PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید پیانو آکوستیک

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9

sol_s
Saturday 17 December 2011, 06:32 PM
ممنون دوست عزیز
منظورتون از شرایط خوب چیه؟

amir1055
Sunday 18 December 2011, 07:29 AM
ببینید باید یه متخصص اینارو چک کنه یک آدم معمولی مثل من و شما شاید نتونه درست اشکالات رو تشخیص بده.
مثلا تک تک کلاویه ها باید تست بشن تا مشخص بشه اکشن ساز درست عمل میکنه یا یکم مشکل داره، شاید این اشکال به چشم من و شما نیاد ولی یه متخصص اون رو کشف میکنه همینطور صفحه صدا که مهمترین و گاهی حساس ترین بخش یک پیانو آکوستیکه . گاهی ترک های مویی درش بوجود میاد که باز هم شاید برای ماها چندان قابل تشخیص نباشه. پیچ ها و بست ها باید بادقت چک بشن تا زنگ زدگی خوردگی لق زدن و.... نداشته باشن و شاید خیلی موارد دیگه.
شنیدم بعضی از آموزشگاه ها افرادی رو دارند که باهاتون میان و این تست ها رو انجام میدن. ولی حتی اگه همه چیز هم خوب بود موقع خرید سعی کنید مهلت تست چند روزه ازشون بگیرید.

Pathetique
Sunday 18 December 2011, 03:03 PM
کسی قیمت Yamaha C7 رو داره ؟ ( محض اطلاع )

reza_piano
Sunday 18 December 2011, 07:46 PM
در مورد پیانو duke میخواستم کمی بدونم
مدل up110 رو 4 میلیون قیمت گرفتم
آیا این پیانوی خوبی هست یا نه؟
پیانو 4 میلیونی (حداکثرش) میشه آکوستیک خوب پیدا کرد؟
یعنی می ارزه من به جای clp 440 سه میلیون و دویستی برم 4 تومان اینو بگیرم؟

dobaare
Sunday 18 December 2011, 08:49 PM
ممنون دوست عزیز
منظورتون از شرایط خوب چیه؟
هی/یادش بخیر میخواستی فلوت یاد بگیری/یادته؟؟

MOSTAFASADEGH
Monday 19 December 2011, 09:01 AM
سلام و عرض خسته نباشید
می خواستم نظر بچه هارو در مورد دو پیانوی یاماها jx113 و ویر 114 بدونم
یعنی اگه شما می خواستید یکی رو انتخاب کنید کدومو انتخاب می کردید و چرا؟؟؟؟؟؟
اگه بشه یه مقایسه کلی از قابلیت های هر دو تا سارو بگید ممنون میشم (رنگ صدا. تاچ .کلاویه ها و ....)
پیشاپیش ممنون از نظراتون

apm2006
Monday 19 December 2011, 11:11 AM
کسی قیمت Yamaha C7 رو داره ؟ ( محض اطلاع )
قیمت ارزیش 47.700 دلار هست اما از قیمت ریالیش خبری ندارم

reza_piano
Monday 19 December 2011, 11:25 AM
در مورد پیانو duke میخواستم کمی بدونم
مدل up110 رو 4 میلیون قیمت گرفتم
آیا این پیانوی خوبی هست یا نه؟
پیانو 4 میلیونی (حداکثرش) میشه آکوستیک خوب پیدا کرد؟
یعنی می ارزه من به جای clp 440 سه میلیون و دویستی برم 4 تومان اینو بگیرم؟
کسی نمیتونه کمک من کنه؟
پیانو duke رو میگم؟
پیانو 4 میلیونی خوب هست؟
ارزش داره به جای CLP440 آکوستیک گرفت؟

reza_piano
Monday 19 December 2011, 01:53 PM
نظرتون رو در مورد Otto Meister هم میگید؟

EmadS
Monday 19 December 2011, 03:02 PM
من با Otto Meister زدم ... اولین بار که باهاش می زنید خیلی خوشتون میاد ! صدای تو پر و دلنشینی داره ... تاچش هم خیلی نرمه .
اما یه خورده که با پیانوهای دیگه هم بزنید ، متوجه میشید که چه قدر پفکیه تاچش ... اگه بودجه تون تو رنج 3- 3.5 هست ، به نظرم پیانوی سمیک ، یا تویو یا یاماها بگیرید ... حالا شده یا قسطی ، یا صبر کنید و بودجه تون رو بیشتر کنید .
البته یاماها هم الان ساخت اندونزی هست و میگن زیاد جالب نیستن ! به هر حال موقع خرید حتماً با یک کارشناس برید . البته از خودشون نباشه ! :d

sol_s
Monday 19 December 2011, 06:04 PM
شنیدم بعضی از آموزشگاه ها افرادی رو دارند که باهاتون میان و این تست ها رو انجام میدن.

شما جایی رو نمیشناسید که معرفی کنید؟

reza_piano
Monday 19 December 2011, 07:48 PM
من با Otto Meister زدم ... اولین بار که باهاش می زنید خیلی خوشتون میاد ! صدای تو پر و دلنشینی داره ... تاچش هم خیلی نرمه .
اما یه خورده که با پیانوهای دیگه هم بزنید ، متوجه میشید که چه قدر پفکیه تاچش ... اگه بودجه تون تو رنج 3- 3.5 هست ، به نظرم پیانوی سمیک ، یا تویو یا یاماها بگیرید ... حالا شده یا قسطی ، یا صبر کنید و بودجه تون رو بیشتر کنید .
البته یاماها هم الان ساخت اندونزی هست و میگن زیاد جالب نیستن ! به هر حال موقع خرید حتماً با یک کارشناس برید . البته از خودشون نباشه ! :d
مرسی از کمکت
یاماها ارزون ترینش 4600 هست مدل uj109 نمیدونم چرا دل خوشی از یاماها ندارم (همین طوری)
من حداکثر 4 تومان میخوام هزینه کنم
نفهمیدم والا آیا این حرف درسته که یه پیانو دیجیتال 4 تومانی خوب بهتر از یه پیانو آکوستیک 4 تومانیه ضعیفه
درسته؟
جی کار کنم clp440 یا آکوستیک (هر مدلی تو رنج 4 تومان)
نمایندگی سمیک کجاست برم از نزدیک پیانو هاش رو ببینم؟
سمیک پیانو هاش خوبه؟

راستی یه پیانوی آکوستیک عمر مفیدش چند ساله؟ تا چند سال میشه ازش کار کشید؟
یه پیانو آکوستیک چه هزینه هایی رو در ماه یا سال داره؟ (مثلا کوک هر چند وقت یه بار - امکان داره سیماش پاره شه - سیماش چنده - کجای پیانو فرسوده میشه - چقدر هزینه تعمیر پیانو هست)

آقای مدیر سایت:
یه چیز دیگه چرا صفحه های اول تاپیک ها رو که میبینم خیلی کاربرا بودند و سریع کمک میکردن ولی الان هیچکس نیست که من و امثال من رو کمک کنه یا اگر باشه 1 الی 2 نفر اونم هفته ای یه بار سر میزنن و اگر جسارت نباشه شاید خیلی حرفه ای نباشن و نتونن جواب سوالاتمون رو بدند؟

Pathetique
Monday 19 December 2011, 09:14 PM
با 4 تومن شما میتونی یه آکوستیک بگیری که . کارکرده هم باشه خیلی بهتر از دیجیتاله . دیجیتال رو انگار پشت این ارگ های بچه ها نشستی میزنی .
باور کنید صدایی که از سیم در میاد خیلی خیلی خیلی بهتر از صدایی هست که از اسپیکر در میاد .
اگر شما 2 تومن داشتی بله دیجیتال بهتر بود . چرا چون اون آکوستیک 2 تومنی دیگه داغون شده . بخری خراب شه دیگه باید بندازیش دور .

بستگی به خود پیانو سالی 1 تا سالی 2-3 بار نیاز به کوک داره . شایدم 2 سالی 1 بار . بسته به خود پیانو داره . اگه تکون نخوره این مقدار ثابته .
پاره شدن سیم ؟ دیگه مگه با چاقو بیوفتی به جونش که پاره بشه .
از یاماها دل خوش نداری که نشد جواب . چون کسی باید این حرف رو بزنه که 20 میلیون پول داره و میخواد بین شیمل و یه یاماها گرند یکیو انتخاب کنه اونوقت میگه خوب من از یاماها دل خوشی ندارم پس شیمل رو میخرم . ولی الان شما 4 تومن داری پس یاماها اگه بتونی بگیری عالیه .

چلن رو هم در نظر بگیر هرچند نمیدونم از چند تومن شروع میشه . ولی فکر کنم بتونی بگیری . هم صدای خوبی داره هم اکشن خوبی داره .

reza_piano
Monday 19 December 2011, 09:27 PM
با 4 تومن شما میتونی یه آکوستیک بگیری که . کارکرده هم باشه خیلی بهتر از دیجیتاله . دیجیتال رو انگار پشت این ارگ های بچه ها نشستی میزنی .
باور کنید صدایی که از سیم در میاد خیلی خیلی خیلی بهتر از صدایی هست که از اسپیکر در میاد .
اگر شما 2 تومن داشتی بله دیجیتال بهتر بود . چرا چون اون آکوستیک 2 تومنی دیگه داغون شده . بخری خراب شه دیگه باید بندازیش دور .

بستگی به خود پیانو سالی 1 تا سالی 2-3 بار نیاز به کوک داره . شایدم 2 سالی 1 بار . بسته به خود پیانو داره . اگه تکون نخوره این مقدار ثابته .
پاره شدن سیم ؟ دیگه مگه با چاقو بیوفتی به جونش که پاره بشه .
از یاماها دل خوش نداری که نشد جواب . چون کسی باید این حرف رو بزنه که 20 میلیون پول داره و میخواد بین شیمل و یه یاماها گرند یکیو انتخاب کنه اونوقت میگه خوب من از یاماها دل خوشی ندارم پس شیمل رو میخرم . ولی الان شما 4 تومن داری پس یاماها اگه بتونی بگیری عالیه .

چلن رو هم در نظر بگیر هرچند نمیدونم از چند تومن شروع میشه . ولی فکر کنم بتونی بگیری . هم صدای خوبی داره هم اکشن خوبی داره .
خیلی ممنونم از راهنماییت
آخه میدونی چیه من وقتی تصمیم گرفتم پیانو بگیرم 1.5 پول داشتم ولی گشتم هی گفتم یه مدل بالاتر بگیرم
پول قرض میکنم و ... انقدر اینور و اونور کردم که دیدم خودمو بکشم 4 تومان میتونم اوکی کنم ولی اکثر پیانو ها از 4.600 به بالا هستند که دیگه 600 تومان رو ندارم و نمیتونم قرض بگیرم
این جور که من پست های اول رو خوندم به این نتیجه رسیدم که این مدل ها ارزون ترینه و شایدم خوب باشه نظر شما چیه؟
1. وبر 114 و 118
2. چلن 116
3. سمیک js118 و js024

نگفتید یه پیانو چقدر کار میکنه ؟ 5 سال ، 10 سال ، 15 سال یا ...

persianenrico
Monday 19 December 2011, 09:58 PM
همه پیانوها قیمتاشون رفته بالا

118 سمیک قیمتش شده 6.200.000 تومان

یاماها هم قیمتاش همه جا یکی نیست

در ضمن یاماها اگه بدونن قصد خرید دارید خیلی میشه ازشون تخفیف گرفت

نمایندگی سمیک زیره پل صدر هستش گالری پیانوی درسا

در ضمن یکی دیگر از نمایندگیاش کرج هست شماره تماسشون هم داخل سایت سمیک هست

You can see links before reply

reza_piano
Tuesday 27 December 2011, 01:08 PM
میشه در مورد پیانو یاماها lx نمیدونم چند سانتی متری کمی اطلاعات بهم بدید
صاحبش میگفت اصل ژاپنه
این پیانو رو 5 سال پیش خریده و فقط 6 ماه با اون کارکرده؟
آیا این پیانو ارزش خرید داره یا نه؟
اگر داره چند می ارزه؟
من سری lx رو تو سایت یاماها ندیدم قضیه چجوریه؟

hooman2010
Saturday 14 January 2012, 08:36 PM
با سلام به همه دوستان
من امروز کل این 49 صفحه رو خوندم و به یه نتیجه ای رسیدم
توی رنج قیمتی زیر 7-8 تومن برای صدای گرم و ملایم بهترین انتخابها وبر و با یه مقدار پول بیشتر آلبرت وبر هستش و اگه می برلین پیدا کنید خوبه
اگه صدای شارپ و تیز میخواید یاماها خوبه بهتر از سمیک چونکه سمیک کیفیت اولیه شو به مرور زمان از دست میده
من انشا ا... این هفته میخوام یه پیانوی وبر و اگه تونستم البرت وبر بخرم
امیدوارم صدا و کیفیتی رو که میخوام ازش بدست بیارم
در ضمن کسانیکه دنبال صدای شارپ و تیز هستند اینو بدونن که صدای شارپ شاید توی اجرای یکی دو قطعه یا توی گروه موسیقی دلچسب باشه ولی بعد از ده دقیقه نواختن واقعا توی مخ میره و آزار دهنده اس هم واسه شما هم واسه اطرافیان
ولی صدای گرم ، هم رومانتیک تره هم آدمو دلزده نمیکنه
با سپاس

EmadS
Saturday 14 January 2012, 11:27 PM
دوست عزیز پیانوهای هایلون هم انتخاب های خوبی هستن . اگر خواستی یه نظری هم به هایلون بنداز .
کلاً زیر 7-8 تومن بهترین ها وبر و هایلون هستن . و البته ! تویو ! Toyo . فوق العاده است . تاچ و صدای عالی . یه سر به فروشگاه واقف واقع در سر مطهری (تهران) بزنید .(سر تخت طاوس) و حتماً تستش کنید .
سمیک متأسفانه خیلی پیانوی داغونیه :D من با تک تک مدل هاش زدم . تنها مدل های خوبی یکی گرند پیانوش هست که در ایران فقط 1 مدلش میاد و مدیوم گرند هم هست فکر کنم . احتمالاً 170 هست . یکی هم مدل world که تاچ و صدای فوق العاده ای داره و قیمتش دور و بر 9 - 10 تومنه . بقیه مدلاش بیخودن .
پس وبر ، هایلون و تویو .
برای تست وبر و هایلون هم می تونید برید شرکت کیمیای هنر واقع در میدان ونک .
من خودم تویو و هایلون رو بیشتر می پسنم . دیگه انتخاب با شماست . فقط به هیچ وجه عجله نکنید . حتماً هر 3 تا پیانوی هایلون ، وبر و تویو رو تست کنید . یادتون نره
سوال دیگه ای هم داشتید در خدمتم .

hooman2010
Sunday 15 January 2012, 10:37 PM
عماد عزیز باسلام و تشکر از اینکه راهنمایی کردید
من ساکن مشهد هستم و اینجا فکر نکنم هایلون و تویو باشه یعنی ندیدم . چونکه به نسبت تهران خیلی محدودتره . وبر هم فقط یه نمایندگی داره که وبر 118 رو میگه 000/500/7 آلبرت وبر هم 121ش 000/200/11 میگه . من اصلا از صدای تیز خوشم نمیاد . توی دانشگاه شهید بهشتی با پیانو گرند یاماها زیاد میزدم و با اینکه کوک نداشت صدای نرم و زیبایی داشت ولی این دیواری هاش اصلا اون صدا رو نداره . وبر تاحالا از نزدیک صداشو نشنیدم نمیدونم چجوریه اگه میدونی برام توصیف کن . بعضی ها میگن صداش خشکه . ولی بیشتر میگن صداش گرد و ملایم و اروپاییه . من بیشتر نواختن رومانتیک دوس دارم . حالا بین وبر که موناژ چینه و آلبرت وبر که مونتاژ کره است کدومو انتخاب کنم البته مبلغ آلبرت وبر برام سنگینه . راستی میشه لطفا اگه میدونی قیمت حداقلی شیمل و ووگل و مای برلین و بگی .
ممنون میشم اگه اصول اولیه خرید کردن پیانو رو هم برام بگی کجاهاشو چک کنم و تست کنم و...
بازم ممنون

hooman2010
Sunday 15 January 2012, 10:52 PM
خواهش میکنم منو راجع به پیانو وبر و آلبرت وبر راهنمایی کنین همین هفته میخوام بخرم

amir1055
Monday 16 January 2012, 07:35 AM
پیانو های هایلون همون وندل&لونگ نیست ؟

EmadS
Monday 16 January 2012, 11:51 AM
عماد عزیز باسلام و تشکر از اینکه راهنمایی کردید
من ساکن مشهد هستم و اینجا فکر نکنم هایلون و تویو باشه یعنی ندیدم . چونکه به نسبت تهران خیلی محدودتره . وبر هم فقط یه نمایندگی داره که وبر 118 رو میگه 000/500/7 آلبرت وبر هم 121ش 000/200/11 میگه . من اصلا از صدای تیز خوشم نمیاد . توی دانشگاه شهید بهشتی با پیانو گرند یاماها زیاد میزدم و با اینکه کوک نداشت صدای نرم و زیبایی داشت ولی این دیواری هاش اصلا اون صدا رو نداره . وبر تاحالا از نزدیک صداشو نشنیدم نمیدونم چجوریه اگه میدونی برام توصیف کن . بعضی ها میگن صداش خشکه . ولی بیشتر میگن صداش گرد و ملایم و اروپاییه . من بیشتر نواختن رومانتیک دوس دارم . حالا بین وبر که موناژ چینه و آلبرت وبر که مونتاژ کره است کدومو انتخاب کنم البته مبلغ آلبرت وبر برام سنگینه . راستی میشه لطفا اگه میدونی قیمت حداقلی شیمل و ووگل و مای برلین و بگی .
ممنون میشم اگه اصول اولیه خرید کردن پیانو رو هم برام بگی کجاهاشو چک کنم و تست کنم و...
بازم ممنون

دیواری های یاماها مدل های مختلفی داره خب ... مثلاً مدل 108 صداش مثل پیانوی اسباب بازیه ! اما 121 اش واقعاً عالیه
وبر صدای قشنگی داره . درسه یه مقدار خشکه صداش اما ملایم و دلنشینه. خصوصیتی که وبر داره تاچ خیلی خوبشه.سرعت برگشت کلاویه ها خیلی خوبه و خیلی روون هستن.
من وبر دیدم ولی آلبرت وبر ندیدم ! واقعاً فرق دارن با هم ؟ :39: فکر کنم یکی باشن ها ...
شیمیل فکر کنم یا از 12 میلیون بود یا از 16 میلیون که مربوط به مدل 116 هست . البته این قیمت چند ماه پیشه . براتون زنگ میزنم می پرسم . ووگل و مای برلین رو هم نشنیدم تا حالا . بهتره سراغ برندهای شناخته شده تر برید ;)
برای خرید پیانو اگر آکبند باشه که نباید مشکلی داشته باشه.حتماً هم با گارانتی بخرید که اگر مشکلی داشت بتونید درستش کنید. پیانو رو باید صفحه صدا ، تک تک کلاویه ها ، پدال ها و بدنه ی پیانو رو چک کنید. اگر امکانش رو دارید که با یک کارشناس برید بهتره . سعی کنید کارشناستون آشنا هم باشه.یعنی مثلاً با استاد پیانوتون ، یا کسی که معرفیش کنه برید.
ضمناً یک نفر هم هست که می تونه راهنمایی های بیشتر هم بهتون بده . اینجا :
rezashakiba.multiply.com/journal/item/133/133
آقای رضا شکیبا
;)

anafar
Monday 16 January 2012, 01:34 PM
دیواری های یاماها مدل های مختلفی داره خب ... مثلاً مدل 108 صداش مثل پیانوی اسباب بازیه ! اما 121 اش واقعاً عالیه
وبر صدای قشنگی داره . درسه یه مقدار خشکه صداش اما ملایم و دلنشینه. خصوصیتی که وبر داره تاچ خیلی خوبشه.سرعت برگشت کلاویه ها خیلی خوبه و خیلی روون هستن.
من وبر دیدم ولی آلبرت وبر ندیدم ! واقعاً فرق دارن با هم ؟ :39: فکر کنم یکی باشن ها ...
شیمیل فکر کنم یا از 12 میلیون بود یا از 16 میلیون که مربوط به مدل 116 هست . البته این قیمت چند ماه پیشه . براتون زنگ میزنم می پرسم . ووگل و مای برلین رو هم نشنیدم تا حالا . بهتره سراغ برندهای شناخته شده تر برید ;)
برای خرید پیانو اگر آکبند باشه که نباید مشکلی داشته باشه.حتماً هم با گارانتی بخرید که اگر مشکلی داشت بتونید درستش کنید. پیانو رو باید صفحه صدا ، تک تک کلاویه ها ، پدال ها و بدنه ی پیانو رو چک کنید. اگر امکانش رو دارید که با یک کارشناس برید بهتره . سعی کنید کارشناستون آشنا هم باشه.یعنی مثلاً با استاد پیانوتون ، یا کسی که معرفیش کنه برید.
ضمناً یک نفر هم هست که می تونه راهنمایی های بیشتر هم بهتون بده . اینجا :
rezashakiba.multiply.com/journal/item/133/133
آقای رضا شکیبا
;)
می برلین تولید شیمل در چین می باشد که قیمتش از 9 میلیون تومان شروع میشود

anafar
Monday 16 January 2012, 01:36 PM
دوستان چلن چه جوریه؟

hooman2010
Monday 16 January 2012, 04:28 PM
عماد عزیز سلام
ووگل یکی از زیرشاخه های کمپانی شمیل هستش و مای برلین جزو اقماری های شمیل توی چین
باید سازهای خوبی باشن ولی توی مشهد بعیده پیدا بشه
از تهران هم نمیخوام خرید کنم چون گارانتیش عملا برام بی فایده میشه
وبر مونتاژ چین و آلبرت وبر مونتاژ کره هستش که قیمتش 3 تا 4 تومن از وبر گرون تره . فروشنده میگه کلاویه های نیم پرده (سیاه) از جنس آبنوسه و یه بخشی از اکشنش هم مال کمپانی معتبرتریه توی آلمان . همچنین صداش دلنشین تره نسبت به وبر ولی واسه من که نمیخوام بیشتر از 7-8 تومن هزینه کنم وبر خوبه اگه بخوام 11-12 هزینه کنم خوب میرم پتروف میگیرم که از 13 شروع میشه قیمتش مال کشور چک هم هستش یا شیمل که از 15-16 شروع میشه
بازم ممنون بخاطر راهنماییت

hooman2010
Monday 16 January 2012, 04:30 PM
در مورد چلن هم طبق نتایجی که تاالان بهش رسیدم ، کیفیتش پایین تر از وبره . اصل کمپانی مال انگلیس توی لندنه ولی محصولات توی بازار ایران مونتاژ چین یا مالزی هستش . خیلی بهتر از مارکهای بی اصل و نسب مثل مارشال وایلد اشتاین و...

hooman2010
Monday 16 January 2012, 04:41 PM
میگن چلن پدال سمت چپش (واسه خفه کردن صدا) تقریبا بی مصرفه و خوب کار نمیکنه . همینطور یکی از دوستان در پستهای میانی گفته بود که از کیفیت صدای یک اکتاویش راضی نیست . البته اون چلن 125 داشت و از بلندی صدا و اینکه نمیتونه توی آپارتمان با خیال راحت تمرین کنه ناراضی بود و میگفت کاش زیر 120 میگرفتم
احتمالا یکی از دلایلش هم عدم کارکرد خوب پدال وسط و چپ پیانوش بوده که صدا رو کم میکنه
آقا عماد ازت ممنونم بخاطر راهنماییت . تاچ خوب برام خیلی مهمه و دلنشین بودن صدا . میشه لطف کنی بگی که کیفیت اکتاوهای باس وبر چطور بوده آیا قابل قبوله اگه یادت هست لطفا برام از کیفیت صداش بگو
باتشکر
اگه از دوستان دیگه هم کسی وبر داره یا باهاش کار کرده نظر بده ممنون میشم

vanic
Monday 16 January 2012, 09:46 PM
سلام به همه اونايي كه اينجا جمعا و كمك ميكنن تا آدمايي مثل من بتونن جواباي سوالاشونو بگيرين.
دوستان الان يه ماهي هست همه فروم ها و پستهاشونو دنبال ميكنم تا بتونم تصميم گيري كنم واسه خريد يه پيانوي اكوستيك. اينجور كه فهميدم با پول من فكر خريد يه پيانوي نو محاله (2.5-2.7) به خاطر همين دنبال يه دست دوي تميز بودم كه اين موردو پيدا كردم: Rubinstain دهه نودي نه خيلي نو نه خيلي كهنه(رنگش مشكي و فوق العاده تميزه)، با كوك و رگلاژ و حمل اش تا منزل(طبقه 4) و يه صندلي ساده قيمت دادن بهم 2.600 ،البته اينم بگم تاچش خيلي خوب بود ولي صداش تو دماغي يكم. حالا ميخواستم نظراتونو بدونم چه كنم بگيرم؟

hooman2010
Monday 16 January 2012, 09:52 PM
سلام دوست عزیز
من که تاحالا این اسمو نشنیدم ساخت کجاست ؟
با این پول چیز درب و داغونی نخری ، ظاهر کابینت خیلی ملاک نیست مهمترین قسمت ساندبرد هستش که سالم باشه بدون ترک و بدون اشکال باشه و بعدش هم سیستم اکشن
فکر میکنم اگه یه پیانو دیجیتال با کیفیت بخری بهتر باشه ولی اگه یه متخصص صادق و ماهر تاییدش کرد بخر ولی ریسک نکن

tighoor
Monday 16 January 2012, 10:21 PM
سلام. یکی قیمت های وبر 114 و 118 و 121 رو میگه؟
دوم این که از کجا بگیرم؟

توجه: دست دو هم خریدارم...

hooman2010
Monday 16 January 2012, 10:31 PM
سلام من امروز قیمت وبر گرفتم از تهران 114 بودش 600/5 118 بود 300/7 رنگ ماهاگانی - رنگ مات قهوه ای هم بود 800/7
آلبرت وبر هم از 300/10 به بالا

hooman2010
Monday 16 January 2012, 10:33 PM
درضمن بالاتر از 120 اگه توی آپارتمان هستید خیلی خوب نیست چون صداش خیلی بلند میشه و اندازش هم خیلی بلنده و نظر من توی آپارتمان معمولی بین 115 تا 118 هستش

hooman2010
Monday 16 January 2012, 10:43 PM
راجع به قیمت های پیانو وبر هم باید بگم که از یکی دوهفته قبل یا یکماه قبل تقریبا 7-8 درصد کشیدن روی قیمتها آقایون فروشنده
در ضمن نماینده وبر و آلبرت وبر (به ادعای خودش البته) ***** هستش که توی مشهد و اصفهان هم شعبه داره
من که این هفته به احتمال خیلی زیاد یه 118 شو میخرم انشاالله

tighoor
Monday 16 January 2012, 11:13 PM
ممنون که انقدر زود جواب دادین... لطف کردین...
منم میخوام 118 بگیرم فقط چرا اینقدر گرون؟ 7.300 ؟ من حدودای 6.5 پول دارم.. (البته با توجه به این که نصفش رو اول بگیرن)
کسی راجع به دست دوم نظری نداره؟ توی کرج تهران کسی دست دو سراغ داره تا 5 6 تومن ...

vanic
Tuesday 17 January 2012, 07:43 AM
سلام دوست عزیز
من که تاحالا این اسمو نشنیدم ساخت کجاست ؟
با این پول چیز درب و داغونی نخری ، ظاهر کابینت خیلی ملاک نیست مهمترین قسمت ساندبرد هستش که سالم باشه بدون ترک و بدون اشکال باشه و بعدش هم سیستم اکشن
فکر میکنم اگه یه پیانو دیجیتال با کیفیت بخری بهتر باشه ولی اگه یه متخصص صادق و ماهر تاییدش کرد بخر ولی ریسک نکن

پیانوش روسیه، با استادم رفتم دیدیمش مکانیزمو ایناشو چک کرد گفت به نسبت سنش کیفیتش خوبه. تاچشم خوب بود حس میداد بهم. صدا و تاچ دیجیتالو اصلا دوس ندارم :(
حالا نمیدونم باز دارم تحقیق میکنم نظر میگیرم ببینم دوستان چی میگن.

tighoor
Tuesday 17 January 2012, 02:13 PM
دوستان ... یکی هست... میخواد پیانو هایلون رو یه جوری بده که خیلی خوبه... میگه هایلون 121 ... 6.100
اولش 2.150 میگیره... یعنی حدود 35% ... بقیش هم تا 6 ماه...

