود تا حالا حالا بيشتر سوسول بازي شده

amir1055
Saturday 2 January 2010, 02:23 PM
البته جسارت نباشه دانشجو بودن که سن و سال نداره
تازه قبلا قيافه ها بيشتر دانشجويي بود تا حالا حالا بيشتر سوسول بازي شده

آره منظور منم دقیقا همون "بیشتر سوسولی شدست" !!
البته فعلا که هنوز باید پول جمع کنم. خیلی جالبه از مرداد ماه تا الان قیمتش تکون نخورده همه میگفتن نزدیکای سال نو میلادی یاماها قراره محصولات جدیدشو رو کنه اینه که قیمت سازهایی مثله این شدیدا افت پیدا میکنه پس بهتره تا اون موقع دست نگه دارید. خب ماهم دست نگه داشتیم حالا آقایون یاماها avant grand n-2 رو معرفی کردن که 10هزار دلار قیمت داره و clp-340 هم یک ریال پایین نیومد.