من صدای گرم وبر رو دوست داشتم... و همش تو فکر گرفتن وبر بودم... میشه این هایلون 121 رو با وبر 114 و 118 مقایسه کنید؟

tighoor
Tuesday 17 January 2012, 09:39 PM
چرا راجع به هایلون چیزی خاصی نیست؟ مثل این که تنها برندی هست که زیاد گرون نشده.... تو این تاپیک راجع به هایلون فقط 5 تا پست بود... که زیاد اطلاعات خاصی نمیداد

hooman2010
Tuesday 17 January 2012, 10:43 PM
من هفته بعد اگه مشکلی پیش نیاد انشاا... میخوام یه وبر118 بخرم بعدش راجع بهش توضیح خواهم داد و عکس هم میذارم ازش

vanic
Tuesday 17 January 2012, 11:58 PM
امشب يه گالري بودم كه فقط پيانوهاي قديمي كار ميكرد چند مدل ديدم كه مركعه بود. توشون يه پيانوي آلماني اصل به اسم C. Bechstein بود كه اي تميز بود ولي تاچش فوق العاده بود. خيلي صداش گرد و گرم بود. من كه خيلي خوشم اومد. جوياي قيمت شديم فروشنده كه آدم خوبي بنظر ميآمد 5 تومان قيمت داد. با همون شرايط قبلي (كوك و رگلاژ و حمل اش تا منزل(طبقه 4) + يه صندلي حرفه اي تنظيم شونده)
عكسشو با گوشي انداختم، خودم كه خيلي وارد نيستم استادم باهام بود چند مدل مختلف قطعه باهاش زد و تعريف كرد. خوبيش اين بود وقتي به فروشنده گفتم اينقد پول ندارم نگفت نه، گفت 3 تومان اولش بده بقيرو تا آخر سال تصويه كن. اقساط گذاشت واسم. حالا همين جوري قرار مداراشو گذاشتيم ولي باز قبلش خواستم صلاح مشورت كنم. كم پولي نيس آخه (از الان فكر قسطشم) لطفا نظر بدين
لينك عكسا:

amir1055
Wednesday 18 January 2012, 07:45 AM
امشب يه گالري بودم كه فقط پيانوهاي قديمي كار ميكرد چند مدل ديدم كه مركعه بود. توشون يه پيانوي آلماني اصل به اسم C. Bechstein بود كه اي تميز بود ولي تاچش فوق العاده بود. خيلي صداش گرد و گرم بود. من كه خيلي خوشم اومد. جوياي قيمت شديم فروشنده كه آدم خوبي بنظر ميآمد 5 تومان قيمت داد. با همون شرايط قبلي (كوك و رگلاژ و حمل اش تا منزل(طبقه 4) + يه صندلي حرفه اي تنظيم شونده)
عكسشو با گوشي انداختم، خودم كه خيلي وارد نيستم استادم باهام بود چند مدل مختلف قطعه باهاش زد و تعريف كرد. خوبيش اين بود وقتي به فروشنده گفتم اينقد پول ندارم نگفت نه، گفت 3 تومان اولش بده بقيرو تا آخر سال تصويه كن. اقساط گذاشت واسم. حالا همين جوري قرار مداراشو گذاشتيم ولي باز قبلش خواستم صلاح مشورت كنم. كم پولي نيس آخه (از الان فكر قسطشم) لطفا نظر بدين
لينك عكسا:

آدرسی این فروشگاه دقیقا کجاست ؟
پیانوهای bechstein جز بهترین ها هستند به نظر من به هیچ وجه با پیانوهایی مثل وبر و هایلون و... قابل مقایسه نیستند (در حالت کلی البته). سری های گرندش که فقط با اشتاین وی قابل مقایسست. اگه ساز خیلی قدیمی نیست و شرایط فنی مناسبی داره به عقیده من درخریدش شک نکنید. این که چه قسمت هایی باید چک بشه در لابلای کامنت ها اومده دوستان واردی در همین تاپیک هستند که میتونن کمک کنن. مهلت تست و گارانتی هم فراموش نشه.

vanic
Wednesday 18 January 2012, 08:44 AM
مرسی از رپلای. والا دست دو رو که گارانتی نمی کنن.شرایط تستم فکر نمیکنم قبول کنه!
این گالری رو با یکی از آشناهام رفته بودم، اگه خواستین آدرس و نشونیشو می دم معرفی کنین خودتونو که از طرف کی هستین باهاتونم راه میاد.
من که خیلی وارد نیستم رو چک کردن مکانیزم پیانو ولی استادم میگفت چیز خوبیه و هرچه بیشتر از عمرش بگذره بهترم میشه و ارزشش کم نمیشه. الان حدود ٦٠ سالو داره

amir1055
Wednesday 18 January 2012, 09:18 AM
خب فکر نکنم یه ساز شصت ساله ارزش خرید داشته باشه خصوصا اینکه گارانتی نمیده شرایط تست هم که گمان نکنید بده. نمیدونم چرا استادتون اینو گفت چون پیانو بر خلاف اکثر سازهای آکوستیک، هرچه از عمرش بگذره کیفیتش از همه نظر افت میکنه. حالا بسته به کیفیت ساخت(که در مورد ساز مورد نظر شما این کیفیت در حد بسیار خوبیه) این زمان زیاد و کم میشه. در مورد مثلا ویلن اینطوری نیست و هر چه بگذره از عمرش صداش دلنشینتر میشه اما پیانو برعکسه.
من قصد خرید ندارم چون ساز خودم رو دارم. فقط برام جالبه دیدن سازهای با این قدمت و اینکه گالری فقط روی سازهای قدیمی کار میکته. اگه لطف کنید نشانیش رو بزارید ممنون میشم.

vanic
Wednesday 18 January 2012, 10:05 AM
اینجور که من فمهیدم این پیانو هرچی از عمرش بیشتر میگذره خفنتر میشه چون لنگش دیگه نیست با این کیفیت و اگه بخوای نوشو گیر بیاری 10-15تومان هزینشه. اولین پستت دلگرمم کرد ولی این دومی حسابی مایوسم کرد :(
من تازه کار هستم و میخوام با یه ساز خوب شروع کنم آدمیم نیستم که دم به دقیقه بخوام ساز عوض کنم همینشم با قسطو اینا میخام بگیرم. باز دودل شدم!

amir1055
Wednesday 18 January 2012, 10:22 AM
عزیزم مایوس نشو
دودل بودن الان می ارزه به پشیمون شدن چند مدت بعدش. من در حالت کلی گفتم که ساز شصت ساله ارزش خرید نداره. اگه فروشنده از کالایی که میفروشه مطمئن باشه به شما مهلت تست میده. این راجع به خرید پیانوهای دست دوم امر معمولیه. یه مهلت یکی دو ماهه ازش بگیرید اگه قبول نکرد میتونید به مورد دار بودن ساز شک کنید. ساز من حدود 35 سالشه و هنوز صدایی فوق العاده داره و مکانیزم کلاویه هاش نه مثله روز اول ولی هنوز بسیار خوبه. چون من و خانوادم با دقت و وسواس خیلی زیادی از ازش مراقبت کردیم. اگه بخوام روزی اون رو بفروشم-که هرگز اینکارو نمیکنم- میتونم با اطمینان یک سال هم مهلت تست بدم چون مطمئنم ازش. ولی سازی شصت سال از عمرش میگذره و مشخص هم نیست جچوری با این ساز حساس کنار اومدن و مهلت تست هم نمیدن! خب معقول بنظر نمیاد خریدش هرچند سازی مثل bechstein باشه. مگر اینکه کاملا مطمئن شید که بازسازی ساز با دقت انجام گرفته صفحه رزونانس کاملا سالمه، بست و پیچ ها سالم و بدون عیب و نقص هستن و.... من تو این زمینه وارد نیستم، کمی صبر کنید تا دوستان دیگه هم بیان نظر بدن. عجله نکنید. در ضمن این سایت (You can see links before reply) هم جای خوبی برای گرفتن اطلاعات مطمئن هست.

vanic
Wednesday 18 January 2012, 10:31 AM
خیلی ممنون به خاطر پست هات. راست میگی پیش گیری بهتر از درمانه ولی تواین خرابی بازارو آداما واقعا آدم نمیدونه به کی باید اعتماد کنه. راستی یه چیزی یادم رفته بود بگم این پیانو پدال دمپر نداره و از اونجایی که ارتفاش 130 هستش صداش حسابی می ترکونه حتی بعد 60 سال اینو جدی میگم رنگ صداش فوق العادس. فروشنده گفت هروقت خاستی بفروشی بیا پیشه خودم ازت میگیرم (خیلی تیریپ رفاقتیو اناس آخه از دوستانمونه) البته اینم بگم گفت ببر یه ماه روش کار کن بعد میفرستم بیان واسه رگلاژو کوکش که اون موقع صداش بهترم میشه!

justnooryes
Wednesday 18 January 2012, 10:44 PM
من که خیلی وارد نیستم رو چک کردن مکانیزم پیانو ولی استادم میگفت چیز خوبیه و هرچه بیشتر از عمرش بگذره بهترم میشه و ارزشش کم نمیشه. الان حدود ٦٠ سالو داره

با سلام
با اینکه مدت زیادی است بعلت تکرار مطالب سعی کرده ام در این تاپیک مطلبی ننویسم اما حیف آمد که نگویم دوست عزیز تنها نتیجه ای که می توان از این بازدید شما گرفت این است که باید هر چه زودتر استاد خود را عوض کنید........ساز شصت ساله؟ پنج میلیون تومان؟......!!

موفق باشید

tighoor
Thursday 19 January 2012, 08:27 PM
تحقیقات من امروز 29 دی
دوستان عزیز در مورد ساز های هایلون که پرسیدم کسی جواب نداد خودم رفتم تحقیق و با انواع مدل هاش زدم انواع اقسام رنگاش رو دیدم...
پیانو هایلون کاملا چینی هست... ولی جزو بهترین های چین هست....
در یک کلام بگم... اگه 6 تومن دارین ... در خرید این پیانو شک نکنید.... (نصفش رو اول میگیرن بقیش تا 4 ماه چک)
هایلون ارتفاع 121 ...
6.100
هایلون ارتفاع 125
6.600
.................
مثلا من خودم صدای تیز دوست ندارم واسه همین به فکر وبر افتادم ولی وبر کمی گرون شده...
وبر 114 شده 5.700
وبر 118 هم رنگ مشکیش 7.200
وبر 118 قهوه ای هم 7.700
-------------
مختصر در مورد وبر... صدای گرمی داره... برعکس سمیک و هایلون که صداشون تیزه...
==============
پیاون های yamaha...
که واقعا الکی گرونن...
همه میدونن yamaha 109 چه قدر مسخرست... واقعا عین اسباب بازی میمونه... قیمت 5.600 !!!
==============
پیانو برقی yamaha clp 440
4.300
==============
می برلین
m 121 traditional
این مارک زیر شاخه ی شیمل هست... من که باهاش زدم فوق الاده بود... ارزون ترین می برلین بود... (صداش در حد یه پیانوی 20.000 تومنی... ولی اکشنش در حد یه پیانو 7.000 تومنی... ولی تاکید میکنم صداش از هر ساز زیر 12.000 بهتره...
قیمت
7.900
==============

tighoor
Thursday 19 January 2012, 09:01 PM
در مورد پیانوی august hoffman آگوست هافمن...

مدل(ارتفاع) xc 123 ش قیمت 4.800

به نظرم صداش مثل وبر گرمه. صداش خوبه.... سوئدی ساخت چین اگه اشتباه نکنم...
ولی مشکل این رو داره که کلاویه ها کم میرن پایین. خیلی کم.. یعنی سیستمش اینه... بیشتر واسه کسایی خوبه که میخوان از کیبورد برن سمت پیانو.... طرف گفت یه جوری ریگراژ میکنم تحویل میدم که کامل بره پایین... من فکر نکنم بشه همچین کاری کرد... میشه؟ فقط سر این موضوع ناراحتم وگرنه هیمن امروز میخریدم...
خواهش دارم در مورد این موضوع کمک کنید...

hopital
Thursday 19 January 2012, 09:12 PM
خیلی ممنون به خاطر پست هات. راست میگی پیش گیری بهتر از درمانه ولی تواین خرابی بازارو آداما واقعا آدم نمیدونه به کی باید اعتماد کنه. راستی یه چیزی یادم رفته بود بگم این پیانو پدال دمپر نداره و از اونجایی که ارتفاش 130 هستش صداش حسابی می ترکونه حتی بعد 60 سال اینو جدی میگم رنگ صداش فوق العادس. فروشنده گفت هروقت خاستی بفروشی بیا پیشه خودم ازت میگیرم (خیلی تیریپ رفاقتیو اناس آخه از دوستانمونه) البته اینم بگم گفت ببر یه ماه روش کار کن بعد میفرستم بیان واسه رگلاژو کوکش که اون موقع صداش بهترم میشه!

دوست عزیز رفاقت و اینها دیگه الان معنی نداره ! ما هم از این به اصطلاح استادا دیدیم ! 60 سال از عمر ساز گذشته و با کلی منت میخواد 5 میلیون به شما بده ! به هیچ وجه کار عاقلانه ای نیست ! با بودجه ای که شما گفتین فقط پیانو دیجیتال میشه خرید که انصافاً پیش رفت خوبی داشتن تو این زمینه و به جای اینکه یه ساز زوار در رفته بگیری که هر روز حسرتشو بخوری و پولت هم ه باد بره لااقل یه چیز درست حسابی بگیر !

EmadS
Friday 20 January 2012, 12:57 AM
ای کاش شما به پیانوهای تویو Toyo هم دسترسی داشتید . واقعاً فوق العاده هستن. ساخت ژاپن.صدای فوق العاده گرم و دلنشین و تاچ عالی.
هایلون یه سری مدل ها هم داره که صداشون خیلی گرد و خوبه . فکر کنم همون 121 یا 125 باشه . می دونی ، مدل به مدل صداشون فرق داره . صدای گرد هم داره که فوق العاده زیباست.این رو هم امتحان کنید.
می برلین چون باهاش نزدم نمی تونم نظر بدم.با این اگه به تویو دسترسی ندارید بین هایلون و وبر بهتره هایلون رو بردارید.
چون یه ساز شناخته شده و با اصالته. درباره ی وبر سوال کردم ، هم چینی داره هم آلمانی که اسمش آلبرت وبر هست.پس بهتره سراغ هایلون برید که اوضاعش مشخصه.
پیانو رو هم حتماً با گارانتی بخرید که اگر یک وقت خدای نکرده مشکلی براش پیش اومد ، بتونید حلش کنید وگرنه اگه مشکلی مثل ترک خوردن صفحه صدا پیش بیاد ، در صورت نداشتن گارانتی تمام پولتون حروم میشه !

tighoor
Saturday 21 January 2012, 11:22 AM
دوستان خواهشا اگه کسی راجع به اگوست هافمن نظری داره بگه... august hoffman...
مدل(ارتفاع) xc 123 ش قیمت 4.800

به نظرم صداش مثل وبر گرمه. صداش خوبه.... سوئدی ساخت چین اگه اشتباه نکنم...
ولی مشکل این رو داره که کلاویه ها کم میرن پایین. خیلی کم.. یعنی سیستمش اینه... بیشتر واسه کسایی خوبه که میخوان از کیبورد برن سمت پیانو.... طرف گفت یه جوری ریگراژ میکنم تحویل میدم که کامل بره پایین... من فکر نکنم بشه همچین کاری کرد... میشه؟ فقط سر این موضوع ناراحتم .... وگرنه مشکل دیگه نداره
خواهش دارم در مورد این موضوع کمک کنید...
؟؟؟؟؟

خبر: هایلون به نمایندگی ها دستور داده که قسط ها رو حداکثر 4 ماهه بگیرن...
تا امروز تا 8 ماه هم قبول میکردن....

دوستان عزیز :دی
ببخشید اینجا هی پست میدم چون میبینم کسی زیاد فعال نیست منم که این چند روز به اندازه ی 10 سال تحقیق کردم دوست دارم به اشتراک بزارم...

در مورد آگوست هافمن august hoffman که پرسیدم...
پیانویست تقلبی.... فقط یه ذره صداش خوبه که اونم زود افت میکنه... قطعات چینی و توی ایران سر هم میشه... اکشنش خیلی خیلی خیلی بد...
====

من چند روز پیش اینجا گفتم صدای هایلون رو نپسندیدم و تیزه...
میتونم در یه کلام بگم: غلط کردم ! :دی
صدای هایلون اصلا هم تیز نیست ... من با اون هایلون هایی که زدم فک کنم یه ایرادی داشت... ریگلاژ و کوک نبود به نظر تیز میومد امروز با یه هایلون کوک شده زدم عجب حالی داد :دی

به عنوان یه ویلونیست با 13 سال سابقه و پیانیست با 3 سال سابقه میگم که: هایلون صداش درسته...

amir1055
Wednesday 25 January 2012, 07:26 AM
راجع به پیانو هایلون میشه اطلاعات بیشتری بدید ؟ چه مشخصاتی داره ؟

tighoor
Wednesday 25 January 2012, 01:43 PM
راجع به پیانو هایلون میشه اطلاعات بیشتری بدید ؟ چه مشخصاتی داره ؟

صداش گرد و گرم هست... (یعنی خیلی خوب)(تاچ و اکشنشم نسبت به قیمت عالی)(کوک نگه داشتن هم خوب)(از نظر ماندگاری هم خوب)
سازی هست کاملا چینی . این موضوع یه جورایی مثبته چون تقلبی نداره و بازار مشترک نیست... بهترین پیانوی چینی هست...
توی رده بندی جهانی توی پیانو های ارزون قیمت دارای بیشترین ستاره هست (در جهان)

====================

(این لینک فقط با برخی فی..ل...تر... شکن های خاص باز میشه... اگه با اینترنت معمولی نتونستین بازش کنید تعجب نکنید)

Group #4

Consumer grade pianos. These pianos are designed in favor of being more economical and have less weight on high performance features.
Price Ranges $2,400-7,000.

Young Chang ***
Hailun***
Samick (Indonesian) **1/2
Yamaha P, T and M series **1/2
Kawai (Indonesian) **1/2
Strauss *
J. Becker

====================

از ارتفاع 121 شروع میشه
قیمت دوشنبه ای که گذشت:
6.100 .... نصف رو اول میگرفتن بقیه تا 3 ماه
...
امروز:
فروش قسطی متوقف شده و فقد نقدی ... قیمت: 6.500

قیمت فردا: نقدی 6.800
تازه اینا واسه زمات دلار 1400ی بود
از هفته ی بعد بار ایندفعشون تموم میشه و بار جدید با دلار 2000 تومن میاد و قیمت تا 7 8 روز دیگه میشه 9 تومن (بدون شک)
========

وبر 114 از 5.700 شده 6.500
وبر 118 هم از 7.100 شده 8.000

=============

متسفانه به خاطر این موضوع که گرون شد و نقدی فقط میدن من که امروز داشتم میرفتم بخرم دیگه نمیتونم مجبورم کلا پیانو رو بزارم کنار از زندگیم... گریه هام هم از صبح کردم دیگه باید سعی کنم فکرش رو نکنم...
ویرایش: به زور خریدم..(ساعت 9 شب). 6.500 فقط 1 ماه قسط...البته چون که شاگرد زیاد واسش فرستاده بودم راه اومد باهام. شانس اوردم

Masoud_K
Wednesday 25 January 2012, 02:54 PM
صداش گرد و گرم هست... (یعنی خیلی خوب)(تاچ و اکشنشم نسبت به قیمت عالی)(کوک نگه داشتن هم خوب)(از نظر ماندگاری هم خوب)
سازی هست کاملا چینی . این موضوع یه جورایی مثبته چون تقلبی نداره و بازار مشترک نیست... بهترین پیانوی چینی هست...
توی رده بندی جهانی توی پیانو های ارزون قیمت دارای بیشترین ستاره هست (در جهان)

====================
Group #4

Consumer grade pianos. These pianos are designed in favor of being more economical and have less weight on high performance features.

Young Chang ***
Hailun***
Kawai (Indonesian) **1/2
Strauss *
J. Becker

====================

از ارتفاع 121 شروع میشه
قیمت دوشنبه ای که گذشت:
6.100 .... نصف رو اول میگرفتن بقیه تا 3 ماه
...
امروز:
فروش قسطی متوقف شده و فقد نقدی ... قیمت: 6.500

قیمت فردا: نقدی 6.800
تازه اینا واسه زمات دلار 1400ی بود
از هفته ی بعد بار ایندفعشون تموم میشه و بار جدید با دلار 2000 تومن میاد و قیمت تا 7 8 روز دیگه میشه 9 تومن (بدون شک)
========

وبر 114 از 5.700 شده 6.500
وبر 118 هم از 7.100 شده 8.000

=============

متسفانه به خاطر این موضوع که گرون شد و نقدی فقط میدن من که امروز داشتم میرفتم بخرم دیگه نمیتونم مجبورم کلا پیانو رو بزارم کنار از زندگیم... گریه هام هم از صبح کردم دیگه باید سعی کنم فکرش رو نکنم...
عجب وضعی شده, آدم شاخ درمیاره در عرض یک هفته 1.5 رفته رو وبر 114 من هفته گذشته قیمت گرفتم مشکیش 5 تومن بود.
شماهم خودتو ناراحت نکن میتونی فعلا یه دیجیتال بگیری, اوناهم خوبن کار آدمو راه میندازن.

hooman2010
Friday 27 January 2012, 08:59 PM
باسلام به همه دوستان و عاشقان موسیقی
من هفته قبل یه پیانوی وبر 121 کره ای خردم
قبل از اینکه یک میلیون روش بکشن فروشنده های محترم !
البته قیمت دلار اومده پایین و امید هستش که قیمتها هم برگرده پس tighoor عزیز امیدواریت رو از دست نده انشاا... قیمتها میاد پایین چون اون قیمتی که گفتی توی اوج قیمت دلار (2100-2200) بوده و الان دلار حدود 1800 فکر کنم

وقتی رفتم نمایندگی پیانو وبر ، دونوع وبر داشت : یک مدل وبر 118 مونتاژ چین قیمت 7300 و یک مدل وبر 121 مونتاژ کره قیمت 9300 (البته رنگیش) و سیاه رنگش 8800 . همچنین آلبرت وبر بالای 10500 بودش
حدود نیم ساعت با همه سازهاش زدم . وبر خوب بود و صدای گرم و دلنشینی داشت واقعا . آلبرت وبر با استفاده از چوب آبنوس برای کلاویه های سیاه واقعا یه ساز با کیفیت بنظر می رسید و صدای عالی . بعدش با وبر کره ای زدم که روش عبارت SPICIAL EDITION ( تولید ویژه ) درج شده بود . صداش واقعا عالی بود و از همه انواع پیانوهای موجود در گالری صدای گرم تر و دلنشین تری داشت . ضمنا سیمهای طلایی رنگ (اکتاوهای باس) کیفیت بالاتری نسبت به وبر داره و بسیار گیرا و عالیست

بالاخره خودمو راضی کردم پول بیشتری خرج کنم و یه وبر مونتاژ گره قهوه ای خریدم که در داخل فروشگاه بود و کاملا آکبند و هنوز قفلش هم باز نشده بود. وقتی آوردن خونه و قفلشو باز کردن ، کوک کارخونه اش خیلی به کوک استاندارد نزدیکه . تا الان هم کوکش نکردم هنوز و با همون کوک میزنم . واقعا بنظرم عالی هستش .
ضمنا قبل از اینکه برم به گالری وبر ، رفتم نمایندگی یاماها ، واقعا صدای یاماها خنده دار و مسخره اس همچنین تاچش خیلی ضعیفه
تاچ وبر واقعا حرفه ایه
ضمنا دیروز هم رفتم نمایندگی پیانوهای اصلی آلمان و چک با چند تا پیانوی اصلی آلمانی زدم از جمله بلوتنر که جزو بهترینهای دنیاست و همچنین یه مارک دیگه که یادم نیس و قیمتهاش از 13 میلیون به بالا بودش همه. واقعا احساس نکردم پیانوی خودم در مقابل این برندهای معروف چیزی کم داره . بیشتر به وبر البته کره ای امیدوار شدم و خوشحال . بعدش رفتم آرشه جام جم با j3u که جزو بهترینهاش بود و قیمتش 13 میلیون و کوک هم بود زدمم واقعا وبر خودم که هنوز کوک کارخونه اس ، صداش خیلی بهتر از این یاماها بود. همچنین تاچش خیلی مسخره بود . بعدش با u1 زدم که یارو میگفت بهترین پیانوی UPRIGHT دنیاس (16میلیون). صداش واقعا نسبت به بقیه یاماها ها خوب بود و حس خوبی هم داشت . ولی باز هم صدای گرم وبر خودمو بیشتر می پسندم /
بهرحال بنظرم ، وبر کره ای صداش دقیقا مثل صدای پیانوهای عالی و خوش ساخت آلمانی هستش و چیزی کم نداره از اون . وبر چینی اکتاوهای باسش کیفیت پایین تری داره

tighoor
Saturday 28 January 2012, 11:47 AM
البته قیمت دلار اومده پایین و امید هستش که قیمتها هم برگرده پس tighoor عزیز امیدواریت رو از دست نده انشاا... قیمتها میاد پایین چون اون قیمتی که گفتی توی اوج قیمت دلار (2100-2200) بوده و الان دلار حدود 1800 فکر کنم

وقتی رفتم نمایندگی پیانو وبر ، دونوع وبر داشت : یک مدل وبر 118 مونتاژ چین قیمت 7300 و یک مدل وبر 121 مونتاژ کره قیمت 9300 (البته رنگیش) و سیاه رنگش 8800 . همچنین آلبرت وبر بالای 10500 بودش
حدود نیم ساعت با همه سازهاش زدم . وبر خوب بود و صدای گرم و دلنشینی داشت واقعا . آلبرت وبر با استفاده از چوب آبنوس برای کلاویه های سیاه واقعا یه ساز با کیفیت بنظر می رسید و صدای عالی . بعدش با وبر کره ای زدم که روش عبارت SPICIAL EDITION ( تولید ویژه ) درج شده بود . صداش واقعا عالی بود و از همه انواع پیانوهای موجود در گالری صدای گرم تر و دلنشین تری داشت . ضمنا سیمهای طلایی رنگ (اکتاوهای باس) کیفیت بالاتری نسبت به وبر داره و بسیار گیرا و عالیست

بالاخره خودمو راضی کردم پول بیشتری خرج کنم و یه وبر مونتاژ گره قهوه ای خریدم که در داخل فروشگاه بود و کاملا آکبند و هنوز قفلش هم باز نشده بود. وقتی آوردن خونه و قفلشو باز کردن ، کوک کارخونه اش خیلی به کوک استاندارد نزدیکه . تا الان هم کوکش نکردم هنوز و با همون کوک میزنم . واقعا بنظرم عالی هستش .
ضمنا قبل از اینکه برم به گالری وبر ، رفتم نمایندگی یاماها ، واقعا صدای یاماها خنده دار و مسخره اس همچنین تاچش خیلی ضعیفه
تاچ وبر واقعا حرفه ایه
ضمنا دیروز هم رفتم نمایندگی پیانوهای اصلی آلمان و چک با چند تا پیانوی اصلی آلمانی زدم از جمله بلوتنر که جزو بهترینهای دنیاست و همچنین یه مارک دیگه که یادم نیس و قیمتهاش از 13 میلیون به بالا بودش همه. واقعا احساس نکردم پیانوی خودم در مقابل این برندهای معروف چیزی کم داره . بیشتر به وبر البته کره ای امیدوار شدم و خوشحال . بعدش رفتم آرشه جام جم با j3u که جزو بهترینهاش بود و قیمتش 13 میلیون و کوک هم بود زدمم واقعا وبر خودم که هنوز کوک کارخونه اس ، صداش خیلی بهتر از این یاماها بود. همچنین تاچش خیلی مسخره بود . بعدش با u1 زدم که یارو میگفت بهترین پیانوی UPRIGHT دنیاس (16میلیون). صداش واقعا نسبت به بقیه یاماها ها خوب بود و حس خوبی هم داشت . ولی باز هم صدای گرم وبر خودمو بیشتر می پسندم /
بهرحال بنظرم ، وبر کره ای صداش دقیقا مثل صدای پیانوهای عالی و خوش ساخت آلمانی هستش و چیزی کم نداره از اون . وبر چینی اکتاوهای باسش کیفیت پایین تری داره

آقا مبارکه
منم همون پستم رو نگاه میکردین ویرایش کردم که خریدم
هایلون 121
6.500
3 تومن اول بقیش تا 50 روز
...
تا 3 ساعت دیگه تحویل میگیرم
...
این پیانو ها واسه زمان دلار 1400ی هست...
من فکر نکنم ارزون بشه.
===============
پیانو رو تحویل گرفتم///
باید 3 4 روز وایسم که به شرایط جدید عادت کنه بعدش که کوک و ریگلاژ کردم میتونم راجع به صداش نظر بدم
===============
تا الانش میتونم بگم که حداقل از وبر 114 و 118 چینی که بهتره... پس تا همین الانشم نسبت به قیمتش از وبر بهتره

hooman2010
Saturday 28 January 2012, 05:25 PM
این هم عکسهای پیانوی وبر مونتاژ کره که خریدم
5882

5883

5884

5885

5886

اون دوتاعلامت که در دوطرف پایین صفحه کلید هستش استانداردهای کشور کره است
همچنین علامت عقاب با نوشته SPICIAL EDITION که منظور کیفیت برتر ساخت و تولید ویژه هستش

same2004
Sunday 5 February 2012, 02:03 PM
با سلام به همگی دوستان و اساتید.
اگر در مورد پیانوهای برند فالکون اطلاعات و نظری دارید باعث تشکر خواهد بود اگر اعلام نظر بفرمائید من برای پسرم که تازه میخواد شروع به یادگیری کنه میخوام خرید کنم .

taffy
Sunday 5 February 2012, 08:23 PM
لينك عكسا:

با سلام خدمت دوست گرامی‌.بعد از مدتها دارم کامنت میزارم اونم بخاطر برند پیانو یی هست که میخواستی‌ بخری، چیکار کردی؟ پیانو رو خریدی. فقط میخواستم بگم که شک نکن در خریدت. این پیانو ممکن ۶۰ سال داشته باشه اما برای برن C.BECHSTEIN چیزی نیست. این پیانو آلمانی‌ هست و کلا دست ساز. تمام قطعات همه دست ساز هستن. این برند BECHSTEIN دو نوع پیانو تولید می‌کنه یکی‌ A.BECHSTEIN و دیگری C.BECHSTEIN که C.BECHSTEIN تفاوت قیمتیش فوق‌العاده بالاست. اگر قصد خرید این برند رو دارید باید با کارخانه تماس بگیرید چون سالیانه خیلی‌ تولید نمیکنند. قیمت‌های پیانو دیواری این برند از ۲۵۰۰۰ دلار شروع می‌شه و تا ۴۵۰۰۰ هم میره. گراند پیانو این برند از ۹۵۰۰۰ دلار شروع می‌شه و تا ۲۰۰۰۰۰ دلار میره (قیمت یه آپارتمان D:) شک نکن در خریدت دوست من. این پیانو برات تا چند ده می‌مونه

hooman2010
Sunday 5 February 2012, 09:16 PM
من راجع به فالکن خیلی چیزی نمیدونم ولی میگن اصلش مال امریکاست ولی غیرممکنه توی ایران پیداش کنید و اگه باشه بالای 20 میلیون تومان و اینهایی که هست چینیه و بهتره ساز چینی نخرید . ضمنا توی تحقیقاتم توی یه وبسایت مطلبی رو راجع بهش نوشته بودند که از قول یه استاد پیانو بود عیناً نقل میکنم با عرض معذرت اگه کمی تند و صریح نوشته :
« فالکن :
یه آشغال دیگه.ساخت کارخانه sejung یه کارخانه آشغال ساز در چین.تاچش مثل پیانو دیجیتاله و ماهی یه بار حد اقل باید کوک بشه»

hooman2010
Sunday 5 February 2012, 09:36 PM
با سلام به همگی دوستان و اساتید.
اگر در مورد پیانوهای برند فالکون اطلاعات و نظری دارید باعث تشکر خواهد بود اگر اعلام نظر بفرمائید من برای پسرم که تازه میخواد شروع به یادگیری کنه میخوام خرید کنم .

شما در چه حد میخواید هزینه کنید ؟ اگه مشکلی در این رابطه ندارید بهتره یه برند خوب آلمانی مثل بلوتنر bluthner - یا شیملبخرید و مطمئن باشید یه عم ازش راضی خواهید بود البته قیمتش بالای 15 -16 میلیون تومنه یا اینکه پتروف ساخت کشور چک از حدود 13 تومن شروع میشه. همینطور یاماها مدل u1 (فقط و فقط U1) انتخاب خوبیه البته حدود 14-15 تومن .
اگه میخواید در حد 11-12تومن هزینه کنید آلبرت وبر انتخاب خوبیه ساخت کره البته کمپانی وبر آلمانیه ولی مونتاژ کره هستش .
اگه در حد 9-10 تومن میخواید هزینه کنید وبر مونتاژ کره ساز عالی و خوش ساختیه که البته ساز خودم هم هستش
در حدود 6تا 8 تومن هم وبر مونتاژ چین که توی سازهای چینی از همه سره . تمام سازهایی که بالا اسم بردم صدای گرم و دلنشینی داره . وبر کره ای و آلبرت وبر صدای باس بسیار گیرا تری داره نسبت به وبر چین چون برند سمهای طلاییش (باس) فرق میکنه .
اگه دنبال صدای تیز و شفاف هستید که سازهای دیگه ای رو باید دنبالش باشید البته توصیه نمیشه چون سریع نوازنده و شنونده و همسایه ها رو کلافه میکنه صداش (توی مخه) :ad

same2004
Monday 6 February 2012, 07:34 AM
با تشکر از hooman2010 عزیز
داستان من به این شکله که پسرم که 6 سالشه تازه داره پیانو رو شروع میکنه و باید براش پیانو بخرم. راستش نمیخواستم خیلی هزینه کنم و دنبال یک پیانو دیجیتال بودم حدود 2 میلیون که یک آشنایی گفت دیجیتال نگیر انگشت بچه ضعیف میشه و ... بعد گفت میتونه از جایی برام پیانو فالکون بگیره که همون 2 میلیون رو پیش پرداخت کنم و حدود 4 تومن هم با شرایط خوب ... و این حداکثر هزینه است که من البته با همین شرایط میتونم از عهده اش بر بیام. حالا به نظر شما چیکار میتونم بکنم .

hooman2010
Monday 6 February 2012, 09:14 PM
داستان من به این شکله که پسرم که 6 سالشه تازه داره پیانو رو شروع میکنه و باید براش پیانو بخرم. راستش نمیخواستم خیلی هزینه کنم و دنبال یک پیانو دیجیتال بودم حدود 2 میلیون که یک آشنایی گفت دیجیتال نگیر انگشت بچه ضعیف میشه و ... بعد گفت میتونه از جایی برام پیانو فالکون بگیره که همون 2 میلیون رو پیش پرداخت کنم و حدود 4 تومن هم با شرایط خوب ... و این حداکثر هزینه است که من البته با همین شرایط میتونم از عهده اش بر بیام. حالا به نظر شما چیکار میتونم بکنم .

فالکون فکر نکنم ساز خوبی باشه البته من باهاش کار نکردم . با 2 تومن نقد و مابقی شرایط ، کار یه خورده سخت میشه . البته خیلی از فروشنده ها نصف قیمت سازو اول میگیرن مابقیشو توی چند قسط بدون سود . توی این قیمت چند تا انتخاب بیشتر ندارید . 1- یاماهای 109 که بنظرم مثل یه اسباب بازیه و صدای بسیار ناخوشایند و بی کیفیتی داره 2- سازهای چینی بی اصل و نسب مثل همین فالکون ، وایلداشتاین و... 3- وبر 114 که بنظر من بهتر از اون دو تاست و توی سازهای چینی از بقیه یه سرو گردن بالاتره. حداقلش اینه که وبر تاچ بسیار خوبی داره حالا باید 114 رو از نزدیک ببینید و صداشو بپسندید که از نظر من صداش هم خوبه و جنس صداش گرم و دلنشین . من فقط یه بار باهاش زدم . البته خودم وبر کره ای 121 دارم که تاچ و صدای عالی داره .
امیدوارم در نهایت انتخاب خوبی داشته باشید :redguitar:

tighoor
Tuesday 7 February 2012, 09:16 PM

ببخشید ولی در هر صورت کلید های پیانو واسه دست یه بچه ی زیر 7 سال خیلی سفته ... و نتنها الان پیانو اکوستیک واقعی باعث پیشرفتش نمیشه بلکه چون قدرت دست کشش نداره باعث درجا زدن بچه و احتمالا زده شدنش از موسیقی میشه...

اگه تازه میخواد شروع کنه... تا 1ی 2 سال اول میتونه با کیبورد بزنه...
به عنوان کسی که از 5 سالگی تو کار موسیقی هستم و یکی از تخصص هام موسیقی کودکان هست و خودم هم بچه بودم با کیبورد پیانو رو تا 1 سال تمرین کردم نظرم اینه که: شما یه کیبوردی که کلیداش تاچشون به شدت ضربه حساس باشه بخرین طرفای 300 تومن اینا میشه... yamaha e321 بود اون موقع قدیما الان با این مشخصات نمیدونم اسم مدلش پی هست... (مغازه دارا خودشون میدونن)
با توجه به این که واسه بچه طول میکشه که یاد بگیره مثلا 2 سال بعدشم که انگشتاش قوی تر شد نیاز به پیانو پیدا میکنه...

hooman2010
Tuesday 7 February 2012, 09:51 PM
ببخشید ولی در هر صورت کلید های پیانو واسه دست یه بچه ی زیر 7 سال خیلی سفته ... و نتنها الان پیانو اکوستیک واقعی باعث پیشرفتش نمیشه بلکه چون قدرت دست کشش نداره باعث درجا زدن بچه و احتمالا زده شدنش از موسیقی میشه...

اگه تازه میخواد شروع کنه... تا 1ی 2 سال اول میتونه با کیبورد بزنه...
به عنوان کسی که از 5 سالگی تو کار موسیقی هستم و یکی از تخصص هام موسیقی کودکان هست و خودم هم بچه بودم با کیبورد پیانو رو تا 1 سال تمرین کردم نظرم اینه که: شما یه کیبوردی که کلیداش تاچشون به شدت ضربه حساس باشه بخرین طرفای 300 تومن اینا میشه... yamaha e321 بود اون موقع قدیما الان با این مشخصات نمیدونم اسم مدلش پی هست... (مغازه دارا خودشون میدونن)
با توجه به این که واسه بچه طول میکشه که یاد بگیره مثلا 2 سال بعدشم که انگشتاش قوی تر شد نیاز به پیانو پیدا میکنه...
من هم کاملاً با نظر دوست عزیز tighoor موافقم به شرط اینکه خوب مدیریت کنید تا پیانو زدن یاد بگیره و آهنگهای پیانو بزنه نه اینکه بره دنبال آهنگهای متفرقه . علتش هم اینکه که چون کیبورد صداهای مختلفی داره و ریتم و آکورد خودکار و ... بچه بیشتر تمایل پیدا میکنه با اونا کارکنه چون راحت تر و خوش صداتره واسه بچه و اونوقت بجای یه پیانیست ممکنه یه نوازنده مجلس عروسی تحویل بگیرید. بنظرم یه پیانوی دیجیتال هم بد نیست برای اول کار . البته سن شروع کردن نواختن پیانو برای بچه ها معمولا 7 سال هستش و بچه 7 ساله میتونه از پسش بربیاد . یعنی یه سال دیگه برای پسر کاربر محترم same2004

tighoor
Wednesday 8 February 2012, 11:30 AM
من هم کاملاً با نظر دوست عزیز tighoor موافقم به شرط اینکه خوب مدیریت کنید تا پیانو زدن یاد بگیره و آهنگهای پیانو بزنه نه اینکه بره دنبال آهنگهای متفرقه . علتش هم اینکه که چون کیبورد صداهای مختلفی داره و ریتم و آکورد خودکار و ... بچه بیشتر تمایل پیدا میکنه با اونا کارکنه چون راحت تر و خوش صداتره واسه بچه و اونوقت بجای یه پیانیست ممکنه یه نوازنده مجلس عروسی تحویل بگیرید. بنظرم یه پیانوی دیجیتال هم بد نیست برای اول کار . البته سن شروع کردن نواختن پیانو برای بچه ها معمولا 7 سال هستش و بچه 7 ساله میتونه از پسش بربیاد . یعنی یه سال دیگه برای پسر کاربر محترم same2004

آره درسته منم بچه بودم با کیبورد شروع کردم... یکمی بازی گوشی میکردم ولی یادمه این قضیه هیچ وقت قاطی نمیشد با تمرین هام.. نمرین ها جدا بود بازیگوشی هم جدا بود...
ولی این شیطونی ها و با ریتم ها بازی کردن کلی واسم خوب بود. باعث شد به سرعت ریتم خوانیم خوب بشه... همچنین چون کیبورد یه چیزایی آماده داره واسه خودش بچه میتونه باهاش بازی کنه و خلاقیت به خرج بده... حس آهنگسازی آدم خیلی تقویت میشه... مثلا من این آهنگ رو توی 8 سالگی ساختم..: (یعنی یه سال بعد از شروع پیانو)
لینک (You can see links before reply)

same2004
Wednesday 8 February 2012, 12:48 PM
آره درسته منم بچه بودم با کیبورد شروع کردم... یکمی بازی گوشی میکردم ولی یادمه این قضیه هیچ وقت قاطی نمیشد با تمرین هام.. نمرین ها جدا بود بازیگوشی هم جدا بود...
ولی این شیطونی ها و با ریتم ها بازی کردن کلی واسم خوب بود. باعث شد به سرعت ریتم خوانیم خوب بشه... همچنین چون کیبورد یه چیزایی آماده داره واسه خودش بچه میتونه باهاش بازی کنه و خلاقیت به خرج بده... حس آهنگسازی آدم خیلی تقویت میشه... مثلا من این آهنگ رو توی 8 سالگی ساختم..: (یعنی یه سال بعد از شروع پیانو)
لینک (You can see links before reply)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
فکر کنم من برگشتم سر خونه اول . یعنی افتادم تو یک سیکل بسته که از پیانو دیجیتال میرم سمت آکوستیک از آکوستیک به دیجیتال. به نظر شما برم دیجیتال بگیرم تمومش کنم ؟ من میخواستم یه یاماها 141 بگیرم که گفتند دیجیتال نگیر. حالا برم سراغ همون؟؟؟

tighoor
Wednesday 8 February 2012, 01:01 PM
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
فکر کنم من برگشتم سر خونه اول . یعنی افتادم تو یک سیکل بسته که از پیانو دیجیتال میرم سمت آکوستیک از آکوستیک به دیجیتال. به نظر شما برم دیجیتال بگیرم تمومش کنم ؟ من میخواستم یه یاماها 141 بگیرم که گفتند دیجیتال نگیر. حالا برم سراغ همون؟؟؟

عزیزم من نگفتم دیجیتال بگیرین... پست های من رو دقیق تر بخونید... من گفتم برین کیبورد بگیرین...
که فوقش 300 تومن واستون هزینه برداره. خواهش میکنم یکمی دقیقتر بخونید. هیچ دو راهی ای هم نیست...
موفق باشین...

amir2amir
Wednesday 8 February 2012, 08:18 PM
دوستان از می برلین خبر دارن در چه وضعیت قیمتی به سر میبره !؟ ... دست 2 شم پیدا میشه احیانا" ؟!

piano4all
Wednesday 8 February 2012, 11:21 PM
با احترام

سپاس ویژه از دوستان بابت مشاوره

دوستان عزیز نمایندگی وبر کجا هست ؟

پیانو یاماها gu109 رو دوستان میگن صدای بسیار مزخرفی داره ؟ من تا حالا نشنیدم . این رو دوستان تایید میکنند ؟

با تشکر

sinaw
Thursday 9 February 2012, 10:18 PM
با سلام به همه نظرتون درباره پیانو crown ادیتشن با آلمانش چی هستش البته چینیه ولی دیدمش به نظر خوب میاد

hooman2010
Friday 10 February 2012, 08:37 PM
با احترام

پیانو یاماها gu109 رو دوستان میگن صدای بسیار مزخرفی داره ؟ من تا حالا نشنیدم . این رو دوستان تایید میکنند ؟

با تشکر
یاماها 109 یه اسباب بازی مزخرف گرونه . البته اکثر مدلهای پیانوی یاماها همین وضعیتو داره ولی این ازهمه بدتره . فقط u1 با قیمت بالای 15 میلیون و مدلهای گرندش صدای خوبی داره
درضمن تاچ پیانوهای یاماها خیلی تاچ خوبی نیست . شما فقط دارید پول اسم یاماها رو میدید . بنظرم اصلا بهش فکر نکنید .

با سلام به همه نظرتون درباره پیانو crown ادیتشن با آلمانش چی هستش البته چینیه ولی دیدمش به نظر خوب میاد
کرون یه مارک انگلیسیه البته نه برای پیانو . من لوازم خونگی کرون دیدم و چیزای دیگه ولی تاحالا پیانو کرون ندیدم . چینی ها از این مارکها که تاحدودی برای مردم آشناست استفاده می کنند و یه محصول به این اسم میسازن که هیچ سابقه ای نداره و به قول معروف پدر و مادرش معلوم نیست . بنظر من به سمت مارکهایی بروید که سابقه ساخت پیانو بصورت حرفه ای دارن . مثلا وبر یکی از این مارکها هستش و محصولاتش هم نسبت به مابقی تولیدات چینی با کیفیت تره و البته قیمتش هم کمی بالاتره . تاچ فوق العاده ای داره و صدای خوب ودلنشین . من ایرادی نتونستم توش پیدا کنم تا الان .
موفق باشید

same2004
Sunday 12 February 2012, 12:32 PM
lموضوعی که من تو این مدت که دنبال پیانو هستم دستگیرم شده این هستش که تقریبا" هیچ تفاوتی بین این سازهای چینی نیست و مثل خیلی لوازم دیگه هر کسی میره به این کارخونه های چینی سفارش ساخت میده و هر مارکی هم که دلش بخواد میزنه روی چیزی که ساخته در جایی هم که قانون کپی رایت مفهوم نداره این چیزها اصلا" مشکلی نیست. دوم اینکه به هر فروشنده ای مراجعه میکنی میگه من پیانوهامو اسمبل شده وارد میکنم و بقیه تیکه تیکه وارد میکنن اینجا اسمبل میکنند که گمرکی کمتر پرداخت کنند. بعد همه مدعی هستند که ساند برد و چکشهاشون آلمانی و ژاپنی هستش و ولی مال بقیه چینیه . بعد همه میگن من این پیانو رو خریدم مثلا" 2500 دلار تا برسه اینجا برام 4000 دلار تموم شده و بقیه میخرن حداکثر 700 دلار و بیشتر از نصف قیمت پیانو رو دارند سود میکنند. خلاصه که اینجوری ...

maryagoli19
Saturday 18 February 2012, 04:24 PM
سلام به دوستان عزیز
من تازه عوض این سایت شدم و یک سوال فوری و مهم دارم و اون اینه که 4 ساله پیانو کار می کنم و حالا قصد تعویض پیانوم و خرید یک ساز حرفه ای دارم . در مورد یاماها هم تحقیق کردم اما نفهمیدم کی راست می گه .
ممنون می شم اگه کمکم کنید .
راستی بودجم هم تا 8 ملیونه .

same2004
Sunday 19 February 2012, 07:31 AM
سلام به دوستان عزیز
من تازه عوض این سایت شدم و یک سوال فوری و مهم دارم و اون اینه که 4 ساله پیانو کار می کنم و حالا قصد تعویض پیانوم و خرید یک ساز حرفه ای دارم . در مورد یاماها هم تحقیق کردم اما نفهمیدم کی راست می گه .

من اگر میخواستم با این بودجه خرید کنم میرفتم سراغ وبر.

maryagoli19
Sunday 19 February 2012, 03:24 PM
راستش خودم وبر 118 دارم می خوام بفروشمش ! یعنی کلاویه هاش زیاد نرم نیست به نظرم .
طبق تحقیقاتم توی ایران همه پیانوها چینیه مگر اینکه خلافش ثابت بشه !

یه سوال دیگه در مورد شماره سریال یاماها دارم . می خوام بدونم مدل های چینی هم این شماره سریال رو تقلب می کنن یا نه ؟
اصلا چطور میشه فرق یاماهای اصل رو با چینی فهمید ؟

چرا اینجا همه از وبر تعریف می کنن در صورتیکه من اصلا راضی نیستم ازش؟؟؟؟؟؟؟؟

amir1055
Monday 20 February 2012, 01:51 PM
قسمتی از بحث راجع به اکشن به سلیقه نوازنده برمیگرده و قانون کلی برای این مورد وجود نداره. من شخصا با وبر کار نکردم ولی اونطور که از سایت ها و کاربرانشون برمیاد اینه که اکشن خوبی داره و اینکه شما ازش راضی نیستید خب به سلیقه شما برمیگرده که البته این حق شماست که بپسندید یا نه.
درمورد یاماها اگه از فروشندگان معتبر در سطح شهر خریداری بشه که تعدادشون هم کم نیست، چیز تقلبی بهتون نمیفروشن. چینی بودن معادل با تقلبی بودن نیست بلکه به معنی مونتاژ شدن قطعات در کشور چینه.
شما اگه از وبر راضی نیستین خیلی بعیده که از پیانوهای یاماهای هم قیمت با وبر راضی بشید.

maryagoli19
Monday 20 February 2012, 04:55 PM
نظرتون درباره پیانو های چلن ، فالکن و هافمن چیه ؟ بین این سه مارک موندم ... قید یاماها رو زدم و اگر روزی خواستم بخرم می رم اصل ژاپنش رو می خرم .
الان مدل وبر مال خودمو قیمت کردم 8/300 تاچش خیلی خوب بود . با مال من خیلی فرق داشت ...

amir1055
Tuesday 21 February 2012, 06:49 AM
یکم بیشتر راجع به علت فروختن سازتون توضیح میدین ؟

Pathetique
Tuesday 21 February 2012, 10:47 AM
نظرتون درباره پیانو های چلن ، فالکن و هافمن چیه ؟ بین این سه مارک موندم ... قید یاماها رو زدم و اگر روزی خواستم بخرم می رم اصل ژاپنش رو می خرم .
الان مدل وبر مال خودمو قیمت کردم 8/300 تاچش خیلی خوب بود . با مال من خیلی فرق داشت ...

پیشنهاد میکنم چلن رو حداقل یه نمایدنگیش یه مراجعه بکنید و تست کنید ( حداقل )
هافمن رو نمیشناسم . فالکن هم اصلش آمریکاس که اینجا نیست .

hooman2010
Tuesday 21 February 2012, 04:18 PM
فکر میکنم چلن صداش یه خورده شارب و تیز باشه و کیفیت ساختش هم درحد متوسط . مونتاز مالزی و چین . فالکن و هافمن توی بازار ایران هم ساخت چینه . دقت کنید مونتاز چین نه ٍ ساخت چین . اگه ساز مونتاز چین بخرید بهتره تا سازی که کاملا ساخت چین باشه . من وبر 121 کره ای دارم فوق العاده اس. هم صدا هم تاچ هم کیفیت ساخت . بنظر من بعد از این - وبر مونتاز چین بهترینه توی چینی ها . درمورد یاماها هم بعضی مدلهاش خوبه (ساخت japan ) و مدل u1 عالیه البته با قیمت 15 میلیون تومان .

vahid.zolmat
Wednesday 22 February 2012, 06:19 PM
راستش خودم وبر 118 دارم می خوام بفروشمش ! یعنی کلاویه هاش زیاد نرم نیست به نظرم .
طبق تحقیقاتم توی ایران همه پیانوها چینیه مگر اینکه خلافش ثابت بشه !

یه سوال دیگه در مورد شماره سریال یاماها دارم . می خوام بدونم مدل های چینی هم این شماره سریال رو تقلب می کنن یا نه ؟
اصلا چطور میشه فرق یاماهای اصل رو با چینی فهمید ؟

چرا اینجا همه از وبر تعریف می کنن در صورتیکه من اصلا راضی نیستم ازش؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز منم وبر 118 دارم سالهاست و قبلش یه پیانو دیگه داشتم ناراضی بودم از صداش ، من از پیانوم خیلی راضی ام، با این پولها تنها سازی که به نظرم می ارزه وبره، شما اگر تاچ نرم می خوای باید بگردی یه ساز با این مشخصات پیدا کتی، چون سایقه ی خاصی داری، اکثرا از تاچ نرم خوششون نمیاد از جمله خود من، هر برندی هم معمولا چند تا مدل داره که تاچ نرم باشه برای افرادی مثل شما، باید موقعی که سازت رو می خریدی به نمایندگی می گفتی مدل هایی که تاچ نرم داره رو بهت معرفی کنه . مثلا u1 تاچش نرم نیست با وجود اینکه خیلی پر طرفداره .

vahid.zolmat
Wednesday 22 February 2012, 06:45 PM
رنک پیانو خودتون خیلی بالاتر از این برندهایی است که اسم بردید !

vahid.zolmat
Wednesday 22 February 2012, 06:54 PM
با احترام

با تشکر

پیانو ارتفاع 109 سانت خوب نیست ،

سلام به دوستان عزیز
من بهتون وبر را پیشنهاد می کنم ، اما از قیمت های جدیدش خبر ندارم ، فکر کنم 118 و 121 بشه بخرید ....

vahid.zolmat
Wednesday 22 February 2012, 07:18 PM

تاچ وبر واقعا حرفه ایه

این هم عکسهای پیانوی وبر مونتاژ کره که خریدم
5882

5883

5884

5885

5886

اون دوتاعلامت که در دوطرف پایین صفحه کلید هستش استانداردهای کشور کره است
همچنین علامت عقاب با نوشته SPICIAL EDITION که منظور کیفیت برتر ساخت و تولید ویژه هستش

مبارکه دوست عزیز، من مونتاژ چینش دارم و به نظرم واقعا صدای سیمهای باسش خیلی زیبا و زنده است، نمی دونم چرا شما می گید ضعیف تره، شاید پیانوهایی که زدید نو بوده و صداشون هنوز باز نشده ...
ضمنا خیلی خوش رنگه پیانوتون واقعا مبارکه ....

stronglife
Wednesday 22 February 2012, 09:26 PM
آقا از همتون ممنــــــــــــــــــــــ ـــــــون خواهش می کنم یکی به من بگه کدوم مدل وبـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــر خوبه که خیلی هم گرون نباشه
خیلی خیلی متشــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــکرم . . .

vahid.zolmat
Thursday 23 February 2012, 09:31 AM
آقا از همتون ممنــــــــــــــــــــــ ـــــــون خواهش می کنم یکی به من بگه کدوم مدل وبـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــر خوبه که خیلی هم گرون نباشه
خیلی خیلی متشــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــکرم . . .

وبر ارتفاع 118 یا 121 ، اگر برای فضای بزرگ می خوای و پولت می رسه 131 بگیر .

maryagoli19
Thursday 23 February 2012, 10:28 AM
یکم بیشتر راجع به علت فروختن سازتون توضیح میدین ؟

دلیل فروشم اینه که از صدای ساز قسمت باسش اصلا خوشم نمیاد . صدای دراکولا میده . (دوهفته است کوک و رگلاژ شده)
دیگه اینکه کلاویه ها خیلی خشک هستند . توی تمپوی یکم بالا نت های سه لاچنگ راحت در نمیاد .
با هر وبر مشابهی این چند وقته مقایسه کردم با مال من خیلی فرق داشت . نسبتااونها کلاویه های روون تری داشتند.

فکر میکنم چلن صداش یه خورده شارب و تیز باشه و کیفیت ساختش هم درحد متوسط . مونتاز مالزی و چین . فالکن و هافمن توی بازار ایران هم ساخت چینه . دقت کنید مونتاز چین نه ٍ ساخت چین . اگه ساز مونتاز چین بخرید بهتره تا سازی که کاملا ساخت چین باشه . من وبر 121 کره ای دارم فوق العاده اس. هم صدا هم تاچ هم کیفیت ساخت . بنظر من بعد از این - وبر مونتاز چین بهترینه توی چینی ها . درمورد یاماها هم بعضی مدلهاش خوبه (ساخت japan ) و مدل u1 عالیه البته با قیمت 15 میلیون تومان .

من با وبر کره اصل زدم واقعا همه چیزش خوب بود . با آلبرت وبر هم زدم اونم خیلی خوبه اما قیمتش خیلی خیلی بالاست . که نمی تونم بخرم .
بالاخره پس از چند وقت تحقیق تصمیم گرفتم به جای اینکه برم مارکهایی مثل فالکون و چلن و .... بخرم . یه دونه یاماهای jx 113 بگیرم . صدا و تاچش به نظرم خوب بود . واینکه چون من پیانوم رو توی اتاق می زارم به نظرم ارتفاعش هم مناسبه .

رنک پیانو خودتون خیلی بالاتر از این برندهایی است که اسم بردید !

بله به نظر بالاتره . از خریدشون منصرف شدم . احتمالا یاماها Jx 113 بگیرم.

vahid.zolmat
Thursday 23 February 2012, 06:40 PM
دلیل فروشم اینه که از صدای ساز قسمت باسش اصلا خوشم نمیاد . صدای دراکولا میده . (دوهفته است کوک و رگلاژ شده)
دیگه اینکه کلاویه ها خیلی خشک هستند . توی تمپوی یکم بالا نت های سه لاچنگ راحت در نمیاد .
با هر وبر مشابهی این چند وقته مقایسه کردم با مال من خیلی فرق داشت . نسبتااونها کلاویه های روون تری داشتند.

من با وبر کره اصل زدم واقعا همه چیزش خوب بود . با آلبرت وبر هم زدم اونم خیلی خوبه اما قیمتش خیلی خیلی بالاست . که نمی تونم بخرم .
بالاخره پس از چند وقت تحقیق تصمیم گرفتم به جای اینکه برم مارکهایی مثل فالکون و چلن و .... بخرم . یه دونه یاماهای jx 113 بگیرم . صدا و تاچش به نظرم خوب بود . واینکه چون من پیانوم رو توی اتاق می زارم به نظرم ارتفاعش هم مناسبه .

دوست من سخت در اشتباهی، گاهی آدم توی روند تمرین و پیشرفت وقتی خوب نتیجه نمی گیره می اندازه تقصیر پیانوش ! امیدوارم بیشتر دقت کنی ، jx113 اصلا در حد پیانو خودت نیست، حتی اگر پیانوت بد صدا باشه .

maryagoli19
Friday 24 February 2012, 08:23 AM
دوست من سخت در اشتباهی، گاهی آدم توی روند تمرین و پیشرفت وقتی خوب نتیجه نمی گیره می اندازه تقصیر پیانوش ! امیدوارم بیشتر دقت کنی ، jx113 اصلا در حد پیانو خودت نیست، حتی اگر پیانوت بد صدا باشه .

راستش 4 ساله در روند تمرین هام دارم تحملش می کنم...

hooman2010
Friday 24 February 2012, 02:34 PM
مبارکه دوست عزیز، من مونتاژ چینش دارم و به نظرم واقعا صدای سیمهای باسش خیلی زیبا و زنده است، نمی دونم چرا شما می گید ضعیف تره، شاید پیانوهایی که زدید نو بوده و صداشون هنوز باز نشده ...
ضمنا خیلی خوش رنگه پیانوتون واقعا مبارکه ....
خیلی ممنونم از لطف شما . من از پیانوم واقعا راضی ام درضمن در مقام مقایسه گفتم که صدای اکتاوهای باس بهتر از مونتاز چینه مثل اینکه بگم صدای بلوتنر از وبر خودم بهتره و صدای استینوی اند سانز از صدای بلوتنر بهتره . وبر چین 118 هم واقعا ساز خوبیه و من هم اول قصد خرید اونو داشتم ولی تفاوت کوچولویی که صداش با کره ای داشت باعث شد اینو بخرم البته با تفاوت قیمت 5/1 میلیون تومان . بنظر من هم صدای وبر چین خیلی خوبه. و اکشن و کیفیتش هم خوبه .

maryagoli19
Friday 24 February 2012, 08:14 PM
نظرتون درباره سری U1j و ,U10H یاماها چیه؟

coocooli
Saturday 25 February 2012, 05:46 PM
سلام...

دوستان من میخواهم یک پیانو خوب بخرم قیمتش برام مهم نیست ولی میخواهم خیلی خوب باشه طوری که هرکس ببینه با صورت بره رو زمین D: It was a joke چی پیشنهاد میکنین ؟؟؟

apm2006
Saturday 25 February 2012, 07:04 PM
سلام...

دوستان من میخواهم یک پیانو خوب بخرم قیمتش برام مهم نیست ولی میخواهم خیلی خوب باشه طوری که هرکس ببینه با صورت بره رو زمین D: It was a joke چی پیشنهاد میکنین ؟؟؟
اگه قیمتش براتون مهم نیست خب برید یه پیانو رویال Bosendorfer Imperial 290 بخرید به قیمت 300000 دلار خودتونو خلاص کنید :4: کسی هم پیدا نمیشه که ببینتش و از حال نره

coocooli
Saturday 25 February 2012, 08:07 PM
اگه قیمتش براتون مهم نیست خب برید یه پیانو رویال Bosendorfer Imperial 290 بخرید به قیمت 300000 دلار خودتونو خلاص کنید :4: کسی هم پیدا نمیشه که ببینتش و از حال نره

,,, واو خیلی زیباست wooooooooooooooooow

همینو می خواهم

عجب چیزیه D:

خیلی خیلی ممنون دوست عزیز ...

hooman2010
Tuesday 28 February 2012, 09:23 PM
من امروز 9 اسفند 90 قیمت جدید پیانو وبر رو گرفتم
برای اطلاع دوستان میذارم
وبر چینی 114 6000000
وبر چینی 118 7900000 تا 8000000
وبر کره ای سیاه رنگ 9600000 تا 9700000
وبر کره ای رنگی 9900000 تا 10000000

amir1055
Wednesday 29 February 2012, 10:56 AM

ببینید این سازها کار دست نیستند، یا حداقل دست کمترین دخالت رو در ساخت این سازها دارن. بیشتر روند کار توسط ماشین انجام میشه. اینه که پیانوهایی که به این شکل ساخته میشن، صدا و مشخصات یکسانی دارند و اگه هم فرقی داشته باشند درحد زیاد و فاحش نیست.
بنظر من سازتون اشکال داره؛ یعنی خرابی در مکانیزم تولید صداش بوجود اومده. امکان نداره که سازهای مشابه شما، صدا و اکشنی متفاوت داشته باشند. پیشنهاد میکنم یه تعمیرکار مورد اعتماد بیارید سازتون رو بررسی کنه و مشکلتون رو باهاش درمیون بزارید. تعویض ساز اصلا توصیه نمیشه.
مطمئن باشید صدا و اکشن ساز شما به مراتب بهتر از jx113 یاماهاست.

vahid.zolmat
Wednesday 29 February 2012, 04:53 PM
ببینید این سازها کار دست نیستند، یا حداقل دست کمترین دخالت رو در ساخت این سازها دارن. بیشتر روند کار توسط ماشین انجام میشه. اینه که پیانوهایی که به این شکل ساخته میشن، صدا و مشخصات یکسانی دارند و اگه هم فرقی داشته باشند درحد زیاد و فاحش نیست.
بنظر من سازتون اشکال داره؛ یعنی خرابی در مکانیزم تولید صداش بوجود اومده. امکان نداره که سازهای مشابه شما، صدا و اکشنی متفاوت داشته باشند. پیشنهاد میکنم یه تعمیرکار مورد اعتماد بیارید سازتون رو بررسی کنه و مشکلتون رو باهاش درمیون بزارید. تعویض ساز اصلا توصیه نمیشه.
تایید میشه ! شایدهم جای بدی گذاشتیدش، مثلا تو یه اتاق کوچک یا سالن خیلی بزرگ ...

maryagoli19
Wednesday 29 February 2012, 09:02 PM
ممنون از راهنماییتون
وبر رو فروختم . از خرید Jx113 منصرف شدم و یک یاماها U1j مشکی خریدم ... در عجبم که چرا زودتر این کار رو نکردم ... چی بود اون وبر !!

maryagoli19
Wednesday 29 February 2012, 09:06 PM

چند نفر گفتن شاید ساز اشکال داشته باشه . البته دیگه نمی تونستم هزینه واسته تعمیر بدم.

same2004
Thursday 1 March 2012, 02:56 PM
ممنون از راهنماییتون
وبر رو فروختم . از خرید Jx113 منصرف شدم و یک یاماها U1j مشکی خریدم ... در عجبم که چرا زودتر این کار رو نکردم ... چی بود اون وبر !!

میشه بگید چند فروختید و چند خریدید؟

apm2006
Thursday 1 March 2012, 03:47 PM
ممنون از راهنماییتون
مبارکتون باشه، لطفا عکس هم قرار بدید

hooman2010
Thursday 1 March 2012, 09:28 PM
ممنون از راهنماییتون
مبارک باشه
البته من وبر کره ای دارم با سازهای مونتاژ آلمان هم زدم احساس نکردم که ساز خودم چیزی از اونا کم داره

police
Friday 2 March 2012, 06:07 PM
سلام!
من تقریبا 2 سال هست که پیانو میزنم، حالا می خوام یه پیانو بخرم و از انجایی که پیانو دست دوم رو که بخوای بفروشی با کاهش قیمت روبرو میشه، ترجیح می دم که اگه می خوام یه پیانو نو بخرم، یک پیانو خوب بخرم که بعدا نیازی به فروش و تعویض پیانو نداشته باشم!
سقف هزینه ای که من می تونم بکنم 9 تومان هست.
ولی الان موندم که یه پیانوی نو بخرم یا یک پیانو دسته دوم (دقیقا به همون دلیل بالا به این فکر میکنم که ممکنه یه پیانوی ذسته دوم بهتر از پیانوی نو با همون قیمت گیرم بیاد!!!).
میشه راهنماییم کنید؟
ممنون.

در ضمن فراموش کردم بگم من ساکن شیرازم.

itsme
Saturday 3 March 2012, 02:56 PM
سلام به همگي من دو ساله پيانو ميزنم تا اونجايي كه من فهميدم وبر از همه بهتره ولي من تو تبريز زندگي ميكنم و وبر اينجا پيدا نكردم ميخواستم نظرتونو در مورد كارل اشتنبرك بدونم

hooman2010
Saturday 3 March 2012, 09:34 PM
سلام به همگي من دو ساله پيانو ميزنم تا اونجايي كه من فهميدم وبر از همه بهتره ولي من تو تبريز زندگي ميكنم و وبر اينجا پيدا نكردم ميخواستم نظرتونو در مورد كارل اشتنبرك بدونم
دوست عزیز وبر از همه بهتر نیست ، بلکه توی این رنج قیمت ازهمه بهتره . صداش گرم و دلنشینه و مثل پیانوهای خیلی گرون قیمت دست ساز المانیه اکشنش خوب و سنگین هستش که از مشخصه های پیانوهای حرفه ایه . (البته استثناهایی هم وجود داره
نمایندگی مرکزی وبر در تهرانه و در اصفهان و مشهد هم نمایندگی داره .
قیمت این کارل اشتنبرگ چنده مشخصاتش چیه ؟ توضیح بدین لطفاً

hooman2010
Saturday 3 March 2012, 09:40 PM
سلام!
من تقریبا 2 سال هست که پیانو میزنم، حالا می خوام یه پیانو بخرم و از انجایی که پیانو دست دوم رو که بخوای بفروشی با کاهش قیمت روبرو میشه، ترجیح می دم که اگه می خوام یه پیانو نو بخرم، یک پیانو خوب بخرم که بعدا نیازی به فروش و تعویض پیانو نداشته باشم!
ولی الان موندم که یه پیانوی نو بخرم یا یک پیانو دسته دوم (دقیقا به همون دلیل بالا به این فکر میکنم که ممکنه یه پیانوی ذسته دوم بهتر از پیانوی نو با همون قیمت گیرم بیاد!!!).
میشه راهنماییم کنید؟
ممنون.

اگه پیانوی دست دوم از شخص مطمئن سراغ دارین بعد از کارشناسی توسط یک نفر متخصص صادق اقدام کنید . البته پیانو مثل ویلون یا سازهای دیگه نیست که به مرور زمان کیفیتش حفظ بشه یا صداش بهتر بشه بلکه وقتی از عمرش خیلی گذشت کیفیت اکشن ، ساندبورد و ... پایین میاد . صداش ممکنه ناهنجار بشه و .... پس اگه پیانوی نو بخرید خیلی بهتره و حداقل چندده سال خیالتون راحته (البته بستگی به نوع پیانو داره) من توی این رنج قیمت فقط وبر رو پیشنهاد میدم ترجیحا مونتاژ کره (خودم هم دارم ازش و کاملا راضی ام)

dezhar
Sunday 4 March 2012, 12:08 AM
سلام . من تازه می خوام پیانو رو شروع کنم ولی نمی دونم چی بخرم. از صدای تیز هم خوشم نمی یاد. با بودجه 6 تومن بنظرتون چی می تونم بخرم؟ بهم کارل اشتنبرگ و اتومایستر و واگنر 123 رو معرفی کردن .

MOSTAFASADEGH
Sunday 4 March 2012, 07:39 AM
سلام . من تازه می خوام پیانو رو شروع کنم ولی نمی دونم چی بخرم. از صدای تیز هم خوشم نمی یاد. با بودجه 6 تومن بنظرتون چی می تونم بخرم؟ بهم کارل اشتنبرگ و اتومایستر و واگنر 123 رو معرفی کردن .

سلام
با اجازه اساتید محترم
نسبت به بوجه شما (6 تومن) پیشنهاد من وبر 114 هستش

maryagoli19
Sunday 4 March 2012, 03:54 PM
میشه بگید چند فروختید و چند خریدید؟

وبر 118 رو 4 میلیون فروختم
و U1j رو 9/400 مشکی ( چون نقد خریدیم تخفیف هم گرفتیم)

maryagoli19
Sunday 4 March 2012, 03:57 PM
سلام!
میشه راهنماییم کنید؟
ممنون.

اگر بودجتون در حد9 میلیونه من بی شک یاماها u1j رو پیشنهاد می کنم . خودم قبلا وبر داشتم و فروختم و الان از یاماها خیلی راضی ام .
پیانوی نو بهتر از دست دومه. البته اگر دست دوم خوب و جوون گیرتون بیاد بد نیست .

maryagoli19
Sunday 4 March 2012, 03:58 PM
مبارکتون باشه، لطفا عکس هم قرار بدید

چشم عکس حتما .

hooman2010
Sunday 4 March 2012, 09:28 PM
اگر بودجتون در حد9 میلیونه من بی شک یاماها u1j رو پیشنهاد می کنم . خودم قبلا وبر داشتم و فروختم و الان از یاماها خیلی راضی ام .
پیانوی نو بهتر از دست دومه. البته اگر دست دوم خوب و جوون گیرتون بیاد بد نیست .
بااحترام مبارک باشه
یاماها بجز چند مدلش از جمله u1 با قیمت بالای 15 میلیون تومان ، صداش تاحدودی تیز و شارپ هستش و البته بستگی به سلیقه فرد داره .(اغلب افراد سلیقه شون به سمت صدای گرم و ملایمه ) اگه شما از وبر راضی نبودید دلیل نمیشه که وبر خوب نیست مثل اینکه یه نفر تویوتا کمری معیوب داشته باشه و بعد بفروشه بره سمند بخره و بگه سمند از کمری بهتره (البته در مثل مناقشه نیست و منظورم این نیست که وبر مثل کمری و یاماها مثل سمنده) ضمنا پیانوهای یاماها ساخت ژاپن کیفیت و صدای بهتری داره

hooman2010
Sunday 4 March 2012, 09:33 PM
دوست عزیز
این سه تا اسمی که گفتید پیانوهای درجه دو چینی هستش . ممکنه بخاطر استفاده از مواد نرم در چکش صداش گرم باشه ولی کیفیت ساخت و درکل صدای این پیانوها و مقدار نگه داشتن کوک خیلی مناسب نیست . خصوصا اتومایستر که خیلی ازش بد شنیدم . درضمن واگنر که با ارتفاع 123 داره 6 میلیون میفروشه معلومه چیه . نظر منهم وبره ، البته با 114 نزدم و نمیدونم صداش چجوریه ولی وبر در کل صداش گرمه . اگه بتونین تا 8 تومن هزینه کنید یه وبر 118 ایده آله

police
Monday 5 March 2012, 08:40 AM
همان طور كه گفتم ساكن شيرازم و در شيراز نمايندگي وبر نيست، و به گالري هايي هم كه بودن سر زدم هيچ كدوم البرت وبر و يا حتي وبر نداشتند.
به جاش چند تا پيانويي اونا به من پيشنهاد كردن و من خودمم از بين پيانوها صداي چند تايي رو پسنديدم، كه اينا هستند:
Yamaha u10h با قيمت٩٢٠٠٠٠٠ تومان كه يه كم صداش شارپ بود و من زياد نپسنديدم.
Camble 121 با قيمت ١٠٠٠٠٠٠٠
Hamilton -h360 با قيمت ٦٠٠٠٠٠٠ و با ارتفاع ١٢٠ صداش خوب بود ولي وقتي پدال اول رو براي كشش صدا نگه ميداشتي صدا بيش از حد تركيب ميشد و كيفيت صدا پايين ميومد، البته فروشندش مي گفت چكش هاش همش مال ژاپن هست و صفحه صداش مال امريكاست و فقط در چين روي هم سوار شدند ولي من در كل از كيفيت اين پيانو اطلاعي ندارم اگه اطلاعي داريد كمكم كنيد ممنون ميشم
Hamilton-h370 با قيمت ٧٠٠٠٠٠٠ اينم مثل قبلي اگه كمك كنيد ممنون ميشم.
و دو تا گراند هم بهم معرفي كردند كه شايد شايد بتونم يه جوري هزينه كنم ولي اولويت با ديواري هاست:
گراند warltzer با قيمت ١٤٠٠٠٠٠٠
و گراند پرل ريور با قيمت ١٣٠٠٠٠٠٠
از كمكمتون واقعا ممنون.

راستي گراند پرل ريور كلاويه هاش يه جوري بر مي گشت يه جور با نوسان كه باعث ميشد دير برگرده، ولي اون يكي گراند اين جوري نيست و سرعت برگشت كلاويه هاش خيلي خوب بود.

البته فروشنده مي گفت با ريگلاژ حل ميشه، هنوز ريگلاژ نشده و از اين حرف ها. من در اين مورد هم اطلاع زيادي ندارم اگر در اين مورد هم كمكم كنيد ممنون ميشم.

maryagoli19
Monday 5 March 2012, 12:43 PM
بااحترام مبارک باشه
یاماها بجز چند مدلش از جمله u1 با قیمت بالای 15 میلیون تومان ، صداش تاحدودی تیز و شارپ هستش و البته بستگی به سلیقه فرد داره .(اغلب افراد سلیقه شون به سمت صدای گرم و ملایمه ) اگه شما از وبر راضی نبودید دلیل نمیشه که وبر خوب نیست مثل اینکه یه نفر تویوتا کمری معیوب داشته باشه و بعد بفروشه بره سمند بخره و بگه سمند از کمری بهتره (البته در مثل مناقشه نیست و منظورم این نیست که وبر مثل کمری و یاماها مثل سمنده) ضمنا پیانوهای یاماها ساخت ژاپن کیفیت و صدای بهتری داره

به قول معروف هر چقدر پول بدی آش می خوری . این اظهر من الشمس که یاماهای مدل U1 ساخت ژاپن از سری های اندونزی کیفیت بالاتری داره . من هم یادم نمیاد گفته باشم U1j از U1 بهتره !
بحث صدا هم یک بحث سلیقه ای کاملا اما این درست نیست که وقتی می خوای بری ساز بخری فقط به صداش توجه کنی بحث کیفیت خیلی مهمه مثلا اینکه سیم های داخل باید فولاد باشه و جنسی باشه که خم نشه . اینو من که نوازندم نمی فهمم. برای همین هم یک کارشناس فرستادم و رفت و داخل پیانو رو هم تایید کرد . مثلا انبر انداخت ببینه سیم ها خم میشه یا نه . به هر حال من به عنوان راهنمایی به این دوستمون میگم با 9 میلیون یاماها از وبر خیلی بهتره . من شخصا تو کنسرت ها ندیدم کسی با وبر بزنه . شاید مقایسه یین خوب و خوبتر باشه . ( البته در مورد یاما بگم که jx113 و مدل 109 اگه آدم بخواد بخره همون وبر بخره خیلی بهرته )
البته کارشناس که اومد خونه پیانوی وبرم رو سالم تشخیص داد که شما با کمری معیوب قیاس فرمودید.
خلاصه این راهنمایی و تجربیات من بود .

dezhar
Monday 5 March 2012, 02:09 PM
سلام مرسی از راهنماییتون. نظرتون درباره فالکون و هایلون چیه؟ راستی درباره کارل اشتنبرگ کسی چیزی میدونه؟

hooman2010
Monday 5 March 2012, 10:14 PM
همان طور كه گفتم ساكن شيرازم و در شيراز نمايندگي وبر نيست، و به گالري هايي هم كه بودن سر زدم هيچ كدوم البرت وبر و يا حتي وبر نداشتند.
به جاش چند تا پيانويي اونا به من پيشنهاد كردن و من خودمم از بين پيانوها صداي چند تايي رو پسنديدم، كه اينا هستند:
Hamilton -h360 با قيمت ٦٠٠٠٠٠٠ و با ارتفاع ١٢٠ صداش خوب بود ولي وقتي پدال اول رو براي كشش صدا نگه ميداشتي صدا بيش از حد تركيب ميشد و كيفيت صدا پايين ميومد، البته فروشندش مي گفت چكش هاش همش مال ژاپن هست و صفحه صداش مال امريكاست و فقط در چين روي هم سوار شدند ولي من در كل از كيفيت اين پيانو اطلاعي ندارم اگه اطلاعي داريد كمكم كنيد ممنون ميشم
و دو تا گراند هم بهم معرفي كردند كه شايد شايد بتونم يه جوري هزينه كنم ولي اولويت با ديواري هاست:
از كمكمتون واقعا ممنون.

راستي گراند پرل ريور كلاويه هاش يه جوري بر مي گشت يه جور با نوسان كه باعث ميشد دير برگرده، ولي اون يكي گراند اين جوري نيست و سرعت برگشت كلاويه هاش خيلي خوب بود.

البته فروشنده مي گفت با ريگلاژ حل ميشه، هنوز ريگلاژ نشده و از اين حرف ها. من در اين مورد هم اطلاع زيادي ندارم اگر در اين مورد هم كمكم كنيد ممنون ميشم.
فقط میتونم بگم که اگه پولتونو دور بریزید بهتر از اینکه که پرل ریور بخرید

hooman2010
Monday 5 March 2012, 10:29 PM
به قول معروف هر چقدر پول بدی آش می خوری . این اظهر من الشمس که یاماهای مدل U1 ساخت ژاپن از سری های اندونزی کیفیت بالاتری داره . من هم یادم نمیاد گفته باشم U1j از U1 بهتره !
بحث صدا هم یک بحث سلیقه ای کاملا اما این درست نیست که وقتی می خوای بری ساز بخری فقط به صداش توجه کنی بحث کیفیت خیلی مهمه مثلا اینکه سیم های داخل باید فولاد باشه و جنسی باشه که خم نشه . اینو من که نوازندم نمی فهمم. برای همین هم یک کارشناس فرستادم و رفت و داخل پیانو رو هم تایید کرد . مثلا انبر انداخت ببینه سیم ها خم میشه یا نه . به هر حال من به عنوان راهنمایی به این دوستمون میگم با 9 میلیون یاماها از وبر خیلی بهتره . من شخصا تو کنسرت ها ندیدم کسی با وبر بزنه . شاید مقایسه یین خوب و خوبتر باشه . ( البته در مورد یاما بگم که jx113 و مدل 109 اگه آدم بخواد بخره همون وبر بخره خیلی بهرته )
البته کارشناس که اومد خونه پیانوی وبرم رو سالم تشخیص داد که شما با کمری معیوب قیاس فرمودید.
کیفیت ساخت وبر خیلی خوبه و مثلا سیمهاش که گفتید متعلق به کمپانی وبر آلمانه و ساندبوردش چوب درجه یک صنوبر کانادایی (این روی ساندبورد پیانوی خودم بصورت داغ حک شده) اینکه شما توی کنسرتها وبر ندیدید بله اکثرا توی کنسرتها از یاماها استفاده میشه و کلا بیشترین فراوانی پیانو توی ایران یاماهاست این هم دلیل نیست من هم توی کنسرتها شیمل اصلا ندیدم تاحالا درحالیکه یکی از بهترین پیانوهای جهانه . در مورد جنس سیمها که گفتید از روی ظاهر و یا انبر انداختن و خم شدن سیم نمیشه به کیفیت سیم برای ایجاد طنین خوب پی برد و اصلا این ملاک نیست . یکی از ملاکهای سیم استقامت اونه که من هیچ پیانویی ندیدم تاحالا که سیمش استقامت نداشته باشه پس کیفیت مهمه . مثلا سیم پیانوی درپیتی چینی هم همون استقامتی رو داره که سیم پیانوی درجه یک اروپایی ولی کیفیت اینجا ملاکه برای ایجاد صدای خوب و استاندارد .
این هم رنکینگ برندهای مختلف پیانو

PianoRating Guide

Best ******
Excellent *****
Very Good ****
Good ***
Fair **
Poor *

رده بندی پیانوهای دیواریVERTICAL PIANOS

GROUP #1

Highest quality instruments. Pianos of utmost quality, built to the highest standards in the industry. Many of these piano manufacturers have a very limited production, and are hand crafted by Artisans. Truly the best of the best.
Price Ranges: $15,000-and up !!!

C. Bechstein ******
Sauter ******
Bosendorfer ******
Bluthner ******
Schulze Pollmann ******
Steinway & Sons ******
Charles Walter *****
Mason & Hamlin *****1/2
W. Hoffmann *****1/2
Grotrian *****1/2

Group #2

High performance pianos. Pianos built to a higher standard than pianos in the lower categories. These pianos are more durable and built for institutional, professional and artistic uses. Most pianos in this category are European and American made.
Price Ranges: $7,500- $30,000.

Seiler *****
Schimmel *****
Haessler *****
Sauter *****
Knabe *****
Albert Weber*****
Astin-Weight ****1/2

Group #3

Upper Quality Consumer-Grade pianos. These instruments are mostly mass-produced and are more economical than those in the above mentioned categories.
Price Ranges $3,500-12,000.

Weber (DelFandrich Design) ****
Boston (Japanese) ****
Hallet, Davis & Co Boston ****
J. Strauss & Son ****
Yamaha (Japanese) ***1/2
Falcone ***1/2
Taylor ***1/2
Kawai (Japanese) ***1/2

Group #4

Young Chang ***
Hailun***
Kawai (Indonesian) **1/2
Strauss *
J. Becker *

hooman2010
Monday 5 March 2012, 10:30 PM
اینو هم بگم که ساز شما ساز خوبیه و اتفاقا سامان احتشام که حتما میشناسیدش یه دونه یاماهاU1j داره .

police
Tuesday 6 March 2012, 06:07 AM
فقط میتونم بگم که اگه پولتونو دور بریزید بهتر از اینکه که پرل ریور بخرید

ممنون دوست عزیز بابات راهنمایی در مورد پرل ریور.
در موردد بقیه ی سازهایی که گفتم اطلاعی ندارید؟

amir1055
Tuesday 6 March 2012, 09:14 AM
ممنون از راهنماییتون

مبارکتون باشه ساز بسیار خوبیه.
مهم اینه که شما راضی باشید و ازش لذت ببرید که مطمئنا با همچین سازی میبرید.

dezhar
Tuesday 6 March 2012, 02:55 PM
سلام بین jx113 و وبر 118 کدومشون بهتره ؟ وبر 118 رو سه تا قیمت بهم دادن یه مدلشو 5400 یکی دیگه 5900 و یکی هم 6800 . jx 113 هم 6600 . به هیچ عنوان نمی تونم به حرفای فروشنده ها اعتماد کنم هرکدوم یه چیزی می گن . لطفا راهنماییم کنید .

vahid.zolmat
Tuesday 6 March 2012, 07:41 PM
سلام بین jx113 و وبر 118 کدومشون بهتره ؟ وبر 118 رو سه تا قیمت بهم دادن یه مدلشو 5400 یکی دیگه 5900 و یکی هم 6800 . jx 113 هم 6600 . به هیچ عنوان نمی تونم به حرفای فروشنده ها اعتماد کنم هرکدوم یه چیزی می گن . لطفا راهنماییم کنید .
وبر 118 بهتره ، رنکینگ پست بالایی رو هم ببین،وبر از یاماها اندونزی رنکش بالاتره، اما قیمتایی که دادی به نظر خیلی ارزون میاد، اشتباه نمی کنی ؟

hooman2010
Tuesday 6 March 2012, 08:13 PM
همینطور که قبلا هم گفتم وبر 118 قیمتش 000/900/7 تا 000/000/8 هستش نه این قیمتهایی که شما گفتید - درضمن شما باید قیمتو از نمایندگی رسمی وبر بگیرید نه فروشنده های متفرقه(نمایندگی رسمی اونه که توی سایت اصلی کمپانی ، اسم آدرس و تلفنش قید شده)
بنظر من وبر 118 از jx113 بهتره :violinplay3:

police
Tuesday 6 March 2012, 08:23 PM
از كمكمتون واقعا ممنون.

اگه كمك كنيد ممنون ميشم.:30:

apm2006
Tuesday 6 March 2012, 08:53 PM
وبر 118 بهتره ، رنکینگ پست بالایی رو هم ببین،وبر از یاماها اندونزی رنکش بالاتره، اما قیمتایی که دادی به نظر خیلی ارزون میاد، اشتباه نمی کنی ؟
تو این رنکینگ یعنی وبر از یاماها ژاپنی بالاتره؟! چون 4 تا ستاره داره.

persianenrico
Tuesday 6 March 2012, 09:07 PM
اگه واقعا وبر با این قیمت هایی که گقتی بهت میدن 2تا بخر
من هفته ی پیش از نمایندگی آوای صبا قیمت گرفتم 118 رو گفت هشت میلیون و ششصد هزار تومان وجه رایج مملکت
و یاماها jx113 رو از طبقه ی سوم بازار موبایل قیمت گرفتم هشت میلیون و صدهزار تومان( رنگ قهوه ای )
وبر اون موقع که دلار بالا نرفته بود هم با این قیمت ها بهت نمیدادن

hooman2010
Tuesday 6 March 2012, 09:14 PM
ممنون دوست عزیز بابات راهنمایی در مورد پرل ریور.
در موردد بقیه ی سازهایی که گفتم اطلاعی ندارید؟
نه متاسفانه فقط مواظب باشید ساز ساخت چین نباشه (اگه مونتاژ چین باشه بهتره تا ساخت چین)
ما برای شناختن پیانو چند تا راه داریم که بهترینش پیدا کردن یه رنکینگ خوبه.
مثلا رنکینگ لری فاین (larry fine) که می تونین تو گوگل پیداش کنین و با فرمت pdf دانلود کنین.
اما خب برندهایی هستن که توی اون رنکینگ یا رنکینگ ها ی دیگه وجود ندارن!!!
که خب معلومه که اصل و نسبی ندارن.
شاید بپرسین چرا؟!
خب دلیلش اینه که چینیا میان یه پولی از شما می گیرن (مثلا 1 میلیون تومن) و به هر اسمی که بخواین براتون پیانو میزنن.یعنی اگه یه پیانوی چینی تو اون کشور 1000 دلاره شما 1000 دلار اضافه میدی و مادام العمر اون پیانو 1000 دلاریو با اسمی که دوست داری از تولید کننده چینی می خری.
بذارین بیشتر توضیح بدم...
مثلا شما اسم چراغعلی رو دوست دارین!!!
میرین و به یه کارخونه (!!!) چینی سفارش میدین که یه پیانو به اسم "چراغعلینف" (بر وزن Rachmaninoff) براتون بسازه!!!
اونا اون پولو به عنوان هزینه ثبت این اسم تو خط تولید می گیرن و شما میای نمایندگی اون پیانورو واسه ایران میگیری!!!
و میشی نماینده انحصاری اون پیانو ها تو ایران!!! D :D :D: . . .
به همین سادگی!!!
و برای اینکه کسی شک نکنه میای یه اسم خفن روش می ذاری.
مثلا "شیلر" بر وزن شیمل !!!
"اشتاینوبر اند سانگز!" بر وزن اشتنوی اند سانز !!!
یا اصلا نه
میای یه برند معروف که یه زمانی وجود داشترو میدی چین برات بزنه و چون چیزی به نام قانون کپی رایت تو کشور ما و چین وجود نداره شما میشی وارث اون برند!!! اونم با 1000 دلار !!!:15:

vahid.zolmat
Thursday 8 March 2012, 06:53 PM
تو این رنکینگ یعنی وبر از یاماها ژاپنی بالاتره؟! چون 4 تا ستاره داره.
بالاتر نزده که، وبرو از یاماها اندونزی بالاتر زده رنکشو نه از ژاپنش .

vahid.zolmat
Thursday 8 March 2012, 06:57 PM
نه متاسفانه فقط مواظب باشید ساز ساخت چین نباشه (اگه مونتاژ چین باشه بهتره تا ساخت چین)
ما برای شناختن پیانو چند تا راه داریم که بهترینش پیدا کردن یه رنکینگ خوبه.
مثلا رنکینگ لری فاین (larry fine) که می تونین تو گوگل پیداش کنین و با فرمت pdf دانلود کنین.
اما خب برندهایی هستن که توی اون رنکینگ یا رنکینگ ها ی دیگه وجود ندارن!!!
که خب معلومه که اصل و نسبی ندارن.
شاید بپرسین چرا؟!
خب دلیلش اینه که چینیا میان یه پولی از شما می گیرن (مثلا 1 میلیون تومن) و به هر اسمی که بخواین براتون پیانو میزنن.یعنی اگه یه پیانوی چینی تو اون کشور 1000 دلاره شما 1000 دلار اضافه میدی و مادام العمر اون پیانو 1000 دلاریو با اسمی که دوست داری از تولید کننده چینی می خری.
بذارین بیشتر توضیح بدم...
مثلا شما اسم چراغعلی رو دوست دارین!!!
میرین و به یه کارخونه (!!!) چینی سفارش میدین که یه پیانو به اسم "چراغعلینف" (بر وزن Rachmaninoff) براتون بسازه!!!
اونا اون پولو به عنوان هزینه ثبت این اسم تو خط تولید می گیرن و شما میای نمایندگی اون پیانورو واسه ایران میگیری!!!
و میشی نماینده انحصاری اون پیانو ها تو ایران!!! D :D :D: . . .
به همین سادگی!!!
و برای اینکه کسی شک نکنه میای یه اسم خفن روش می ذاری.
مثلا "شیلر" بر وزن شیمل !!!
"اشتاینوبر اند سانگز!" بر وزن اشتنوی اند سانز !!!
یا اصلا نه
میای یه برند معروف که یه زمانی وجود داشترو میدی چین برات بزنه و چون چیزی به نام قانون کپی رایت تو کشور ما و چین وجود نداره شما میشی وارث اون برند!!! اونم با 1000 دلار !!!:15:

یه نمونه از این پیانوهای بی نام و نشان که در هیچ رنکینگی پیدا نمیشه ، پیانو والداشتاین ( والدشتاین ؟ )هست، چند نفر توی این انجمن در موردش سئوال کردند اما تو هیچ رنکینگی پیداش نکردم !
به نظر من بد نیست یک لیست از پیانوهایی که توی بازار ایران هست اما توی رنکینگ ها نیست ولی بچه ها اینجا در موردشون سئوال می کنند درست کنیم تا از این گمراهی دربیان بچه ها و انتخاب درستی داشته باشند ، چون این پیانو های عجیب هر روز بیشتر می شن و هنرجوها گمراه تر ...
کسی حوصله داره همکاری کنه ؟

apm2006
Thursday 8 March 2012, 09:37 PM
بالاتر نزده که، وبرو از یاماها اندونزی بالاتر زده رنکشو نه از ژاپنش .
چرا دیگه اولشو ببینید ستاره هارو:
Best ******
Excellent *****
Very Good ****
Good ***
Fair **
Poor *

Group #3
Boston (Japanese) ****
J. Strauss & Son ****
Yamaha (Japanese) ***1/2
Falcone ***1/2
Taylor ***1/2
Kawai (Japanese) ***1/2

dezhar
Friday 9 March 2012, 08:56 AM
سلام من دیروز یه پیانو بوهمیا خریدم 5/8 . صداشو بیشتر از بقیه پیانوهایی که دیدم دوست داشتم . اما هنوز نمی دونم کار درستی کردم یا نه.

Untouchable
Friday 9 March 2012, 12:08 PM
سلام دوستان!
من خودم خیلی تو کار پیانو نیستم یعنی یه چیزایی میزنم ولی فعلا خیلی نرفتم تو کارش ولی یکی از آشناهام سپرده بهم که یه تحقیقی بکنم در مورد برند های پیانو بد جوری عجله دارم تا این دوشنبه میبینمش باید همون موقع بهش بگم! خلاصه این دوست ما یه پیانو میخواد که دیجیتال نباشه ساز خوبی باشه یعنی بمونه صدای خوبی هم داشته باشه و کلا ok باشه تا سقف دو نیم میلیون ولی گفت بیشتر نظرش رو دست دومه چون میخواد واقعا خوب باشه با این پول دست اول نمیشه خوب پیدا کرد واسه همین اگه قیمتش بیشتر بود جوری که فکر کردین دست دومش همین حول و حوش درمیاد بگین بهتره! کلا میخواد بدونه چه مارکهایی هست که بعد بره یکیشو بگیره... دوستان باز تاکید میکنم جدی به کمک احتیاج دارم خیلی هم عجله ای! پس بیاین کمکم کنین!

Untouchable
Friday 9 March 2012, 07:31 PM
خیلی ممنون دیگه!
این همه خودمو به آب و آتیش زدم ! دوستان ! کمک ! بابا شما که همه آخرشین کسی نمیتونه به من کمک کنه؟

Honey_Shababi
Friday 9 March 2012, 07:35 PM
سلام دوستان!
من خودم خیلی تو کار پیانو نیستم یعنی یه چیزایی میزنم ولی فعلا خیلی نرفتم تو کارش ولی یکی از آشناهام سپرده بهم که یه تحقیقی بکنم در مورد برند های پیانو بد جوری عجله دارم تا این دوشنبه میبینمش باید همون موقع بهش بگم! خلاصه این دوست ما یه پیانو میخواد که دیجیتال نباشه ساز خوبی باشه یعنی بمونه صدای خوبی هم داشته باشه و کلا ok باشه تا سقف دو نیم میلیون ولی گفت بیشتر نظرش رو دست دومه چون میخواد واقعا خوب باشه با این پول دست اول نمیشه خوب پیدا کرد واسه همین اگه قیمتش بیشتر بود جوری که فکر کردین دست دومش همین حول و حوش درمیاد بگین بهتره! کلا میخواد بدونه چه مارکهایی هست که بعد بره یکیشو بگیره... دوستان باز تاکید میکنم جدی به کمک احتیاج دارم خیلی هم عجله ای! پس بیاین کمکم کنین!

راستش من فكر نميكنم با اين بودجه بشه پيانوي آكوستيك خوب خريد...حتي دست دوم!!!

به نظر من با اين بودجه بايد به فكر پيانوي ديجيتال بود.

اگه يكم صبر كنيد دوستان ديگه هم ميان و راهنمايي ميكنن.

Untouchable
Friday 9 March 2012, 07:40 PM
راستش من فكر نميكنم با اين بودجه بشه پيانوي آكوستيك خوب خريد...حتي دست دوم!!!

به نظر من با اين بودجه بايد به فكر پيانوي ديجيتال بود.

اگه يكم صبر كنيد دوستان ديگه هم ميان و راهنمايي ميكنن.
گفتم بهش گفت دیجیتال نمیخواد ... دست من که نیست نمیدونم...

apm2006
Friday 9 March 2012, 07:48 PM
گفتم بهش گفت دیجیتال نمیخواد ... دست من که نیست نمیدونم...
از یه ساز آکوستیک با این رنج قیمت خب نمیشه انتظار صدای قابل قبول داشت، چه برسه به صدای خوب! چند ماه پیش باز میشد یه کارایی کرد، اما الان با این افزایش شدید نرخ دلار همه ساز ها از 2 تا 5 میلیون رفته رو قیمتش.
چاره ای نیست جز دیجیتال...

Untouchable
Friday 9 March 2012, 07:51 PM
حالا ساز خوب یا همون اصلا قابل قبول آکوستیک چنده حدودا (دست دومش )؟

hopital
Friday 9 March 2012, 07:59 PM
حالا ساز خوب یا همون اصلا قابل قبول آکوستیک چنده حدودا (دست دومش )؟

اونطور که من میدونم از 4 - 5 تومن اینطورا شروع میشه ....

Untouchable
Friday 9 March 2012, 08:00 PM
حالا همون بگیریم 3-4 تومن چه مارکهایی پیشنهاد میکنیین؟ چی بگیره بهتره؟

apm2006
Friday 9 March 2012, 09:36 PM
حالا همون بگیریم 3-4 تومن چه مارکهایی پیشنهاد میکنیین؟ چی بگیره بهتره؟
برای خرید یه ساز دست دوم بهتره برید سراغ مارک های خیلی خوب که یه انرژی تو وجودشون باشه که بتونن نیمه دوم عمرشونو زیر دست خریدار دومشون سپری کنن، مارک هایی مثل یاماهای ژاپنی، پتروف، شیمل و ...
هر کدوم بسته با سن و سالش قیمت خاص خودشو داره.
و باید در سلامت ساز خیلی دقت کنید

Untouchable
Saturday 10 March 2012, 01:56 PM
برای خرید یه ساز دست دوم بهتره برید سراغ مارک های خیلی خوب که یه انرژی تو وجودشون باشه که بتونن نیمه دوم عمرشونو زیر دست خریدار دومشون سپری کنن، مارک هایی مثل یاماهای ژاپنی، پتروف، شیمل و ...
هر کدوم بسته با سن و سالش قیمت خاص خودشو داره.
و باید در سلامت ساز خیلی دقت کنید
میشه یکم جزیی تر مثال بزنید ...
مثلا تو این رنج قیمت ساز خوب چه مارکی هست( مثلا از همون یاماها)

apm2006
Saturday 10 March 2012, 02:43 PM
میشه یکم جزیی تر مثال بزنید ...
مثلا تو این رنج قیمت ساز خوب چه مارکی هست( مثلا از همون یاماها)
قیمت های دست دوم خیلی متنوع هست و نمیشه دقیق گفت، ولی مثلا Yamaha U1، پیانو Petrof, Bachstein, Schimmel, و ... مناسب هستن. باید برید تحقیق کنید و همه رو ببینید، خیلی جاها هستن که پیانو دست دوم میفروشن فقط مواظب باشید سرتون کلا نره.

vahid.zolmat
Saturday 10 March 2012, 05:54 PM
چرا دیگه اولشو ببینید ستاره هارو:
Best ******
Excellent *****
Very Good ****
Good ***
Fair **
Poor *

Group #3
Boston (Japanese) ****
J. Strauss & Son ****
Yamaha (Japanese) ***1/2
Falcone ***1/2
Taylor ***1/2
Kawai (Japanese) ***1/2
آهان ، خوب نمی دونم ، ولی وبرو هم دست کم نگیرید ، همین دوستمون که سری ویژه وبر خریده چند وقت پیش ( آقا هومن ) می گفت وبرش از یاماها ژاپنی که باهاش زده بهتر بوده ...

Untouchable
Sunday 11 March 2012, 05:59 PM
دوستان دیگه نظری ندارین؟

amir1055
Monday 12 March 2012, 07:10 AM
دوستان دیگه نظری ندارین؟

بنظر بنده با این بودجه ساز آکوستیک خریدن بسیار کار اشتباهیه.

Untouchable
Monday 12 March 2012, 02:46 PM
بنظر بنده با این بودجه ساز آکوستیک خریدن بسیار کار اشتباهیه.
حالا بودجه رو ول کنین منظورم در مورد مارک بود...من هنوز نمیدونم چی بگم بهش! حالا گیریم یکم بیشتر جور کرد چی بگیره؟

hooman2010
Monday 12 March 2012, 10:35 PM
حالا بودجه رو ول کنین منظورم در مورد مارک بود...من هنوز نمیدونم چی بگم بهش! حالا گیریم یکم بیشتر جور کرد چی بگیره؟
دوست عزیز شما با 5/2 میلیون نمیتونی ساز دست دوم خوب بخری در مورد برند ساز هم توی پستهای قبلی به اندازه کافی توضیحات داده شده است مطالعه فرمایید یه چیزایی دستتون میاد :26:

amir1055
Tuesday 13 March 2012, 09:53 AM

عزیزم مگه میشه بدون درنظر گرفتن بودجه، مارک و برند سازی رو پیشنهاد داد ؟
اگه قصد تحقیق در مورد برندای مختلف رو دارید(بدون در نظر گرفتن بودجه) که در بین کامنت ها به تفضیل راجع بهشون توضیح داده شده.

Untouchable
Tuesday 13 March 2012, 01:37 PM
عزیزم مگه میشه بدون درنظر گرفتن بودجه، مارک و برند سازی رو پیشنهاد داد ؟
اگه قصد تحقیق در مورد برندای مختلف رو دارید(بدون در نظر گرفتن بودجه) که در بین کامنت ها به تفضیل راجع بهشون توضیح داده شده.
نه خب! منظورم این بود یکم بیشتر جور کرد چی؟ با چهار پنج میلیون مثلا؟

hooman2010
Saturday 24 March 2012, 06:20 PM
بنظر من بهتره این دوستتون که میخواد ساز بخره خودش بره از یه فرد خبره و یا یک معلم پیانو که بی طرف باشه مشاوره بگیره و اینکه شما بخواید واسه کس دیگه ای پرس و جو کنید خیلی منطقی نیست چون سلیقه ها فرق میکنه و یکی از صدای شفاف و تیز خوشش میاد یکی از صدای نرم و ملایم و ........ :39:

KORG1357
Wednesday 28 March 2012, 02:47 AM
دوستان گرند پیانو (همون افقی ها) قیمتشون از جند شروع میشه ؟ با ۵ ملیون میشه دست دوم پیدا کرد یا این نوعش مال اشرافه ؟ اگه هست جه مارکی ؟

Pathetique
Wednesday 28 March 2012, 10:27 AM
دوستان گرند پیانو (همون افقی ها) قیمتشون از جند شروع میشه ؟ با ۵ ملیون میشه دست دوم پیدا کرد یا این نوعش مال اشرافه ؟ اگه هست جه مارکی ؟

با 5 بعید میدونم ولی من با 12-15 شنیده بودم که هست . البته با 100 تومن میتونی یه اشتین وی بخری .

sinaw
Thursday 29 March 2012, 11:23 AM
با سلام خدمت همه اساتید محترم اگه میشه یه پیانو خوب با صدای گرم و لطیف که خیلی برام مهمه تا حدود 10 میلیون به من معرفی کنین از نظر جا تا دلتون بخواد جا برای پیانو دارم

نمی شه با این قیمت شما باید دنبال مارک هایی مانند چلن باشید من که چلن رو به شما معرفی میکنم با چلن زدم خیلی صدای خوبی داره تاچش هم نسبت به قیمتش خوب هستش اگه مارک براتون مهمه با نظر یه کارشناس یه دست دوم خوب بگیرید که راحت باشید اگه براتون مقدوره از خارج وارد کنین

یه سوال کلی دیگه داشتم اگه پیانو رو پست هوایی بکنی گمرک میگیرن ازت؟؟؟؟؟

Honey_Shababi
Thursday 29 March 2012, 12:50 PM
چرا این مدیرتون هر نظری مدیم پاک میکنه آخه عقده ای من که راهنمایش کرده بودم چرا پاک میکنی نظرم نباید بدیم
از اون فامیلای درجه یک احمدی ن...اد هستی از رفتارت کاملا معلومه

من كي اين پست شما رو پاك كردم؟!!!...3 تا پست پشت سر هم داديد كه من براي جلوگيري از زياد شدن صفحات تركيبشون كردم...يه پست ديگه هم توي تاپيك راهنمايي براي خريد پيانوي ديجيتال داديد كه اونجا در مورد پيانوي آكوستيك صحبت كرديد و من حذفش كردم...مشكلي داريد؟

لطفا در محيط فرهنگي مؤدب باشيد...درغير اينصورت مجبور ميشم طور ديگه اي با شما برخورد كنم.

Pathetique
Thursday 29 March 2012, 12:52 PM
چرا این مدیرتون هر نظری مدیم پاک میکنه آخه عقده ای من که راهنمایش کرده بودم چرا پاک میکنی نظرم نباید بدیم
از اون فامیلای درجه یک احمدی ن...اد هستی از رفتارت کاملا معلومه

دوست عزیز وقتی شما همچین پستی میدی خوب معلومه باید پاک بشه . اگه نشه فردا سایت ***** میشه .... مدیر بخش پیانو از خوش برخوردترین کاربران این فرومه .

در مورد صدای گرم تا 10 تومن فکر کنم آلبرت وبر و می برلین رو مد نظر قرار بده . البته باید تمام پیانوهای موجود این 2 برند رو که در گالری هاشون هست تست کنی .

در مورد خرید از خارج کشور فکر کنم تا شما نتونی صدای ساز رو بشنوی نمیتونی بخریش مگه اینکه از بهترین برند باشه و صداش تضمین شده باشه . مثل اشتین وی . حتی بلوتنر رو هم من شنیدم خوشم نیومد ( در حد اشتین وی و شیمل نبود از نظر من )

Pathetique
Saturday 31 March 2012, 12:37 PM
دوستان کسی میدونه صندلی پیانو چنده ؟ مشکی

shayan_72
Monday 2 April 2012, 03:12 PM
سلام دوستان
می خواستم ازتون درباره پیانو های samic بپرسم ازتون که چطور هست ؟ خوبه یا نه ؟ کلا مارک خوب و معتبری هست ؟ پیشنهاد می کنید یه پیانوی samic بخرم یا نه ؟ یه مورد اکازیون برام هست خواستم نظر شما رو در موردش بدونم .
ممنون

apm2006
Monday 2 April 2012, 05:43 PM
سلام دوستان
می خواستم ازتون درباره پیانو های samic بپرسم ازتون که چطور هست ؟ خوبه یا نه ؟ کلا مارک خوب و معتبری هست ؟ پیشنهاد می کنید یه پیانوی samic بخرم یا نه ؟ یه مورد اکازیون برام هست خواستم نظر شما رو در موردش بدونم .
ممنون
اگه از صدای تیزش خوشتون میاد انتخاب خوبی هست. کیفیت ساختش خوبه. اغلب راضی هستن اما بعضی ها هم ناراضی بودن. در نظر داشته باشید صداش به مرور زمان تیز تر هم میشه.

taffy
Monday 2 April 2012, 08:00 PM

رنج قیمت گراند پیانو از ارزان به قیمت ۲۰ میلیون تا چند میلیارد تومن ادامه داره.کیفیت صدا رو همیشه در نظر بگیر، در ضمن ارزان‌ترین گراند که میتونی‌ بگیری Baby Grand هست که خیلی‌ کوچیکه و اصلا صدای دلنشینی نداره اگر کسی‌ قصد گراند خریدن داره من توصیه می‌کنم کوچکتر از ۱۸۳ سانت نخره من اگر به جای تو بودم با یک مقدار بیشتری میرفتم و یک پیانو دیواری خوب می‌خریدم (Yamaha، Kawai)، بذار برات یه مثال بزنم، بعضی‌ پیانو‌های دیواری خیلی‌ بهتر از گراند هستن، مثلا پیانو دیواری‌هایی‌ که Steingraeber & Sohne می‌زنه به طور قطع خیلی‌ از گراند پیانو‌های خیلی‌ مارک‌ها بهتر هست، ولی‌ خوب قیمتش از خیلی‌ گراند پیانو‌ها گرون تر هست.

موفق باشی‌ :aq

amir1055
Tuesday 3 April 2012, 08:01 AM
کامنت taffy کاملا تایید میشه.

vahid.zolmat
Tuesday 3 April 2012, 09:52 AM
سلام دوستان
ممنون

اگه از صدای تیزش خوشتون میاد انتخاب خوبی هست. کیفیت ساختش خوبه. اغلب راضی هستن اما بعضی ها هم ناراضی بودن. در نظر داشته باشید صداش به مرور زمان تیز تر هم میشه.

همونطور که دوستمون گفتند پیانو سمیک صدای تیزی داره و به مرور تیز تر میشه صداش، توی همین انجمن زیاد اندر باب جنس صدای پیانو های مختلف ازجمله سمیک صحبت شده که بهتره سرچ کنید .

vahid.zolmat
Thursday 5 April 2012, 10:58 AM
با سلام و تبریک سال نو خدمت تمامی دوستان و اساتید
در صورت امکان درخواست مشاوره و راهنمایی دارم.
پسر 8 ساله ای دارم که دوره آموزش مقدماتی ارف را گذرانده و در ابندای آموزش پیانو است و به نظر استادش ، استعداد مناسبی در زمینه موسیقی دارد.
خواهش بنده این بود که در صورت امکان راهنمایی بفرمائید با بودجه در حد 5-6 ملیون تومان ، و با نیت تهیه یک دستگاه پیانوی دیواری خوب مصلحت در چیست :
- خرید پیانو آکوستیک دست دوم برند های معروف
- خرید پیانو آکوستیک نو برندهای معمولی تر
- خرید پیانو دیجیتال بسیار مرغوب
یا ؟؟؟
و در صورت امکان راهنمایی بفرمائید که در هر مورد کدامیک از برندها یا مدل ها را توصیه می فرمائید؟
هم چنین در مورد پیانوهای آکوستیک دارای امکان SILENT شدن هم چناچه راهنمایی بفرمائید ممنون خواهم شد.
پیشاپیش از زحمتی که می دهم عذرخواهی می کنم ، اما همانطورکه استحضار دارید ، خرید ساز- آنهم پیانو - امری کاملاً تخصصی و پیچیده است و نیاز به راهنمایی افراد متخصص دارد.
متشکرم
رضایی.
اگر فرزندتون استعداد حوبی داره و استادش اینو گفته، بهتره یک پیانو عمری بخرید یعنی دیجیتال نخرید که در آینده ناچار به تعویض بشوید، اما اگر در آینده بودجه تان افزاییش پیدا می کنه، می تونید فعلا دیجیتال بخرید و در آینده عوض کنید، پیانو دیجیتال های کروزوایل خوش صدا هستند ، می تونه گزینه ی خوبی باشه . در مورد خرید پیانو دسته دوم بنده مخالفم، شاید به این دلیل که دسته دوم خوب تابحال برای فروش ندیده ام، معمولا هم واسطه ها نمی ذارن دسته دوم های خوب در اختیار افراد مبتدی و بی تجربه قرار بگیره ، من خودم یکبار پیانومو فروختم ، پیانویی که به نظرم کاملا بد صدا بود ...
بهتره یا بودجه را یکی دو میلیون افزایش دهید یا اینکه دیجیتال بگیرید .
پیانو های سایلنت حدود 2 میلیون گرون تر از مدل های معمولی است که با توحه به بودجه ی کم شما مناسب نیست، ضمنا سایلنت به اکشن پیاتو در طولانی مدت آسیب وارد می کنه .

Pathetique
Thursday 5 April 2012, 11:31 AM
با سلام و تبریک سال نو خدمت تمامی دوستان و اساتید
در صورت امکان درخواست مشاوره و راهنمایی دارم.
پسر 8 ساله ای دارم که دوره آموزش مقدماتی ارف را گذرانده و در ابندای آموزش پیانو است و به نظر استادش ، استعداد مناسبی در زمینه موسیقی دارد.
خواهش بنده این بود که در صورت امکان راهنمایی بفرمائید با بودجه در حد 5-6 ملیون تومان ، و با نیت تهیه یک دستگاه پیانوی دیواری خوب مصلحت در چیست :
- خرید پیانو آکوستیک دست دوم برند های معروف
- خرید پیانو آکوستیک نو برندهای معمولی تر
- خرید پیانو دیجیتال بسیار مرغوب
یا ؟؟؟
و در صورت امکان راهنمایی بفرمائید که در هر مورد کدامیک از برندها یا مدل ها را توصیه می فرمائید؟
هم چنین در مورد پیانوهای آکوستیک دارای امکان SILENT شدن هم چناچه راهنمایی بفرمائید ممنون خواهم شد.
پیشاپیش از زحمتی که می دهم عذرخواهی می کنم ، اما همانطورکه استحضار دارید ، خرید ساز- آنهم پیانو - امری کاملاً تخصصی و پیچیده است و نیاز به راهنمایی افراد متخصص دارد.
متشکرم
رضایی.

با توجه به مسایلی که مطرح کردید ضمن تأیید صحبتهای دوست عزیز ...
به نظر من شما اگر به همراه فرزندتون و معلمش برید به فروشگاههای پیانو و از معلم بخواید که برای فرزندتون بنوازه و از هرکدوم که پسرتون خوشش اومد ( و خریدش صلاح بود ) رو بردارید ، به نظرم ایده بدی نباشه .
اینطوری هم پیانویی که میخرید صدایی که پسرتون میخواد رو داره هم از لحاظ فنی خوب هست .
Silent ها اختلاف قیمت بالایی به نسبت معمولی ها دارن و اصلأ توصیه نمیشه . سعی کنید معمولی بخرید و 1 میلیون تومن بدید برای آکوستیک کردن اتاق پیانو .

فکر کنم برای اولین فروشگاه به نمایندگی وبر برید بهتر باشه . البته اگه بتونید بودجتون رو بیشتر کنید که دیگه پیانویی خواهید خرید که راحت 10 سال بدون مشکلی برای فرزندتون کار خواهد کرد .

rain-man
Thursday 5 April 2012, 02:00 PM
به نظر من کورزوایل بخرید پیانو اکوستیک قیمتاش خیلی بالا رفته شاید دو برابر قبل گرونیها میتونستید u1 یاماها بسیار خوشصداست 7.5 بگیرید لان 12 شده از خرید پیانو استوک و سایلنت شدیدا خودداری کنید اگه دیجیتال بخرید بهتره با این بودجتون اکوستیک نو فکر میکنم ju109 بتونید بگیرید که توصیه نمیشه وبر هم 113 حول حوش 6 که خوش صدا هم هستند البته باید تست کنید اگر تصمیم به دیجیتال شو فقط و فقط کورزوایل

drazh
Thursday 5 April 2012, 05:19 PM
باز خرید پیانو استوک و سایلنت شدیدا خودداری کنید ا
چرا سایلنت نه ؟!!!!
استوک برند خوب خیلی بهتره از اکبند مدل بد.
با تشکر

drazh
Thursday 5 April 2012, 05:23 PM
، ضمنا سایلنت به اکشن پیاتو در طولانی مدت آسیب وارد می کنه .
چرا؟
سایلنت فابریک داره و دست ساز احتمالا منظور سایلنت دست سازه
با تشکر

hooman2010
Saturday 7 April 2012, 10:08 PM
:26:
رنج قیمت گراند پیانو از ارزان به قیمت ۲۰ میلیون تا چند میلیارد تومن ادامه داره.کیفیت صدا رو همیشه در نظر بگیر، در ضمن ارزان‌ترین گراند که میتونی‌ بگیری Baby Grand هست که خیلی‌ کوچیکه و اصلا صدای دلنشینی نداره اگر کسی‌ قصد گراند خریدن داره من توصیه می‌کنم کوچکتر از ۱۸۳ سانت نخره من اگر به جای تو بودم با یک مقدار بیشتری میرفتم و یک پیانو دیواری خوب می‌خریدم (Yamaha، Kawai)، بذار برات یه مثال بزنم، بعضی‌ پیانو‌های دیواری خیلی‌ بهتر از گراند هستن، مثلا پیانو دیواری‌هایی‌ که Steingraeber & Sohne می‌زنه به طور قطع خیلی‌ از گراند پیانو‌های خیلی‌ مارک‌ها بهتر هست، ولی‌ خوب قیمتش از خیلی‌ گراند پیانو‌ها گرون تر هست.

موفق باشی‌ :aq
با سلام و احترام
20 میلیون درسته ولی فکر نکنم پیانوی تجاری در حد چند میلیارد داشته باشیم بهترین پیانوهای تجاری نهایتاً 300 تا 400 میلیون تومان قیمت داره اونهم بعد از گمرکی و ... در داخل کشور . البته ممکنه موارد استثناء هم باشه مثلا یه پیانو که تزئینات جواهر و طلا داشته باشه که اون حسابش جداست
بنظر من هم یه آپرایت (دیواری) خوب بخرید بهتره مگه میخواید باهاش کنسرت بدید ؟

hooman2010
Saturday 7 April 2012, 10:55 PM
با سلام خدمت همه اساتید محترم اگه میشه یه پیانو خوب با صدای گرم و لطیف که خیلی برام مهمه تا حدود 10 میلیون به من معرفی کنین از نظر جا تا دلتون بخواد جا برای پیانو دارم

نمی شه با این قیمت شما باید دنبال مارک هایی مانند چلن باشید من که چلن رو به شما معرفی میکنم با چلن زدم خیلی صدای خوبی داره تاچش هم نسبت به قیمتش خوب هستش اگه مارک براتون مهمه با نظر یه کارشناس یه دست دوم خوب بگیرید که راحت باشید اگه براتون مقدوره از خارج وارد کنین

یه سوال کلی دیگه داشتم اگه پیانو رو پست هوایی بکنی گمرک میگیرن ازت؟؟؟؟؟
تا اونجایی که من میدونم چلن صدای نسبتاً تیز داره نه نرم . از نظر کیفیت ساخت هم در حد متوسطه و به نسبت پولی که پاش میدی پایین تره . من وبر رو پیشنهاد میکنم خصوصا وبر مونتاژ کره . فکر نمیکنم قوانین گمرکی اجازه بدن شما بدون پرداخت ، کالایی رو وارد کنی چه پستی چه از راههای دیگه . بعید بنظر میرسه و منطقی هم نیست . شما یه ساز با گارانتی از داخل بخری بهتره چون هم ضمانت داره هم قبل از خرید ساز و تست کردی هم اینکه رنگ صدای سازو پسندیدی از قبل . ضمنا خرید از خارج از کشور به دردسرش نمی ارزه اونهم برای یه کالای 200-300 کیلویی

taffy
Sunday 8 April 2012, 12:10 AM
:26:
با سلام و احترام
20 میلیون درسته ولی فکر نکنم پیانوی تجاری در حد چند میلیارد داشته باشیم بهترین پیانوهای تجاری نهایتاً 300 تا 400 میلیون تومان قیمت داره اونهم بعد از گمرکی و ... در داخل کشور . البته ممکنه موارد استثناء هم باشه مثلا یه پیانو که تزئینات جواهر و طلا داشته باشه که اون حسابش جداست
بنظر من هم یه آپرایت (دیواری) خوب بخرید بهتره مگه میخواید باهاش کنسرت بدید ؟

با سلام، درست عرض می‌کنید دوست عزیز قیمت‌های بهترین پیانو‌ها برای عام (منظور همون اشراف) همون بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون هست ( Steingraeber Sohne کنسرت پیانو ۲۱۰۰۰۰ دلار، ۲۰۰۰۰۰fazioli دلار) اما با این حرف‌ها بسیاری از این مارک‌ها پیانو‌هایی‌ برای مدتی‌ کوتاه عرضه میکنند مثل کنسرت پیانو Bosendorfer Imperial Kuhn که ۱۲۰۰۰۰۰۰ دلار قیمتشه (با این وضعیت دلار یعنی‌ نزدیک ۳ میلیارد تومن) و دو سال وقت برای ساخت این پیانو وقت میبرد، البته همون تور که خودتون عرض کردید در این پیانو از بیشتر از ۱۰۰۰۰۰ قطعه کریستال استفاده میشیود. Steinway هم از این پیانو‌های میلیاردی زیاد میسازه که یکی‌ از اون‌ها در کاخ سفید وجود داره در ضمن هیچ جواهری درش بکار نرفت. اطلاعات دقیقی‌ راجب اون پیانو ندارم متاسفانه.

موفق باشید

mehdifshp
Friday 13 April 2012, 07:40 AM
دوستان سلام
کسی میدونه نمایندگی کاوای در ایران کجاست؟ آیا وبسایت داره ؟

من به خاطر زندگی تو آپارتمان میخوام پیانو سایلنت بگیرم، یاماها یو۱ رو خوشم اومد خیلی، اما کاوای کی ۵ سایلنت به نظرم بهتره اگه اینجا گیر بیاد

شما پیشنهاد بهتری ندارید ؟

mehdifshp
Saturday 14 April 2012, 08:52 AM
دوستان عزیز مجددا سلام
من از اول پستهای تاپیک رو تا اینجا خوندم.

به نظر میاد دوستان در مورد مدلهای پایین یاماها نظر خوبی ندارند اما در مورد یاماها U1 نظرها مثبته، کسی در مورد سایلنتش چیزی میدونه ؟

خارج از ایران بهترین یاماها سری YUS که اینجا ازش khabari نیست متاسفانه

در مورد کاوایham دیدم sherkati رو معرفی کردید والی اطلاعات تماس یا نشونی سایت نبود

از اونجا که مستاجرم به نظرم عاقلانه نیست اگه پیانو غیر از سایلنت بگیرم و در عوض اتاق رو آکوستیک کنم . مگر اینکه تجهیزات آکوستیک قبله جابه جایی باشه ؟کسی میدونه ؟

غیر از یاماها و کاوای پیانو دیگه ای با سیستم سایلنت معرفی میکنید ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

ramire
Saturday 14 April 2012, 09:01 AM
دوست عزیز سلام - نمایندگی یامااها (لشکری) سیستم های سایلنت جداگانه اصل یاماها و یک نوع هم کره ای داره که به صورت مستقل تهیه و روی پیانوهی یاماها نصب می شه -نوعکره ای حدود 2 ملیون و نوع یاماهاش حدود 3 ملیون هستش.
بهترین نمایندگی یامها و قدیمی ترینش تو ایران لشکری هست ه البته قیمت های حدود 5% بالاتر از بقیه است . بهترین نمایندش هم نمایندگی نیاوررانه 22828570
نماینده کاوای آقای اصفهانی خ لارستان 88899631
من همین اواخر کی خواستم ساز بگیرم - تمام مارک های رو چرخیدم - تجربه خودم رو می گم با وضع قیمت های الان بازار ، بهتره آدم یاماها بگیره - چون قیمت تمام مارکهای دیگه به یاماها نزدیک شده خیلی و با این اختلاف کم ..خوب چرا آدم نره یاماها بگیره ؟؟؟

ramire
Saturday 14 April 2012, 09:06 AM
با تشکر از همه دوستان و راهنمایی ازشمندشون .......برای استفاده دیگر دوستان تجربه خودم رو عرض می کنم .....تقریباً تمام برندها را در فروردین ماه 91 بررسی کردم ...واقعیت اینه که بر اساس قیمت های فعلی ، تمام برندها قیمت هاشون را خیلی بالا بردن ...در حدی که اختلاف قیمت برندهایی مثل سمیک - وبر- کاوای- ....با یاماها در حد 1-2 ملیون تومان هستش در مدلهای مشابه .......مثلاً 121 سمیک حدود 9 و U1 یاماها حدود 11 هستش (هر دو مشکی ) .......بنابر این من با اجازه تمام دوستان روز گذشته یک یاماها U1 اندونزی گرفتم............چون فکر می کنم با این اختلاف قیمت کم .....سراغ مارک های دیگر رفتن کار درستی نیست...
باز هم از لطف همه دوستانی که راهنماییم کردن ممنونم

Masoud_K
Saturday 14 April 2012, 09:13 AM
دوستان عزیز مجددا سلام
من از اول پستهای تاپیک رو تا اینجا خوندم.

به نظر میاد دوستان در مورد مدلهای پایین یاماها نظر خوبی ندارند اما در مورد یاماها U1 نظرها مثبته، کسی در مورد سایلنتش چیزی میدونه ؟

خارج از ایران بهترین یاماها سری YUS که اینجا ازش khabari نیست متاسفانه

در مورد کاوایham دیدم sherkati رو معرفی کردید والی اطلاعات تماس یا نشونی سایت نبود

از اونجا که مستاجرم به نظرم عاقلانه نیست اگه پیانو غیر از سایلنت بگیرم و در عوض اتاق رو آکوستیک کنم . مگر اینکه تجهیزات آکوستیک قبله جابه جایی باشه ؟کسی میدونه ؟

غیر از یاماها و کاوای پیانو دیگه ای با سیستم سایلنت معرفی میکنید ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
دوست گرامی من نظر شخصی خودم وچند نفر مطلع که باهاشون صحبت کردم رو عرض میکنم خدمتتون.
همونطور که فرمودید مستاجر هستید و به نظرم این کار درستی نیست که پیانو آکوستیک تهیه کنید چون در حین جا به جایی هایی که خواهید داشت ممکنه به سازتون آسیب جدی وارد بشه و قابل جبران نباشه. موفق باشید.:am

mehdifshp
Saturday 14 April 2012, 09:25 AM
Ramire ممنون از راهنمایی

خیلی خیلی مبارک باشه...

یاماها که عالیه .... کاوای رو هم من دوست دارم البته...

u1 ژاپن رو قیمت کردم ۱۶ و ۱۹ با سایلنت

بین u1 اندونزی و ژاپنی فرق قابل ملاحظه ای دیدی ؟

amir1055
Saturday 14 April 2012, 09:34 AM
واقعا ؟ u1 شده نوزده میلیون تومن؟؟؟؟؟؟؟

amir1055
Saturday 14 April 2012, 09:37 AM
با تشکر از همه دوستان و راهنمایی ازشمندشون .......برای استفاده دیگر دوستان تجربه خودم رو عرض می کنم .....تقریباً تمام برندها را در فروردین ماه 91 بررسی کردم ...واقعیت اینه که بر اساس قیمت های فعلی ، تمام برندها قیمت هاشون را خیلی بالا بردن ...در حدی که اختلاف قیمت برندهایی مثل سمیک - وبر- کاوای- ....با یاماها در حد 1-2 ملیون تومان هستش در مدلهای مشابه .......مثلاً 121 سمیک حدود 9 و U1 یاماها حدود 11 هستش (هر دو مشکی ) .......بنابر این من با اجازه تمام دوستان روز گذشته یک یاماها U1 اندونزی گرفتم............چون فکر می کنم با این اختلاف قیمت کم .....سراغ مارک های دیگر رفتن کار درستی نیست...
باز هم از لطف همه دوستانی که راهنماییم کردن ممنونم

بنظرم انتخاب عاقلانه ای بوده اگه سازتون رو درست نگهداریش کنید شک نکنید U1 سازیه که صد سال باهاتون میمونه.
مبارک باشه منتظر نمونه کارهاتون هستیم.

(معمولا اینو میگیم ولی دوستان تا سازشون رو میخرن کلا ناپدید میشن)

mehdifshp
Saturday 14 April 2012, 09:41 AM
واقعا ؟ u1 شده نوزده میلیون تومن؟؟؟؟؟؟؟

امیر جان u1 رو نمایندگیهای مختلف بین ۱۶ تا ۱۷ قیمت میدن. ۱۹ تومان مدل سایلنتش هست .

mehdifshp
Saturday 14 April 2012, 09:45 AM
همین الان زنگ زدم کاوای . کلا مدلهای سایلنت رو ندارن و k5 رو میگن ۱۸ ملیون !!!

فکر کنم همون u1sg رو بگیرم

mehdifshp
Saturday 14 April 2012, 11:40 AM
دوستان در مورد پيانوهاي گرند(رويال) آلبرت وبر، وبر كره اي و وبر چيني نظرتون چيه در مقايسه با ياماها u1 و كاواي k6 و k5 ؟؟؟
مثلا يك گرند ١٨٥ سانتيمتري (٥.٧ فوتي) صداش خيلي بلندتر نسبت به يك پيانوي ديواري ١٢ يا ١٣١؟

لطفا راهنمايي كنيد، تجربه من خيلي كمه

amir1055
Saturday 14 April 2012, 12:12 PM
بله صداش بسیار بسیار بلندتره و اصولا اینها برای استفاده در منازل نیستن مگه اینکه مکان اختصاص داده شده بسیار وسیع و خاص باشه.

mehdifshp
Saturday 14 April 2012, 01:23 PM
امیر عزیز ممنون از راهنمایی .

ضمن اینکه باید رو ریاضیم کار کنم ۱۸۵ سانت = ۶.۱ فوت تقریبا!!! یک پیانو آلبرت وبر دیدم این اندازه با چکش و کیبورد رنر آلمان و صدای عالی. وسوسه شدم!!!

از استادم خواهش کردم قرار شد بیاد و کمک کنه... حالا هر چی دیدم و خریدم تجربه اش رو اینجا میرارم حتما

amir1055
Saturday 14 April 2012, 01:30 PM
خواهش میکنم عزیزم،
اگه جا و مکانش رو دارید دیگه از این انتخاب بهتر که نمیشه.
آلبرت وبر همونطور که دوستان در بین کامنت ها بارها بهش اشاره کردن ساز خوش صداییه. رنر هم که بهترین اکشن هستش. قیمت این ساز مورد نظر شما چقدره ؟

mehdifshp
Saturday 14 April 2012, 01:50 PM
امیر جان 33 تومان. البته بدون چک و چونه ... حتما راه میاد اگه بخوام... در مورد جا بگم که تو آپارتمانم و فضا فضای بزرگیه . تو کتاب لری فاین گفته اگه طول پیانو گرند 1 دهم محیط جایی باشه که قرار ازش استفاده بشه ایده آله.. از این نظر مشکل ندارم.. و لی کلا آپارتمان آپارتمانه. بزرگ و کوچیکش ممکنه رو صدای پیانو از نظر زیبایی تاثیر بزاره اما واسه همسایه همیشه صدای تمرین پیانو بده!!!

البته من دیجیتال دارم ... اگه تمرین رو با اون انجام بدم و با اونی که میخوام بخرم گاهی قطعه ای چیزی بزنم مشکلی پیش نمیاد... اما من خودمو میشناسم... اگه همچین پیانویی بزارم تو خونم دیگه نمیتونم پشت دیجیتال برم!!! واسه همینم به سایلنت بودن پیانو اصرار میکنم... حداقل اونجوری دیجیتال و آکوستیکم تو یکپجه!

جدی گیج شدم !!!

Pathetique
Saturday 14 April 2012, 04:16 PM
آقا اگه جاشو داری دیگه دست دست واسه چیه ؟
اینجا 1000 نفر هستن که واسه موقعیت شما له له میزنن . رو راست بگم دیگه . شما 33 تومن میتونی هزینه کنی پس دیگه دست دست نداره که .
اگر از این 33 تومن 3 تومنشو بتونی کنار بذاری میتونی یه محیط آکوستیک مناسب برای فضای پیانوت درست کنی . شما بگو چند متره محیطت ؟

mehdifshp
Saturday 14 April 2012, 08:28 PM
اووه گفتم محیط؟ منظورم مساحت بود. اشتباه لپی کردم

سالن تقریبا ۷۰ متر ....

الان از نمایندگی سمیک اومدم . مدل SIG61 که اونم همون ۱۸۵ سانتی هست رو داشت. ۱۷ تومان و به نظر من صداش و تاچش خیلی بهتر از U1 یاماهاست که ۱۶ تومنه!!!

در مورد محیط آکوستیک هر کی یه چیزی میگه و یه قیمتی میده.... اگه کسی رو میشناسی معرفی کن لطفا...

راستی خیلی ازت ممنونم... وقتی آدم گیح میشه حرف زدن با یکی رو لازم داره!!!

Pathetique
Saturday 14 April 2012, 11:06 PM
اووه گفتم محیط؟ منظورم مساحت بود. اشتباه لپی کردم

سالن تقریبا ۷۰ متر ....

الان از نمایندگی سمیک اومدم . مدل SIG61 که اونم همون ۱۸۵ سانتی هست رو داشت. ۱۷ تومان و به نظر من صداش و تاچش خیلی بهتر از U1 یاماهاست که ۱۶ تومنه!!!

در مورد محیط آکوستیک هر کی یه چیزی میگه و یه قیمتی میده.... اگه کسی رو میشناسی معرفی کن لطفا...

راستی خیلی ازت ممنونم... وقتی آدم گیح میشه حرف زدن با یکی رو لازم داره!!!

فکر میکردم منظور شما از نداشتن مشکل برای اتاق پیانو حداقل 150 متر باشه ! 70 متر بعید میدونم جواب بده . البته شاید بده ولی من بعید میدونم . اتاق 150 متری = حال و پذیرایی
راستش برای یه آکوستیک مناسب برای 70 متر شاید 2 تومن کافی باشه . اینطوری هم از این خیالت راحته که صدای عشقت بیرون نمیره هم اینکه اگه خواستی رکورد بگیری خیلی بهتر میتونی رکورد بگیری .

حتی اگه همه اینارو کنار بذاری بازم میدونی تمرین با پیانو گرند چقدر تو یادگیری تأثیر داره ؟ خیلی جلو میوفتی .

من اگه بودم شک نمیکردم .
راستی نمیدونم توی تهران فروشگاهی هست که پیانوهای Steingraeber رو داشته باشه یا نه . ولی اگه هست با پولی که داری میتونی یه دونه دیواری بی نظیر بخری . یعنی به معنای واقعی بی نظیر . روح پیانو ازش در میاد .

mehdifshp
Sunday 15 April 2012, 12:17 AM
فکر میکردم منظور شما از نداشتن مشکل برای اتاق پیانو حداقل 150 متر باشه ! 70 متر بعید میدونم جواب بده . البته شاید بده ولی من بعید میدونم . اتاق 150 متری = حال و پذیرایی
راستش برای یه آکوستیک مناسب برای 70 متر شاید 2 تومن کافی باشه . اینطوری هم از این خیالت راحته که صدای عشقت بیرون نمیره هم اینکه اگه خواستی رکورد بگیری خیلی بهتر میتونی رکورد بگیری .

حتی اگه همه اینارو کنار بذاری بازم میدونی تمرین با پیانو گرند چقدر تو یادگیری تأثیر داره ؟ خیلی جلو میوفتی .

من اگه بودم شک نمیکردم .
راستی نمیدونم توی تهران فروشگاهی هست که پیانوهای Steingraeber رو داشته باشه یا نه . ولی اگه هسیت با پولی که داری میتونی یه دونه دیواری بی نظیر بخری . یعنی به معنای واقعی بی نظیر . روح پیانو ازش در میاد .

چرا شهر موسیقی نیاوران داره! اصلا هر چی به فکرت برسه داره !!! قیمت ها سرسام آوره و هیچ کدوم از سازارو حتی کوک هم نکرده!!!

اما سالن ۷۰ متری من از یه طرف وصل به یه دالون با عرض ۳ متر حدودا و طول شاید ۸ متر یا بیشتر. فکر نمیکنم مشکلی باشه؟!

اما در مورد آکوستیک مطمین نیستم که جواب بده. آرشه نیاوران گفت ما انجام میدیم اما ۳۰ تومان خرج داره اگه میخوای صدا بیرون نره!!!!!!!!!!!!!!! گفت با ۲ تومن هم میتونیم اما جواب نمیده!!

اگه کسی رو میشناسی معرفی کن لطفا....

راستی شهر موسیقی یدونه دیواری bechstein گزاشته بود ۴۸ تومن... من که عاشقش شدم اما دیگه زیادی گرونه....

amir1055
Sunday 15 April 2012, 07:59 AM
امیر جان 33 تومان. البته بدون چک و چونه ... حتما راه میاد اگه بخوام... در مورد جا بگم که تو آپارتمانم و فضا فضای بزرگیه . تو کتاب لری فاین گفته اگه طول پیانو گرند 1 دهم محیط جایی باشه که قرار ازش استفاده بشه ایده آله.. از این نظر مشکل ندارم.. و لی کلا آپارتمان آپارتمانه. بزرگ و کوچیکش ممکنه رو صدای پیانو از نظر زیبایی تاثیر بزاره اما واسه همسایه همیشه صدای تمرین پیانو بده!!!

البته من دیجیتال دارم ... اگه تمرین رو با اون انجام بدم و با اونی که میخوام بخرم گاهی قطعه ای چیزی بزنم مشکلی پیش نمیاد... اما من خودمو میشناسم... اگه همچین پیانویی بزارم تو خونم دیگه نمیتونم پشت دیجیتال برم!!! واسه همینم به سایلنت بودن پیانو اصرار میکنم... حداقل اونجوری دیجیتال و آکوستیکم تو یکپجه!

جدی گیج شدم !!!

عزیز دلم منم جات بودم گیج میشدم کاملا !
ولی بزار دوتا نکته مهم رو بهت بگم:
اول اینکه یک گراند پیانو 185 سانتی برای یک سالن 70 متری خیلی زیاده و صداش همسایه ها و البته خودت رو اذیت میکنه. حتی اگه larry fine گفته باشه مشکلی نیست. بابت این مسئله کاملا مطمئن شو.
دومی مسئله که از اولیش مهمتره و اغلب عزیزانم ازش غافلن عملکرد سیستم سایلنته. شما وقتی به سیستم سایلنت سویچ میکنید عملگرهای مکانیکی سازتون که منجر به تولید صدا میشن کنار رفته و یک سری سنسور (اغلب سنسورهای نوری) فعال میشن. به این معنی که شما دیگه هرگز اون اکشن پیانو آکوستیک رو نخواهید داشت بلکه متوجه میشید چون چکش ها به تار برخورد نمیکنند یک حس کاملا مصنوعی بهتون میده که حتی از ساز دیجیتالتون هم بدتره. معمولا سیستم بازتولید صدای پیانوهای سایلنت یک سیستم بسیار اولیه هست که اون هم قابل مقایسه با ساز دیجیتالتون نیست. منظور اینه که تصور نکنید یک پیانو آکوستیک میخرید، سویچ میکنید به سیستم سایلنت، و بعد از همون صدای عالی و اکشن فوق العاده لذت میبرید و بلندی صدا هم کسی رو آزار نمیده.
داشتن ساز دیجیتال در کنار آکوستیک ایده آل ترین حالت ممکنه که خوشبختانه برای شما دوست عزیزم فراهمه. پولتون رو برای تعبیه سیستم سایلن خرج نکنید.

فکر نکنم کسی از دوستان مخالفتی داشته باشه که منطق میگه برید و یک شیمل 132سانتی بخرید و از صدا و اکشن و کیفیت ساخت باورنکردنیش برای یک عمر لذت ببرید. ولی امان از این دیده که هرچه بینه دل کنه یاد !

شاید منم جای شما بودم همه این صحبتا رو بیخیال میشدم و همون گراند پیانو رو میخریدم ولی چون بیرون از گودم میتونم منطقی صحبت کنم.

hooman2010
Sunday 15 April 2012, 05:13 PM
باسلام
نظرات دوست عزیز Amir1055 کاملا تایید میشه و منطقیه
اگه شما یه ساز upright خوش ساخت مثل شیمل یا حتی پتروف بخرید ، از سازتون خیلی بیشتر لذت میبرید
توی نجوم آماتوری یه ضرب المثلی هست که میگه: « بهترین تلسکوپ اونیه که بتونی بیشترین استفاده رو ازش بکنی» نه اونی که بخاطر بزرگی و سنگینیش استفاده از اون همیشه برات مثل کابوسه .....
معمولا پیانوهای گراند واسه کنسرتها و خونه های خیلی بزرگ (غیرآپارتمانی) استفاده میشه که مکان استقرار پیانو یا یک اتاق سایلنت مخصوص موسیقیه یا حال و پذیرایی 200-300 متری دوبلکس سوبلکس . پس واسه حال پذیرایی 70 متری معقول نیست . خونه ما حال پذیراییش حدود 60 متره و یه پیانوی وبر 121 دارم بنظرم صداش بیشتر از ظرفیت فضای خونه اس تا چه برسه به گراند که واویلا ....... خودت که کر میشی هیچ ، خانواده ات هم همیشه با ساز زدنت مخالفت می کنند .
من با پیانو یاماها گراند که توی تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی هستش (دانشگاه ملی) بارها و بارها زدم ، توی فضای به اون بزرگی اگه سرو صدا نباشه صدای پیانو (در حالت در باز) نیازی به میکروفون نداره و جوابگوست .
موفق باشید

Pathetique
Sunday 15 April 2012, 05:44 PM
منم موافقم .
من دو تا راه پیشنهاد میدم . یکی خرید بهترین دیواری و بعدی خرید بهترین baby grand . البته بازم برای دومی شاید امکانش نباشه که استفاده کنی شما .
به نظرم بلندترین نوع پیانوی دیواری از یه شرکت خیلی عالی رو تهیه کنی بهتره . که توی این شرکتهای اول Steingraeber قرار میگیره . فکر کنم 138 داشته باشه . خیلی مناسبه حال شماست . بعد از اون شرکتهای Bosendorefer و Steinway و Sauter و حتی شیمل خوش صدا هم میتونه انتخاب خوبی باشه .

taffy
Sunday 15 April 2012, 07:42 PM
منم موافقم .
من دو تا راه پیشنهاد میدم . یکی خرید بهترین دیواری و بعدی خرید بهترین baby grand . البته بازم برای دومی شاید امکانش نباشه که استفاده کنی شما .
به نظرم بلندترین نوع پیانوی دیواری از یه شرکت خیلی عالی رو تهیه کنی بهتره . که توی این شرکتهای اول Steingraeber قرار میگیره . فکر کنم 138 داشته باشه . خیلی مناسبه حال شماست . بعد از اون شرکتهای Bosendorefer و Steinway و Sauter و حتی شیمل خوش صدا هم میتونه انتخاب خوبی باشه .

عزیز من با بودجه که ایشون دارن خرید برند‌های دست‌ساز اروپایی نشدنیه، Steingraeber لیست انتظار دارد (۱۳۸ پیانو در سال تولید میکنند) همینطور Bosendorfer، و لازم به ذکر هست که قیمت پیانو دیواری‌های این برند‌ها از ۶۰ میلیون تومن شروع می‌شه اگر بتونه گیر بیاره!!. من نظر دوستان رو تایید می‌کنم و به نظرم یاماها U1 بهترین انتخاب است

Pathetique
Sunday 15 April 2012, 08:34 PM
عزیز من با بودجه که ایشون دارن خرید برند‌های دست‌ساز اروپایی نشدنیه، Steingraeber لیست انتظار دارد (۱۳۸ پیانو در سال تولید میکنند) همینطور Bosendorfer، و لازم به ذکر هست که قیمت پیانو دیواری‌های این برند‌ها از ۶۰ میلیون تومن شروع می‌شه اگر بتونه گیر بیاره!!. من نظر دوستان رو تایید می‌کنم و به نظرم یاماها U1 بهترین انتخاب است

اولأ که حتمأ نباید سفارش بدیم از خود شرکت که 2 سال دیگه بسازن و تازه اگر بتونن بیارن ایران . درسته مثلأ Bosendorfer قیمتی که شما گفتی رو داره ولی اشتین وی پیانوی دیواری 35 یا 40 تومنی هم داره . و شیمل که حتی ارتفاع 120 اون هم عالیه . من نمیفهمم چرا وقتی محدودیت مالی وجود نداره یه پیانو آسیایی باید خریده بشه . به نظر من بدترین انتخاب برای ایشون یاماهست .

حداقل چیزی که میشه تصور کرد برای ایشون شیمل C120 T هست به نظر من . یعنی حداقل ترین .

ahnadd222
Sunday 15 April 2012, 08:59 PM
سلام
خوب من دیگه با فروش یاماها 340 از دنیای دیجیتال خداحافظی کردم و میخام اگر بشه یک آکوستیک تهیه کنم.
اگر ممکنه ارزونترین و بصرفه ترین مورد پیشنهادی را برام عنوان کنید.بقول معروف یک چیزی که بتونه نیازها را برآورده کنه و خوش قیمت باشه مثل همین 340 که حداقل شرایط یک دیجیتال خوب را داشت.حالا تو آکوستیک این مورد میتونه چی باشه؟
ممنون

mehdifshp
Sunday 15 April 2012, 10:30 PM
دوستان من دوباره کتاب larry رو خوندم ، همون محیط حسابه ، یعنی طول پیانو گراند باید ۱۰ درصد محیط جایی باشه که قرار استفاده بشه،، حالا از این مساله بگذریم....

من واقعا قبول دارم پیانو اروپایی عالیه، به خصوص شیمل ۱۲۰ که دوستمون گفت بی نظیره ، اصلا با یاماها قابل قیاس نیست!!! امروز رفتم لارستان باهاش زدم بی نظیره .... قیمت ۳۱.۲۰۰ ..... تا فردا تصمیم میگیرم بین اون و گراند !!!

Pathetique
Sunday 15 April 2012, 10:47 PM
دوستان من دوباره کتاب larry رو خوندم ، همون محیط حسابه ، یعنی طول پیانو گراند باید ۱۰ درصد محیط جایی باشه که قرار استفاده بشه،، حالا از این مساله بگذریم....

من واقعا قبول دارم پیانو اروپایی عالیه، به خصوص شیمل ۱۲۰ که دوستمون گفت بی نظیره ، اصلا با یاماها قابل قیاس نیست!!! امروز رفتم لارستان باهاش زدم بی نظیره .... قیمت ۳۱.۲۰۰ ..... تا فردا تصمیم میگیرم بین اون و گراند !!!

این مدل 21 تومن بود . چه مملکتی داریم که 40 درصد میره رو یه جنس . گریه آوره .

از خرید این مدل پشیمون نخواهی شد .

tahsinkwpa
Tuesday 17 April 2012, 03:07 PM
ساخت کره
کیفیت خوب رو به بالا
قیمت نو دیواری از 4 تومان به بالا
رویال از 14 تومان به بالا
قیمت کارکرده نمیدونم:am

سلام من هفته پیش قیمت گرفتم کره ای نبود
دیواری wsu131ساخت اندونزی بود 12 میلیون

ahnadd222
Tuesday 17 April 2012, 09:11 PM
سلام
خوب من دیگه با فروش یاماها 340 از دنیای دیجیتال خداحافظی کردم و میخام اگر بشه یک آکوستیک تهیه کنم.
اگر ممکنه ارزونترین و بصرفه ترین مورد پیشنهادی را برام عنوان کنید.بقول معروف یک چیزی که بتونه نیازها را برآورده کنه و خوش قیمت باشه مثل همین 340 که حداقل شرایط یک دیجیتال خوب را داشت.حالا تو آکوستیک این مورد میتونه چی باشه؟
ممنون
سلام
دوستان با تجربه یک نظری هم بر ما داشته باشند.
ممنون

Pathetique
Tuesday 17 April 2012, 10:21 PM
سلام
دوستان با تجربه یک نظری هم بر ما داشته باشند.
ممنون

یه رنج قیمتی - محدوده نیازی - سطح نوازندگی - چیزی مشخص کنید که دوستان راهنماییتون کنن .

ahnadd222
Tuesday 17 April 2012, 11:47 PM
یه رنج قیمتی - محدوده نیازی - سطح نوازندگی - چیزی مشخص کنید که دوستان راهنماییتون کنن .
عرض کردم.اولین مورد خوب و جواب پس داده.از نظر قیمت هم مناسب باشه.تعریف u1 را زیاد شنیده ام.
ممنون

hooman2010
Wednesday 18 April 2012, 05:21 PM
عرض کردم.اولین مورد خوب و جواب پس داده.از نظر قیمت هم مناسب باشه.تعریف u1 را زیاد شنیده ام.
ممنون
من وبر 121 کره ای دارم خیلی با کیفیت خوش صدا خوش ساخت دارای اکشن خوب و صدای گرم و دلنشینه . وبر مونتاژ چین هم یکی از دوستان توی همین تالار داشت که ازش راضی بود

ahnadd222
Wednesday 18 April 2012, 09:00 PM
من وبر 121 کره ای دارم خیلی با کیفیت خوش صدا خوش ساخت دارای اکشن خوب و صدای گرم و دلنشینه . وبر مونتاژ چین هم یکی از دوستان توی همین تالار داشت که ازش راضی بود
سلام
قیمت کره ای و چینی چند هست الان تو بازار؟
ممنون

mehdifshp
Wednesday 18 April 2012, 09:40 PM
بالاخره بعد از کلی تحقیق پیانو شیمل ۱۲۵ سایلنت خریدم ۳۰.۵ تومان

اما تجربمو اینجا مینویسم شاید به درد یکی بخوره ...
کلا کاری هم با پیانو های آسیایی ندارم که اگه کسی بخواد بخره همون وبر و آلبرت وبر به نظرم از همه بهتر اومد مخصوصا بهتر از یاماها و کاوایی

اما در مورد پیانو های اروپای امروز با استادم از صبح اینور اونور بودیم.. به این ترتیب که مینویسم به نظر من خوب بودن :

۱- شیمل ۱۲۰ .... ۳۱ تومان مشکی ..... ب نظر استادم پتروف ۱۱۸ از این خوش صدا تر بود ... ولی خب سلیقه است دیگه
۲- شیمل ۱۱۵ ... ۲۵.۵ معمولی .... ۳۰.۵ سایلنت .... کلا به نظر استادم شیمل ها پایین تر از پتروفها بود
۳- پترف ۱۱۸ ..... ۱۷.۵ تومان مشکی
4- وینباخ ۱۲۵ ... ۱۴.۵
5- پترف ۱۲۵ ....۲۵.۵
6- وینباخ ۱۱۸ ...۱۲.۵ که این یکی از نظر استادم رتبه اش از شیمل ۱۱۵ بالاتر بود

یه چیز جالب اینه که نمیدونم خوب کاری کردم پ116 رو خریدم با این که قیمتش از همه به جز شیمل ۱۲۰ گرونتر بود یا نه !!! اما به هر حال سایلنت بود و گفتم اینجوری دیگه لازم نیست هی از پشت این پیانو برم پشت سی ال پی !!!

ولی واقعا صداش معرکه است

ممنون

منم زیاد تعریفش رو شنیده بودم... اما اصلا خوشم نیومد از صداش ... حتما با اون ۱۶ تومانی که میخای براش بدی یه سر به پتروف و وینباخ بزن ... آدرس نماینده ایرانش تو سایت پتروف هست

hooman2010
Wednesday 18 April 2012, 10:13 PM
سلام
قیمت کره ای و چینی چند هست الان تو بازار؟
ممنون
قیمت وبر مونتاژ کره الان 11 تومنه ولی قیمت مونتاژ چینو الان ندارم - من کره ای خریدم 9 تومن اون موقع 118 چین 5/7 بود و 114 چین 800/5 بود :ao

hooman2010
Wednesday 18 April 2012, 10:19 PM
mehdifshp مبارکه ساز خیلی خوبی خریدی شک نکن اگه منم شرایطشو داشتم قطعا شیمل می خریدم . البته وبر هم ساز خیلی خوبیه و هروقت میشینم پشت سازم دیگه نمیخوام بلند شم و صداشو دوست دارم .
در مورد یاماها هم باید بگم u1 صداش قابل قبوله و مابقی مدلهای پایین تر ، غیرقابل قبول . :am

Pathetique
Wednesday 18 April 2012, 10:25 PM

کلا کاری هم با پیانو های آسیایی ندارم که اگه کسی بخواد بخره همون وبر و آلبرت وبر به نظرم از همه بهتر اومد مخصوصا بهتر از یاماها و کاوایی

اما در مورد پیانو های اروپای امروز با استادم از صبح اینور اونور بودیم.. به این ترتیب که مینویسم به نظر من خوب بودن :

۱- شیمل ۱۲۰ .... ۳۱ تومان مشکی ..... ب نظر استادم پتروف ۱۱۸ از این خوش صدا تر بود ... ولی خب سلیقه است دیگه
۲- شیمل ۱۱۵ ... ۲۵.۵ معمولی .... ۳۰.۵ سایلنت .... کلا به نظر استادم شیمل ها پایین تر از پتروفها بود
4- وینباخ ۱۲۵ ... ۱۴.۵
5- پترف ۱۲۵ ....۲۵.۵

یه چیز جالب اینه که نمیدونم خوب کاری کردم پ116 رو خریدم با این که قیمتش از همه به جز شیمل ۱۲۰ گرونتر بود یا نه !!! اما به هر حال سایلنت بود و گفتم اینجوری دیگه لازم نیست هی از پشت این پیانو برم پشت سی ال پی !!!

ولی واقعا صداش معرکه است

منم زیاد تعریفش رو شنیده بودم... اما اصلا خوشم نیومد از صداش ... حتما با اون ۱۶ تومانی که میخای براش بدی یه سر به پتروف و وینباخ بزن ... آدرس نماینده ایرانش تو سایت پتروف هست

مبارکتون باشه . یادمه 2 سال پیش قیمت مدلی که خریدید 13 تومن بود و جزو پیانوهای پرفروش بازار . عملأ دیگه باید قید آکوستیک رو زد . کسی 30 تومن نداره بده پیانو بخره .

در مورد سایلنت هم احتمالأ برای تمرین شب شما باز میری سراغ CLP ...

mehdifshp
Wednesday 18 April 2012, 10:49 PM
سافت کده جان ممنون ازت

اتفاقا نظر خودت هم تو قضاوت من بی تاثیر نبود .

الان دیدم که رفتی و متد روسی یاد میگیری ...... بزاراینو بهت بگم .... تو نمایندگی شیمل ی آقای شهاب نامی هاست که واقعا قشنگ پیانو میزنه .... تو این ۲ ۳ باری ک رفتم اونجا باهاش رفیق شدم،،، ازش پرسیدم کجا یاد گرفتی گفت همینجا متود روسی کار کردم ..... اینو به استادم قبل از اینکه ببینتش گفتم،،، خیلی باور نکرد... امروز که با خودش رفتم اونجا دست طرف رو دید کیف کرد ......

چون تعداد کامنتهام کمه نمیتونم بهت پیام خصوصی بدم ... لطفا منو با جایی که میری آشنا کن... شاید قسمت شد منم تونستم بیام اونجا... الان پاپ کار میکنم ولی خوب کلاسیک ی چیز دیگه است...

در مورد وبر کره ای هم بگم ک ساز خوبی اما ی مدل وبر چینی اونجا بود ۸.۵ قیمتش بود .. ب نظر من و استادم صداش حتا از آلبرت وبر هم بهتر بود .... فکر کنم ۱۱۸ بود

تو خیابون لارستان اولین مغازه بعد از نمایندگی شیمل ی یاماها u1 تقریبا ۱۵ ساله و ی یاماها یو ۳ ۲۵ ساله گذشته ... هر دوش صداش از جدیدش بهتره و زیر ۱۰ ملیون قیماتاشونه ...

Pathetique
Wednesday 18 April 2012, 10:59 PM
سافت کده جان ممنون ازت

اتفاقا نظر خودت هم تو قضاوت من بی تاثیر نبود .

الان دیدم که رفتی و متد روسی یاد میگیری ...... بزاراینو بهت بگم .... تو نمایندگی شیمل ی آقای شهاب نامی هاست که واقعا قشنگ پیانو میزنه .... تو این ۲ ۳ باری ک رفتم اونجا باهاش رفیق شدم،،، ازش پرسیدم کجا یاد گرفتی گفت همینجا متود روسی کار کردم ..... اینو به استادم قبل از اینکه ببینتش گفتم،،، خیلی باور نکرد... امروز که با خودش رفتم اونجا دست طرف رو دید کیف کرد ......

چون تعداد کامنتهام کمه نمیتونم بهت پیام خصوصی بدم ... لطفا منو با جایی که میری آشنا کن... شاید قسمت شد منم تونستم بیام اونجا... الان پاپ کار میکنم ولی خوب کلاسیک ی چیز دیگه است...
***ایمیل رو پاک کردم***

در مورد وبر کره ای هم بگم ک ساز خوبی اما ی مدل وبر چینی اونجا بود ۸.۵ قیمتش بود .. ب نظر من و استادم صداش حتا از آلبرت وبر هم بهتر بود .... فکر کنم ۱۱۸ بود

تو خیابون لارستان اولین مغازه بعد از نمایندگی شیمل ی یاماها u1 تقریبا ۱۵ ساله و ی یاماها یو ۳ ۲۵ ساله گذشته ... هر دوش صداش از جدیدش بهتره و زیر ۱۰ ملیون قیماتاشونه ...

شما 2 تا پست دیگه بدی پ خ اوکی میشه .
هیچی ازش نپرسیدی شما ؟ اینکه چند وقته کار میکنه - پیش کی کار میکنه .
فکر کنم کنسوارتوار باشه . شایدم غرب .
در مورد شیمل من از جمله کاربرایی هستم که به نظرم عاشق صداشم و صداش رو بهترین صدا میدونم . شما مطمئن با پیشرفت خیلی بیشتری با این پیانو خواهی داشت . فوق العاده گرم و قشنگه . هرچند یه سری قطعه های آسیایی هستن که از همون اول با یاماها نواخته شدن و با بهترین پیانوی آلمانی هم بزنی اون تأثیر یاماها رو نداره . مثل آهنگهای Yiruma و شاید Yanni

ahnadd222
Wednesday 18 April 2012, 11:58 PM
سلام
بین پیانوی وبر و آلبرت وبر چه فرقی هست؟قبلا فکر میکردم هر دوتاشون یکیه.
ممنون

taffy
Thursday 19 April 2012, 12:15 AM

4- وینباخ ۱۲۵ ... ۱۴.۵
5- پترف ۱۲۵ ....۲۵.۵

ولی واقعا صداش معرکه است

مبارک باشه دوست عزیز. لطفا وقت کردی یه قطعه برای ما بنواز تا ما صدای پیانو شما را بشنویم.

خیلی‌ دلم می‌خواد تن صدای schimmel رو بشنوم.

ممنون

mehdifshp
Thursday 19 April 2012, 04:29 AM
هیچی ازش نپرسیدی شما ؟ اینکه چند وقته کار میکنه - پیش کی کار میکنه .
فکر کنم کنسوارتوار باشه . شایدم غرب .

چرا گفت اینجا یاد گرفته، اما ی مدتی خارج از ایران پراکنده ساز زده نه به صورت حرفه ای ... یعنی کلا تو ایران قوی کرده خودشو

سلام
ممنون

هر دوشون ساخت ی کمپانی ، ولی وبر تو چین تولید میشه و آلبرت وبر تو کره ... ب نظر من بعضی از مدلهای وبر خوش صداتره

وقت کردی یه قطعه برای ما بنواز تا ما صدای پیانو شما را بشنویم.

خیلی‌ دلم می‌خواد تن صدای schimmel رو بشنوم.

ممنون ک تبریک گفتی ...
مطمئن باش اگه صدای اولین شیمل ک میشنوی با نوازندگی من باشه از شیمل خوشت نمیاد ...

Azin7
Thursday 19 April 2012, 09:52 AM
سلام
ممنون
سلام
میشه بگید پیانو دیجیتالتون رو چند فروختید و چه مدتی ازش استفاده کردین؟
چون منم یه دیجیتال دارم و می خوام اگه بشه یه آکوستیک جایگزینش کنم.

ahnadd222
Thursday 19 April 2012, 10:54 AM
سلام
میشه بگید پیانو دیجیتالتون رو چند فروختید و چه مدتی ازش استفاده کردین؟
چون منم یه دیجیتال دارم و می خوام اگه بشه یه آکوستیک جایگزینش کنم.
سلام
مال من خیلی تمیز بود و حدود 3 تومان فروختم.حدود یکسال هم استفاده شده بود.

ramire
Thursday 19 April 2012, 12:01 PM
مهدی جان ممنون از تبریکت و امیدوارم شما هم ساز دلخواهتون رو تهیه کنید بزودی
من برای خرید ساز مزاحم یکی از دوستان که پیانیست و نوازنده حرفه ای هستن (در حد برگزاری کنسرت) شدم . که اجازه ندارم اینجا نام ببرم ....ایشون U1 زاپن و اندونزی هر دو رو تست کردن و گفتن تفاوت قابل توجهی داره ، یعنی اگر حدود 5-6 ملیون تومان اضافه هزینه کردن براتون مطرح نیست به نظر ایشون حتما ژاپنیش بهتره ......البته اگه کسی بخواد 16-17 ملیون هزینه کنه و بتونه یه کم دیگه بزاره روش خوب می تونه سازهای تولید اروپا مثل پتروف - وین باخ -یا حتی شیمل بگیره ....که به نظر می رسه قطعاً انتخاب های بسیار خوبی هستن !
یه واقعیتی که الان وجود داره اینه که بازار آشفته است ......به خاظر قیمت دلار.و محدودیت های ثبت سفارش......معمولاً در مورد هر کالایی تو بازار آشفته .....قیمت های رده های پائین تر بیشتر از رده های بالاتر دچار افزایش و تلاطم میشه ( به خاطر مساله قدرت خرید ....) بنابر این الان واقعیت امر اینه که نسبت به افزایش قیمت زیاد سازهای آسیایی ......سازهای اروپایی هنوز به اون میزان افزایش قیمت پیدا نکردن .....بنابر این اگه توان خرید باشه ..با قیمت های امروز....بهتره ساز اروپایی آدم بخره ......البته اگه قدرت خریدش را داشته باشه ....

ahnadd222
Saturday 21 April 2012, 06:37 PM
سلام
ممنون
سلام
ممنون میشم راهنمایی فرمایید.

amir1055
Sunday 22 April 2012, 10:46 AM

4- وینباخ ۱۲۵ ... ۱۴.۵
5- پترف ۱۲۵ ....۲۵.۵

ولی واقعا صداش معرکه است

مبارکتون باشه دوست عزیز
الان شما صاحب یکی از بهترین پیانوهای دیواری دنیا هستید.

mehdifshp
Sunday 22 April 2012, 03:01 PM
سلام
ممنون میشم راهنمایی فرمایید.

تو ۳ ۴ تا پست قبلی جواب دادم که !!!
وبر رو تویوتا در نظر بگیرید آلبرت وبر رو لکسوس .... یعنی برند وبر و آلبرت وبر هر ۲ مال ی کمپانی اما آلبرت وبر مدلهای بالاتری تولید میکنه و کلا کره ای هست .. اما ی چیز مشکوک ک در مورد وبر و آلبرت وبر وجود داره قیمتش هست !!! معمولا اگه قیمته ی پیانو رو تبدیل ب دلار کنید تقریبا قیمت دلاریش رو تو امریکا بدست میارید،، اما اینا اینجوری نیست مخصوصا آلبرت وبر که خیلی ارزونتر میشه ... حالا نمیدونم این چیز خوبیه یا نه !!! ی جورایی مشکوکه اما اگه اصل جنس باشه ک ب احتمال زیاد هست.. ی جورایی ب نفع هم هست ...
من ۲ ۳ باری رفتم نمایندگیش ک رو ب روی پارک سآعی هست ... ب نظرم ۱ ۲ مدل وبر از آلبرت وبر خوش صداتر اومد ... و کلا فکر میکنم از نظر صدا از یاماها و کاوایی خوش صدا ترند ، اما از نظر تاچ و غیره نه ...

rain-man
Sunday 22 April 2012, 03:15 PM
وبر رو تویوتا در نظر بگیرید آلبرت وبر رو لکسوس .... یعنی برند وبر و آلبرت وبر هر ۲ مال ی کمپانی اما آلبرت وبر مدلهای بالاتری تولید میکنه و کلا کره ای هست .. اما ی چیز مشکوک ک در مورد وبر و آلبرت وبر وجود داره قیمتش هست !!! معمولا اگه قیمته ی پیانو رو تبدیل ب دلار کنید تقریبا قیمت دلاریش رو تو امریکا بدست میارید،، اما اینا اینجوری نیست مخصوصا آلبرت وبر که خیلی ارزونتر میشه ... حالا نمیدونم این چیز خوبیه یا نه !!! ی جورایی مشکوکه اما اگه اصل جنس باشه ک ب احتمال زیاد هست.. ی جورایی ب نفع هم هست ...
من ۲ ۳ باری رفتم نمایندگیش ک رو ب روی پارک سآعی هست ... ب نظرم ۱ ۲ مدل وبر از آلبرت وبر خوش صداتر اومد ... و کلا فکر میکنم از نظر صدا از یاماها و کاوایی خوش صدا ترند ، اما از نظر تاچ و غیره نه ...
من دوستم نمایندگی وبر و البرت وبر داره پشت صفحه رزونانس البرت made in korea هک شده وبر خوبیش اینه رنج صداهاش زیاده شارپ داره فلت داره اما اکثرا فلت هستند جنس البرت وبر خدایی یه چی دیگس من استادم فوق لیسانس موسیقی داره خیلی هم وسواسه تو صدا و اکشن وقتی که سازا ارزون بود کل تهرانو زیر پا گذاشت و یک البرت وبر 131 rosewood خرید 11 الان شده 17 18 تومن اما من بین تمام اکوستیکا صدای شیملو میپسندم نمیدونم چطور توصیف کنم جادویی صداش میخکوبت میکنه وقتی با شیمل تو گالری یه قطعرو میزنم خیلی بهتر و پر احساس تر اجرا میکنم. اکشن قابل قبولی داره وبر اما البرت اکشنش بهتره و حساستر:icon_mrgreen:

mehdifshp
Sunday 22 April 2012, 03:24 PM
من دوستم نمایندگی وبر و البرت وبر داره پشت صفحه رزونانس البرت made in korea هک شده وبر خوبیش اینه رنج صداهاش زیاده شارپ داره فلت داره اما اکثرا فلت هستند جنس البرت وبر خدایی یه چی دیگس من استادم فوق لیسانس موسیقی داره خیلی هم وسواسه تو صدا و اکشن وقتی که سازا ارزون بود کل تهرانو زیر پا گذاشت و یک البرت وبر 131 rosewood خرید 11 الان شده 17 18 تومن اما من بین تمام اکوستیکا صدای شیملو میپسندم نمیدونم چطور توصیف کنم جادویی صداش میخکوبت میکنه وقتی با شیمل تو گالری یه قطعرو میزنم خیلی بهتر و پر احساس تر اجرا میکنم. اکشن قابل قبولی داره وبر اما البرت اکشنش بهتره و حساستر:icon_mrgreen:

من ک خودم رو صالح نمیبینم برای تشخیص تاچ ، اما استادم هم با من هم نظر بود در مورد تاچ ..... اما در مورد صدا ک سلیقه ای هست ب نظرم صداشون خیلی بهتر از رقبای ژاپنی بود

rain-man
Sunday 22 April 2012, 03:33 PM
من ک خودم رو صالح نمیبینم برای تشخیص تاچ ، اما استادم هم با من هم نظر بود در مورد تاچ ..... اما در مورد صدا ک سلیقه ای هست ب نظرم صداشون خیلی بهتر از رقبای ژاپنی بود
بله حق با شماست معمولا تو پیانوهای گرون قیمت صدا سلیقه ای میشه اما تو ارزونها نه:icon_mrgreen: مثل ju109 یا پیانوهای سامیک. به نظر من سامیک داره بزرگترین خیانتو به جامعه هنری ایران میکنه اما خداییش به گالریها و اموزشگاهها خوب میچربه از سامیک. من شخصا صدای ottomeisture چینی رو از سامیک بهتر میپسندم البته اگه کسی داره ازش معذرت میخوام

mehdifshp
Sunday 22 April 2012, 03:38 PM
Rain-man جان ، اونایی رو که تو گالری گذاشته گاهی voicing میکنه و صدای خوبی ازشون میگیره، برای مثال الان ی ۱۳۱ قهوه ای داره ک صداش خیلی خوب شده ... اما میگه اینو نمیفروشم :)))

rain-man
Sunday 22 April 2012, 03:42 PM
Rain-man جان ، اونایی رو که تو گالری گذاشته گاهی voicing میکنه و صدای خوبی ازشون میگیره، برای مثال الان ی ۱۳۱ قهوه ای داره ک صداش خیلی خوب شده ... اما میگه اینو نمیفروشم :)))
اما خوب هیچ دو اکوستیکی اگه دقت کنی از یک برند صداشون دقیقا عین هم نیست

hooman2010
Sunday 22 April 2012, 04:33 PM
شیملت مبارک
در مورد تاچ وبر و آلبرت باید بگم تاچ وبر از یاماها خیلی بهتره . درکل از نظر صدا و تاچ یه قدم جلوتر از یاماهاست من واقعا تفاوتی توی تاچ وبر (کره ای) و بلوتنر و شمیل ندیدم . البته صدای شیمل یه قدم جلوتره . درضمن وبر کره ای بنظر من بهتر از آلبرت وبره .
در مورد قیمت باید بگم وبر 121 کره ای 11 میلیون و آلبرت وبر بالای 13-14 میلیونه پس ارزون هم نیست

shayan_72
Wednesday 25 April 2012, 04:51 PM
سلام دوستان
من یه پیانو از یکی از همسایه هامون خریدم ولی مشکل حمل و جابجایشو داریم
به طوری که باید 7-8 تا پله پایین بیاریم ولی از نمایندگی پرسیدیم میگه که باید بیان و خودشون ببرن .
اگه ضربه ببینه دیگه مثل روز اول نمیشه .
حالا می خواستم نظر شما رو بدونم که خودم بیارمش یه 70-80 تومن پول بدم برام بیارنش ؟ اگه خودم بیارم با چه مشکلاتی رو به رو میشم ؟ مشکلی براش پیش نمیاد ؟
ممنون

apm2006
Wednesday 25 April 2012, 05:42 PM
سلام دوستان
به طوری که باید 7-8 تا پله پایین بیاریم ولی از نمایندگی پرسیدیم میگه که باید بیان و خودشون ببرن .
حالا می خواستم نظر شما رو بدونم که خودم بیارمش یه 70-80 تومن پول بدم برام بیارنش ؟ اگه خودم بیارم با چه مشکلاتی رو به رو میشم ؟ مشکلی براش پیش نمیاد ؟
ممنون
به هر حال باید احتمال اینکه هرگونه ضربه بهش وارد بشه رو در نظر بگیرید، باید حداقل 4 نفر باشن که بشه حملش کرد.

amir1055
Saturday 28 April 2012, 07:50 AM
سلام دوستان
ممنون

برای 8 تا پله 80تومن میگیرن ؟
به هرحال جابجایی پیانو یه کار تخصصیه اصلا اینکارو شخصا انجامش ندید. صدمات جبران ناپذیری به بدنه و مهم تر از اون به صفحه رزونانس ممکنه وارد بشه.

mehdifshp
Saturday 28 April 2012, 09:07 AM
دوستان ی پیشنهاد بهتون بدم

سراغ پیانو سایلنت نرید ک همش تاچش رگلاژ میخواد !!! منم مال خودم رو با ی شیمل ۱۲۰ عوض کردم، بگذریم ک نمایندش چه آدمیه !!!!!!!
این ۱۲۰ که من برداشتم صداش ب خوبی ۱۱۶ ک داشتم نیست ، ی ۱۲۰ هم دشت ک ماهاگونی بود و roo کابینتش معرق دشت اونو خیلی گرون میگفت ولی ajab صدای خوبی داشت....

راستی این پیانو ی ایراد کوچولو هم داره کسی age تجربه داره نظر بده لطفا ... وقتی تو اکتاو ۳ نتی رو بزنی و ول کنی ی اکو هو مانند تا چند ثانیه از پیانو شنیده میشه !!!

کلا کاش پتروف خریده بودم، خیلی نمایندگیش آدم حسابیه !!

amir1055
Saturday 28 April 2012, 09:18 AM
دوستان ی پیشنهاد بهتون بدم

سراغ پیانو سایلنت نرید ک همش تاچش رگلاژ میخواد !!! منم مال خودم رو با ی شیمل ۱۲۰ عوض کردم، بگذریم ک نمایندش چه آدمیه !!!!!!!
این ۱۲۰ که من برداشتم صداش ب خوبی ۱۱۶ ک داشتم نیست

شما که قبلا فرمودین 125 خریدین.
در مورد سیستم سایلنت بهتون هشدار داده بودم. ولی دقت کنید ساز نو زود به زود کوک و رگلاژ میخواد و این طبیعتشه. بعد از مدتی درست میشه و بسته به میزان استفادتون سالی یکی دو باز نیاز خواهد داشت.

mehdifshp
Saturday 28 April 2012, 09:51 AM
دوست من هشدار شما درست بود کاملا

اما اگه ی بر دیگه پست قبلی من روبخون دوباره. بین شیمل و پتروف ۱۲۵ دو دل بودم ... شیمل که ۱۲۵ نداره ،،، ۱۱۶ سایلنت گرفته بودم

amir1055
Saturday 28 April 2012, 10:02 AM
دوست من هشدار شما درست بود کاملا

اما اگه ی بر دیگه پست قبلی من روبخون دوباره. بین شیمل و پتروف ۱۲۵ دو دل بودم ... شیمل که ۱۲۵ نداره ،،، ۱۱۶ سایلنت گرفته بودم

احساس میکنم از خریدتون کمی دلخورین. این دودلی شما منجر به خرید ساز بهتری شد از این بابت کاملا مطمئن باشید. ساز شما بطور حتم یکی از بهتریناست این رو فقط من نمیگم. شیمل دارای مقبولیت جهانیه. پتروف هم که از قضا ساز بنده هم هست ساز بسیار خوبیه ولی بلحاظ کیفیت ساخت از ساز شما در سطحی کمی پایین تر قرار میگیره. دیگه فکر کردن به خرید و ساز و .... رو کلا فراموش کنید و فقط وفقط رو تمریناتتون تمرکز داشته باشید.

ahnadd222
Saturday 28 April 2012, 12:16 PM
سلام
مبارکه.قیمت این شیمل 120 چند شد؟
ممنون

mehdifshp
Saturday 28 April 2012, 02:53 PM
حساس میکنم از خریدتون کمی دلخورین. این دودلی شما منجر به خرید ساز بهتری شد از این بابت کاملا مطمئن باشید. ساز شما بطور حتم یکی از بهتریناست این رو فقط من نمیگم. شیمل دارای مقبولیت جهانیه. پتروف هم که از قضا ساز بنده هم هست ساز بسیار خوبیه ولی بلحاظ کیفیت ساخت از ساز شما در سطحی کمی پایین تر قرار میگیره. دیگه فکر کردن به خرید و ساز و .... رو کلا فراموش کنید و فقط وفقط رو تمریناتتون تمرکز داشته باشید.

راستش خوب احساس کردی و خوب پیشنهادی دادی .... از خریدم ناراضی هم نیستم اما فکر میکنم ی جورایی گیر افتادم ، تو کل مدل های شیمل همینی که نصیبم شد رو از باقی کمتر میپسندم ،،،

سلام
مبارکه.قیمت این شیمل 120 چند شد؟
ممنون

30

help
Wednesday 16 May 2012, 12:23 PM
سلام .... من می خواهم یا بیانو بخرم بودجه ام 500تومان است ... چی بخرم ؟؟؟

apm2006
Wednesday 16 May 2012, 12:52 PM
سلام .... من می خواهم یا بیانو بخرم بودجه ام 500تومان است ... چی بخرم ؟؟؟
سلام، بودجه شما به هیچ عنوان برای خرید پیانو (چه دیجیتال و چه آکوستیک) مناسب نیست، بهتره با این مقدار پول یک ارگ و یا یک میدی کنترلر تهیه کنید.
برای میدی کنترلر شاید این تاپیک میتونه کمکتون کنه:

coocooli
Saturday 19 May 2012, 11:24 AM
سلام، بودجه شما به هیچ عنوان برای خرید پیانو (چه دیجیتال و چه آکوستیک) مناسب نیست، بهتره با این مقدار پول یک ارگ و یا یک میدی کنترلر تهیه کنید.
برای میدی کنترلر شاید این تاپیک میتونه کمکتون کنه:

apm عزیز ولی فک کنم بتوانند یه پیانو خیلی مبتدی بخرن

apm2006
Sunday 20 May 2012, 12:14 PM
apm عزیز ولی فک کنم بتوانند یه پیانو خیلی مبتدی بخرن
والا نمیدونم اونجوری که تو تاپیک پیانو دیجیتال بحث میشه هیشکی زیر 1.5 صحبت نمیکنه، بهتره به اون تاپیک مراجعه کنید پس.

santoori_hooman
Sunday 20 May 2012, 03:32 PM
سلام به دوستان عزیز

از اونجایی که سازه من سنتوره ولی علاقه ی زیادی دارم به پیانو هم دارم و احتمالا یاد خواهم گرفت نواختن پیانو رو.به

همین دلیل تصمیم دارم یه پیانو آکوستیک بگیرم

باتوجه به اینکه از صفحات تاپیک هم دیدن کردم .از دوستان درباره ی پیانوی آکوستیک در رنج 5-6 تومن (حالا یکم بالا و

پایین تر)با ارتفاع116- 118 یا 121 (راستی برای خونه ی ما که 140 متره و حدود 80متر هال و پذیرایی که پیانو در بین

هال پذیرایی قرار میگیره.1-کدوم ارتفاع بهتره ؟یطوری باشه که صدا هم زیاد نباشه برا همسایه ها)

2-چه برندهایی و چه مدلی بهترن و جواب خودشونو پس دادن ؟و همچنین صدای ملایم و لطیف داشته باشه

3-درباره ی ساز هایلون هم بیشتر توضیح بدید و ساز وبر(که رنگی118 پرسیدم 8700 بود) و همچنین برندهایی که

مونتاژ چین ویا آسیا هستند (کدوماشون قابل اطمینان و صدای خوب ونرم دارن)

ممنون میشم دوستان پاسخ کاملی رو بدن

سپاس و درود فراوان

vahid.zolmat
Monday 21 May 2012, 10:01 AM
با 5-6 تومان فکر نکنم چیز خیلی خوبی گیرت بیاد،نهایتا بتونی اوتومایستر بخری ، اگر صدای گرم دوست داری بهت همون وبر که خودت هم قیمت داشتی رو توصیه می کنم، منم 118 وبر دارم و کلا وبر توی سازهای صدا گرم معروفه هم خوش صداست واقعا هم خوب کوک نگه میداره ، یه مدل هایی هم داره وبر که گرون تره و سری ویژه هست که گویا اونها صداشون بازهم گرم تره ...
ارتفاع هم 118 یا 121 برای خونه شما مناسبه .
در موردد برند هایلون تابحال ندیده ام و نشنیده ام .
موفق باشی

Pathetique
Monday 21 May 2012, 02:35 PM
دوستان اگه کسی از این پیانوهای قدیمی که زوارشون در رفته باشه سراغ نداره ؟
به خدا با دیجیتال هیچ کاری نمیشه کرد . نه نوانس خوب در میاد نه تریل نه صداش شبیه پیانوئه نه اشکنش ....
یه چیزی مثل این :

santoori_hooman
Monday 21 May 2012, 07:09 PM
با 5-6 تومان فکر نکنم چیز خیلی خوبی گیرت بیاد،نهایتا بتونی اوتومایستر بخری ، اگر صدای گرم دوست داری بهت همون وبر که خودت هم قیمت داشتی رو توصیه می کنم، منم 118 وبر دارم و کلا وبر توی سازهای صدا گرم معروفه هم خوش صداست واقعا هم خوب کوک نگه میداره ، یه مدل هایی هم داره وبر که گرون تره و سری ویژه هست که گویا اونها صداشون بازهم گرم تره ...
ارتفاع هم 118 یا 121 برای خونه شما مناسبه .
در موردد برند هایلون تابحال ندیده ام و نشنیده ام .
موفق باشی

ممنون دوست عزیز از راهنماییت

amir1055
Tuesday 22 May 2012, 08:07 AM
دوستان اگه کسی از این پیانوهای قدیمی که زوارشون در رفته باشه سراغ نداره ؟
به خدا با دیجیتال هیچ کاری نمیشه کرد . نه نوانس خوب در میاد نه تریل نه صداش شبیه پیانوئه نه اشکنش ....
یه چیزی مثل این :

بنظر حقیر شما اشتباه میفرمایید.

Pathetique
Tuesday 22 May 2012, 11:15 AM
بنظر حقیر شما اشتباه میفرمایید.

کدوم قسمتش رو ؟
اینکه میخوام همچین سازی تهیه کنم یا اینکه دیجیتال ضعیفه ؟

amir1055
Tuesday 22 May 2012, 11:18 AM
ترجیح دادن یک پیانو آکوستیک به تعبیر شما زوار در رفته به یک ساز دیجیتال.
این یک اشتباهه.

Pathetique
Tuesday 22 May 2012, 12:56 PM
ترجیح دادن یک پیانو آکوستیک به تعبیر شما زوار در رفته به یک ساز دیجیتال.
این یک اشتباهه.

زوار در رفته منظورم سیستم فنی پیانو نیست . از لحاظ ظاهری میگم .

محدوده حساسیت به ضربه اکشن ساز من انقدر کمه که اگر نوانس p رو اجرا کنی و همینطور f دیگه برای ff نمیشه کاری کرد .

amir1055
Wednesday 23 May 2012, 08:12 AM
آهان بله این هم یه ایدست که بنظم خیلی هم بد نیست ولی لفظ " از زوار در رفته " بار معنایی بدی داره.
یادم هست یکی از عزیزان مدتی پیش یک گالری پیدا کرده بودند که بطور تخصصی روی پیانو های تعمیر شده قدیمی کار میکردند که بشرط ضمانت وتست هم بوده و اتفاقا قیمت های بسیار مناسبی هم داشتند. تو کامنت های قدیمی تر پیدا میکنید.

amir1055
Wednesday 23 May 2012, 08:13 AM
محدوده حساسیت به ضربه اکشن ساز من انقدر کمه که اگر نوانس p رو اجرا کنی و همینطور f دیگه برای ff نمیشه کاری کرد .

مطمئنید این بخاطر سازشماست و نه خود شما ؟ از چه سازی شما استفاده میکنید ؟

santoori_hooman
Wednesday 23 May 2012, 03:40 PM
دوستان یه سوال:

چرا در سایت weber پیانوی 118 وجود نداره ؟؟؟وهیچ اطلاعاتی ازش نیست

apm2006
Wednesday 23 May 2012, 04:39 PM
دوستان یه سوال:

چرا در سایت weber پیانوی 118 وجود نداره ؟؟؟وهیچ اطلاعاتی ازش نیست